kdelibs4 - en to hsb translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
hsb: Zwuk &wothrać

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
hsb: Zwuk wubrać, kiž ma so wothrać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
hsb: Powěsć jako popup pokazać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
hsb: Do dataje protokolować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
hsb: Zapisk w pasmje nadawkow &markěrować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
hsb: Přikaz &wuwjesć

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
hsb: Přikaz wubrać, kiž ma so wuwjesć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
hsb: &Rěč:

en: Configure Notifications
hsb: Konfiguracija zdźělenkow

[ctx: State of the notified event]
en: State
hsb: Staw

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
hsb: Titl

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
hsb: Wopisanje
