kdelibs4 - en to tg translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
tg: Пахш кардани &овоз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
tg: Интихоби овоз барои пахш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
tg: Нишон додани паём дар &равзанаи пайдошаванда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
tg: Сабт кардани рӯйдодҳо ба файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
tg: Равшан кардани вуруди &навори вазифа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
tg: Иҷро кардани &фармон

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
tg: Фармонеро барои иҷро интихоб намоед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TTS_check)
en: Sp&eech
tg: &Ҳарф задан

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, TTS_combo)
en: <qt>Specifies how knotify should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
tg: <qt>Муайян карда мешавад, ки чӣ тавр knotify бояд рӯйдоди қабулшударо ҳарф занад.  Агар шумо "Ҳарф задани матни фармоишӣ"-ро интихоб кунед, матни худро ба қуттӣ ворид намоед.  Шумо метавонед сатрҳои ивазшавандаи зеринро дар матни худ истифода баред:<dl><dt>%e</dt><dd>Номи рӯйдод</dd><dt>%a</dt><dd>Барномае, ки рӯйдодро мефиристонад</dd><dt>%m</dt><dd>Паёми фиристодашуда аз ҷониби барнома</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Message
tg: Ҳарф задани паёми рӯйдод

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Event Name
tg: Ҳарф задани номи рӯйдод

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, TTS_combo)
en: Speak Custom Text
tg: Ҳарф задани матни фармоишӣ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, TTS_select)
en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
tg: <qt>Муайян карда мешавад, ки чӣ тавр Jovie бояд рӯйдоди қабулшударо ҳарф занад.  Агар шумо "Ҳарф задани матни фармоишӣ"-ро интихоб кунед, матни худро ба қуттӣ ворид намоед.  Шумо метавонед сатрҳои ивазшавандаи зеринро дар матни худ истифода баред:<dl><dt>%e</dt><dd>Номи рӯйдод</dd><dt>%a</dt><dd>Барномае, ки рӯйдодро мефиристонад</dd><dt>%m</dt><dd>Паёми фиристодашуда аз ҷониби барнома</dd></dl></qt>

en: Configure Notifications
tg: Танзимоти огоҳиномаҳо

[ctx: State of the notified event]
en: State
tg: Вазъият

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
tg: Сарлавҳа

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
tg: Тафсилот
