KODI Main - en to szl translation catalogue (115 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
szl: Skōra Estuary ôd phil65 i Piers. (Wychodno skōra Kodi)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
szl: Estuary je wychodnōm skōrōm Kodi dlŏ wersyje 17.0 i dalszych. Prōbuje być proste dlŏ używŏczōw, dlŏ kerych Kodi je nowe

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
szl: Estuary je wychodnōm skōrōm Kodi, jij uchrōniynie może sprŏwiać niyprzileżytości

[ctx: #31000]
en: Now playing
szl: Terŏz grŏ

[ctx: #31001]
en: Search...
szl: Szukej...

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
szl: Pokŏzuj fanart mydiōw w zadku interfejsu

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
szl: Tryb kinowy

[ctx: #31004]
en: Change mode
szl: Pōmiyń tryb

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
szl: Ôbejzdrzij we 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
szl: Losowe filmy

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
szl: Filmy niyôbejzdrzane

[ctx: #31009]
en: Download icons
szl: Sebier ikōny

[ctx: #31010]
en: In progress movies
szl: Filmy terŏz ôbziyranie

[ctx: #31011]
en: Most played albums
szl: Porzōnd grane albōmy

[ctx: #31012]
en: Random albums
szl: Losowe albōmy

[ctx: #31013]
en: Random artists
szl: Losowe autōry

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
szl: Niygrane albōmy

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
szl: Nŏjnowsze nagrania

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
szl: Kanały ôstatnio ôdtwŏrzane

[ctx: #31017]
en: Rated
szl: Ôcyniōne

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
szl: Kanały ôstatnio ôdtwŏrzane

[ctx: #31019]
en: Forecast
szl: Prognoza

[ctx: #31020]
en: Actions
szl: Akcyje

[ctx: #31021]
en: Misc options
szl: Roztōmajte sztelōnki

[ctx: #31022]
en: Sort by
szl: Zortuj podle

[ctx: #31023]
en: Viewtype
szl: Widzik

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
szl: Niy ma wertownych. Możesz przidŏć leda jakõ pozycyjõ do tego wykŏzu z poziōmu widzikōw mydiōw, bez myni kōntekstowe.

[ctx: #31028]
en: Show fanart
szl: Pokŏż fototapetã

[ctx: #31029]
en: Last logged in
szl: Ôstatnie logowanie

[ctx: #31031]
en: Version info
szl: Informacyje ô wersyji

[ctx: #31032]
en: Order
szl: Porzōndek

[ctx: #31033]
en: Your rating
szl: Twoja ôcyna

[ctx: #31034]
en: Extended info
szl: Ekstra info

[ctx: #31035]
en: Pages
szl: Zajty

[ctx: #31036]
en: items
szl: elymyntōw

[ctx: #31038]
en: Rewind
szl: Nazŏd

[ctx: #31039]
en: Fast forward
szl: Do przodku

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
szl: Producynt aparatu

[ctx: #31042]
en: Playlist options
szl: Sztelōnki playlisty

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
szl: Ôbier zortã i przidej prawidło, coby zrychtować inteligyntnõ playlistã. Take wykŏzy sōm dynamiczne i zawiyrajōm wszyjske pozycyje z Twojij bazy, kere sztimujōm ze ôbranymi prawidłami.

[ctx: #31044]
en: Add group
szl: Przidej skupinã

[ctx: #31045]
en: Rename group
szl: Przemianuj skupinã

[ctx: #31046]
en: Delete group
szl: Wyciep skupinã

[ctx: #31048]
en: Available
szl: Dostympne

[ctx: #31052]
en: filtered
szl: filtrowane

[ctx: #31053]
en: Arial based
szl: Podane na Arial

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
szl: Przejdź do playlisty

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
szl: Pokŏzuj ekran logowaniŏ po sztartniyńciu

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
szl: Loguj autōmatycznie po sztartniyńciu

[ctx: #31061]
en: Main menu items
szl: Elymynty przodnigo myni

[ctx: #31063]
en: Sections
szl: Sekcyje

[ctx: #31065]
en: Video playlist
szl: Wykŏz wideo

[ctx: #31066]
en: Music playlist
szl: Wykŏz śpiywek

[ctx: #31067]
en: Event log
szl: Dziynnik zdarzyń

[ctx: #31068]
en: Choose presets
szl: Ôbier szablōna

[ctx: #31069]
en: Last Updated
szl: Ôstatniŏ aktualizacyjŏ

[ctx: #31071]
en: by
szl: po

[ctx: #31072]
en: Power Options
szl: Sztelōnki zasiylaniŏ

[ctx: #31074]
en: Total duration
szl: Cołki czŏs trwaniŏ

[ctx: #31075]
en: Movie sets
szl: Seryje filmowe

[ctx: #31079]
en: Cast not available
szl: Niy ma ôbsady

[ctx: #31080]
en: Ends at
szl: Kōniec ô

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
szl: Przidŏwek tekstōw śpiywek

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
szl: Sztelōnki przidŏwka teksōw śpiywek

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
szl: Sztelōnki wizualizacyje

[ctx: #31089]
en: Available groups
szl: Dostympne skupiny

[ctx: #31092]
en: Video menu
szl: Myni wideo

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
szl: Ukazuj terŏźnõ pogodã we wiyrchnij lajście

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
szl: Używej animacyje chynaniŏ

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
szl: Lokalne podnapisy dostympne

[ctx: #31097]
en: Channel options
szl: Sztelōnki kanału

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
szl: Ôbier swōj profil Kodi,[CR]coby sie wlogować i kōntynuować

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
szl: Ściana informacyji

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
szl: Ściana

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
szl: Wkludź tekst...

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
szl: Twoja bibliŏtyka je prōżnŏ. Coby jã nafolować włŏsnymi mydiami, wlyź do sekcyji "Zbiory", przidej źrōdło mydiōw i skōnfiguruj je. Po przidaniu źrōdła i przeskanowaniu jigo zawartości, bydziesz mieć możebność przeziyraniŏ swojij bibliŏtyki.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
szl: Przidej źrōdła wideo i nasztaluj ôdpedniõ zorta zawartości, coby nafolować swojã bibliŏtykã wideo.

[ctx: #31106]
en: Teletext
szl: Teletekst

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
szl: Szyroki wykŏz

[ctx: #31110]
en: Enter files section
szl: Wlyź do sekcyji Zbiory

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
szl: Umożniŏ pokŏzowanie włŏsnych ôbrŏzōw lebo sebranie jednyj z mocki przidŏwek ôbrŏzōw z ôficjalnygo repozytoriōm.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
szl: Przeszaltruj ściyżkã klangowõ

[ctx: #31113]
en: Search local library
szl: Szukej w lokalnyj bibliŏtyce

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
szl: Szukej w YouTube

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
szl: Uchrōń pozycyjõ przodnigo myni

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
szl: Edytuj knōutle

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
szl: Wlyź do przeziyrŏczki przidŏwkōw

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
szl: Niy mŏsz jeszcze żŏdnych zainstalowanych przidŏwek. Nawiydź przeziyrŏczkã przidŏwkōw, coby przezdrzić naszã kolekcyjõ i rozszyrzić Kodi ô nadbytnie funkcyje.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
szl: Liferant informacyji pogodowych niy bōł jeszcze nasztalowany. Coby pokŏzać informacyje pogodowe, ôbier liferanta i nasztaluj swojã lokalizacyjõ.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
szl: Nasztaluj liferanta pogordy

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
szl: Seriole niyôbejzdrzane

[ctx: #31123]
en: Same director
szl: Filmy ôd reżysyra

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
szl: Naciś Gōra, coby ujzdrzić ino ô aktōrze

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
szl: Naciś OK, coby przeczytać fabułã

[ctx: #31127]
en: Show icons
szl: Pokŏzuj ikōny

[ctx: #31128]
en: Contributors
szl: Spōłprŏcowniki

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
szl: Ôgōlne sztelōnki dlŏ wszyjskich przestrzyństw skōry.

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
szl: Sztelōnki przodnigo myni: Kōnfiguruj przodnie myni do swojich ôbmiyłowań.

[ctx: #31134]
en: Remaining
szl: Ôstało

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
szl: Naciś, coby ujzdrzić ôstatnie pōmiany...

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
szl: Ôdgrowocz

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
szl: Dekoder wideo

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
szl: Format piksela

[ctx: #31141]
en: Changes for version
szl: Wykŏz pōmian wersyje

[ctx: #31142]
en: Play speed
szl: Gibkość ôdtwŏrzaniŏ

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
szl: Wlyź do przeziyrŏczki przidŏwkōw

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
szl: Miano profilu

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
szl: Kodek wideo

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
szl: Ôzdzielczość wideo

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
szl: Proporcyje ôbrazu

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
szl: Kodek audio

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
szl: Kanały audio

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
szl: Ôzdzielczość ekranu

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
szl: Mydia

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
szl: Systym
