kdelibs4 - en to be@latin translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
be@latin: Zajhraj &huk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
be@latin: Abiary, jaki huk zajhrać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
be@latin: Pakažy paviedamleńnie ŭ &vypłyŭnym aknie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
be@latin: Upišy ŭ fajł

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
be@latin: Adznač &element u paneli zadańniaŭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
be@latin: Vykanaj za&had

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
be@latin: Abiary, jaki zahad vykanać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
be@latin: H&ołas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Message
be@latin: Pramaŭlaj paviedamleńnie dla padziei

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Name
be@latin: Pramaŭlaj nazvu padziei

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Custom Text
be@latin: Pramaŭlaj ułasny tekst

en: Configure Notifications
be@latin: Naładź nahadvańni

[ctx: State of the notified event]
en: State
be@latin: Stanovišča

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
be@latin: Nazva

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
be@latin: Apisańnie
