kdelibs4 - en to mk translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
mk: Пушти &звук

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
mk: Изберете го звукот за емитување

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
mk: Прикажи порака во &скок-прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
mk: Запиши во датотека

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
mk: Обележи елемент во &лентата со програми

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
mk: Изврши &наредба

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
mk: Изберете ја наредбата за извршување

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
mk: Г&овор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Message
mk: Изговори порака за настанот

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Name
mk: Изговори име на настанот

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Custom Text
mk: Изговори сопствен текст

en: Configure Notifications
mk: Конфигурирање на известувања

[ctx: State of the notified event]
en: State
mk: Состојба

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
mk: Наслов

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
mk: Опис
