knotes - en to ca translation catalogue (167 entries)

en: Suppress creation of a new note on a non-unique instance.
ca: Suprimeix la creació d'una nota nova en una instància no única.

en: KNotes: Sticky notes by KDE
ca: KNotes: Notes adhesives creades per la comunitat KDE

en: New Note
ca: Nota nova

en: New Note From Clipboard
ca: Nota nova des del porta-retalls

en: New Note From Text File...
ca: Nota nova des d'un fitxer de text...

en: Show All Notes
ca: Mostra totes les notes

en: Hide All Notes
ca: Oculta totes les notes

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Selected Notes...
ca: Imprimeix les notes seleccionades...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Selected Notes...
ca: Suprimeix les notes seleccionades...

en: Select Text File
ca: Selecció d'un fitxer de text

en: Text File
ca: Fitxer de text

en: Error during open text file: %1
ca: Error en obrir el fitxer de text: %1

en: Open Text File
ca: Obre un fitxer de text

en: Note from file '%1'
ca: Nota des del fitxer «%1»

en: No Notes
ca: Sense notes

en: Settings
ca: Arranjament

en: KDE Notes
ca: Notes del KDE

en: Copyright © 1997–%1 KNotes authors
ca: Copyright © 1997-%1, els autors del KNotes

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Previous Maintainer
ca: Mantenidor anterior

en: Original KNotes Author
ca: Autor original del KNotes

en: Ported KNotes to KDE 2
ca: Adaptació del KNotes al KDE 2

en: Network Interface
ca: Interfície de xarxa

en: Started KDE Resource Framework Integration
ca: Va iniciar la integració en el marc de treball de recursos del KDE

en: Idea and initial code for the new look & feel
ca: Idea i codi inicial del nou aspecte i comportament

en: Folders
ca: Carpetes

en: Select which KNotes folders to show:
ca: Selecciona quines carpetes del KNotes mostrar:

en: Search...
ca: Cerca...

en: &Select All
ca: &Selecciona-ho tot

en: &Unselect All
ca: &Desselecciona-ho tot

en: Rename notes...
ca: Reanomena les notes...

[ctx: @info]
en: Select the folder where the note will be saved:
ca: Seleccioneu la carpeta on es desarà la nota:

en: Notes accounts
ca: Accions de les notes

en: Accounts
ca: Comptes

en: Rename Notes
ca: Reanomena les notes

en: Name:
ca: Nom:

en: An error was occurred during renaming: %1
ca: S'ha detectat un error durant el canvi de nom: %1

en: Rename note
ca: Reanomena la nota

en: &Text color:
ca: Color del &text:

en: &Background color:
ca: Color de &fons:

en: &Show note in taskbar
ca: &Mostra la nota a la barra de tasques

en: &Remember desktop
ca: &Recorda l'escriptori

en: Default &width:
ca: A&mplada per omissió:

en: Default &height:
ca: Al&çada per omissió:

en: &Tab size:
ca: &Mida de la tabulació:

en: Auto &indent
ca: &Sagnat automàtic

en: &Rich text
ca: Text en&riquit

en: Text font:
ca: Tipus de lletra del text:

en: Title font:
ca: Tipus de lletra del títol:

en: Editor Settings
ca: Opcions de l'editor

en: Display Settings
ca: Opcions de la visualització

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: @title:window]
en: Select notes to delete
ca: Selecció de les notes a suprimir

[ctx: @title:window]
en: Select notes
ca: Selecció de les notes

[ctx: @title:window]
en: Configure Shortcuts
ca: Configuració de les dreceres

en: Note Actions
ca: Accions de la nota

[ctx: @title:window]
en: Search Notes
ca: Cerca a les notes

[ctx: @label:textbox]
en: Search notes:
ca: Cerca a les notes:

[ctx: @action:button Search notes]
en: Search...
ca: Cerca...

[ctx: @label]
en: No Results found in search.
ca: No s'ha trobat cap resultat a la cerca.

en: Show Note
ca: Mostra una nota

en: Show number of notes in tray icon
ca: Mostra el nombre de notes a la icona de la safata

en: Default Title:
ca: Títol per omissió:

en: <a href="whatsthis">How does this work?</a>
ca: <a href="whatsthis">Com funciona això?</a>

en: <qt><p>You can customize title note. You can use:</p><ul><li>%d current date (short format)</li><li>%l current date (long format)</li><li>%t current time</li></ul></qt>
ca: <qt><p>Podeu personalitzar el títol de la nota. Podeu usar:</p><ul><li>%d data actual (format curt)</li><li>%l data actual (format llarg)</li><li>%t hora actual</li></ul></qt>

en: Theme:
ca: Tema:

en: Download new printing themes
ca: Baixa temes d'impressió nous

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underline
ca: Subratllat

en: Strike Out
ca: Barrat

en: Align Left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align Center
ca: Alinea al centre

en: Align Right
ca: Alinea a la dreta

en: Align Block
ca: Alinea el bloc

en: List
ca: Llista

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Increase Indent
ca: Augmenta el sagnat

en: Decrease Indent
ca: Disminueix el sagnat

en: Text Color...
ca: Color del text...

en: Text Background Color...
ca: Color de fons del text...

en: Text Font
ca: Tipus de lletra del text

en: Text Size
ca: Mida del text

en: Insert Date
ca: Insereix la data

en: Insert Checkmark
ca: Insereix una marca de selecció

en: Notes Summary Configuration Dialog
ca: Diàleg de configuració del resum de les notes

[ctx: @action:inmenu create new popup note]
en: &New
ca: &Nova

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can add a new popup note.
ca: Se us presentarà un diàleg des d'on podreu afegir una nota emergent nova.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit...
ca: Edita...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Edit popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can modify an existing popup note.
ca: Se us presentarà un diàleg des d'on podreu modificar una nota emergent existent.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
ca: Reanomena...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Rename popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can rename an existing popup note.
ca: Se us presentarà un diàleg des d'on podreu reanomenar una nota emergent existent.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be prompted if you really want to permanently remove the selected popup note.
ca: Se us preguntarà si realment voleu eliminar permanentment la nota emergent seleccionada.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Print popup note" ) );
en: You will be prompted to print the selected popup note.
ca: Se us preguntarà si voleu imprimir la nota emergent seleccionada.

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Preview Selected Notes...
ca: Imprimeix la vista prèvia de les notes seleccionades...

en: Note settings...
ca: Configuració de la nota...

en: Preferences KNotes...
ca: Preferències de KNotes...

en: Mail...
ca: Correu...

en: Send...
ca: Envia...

en: Set Alarm...
ca: Estableix una alarma...

en: Save As...
ca: Desa com a...

en: Lock
ca: Bloca

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Set Focus to Quick Search
ca: Estableix el focus a la cerca ràpida

[ctx: @info]
en: To print notes, first select the notes to print from the list.
ca: Per a imprimir notes, primer seleccioneu les notes a imprimir des de la llista.

[ctx: @title:window]
en: Print Popup Notes
ca: Imprimeix les notes emergents

en: Note was not created.
ca: No s'ha creat la nota.

en: Create new note
ca: Crea una nota nova

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this note?
ca: Realment voleu suprimir aquesta nota?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
ca: Confirmació de la supressió

[ctx: @title:window]
en: Rename Popup Note
ca: Reanomena la nota emergent

[ctx: @label:textbox]
en: New Name:
ca: Nom nou:

en: Show Note...
ca: Mostra una nota...

en: Rich text (*.html)
ca: Text enriquit (*.html)

en: Plain text (*.txt)
ca: Text net (*.txt)

en: Save As
ca: Desa com a

en: <qt>A file named <b>%1</b> already exists.<br />Are you sure you want to overwrite it?</qt>
ca: <qt>Ja existeix un fitxer anomenat <b>%1</b>.<br />Esteu segur que voleu sobreescriure'l?</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: New Popup Note...
ca: Nota emergent nova...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create new popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new popup note.
ca: Se us presentarà un diàleg des d'on podreu crear una nota emergent nova.

[ctx: @title]
en: Popup Notes
ca: Notes emergents

[ctx: @info:credit]
en: Copyright © 2003–%1 Kontact authors
ca: Copyright © 2003–%1, els autors del Kontact

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer
ca: Mantenidor actual

[ctx: @info:credit]
en: Previous Maintainer
ca: Mantenidor anterior

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ca: Desenvolupador

[ctx: @item]
en: Meeting
ca: Reunió

[ctx: @item]
en: Note: %1
ca: Nota: %1

[ctx: @item]
en: New Note
ca: Nota nova

[ctx: @title:window]
en: Show Popup Note
ca: Mostra una nota emergent

[ctx: @title:window]
en: Edit Popup Note
ca: Edició d'una nota emergent

[ctx: @label popup note name]
en: Name:
ca: Nom:

en: Search notes...
ca: Cerca a les notes...

en: Search notes...<%1>
ca: Cerca a les notes...<%1>

en: (note locked, it will not removed)
ca: (nota bloquejada, no serà eliminada)

en: Do you really want to delete this note? | Do you really want to delete these %1 notes?
ca[0]: Realment voleu suprimir aquesta nota?
ca[1]: Realment voleu suprimir aquestes %1 notes?

en: Popup Notes
ca: Notes emergents

en: No notes found
ca: No s'ha trobat cap nota

en: Modify Note...
ca: Mostra la nota...

en: Delete Note...
ca: Suprimeix la nota...

en: Read Popup Note: "%1"
ca: Llegeix la nota emergent: «%1»

en: <qt>Do you really want to delete note <b>%1</b>?</qt>
ca: <qt>Realment voleu suprimir la nota <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Delete
ca: Confirmació de la supressió

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: Please enter the new name:
ca: Si us plau, introduïu el nom nou:

en: Save note as plain text
ca: Desa la nota com a text net

[ctx: @title:window]
en: Save As
ca: Desa com a

en: &All Desktops
ca: &Tots els escriptoris

en: New
ca: Nova

en: Rename...
ca: Reanomena...

en: Hide
ca: Oculta

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Keep Above Others
ca: Mantén sobre les altres

en: Keep Below Others
ca: Mantén sota les altres

en: To Desktop
ca: A l'escriptori

en: Walk Through Notes
ca: Recorre les notes

en: Alarm:
ca: Alarma:

en: Note is locked
ca: La nota està bloquejada

en: Print Note | Print %1 notes
ca[0]: Imprimeix la nota
ca[1]: Imprimeix les %1 notes

en: Printing theme was not found.
ca: No s'ha trobat el tema d'impressió.

en: Printing error
ca: Error d'impressió

en: Printing theme:
ca: Tema d'impressió:

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Print
ca: Impressió

[ctx: @title:window]
en: Select theme
ca: Selecció del tema

en: Themes:
ca: Temes:
