knotes - en to pl translation catalogue (169 entries)

en: Suppress creation of a new note on a non-unique instance.
pl: Wygaś tworzenie nowej notatki w nie-niepowtarzalnym wystąpieniu.

en: KNotes: Sticky notes by KDE
pl: KNotatki: Żółte karteczki w ramach KDE

en: New Note
pl: Nowa notatka

en: New Note From Clipboard
pl: Nowa notatka ze schowka

en: New Note From Text File...
pl: Nowa notatka z pliku tekstowego...

en: Show All Notes
pl: Pokaż wszystkie notatki

en: Hide All Notes
pl: Ukryj wszystkie notatki

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Selected Notes...
pl: Wydrukuj wybrane notatki...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Selected Notes...
pl: Usuń wybrane notatki...

en: Select Text File
pl: Wybierz plik tekstowy

en: Text File
pl: Plik tekstowy

en: Error during open text file: %1
pl: Błąd przy otwieraniu pliku tekstowego: %1

en: Open Text File
pl: Otwórz plik tekstowy

en: Note from file '%1'
pl: Notatka z pliku '%1'

en: No Notes
pl: Brak notatek

en: Settings
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: Menu (knotes_context)
en: KNotes
pl: KNotatki

en: KDE Notes
pl: Notatki dla KDE

en: Copyright © 1997–%1 KNotes authors
pl: Prawa autorskie © 1997–%1 Autorzy KNotes

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Previous Maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Original KNotes Author
pl: Pierwszy autor KNotatek

en: Ported KNotes to KDE 2
pl: Przeniósł KNotatki do KDE2

en: Network Interface
pl: Interfejs sieciowy

en: Started KDE Resource Framework Integration
pl: Uruchomiono integrację źródeł danych KDE

en: Idea and initial code for the new look & feel
pl: Pomysł i początkowy kod nowego wyglądu

en: Folders
pl: Katalogi

en: Select which KNotes folders to show:
pl: Wybierz, który katalog KNotatki pokazywać:

en: Search...
pl: Znajdź...

en: &Select All
pl: Zaznacz w&szystkie

en: &Unselect All
pl: &Odznacz wszystkie

en: Rename notes...
pl: Zmień nazwy notatek...

[ctx: @info]
en: Select the folder where the note will be saved:
pl: Wybierz katalog, w którym będą zapisywane notatki:

en: Notes accounts
pl: Konta notatek

en: Accounts
pl: Konta

en: Rename Notes
pl: Zmień nazwy notatek

en: Name:
pl: Nazwa:

en: An error was occurred during renaming: %1
pl: Wystąpił błąd przy zmienianiu nazwy: %1

en: Rename note
pl: Zmień nazwę notatki

en: &Text color:
pl: Kolor &tekstu:

en: &Background color:
pl: Kolor &tła:

en: &Show note in taskbar
pl: Pokaż notatkę w pa&sku zadań

en: &Remember desktop
pl: &Zapamiętaj pulpit

en: Default &width:
pl: Domyślna &szerokość:

en: Default &height:
pl: Domyślna &wysokość:

en: &Tab size:
pl: Szerokość &tabulacji:

en: Auto &indent
pl: Samowc&inanie

en: &Rich text
pl: Fo&rmatowany tekst

en: Text font:
pl: Czcionka tekstu:

en: Title font:
pl: Czcionka tytułu:

en: Editor Settings
pl: Ustawienia edytora

en: Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: &Pomoc

note: i18n: ectx: Menu (notes_menu)
en: Notes
pl: Notatki

[ctx: @title:window]
en: Select notes to delete
pl: Wybierz notatki do usunięcia

[ctx: @title:window]
en: Select notes
pl: Wybierz notatki

[ctx: @title:window]
en: Configure Shortcuts
pl: Ustawienia skrótów

en: Note Actions
pl: Działania na notatce

[ctx: @title:window]
en: Search Notes
pl: Znajdź notatkę

[ctx: @label:textbox]
en: Search notes:
pl: Znajdź notatkę:

[ctx: @action:button Search notes]
en: Search...
pl: Szukaj...

[ctx: @label]
en: No Results found in search.
pl: Brak wyników po wyszukiwaniu.

en: Show Note
pl: Pokaż notatkę

en: Show number of notes in tray icon
pl: Pokaż liczbę notatek na tacce systemowej

en: Default Title:
pl: Domyślny tytuł:

en: <a href="whatsthis">How does this work?</a>
pl: <a href="whatsthis">Jak to działa?</a>

en: <qt><p>You can customize title note. You can use:</p><ul><li>%d current date (short format)</li><li>%l current date (long format)</li><li>%t current time</li></ul></qt>
pl: <qt><p>Możesz nadać własną notatkę do tytułu. Możesz użyć:</p><ul><li>%d bieżąca data(krótki format)</li><li>%l bieżąca data (długi format)</li><li>%t bieżący czas</li></ul></qt>

en: Theme:
pl: Wygląd:

en: Download new printing themes
pl: Pobierz nowe wystroje drukowania

en: Bold
pl: Pogrubiona

en: Italic
pl: Kursywa

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Strike Out
pl: Przekreślenie

en: Align Left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align Center
pl: Wyśrodkuj

en: Align Right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Align Block
pl: Wyrównaj blok

en: List
pl: Lista

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Increase Indent
pl: Zwiększ wcięcie

en: Decrease Indent
pl: Zmniejsz wcięcie

en: Text Color...
pl: Kolor tekstu...

en: Text Background Color...
pl: Kolor tła tekstu...

