KODI Main - en to eo translation catalogue (1000 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
eo: Programoj

[ctx: #1]
en: Pictures
eo: Bildoj

[ctx: #2]
en: Music
eo: Muziko

[ctx: #3]
en: Videos
eo: Videaĵoj

[ctx: #4]
en: TV guide
eo: Televida programaro

[ctx: #5]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: #7]
en: File manager
eo: Dosiermastrumilo

[ctx: #8]
en: Weather
eo: Vetero

[ctx: #9]
en: Kodi media center
eo: Aŭdvidaĵa centro Kodi

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
eo: Lundo

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
eo: Mardo

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
eo: Merkredo

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
eo: Vendredo

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
eo: Sabato

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
eo: Dimanĉo

[ctx: #21]
en: January
eo: Januaro

[ctx: #22]
en: February
eo: Februaro

[ctx: #23]
en: March
eo: Marto

[ctx: #24]
en: April
eo: Aprilo

[ctx: #25]
en: May
eo: Majo

[ctx: #26]
en: June
eo: Junio

[ctx: #27]
en: July
eo: Julio

[ctx: #28]
en: August
eo: Aŭgusto

[ctx: #29]
en: September
eo: Septembro

[ctx: #30]
en: October
eo: Oktobro

[ctx: #31]
en: November
eo: Novembro

[ctx: #32]
en: December
eo: Decembro

[ctx: #41]
en: Mon
eo: Lun

[ctx: #42]
en: Tue
eo: Mar

[ctx: #43]
en: Wed
eo: Mer

[ctx: #44]
en: Thu
eo: Ĵaŭ

[ctx: #45]
en: Fri
eo: Ven

[ctx: #46]
en: Sat
eo: Sab

[ctx: #47]
en: Sun
eo: Dim

[ctx: #55]
en: May
eo: Maj

[ctx: #58]
en: Aug
eo: Aŭg

[ctx: #60]
en: Oct
eo: Okt

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
eo: NNOr

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
eo: NOr

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
eo: OrNOr

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
eo: Or

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
eo: OrSOr

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
eo: SOr

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
eo: SSOr

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
eo: SSOk

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
eo: SOk

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
eo: OkSOk

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
eo: Ok

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
eo: OkNOk

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
eo: NOk

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
eo: NNOk

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
eo: Sude

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
eo: Norde

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
eo: Okcidente

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
eo: Oriente

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
eo: Varieme

[ctx: #98]
en: View: Auto
eo: Vido: aŭtomata

[ctx: #99]
en: View: Auto big
eo: Vido: aŭtomate granda

[ctx: #100]
en: View: Icons
eo: Vido: piktogramoj

[ctx: #101]
en: View: List
eo: Vido: listo

[ctx: #102]
en: Scan
eo: Skani

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
eo: Ordigi laŭ: Nomo

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
eo: Ordigi laŭ: Dato

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
eo: Ordigi laŭ: Grando

[ctx: #106]
en: No
eo: Ne

[ctx: #107]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: #108]
en: Slideshow
eo: Bildmontrado

[ctx: #109]
en: Create thumbs
eo: Krei miniaturojn

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
eo: Krei miniaturojn

[ctx: #111]
en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: #112]
en: Paused
eo: Paŭzigita

[ctx: #113]
en: Update failed
eo: Ĝisdatigo fiaskis

[ctx: #114]
en: Installation failed
eo: Instalado fiaskis

[ctx: #115]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: #116]
en: Move
eo: Movi

[ctx: #117]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: #118]
en: Rename
eo: Alinomi

[ctx: #119]
en: New folder
eo: Nova dosierujo

[ctx: #120]
en: Confirm copy
eo: Konfirmu kopiadon

[ctx: #121]
en: Confirm move
eo: Konfirmu movadon

[ctx: #122]
en: Confirm delete
eo: Konfirmu forigon

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
eo: Ĉu vi volas kopii la elektita(j)n dosiero(j)n?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
eo: Ĉu vi volas movi la elektita(j)n dosiero(j)n?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
eo: Ĉu vi volas forigi la elektita(j)n dosiero(j)n? [CR]Averto - ĉi tiu ago ne povos esti malfareblita!

[ctx: #126]
en: Status
eo: Stato

[ctx: #127]
en: Objects
eo: Objektoj

[ctx: #128]
en: General
eo: Ĝeneralaj

[ctx: #129]
en: Slideshow
eo: Bildmontrado

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
eo: Sistemaj informoj

[ctx: #131]
en: Display
eo: Ekrano

[ctx: #132]
en: Albums
eo: Albumoj

[ctx: #133]
en: Artists
eo: Artistoj

[ctx: #134]
en: Songs
eo: Kantoj

[ctx: #135]
en: Genres
eo: Ĝenroj

[ctx: #136]
en: Playlists
eo: Ludlistoj

[ctx: #137]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: #138]
en: System information
eo: Sistemaj informoj

[ctx: #139]
en: Temperatures:
eo: Temperaturo:

[ctx: #142]
en: Time:
eo: Tempo:

[ctx: #143]
en: Current:
eo: Aktuale:

[ctx: #144]
en: Build:
eo: Versio:

[ctx: #145]
en: Network:
eo: Reto:

[ctx: #146]
en: Type:
eo: Speco:

[ctx: #147]
en: Static
eo: Statika

[ctx: #149]
en: MAC address
eo: MAC-adreso

[ctx: #150]
en: IP address
eo: IP-adreso

[ctx: #152]
en: Half duplex
eo: Alterne direkta

[ctx: #153]
en: Full duplex
eo: Plene direkta

[ctx: #154]
en: Storage
eo: Konservejo

[ctx: #155]
en: Drive
eo: Disko

[ctx: #156]
en: Free
eo: Libera

[ctx: #158]
en: Free memory
eo: Libera memoro

[ctx: #160]
en: Free
eo: Libera

[ctx: #162]
en: Tray open
eo: KD-ingo elŝovita

[ctx: #163]
en: Reading
eo: Legado

[ctx: #164]
en: No disc
eo: Neniu disko

[ctx: #165]
en: Disc present
eo: Disko ĉeestanta

[ctx: #166]
en: Skin
eo: Etoso

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
eo: Nuligi pridosierajn agojn

[ctx: #169]
en: Resolution
eo: Distingivo

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
eo: Ĝustigi aktualiga ofteco de ekrano

[ctx: #171]
en: Sort title
eo: Ordigi titolojn

[ctx: #172]
en: Release date
eo: Dato de eldono:

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
eo: Montri 4:3-videaĵojn kiel

[ctx: #175]
en: Moods
eo: Sentemoj

[ctx: #176]
en: Styles
eo: Stiloj

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
eo: {0:s} sukcese startita

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
eo: {0:s} estis startita sukcese.

[ctx: #179]
en: Song
eo: Kanto

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
eo: Daŭro

[ctx: #181]
en: Select album
eo: Elektu albumon

[ctx: #183]
en: Review
eo: Recenzo

[ctx: #184]
en: Refresh
eo: Reaktualigi

[ctx: #185]
en: Searching album
eo: Serĉas albumon

[ctx: #186]
en: OK
eo: Bone

[ctx: #187]
en: No albums found!
eo: Neniu albumo trovita!

[ctx: #188]
en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

[ctx: #189]
en: Scanning media information
eo: Skanas aŭdvidaĵajn informojn

[ctx: #190]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: #191]
en: Shuffle
eo: Miksi

[ctx: #192]
en: Clear
eo: Vakigi

[ctx: #193]
en: Scan
eo: Skani

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
eo: Serĉas...

[ctx: #195]
en: No information found!
eo: Neniu informo trovita!

[ctx: #196]
en: Select movie:
eo: Elektu filmon:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
eo: Petas informojn pri {0:s}

[ctx: #198]
en: Loading movie details
eo: Ŝargas detalojn de filmo

[ctx: #199]
en: Web interface
eo: Reta interfaco

[ctx: #200]
en: Audio encoders
eo: Aŭdiaj kodiloj

[ctx: #201]
en: Audio decoders
eo: Aŭdiaj malkodiloj

[ctx: #202]
en: Tagline
eo: Frapfrazo

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
eo: Kompilaĵo

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
eo: Voĉdonoj

[ctx: #206]
en: Cast
eo: Aktoraro

[ctx: #207]
en: Plot
eo: Intrigo

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
eo: Ludi

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
eo: Sekva

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
eo: Kalibri uzantinterfacon...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
eo: Kalibri videon

[ctx: #215]
en: Soften
eo: Mildigi

[ctx: #216]
en: Zoom amount
eo: Zoma nivelo

[ctx: #218]
en: DVD drive
eo: DVD-ingo

[ctx: #219]
en: Please insert disc
eo: Bonvole enmetu diskon

[ctx: #220]
en: Remote share
eo: Fora kunhavigo

[ctx: #221]
en: Network is not connected
eo: Reto ne estas konektita

[ctx: #222]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: #224]
en: Speed
eo: Rapido

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
eo: Miksi ludliston dum serĉo

[ctx: #230]
en: Video filters
eo: Videaj filtriloj

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
eo: Neniu

[ctx: #232]
en: Point
eo: Punkta

[ctx: #233]
en: Linear
eo: Rekta

[ctx: #234]
en: Anisotropic
eo: Neizotropia

[ctx: #235]
en: Quincunx
eo: Kinkunkso

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
eo: Gaŭso-kubiko

[ctx: #237]
en: Minification
eo: Malgrandigo

[ctx: #238]
en: Magnification
eo: Grandigo

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
eo: Vakigi ludliston je fino

[ctx: #240]
en: Display mode
eo: Montrada reĝimo

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
eo: Plenekrane #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
eo: Fenestre

[ctx: #243]
en: Refresh rate
eo: Aktualiga ofteco

[ctx: #244]
en: Full screen
eo: Plenekrane

[ctx: #246]
en: Monitor
eo: Ekrano

[ctx: #247]
en: Scripts
eo: Skriptoj

[ctx: #248]
en: Language
eo: Lingvo

[ctx: #249]
en: Music
eo: Muziko

[ctx: #250]
en: Visualisation
eo: Videbligo

[ctx: #251]
en: Select destination directory
eo: Elektu celdosierujon

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
eo: Dukanaligi

[ctx: #253]
en: Number of channels
eo: Nombro de kanaloj

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
eo: DTS-kapabla ricevilo

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
eo: Obtenado de informoj pri KD

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
eo: Eraro

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
eo: Ŝalti legadon de etikedoj

[ctx: #259]
en: Opening
eo: Malfermas

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
eo: Atendas por komenco...

[ctx: #262]
en: Scripts output
eo: Eligo de skriptoj

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
eo: Permesi teleregon tra HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
eo: Registri

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
eo: Haltigi registradon

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
eo: Ordigi laŭ: Tempo

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
eo: Ordigi laŭ: Titolo

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
eo: Ordigi laŭ: Artisto

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
eo: Ordigi laŭ: Albumo

[ctx: #271]
en: Top 100
eo: 100 plejaj

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
eo: Subteksta poziciado

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
eo: Agordoj ne ŝargeblas

[ctx: #280]
en: Using default settings
eo: Uzado de aprioraj agordoj

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
eo: Bonvole kontrolu la XML-dosierojn

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
eo: Trovis {0:d} erojn

[ctx: #283]
en: Search results
eo: Serĉrezultoj

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
eo: Neniu rezulto trovita

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
eo: Preferata aŭdia lingvo

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
eo: Preferata subteksta lingvo

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
eo: Subtekstoj

[ctx: #288]
en: Font
eo: Tiparo

[ctx: #289]
en: Size
eo: Grando

[ctx: #292]
en: Audio
eo: Aŭdio

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
eo: Foliumi por subtekstoj

[ctx: #294]
en: Create bookmark
eo: Krei legosignon

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
eo: Vakigi legosignojn

[ctx: #297]
en: Audio offset
eo: Aŭdia malfruigo

[ctx: #298]
en: Bookmarks
eo: Legosignoj

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
eo: Legosigno {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
eo: MP1-kapabla ricevilo

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
eo: MP2-kapabla ricevilo

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
eo: MP3-kapabla ricevilo

[ctx: #303]
en: Delay
eo: malfruigo

[ctx: #304]
en: Language
eo: Lingvo

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
eo: Ŝaltita

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
eo: Origina lingvo

[ctx: #309]
en: User interface language
eo: Uzantinterfaca lingvo

[ctx: #312]
en: (0=auto)
eo: (0=aŭtomata)

[ctx: #314]
en: Preparing...
eo: Preparas...

[ctx: #315]
en: Database error
eo: Datumbaza eraro

[ctx: #316]
en: Searching songs...
eo: Serĉas kantojn...

[ctx: #328]
en: Writing changes...
eo: Skribas ŝanĝojn...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
eo: Eraro skribi ŝanĝoj

[ctx: #330]
en: This may take some time...
eo: Ĉi tio daŭregos...

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
eo: Ĉu vi volas purigi la bibliotekon?

[ctx: #334]
en: Clean library...
eo: Purigi bibliotekon...

[ctx: #335]
en: Start
eo: Iniciati

[ctx: #337]
en: Output configuration
eo: Konfiguro de eligo

[ctx: #338]
en: Fixed
eo: Fiksita

[ctx: #339]
en: Optimized
eo: Optimumigita

[ctx: #340]
en: Various artists
eo: Diversaj aŭtoroj

[ctx: #341]
en: Play disc
eo: Ludi diskon

[ctx: #342]
en: Movies
eo: Filmoj

[ctx: #344]
en: Actors
eo: Aktoroj

[ctx: #345]
en: Year
eo: Jaro

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
eo: DTS-HD-kapabla ricevilo

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
eo: TrueHD-kapabla ricevilo

[ctx: #350]
en: Programs
eo: Programoj

[ctx: #351]
en: Off
eo: Ne

[ctx: #352]
en: Dim
eo: Malheligi

[ctx: #353]
en: Black
eo: Nigra

[ctx: #354]
en: Matrix trails
eo: Matrix-aj spuroj

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
eo: Atendi tempon

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
eo: Ekrankurtena reĝimo

[ctx: #358]
en: All albums
eo: Ĉiuj albumoj

[ctx: #359]
en: Recently added albums
eo: Laste aldonitaj albumoj

[ctx: #360]
en: Screensaver
eo: Ekrankurteno

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
eo: Ekrankurtena malheliga nivelo

[ctx: #363]
en: Sort by: File
eo: Ordigi laŭ: Dosiero

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
eo: Ricevilo kapabla je Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
eo: Ordigi laŭ: Nomo

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
eo: Ordigi laŭ: Jaro

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
eo: Ordigi laŭ: Takso

[ctx: #369]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
eo: Fulmotondroj

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
eo: Parte

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
eo: Plejparte

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
eo: Sune

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
eo: Nube

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
eo: Neĝo

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
eo: Pluvo

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
eo: Iomete

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
eo: Vento

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
eo: Intensa

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
eo: Klare

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
eo: Nuboj

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
eo: Frua

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
eo: Nebulo

[ctx: #396]
en: Select location
eo: Elekti lokon

[ctx: #398]
en: Temperature units
eo: Temperaturaj unuoj

[ctx: #399]
en: Speed units
eo: Tempaj unuoj

[ctx: #400]
en: Weather
eo: Vetero

[ctx: #401]
en: Temp
eo: Temperaturo

[ctx: #404]
en: Wind
eo: Vento

[ctx: #406]
en: Humidity
eo: Humideco

[ctx: #413]
en: Manual
eo: Permane

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
eo: Elŝutas miniaturon...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
eo: Vido: Piktogramegoj

[ctx: #418]
en: Low
eo: Malalta

[ctx: #419]
en: High
eo: Alta

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
eo: Vivtenu aŭdiaparaton

[ctx: #423]
en: Delete CD information
eo: Forviŝi CDDB Info

[ctx: #424]
en: Select
eo: Elekti

[ctx: #425]
en: No album information found
eo: No albumoinfo found.

[ctx: #426]
en: No CD information found
eo: No CDDB info found.

[ctx: #427]
en: Disc
eo: KD-ingo:

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
eo: Plaĉi insert la following KD

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
eo: Ordigi laŭ: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
eo: No Cache

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
eo: Forigi filmon de la biblioteko

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
eo: Ne detektis lumdisklegilon

[ctx: #437]
en: Removable disk
eo: Tempo-amplekso:

[ctx: #438]
en: Opening file
eo: Malfermas dosieron

[ctx: #440]
en: Hard disk
eo: Malmola disko

[ctx: #442]
en: Local network
eo: Loka reto

[ctx: #443]
en: Internet
eo: Interreto

[ctx: #444]
en: Video
eo: Videaĵo

[ctx: #445]
en: Audio
eo: Aŭdio

[ctx: #447]
en: Autorun media
eo: Autorun

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
eo: Ricevilo kapabla je Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
eo: Ŝaltita

[ctx: #450]
en: Columns
eo: Kolumnoj

[ctx: #451]
en: Row 1 address
eo: Adreso de vico 1

[ctx: #452]
en: Row 2 address
eo: Adreso de vico 2

[ctx: #453]
en: Row 3 address
eo: Adreso de vico 3

[ctx: #454]
en: Row 4 address
eo: Adreso de vico 4

[ctx: #455]
en: Rows
eo: Vicoj

[ctx: #457]
en: Switch view
eo: Switch Vido

[ctx: #459]
en: Subs
eo: Subtekstoj

[ctx: #460]
en: Audio stream
eo: Sona fluo

[ctx: #464]
en: Brightness
eo: Lumeco

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
eo: Movi la bar to change la osd position

[ctx: #469]
en: OSD position
eo: OSD Position

[ctx: #470]
en: Credits
eo: Dankoj

[ctx: #474]
en: Off
eo: Ne

[ctx: #475]
en: Music only
eo: Nur muziko

[ctx: #476]
en: Music & video
eo: Muziko ϗ videaĵoj

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
eo: Ne povas ŝargi ludliston

[ctx: #479]
en: Skin & language
eo: Skin and Language

[ctx: #480]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: #481]
en: Audio options
eo: Audio Options

[ctx: #482]
en: About Kodi
eo: Pri Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
eo: Forviŝi albumo

[ctx: #487]
en: Repeat one
eo: Repeat One

[ctx: #488]
en: Repeat folder
eo: Repeat Folders

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
eo: Ludi sekvan kanton aŭtomate

[ctx: #491]
en: - Use big icons
eo: - Uzi grandajn piktogramojn

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
eo: Reamplekso Vobsubs

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
eo: Overĉiom Audio Headroom

[ctx: #497]
en: Show file extensions
eo: Hide Media Extensions

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
eo: ordigi je: Type

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
eo: Unable to connect to www.ĉiommuziko.com

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
eo: Downloading albumo info failed

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
eo: Looking for albumo nomoj...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
eo: ordigi je: Usage

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
eo: Ŝalti ŝanĝon de videomodo

[ctx: #512]
en: Startup window
eo: Startup Window

[ctx: #513]
en: Home window
eo: Home Window

[ctx: #514]
en: Manual settings
eo: Manaj agordoj

[ctx: #515]
en: Genre
eo: Gxenro

[ctx: #517]
en: Recently played albums
eo: Recently Played Albumos

[ctx: #519]
en: Launch in...
eo: Launch in..

[ctx: #522]
en: Remove source
eo: ReMovi Source

[ctx: #523]
en: Switch media
eo: Baskuli aŭdvidaĵojn

[ctx: #524]
en: Select playlist
eo: Elekti ludliston

[ctx: #525]
en: New playlist...
eo: Nova ludlisto...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
eo: Aldoni al ludlisto

[ctx: #527]
en: Manually add to library
eo: Mane aldoni al biblioteko

[ctx: #528]
en: Enter title
eo: Enigu titolon

[ctx: #531]
en: New genre
eo: Nova ĝenro

[ctx: #532]
en: Manual addition
eo: Mana aldono

[ctx: #533]
en: Enter genre
eo: Enigu ĝenron

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
eo: Vido: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
eo: Listo

[ctx: #536]
en: Icons
eo: Piktogramoj

[ctx: #537]
en: Big list
eo: Listego

[ctx: #538]
en: Big icons
eo: Ikonegoj

[ctx: #539]
en: Wide
eo: Larĝa

[ctx: #540]
en: Big wide
eo: Ega larĝa

[ctx: #543]
en: DVD
eo: KD

[ctx: #544]
en: Media info
eo: Aŭdvidaĵa informo

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
eo: Numero

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
eo: Ordigi laŭ: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
eo: Nomo

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
eo: Dato

[ctx: #553]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: #554]
en: Track
eo: Trako

[ctx: #555]
en: Time
eo: Tempo

[ctx: #556]
en: Title
eo: Nomo

[ctx: #557]
en: Artist
eo: Aŭtoro

[ctx: #558]
en: Album
eo: Albumoj

[ctx: #559]
en: Playlist
eo: Ludlisto

[ctx: #561]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: #562]
en: Year
eo: Jaro

[ctx: #563]
en: Rating
eo: Pritakso

[ctx: #565]
en: Usage
eo: Uzado

[ctx: #566]
en: Album artist
eo: Albuma aŭtoro

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
eo: Ludis fojojn

[ctx: #569]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: #570]
en: Date added
eo: Aldona dato

[ctx: #573]
en: Path
eo: Vico

[ctx: #574]
en: Country
eo: Lando

[ctx: #576]
en: Times played
eo: Fojojn ludis

[ctx: #578]
en: Artist / Year
eo: Aŭtoro / Jaro

[ctx: #582]
en: View mode
eo: Vido Mode

[ctx: #586]
en: Edit playlist
eo: Redakti ludliston

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
eo: Cancel Party Mode

[ctx: #589]
en: Party mode
eo: Party Mode

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
eo: ĉiom

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
eo: Ripeti: Ne

[ctx: #596]
en: Repeat: One
eo: Ripeti: Unu

[ctx: #597]
en: Repeat: All
eo: Repeat: ĉiom

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
eo: Rip CD Audio

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
eo: Constant Bit Rate

[ctx: #611]
en: Enter number
eo: Enigu numeron

[ctx: #620]
en: Audio CDs
eo: CD Ripping

[ctx: #623]
en: Bitrate
eo: Bit Rate

[ctx: #624]
en: Include track number
eo: Include Track Number

[ctx: #625]
en: All songs of
eo: ĉiom kantoj of

[ctx: #629]
en: View mode
eo: Vido Mode

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
eo: Origina grandeco

[ctx: #639]
en: Use track levels
eo: Use Track Levels

[ctx: #640]
en: Use album levels
eo: Use Albumo Levels

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
eo: Need to cache a big vico. Continue?

[ctx: #646]
en: Remove from library
eo: Forviŝi el biblioteko

[ctx: #647]
en: Export video library
eo: Elporti video-bibliotekon

[ctx: #648]
en: Import video library
eo: Importi video-bibliotekon

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
eo: Enportas

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
eo: Elportas

[ctx: #651]
en: Browse for library
eo: Foliumi bibliotekon

[ctx: #652]
en: Years
eo: Jaroj

[ctx: #653]
en: Update library
eo: Ĝisdatigi bibliotekon

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
eo: Ĉi-dosiero ne plu disponeblas.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
eo: Ĉu vi volas forviŝi ĝin de la biblioteko?

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
eo: Purigante bibliotekon

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
eo: Forviŝante malnovajn kantojn de la biblioteko

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
eo: HTTP Proxy

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
eo: Aŭtomate (DHCP)

[ctx: #719]
en: IP address
eo: IP-adreso

[ctx: #723]
en: Save & restart
eo: Save & Restart

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
eo: Nevalida adreso uziĝis. La valoro estu laŭ AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #727]
en: Web server
eo: Web Server

[ctx: #728]
en: FTP server
eo: FTP Server

[ctx: #732]
en: Save & apply
eo: Save & Apply

[ctx: #733]
en: Password
eo: pasvorto

[ctx: #734]
en: No pass
eo: No Pass

[ctx: #737]
en: Colour
eo: Koloro

[ctx: #741]
en: Bold italics
eo: Bold Italics

[ctx: #743]
en: Yellow
eo: flava

[ctx: #744]
en: Files
eo: Dosieroj

[ctx: #745]
en: Background colour
eo: Fona koloro

[ctx: #746]
en: Background opacity
eo: Fona travidebleco

[ctx: #747]
en: Error loading image
eo: Eraro loading image

[ctx: #748]
en: Edit path
eo: Editii Path

[ctx: #749]
en: Mirror image
eo: Add Share

[ctx: #750]
en: Are you sure?
eo: Are vi sure?

[ctx: #751]
en: Removing source
eo: Removing Share

[ctx: #752]
en: Opacity
eo: Travidebleco

[ctx: #754]
en: Add program link
eo: Aldoni program-ligilon

[ctx: #755]
en: Edit program path
eo: Editii Program Path

[ctx: #756]
en: Edit program name
eo: Editii Program Nomo

[ctx: #757]
en: Edit path depth
eo: Editii Path Depth

[ctx: #759]
en: View: Big list
eo: Vido: listego

[ctx: #760]
en: Yellow
eo: flava

[ctx: #761]
en: White
eo: Blanka

[ctx: #763]
en: Bright green
eo: Bright Verda

[ctx: #764]
en: Yellow green
eo: flava Verda

[ctx: #766]
en: Light grey
eo: Reserved

[ctx: #767]
en: Grey
eo: Reserved

[ctx: #772]
en: Audio
eo: Soni

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
eo: Slideshow Folder

[ctx: #798]
en: Internet access
eo: Interreto

[ctx: #799]
en: Library update
eo: Biblioteka ĝisdatigo

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
eo: {0:s} el {1:s} disponebla

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
eo: Ajna tago

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
eo: Ĉia tago

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
eo: Ajna kanalo

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
eo: Komenci ajnam

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
eo: Lundoj

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
eo: Mardoj

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
eo: Merkredoj

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
eo: Ĵaŭdoj

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
eo: Vendredoj

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
eo: Sabatoj

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
eo: Dimanĉoj

[ctx: #839]
note: Label for a Live TV show
en: Live
eo: Vive

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
eo: Nova

[ctx: #997]
en: Add pictures...
eo: Aldoni bildojn...

[ctx: #998]
en: Add music...
eo: Aldoni muzikon...

[ctx: #999]
en: Add videos...
eo: Aldoni videaĵojn...

[ctx: #1006]
en: IP address
eo: IP-adreso

[ctx: #1007]
en: Add network location
eo: Aldoni retan lokon

[ctx: #1009]
en: Server address
eo: Servilo-adreso

[ctx: #1010]
en: Server name
eo: Server Nomo

[ctx: #1011]
en: Remote path
eo: Remote Path

[ctx: #1012]
en: Shared folder
eo: Shared Folder

[ctx: #1014]
en: Username
eo: Uzulonomo

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
eo: network server

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
eo: Enigi la retan adreson de la servilo

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
eo: tajpi la path on la server

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
eo: tajpi la port number

[ctx: #1019]
en: Enter the username
eo: tajpi la uzulonomo

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
eo: tajpi la path or foliumilo for la media location.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
eo: Foliumilo for new share

[ctx: #1024]
en: Browse
eo: Foliumilo

[ctx: #1026]
en: Add source
eo: Aldoni fonton

[ctx: #1027]
en: Edit source
eo: Editii Source

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
eo: tajpi la new label

[ctx: #1030]
en: Browse for image
eo: an image

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
eo: an image folder

[ctx: #1032]
en: Add network location...
eo: Aldoni retan lokon...

[ctx: #1034]
en: Submenu
eo: Submenuo

[ctx: #1036]
en: Favourites
eo: Plej ŝatataj

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
eo: Video-kromaĵoj

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
eo: Muzikaj kromaĵoj

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
eo: Bildaj kromaĵoj

[ctx: #1040]
en: Loading directory
eo: Ŝargas dosierujon

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
eo: Ricevis {0:d} elementojn

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
eo: Ricevis {0:d} el {1:d} elementoj

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
eo: Programaj kromaĵoj

[ctx: #1048]
en: Username
eo: Uzulonomo

[ctx: #1050]
en: Singles
eo: Singlaĵoj

[ctx: #1051]
en: Enter web address
eo: Enigi retan adreson

[ctx: #1200]
en: SMB client
eo: SMB Client

[ctx: #1203]
en: Default username
eo: Default Uzulonomo

[ctx: #1204]
en: Default password
eo: Defalt Pasvorto

[ctx: #1207]
en: WINS server
eo: WINS-Server

[ctx: #1210]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: #1211]
en: Music
eo: Muziko

[ctx: #1212]
en: Video
eo: Videaĵoj

[ctx: #1213]
en: Pictures
eo: Bildoj

[ctx: #1214]
en: Files
eo: Dosieroj

[ctx: #1215]
en: Music & video
eo: Muziko ϗ videaĵoj

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
eo: Muziko ϗ bildoj

[ctx: #1217]
en: Music & files
eo: Muziko ϗ dosieroj

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
eo: Videaĵoj ϗ bildoj

[ctx: #1219]
en: Video & files
eo: Videaĵoj ϗ dosieroj

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
eo: Bildoj ϗ dosieroj

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
eo: Muziko ϗ videaĵoj ϗ bildoj

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
eo: Muziko ϗ videaĵoj ϗ bildoj ϗ dosieroj

[ctx: #1223]
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
eo: Dosieroj ϗ muziko ϗ videaĵoj

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
eo: Dosieroj ϗ bildoj ϗ muziko

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
eo: Dosieroj ϗ bildoj ϗ videaĵoj

[ctx: #1229]
en: Music & programs
eo: Muziko ϗ aplikaĵoj

[ctx: #1230]
en: Video & programs
eo: Videaĵoj ϗ aplikaĵoj

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
eo: Bildoj ϗ aplikaĵoj

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
eo: Muziko ϗ videaĵoj ϗ bildoj ϗ aplikaĵoj

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
eo: Aplikaĵoj ϗ videaĵoj ϗ muziko

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
eo: Aplikaĵoj ϗ bildoj ϗ muziko

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
eo: Aplikaĵoj ϗ bildoj ϗ videaĵoj

[ctx: #1271]
en: Device name
eo: Aparata nomo

[ctx: #1272]
en: Use password protection
eo: Uzi pasvortan protektadon

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
eo: Temperaturo

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
eo: Tre

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
eo: Vente

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
eo: kaj

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
eo: Frostos

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
eo: Soligita

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
eo: T-Showers

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
eo: Tondri

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
eo: Sune

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
eo: Peza

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
eo: en

[ctx: #1406]
note: Weather token
en: the
eo: la

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
eo: Apudaĵo

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
eo: Glacio

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
eo: Kristaloj

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
eo: Kvieto

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
eo: kun

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
eo: vente

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
eo: Fulmotondroj

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
eo: Vente

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
eo: Dim

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
eo: kaj

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
eo: kun

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
eo: de

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
eo: Nubo

[ctx: #2050]
en: Runtime
eo: Runtime:

[ctx: #2102]
note: Notification message indicating an add-on error. "<Add-on name> error".
en: {0:s} error
eo: {0:s} eraro

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
eo: Kromaĵa eraro

[ctx: #10000]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: #10001]
en: Programs
eo: Mia Programs

[ctx: #10002]
en: Pictures
eo: Mia Bildoj

[ctx: #10003]
en: File manager
eo: Dosiermanaĝilo

[ctx: #10004]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: #10005]
en: Not available
eo: Ne disponebla

[ctx: #10007]
en: System information
eo: Sistemo informo

[ctx: #10008]
en: Play next
eo: Ludi sekvan

[ctx: #10016]
en: Settings - System
eo: Agordoj - Sistemo

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
eo: Agordoj - Ludoj

[ctx: #10024]
en: Titles
eo: Titoloj

[ctx: #10025]
en: Videos
eo: Videaĵoj

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
eo: Videaĵoj / Ludlisto

[ctx: #10029]
en: Login screen
eo: Ensalutekrano

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
eo: Agordoj - Ludilo

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
eo: Agordoj - Aŭdvidaĵoj

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
eo: Agordoj - Profiloj

[ctx: #10036]
en: Basic
eo: Bazaj

[ctx: #10038]
en: Advanced
eo: Altnivelaj

[ctx: #10039]
en: Expert
eo: Ekspertaj

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
eo: Aldonaĵo-foliumilo

[ctx: #10043]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: #10044]
en: No help available
eo: Neniu helpo disponeblas

[ctx: #10046]
en: No categories available
eo: Neniu kategorio disponeblas

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
eo: Provu ŝanĝi la agordo-nivelon por vidi aldonajn kategoriojn kaj agordojn.

[ctx: #10052]
en: Add file source
eo: Aldoni dosieran fonton

[ctx: #10057]
en: Edit file source
eo: Redakti dosieran fonton

[ctx: #10060]
en: Favourites
eo: Plej ŝatataj

[ctx: #10126]
en: File browser
eo: Dosieradministrilo

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
eo: kanaloj

[ctx: #10128]
en: Network setup
eo: Reta agordado

[ctx: #10134]
en: Favourites
eo: Plej ŝatataj

[ctx: #10135]
en: Song info
eo: Kanta informo

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
eo: Aldonaĵo-agordoj

[ctx: #10146]
en: Add-on info
eo: Kromaĵa informo

[ctx: #10214]
en: Opening stream
eo: Malfermas fluon

[ctx: #10500]
en: Music playlist
eo: Muzika ludlisto

[ctx: #10502]
en: Music
eo: Muziko

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
eo: Redaktilo de muzika ludlisto

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
eo: 100 plej popularaj kantoj

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
eo: Pli-popa 100 Albumos

[ctx: #10506]
en: Programs
eo: Aplikaĵoj

[ctx: #10507]
en: Configuration
eo: Konfiguro

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
eo: Wealar Forecast

[ctx: #10509]
en: Network gaming
eo: Ludi rete

[ctx: #10510]
en: Extensions
eo: Aldonaĵoj

[ctx: #10511]
en: System info
eo: Operaciuma info

[ctx: #10516]
en: Music - Library
eo: Muziko - Biblioteko

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
eo: Nun ludas - Muziko

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
eo: Nun ludas - Vidaĵoj

[ctx: #10523]
en: Album information
eo: Albuma informo

[ctx: #10524]
en: Movie information
eo: Filma informo

[ctx: #10704]
en: TV search
eo: Tratelevida serĉo

[ctx: #10705]
en: Radio channels
eo: Radiaj kanaloj

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
eo: Radiaj registraĵoj

[ctx: #10709]
en: Radio search
eo: Traradia serĉo

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
eo: Plenekrana radio

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
eo: Ludoj

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
eo: Laŭteco

[ctx: #12001]
en: Music info
eo: Muzika informo

[ctx: #12003]
en: Video info
eo: Videaĵ-informo

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
eo: Plenekrana video

[ctx: #12010]
en: Return to music window
eo: Return to Mia Muziko

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
eo: Reveni al video-fenestro

[ctx: #12321]
en: OK
eo: Bone

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
eo: Ŝlosita! Enigu kodon...

[ctx: #12326]
en: Enter password
eo: Enigu pasvorton

[ctx: #12327]
en: Enter master code
eo: tajpi Master Code

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
eo: tajpi Malŝlosi Code

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
eo: aŭ premi «C» por nuligi

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
eo: tajpi Gamepad button combo and press Start

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
eo: premi «Bone», aŭ «Reen» por nuligi

[ctx: #12332]
en: Set lock
eo: Set Lock

[ctx: #12333]
en: Unlock
eo: Malŝlosi

[ctx: #12334]
en: Reset lock
eo: Reset Lock

[ctx: #12335]
en: Remove lock
eo: ReMovi Lock

[ctx: #12337]
en: Numeric password
eo: Numeric pasvorto

[ctx: #12339]
en: Full-text password
eo: Full-text pasvorto

[ctx: #12340]
en: Enter new password
eo: Enigu novan pasvorton

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
eo: Malĝusta pasvorto,

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
eo: pasvortos tajpied did not match.

[ctx: #12345]
en: Access denied
eo: Access Denied

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
eo: pasvorto retry limit exceeded.

[ctx: #12348]
en: Item locked
eo: Item Locked

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
eo: Reactivate Lock

[ctx: #12356]
en: Change lock
eo: Change Lock

[ctx: #12357]
en: Source lock
eo: Share Lock

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
eo: pasvorto entry was blank. Try again.

[ctx: #12360]
en: Master lock
eo: Master Lock

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
eo: Agordoj kaj dosiermanaĝilo

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
eo: Show each image for

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
eo: Use Pan and Zoom effects

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
eo: 12-hora horloĝo

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
eo: 24-hora horloĝo

[ctx: #12385]
en: Day / Month
eo: Tago / Monato

[ctx: #12386]
en: Month / Day
eo: Monato / Tago

[ctx: #12390]
en: System uptime
eo: System Uptime

[ctx: #12391]
en: Minutes
eo: Minutoj

[ctx: #12392]
en: Hours
eo: Horoj

[ctx: #12393]
en: Days
eo: Tagoj

[ctx: #12394]
en: Total uptime
eo: Total Uptime

[ctx: #12600]
en: Weather
eo: Vetero

[ctx: #12900]
en: Screensaver
eo: Ekrankurteno

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
eo: Tutekrana surekranfasado

[ctx: #13000]
en: System
eo: Operaciumo

[ctx: #13002]
en: Video only
eo: Nur video

[ctx: #13003]
en: - Delay
eo: - Malfruiĝo

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
eo: - Minimum vico Duration

[ctx: #13005]
en: Shutdown
eo: Elŝalti

[ctx: #13009]
en: Quit
eo: Eligi

[ctx: #13011]
en: Suspend
eo: Halteti

[ctx: #13012]
en: Exit
eo: Eliri

[ctx: #13013]
en: Reboot
eo: Restarti

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
eo: Flicker Filter

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: #13108]
en: Always enabled
eo: Ĉiam ŝaltita

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
eo: Ĉiam ŝaltita

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
eo: Subnet mpeti:

[ctx: #13160]
en: Gateway
eo: Gateway:

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
eo: DNS

[ctx: #13170]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
eo: Post {0:d} sekundoj

[ctx: #13200]
en: Profiles
eo: Profiloj

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
eo: Ĉu forigi profilon «{0:s}»?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
eo: Last loaded provico:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
eo: Anstataŭigi

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
eo: Vekhorloĝo

[ctx: #13211]
en: Alarm!
eo: Veku!

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
eo: Search for Subtitles in RARs

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
eo: Foliumi por subteksto...

[ctx: #13251]
en: Move item
eo: Movi eron

[ctx: #13252]
en: Move item here
eo: Movi Item Here

[ctx: #13253]
en: Cancel move
eo: Nuligi movi

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
eo: Xbox is Connected, but no DNS is available.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
eo: Malmola disko

[ctx: #13277]
en: Storage
eo: Konservejo

[ctx: #13278]
en: Default
eo: Defaŭlte

[ctx: #13279]
en: Network
eo: Reto

[ctx: #13283]
en: Operating system:
eo: Kernel Version:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
eo: CPU Speed:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
eo: Video-kodigilo:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
eo: Ekrana distingivo:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
eo: A/V Cable:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
eo: DVD Region:

[ctx: #13296]
en: Connected
eo: Xbox is Connected

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
eo: Ne konektita. Kontrolu retajn agordojn.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
eo: Target Temperature

[ctx: #13300]
en: Fan speed
eo: Fan Speed

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
eo: Auto Temperature Control

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
eo: Fan Speed Override

[ctx: #13303]
en: Fonts
eo: Tiparo

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
eo: Enable Flipping Bi-Directional Strings

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
eo: Enable RSS Feeds

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
eo: Hide Parent Folder Items

[ctx: #13307]
en: Track naming template
eo: Track Naming Template

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
eo: Zoom Effect

[ctx: #13311]
en: Float effect
eo: Float Effect

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
eo: Black Bar Reduction

[ctx: #13313]
en: Restart
eo: Restarti

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
eo: Crossfade

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
eo: Regenerate Thumbnails

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
eo: Recursive Thumbnails

[ctx: #13317]
en: View slideshow
eo: Vido Slideshow

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
eo: Recursive Slideshow

[ctx: #13321]
en: Left only
eo: Left Only

[ctx: #13322]
en: Right only
eo: Right Only

[ctx: #13324]
en: Background transparency
eo: Background Transparency

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
eo: Foreground Transparency

[ctx: #13326]
en: A/V delay
eo: A/V malfruiĝo

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
eo: Eraro: out of memory

[ctx: #13332]
en: Move up
eo: Movi Up

[ctx: #13333]
en: Move down
eo: Movi Down

[ctx: #13334]
en: Edit label
eo: Editii Label

[ctx: #13335]
en: Make default
eo: Make Default

[ctx: #13336]
en: Remove button
eo: ReMovi Button

[ctx: #13340]
en: Leave as is
eo: Leave As Is

[ctx: #13341]
en: Green
eo: Verda

[ctx: #13342]
en: Orange
eo: Oranĝa

[ctx: #13343]
en: Red
eo: Ruĝa

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
eo: Switch LED off on Playback

[ctx: #13346]
en: Movie information
eo: Filma informo

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
eo: Queue Item

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
eo: Skani IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
eo: Serĉi novan enhavon

[ctx: #13351]
en: Album information
eo: Albuma informo

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
eo: Akiri eron por biblioteko

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
eo: Stop Scanning

[ctx: #13354]
en: Render method
eo: Render Method

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
eo: Low Quality Pixel Shader

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
eo: Hardware Overlays

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
eo: High Quality Pixel Shader

[ctx: #13358]
en: Play item
eo: Play Item

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
eo: Set Artist Thumb

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
eo: Generate Thumbs

[ctx: #13361]
en: Enable voice
eo: Enable Voice

[ctx: #13375]
en: Enable device
eo: Enable Device

[ctx: #13376]
en: Volume
eo: Laŭteco

[ctx: #13377]
en: Default view mode
eo: Default Vido Mode

[ctx: #13378]
en: Default brightness
eo: Default Brightness

[ctx: #13379]
en: Default contrast
eo: Default Contrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
eo: Default Gamma

[ctx: #13381]
en: Resume video
eo: Daŭrigi videaĵon

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
eo: Voice Mpeti - Port 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
eo: Voice Mpeti - Port 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
eo: Voice Mpeti - Port 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
eo: Voice Mpeti - Port 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
eo: Use Time Based Seeking

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
eo: Track Naming Template Right

[ctx: #13388]
en: Preset
eo: Presets

[ctx: #13393]
en: Calculate size
eo: Calculate amplekso

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
eo: Calculating folder amplekso

[ctx: #13395]
en: Video settings
eo: Video-agordoj

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
eo: Enable Subtitles

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
eo: Bookmarks

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
eo: Crossfade albumotracks

[ctx: #13403]
en: Clear default
eo: Clear Default

[ctx: #13405]
en: Get thumb
eo: Get Thumb

[ctx: #13415]
en: Render method
eo: Render Method

[ctx: #13508]
en: High
eo: Nobla

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
eo: Downloading playlist vico...

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
eo: Downloading playlist vico failed

[ctx: #14009]
en: Games directory
eo: Games Directory

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
eo: Autoswitch to Thumbs based on

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
eo: Enable Autoswitching to Thumbs Vido

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
eo: - Use Large Icons

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
eo: - Switch Based on

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
eo: Sen dosieroj kaj almenaŭ unu antaŭvidbildeto

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
eo: At least one vico and Thumb

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
eo: Percentage of Thumbs

[ctx: #14018]
en: View options
eo: Vido Options

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
eo: Change Area Code 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
eo: Change Area Code 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
eo: Change Area Code 3

[ctx: #14022]
en: Library
eo: Biblioteko

[ctx: #14023]
en: No TV
eo: Sen TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
eo: tajpi la nearest large town or US ZIP code

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
eo: Video-kaŝujo - DVD-ROM

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
eo: Audio Cache - DVDRom

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
eo: DVD Cache - DVDRom

[ctx: #14035]
en: Local network
eo: LAN

[ctx: #14036]
en: Services
eo: Servers

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
eo: Retaj agordoj ŝanĝiĝis

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
eo: Post Processing

[ctx: #14051]
en: Time format
eo: Time Format

[ctx: #14052]
en: Date format
eo: Dati Format

[ctx: #14053]
en: GUI filters
eo: GUI Filters

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
eo: Use Background Scanning

[ctx: #14056]
en: Stop scan
eo: Stop Scan

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
eo: Film Grain Effect

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
eo: Look for custom thumbnails on remote shares

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
eo: Unknown type Cache - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
eo: Enigu uzantnomon por

[ctx: #14063]
en: Date & time
eo: Dato ϗ tempo

[ctx: #14064]
en: Set date
eo: Agordi daton

[ctx: #14065]
en: Set time
eo: Agordi tempon

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
eo: Enigu la daton en DD/MM/YYYY formato

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
eo: Enigi la IP-adreson

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
eo: Ĉu nun apliki ĉi-agordojn?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
eo: Apliki ŝanĝojn nun

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
eo: Permesu dosieran alinomadon kaj forigadon

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
eo: Aldoni al plej ŝatataj

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
eo: Tiparo

[ctx: #14096]
en: Rip
eo: Ĵaŭ

[ctx: #14098]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
eo: Ludi ĉef-filmon

[ctx: #14107]
en: Time format
eo: Time Format

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
eo: Bazaj

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
eo: Eraro

[ctx: #14200]
en: Player
eo: Ludilo

[ctx: #14202]
en: Library
eo: Biblioteko

[ctx: #14215]
en: Videos
eo: Videaĵoj

[ctx: #14216]
en: Music
eo: Muziko

[ctx: #14217]
en: Pictures
eo: Bildoj

[ctx: #14218]
en: Language
eo: Lingvo

[ctx: #14219]
en: Databases
eo: Datumbazoj

[ctx: #14220]
en: Display
eo: Ekrano

[ctx: #14221]
en: Audio
eo: Aŭdio

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
eo: Ĝisdatigi bibliotekon je starto

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
eo: Kaŝi progreson de bibliotekaj ĝisdatigoj

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
eo: Piktogramoj

[ctx: #15015]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: #15016]
en: Games
eo: Ludoj

[ctx: #15019]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: #15052]
en: Password
eo: Pasvorto

[ctx: #15100]
en: Library
eo: Biblioteko

[ctx: #15101]
en: Database
eo: Datumbazo

[ctx: #15102]
en: * All albums
eo: * Ĉiuj albumoj

[ctx: #15103]
en: * All artists
eo: * Ĉiuj aŭtoroj

[ctx: #15104]
en: * All songs
eo: * Ĉiuj kantoj

[ctx: #15105]
en: * All genres
eo: * Ĉiuj ĝenroj

[ctx: #15109]
en: Skin default
eo: Skin Default

[ctx: #15112]
en: Default theme
eo: Defaŭlta etoso

[ctx: #15200]
en: Last.fm
eo: LastFM

[ctx: #15208]
en: Not connected
eo: Not Connected

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
eo: Play Using...

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
eo: Hide vico nomoj in Thumbs Vido

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
eo: Opening multi-path bookmark

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
eo: Konservi

[ctx: #16000]
en: General
eo: Generalo

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
eo: CDDB lookup

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
eo: Play media from KD

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
eo: Enigu titolon de la filmo

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
eo: Tajpi la Provico Nomo

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
eo: Tajpi la Albumo Nomo

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
eo: Tajpi la Playlist Nomo

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
eo: Tajpi new viconomo

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
eo: Tajpi folder nomo

[ctx: #16015]
en: Enter directory
eo: Tajpi directory

[ctx: #16017]
en: Enter search string
eo: Tajpi Search String

[ctx: #16019]
en: Auto select
eo: Auto Elekti

[ctx: #16021]
en: Bob
eo: Sync Odd

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
eo: tajpi la Artist Nomo

[ctx: #16026]
en: Playback failed
eo: Playlist playback aborted

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
eo: Festo Mode mode aborted.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
eo: Ne trovis kongruajn kantojn en la biblioteko.

[ctx: #16101]
en: Unwatched
eo: UnWatched

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
eo: Mark as vidas

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
eo: Mark as malvidas

[ctx: #16105]
en: Edit title
eo: Editi Nomo

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
eo: Fiksita

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
eo: Radiaj kanaloj

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
eo: Aldoni tempumilon...

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
eo: Sekva

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
eo: Aldoni tempumilon

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
eo: Nomo

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
eo: Adreso

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
eo: Or

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
eo: Mar

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
eo: N

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
eo: S

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
eo: Dim

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
eo: Radiaj kanaloj

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
eo: Mode

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
eo: Auto

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
eo: Origina lingvo

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
eo: Ekranfota dosierujo

[ctx: #20008]
en: Screenshots
eo: Ekranfotoj

[ctx: #20060]
en: Media info
eo: Aŭdvidaĵa informo

[ctx: #20096]
en: Login screen
eo: Ensalutekrano

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
eo: Ŝlosi ensalutekranon

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
eo: Ŝlosi ensalutekranon

[ctx: #20142]
en: Username
eo: Uzulonomo

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
eo: DVD-ROM

[ctx: #20163]
en: of
eo: de

[ctx: #20173]
en: FTP server
eo: FTP Server

[ctx: #20177]
en: Done
eo: Bone

[ctx: #20196]
en: Export music library
eo: Eksporti muzik-bibliotekon

[ctx: #20197]
en: Import music library
eo: Importi muzik-bibliotekon

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
eo: Videaĵoj - Biblioteko

[ctx: #20331]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: #20338]
en: Movie
eo: Filmo

[ctx: #20342]
en: Movies
eo: Filmoj

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
eo: Forviŝi epizodon el biblioteko

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
eo: Forviŝi televidaĵon el biblioteko

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
eo: Elŝutas filman informon

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
eo: Forviŝi muzikvideon el biblioteko

[ctx: #20397]
en: Go to album
eo: Iri albumen

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
eo: Anstataŭi dosiernomojn per bibliotekaj titoloj

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
eo: Ellasi padon de biblioteko-ĝisdatigoj

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
eo: Ebligi muson kaj tuŝekranan subtenon

[ctx: #21373]
en: Display
eo: Ekrano

[ctx: #21377]
en: Widescreen
eo: Larĝekrane

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
eo: Filtri je viditeco estu ŝanĝebla en la videobiblioteko

[ctx: #21417]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: #21805]
en: Resolution
eo: Distingivo

[ctx: #21806]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: #21826]
en: Aperture
eo: Malfermado

[ctx: #21870]
en: Source
eo: Tiparo

[ctx: #21875]
en: Country
eo: Lando

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
eo: Ĝisdatigi bibliotekon je starto

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
eo: Kaŝi progreson de bibliotekaj ĝisdatigoj

[ctx: #22030]
en: Font
eo: Tiparo

[ctx: #22031]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: #24001]
en: Add-ons
eo: Extensions

[ctx: #24007]
en: Movie information
eo: Filma informo

[ctx: #24008]
en: Screensaver
eo: Ekrankurteno

[ctx: #24010]
en: Visualisation
eo: Videbligo

[ctx: #24012]
en: Subtitles
eo: Subtekstoj

[ctx: #24016]
en: Album information
eo: Albuma informo

[ctx: #24018]
en: Services
eo: Servers

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: #24027]
en: Weather
eo: Vetero

[ctx: #24121]
en: Enter search string
eo: Tajpi Search String

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
eo: Normala

[ctx: #24992]
en: System
eo: Operaciumo

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
eo: Aŭtoro

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
eo: Lingvo

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
eo: Vetero

[ctx: #33101]
en: Web server
eo: Web Server

[ctx: #34100]
en: Number of channels
eo: Nombro de kanaloj

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
eo: Neniam

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
eo: Ne

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
eo: Eliri

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
eo: Nova

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
eo: Konektita

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
eo: Antaŭvidi la elektitan ekrankurtenon.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
eo: Kaŝi la bibliotekan akiran progresbreton dum akirado.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
eo: Forviŝi erojn el via biblioteko kiuj estas netroveblaj (ĉu renomigitaj, forviŝitaj aŭ sur forigebla disko kiu nun ne estas konektita).

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
eo: Elekti la zomnivelon je kiu 4:3-videoj estas montrataj en larĝekranaj montriloj.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
eo: Post akiro de dosiero al la biblioteko, ĝi montros la metadatuman titolon anstataŭ la dosiernomo.

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
eo: Fermi la surekranmontraĵajn regumojn post ŝanĝo de kanalo.

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
eo: Agordi kiel la nomoj de kantoj estu montrataj en bibliotekaj listoj.

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
eo: Uzata por formatigi la duan kolumnon en bibliotekaj listoj.

[ctx: #36428]
en: Record
eo: Registri

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
eo: Malŝaltita

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
eo: Same kiel filmo

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
eo: Neniu

[ctx: #36900]
en: movie
eo: filmo

[ctx: #36901]
en: movies
eo: filmoj

[ctx: #36913]
en: videos
eo: videaĵoj

[ctx: #36918]
en: album
eo: albumo

[ctx: #36920]
en: song
eo: Kanto

[ctx: #36921]
en: songs
eo: Kantoj

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
eo: Tiparo

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
eo: Bazaj

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
eo: Propra

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
eo: Stiloj
