kdelibs4 - en to or translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
or: ଗୋଟିଏ ଧ୍ୱନୀ ଚଲାନ୍ତୁ (&s)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
or: ଚଲାଇବା ପାଇଁ ଧ୍ୱନୀ ଚୟନ କରନ୍ତୁ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
or: ପପ୍ ଅପ୍ ରେ ଗୋଟିଏ ସନ୍ଦେଶ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ (&p)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
or: ଗୋଟିଏ ଫାଇଲକୁ ଲଗ କରନ୍ତୁ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
or: କାର୍ଯ୍ୟ ପଟି ନିବେଶକୁ ଚିହ୍ନିତ କରନ୍ତୁ (&t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
or: ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଚଲାନ୍ତୁ (&c)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
or: ଚଲାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଚୟନ କରନ୍ତୁ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
or: ବକ୍ତୃତା (&e)

en: Configure Notifications
or: ବିଜ୍ଞପ୍ତିଗୁଡିକୁ ବିନ୍ୟାସ କରନ୍ତୁ

[ctx: State of the notified event]
en: State
or: ଅବସ୍ଥା

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା
