kdelibs4 - en to hne translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
hne: अवाज बजाव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
hne: बजाय बर अवाज चुनव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
hne: पाप अप विंडो मं संदेस देखाव (&p)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
hne: एक फाइल मं लाग करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
hne: काम पट्टी प्रविस्टि चिनहा लगाव (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
hne: कमांड चलाव(&R)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
hne: चलाय बर कमांड चुनव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
hne: भासन (&e)

en: Configure Notifications
hne: सूचना मन ल कान्फिगर करव

[ctx: State of the notified event]
en: State
hne: स्थिति

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
hne: सीर्सक

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
hne: वर्नन