en: Text Font
pl: Czcionka

en: Text Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Insert Date
pl: Wstaw datę

en: Insert Checkmark
pl: Wstaw symbol zaznaczenia

en: Notes Summary Configuration Dialog
pl: Okno ustawień podsumowania notatek

[ctx: @action:inmenu create new popup note]
en: &New
pl: &Nowa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can add a new popup note.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe, gdzie będzie można utworzyć nową żółtą karteczkę.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit...
pl: Edytuj...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Edit popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can modify an existing popup note.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe, gdzie możesz edytować istniejącą żółtą karteczkę.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Rename popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can rename an existing popup note.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe, gdzie możesz zmienić nazwę istniejącej żółtej karteczki.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be prompted if you really want to permanently remove the selected popup note.
pl: Pojawi się pytanie czy naprawdę chcesz trwale usunąć wybraną żółtą karteczkę.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Print popup note" ) );
en: You will be prompted to print the selected popup note.
pl: Pojawi się pytanie o drukowanie wybranej żółtej karteczki.

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Preview Selected Notes...
pl: Drukuj podgląd wybranych notatek...

en: Note settings...
pl: Ustawienia notatek...

en: Preferences KNotes...
pl: Ustawienia KNotatek...

en: Mail...
pl: Wyślij pocztą...

en: Send...
pl: Wyślij...

en: Set Alarm...
pl: Ustaw alarm...

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Set Focus to Quick Search
pl: Uaktywnij pole szybkiego wyszukiwania

[ctx: @info]
en: To print notes, first select the notes to print from the list.
pl: Żeby wydrukować najpierw wybierz notki do drukowania z listy.

[ctx: @title:window]
en: Print Popup Notes
pl: Drukuj żółte karteczki

en: Note was not created.
pl: Notatka została utworzona.

en: Create new note
pl: Utwórz nową notatkę

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this note?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę notatkę?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
pl: Potwierdź usunięcie

[ctx: @title:window]
en: Rename Popup Note
pl: Zmień nazwę żółtej karteczki

[ctx: @label:textbox]
en: New Name:
pl: Nowa nazwa:

en: Show Note...
pl: Pokaż notatkę...

en: Rich text (*.html)
pl: Formatowany tekst (*.html)

en: Plain text (*.txt)
pl: Zwykły tekst (*.txt)

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: <qt>A file named <b>%1</b> already exists.<br />Are you sure you want to overwrite it?</qt>
pl: <qt>Plik o nazwie <b>%1</b> już istnieje.<br />Czy na pewno chcesz go zastąpić?</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: New Popup Note...
pl: Nowa żółta karteczka...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create new popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new popup note.
pl: Pokazane zostanie okienko dialogowe, w którym będzie można utworzyć nową żółtą karteczkę.

[ctx: @title]
en: KNotes
pl: KNotatki

[ctx: @title]
en: Popup Notes
pl: Żółte karteczki

[ctx: @info:credit]
en: Copyright © 2003–%1 Kontact authors
pl: Prawa autorskie © 2003–%1 Autorzy Kontact

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer
pl: Obecny opiekun

[ctx: @info:credit]
en: Previous Maintainer
pl: Poprzedni opiekun

[ctx: @info:credit]
en: Developer
pl: Programista

[ctx: @item]
en: Meeting
pl: Spotkanie

[ctx: @item]
en: Note: %1
pl: Notatka: %1

[ctx: @item]
en: New Note
pl: Nowa notatka

[ctx: @title:window]
en: Show Popup Note
pl: Pokaż żółtą karteczkę

[ctx: @title:window]
en: Edit Popup Note
pl: Edytuj żółtą karteczkę

[ctx: @label popup note name]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: Search notes...
pl: Znajdź notatkę...

en: Search notes...<%1>
pl: Znajdź notatki...<%1>

en: (note locked, it will not removed)
pl: (notatka zablokowana, nie będzie można jej przesunąć)

en: Do you really want to delete this note? | Do you really want to delete these %1 notes?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć tę notatkę?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć te %1 notatki?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć te %1 notatek?

en: Popup Notes
pl: Żółte karteczki

en: No notes found
pl: Nie znaleziono żadnej notatki

en: Modify Note...
pl: Zmień notatkę...

en: Delete Note...
pl: Usuń notatkę...

en: Read Popup Note: "%1"
pl: Przeczytaj żółtą karteczkę: "%1"

en: <qt>Do you really want to delete note <b>%1</b>?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć notatkę <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Delete
pl: Potwierdź usunięcie

en: &Delete
pl: &Usuń

en: Please enter the new name:
pl: Proszę podać nowa nazwę:

en: Save note as plain text
pl: Zachowaj notatkę jako zwykły tekst

[ctx: @title:window]
en: Save As
pl: Zapisz jako

en: &All Desktops
pl: &Wszystkie pulpity

en: New
pl: Nowa

en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

en: Hide
pl: Ukryj

en: Delete
pl: Usuń

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: Keep Above Others
pl: Zawsze na wierzchu

en: Keep Below Others
pl: Zawsze na spodzie

en: To Desktop
pl: Na pulpit

en: Walk Through Notes
pl: Przejrzyj notatki po kolei

en: Note is locked
pl: Notatka jest zablokowana

en: Print Note | Print %1 notes
pl[0]: Wydrukuj notatkę
pl[1]: Wydrukuj %1 notatki
pl[2]: Wydrukuj %1 notatek

en: Printing theme was not found.
pl: Nie znaleziono wystroju drukowania.

en: Printing error
pl: Błąd drukowania

en: Printing theme:
pl: Wygląd wydruku:

en: Preview
pl: Podgląd

en: Print
pl: Drukuj

[ctx: @title:window]
en: Select theme
pl: Wybierz wystrój

en: Themes:
pl: Wystroje:
