knotes - en to mai translation catalogue (42 entries)

en: Settings
mai: जमावट

en: Maintainer
mai: अनुरक्षक

en: Previous Maintainer
mai: पूर्व मेंटेनर

en: Michael Brade
mai: माइकल ब्रेद

en: Bernd Johannes Wuebben
mai: बर्नड जान्स वुएबेन

en: Wynn Wilkes
mai: वाएन विल्किस

en: Network Interface
mai: सँजाल अंतरफलक

en: Matthias Ettrich
mai: मेथियास एट्रिच

en: David Faure
mai: डेविड फाउरे

en: Dirk A. Mueller
mai: डिर्क ए. मुलर

en: Carsten Pfeiffer
mai: कार्स्टेन फेइफर

en: Harri Porten
mai: हैरी पोर्तेन

en: Text font:
mai: पाठ फान्टः

en: Display Settings
mai: जमावट देखाबू

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
mai: मद्दति (&H)

note: i18n: ectx: Menu (notes_menu)
en: Notes
mai: टिप्पणी

en: Bold
mai: मोट

en: Italic
mai: तिरछा

en: Underline
mai: रेखांकित

en: Align Left
mai: बामाँ संरेखण

en: Align Center
mai: केँद्रक' सँरेखण

en: Align Right
mai: दहिन्ना संरेखण

en: List
mai: सूची

en: Superscript
mai: अधिस्क्रिप्ट

en: Subscript
mai: उपस्क्रिप्ट

en: Increase Indent
mai: हाशिया बढ़ाबू

en: Decrease Indent
mai: हाशिया घटाबू

en: Insert Date
mai: दिनांक जोडू

en: Save As...
mai: एहन सहेजू...

en: Lock
mai: लाक करू

en: Unlock
mai: अनलौक करू

en: Save As
mai: एहिना सहेजू

en: Confirm Delete
mai: मेटओनाइ निश्चित करू

en: &Delete
mai: मेटाबू (&D)

en: &All Desktops
mai: सभटा डेस्कटाप (&A)

en: New
mai: नवीन

en: Rename...
mai: नाम बदलू...

en: Hide
mai: नुकाबू

en: Delete
mai: मेटाबू

en: Preferences...
mai: वरीयतासभ ...

en: Keep Above Others
mai: आनसभ केर उप्पर राखू

en: Keep Below Others
mai: आनसभ केर नीच्चाँ राखू
