kdelibs4 - en to ne translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
ne: ध्वनि प्ले गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
ne: प्ले गर्न ध्वनि चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
ne: पपअपमा सन्देश देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
ne: फाइललाई लग गर्न

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
ne: कार्यपट्टी प्रवष्टिमा चिनो लगाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
ne: आदेश चलाउनुहोस्

en: Configure Notifications
ne: सूचना कन्फिगर गर्नुहोस्

[ctx: State of the notified event]
en: State
ne: अवस्था

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
ne: शीर्षक

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
ne: वर्णन
