kdelibs4 - en to gu translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
gu: ધ્વનિ ચલાવો (&s)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
gu: વગાડવા માટે ધ્વનિ પસંદ કરો

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
gu: પોપઅપમાં સંદેશો બતાવો (&p)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
gu: ફાઇલમાં લૉગ મૂકો

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
gu: ટાસ્કબાર દાખલાંને નિશાની કરો (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
gu: આદેશ ચલાવો (&c)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
gu: ચલાવવા માટે આદેશ પસંદ કરો

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
gu: વક્તવ્ય (&e)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Message
gu: ઘટના સંદેશો બોલો

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Name
gu: ઘટના નામ બોલો

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Custom Text
gu: પોતાનું લખાણ બોલો

en: Configure Notifications
gu: નોંધો રૂપરેખાંકિત કરો

[ctx: State of the notified event]
en: State
gu: સ્થિતિ

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
gu: શીર્ષક

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
gu: વર્ણન
