knotes - en to nb translation catalogue (110 entries)

en: Suppress creation of a new note on a non-unique instance.
nb: Ikke opprett nytt notat for hendelse som ikke er unik.

en: New Note
nb: Nytt notat

en: New Note From Clipboard
nb: Nytt notat fra utklippstavla

en: New Note From Text File...
nb: Nytt notat fra tekstfil …

en: Show All Notes
nb: Vis alle notater

en: Hide All Notes
nb: Skjul alle notater

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Selected Notes...
nb: Skriv ut de valgte notatene …

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Selected Notes...
nb: Slett de valgte notatene …

en: Select Text File
nb: Velg tekstfil

en: Text File
nb: Tekstfil

en: Error during open text file: %1
nb: Feil mens tekstfil ble åpnet: %1

en: Open Text File
nb: Åpne en tekstfil

en: Note from file '%1'
nb: Notat fra fila «%1»

en: No Notes
nb: Ingen notater

en: Settings
nb: Innstillinger

en: KDE Notes
nb: KDE Notat

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Previous Maintainer
nb: Forrige vedlikeholder

en: Original KNotes Author
nb: Opprinnelig forfatter av KNotes

en: Ported KNotes to KDE 2
nb: Portet KNotes til KDE 2

en: Network Interface
nb: Nettverksgrensesnitt:

en: Started KDE Resource Framework Integration
nb: Startet integrering i rammeverk for KDE-ressurser

en: Idea and initial code for the new look & feel
nb: Idé og den opprinnelige koden for hvordan programmet skal se ut og virke

en: Folders
nb: Mapper

en: Select which KNotes folders to show:
nb: Velg hvilke KNotes-mapper som skal vises:

en: Search...
nb: Søk …

en: &Select All
nb: &Merk alle

en: &Unselect All
nb: &Fravelg alle

en: Rename notes...
nb: Gi notater nye navn …

[ctx: @info]
en: Select the folder where the note will be saved:
nb: Velg mappe der notatet vil bli lagret:

en: Accounts
nb: Kontoer

en: Rename Notes
nb: Endre navn på notater

en: Name:
nb: Navn:

en: An error was occurred during renaming: %1
nb: Det oppsto en feil mens navn ble endret: %1

en: Rename note
nb: Sett nytt navn på notat

en: &Text color:
nb: &Tekstfarge:

en: &Background color:
nb: &Bakgrunnsfarge:

en: &Show note in taskbar
nb: &Vis note i oppgavelinja

en: &Remember desktop
nb: &Husk skrivebord

en: Default &width:
nb: Standard&bredde:

en: Default &height:
nb: Standard&høyde:

en: &Tab size:
nb: &Tabulatorbredde:

en: Auto &indent
nb: Auto&innrykk

en: &Rich text
nb: &Rik tekst

en: Text font:
nb: Tekstskrift:

en: Title font:
nb: Tittelskrift:

en: Editor Settings
nb: Redigeringsinnstillinger

en: Display Settings
nb: Vis innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: Menu (notes_menu)
en: Notes
nb: Notater

en: Note Actions
nb: Notathandlinger

en: Show number of notes in tray icon
nb: Vis i systemkurven antall notater

en: Default Title:
nb: Standard tittel:

en: <a href="whatsthis">How does this work?</a>
nb: <a href="whatsthis">Hvordan virker dette?</a>

en: <qt><p>You can customize title note. You can use:</p><ul><li>%d current date (short format)</li><li>%l current date (long format)</li><li>%t current time</li></ul></qt>
nb: <qt> <p>Du kan tilpasse tittelnotatet. Du kan bruke:</p><ul> <li>%d dagens dato, kort format</li> <li>%l dagens dato, langt format</li> <li>%t klokkeslettet nå</li> </ul> </qt>

en: Theme:
nb: Tema:

en: Download new printing themes
nb: Last ned nye utskriftstemaer

en: Bold
nb: Halvfet

en: Italic
nb: Kursiv

en: Underline
nb: Understreket

en: Strike Out
nb: Overstreket

en: Align Left
nb: Venstrejustert

en: Align Center
nb: Midtstilt

en: Align Right
nb: Høyrejustert

en: Align Block
nb: Blokkjustert

en: List
nb: Liste

en: Superscript
nb: Hevet

en: Subscript
nb: Senket

en: Increase Indent
nb: Større innrykk

en: Decrease Indent
nb: Mindre innrykk

en: Text Color...
nb: Tekstfarge …

en: Text Background Color...
nb: Bakgrunnsfarge for tekst …

en: Text Font
nb: Skrift for tekst

en: Text Size
nb: Tekststørrelse

en: Insert Date
nb: Sett inn dato

en: Insert Checkmark
nb: Sett inn hake

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nb: Slett

en: Mail...
nb: Postlegg …

en: Send...
nb: Send …

en: Set Alarm...
nb: Still inn varsling …

en: Save As...
nb: Lagre som …

en: Lock
nb: Lås

en: Unlock
nb: Lås opp

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
nb: Bekreft sletting

en: Save As
nb: Lagre som

en: <qt>A file named <b>%1</b> already exists.<br />Are you sure you want to overwrite it?</qt>
nb: <qt>En fil som heter <b>%1</b> finnes fra før. <br />Er du sikker på at du vil overskrive den?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete note <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Er det sikkert at du vil slette dette notatet <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Delete
nb: Bekreft sletting

en: &Delete
nb: &Slett

en: Please enter the new name:
nb: Oppgi det nye navnet:

en: Save note as plain text
nb: Lagre notat som ren tekst

en: &All Desktops
nb: &Alle skrivebord

en: New
nb: Ny

en: Rename...
nb: Endre navn …

en: Hide
nb: Skjul

en: Delete
nb: Slett

en: Preferences...
nb: Notisinnstillinger …

en: Keep Above Others
nb: Behold øverst

en: Keep Below Others
nb: Behold underst

en: To Desktop
nb: Til skrivebord

en: Walk Through Notes
nb: Gå gjennom notater

en: Alarm:
nb: Varsling:

en: Note is locked
nb: Notatet er låst.

en: Print Note | Print %1 notes
nb[0]: Skriv ut notat
nb[1]: Skriv ut %1 notater

en: Printing theme was not found.
nb: Fant ikke utskriftstema.

en: Printing error
nb: Utskriftfeil

en: Printing theme:
nb: Utskriftstema:

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Print
nb: Skriv ut

en: Themes:
nb: Temaer:
