kdelibs4 - en to bn translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
bn: একটি &শব্দ শোনাও

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
bn: চালানোর জন্য শব্দ নির্বাচন করুন

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
bn: &পপ-আপ উইণ্ডোয় একটি বার্তা দেখাও

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
bn: ফাইলে লগ লেখো

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
bn: টাস্কবার &এন্ট্রী চিহ্নিত করো

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
bn: &কমান্ড চালাও

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
bn: চালানোর জন্য কমান্ড নির্বাচন করুন

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
bn: &কথা

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Message
bn: ঘটনাবার্তা পড়ে শোনাও

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Name
bn: ঘটনার নাম বলো

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Custom Text
bn: স্বনির্বাচিত লেখা পড়ে শোনাও

en: Configure Notifications
bn: বার্তাবলী কনফিগার করো

[ctx: State of the notified event]
en: State
bn: অবস্থা

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
bn: শিরোনাম

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
bn: বিবরণ
