knotes - en to nds translation catalogue (103 entries)

en: Suppress creation of a new note on a non-unique instance.
nds: Dat Opstellen vun niege Notizen vun en nich eensoortet Utgaav verhöden

en: New Note
nds: Niege Notiz

en: New Note From Clipboard
nds: Niege Notiz ut Twischenaflaag

en: New Note From Text File...
nds: Niege Notiz ut Textdatei...

en: Show All Notes
nds: All Notizen wiesen

en: Hide All Notes
nds: All Notizen versteken

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Selected Notes...
nds: Utsöcht Notizen drucken...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Selected Notes...
nds: Utsöcht Notizen wegdoon...

en: Select Text File
nds: Textdatei utsöken

en: Error during open text file: %1
nds: Fehler bi't Opmaken vun en Textdatei: %1

en: Open Text File
nds: Textdatei opmaken

en: Note from file '%1'
nds: Notiz ut Datei „%1“

en: No Notes
nds: Keen Notizen

en: Settings
nds: Instellen

en: KDE Notes
nds: KDE-Notizen

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Previous Maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Original KNotes Author
nds: Orginaalautor vun KNotes

en: Ported KNotes to KDE 2
nds: Porteren vun KNotes na KDE 2

en: Network Interface
nds: Nettwark-Koppelsteed

en: Started KDE Resource Framework Integration
nds: Inbinnen na dat KDE-Ressourcenrahmenwark

en: Idea and initial code for the new look & feel
nds: Idee un eerst Kode för't niege Utsehn

en: Select which KNotes folders to show:
nds: De KNotes-Ornern utsöken, de Du wiesen wullt:

en: Search...
nds: Söken...

en: &Select All
nds: &All utsöken

en: &Unselect All
nds: Köör &torüchnehmen

en: Rename notes...
nds: Notizen ümömen...

[ctx: @info]
en: Select the folder where the note will be saved:
nds: Den Orner utsöken, binnen den de Notiz sekert warrt:

en: Rename Notes
nds: Notizen ümnömen

en: Name:
nds: Naam:

en: An error was occurred during renaming: %1
nds: Bi't Ümnömen geev dat en Fehler: %1

en: Rename note
nds: Notiz ümnömen

en: &Text color:
nds: &Textklöör:

en: &Background color:
nds: &Achtergrundklöör:

en: &Show note in taskbar
nds: Notiz in Pr&ogrammbalken wiesen

en: &Remember desktop
nds: Schriefdisch w&ohren

en: Default &width:
nds: Standard&breed:

en: Default &height:
nds: Standard&hööchde:

en: &Tab size:
nds: &Tab-Grött:

en: Auto &indent
nds: Automaatsch &inrücken

en: &Rich text
nds: Fo&rmaattext

en: Text font:
nds: Schriftoort för den Text:

en: Title font:
nds: Schriftoort för den Titel:

en: Editor Settings
nds: Editor instellen

en: Display Settings
nds: Utsehn instellen

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

note: i18n: ectx: Menu (notes_menu)
en: Notes
nds: Notizen

en: Note Actions
nds: Akschonen för de Notiz

en: Show number of notes in tray icon
nds: Notizentall binnen Systeemafsnitt wiesen

en: Default Title:
nds: Standardtitel:

en: <a href="whatsthis">How does this work?</a>
nds: <a href="whatsthis">Wodennig funkscheneert dat?</a>

en: <qt><p>You can customize title note. You can use:</p><ul><li>%d current date (short format)</li><li>%l current date (long format)</li><li>%t current time</li></ul></qt>
nds: <qt><p>Du kannst den Notiztitel topassen. För</p><ul><li>%d warrt dat aktuelle Datum (kort) inföögt, för</li><li>%l dat aktuelle Datum (lang) un för</li><li>%t de aktuelle Tiet.</li> </ul> </qt>

en: Theme:
nds: Muster:

en: Download new printing themes
nds: Niege Druckmustern daalladen

en: Bold
nds: Fett

en: Italic
nds: Kursiev

en: Underline
nds: Ünnerstreken

en: Strike Out
nds: Dörstreken

en: Align Left
nds: Links utricht

en: Align Center
nds: Merrn utricht

en: Align Right
nds: Rechts utricht

en: Align Block
nds: As Block utricht

en: Superscript
nds: Hoochstellt

en: Subscript
nds: Daalstellt

en: Increase Indent
nds: Mehr inrücken

en: Decrease Indent
nds: Weniger inrücken

en: Text Color...
nds: Textklöör...

en: Text Background Color...
nds: Textachtergrund-Klöör...

en: Text Font
nds: Schriftoort för den Text

en: Text Size
nds: Textgrött

en: Insert Date
nds: Datum infögen

en: Insert Checkmark
nds: Pröövmark infögen

en: Mail...
nds: Nettpost...

en: Send...
nds: Sennen...

en: Set Alarm...
nds: Alarm fastleggen...

en: Save As...
nds: Sekern as...

en: Lock
nds: Afsluten

en: Unlock
nds: Opsluten

en: Save As
nds: Sekern as

en: <qt>A file named <b>%1</b> already exists.<br />Are you sure you want to overwrite it?</qt>
nds: <qt>Dat gifft al en Datei mit den Naam <b>%1</b>.<br />Büst Du seker, dat Du ehr överschrieven wullt?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete note <b>%1</b>?</qt>
nds: <qt>Wullt Du de Notiz <b>%1</b> redig wegdoon?</qt>

en: Confirm Delete
nds: Wegdoon beglöven

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: Please enter the new name:
nds: Bitte giff den niegen Naam in:

en: Save note as plain text
nds: Notiz as Eenfachtext sekern

en: &All Desktops
nds: &All Schriefdischen

en: New
nds: Nieg

en: Rename...
nds: Ümömen...

en: Hide
nds: Versteken

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Preferences...
nds: Instellen...

en: Keep Above Others
nds: Vörn hollen

en: Keep Below Others
nds: Achtern hollen

en: To Desktop
nds: Na Schriefdisch

en: Walk Through Notes
nds: Notizen dörgahn

en: Note is locked
nds: Notiz is fastsett.

en: Print Note | Print %1 notes
nds[0]: Notiz drucken
nds[1]: %1 Notizen drucken

en: Printing theme was not found.
nds: Druckmuster lett sik nich finnen.

en: Printing error
nds: Druckfehler

en: Printing theme:
nds: Druckmuster:

en: Preview
nds: Vöransicht

en: Print
nds: Drucken

en: Themes:
nds: Mustern:
