knotes - en to el translation catalogue (31 entries)

en: Scheduled Alarm
el: Προγραμματισμένος συναγερμός

en: &No alarm
el: Χωρίς συ&ναγερμό

en: Alarm &at:
el: Συν&αγερμός σε:

en: &Mail action:
el: Ενέργεια ταχυδρο&μείου:

en: <a href="whatsthis">How does this work?</a>
el: <a href="whatsthis">Πώς λειτουργεί αυτό;</a>

en: <qt><p>You can customize command line. You can use:</p><ul><li>%t returns current note title</li><li>%f returns current note text</li></ul></qt>
el: <qt><p>Μπορείτε να προσαρμόσετε τη γραμμή εντολών. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε:</p><ul><li>%t επιστρέφει τον τίτλο του τρέχοντος σημειώματος</li><li>%f επιστρέφει το κείμενο του τρέχοντος σημειώματος</li></ul></qt>

en: Incoming Notes
el: Εισερχόμενα σημειώματα

en: Accept incoming notes
el: Αποδοχή εισερχομένων σημειωμάτων

en: Outgoing Notes
el: Απεσταλμένα σημειώματα

en: &Sender ID:
el: Ταυτότητα απο&στολέα:

en: &Port:
el: &Θύρα:

[ctx: @title:window]
en: Select Note Folder
el: Επιλογή φακέλου σημειώματος

[ctx: @info]
en: Select the folder where the note will be saved:
el: Επιλέξτε το φάκελο όπου θα αποθηκευθεί το σημείωμα:

en: An error occurred during fetching. Do you want to select a new default collection?
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσκόμιση. Θέλετε να επιλέξετε μια νέα προκαθορισμένη συλλογή;

[ctx: @action:button]
en: Select New Default
el: Επιλογή νέου προκαθορισμένου

[ctx: @action:button]
en: Ignore
el: Αγνόησε

en: Collection is hidden. New note will be stored but not displayed. Do you want to show collection?
el: Η συλλογή είναι κρυμμένη. Ένα νέο σημείωμα θα αποθηκευθεί αλλά δεν θα εμφανιστεί. Θέλετε να εμφανιστεί η συλλογή;

[ctx: @action::button]
en: Show Collection
el: Εμφάνιση συλλογής

[ctx: @action::button]
en: Do Not Show
el: Να μην εμφανιστεί

en: Note was not created.
el: Το σημείωμα δεν δημιουργήθηκε.

en: Create new note
el: Δημιουργία νέου σημειώματος

en: Select recipient:
el: Επιλογή παραλήπτη:

en: Hostname or IP address:
el: Όνομα υπολογιστή ή IP διεύθυνση:

en: Communication error: %1
el: Σφάλμα επικοινωνίας: %1

en: Please configure send mail action.
el: Διαμορφώστε την ενέργεια αποστολής αλληλογραφίας.

en: Note: "%1"
el: Σημείωμα: «%1»

en: Unable to start the mail process.
el: Αδυναμία εκκίνησης της διεργασίας αλληλογραφίας.

en: Send "%1"
el: Αποστολή «%1»

en: The host cannot be empty.
el: Ο υπολογιστής δεν γίνεται να είναι κενός.

[ctx: Default name for resource holding notes]
en: Local Notes
el: Τοπικά σημειώματα

note: i18n: ectx: label, entry (Port), group (Network)
en: The port will listen on and send notes to.
el: Η θύρα θα ακούει και θα αποστέλλει σημειώματα.
