kdelibs4 - en to csb translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
csb: Grôj &zwãk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
csb: Wëbierzë zwãk do graniô

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
csb: Pòkôżë wiadło w &dialogòwim òknie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
csb: Zapiszë lodżi do lopka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
csb: Zaznaczë pòłożenié listwë dzejaniów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
csb: Zrëszë &pòlét

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
csb: Wëbierzë pòlét do zrëszeniô

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
csb: &Gôdôj:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Message
csb: Gôdôj wiadło dzejania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Name
csb: Gôdôj miono dzejania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Custom Text
csb: Gôdôj swój tekst

en: Configure Notifications
csb: Kònfigùracëjô dôwaniô wiédzë

[ctx: State of the notified event]
en: State
csb: Stón

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
csb: Titel

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
csb: Òpisënk
