knotes - en to sl translation catalogue (167 entries)

en: Suppress creation of a new note on a non-unique instance.
sl: Prepreči ustvaritev novega sporočilca v primerku, ki ni edinstven.

en: KNotes: Sticky notes by KDE
sl: KNotes: lepljiva sporočilca s strani KDE

en: New Note
sl: Novo sporočilce

en: New Note From Clipboard
sl: Novo sporočilce iz odložišča

en: New Note From Text File...
sl: Novo sporočilce iz besedilne datoteke ...

en: Show All Notes
sl: Pokaži vsa sporočilca

en: Hide All Notes
sl: Skrij vsa sporočilca

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Selected Notes...
sl: Natisni izbrana sporočilca ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Selected Notes...
sl: Izbriši izbrana sporočilca ...

en: Select Text File
sl: Izberi besedilno datoteko

en: Text File
sl: Besedilna datoteka

en: Error during open text file: %1
sl: Napaka med odpiranjem besedilne datoteke: %1

en: Open Text File
sl: Odpri besedilno datoteko

en: Note from file '%1'
sl: Sporočilce iz datoteke »%1«

en: No Notes
sl: Ni sporočilc

en: Settings
sl: Nastavitve

en: KDE Notes
sl: Sporočilca za KDE

en: Copyright © 1997–%1 KNotes authors
sl: Copyright © 1997–%1 avtorji KNotes

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Previous Maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Original KNotes Author
sl: Prvotni avtor KNotes

en: Ported KNotes to KDE 2
sl: Predelava KNotes za KDE 2

en: Network Interface
sl: Omrežni vmesnik

en: Started KDE Resource Framework Integration
sl: Začel z vgradnjo ogrodja virov KDE

en: Idea and initial code for the new look & feel
sl: Ideja in prvotna koda za nov videz in občutek

en: Folders
sl: Mape

en: Select which KNotes folders to show:
sl: Izberite, katere mape KNotes bodo prikazane:

en: Search...
sl: Poišči ...

en: &Select All
sl: Izberi v&se

en: &Unselect All
sl: Odstrani izbiro

en: Rename notes...
sl: Preimenuj sporočilca ...

[ctx: @info]
en: Select the folder where the note will be saved:
sl: Izberite mapo, v katero želite shraniti sporočilce:

en: Notes accounts
sl: Računi za sporočilca

en: Accounts
sl: Računi

en: Rename Notes
sl: Preimenuj sporočilca

en: Name:
sl: Ime:

en: An error was occurred during renaming: %1
sl: Med preimenovanjem je prišlo do napake: %1

en: Rename note
sl: Preimenuj sporočilce

en: &Text color:
sl: Barva besedila:

en: &Background color:
sl: &Barva ozadja:

en: &Show note in taskbar
sl: Pokaži &sporočilce v opravilni vrstici

en: &Remember desktop
sl: Zapomni si namizje

en: Default &width:
sl: Privzeta širina:

en: Default &height:
sl: Privzeta višina:

en: &Tab size:
sl: Velikost &tabulatorja:

en: Auto &indent
sl: Samodejni zam&ik

en: &Rich text
sl: Bogato besedilo

en: Text font:
sl: Pisava besedila:

en: Title font:
sl: Pisava naslova:

en: Editor Settings
sl: Nastavitve urejevalnika

en: Display Settings
sl: Nastavitve zaslona

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: Menu (notes_menu)
en: Notes
sl: Sporočilca

[ctx: @title:window]
en: Select notes to delete
sl: Izberite sporočilca, ki jih želite izbrisati

[ctx: @title:window]
en: Select notes
sl: Izberite sporočilca

[ctx: @title:window]
en: Configure Shortcuts
sl: Nastavi bližnjice

en: Note Actions
sl: Dejanja sporočilca

[ctx: @title:window]
en: Search Notes
sl: Poišči sporočilca

[ctx: @label:textbox]
en: Search notes:
sl: Poišči sporočilca:

[ctx: @action:button Search notes]
en: Search...
sl: Poišči ...

