kdelibs4 - en to mai translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
mai: ध्वनि बजाबू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
mai: बजाबै क' लेल ध्वनि चुनू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
mai: पाप अप विंडो मे संदेश देखाबू (&p)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
mai: एकटा फाइल मे लाग करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
mai: काज पट्टी प्रविष्टि चिह्नित करू (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
mai: कमांड चलाबू (&R)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
mai: चलाबै क' लेल कमांड चुनू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
mai: भाषण (&e)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Message
mai: घटना संदेश बाजू

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Name
mai: घटना नाम बाजू

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Custom Text
mai: मनपसिन्न पाठ बाजू

en: Configure Notifications
mai: सूचनासभ बिन्यस्त करू करू

[ctx: State of the notified event]
en: State
mai: स्थिति

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
mai: शीर्षक

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
mai: विवरण
