knotes - en to mk translation catalogue (56 entries)

en: New Note
mk: Нова белешка

en: New Note From Clipboard
mk: Нова белешка од таблата со исечоци

en: Show All Notes
mk: Прикажи ги сите белешки

en: Hide All Notes
mk: Скриј ги сите белешки

en: No Notes
mk: Нема белешки

en: Settings
mk: Поставувања

en: KDE Notes
mk: KDE белешки

en: Maintainer
mk: Одржувач

en: Original KNotes Author
mk: Оригинален автор на KNotes

en: Ported KNotes to KDE 2
mk: Ги пренел KNotes на KDE 2

en: Network Interface
mk: Мрежен интерфејс

en: Started KDE Resource Framework Integration
mk: Ја започна интеграцијата со опкружувањето за ресурси во KDE

en: &Text color:
mk: &Боја на текст:

en: &Background color:
mk: Б&оја на подлога:

en: &Show note in taskbar
mk: &Покажи ја белешката во лентата со програми

en: Default &width:
mk: Стандардна &ширина:

en: Default &height:
mk: Стандардна &висина:

en: &Tab size:
mk: &Големина на табулатор:

en: Auto &indent
mk: Автом. &назабување

en: &Rich text
mk: &Богат текст

en: Text font:
mk: Фонт на текстот:

en: Title font:
mk: Фонт на насловот:

en: Editor Settings
mk: Поставувања на уредувачот

en: Display Settings
mk: Прикажи поставувања

note: i18n: ectx: Menu (notes_menu)
en: Notes
mk: Белешки

en: Note Actions
mk: Дејства за белешките

en: Bold
mk: Задебелено

en: Underline
mk: Подвлечено

en: Strike Out
mk: Прецртано

en: Align Left
mk: Порамни лево

en: Align Center
mk: Порамни во средина

en: Align Right
mk: Порамни десно

en: Align Block
mk: Порамни блок

en: List
mk: Листа

en: Text Color...
mk: Боја на текст...

en: Text Font
mk: Фонт на текст

en: Text Size
mk: Големина на текст

en: Insert Date
mk: Вметни датум

en: Mail...
mk: Испрати по е-пошта...

en: Send...
mk: Испрати...

en: Set Alarm...
mk: Постави аларм...

en: Lock
mk: Заклучи

en: Unlock
mk: Отклучи

en: <qt>Do you really want to delete note <b>%1</b>?</qt>
mk: <qt>Дали навистина сакате да ја избришете белешката <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Delete
mk: Потврди бришење

en: Please enter the new name:
mk: Внесете го новото име:

en: Save note as plain text
mk: Зачувај ја белешката како обичен текст

en: &All Desktops
mk: &Сите површини

en: New
mk: Нова

en: Rename...
mk: Преименувај...

en: Hide
mk: Скриј

en: Preferences...
mk: Параметри...

en: Keep Above Others
mk: Задржи над другите

en: Keep Below Others
mk: Задржи под другите

en: To Desktop
mk: На површина

en: Walk Through Notes
mk: Движи се по белешките