[ctx: @label]
en: No Results found in search.
sl: Ni najdenih rezultatov.

en: Show Note
sl: Prikaži sporočilce

en: Show number of notes in tray icon
sl: Pokaži število sporočilc v ikoni sistemske vrstice

en: Default Title:
sl: Privzet naslov:

en: <a href="whatsthis">How does this work?</a>
sl: <a href="whatsthis">Kako to deluje?</a>

en: <qt><p>You can customize title note. You can use:</p><ul><li>%d current date (short format)</li><li>%l current date (long format)</li><li>%t current time</li></ul></qt>
sl: <qt><p>Naslov sporočilca je mogoče prilagoditi. Uporabite lahko:</p><ul><li>%d - trenutni datum (kratka oblika)</li><li>%l - trenutni datum (dolga oblika)</li><li>%t - trenuten čas</li></ul></qt>

en: Theme:
sl: Tema:

en: Download new printing themes
sl: Prejmi nove teme za tiskanje

en: Bold
sl: Krepko

en: Italic
sl: Ležeče

en: Underline
sl: Podčrtaj

en: Strike Out
sl: Prečrtaj

en: Align Left
sl: Poravnaj levo

en: Align Center
sl: Na sredino

en: Align Right
sl: Poravnaj desno

en: Align Block
sl: Poravnaj obojestransko

en: List
sl: Seznam

en: Superscript
sl: Nadpisano

en: Subscript
sl: Podpisano

en: Increase Indent
sl: Povečaj zamik

en: Decrease Indent
sl: Zmanjšaj zamik

en: Text Color...
sl: Barva besedila ...

en: Text Background Color...
sl: Barva ozadja besedila ...

en: Text Font
sl: Pisava besedila

en: Text Size
sl: Velikost besedila

en: Insert Date
sl: Vstavi datum

en: Insert Checkmark
sl: Vstavi kljukico

en: Notes Summary Configuration Dialog
sl: Nastavitveno okno povzetka sporočilc

[ctx: @action:inmenu create new popup note]
en: &New
sl: &Novo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create a new popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can add a new popup note.
sl: Prikazalo se vam bo pogovorno okno, kjer lahko dodate novo pojavno sporočilce.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit...
sl: Uredi ...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Edit popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can modify an existing popup note.
sl: Prikazalo se vam bo pogovorno okno, kjer lahko spremenite obstoječe pojavno sporočilce.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
sl: Preimenuj ...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Rename popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can rename an existing popup note.
sl: Prikazalo se vam bo pogovorno okno, kjer lahko preimenujete obstoječe pojavno sporočilce.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be prompted if you really want to permanently remove the selected popup note.
sl: Vprašani boste, ali res želite trajno odstraniti izbrano pojavno sporočilce.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Print popup note" ) );
en: You will be prompted to print the selected popup note.
sl: Vprašani boste, o tiskanju izbranih pojavnih sporočilc.

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Preview Selected Notes...
sl: Predogled tiskanja izbranih sporočilc ...

en: Note settings...
sl: Nastavitve sporočilca ...

en: Preferences KNotes...
sl: Možnosti KNotes ...

en: Mail...
sl: Pošta ...

en: Send...
sl: Pošlji ...

en: Set Alarm...
sl: Nastavi alarm ...

en: Save As...
sl: Shrani kot ...

en: Lock
sl: Zakleni

en: Unlock
sl: Odkleni

en: Set Focus to Quick Search
sl: Postavi žarišče na hitro iskanje

[ctx: @info]
en: To print notes, first select the notes to print from the list.
sl: Za tiskanje sporočilc jih najprej izberite iz seznama.

