knotes - en to hne translation catalogue (86 entries)

en: New Note
hne: नवा टिप्पनी

en: New Note From Clipboard
hne: क्लिपबोर्ड से नवा टिप्पनी

en: Show All Notes
hne: सब्बो नोट्स देखाव

en: Hide All Notes
hne: सब्बो नोट्स लुकाव

en: No Notes
hne: कोई टिप्पनी नइ

en: Settings
hne: सेटिंग

note: i18n: ectx: Menu (knotes_context)
en: KNotes
hne: के-नोट्स

en: KDE Notes
hne: केडीई नोट्स

en: Laurent Montel
hne: लारेंट मोंटेल

en: Maintainer
hne: मेंटेनर

en: Previous Maintainer
hne: पहिली के मेंटेनर

en: Michael Brade
hne: माइकल ब्रेद

en: Bernd Johannes Wuebben
hne: बर्नड जान्स वुएबेन

en: Original KNotes Author
hne: मूल के-नोट्स लेखक

en: Wynn Wilkes
hne: वाएन विल्किस

en: Ported KNotes to KDE 2
hne: के-नोट्स केडीई 2 मं पोर्टेड

en: Daniel Martin
hne: डेनियल मार्टिन

en: Network Interface
hne: नेटवर्क इंटरफेस

en: Bo Thorsen
hne: बो थार्सेन

en: Started KDE Resource Framework Integration
hne: केडीई रिसोर्स फ्रेमवर्क इंटीग्रेसन सुरू

en: Bera Debajyoti
hne: बेरा देबाज्योति

en: Idea and initial code for the new look & feel
hne: नवा रूप अउ आकार बर आइडिया अउ सुरू के कोड

en: Matthias Ettrich
hne: मेथियास एट्रिच

en: David Faure
hne: डेविड फाउरे

en: Matthias Kiefer
hne: मैथियास केइफर

en: Luboš Luňák
hne: लुबोस लुनाक

en: Dirk A. Mueller
hne: डिर्क ए मुलर

en: Carsten Pfeiffer
hne: कार्स्टेन फेइफर

en: Harri Porten
hne: हेरी पोर्तेन

en: Espen Sand
hne: एस्पन सैंड

en: &Text color:
hne: पाठ रंगः (&T)

en: &Background color:
hne: पिछोत अंगना के रंगः (&B)

en: &Show note in taskbar
hne: कामपट्टी मं टिप्पनी देखाव (&S)

en: Default &width:
hne: डिफाल्ड चौड़ाईः (&w)

en: Default &height:
hne: डिफाल्ट ऊंचाईः (&h)

en: &Tab size:
hne: टैब आकारः (&T)

en: Auto &indent
hne: अपने अपन दूरी भरव (&i)

en: &Rich text
hne: रिच पाठ (&R)

en: Text font:
hne: पाठ फोंटः

en: Title font:
hne: सीर्सक फोंट:

en: Editor Settings
hne: संपादक सेटिंग

en: Display Settings
hne: प्रकटन सेटिंग

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hne: मदद (&H)

note: i18n: ectx: Menu (notes_menu)
en: Notes
hne: टीप

en: Note Actions
hne: नोट काम

en: Bold
hne: गाढ़ा

en: Italic
hne: ईटैलिक

en: Underline
hne: रेखांकित

en: Strike Out
hne: लिखकर काटा

en: Align Left
hne: डेरी पंक्तिबद्ध करव

en: Align Center
hne: जमाव बीच में

en: Align Right
hne: जेवनी पंक्तिबद्ध करव

en: Align Block
hne: ब्लाक जमाव

en: List
hne: सूची

en: Superscript
hne: सुपरस्क्रिप्ट

en: Subscript
hne: सब्स्क्रिप्ट

en: Increase Indent
hne: हासिया बढ़ाव

en: Decrease Indent
hne: हासिया घटाव

en: Text Color...
hne: पाठ रंग...

en: Text Font
hne: पाठ फोंट

en: Text Size
hne: पाठ आकार

en: Insert Date
hne: तारीक भरव

en: Mail...
hne: डाक...

en: Send...
hne: भेजव...

en: Set Alarm...
hne: अलार्म सेट करव...

en: Save As...
hne: अइसन सहेजव...

en: Lock
hne: तालाबंद

en: Unlock
hne: तालाखोलव

en: Save As
hne: अइसन सहेजव

en: <qt>A file named <b>%1</b> already exists.<br />Are you sure you want to overwrite it?</qt>
hne: <qt>ये नाम <b>%1</b> के फाइल पहिली से ही मौजूद हे.<br /> का आप मन सुनिस्चित होकि के आप ए फाइल ल मेटाय के लिखना चाहू?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete note <b>%1</b>?</qt>
hne: <qt>का आप मन सचमुच टिप्पनी <b>%1</b> ल मिटाना चाहथो ?</qt>

en: Confirm Delete
hne: मिटाना पुस्टि करव

en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

en: Please enter the new name:
hne: किरपा करके, एक नवा नाम भरव:

en: Save note as plain text
hne: नोट ल सादा पाठ के रूप मं सहेजव

en: &All Desktops
hne: सब्बो डेस्कटाप (&A)

en: New
hne: नवा

en: Rename...
hne: नाम बदलव...

en: Hide
hne: लुकाव

en: Delete
hne: मेटाव

en: Preferences...
hne: प्राथमिकता...

en: Keep Above Others
hne: दूसर के ऊपर रखव

en: Keep Below Others
hne: दूसर के नीचे रखव

en: To Desktop
hne: डेस्कटाप पर

en: Walk Through Notes
hne: नोट्स के आरपार चलें

en: Print Note | Print %1 notes
hne[0]: छपाई टिप्पनी
hne[1]: छपाई %1 टिप्पनी
