KODI Main - en to af_za translation catalogue (4088 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
af_za: Programme

[ctx: #1]
en: Pictures
af_za: Prente

[ctx: #2]
en: Music
af_za: Musiek

[ctx: #3]
en: Videos
af_za: Video's

[ctx: #4]
en: TV guide
af_za: TV gids

[ctx: #5]
en: Settings
af_za: Verstellings

[ctx: #7]
en: File manager
af_za: Lêer bestuurder

[ctx: #8]
en: Weather
af_za: Weer

[ctx: #9]
en: Kodi media center
af_za: Kodi media sentrum

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
af_za: Maandag

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
af_za: Dinsdag

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
af_za: Woensdag

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
af_za: Donderdag

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
af_za: Vrydag

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
af_za: Saterdag

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
af_za: Sondag

[ctx: #21]
en: January
af_za: Januarie

[ctx: #22]
en: February
af_za: Februarie

[ctx: #23]
en: March
af_za: Maart

[ctx: #25]
en: May
af_za: Mei

[ctx: #26]
en: June
af_za: Junie

[ctx: #27]
en: July
af_za: Julie

[ctx: #28]
en: August
af_za: Augustus

[ctx: #30]
en: October
af_za: Oktober

[ctx: #32]
en: December
af_za: Desember

[ctx: #41]
en: Mon
af_za: Ma

[ctx: #42]
en: Tue
af_za: Di

[ctx: #43]
en: Wed
af_za: Wo

[ctx: #44]
en: Thu
af_za: Do

[ctx: #45]
en: Fri
af_za: Vr

[ctx: #46]
en: Sat
af_za: Sa

[ctx: #47]
en: Sun
af_za: So

[ctx: #55]
en: May
af_za: Mei

[ctx: #60]
en: Oct
af_za: Okt

[ctx: #62]
en: Dec
af_za: Des

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
af_za: NNO

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
af_za: NO

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
af_za: ONO

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
af_za: O

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
af_za: OSO

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
af_za: SO

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
af_za: SSO

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
af_za: Suid

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
af_za: Noord

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
af_za: Wes

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
af_za: Oos

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
af_za: Veranderlik

[ctx: #98]
en: View: Auto
af_za: Aansig: Outo

[ctx: #99]
en: View: Auto big
af_za: Aansig: Outo groot

[ctx: #100]
en: View: Icons
af_za: Aansig: Ikone

[ctx: #101]
en: View: List
af_za: Aansig: Lys

[ctx: #102]
en: Scan
af_za: Deursoek

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
af_za: Sorteer volgens: Naam

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
af_za: Sorteer volgens: Datum

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
af_za: Sorteer volgens: Grootte

[ctx: #106]
en: No
af_za: Nee

[ctx: #107]
en: Yes
af_za: Ja

[ctx: #108]
en: Slideshow
af_za: Skyfievertoning

[ctx: #109]
en: Create thumbs
af_za: Skep naeldrukke

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
af_za: Skep duimnaelsketse

[ctx: #111]
en: Shortcuts
af_za: Kortpaaie

[ctx: #112]
en: Paused
af_za: Gepouseer

[ctx: #113]
en: Update failed
af_za: Bywerking het misluk

[ctx: #114]
en: Installation failed
af_za: Installasie het misluk

[ctx: #115]
en: Copy
af_za: Kopiëer

[ctx: #116]
en: Move
af_za: Skuif

[ctx: #117]
en: Delete
af_za: Wis uit

[ctx: #118]
en: Rename
af_za: Hernoem

[ctx: #119]
en: New folder
af_za: Nuwe gids

[ctx: #120]
en: Confirm copy
af_za: Bevestig kopiëer

[ctx: #121]
en: Confirm move
af_za: Bevestig skuif

[ctx: #122]
en: Confirm delete
af_za: Bevestig uitwis

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
af_za: Wil jy die gekose lêer(s) kopiëer?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
af_za: Wil jy die gekose lêer(s) skuif?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
af_za: Wil jy die gekose lêer(s) uitwis?[CR]Waarskuwing - hierdie aksie kan nie ontdoen word nie!

[ctx: #127]
en: Objects
af_za: Objekte

[ctx: #128]
en: General
af_za: Algemeen

[ctx: #129]
en: Slideshow
af_za: Skyfievertoning

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
af_za: Stelsel inligting

[ctx: #131]
en: Display
af_za: Vertoon

[ctx: #133]
en: Artists
af_za: Kunstenaars

[ctx: #134]
en: Songs
af_za: Liedjies

[ctx: #136]
en: Playlists
af_za: Speellyste

[ctx: #137]
en: Search
af_za: Soek

[ctx: #138]
en: System information
af_za: Stelsel inligting

[ctx: #139]
en: Temperatures:
af_za: Temperature:

[ctx: #142]
en: Time:
af_za: Tyd:

[ctx: #143]
en: Current:
af_za: Tans:

[ctx: #144]
en: Build:
af_za: Bou:

[ctx: #145]
en: Network:
af_za: Netwerk:

[ctx: #146]
en: Type:
af_za: Tipe:

[ctx: #147]
en: Static
af_za: Staties

[ctx: #149]
en: MAC address
af_za: MAC adres

[ctx: #150]
en: IP address
af_za: IP adres

[ctx: #151]
en: Link:
af_za: Skakel:

[ctx: #152]
en: Half duplex
af_za: Half-dupleks

[ctx: #153]
en: Full duplex
af_za: Vol-dupleks

[ctx: #154]
en: Storage
af_za: Berging

[ctx: #155]
en: Drive
af_za: Skyf

[ctx: #156]
en: Free
af_za: Beskikbaar

[ctx: #158]
en: Free memory
af_za: Beskikbare geheue

[ctx: #159]
en: No link
af_za: Geen skakel

[ctx: #160]
en: Free
af_za: Beskikbaar

[ctx: #162]
en: Tray open
af_za: Laai oop

[ctx: #163]
en: Reading
af_za: Lees

[ctx: #164]
en: No disc
af_za: Geen skyf

[ctx: #165]
en: Disc present
af_za: Skyf teenwoordig

[ctx: #166]
en: Skin
af_za: Oortreksel

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
af_za: Kanselleer lêer operasies

[ctx: #169]
en: Resolution
af_za: Resolusie

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
af_za: Pas vertoon verfris tempo aan

[ctx: #171]
en: Sort title
af_za: Sorteer titel

[ctx: #172]
en: Release date
af_za: Uitgeedatum

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
af_za: Vertoon 4:3 videos as

[ctx: #174]
en: Compiled:
af_za: Gekompileer:

[ctx: #175]
en: Moods
af_za: Stemminge

[ctx: #176]
en: Styles
af_za: Style

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
af_za: {0:s} suksesvol begin

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
af_za: {0:s} is suksesvol begin.

[ctx: #179]
en: Song
af_za: Liedjie

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
af_za: Durasie

[ctx: #181]
en: Select album
af_za: Kies album

[ctx: #182]
en: Tracks
af_za: Snitte

[ctx: #183]
en: Review
af_za: Resensie

[ctx: #184]
en: Refresh
af_za: Verfris

[ctx: #185]
en: Searching album
af_za: Soek album

[ctx: #187]
en: No albums found!
af_za: Geen albums gevind!

[ctx: #188]
en: Select all
af_za: Kies almal

[ctx: #189]
en: Scanning media information
af_za: Deursoek media inligting

[ctx: #190]
en: Save
af_za: Stoor

[ctx: #191]
en: Shuffle
af_za: Skommel

[ctx: #192]
en: Clear
af_za: Maak skoon

[ctx: #193]
en: Scan
af_za: Deursoek

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
af_za: Soek…

[ctx: #195]
en: No information found!
af_za: Geen inligting gevind!

[ctx: #196]
en: Select movie:
af_za: Kies fliek:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
af_za: Vra {0:s} inligting

[ctx: #198]
en: Loading movie details
af_za: Laai fliek besonderhede

[ctx: #199]
en: Web interface
af_za: Webkoppelvlak

[ctx: #200]
en: Audio encoders
af_za: Oudio enkodeerders

[ctx: #201]
en: Audio decoders
af_za: Oudio dekodeerders

[ctx: #203]
en: Plot outline
af_za: Plotuitleg

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
af_za: Samestelling

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
af_za: Stemme

[ctx: #206]
en: Cast
af_za: Rolverdeling

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
af_za: Speel

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
af_za: Volgende

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
af_za: Vorige

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
af_za: Kalibreer gebruikers koppelvlak...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
af_za: Videokalibrasie

[ctx: #215]
en: Soften
af_za: Versag

[ctx: #216]
en: Zoom amount
af_za: Zoemhoeveelheid

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
af_za: Pixel-verhouding

[ctx: #218]
en: DVD drive
af_za: DVD-dryf

[ctx: #219]
en: Please insert disc
af_za: Plaas asseblief skyf in

[ctx: #220]
en: Remote share
af_za: Afgeleë gedeelde

[ctx: #221]
en: Network is not connected
af_za: Netwerk is nie gekonnekteer nie

[ctx: #222]
en: Cancel
af_za: Kanselleer

[ctx: #224]
en: Speed
af_za: Spoed

[ctx: #225]
en: Vertical shift
af_za: Vertikale skuif

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
af_za: Laai oudio CD inligting vanaf aanlyn diens

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
af_za: Skommel speellys met laai

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
af_za: HDD-afspintyd

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
af_za: Geen

[ctx: #232]
en: Point
af_za: Punt

[ctx: #233]
en: Linear
af_za: Lineêr

[ctx: #234]
en: Anisotropic
af_za: Anisotropies

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
af_za: Gaussian kubies

[ctx: #237]
en: Minification
af_za: Minimering

[ctx: #238]
en: Magnification
af_za: Vergroting

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
af_za: Maak speellys skoon wanneer klaar

[ctx: #240]
en: Display mode
af_za: Vertoon modus

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
af_za: Vol skerm #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
af_za: Gevenster

[ctx: #243]
en: Refresh rate
af_za: Verfris tempo

[ctx: #244]
en: Full screen
af_za: Volskerm

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
af_za: Grootte: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoem x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})

[ctx: #247]
en: Scripts
af_za: Skrip

[ctx: #248]
en: Language
af_za: Taal

[ctx: #249]
en: Music
af_za: Musiek

[ctx: #250]
en: Visualisation
af_za: Visualisering

[ctx: #251]
en: Select destination directory
af_za: Kies bestemmings gids

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
af_za: Stereo opmeng

[ctx: #253]
en: Number of channels
af_za: Aantal kanale

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
af_za: DTS bekwame ontvanger

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
af_za: Haal CD inligting

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
af_za: Fout

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
af_za: Stel etiket lees in staat

[ctx: #259]
en: Opening
af_za: Open

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
af_za: Wag vir begin...

[ctx: #262]
en: Scripts output
af_za: Skripte uittree

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
af_za: Laat afstand beheer toe via HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
af_za: Neem op

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
af_za: Stop opneem

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
af_za: Sorteer volgens: Snit

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
af_za: Sorteer volgens: Tyd

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
af_za: Sorteer volgens: Titel

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
af_za: Sorteer volgens: Kunstenaar

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
af_za: Sorteer volgens: Album

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
af_za: Pixel verhouding aanpassing

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
af_za: Pas die reghoek aan sodat dit perfek vierkantig is

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
af_za: Bo-Links oorskandeer kompensasie

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
af_za: Onder-Regs oorskandeer kompensasie

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
af_za: Pas die pyl aan om die hoeveelheid oorskandeer te verander

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
af_za: Onderskrif posisionering

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
af_za: Pas die balk aan om die onderskrif posisie te verander

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
af_za: Kan nie verstellings laai nie

[ctx: #280]
en: Using default settings
af_za: Gebruik verstek verstellings

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
af_za: Gaan asseblief die XML lêers na

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
af_za: {0:d} Items gevind

[ctx: #283]
en: Search results
af_za: Soektog resultate

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
af_za: Geen resultate gevind

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
af_za: Verkose klank taal

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
af_za: Verkose onderskrif taal

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
af_za: Onderskrifte

[ctx: #288]
en: Font
af_za: Skrif

[ctx: #289]
en: Size
af_za: Grootte

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
af_za: Dinamiese bereik saampersing

[ctx: #292]
en: Audio
af_za: Oudio

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
af_za: Blaai vir onderskrifte

[ctx: #294]
en: Create bookmark
af_za: Skep boekmerk

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
af_za: Maak boekmerke skoon

[ctx: #297]
en: Audio offset
af_za: Oudio afset

[ctx: #298]
en: Bookmarks
af_za: Boekmerke

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
af_za: Boekmerk {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
af_za: MP1 bekwame ontvanger

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
af_za: MP2 bekwame ontvanger

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
af_za: MP3 bekwame ontvanger

[ctx: #303]
en: Delay
af_za: Vertraging

[ctx: #304]
en: Language
af_za: Taal

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
af_za: In staat gestel

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
af_za: Nie-intervleg

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
af_za: Media bestek

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
af_za: Oorspronklike taal

[ctx: #309]
en: User interface language
af_za: Gebruikers koppelvlak taal

[ctx: #310]
note: Setting in international settings
en: Virtual keyboard layouts
af_za: Virtuele sleutelbord uitlegte

[ctx: #312]
en: (0=auto)
af_za: (0=outo)

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
af_za: Maak databasis skoon

[ctx: #314]
en: Preparing...
af_za: Maak gereed...

[ctx: #315]
en: Database error
af_za: Databasis fout

[ctx: #316]
en: Searching songs...
af_za: Soek deur liedjies...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
af_za: Databasis suksesvol skoon gemaak

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
af_za: Maak liedjies skoon...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
af_za: Fout gedurende liedjies skoonmaak

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
af_za: Maak kunstenaars skoon...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
af_za: Fout gedurende kunstenaars skoonmaak

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
af_za: Maak genres, rolle, ens. skoon...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
af_za: Fout gedurende genres, rolle, ens. skoonmaak

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
af_za: Maak paaie skoon...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
af_za: Fout gedurende paaie skoonmaak

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
af_za: Maak albums skoon...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
af_za: Fout gedurende albums skoonmaak

[ctx: #328]
en: Writing changes...
af_za: Skryf veranderinge...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
af_za: Fout gedurende veranderinge skryf

[ctx: #330]
en: This may take some time...
af_za: Hierdie mag tyd vat...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
af_za: Pers databasis saam...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
af_za: Fout gedurende saampers van databasis

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
af_za: Wil jy die biblioteek skoonmaak?

[ctx: #334]
en: Clean library...
af_za: Maak biblioteek skoon...

[ctx: #335]
en: Start
af_za: Begin

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
af_za: Raamtempo omskakeling

[ctx: #337]
en: Output configuration
af_za: Uittree konfigurasie

[ctx: #338]
en: Fixed
af_za: Vaste

[ctx: #339]
en: Optimized
af_za: Geoptimeer

[ctx: #340]
en: Various artists
af_za: Verskeie kunstenaars

[ctx: #341]
en: Play disc
af_za: Speel skyf

[ctx: #342]
en: Movies
af_za: Flieks

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
af_za: Pas raamtempo aan

[ctx: #344]
en: Actors
af_za: Akteurs

[ctx: #345]
en: Year
af_za: Jaar

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
af_za: Behou oorspronklike volume met afmenging

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
af_za: DTS-HD bekwame ontvanger

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
af_za: Laat deurgee toe

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
af_za: TrueHD bekwame ontvanger

[ctx: #350]
en: Programs
af_za: Programme

[ctx: #351]
en: Off
af_za: Af

[ctx: #352]
en: Dim
af_za: Verdof

[ctx: #353]
en: Black
af_za: Swart

[ctx: #354]
en: Matrix trails
af_za: Matriks spore

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
af_za: Wag tyd

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
af_za: Skermskut modus

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
af_za: Afskakel funksie tydhouer

[ctx: #358]
en: All albums
af_za: Alle albums

[ctx: #359]
en: Recently added albums
af_za: Onlangs bygevoegde albums

[ctx: #360]
en: Screensaver
af_za: Skermskut

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
af_za: Herhalende skyfievertoning

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
af_za: Skermskut verdof vlak

[ctx: #363]
en: Sort by: File
af_za: Sorteer volgens: Lêer

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
af_za: Dolby Digitale (AC3) bekwame ontvanger

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
af_za: Sorteer volgens: Naam

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
af_za: Sorteer volgens: Jaar

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
af_za: Sorteer volgens: Gradering

[ctx: #369]
en: Title
af_za: Titel

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
af_za: Donderstorms

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
af_za: Gedeeltelik

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
af_za: Meestal

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
af_za: Sonnig

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
af_za: Bewolk

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
af_za: Sneeu

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
af_za: Reen

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
af_za: Ligte

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
af_za: Buie

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
af_za: Min

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
af_za: Verspreide

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
af_za: Sterk

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
af_za: Mooi

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
af_za: Helder

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
af_za: Wolke

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
af_za: Vroeë

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
af_za: Bui

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
af_za: Windvlae

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
af_za: Laag

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
af_za: Hoog

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
af_za: Mis

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
af_za: Dynserigheid

[ctx: #396]
en: Select location
af_za: Kies ligging

[ctx: #397]
en: Refresh time
af_za: Verfris tyd

[ctx: #398]
en: Temperature units
af_za: Temperatuur eenhede

[ctx: #399]
en: Speed units
af_za: Spoed eenhede

[ctx: #400]
en: Weather
af_za: Weer

[ctx: #402]
en: Feels like
af_za: Voel soos

[ctx: #403]
en: UV index
af_za: UV indeks

[ctx: #405]
en: Dew point
af_za: Doupunt

[ctx: #406]
en: Humidity
af_za: Humiditeit

[ctx: #407]
en: Hardware keyboard layouts
af_za: Hardeware sleutelbord uitlegte

[ctx: #409]
en: Defaults
af_za: Verstek waardes

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
af_za: Verkry toegang tot weer diens

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
af_za: Kry die weer vir:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
af_za: Kan nie die weer data kry nie

[ctx: #413]
en: Manual
af_za: Handmatig

[ctx: #414]
en: No review for this album
af_za: Geen resensie vir hierdie album

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
af_za: Laai duimnaelskets af...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
af_za: Aansig: Groot ikone

[ctx: #418]
en: Low
af_za: Laag

[ctx: #419]
en: High
af_za: Hoog

[ctx: #420]
en: Best match
af_za: Beste passing

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
af_za: Hou oudio toestel lewendig

[ctx: #422]
en: Delete album information
af_za: Wis album inligting uit

[ctx: #423]
en: Delete CD information
af_za: Wis CD inligting uit

[ctx: #424]
en: Select
af_za: Kies

[ctx: #425]
en: No album information found
af_za: Geen album inligting gevind

[ctx: #426]
en: No CD information found
af_za: Geen CD inligting gevind

[ctx: #427]
en: Disc
af_za: Skyf

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
af_za: Plaas korrekte CD / DVD in

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
af_za: Plaas asb die volgende CD/DVD in dryf

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
af_za: Sorteer volgens: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
af_za: Geen cache

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
af_za: Verwyder fliek uit biblioteek

[ctx: #433]
en: Would you really like to remove '{0:s}' from the library?
af_za: Wil jy regtig '{0:s}' van die biblioteek verwyder?

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
af_za: Vanaf {0:s} by {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
af_za: Geen optiese skyf aandrywer opgespoor

[ctx: #436]
note: Message body of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: This video is stored on an optical disc (e.g. DVD, Blu-ray) and cannot be played as your device does not have an appropriate drive.
af_za: Hierdie video is op 'n optiese skyf (bv. DVD, Blu-ray) gestoor en kan nie gespeel word nie omdat jou toestel nie 'n toepaslike dryf het nie.

[ctx: #437]
en: Removable disk
af_za: Verwyderbare skyf

[ctx: #438]
en: Opening file
af_za: Maak lêer oop

[ctx: #440]
en: Hard disk
af_za: Hardeskyf

[ctx: #442]
en: Local network
af_za: Lokale netwerk

[ctx: #445]
en: Audio
af_za: Oudio

[ctx: #447]
en: Autorun media
af_za: Outo-uitvoer media

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
af_za: Dolby Digitale Plus (E-AC3) bekwame ontvanger

[ctx: #449]
en: Enabled
af_za: In staat gestel

[ctx: #450]
en: Columns
af_za: Kolomme

[ctx: #451]
en: Row 1 address
af_za: Ry 1 adres

[ctx: #452]
en: Row 2 address
af_za: Ry 2 adres

[ctx: #453]
en: Row 3 address
af_za: Ry 3 adres

[ctx: #454]
en: Row 4 address
af_za: Ry 4 adres

[ctx: #455]
en: Rows
af_za: Rye

[ctx: #456]
en: Mode
af_za: Modus

[ctx: #457]
en: Switch view
af_za: Ruil aansig

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
af_za: Beperk monster tempo (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
af_za: Onderskrifte

[ctx: #460]
en: Audio stream
af_za: Oudio strome

[ctx: #461]
en: [active]
af_za: [aktief]

[ctx: #463]
en: Backlight
af_za: Agterlig

[ctx: #464]
en: Brightness
af_za: Helderheid

[ctx: #465]
en: Contrast
af_za: Kontras

[ctx: #467]
en: Type
af_za: Tipe

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
af_za: Skuif die balk om die OSD posisie te verander

[ctx: #469]
en: OSD position
af_za: OSD posisie

[ctx: #470]
en: Credits
af_za: Krediete

[ctx: #474]
en: Off
af_za: Af

[ctx: #475]
en: Music only
af_za: Slegs musiek

[ctx: #476]
en: Music & video
af_za: Musiek & video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
af_za: Kan nie speellys laai nie

[ctx: #479]
en: Skin & language
af_za: Oortreksel & taal

[ctx: #480]
en: Appearance
af_za: Voorkoms

[ctx: #481]
en: Audio options
af_za: Oudio opsies

[ctx: #482]
en: About Kodi
af_za: Omtrent Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
af_za: Wis album uit

[ctx: #486]
en: Repeat
af_za: Herhaal

[ctx: #487]
en: Repeat one
af_za: Herhaal een

[ctx: #488]
en: Repeat folder
af_za: Herhaal gids

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
af_za: Speel volgende liedjie outomaties

[ctx: #491]
en: - Use big icons
af_za: - Gebruik groot ikone

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
af_za: Verander VobSubs grootte

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
af_za: Gevorderde opsies (eksperte alleenlik!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
af_za: Algehele oudio kopspasie

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
af_za: Opskaleer videos tot GUI resolusie

[ctx: #496]
en: Calibration
af_za: Kalibrasie

[ctx: #497]
en: Show file extensions
af_za: Wys lêer uitbreidings

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
af_za: Sorteer volgens: Tipe

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
af_za: Kan nie aan aanlyn opsoek diens verbind nie

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
af_za: Aflaai van album inligting het gefaal

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
af_za: Soek album name...

[ctx: #502]
en: Open
af_za: Maak oop

[ctx: #503]
en: Busy
af_za: Besig

[ctx: #504]
en: Empty
af_za: Leeg

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
af_za: Laai media inligting vanaf lêers...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
af_za: Gaan media lêers na...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
af_za: Sorteer volgens: Gebruik

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
af_za: Aktiveer visualiserings

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
af_za: Stel video modus skakeling in staat

[ctx: #512]
en: Startup window
af_za: Begin Venster

[ctx: #513]
en: Home window
af_za: Tuis venster

[ctx: #514]
en: Manual settings
af_za: Hand verstellings

[ctx: #517]
en: Recently played albums
af_za: Onlangs gespeelde albums

[ctx: #518]
en: Launch
af_za: Loods

[ctx: #519]
en: Launch in...
af_za: Loods in...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
af_za: Kompilasies

[ctx: #522]
en: Remove source
af_za: Verwyder bron

[ctx: #523]
en: Switch media
af_za: Ruil media

[ctx: #524]
en: Select playlist
af_za: Kies speellys

[ctx: #525]
en: New playlist...
af_za: Nuwe speellys...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
af_za: Voeg by speellys

[ctx: #527]
en: Manually add to library
af_za: Voeg handmatig by biblioteek

[ctx: #528]
en: Enter title
af_za: Tik titel in

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
af_za: Fout: Duplikaat titel

[ctx: #530]
en: Select genre
af_za: Kies genre

[ctx: #531]
en: New genre
af_za: Nuwe genre

[ctx: #532]
en: Manual addition
af_za: Hand byvoeging

[ctx: #533]
en: Enter genre
af_za: Tik genre in

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
af_za: Aansig: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
af_za: Lys

[ctx: #536]
en: Icons
af_za: Ikone

[ctx: #537]
en: Big list
af_za: Groot lys

[ctx: #538]
en: Big icons
af_za: Groot ikone

[ctx: #539]
en: Wide
af_za: Wyd

[ctx: #540]
en: Big wide
af_za: Groot wyd

[ctx: #541]
en: Album icons
af_za: Album ikone

[ctx: #542]
en: DVD icons
af_za: DVD ikone

[ctx: #544]
en: Media info
af_za: Media inligting

[ctx: #545]
en: Audio output device
af_za: Oudio uittree toestel

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
af_za: Deurgee uittree toestel

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
af_za: Geen biografie vir hierdie kunstenaar

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
af_za: Meng multikanaal oudio af na stereo

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
af_za: Nommer

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
af_za: Sorteer volgens: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
af_za: Naam

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
af_za: Datum

[ctx: #553]
en: Size
af_za: Grootte

[ctx: #554]
en: Track
af_za: Snit

[ctx: #555]
en: Time
af_za: Tyd

[ctx: #556]
en: Title
af_za: Titel

[ctx: #557]
en: Artist
af_za: Kunstenaar

[ctx: #559]
en: Playlist
af_za: Speellys

[ctx: #561]
en: File
af_za: Lêer

[ctx: #562]
en: Year
af_za: Jaar

[ctx: #563]
en: Rating
af_za: Gradering

[ctx: #564]
en: Type
af_za: Tipe

[ctx: #565]
en: Usage
af_za: Gebruik

[ctx: #566]
en: Album artist
af_za: Album kunstenaar

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
af_za: Speel telling

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
af_za: Laaste gespeel

[ctx: #569]
en: Comment
af_za: Kommentaar

[ctx: #570]
en: Date added
af_za: Datum bygevoeg

[ctx: #571]
en: Default
af_za: Verstek

[ctx: #572]
en: Studio
af_za: Ateljee

[ctx: #573]
en: Path
af_za: Pad

[ctx: #574]
en: Country
af_za: Land

[ctx: #575]
en: In progress
af_za: Aan die gang

[ctx: #576]
en: Times played
af_za: Kere gespeel

[ctx: #577]
en: Date taken
af_za: Datum geneem

[ctx: #578]
en: Artist / Year
af_za: Kunstenaar / Jaar

[ctx: #580]
en: Sort direction
af_za: Sorteer rigting

[ctx: #581]
en: Sort method
af_za: Sorteer metode

[ctx: #582]
en: View mode
af_za: Aansig modus

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
af_za: Onthou aansigte vir verskillende gidse

[ctx: #584]
en: Ascending
af_za: Stygend

[ctx: #585]
en: Descending
af_za: Dalend

[ctx: #586]
en: Edit playlist
af_za: Redigeer speellys

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
af_za: Kanselleer partytjie modus

[ctx: #589]
en: Party mode
af_za: Partytjie modus

[ctx: #590]
en: Random
af_za: Lukraak

[ctx: #591]
en: Off
af_za: Af

[ctx: #592]
en: One
af_za: Een

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
af_za: Almal

[ctx: #594]
en: Off
af_za: Af

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
af_za: Herhaal: Af

[ctx: #596]
en: Repeat: One
af_za: Herhaal: Een

[ctx: #597]
en: Repeat: All
af_za: Herhaal: Almal

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
af_za: Rip oudio CD

[ctx: #602]
en: Standard
af_za: Standaard

[ctx: #603]
en: Extreme
af_za: Ekstreme

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
af_za: Konstante bistempo

[ctx: #605]
en: Ripping...
af_za: Rip...

[ctx: #607]
en: To:
af_za: Aan:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
af_za: Kon nie CD of snit rip nie want CDDARipPath is nie gestel nie.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
af_za: Rip oudio snit

[ctx: #611]
en: Enter number
af_za: Tik nommer in

[ctx: #612]
en: Bits/sample
af_za: Bisse/monster

[ctx: #613]
en: Sample rate
af_za: Monster tempo

[ctx: #614]
en: Virtual folder
af_za: Virtuele gids

[ctx: #620]
en: Audio CDs
af_za: Oudio CDs

[ctx: #621]
en: Encoder
af_za: Enkodeerder

[ctx: #622]
en: Quality
af_za: Kwaliteit

[ctx: #623]
en: Bitrate
af_za: Bistempo

[ctx: #624]
en: Include track number
af_za: Sluit snit nommer in

[ctx: #625]
en: All songs of
af_za: Alle liedjies of

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
af_za: TV vertonings aan die gang

[ctx: #629]
en: View mode
af_za: Aansig modus

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
af_za: Normaal

[ctx: #631]
en: Zoom
af_za: Zoem

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
af_za: Rek 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
af_za: Wye zoem

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
af_za: Rek 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
af_za: Oorspronklike grootte

[ctx: #636]
en: Custom
af_za: Pasgemaak

[ctx: #637]
en: ReplayGain
af_za: TerugspeelWins

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
af_za: Volume aanpassings

[ctx: #639]
en: Use track levels
af_za: Gebruik snit vlakke

[ctx: #640]
en: Use album levels
af_za: Gebruik album vlakke

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
af_za: Lêers met ReplayGain inligting

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
af_za: Lêers sonder ReplayGain inligting

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
af_za: Verhoed afsny beskerming op TerugspeelAanwins lêers

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
af_za: Rek 16:9 - Nie-linêer

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
af_za: Moet 'n groot lêer uitpak. Gaan voort?

[ctx: #646]
en: Remove from library
af_za: Verwyder uit biblioteek

[ctx: #647]
en: Export video library
af_za: Voer video biblioteek uit

[ctx: #648]
en: Import video library
af_za: Voer video biblioteek in

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
af_za: Voer in

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
af_za: Voer uit

[ctx: #651]
en: Browse for library
af_za: Blaai vir biblioteek

[ctx: #652]
en: Years
af_za: Jare

[ctx: #653]
en: Update library
af_za: Opdateer biblioteek

[ctx: #654]
en: Show debug information
af_za: Wys ontfout inligting

[ctx: #655]
en: Browse for executable
af_za: Blaai vir uitvoerbare

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
af_za: Blaai vir speellys

[ctx: #657]
en: Browse for folder
af_za: Blaai vir gids

[ctx: #658]
en: Song information
af_za: Liedjie inligting

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
af_za: Nie-lineêre strek

[ctx: #660]
en: Volume amplification
af_za: Volume versterking

[ctx: #661]
en: Choose export folder
af_za: Kies uitvoer gids

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
af_za: Hierdie lêer is nie meer beskikbaar.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
af_za: Wil jy dit verwyder uit die biblioteek?

[ctx: #664]
en: Browse for script
af_za: Blaai vir skrip

[ctx: #665]
en: Compression level
af_za: Saampers vlak

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
af_za: Stel komponent-spesifieke loghouding in staat

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
af_za: Stel Dolby Digital (AC3) transkodering in staat

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
af_za: Spesifiseer komponent-spesifieke loghouding...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]SMB[/B] biblioteek

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]libcURL[/B] biblioteek (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]FFmpeg[/B] biblioteke

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]D-Bus[/B] roepe

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]JSON-RPC[/B] versoeke

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]Oudio[/B] komponent

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]AirTunes[/B] biblioteek

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]UPnP[/B] komponente

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]libCEC[/B] biblioteek

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]Video[/B] komponent

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]Webbediener[/B] komponent

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]Databasis[/B] komponent

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
af_za: Breedvoerige loghouding van [B]oudio/video tydsberekening inligting[/B]

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding van [B]Venstering[/B] komponent

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding van [B]PVR[/B] komponent

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding van [B]EPG[/B] komponent

[ctx: #687]
en: From metadata
af_za: Vanaf metadata

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
af_za: Maak biblioteek skoon

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
af_za: Verwyder ou liedjies uit die biblioteek

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
af_za: Hierdie pad is al vantevore deursoek

[ctx: #703]
en: Can't clean up library while running background tasks
af_za: Kan nie biblioteek skoon maak terwyl agtergrond take verrig nie

[ctx: #705]
en: Network
af_za: Netwerk

[ctx: #706]
en: Server
af_za: Bediener

[ctx: #708]
en: Use proxy server
af_za: Gebruik instaanbediener

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
af_za: Internet Protokol (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
af_za: Ongeldige poort gespesifiseer. Waarde moet tussen 1 en 65535 wees.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
af_za: HTTP instaan

[ctx: #715]
en: Assignment
af_za: Toekenning

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
af_za: Outomaties (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
af_za: Handmatig (staties)

[ctx: #719]
en: IP address
af_za: IP-adres

[ctx: #720]
en: Netmask
af_za: Netmasker

[ctx: #721]
en: Default gateway
af_za: Verstek portaal

[ctx: #722]
en: DNS server
af_za: DNS bediener

[ctx: #723]
en: Save & restart
af_za: Stoor & begin oor

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
af_za: Ongeldige adres gespesifiseer. Waarde moet AAA.BBB.CCC.DDD wees

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
af_za: met nommers tussen 0 en 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
af_za: Veranderinge nie gestoor. Gaan voort sonder om te stoor?

[ctx: #727]
en: Web server
af_za: Web bediener

[ctx: #728]
en: FTP server
af_za: FTP bediener

[ctx: #729]
en: Enable SSL
af_za: Stel SSL in staat

[ctx: #730]
en: Port
af_za: Poort

[ctx: #731]
en: Black
af_za: Swart

[ctx: #732]
en: Save & apply
af_za: Stoor & wend aan

[ctx: #733]
en: Password
af_za: Wagwoord

[ctx: #734]
en: No pass
af_za: Geen wagwoord

[ctx: #735]
en: Character set
af_za: Karakter stel

[ctx: #736]
en: Style
af_za: Styl

[ctx: #737]
en: Colour
af_za: Kleur

[ctx: #738]
en: Normal
af_za: Normaal

[ctx: #739]
en: Bold
af_za: Vet

[ctx: #740]
en: Italics
af_za: Kursief

[ctx: #741]
en: Bold italics
af_za: Vet kursief

[ctx: #742]
en: White
af_za: Wit

[ctx: #743]
en: Yellow
af_za: Geel

[ctx: #744]
en: Files
af_za: Lêers

[ctx: #745]
en: Background colour
af_za: Agtergrond kleur

[ctx: #746]
en: Background opacity
af_za: Agtergrond ondeursigtigheid

[ctx: #747]
en: Error loading image
af_za: Fout gedurende laai van prentjie

[ctx: #748]
en: Edit path
af_za: Redigeer pad

[ctx: #749]
en: Mirror image
af_za: Spieëlbeeld prentjie

[ctx: #750]
en: Are you sure?
af_za: Is jy seker?

[ctx: #751]
en: Removing source
af_za: Verwyder bron

[ctx: #752]
en: Opacity
af_za: Ondeursigtigheid

[ctx: #754]
en: Add program link
af_za: Voeg program skakel by

[ctx: #755]
en: Edit program path
af_za: Redigeer program pad

[ctx: #756]
en: Edit program name
af_za: Redigeer program naam

[ctx: #757]
en: Edit path depth
af_za: Redigeer pad diepte

[ctx: #759]
en: View: Big list
af_za: Aansig: Groot lys

[ctx: #760]
en: Yellow
af_za: Geel

[ctx: #761]
en: White
af_za: Wit

[ctx: #762]
en: Blue
af_za: Blou

[ctx: #763]
en: Bright green
af_za: Helder groen

[ctx: #764]
en: Yellow green
af_za: Geel groen

[ctx: #765]
en: Cyan
af_za: Siaan

[ctx: #766]
en: Light grey
af_za: Ligte grys

[ctx: #767]
en: Grey
af_za: Grys

[ctx: #768]
en: Dark Grey
af_za: Donker Grys

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
af_za: Fout {0:d}: gedeelde nie beskikbaar

[ctx: #772]
en: Audio
af_za: Oudio

[ctx: #773]
en: Seeking
af_za: Soek

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
af_za: Skyfievertoning gids

[ctx: #790]
en: Remote control
af_za: Afstandbeheer

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
af_za: Laat afstand beheer deur programme op hierdie stelsel toe

[ctx: #792]
en: Port
af_za: Poort

[ctx: #793]
en: Port range
af_za: Poort bereik

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
af_za: Laat afstand beheer deur programme op ander stelsels toe

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
af_za: Begin herhaal vertraging (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
af_za: Kontinuele herhaal vertraging (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
af_za: Maksimum hoeveelheid kliënte

[ctx: #798]
en: Internet access
af_za: Internet toegang

[ctx: #799]
en: Library update
af_za: Biblioteek opdatering

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
af_za: {0:s} van {1:s} beskikbaar

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
af_za: Tipe

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
af_za: Soek gids vir

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
af_za: Tik die soek string in om te gebruik om passende gebeurtenisse in die gids op te soek

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
af_za: Volteks soek (of slegs titel soek)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
af_za: Enige dag

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
af_za: Elke dag

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
af_za: Enige kanaal

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
af_za: Begin enige tyd

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
af_za: Opname groep

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
af_za: Verhoed duplikate episodes

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
af_za: Begin opstop tyd

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
af_za: Einde opstop tyd

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
af_za: Neem alle episodes op

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
af_za: Neem slegs nuwe episodes op

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
af_za: Eindig enige tyd

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
af_za: Maks opnames

[ctx: #819]
note: Representation of a one-time timer which has been scheduled by a timer rule.
en: One time (Scheduled by timer rule)
af_za: Een keer (Geskeduleer deur tydhouer reël)

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
af_za: Een keer

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
af_za: Een keer (gids-gebasseer)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
af_za: Tydhouer reël

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
af_za: Tydhouer reël (gids-gebasseer)

[ctx: #824]
note: Complete prefixed representation of a reminder timer type.
en: Reminder: {0:s}
af_za: Herinnering: {0:s}

[ctx: #825]
note: Complete prefixed representation of a recording timer type.
en: Recording: {0:s}
af_za: Opname: {0:s}

[ctx: #826]
note: Label for buttons to add a PVR reminder timer
en: Set reminder
af_za: Stel herinnering

[ctx: #827]
note: Label for a context menu entry to delete a reminder timer
en: Delete reminder
af_za: Wis herinnering uit

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
af_za: Tydhouer reël uitgewis

[ctx: #829]
note: Label for a context menu entry to view a read-only reminder timer
en: View reminder
af_za: Besigtig herinnering

[ctx: #830]
note: Label for a context menu entry to edit a reminder timer
en: Edit reminder
af_za: Redigeer herinnering

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
af_za: Maandae

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
af_za: Dinsdae

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
af_za: Woensdae

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
af_za: Donderdae

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
af_za: Vrydae

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
af_za: Saterdae

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
af_za: Sondae

[ctx: #839]
note: Label for a Live TV show
en: Live
af_za: Lewendig

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
af_za: Wil jy net hierdie tydhouer uitwis, of ook die tydhouer reël wat dit geskeduleer het?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
af_za: Slegs hierdie

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
af_za: Nuut

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
af_za: Aktiveer

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
af_za: Deaktiveer

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
af_za: Is jy seker jy wil hierdie tydhouer reël uitwis, en alle tydhouers wat dit geskeduleer het?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
af_za: Is jy seker jy wil hierdie tydhouer uitwis?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
af_za: Bevestig opname stop

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
af_za: Is jy seker jy wil hierdie opname stop?

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
af_za: Ongeldige poort nommer ingetik

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
af_za: Geldige poort bereik is 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
af_za: Geldige poort bereik is 1024-65535

[ctx: #853]
note: Label for denoting any channel for a certain client in timer settings dialog
en: Any channel from client "{0:s}"
af_za: Enige kanaal van kliënt "{0:s}"

[ctx: #854]
note: Label for denoting any channel from any available client in timer settings dialog
en: Any channel from any client
af_za: Enige kanaal van enige kliënt

[ctx: #997]
en: Add pictures...
af_za: Voeg prente by...

[ctx: #998]
en: Add music...
af_za: Voeg musiek by...

[ctx: #999]
en: Add videos...
af_za: Voeg videos by...

[ctx: #1000]
en: Preview
af_za: Voorskou

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
af_za: Kan nie konnekteer

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
af_za: Die verbinding aan die netwerk ligging kon nie bewerkstellig word nie. Dit kan wees weens dat die netwerk nie gekonnekteer is nie. Wil jy dit nogtans byvoeg?

[ctx: #1006]
en: IP address
af_za: IP adres

[ctx: #1007]
en: Add network location
af_za: Voeg netwerk ligging by

[ctx: #1008]
en: Protocol
af_za: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
af_za: Bediener adres

[ctx: #1010]
en: Server name
af_za: Bediener naam

[ctx: #1011]
en: Remote path
af_za: Afgeleë pad

[ctx: #1012]
en: Shared folder
af_za: Gedeelde gids

[ctx: #1013]
en: Port
af_za: Poort

[ctx: #1014]
en: Username
af_za: Gebruikersnaam

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
af_za: Blaai vir netwerk bediener

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
af_za: Tik die netwerk adres of die bediener in

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
af_za: Tik die pad op die bediener in

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
af_za: Tik die poort nommer in

[ctx: #1019]
en: Enter the username
af_za: Tik die gebruikersnaam in

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
af_za: Tik die paaie in of blaai vir die media liggings.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
af_za: Tik 'n naam in vir hierdie media bron.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
af_za: Blaai vir nuwe gedeelde

[ctx: #1024]
en: Browse
af_za: Blaai

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
af_za: Kon nie gids inligting kry nie. Dit kan weens dat die netwerk nie gekonnekteer is nie wees. Wil jy dit nogtans byvoeg?

[ctx: #1026]
en: Add source
af_za: Voeg bron by

[ctx: #1027]
en: Edit source
af_za: Redigeer bron

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
af_za: Tik die nuwe etiket in

[ctx: #1030]
en: Browse for image
af_za: Blaai vir prentjie

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
af_za: Blaai vir prentjie gids

[ctx: #1032]
en: Add network location...
af_za: Voeg netwerk ligging by...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
af_za: Blaai vir lêer

[ctx: #1034]
en: Submenu
af_za: Subkieslys

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
af_za: Stel subkieslys knoppies in staat

[ctx: #1036]
en: Favourites
af_za: Gunstelinge

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
af_za: Video byvoegsels

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
af_za: Musiek byvoegsels

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
af_za: Prent byvoegsels

[ctx: #1040]
en: Loading directory
af_za: Laai gids

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
af_za: {0:d} Items terug gekry

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
af_za: {0:d} van {1:d} items terug gekry

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
af_za: Program byvoegsels

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
af_za: Stel inprop naeldruk

[ctx: #1046]
en: Access points
af_za: Toegangs-punte

[ctx: #1048]
en: Username
af_za: Gebruikersnaam

[ctx: #1049]
en: Script settings
af_za: Skrip verstellings

[ctx: #1050]
en: Singles
af_za: Enkelspelers

[ctx: #1051]
en: Enter web address
af_za: Tik web adres in

[ctx: #1052]
en: Require authentication
af_za: Vereis waarmerking

[ctx: #1053]
en: Choose whether requests to the web server require a username and a password, which must be set below if enabled. It is recommended to always leave this setting enabled.
af_za: Kies of versoeke aan die web bediener 'n gebruikernaam en wagwoord vereis, wat hieronder gestel moet word indien in staat gestel. Dit word aanbeveel om altyd hierdie verstelling in staat gestel te los.

[ctx: #1180]
en: Proxy type
af_za: Instaan tipe

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
af_za: SOCKS5 met afgele DNS oplossing

[ctx: #1200]
en: SMB client
af_za: SMB kliënt

[ctx: #1201]
en: NFS Client
af_za: NFS Kliënt

[ctx: #1202]
en: Workgroup
af_za: Werksgroup

[ctx: #1203]
en: Default username
af_za: Verstek gebruikersnaam

[ctx: #1204]
en: Default password
af_za: Verstek wagwoord

[ctx: #1207]
en: WINS server
af_za: WINS bediener

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
af_za: Monteer SMB gedeeldes

[ctx: #1210]
en: Remove
af_za: Verwyder

[ctx: #1211]
en: Music
af_za: Musiek

[ctx: #1213]
en: Pictures
af_za: Prente

[ctx: #1214]
en: Files
af_za: Lêers

[ctx: #1215]
en: Music & video
af_za: Musiek & video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
af_za: Musiek & prente

[ctx: #1217]
en: Music & files
af_za: Musiek & lêers

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
af_za: Video & prente

[ctx: #1219]
en: Video & files
af_za: Video & lêers

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
af_za: Prente & lêers

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
af_za: Musiek & video & prente

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
af_za: Musiek & video & prente & lêers

[ctx: #1223]
en: Disabled
af_za: Nie in staat gestel

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
af_za: Lêers & musiek & video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
af_za: Lêers & prente & musiek

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
af_za: Lêers & prente & video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
af_za: Musiek & programme

[ctx: #1230]
en: Video & programs
af_za: Video & programme

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
af_za: Prente & programme

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
af_za: Musiek & video & prente & programme

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
af_za: Programme & video & musiek

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
af_za: Programme & prente & musiek

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
af_za: Programme & prente & video

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
af_za: Kondig dienste aan ander stelsels aan

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
af_za: Stel AirPlay "Videos" en "Prente" ondersteuning in staat

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
af_za: Laat volume beheer toe

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
af_za: Stel AirPlay in staat

[ctx: #1271]
en: Device name
af_za: Toestel naam

[ctx: #1272]
en: Use password protection
af_za: Gebriuk wagwoord beskeriming

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
af_za: Pasgemaakte oudio toestel

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
af_za: Pasgemaakte deurgee toestel

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
af_za: Volume beheer stappe

[ctx: #1374]
note: Weather token
en: Breezy
af_za: Brieserig

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
af_za: Temperatuur

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
af_za: Druk

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
af_za: Nabyheid

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
af_za: Intensiteit

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
af_za: Rof

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
af_za: Baie

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
af_za: Uiterste

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
af_za: Warrels

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
af_za: Lug is helder

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
af_za: Gebreek

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
af_za: Tropies

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
af_za: Orkaan

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
af_za: Koud

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
af_za: Winderig

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
af_za: Verstellings

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
af_za: Briesie

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
af_za: Ligte

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
af_za: Sterk wind, naby stormsterk

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
af_za: Swaar

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
af_za: Geweldadig

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
af_za: Dryf

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
af_za: en

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
af_za: Vries

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
af_za: Laat

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
af_za: Geïsoleerde

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
af_za: Donderbuie

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
af_za: Donder

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
af_za: Son

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
af_za: Swaar

[ctx: #1406]
note: Weather token
en: the
af_za: die

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
af_za: Omgewing

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
af_za: Ys

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
af_za: Kristalle

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
af_za: Kalm

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
af_za: met

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
af_za: winderig

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
af_za: Kolle

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
af_za: Donderstorm

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
af_za: Motreën

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
af_za: Mistig

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
af_za: Donderstorms

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
af_za: Vlak

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
af_za: Matige

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
af_za: Baie hoë

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
af_za: Winderig

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
af_za: Mis

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
af_za: Bewolk

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
af_za: Korrels

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
af_za: Hael

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
af_za: Rook

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
af_za: Vulkanies

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
af_za: As

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
af_za: Wydverspreid

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
af_za: Stof

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
af_za: Sproei

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
af_za: Warrels

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
af_za: Blaas

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
af_za: Korrel

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
af_za: Klein

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
af_za: en

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
af_za: Ysreën

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
af_za: met

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
af_za: Kans

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
af_za: vir

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
af_za: Tregter

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
af_za: Wolk

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
af_za: Onbekend

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
af_za: Rukwinde

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
af_za: Presipitaat

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
af_za: Gedeeltelik

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
af_za: Sit vertoon aan die slaap wanneer ledig

[ctx: #2050]
en: Runtime
af_za: Looptyd

[ctx: #2080]
en: Empty list
af_za: Leë lys

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
af_za: Terug gegaan na ouer lys want aktiewe lys is leeg gemaak

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
af_za: Nuwer weergawe vereis. Gaan die log na vir meer inligting omtrent hierdie boodskap.

[ctx: #2102]
note: Notification message indicating an add-on error. "<Add-on name> error".
en: {0:s} error
af_za: {0:s} fout

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
af_za: Byvoegsel fout

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
af_za: Gaan die log na vir meer inligting.

[ctx: #2203]
en: Use DTS Core
af_za: Gebruik DTS Core

[ctx: #2204]
en: Select this option if you want to passthrough DTS-HD formats as DTS, otherwise, DTS-HD formats will be played via PCM
af_za: Selekteer hierdie opsie as jy DTS-HD formate wil deurgee, anders sal DTS-HD formate via PCM gespeel word

[ctx: #10000]
en: Home
af_za: Tuis

[ctx: #10001]
en: Programs
af_za: Programme

[ctx: #10002]
en: Pictures
af_za: Prente

[ctx: #10003]
en: File manager
af_za: Lêer bestuurder

[ctx: #10004]
en: Settings
af_za: Verstellings

[ctx: #10005]
en: Not available
af_za: Nie beskikbaar

[ctx: #10006]
note: Abbreviation of "Not Available"
en: N/A
af_za: NVT

[ctx: #10007]
en: System information
af_za: Stelsel inligting

[ctx: #10008]
en: Play next
af_za: Speel volgende

[ctx: #10009]
note: Header label for add-on configuration removal dialog
en: Confirm add-on configuration removal
af_za: Bevestig verwydering van byvoegsel konfigurasie

[ctx: #10010]
note: Header label for add-on configuration removal selection dialog
en: Select add-on configuration to remove
af_za: Selekteer byvoegsel konfigurasie om te verwyder

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
af_za: Verstellings - Videos - Skerm kalibrasie

[ctx: #10012]
note: Header label for add-on configuration selection dialog
en: Add-on configurations and settings
af_za: Byvoegsel konfigurasies en verstellings

[ctx: #10013]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Edit add-on settings
af_za: Redigeer byvoegsel verstellings

[ctx: #10014]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Add add-on configuration
af_za: Voeg byvoegsel konfigurasie by

[ctx: #10015]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Remove add-on configuration
af_za: Verwyder byvoegsel konfigurasie

[ctx: #10016]
en: Settings - System
af_za: Verstellings - Stelsel

[ctx: #10017]
note: Settings group label
en: Add-on configuration
af_za: Byvoegsel konfigurasie

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
af_za: Verstellings - Diens

[ctx: #10019]
note: Item label for add-on configuration removal dialog
en: Do you want to remove the add-on configuration "{0:s}"?
af_za: Wil jy die byvoegsel konfigurasie "{0:s}" verwyder?

[ctx: #10020]
note: Item label used in add-on setup selection dialog
en: Edit "{0:s}" [{1:s}]
af_za: Redigeer "{0:s}" [{1:s}]

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
af_za: Verstellings - TV

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
af_za: Verstellings - Speletjies

[ctx: #10024]
en: Titles
af_za: Titels

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
af_za: Videos / Speellys

[ctx: #10029]
en: Login screen
af_za: Inteken skerm

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
af_za: Verstellings - Speler

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
af_za: Verstellings - Media

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
af_za: Verstellings - Koppelvlak

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
af_za: Verstellings - Profiele

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
af_za: Oortreksel Verstellings

[ctx: #10036]
en: Basic
af_za: Basies

[ctx: #10037]
en: Standard
af_za: Standaard

[ctx: #10038]
en: Advanced
af_za: Gevorderde

[ctx: #10039]
en: Expert
af_za: Ekspert

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
af_za: Byvoegsel blaaier

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
af_za: Herstel boonste na verstek verstellings

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
af_za: Is jy seker jy wil die verstellings terugstel in die kategorie?

[ctx: #10044]
en: No help available
af_za: Geen hulp beskikbaar

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
af_za: Herstel al die sigbare verstellings na hul verstek waardes.

[ctx: #10046]
en: No categories available
af_za: Geen kategorieë beskikbaar

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
af_za: Probeer die verstelling vlak verander om addisionele kategorië en verstellings te sien.

[ctx: #10048]
en: Add video source
af_za: Voeg video bron by

[ctx: #10049]
en: Add music source
af_za: Voeg musiek bron by

[ctx: #10050]
en: Event log
af_za: Gebeurtenis log

[ctx: #10051]
en: Add program source
af_za: Voeg program bron by

[ctx: #10052]
en: Add file source
af_za: Voeg lêer bron by

[ctx: #10053]
en: Edit video source
af_za: Redigeer video bron

[ctx: #10054]
en: Edit music source
af_za: Redigeer musiek bron

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
af_za: Redigeer prent bron

[ctx: #10056]
en: Edit program source
af_za: Redigeer program bron

[ctx: #10057]
en: Edit file source
af_za: Redigeer lêer bron

[ctx: #10058]
en: Remove tag from library
af_za: Verwyder etiket uit biblioteek

[ctx: #10060]
en: Favourites
af_za: Gunstelinge

[ctx: #10099]
en: Pointer
af_za: Wyser

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
af_za: Ja / Nee dialoog

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
af_za: Vorderings dialoog

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
af_za: Virtuele sleutelbord

[ctx: #10104]
en: Volume bar
af_za: Volume balk

[ctx: #10106]
en: Context menu
af_za: Konteks kieslys

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
af_za: Kennisgewing dialoog

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
af_za: Numeriese Invoer

[ctx: #10110]
en: Gamepad input
af_za: Gamepad invoer

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
af_za: Afskakel kieslys

[ctx: #10114]
en: Player controls
af_za: Speler beheerders

[ctx: #10115]
en: Seek bar
af_za: Soek balk

[ctx: #10116]
en: Player process info
af_za: Speler proses inligting

[ctx: #10120]
en: Music OSD
af_za: Musiek OSD

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
af_za: Visualisering voorafinstellings lys

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
af_za: Video OSD verstellings

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
af_za: Oudio OSD verstellings

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
af_za: Video boekmerke

[ctx: #10126]
en: File browser
af_za: Lêer blaaier

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
af_za: kanale

[ctx: #10128]
en: Network setup
af_za: Netwerk opstelling

[ctx: #10129]
en: Media source
af_za: Media bron

[ctx: #10130]
en: Profile settings
af_za: Profiel verstellings

[ctx: #10131]
en: Lock settings
af_za: Sluit verstellings

[ctx: #10132]
en: Content settings
af_za: Inhoud verstellings

[ctx: #10134]
en: Favourites
af_za: Gunstelinge

[ctx: #10135]
en: Song info
af_za: Liedjie inligting

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
af_za: Slim speellys redigeerder

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
af_za: Slim speellys reël redigeerder

[ctx: #10139]
en: Picture info
af_za: Prent inligting

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
af_za: Byvoegsel verstellings

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
af_za: Volskerm inligting

[ctx: #10145]
en: Slider dialog
af_za: Glyer dialoog

[ctx: #10146]
en: Add-on info
af_za: Byvoegsel inligting

[ctx: #10147]
en: Text viewer
af_za: Teks kyker

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
af_za: Randtoestel verstellings

[ctx: #10151]
en: Extended progress dialog
af_za: Uitgebreide vorderings dialoog

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
af_za: Onderskrif soektog

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
af_za: OSD CMS verstellings

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
af_za: Onderskrif OSD verstellings

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
af_za: Soek vir onderskrifte...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
af_za: Soek vir of kas onderskrifte...

[ctx: #10212]
en: terminating
af_za: termineer

[ctx: #10213]
en: buffering
af_za: buffer

[ctx: #10214]
en: Opening stream
af_za: Open stroom

[ctx: #10500]
en: Music playlist
af_za: Musiek speellys

[ctx: #10502]
en: Music
af_za: Musiek

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
af_za: Musiek speellys redigeerder

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
af_za: Top 100 liedjies

[ctx: #10506]
en: Programs
af_za: Programme

[ctx: #10507]
en: Configuration
af_za: Konfigurasie

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
af_za: Weervoorspelling

[ctx: #10509]
en: Network gaming
af_za: Netwerk speletjies

[ctx: #10510]
en: Extensions
af_za: Uitbreidings

[ctx: #10511]
en: System info
af_za: Stelsel inligting

[ctx: #10516]
en: Music - Library
af_za: Musiek - Biblioteek

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
af_za: Speel nou - Musiek

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
af_za: Speel nou - Videos

[ctx: #10523]
en: Album information
af_za: Album inligting

[ctx: #10524]
en: Movie information
af_za: Fliek inligting

[ctx: #10550]
en: Teletext
af_za: Teleteks

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
af_za: PVR gids inligting

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
af_za: PVR opname inligting

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
af_za: PVR tydhouer verstellings

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
af_za: PVR groep bestuurder

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
af_za: PVR kanaal bestuurder

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
af_za: PVR gids soektog

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
af_za: PVR kanaal soek

[ctx: #10607]
en: PVR update progress
af_za: PVR opdaterings vordering

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
af_za: PVR OSD kanale

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
af_za: PVR OSD gids

[ctx: #10610]
en: PVR radio RDS info
af_za: PVR radio RDS inligting

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
af_za: PVR opname verstellings

[ctx: #10700]
en: TV channels
af_za: TV kanale

[ctx: #10701]
en: TV recordings
af_za: TV opnames

[ctx: #10702]
en: TV guide
af_za: TV-gids

[ctx: #10703]
en: TV timers
af_za: TV tydhouers

[ctx: #10704]
en: TV search
af_za: TV soektog

[ctx: #10705]
en: Radio channels
af_za: Radio kanale

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
af_za: Radio opnames

[ctx: #10707]
en: Radio guide
af_za: Radio gids

[ctx: #10708]
en: Radio timers
af_za: Radio tydhouers

[ctx: #10709]
en: Radio search
af_za: Radio soektog

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
af_za: TV tydhouer reëls

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
af_za: Radio tydhouer reëls

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
af_za: Volskerm lewendige TV

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
af_za: Volskerm radio

[ctx: #10820]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
af_za: Beheerder Konfigurasie

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
af_za: Speletjies

[ctx: #10822]
note: Title of the in-game OSD menu
en: Menu
af_za: Kieslys

[ctx: #10824]
note: Title of the in-game video stretch mode selection dialog
en: Stretch Mode
af_za: Strek Modus

[ctx: #10826]
note: Title of the in-game dialog for advanced emulator settings
en: Advanced Settings
af_za: Gevorderde Verstellings

[ctx: #10827]
note: Title of the in-game video rotation selection dialog
en: Video Rotation
af_za: Video Rotasie

[ctx: #10828]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
af_za: Poort Opstelling

[ctx: #10829]
note: Title of the in-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
af_za: Selekteer Stoortoestand

[ctx: #10830]
note: Title of the out-of-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
af_za: Selekteer Stoortoestand

[ctx: #10831]
note: Name of window for viewing and configuring players while playing a game
en: Players
af_za: Spelers

[ctx: #12000]
en: Select dialog
af_za: Kies dialoog

[ctx: #12001]
en: Music info
af_za: Musiek inligting

[ctx: #12002]
en: OK dialog
af_za: OK dialoog

[ctx: #12003]
en: Video info
af_za: Video inligting

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
af_za: Volskerm video

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
af_za: Oudio visualisering

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
af_za: Oudio visualisering

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
af_za: Herbou indeks...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
af_za: Keer terug na musiek venster

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
af_za: Keer terug na videos venster

[ctx: #12012]
en: Last used
af_za: Laaste gebruik

[ctx: #12013]
en: Install date
af_za: Installeer datum

[ctx: #12014]
en: Last updated
af_za: Laas opgedateer

[ctx: #12015]
en: Select video version
af_za: Selekteer video weergawe

[ctx: #12016]
en: Select video extra
af_za: Selekteer video ekstra

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
af_za: Speel vanaf begin

[ctx: #12022]
note: Label of various controls for resuming playback from a certain point in time
en: Resume from {0:s}
af_za: Hervat vanaf {0:s}

[ctx: #12308]
note: Label of the show password button in the keyboard dialog
en: Show password
af_za: Wys wagwoord

[ctx: #12309]
note: Label of the hide password button in the keyboard dialog
en: Hide password
af_za: Versteek wagwoord

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
af_za: Gesluit! Tik kode in...

[ctx: #12326]
en: Enter password
af_za: Tik wagwoord in

[ctx: #12327]
en: Enter master code
af_za: Tik meester kode in

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
af_za: Tik oop sluit kode in

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
af_za: of druk "C" om te kanselleer

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
af_za: Tik gamepad knoppie kombinasie in en

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
af_za: druk "OK", of "Terug" om te kanselleer

[ctx: #12332]
en: Set lock
af_za: Stel slot

[ctx: #12333]
en: Unlock
af_za: Sluit oop

[ctx: #12334]
en: Reset lock
af_za: Herstel slot

[ctx: #12335]
en: Remove lock
af_za: Verwyder slot

[ctx: #12337]
en: Numeric password
af_za: Numeriese wagwoord

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
af_za: Gamepad knoppie kombinasie

[ctx: #12339]
en: Full-text password
af_za: Vol-teks wagwoord

[ctx: #12340]
en: Enter new password
af_za: Tik nuwe wagwoord in

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
af_za: Hertik nuwe wagwoord

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
af_za: Inkorrekte wagwoord,

[ctx: #12343]
en: retries left
af_za: probeerslae oor

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
af_za: Wagwoorde ingetik stem nie ooreen nie.

[ctx: #12345]
en: Access denied
af_za: Toegang geweier

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
af_za: Wagwoord herprobeer limiet oorskry.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
af_za: Die stelsel sal nou afskakel.

[ctx: #12348]
en: Item locked
af_za: Item gesluit

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
af_za: Heraktiveer slot

[ctx: #12356]
en: Change lock
af_za: Verander slot

[ctx: #12357]
en: Source lock
af_za: Bron slot

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
af_za: Wagwoord invoer was leeg. Probeer weer.

[ctx: #12360]
en: Master lock
af_za: Meester slot

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
af_za: Skakel stelsel af as hoeveelheid meester slot herprobeerslae oorskry word

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
af_za: Meester kode is nie geldig. Tik asb 'n geldige meester kode in.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
af_za: Verstellings & lêer bestuurder

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
af_za: Stel as verstek vir alle media

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
af_za: Hierdie sal enige vorig gestoorde waardes herstel. Is jy seker?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
af_za: Hoeveelheid tyd om elke prentjie te vertoon

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
af_za: Gebruik pan en zoem effekte

[ctx: #12381]
en: Switch to visualisation on playback
af_za: Skakel oor na visualisering met terugspeel

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
af_za: 12-uur klok

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
af_za: 24-uur klok

[ctx: #12385]
en: Day / Month
af_za: Dag / Maand

[ctx: #12386]
en: Month / Day
af_za: Maand / Dag

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
af_za: Privaatheid beleid

[ctx: #12390]
en: System uptime
af_za: Stelsel optyd

[ctx: #12391]
en: Minutes
af_za: Minute

[ctx: #12392]
en: Hours
af_za: Ure

[ctx: #12393]
en: Days
af_za: Dae

[ctx: #12394]
en: Total uptime
af_za: Totale optyd

[ctx: #12395]
en: Battery level
af_za: Battery vlak

[ctx: #12600]
en: Weather
af_za: Weer

[ctx: #12900]
en: Screensaver
af_za: Skermskut

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
af_za: Volskerm OSD

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
af_za: Volskerm speletjie

[ctx: #12999]
en: Startup
af_za: Begin

[ctx: #13000]
en: System
af_za: Stelsel

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
af_za: Onmiddelike HDD afspin

[ctx: #13002]
en: Video only
af_za: Slegs video

[ctx: #13003]
en: - Delay
af_za: - Vertraging

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
af_za: - Minimum lêer lengte

[ctx: #13005]
en: Shutdown
af_za: Skakel af

[ctx: #13006]
en: Add picture source
af_za: Voeg prent bron by

[ctx: #13007]
en: Reset
af_za: Terugstel

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
af_za: Afskakel funksie

[ctx: #13009]
en: Quit
af_za: Verlaat

[ctx: #13010]
en: Hibernate
af_za: Hiberneer

[ctx: #13011]
en: Suspend
af_za: Suspendeer

[ctx: #13012]
en: Exit
af_za: Gaan Uit

[ctx: #13014]
en: Minimise
af_za: Minimeer

[ctx: #13015]
en: Power button action
af_za: Krag knoppie aksie

[ctx: #13016]
en: Power off system
af_za: Skakel stelsel af

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
af_za: Inhibeer luier afskakeling

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
af_za: Laat luier afskakeling toe

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
af_za: Is nog 'n sessie aktief, miskien oor ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
af_za: Gemonteerde verwyderbare stoor toestel

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
af_za: Onveilige stoor toestel verwydering

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
af_za: Stoor toestel suksesvol verwyder

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
af_za: Probeer afgeleë bedieners wek met toegang

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
af_za: Wag vir netwerk om te konnekteer...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
af_za: Uitvoer van Wake-on-LAN het gefaal!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
af_za: Wag vir bediener om te ontwaak...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
af_za: Verlengde wag vir bediener om te ontwaak...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
af_za: Wag vir dienste om te begin...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
af_za: MAC ontdekking

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
af_za: Opgedateer vir {0:s}

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
af_za: Gevind vir {0:s}

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
af_za: Gefaal vir {0:s}

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
af_za: Loop laag op batterye

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
af_za: Flikker filter

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
af_za: Laat drywer kies (vereis oor begin)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
af_za: Nie in staat gestel

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
af_za: In staat gestel gedurende video terugspeel

[ctx: #13108]
en: Always enabled
af_za: Altyd in staat gestel

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
af_za: Toets en pas die resolusie toe

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
af_za: Behou hierdie resolusie?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
af_za: Wil jy hierdie verandering behou?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
af_za: Hoë kwaliteit opskalering

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
af_za: Nie in staat gestel

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
af_za: In staat gestel vir SD inhoud

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
af_za: Altyd in staat gestel

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
af_za: Opskalerings metode

[ctx: #13117]
note: unused?
en: Bicubic
af_za: Bikubies

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
af_za: Behou oortreksel?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
af_za: Blanko ander vertone

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
af_za: Nie in staat gestel

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
af_za: Blanko vertone

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
af_za: Aktiewe verbindings ontdek!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
af_za: As jy voort gaan, mag jy dalk nie meer hierdie program kan beheer nie. Is jy seker jy wil die gebeurtenis bediener stop?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
af_za: Verander Apple Remote modus?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
af_za: As jy huidiglik die Apple Remote gebruik om hierdie program te beheer, mag die verander van hierdie verstelling jou vermoë om dit verder te beheer beïnvloed. Wil jy voort gaan?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
af_za: Subnet masker

[ctx: #13160]
en: Gateway
af_za: Portaal

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
af_za: Primêre DNS

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
af_za: Initialiseer het gefaal

[ctx: #13170]
en: Never
af_za: Nooit

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
af_za: Dadelik

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
af_za: Na {0:d} sekondes

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
af_za: HDD installeer datum:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
af_za: HDD krag wissel telling:

[ctx: #13200]
en: Profiles
af_za: Profiele

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
af_za: Wis profiel '{0:s}' uit?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
af_za: Laaste gelaaide profiel:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
af_za: Onbekend

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
af_za: Oorskryf

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
af_za: Slegs gedwonge

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
af_za: Alarm klok

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
af_za: Alarm klok interval (in minute)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
af_za: Het begin, alarm in {0:d}m

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
af_za: Gekanselleer met {0:d}m{1:d}s oor

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
af_za: Soek vir onderskrifte in RARs

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
af_za: Blaai vir onderskrif...

[ctx: #13251]
en: Move item
af_za: Skuif item

[ctx: #13252]
en: Move item here
af_za: Skuif item hiernatoe

[ctx: #13253]
en: Cancel move
af_za: Kanselleer skuif

[ctx: #13270]
en: Hardware:
af_za: Hardeware:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
af_za: Stelsel CPU gebruik:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
af_za: Gekonnekteer, maar geen DNS is beskikbaar.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
af_za: Hardeskyf

[ctx: #13277]
en: Storage
af_za: Storing

[ctx: #13278]
en: Default
af_za: Verstek

[ctx: #13279]
en: Network
af_za: Netwerk

[ctx: #13281]
en: Hardware
af_za: Hardeware

[ctx: #13283]
en: Operating system:
af_za: Bedryfstelsel:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
af_za: CPU spoed:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
af_za: Video enkodeerder:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
af_za: Skerm resolusie:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
af_za: A/V kabel:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
af_za: DVD streek:

[ctx: #13296]
en: Connected
af_za: Gekonnekteer

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
af_za: Nie gekonnekteer. Gaan netwerk verstellings na.

[ctx: #13298]
note: Label of the button used to disconnect a game controller from the emulated game port
en: Disconnected
af_za: Ontkoppel

[ctx: #13299]
en: Target temperature
af_za: Teiken temperatuur

[ctx: #13300]
en: Fan speed
af_za: Waaier spoed

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
af_za: Outo temperatuur beheer

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
af_za: Waaier spoed oorskryf

[ctx: #13303]
en: Fonts
af_za: Skrifte

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
af_za: Stel draai van bidireksionele stringe in staat

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
af_za: Wys RSS nuus voere

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
af_za: Wys ouer se gids items

[ctx: #13307]
en: Track naming template
af_za: Snit benaming templaat

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
af_za: Wil jy jou stelsel oor boot in plaas van slegs hierdie program?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
af_za: Zoem effek

[ctx: #13311]
en: Float effect
af_za: Dryf effek

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
af_za: Swart staaf reduksie

[ctx: #13313]
en: Restart
af_za: Begin oor

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
af_za: Kruisdoof tussen liedjies

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
af_za: Hergenereer duimnaelsketse

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
af_za: Rekursiewe duimnaelsketse

[ctx: #13317]
en: View slideshow
af_za: Besigtig skyfievertoning

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
af_za: Herhalende skyfievertoning

[ctx: #13319]
en: Randomise
af_za: Lukraak

[ctx: #13321]
en: Left only
af_za: Links alleenlik

[ctx: #13322]
en: Right only
af_za: Regs alleenlik

[ctx: #13324]
en: Background transparency
af_za: Agtergrond deursigtigheid

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
af_za: Voorgrond deursigtigheid

[ctx: #13326]
en: A/V delay
af_za: A/V vertraging

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
af_za: {0:s} nie gevind

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
af_za: Fout met open van {0:s}

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
af_za: Kan nie {0:s} laai nie

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
af_za: Fout: Uit geheue uit

[ctx: #13332]
en: Move up
af_za: Skuif op

[ctx: #13333]
en: Move down
af_za: Skuif af

[ctx: #13334]
en: Edit label
af_za: Redigeer etiket

[ctx: #13335]
en: Make default
af_za: Maak verstek

[ctx: #13336]
en: Remove button
af_za: Verwyder knoppie

[ctx: #13340]
en: Leave as is
af_za: Los soos is

[ctx: #13341]
en: Green
af_za: Groen

[ctx: #13342]
en: Orange
af_za: Oranje

[ctx: #13343]
en: Red
af_za: Rooi

[ctx: #13344]
en: Cycle
af_za: Ruil

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
af_za: Skakel LED af met terugspeel

[ctx: #13346]
en: Movie information
af_za: Fliek inligting

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
af_za: Plaas item in tou

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
af_za: Deursoek IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
af_za: Deursoek vir nuwe inhoud

[ctx: #13350]
en: Current playlist
af_za: Huidige speellys

[ctx: #13351]
en: Album information
af_za: Album inligting

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
af_za: Skandeer item na biblioteek

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
af_za: Stop deursoek

[ctx: #13354]
en: Render method
af_za: Teken metode

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
af_za: Lae kwaliteit pixel shader

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
af_za: Hardeware oorlegte

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
af_za: Hoë kwaliteit pixel shader

[ctx: #13358]
en: Play item
af_za: Speel item

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
af_za: Stel kunstenaar naeldruk

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
af_za: Genereer duimnaelsketse outomaties

[ctx: #13361]
en: Enable voice
af_za: Stel stem in staat

[ctx: #13362]
note: label for resume context menu item for video folders (like a TV show or a single season of a TV show)
en: Continue watching
af_za: Kyk voortsit

[ctx: #13375]
en: Enable device
af_za: Stel toestel in staat

[ctx: #13377]
en: Default view mode
af_za: Verstek aansig modus

[ctx: #13378]
en: Default brightness
af_za: Verstek helderheid

[ctx: #13379]
en: Default contrast
af_za: Verstek kontras

[ctx: #13380]
en: Default gamma
af_za: Verstek gamma

[ctx: #13381]
en: Resume video
af_za: Hervat video

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
af_za: Stem masker - Poort 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
af_za: Stem masker - Poort 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
af_za: Stem masker - Poort 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
af_za: Stem masker - Poort 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
af_za: Gebruik tyd gebasseerde soek

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
af_za: Snit benaming templaat - regs

[ctx: #13388]
en: Preset
af_za: Voorafinstelling

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
af_za: Daar is geen voorafinstellings beskikbaar vir hierdie visualisering nie

[ctx: #13390]
en: There are no settings available[CR]for this visualisation
af_za: Daar is geen verstellings beskikbaar[CR]vir hierdie visualisering

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
af_za: Uitwerp / Inlaai

[ctx: #13393]
en: Calculate size
af_za: Bereken grootte

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
af_za: Bereken gids grootte

[ctx: #13395]
en: Video settings
af_za: Video verstellings

[ctx: #13396]
en: Audio settings
af_za: Oudio verstellings

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
af_za: Stel onderskrifte in staat

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
af_za: Kortpaaie

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
af_za: Ignoreer lidwoorde wanneer sorteer

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
af_za: Kruisdoof tussen liedjies op dieselfde album

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
af_za: Blaai vir {0:s}

[ctx: #13402]
en: Show track position
af_za: Wys snit posisie

[ctx: #13403]
en: Clear default
af_za: Maak verstek skoon

[ctx: #13404]
en: Resume
af_za: Hervat

[ctx: #13405]
en: Get thumb
af_za: Kry naeldruk

[ctx: #13406]
en: Picture information
af_za: Prent inligting

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
af_za: {0:s} voorafinstellings

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
af_za: (IMDb gebruiker gradering)

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
af_za: Stem in op Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
af_za: Minimum waaier spoed

[ctx: #13412]
en: Play from here
af_za: Speel van hier

[ctx: #13413]
en: Downloading
af_za: Laai af

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
af_za: Wys liedjie en album kunstenaars

[ctx: #13415]
en: Render method
af_za: Teken metode

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
af_za: Outo-opsporing

[ctx: #13417]
en: Allow use DXVA Video Super Resolution
af_za: Laat DXVA Video Super Resolusie toe

[ctx: #13418]
note: Setting Player / Video
en: Use high precision processing
af_za: Gebruik hoë presisie verwerking

[ctx: #13419]
en: Software
af_za: Sagteware

[ctx: #13420]
en: Remove safely
af_za: Verwyder veilig

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
af_za: Begin skyfievertoning hier

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
af_za: Onthou vir hierdie pad

[ctx: #13424]
note: Shown on context menu when a bluray:// or dvd:// playlist has already been saved Giving the user a chance to select a new one via the simple menu dialog
en: Choose playlist
af_za: Kies speellys

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
af_za: Laat hardeware versnelling toe - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
af_za: Laat hardeware versnelling toe - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
af_za: Laat hardeware versnelling toe - DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
af_za: Laat hardeware versnelling toe - CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
af_za: Laat hardeware versnelling toe - VTBDecoder

[ctx: #13430]
en: Allow using DRM PRIME decoder
af_za: Laat gebruik van DRM PRIME dekodeerder toe

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
af_za: Laat hardeware versnelling toe - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
af_za: Speel volgende video outomaties

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
af_za: Speel slegs hierdie

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
af_za: Stel HQ skaleerders in staat om hierbo te skaleer

[ctx: #13436]
en: Adjust display HDR mode
af_za: Pas vertoon HDR modus aan

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
af_za: Verkies VDPAU video menger

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration with DRM PRIME
af_za: Laat hardeware versnelling met DRM PRIME toe

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
af_za: Laat hardeware versnelling toe - MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
af_za: Laat hardeware versnelling toe - MediaCodec (Surface)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
af_za: Gebruik MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir MPEG-(1 / 2) kodeks te gebruik. As nie in staat gestel sal die CPU gebruik word. Ouer Radeon kaarte is geneig om te segfault met hierdie in staat gestel.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
af_za: Gebruik MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir die MPEG-4 kodek te gebruik. As nie in staat gestel is sal die CPU in plaas gebruik word. Sommige ION hardeware het probleme daarmee dat hierdie by verstek in staat gestel is.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
af_za: Gebruik VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir VC-1 gebaseerde kodeks te gebruik. As nie in staat gestel is sal die CPU in plaas gebruik word. AMD hardeware met VDPAU kan nie VC-1 Simple dekodeer nie.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
af_za: Gebruik MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir MPEG-(1 / 2) kodeks te gebruik. As nie in staat gestel is sal die CPU in plaas gebruik word. Sommige MPEG-2 videos mag groen artefakte hê.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
af_za: Gebruik MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir die MPEG-4 kodek te gebruik. As nie in staat gestel is sal die CPU in plaas gebruik word.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
af_za: Gebruik VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir VC-1 gebaseerde kodeks te gebruik. As nie in staat gestel is sal die CPU in plaas gebruik word. Veral VC-1 ineengevleg faal hard op Intel hardeware.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
af_za: Gebruik VP8 VAAPI

[ctx: #13454]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP8 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir die VP8 kodek te gebruik. As nie in staat gestel is sal die CPU in plaas gebruik word.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
af_za: Gebruik VP9 VAAPI

[ctx: #13456]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP9 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir die VP9 kodek te gebruik. As nie in staat gestel is sal die CPU in plaas gebruik word.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
af_za: Verkies VAAPI teken metode

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
af_za: Gebruik HEVC VAAPI

[ctx: #13461]
note: Description of setting with label #13460 "Use HEVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir die HEVC kodek te gebruik. As nie in staat gestel is sal die CPU in plaas gebruik word.

[ctx: #13462]
note: Option for setting the PRIME render method
en: PRIME Render Method
af_za: PRIME Teken Metode

[ctx: #13463]
note: Description of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
af_za: Hierdie opsie skakel tussen direk-na-vlak en EGL teken metodes.

[ctx: #13464]
note: String for options 1 of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: Direct To Plane
af_za: Direk Na Vlak

[ctx: #13467]
en: Unlimited / 1080 (>30Hz)
af_za: Onbeperk / 1080 (>30Hz)

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
af_za: Gebruik AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
af_za: Stel hierdie opsie in staat om hardeware versnelling vir die AV1 kodek te gebruik. As nie in staat gestel is sal die CPU in plaas gebruik word.

[ctx: #13505]
en: Resample quality
af_za: Hermonster kwaliteit

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
af_za: Laag (vinnig)

[ctx: #13508]
en: High
af_za: Hoog

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
af_za: Baie hoog (stadig)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
af_za: Sinchroniseer terugspeel met vertoon

[ctx: #13511]
en: Choose art
af_za: Kies kuns

[ctx: #13512]
en: Current art
af_za: Huidige kuns

[ctx: #13513]
en: Remote art
af_za: Afgeleë kuns

[ctx: #13514]
en: Local art
af_za: Lokale kuns

[ctx: #13515]
en: No art
af_za: Geen kuns

[ctx: #13516]
note: Button to add a new type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Add art type
af_za: Voeg kuns tipe by

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
af_za: Drumpel vir toon korreksie

[ctx: #13518]
en: When the speed change exceeds this threshold, a pitch-correction filter will be applied. This avoids the "chipmunk voices" that normally result from speeding up a video
af_za: Wanneer die spoed verandering hierdie drempel oorskry, sal 'n toonhoogte-korreksie filter toegepas word. Dit vermy die "chipmunk stemme" wat gewoonlik resulteer van 'n video vinniger speel.

[ctx: #13519]
en: Embedded art
af_za: Ingebedde kuns

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
af_za: Ingebedde ondersteunerkuns

[ctx: #13521]
note: Heading for selection of a type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Choose art type
af_za: Kies kuns tipe

[ctx: #13522]
note: label of a setting that allows splitting of albums into component discs
en: Split albums into individual discs
af_za: Verdeel albums in individuele skywe

[ctx: #13523]
note: Description of setting with label #13522 "Split albums into individual discs"
en: When enabled, opening a multi-disc album shows the discs as individual items instead of all the songs. Opening a disc then shows the songs on that disc.
af_za: Wanneer in staat gestel, sal die oop maak van 'n multi-skyf album die skywe wys as individuele items in plaas van al die liedjies. Oopmaak van 'n skyf sal dan die liedjies op daardie skyf wys.

[ctx: #13524]
note: Label of a setting that allows original release dates to be used instead of album release date
en: Use original release date of albums for year
af_za: Gebruik oorspronklike vrylatings datum van albums vir jaar

[ctx: #13525]
note: Description of setting with label #13524
en: When enabled, use the original year of release rather than the album release year (if available).
af_za: Wanneer in staat gestel, gebruik die oorspronklike jaar van vrylating eerder as die album vrylatings jaar (indien beskikbaar).

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
af_za: Vertraging na verandering van verfris tempo

[ctx: #13551]
en: Off
af_za: Af

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
af_za: {0:.1f} sekonde

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
af_za: {0:.1f} sekondes

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
af_za: {0:d} Minuut

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
af_za: {0:d} Minute

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
af_za: Slaan stappe oor

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
af_za: Oorslaan vertraging

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
af_za: Laat begin van Kodi toe met die afstandbeheer

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
af_za: Sekwensie vertragings-tyd

[ctx: #13610]
en: Disabled
af_za: Nie in staat gestel

[ctx: #13611]
en: Standard
af_za: Standaard

[ctx: #13612]
en: Universal remote
af_za: Universele afstandbeheer

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
af_za: Harmony afstandbeheer

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
af_za: Apple Remote fout

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
af_za: Apple Remote ondersteuning kon nie in staat gestel word nie.

[ctx: #14000]
en: Stack
af_za: Stapel

[ctx: #14001]
en: Unstack
af_za: Ontstapel

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
af_za: Laai speellys lêer af...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
af_za: Laai strome lys af...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
af_za: Ontleed strome lys...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
af_za: Strome lys aflaai het gefaal

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
af_za: Speellys lêer aflaai het gefaal

[ctx: #14009]
en: Games directory
af_za: Speletjies gids

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
af_za: Outo skakel na naeldrukke gebasseer aan

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
af_za: Stel outo oorskakeling na naeldrukke aansig in staat

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
af_za: - Gebruik groot ikone

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
af_za: - Skakel gebasseer op

[ctx: #14014]
en: - Percentage
af_za: - Persentasie

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
af_za: Geen lêers en ten minste een naeldruk

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
af_za: Ten minste een lêer en naeldruk

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
af_za: Persentasie van naeldrukke

[ctx: #14018]
en: View options
af_za: Aansig opsies

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
af_za: Verander area kode 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
af_za: Verander area kode 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
af_za: Verander area kode 3

[ctx: #14022]
en: Library
af_za: Biblioteek

[ctx: #14023]
en: No TV
af_za: Geen TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
af_za: Tik die naaste groot dorp in

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
af_za: Video/Oudio/DVD kas - Hardeskyf

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
af_za: Video stoor - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
af_za: Video kas - Lokale netwerk

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
af_za: Video kas - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
af_za: Oudio stoor - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
af_za: Oudio kas - Lokale netwerk

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
af_za: Oudio kas - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
af_za: DVD stoor - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
af_za: Lokale netwerk

[ctx: #14036]
en: Services
af_za: Dienste

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
af_za: DVD kas - Lokale netwerk

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
af_za: Netwerk verstellings het verander

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
af_za: 'n Oor begin is nodig om jou netwerk opstelling te verander. Wil jy nou oor begin?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
af_za: Internet verbinding bandwydte beperking

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
af_za: - Skakel af terwyl speel

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
af_za: {0:d} sek

[ctx: #14051]
en: Time format
af_za: Tyd formaat

[ctx: #14052]
en: Date format
af_za: Datum formaat

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
af_za: Gebruik agtergrond deursoeking

[ctx: #14056]
en: Stop scan
af_za: Stop deursoek

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
af_za: Nie moontlik terwyl vir media inligting soek

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
af_za: Film grein effek

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
af_za: Soek vir duimnaelsketse op afgeleë gedeeldes

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
af_za: Onbekende tipe stoor - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
af_za: Tik gebruikersnaam in vir

[ctx: #14063]
en: Date & time
af_za: Datum & tyd

[ctx: #14064]
en: Set date
af_za: Stel datum

[ctx: #14065]
en: Set time
af_za: Stel tyd

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
af_za: Tik die tyd in in 24-uur HH:MM formaat

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
af_za: Tik die datum in in DD/MM/YYYY formaat

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
af_za: Tik die IP adres in

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
af_za: Pas hierdie verstellings nou toe?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
af_za: Pas veranderinge nou toe

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
af_za: Laat lêer hernoeming en uitwissing toe

[ctx: #14074]
en: Set timezone
af_za: Stel tydsone

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
af_za: Gebruik daglig-spaar tyd

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
af_za: Voeg by gunstelinge

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
af_za: Verwyder van gunstelinge

[ctx: #14078]
en: Colours
af_za: Kleure

[ctx: #14081]
en: File lists
af_za: Lêer lyste

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
af_za: Gebruik volskerm venster

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
af_za: Voeg liedjies by tou met kies

[ctx: #14086]
en: Playback
af_za: Terugspeel

[ctx: #14087]
en: Discs
af_za: Skywe

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
af_za: Speel DVDs outomaties

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
af_za: Skrif

[ctx: #14090]
en: International
af_za: Internasionaal

[ctx: #14091]
en: Character set
af_za: Karakter stel

[ctx: #14092]
en: Logging
af_za: Loghouding

[ctx: #14093]
en: Security
af_za: Sekuriteit

[ctx: #14094]
en: Devices
af_za: Toestelle

[ctx: #14095]
en: Power saving
af_za: Krag besparing

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
af_za: Oudio CD insit aksie

[ctx: #14098]
en: Play
af_za: Speel

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
af_za: Werp skyf uit wanneer die CD rip klaar is

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
af_za: Stop rip van CD

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
af_za: Prosesseer

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
af_za: Blu-ray terugspeel modus

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
af_za: Speel hoof fliek

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
af_za: Wys vereenvoudigde kieslys

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
af_za: Temperatuur eenheid

[ctx: #14106]
en: Speed unit
af_za: Spoed eenheid

[ctx: #14107]
en: Time format
af_za: Tyd formaat

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
af_za: Gebruik 12 / 24-uur formaat

[ctx: #14109]
en: Short date format
af_za: Kort datum formaat

[ctx: #14110]
en: Long date format
af_za: Lang datum formaat

[ctx: #14111]
en: Events
af_za: Gebeurtenisse

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
af_za: Stel gebeurtenis loghouding in staat

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
af_za: Stel kennisgewing gebeurtenis loghouding in staat

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
af_za: Wys gebeurtenis log

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
af_za: Basies

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
af_za: Inligting

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
af_za: Waarskuwing

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
af_za: Fout

[ctx: #14119]
note: Label to show the currently active/displayed event level in the event log window
en: Level: {0:s}
af_za: Vlak: {0:s}

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
af_za: Wys hoër vlakke

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
af_za: Blu-ray streek kode

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
af_za: Streek A

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
af_za: Streek B

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
af_za: Streek C

[ctx: #14125]
note: This is in the context of input devices!
en: Input
af_za: Intree

[ctx: #14126]
en: Whitelist
af_za: Witlys

[ctx: #14127]
en: Allow 3:2 pulldown refresh rates
af_za: Laat 3:2 aftrek verfris tempo's toe

[ctx: #14128]
en: Allow double refresh rates
af_za: Laat dubbel verfris tempo's toe

[ctx: #14200]
en: Player
af_za: Speler

[ctx: #14201]
en: Player settings
af_za: Speler verstellings

[ctx: #14202]
en: Library
af_za: Biblioteek

[ctx: #14203]
en: Library settings
af_za: Biblioteek verstellings

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
af_za: PVR & Lewendige TV

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
af_za: PVR & Lewendige TV verstellings

[ctx: #14206]
en: Interface
af_za: Koppelvlak

[ctx: #14207]
en: Interface settings
af_za: Koppelvlak verstellings

[ctx: #14208]
en: Service settings
af_za: Diens verstellings

[ctx: #14209]
en: System settings
af_za: Stelsel verstellings

[ctx: #14210]
en: Profile settings
af_za: Profiel verstellings

[ctx: #14212]
en: Media settings
af_za: Media verstellings

[ctx: #14216]
en: Music
af_za: Musiek

[ctx: #14217]
en: Pictures
af_za: Prente

[ctx: #14218]
en: Language
af_za: Taal

[ctx: #14219]
en: Databases
af_za: Databasisse

[ctx: #14220]
en: Display
af_za: Vertoon

[ctx: #14221]
en: Audio
af_za: Oudio

[ctx: #14222]
en: Regional
af_za: Plaaslik

[ctx: #14223]
en: Control
af_za: Beheer

[ctx: #14224]
en: Startup
af_za: Begin

[ctx: #14225]
en: Network Control
af_za: Netwerk Beheer

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
af_za: Bestuur Bronne

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
af_za: Begin Verstellings

[ctx: #14230]
en: Actions
af_za: Aksies

[ctx: #14231]
en: Processing
af_za: Prosesseer

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
af_za: Stereoskopiese 3D

[ctx: #14233]
en: Teletext
af_za: Teleteks

[ctx: #14235]
en: Download Services
af_za: Aflaai Dienste

[ctx: #14236]
en: Video Library
af_za: Video Biblioteek

[ctx: #14237]
en: Music Library
af_za: Musiek Biblioteek

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
af_za: Lyste & Aansigte

[ctx: #14243]
en: Music...
af_za: Musiek...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
af_za: Prente...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
af_za: Opdateer biblioteek met begin

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
af_za: Steek vordering van biblioteek opdaterings weg

[ctx: #14247]
en: Clean library
af_za: Maak biblioteek skoon

[ctx: #14248]
en: Export library
af_za: Voer biblioteek uit

[ctx: #14249]
en: Import library
af_za: Voer biblioteek in

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
af_za: Oudio Dekodeerder

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
af_za: Oudio Deurgee

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
af_za: Slaap / Skakel af

[ctx: #14256]
en: Wake
af_za: Waak

[ctx: #14260]
en: Debug
af_za: Ontfout

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
af_za: Stel die oortreksel op...

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
af_za: Eenheid Formate

[ctx: #14271]
en: Region default format
af_za: Streek bestek formaat

[ctx: #14275]
en: Application control
af_za: Program beheer

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
af_za: Laat afstand beheer vanaf programme op hierdie stelsel toe

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
af_za: Laat afstand beheer vanaf programme op ander stelsels toe

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
af_za: Kanale

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
af_za: Ikone

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
af_za: Opdaterings

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
af_za: {0:d} items het gefaal om uit te voer

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
af_za: Onbeskikbare bron

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
af_za: Wat wil jy doen met media items vanaf {0:s}

[ctx: #15014]
en: Keep
af_za: Hou

[ctx: #15015]
en: Remove
af_za: Verwyder

[ctx: #15016]
en: Games
af_za: Speletjies

[ctx: #15019]
en: Add
af_za: Voeg by

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
af_za: Beskikbare modusse

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
af_za: Aktiewe modusse

[ctx: #15052]
en: Password
af_za: Wagwoord

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
af_za: Vee aktiewe modusse uit

[ctx: #15067]
en: Close
af_za: Maak toe

[ctx: #15100]
en: Library
af_za: Biblioteek

[ctx: #15101]
en: Database
af_za: Databasis

[ctx: #15102]
en: * All albums
af_za: * Alle albums

[ctx: #15103]
en: * All artists
af_za: * Alle kunstenaars

[ctx: #15104]
en: * All songs
af_za: * Alle liedjies

[ctx: #15105]
en: * All genres
af_za: * Alle genres

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
af_za: Oortreksel ingebou

[ctx: #15107]
en: Buffering...
af_za: Buffer...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
af_za: GUI Klanke

[ctx: #15109]
en: Skin default
af_za: Verstek oortreksel

[ctx: #15110]
en: Larger font size
af_za: Groter skrif grootte

[ctx: #15111]
en: Theme
af_za: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
af_za: Verstek tema

[ctx: #15207]
en: Connected
af_za: Gekonnekteer

[ctx: #15208]
en: Not connected
af_za: Nie gekonnekteer

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
af_za: Speel met...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
af_za: Gebruik gladgemaakte A/V sinchronisasie

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
af_za: Steek lêer name weg in naeldrukke aansig

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
af_za: Speel in partytjie modus

[ctx: #15217]
note: Label for actions associated with favourites
en: Action
af_za: Aksie

[ctx: #15218]
note: Label for an action associated with a favourite.
en: Play media
af_za: Speel media

[ctx: #15219]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Show picture
af_za: Wys prent

[ctx: #15220]
note: Label for an action associated with a favourite. Placeholder will be filled with the name of the window the favourite's content will be displayed in.
en: Show content in "{}"
af_za: Wys inhoud in "{}"

[ctx: #15221]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute script
af_za: Voer skrip uit

[ctx: #15222]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute Android app
af_za: Voer Android toepassing uit

[ctx: #15223]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute add-on
af_za: Voer byvoegsel uit

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
af_za: Ander / Onbekend

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
af_za: Verskaffer

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
af_za: Pad nie gevind, of ongeldig

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
af_za: Kon nie aan netwerk bediener konnekteer

[ctx: #15302]
en: No servers found
af_za: Geen bedieners gevind

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
af_za: Werkgroep nie gevind

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
af_za: Maak multi-pad bron oop

[ctx: #15311]
en: Path:
af_za: Pad:

[ctx: #15312]
note: Game settings category name
en: Achievements
af_za: Prestasies

[ctx: #15313]
note: Group label for Achievements category in game settings
en: Login to RetroAchievements
af_za: Teken in by RetroAchievements

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
af_za: Stoor

[ctx: #15315]
note: Caption for "Save" button in the in-game savestate manager
en: Save progress to a new save file
af_za: Stoor vordering na 'n nuwe bewaar lêer

[ctx: #15316]
note: Label for savestates created automatically by "Autosave" function
en: Autosave
af_za: Outostoor

[ctx: #16000]
en: General
af_za: Algemeen

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
af_za: Internet opsoek

[ctx: #16003]
en: Player
af_za: Speler

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
af_za: Speel media vanaf skyf

[ctx: #16008]
en: Enter new title
af_za: Tik nuwe titel in

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
af_za: Tik die fliek naam in

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
af_za: Tik die profiel naam in

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
af_za: Tik die album naam in

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
af_za: Tik die speellys naam in

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
af_za: Tik nuwe lêernaam in

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
af_za: Tik gids naam in

[ctx: #16015]
en: Enter directory
af_za: Tik gids in

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
af_za: Beskikbare opsies: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
af_za: Tik soek string in

[ctx: #16018]
en: None
af_za: Geen

[ctx: #16019]
en: Auto select
af_za: Outo kies

[ctx: #16020]
en: Deinterlace
af_za: Ontineenvleg

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
af_za: Bob - Omgekeer

[ctx: #16023]
en: Choose operator
af_za: Kies operateur

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
af_za: Kanselleer...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
af_za: Tik die kunstenaar naam in

[ctx: #16026]
en: Playback failed
af_za: Terugspeel het gefaal

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
af_za: Een of meer items het gefaal om te speel. Gaan die log na vir meer inligting oor hierdie boodskap.

[ctx: #16028]
en: Enter value
af_za: Tik waarde in

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
af_za: Gaan die log na vir meer inligting oor hierdie boodskap

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
af_za: Partytjie modus gestaak.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
af_za: Geen passende liedjies in die biblioteek.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
af_za: Kon nie databasis initialiseer.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
af_za: Kon nie databasis oopmaak.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
af_za: Kon nie liedjies kry vanaf databasis.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
af_za: Partytjie modus speellys

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
af_za: Ontineenvleg (half)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
af_za: Ontineenvleg video

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
af_za: Ontineenvleg metode

[ctx: #16039]
en: Off
af_za: Af

[ctx: #16041]
en: On
af_za: Aan

[ctx: #16100]
en: All videos
af_za: Alle videos

[ctx: #16101]
en: Unwatched
af_za: Ongekyk

[ctx: #16102]
en: Watched
af_za: Gekyk

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
af_za: Merk as gekyk

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
af_za: Merk as ongekyk

[ctx: #16105]
en: Edit title
af_za: Redigeer titel

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
af_za: Bestuur...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
af_za: Redigeer sorteer titel

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
af_za: Operasie is gestaak

[ctx: #16201]
en: Copy failed
af_za: Kopiëer het gefaal

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
af_za: Ten minste een lêer het gefaal om te kopiëer. Gaan die log na vir meer inligting oor hierdie boodskap.

[ctx: #16203]
en: Move failed
af_za: Skuif het gefaal

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
af_za: Ten minste een lêer het gefaal om te skuif. Gaan die log na vir meer inligting oor hierdie boodskap.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
af_za: Uitwis het gefaal

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
af_za: Ten minste een lêer het gefaal om uit te wis. Gaan die log na vir meer inligting oor hierdie boodskap.

[ctx: #16296]
note: Name of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Pixelate
af_za: Piekseleer

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
af_za: Verglad

[ctx: #16298]
note: Description of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Shows the game's pixels without any modifications.
af_za: Vertoon die speletjie se pieksels sonder enige veranderinge.

[ctx: #16299]
note: Description of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Removes the jagged edges of pixels by evenly fading between adjacent pixels.
af_za: Verwyder die skerp kante van pieksels deur eweredig te vervaag tussen aangrensende pieksels.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
af_za: Video skalerings metode

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
af_za: Naaste buur

[ctx: #16302]
en: Bilinear
af_za: Bilinêer

[ctx: #16303]
en: Bicubic (B-Spline)
af_za: Bikubies (B-Spline)

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
af_za: Bikubies (sagteware)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
af_za: Lanczos (sagteware)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
af_za: Sinc (sagteware)

[ctx: #16310]
en: Temporal
af_za: Temporaal

[ctx: #16311]
en: Temporal / Spatial
af_za: Temporaal / Spatiaal

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
af_za: VDPAU - Geraas redusering

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
af_za: VDPAU - Skerpgeid

[ctx: #16314]
en: Bicubic (Mitchell)
af_za: Bikubies (Mitchell)

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
af_za: Lanczos3 - Geoptimeer

[ctx: #16316]
en: Auto
af_za: Outo

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
af_za: Temporaal (half)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
af_za: Temporaal / Spatiaal (half)

[ctx: #16321]
en: Bicubic (Catmull-Rom)
af_za: Bikubies (Catmull-Rom)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
af_za: Spline36 - Geoptimeer

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
af_za: Sagteware - Meng

[ctx: #16326]
en: Bicubic (0,0.75)
af_za: Bikubies (0,0.75)

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
af_za: VAAPI - Beweging aanpasbaar

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
af_za: VAAPI - Beweging gekompenseer

[ctx: #16330]
en: Bicubic (0,1.)
af_za: Bikubies (0,1.)

[ctx: #16335]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16335
en: IMX - Advanced (half)
af_za: IMX - Gevorderd (half)

[ctx: #16336]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16336
en: IMX - Advanced
af_za: IMX - Gevorderd

[ctx: #16400]
en: Post-processing
af_za: Na-prosessering

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
af_za: Vertoon slaap tydverstreke

[ctx: #17997]
en: {0:d} MByte
af_za: {0:d} MGrepe

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
af_za: {0:d} ure

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
af_za: {0:d} dae

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
af_za: Skakel oor na kanaal

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
af_za: Skei die soek woorde deur AND, OR en / of NOT te gebruik.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
af_za: of gebruik frases om 'n presiese pasmaat te vind, soos "The wizard of Oz".

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
af_za: Vind soortgelyke

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
af_za: Laai gids vanaf kliënte

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
af_za: PVR stroom inligting

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
af_za: Ontvanger toestel

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
af_za: Toestel status

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
af_za: Sein kwaliteit

[ctx: #19012]
note: label for PVR backend name in system information's PVR section
en: PVR backend
af_za: PVR agterkant

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
af_za: Vaste

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
af_za: Enkripsie

[ctx: #19016]
note: unused?
en: PVR backend {0:d} - {1:s}
af_za: PVR agterkant {0:d} - {1:s}

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
af_za: Opnames

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
af_za: Gids met kanaal ikone

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
af_za: Kanale

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
af_za: Weggesteek

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
af_za: TV kanale

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
af_za: Radio kanale

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
af_za: Opkomende opnames

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
af_za: Voeg tydhouer by...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
af_za: Geen soek resultate

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
af_za: Geen gids inskrywings

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
af_za: Kanaal

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
af_za: Nou

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
af_za: Volgende

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
af_za: Tydlyn

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
af_za: Inligting

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
af_za: Daar is reeds 'n tydhouer gestel vir hierdie gebeurtenis

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
af_za: Wys sein kwaliteit

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
af_za: Nie ondersteun deur die PVR agterkant.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
af_za: Is jy seker jy wil hierdie kanaal versteek ?

[ctx: #19040]
en: Timers
af_za: Tydhouers

[ctx: #19041]
note: Label for button to refresh the channel logos
en: Refresh channel logos
af_za: Verfris kanaal logo's

[ctx: #19042]
note: label for PVR backend number of channel groups in system information's PVR section
en: Channel Groups
af_za: Kanaal Groepe

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
af_za: Opname

[ctx: #19046]
en: New channel
af_za: Nuwe kanaal

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
af_za: Program inligting

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
af_za: Groep bestuurder

[ctx: #19049]
en: Show channel
af_za: Wys kanaal

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
af_za: Wys sigbare kanale

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
af_za: Wys versteekde kanale

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
af_za: Skuif kanaal na:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
af_za: Opname inligting

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
af_za: Versteek kanaal

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
af_za: Geen inligting beskikbaar

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
af_za: Nuwe tydhouer

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
af_za: Tydhouer nie in staat gestel

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
af_za: Tydhouer in staat gestel

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
af_za: Stop opname

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
af_za: Wis tydhouer uit

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
af_za: Voeg tydhouer by

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
af_za: Sorteer volgens: Kanaal

[ctx: #19063]
note: Label for epg grid window "jump to grid start" (oldest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First programme
af_za: Eerste program

[ctx: #19064]
note: Label for epg grid window "jump to grid end" (youngest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last programme
af_za: Laaste program

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
af_za: Tydhouer verstellings

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
af_za: Kanaal ikone

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
af_za: Hierdie gebeurtenis word alreeds opgeneem.

[ctx: #19068]
note: Label for recording settings dialog header
en: Recording settings
af_za: Opname verstellings

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
af_za: Gids

[ctx: #19070]
note: Label for epg grid window "jump to now" (current programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Current programme
af_za: Huidige program

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
af_za: Opdateer interval

[ctx: #19072]
note: Dialog warning text for invalid timer setting
en: In order to add/update a timer the end date and time must be greater than the start date and time.
af_za: Om 'n tydhouer by te voeg /opdateer moet die eind datum en tyd groter wees as die begin datum en tyd.

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
af_za: Vertraag kanaal oorskakeling

[ctx: #19074]
en: Active
af_za: Aktief

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
af_za: Naam

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
af_za: Gids

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
af_za: Versteek nie in staat gesteldes

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
af_za: Kanaal

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
af_za: Dae van week

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
af_za: Eindig

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
af_za: Prioriteit

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
af_za: Leeftyd

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
af_za: Eerste dag

[ctx: #19085]
note: default for channels without a name. place holder will be filled with channel number.
en: Unknown channel {0:s}
af_za: Onbekende kanaal {0:s}

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
af_za: Oombliklike opname aksie

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
af_za: Neem huidige vertoning op (as gids data beskikbaar)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
af_za: Neem vir 'n vaste tyds periode op (Oombliklike opneem duur)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
af_za: Vra wat om te doen

[ctx: #19090]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record the next {0:d} minutes
af_za: Neem die volgende {0:d} minute op

[ctx: #19091]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record current show ({0:s})
af_za: Neem huidige vertoning op ({0:s})

[ctx: #19092]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record next show ({0:s})
af_za: Neem volgende vertoning op ({0:s})

[ctx: #19093]
note: Instant recording summary. Expands to "Instant recording: <recording start and end times>", for example "Instant recording: 31/05/2016 from 9:00 to 11:00"
en: Instant recording: {0:s}
af_za: Oombliklike opname: {0:s}

[ctx: #19094]
note: error message displayed in case adding a timer failed because no suitable epg-based timer type could be found.
en: Timer creation failed. Unsupported timer type.
af_za: Tydhouer skepping het gefaal. Tydhouer tipe nie ondersteun nie.

[ctx: #19095]
note: error message displayed in case adding a timer rule failed because no suitable epg-based timer rule type could be found.
en: Timer rule creation failed. Unsupported timer type.
af_za: Tydhouer reël skepping het gefaal. Tydhouer tipe nie ondersteun nie.

[ctx: #19096]
note: label of a value for default epg event select action, where the action is choosen depending on whether the event is in the past, now or in the future
en: "Smart select"
af_za: "Slim selekteer"

[ctx: #19097]
note: label of the help text for the name edit field in PVR timer and recording settings dialog
en: Enter the name for the timer
af_za: Tik die naam vir die tydhouer in

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
af_za: Waarskuwing!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
af_za: Diens

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
af_za: Verskaffer

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
af_za: Skakel asb oor na 'n ander kanaal.

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
af_za: Gaan na kanaal

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
af_za: Tik die naam van die gids in vir die opname

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
af_za: Kies asb 'n kanaal

[ctx: #19106]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: Next recording on
af_za: Volgende opname op

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
af_za: om

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
af_za: Terugval raamtempo

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
af_za: Wis hierdie opname uit?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
af_za: Wis alle opnames in hierdie gids uit?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
af_za: Weergawe

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
af_za: Adres

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
af_za: Skyf grote

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
af_za: Soek vir kanale

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
af_za: Kan nie PVR funksies gebruik terwyl soek nie.

[ctx: #19119]
note: channel scan backend selection dialog text
en: On which backend do you want to search?
af_za: Op watter agtergrondprogram wil jy soek?

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
af_za: Klient nommer

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
af_za: Vermy herhalings

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
af_za: Hierdie tydhouer neem nog op. Is jy seker jy wil die tydhouer uitwis?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
af_za: Slegs vry op lug kanale

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
af_za: Ignoreer huidige tydhouers

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
af_za: Ignoreer huidige opnames

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
af_za: Begin tyd

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
af_za: End tyd

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
af_za: Begin datum

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
af_za: End datum

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
af_za: Minimum durasie

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
af_za: Maksimum durasie

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
af_za: Sluit onbekende genres in

[ctx: #19133]
en: Search string
af_za: Soek string

[ctx: #19134]
en: Include description
af_za: Sluit beskrywing in

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
af_za: Hoofletter-sensitief

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
af_za: Kanaal beskikbaar

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
af_za: Geen groepe gedefinieer. Maak asseblief eers 'n groep

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
af_za: Tydhouer reëls

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
af_za: Naam van die nuwe groep

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
af_za: Soek...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
af_za: Groep

[ctx: #19142]
en: Search guide
af_za: Deursoek gids

[ctx: #19143]
en: Group management
af_za: Groep bestuur

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
af_za: Geen groepe gedefinieer

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
af_za: Gegroepeer

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
af_za: Groepe

[ctx: #19147]
note: Dialog warning text for lifetime recording setting
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
af_za: Stel van die leeftyd van hierdie opname na {0:d} dae sal die opname onmiddelik laat verstryk, wat die oombliklike uitwis van die opname tot gevolg mag hê. Gaan elk geval voort?

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
af_za: Kanaal

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
af_za: Ma

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
af_za: Di

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
af_za: Wo

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
af_za: Do

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
af_za: Vry

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
af_za: Sat

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
af_za: So

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
af_za: van

[ctx: #19157]
en: Next recording
af_za: Volgende opname

[ctx: #19158]
en: Currently recording
af_za: Neem huidiglik op

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
af_za: van

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
af_za: na

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
af_za: enige tyd

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
af_za: Opname aktief

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
af_za: Opnames

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
af_za: Skakel

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
af_za: PVR inligting

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
af_za: Soek vir ontbrekende ikone

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
af_za: Uitgewisde en herstelbare opnames

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
af_za: Steek video inligting boks weg

[ctx: #19171]
note: pvr settings "start playback full screen" setting label
en: Switch to full screen
af_za: Skakel oor na vol skerm

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
af_za: Oombliklike opname tydsduur

[ctx: #19173]
note: generic label for 'Live TV channel groups' used in different places
en: TV channel groups
af_za: TV kanaal groepe

[ctx: #19174]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channel groups' used in different places
en: Radio channel groups
af_za: Radio kanaal groepe

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
af_za: Verstek begin opstop tyd

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
af_za: Verstek einde opstop tyd

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
af_za: Terugspeel

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
af_za: Wys kanaal inligting wanneer kanale verander

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
af_za: Uitgewis

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
af_za: TV kanale

[ctx: #19181]
note: pvr settings "Menu / OSD" category label
en: Menu / OSD
af_za: Kieslys / OSD

[ctx: #19182]
note: pvr settings "future epg days to display" setting value
en: Future days to display
af_za: Toekomstige dae om te vertoon

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
af_za: Radio kanale

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
af_za: Uitgewisde opnames

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
af_za: Maak data skoon

[ctx: #19186]
note: message box text for pvr data reset confirmation
en: All selected data will be cleared. Some information cannot be restored from the clients afterwards. Proceed anyway?
af_za: Alle geselekteerde data sal skoon gemaak word. Sommige inligting kan nie na die tyd herstel word vanaf die kliënte nie. Gaan elk geval voort?

[ctx: #19187]
note: progress dialog text shown while purging pvr data
en: Clearing data.
af_za: Maak data skoon.

[ctx: #19188]
note: message box text for epg data reset confirmation
en: All guide data will be cleared. Are you sure?
af_za: Alle gids data sal skoon gemaak word. Is jy seker?

[ctx: #19189]
note: message box text stating that the PVR backend forbids to record a given epg event.
en: The PVR backend does not allow to record this event.
af_za: Die PVR agterkant laat nie toe om hierdie gebeurtenis op te neem nie.

[ctx: #19190]
note: generic "play program" label used in different places
en: Play programme
af_za: Speel program

[ctx: #19191]
en: PVR service
af_za: PVR diens

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
af_za: Nie een van die gekonnekteerde PVR agterkante ondersteun soek vir kanale.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
af_za: Gaan voort?

[ctx: #19195]
note: pvr settings "delay mark last watched" setting label
en: Delay mark last watched
af_za: Vertraag merk laaste gekyk

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
af_za: PVR kliënt spesifieke aksies

[ctx: #19197]
note: text for "recording started on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording started on: {0:s}
af_za: Opname het begin op: {0:s}

[ctx: #19198]
note: text for "recording finished on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording finished on: {0:s}
af_za: Opname het geëindig op: {0:s}

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
af_za: Kanaal bestuurder

[ctx: #19200]
en: Guide source:
af_za: Gids bron:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
af_za: Kanaal naam:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
af_za: Kanaal ikoon:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
af_za: Wysig kanaal

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
af_za: Nuwe kanaal

[ctx: #19205]
en: Group management
af_za: Groep bestuur

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
af_za: Aktiveer gids:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
af_za: Tik die naam van die nuwe kanaal in

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
af_za: Kodi virtuele agterkant

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
af_za: Klient

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
af_za: Wis kanaal uit

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
af_za: Hierdie lys bevat veranderinge

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
af_za: Kies agterkant

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
af_za: Tik 'n geldige URL in vir die nuwe kanaal

[ctx: #19215]
note: generic label for PVR reminders used in different places
en: Reminders
af_za: Herinneringe

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
af_za: Alle radio kanale

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
af_za: Alle TV kanale

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
af_za: Sigbare

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
af_za: Ongegroepeerde kanale

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
af_za: Kanale in

[ctx: #19222]
en: Guide
af_za: Gids

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
af_za: Geen PVR byvoegsel kon in staat gestel word. Gaan jou verstellings of die log na vir meer inligting.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
af_za: Opname gestaak

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
af_za: Opname geskeduleer

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
af_za: Opname het begin

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
af_za: Opname het voltooi

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
af_za: Tydhouer uitgewis

[ctx: #19229]
note: pvr settings "past epg days to display" setting value
en: Past days to display
af_za: Afgelope dae om te vertoon

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
af_za: Verhoed opdaterings gedurende terugspeel

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
af_za: Gebruik kanaal volgorde vanaf agterkant(e)

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
af_za: Maak soek resultate skoon

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
af_za: Vertoon 'n kennisgewing met tydhouer opdaterings

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
af_za: Gebruik kanaal nommers vanaf agterkant

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
af_za: PVR bestuurder begin

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
af_za: Laai kanale van kliënte

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
af_za: Laai tydhouers vanaf kliënte

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
af_za: Laai opnames vanaf kliënte

[ctx: #19239]
note: label for PVR client creation progress control
en: Creating PVR clients
af_za: Skep PVR kliënte

[ctx: #19240]
note: label for pvr settings client priorities control and client priorities dialog heading.
en: Client priorities
af_za: Kliënt prioriteite

[ctx: #19241]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer (read-only)
en: View timer
af_za: Besigtig tydhouer

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
af_za: Redigeer tydhouer

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
af_za: Redigeer tydhouer reël

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
af_za: Agterkant luier tyd

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
af_za: Wek bevel

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
af_za: Ontwaak voor opneem

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
af_za: Daaglikse ontwaak

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
af_za: Daaglikse ontwaak tyd (UU:MM:SS)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
af_za: Filter kanale

[ctx: #19250]
note: Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV and radio channels
af_za: TV en radio kanale

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
af_za: Opdateer gids inligting

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
af_za: Skeduleer gids opdatering vir hierdie kanaal?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
af_za: Gids opdatering geskeduleer vir kanaal

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
af_za: Gids opdatering het gefaal vir kanaal

[ctx: #19255]
note: for a timer rule, the number of child timers which are currently scheduled to record. For use in "status" fields.
en: {0:d} scheduled
af_za: {0:d} geskeduleer

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
af_za: Voltooi

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
af_za: Sluit kanaal

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
af_za: Sluit kanaal oop

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
af_za: Ouerlike beheer

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
af_za: Oop sluit durasie

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
af_za: Verander PIN

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
af_za: Ouerlike beheer. Tik PIN:

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
af_za: Verkeerde PIN

[ctx: #19265]
note: label for 'incorrect pin' error dialog text
en: The entered PIN was incorrect.
af_za: Die ingesleutelde PIN was verkeerd.

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
af_za: Ouer gesluit

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
af_za: Ouer gesluit:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
af_za: Versteek "Geen inligting beskikbaar" etikette

[ctx: #19269]
note: pvr settings "Preselect playing channel in lists" control label
en: Preselect playing channel in lists
af_za: Kies vooraf speel kanaal in lyste

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
af_za: Groepeer Items

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
af_za: Geen PVR byvoegsels kon gevind word nie

[ctx: #19272]
note: label for 'pvr configuration incomplete' information dialog text
en: To use PVR you need to install, enable and configure a PVR add-on. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
af_za: Om PVR te gebruik het jy nodig om 'n PVR byvoegsel te installeer, in staat te stel en te konfigureer. Besoek asseblief http://kodi.wiki/view/PVR om meer te leer.

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
af_za: TV-gids

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
af_za: Radio gids

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
af_za: Konflik waarskuwing

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
af_za: Konflik fout

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
af_za: Opname konflik

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
af_za: Opname fout

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
af_za: PVR kliënte

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
af_za: Kliënt spesifieke verstellings

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
af_za: Bevestig kanaal veranderinge deur "OK" te druk

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
af_za: Huidige ikoon

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
af_za: Geen ikoon

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
af_za: Kies ikoon

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
af_za: Blaai vir ikoon

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
af_za: Soek vir kanaal ikone

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
af_za: Alle kanale

[ctx: #19288]
note: Label for epg grid window "go to date" context menu entry
en: Date selector
af_za: Datum selekteerder

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
af_za: Versteek groep

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
af_za: Ontuitwis

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
af_za: Wis permanent uit

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
af_za: Wis almal permanent uit

[ctx: #19293]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog text
en: Remove all deleted recordings from trash? This operation cannot be reverted.
af_za: Verwyder alle uitgewiste opnames uit asblik? Hierdie operasie kan nie ongedaan gemaak word nie.

[ctx: #19294]
note: "remove deleted recording from trash" dialog text
en: Remove this deleted recording from trash? This operation cannot be reverted.
af_za: Verwyder hierdie uitgewiste opname uit asblik? Hierdie operasie kan nie ongedaan gemaak word nie.

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
af_za: Wis tydhouer reël uit

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
af_za: Geen PVR byvoegsel in staat gestel

[ctx: #19297]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout, used in pvr guide window
en: Vertical channels
af_za: Vertikale kanale

[ctx: #19298]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout, used in pvr guide window
en: Horizontal channels
af_za: Horisontale kanale

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
af_za: Verval

[ctx: #19300]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Vertical channels, no group selector
af_za: Vertikale kanale, geen groep selekteerder

[ctx: #19301]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Horizontal channels, no group selector
af_za: Horisontale kanale, geen groep selekteerder

[ctx: #19302]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to record the selected programme or to switch to the current programme?
af_za: Wil jy die geselekteerde program opneem of na die huidige program oorskakel?

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
af_za: Maak kanaal OSD toe na kanale verander het

[ctx: #19304]
note: label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule (read-only)
en: View timer rule
af_za: Besigtig tydhouer reël

[ctx: #19305]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
af_za: Het gemisde PVR herinnering uitgevee vir '{0:s}' op kanaal '{1:s}' om '{2:s}'

[ctx: #19306]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
af_za: Het gemisde PVR herinnering uitgevee vir kanaal '{0:s}' om '{1:s}'

[ctx: #19307]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for [B]{0:s}[/B] on channel [B]{1:s}[/B] at [B]{2:s}[/B].
af_za: Herinnering vir [B]{0:s}[/B] op kanaal [B]{1:s}[/B] om [B]{2:s}[/B].

[ctx: #19308]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for channel [B]{0:s}[/B] at [B]{1:s}[/B].
af_za: Herinnering vir kanaal [B]{0:s}[/B] om [B]{1:s}[/B].

[ctx: #19309]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will schedule a recording...)
af_za: (Outo-toemaak van hierdie herinnering sal 'n opname skeduleer...)

[ctx: #19310]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
af_za: Geskeduleerde opname vir outo-toegemaakte PVR herinnering vir '{0:s}' op kanaal '{1:s}' om '{2:s}'

[ctx: #19311]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
af_za: Geskeduleerde opname vir outo-toegemaakte PVR herinnering vir kanaal '{0:s}' om '{1:s}'

[ctx: #19312]
note: heading for pvr reminder notification dialog
en: PVR reminder
af_za: PVR herinnering

[ctx: #19313]
note: pvr settings "reminder auto close delay" setting label
en: Automatically close reminder popup after
af_za: Maak herinnering popup outomaties toe na

[ctx: #19314]
note: pvr settings "schedule recording on reminder auto-close" setting label
en: Schedule recording when auto-closing the reminder popup
af_za: Skeduleer opname wanneer die herinnering popup outo-toemaak

[ctx: #19315]
note: generic 'backend order' label
en: Backend order
af_za: Agterkant volgorde

[ctx: #19316]
note: pvr settings "Start all group channel numbers from 1" setting label
en: Start group channel numbers from 1
af_za: Begin groep kanaal nommers vanaf 1

[ctx: #19317]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours back" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours back
af_za: 12 ure terug

[ctx: #19318]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours forward" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours forward
af_za: 12 ure vorentoe

[ctx: #19319]
note: Label for epg grid window "Activate previous channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Previous group
af_za: Vorige groep

[ctx: #19320]
note: Label for epg grid window "Activate next channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Next group
af_za: Volgende groep

[ctx: #19321]
note: Label for epg grid window "Activate channel group selector" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Group selector
af_za: Groep selekteerder

[ctx: #19322]
note: Label for epg grid window "Jump to first channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First channel
af_za: Eerste kanaal

[ctx: #19323]
note: Label for epg grid window "Jump to playing channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Playing channel
af_za: Spelende kanaal

[ctx: #19324]
note: Label for epg grid window "Jump to last channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last channel
af_za: Laaste kanaal

[ctx: #19325]
note: Label for epg grid controls "Programme" group header"
en: Programme
af_za: Program

[ctx: #19326]
note: Label for epg grid window "Navigate..." context menu entry
en: Navigate...
af_za: Navigeer...

[ctx: #19327]
note: Label for a context menu entry to delete alle watched recordings contained in a folder
en: Delete watched
af_za: Wis gekyk uit

[ctx: #19328]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all watched recordings in this folder?
af_za: Wis alle gekykte opnames in hierdie gids uit?

[ctx: #19329]
note: label for PVR settings use backend channel numbers always
en: Allow backend channel numbers with more than one PVR add-on
af_za: Laat agterkant kanaal nommers met meer as een PVR byvoegsel toe

[ctx: #19330]
note: pvr settings "switch to channel on reminder auto-close" setting label
en: Switch to channel when auto-closing the reminder popup
af_za: Skakel oor na kanaal wanneer die herinnering popup outo-toemaak

[ctx: #19331]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will switch to channel...)
af_za: (Outo-toemaak van hierdie herinnering sal oorskakel na kanaal...)

[ctx: #19332]
note: text for event log entry for logging auto channel switch for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
af_za: Het oorgeskakel na kanaal vir outo-toegemaakte PVR herinnering vir '{0:s}' op kanaal '{1:s}' om '{2:s}'

[ctx: #19333]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
af_za: Het oorgeskakel na kanaal vir outo-toegemaakte PVR herinnering vir kanaal '{0:s}' om '{1:s}'

[ctx: #19334]
note: generic label for pvr providers used in different places
en: Providers
af_za: Verskaffers

[ctx: #19335]
note: label for special PVR search window list item
en: New search...
af_za: Nuwe soektog...

[ctx: #19336]
note: label for special PVR search window list item
en: Edit search...
af_za: Redigeer soektog...

[ctx: #19337]
note: label for special PVR search window list item
en: Saved searches
af_za: Gestoorde soektogte

[ctx: #19338]
note: delete saved search confirmation message box text
en: Delete this saved search?
af_za: Vee hierdie gestoorde soektog uit?

[ctx: #19339]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore finished broadcasts
af_za: Ignoreer klaargemaakte uitsendings

[ctx: #19340]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore future broadcasts
af_za: Ignoreer toekomstige uitsendings

[ctx: #19341]
note: label to ask user to save an EPG search
en: Save the current search?
af_za: Stoor die huidige soektog?

[ctx: #19342]
note: "search not saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [not saved]
af_za: [nie gestoor nie]

[ctx: #19343]
note: "search saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [saved]
af_za: [gestoor]

[ctx: #19344]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to set a reminder for the selected programme or to switch to the current programme?
af_za: Wil jy 'n herinnering stel vir die geselekteerde program of na die huidige program oorskakel?

[ctx: #19345]
note: settings label to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: PVR client add-ons
af_za: PVR kliënt byvoegsels

[ctx: #19346]
note: help text for setting to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: Display and manage available PVR client add-ons.
af_za: Vertoon en bestuur beskikbare PVR kliënt byvoegsels.

[ctx: #19347]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does provide client-specific settings
en: None of the active PVR clients provide client-specific settings.
af_za: Geen van die aktiewe PVR kliënte verskaf kliënt-spesifieke verstellings nie.

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
af_za: Verskaffer

[ctx: #19349]
note: label for 'by user preference' sort method
en: User preference
af_za: Gebruiker voorkeur

[ctx: #19350]
note: label for PVR setting use backend channel group order control
en: Use channel group order from backend(s)
af_za: Gebruik kanaal groep volgorde vanaf agterkant(e)

[ctx: #19351]
note: label for PVR settings category for live tv catchup and video on demand
en: Catchup / Video On Demand
af_za: Opvang / Video op Aandrang

[ctx: #19352]
note: label for PVR setting play next programme automatically in catchup / vod mode
en: Play next programme automatically
af_za: Speel volgende program outomaties

[ctx: #19353]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback, starting with the selected item, auto playing all following programmes
en: Play programmes from here
af_za: Speel programme van hier

[ctx: #19354]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback of only the selected item, not auto playing any following programmes
en: Play only this programme
af_za: Speel slegs hierdie program

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
af_za: Ander / Onbekend

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
af_za: Fliek / Drama

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
af_za: Speur / Riller

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
af_za: Avontuur / Wilde Weste / Oorlog

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
af_za: Wetenskap Fiksie / Fantasie / Gruwel

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
af_za: Komedie

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
af_za: Sepie / Melodrama / Volklories

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
af_za: Romanse

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
af_za: Ernstig / Klassiek / Godsdienstig / Historiese fliek / drama

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
af_za: Volwasse fliek / drama

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
af_za: Nuus / Aktuele sake

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
af_za: Nuus / Weerberig

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
af_za: Nuus tydskrif

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
af_za: Dokumentêr

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
af_za: Bespreking / Onderhoud / Debat

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
af_za: Skou / Speletjie skou

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
af_za: Speletjie skou / Vasvra / Wedstryd

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
af_za: Verskeidenheids skou

[ctx: #19535]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Talk show
af_za: Klets skou

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
af_za: Sport

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
af_za: Spesiale gebeurtenis

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
af_za: Sport tydskrif

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
af_za: Sokker

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
af_za: Span sporte

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
af_za: Atletiek

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
af_za: Winter sporte

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
af_za: Perdry

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
af_za: Vegkuns sporte

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
af_za: Kinder / Jeug programme

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
af_za: Voorskoolse kinder programme

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
af_za: Vermaaklikheids programme vir 6 tot 14

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
af_za: Vermaaklikheids programme vir 10 tot 16

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
af_za: Informatief / Opvoedkundig / Skool program

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
af_za: Tekenprente / Poppe

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
af_za: Musiek / Ballet / Dans

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
af_za: Ernstige / Klassieke musiek

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
af_za: Folk / Tradisionele musiek

[ctx: #19585]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Musical / Opera
af_za: Musiekblyspel / Opera

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
af_za: Kuns / Kultuur

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
af_za: Uitvoerende kunste

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
af_za: Beeldende kunste

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
af_za: Geloof

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
af_za: Gewilde kultuur / Tradisionele kunste

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
af_za: Literatuur

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
af_za: Film / Rolprent

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
af_za: Eksperimentele film / video

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
af_za: Uitsending / Pers

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
af_za: Nuwe media

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
af_za: Kuns / Kultuur tydskrifte

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
af_za: Mode

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
af_za: Sosiaal / Polities / Ekonomie

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
af_za: Tydskrifte / Verslae / Dokumentêr

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
af_za: Ekonomie / Sosiale advies

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
af_za: Merkwaardige mense

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
af_za: Opvoedkunde / Wetenskap / Feitelik

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
af_za: Natuur / Diere / Omgewing

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
af_za: Tegnologie / Natuur wetenskappe

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
af_za: Medisyne / Fisiologie / Sielkunde

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
af_za: Buitelandse lande / Ekspedisies

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
af_za: Sosiaal / Geestens wetenskappe

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
af_za: Verdere onderrig

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
af_za: Tale

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
af_za: Ontspanning / Stokperdjies

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
af_za: Toerisme / Reis

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
af_za: Handwerk

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
af_za: Motorry

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
af_za: Fiksheid & gesondheid

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
af_za: Kook

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
af_za: Advertensies / Inkopies

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
af_za: Tuinmaak

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
af_za: Spesiale karakestieke

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
af_za: Oorspronklike taal

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
af_za: Swart & wit

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
af_za: Ongepubliseer

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
af_za: Lewendige uitsending

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
af_za: Speur / Riller

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
af_za: Avontuur / Wilde Weste / Oorlog

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
af_za: Wetenskap Fiksie / Fantasie / Gruwel

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
af_za: Komedie

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
af_za: Sepie / Melodrama / Folklories

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
af_za: Romanse

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
af_za: Ernstig / Klassiek / Godsdiens / Histories

[ctx: #19684]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adult
af_za: Volwasse

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
af_za: Bevestig afskakel

[ctx: #19686]
note: Label for buttons to open channel guide dialog
en: Channel guide
af_za: Kanaal gids

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
af_za: Speel opname

[ctx: #19690]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR has scheduled a reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
af_za: PVR het 'n herinnering geskeduleer vir '{0:s}' op kanaal '{1:s}' in {2:s}.

[ctx: #19691]
note: Text for shutdown confirmation dialog.
en: PVR is currently recording '{0:s}' on channel '{1:s}'.
af_za: PVR neem huidiglik '{0:s}' op, op kanaal '{1:s}'.

[ctx: #19692]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR will start recording '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
af_za: PVR gaan '{0:s}' begin opneem op kanaal '{1:s}' binne {2:s}.

[ctx: #19693]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
af_za: Daaglikse ontwaak is in {0:s}.

[ctx: #19694]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: {0:d} minutes
af_za: {0:d} minute

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
af_za: ongeveer 'n minuut

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
af_za: Skakel af in elk geval

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
af_za: Gestoorde musiek gids

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
af_za: Gebruik eksterne DVD speler

[ctx: #20002]
en: External DVD player
af_za: Eksterne DVD speler

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
af_za: Afrigters gids

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
af_za: Skermskoot gids

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
af_za: Speellyste gids

[ctx: #20007]
en: Recordings
af_za: Opnames

[ctx: #20008]
en: Screenshots
af_za: Skermskote

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
af_za: Gebruik Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
af_za: Musiek speellyste

[ctx: #20012]
en: Video playlists
af_za: Video speellyste

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
af_za: Wil jy die speletjie loods?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
af_za: Sorteer volgens: Speellys

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
af_za: Afgeleë naeldruk

[ctx: #20016]
en: Current thumb
af_za: Huidige naeldruk

[ctx: #20017]
en: Local thumb
af_za: Lokale naeldruk

[ctx: #20018]
en: No thumb
af_za: Geen naeldruk

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
af_za: Kies duimnaelskets

[ctx: #20020]
note: Name of an artwork type
en: Banner
af_za: Banier

[ctx: #20021]
note: Name of an artwork type
en: Poster
af_za: Plakkaat

[ctx: #20023]
en: Conflict
af_za: Konflik

[ctx: #20024]
en: Scan new
af_za: Deursoek nuwe

[ctx: #20025]
en: Scan all
af_za: Deursoek almal

[ctx: #20026]
en: Region
af_za: Streek

[ctx: #20035]
en: Regional ({0:s})
af_za: Streek ({0:s})

[ctx: #20037]
en: Summary
af_za: Opsomming

[ctx: #20038]
en: Lock music window
af_za: Sluit musiek venster

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
af_za: Sluit videos venster

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
af_za: Sluit prente venster

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
af_za: Sluit programme & skrip vensters

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
af_za: Sluit lêer bestuurder

[ctx: #20043]
en: Lock settings
af_za: Sluit verstellings

[ctx: #20044]
en: Start fresh
af_za: Begin vars

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
af_za: Betree meester modus

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
af_za: Verlaat meester modus

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
af_za: Skep profiel '{0:s}'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
af_za: Begin met vars verstellings of kopiëer vanaf verstek?

[ctx: #20049]
en: Best available
af_za: Beste beskikbare

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
af_za: Outo-skakel tussen 16x9 en 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
af_za: Behandel gestapelde lêers as enkel lêer

[ctx: #20052]
en: Caution
af_za: Versigtig

[ctx: #20053]
en: Left master mode
af_za: Meester modus verlaat

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
af_za: Meester modus betree

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
af_za: Allmusic.com naeldruk

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
af_za: Verwyder duimnaelskets

[ctx: #20058]
en: Add profile...
af_za: Voeg profiel by...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
af_za: Vra inligting vir alle albums

[ctx: #20060]
en: Media info
af_za: Media inligting

[ctx: #20061]
en: Separate
af_za: Appart

[ctx: #20062]
en: Shares with default
af_za: Deel met verstek

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
af_za: Deel met verstek (lees alleen)

[ctx: #20064]
en: Copy default
af_za: Kopiëer verstek

[ctx: #20065]
en: Profile picture
af_za: Profiel prent

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
af_za: Sluit voorkeure

[ctx: #20067]
en: Edit profile
af_za: Redigeer profiel

[ctx: #20068]
en: Profile lock
af_za: Profiel slot

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
af_za: Kon nie gids skep nie

[ctx: #20070]
en: Profile directory
af_za: Profiel gids

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
af_za: Begin met vars media bronne of kopiëer vanaf verstek?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
af_za: Maak seker dat die gekose gids skryfbaar is en die nuwe gids naam geldig is

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
af_za: MPAA gradering

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
af_za: Tik meester slot kode in

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
af_za: Vra vir meester slot kode met begin

[ctx: #20077]
en: Skin settings
af_za: Oortreksel verstellings

[ctx: #20078]
en: - no link set -
af_za: - geen skakel stel -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
af_za: Stel animasies in staat

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
af_za: Stel RSS nie in staat gedurende musiek

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
af_za: Stel kortpad knoppies in staat

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
af_za: Wys programme in hoof kieslys

[ctx: #20083]
en: Show music information
af_za: Wys musiek inligting

[ctx: #20084]
en: Show weather information
af_za: Wys weer inligting

[ctx: #20085]
en: Show system information
af_za: Wys stelsel inligting

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
af_za: Wys beskikbare skyf spasie C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
af_za: Wys beskikbare skyf spasie E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
af_za: Weer inligting

[ctx: #20089]
en: Drive space free
af_za: Skyf spasie beskikbaar

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
af_za: Tik die naam van 'n bestaande gedeelde in

[ctx: #20091]
en: Lock code
af_za: Sluit kode

[ctx: #20092]
en: Load profile
af_za: Laai profiel

[ctx: #20093]
en: Profile name
af_za: Profiel naam

[ctx: #20094]
en: Media sources
af_za: Media bronne

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
af_za: Tik profiel slot kode in

[ctx: #20096]
en: Login screen
af_za: Inteken skerm

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
af_za: Gaan haal album inligting

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
af_za: Gaan haal inligting vir album

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
af_za: 'n CD of snit kan nie gerip word terwyl gespeel word nie

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
af_za: Meester slot kode en verstellings

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
af_za: Intik van meester sluit kode stel altyd meester modus in staat

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
af_za: Stoor veranderinge na profiel?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
af_za: Ou verstellings gevind. Wil jy hulle gebruik?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
af_za: Ou media bronne gevind. Wil jy hulle gebruik?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
af_za: Appart (gesluit)

[ctx: #20108]
en: Root
af_za: Wortelgids

[ctx: #20109]
en: Zoom
af_za: Zoem

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
af_za: UPnP verstellings

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
af_za: Outobegin UPnP kliënt

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
af_za: Laaste inteken: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
af_za: Nooit ingeteken nie

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
af_za: Profiel {0:d} / {1:d}

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
af_za: Gebruiker inteken / Kies 'n profiel

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
af_za: Gebruik slot op inteken skerm

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
af_za: Ongeldige slot kode.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
af_za: Hierdie vereis dat die meester slot gestel is. Wil jy dit nou stel?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
af_za: Laai program inligting

[ctx: #20121]
en: Party on!
af_za: Partytjie voort!

[ctx: #20122]
en: True
af_za: Waar

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
af_za: Meng drankies

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
af_za: Vul glase

[ctx: #20125]
en: Logged on as
af_za: Ingeteken as

[ctx: #20126]
en: Log off
af_za: Teken uit

[ctx: #20129]
en: Weave
af_za: Weef

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
af_za: Weef - Omgekeer

[ctx: #20131]
en: Blend
af_za: Meng

[ctx: #20132]
en: Restart video
af_za: Begin video oor

[ctx: #20133]
en: Edit network location
af_za: Redigeer netwerk ligging

[ctx: #20134]
en: Remove network location
af_za: Verwyder netwerk ligging

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
af_za: Wil jy die gids deursoek?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
af_za: Geheue eenheid

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
af_za: Geheue eenheid gemonteer

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
af_za: Kan nie geheue eenheid monteer nie

[ctx: #20139]
en: In port {0:d}, slot {1:d}
af_za: In poort {0:d}, gleuf {1:d}

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
af_za: Sluit skermskut

[ctx: #20141]
en: Set
af_za: Stel

[ctx: #20142]
en: Username
af_za: Gebruikersnaam

[ctx: #20143]
en: Enter password for
af_za: Tik wagwoord vir

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
af_za: Afskakel tydhouer

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
af_za: Afskakel interval (in minute)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in {0:d}m
af_za: Het begin, skakel af in {0:d}m

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
af_za: Skakel af in 30 minute

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
af_za: Skakel af in 60 minute

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
af_za: Skakel af in 120 minute

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
af_za: Pasgemaakte afskakel tydhouer

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
af_za: Kanselleer afskakel tydhouer

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for {0:s}
af_za: Sluit voorkeure vir {0:s}

[ctx: #20153]
en: Browse...
af_za: Blaai...

[ctx: #20154]
en: Summary information
af_za: Opsomming inligting

[ctx: #20155]
en: Storage information
af_za: Storing inligting

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
af_za: Hardeskyf inligting

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
af_za: DVD-ROM inligting

[ctx: #20158]
en: Network information
af_za: Netwerk inligting

[ctx: #20159]
en: Video information
af_za: Video inligting

[ctx: #20160]
en: Hardware information
af_za: Hardeware inligting

[ctx: #20161]
en: Total
af_za: Totale

[ctx: #20162]
en: Used
af_za: Gebruik

[ctx: #20163]
en: of
af_za: van

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
af_za: Sluit nie ondersteun

[ctx: #20165]
en: Not locked
af_za: Nie gesluit

[ctx: #20166]
en: Locked
af_za: Gesluit

[ctx: #20167]
en: Frozen
af_za: Gevries

[ctx: #20168]
en: Requires reset
af_za: Vereis herstel

[ctx: #20170]
en: Line
af_za: Lyn

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
af_za: Windows netwerk (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
af_za: XBMSP bediener

[ctx: #20173]
en: FTP server
af_za: FTP bediener

[ctx: #20174]
en: FTPS server
af_za: FTPS bediener

[ctx: #20175]
en: UPnP server
af_za: UPnP bediener

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
af_za: Wys video inligting

[ctx: #20177]
en: Done
af_za: Klaar

[ctx: #20180]
en: Symbols
af_za: Simbole

[ctx: #20182]
en: Space
af_za: Spasie

[ctx: #20183]
en: Reload skin
af_za: Herlaai oortreksel

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
af_za: Gebruik plakaat aansig style vir TV vertonings

[ctx: #20186]
en: Please wait
af_za: Wag asseblief

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
af_za: Kondig biblioteek opdaterings aan

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
af_za: Stel outo rol in staat vir plot & resensie

[ctx: #20190]
en: Custom
af_za: Pasgemaak

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
af_za: Stel ontfout loghouding in staat

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
af_za: Gaan haal addisionele inligting gedurende opdaterings

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
af_za: Verstek verskaffer vir album inligting

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
af_za: Verstek verskaffer vir kunstenaar inligting

[ctx: #20195]
en: Change information provider
af_za: Verander inligting verskaffer

[ctx: #20196]
en: Export music library
af_za: Voer musiek biblioteek uit

[ctx: #20197]
en: Import music library
af_za: Voer musiek biblioteek in

[ctx: #20198]
en: No artist found!
af_za: Geen kunstenaar gevind!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
af_za: Aflaai van kunstenaar inligting het gefaal

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
af_za: Verkies aanlyn inligting

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
af_za: Met hierdie in staat gestel, sal enige inligting wat afgelaai word vir albums en kunstenaars, enige iets oorskryf wat jy in jou liedjie etikette gestel het, soos genres, jaar, liedjie kunstenaars ens. Handig as jy MusicBrainz identifiseerders in jou liedjie etikette het.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
af_za: Soek vir eksterne onderskrifte

[ctx: #20223]
en: Artist information folder
af_za: Kunstenaar inligting gids

[ctx: #20224]
en: Prefer online album art
af_za: Verkies aanlyn album kuns

[ctx: #20225]
note: Description of setting with label #20224 "Prefer online album art"
en: Where no local album cover exists, online art will be used. Where neither is available, cover images embedded in music files will be used
af_za: Waar geen lokale album omslag bestaan, sal aanlyn kuns gebruik word. Waar nie een van die twee beskikbaar is nie, sal omslag beelde ingebed in musiek lêers gebruik word

[ctx: #20226]
en: Movie set information folder
af_za: Fliek stel inligting gids

[ctx: #20228]
en: Use artist sortname when sorting by artist
af_za: Gebruik kunstenaar sorteernaam wanneer volgens kunstenaar sorteer

[ctx: #20240]
en: Android music
af_za: Android musiek

[ctx: #20242]
en: Android pictures
af_za: Android prente

[ctx: #20243]
en: Android photos
af_za: Android foto's

[ctx: #20244]
en: Android apps
af_za: Android programme

[ctx: #20245]
en: Windows music library
af_za: Windows musiek biblioteek

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
af_za: Windows videos biblioteek

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
af_za: Windows prente biblioteek

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
af_za: Windows fotos biblioteek

[ctx: #20249]
en: Windows documents
af_za: Windows dokumente

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
af_za: Partytjie voort! (videos)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
af_za: Meng drankies (videos)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
af_za: Vul glase (videos)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
af_za: WebDAV bediener (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
af_za: WebDAV bediener (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
af_za: Eerste inteken, redigeer jou profiel

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
af_za: Netwerk Lêer Sisteem (NFS)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
af_za: Zeroconf blaaier

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
af_za: Web bediener gids (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
af_za: Web bediener gids (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
af_za: Kan nie skryf na gids:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
af_za: RSS Voer (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
af_za: RSS Voer (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
af_za: Sekondêre DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
af_za: DHCP bediener:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
af_za: Maak nuwe gids

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
af_za: Onbekende of aanboord (beskerm)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
af_za: Videos - Biblioteek

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
af_za: Sorteer volgens: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using {0:s}
af_za: Deursoek flieks deur gebruik van {0:s}

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using {0:s}
af_za: Deursoek musiek videos deur gebruik van {0:s}

[ctx: #20319]
en: Scanning TV shows using {0:s}
af_za: Deursoek TV vertonings deur gebruik van {0:s}

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using {0:s}
af_za: Deursoek kunstenaars deur gebruik van {0:s}

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using {0:s}
af_za: Deursoek albums deur gebruik van {0:s}

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
af_za: Inhoud deursoek opsies

[ctx: #20323]
en: Movie plot
af_za: Fliek plot

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
af_za: Speel deel...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
af_za: Kalibrasie herstel

[ctx: #20326]
note: Window screen calibration: ask to reset calibration settings
en: Do you want reset the calibration to their defaults for "{0:s}" resolution?
af_za: Wil jy die kalibrasie herstel na die verstek waardes vir "{0:s}" resolusie?

[ctx: #20327]
note: Window screen calibration: the current calibration value
en: Current value: {}
af_za: Huidige waarde: {}

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
af_za: Blaai vir bestemming

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
af_za: Flieks is in afsonderlike lêergidse wat ooreenstem met die fliek titel

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
af_za: Gebruik gids name vir opsoeke

[ctx: #20331]
en: File
af_za: Lêer

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
af_za: Gebruik lêer of gids name in opsoeke?

[ctx: #20333]
en: Set content
af_za: Stel inhoud

[ctx: #20334]
en: Folder
af_za: Gids

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
af_za: Soek inhoud rekursief?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
af_za: Oop sluit bronne

[ctx: #20337]
en: Actor
af_za: Akteur

[ctx: #20338]
en: Movie
af_za: Fliek

[ctx: #20339]
en: Director
af_za: Direkteur

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
af_za: Wil jy alle items binne hierdie pad verwyder uit jou biblioteek?

[ctx: #20342]
en: Movies
af_za: Flieks

[ctx: #20343]
en: TV shows
af_za: TV vertonings

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
af_za: Hierdie gids bevat

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
af_za: Hardloop geoutomatiseerde soektog

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
af_za: Deursoek rekursief

[ctx: #20348]
en: Directors
af_za: Direkteure

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
af_za: Geen video lêers gevind in hierdie pad!

[ctx: #20350]
note: Label for showing media rating and votes (combined), for example: "9.1 (87 votes)"
en: {0:s} ({1:s} votes)
af_za: {0:s} ({1:s} stemme)

[ctx: #20351]
en: TV show information
af_za: TV vertoning inligting

[ctx: #20352]
en: Episode information
af_za: Episode inligting

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
af_za: Laai TV vertoning besonderhede af

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
af_za: Gaan haal episode gids

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
af_za: Laai inligting af vir episodes in gids

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
af_za: Kies TV vertoning:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
af_za: Tik die TV vertoning naam in

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
af_za: Seisoen {0:d}

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
af_za: Laai episode besonderhede af

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
af_za: Verwyder episode van biblioteek

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
af_za: Verwyder TV vertoning van biblioteek

[ctx: #20364]
en: TV show
af_za: TV vertoning

[ctx: #20366]
en: * All seasons
af_za: * Alle seisoene

[ctx: #20367]
en: Hide watched
af_za: Versteek gekyk

[ctx: #20368]
en: Prod code
af_za: Prod kode

[ctx: #20369]
en: Show information for unwatched items
af_za: Wys inligting vir ongekykte items

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
af_za: * Versteek om bederwers te verhoed *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
af_za: Stel seisoen naeldruk

[ctx: #20372]
en: Season image
af_za: Seisoen prentjie

[ctx: #20373]
en: Season
af_za: Seisoen

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
af_za: Laai fliek inligting af

[ctx: #20375]
en: Unassign content
af_za: Trek inhoud toekenning terug

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
af_za: Oorspronklike titel

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
af_za: Verfris TV vertoning inligting

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
af_za: Verfris inligting vir alle episodes?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
af_za: Gekose gids bevat 'n enkele TV vertoning

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
af_za: Sluit gekose gids uit soektogte uit

[ctx: #20381]
en: Specials
af_za: Spesiale

[ctx: #20382]
en: Recently added
af_za: Onlangs bygevoeg

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
af_za: Gekose gids bevat 'n enkele video

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
af_za: Skakel na TV vertoning

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
af_za: Verwyder skakel na TV vertoning

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
af_za: Onlangs bygevoegde flieks

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
af_za: Onlangs bygevoegde episodes

[ctx: #20389]
en: Music videos
af_za: Musiek videos

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
af_za: Onlangs bygevoegde musiek videos

[ctx: #20391]
en: Music video
af_za: Musiek video

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
af_za: Verwyder musiek video van biblioteek

[ctx: #20393]
en: Music video information
af_za: Musiek video inligting

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
af_za: Laai musiek video inligting af

[ctx: #20395]
en: Mixed
af_za: Gemeng

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
af_za: Gaan na albums deur kunstenaar

[ctx: #20397]
en: Go to album
af_za: Gaan na album

[ctx: #20398]
en: Play song
af_za: Speel liedjie

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
af_za: Gaan na musiek videos van album

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
af_za: Gaan na musiek videos deur kunstenaar

[ctx: #20401]
en: Play music video
af_za: Speel musiek video

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
af_za: Laai akteur duimnaelsketse af

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
af_za: Stel akteur naeldruk

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
af_za: Verwyder boekmerk

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
af_za: Verwyder episode boekmerk

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
af_za: Stel episode boekmerk

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
af_za: Inligting verskaffer verstellings

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
af_za: Laai musiek video inligting af

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
af_za: Laai TV vertoning inligting af

[ctx: #20410]
en: Trailer
af_za: Lokprent

[ctx: #20411]
en: Flatten
af_za: Verplat

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
af_za: Verplat TV vertoning seisoene

[ctx: #20413]
en: Get fanart
af_za: Kry ondersteunerkuns

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
af_za: Wys ondersteunerkuns in video en musiek biblioteke

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
af_za: Soek vir nuwe inhoud

[ctx: #20416]
en: First aired
af_za: Eerste gelug

[ctx: #20417]
en: Writer
af_za: Skrywer

[ctx: #20418]
en: Writers
af_za: Skrywers

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
af_za: Vervang lêer name met biblioteek titels

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
af_za: Nooit

[ctx: #20421]
en: If only one season
af_za: As net een seisoen

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
af_za: Altyd

[ctx: #20423]
en: Has trailer
af_za: Het lokprent

[ctx: #20424]
en: False
af_za: Vals

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
af_za: Ondersteunerkuns skyfievertoning

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
af_za: Voer uit na 'n enkele lêer of apparte lêers per inskrywing?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
af_za: Kies reël tipe

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
af_za: Enkele lêer

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
af_za: Appart

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
af_za: Voer duimnaelsketse en ondersteunerkuns uit?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
af_za: Oorskryf ou lêers?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
af_za: Sluit pad van biblioteek uit opdaterings

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
af_za: Onttrek video inligting vanuit lêers

[ctx: #20434]
en: Sets
af_za: Stelle

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
af_za: Kombineer gesplete video items

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
af_za: Voer akteur naeldrukke uit?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
af_za: Kies ondersteunerkuns

[ctx: #20438]
en: Local fanart
af_za: Lokale ondersteunerkuns

[ctx: #20439]
en: No fanart
af_za: Geen ondersteunerkuns

[ctx: #20440]
en: Current fanart
af_za: Huidige ondersteunerkuns

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
af_za: Afgeleë ondersteunerkuns

[ctx: #20442]
en: Change content
af_za: Verander inhoud

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
af_za: Wil jy inligting vir alle episodes binne hierdie pad verfris?

[ctx: #20444]
en: Add to library
af_za: Voeg by biblioteek

[ctx: #20445]
note: Name of an artwork type
en: Fanart
af_za: Ondersteunerkuns

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
af_za: Lokaal gestoorde inligting gevind. Ignoreer en verfris vanaf Internet?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
af_za: Wil jy die media vanaf hierdie bron byvoeg tot jou biblioteek?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
af_za: Kon nie inligting aflaai nie

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
af_za: Kan nie aan afgeleë bediener konnekteer nie

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
af_za: Kan nie aan afgeleë bediener konnekteer nie. Wil jy deursoek voortsit?

[ctx: #20451]
en: Countries
af_za: Lande

[ctx: #20454]
en: Listener
af_za: Luisteraar

[ctx: #20455]
en: Listeners
af_za: Luisteraars

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
af_za: Verplat hiërargie

[ctx: #20457]
en: Movie set
af_za: Fliek stel

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
af_za: Wys fliek stelle

[ctx: #20459]
en: Tags
af_za: Etikette

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
af_za: Voeg {0:s} by

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
af_za: Verwyder {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
af_za: Nuwe etiket...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '{0:s}' already exists.
af_za: 'n Etiket met die naam '{0:s}' bestaan reeds.

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
af_za: Kies {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
af_za: Bestuur fliek stel

[ctx: #20466]
en: Select movie set
af_za: Kies fliek stel

[ctx: #20467]
en: No set (remove from {0:s})
af_za: Geen stel (verwyder van {0:s})

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
af_za: Voeg fliek by 'n nuwe stel

[ctx: #20469]
en: Keep current set ({0:s})
af_za: Behou huidige stel ({0:s})

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
af_za: Sluit stelle wat 'n enkele fliek bevat in

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
af_za: Wys leë TV vertonings

[ctx: #20472]
en: Show all performers for music videos
af_za: Vertoon alle kunstenaars vir musiek videos

[ctx: #20473]
en: Premiered
af_za: Gepremière

[ctx: #20474]
note: Used in smart playlists to select items based on the HDR type (HDR10, HLG, Dolbyvision)
en: HDR type
af_za: HDR tipe

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
af_za: Wys versteekte lêers en gidse

[ctx: #21331]
en: New media detected
af_za: Nuwe media bespeur

[ctx: #21332]
en: Browse videos
af_za: Blaai deur videos

[ctx: #21333]
en: Browse music
af_za: Blaai deur musiek

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
af_za: Blaai deur prente

[ctx: #21335]
en: Browse files
af_za: Blaai deur lêers

[ctx: #21336]
en: Connecting to: {0:s}
af_za: Konnekteer aan: {0:s}

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
af_za: Nooit

[ctx: #21338]
en: Select version
af_za: Kies weergawe

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
af_za: Weergawe {0:s}

[ctx: #21340]
en: Auto-update
af_za: Outo opdateer

[ctx: #21341]
en: No updates available
af_za: Geen opdaterings beskikbaar

[ctx: #21342]
en: There are currently no versions available for this add-on.
af_za: Daar is huidiglik geen weergawes beskikbaar vir hierdie byvoegsel nie.

[ctx: #21343]
en: Use video tags
af_za: Gebruik video merkers

[ctx: #21344]
en: Enable to use embedded tags in mp4 or mkv files for library metadata. Will prevent scrapers from operating correctly.
af_za: Stel in staat om ingebedde etikette in mp4 of mkv lêers vir biblioteek metadata te gebruik. Sal voorkom dat skrapers korrek opereer.

[ctx: #21345]
note: Used in AutoPlayNextItem dialogs for not categorized listItem directories
en: Uncategorized
af_za: Ongekategoriseer

[ctx: #21346]
note: Used to give heading list entry for an file extension description, e.g. to show as 'Extension: ".mp3"'
en: Extension: "{0:s}"
af_za: Uitbreiding: "{0:s}"

[ctx: #21347]
note: Used to give heading list entry for an mimetype description, e.g. to show as 'MIME type: "audio/mpeg3"'
en: MIME type: "{0:s}"
af_za: MIME tipe: "{0:s}"

[ctx: #21358]
en: Enable UPnP support
af_za: Stel UPnP ondersteuning in staat

[ctx: #21359]
en: Add media share...
af_za: Voeg media gedeelde by...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
af_za: Deel my biblioteke

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
af_za: Soek vir afgeleë UPnP spelers

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
af_za: Boekmerk geskep

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
af_za: Episode boekmerk geskep

[ctx: #21364]
en: Edit media share
af_za: Redigeer media gedeelde

[ctx: #21365]
en: Remove media share
af_za: Verwyder media gedeelde

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
af_za: Pasgemaakte onderskrif gids

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
af_za: Fliek & alternatiewe onderskrif gids

[ctx: #21368]
en: Override subtitles fonts
af_za: Oorskryf onderskrif skrifte

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
af_za: Stel muis en raakskerm ondersteuning in staat

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
af_za: Speel GUI klanke gedurende media terugspeel

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
af_za: Duimnaelskets

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
af_za: Geforseerde DVD speler streek

[ctx: #21373]
en: Display
af_za: Vertoon

[ctx: #21374]
en: Video aspect
af_za: Video aspek

[ctx: #21375]
en: Normal
af_za: Normaal

[ctx: #21377]
en: Widescreen
af_za: Wyeskerm

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
af_za: Stel 480p in staat

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
af_za: Stel 720p in staat

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
af_za: Stel 1080i in staat

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
af_za: Tik naam of nuwe speellys in

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
af_za: Wys "Voeg bron by" knoppies

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
af_za: Stel rolbalke in staat

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
af_za: Maak gekyk filtrering 'n wissel opsie in video biblioteek

[ctx: #21385]
en: Open
af_za: Maak oop

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
af_za: Akoestiese bestuurs vlak

[ctx: #21387]
en: Fast
af_za: Vinnig

[ctx: #21388]
en: Quiet
af_za: Stil

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
af_za: Stel pasgemaakte agtergrond in staat

[ctx: #21390]
en: Power management level
af_za: Krag bestuurs vlak

[ctx: #21391]
en: High power
af_za: Hoë kragverbruik

[ctx: #21392]
en: Low power
af_za: Lae kragverbruik

[ctx: #21393]
en: High standby
af_za: Hoë bystand

[ctx: #21394]
en: Low standby
af_za: Lae bystand

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
af_za: Kan nie lêers groter as 4GB stoor

[ctx: #21396]
en: Chapter
af_za: Hoofstuk

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
af_za: Hoë kwaliteit pixel shader v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
af_za: Gebruik tween animasies

[ctx: #21400]
en: contains
af_za: bevat

[ctx: #21401]
en: does not contain
af_za: bevat nie

[ctx: #21403]
en: is not
af_za: is nie

[ctx: #21404]
en: starts with
af_za: begin met

[ctx: #21405]
en: ends with
af_za: eindig met

[ctx: #21406]
en: greater than
af_za: groter as

[ctx: #21407]
en: less than
af_za: kleiner as

[ctx: #21408]
en: after
af_za: na

[ctx: #21409]
en: before
af_za: voor

[ctx: #21410]
en: in the last
af_za: in die laaste

[ctx: #21411]
en: not in the last
af_za: nie in die laaste

[ctx: #21412]
en: Information providers
af_za: Inligting verskaffers

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
af_za: Verstek verskaffer vir fliek inligting

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
af_za: Verstek verskaffer vir TV vertoning inligting

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
af_za: Verstek verskaffer vir musiek video inligting

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
af_za: Kies eerste ongekykde TV vertoning reeks / episode

[ctx: #21417]
en: Settings
af_za: Verstellings

[ctx: #21418]
en: Multilingual
af_za: Multi-talig

[ctx: #21419]
en: No information providers present
af_za: Geen inligting verskaffers aanwesig

[ctx: #21420]
en: Value to match
af_za: Waarde om te pas

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
af_za: Slim speellys reël

[ctx: #21422]
en: Match items where
af_za: Pas items waar

[ctx: #21423]
en: New rule...
af_za: Nuwe reël...

[ctx: #21424]
en: Items must match
af_za: Items moet pas

[ctx: #21425]
en: all of the rules
af_za: al die reëls

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
af_za: een of meer van die reëls

[ctx: #21427]
en: Limit to
af_za: Beperk tot

[ctx: #21428]
en: No limit
af_za: Geen limiet

[ctx: #21429]
en: Order by
af_za: Orden

[ctx: #21430]
en: ascending
af_za: stygend

[ctx: #21431]
en: descending
af_za: dalend

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
af_za: Redigeer slim speellys

[ctx: #21433]
en: Playlist name
af_za: Speellys naam

[ctx: #21434]
en: Find items where
af_za: Vind items waar

[ctx: #21435]
en: Edit
af_za: Redigeer

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
af_za: Nuwe slim speellys...

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
af_za: {0:c} Skyf

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
af_za: Redigeer partytjie modus reëls

[ctx: #21440]
en: Home folder
af_za: Tuisgids

[ctx: #21441]
en: Watched count
af_za: Gekykte telling

[ctx: #21442]
en: Episode title
af_za: Episode titel

[ctx: #21443]
en: Video resolution
af_za: Video resolusie

[ctx: #21444]
en: Audio channels
af_za: Oudio kanale

[ctx: #21445]
en: Video codec
af_za: Video kodek

[ctx: #21446]
en: Audio codec
af_za: Oudio kodek

[ctx: #21447]
en: Audio language
af_za: Oudio taal

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
af_za: Onderskrif taal

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
af_za: Afstandbeheer stuur sleutelbord drukke

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
af_za: Redigeer

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
af_za: Internet verbinding vereis.

[ctx: #21452]
en: Get more...
af_za: Kry meer...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
af_za: Wortelgids lêerstelsel

[ctx: #21454]
en: Source too slow
af_za: Bron te stadig

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
af_za: Lees tempo te laag vir aanhoudende terugspeel

[ctx: #21456]
en: External storage
af_za: Eksterne stoorplek

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
af_za: Gekykde episode telling

[ctx: #21458]
en: Group by
af_za: Groepeer met

[ctx: #21459]
en: mixed
af_za: gemeng

[ctx: #21460]
note: Subtitle position on screen setting list
en: Position on screen
af_za: Posisie op skerm

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
af_za: Handmatig

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
af_za: Onderkant van video

[ctx: #21463]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of screen
af_za: Onderkant van skerm

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
af_za: Bokant van video

[ctx: #21465]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of screen
af_za: Bokant van skerm

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
af_za: Wanneer 'n TV vertoning seisoen of episode aansig binne gaan, kies outomaties die eerste ongekykde seisoen of episode.[CR][Met eerste binne gaan] Die eerste ongekykde item sal slegs gekies word wanneer die aansig vir eerste keer binne gegaan word.[CR][Altyd] Die eerste ongekykde item sal elke keer gekies word wanneer die aansig binne gegaan word.

[ctx: #21467]
note: Filter (media data) from float value to float value
en: {0:.1f} to {1:.1f}
af_za: {0:.1f} tot {1:.1f}

[ctx: #21468]
note: Filter (media data) from int value to int value
en: {0:d} to {1:d}
af_za: {0:d} tot {1:d}

[ctx: #21469]
note: Filter (media data) from string value to string value
en: {0:s} to {1:s}
af_za: {0:s} tot {1:s}

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
af_za: Op eerste inskrywing

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
af_za: Sluit "Alle seisoene" en "Specials" in

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
af_za: Of die items van "Alle seisoene" en "Specials" in die ongekykde items seleksie oorweeg moet word.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
af_za: Geen een

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
af_za: Beide

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
af_za: Net "Alle seisoene"

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
af_za: Net "Specials"

[ctx: #21478]
en: Open
af_za: Maak oop

[ctx: #21479]
en: Run
af_za: Loop

[ctx: #21480]
en: Use
af_za: Gebruik

[ctx: #21481]
en: Audio track count
af_za: Oudio snit telling

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
af_za: Onderskrif snit telling

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
af_za: Besigtig

[ctx: #21484]
note: Button label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Show support
af_za: Wys ondersteunde

[ctx: #21485]
note: Dialog header label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Supported file extensions and media types
af_za: Ondersteunde lêer uitbreidings en media tipes

[ctx: #21602]
en: (External)
af_za: (Ekstern)

[ctx: #21800]
en: File name
af_za: Lêer naam

[ctx: #21801]
en: File path
af_za: Lêer pad

[ctx: #21802]
en: File size
af_za: Lêer grootte

[ctx: #21803]
en: File date / time
af_za: Lêer datum / tyd

[ctx: #21804]
en: Slide index
af_za: Skyfie indeks

[ctx: #21805]
en: Resolution
af_za: Resolusie

[ctx: #21806]
en: Comment
af_za: Kommentaar

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
af_za: Kleur / B&W

[ctx: #21808]
en: JPEG process
af_za: JPEG proses

[ctx: #21820]
en: Date / Time
af_za: Datum / Tyd

[ctx: #21821]
en: Description
af_za: Beskrywing

[ctx: #21822]
en: Camera make
af_za: Kamera maak

[ctx: #21823]
en: Camera model
af_za: Kamera model

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
af_za: EXIF kommentaar

[ctx: #21826]
en: Aperture
af_za: Opening

[ctx: #21827]
en: Focal length
af_za: Fokale lengte

[ctx: #21828]
en: Focus distance
af_za: Fokus afstand

[ctx: #21829]
en: Exposure
af_za: Beligting

[ctx: #21830]
en: Exposure time
af_za: Beligtings tyd

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
af_za: Beligting afset

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
af_za: Beligting modus

[ctx: #21833]
en: Flash used
af_za: Flits gebruik

[ctx: #21834]
en: White-balance
af_za: Wit-balans

[ctx: #21835]
en: Light source
af_za: Lig bron

[ctx: #21836]
en: Metering mode
af_za: Meet modus

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
af_za: Digitale zoem

[ctx: #21839]
en: CCD width
af_za: CCD wydte

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
af_za: GPS breedtegraad

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
af_za: GPS lengtegraad

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
af_za: GPS hoogte

[ctx: #21843]
en: Orientation
af_za: Oriëntasie

[ctx: #21844]
en: XP comment
af_za: XP kommentaar

[ctx: #21845]
note: Used in context menu
en: Scan to library
af_za: Skandeer item na biblioteek

[ctx: #21857]
en: Sub-location
af_za: Sub-ligging

[ctx: #21858]
en: Image type
af_za: Prent tipe

[ctx: #21859]
en: Time created
af_za: Tyd geskep

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
af_za: Aanvullende kategorië

[ctx: #21861]
en: Keywords
af_za: Sleutelwoorde

[ctx: #21862]
en: Caption
af_za: Titel

[ctx: #21863]
en: Author
af_za: Outeur

[ctx: #21864]
en: Headline
af_za: Opskrif

[ctx: #21865]
en: Special instructions
af_za: Spesiale instruksies

[ctx: #21866]
en: Category
af_za: Kategorie

[ctx: #21868]
en: Byline title
af_za: Byline titel

[ctx: #21869]
en: Credit
af_za: Krediet

[ctx: #21870]
en: Source
af_za: Bron

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
af_za: Kopiereg kennisgewing

[ctx: #21872]
en: Object name
af_za: Objek naam

[ctx: #21873]
en: City
af_za: Stad

[ctx: #21874]
en: State
af_za: Provinsie

[ctx: #21875]
en: Country
af_za: Land

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
af_za: Oorspronklike TX verwysing

[ctx: #21877]
en: Date created
af_za: Datum geskep

[ctx: #21878]
en: Urgency
af_za: Dringendheid

[ctx: #21879]
en: Country code
af_za: Land kode

[ctx: #21880]
en: Reference service
af_za: Verwysings diens

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
af_za: Laat afstand beheer toe via UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
af_za: Probeer inleiding voor DVD kieslys oorslaan

[ctx: #21883]
en: Saved music
af_za: Gestoorde musiek

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
af_za: Soek inligting vir alle kunstenaars

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
af_za: Laai album inligting af

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
af_za: Laai kunstenaar inligting af

[ctx: #21887]
en: Biography
af_za: Biografie

[ctx: #21888]
en: Discography
af_za: Discografie

[ctx: #21889]
en: Searching artist
af_za: Soek kunstenaar

[ctx: #21890]
en: Select artist
af_za: Kies kunstenaar

[ctx: #21891]
en: Artist information
af_za: Kunstenaar inligting

[ctx: #21892]
en: Instruments
af_za: Instrumente

[ctx: #21893]
en: Born
af_za: Gebore

[ctx: #21894]
en: Formed
af_za: Gevorm

[ctx: #21895]
en: Themes
af_za: Temas

[ctx: #21896]
en: Disbanded
af_za: Opgebreek

[ctx: #21897]
en: Died
af_za: Gesterf

[ctx: #21898]
en: Years active
af_za: Jare aktief

[ctx: #21899]
en: Label
af_za: Etiket

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
af_za: Gebore / Gevorm

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
af_za: Opdateer biblioteek met begin

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
af_za: Steek vordering van biblioteek opdaterings weg

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
af_za: DNS agtervoegsel

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
af_za: Vertraag met: {0:2.3f}s

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
af_za: Voor met: {0:2.3f}s

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
af_za: Onderskrif afset

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
af_za: OpenGL ondernemer:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
af_za: OpenGL tekenaar:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
af_za: OpenGL weergawe:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
af_za: GPU temperatuur:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
af_za: CPU temperatuur:

[ctx: #22012]
en: Total memory
af_za: Totale geheue

[ctx: #22013]
en: Profile data
af_za: Profiel data

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
af_za: Verdof as pouseer gedurende video terugspeel

[ctx: #22015]
en: All recordings
af_za: Alle opnames

[ctx: #22016]
en: By title
af_za: Volgens titel

[ctx: #22017]
en: By group
af_za: Volgens groep

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
af_za: Opnames volgens titel

[ctx: #22020]
en: Guide
af_za: Gids

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
af_za: Minimeer swart stawe

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
af_za: Wys video lêers in lyste

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
af_za: Direct3D weergawe:

[ctx: #22030]
en: Font
af_za: Skrif

[ctx: #22031]
en: Size
af_za: Grootte

[ctx: #22032]
en: Colours
af_za: Kleure

[ctx: #22033]
en: Charset
af_za: Karakterstel

[ctx: #22076]
note: Label for setting to choose the default action for "play"
en: Default play action
af_za: Verstek speel aksie

[ctx: #22077]
note: Label for value for default play action setting
en: Ask if resumable
af_za: Vra as hervatbaar

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
af_za: Hervat

[ctx: #22079]
en: Default select action
af_za: Verstek kies aksie

[ctx: #22080]
en: Choose
af_za: Kies

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
af_za: Wys inligting

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
af_za: Meer...

[ctx: #22083]
en: Play all
af_za: Speel alles

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
af_za: Teleteks nie beskikbaar

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
af_za: Aktiveer teleteks

[ctx: #23051]
note: Label for disc stack part and number
en: Part {0:d}
af_za: Deel {0:d}

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
af_za: Buffer {0:d} grepe

[ctx: #23053]
en: Stopping
af_za: Stop

[ctx: #23054]
en: Running
af_za: Hardloop

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
af_za: Skaleer teleteks tot 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
af_za: Eksterne speler aktief

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
af_za: Kliek "OK" om die speler te termineer

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
af_za: Kliek "OK" wanneer terugspeel geëindig het

[ctx: #24000]
en: Add-on
af_za: Byvoegsel

[ctx: #24001]
en: Add-ons
af_za: Byvoegsels

[ctx: #24002]
en: Add-on options
af_za: Byvoegsel opsies

[ctx: #24003]
en: Add-on information
af_za: Byvoegsel inligting

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
af_za: Onlangs opgedateer

[ctx: #24005]
en: Media sources
af_za: Media bronne

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
af_za: GUI klanke

[ctx: #24007]
en: Movie information
af_za: Fliek inligting

[ctx: #24008]
en: Screensaver
af_za: Skermskut

[ctx: #24009]
en: Script
af_za: Skrip

[ctx: #24010]
en: Visualisation
af_za: Visualisering

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
af_za: Byvoegsel stoorplek

[ctx: #24012]
en: Subtitles
af_za: Onderskrifte

[ctx: #24013]
en: Lyrics
af_za: Lirieke

[ctx: #24014]
en: TV information
af_za: TV inligting

[ctx: #24015]
en: Music video information
af_za: Musiek video inligting

[ctx: #24016]
en: Album information
af_za: Album inligting

[ctx: #24017]
en: Artist information
af_za: Kunstenaar inligting

[ctx: #24018]
en: Services
af_za: Dienste

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
af_za: PVR kliënte

[ctx: #24020]
en: Configure
af_za: Opstel

[ctx: #24021]
en: Disable
af_za: Deaktiveer

[ctx: #24022]
en: Enable
af_za: Stel in staat

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
af_za: Nie in staat gestel

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
af_za: Byvoegsel nie in staat gestel

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
af_za: Konteks kieslyste

[ctx: #24026]
en: Languages
af_za: Tale

[ctx: #24027]
en: Weather
af_za: Weer

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
af_za: Weather.com (standaard)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
af_za: Diens vir weer inligting

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
af_za: Hierdie byvoegsel kan nie opgestel word nie

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
af_za: Fout met laai van verstellings

[ctx: #24032]
en: All add-ons
af_za: Alle byvoegsels

[ctx: #24033]
en: Install from repository
af_za: Installeer vanaf stoorplek

[ctx: #24034]
en: Check for updates
af_za: Soek vir opdaterings

[ctx: #24035]
en: Image collections
af_za: Prent versamelings

[ctx: #24036]
en: Changelog
af_za: Veranderlog

[ctx: #24037]
en: Uninstall
af_za: Oninstalleer

[ctx: #24038]
en: Install
af_za: Installeer

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
af_za: Nie in staat gestelde byvoegsels

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
af_za: (Maak die huidige verstelling skoon)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
af_za: Installeer vanaf zip lêer

[ctx: #24042]
note: Used to show on addon list the current download process
en: Downloading {0:d}%
af_za: Laai af {0:d}%

[ctx: #24043]
en: Available updates
af_za: Beskikbare opdaterings

[ctx: #24044]
note: Used to show on addon list the current install process (shown after 24042)
en: Installing {0:d}%
af_za: Installeer {0:d}%

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
af_za: Byvoegsel installasie vanaf zip lêer het gefaal

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
af_za: {0:s} word gebruik deur die volgende geïnstalleerde byvoegsel(s)

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
af_za: Hierdie byvoegsel kan nie deïnstalleer word nie

[ctx: #24048]
en: VideoPlayer InputStream
af_za: VideoSpeler IntreeStroom

[ctx: #24049]
note: To show addon as deprecated over icon
en: Add-on has been marked deprecated in repository.
af_za: Byvoegsel is as verval gemerk in stoorplek.

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
af_za: Beskikbare byvoegsels

[ctx: #24051]
en: Version:
af_za: Weergawe:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
af_za: Afstanddoening

[ctx: #24053]
en: License:
af_za: Lisensie:

[ctx: #24054]
en: What's new
af_za: Wat's nuut

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
af_za: Soek vir opdaterings

[ctx: #24056]
note: Used in the Add-on Manager to specify last update time
en: Last updated {0:s}
af_za: Laas opgedateer {0:s}

[ctx: #24057]
note: Used as a title in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing {0:s}...
af_za: Installeer {0:s}...

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
af_za: Gaan afhanklikhede na...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
af_za: Wil jy hierdie byvoegsel in staat stel?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
af_za: Wil jy hierdie byvoegsel deaktiveer?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
af_za: Byvoegsel opdaterings beskikbaar

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
af_za: In staat gestelde byvoegsels

[ctx: #24063]
en: Auto update
af_za: Outo opdateer

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
af_za: Byvoegsel in staat gestel

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
af_za: Byvoegsel opgedateer

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
af_za: Kanselleer byvoegsel aflaai?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
af_za: Laai huidiglik byvoegsels af

[ctx: #24068]
en: Update available
af_za: Opdateer beskikbare

[ctx: #24069]
en: Versions
af_za: Weergawes

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
af_za: Byvoegsel kon nie gelaai word nie.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
af_za: 'n Onbekende fout het voorgekom.

[ctx: #24072]
en: Settings required
af_za: Verstellings vereis

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
af_za: Kon nie konnekteer nie

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
af_za: Nodig om oor te begin

[ctx: #24075]
en: Disable
af_za: Deaktiveer

[ctx: #24076]
en: Add-on required
af_za: Byvoegsel vereis

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
af_za: Verifieer afgelaaide byvoegsel...

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
af_za: Laai byvoegsels af...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
af_za: Installeer byvoegsel afhanklikhede...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
af_za: Probeer om te herkonnekteer?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
af_za: Helper byvoegsels

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
af_za: Byvoegsel biblioteke

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
af_za: Inligting biblioteke

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
af_za: Byvoegsel geinstalleer

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
af_za: Gefaal om 'n afhanklikheid te installeer

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
af_za: Installeer byvoegsel...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
af_za: Alle stoorplekke

[ctx: #24088]
note: Used as a text in the progress dialog when install of a repo fails
en: Failed to install repository
af_za: Gefaal om stoorplek te installeer

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
af_za: Byvoegsel oor beginne

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
af_za: Sluit byvoegsel bestuurder

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
af_za: Hierdie byvoegsel kan nie deaktiveer word nie

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
af_za: Soek vir byvoegsel opdaterings

[ctx: #24093]
note: Used as a text in the progress dialog when checking for add-on updates. {0:s} contains repository name
en: Checking {0:s}...
af_za: Gaan {0:s} na...

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
af_za: Byvoegsel is nie in staat gestel omdat as gebreek gemerk is in stoorplek.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
af_za: Lokale pakkie kas

[ctx: #24096]
note: To show addon as broken over icon
en: Add-on has been marked broken in repository.
af_za: Byvoegsel is as gebreek gemerk in stoorplek.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
af_za: Wil jy dit deaktiveer vir jou stelsel?

[ctx: #24098]
en: Broken
af_za: Gebreek

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
af_za: Wil jy oorskakel na hierdie oortreksel?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
af_za: Om hierdie funksie te gebruik moet jy 'n byvoegsel aflaai:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
af_za: Wil jy hierdie byvoegsel aflaai?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
af_za: Kan nie oortreksel laai nie

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
af_za: Oortreksel kort paar lêers

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
af_za: Byvoegsel is onversoenbaar weens onvervulde afhanklikhede.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
af_za: Pouseer wanneer vir onderskrifte soek

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
af_za: Spesifiseer waar afgelaaide onderskrifte gestoor moet word: dieselfde plek as die video of 'n pasgemaakte ligging.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
af_za: Soek vir onderskrifte...

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
af_za: {0:d} onderskrifte gevind

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
af_za: Geen onderskrifte gevind

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
af_za: Laai onderskrifte af...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
af_za: Tale om onderskrifte voor af te laai

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
af_za: Stel tale om te gebruik wanneer vir onderskrifte soek.[CR]Nota: Nie alle onderskrif dienste sal alle tale gebruik nie.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
af_za: Gefaal om onderskrifte af te laai

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
af_za: Geen onderskrif dienste geïnstalleer

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
af_za: Onderskrif stoor ligging

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
af_za: Verstek TV vertoning diens

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
af_za: Kies die diens wat by verstek gebruik gaan word om vir TV vertoning onderskrifte te soek.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
af_za: Verstek fliek diens

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
af_za: Kies die diens wat by verstek gebruik gaan word om fliek onderskrifte te soek.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
af_za: Hand soek string

[ctx: #24121]
en: Enter search string
af_za: Tik soek string in

[ctx: #24122]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all add-ons when auto-updating is off.
en: Install all updates
af_za: Installeer alle opdaterings

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
af_za: Pouseer die huidige video terwyl vir onderskrifte soek en hervat sodra die onderskrif beskikbaar is.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
af_za: Langs die video

[ctx: #24125]
en: Custom location
af_za: Pasgemaakte ligging

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
af_za: Laai eerste onderskrif outo af

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
af_za: Laai eerste onderskrif van die soek resultate lys outomaties af

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
af_za: Stel ontleding in staat vir geslote opskrifte

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
af_za: Stel in staat vir ontleding van video stroom vir CC. Plaas bietjie meer las op CPU

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
af_za: Wil jy oorskakel na hierdie taal?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
af_za: Onderskrif verstellings

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
af_za: Laai onderskrifte af...

[ctx: #24135]
en: To use this feature you must enable an add-on:
af_za: Om hierdie funksie te gebruik moet jy 'n byvoegsel in staat stel:

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
af_za: Wil jy hierdie byvoegsel in staat stel?

[ctx: #24137]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all possible add-ons when auto-updating is off.
en: Install auto updates only
af_za: Installeer slegs outo opdaterings

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
af_za: Opdateer

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
af_za: Besigtig byvoegsel

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
af_za: Besigtig

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
af_za: Byvoegsel nie in staat gestel

[ctx: #24142]
note: The dependency on <addon id> version <addon version> could not be satisfied.
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
af_za: Die afhanklikheid van {0:s} weergawe {1:s} kon nie bevredig word nie.

[ctx: #24143]
note: Installing the addon from zip file located at <path to zip file> failed due to an invalid structure.
en: Installing the add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
af_za: Installering van die byvoegsel vanaf zip lêer geleë by {0:s} het gefaal weens 'n ongeldige struktuur.

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
af_za: Byvoegsel is gedeïnstalleer

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
af_za: Video biblioteek deursoeker

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
af_za: Musiek biblioteek deursoeker

[ctx: #24147]
note: Used as an event log description for files that failed to be processed by the library scanner Failed to scan <media type>: <filename>
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
af_za: Gefaal om {0:s} te deursoek: {1:s}

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
af_za: Onversoenbare byvoegsels

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
af_za: Die volgende byvoegsels is nie versoenbaar met hierdie weergawe van Kodi nie en is outomaties gedeaktiveer: {0:s}.

[ctx: #24150]
note: Progress text on splash screen
en: Database migration in progress - please wait
af_za: Databasis migrasie in proses - wag asseblief

[ctx: #24151]
note: Progress text on splash screen
en: Add-on migration in progress - please wait
af_za: Byvoegsel migrasie in proses - wag asseblief

[ctx: #24152]
note: Inform about not supported addon if tried to enable
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
af_za: Die byvoegsel is nie versoenbaar met hierdie weergawe van Kodi nie.

[ctx: #24153]
en: Enable to make the Siri remote match the normal Apple tvOS behavior
af_za: Stel in staat om die Siri afstandbeheer die normale Apple tvOS gedrag te maak pas

[ctx: #24154]
en: Consider Siri remote in idle state after N seconds
af_za: Beskou Siri afstandbeheer in ledige toestand na N sekondes

[ctx: #24155]
en: Time to wait before considering the Siri remote in idle state
af_za: Tyd om te wag voor die Siri afstandbeheer in ledige toestand beskou word

[ctx: #24156]
en: 30 Seconds
af_za: 30 Sekondes

[ctx: #24157]
en: 60 Seconds
af_za: 60 Sekondes

[ctx: #24158]
en: 90 Seconds
af_za: 90 Sekondes

[ctx: #24159]
en: 120 Seconds
af_za: 120 Sekondes

[ctx: #24160]
en: Ignore first tap/swipe/pan of the Siri remote after a period of inactivity
af_za: Ignoreer eerste tik/vee/rol van die Siri afstandbeheer na 'n periode van onaktiwiteit

[ctx: #24161]
en: This prevents you from accidental tap/swipe/pan action when you grab the remote in your hand
af_za: Hierdie verhoed 'n per ongeluk tik/vee/rol aksie wanneer jy die afstandbeheer in jou hand gryp

[ctx: #24162]
en: Use Kodi virtual keyboard
af_za: Gebruik Kodi virtuele sleutelbord

[ctx: #24163]
en: The higher the value, the more sensitive the pan gesture
af_za: Hoe hoër die waarde, hoe sensitiewer die pan gebaar

[ctx: #24164]
note: Header text for yes/no dialog about enable of broken add-on
en: Add-on "{0:s}" broken
af_za: Byvoegsel "{0:s}" is gebreek

[ctx: #24165]
note: Yes/no dialog text with add-on broken string value and to ask for use
en: Add-on marked as broken with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
af_za: Byvoegsel gemerk as gebreek met volgende nota:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Wil jy in staat stel?

[ctx: #24166]
note: Header text for yes/no dialog about enable of deprecated add-on
en: Add-on "{0:s}" deprecated
af_za: Byvoegsel "{0:s}" verouderd

[ctx: #24167]
note: Yes/no dialog text with add-on deprecated string value and to ask for use
en: Add-on marked as deprecated with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
af_za: Byvoegsel gemerk as verouderd met volgende nota:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Wil jy in staat stel?

[ctx: #24168]
note: Notification event to show addon marked as deprecated.
en: Deprecated: {0:s}
af_za: Afgekeur: {0:s}

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
af_za: Normaal

[ctx: #24170]
note: Lifecycle state name, for deprecated addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Deprecated
af_za: Afgekeur

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
af_za: Gebreek

[ctx: #24181]
note: The minimum version, plus the version going to be installed {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} => Install: {2:s}{3:s}
af_za: Minimum: {0:s} => Installeer: {2:s}{3:s}

[ctx: #24182]
note: The minimum version, plus the currently installed version {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s}{3:s}
af_za: Minimum: {0:s} / Geïnstalleer: {1:s}{3:s}

[ctx: #24183]
note: The minimum version, the currently installed, plus the updated version we're going to install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s} => Update to: {2:s}{3:s}
af_za: Minimum: {0:s} / Geïnstalleer: {1:s} => Opdateer na: {2:s}{3:s}

[ctx: #24184]
note: used in #24180 - #24183 as {3:s}
en:  (optional)
af_za:  (opsioneel)

[ctx: #24185]
note: The minimum version, only lower versions are available for install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Not available{3:s}
af_za: Minimum: {0:s} / Nie beskikbaar{3:s}

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
af_za: Kon nie aan stoorplek konnekteer nie.

[ctx: #24992]
en: System
af_za: Stelsel

[ctx: #24993]
en: Information providers
af_za: Inligting verskaffers

[ctx: #24994]
en: Running
af_za: Hardloop

[ctx: #24995]
en: Orphaned
af_za: Wees

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
af_za: Bestuur afhanklikhede

[ctx: #24997]
en: Look and feel
af_za: Lyk en gevoel

[ctx: #24998]
en: My add-ons
af_za: My byvoegsels

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
af_za: Versteek onversoenbares

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
af_za: Kennisgewings

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
af_za: Versteek vreemde

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
af_za: Kies uit alle titels ...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
af_za: Wys Blu-ray kieslys

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
af_za: Speel hoof titel: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
af_za: Titel: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
af_za: Kies terugspeel item

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
af_za: Hoofstukke: {0:d} - duur: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
af_za: Terugspeel van Blu-ray het gefaal

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
af_za: Die kieslys van hierdie Blu-ray word nie ondersteun nie

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
af_za: Hoofstuk {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
af_za: Advertensie

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
af_za: Outo-oorslaan af

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
af_za: Outo-oorslaan aan

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
af_za: Handmatig

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
af_za: QWERTY sleutelbord

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
af_za: Deurgee oudio in gebruik

[ctx: #29803]
note: Header text for the BD-J warning dialog
en: BD-J menu error
af_za: BD-J kieslys fout

[ctx: #29804]
note: Body text for the BD-J warning dialog
en: There was an error encountered loading Java, so BD-J menus will not be functional at this time. BD-J menus require the Java Runtime Environment so make sure this is installed and functioning on your system.
af_za: Daar was 'n fout ondervind om Java te laai, so BD-J kieslyste sal nie funksioneer op hierdie stadium. BD-J kieslyste vereis die Java Looptyd Omgewing, so maak seker hierdie is geïnstalleer en funksioneer op jou stelsel.

[ctx: #29805]
note: Body text for the encryption error kaitoast
en: This Blu-ray disc (or file) is encrypted and can't be played.
af_za: Hierdie Blu-ray skyf (of lêer) is geënkripteer en kan nie gespeel word nie.

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
af_za: RadioText Plus inligting

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
af_za: Groep

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
af_za: Styl

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
af_za: Komponis

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
af_za: Kunstenaar

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
af_za: Dirigent

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
af_za: Redaksionele Personeel

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
af_za: Ateljee

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
af_za: Telefoon

[ctx: #29911]
note: EMail address (if present)
en: EMail
af_za: E-pos

[ctx: #29914]
note: Website address (if present)
en: Website
af_za: Webwerf

[ctx: #29915]
note: General information news, in list selector (if present)
en: Info
af_za: Inligting

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
af_za: Nuus

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
af_za: Nuus plaaslik

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
af_za: Lotery

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
af_za: Aandele

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
af_za: Ander

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
af_za: Horoskoop

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
af_za: Volwasse treffers

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
af_za: Spaanse gesels

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
af_za: Spaanse musiek

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
af_za: Radio verkeer adviserende boodskap!

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
af_za: Radio boodskap

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
af_za: Taal

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
af_za: Kollege

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
af_za: Persoonlikheid

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
af_za: Publiek

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
af_za: Sagte musiek

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
af_za: Volwasse treffers

[ctx: #29938]
note: Program style name
en: Soft rock
af_za: Sagte rock

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
af_za: Gesels

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
af_za: Geen program tipe

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
af_za: Nuus

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
af_za: Aktuele sake

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
af_za: Inligting

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
af_za: Onderrig

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
af_za: Kultuur

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
af_za: Wetenskap

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
af_za: Gevarieerd

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
af_za: Pop musiek

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
af_za: Rock musiek

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
af_za: Lekker luister musiek

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
af_za: Ligte klassiek

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
af_za: Ernstige klassiek

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
af_za: Ander musiek

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
af_za: Weer

[ctx: #29957]
note: Program style name
en: Finance
af_za: Finansies

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
af_za: Kinder Programme

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
af_za: Sosiale Sake

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
af_za: Geloof

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
af_za: Inbel

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
af_za: Reis

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
af_za: Ontspanning

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
af_za: Jazz Musiek

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
af_za: Country Musiek

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
af_za: Nasionale Musiek

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
af_za: Oldies Musiek

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
af_za: Folk Musiek

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
af_za: Dokumentêr

[ctx: #29970]
note: Program style name
en: Alarm Test
af_za: Alarm Toets

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
af_za: Klassieke rock musiek

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
af_za: Klassiek

[ctx: #29979]
note: Program style name
en: Nostalgia
af_za: Nostalgie

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
af_za: Stel RDS in staat vir radio kanale

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
af_za: RDS data kan gebruik word indien teenwoordig

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
af_za: Verkeer adviserende boodskap

[ctx: #29983]
note: Help text of boolean on/off value
en: RDS informs you about traffic advisory messages
af_za: RDS lig jou in oor verkeer adviserende boodskappe

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
af_za: Verhoog volume met verkeer advies

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
af_za: As verkeer advies vanaf RDS gestuur word, word volume verhoog

[ctx: #29987]
note: Node title for music artist role, plural of #38036
en: Remixers
af_za: Hermengers

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
af_za: Verwerkers

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
af_za: Komponiste

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
af_za: Dirigente

[ctx: #29991]
note: Node title for music artist role, plural of #38040
en: DJ Mixers
af_za: DJ Mengers

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
af_za: Liriekskrywers

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
af_za: Orkeste

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
af_za: Rolle

[ctx: #29995]
note: Label for multi-disc movies, including movie title (param 0) and disc number (param 1).
en: {0:s} (Disc {1:s})
af_za: {0:s} (Skyf {1:s})

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
af_za: Lokprent kwaliteit

[ctx: #33002]
en: Stream
af_za: Stroom

[ctx: #33003]
en: Download
af_za: Laai af

[ctx: #33004]
en: Download & play
af_za: Laai af & speel

[ctx: #33005]
en: Download & save
af_za: Laai af & stoor

[ctx: #33006]
en: Today
af_za: Vandag

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
af_za: More

[ctx: #33008]
en: Saving
af_za: Stoor

[ctx: #33009]
en: Copying
af_za: Kopiëer

[ctx: #33010]
en: Set download directory
af_za: Stel aflaai gids

[ctx: #33011]
en: Search duration
af_za: Soek lengte

[ctx: #33012]
en: Short
af_za: Kort

[ctx: #33013]
en: Long
af_za: Lang

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
af_za: Gebruik DVD speler in plaas van gewone speler

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
af_za: Vra vir aflaai voor video speel

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
af_za: Begin byvoegsel oor om in staat te stel.

[ctx: #33018]
en: Tonight
af_za: Vanaand

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
af_za: More aand

[ctx: #33020]
en: Condition
af_za: Kondisie

[ctx: #33021]
en: Precipitation
af_za: Presipitaat

[ctx: #33022]
en: Precip
af_za: Presip

[ctx: #33023]
en: Humid
af_za: Humied

[ctx: #33024]
en: Feels
af_za: Voel

[ctx: #33025]
en: Observed
af_za: Observeer

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
af_za: Wyk af van normaal

[ctx: #33027]
en: Sunrise
af_za: Sonopkoms

[ctx: #33028]
en: Sunset
af_za: Sononder

[ctx: #33029]
en: Details
af_za: Besonderhede

[ctx: #33030]
en: Outlook
af_za: Uitkyk

[ctx: #33032]
en: Translate text
af_za: Vertaal teks

[ctx: #33033]
en: Map list {0:s} category
af_za: Kaart lys {0:s} kategorie

[ctx: #33034]
en: 36-hour
af_za: 36-uur

[ctx: #33035]
en: Maps
af_za: Kaarte

[ctx: #33036]
en: Hourly
af_za: Uurliks

[ctx: #33037]
en: Weekend
af_za: Naweek

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
af_za: {0:s} dag

[ctx: #33040]
note: Used in the media source dialog. Will result in "HDHomerun Devices"
en: {0:s} devices
af_za: {0:s} toestelle

[ctx: #33049]
en: Alert
af_za: Waarsku

[ctx: #33050]
en: Alerts
af_za: Waarskuwings

[ctx: #33051]
en: Choose your
af_za: Kies jou

[ctx: #33052]
en: Check
af_za: Gaan na

[ctx: #33053]
en: Configure the
af_za: Stel op die

[ctx: #33054]
en: Seasons
af_za: Seisoene

[ctx: #33055]
en: Use your
af_za: Gebruik jou

[ctx: #33056]
en: Watch your
af_za: Kyk na jou

[ctx: #33057]
en: Listen to
af_za: Luister na

[ctx: #33058]
en: View your
af_za: Besigtig jou

[ctx: #33059]
en: Configure the
af_za: Stel op die

[ctx: #33060]
en: Power
af_za: Krag

[ctx: #33061]
en: Menu
af_za: Kieslys

[ctx: #33062]
en: Play the
af_za: Speel die

[ctx: #33063]
en: Options
af_za: Opsies

[ctx: #33065]
en: Editor
af_za: Redigeerder

[ctx: #33066]
en: About your
af_za: Omtrent jou

[ctx: #33067]
en: Star rating
af_za: Ster gradering

[ctx: #33068]
en: Background
af_za: Agtergrond

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
af_za: Agtergronde

[ctx: #33070]
en: Custom background
af_za: Pasgemaakte agtergrond

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
af_za: Pasgemaakte agtergronde

[ctx: #33072]
en: View readme
af_za: Besigtig readme

[ctx: #33073]
en: View changelog
af_za: Besigtig veranderlog

[ctx: #33077]
en: No data found!
af_za: Geen data gevind!

[ctx: #33078]
en: Next page
af_za: Volgende bladsy

[ctx: #33079]
en: Love
af_za: Hou van

[ctx: #33080]
en: Hate
af_za: Haat

[ctx: #33082]
en: Path to script
af_za: Pad na skrip

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
af_za: Stel pasgemaakte skrip knoppie in staat

[ctx: #33084]
en: Auto login
af_za: Outo inteken

[ctx: #33100]
en: Failed to start
af_za: Gefaal om te begin

[ctx: #33101]
en: Web server
af_za: Web bediener

[ctx: #33102]
en: Event server
af_za: Gebeurtenis bediener

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
af_za: Afgeleë kommunikasie bediener

[ctx: #33104]
en: You have previously enabled the web interface without setting up a password. The web server has been disabled until you either explicitly allow this or set up authentication. Please review your settings.
af_za: Jy het voorheen die web koppelvlak in staat gestel sonder om 'n wagwoord op te stel. Die web bediener is nie in staat gestel totdat jy of dit eksplisiet toelaat of waarmerking opstel. Gaan asb. jou verstellings na.

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
af_za: Nuwe verbinding bespeur

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 audio (FFmpeg M4A AAC)
af_za: MPEG-4 oudio (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34007]
en: Windows media audio 2 (FFmpeg wmav2)
af_za: Windows media oudio 2 (FFmpeg wmav2)

[ctx: #34008]
en: When you need to enter some text, Kodi virtual keyboard will show up instead of the built-in tvOS keyboard
af_za: Wanneer jy nodig het om teks in te voer, sal Kodi virtuele sleutelbord verskyn in plaas van die ingeboude tvOS sleutelbord

[ctx: #34009]
en: Siri remote pan gesture horizontal sensitivity
af_za: Siri afstandbeheer rol gebaar horisontale sensitiwiteit

[ctx: #34010]
en: Siri remote pan gesture vertical sensitivity
af_za: Siri afstandbeheer rol gebaar vertikale sensitiwiteit

[ctx: #34100]
en: Number of channels
af_za: Aantal kanale

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
af_za: Kies die gedrag wanneer geen klank vereis word vir terugspeel of GUI klanke.[CR][Altyd] Aanhoudende onhoorbare sein word gespeel wat die ontvangende oudio toestel lewendig hou vir enige nuwe klanke, maar dit mag ook klank vanaf ander programme blok.[CR][1-10 Minute] Selfde as [Altyd] behalwe dat na die gekose periode van tyd die oudio 'n suspendeerde toestand binne gaan.[CR][Af] Oudio uittree gaan suspendeerde toestand binne. Nota: Klanke kan gemis word as oudio suspendeerde toestand binne gaan.

[ctx: #34112]
note: Indicates if Audio Engine should transmit noise or real silence
en: Send low volume noise
af_za: Stuur lae volume geraas

[ctx: #34113]
note: Description of setting with label #34112 "Send low volume noise"
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
af_za: Om sekere AVRs aan te hou stuur ons 'n onhoorbare lukraak geraas sein. Jy kan hierdie verstelling deaktiveer as jy oorfone of analoog uittree gebruik.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
af_za: Speel GUI klanke

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
af_za: Slegs wanneer terugspeel gestop het

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
af_za: Altyd

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
af_za: Nooit

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
af_za: Kan nie 'n volgende item om te speel kry

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
af_za: Kan nie 'n vorige item om te speel kry

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
af_za: Af

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
af_za: Aan

[ctx: #34224]
en: Tone mapping method
af_za: Skakering karteer metode

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
af_za: Gefaal om Zeroconf te begin

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
af_za: Is Apple se Bonjour diens geinstalleer? Gaan die log na vir meer inligting oor hierdie boodskap.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
af_za: Gefaal om AirPlay te begin aangesien dit vereis dat Zeroconf in staat gestel is.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
af_za: Kan nie Zeroconf stop nie. AirPlay en AirTunes is afhanklik daarvan dat Zeroconf loop.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
af_za: Video teken

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
af_za: Inisialiseer van video filters / skaleerders het gefaal, val terug na bilineêre skalering

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
af_za: Gefaal om oudio apparaat te initialiseer

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
af_za: Gaan jou klank verstellings na

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
af_za: Gebruik gebare vir navigasie:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
af_za: Een vinger veeg links, regs, op, af vir wysers

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
af_za: Twee vingers veeg links vir trusleutel

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
af_za: Een vinger enkel tik vir enter

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
af_za: Twee vinger enkel tik of een vinger lank druk vir konteks kieslys

[ctx: #35000]
en: Peripherals
af_za: Randapparatuur

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
af_za: Generiese HID toestel

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
af_za: Generiese netwerk kaart

[ctx: #35003]
en: Generic disk
af_za: Generiese skyf

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
af_za: Daar is geen verstellings beskikbaar vir hierdie randtoestel.

[ctx: #35005]
en: New device configured
af_za: Nuwe toestel opgestel

[ctx: #35006]
en: Device removed
af_za: Toestel verwyder

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
af_za: Sleutelkaart om te gebruik vir hierdie apparaat

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
af_za: Sleutelkaart in staat gestel

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
af_za: Moenie die pasgemaakte sleutelkaart gebruik vir hierdie apparaat nie

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
af_za: Randtoestel biblioteke

[ctx: #35011]
note: Title of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: New controller detected
af_za: Nuwe beheerder bespeur

[ctx: #35012]
note: Text of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
af_za: 'n Nuwe beheerder is bespeur. Konfigurasie kan enige tyd in "Verstellings -> Stelsel Verstellings -> Intree" gedoen word. Wil jy dit nou opstel?

[ctx: #35014]
note: Help text of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog. {0:s} - list of disabled buttons and axes
en: Some controllers have buttons and axes that interfere with mapping. Press these now to disable them:[CR]{0:s}
af_za: Sommige beheerders het knoppies en asse wat inmeng met kartering. Druk hierdie nou om hulle te deaktiveer:[CR]{0:s}

[ctx: #35015]
note: Name of a controller button, e.g. Button 1. {0:d} - button index
en: Button {0:d}
af_za: Knoppie {0:d}

[ctx: #35016]
note: Name of a controller axis, e.g. Axis 2. {0:d} - axis index
en: Axis {0:d}
af_za: As {0:d}

[ctx: #35017]
note: Error dialog title when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Unable to configure controllers
af_za: Kan nie beheerders opstel nie

[ctx: #35018]
note: Error dialog text when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
af_za: Beheerder opstelling is afhanklik van 'n gedeaktiveerde byvoegsel. Wil jy dit in staat stel?

[ctx: #35019]
note: Label of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog
en: Ignore input
af_za: Ignoreer intree

[ctx: #35020]
note: Help text of the dialog to detect analog buttons on controllers. {0:s} - list of detected axes
en: Press all analog buttons now to detect them:[CR][CR]{0:s}
af_za: Druk alle analoog knoppies nou om hulle te ontdek:[CR][CR]{0:s}

[ctx: #35021]
note: Button in the controller configuration dialog to install all controller profiles
en: Get all
af_za: Kry almal

[ctx: #35022]
note: Message shown in the controller dialog when there is nothing to map, for example hubs (multitaps) have no buttons
en: Nothing to map
af_za: Niks om te karteer

[ctx: #35047]
note: Name of setting to configure peripheral add-ons
en: Driver settings
af_za: Drywer verstellings

[ctx: #35048]
note: Description of setting with label #35047 "Driver settings"
en: View and configure peripheral add-ons.
af_za: Besigtig en stel randtoestel byvoegsels op.

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
af_za: Speletjie byvoegsels

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
af_za: Beheerder profiele

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
af_za: Toets dreun

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
af_za: Aktiveer die dreun motors van al die beheerders.

[ctx: #35053]
note: Setting to enable rumble for GUI notifications
en: Enable rumble for notifications
af_za: Stel rommel in staat vir kennisgewings

[ctx: #35054]
note: Description of setting to enable rumble for GUI notifications
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
af_za: Aktiveer beheerder rommel motors wanneer 'n kennisgewing plaasvind.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
af_za: Gebruik die sleutelbord of afstandbeheer om 'n beheerder profiel te kies. Wanneer gevra, druk die knoppie op jou speletjie beheerder wat die beste pas by wat jy op die skerm sien. As jy 'n fout maak kan jy die proses herhaal.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
af_za: Beheerder Konfigurasie

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
af_za: Knoppies

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
af_za: Herstel beheerder profiel

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
af_za: Wil jy hierdie beheerder profiel herstel vir alle gekoppelde toestelle?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
af_za: Alle beskikbare beheerder profiele is geinstalleer.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
af_za: Stel aangehegde beheerders op

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
af_za: Paar jou beheerders met die verskeie intree toestelle van verskillende speletjie stelsels.

[ctx: #35071]
note: Label for buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Racing wheel
af_za: Resies stuurwiel

[ctx: #35072]
note: Label for paddle buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Paddles
af_za: Spane

[ctx: #35073]
note: Label for buttons that appear on a joystick for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Joysticks
af_za: Stuurstokke

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
af_za: Gesig knoppies

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
af_za: Skouer knoppies

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
af_za: Snellers

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
af_za: Analoog stokke

[ctx: #35078]
note: Setting title for left analog stick deadzone
en: Left stick deadzone
af_za: Linker stok dooie sone

[ctx: #35079]
note: Setting title for right analog stick deadzone
en: Right stick deadzone
af_za: Regter stok dooie sone

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
af_za: Skakel beheerders af met uit gaan

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
af_za: Skakel enige beheerder wat dit ondersteun af met uit gaan.

[ctx: #35090]
note: Button prompt without timeout. {0:s} - button name
en: Press {0:s}
af_za: Druk {0:s}

[ctx: #35091]
note: Button prompt with timeout. {0:s} - button name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Press {0:s} ({1:d})
af_za: Druk {0:s} ({1:d})

[ctx: #35092]
note: Analog stick up prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} up
af_za: Beweeg {0:s} op

[ctx: #35093]
note: Analog stick up prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} up ({1:d})
af_za: Beweeg {0:s} op ({1:d})

[ctx: #35094]
note: Analog stick down prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} down
af_za: Beweeg {0:s} af

[ctx: #35095]
note: Analog stick down prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} down ({1:d})
af_za: Beweeg {0:s} af ({1:d})

[ctx: #35096]
note: Analog stick right prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} right
af_za: Beweeg {0:s} regs

[ctx: #35097]
note: Analog stick right prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} right ({1:d})
af_za: Beweeg {0:s} regs ({1:d})

[ctx: #35098]
note: Analog stick left prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} left
af_za: Beweeg {0:s} links

[ctx: #35099]
note: Analog stick left prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} left ({1:d})
af_za: Beweeg {0:s} links ({1:d})

[ctx: #35100]
en: Enable controller support
af_za: Stel beheerder ondersteuning in staat

[ctx: #35102]
en: Disable controllers when this device is present
af_za: Deaktiveer beheerders wanneer hierdie toestel teenwoordig is

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
af_za: Knoppies

[ctx: #35104]
note: Label for relative mounters like the mouse pointer. Used in the controller mapping dialog.
en: Pointers
af_za: Wysers

[ctx: #35105]
note: Heading for buttons mounted on a light gun. Used in the controller mapping dialog.
en: Light gun
af_za: Lig geweer

[ctx: #35106]
note: Heading for the button that shoots the lightgun offscreen when pressed. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoot offscreen
af_za: Skiet af van skerm

[ctx: #35107]
note: Heading for switches found on a game console, such as the Atari 2600. Used in the controller mapping dialog.
en: Console switches
af_za: Konsole skakelaars

[ctx: #35108]
note: Heading for buttons that control the game console hardware, such as a microphone button. Used in the controller mapping dialog.
en: Hardware buttons
af_za: Hardeware knoppies

[ctx: #35109]
note: Heading for buttons on a numeric keypad (containing 0-9, star and pound). Used in the controller mapping dialog.
en: Keypad
af_za: Nommerblok

[ctx: #35110]
note: Label for the button that opens the port setup dialog
en: Ports
af_za: Poorte

[ctx: #35111]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
af_za: Poort Opstelling

[ctx: #35112]
note: Label of a port with a numeric identifier. {0:s} is the port ID, e.g. "1" for "Port 1"
en: Port {0:s}
af_za: Poort {0:s}

[ctx: #35113]
note: Title of the dialog for selecting a game controller
en: Select a Controller
af_za: Kies 'n Beheerder

[ctx: #35114]
note: Title of the error dialog when changing a controller port fails
en: Failed to change controller
af_za: Gefaal om beheerder te verander

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
af_za: Sleutelbord

[ctx: #35151]
note: Name of group in "Games -> Keyboard" for configuring keyboard players
en: Player configuration
af_za: Speler konfigurasie

[ctx: #35152]
note: Name of setting for enabling the keyboard during gameplay
en: Enable keyboard
af_za: Stel sleutelbord in staat

[ctx: #35153]
note: Description of setting with label #35152 "Enable keyboard"
en: This allows the keyboard to emulate up to 8 game controllers. If disabled, the keyboard can still be used to control emulators like DOSBox which require a full keyboard.
af_za: Hierdie laat die sleutelbord toe om tot 8 speletjie beheerders te emuleer. As nie in staat gestel, kan die sleutelbord nog steeds gebruik word om emuleerders soos DOSBox te beheer, wat 'n vol sleutelbord vereis.

[ctx: #35154]
note: Setting name for number of keyboard players
en: Number of keyboard players
af_za: Hoeveelheid sleutelbord spelers

[ctx: #35155]
note: Description of settings with label #35066
en: Set the number of players using the keyboard. This is intended for devices that use keyboard drivers, but you can also see how many people fit around a keyboard!
af_za: Stel die hoeveelheid spelers wat die sleutelbord gebruik. Hierdie is bedoel vir toestelle wat sleutelbord drywers gebruik, maar jy kan ook sien hoeveel mense om 'n sleutelbord pas!

[ctx: #35157]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 1
af_za: Stel sleutelbord speler 1 op

[ctx: #35158]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 2
af_za: Stel sleutelbord speler 2 op

[ctx: #35159]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 3
af_za: Stel sleutelbord speler 3 op

[ctx: #35160]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 4
af_za: Stel sleutelbord speler 4 op

[ctx: #35161]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 5
af_za: Stel sleutelbord speler 5 op

[ctx: #35162]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 6
af_za: Stel sleutelbord speler 6 op

[ctx: #35163]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 7
af_za: Stel sleutelbord speler 7 op

[ctx: #35164]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 8
af_za: Stel sleutelbord speler 8 op

[ctx: #35165]
note: Name of the keyboard-emulated controller in the list of peripherals
en: Keyboard player
af_za: Sleutelbord speler

[ctx: #35166]
note: Heading for the button that lets the user map any keyboard key. Used in the controller mapping dialog.
en: All keys
af_za: Alle knoppies

[ctx: #35167]
note: Heading for the button that lets the user map individual keyboard keys. Used in the controller mapping dialog.
en: Single keys
af_za: Enkel knoppies

[ctx: #35168]
note: Name of the button that prompts you to select a key on the keyboard. Used in the controller mapping dialog.
en: Select key
af_za: Kies knoppie

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
af_za: Druk 'n knoppie

[ctx: #35170]
note: Keyboard prompt with timeout. {1:d} - seconds left in prompt. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key ({1:d})
af_za: Druk 'n knoppie ({1:d})

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
af_za: Muis

[ctx: #35172]
note: Name of window for configuring players while playing a game
en: Players
af_za: Spelers

[ctx: #35173]
note: Notification shown when no controllers are connected in the in-game dialog that lets users configure player assignment
en: No controllers connected
af_za: Geen beheerders gekonnekteer

[ctx: #35201]
note: Name of group in "Games -> General" for configuring gameplay
en: Gameplay
af_za: Speletjiespel

[ctx: #35203]
en: Enable rewind (if supported)
af_za: Stel terugdraai in staat (indien ondersteun)

[ctx: #35204]
en: Enable real-time rewinding during game play, if supported. Press rewind or manually seek backwards using the seek bar.
af_za: Stel intydse terugdraai gedurende speletjie spel in staat, indien ondersteun. Druk terugdraai of soek handmatig terug deur die soek staaf te gebruik.

[ctx: #35205]
en: Maximum rewind time
af_za: Maksimum terugdraai tyd

[ctx: #35206]
en: Maximum time possible to rewind, if supported. Large rewind histories can use a lot of RAM.
af_za: Maksimum tyd moontlik om terug te draai, indien ondersteun. Groot terugdraai geskiedenisse kan baie RAM gebruik.

[ctx: #35207]
note: Description of add-on category for emulators
en: Emulators
af_za: Emuleerders

[ctx: #35208]
note: Description of add-on category for standalone games
en: Standalone games
af_za: Alleen staande speletjies

[ctx: #35209]
en: Game resources
af_za: Speletjie bronne

[ctx: #35210]
note: Dialog title when gameplay fails
en: Failed to play game
af_za: Gefaal om speletjie te speel

[ctx: #35211]
note: Error dialog text when the game requires restricted files to play. {0:s} - emulator ID
en: This game requires the following add-on: {0:s}
af_za: Hierdie speletjie vereis die volgende byvoegsel: {0:s}

[ctx: #35212]
note: Error dialog text when launching a game and no emulators are compatible
en: This game isn't compatible with any available emulators.
af_za: Hierdie speletjie is nie versoenbaar met enige beskikbare emuleerders nie.

[ctx: #35213]
note: Error dialog text when launching a game and the emulator has an internal error. {0:s} - emulator name
en: The emulator "{0:s}" had an internal error.
af_za: Die emuleerder "{0:s}" het 'n interne fout gehad.

[ctx: #35214]
note: Error dialog text when the game can't be played because it's not on a hard drive or partition
en: This game can only be played directly from a hard drive or partition. Compressed files must be extracted.
af_za: Hierdie speletjie kan net direk vanaf 'n hardeskyf of partisie gespeel word. Saamgepersde lêers moet eers uitgepak word.

[ctx: #35215]
note: Error dialog text when libretro support is disabled
en: This game depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
af_za: Hierdie speletjie is afhanklik van 'n gedeaktiveerde byvoegsel. Wil jy dit in staat stel?

[ctx: #35216]
note: Description of add-on category for game support add-ons like game.libretro (the libretro wrapper)
en: Support add-ons
af_za: Ondersteun byvoegsels

[ctx: #35217]
note: Dialog text asking user to overwrite their savestate file
en: The savestate can only be loaded with "{0:s}". Erase savestate and continue?
af_za: Die stoortoestand kan net gelaai word met "{0:s}". Vee stoortoestand uit en gaan voort?

[ctx: #35218]
note: Button to erase the savestate
en: Erase savestate
af_za: Vee stoortoestand uit

[ctx: #35219]
note: Error dialog text when trying to play a game and the game's files aren't found.
en: The required files can't be found.
af_za: Die vereiste lêers kan nie gevind word nie.

[ctx: #35220]
note: Description of add-on category for game providers
en: Game providers
af_za: Speletjie verskaffers

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
af_za: Kieslys

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
af_za: Gaan Uit

[ctx: #35223]
note: Help text shown when playaing a game with missing add-on dependencies. {0:s} - list of add-ons that are missing
en: Missing: {0:s}
af_za: Ontbreek: {0:s}

[ctx: #35224]
note: Label of button in the in-game menu for pausing and resuming playback
en: Pause / Resume
af_za: Pouseer / Hervat

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
af_za: Gevorderde verstellings

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
af_za: Rotasie

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
af_za: Volskerm

[ctx: #35233]
note: Label of the setting in the in-game menu for stretching the game to fit the monitor
en: Stretch mode
af_za: Strek modus

[ctx: #35234]
note: Label of button in the in-game menu for configuring the game's controls
en: Controls
af_za: Kontroles

[ctx: #35235]
note: Help text shown when the user first plays a game. {0:s} - Button combo to open the in-game menu
en: Press {0:s} to open the in-game menu.
af_za: Druk {0:s} om die in-speletjie kieslys te open.

[ctx: #35236]
note: Additional help text shown when the user first plays a game. This will be removed in the future.
en: In this release, only controllers can be used to play games.
af_za: In hierdie vrystelling kan slegs beheerders gebruik word om speletjies te speel.

[ctx: #35249]
note: Button to open the savestate manager from the game OSD
en: Save / Load
af_za: Stoor / Laai

[ctx: #35250]
en: Add games...
af_za: Voeg speletjies by...

[ctx: #35251]
en: Add game source
af_za: Voeg speletjie bron by

[ctx: #35252]
en: Edit game source
af_za: Redigeer speletjie bron

[ctx: #35253]
en: Enable autosave (if supported)
af_za: Stel outo stoor in staat (indien ondersteun)

[ctx: #35254]
en: Save the game automatically during game play, if supported. Resume playing where you left off.
af_za: Stoor die speletjie outomaties gedurende spel, indien ondersteun. Hervat speel waar op gehou het.

[ctx: #35255]
note: Label for showing which emulator the game was saved with
en: Saved with:
af_za: Gestoor met:

[ctx: #35256]
note: Error message when a game client fails to install when a game is being launched
en: Failed to install add-on.
af_za: Gefaal om byvoegsel te installeer.

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
af_za: Geïnstalleer

[ctx: #35258]
note: Title of the dialog to select an emulator for the current game. {0:s} - game file extension
en: Select emulator for {0:s} file
af_za: Selekteer emuleerder vir {0:s} lêer

[ctx: #35259]
note: Label on emulators with a savestate in the emulator selection dialog
en: Saved
af_za: Gestoor

[ctx: #35260]
note: Title of the dialog to select a savestate for the current game
en: Select savestate
af_za: Selekteer stoortoestand

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
af_za: Nuut

[ctx: #35262]
note: Help text for RetroAchievements username input setting
en: Enter your RetroAchievements account username
af_za: Tik jou RetroAchievements rekening gebruikersnaam in

[ctx: #35263]
note: Help text for RetroAchievements password input setting
en: Enter your RetroAchievements account password
af_za: Tik jou RetroAchievements rekening wagwoord in

[ctx: #35265]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Incorrect User/Password!
af_za: Verkeerde Gebruiker/Wagwoord

[ctx: #35266]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Failed to contact server
af_za: Gefaal om bediener te kontak

[ctx: #35267]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Invalid response from server
af_za: Ongeldige antwoord vanaf bediener

[ctx: #35268]
note: Setting to show if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Logged in
af_za: Ingeteken

[ctx: #35269]
note: Help text for the setting that shows if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Toggle this setting to log in or out of RetroAchievements.
af_za: Wissel hierdie verstelling om in of uit RetroAchievements te teken.

[ctx: #35270]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Your account is not verified. Please check your email to complete your sign up.
af_za: Jou rekening is nie geverifieer nie. Gaan asseblief jou epos na om jou inteken te voltooi.

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
af_za: Bediener is onbereikbaar.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
af_za: Bediener reageer nie behoorlik.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
af_za: Bediener weergawe is nie versoenbaar.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
af_za: Toegang geweier.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
af_za: Konnekteer aan agterkant.

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
af_za: Pulse-Eight CEC kaart

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
af_za: Skakel oor na sleutelbord sy bevel

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
af_za: Skakel oor na afgeleë sy bevel

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
af_za: Druk "gebruiker" knoppie bevel

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
af_za: Stel bevele vir ruil sy in staat

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
af_za: Kon nie die passtuk oopmaak nie

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
af_za: Toestelle om aan te skakel met begin

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
af_za: Toestelle om af te skakel wanneer afskakel

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
af_za: Plaas toestelle in bystand modus wanneer die skermskut aktiveer

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
af_za: Waak toestelle wanneer die skermskut deaktiveer

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
af_za: Kon nie die CEC com poort bespeur nie. Stel dit asseblief handmatig op.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
af_za: Kon nie die CEC passtuk inisialiseer nie. Gaan asseblief jou verstellings na.

[ctx: #36013]
note: CEC adapter setting to set the type of device that libCEC reports to the TV (Recording, Playback or Tuner Device)
en: CEC client device mode
af_za: CEC kliënt toestel modus

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
af_za: HDMI poort nommer

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
af_za: Gekonnekteer

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
af_za: Kon nie die CEC passtuk inisialiseer nie: libCEC was nie op jou stelsel gevind nie.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
af_za: Gebruik die TV se taal verstelling

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
af_za: Gekonnekteer aan HDMI toestel

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
af_za: Skakel bron na hierdie toestel met begin

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
af_za: Fisiese adres (oorstem HDMI poort)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
af_za: Konfigurasie opgedateer

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
af_za: Stel van nuwe konfigurasie het gefaal. Gaan asb jou verstellings na.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
af_za: Stuur "Onaktiewe bron" bevel met afskakel

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
af_za: Toestelle om ook in bystand modus te plaas

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
af_za: Hierdie toestel moet gediens word

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
af_za: Ignoreer

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
af_za: Wanneer die TV afgeskakel is

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
af_za: Verbinding verloor

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
af_za: Hierdie gebruiker het nie die regte om die CEC passtuk oop te maak nie

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
af_za: Die poort is besig. Slegs een program kan toagang tot die CEC passtuk verkry

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
af_za: Aksie wanneer na 'n ander bron oorskakel

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
af_za: Verbinding gevestig

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
af_za: Altyd

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
af_za: Met begin / stop

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
af_za: Versterker / AVR toestel

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
af_za: TV en AVR toestel (eksplisiet)

[ctx: #36040]
en: Detected version of libCEC interface ({0:x}) is lower than the supported version {1:x}.
af_za: Bespeurde weergawe van libCEC koppelvlak ({0:x}) is laer as die ondersteunde weergawe {1:x}.

[ctx: #36041]
en: * Item folder
af_za: * Item gids

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
af_za: Gebruik beperkte kleur reeks (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
af_za: Hoeveelheid buffers deur grafiese drywer gebruik

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
af_za: Stop Terugspeel

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
af_za: Pouseer Terugspeel

[ctx: #36046]
en: Force AVR to wake up when Kodi is activated
af_za: Forseer AVR om te ontwaak wanneer Kodi aktiveer word

[ctx: #36047]
en: Remote button press delay before repeating (ms)
af_za: Afstandbeheer knoppie druk vertraging voor herhaal (ms)

[ctx: #36048]
en: Remote button press repeat rate (ms)
af_za: Afstandbeheer knoppie druk herhaal tempo (ms)

[ctx: #36049]
en: Remote button press release time (ms)
af_za: Afstandbeheer knoppie druk los tyd (ms)

[ctx: #36050]
en: On start
af_za: Met begin

[ctx: #36051]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Recording Device
af_za: Opneem Toestel

[ctx: #36052]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Playback Device
af_za: Terugspeel Toestel

[ctx: #36053]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Tuner Device
af_za: Instemmer Toestel

[ctx: #36096]
note: Label of setting "System / Display / Use system HDR/SDR brightness balance"
en: Use system HDR/SDR brightness balance
af_za: Gebruik stelsel HDR/SDR helderheid balans

[ctx: #36097]
note: Label of setting "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: GUI peak luminance in HDR PQ mode
af_za: GUI piek helderheid in HDR PQ modus

[ctx: #36098]
note: Label of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Use 10 bit for SDR
af_za: Gebruik 10 bis vir SDR

[ctx: #36099]
en: Dithering
af_za: Versagting

[ctx: #36100]
en: Dither depth
af_za: Versag diepte

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
af_za: Verander die lyk en voel van die gebruikers koppelvlak.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
af_za: Hierdie kategorie bevat al die oortreksel verwante verstellings.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
af_za: Kies die oortreksel vir die gebruikers koppelvlak. Hierdie sal die lyk en voel van die program definieer.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
af_za: Kies om die oortreksel spesifieke verstellings te verander. Watter opsies beskikbaar is vir opstelling hang af van die funksies verskaf deur die oortreksel.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
af_za: Verander die tema geassosieer met jou verkose oortreksel.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
af_za: Verander die kleure van jou gekose oortreksel.

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
af_za: Kies die skrifte wat in die gebruikers koppelvlak vertoon word. Die skrif stelle word opgestel deur jou oortreksel.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
af_za: Herskaleer die aansig van die gebruikers koppelvlak.

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
af_za: Kies die media venster om te vertoon met begin.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
af_za: Kies of deaktiveer die klanke gebruik in die gebruikers koppelvlak.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
af_za: Skakel hierdie af om die rollende RSS nuus tikker te verwyder.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
af_za: Redigeer die RSS voere.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
af_za: Hierdie kategorie bevat alle lokale / streeks verstellings.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
af_za: Kies die taal van die gebruikers koppelvlak.

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
af_za: Kies die formate vir temperatuur, tyd en datum. Die beskikbare opsies hang af van die gekose taal.

[ctx: #36116]
note: Description of setting with label #14091 "Character set"
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface. This doesn't change the character set used for subtitles, for that go to Player > Language.
af_za: Kies watter karakter stel gebruik word om teks in die gebruikers koppelvlak te vertoon. Hierdie verander nie die karakter stel gebruik vir onderskrifte, gaan na Speler > Taal daarvoor.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
af_za: Verander na die gekose oudio taal as meer as een taal beskikbaar is.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
af_za: Verander na die gekose onderskrif taal as meer as een taal beskikbaar is.

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe media lyste vertoon word.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
af_za: Vertoon die (..) item in lyste om die ouer gids te besoek.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
af_za: Wys lêer uitbreidings op media lêers, byvoorbeeld "You Enjoy Myself" sal vertoon word as "You Enjoy Myself.mp3".

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
af_za: Ignoreer sekere tekens, bv. "The", gedurende sorteer operasies. "The Simpsons" sal byvoorbeeld gesorteer word as "Simpsons".

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
af_za: Laat toe dat lêers uitgewis en hernoem word deur die gebruikers koppelvlak, via die konteks kieslys, bv. druk "C" op 'n sleutelbord om hierdie kieslys op te roep.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
af_za: Wys die voeg bron by knoppie in wortel seksies van die gebruikers koppelvlak.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
af_za: Wys versteekte lêers en vouers wanneer lêers lys.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die skermskut byvoegsels hanteer word.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
af_za: Stel die tyd om te wag vir enige aktiwiteit om te gebeur voor die skermskut vertoon word.

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
af_za: Kies die skermskut. Die "Dof" skermskut sal forseer word wanneer volskerm video terugspeel gepouseer is of 'n dialoog boks aktief is.

[ctx: #36131]
note: #. Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
af_za: Kies om die skermskut spesifieke verstellings te verander. Watter opsies beskikbaar is vir opstelling hang af van die funksies verskaf deur die skermskut byvoegsel.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
af_za: Voorskou die gekose skermskut.

[ctx: #36134]
note: Description of setting with label #22014 "Use dim if paused during video playback"
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
af_za: Verdof die vertoon wanneer media gepouseer is. Nie geldig vir die "Dof" skermskut modus nie.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
af_za: Seksie wat verstellings bevat verwant aan videos en hoe hulle hanteer word.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die video biblioteek hanteer word.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
af_za: Kies watter temperatuur eenheid gebruik word om temperature in die gebruikers koppelvlak te vertoon.

[ctx: #36141]
note: Description of setting with label #20369 "Show information for unwatched items"
en: Show information for unwatched media in the video library or hide them if not selected to prevent spoilers. Available options are 'Movie plot', 'Episode plot' and 'Episode thumb'.
af_za: Wys inligting vir ongekykte media in die video biblioteek of versteek hulle indien nie geselekteer om bederwers te voorkom. Beskikbare opsies is 'Fliek plot', 'Episode plot' en 'Episode naeldruk'.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
af_za: Kies watter spoed eenheid gebruik word om spoed in die gebruikers koppelvlak te vertoon.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
af_za: Laai duimnaelsketse af vir akteurs vanaf aanlyn databasisse wanneer media by die biblioteek voeg.

[ctx: #36144]
note: Description of setting with label #20412 "Flatten TV show seasons"
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
af_za: Kies in watter gevalle jy die seisoen nodusse van TV vertonings wil versteek. As versteek, sal die kies van 'n TV vertoning direk spring na die episodes aansig.

[ctx: #36145]
note: Description of setting with label #20458 "Group movies in sets"
en: When enabled, movies belonging to a "Movie set" are grouped together under one entry for the set in the movie library, this entry can then be opened to display the individual movies. When disabled, each movie will have its own entry in the movie library even if it belongs to a set.
af_za: Wanneer in staat gestel, sal flieks wat tot 'n "Fliek stel" behoort saam gegroepeer word onder een inskrywing vir die stel in die fliek biblioteek, en hierdie inskrywing kan dan oopgemaak word om die individuele flieks te vertoon. Wanneer nie in staat gestel, sal elke fliek sy eie inskrywing in die fliek biblioteek hê, al behoort dit aan 'n stel.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
af_za: Soek vir nuwe media lêers met begin.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
af_za: Steek die biblioteek deursoek vorderings balk weg gedurende soektogte.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
af_za: Verwyder items uit jou biblioteek wat nie gevind kan word nie (of hernoem, uitgewis, of op verwyderbare stoorplek wat huidiglik uitgeprop is).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
af_za: Voer die video biblioteek databasis uit na XML lêers. Dit sal opsioneel jou huidige XML lêers oorskryf.

[ctx: #36150]
note: Description of setting with label #648 "Import video library"
en: Import an XML file into the video library database.
af_za: Voer 'n XML lêer in die video biblioteek databasis in.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings van hoe video terugspeel hanteer word.

[ctx: #36152]
note: Description of setting with label #13433 "Play next video automatically"
en: Enable automatic playback of the next file in the list for selected playlist types.
af_za: Stel outomatiese terugspeel van die volgende lêer in die lys in staat vir geselekteerde speellys tiepes.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
af_za: Verstel die metode gebruik om die video te verwerk en te vertoon.

[ctx: #36154]
note: Description of setting with label #13435 "Enable HQ Scalers for scaling above"
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
af_za: Gebruik hoë kwaliteit skaleerders wanneer 'n video opskaleer met ten minste hierdie persentasie. 'n Waarde onder 5% maak min sin aangesien video met hoë GPU las verwerk word sonder enige sigbare prent kwaliteit verbeteringe.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
af_za: Stel VDPAU hardeware dekodering van video lêers in staat, hoofsaaklik gebruik vir NVIDIA grafika en in sommige gevalle AMD grafika.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
af_za: Stel VAAPI hardeware dekodering van video lêers in staat, hoofsaaklik gebruik vir Intel grafika en in sommige gevalle AMD grafika.

[ctx: #36157]
note: Description of setting with label #20470 "Use movie sets for single movies"
en: When enabled, a "Movie set" entry is used even if the movie library contains only a single movie from that set. When disabled, a "Movie set" entry is used only if the movie library contains more than one movie from that set.
af_za: Wanneer in staat gestel, sal 'n "Fliek stel" inskrywing gebruik word al bevat die fliek biblioteek slegs 'n enkele fliek van daardie stel. Wanneer nie in staat gestel, sal 'n "Fliek stel" inskrywing slegs gebruik word as die fliek biblioteek meer as een fliek van die stel bevat.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
af_za: Stel DXVA2 hardeware dekodering van video lêers in staat.

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
af_za: Stel CrystalHD dekodering van video lêers in staat.

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
af_za: Stel VTB hardeware dekodering van video lêers in staat.

[ctx: #36161]
note: Description of setting with label #508 "Startup action"
en: Select an action Kodi will perform on startup.
af_za: Kies 'n aksie wat Kodi sal uitvoer met begin.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
af_za: Stel VideoToolbox hardeware dekodering van video lêers in staat.

[ctx: #36163]
note: Description of setting with label #20471 "Show empty TV shows"
en: Show TV shows with no episodes when browsing the video library.
af_za: Wys TV vertonings met geen episodes wanneer deur die fliek biblioteek blaai.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
af_za: Laat toe dat die verfris tempo van die vertoon verander sodat dit die video raam tempo beste pas. Dit mag gladder video terugspeel lewer.

[ctx: #36165]
note: Description of setting with label #13550 "Delay after change of refresh rate"
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
af_za: Vertraging van herstel gebeurtenis na 'n verandering van verfris tempo

[ctx: #36166]
note: Description of setting with label #13510 "Sync playback to display"
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
af_za: Sinchroniseer video en oudio tot die verfris tempo van die monitor. VideoSpeler sal nie deurvoer oudio gebruik in hierdie geval omdat hermonstering vereis mag word.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
af_za: Kies watter tyd formaat gebruik word om die tyd in die gebruikers koppelvlak te vertoon.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
af_za: Kies of 12 of 24-uur formaat gebruik word om die tyd in die gebruikers koppelvlak te vertoon.

[ctx: #36169]
note: Description of setting with label #13505 "Resample quality"
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
af_za: Kies die kwaliteit van hermonstering vir gevalle waar die oudio uittree by 'n ander monster tempo moet wees as die wat deur die bron gebruik is.[CR][Laag] Is vinnig en sal minimale impak op stelsel hulpbronne hê soos die gebruik van die CPU. [CR][Medium] & [Hoog] Sal progressief meer stelsel bronne gebruik.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
af_za: Strek die video met tot die gestelde persentasie om swart balke te minimeer.

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
af_za: Kies die zoem vlak wat 4:3 videos op wye skerms vertoon word.

[ctx: #36172]
note: Description of setting with label #13430 "Allow hardware acceleration - PRIME"
en: Enable PRIME decoding of video files
af_za: Stel PRIME dekodering van video lêers in staat

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
af_za: Kies watter kort datum formaat gebruik word om die datum in die gebruikers koppelvlak te vertoon.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
af_za: Stel teleteks in staat wanneer 'n lewendige TV stroom kyk.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
af_za: Skaleer teleteks tot 4:3 verhouding.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe video lêer lyste hanteer word.

[ctx: #36177]
note: Description of setting with label #22079 "Default select action"
en: Toggle between [Choose], [Play] (default), [Resume], [Show information] and [Queue item].[CR][Choose] will open a context menu to select an item, e.g. show information.[CR][Play] will automatically play videos from the beginning or if a resume point is present ask whether to play from beginning or to resume.[CR][Resume] Will automatically resume videos from the last position that you were viewing them.[CR][Show information] will open the video's information dialog.[CR][Queue item] will append the video to the video playlist.
af_za: Wissel tussen [Kies], [Speel] (verstek), [Hervat], [Wys inligting] en [Tou item].[CR][Kies] sal 'n konteks kieslys oopmaak om 'n item te selekteer, bv. wys inligting.[CR][Speel] sal outomaties videos van die begin af speel of as 'n hervat punt teenwoordig is vra of van begin af moet speel of moet hervat.[CR][Hervat] sal outomaties videos hervat vanaf die laaste posisie wat jy hulle gekyk het.[CR][Wys inligting] sal die video se inligting dialoog oop maak.[CR][Tou item] sal die video by die video speellys byvoeg.

[ctx: #36178]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
af_za: Onttrek metadata inligting soos kodeks en aspek verhouding uit videos.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
af_za: Wanneer 'n lêer in die biblioteek in skandeer word, sal die metadata titel in plaas van die lêer naam vertoon word.

[ctx: #36180]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract thumbnails to display in library mode.
af_za: Onttrek duimnaelsketse om in biblioteek modus te vertoon.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36182]
note: Description of setting with label #20435 "Combine split video items"
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
af_za: Kombineer multi-deel video lêers, DVD gidse of fliek gidse af na 'n enkele item in nie-biblioteek aansigte.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
af_za: Verwyder die titel, genre, ens. nodusse vanaf die biblioteek aansig. Kies van 'n kategorie vat jou direk na die titel aansig.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe onderskrifte hanteer word.

[ctx: #36185]
note: Description of setting with label #14089 "Font"
en: Set the font type to be used for subtitles.
af_za: Stel die skrif tipe om vir onderskrifte te gebruik.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
af_za: Stel die skrif grootte om vir onderskrifte te gebruik.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
af_za: Stel die skrif styl om vir onderskrifte te gebruik.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
af_za: Stel die skrif kleur om vir onderskrifte te gebruik.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
af_za: Stel die skrif karakter stel om vir onderskrifte te gebruik.

[ctx: #36190]
note: Description of setting with label #21368 "Override subtitles fonts"
en: Override subtitles fonts in subtitle formats such as ASS / SSA.
af_za: Oorskryf onderskrif skrifte in onderskrif formate soos ASS / SSA.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
af_za: Stel 'n pasgemaakte gids vir jou onderskrifte. Hierdie kan 'n lêer gedeelde wees.

[ctx: #36192]
note: Description of setting with label #21460 "Subtitle location on screen"
en: Location of subtitles on the screen. [Bottom of video] / [Top of video] When possible the subtitles will be positioned within the video area (depends on video encoding). Please note that some forced positions in the subtitles cannot be changed.
af_za: Posisie van onderskrifte op die skerm. [Onderkant van video] / [Bokant van video] Wanneer moontlik sal die onderskrifte binne die video area geposisioneer word (hang van video enkodering af). Let asseblief op dat sommige geforseerde posisies in die onderskrifte nie verander kan word nie.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe DVDs, Blu-rays & CDs hanteer word.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
af_za: Outo loop DVD video wanneer skyf in dryf gelaai word.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
af_za: Forseer 'n streek vir DVD terugspeel.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
af_za: Probeer "onoorslaanbare" inleidings voor DVD kieslys oorslaan.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
af_za: Kies die verstek fliek inligtings bron. Sien die byvoegsels bestuurder vir opsies.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
af_za: Kies die verstek TV vertoning inligting bron. Sien die byvoegsels bestuurder vir opsies.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
af_za: Kies die verstek musiek videos inligting bron. Sien die byvoegsels bestuurder vir opsies.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
af_za: Verstellings vir PVR & Lewendige TV.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
af_za: Hierdie kategorie bevat die algemene verstellings vir die PVR & Lewendige TV.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
af_za: Stel die "Personal Video Recorder" (PVR) funksies in staat. Dit vereis dat ten minste een PVR byvoegsel geïnstalleer is.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number from the backend, but use local numbering for channels.
af_za: Sorteer die kanale volgens kanaal nommer vanaf die agtergrondprogram, maar gebruik lokale nommering vir kanale.

[ctx: #36206]
en: Use the channel numbering from the backend.
af_za: Gebruik die kanaal nommering vanaf die agtergrondprogram.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
af_za: Open die kanaal bestuurder, wat toelaat om die kanaal orde, kanaal naam, ikoon, ens. te verander.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
af_za: Gee die agterkant instruksie om vir kanale te soek (as ondersteun).

[ctx: #36209]
en: Clear the databases for PVR data like channels, groups, reminders and guide. Please note that not all data can be restored from the backend afterwards.
af_za: Maak die databasisse skoon vir PVR data soos kanale, groepe, herinneringe en gids. Let asseblief op dat nie alle data na die tyd herstel kan word vanaf die agterkant nie.

[ctx: #36210]
en: Open the client priorities dialog which allows modifying the priority for enabled PVR clients according to your personal preferences, for instance to order channels client by client. Higher value means higher priority.
af_za: Maak die kliënt prioriteite dialoog oop, wat die verandering van die prioriteit van in staat gestelde PVR kliënte volgens jou persoonlike voorkeure toelaat, byvoorbeeld om kanale kliënt vir kliënt te orden. Hoër waarde beteken hoër prioriteit.

[ctx: #36211]
en: This category contains the settings for PVR channels and channel groups.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir PVR kanale en kanaal groepe.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
af_za: Wys program inligting wanneer kanale verander, soos die huidige TV vertoning.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
af_za: Maak die groep bestuurder oop, wat die verandering van groepe en hulle onderskeie kanale toelaat

[ctx: #36214]
en: Preselect the playing channel in windows and dialogs containing channel lists. If enabled and there is a playing channel, the playing channel will be selected when opening a window or dialog containing a channel list. If disabled, the channel previously selected in a window or dialog will be selected when opening a window containing a channel list.
af_za: Selekteer vooraf die spelende kanaal in vensters en dialoë wat kanaal lyste bevat. As in staat gestel en daar is 'n spelende kanaal, sal die spelende kanaal geselekteer word wanneer 'n venster of dialoog wat 'n kanaal lys bevat oop gemaak word. As nie in staat gestel, sal die kanaal wat voorheen geselekteer was in 'n venster of dialoog geselekteer word wanneer 'n venster wat 'n kanaal lys bevat oop gemaak word.

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
af_za: Kies watter lang datum formaat gebruik word om die datum in die gebruikers koppelvlak te vertoon.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
af_za: Gids waar kanaal ikone gestoor word.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
af_za: Soek vir ontbrekende ikone.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
af_za: Hierdie kategorie bevat die elektroniese programmerings gids (EPG) verstellings.

[ctx: #36219]
en: Number of past days to show in the guide and to import from backends.
af_za: Hoeveelheid verlede dae om te wys in die gids en in te voer vanaf agterkante.

[ctx: #36220]
en: Number of future days to show in the guide and to import from backends.
af_za: Hoeveelheid toekomstige dae om te wys in die gids en in te voer vanaf agterkante.

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
af_za: Tyd tussen invoere van gids data vanaf agterkante.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
af_za: Moenie die gids data invoer terwyl TV speel om CPU gebruik te minimeer.

[ctx: #36223]
note: Description of setting with label #13438 "Allow Hardware Accelleration with DRM PRIME"
en: Enable PRIME hardware decoding of video files, used if ffmpeg PRIME hwaccel is available.
af_za: Stel PRIME hardeware dekodering van video lêers in staat, gebruik as ffmpeg PRIME hwaccel beskikbaar is.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
af_za: Versteek "Geen inligting beskikbaar" etikette wanneer geen gids data beskikbaar is vir 'n kanaal nie.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
af_za: Wis die gekaste gids data uit en voer dit daarna weer in vanaf die agterkant.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
af_za: Hierdie kategorie bevat die PVR terugspeel en kanaal skakel verstellings.

[ctx: #36227]
en: Switch to full screen display when starting playback of channels.
af_za: Skakel na volskerm vertoon wanneer terugspeel van kanale begin word.

[ctx: #36228]
note: Description of setting with label #745 "Background Colour"
en: Set the colour to be used for the subtitle background.
af_za: Stel die kleur om te gebruik vir die onderskrif agtergrond.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
af_za: Vertoon sein kwaliteit inligting in die kodek inligting venster (as ondersteun deur die byvoegsel en agterkant).

[ctx: #36231]
en: When flipping through channels using channel up/down buttons, channel switches must be confirmed using the OK button.
af_za: Wanneer deur kanale blaai met kanaal op/af knoppies, moet kanaal veranderinge bevestig word met die OK knoppie.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
af_za: Wanneer kanaal op of af druk, word die werklike kanaal verandering vertraag, wat die gebruiker toelaat on na 'n kanaal nommer te verander sonder om vir elke kanaal verandering te wag.

[ctx: #36233]
en: This category contains settings for recordings.
af_za: Hierdie kategorie bevat verstellings vir opnames.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
af_za: Duur van oombliklike opnames wanneer die opneem knoppie druk. Hierdie waarde sal in ag geneem word as "Oombliklike opneem aksie" gestel is op "Neem vir 'n vaste periode op"

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
af_za: Maak op die skerm kontroles toe na kanale verander het.

[ctx: #36236]
en: If set to a value greater than zero last watched time of channels will be stored the given amount of time after start of channel playback. Otherwise the last watched time will be stored immediately at start of channel playback.
af_za: Indien na 'n waarde groter as nul gestel word, sal die laaste gekykte tyd van kanale gestoor word die gegewe hoeveelheid tyd na begin van kanaal terugspeel. Andersins sal die laaste gekykte tyd gestoor word onmiddelik met begin van kanaal terugspeel.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
af_za: Addisionele tyd om op te neem voor die geskeduleerde begin tyd om toe te laat vir klein uitsaai veranderinge. Word nie deur alle byvoegsels en agterkante ondersteun nie.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
af_za: Addisionele tyd om op te neem na die geskeduleerde eind tyd om toe te laat vir klein uitsaai veranderinge. Word nie deur alle byvoegsels en agterkante ondersteun nie.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
af_za: Vertoon 'n kennisgewing wanneer tydhouers bygevoeg, uitgeloop of verwyder word deur die agterkant.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
af_za: Hierdie kategorie bevat die PVR krag bestuur verstellings, soos wanneer om die PVR agterkant bediener te wek.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
af_za: Voer die wek bevel onder uit wanneer uit hierdie program uitgaan of in hibernasie modus gaan. Die tydstempel van die volgende geskeduleerde opname word aangestuur as parameter.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
af_za: Die bevel sal nie uitgevoer word wanneer 'n opname begin sal word binne hierdie tydverstreke.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
af_za: Die bevel om uit te voer (cmd [timestamp]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
af_za: Tyd om af te trek van die begin tyd van die volgende geskeduleerde opname.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
af_za: Voer die wek bevel elke dag uit op die gegewe tyd.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
af_za: Wanneer om die daaglikse wek bevel uit te voer.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
af_za: Hierdie kategorie bevat die ouer beheer verstellings, as die PVR agterkant bediener ouer beheer ondersteun.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
af_za: Vra vir 'n pin kode vir toegang tot ouer gesluite kanale. Kanale kan gemerk word as gesluit in die kanaal redigeerder op die algemene duimgids. Ouer gesluite kanale kan nie gespeel of opgeneem word sonder om 'n pin in te tik, en die gids inligting is versteek vir daardie kanale.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
af_za: Voer 'n nuwe pin kode in om ouer gesluite kanale oop te sluit.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
af_za: Vra weer vir die pin kode wanneer probeer om toegang te verkry tot 'n ouer gesluite kanaal en die kode nie gevra is nie vir hierdie tyd.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir jou PVR agterkant spesifiek, as deur die PVR byvoegsel en agterkant ondersteun word.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
af_za: Hierdie opsie sal jou na enige spesifieke verstelling vir jou PVR agterkant bring, as deur die PVR byvoegsel en agterkant ondersteun word.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
af_za: Seksie wat verstellings bevat verwant aan musiek lêers en hoe hulle hanteer word.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
af_za: Aksie om uit te voer wanneer die opneem knoppie druk. [Neem huidige vertoning op] sal die huidige vertoning opneem vanaf "nou" tot die einde van die vertoning. As geen TV gids data huidiglik beskikbaar is nie sal 'n vaste lengte opname geskeduleer word wat "nou" begin met die waarde gestel vir "Oombliklike opname tydsduur". [Neem vir 'n vaste periode op] sal 'n vaste lengte opname skeduleer wat "nou" begin met die waarde gestel vir "Oombliklike opname tydsduur". [Vra wat om te doen] sal 'n dialoog oop maak wat verskillende opneem aksies bevat om van te kies, soos "Neem huidige vertoning op", "Neem volgende vertoning op" en sommige vaste duur opnames.

[ctx: #36255]
note: Description of setting with label #13414 "Show song and album artists"
en: When enabled, both song and album artists are shown. When disabled, only album artists are shown and artists that appear only on individual songs from an album are excluded.
af_za: Wanneer in staat gestel, word beide liedjie en album kunstenaars gewys. Wanneer nie in staat gestel, word slegs album kunstenaars gewys en kunstenaars wat slegs op individuele liedjies van 'n album verskyn word uitgesluit.

[ctx: #36256]
note: Description of setting with label #20192 "Fetch additional information during updates"
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
af_za: Gaan haal outomaties album en kunstenaar inligting vanaf inligting verskaffers wanneer liedjies by die biblioteek voeg.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
af_za: Kies die verstek album inligting verskaffer.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
af_za: Kies die verstek kunstenaar inligting verskaffer.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
af_za: Soek vir nuwe en verwyderde media lêers met begin.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
af_za: Indien in staat gestel, sal hierdie raamtempo gebruik word vir strome waar die fps nie bespeur kon word nie.

[ctx: #36262]
note: Description of setting with label #20196 "Export music library"
en: Export parts of the music library to an XML file or NFO files. This will optionally overwrite your current NFO and artwork files.
af_za: Voer dele van die musiek biblioteek uit na 'n XML lêer of NFO lêers. Dit sal opsioneel jou huidige NFO en kuns lêers oorskryf.

[ctx: #36263]
note: Description of setting with label #20197 "Import music library"
en: Import an XML file into the music library database.
af_za: Voer 'n XML lêer in die musiek biblioteek databasis in.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe musiek terugspeel hanteer word.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
af_za: Speel outomaties die volgende item in die huidige gids, byvoorbeeld in "Lêer" aansig na 'n snit gespeel het, sal die volgende snit in dieselfde gids outomaties speel.

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
af_za: Wanneer liedjies gekies word, word hulle in tou geplaas in plaas daarvan dat terugspeel onmiddelik begin.

[ctx: #36267]
note: Description of setting with label #638 "Volume adjustments"
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
af_za: Lees die ReplayGain inligting genkodeer in jou oudio lêers deur 'n program soos MP3Gain en normaliseer die klank vlakke ooreenstemmend.

[ctx: #36268]
note: Description of setting with label #641 "Files with ReplayGain information"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
af_za: Verwysings volume (Voorversterker vlak) om te gebruik vir lêers met genkodeerde ReplayGain inligting. Die verstek is 89 dB soos per standaard. Wees versigtig om te verander.

[ctx: #36269]
note: Description of setting with label #642 "PreAmp Level - Non ReplayGained files"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
af_za: Verwysings volume (Voorversterker vlak) om te gebruik vir lêers sonder genkodeerde ReplayGain inligting. Die verstek is 89 dB soos per standaard. Wees versigtig om te verander.

[ctx: #36270]
note: Description of setting with label #643 "Avoid clipping protection on ReplayGained files"
en: Play file at lower volume, if necessary, to avoid audio limiting clipping protection. Otherwise clipping protection will be provided by the audioengine in those parts that need it.
af_za: Speel lêer teen 'n laer volume, indien nodig, om oudio beperkende knip beskerming te voorkom. Andersins sal oudio knip beskerming voorsien word deur die oudio enjin in daardie dele wat dit nodig het.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
af_za: Kruisdoof glad van een oudio snit na die volgende. Jy kan die hoeveelheid oorvleueling stel van 1-15 sekondes.

[ctx: #36272]
note: Description of setting with label #13400 "Crossfade between songs on the same album"
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
af_za: Laat kruisverdowing toe wanneer albei snitte van die selfde album is.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
af_za: Kies die visualisering wat vertoon gaan word terwyl na musiek luister.

[ctx: #36274]
note: Description of setting with label #39125 "Enable tag reading in file view"
en: When browsing music files in file view read the tags of those not in the music library as you go. This can make large directories slow to display, especially over a network.
af_za: Wanneer deur musiek lêers blaai in lêer aansig, lees die etikette van die wat nie in die musiek biblioteek is nie soos jy gaan. Hierdie kan groot gidse stadig maak om te vertoon, veral oor 'n netwerk.

[ctx: #36275]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" for musicfiles.trackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
af_za: Beheer die manier wat die name van liedjies vertoon word in die gebruikers koppelvlak. Om ordentlik te werk, moet etiket lees in staat gestel wees.

[ctx: #36276]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in file lists.
af_za: Word gebruik om die tweede kolom in lêer lyste te formateer.

[ctx: #36277]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.nowplayingtrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
af_za: Beheer die manier wat die name van liedjies vertoon word in die speel nou lys.

[ctx: #36278]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
af_za: Word gebruik om die tweede kolom in die speel nou lys te formateer.

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
af_za: Beheer die manier wat die name van liedjies vertoon word in biblioteek lyste.

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
af_za: Word gebruik om die tweede kolom in biblioteek lyste te formateer.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
af_za: Soek vir naeldrukke op afgeleë gedeeldes en optiese media. Hierdie kan dikwels die lys van netwerk gidse stadiger maak.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe CDs hanteer word.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
af_za: Outoloop CDs wanneer in dryf sit.

[ctx: #36284]
note: Description of setting with label #227 "Load audio CD information from online service"
en: Read the information belonging to an audio CD, like song title and artist, from the Internet database gnudb.org.
af_za: Lees die oudio CD inligting, soos liedjie titel en kunstenaar, vanaf die Internet databasis gnudb.org.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
af_za: Kies die ligging op jou hardeskyf waar geripte snitte heen gestoor word.

[ctx: #36286]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in audiocds.trackpathformat
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
af_za: Beheer hoe gestoorde musiek benoem word vanaf die etikette. Etikette: [B]%N[/B]: SnitNommer, [B]%S[/B]: SkyfNommer, [B]%A[/B]: Kunstenaar, [B]%T[/B]: Titel, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Jaar, [B]%F[/B]: LêerNaam, [B]%D[/B]: Duur, [B]%J[/B]: Datum, [B]%R[/B]: Gradering, [B]%I[/B]: LêerGrootte.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
af_za: Kies watter oudio enkodeerder om te gebruik wanneer rip.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
af_za: Kies watter kwaliteit jy jou lêers wil rip.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
af_za: Kies watter bistempo om te gebruik vir die gespesifiseerde oudio enkodeerder vir oudio saampersing.

[ctx: #36290]
note: Description of setting with label #665 "Compression level"
en: For FLAC define compression level, default 5.
af_za: Vir FLAC definieer saampersings vlak, verstek 5.

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
af_za: Outo werp skyf uit na rip klaar is.

[ctx: #36292]
note: Description of settings category "Interface -> Startup" with label #14224
en: This category contains startup settings.
af_za: Hierdie kategorie bevat begin verstellings.

[ctx: #36293]
note: Description of setting with label #20223 "Artist information folder"
en: Select the folder where artist information (nfo files and images) should be saved in.
af_za: Kies die gids waarin kunstenaar inligting (nfo lêers en beelde) gestoor moet word.

[ctx: #36294]
note: Description of setting with label #20228 "Use artist sortname"
en: When sorting music items by artist use sortname e.g. Parton, Dolly rather than name.
af_za: Wanneer musiek items sorteer volgens kunstenaar, gebruik sorteer naam bv. Parton, Dolly eerder as naam.

[ctx: #36296]
en: This category contains settings for reminders.
af_za: Hierdie kategorie bevat verstellings vir herinneringe.

[ctx: #36297]
en: Choose a time in seconds after which PVR reminder popups will be automatically closed.
af_za: Kies 'n tyd in sekondes waarna PVR herinnering opspringe outomaties toegemaak sal word.

[ctx: #36298]
en: If enabled, a recording for the programme to remind will be scheduled when auto-closing the reminder popup, if supported by the PVR add-on and backend.
af_za: As in staat gestel, sal 'n opname vir die program om te herinner geskeduleer word wanneer die herinnering popup outo-toemaak, as ondersteun word deur die PVR byvoegsel en agterkant.

[ctx: #36300]
note: Description of setting with label #20226 "Movie set information folder"
en: Select the folder where movie set information (images) are saved locally.
af_za: Kies die vouer waar fliek stel inligting (beelde) lokaal gestoor word.

[ctx: #36301]
en: No 'Movie set information folder' is configured to store movie set images so they will not be exported. Do you want to proceed?
af_za: Geen 'Fliek stel inligting vouer' is opgestel om fliek stel beelde te stoor nie, so hulle sal nie uitgevoer word nie. Wil jy voortgaan?

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
af_za: Seksie wat verstellings bevat verwant aan prente en hoe hulle hanteer word.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe prent lêer lyste hanteer word.

[ctx: #36306]
en: If not using backend channel numbers then start all groups channel numbers from 1.
af_za: As nie agterkant kanaal nommers gebruik nie, begin alle groep kanaal nommers vanaf 1.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
af_za: Genereer outomaties prent duimnaelsketse wanneer prent gids binne gaan.

[ctx: #36308]
note: Description of setting with label #20472 "Show all performers for music videos"
en: When enabled, shows all performers in the artist list for music videos, not just the main artist
af_za: Wanneer in staat gestel, vertoon al die kunstenaars in die kunstenaar lys vir musiek videos, nie net die hoof kunstenaar nie

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
af_za: Wys videos in prent lêer lyste.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe prent skyfievertonings hanteer word.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
af_za: Kies die hoeveelheid tyd wat elke beeld in 'n skyfievertoning vertoon word.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
af_za: Beelde in 'n skyfievertoning sal beeldrol en zoem terwyl vertoon word.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
af_za: Besigtig skyfievertoning beelde in 'n lukraak volgorde.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
af_za: Seksie wat weer verwante verstellings bevat.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die weer diens hanteer word.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
af_za: Kies tot drie liggings waarvoor die weer vertoon kan word.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
af_za: Spesifiseer die verstek weer inligting bron. Sien die byvoegsels bestuurder vir opsies.

[ctx: #36319]
note: Description of settings section with label #14036  "Services"
en: Section containing settings for how services are handled.
af_za: Kategorie wat verstellings bevat vir hoe dienste hanteer word.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings gebruik vir alle dienste.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
af_za: Die naam om te vertoon vir hierdie toestel wanneer verskeie netwerk dienste gebruik word.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die UPnP diens hanteer word. UPnP word ook DLNA op meeste verbruiker elektronika genoem.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
af_za: Stel die UPnP bediener in staat. Dit laat jou toe om media in jou biblioteke te stroom na 'n UPnP kliënt.

[ctx: #36324]
note: Description of setting with label #20188 "Announce library updates"
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
af_za: Wanneer 'n handmatige of outomatiese biblioteek opdatering gebeur, stel UPnP kliënte in kennis.

[ctx: #36325]
note: Description of setting with label #21881 "Allow playback control via UPnP"
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
af_za: Stel die UPnP bediener in staat. Dit laat jou toe om media te stroom vanaf enige UPnP bediener met 'n beheer punt en beheer terugspeel vanaf daardie bediener.

[ctx: #36326]
note: Description of setting with label #21361 "Look for remote UPnP players"
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control its playback.
af_za: Stel die UPnP beheer punt in staat. Dit laat jou toe om media te stroom na enige UPnP kliënt en sy terugspeel te beheer.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die web bediener diens en die toepassing beheer diens hanteer word.

[ctx: #36328]
note: Description of setting with label #263 "Allow remote control via HTTP"
en: Enable remote users to control this application through the built-in web server. Never expose the web server port to the Internet.
af_za: Stel afgeleë gebruikers in staat om hierdie toepassing te beheer deur die ingeboude web bediener. Moet nooit die web bediener poort aan die internet blootstel nie.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
af_za: Definieer die web bediener poort.

[ctx: #36330]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Define the web server username. Must be set when authentication is enabled.
af_za: Definieer die web bediener gebruikersnaam. Moet opgestel wees wanneer waarmerking in staat gestel is.

[ctx: #36331]
note: Description of setting with label #1048 "Password"
en: Define the web server password. Must be set when authentication is enabled.
af_za: Definieer die web bediener wagwoord. Moet opgestel wees wanneer waarmerking in staat gestel is.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
af_za: Kies tussen web koppelvlakke geïnstalleer via die byvoegsel bestuurder.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die afstandbeheer diens hanteer word.

[ctx: #36334]
note: Description of setting with label #791 "Allow remote control from programs on this system"
en: Allow programs on this device to control this application via the JSON-RPC over WebSocket, JSON-RPC over TCP, or EventServer protocol, without authentication.
af_za: Laat programme op hierdie toestel toe om hierdie toepassing te beheer via die JSON-RPC oor WebSocket, JSON-RPC oor TCP, of EventServer protokol sonder waarmerking.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
af_za: Definieer die afstandbeheer poort.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
af_za: Definieer die afstandbeheer poort bereik.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
af_za: Definieer die maksimum hoeveelheid kliënte wat kan konnekteer.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
af_za: Aanvanklike herhaal vertraging (ms).

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
af_za: Aanhoudende herhaal vertraging (ms).

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die Zeroconf netwerk ontdekkings diens hanteer word, vereis vir AirPlay.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
af_za: Laat programme op die netwerk toe om in staat gestelde dienste via Zeroconf te ontdek.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
af_za: Indien in staat gestel, kan die inhoud van ander AirPlay toestelle of programme ontvang word.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
af_za: Stel AirPlay wagwoord beskerming in staat.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
af_za: Stel die AirPlay wagwoord.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die SMB kliënt (Samba) diens hanteer word.

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
af_za: Indien 'n WINS bediener op die netwerk loop, tik sy IP adres hier in. Andersins, los oop.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
af_za: Indien 'n WINS bediener op die netwerk loop, tik sy werksgroep naam hier in. Andersins, los oop.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
af_za: Seksie wat die stelsel verwante verstellings bevat vir die toestel wat hierdie program op installeer is.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
af_za: Stuur outomaties Wake-on-LAN na bediener(s) net voor toegang tot gedeelde lêers of dienste probeer verkry.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
af_za: Verander die manier waarop hierdie program op die geselekteerde skerm vertoon word. Of in 'n venster of volskerm.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
af_za: Verander die resolusie waarin die gebruikers koppelvlak vertoon word.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
af_za: Verander die verfris tempo waarin die gebruikers koppelvlak vertoon word.

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
af_za: Indien in staat gestel, sal volskerm modus toegepas word deur 'n venster te gebruik in plaas van 'n regte volskerm modus. Die hoof voordeel is vir multi-skerm opstellings, sodat ander programme makliker in parallel gebruik kan word. Dit gebruik meer hulpbronne, so terugspeel mag minder glad wees.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
af_za: In 'n multi-skerm konfigurasie sal die skerms wat nie hierdie program vertoon nie uitgedoof word.

[ctx: #36356]
note: Description of settings category with label #1201 "NFS Client"
en: This category contains the settings for how the NFS client is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die NFS kliënt hanteer word.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
af_za: Kalibreer die gebruikers koppelvlak deur die oorskandering aan te pas. Gebruik hierdie hulpmiddel as die beeld wat vertoon word te groot of klein is vir jou vertoon.

[ctx: #36359]
note: Description of setting with label #36042 "Use limited colour range (16-235)"
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
af_za: Gebruik beperkte kleur bereik (16-235) in plaas van vol kleur bereik (0-255). Beperkte bereik behoort gebruik te word as jou vertoon 'n gewone HDMI TV is en nie 'n PC of ander modus het om vol bereik kleur te vertoon nie, maar as jou vertoon 'n PC monitor is dan los hierdie gedeaktiveer om behoorlike swarte te verkry.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe oudio uittree hanteer word.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
af_za: Kies hoe die eienskappe van die oudio uittree gestel word: [Vas] Uittree eienskappe word gestel op die gespesifiseerde monster tempo & luidspreker opstelling by alle tye; [Beste Pas] Uittree eienskappe word gestel om altyd die bron eienskappe so na as moontlik te pas; [Geoptimeer] Uittree eienskappe word gestel met die begin van terugspeel en sal nie verander as die eienskappe van die bron verander nie.

[ctx: #36362]
note: Description of setting with label #34100 "Number of channels"
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
af_za: Kies die hoeveelheid kanale ondersteun deur die oudio verbinding, of die hoeveelheid luidsprekers wanneer gekonnekteer met analoog verbindings. Hierdie verstelling is nie van toepassing op deurgee oudio. Nota: S/PDIF ondersteun slegs 2.0 kanale, maar kan nog steeds multikanaal oudio uitsit deur 'n formaat ondersteun deur deurgee.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
af_za: Versterk AC3 strome wat na 2 kanale afgemeng is.

[ctx: #36364]
note: Description of setting with label #252 "Stereo upmix"
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
af_za: Kies om opmenging van 2 kanaal oudio na die hoeveelheid oudio kanale gespesifiseer deur die kanaal opstelling in staat te stel.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
af_za: Kies hierdie opsie as jou ontvanger Dolby Digital (AC3) strome kan dekodeer.

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
af_za: Selekteer hierdie opsie as jou ontvanger DTS strome kan dekodeer.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
af_za: Kies die maksimum hoeveelheid oudio kanale / luidsprekers beskikbaar vir gedekodeerde oudio. As opties / koaksiale digitale uittrees gebruik word, moet hierdie op 2.0 gestel wees.

[ctx: #36368]
note: Description of setting with label #348 "Enable passthrough"
en: Select to allow passthrough audio for playback of compressed audio such as Dolby Digital (AC3), DTS, etc. The Client of the AudioEngine, for example Videoplayer, might decide to decode the audio stream under certain conditions. In Videoplayer case, passthrough won't be used for live streams and when you sync playback to display.
af_za: Selekteer om deurgee oudio toe te laat vir terugspeel van saamgepersde oudio soos Dolby Digital (AC3), DTS, ens. Die Kliënt van die OudioEnjin, byvoorbeeld Videoplayer, mag besluit om die oudio stroom te dekodeer onder sekere omstandighede. In Videoplayer se geval, sal deurgee nie gebruik word vir lewendige strome en wanneer jy terugspeel met vertoon sinchroniseer.

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
af_za: Kies hierdie opsie as jou ontvanger TrueHD strome kan dekodeer.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
af_za: Selekteer hierdie opsie as jou ontvanger DTS-HD strome kan dekodeer.

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
af_za: Kies die toestel om te gebruik vir die terugspeel van oudio wat gedekodeer is soos mp3.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
af_za: Kies die toestel om te gebruik vir terugspeel van geënkodeerde formate, hierdie is enige van die formate onder in die bekwame ontvanger opsies.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
af_za: Stel op hoe koppelvlak klanke hanteer word, soos kieslys navigasie en belangrike kennisgewings.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe intree toestelle hanteer word.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
af_za: Stel enige aangehegte randtoestelle op.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
af_za: Wanneer geaktiveer, sal jou sleutelbord pyltjies die seleksie skuif op die virtuele sleutelbord. Wanneer gedeaktiveer, sal hulle die wyser van jou teks skuif.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
af_za: Gebruik 'n muis of raak skerm toestel om die koppelvlak te beheer. Nota: Deaktivering sal veroorsaak dat jy beheer oor hierdie program verloor wanneer geen sleutelbord of afstandbeheer teenwoordig is nie.

[ctx: #36378]
note: Description of setting with label #35100 "Enable controller support"
en: Use a game controller to control the interface.
af_za: Gebruik 'n speletjie beheerder om die koppelvlak te beheer.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe Internet toegang hanteer word. Die verstek web koppelvlak kan ook hier gekies word.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
af_za: As jou Internet verbinding 'n instaanbediener gebruik, stel dit hier op.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
af_za: Stel op watter tipe instaan gebruik word.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
af_za: Stel die instaan bediener adres op.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
af_za: Stel die instaan bediener poort op.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
af_za: Stel die instaan bediener gebruikers naam op.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
af_za: Stel die instaan bediener wagwoord op.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
af_za: As jou Internet verbinding beperkte bandwydte beskikbaar het, gebruik hierdie verstelling om bandwydte gebruik van hierdie program binne bepaalde perke te hou.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir krag besparing.

[ctx: #36388]
note: Description of setting with label #1450 "Put display to sleep when idle"
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
af_za: Skakel vertoon af wanneer luier. Handig vir TVs wat afskakel wanneer geen vertoon sein bespeur word.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
af_za: Stel die tyd om te wag vir enige aktiwiteit om te gebeur voor afskakel.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
af_za: Definieer watter aksie om uit te voer wanneer die afskakel funksie tydhouer uitloop.

[ctx: #36391]
note: Description of settings category with label #14092 "Logging"
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir die in staat stel van gebeurtenis en ontfout loghouding. Jy kan ook komponent-spesifieke ontfout loghouding in staat stel om te help om relevante probleme in meer detail na te gaan.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
af_za: Skakel ontfout loghouding aan of af. Handig vir probleme oplos.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
af_za: Kies die gids waarin skermskote gestoor moet word.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
af_za: Stel breedvoerige boodskappe van addisionele biblioteke in staat om in die ontfout log ingesluit te word.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die meester slot funksie hanteer word.

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
af_za: Hier kan jy die meester slot aktiveer of deaktiveer en die PIN kode definieer wat gebruik word om dit oop te sluit. Jy kan ook spesifiseer watter areas van die program 'n PIN sal nodig hê vir toegang tot hulle.

[ctx: #36397]
note: Description of setting with label #20076 "Ask for master lock code on startup"
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
af_za: Indien in staat gestel, word die meester sluit kode vereis om hierdie program oop te sluit met begin.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
af_za: Definieer die maksimum hoeveelheid herprobere voor hierdie program toemaak.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die kas funksie hanteer word.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
af_za: Stel kas in staat vir terugspeel van video, oudio of DVDs vanaf hardeskyf.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
af_za: Stel kas in staat vir terugspeel van video vanaf DVD-ROM.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
af_za: Stel kas in staat vir video terugspeel vanaf lokale netwerk.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
af_za: Stel kas in staat vir video terugspeel vanaf Internet.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
af_za: Stel kas in staat vir terugspeel van oudio vanaf DVD-ROM.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
af_za: Stel kas in staat vir oudio terugspeel vanaf lokale netwerk.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
af_za: Stel kas in staat vir oudio terugspeel vanaf Internet.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
af_za: Stel kas in staat vir terugspeel van DVD vanaf DVD-ROM.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
af_za: Stel kas in staat vir DVD terugspeel vanaf lokale netwerk.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
af_za: Stel kas in staat vir onbekende tipes vanaf Internet.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
af_za: Nog geen inligting beskikbaar.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
af_za: Spesifiseer die tipe afstandbeheer wat gebruik word.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
af_za: Loop altyd 'n Kodi helper sodat die afstandbeheer gebruik kan word om Kodi te begin.

[ctx: #36418]
note: Description of setting with label #13603 "Sequence delay time"
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
af_za: Spesifiseer die vertraging tussen knoppie sekwensies op 'n universale afstandbeheer.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
af_za: Definieer liggings gebruik vir onttrekking van weer inligting.

[ctx: #36420]
note: Description of setting with label #20222 "Look for external subtitles"
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
af_za: Soek vir eksterne onderskrifte vir videos voorsien deur die UPnP bediener. Hierdie kan uitgebreide CPU, lêerstelsel en netwerk las veroorsaak.

[ctx: #36421]
note: Description of setting with label #13437 "Prefer VDPAU Video Mixer"
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
af_za: Verbysteek van die VDPAU menger spaar hulpbronne op lae krag stelsels, maar reduseer beeld kwaliteit effens.

[ctx: #36422]
en: Update official add-ons from
af_za: Opdateer amptelike byvoegsels vanaf

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an item is selected in the guide: [Show context menu] Will trigger the context menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] Will instantly tune to the related channel; [Show information] Will display a detailed information with plot and further options; [Record] Will create a recording timer for the selected item. ["Smart select"] The action is choosen dynamically, depending on whether the event is in the past, now or in the future.
af_za: Kies wat sal gebeur wanneer 'n item in die gids gekies word: [Wys konteks kieslys] Sal die konteks kieslys sneller van waar jy verdere aksies kan kies; [Skakel na kanaal] Sal oombliklik na die verwante kanaal stem; [Wys inligting] Sal gedetailleerde inligting met plot en verdere opsies wys; [Opneem] Sal 'n opneem tydhouer vir die gekose item skep. ["Slim selekteer"] Die aksie word dinamies gekies, afhangende van of die gebeurtenis in die verlede, hede of toekoms is.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
af_za: Wys konteks kieslys

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
af_za: Skakel oor na kanaal

[ctx: #36427]
en: Show information
af_za: Wys inligting

[ctx: #36428]
en: Record
af_za: Neem op

[ctx: #36429]
note: Description of setting with label #667 "Enable Dolby Digital transcoding"
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
af_za: Kies hierdie as die oudio uit verbinding net multi kanaal oudio ondersteun soos Dolby Digital 5.1 (AC-3), soos 'n S/PDIF verbinding. As jou stelsel PCM multikanaal oudio via HDMI ondersteun, los hierdie gedeaktiveer.

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
af_za: Stel op hoe video verwerking versnel sal word. Dit sluit dinge in soos dekodering en skalering.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
af_za: Wys alle gebeurtenisse in die gebeurtenis log vir die huidige profiel met opsies om net spesifieke vlakke te wys.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
af_za: Kies virtuele sleutelbord uitlegte.

[ctx: #36433]
note: Description for video related setting #13457: "vaapi sw filter"
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
af_za: Wanneer in staat gestel, word VAAPI teken metode verkies en die CPU het minder las. As jy hange ondervind, deaktiveer hierdie opsie.

[ctx: #36434]
en: If enabled, switch to the channel with the programme to remind when auto-closing the reminder popup.
af_za: Indien in staat gestel is, skakel na die kanaal met die program om te herinner wanneer die herinnering popup outo toemaak.

[ctx: #36435]
en: Sort channel groups by the order supplied by the backend(s). If enabled, groups cannot be reordered in the Group manager
af_za: Sorteer kanaal groepe volgens die volgorde verskaf deur die agterkant(e). Indien in staat gestel kan groepe nie herrangskik word in die Groep bestuurder nie.

[ctx: #36436]
note: Description for setting #407: "Hardware keyboard layouts" Setting in System -> Input -> Hardware keyboard layouts Select the layout of a physically attached keyboard
en: Select hardware keyboard layout.
af_za: Kies hardeware sleutelbord uitleg.

[ctx: #36437]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Official repositories only (default)
af_za: Slegs offisiële stoorplekke (verstek)

[ctx: #36438]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Any repositories
af_za: Enige stoorplekke

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
af_za: Stel die hoeveelheid volume beheer stappe.

[ctx: #36443]
note: Description of setting with label #14126 "Whitelist"
en: Whitelisted modes give the user the control to choose which display modes are allowed or not allowed to be used
af_za: Gewitlyste modusse gee die gebruiker die beheer om te kies watter vertoon modusse toegelaat word om gebruik te word of nie

[ctx: #36444]
note: Description of setting with label #14127 "Whitelist"
en: Select this option to allow using 3:2 pulldown refresh rates (playing 23.976 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 24 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 23.976 Hz or 24 Hz mode.
af_za: Kies hierdie opsie om gebruik van 3:2 aftrek verfris tempos (speel 23.976 FPS video op 'n 59.94 Hz monitor of speel 24 FPS video op 'n 60 Hz monitor) toe te laat. Jy mag hierdie opsie wil gebruik as jou monitor nie 'n 23.976 Hz of 24 Hz modus het nie.

[ctx: #36445]
note: Description of setting with label #14128 "Whitelist"
en: Select this option to allow using double refresh rates (playing 29.97 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 30 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 29.97 Hz or 30 Hz mode.
af_za: Kies hierdie opsie om gebruik van dubbel verfris tempos (speel 29.97 FPS video op 'n 59.94 Hz monitor of speel 30 FPS video op 'n 60 Hz monitor) toe te laat. Jy mag hierdie opsie wil gebruik as jou monitor nie 'n 29.97 Hz of 30 Hz modus het nie.

[ctx: #36460]
note: Description of settings with label #14112 "Enable event logging"
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
af_za: Gebeurtenis loghouding laat toe om tred te hou met wat gebeur het.

[ctx: #36461]
note: Description of settings with label #14113 "Enable notification event logging"
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
af_za: Kennisgewing gebeurtenisse beskryf normale prosesse en aksies uitgevoer deur die stelsel of gebruiker.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
af_za: Stereoskopiese 3D modus / Huidig

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
af_za: Stereoskopiese 3D modus

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
af_za: Nie in staat gestel

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
af_za: Oor / Onder

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
af_za: Sy by sy

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
af_za: Anaglief rooi / siaan

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
af_za: Anaglief groen / magenta

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
af_za: Ineengevleg

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
af_za: Hardeware gebasseer

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
af_za: Monoskopies / 2D

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
af_za: Anaglief geel / blou

[ctx: #36511]
note: name of a stereoscopic mode
en: Checkerboard
af_za: Checkerbord

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
af_za: Terugspeel modus van stereoskopiese 3D videos

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
af_za: Vra my

[ctx: #36523]
note: Description of setting with label #458 "Limit sampling rate (kHz)"
en: Maximum sampling rate for S/PDIF or sampling rate for fixed output configuration.
af_za: Maksimum monster tempo vir S/PDIF of monster tempo vir vaste uittree opstelling.

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
af_za: Verkose modus

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
af_za: Selfde as fliek (outospeur)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
af_za: Deaktiveer stereoskopiese 3D modus wanneer terugspeel eindig

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
af_za: Kies terugspeel modus

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
af_za: Kies stereoskopiese 3D modus

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
af_za: Kies alternatiewe modus...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
af_za: Selfde as fliek

[ctx: #36533]
note: Description of setting with label #346 "Normalize levels on downmix"
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
af_za: Kies hoe oudio afgemeng word, bv. van 5.1 na 2.0.[CR][Geaktiveer] Behou volume vlak van die oorspronklike oudio bron, hoe die dinamiese bereik ook al saamgepers word.[CR][Gedeaktiveer] Behou die dinamiese bereik van die oorspronklike oudio bron wanneer afgemeng, volume sal egter laer wees. Nota: Dinamiese bereik is die verskil tussen die sagste en hardste klanke in 'n oudio bron. Stel hierdie verstelling in staat as fliek dialoog skaars hoorbaar is.

[ctx: #36534]
note: Description of setting with label #668 "Component-specific logging..."
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
af_za: Spesifiseer addisionele biblioteke wat se breedvoerige boodskappe in die ontfout log ingesluit moet word.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
af_za: Stereoskopiese 3D modus van video

[ctx: #36536]
note: label of a toggle option that allows to invert the stereoscopic 3d mode
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
af_za: Keer stereoskopiese 3D modus om (draai oë om)

[ctx: #36537]
note: Description of setting with label #36520 "Playback mode of stereoscopic videos"
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
af_za: Kies in watter stereoskopiese 3D modus videos gespeel sal word.[CR][Vra my] Sal 'n dialoog wys om die gewensde modus vir elke terugspeel te kies.[CR][Verkose modus] Sal die verkose modus gebruik wat in die "Stelsel -> Video hardeware" seksie van die verstellings gespesifiseer is.[CR][Monoskopies / 2D] Sal die video in mono / 2D speel.[CR][Ignoreer] Deaktiveer enige stereoskopiese 3D verwerking en hantering.

[ctx: #36538]
note: Description of setting with label #36526 Disable stereoscopic mode when playback is stopped
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
af_za: [Geaktiveer] Skakel GUI (en sommige TVs) terug na 2D modus tussen videos in 'n speellys of wanneer terugspeel eindig.[CR][Gedeaktiveer] GUI en TV sal in stereoskopiese 3D modus bly. Vir video speellyste met gemengde stereoskopiese 3D en 2D inhoud, sal die GUI ook in stereoskopiese 3D modus bly, al speel 'n nie-stereoskopiese 2D video.

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
af_za: Verander die stereoskopiese 3D modus van die gebruikers koppelvlak.

[ctx: #36540]
note: Description of setting with label #36524 "Preferred mode"
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
af_za: Die verkose modus waarin stereoskopiese 3D media soos videos gespeel behoort te word.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
af_za: Laat volume beheer vanaf AirPlay kliënte toe.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
af_za: Stel hardeware dekodering van video lêers in staat.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
af_za: Stereoskopiese 3D diepte van onderskrifte

[ctx: #36546]
note: Description of setting with label #36545 "Subtitle stereoscopic depth"
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
af_za: Stel die visuele diepte van onderskrifte vir stereoskopiese 3D videos. Hoe hoër die waarde, hoe nader sal die onderskrifte aan die kyker vertoon.

[ctx: #36547]
note: Description of setting with label #36097 "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: Sets the peak luminance level for GUI elements while the display is in HDR PQ mode. This affects all OSD, subtitles and graphics that are SDR in origin.
af_za: Stel die piek helderheid vlak vir GUI elemente terwyl die vertoon in HDR PQ modus is. Hierdie affekteer alle OSD, onderskrifte en grafika wat SDR in oorsprong is.

[ctx: #36548]
note: Description of setting with label #37021 "Set GUI resolution limit"
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
af_za: Beperk resolusie van GUI om geheue te spaar. Affekteer nie video terugspeel nie. Vereis oor begin.

[ctx: #36549]
note: Description of setting with label #1268 "iOS 8 compatibility mode"
en: Enables support for receiving "Videos" and "Pictures" via AirPlay. This needs to be disabled when using iOS 9 or later clients to restore music streaming via AirPlay. "Videos" and "Pictures" are only supported for iOS clients using iOS 8.x and older.
af_za: Stel ondersteuning vir die ontvang van "Videos" en "Prente" via AirPlay in staat. Hierdie moet deaktiveer word wanneer IOS 9 of latere kliënte gebruik om musiek stroom via AirPlay te herstel. "Videos" en "Prente" word net ondersteun vir IOS kliënte wat IOS 8.x en ouer gebruik.

[ctx: #36550]
note: Name of a setting
en: Stereoscopic 3D effect strength
af_za: Stereoskopiese 3D effek sterkte

[ctx: #36551]
note: Description of setting with label #36550 "Stereoscopic 3D effect strength"
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
af_za: Definieer die sterkte van die stereoskopiese 3D effek in die GUI. Dit word gedoen deur die diepte van persepsie binne die GUI te beheer, so hoe hoër die waarde, hoe meer elemente sal uit die skerm spring. [Nul] Deaktiveer die stereoskopiese 3D effek van die GUI.[CR]Vir 'n goeie visuele ondervinding behoort die waarde hoër te wees vir klein skerms, en laer vir groot skerms. Nota: Hierdie word nie deur alle oortreksels ondersteun nie.

[ctx: #36552]
note: Description of setting "System -> Video output -> NoOfBuffers" with label #36043
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
af_za: Definieer the hoeveelheid aanbiedings buffers deur die grafiese drywer gebruik. Selekteer 2 as die drywer dubbel buffering gebruik of 3 vir trippel buffering.

[ctx: #36553]
note: label of a setting, allowing to specify tonemap method
en: Tone mapping
af_za: Skakering kartering

[ctx: #36554]
note: label of a setting, tone mapping method
en: off
af_za: af

[ctx: #36556]
note: label of a setting, allowing to specify tone mapping parameter
en: Tone mapping parameter
af_za: Skakering kartering parameter

[ctx: #36560]
en: Colour management
af_za: Kleur bestuur

[ctx: #36561]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management" with label #36560
en: Reproduce video colours accurately using a display profile or a 3D lookup table.
af_za: Herproduseer video kleure akkuraat deur 'n vertoon profiel of 'n 3D opsoek tabel te gebruik.

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
af_za: Kleur bestuur modus

[ctx: #36563]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management mode" with label #36562
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
af_za: Gebruik 'n vooraf berekende 3D opsoek tabel vir video kleur korreksie, of bereken die transformasie vir elke video vanaf 'n profiel van jou vertoon. 'n Vooraf berekende 3D opsoek tabel word verkies aangesien dit jou toelaat om van die gevorderde funksies en hoë presisie in ArgyllCMS gebruik te maak. Vertoon profiel gebasseerde korreksie is handig om verskillende parameters te toets, of vertoon verstellings te emuleer wat jy nie 'n 3D LUT vir voorberei het nie.

[ctx: #36565]
note: Description of setting "System -> Video output -> 3D LUT" with label #36564
en: Select the 3DLUT file to be used by default. If you place multiple 3DLUT files in the same directory, then you can switch between them in the OSD menu during video playback. This allows for multiple display profiles to account for different viewing environments and source materials, for example gamma 2.2 for daytime viewing and 2.4 for nighttime.
af_za: Selekteer die 3DLUT lêer om by verstek te gebruik. As jy verskeie 3DLUT lêers in dieselfde gids plaas, dan kan jy tussen hulle skakel in die OSD kieslys gedurende video terugspeel. Hierdie laat toe vir verskeie vertoon profiele om te voorsien vir verskillende besigtigings omgewings en bron materiale, byvoorbeeld gamma 2.2 vir bedags kyk en 2.4 vir snags.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
af_za: ICC vertoon profiel

[ctx: #36567]
note: Description of setting "System -> Video output -> ICC display profile" with label #36566
en: By providing a display profile, you can modify video parameters such as gamma, color primaries and whitepoint during playback. An ICC source profile is created based on the parameters and linked with the display ICC profile set here. This support is experimental and lacks near black adjustment towards display native black (causing raised black level) and white level scaling when a different whitepoint from display native is selected (as a workaround, adjust video brightness down to avoid clipping).
af_za: Deur 'n vertoon profiel te verskaf, kan jy video parameters verander soos gamma, kleur primêres en witpunt gedurende terugspeel. 'n ICC bron profiel word geskep gebasseer op die parameters en gekoppel met die vertoon ICC profiel hier gestel. Hierdie ondersteuning is eksperimenteel en ontbreek naby swart aanpassing na vertoon se eie swart (wat verhoogde swart vlak veroorsaak) en wit vlak skalering wanneer 'n ander witpunt as vertoon se eie geselekteer word (as 'n oplossing, verstel video helderheid af om knip te vermy).

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
af_za: Witpunt

[ctx: #36569]
note: Description of setting "System -> Video output -> Whitepoint" with label #36568
en: Changing video whitepoint to D93 is mainly useful for older Japanese NTSC material which looks too red when played back on a D65 display. Adjust video brightness setting down to avoid clipping to display native whitepoint.
af_za: Verandering van video witpunt na D93 is hoofsaaklik handig vir ouer Japanese NTSC materiaal wat te rooi lyk wanneer terug gespeel word op 'n D65 vertoon. Verstel video helderheid verstelling af om knip na vertoon se eie witpunt te vermy.

[ctx: #36570]
en: Primaries
af_za: Primêres

[ctx: #36571]
note: Description of setting "System -> Video output -> Primaries" with label #36570
en: Select the primary color coordinates according to source material. Older HD material may have been mastered on displays with BT.601 primaries.
af_za: Selekteer die primêre kleur koördinate volgens bron materiaal. Ouer HD materiaal mag gemeester gewees het op vertone met BT.601 primêres.

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
af_za: Gamma modus

[ctx: #36573]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma mode" with label #36572
en: Select the gamma curve formula. Use BT.1886 for gamma curve that accounts for display black and white levels and avoids perceptual clipping. Use input offset for a similar curve with a manually specified effective gamma. Output offset allows for perceptual clipping, but can be used to compensate for incorrect mastering monitor settings that lead to too bright dark details. Absolute gamma does not account for display black at all and will clip the lowest levels to display black on any display with higher than zero black level.
af_za: Selekteer die gamma kurwe formule. Gebruik BT.1886 vir gamma kurwe wat voorsiening maak vir vertoon swart en wit vlakke en waarneembare knip vermy. Gebruik intree afset vir 'n soortgelyke kurwe met 'n handmatige gespesifiseerde effektiewe gamma. Uittree afset laat toe vir waarneembare knip, maar kan gebruik word om te kompenseer vir inkorrekte meestering monitor verstellings wat lei tot te helder donker besonderhede. Absolute gamma maak glad nie voorsiening vir vertoon swart nie en sal die laagste vlakke knip om swart op enige vertoon met hoër as nul swart vlak te vertoon.

[ctx: #36575]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma" with label #36574
en: Gamma for selected gamma curve type. For input and output offset, the result at 50% will match an absolute gamma curve with this gamma value.
af_za: Gamma vir geselekteerde gamma kurwe tipe. Vir intree en uittree afset, sal die resultaat by 50% 'n absolute gamma kurwe pas met hierdie gamma waarde.

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
af_za: Opsoek tabel grootte

[ctx: #36577]
note: Description of setting "System -> Video output -> Lookup table size" with label #36576
en: Specify the resolution for the 3D lookup table. Use a lower resolution for quick preview and higher resolution for more accurate picture. Using a high resolution may take seconds to prepare when parameters are changed or a new video is started.
af_za: Spesifiseer die resolusie vir die 3D opsoek tabel. Gebruik 'n laer resolusie vir vinnige voorskou en hoër resolusie vir meer akkurate beeld. Gebruik van 'n hoë resolusie mag sekondes vat om voor te berei wanneer parameters verander word of 'n nuwe video begin word.

[ctx: #36578]
note: Description of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR" with label #36098
en: Improves video quality by using 10-bit video surfaces for Standard Dynamic Range (SDR) video.[CR][Auto detect] Enables 10 bit for SDR only if the connected display supports HDR.[CR][Always] Enables 10 bit for SDR even if the connected display doesn't support HDR.[CR][Never] Do not use 10 bit for SDR.[CR]HDR passthrough mode always uses 10-bit regardless of this setting.
af_za: Verbeter video kwaliteit deur 10-bis video oppervlakke vir Standard Dynamic Range (SDR) video te gebruik. [CR][Outo speur] Stel 10 bis vir SDR in staat net as die gekonnekteerde vertoon HDR ondersteun.[CR][Altyd] Stel 10 bis vir SDR in staat al ondersteun die gekonnekteerde vertoon nie HDR.[CR][Nooit] Gebruik nie 10 bis vir SDR.[CR]HDR deurgee modus gebruik altyd 10-bis, ongeag van hierdie verstelling.

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
af_za: 3D LUT lêer

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
af_za: ICC Profiel

[ctx: #36583]
en: Input offset
af_za: Intree afset

[ctx: #36584]
en: Output offset
af_za: Uittree afset

[ctx: #36585]
en: Absolute
af_za: Absoluut

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
af_za: D65 (standaard)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
af_za: Outomaties

[ctx: #36598]
note: Description of setting with label #36099 "Dither"
en: Eliminate banding caused by RGB level conversion or other processing by adding a small amount of noise to the picture. This can be disabled for slower systems, or when Kodi is set to limited range RGB output and no video processing is needed.
af_za: Elimineer banding veroorsaak deur RGB vlak omskakeling of ander verwerking deur 'n klein hoeveelheid geraas by die prent te voeg. Hierdie kan deaktiveer word vir stadiger stelsels, of wanneer Kodi gestel is tot beperkte bereik RGB uittree en geen video verwerking nodig is nie.

[ctx: #36599]
note: Description of setting with label #36100 "Dither depth"
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
af_za: Video versagtings uittree presisie in bisse. Gebruik die hoogste verstelling wat nie banding wys nie. Die verstek van 8 word aanbeveel vir meeste stelsels. As jou GPU gestel is om die uittree RGB vlakke te skaleer of jy gebruik 'n skootrekenaar, mag 'n verstelling van 7 of 6 meer banding elimineer. Laer verstellings is beskikbaar slegs vir toets doeleindes om dit maklik te maak om te sien of versagting toegepas word en dat die versagtings geraas pieksel grootte die vertoon resolusie pas.

[ctx: #36600]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die musiek biblioteek hanteer word.

[ctx: #36601]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe musiek lêer lyste hanteer word.

[ctx: #36602]
note: Description of settings category with label #1273 "AirPlay"
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe die AirPlay diens hanteer word.

[ctx: #36603]
note: Description of settings category with label #14220 Display
en: This category contains the settings for displays.
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir vertone.

[ctx: #36605]
en: Updates
af_za: Opdaterings

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
af_za: Installeer opdaterings outomaties

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
af_za: Gee kennis, maar moet nie opdaterings installeer

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
af_za: Soek nooit vir opdaterings

[ctx: #36609]
en: Show notifications
af_za: Vertoon kennisgewings

[ctx: #36610]
note: Description of settings category "Add-ons"
en: This category contains settings for the add-on system.
af_za: Hierdie kategorie bevat verstellings vir die byvoegsel stelsel.

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
af_za: Verander hoe outo opdatering van byvoegsels hanteer word.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
af_za: Wys kennisgewing wanneer 'n byvoegsel opgedateer is.

[ctx: #36613]
note: Description of setting with label #24996 "Manage dependencies"
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
af_za: Bestuur modules en ondersteunings biblioteke wat outomaties installeer is as 'n afhanklike vir ander byvoegsels. Items gelys as "Wees" word nie meer vereis deur enige byvoegsels nie en is veilig om te deïnstalleer.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
af_za: Wys byvoegsels wat huidiglik in die agtergrond hardloop.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
af_za: Onbekende bronne

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
af_za: Laat installering van byvoegsels vanaf onbekende bronne toe.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
af_za: Vir sekuriteit, is installering van byvoegsels vanaf onbekende bronne nie in staat gestel.

[ctx: #36618]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "System -> Add-ons -> Unknown sources"
en: Add-ons will be given access to personal data stored on this device. By allowing, you agree that you are solely responsible for any loss of data, unwanted behaviour, or damage to your device. Proceed?
af_za: Byvoegsels sal toegang gegee word tot persoonlike data gestoor op hierdie toestel. Deur toe te laat, stem jy in dat jy uitsluitlik verantwoordelik is vir enige verlies van data, ongewensde gedrag, of skade aan jou toestel. Gaan voort?

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
af_za: Hoë kwaliteit afskalering

[ctx: #36620]
note: Description of setting "Pictures -> Slideshow -> High Quality Downscaling" with label #36619
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
af_za: Stel hoë kwaliteit afskalering van prente in staat (gebruik meer geheue en het matige werkverrigtings impak).

[ctx: #36621]
note: Label of a setting, allow the maximum smbclient protocol to be configured
en: Maximum protocol version
af_za: Maksimum protokol weergawe

[ctx: #36622]
note: Description of setting with label #36621 "Maximum protocol version"
en: Set the maximum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 or SMBv1 compatibility may be required with older NAS and Windows shares.
af_za: Stel die maksimum SMB protokol weergawe om te onderhandel wanneer verbindings maak. Forseer van SMBv2 of SMBv1 versoenbaarheid mag vereis word met ouer NAS en Windows gedeeldes.

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
af_za: Geen

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
af_za: Klient

[ctx: #36628]
note: Label of a setting, allow the minimum smbclient protocol to be configured
en: Minimum protocol version
af_za: Minimum protokol weergawe

[ctx: #36629]
note: Description of setting with label #36628 "Minimum protocol version"
en: Set the minimum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 may be required to prevent SMBv1 use on some OS.
af_za: Stel die minimum SMB protokol weergawe om te onderhandel wanneer verbindings maak. Forseer van SMBv2 mag vereis word om SMBv1 te verhoed op sommige OSe.

[ctx: #36630]
note: Label of a setting, sets additional config required for some proprietary SMBv1 implementations (mostly routers)
en: Use legacy security
af_za: Gebruik verouderde sekuriteit

[ctx: #36631]
note: Description of setting with label #36630 "Use legacy security"
en: Force weak SMBv1 security for compatibility with the USB sharing features on some WiFi routers and NAS devices.
af_za: Forseer swak SMBv1 sekuriteit vir versoenbaarheid met die USB deel funksies op sommige WiFi routers en NAS toestelle.

[ctx: #36632]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control via HTTP"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should never be exposed on the Internet. A password should be set below. Proceed?
af_za: Enige iemand wat toegang tot die web koppelvlak het sal hierdie toepassing heeltemal kan beheer, en dus ook hierdie toestel. So dit behoort nooit aan die internet blootgestel te word nie. 'n Wagwoord behoort onder gestel te word. Gaan voort?

[ctx: #36633]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control from applications on other systems"
en: These services offer neither authentication nor encryption. Anyone who can connect to them will be able to completely control this application and, therefore, this device, so they should never be exposed to the Internet. Proceed?
af_za: Hierdie dienste bied nie waarmerking of enkripsie nie. Enige iemand wat toegang tot die web koppelvlak het sal hierdie toepassing heeltemal kan beheer, en dus ook hierdie toestel. So dit behoort nooit aan die internet blootgestel te word nie. Gaan voort?

[ctx: #36634]
note: Text in confirm dialog when disabling setting "Services -> Control -> Require authentication"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should be secured by a password. Are you sure you want to disable authentication?
af_za: Enige iemand wat toegang tot die web koppelvlak het sal hierdie toepassing heeltemal kan beheer, en dus ook hierdie toestel. So dit behoort met 'n wagwoord beveilig te word. Is jy seker jy wil waarmerking deaktiveer?

[ctx: #36635]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration
en: If web server authentication is enabled, a password must be entered as well.
af_za: Indien web bediener waarmerking in staat gestel is moet 'n wagwoord ook ingetik word.

[ctx: #36636]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration by enabling authentication without a password set
en: You must first enter a password before web server authentication can be enabled.
af_za: Jy moet eers 'n wagwoord intik voor web bediener waarmerking in staat gestel kan word.

[ctx: #36638]
note: Menuitem at "Settings -> System -> Add-ons"
en: Remove all orphaned add-ons
af_za: Verwyder alle wees byvoegsels

[ctx: #36639]
note: Description of setting with label #36638 "Remove all orphaned dependencies"
en: Remove all modules and support libraries that have been automatically installed and are in an orphaned state.
af_za: Verwyder alle modules en ondersteunings biblioteke wat outomaties installeer is en in 'n wees toestand is.

[ctx: #36640]
note: Dialog caption
en: Orphaned add-ons
af_za: Wees byvoegsels

[ctx: #36641]
note: Dialog text if orphaned add-ons were found and removed
en: The following orphaned add-ons were removed from your system: {0:s}.
af_za: Die volgende wees byvoegsels is verwyder vanaf jou stelsel: {0:s}.

[ctx: #36642]
note: Dialog text if no more orphaned add-ons left on the system
en: No orphaned add-ons to remove.
af_za: Geen wees byvoegsels om te verwyder nie.

[ctx: #36899]
note: Description of setting with label #729 "Enable SSL"
en: Enables SSL encryption in the webserver. Certificate special://userdata/server.pem and Key special://userdata/server.key must be created manually
af_za: Stel SSL enkripsie in staat in die webbediener. Sertifikaat special://userdata/server.pem en Sleutel special://userdata/server.key moet handmatig geskep word

[ctx: #36900]
en: movie
af_za: fliek

[ctx: #36901]
en: movies
af_za: flieks

[ctx: #36902]
en: TV show
af_za: TV vertoning

[ctx: #36903]
en: TV shows
af_za: TV vertonings

[ctx: #36904]
en: season
af_za: seisoen

[ctx: #36905]
en: seasons
af_za: seisoene

[ctx: #36908]
en: music video
af_za: musiek video

[ctx: #36909]
en: music videos
af_za: musiek videos

[ctx: #36910]
en: set
af_za: Stel

[ctx: #36911]
en: sets
af_za: Stelle

[ctx: #36912]
en: video
af_za: Video

[ctx: #36913]
en: videos
af_za: Video’s

[ctx: #36914]
en: music
af_za: musiek

[ctx: #36915]
en: music
af_za: musiek

[ctx: #36916]
en: artist
af_za: kunstenaar

[ctx: #36917]
en: artists
af_za: kunstenaars

[ctx: #36918]
en: album
af_za: Album

[ctx: #36919]
en: albums
af_za: Album

[ctx: #36920]
en: song
af_za: Liedjie

[ctx: #36921]
en: songs
af_za: Liedjies

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
af_za: (Visueel gestremd)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
af_za: (Direkteur se kommentaar)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
af_za: (Direkteur se kommentaar 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
af_za: Laas gebruikte profiel

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
af_za: Blaai in

[ctx: #37016]
note: Description of setting with label #448 "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
af_za: Kies hierdie opsie as jou ontvanger Dolby Digital Plus (E-AC3) strome kan dekodeer.

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
af_za: Stel GUI resolusie limiet

[ctx: #37022]
en: UPnP player
af_za: UPnP speler

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
af_za: Wil jy terugspeel stop op die afgeleë toestel?

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
af_za: Stel oudio enkodeerder verstellings op soos kwaliteit en saampersings vlak

[ctx: #37026]
en: Auto
af_za: Outo

[ctx: #37030]
en: Unlimited
af_za: Onbeperk

[ctx: #37031]
note: Description of setting #14102 Blu-ray playback mode
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
af_za: Spesifiseer hoe Blu-rays oop gemaak / terug gespeel moet word. Nota: Sommige skyf kieslyste word nie volledig ondersteun nie en mag probleme veroorsaak.

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
af_za: Toeganklikheid

[ctx: #37033]
note: Description of category #287 Subtitles
en: This category contains the settings for subtitles
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir onderskrifte

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
af_za: Verkies oudio stroom vir die visueel gestremd

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
af_za: Verkies die oudio stroom vir die visueel gestremd bo ander oudio strome van dieselfde taal

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
af_za: Verkies oudio stroom vir die gehoor gestremd

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
af_za: Verkies die oudio stroom vir die gehoor gestremd bo ander oudio strome van dieselfde taal

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
af_za: Verkies onderskrifte vir die gehoor gestremd

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
af_za: Verkies die onderskrif stroom vir die gehoor gestremd bo ander onderskrif strome van dieselfde taal

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
af_za: Verkies verstek oudio strome

[ctx: #37041]
note: Description of setting #37040 Playback
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
af_za: Indien in staat gestel, sal oudio strome wat gevlag is as verstek (en die verkose taal pas) verkies word bo oudio strome met hoër kwaliteit (hoeveelheid kanale, kodek, ...).

[ctx: #37042]
note: Description of setting Skip steps
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
af_za: Definieer watter stap groottes om te gebruik wanneer die oorslaan knoppies druk. As meer stappe gekies word vir 'n oorslaan rigting, kan hulle toegepas word deur opeenvolgende drukke van die oorslaan knoppie binne die gedefinieerde oorslaan vertraging. Vorentoe (positiewe) en agteruit (negatiewe) stappe kan onafhanklik definieer word.

[ctx: #37043]
note: Description of setting Skip delay
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
af_za: Definieer die tyd om te wag vir opeenvolgende sleutel drukke voor die oorslaan uitgevoer word. Net van toepassing wanneer slim oorslaan gebruik (wanneer meer as een oorslaan stap vir 'n rigting gebruik).

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
af_za: Onttrek hoofstuk duimnaelsketse

[ctx: #37045]
note: Description of setting #37044 Extract chapter thumbnails"
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
af_za: Onttrek hoofstuk duimnaelsketse vir vertoon in die hoofstukke / boekmerke dialoog. Hierdie mag CPU las verhoog.

[ctx: #37048]
note: Setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable WS-Discovery Service
af_za: Stel WS-Discovery Diens in staat

[ctx: #37049]
note: Description of setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable service to search for SMB services using the WS-Discovery protocol
af_za: Stel diens in staat om vir SMB dienste te soek deur gebruik van die WS-Discovery protokol

[ctx: #37050]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]WS-Discovery[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]WS-Discovery[/B] komponent

[ctx: #37051]
note: Setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS Protocol Version
af_za: NFS Protokol Weergawe

[ctx: #37052]
note: Description of setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS protocol version to use when establishing NFS connections
af_za: NFS protokol weergawe om te gebruik wanneer NFS konneksies gevestig word

[ctx: #37053]
note: Settings / Services "Chunk Size" group label
en: Chunk Size
af_za: Datablok Grootte

[ctx: #37054]
note: Setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: NFS Chunk Size
af_za: NFS Datablok Grootte

[ctx: #37055]
note: Description of setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: Data chunk size used on NFS connections
af_za: Datablok grootte gebruik op NFS konneksies

[ctx: #37056]
note: Setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: SMB Chunk Size
af_za: SMB Datablok Grootte

[ctx: #37057]
note: Description of setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: Data chunk size used on SMB connections
af_za: Datablok grootte gebruik op SMB konneksies

[ctx: #37101]
note: Settings / Services "Caching" category label
en: Caching
af_za: Cacheberging

[ctx: #37102]
note: Description of category #37101 "Caching"
en: This category contains settings that configure caching of local and network files, and internet streams.
af_za: Hierdie kategorie bevat verstellings wat die cacheberging van lokale en netwerk lêers en internet strome opstel.

[ctx: #37103]
note: Setting #37103 "Buffer Mode"
en: Buffer Mode
af_za: Buffer Modus

[ctx: #37104]
note: Description of setting #37103 "Buffer Mode"
en: Configure the media content to buffer.
af_za: Stel die media inhoud om te buffer op.

[ctx: #37105]
note: Setting #37105 "Memory Size"
en: Memory Size
af_za: Geheue Grootte

[ctx: #37106]
note: Description of setting #37105 "Memory Size"
en: The size of the memory buffer in Mbytes. Setting zero (0) forces buffering to disk, which is not recommend on flash storage devices (eMMC, SD cards, SSD).
af_za: Die grootte van die geheue buffer in Mbytes. Verstelling zero (0) forseer buffering na skyf, wat nie aanbeveel word vir flash stoor toestelle nie (eMMC, SD kaarte, SSD).

[ctx: #37107]
note: Setting #37107 "Read Factor"
en: Read Factor
af_za: Lees Faktor

[ctx: #37109]
note: Description of setting "Chunk Size"
en: The data chunk size to use when a filesystem or protocol does not force the value, e.g. NFS will override this with its own value.
af_za: Die datablok grootte om te gebruik wanneer 'n lêerstelsel of protokol nie die waarde forseer nie, byvoorbeeld NFS sal hierdie met eie waarde oorskryf.

[ctx: #37110]
note: Value of setting - NONE
en: No buffer
af_za: Geen buffer

[ctx: #37111]
note: Value of setting - TRUE INTERNET
en: Only buffer true internet streams: HTTP, HTTPS, etc.
af_za: Buffer slegs ware internet strome: HTTP, HTTPS, ens.

[ctx: #37112]
note: Value of setting - INTERNET
en: Buffer all internet filesystems, including: FTP, WebDAV, etc.
af_za: Buffer alle internet lêerstelsels, insluitend: FTP, WebDAV, ens.

[ctx: #37113]
note: Value of setting - NETWORK
en: Buffer all network filesystems, including: SMB, NFS, etc.
af_za: Buffer alle netwerk lêerstelsels, insluitend: SMB, NFS, ens.

[ctx: #37114]
note: Value of setting - ALL
en: Buffer all filesystems, including local files
af_za: Buffer alle lêerstelsels, insluitend lokale lêers

[ctx: #37115]
note: Value of setting #37105 "Memory Size"
en: Caches entire file on disk storage
af_za: Cache hele lêer op skyf berging

[ctx: #37116]
note: Value of setting #37107 "Read Factor"
en: Adaptive
af_za: Aanpasbaar

[ctx: #37120]
note: Value of setting - Byte
en: {0:d} Byte
af_za: {0:d} Greep

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
af_za: Wys "Alle items" inskrywing

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
af_za: Wys "Alle items" inskrywing in gids, bv. "Alle albums" of "Alle seisoene".

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
af_za: Beperk GUI opdaterings gedurende terugspeel

[ctx: #38014]
note: Description for the setting with label #38013 "Limit GUI updates when playing video"
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
af_za: Beperk die spoed (fps) gebruik om die GUI op te dateer terwyl videos speel. Hierdie kan CPU las verlaag en probleme met terugspeel terwyl die GUI vertoon word regmaak.

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
af_za: Onbeperk

[ctx: #38017]
note: Description of setting #14111 "Blu-ray region code"
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
af_za: Streek A - Amerika, Oos Asië en Suidoos Asië. Streek B - Afrika, Midde Ooste, Suidwes Asië, Europa, Australië, Nieu-Seeland. Streek C - Sentraal Asië, vasteland China, Mongolië, Suid Asië, Belarus, Rusland, Oekraïne, Kasakstan.

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
af_za: My gradering

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
af_za: Geen gradering

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
af_za: Stel my gradering

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
af_za: Inligting voorsiener seleksie

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
af_za: Kies inligting verskaffer

[ctx: #38026]
en: Appearances
af_za: Voorkomste

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
af_za: Video stroom

[ctx: #38032]
note: Label for an option to select the angle to play if current disc has more than one angle
en: Angle
af_za: Hoek

[ctx: #38033]
en: Role
af_za: Rol

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
af_za: Orkes

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
af_za: Liriekskrywer

[ctx: #38036]
note: Remixer of the song (if present)
en: Remixer
af_za: Hermenger

[ctx: #38037]
note: Arranger of the song (if present)
en: Arranger
af_za: Verwerker

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
af_za: Ingenieur

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
af_za: Vervaardiger

[ctx: #38040]
note: DJMixer of the song (if present)
en: DJMixer
af_za: DJMenger

[ctx: #38041]
note: Mixer of the song (if present)
en: Mixer
af_za: Menger

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
af_za: [Ontbreek]

[ctx: #38043]
note: Title album artists node, and music item to export output, see #38306
en: Album artists
af_za: Album kunstenaars

[ctx: #38044]
note: Title all artists node
en: Song & album artists
af_za: Liedjie & album kunstenaars

[ctx: #38045]
note: Title all contributors node (any role e.g. composer, piano, producer, engineer)
en: All contributors
af_za: Alle bydraers

[ctx: #38046]
note: Title all roles node
en: All roles
af_za: Alle rolle

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
af_za: Musiek biblioteek moet etikette van lêers oor deursoek. Wil jy nou deursoek?

[ctx: #38061]
note: Extra scraping question on upgrade from previous version
en: Fetch additional information for albums and artists? This could take some time so you may prefer to do this later
af_za: Gaan haal addisionele inligting vir albums en kunstenaars? Hierdie kan bietjie tyd vat so jy mag verkies om dit later te doen

[ctx: #38062]
note: Full tag scanning question on library update (by default tags are only scanned when the file has changed since last time)
en: Do full tag scan even when music files are unchanged?
af_za: Doen volle etiket deursoek, selfs wanneer musiek lêers onveranderd is?

[ctx: #38063]
note: Item in selection list #38338. Settings will change the default addon used to fetch artist or album information, related to #20195, #20193 and #20194
en: Set default information provider
af_za: Stel die verstek inligting verskaffer

[ctx: #38064]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific artist, related to #20195
en: Set for this artist
af_za: Stel vir hierdie kunstenaar

[ctx: #38065]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all artists in node, related to #20195
en: Set for all artists shown
af_za: Stel vir alle kunstenaars vertoon

[ctx: #38066]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific album, related to #20195
en: Set for this album
af_za: Stel vir hierdie album

[ctx: #38067]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all albums in node, related to #20195
en: Set for all albums shown
af_za: Stel vir alle albums vertoon

[ctx: #38068]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all artists shown in node, after #38065
en: Use this information provider for all the artists shown here?
af_za: Gebruik hierdie inligting verskaffer vir al die kunstenaars hier vertoon?

[ctx: #38069]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all albums shown in node, after #38067
en: Use this information provider for all the albums shown here?
af_za: Gebruik hierdie inligting verskaffer vir al die albums hier vertoon?

[ctx: #38070]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default artist information provider, after #38063
en: Use this information provider for all artists, clearing any previous settings for specific artists?
af_za: Gebruik hierdie inligting verskaffer vir alle kunstenaars, en vee alle vorige verstellings vir spesifieke kunstenaars uit?

[ctx: #38071]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default album information provider, after #38063
en: Use this information provider for all albums, clearing any previous settings for specific albums?
af_za: Gebruik hierdie inligting verskaffer vir alle albums, en vee alle vorige verstellings vir spesifieke albums uit?

[ctx: #38072]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for all the artists or albums in the node immediately
en: Do you want to refresh information for all these items now?
af_za: Wil jy inligting vir al hierdie items nou verfris?

[ctx: #38073]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for the current artist or album immediately
en: Do you want to refresh information for this item now?
af_za: Wil jy inligting vir hierdie item nou verfris?

[ctx: #38075]
en: * All discs
af_za: * Alle skywe

[ctx: #38076]
en: Disc title
af_za: Skyf titel

[ctx: #38077]
en: Total discs
af_za: Totale skywe

[ctx: #38078]
en: Original year
af_za: Oorspronklike jaar

[ctx: #38079]
en: Original date
af_za: Oorspronklike datum

[ctx: #38081]
note: Music property - Album release status
en: Release status
af_za: Uitgee status

[ctx: #38082]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist
en: Added to end of playlist
af_za: By einde van speellys bygevoeg

[ctx: #38083]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist to play next
en: Added to playlist to play next
af_za: By speellys bygevoeg om volgende te speel

[ctx: #38100]
note: Description of section #14200 "Player""
en: Section that contains the settings for the playback of media
af_za: Seksie wat die verstellings vir die terugspeel van media bevat

[ctx: #38101]
note: Description of section #14201 "Media"
en: Section that contains the settings for sources and how media information is collected, stored, shown and navigated
af_za: Seksie wat die verstellings vir bronne en hoe media inligting versamel, gestoor, vertoon en navigeer word bevat

[ctx: #38102]
note: Description of section #14203 "Customise"
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
af_za: Seksie wat die verstellings bevat wat die GUI ondervinding beïnvloed en die GUI/stelsel beheer

[ctx: #38103]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for the playback of videos
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir die terugspeel van videos

[ctx: #38104]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for the playback of music
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir die terugspeel van musiek

[ctx: #38105]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir die terugspeel van prente via 'n skyfievertoning

[ctx: #38106]
note: Description of category #14213 "Language"
en: This category contains the settings for audio / subtitles language and accessibility
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir oudio / onderskrif taal en toeganklikheid

[ctx: #38107]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe inligting vir videos versamel, gestoor, gewys en navigeer word

[ctx: #38108]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe inligting vir musiek versamel, gestoor, gewys en navigeer word

[ctx: #38109]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir hoe inligting vir prente gewys en navigeer word

[ctx: #38110]
note: Description of category #14215 "Databases"
en: This category contains the settings for the library databases
af_za: Hierdie kategorie bevat die verstellings vir die biblioteek databasisse

[ctx: #38111]
note: Description of category #14224 "Other"
en: This category contains other settings for the GUI interface
af_za: Hierdie kategorie bevat die ander verstellings vir die GUI koppelvlak

[ctx: #38112]
note: Description of setting with label #12381 "Switch to visualisation on playback"
en: Automatically go to the visualisation window when audio playback starts
af_za: Gaan outomaties na die visualiserings venster wanneer oudio terugspeel begin

[ctx: #38190]
en: Extract thumbnails from video files
af_za: Onttrek duimnaelsketse vanuit video lêers

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
af_za: Wys prentjie EXIF inligting

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
af_za: As EXIF inligting bestaan (datum, tyd, kamera gebruik, ens.), sal dit vertoon word.

[ctx: #38209]
note: Contextmenu entry to remove the resume point of the currently selected item
en: Reset resume position
af_za: Herstel hervat posisie

[ctx: #38300]
note: Dialog header for settings for how to export specific music library data
en: Export Music Library
af_za: Voer Musiek Biblioteek uit

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
af_za: Enkele lêer

[ctx: #38302]
note: Kind of export output, see #38304
en: Separate files for each item
af_za: Apparte lêers vir elke item

[ctx: #38303]
note: Kind of export output, see #38304
en: To library folders
af_za: Na biblioteek gidse

[ctx: #38304]
note: Selection of export to a single file, many separate files or the library folder(s)
en: Choose kind of export output
af_za: Kies tipe uitvoer uittree

[ctx: #38305]
note: Folder path for export output file or files
en: Destination folder
af_za: Bestemmings gids

[ctx: #38306]
note: Section of music items to export - albums, album artists, song artists etc.
en: Items to export
af_za: Items om uit te voer

[ctx: #38307]
en: Include artwork such as thumbnails and fanart
af_za: Sluit kunswerke soos duimnaelsketse en ondersteunerkuns in

[ctx: #38308]
en: Include items that have not been scraped (to create template NFO files)
af_za: Sluit items wat nie geskraap is nie in (om templaat NFO lêers te skep)

[ctx: #38309]
en: Output information to NFO files
af_za: Voer inligting uit na NFO lêers

[ctx: #38310]
note: See #38309 when NFO and art export disabled so only artist folders
en: Output information to NFO files (currently exporting artist folders only)
af_za: Voer inligting uit na NFO lêers (voer huidiglik slegs kunstenaar gidse uit)

[ctx: #38311]
en: Overwrite existing files
af_za: Oorskryf bestaande lêers

[ctx: #38312]
note: Music item to export output, see #38306
en: Song artists
af_za: Liedjie kunstenaars

[ctx: #38313]
note: Music item to export output, see #38306
en: Other artists
af_za: Ander kunstenaars

[ctx: #38317]
note: Message when trying to do a kind #38303 of export and setting #20223 is empty
en: Unable to export to library folders as the system artist information folder setting is empty
af_za: Nie in staat om uit te voer na biblioteek gidse nie aangesien die stelsel kunstenaar inligting gids verstelling leeg is

[ctx: #38318]
note: Message when trying to do export and destination folder #38305 does not exist
en: Unable to export data as the destination folder does not exist
af_za: Nie in staat om data uit te voer nie aangesien die bestemming gids nie bestaan nie

[ctx: #38319]
note: Button text to start export
en: Export
af_za: Voer uit

[ctx: #38320]
note: Message when adding music source and setting #20223 is empty
en: Do you have local artist information (NFO) and art files that you want to fetch? Set the location of these artist folders now
af_za: Het jy lokale kunstenaar inligting (NFO) en kuns lêers wat jy wil gaan haal? Stel die ligging van hierdie kunstenaar gidse nou

[ctx: #38321]
note: Kind of export output, see #38304
en: Artist folders only
af_za: Slegs kunstenaar gidse

[ctx: #38322]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when albums and artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder and albums to music folders
af_za: Kunstenaars uitgevoer na Kunstenaar Inligting Gids en albums na musiek gidse

[ctx: #38323]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only albums selected
en: Albums exported to music folders
af_za: Albums uitgevoer na musiek gidse

[ctx: #38324]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder
af_za: Kunstenaars uitgevoer na Kunstenaar Inligting Gids

[ctx: #38325]
note: Explanation of what export artist folders only means see #38304
en: Artist subfolders created in Artist Information Folder
af_za: Kunstenaar subgidse geskep in Kunstenaar Inligting Gids

[ctx: #38330]
note: Dialog heading when editing default settings for fetching additional music information
en: Set Music Information Providers
af_za: Stel Musiek Inligting Verskaffers

[ctx: #38331]
note: Dialog heading when editing album information provider
en: Set Album Information Provider
af_za: Stel Album Inligting Verskaffer

[ctx: #38332]
note: Dialog heading when editing artist information provider
en: Set Artist Information Provider
af_za: Stel Kunstenaar Inligting Verskaffer

[ctx: #38333]
note: Use scrapers to fetch additional album and artist information and art during scan
en: Fetch additional information and art during scan
af_za: Gaan haal addisionele inligting en kuns gedurende soek

[ctx: #38334]
note: Scraper to use for additional album information. See #20193
en: Album information provider
af_za: Album inligting verskaffer

[ctx: #38335]
note: Scraper to use for additional artist information. See #20194
en: Artist information provider
af_za: Kunstenaar inligting verskaffer

[ctx: #38336]
note: Location of folder where local art and nfo files can be found for artists. See #20223
en: Local artist information folder
af_za: Lokale kunstenaar inligting gids

[ctx: #38337]
note: Group header describing the settings
en: Options for fetching additional information
af_za: Opsies vir addisionele inligting gaan haal

[ctx: #38338]
note: Selecting what items the settings will be used for, selecting from #38064 to 38067
en: Choose how to apply settings
af_za: Kies hoe om verstellings toe te pas

[ctx: #38339]
note: Heading when selecting from list for #38338
en: How to apply information provider settings
af_za: Hoe om inligting verskaffer verstellings toe te pas

[ctx: #38350]
note: Progress statement when importing music library is processing song playback history data
en: Importing song playback history
af_za: Voer liedjie terugspeel geskiedenis in

[ctx: #38351]
note: Progress statement when importing music library - data matching phase
en: Matching data
af_za: Pas data

[ctx: #38352]
note: Progress statement when importing music library - song history being updated
en: Updating songs
af_za: Opdateer liedjies

[ctx: #38353]
note: Notification of import success "Importing song history - <number of songs matched> updated out of <total songs in xml> imported songs"
en: Importing song history - {0:d} updated out of {0:d} imported songs
af_za: Voer liedjie geskiedenis in - {0:d} opgedateer uit {0:d} ingevoerde liedjies

[ctx: #38354]
note: Message when reading the user specified XML for import to library fails
en: Unable to read xml file
af_za: Kan nie xml lêer lees nie

[ctx: #39004]
note: Description of category "Library" with label #14202
en: This category provides access to the windows for source management and library management facilities
af_za: Hierdie kategorie voorsien toegang tot die vensters vir bron bestuur en biblioteek bestuur fasiliteite

[ctx: #39005]
note: Description of setting "Videos... with label #14242
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
af_za: Hierdie voorsien toegang tot waar video bronne bygevoeg kan word en andersins bestuur word.

[ctx: #39006]
note: Description of setting "Music... with label #14243
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
af_za: Hierdie voorsien toegang tot waar musiek bronne bygevoeg kan word en andersins bestuur word.

[ctx: #39007]
note: Description of setting "Pictures... with label #14244
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
af_za: Hierdie voorsien toegang tot waar prent bronne bygevoeg kan word en andersins bestuur word.

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
af_za: Zoem - 120% wydte

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
af_za: Zoem - 110% wydte

[ctx: #39010]
en: Select sort method
af_za: Selekteer sorteer metode

[ctx: #39011]
en: Maximum wait time for network
af_za: Maksimum wag tyd vir netwerk

[ctx: #39012]
note: Description of setting with label #39011 "Maximum wait time for network"
en: Set the maximum time to wait for the network to come up after starting or waking up. When time has passed before network is up startup will continue.
af_za: Stel die maksimum tyd om te wag vir die netwerk om op te kom na begin of ontwaak. Wanneer tyd verloop het voor netwerk op is, sal begin voort gaan.

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
af_za: Virtuele lêerstelsels

[ctx: #39014]
note: Message of a dialog, asking if related data of an add-on should also be removed on uninstall
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
af_za: Wil jy ook alle verwante data (bv. verstellings) van hierdie byvoegsel verwyder?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
af_za: Prent dekodeerder

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
af_za: Hervat oudioboek

[ctx: #39017]
note: Description of setting with label #21358 "Share my libraries"
en: Enables UPnP. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client and to detect remote UPnP servers.
af_za: Stel die UPnP bediener in staat. Dit laat jou toe om media in jou biblioteke te stroom na 'n UPnP kliënt en om afgeleë UPnP bedieners op te spoor.

[ctx: #39018]
en: optional
af_za: opsioneel

[ctx: #39019]
en: installed
af_za: geïnstalleer

[ctx: #39020]
en: The following additional add-ons will be installed
af_za: Die volgende addisionele byvoegsels sal installeer word

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
af_za: Gaan voort met installasie?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
af_za: Afhanklikhede

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
af_za: Geslag

[ctx: #39026]
note: Brief comment to distinguish artists with the same name e.g "former bassist with Journey"
en: Disambiguation
af_za: Ondubbelsinnigheid

[ctx: #39027]
note: Sort name of artist (e.g. Jackson, Michael)
en: Sortname
af_za: Sorteernaam

[ctx: #39028]
note: Text for yes/no dialog when silently uninstalling an add-on
en: Add-on: {0:s}[CR]Origin: {1:s}[CR]Version: {2:s}[CR]- will be uninstalled and replaced. Would you like to proceed?
af_za: Byvoegsel: {0:s}[CR]Oorsprong: {1:s}[CR]Weergawe: {2:s}[CR]- sal deïnstalleer en vervang word. Wil jy voort gaan?

[ctx: #39029]
note: Text for yes/no dialog to indicate that an add-on was manually installed
en: Manually installed
af_za: Handmatig geïnstalleer

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
af_za: Bron

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
af_za: Bronne

[ctx: #39100]
en: Perform on startup
af_za: Voer uit met begin

[ctx: #39101]
note: Startup action option label
en: Play TV
af_za: Speel TV

[ctx: #39102]
en: Play Radio
af_za: Speel Radio

[ctx: #39103]
en: Unable to configure network location. Invalid path given.
af_za: Nie in staat om netwerk ligging op te stel nie. Ongeldige pad gegee.

[ctx: #39104]
en: View as text
af_za: Besigtig as teks

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
af_za: verstek

[ctx: #39106]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_FORCED
en: forced
af_za: geforseer

[ctx: #39107]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_HEARING_IMPAIRED
en: captions
af_za: titels

[ctx: #39108]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_VISUAL_IMPAIRED
en: audio description
af_za: oudio beskrywing

[ctx: #39109]
en: Select Program
af_za: Selekteer program

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
af_za: Selekteer resolusie

[ctx: #39111]
note: audio flag - FLAG_ORIGINAL language prefix displayed in audio settings stream selection
en: original
af_za: oorspronklik

[ctx: #39112]
note: Used for a setting which allows centre channel (voice/speech) volume to be adjusted when downmixing.
en: Downmix: Center Mix Level
af_za: Afmeng: Middel Meng Vlak

[ctx: #39113]
note: Help text for 39112
en: Center Mix Level in dB relative to metadata or default (-3 dB)
af_za: Middel Meng Vlak in dB relatief tot metadata of verstek (-3dB)

[ctx: #39114]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode thumb
af_za: Episode naeldruk

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
af_za: Fliek plot

[ctx: #39117]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Announcer[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]Aanbieder[/B] komponent

[ctx: #39118]
note: Label for action to present native iOS sharing sheet
en: Share debug log
af_za: Deel ontfout log

[ctx: #39119]
en: Last modified
af_za: Laas gewysig

[ctx: #39120]
en: Skip filename matching for external audio tracks
af_za: Slaan lêer passing oor vir eksterne oudio bane

[ctx: #39121]
note: Label for section of settings controling what is shown on the library windows
en: Library Display and Navigation
af_za: Biblioteek Vertoon en Navigasie

[ctx: #39122]
note: Label for section of settings controling how library is populated
en: Library Information Sources
af_za: Biblioteek Inligting Bronne

[ctx: #39123]
note: Label for section of settings, label for artwork file browse dialog
en: Artwork
af_za: Kunswerk

[ctx: #39124]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Add-ons[/B] component
af_za: Breedvoerige loghouding vir die [B]Byvoegsel[/B] komponent

[ctx: #39125]
en: Enable tag reading in file view
af_za: Stel etiket lees in lêer aansig in staat

[ctx: #39127]
en: Use all local image files as artwork
af_za: Gebruik alle lokale beeld lêers as kunswerke

[ctx: #39129]
en: Use all remote artwork fetched by scrapers
af_za: Gebruik alle afgeleë kunswerke gehaal deur skrapers

[ctx: #39131]
en: Artist art types whitelist
af_za: Kunstenaar kuns tipes witlys

[ctx: #39133]
en: Album art types whitelist
af_za: Album kuns tipes witlys

[ctx: #39134]
note: Description of setting with label #39133 "Album art types whitelist"
en: Limit the album artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
af_za: Beperk die album kunswerk wat lokaal gehaal of toegepas word vanaf skraper afgeleë kuns resultate tot net die kuns tipes in die witlys

[ctx: #39135]
en: Thumbnail image files
af_za: Duimnaelskets beeld lêers

[ctx: #39137]
en: Artwork level
af_za: Kunswerk vlak

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
af_za: Maksimum

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
af_za: Basies

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
af_za: Pasgemaak

[ctx: #39143]
en: Movie art types whitelist
af_za: Fliek kuns tipes witlys

[ctx: #39144]
note: Description of setting with label #39150 "Movie art types whitelist"
en: Limit the movie and movie set artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
af_za: Beperk die fliek en fliek stel kunswerk wat lokaal gehaal of toegepas word vanaf skraper afgeleë kuns resultate tot net die kuns tipes in die witlys

[ctx: #39145]
en: TV show art types whitelist
af_za: TV vertoning kuns tipes witlys

[ctx: #39146]
note: Description of setting with label #39152 "TV show art types whitelist"
en: Limit the TV show and season artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
af_za: Beperk die TV vertoning en seisoen kunswerk wat lokaal gehaal of toegepas word vanaf skraper afgeleë kuns resultate tot net die kuns tipes in die witlys

[ctx: #39147]
en: Episode art types whitelist
af_za: Episode kuns tipe witlys

[ctx: #39148]
note: Description of setting with label #39154 "Episode art types whitelist"
en: Limit the episode artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
af_za: Beperk die episode kunswerk wat lokaal gehaal of toegepas word vanaf skraper afgeleë kuns resultate tot net die kuns tipes in die witlys

[ctx: #39149]
en: Music video art types whitelist
af_za: Musiek video kuns tipes witlys

[ctx: #39150]
note: Description of setting with label #39156 "Music video art types whitelist"
en: Limit the music video artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
af_za: Beperk die musiek video kunswerk wat lokaal gehaal of toegepas word vanaf skraper afgeleë kuns resultate tot net die kuns tipes in die witlys

[ctx: #39151]
note: Display Hardware scaling filter setting toggle
en: Display hardware scaling filter
af_za: Vertoon hardeware skalering filter

[ctx: #39152]
note: Description
en: Integer scaling (IS) is a Nearest-Neighbor(NN) upscaling technique using Display Engine
af_za: Heelgetal skalering (Integer Scaling) is 'n Naaste-Buurman (Nearest-Neighbour) opskalering tegniek wat Display Engine gebruik

[ctx: #39153]
en: Windowing system:
af_za: Venster stelsel:

[ctx: #39154]
note: Override subtitles styles setting list
en: Override subtitles styles
af_za: Oorskryf onderskrif style

[ctx: #39156]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Positions
af_za: Posisies

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
af_za: Style

[ctx: #39158]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles and positions
af_za: Style en posisies

[ctx: #39159]
note: Subtitle border size setting toggle
en: Border size
af_za: Grens grootte

[ctx: #39160]
note: Subtitle border colour setting
en: Border colour
af_za: Grens kleur

[ctx: #39161]
note: CC Subtitles text alignment setting list
en: Text alignment
af_za: Teks belyning

[ctx: #39162]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Left
af_za: Links

[ctx: #39163]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Center
af_za: Middel

[ctx: #39164]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Right
af_za: Regs

[ctx: #39165]
note: Type of background for displaying the subtitles
en: Background type
af_za: Agtergrond tipe

[ctx: #39166]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Shadow
af_za: Skaduwee

[ctx: #39167]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Box
af_za: Boks

[ctx: #39168]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Square box
af_za: Vierkantige boks

[ctx: #39169]
note: Description of setting with label #39166 "Background type"
en: Type of background to apply to subtitles.
af_za: Tipe agtergrond om op onderskrifte toe te pas.

[ctx: #39170]
note: Subtitle shadow size setting
en: Shadow size
af_za: Skaduwee grootte

[ctx: #39171]
note: Subtitle shadow colour setting
en: Shadow colour
af_za: Skaduwee kleur

[ctx: #39172]
note: Subtitle shadow opacity setting
en: Shadow opacity
af_za: Skaduwee ondeursigtigheid

[ctx: #39173]
note: Subtitle blur setting
en: Blur
af_za: Vervaag

[ctx: #39174]
note: SystemInfo string for the display's supported HDR types
en: Display supported HDR types
af_za: Vertoon ondersteunde HDR tipes

[ctx: #39175]
note: Progress text on splash screen, to build the font cache
en: Building font cache in progress - please wait
af_za: Besig met bou van skrif cache - wag asseblief

[ctx: #39176]
note: Helper text for gui sound volume setting
en: Relative volume for gui sounds
af_za: Relatiewe volume vir gui klanke

[ctx: #39177]
note: Dialog caption related to the speech to text process
en: Speech to text
af_za: Spraak tot teks

[ctx: #39178]
note: Dialog text to notify that the speech service is not available
en: Speech recognition service not available
af_za: Spraak herkenning diens nie beskikbaar nie

[ctx: #39179]
note: Dialog text to notify that microphone is listening
en: Listening...
af_za: Luister...

[ctx: #39180]
note: Dialog text to notify that there has been no matching recognition result
en: No recognition result matched
af_za: Geen herkenning resultaat het gepas nie

[ctx: #39181]
note: Dialog text to notify that there has been a speech recognition error
en: Speech recognition error
af_za: Spraak herkenning fout

[ctx: #39182]
note: Subtitle vertical margin setting
en: Vertical margin
af_za: Vertikale marge

[ctx: #39183]
note: Help text for setting "Vertical margin" of label #39182
en: Allows you to add a margin in top and bottom aligned text. Changing this setting will affect also subtitle position set with the Video calibration.
af_za: Laat jou toe om 'n marge by te voeg in bokant en onderkant belynde teks. Verandering van hierdie verstelling sal ook die onderskrif posisie wat met die Video kalibrasie gestel is affekteer.

[ctx: #39184]
note: Window screen calibration: the current subtitle calibration value with vertical margin
en: Current value: {0:d} (with vertical margin: {1:d})
af_za: Huidige waarde: {0:d} (met vertikale marge: {1:d})

[ctx: #39185]
note: Dialog text to notify that there are insufficient permissions for speech recognition
en: Insufficient permissions for speech recognition
af_za: Onvoldoende toestemmings vir spraak herkenning

[ctx: #39186]
note: Title of group menu subtitles
en: Styles for text based subtitles
af_za: Style vir teks gebaseerde onderskrifte

[ctx: #39187]
note: Title of group menu subtitles
en: Closed caption subtitles
af_za: Geslote onderskrifte

[ctx: #39188]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: No background
af_za: Geen agtergrond

[ctx: #39189]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Available only with manual subtitle position
af_za: Slegs beskikbaar met die handmatige onderskrif posisie

[ctx: #39192]
en: Disable screensaver when playing audio
af_za: Deaktiveer skermskut wanneer oudio speel

[ctx: #39193]
note: Description of setting with label #39192 "Disable screensaver when playing audio"
en: If music is being played, the screensaver will never be activated
af_za: As musiek gespeel word sal die skermskut nooit aktiveer word nie

[ctx: #39195]
note: Description of setting with label #13418 "Use high precision processing"
en: Enable this option for the best picture quality. Disabling reduces the load on resource-limited systems.
af_za: Stel hierdie opsie in staat vir die beste beeld kwaliteit. Deaktivering verminder die las op hulpbron-beperkte stelsels.

[ctx: #39196]
note: Title of Dolby Vision RPU conversion setting
en: Dolby Vision compatibility mode
af_za: Dolby Vision versoenbaarheid modus

[ctx: #39198]
note: Title of "Allowed HDR dynamic metadata formats" setting
en: Allowed HDR dynamic metadata formats
af_za: Toegelate HDR dinamiese metadata formate

[ctx: #40000]
note: Generic video versions label (plural)
en: Versions
af_za: Weergawes

[ctx: #40001]
note: Manage video versions context menu item
en: Manage versions
af_za: Bestuur weergawes

[ctx: #40002]
note: Manage video version dialog title
en: Add as version to...
af_za: Voeg by as weergawe tot...

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
af_za: Weergawe

[ctx: #40004]
note: Button to change the version type of a version in Versions Manager
en: Choose type
af_za: Kies tipe

[ctx: #40005]
note: Warning dialog title
en: Operation not supported
af_za: Operasie word nie ondersteun nie

[ctx: #40007]
note: Warning dialog text
en: The "{0:s}" version already exists!
af_za: Die "{0:s}" weergawe bestaan reeds!

[ctx: #40008]
note: Different video version found dialog title
en: Different movie version found
af_za: Verskillende fliek weergawe gevind

[ctx: #40009]
note: Different video version found dialog text
en: Found a different version of the movie "{0:s}": {1:s}. Would you like to convert it into an additional version of the original?
af_za: Het 'n verskillende weergawe van die fliek "{0:s}": {1:s} gevind. Wil jy dit omskakel na 'n addisionele weergawe van die oorspronklike?

[ctx: #40010]
note: "video version" string in singular format
en: video version
af_za: video weergawe

[ctx: #40011]
note: "video version" string in plural format
en: video versions
af_za: video weergawes

[ctx: #40012]
note: "video version" string in singular capital format
en: Video version
af_za: Video weergawe

[ctx: #40013]
note: "video version" string in plural capital format
en: Video versions
af_za: Video weergawes

[ctx: #40014]
note: Add video version dialog title
en: Add version
af_za: Voeg weergawe by

[ctx: #40015]
note: Add video extra dialog title
en: Add extra
af_za: Voeg ekstra by

[ctx: #40016]
note: Add video version dialog text.
en: The selected video already is the "{0:s}" version of the movie.
af_za: Die geselekteerde video is reeds die "{0:s}" weergawe van die fliek.

[ctx: #40017]
note: Add video version dialog text. Example: The selected video is the "Extended Edition" version of the movie "Movie title". Would you like to move the version to this movie?"
en: The selected video is the "{0:s}" version of the movie "{1:s}". Would you like to move the version to this movie?
af_za: Die geselekteerde video is die "{0:s}" weergawe van die fliek "{1:s}". Wil jy die weergawe na hierdie fliek skuif?

[ctx: #40018]
note: Remove video version dialog title
en: Remove video version
af_za: Verwyder video weergawe

[ctx: #40020]
note: Remove video version dialog text
en: Are you sure to remove version "{0:s}"?
af_za: Is jy seker jy wil weergawe "{0:s}" verwyder?

[ctx: #40022]
note: Manage video version dialog title
en: Manage {0:s}
af_za: Bestuur {0:s}

[ctx: #40023]
note: Button label to make a video version the default version
en: Set as default
af_za: Stel as verstek

[ctx: #40024]
note: Choose/Manage video version dialog title
en: Versions Manager: {0:s}
af_za: Weergawe Bestuurder: {0:s}

[ctx: #40025]
note: Choose/Manage video extra dialog title
en: Extras Manager: {0:s}
af_za: Ekstras Bestuurder: {0:s}

[ctx: #40028]
note: Browse the computer files for the file to be added as version
en: Browse files
af_za: Blaai deur lêers

[ctx: #40029]
note: Browse the library for the movie to be added as version
en: Browse library
af_za: Blaai biblioteek

[ctx: #40030]
note: Select the movie to be added as a version
en: Select movie to add as a version
af_za: Kies fliek om as 'n weergawe by te voeg

[ctx: #40031]
note: No other movies found in the library
en: No other movies found in the library.
af_za: Geen ander flieks in die biblioteek gevind nie.

[ctx: #40032]
note: Add version: no similar movies were found in the library.
en: No similar movies were found in the library.
af_za: Geen soortgelyke flieks in die biblioteek gevind nie.

[ctx: #40200]
note: Select default video version setting
en: Select default video version
af_za: Kies verstek video weergawe

[ctx: #40204]
note: Ignore video extras settting
en: Ignore video extras on scan
af_za: Ignoreer video ekstras gedurende deursoek

[ctx: #40208]
note: Choose video version dialog title
en: Choose version: {}
af_za: Kies weergawe: {}

[ctx: #40209]
note: First choose video version and then select a player and play context menu item label
en: Play version using...
af_za: Speel weergawe met gebruik van...

[ctx: #40210]
note: Button label for video versions
en: Versions
af_za: Weergawes

[ctx: #40211]
note: Button label for video extras
en: Extras
af_za: Ekstras

[ctx: #40214]
note: Dialog title for the selection of the video extra
en: Choose extra: {}
af_za: Kies ekstra: {}

[ctx: #40215]
note: Title of the dialog for version rename action from Versions Manager
en: Choose version type
af_za: Kies weergawe tipe

[ctx: #40216]
note: Caption of the button to create a new version type (Versions Manager > Rename)
en: New type...
af_za: Nuwe tipe...

[ctx: #40217]
note: Caption of the dialog for keyboard entry of a new version type
en: New version type
af_za: Nuwe weergawe tipe

[ctx: #40218]
note: Title of the dialog for extra rename action from Extras Manager
en: Choose extra name
af_za: Kies ekstra naam

[ctx: #40219]
note: Caption of the button to create a new extra name (Extras Manager > Rename)
en: New name...
af_za: Nuwe naam...

[ctx: #40220]
note: Caption of the dialog for keyboard entry of a new extra name
en: New extra name
af_za: Nuwe ekstra naam

[ctx: #40221]
note: Choose video version context menu item label
en: Choose version
af_za: Kies weergawe

[ctx: #40400]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Standard Edition
af_za: Standaard Uitgawe

[ctx: #40401]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Extended Edition
af_za: Uitgebreide Uitgawe

[ctx: #40403]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Uncut Version
af_za: Ongesnyde Weergawe

[ctx: #40406]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Theatrical Cut
af_za: Teatrale Snit

[ctx: #40407]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Director's Cut
af_za: Direkteur se Snit

[ctx: #40408]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Special Edition
af_za: Spesiale Uitgawe

[ctx: #40409]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Limited Edition
af_za: Beperkte Uitgawe

[ctx: #40410]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Complete Edition
af_za: Volledige Uitgawe

[ctx: #40411]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: The Final Cut
af_za: Die Finale Snit

[ctx: #40412]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Super Duper Cut
af_za: Super Duper Snit

[ctx: #40413]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Collector's Edition
af_za: Versamelaar se Uitgawe

[ctx: #40414]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Ultimate Collector's Edition
af_za: Uiterste Versamelaar se Uitgawe

[ctx: #40416]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Fan Edit
af_za: Ondersteuner Redigering

[ctx: #40417]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Black and White Edition
af_za: Swart en Wit Uitgawe