[ctx: @title:window]
en: Print Popup Notes
sl: Natisni pojavna sporočilca

en: Note was not created.
sl: Sporočilce ni bilo ustvarjeno.

en: Create new note
sl: Ustvari novo sporočilce

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this note?
sl: Ali resnično želite izbrisati to sporočilce?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
sl: Potrditev izbrisa

[ctx: @title:window]
en: Rename Popup Note
sl: Preimenuj pojavno sporočilce

[ctx: @label:textbox]
en: New Name:
sl: Novo ime:

en: Show Note...
sl: Pokaži sporočilce ...

en: Rich text (*.html)
sl: Bogato besedilo (*.html)

en: Plain text (*.txt)
sl: Navadno besedilo (*.txt)

en: Save As
sl: Shrani kot

en: <qt>A file named <b>%1</b> already exists.<br />Are you sure you want to overwrite it?</qt>
sl: <qt>Datoteka z imenom <b>%1</b> že obstaja.<br />Ali ste prepričani, da jo želite prepisati?</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: New Popup Note...
sl: Novo pojavno sporočilce ...

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Create new popup note" ) );
en: You will be presented with a dialog where you can create a new popup note.
sl: Prikazalo se vam bo pogovorno okno, kjer lahko ustvarite novo pojavno sporočilce.

[ctx: @title]
en: Popup Notes
sl: Pojavna sporočilca

[ctx: @info:credit]
en: Copyright © 2003–%1 Kontact authors
sl: Copyright © 2003-%1 avtorji Kontacta

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

[ctx: @info:credit]
en: Previous Maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sl: Razvijalec

[ctx: @item]
en: Meeting
sl: Srečanje

[ctx: @item]
en: Note: %1
sl: Sporočilce: %1

[ctx: @item]
en: New Note
sl: Novo sporočilce

[ctx: @title:window]
en: Show Popup Note
sl: Pokaži pojavno sporočilce

[ctx: @title:window]
en: Edit Popup Note
sl: Uredi pojavno sporočilce

[ctx: @label popup note name]
en: Name:
sl: Ime:

en: Search notes...
sl: Poišči sporočilca ...

en: Search notes...<%1>
sl: Poišči sporočilca ...<%1>

en: (note locked, it will not removed)
sl: (sporočilce je zaklenjeno, ne bo odstranjeno)

en: Do you really want to delete this note? | Do you really want to delete these %1 notes?
sl[0]: Ali resnično želite izbrisati to %1 sporočilce?
sl[1]: Ali resnično želite izbrisati ti %1 sporočilci?
sl[2]: Ali resnično želite izbrisati ta %1 sporočilca?
sl[3]: Ali resnično želite izbrisati teh %1 sporočilc?

en: Popup Notes
sl: Pojavna sporočilca

en: No notes found
sl: Ni najdenih sporočilc

en: Modify Note...
sl: Spremeni sporočilce ...

en: Delete Note...
sl: Izbriši sporočilce ...

en: Read Popup Note: "%1"
sl: Preberi pojavno sporočilce: »%1«

en: <qt>Do you really want to delete note <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali resnično želite izbrisati sporočilce <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Delete
sl: Potrditev izbrisa

en: &Delete
sl: Izbriši

en: Please enter the new name:
sl: Vnesite novo ime:

en: Save note as plain text
sl: Shrani sporočilce kot navadno besedilo

[ctx: @title:window]
en: Save As
sl: Shrani kot

en: &All Desktops
sl: Vs&a namizja

en: New
sl: Novo

en: Rename...
sl: Preimenuj ...

en: Hide
sl: Skrij

en: Delete
sl: Izbriši

en: Preferences...
sl: Možnosti ...

en: Keep Above Others
sl: Ohrani nad drugimi

en: Keep Below Others
sl: Ohrani pod drugimi

en: To Desktop
sl: Na namizje

en: Walk Through Notes
sl: Sprehodi se skozi sporočilca

en: Note is locked
sl: Sporočilce je zaklenjeno

en: Print Note | Print %1 notes
sl[0]: Natisni %1 sporočilce
sl[1]: Natisni %1 sporočilci
sl[2]: Natisni %1 sporočilca
sl[3]: Natisni %1 sporočilc

en: Printing theme was not found.
sl: Teme za tiskanje ni bilo mogoče najti.

en: Printing error
sl: Napaka med tiskanjem

en: Printing theme:
sl: Tema za tiskanje:

en: Preview
sl: Predogled

en: Print
sl: Natisni

[ctx: @title:window]
en: Select theme
sl: Izberite temo

en: Themes:
sl: Teme:
