KODI Main - en to eu_es translation catalogue (3710 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
eu_es: Programak

[ctx: #1]
en: Pictures
eu_es: Irudiak

[ctx: #2]
en: Music
eu_es: Musika

[ctx: #3]
en: Videos
eu_es: Bideoak

[ctx: #4]
en: TV guide
eu_es: TB gida

[ctx: #5]
en: Settings
eu_es: Ezarpenak

[ctx: #7]
en: File manager
eu_es: Fitxategi-kudeatzailea

[ctx: #8]
en: Weather
eu_es: Eguraldia

[ctx: #9]
en: Kodi media center
eu_es: Kodi multimedia zentroa

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
eu_es: Astelehena

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
eu_es: Asteartea

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
eu_es: Asteazkena

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
eu_es: Osteguna

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
eu_es: Ostirala

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
eu_es: Larunbata

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
eu_es: Igandea

[ctx: #21]
en: January
eu_es: Urtarrila

[ctx: #22]
en: February
eu_es: Otsaila

[ctx: #23]
en: March
eu_es: Martxoa

[ctx: #24]
en: April
eu_es: Apirila

[ctx: #25]
en: May
eu_es: Maiatza

[ctx: #26]
en: June
eu_es: Ekaina

[ctx: #27]
en: July
eu_es: Uztaila

[ctx: #28]
en: August
eu_es: Abuztua

[ctx: #29]
en: September
eu_es: Iraila

[ctx: #30]
en: October
eu_es: Urria

[ctx: #31]
en: November
eu_es: Azaroa

[ctx: #32]
en: December
eu_es: Abendua

[ctx: #41]
en: Mon
eu_es: Al

[ctx: #42]
en: Tue
eu_es: As

[ctx: #43]
en: Wed
eu_es: Az

[ctx: #44]
en: Thu
eu_es: Os

[ctx: #45]
en: Fri
eu_es: Ol

[ctx: #46]
en: Sat
eu_es: La

[ctx: #47]
en: Sun
eu_es: Ig

[ctx: #51]
en: Jan
eu_es: Urt

[ctx: #52]
en: Feb
eu_es: Ots

[ctx: #54]
en: Apr
eu_es: Api

[ctx: #55]
en: May
eu_es: Mai

[ctx: #56]
en: Jun
eu_es: Eka

[ctx: #57]
en: Jul
eu_es: Uzt

[ctx: #58]
en: Aug
eu_es: Abu

[ctx: #59]
en: Sep
eu_es: Ira

[ctx: #60]
en: Oct
eu_es: Urr

[ctx: #61]
en: Nov
eu_es: Aza

[ctx: #62]
en: Dec
eu_es: Abe

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
eu_es: I

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
eu_es: IIE

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
eu_es: IE

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
eu_es: EIE

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
eu_es: EHE

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
eu_es: HE

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
eu_es: HHE

[ctx: #79]
note: Weather token
en: S
eu_es: H

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
eu_es: HHM

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
eu_es: HM

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
eu_es: MHM

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
eu_es: M

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
eu_es: MIM

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
eu_es: IM

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
eu_es: IIM

[ctx: #87]
note: Weather token
en: VAR
eu_es: BAR

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
eu_es: Hegoa

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
eu_es: Iparra

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
eu_es: Mendebaldea

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
eu_es: Ekialdea

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
eu_es: Aldakorra

[ctx: #98]
en: View: Auto
eu_es: Ikusi: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
eu_es: Ikusi: Auto handia

[ctx: #100]
en: View: Icons
eu_es: Ikusi: Ikonoak

[ctx: #101]
en: View: List
eu_es: Ikusi: Zerrenda

[ctx: #102]
en: Scan
eu_es: Eskaneatu

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Izena

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Data

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Tamaina

[ctx: #106]
en: No
eu_es: Ez

[ctx: #107]
en: Yes
eu_es: Bai

[ctx: #108]
en: Slideshow
eu_es: Aurkezpena

[ctx: #109]
en: Create thumbs
eu_es: Sortu koadro txikiak

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
eu_es: Sortu koadro txikiak

[ctx: #111]
en: Shortcuts
eu_es: Lasterbideak

[ctx: #112]
en: Paused
eu_es: Pausatuta

[ctx: #113]
en: Update failed
eu_es: Eguneraketak huts egin du

[ctx: #114]
en: Installation failed
eu_es: Instalazioak huts egin du

[ctx: #115]
en: Copy
eu_es: Kopiatu

[ctx: #116]
en: Move
eu_es: Mugitu

[ctx: #117]
en: Delete
eu_es: Ezabatu

[ctx: #118]
en: Rename
eu_es: Berrizendatu

[ctx: #119]
en: New folder
eu_es: Karpeta berria

[ctx: #120]
en: Confirm copy
eu_es: Berretsi kopiatzea

[ctx: #121]
en: Confirm move
eu_es: Berretsi lekuz aldatzea

[ctx: #122]
en: Confirm delete
eu_es: Berretsi ezabatzea

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
eu_es: Hautatutako fitxategiak kopiatu nahi dituzu?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
eu_es: Hautatutako fitxategiak lekuz aldatu nahi dituzu?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
eu_es: Hautatutako fitxategiak ezabatu nahi dituzu?[CR]Oharra - ekintza hau ezin da desegin!

[ctx: #126]
en: Status
eu_es: Egoera

[ctx: #127]
en: Objects
eu_es: Objektuak

[ctx: #128]
en: General
eu_es: Orokorra

[ctx: #129]
en: Slideshow
eu_es: Aurkezpena

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
eu_es: Sistemaren informazioa

[ctx: #131]
en: Display
eu_es: Bistaratzea

[ctx: #132]
en: Albums
eu_es: Albumak

[ctx: #133]
en: Artists
eu_es: Artistak

[ctx: #134]
en: Songs
eu_es: Abestiak

[ctx: #135]
en: Genres
eu_es: Generoak

[ctx: #136]
en: Playlists
eu_es: Erreprodukzio-zerrendak

[ctx: #137]
en: Search
eu_es: Bilatu

[ctx: #138]
en: System information
eu_es: Sistemaren informazioa

[ctx: #139]
en: Temperatures:
eu_es: Tenperaturak:

[ctx: #140]
en: CPU:
eu_es: PUZ:

[ctx: #142]
en: Time:
eu_es: Ordua:

[ctx: #143]
en: Current:
eu_es: Unekoa:

[ctx: #144]
en: Build:
eu_es: Konpilazioa:

[ctx: #145]
en: Network:
eu_es: Sarea:

[ctx: #146]
en: Type:
eu_es: Mota:

[ctx: #147]
en: Static
eu_es: Estatikoa

[ctx: #149]
en: MAC address
eu_es: MAC helbidea

[ctx: #150]
en: IP address
eu_es: IP helbidea

[ctx: #151]
en: Link:
eu_es: Esteka:

[ctx: #154]
en: Storage
eu_es: Biltegiratzea

[ctx: #155]
en: Drive
eu_es: Unitatea

[ctx: #156]
en: Free
eu_es: Libre

[ctx: #157]
en: Video
eu_es: Bideoa

[ctx: #158]
en: Free memory
eu_es: Memoria librea

[ctx: #159]
en: No link
eu_es: Estekarik ez

[ctx: #160]
en: Free
eu_es: Libre

[ctx: #162]
en: Tray open
eu_es: Ireki bandeja

[ctx: #163]
en: Reading
eu_es: Irakurtzen

[ctx: #164]
en: No disc
eu_es: Diskorik ez

[ctx: #165]
en: Disc present
eu_es: Diskoa badago

[ctx: #166]
en: Skin
eu_es: Azala

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
eu_es: Utzi fitxategi eragiketak

[ctx: #169]
en: Resolution
eu_es: Bereizmena

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
eu_es: Doitu pantailaren freskatze-maiztasuna

[ctx: #171]
en: Sort title
eu_es: Ordenatu izenburua

[ctx: #172]
en: Release date
eu_es: Argitaratze data

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
eu_es: Bistaratu 4:3 bideoak honela

[ctx: #174]
en: Compiled:
eu_es: Konpilatua:

[ctx: #175]
en: Moods
eu_es: Mood-ak

[ctx: #176]
en: Styles
eu_es: Estiloak

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
eu_es: {0:s} Behar bezala hasita

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
eu_es: {0:s} behar bezala hasia izan da.

[ctx: #179]
en: Song
eu_es: Abestia

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
eu_es: Iraupena

[ctx: #181]
en: Select album
eu_es: Hautatu albuma

[ctx: #182]
en: Tracks
eu_es: Pistak

[ctx: #183]
en: Review
eu_es: Berrikusi

[ctx: #184]
en: Refresh
eu_es: Freskatu

[ctx: #185]
en: Searching album
eu_es: Albuma bilatzen

[ctx: #186]
en: OK
eu_es: Ados

[ctx: #187]
en: No albums found!
eu_es: Ez da albumik aurkitu!

[ctx: #188]
en: Select all
eu_es: Hautatu dena

[ctx: #189]
en: Scanning media information
eu_es: Multimedia-informazioa eskaneatzen

[ctx: #190]
en: Save
eu_es: Gorde

[ctx: #191]
en: Shuffle
eu_es: Nahastu

[ctx: #192]
en: Clear
eu_es: Garbitu

[ctx: #193]
en: Scan
eu_es: Eskaneatu

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
eu_es: Bilatzen...

[ctx: #195]
en: No information found!
eu_es: Ez da informaziorik aurkitu!

[ctx: #196]
en: Select movie:
eu_es: Hautatu filma:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
eu_es: {0:s}ren informazioa kontsultatzen

[ctx: #198]
en: Loading movie details
eu_es: Filmaren xehetasunak kargatzen

[ctx: #199]
en: Web interface
eu_es: Web interfazea

[ctx: #200]
en: Audio encoders
eu_es: Audio-kodetzaileak

[ctx: #201]
en: Audio decoders
eu_es: Audio-deskodetzaileak

[ctx: #203]
en: Plot outline
eu_es: Sinopsia

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
eu_es: Konpilazioa

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
eu_es: Botoak

[ctx: #206]
en: Cast
eu_es: Antzezleak

[ctx: #207]
en: Plot
eu_es: Argumentua

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
eu_es: Erreproduzitu

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
eu_es: Hurrengoa

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
eu_es: Aurrekoa

[ctx: #212]
en: 59.94 Hz
eu_es: 59,94 Hz

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
eu_es: Kalibratu erabiltzailearen interfazea...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
eu_es: Bideoaren kalibrazioa

[ctx: #215]
en: Soften
eu_es: Bigundu

[ctx: #216]
en: Zoom amount
eu_es: Zoom kopurua

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
eu_es: Pixel erlazioa

[ctx: #218]
en: DVD drive
eu_es: DVD unitatea

[ctx: #219]
en: Please insert disc
eu_es: Mesedez sar ezazu disko bat

[ctx: #220]
en: Remote share
eu_es: Urruneko partekatzea

[ctx: #221]
en: Network is not connected
eu_es: Sarea ez dago konektaturik

[ctx: #222]
en: Cancel
eu_es: Utzi

[ctx: #224]
en: Speed
eu_es: Abiadura

[ctx: #225]
en: Vertical shift
eu_es: Desplazamendu bertikala

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
eu_es: Kargatu audio CDaren informazioa lineako zerbitzutik

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
eu_es: Nahastu erreprodukzio-zerrenda kargatzean

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
eu_es: HDDa itzaltzeko denbora

[ctx: #230]
en: Video filters
eu_es: Bideoaren iragazkiak

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
eu_es: Bat ere ez

[ctx: #232]
en: Point
eu_es: Puntua

[ctx: #233]
en: Linear
eu_es: Linearra

[ctx: #234]
en: Anisotropic
eu_es: Anisotropikoa

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
eu_es: Kubo Gaussiarra

[ctx: #237]
en: Minification
eu_es: Txikitzea

[ctx: #238]
en: Magnification
eu_es: Handitzea

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
eu_es: Garbitu zerrenda amaitzean

[ctx: #240]
en: Display mode
eu_es: Bistaratze modua

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
eu_es: Pantaila osoa #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
eu_es: Leihoan

[ctx: #243]
en: Refresh rate
eu_es: Freskatze-tasa

[ctx: #244]
en: Full screen
eu_es: Pantaila osoa

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
eu_es: Tamaina: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom-a x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixelak: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})

[ctx: #246]
en: Monitor
eu_es: Monitorea

[ctx: #247]
en: Scripts
eu_es: Script-ak

[ctx: #248]
en: Language
eu_es: Hizkuntza

[ctx: #249]
en: Music
eu_es: Musika

[ctx: #250]
en: Visualisation
eu_es: Bistaratzea

[ctx: #251]
en: Select destination directory
eu_es: Hautatu helburuko direktorioa

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
eu_es: Estereo nahasketa

[ctx: #253]
en: Number of channels
eu_es: Kanal kopurua

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
eu_es: DTS kudeatzeko gai den hargailua

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
eu_es: CDaren informazioa eskuratzen

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
eu_es: Errorea

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
eu_es: Gaitu etiketa irakurketa

[ctx: #259]
en: Opening
eu_es: Irekitzen

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
eu_es: Hasteko zain...

[ctx: #262]
en: Scripts output
eu_es: Script-en irteera

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
eu_es: Baimendu HTTP bidezko urruneko kontrola

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
eu_es: Grabatu

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
eu_es: Gelditu gra.

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Pista

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Denbora

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Titulua

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Artista

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Albuma

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
eu_es: Pixel erlazioa doitzea

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
eu_es: Egokitu laukizuzena erabat karratua izateko

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
eu_es: Goian ezkerrean overscan konpentsazioa

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
eu_es: Behean eskuinean overscan konpentsazioa

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
eu_es: Egokitu gezia aldatzeko overscan kopurua

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
eu_es: Azpitituluen kokapena

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
eu_es: Egokitu barra azpitituluen posizioa aldatzeko

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
eu_es: Ezin izan dira ezarpenak kargatu

[ctx: #280]
en: Using default settings
eu_es: Ezarpen lehenetsiak erabiltzen

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
eu_es: Egiaztatu mesedez XML fitxategiak

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
eu_es: {0:d} elementu aurkitu dira

[ctx: #283]
en: Search results
eu_es: Bilaketaren emaitzak

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
eu_es: Ez da emaitzarik aurkitu

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
eu_es: Hobetsitako audio hizkuntza

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
eu_es: Hobetsitako azpititulu hizkuntza

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
eu_es: Azpitituluak

[ctx: #288]
en: Font
eu_es: Letra-tipoa

[ctx: #289]
en: Size
eu_es: Tamaina

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
eu_es: Barruti dinamikoaren konpresioa

[ctx: #291]
en: Video
eu_es: Bideoa

[ctx: #292]
en: Audio
eu_es: Audioa

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
eu_es: Arakatu azpitituluak aurkitzeko

[ctx: #294]
en: Create bookmark
eu_es: Sortu laster-marka

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
eu_es: Garbitu laster-markak

[ctx: #297]
en: Audio offset
eu_es: Audio desplazamendua

[ctx: #298]
en: Bookmarks
eu_es: Laster-markak

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
eu_es: Egin {0:d}(r)en laster-marka

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
eu_es: MP1 kudeatzeko gai den hargailua

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
eu_es: MP2 kudeatzeko gai den hargailua

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
eu_es: MP3 kudeatzeko gai den hargailua

[ctx: #303]
en: Delay
eu_es: Atzerapena

[ctx: #304]
en: Language
eu_es: Hizkuntza

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
eu_es: Gaituta

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
eu_es: Tartekatu gabe

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
eu_es: Media lehenetsia

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
eu_es: Jatorrizko hizkuntza

[ctx: #309]
en: User interface language
eu_es: Erabiltzaile-interfazeko hizkuntza

[ctx: #310]
note: Setting in international settings
en: Virtual keyboard layouts
eu_es: Teklatu birtualen diseinuak

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
eu_es: Datu-basea garbitzen

[ctx: #314]
en: Preparing...
eu_es: Prestatzen...

[ctx: #315]
en: Database error
eu_es: Datu-base errorea

[ctx: #316]
en: Searching songs...
eu_es: Abestiak bilatzen...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
eu_es: Datu-basea behar bezala garbitu da

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
eu_es: Abestiak garbitzen...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
eu_es: Errorea abestiak garbitzean

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
eu_es: Artistak garbitzen...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
eu_es: Errorea artistak garbitzean

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
eu_es: Garbitzen generoak, rolak,...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
eu_es: Errorea generoak, rolak,... garbitzen.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
eu_es: Bideak garbitzen...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
eu_es: Errorea bideak garbitzean

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
eu_es: Albumak garbitzen...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
eu_es: Errorea albumak garbitzean

[ctx: #328]
en: Writing changes...
eu_es: Aldaketak idazten...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
eu_es: Errorea aldaketak idaztean

[ctx: #330]
en: This may take some time...
eu_es: Honek denbora pixka bat eraman dezake...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
eu_es: Datu-basea konprimatzen...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
eu_es: Errorea datu-basea konprimatzean

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
eu_es: Liburutegia garbitu nahi duzu?

[ctx: #334]
en: Clean library...
eu_es: Garbitu liburutegia...

[ctx: #335]
en: Start
eu_es: Hasi

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
eu_es: Fotograma-tasa bihurketa

[ctx: #337]
en: Output configuration
eu_es: Irteera-ezarpenak

[ctx: #338]
en: Fixed
eu_es: Konpondua

[ctx: #339]
en: Optimized
eu_es: Optimizatua

[ctx: #340]
en: Various artists
eu_es: Hainbat artista

[ctx: #341]
en: Play disc
eu_es: Erreproduzitu diskoa

[ctx: #342]
en: Movies
eu_es: Filmak

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
eu_es: Egokitu fotograma-tasa

[ctx: #344]
en: Actors
eu_es: Aktoreak

[ctx: #345]
en: Year
eu_es: Urtea

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
eu_es: Mantendu jatorrizko bolumena downmix-ean

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
eu_es: DTS-HD kudeatzeko gai den hargailua

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
eu_es: Baimendu pasthrough-a

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
eu_es: TrueHD kudeatzeko gai den hargailua

[ctx: #350]
en: Programs
eu_es: Programak

[ctx: #351]
en: Off
eu_es: Itzali

[ctx: #352]
en: Dim
eu_es: Moteldu

[ctx: #353]
en: Black
eu_es: Beltza

[ctx: #354]
en: Matrix trails
eu_es: Matrize ibilbidea

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
eu_es: Itxarote-denbora

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
eu_es: Pantaila-babeslearen modua

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
eu_es: Itzaltzeko funtzioaren tenporizadorea

[ctx: #358]
en: All albums
eu_es: Album guztiak

[ctx: #359]
en: Recently added albums
eu_es: Azkenaldian gehitutako albumak

[ctx: #360]
en: Screensaver
eu_es: Pantaila-babeslea

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
eu_es: Aurkezpen errekurtsiboa

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
eu_es: Pantaila-babeslearen moteltze maila

[ctx: #363]
en: Sort by: File
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Fitxategia

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
eu_es: Dolby Digital (AC3) kudeatzeko gai den hargailua

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Izena

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Urtea

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Balorazioa

[ctx: #369]
en: Title
eu_es: Titulua

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
eu_es: Trumoi-ekaitzak

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
eu_es: Partzialki

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
eu_es: Gehienbat

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
eu_es: Eguzkitsu

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
eu_es: Lainotuta

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
eu_es: Elurra

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
eu_es: Euria

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
eu_es: Argia

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
eu_es: Zaparradak

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
eu_es: Gutxi batzuk

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
eu_es: Sakabanatuak

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
eu_es: Haizea

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
eu_es: Indartsua

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
eu_es: Egokia

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
eu_es: Oskarbi

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
eu_es: Lainoak

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
eu_es: Goiz

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
eu_es: Zaparrada

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
eu_es: Elur gutxi

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
eu_es: Baxua

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
eu_es: Tartekoa

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
eu_es: Altua

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
eu_es: Behe lainoa

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
eu_es: Lanbroa

[ctx: #396]
en: Select location
eu_es: Hautatu kokalekua

[ctx: #397]
en: Refresh time
eu_es: Freskatze denbora

[ctx: #398]
en: Temperature units
eu_es: Tenperaturaren unitatea

[ctx: #399]
en: Speed units
eu_es: Abiadura unitateak

[ctx: #400]
en: Weather
eu_es: Eguraldia

[ctx: #401]
en: Temp
eu_es: Tenperatura

[ctx: #402]
en: Feels like
eu_es: Sentsazio ter.

[ctx: #403]
en: UV index
eu_es: UV indizea

[ctx: #404]
en: Wind
eu_es: Haizea

[ctx: #405]
en: Dew point
eu_es: Kondentsazioa

[ctx: #406]
en: Humidity
eu_es: Hezetasuna

[ctx: #407]
en: Hardware keyboard layouts
eu_es: Teklatu fisikoaren diseinuak

[ctx: #409]
en: Defaults
eu_es: Lehenetsiak

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
eu_es: Eguraldi zerbitzura sartzen

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
eu_es: Eguraldia eskuratzen honentzat:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
eu_es: Ezin izan dira eguraldiaren datuak eskuratu

[ctx: #413]
en: Manual
eu_es: Eskuz

[ctx: #414]
en: No review for this album
eu_es: Album honek ez du berrikuspenik

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
eu_es: Koadro txikia deskargatzen...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
eu_es: Ikusi: ikono handiak

[ctx: #418]
en: Low
eu_es: Min

[ctx: #419]
en: High
eu_es: Max

[ctx: #420]
en: Best match
eu_es: Bat datorren onena

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
eu_es: Mantendu audio gailua martxan

[ctx: #422]
en: Delete album information
eu_es: Ezabatu albumaren informazioa

[ctx: #423]
en: Delete CD information
eu_es: Ezabatu CDaren informazioa

[ctx: #424]
en: Select
eu_es: Hautatu

[ctx: #425]
en: No album information found
eu_es: Ez da albumaren informaziorik aurkitu

[ctx: #426]
en: No CD information found
eu_es: Ez da CDaren informaziorik aurkitu

[ctx: #427]
en: Disc
eu_es: Diskoa

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
eu_es: Sartu CD/DVD zuzena

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
eu_es: Mesedez, sartu honako diskoa:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
eu_es: Ordenatze-irizpidea: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
eu_es: Ez dago katxerik

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
eu_es: Ezabatu filma liburutegitik

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
eu_es: {0:s}-tik {1:d} {2:s}-ko abiaduran

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
eu_es: Ez da disko optiko gailurik antzeman

[ctx: #436]
note: Message body of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: This video is stored on an optical disc (e.g. DVD, Blu-ray) and cannot be played as your device does not have an appropriate drive.
eu_es: Bideo hau disko optiko batean dago gordeta (DVD, Blu-ray, adibidez) eta ezin da erreproduzitu zure gailuak ez duelako unitate egokirik.

[ctx: #437]
en: Removable disk
eu_es: Disko aldagarria

[ctx: #438]
en: Opening file
eu_es: Fitxategia irekitzen

[ctx: #439]
en: Cache
eu_es: Katxea

[ctx: #440]
en: Hard disk
eu_es: Disko gogorra

[ctx: #442]
en: Local network
eu_es: Sare lokala

[ctx: #444]
en: Video
eu_es: Bideoa

[ctx: #445]
en: Audio
eu_es: Audioa

[ctx: #447]
en: Autorun media
eu_es: Autoerreproduzitu multimedia

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
eu_es: Dolby Digital Plus (AC3) kudeatzeko gai den hargailua

[ctx: #449]
en: Enabled
eu_es: Gaituta

[ctx: #450]
en: Columns
eu_es: Zutabeak

[ctx: #451]
en: Row 1 address
eu_es: 1.errenkadaren helbidea

[ctx: #452]
en: Row 2 address
eu_es: 2.errenkadaren helbidea

[ctx: #453]
en: Row 3 address
eu_es: 3.errenkadaren helbidea

[ctx: #454]
en: Row 4 address
eu_es: 4.errenkadaren helbidea

[ctx: #455]
en: Rows
eu_es: Errenkadak

[ctx: #456]
en: Mode
eu_es: Modua

[ctx: #457]
en: Switch view
eu_es: Aldatu ikuspegia

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
eu_es: Mugatu lagintze tasa (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
eu_es: Azpitituluak

[ctx: #460]
en: Audio stream
eu_es: Audio stream-a

[ctx: #461]
en: [active]
eu_es: [aktiboa]

[ctx: #463]
en: Backlight
eu_es: Atzeko argitasuna

[ctx: #464]
en: Brightness
eu_es: Distira

[ctx: #465]
en: Contrast
eu_es: Kontrastea

[ctx: #467]
en: Type
eu_es: Mota

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
eu_es: Eraman barra OSD posizioa aldatzeko

[ctx: #469]
en: OSD position
eu_es: OSDaren posizioa

[ctx: #470]
en: Credits
eu_es: Kredituak

[ctx: #474]
en: Off
eu_es: Itzali

[ctx: #475]
en: Music only
eu_es: Musika bakarrik

[ctx: #476]
en: Music & video
eu_es: Musika eta bideoa

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
eu_es: Ezin da zerrenda kargatu

[ctx: #479]
en: Skin & language
eu_es: Azala eta hizkuntza

[ctx: #480]
en: Appearance
eu_es: Itxura

[ctx: #481]
en: Audio options
eu_es: Audioaren aukerak

[ctx: #482]
en: About Kodi
eu_es: Kodiri buruz

[ctx: #485]
en: Delete album
eu_es: Ezabatu albuma

[ctx: #486]
en: Repeat
eu_es: Errepikatu

[ctx: #487]
en: Repeat one
eu_es: Errepikatu bat

[ctx: #488]
en: Repeat folder
eu_es: Errepikatu karpeta

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
eu_es: Erreproduzitu hurrengo abestia automatikoki

[ctx: #491]
en: - Use big icons
eu_es: - Erabili ikono handiak

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
eu_es: Tamaina aldatu VobSubs-i

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
eu_es: Aukera aurreratuak (adituentzako bakarrik!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
eu_es: Orokorrean audio distortsiorik gabeko bolumena

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
eu_es: Bideoen tamaina aldatu interfazearen bereizmeneraino

[ctx: #496]
en: Calibration
eu_es: Kalibrazioa

[ctx: #497]
en: Show file extensions
eu_es: Erakutsi fitxategi-luzapenak

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Mota

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
eu_es: Ezin da lineako bilaketak zerbitzuarekin harremanetan jarri

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
eu_es: Albumaren informazioaren deskargak huts egin du

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
eu_es: Albumen izenak bilatzen...

[ctx: #502]
en: Open
eu_es: Ireki

[ctx: #503]
en: Busy
eu_es: Okupatuta

[ctx: #504]
en: Empty
eu_es: Hutsik

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
eu_es: Fitxategietatik multimedia-informazioa kargatzen...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
eu_es: Media fitxategiak egiaztatzen...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Erabilera

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
eu_es: Gaitu bistaratzeak

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
eu_es: Gaitu bideo modua aldatzea

[ctx: #512]
en: Startup window
eu_es: Abioko leihoa

[ctx: #513]
en: Home window
eu_es: Hasiera leihoa

[ctx: #514]
en: Manual settings
eu_es: Eskuzko ezarpenak

[ctx: #515]
en: Genre
eu_es: Generoa

[ctx: #517]
en: Recently played albums
eu_es: Duela gutxi erreproduzitutako albumak

[ctx: #518]
en: Launch
eu_es: Abiarazi

[ctx: #519]
en: Launch in...
eu_es: Abiarazi hemen...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
eu_es: Konpilazioak

[ctx: #522]
en: Remove source
eu_es: Kendu iturburua

[ctx: #523]
en: Switch media
eu_es: Aldatu media

[ctx: #524]
en: Select playlist
eu_es: Hautatu erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #525]
en: New playlist...
eu_es: Erreprodukzio-zerrenda berria...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
eu_es: Gehitu erreprodukzio-zerrendara

[ctx: #527]
en: Manually add to library
eu_es: Eskuz gehitu liburutegira

[ctx: #528]
en: Enter title
eu_es: Idatzi izenburua

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
eu_es: Errorea: Bikoiztutako izenburua

[ctx: #530]
en: Select genre
eu_es: Hautatu generoa

[ctx: #531]
en: New genre
eu_es: Genero berria

[ctx: #532]
en: Manual addition
eu_es: Eskuz gehitu

[ctx: #533]
en: Enter genre
eu_es: Idatzi generoa

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
eu_es: Ikusi: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
eu_es: Zerrenda

[ctx: #536]
en: Icons
eu_es: Ikonoak

[ctx: #537]
en: Big list
eu_es: Zerrenda handia

[ctx: #538]
en: Big icons
eu_es: Ikono handiak

[ctx: #539]
en: Wide
eu_es: Zabala

[ctx: #540]
en: Big wide
eu_es: Oso zabala

[ctx: #541]
en: Album icons
eu_es: Albumaren ikonoak

[ctx: #542]
en: DVD icons
eu_es: DVDaren ikonoak

[ctx: #544]
en: Media info
eu_es: Mediaren info

[ctx: #545]
en: Audio output device
eu_es: Audio irteera gailua

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
eu_es: Passthrough irteerako gailua

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
eu_es: Ez dago artista honen biografiarik

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
eu_es: Kanal anitzeko audiotik estereora

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
eu_es: Zenbakia

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
eu_es: Ordenatze-irizpidea: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
eu_es: Izena

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
eu_es: Data

[ctx: #553]
en: Size
eu_es: Tamaina

[ctx: #554]
en: Track
eu_es: Pista

[ctx: #555]
en: Time
eu_es: Denbora

[ctx: #556]
en: Title
eu_es: Titulua

[ctx: #557]
en: Artist
eu_es: Artista

[ctx: #558]
en: Album
eu_es: Albuma

[ctx: #559]
en: Playlist
eu_es: Erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #561]
en: File
eu_es: Fitxategia

[ctx: #562]
en: Year
eu_es: Urtea

[ctx: #563]
en: Rating
eu_es: Balorazioa

[ctx: #564]
en: Type
eu_es: Mota

[ctx: #565]
en: Usage
eu_es: Erabilera

[ctx: #566]
en: Album artist
eu_es: Albumaren artista

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
eu_es: Erreproduzitze kopurua

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
eu_es: Azken erreprodukzioa

[ctx: #569]
en: Comment
eu_es: Iruzkina

[ctx: #570]
en: Date added
eu_es: Gehitutako data

[ctx: #571]
en: Default
eu_es: Lehenetsia

[ctx: #572]
en: Studio
eu_es: Estudioa

[ctx: #573]
en: Path
eu_es: Bidea

[ctx: #574]
en: Country
eu_es: Herrialdea

[ctx: #575]
en: In progress
eu_es: Prozesuan

[ctx: #576]
en: Times played
eu_es: Erreprodukzio kopurua

[ctx: #577]
en: Date taken
eu_es: Hartu zeneko data

[ctx: #578]
en: Artist / Year
eu_es: Artista / Urtea

[ctx: #580]
en: Sort direction
eu_es: Ordenatu norabidea

[ctx: #581]
en: Sort method
eu_es: Ordenatzeko metodoa

[ctx: #582]
en: View mode
eu_es: Ikusteko modua

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
eu_es: Gogoratu karpeta ezberdinen ikuspegiak

[ctx: #584]
en: Ascending
eu_es: Gorakorra

[ctx: #585]
en: Descending
eu_es: Beherakorra

[ctx: #586]
en: Edit playlist
eu_es: Editatu erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #587]
en: Filter
eu_es: Iragazi

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
eu_es: Bertan behera utzi festa modua

[ctx: #589]
en: Party mode
eu_es: Festa modua

[ctx: #590]
en: Random
eu_es: Ausazkoa

[ctx: #591]
en: Off
eu_es: Itzali

[ctx: #592]
en: One
eu_es: Bat

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
eu_es: Denak

[ctx: #594]
en: Off
eu_es: Itzali

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
eu_es: Errepikatu: itzalita

[ctx: #596]
en: Repeat: One
eu_es: Errepikatu: Bat

[ctx: #597]
en: Repeat: All
eu_es: Errepikatu: Dena

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
eu_es: Erauzi audio CDa

[ctx: #601]
en: Medium
eu_es: Ertaina

[ctx: #602]
en: Standard
eu_es: Estandarra

[ctx: #603]
en: Extreme
eu_es: Extremoa

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
eu_es: Bitrate konstantea

[ctx: #605]
en: Ripping...
eu_es: Erauzten...

[ctx: #607]
en: To:
eu_es: Hona:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
eu_es: Ezin da CDa edo pista erauzi CDDARipPath ezarri gabe dagoelako.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
eu_es: Erauzi audio pista

[ctx: #611]
en: Enter number
eu_es: Idatzi zenbakia

[ctx: #612]
en: Bits/sample
eu_es: Bitak/lagina

[ctx: #613]
en: Sample rate
eu_es: Lagin tasa

[ctx: #614]
en: Virtual folder
eu_es: Karpeta birtuala

[ctx: #620]
en: Audio CDs
eu_es: Audio CDak

[ctx: #621]
en: Encoder
eu_es: Kodetzailea

[ctx: #622]
en: Quality
eu_es: Kalitatea

[ctx: #623]
en: Bitrate
eu_es: Bitrate-a

[ctx: #624]
en: Include track number
eu_es: Txertatu pistaren zenbakia

[ctx: #625]
en: All songs of
eu_es: Honen abesti guztiak:

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
eu_es: Zuzeneko TB saioak

[ctx: #629]
en: View mode
eu_es: Ikusteko modua

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
eu_es: Arrunta

[ctx: #631]
en: Zoom
eu_es: Zooma

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
eu_es: Egokitu 4:3 formatura

[ctx: #633]
en: Wide zoom
eu_es: Zoom zabala

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
eu_es: Egokitu 16:9 formatura

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
eu_es: Jatorrizko tamaina

[ctx: #636]
en: Custom
eu_es: Pertsonalizatua

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
eu_es: Bolumen-doikuntzak

[ctx: #639]
en: Use track levels
eu_es: Erabili pistaren mailak

[ctx: #640]
en: Use album levels
eu_es: Erabili albumaren mailak

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
eu_es: ReplayGain informaziodun fitxategiak

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
eu_es: ReplayGain informaziorik gabeko fitxategiak

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
eu_es: Saihestu mozte-babesa ReplayGain duten fitxategietan

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
eu_es: Egokitu 16:9 formatura - Ez lineala

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
eu_es: Fitxategi handi bat deskonprimatu behar da. Jarraitu?

[ctx: #646]
en: Remove from library
eu_es: Liburutegitik kendu

[ctx: #647]
en: Export video library
eu_es: Esportatu bideotekara

[ctx: #648]
en: Import video library
eu_es: Inportatu bideotekara

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
eu_es: Inportatzen

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
eu_es: Esportatzen

[ctx: #651]
en: Browse for library
eu_es: Arakatu liburutegia

[ctx: #652]
en: Years
eu_es: Urteak

[ctx: #653]
en: Update library
eu_es: Eguneratu liburutegia

[ctx: #654]
en: Show debug information
eu_es: Erakutsi arazketaren informazioa

[ctx: #655]
en: Browse for executable
eu_es: Arakatu exekutagarria

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
eu_es: Arakatu erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #657]
en: Browse for folder
eu_es: Arakatu karpeta

[ctx: #658]
en: Song information
eu_es: Abestiei buruzko informazioa

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
eu_es: Zati ez-lineala

[ctx: #660]
en: Volume amplification
eu_es: Bolumenaren anplifikazioa

[ctx: #661]
en: Choose export folder
eu_es: Aukeratu esportatzeko karpeta

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
eu_es: Fitxategi hau ez dago eskuragarri.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
eu_es: Liburutegitik kentzea nahi duzu?

[ctx: #664]
en: Browse for script
eu_es: Arakatu scripta

[ctx: #665]
en: Compression level
eu_es: Konpresio maila

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
eu_es: Gaitu osagai bakoitzeko erregistroa

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
eu_es: Gaitu Dolby Digital (AC3) transkodetzea

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
eu_es: Berariazko osagaien erregistroa zehaztu...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]SMB[/B] liburutegiarentzat

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]libcURL[/B] liburutegiarentzat (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]FFmpeg[/B] liburutegiarentzat

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]D-Bus[/B] deientzat

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]JSON-RPC[/B] eskaerentzat

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]Audio[/B] osagaiarentzat

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]AirTunes[/B] liburutegiarentzat

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]UPnP[/B] osagaientzat

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]libCEC[/B] liburutegiarentzat

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]Bideo[/B] osagaiarentzat

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]Webserver[/B] osagaiarentzat

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]Database[/B] osagaiarentzat

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]audio/bideo timing informazioarentzat[/B]

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]Windowing[/B] osagaiarentzat

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]PVR[/B] osagaiarentzat

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
eu_es: Erregistratze hanpatua [B]EPG[/B] osagaiarentzat

[ctx: #687]
en: From metadata
eu_es: Metadatuetatik

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
eu_es: Liburutegia garbitzen

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
eu_es: Abesti zaharrak liburutegitik kentzen

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
eu_es: Bide hau eskaneatua izan da aurretik

[ctx: #703]
en: Can't clean up library while running background tasks
eu_es: Ezin da liburutegia garbitu bigarren planoan atazak badaude

[ctx: #705]
en: Network
eu_es: Sarea

[ctx: #706]
en: Server
eu_es: Zerbitzaria

[ctx: #708]
en: Use proxy server
eu_es: Erabili proxy zerbitzaria

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
eu_es: Interneteko Protokoloa (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
eu_es: Ataka baliogabea zehaztu da. Balio hau 1 eta 65535 artekoa izan behar da.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
eu_es: HTTP proxy-a

[ctx: #715]
en: Assignment
eu_es: Esleipena

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
eu_es: Automatikoa (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
eu_es: Eskuzkoa (estatikoa)

[ctx: #719]
en: IP address
eu_es: IP helbidea

[ctx: #720]
en: Netmask
eu_es: Sare-maskara

[ctx: #721]
en: Default gateway
eu_es: Lehenetsitako atebidea

[ctx: #722]
en: DNS server
eu_es: DNS zerbitzaria

[ctx: #723]
en: Save & restart
eu_es: Gorde eta berrabiarazi

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
eu_es: Helbide baliogabea zehaztu da. Balioa AAA.BBB.CCC.DDD izan behar da

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
eu_es: 0 eta 255 arteko zenbakiekin.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
eu_es: Aldaketak ez dira gorde. Gorde gabe jarraitu nahi duzu?

[ctx: #727]
en: Web server
eu_es: Web zerbitzaria

[ctx: #728]
en: FTP server
eu_es: FTP zerbitzaria

[ctx: #729]
en: Enable SSL
eu_es: Gaitu SSL

[ctx: #730]
en: Port
eu_es: Ataka

[ctx: #731]
en: Black
eu_es: Beltza

[ctx: #732]
en: Save & apply
eu_es: Gorde eta aplikatu

[ctx: #733]
en: Password
eu_es: Pasahitza

[ctx: #734]
en: No pass
eu_es: Pasahitzik ez

[ctx: #735]
en: Character set
eu_es: Karaktere multzoa

[ctx: #736]
en: Style
eu_es: Estiloa

[ctx: #737]
en: Colour
eu_es: Kolorea

[ctx: #738]
en: Normal
eu_es: Arrunta

[ctx: #739]
en: Bold
eu_es: Lodia

[ctx: #740]
en: Italics
eu_es: Etzana

[ctx: #741]
en: Bold italics
eu_es: Lodia eta etzana

[ctx: #742]
en: White
eu_es: Zuria

[ctx: #743]
en: Yellow
eu_es: Horia

[ctx: #744]
en: Files
eu_es: Fitxategiak

[ctx: #745]
en: Background colour
eu_es: Atzeko planoaren kolorea

[ctx: #746]
en: Background opacity
eu_es: Atzeko planoaren gardentasuna

[ctx: #747]
en: Error loading image
eu_es: Errorea irudia kargatzean

[ctx: #748]
en: Edit path
eu_es: Editatu bidea

[ctx: #749]
en: Mirror image
eu_es: Ispilu irudia

[ctx: #750]
en: Are you sure?
eu_es: Ziur al zaude?

[ctx: #751]
en: Removing source
eu_es: Iturria kentzen

[ctx: #752]
en: Opacity
eu_es: Opakotasuna

[ctx: #754]
en: Add program link
eu_es: Gehitu programaren lotura

[ctx: #755]
en: Edit program path
eu_es: Aldatu programaren bidea

[ctx: #756]
en: Edit program name
eu_es: Aldatu programaren izena

[ctx: #757]
en: Edit path depth
eu_es: Aldatu bide sakonera

[ctx: #759]
en: View: Big list
eu_es: Ikusi: Zerrenda handia

[ctx: #760]
en: Yellow
eu_es: Horia

[ctx: #761]
en: White
eu_es: Zuria

[ctx: #762]
en: Blue
eu_es: Urdina

[ctx: #763]
en: Bright green
eu_es: Berde argia

[ctx: #764]
en: Yellow green
eu_es: Hori berdea

[ctx: #765]
en: Cyan
eu_es: Ziana

[ctx: #766]
en: Light grey
eu_es: Gris argia

[ctx: #767]
en: Grey
eu_es: Grisa

[ctx: #768]
en: Dark Grey
eu_es: Gris iluna

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
eu_es: Error {0:d}: zatia ez dago eskuragarri

[ctx: #772]
en: Audio
eu_es: Audioa

[ctx: #773]
en: Seeking
eu_es: Bila

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
eu_es: Aurkezpenaren karpeta

[ctx: #790]
en: Remote control
eu_es: Urrutiko kontrola

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
eu_es: Baimendu sistema honetan programek urrunetik kontrolatzea

[ctx: #792]
en: Port
eu_es: Portua

[ctx: #793]
en: Port range
eu_es: Portu sorta

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
eu_es: Baimendu beste sistemetan programek urrunetik kontrolatzea

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
eu_es: Hasierako atzerapena errepikapena (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
eu_es: Etengabeko errepikapenaren atzerapena (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
eu_es: Gehienezko bezero kopurua

[ctx: #798]
en: Internet access
eu_es: Interneterako sarbidea

[ctx: #799]
en: Library update
eu_es: Liburutegia eguneratu

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
eu_es: {1:s}en {0:s} eskuragarri

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
eu_es: Mota

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
eu_es: Gidan bilatu

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
eu_es: Sartu gidan bat datozen gertaerak aurkitzeko erabiliko den bilaketa katea

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
eu_es: Testu osoko bilaketa (edo titulu bilaketa soilik)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
eu_es: Edozein egun

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
eu_es: Egunero

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
eu_es: Edozein kanal

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
eu_es: Hasi edonoiz

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
eu_es: Grabazioa taldea

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
eu_es: Saihestu atal bikoiztuak

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
eu_es: Hasiera aurreratzeko denbora

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
eu_es: Bukaera atzeratzeko denbora

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
eu_es: Grabatu atal guztiak

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
eu_es: Grabatu atal berriak bakarrik

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
eu_es: Amaitu edonoiz

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
eu_es: Gehienezko grabazioak

[ctx: #819]
note: Representation of a one-time timer which has been scheduled by a timer rule.
en: One time (Scheduled by timer rule)
eu_es: Behin (tenporizadorearen arauak programatua)

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
eu_es: Behin

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
eu_es: Behin (gida bitartez)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
eu_es: Programazio erregela

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
eu_es: Programazio erregela (gida bitartez)

[ctx: #824]
note: Complete prefixed representation of a reminder timer type.
en: Reminder: {0:s}
eu_es: Gogorarazpena: {0:s}

[ctx: #825]
note: Complete prefixed representation of a recording timer type.
en: Recording: {0:s}
eu_es: Grabazioa: {0:s}

[ctx: #826]
note: Label for buttons to add a PVR reminder timer
en: Set reminder
eu_es: Ezarri gogorarazpena

[ctx: #827]
note: Label for a context menu entry to delete a reminder timer
en: Delete reminder
eu_es: Ezabatu gogorarazpena

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
eu_es: Programazio erregela ezabatu da

[ctx: #829]
note: Label for a context menu entry to view a read-only reminder timer
en: View reminder
eu_es: Ikusi gogorarazpena

[ctx: #830]
note: Label for a context menu entry to edit a reminder timer
en: Edit reminder
eu_es: Aldatu gogorarazpena

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
eu_es: Astelehenak

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
eu_es: Astearteak

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
eu_es: Asteazkenak

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
eu_es: Ostegunak

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
eu_es: Ostiralak

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
eu_es: Larunbatak

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
eu_es: Igandeak

[ctx: #838]
note: Label for a TV show Premiere
en: Première
eu_es: Estreinua

[ctx: #839]
note: Label for a Live TV show
en: Live
eu_es: Zuzenean

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
eu_es: Programazio hau bakarrik ezabatu nahi duzu ala baita berau programatu duen programazio erregela?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
eu_es: Hau bakarrik

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
eu_es: Berria

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
eu_es: Gaitu

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
eu_es: Ezgaitu

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
eu_es: Ziur zaude programazio erregela hau eta programatu dituen programazio guztiak ezabatu nahi dituzula?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
eu_es: Ziur programazio hau ezabatu nahi duzula?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
eu_es: Baieztatu grabazioa gelditzea

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
eu_es: Ziur grabazio hau gelditu nahi duzula?

[ctx: #849]
note: Label for a finale of a TV show
en: Finale
eu_es: Amaiera

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
eu_es: Baliogabeko portu zenbakia sartu duzu

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
eu_es: Baliozko portu sorta 1-65535 da

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
eu_es: Baliozko portu sorta 1024-65535 da

[ctx: #997]
en: Add pictures...
eu_es: Gehitu irudiak...

[ctx: #998]
en: Add music...
eu_es: Gehitu musika...

[ctx: #999]
en: Add videos...
eu_es: Gehitu bideoak...

[ctx: #1000]
en: Preview
eu_es: Aurreikusi

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
eu_es: Ezin da konektatu

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
eu_es: Ezin izan da konexioa ezarri sareko kokapenarekin. Sarera konexiorik ez izateagatik izan liteke hau. Gehitu nahi duzu dena den?

[ctx: #1006]
en: IP address
eu_es: IP helbidea

[ctx: #1007]
en: Add network location
eu_es: Gehitu sareko kokalekua

[ctx: #1008]
en: Protocol
eu_es: Protokoloa

[ctx: #1009]
en: Server address
eu_es: Zerbitzariaren helbidea

[ctx: #1010]
en: Server name
eu_es: Zerbitzariaren izena

[ctx: #1011]
en: Remote path
eu_es: Urruneko bidea

[ctx: #1012]
en: Shared folder
eu_es: Partekatutako karpeta

[ctx: #1013]
en: Port
eu_es: Portua

[ctx: #1014]
en: Username
eu_es: Erabiltzailea

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
eu_es: Arakatu sareko zerbitzaria

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
eu_es: Sartu zerbitzariaren sareko helbidea

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
eu_es: Sartu bidea zerbitzarian

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
eu_es: Sartu portuaren zenbakia

[ctx: #1019]
en: Enter the username
eu_es: Sartu erabiltzaile izena

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
eu_es: Sartu bideak edo arakatu media kokapenak aurkitzeko.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
eu_es: Sartu media iturburu honentzat izen bat.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
eu_es: Arakatu partekatu berrirako

[ctx: #1024]
en: Browse
eu_es: Arakatu

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
eu_es: Ezin izan da direktorioko informazioa eskuratu. Sarera konexiorik ez izateagatik izan liteke hau. Gehitu nahi duzu dena den?

[ctx: #1026]
en: Add source
eu_es: Gehitu iturria

[ctx: #1027]
en: Edit source
eu_es: Aldatu iturria

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
eu_es: Sartu etiketa berria

[ctx: #1030]
en: Browse for image
eu_es: Arakatu irudiak

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
eu_es: Arakatu irudi karpeta

[ctx: #1032]
en: Add network location...
eu_es: Gehitu sareko kokalekua...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
eu_es: Arakatu fitxategia

[ctx: #1034]
en: Submenu
eu_es: Azpimenua

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
eu_es: Gaitu azpimenuan botoiak

[ctx: #1036]
en: Favourites
eu_es: Gogokoak

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
eu_es: Bideo-gehigarriak

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
eu_es: Musika-gehigarriak

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
eu_es: Irudi-gehigarriak

[ctx: #1040]
en: Loading directory
eu_es: Direktorioa kargatzen

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
eu_es: Errekuperatu {0:d} elementu

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
eu_es: Errekuperatu {1:d}etik {0:d} elementu

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
eu_es: Programa-gehigarriak

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
eu_es: Ezarri pluginaren iruditxoa

[ctx: #1046]
en: Access points
eu_es: Sarguneak

[ctx: #1048]
en: Username
eu_es: Erabiltzailea

[ctx: #1049]
en: Script settings
eu_es: Script-aren ezarpenak

[ctx: #1050]
en: Singles
eu_es: Banakakoak

[ctx: #1051]
en: Enter web address
eu_es: Idatzi web helbidea

[ctx: #1052]
en: Require authentication
eu_es: Autentifikazioa eskatu

[ctx: #1053]
en: Choose whether requests to the web server require a username and a password, which must be set below if enabled. It is recommended to always leave this setting enabled.
eu_es: Erabaki ea web-zerbitzariaren eskaerak erabiltzaile-izena zein pasahitza behar duten. Hauek konfiguratuak izan behar dute aukera hau aktibatuz gero. Aukera hau aktibatua uztea gomendatzen da.

[ctx: #1180]
en: Proxy type
eu_es: Proxy mota

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
eu_es: SOCKS5 urruneko DNS ebazpenarekin

[ctx: #1200]
en: SMB client
eu_es: SMB bezeroa

[ctx: #1201]
en: NFS Client
eu_es: NFS bezeroa

[ctx: #1202]
en: Workgroup
eu_es: Lantaldea

[ctx: #1203]
en: Default username
eu_es: Erabiltzaile izen lehenetsia

[ctx: #1204]
en: Default password
eu_es: Pasahitz lehenetsia

[ctx: #1207]
en: WINS server
eu_es: WINS zerbitzaria

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
eu_es: Muntatu SMB partekatzea

[ctx: #1210]
en: Remove
eu_es: Kendu

[ctx: #1211]
en: Music
eu_es: Musika

[ctx: #1212]
en: Video
eu_es: Bideoa

[ctx: #1213]
en: Pictures
eu_es: Irudiak

[ctx: #1214]
en: Files
eu_es: Fitxategiak

[ctx: #1215]
en: Music & video
eu_es: Musika eta bideoa

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
eu_es: Musika eta irudiak

[ctx: #1217]
en: Music & files
eu_es: Musika eta fitxategiak

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
eu_es: Bideoa eta irudiak

[ctx: #1219]
en: Video & files
eu_es: Bideoa eta fitxategiak

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
eu_es: Irudiak eta fitxategiak

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
eu_es: Musika, bideoa eta irudiak

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
eu_es: Musika, bideoa, irudiak eta fitxategiak

[ctx: #1223]
en: Disabled
eu_es: Desgaituta

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
eu_es: Fitxategiak, musika eta bideoa

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
eu_es: Fitxategiak, irudiak eta musika

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
eu_es: Fitxategiak, irudiak eta bideoa

[ctx: #1229]
en: Music & programs
eu_es: Musika eta programak

[ctx: #1230]
en: Video & programs
eu_es: Bideoa eta programak

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
eu_es: Irudiak eta programak

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
eu_es: Musika, bideoa, irudiak eta programak

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
eu_es: Programak, bideoa eta musika

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
eu_es: Programak, irudiak eta musika

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
eu_es: Programak, irudiak eta bideoa

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
eu_es: Iragarri zerbitzuak beste sistemei

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
eu_es: Gaitu "Bideoak" eta "Irudiak"entzako Airplay sostengua

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
eu_es: Baimendu bolumen kontrola

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
eu_es: Baimendu AirPlay sostengua

[ctx: #1271]
en: Device name
eu_es: Gailuaren izena

[ctx: #1272]
en: Use password protection
eu_es: Pasahitz babesa erabili

[ctx: #1273]
en: AirPlay
eu_es: Airplay

[ctx: #1275]
note: Filter movies/tvshows/music/episodes/artists/musicvideos/albums/songs
en: Filter {0:s}
eu_es: Iragazi {0:s}

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
eu_es: Pertsonalizatutako audio gailua

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
eu_es: Passthrough gailu pertsonalizatua

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
eu_es: Bolumen kontroleko pausoak

[ctx: #1374]
note: Weather token
en: Breezy
eu_es: Brisa

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
eu_es: Tenperatura

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
eu_es: Presioa

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
eu_es: Gertutasuna

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
eu_es: Intentsitatea

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
eu_es: Irregular

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
eu_es: Oso

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
eu_es: Extremoa

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
eu_es: Zurrunbiloak

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
eu_es: Zerua garbi dago

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
eu_es: Apurtuta

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
eu_es: Tropikal

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
eu_es: Urakan

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
eu_es: Hotz

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
eu_es: Haizetsua

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
eu_es: Ezarpenak

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
eu_es: Brisa

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
eu_es: Atsegina

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
eu_es: Haize zakarra, ia haizetea

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
eu_es: Gogorra

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
eu_es: Bortitza

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
eu_es: Noraezean

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
eu_es: eta

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
eu_es: Izozten

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
eu_es: Berandu

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
eu_es: Isolatuta

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
eu_es: Ekaitzak

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
eu_es: Trumoiak

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
eu_es: Eguzkia

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
eu_es: Indartsuak

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
eu_es: engan

[ctx: #1406]
note: Weather token
en: the
eu_es: -

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
eu_es: Inguruan

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
eu_es: Izotza

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
eu_es: Kristalak

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
eu_es: Bare

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
eu_es: honekin

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
eu_es: haizetsu

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
eu_es: Adabakiak

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
eu_es: Tximistak

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
eu_es: Zirimiri

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
eu_es: Lambroa

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
eu_es: Aleak

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
eu_es: Azalekoa

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
eu_es: Moderatuak

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
eu_es: Oso altua

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
eu_es: Haizetsua

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
eu_es: Lanbroa

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
eu_es: Zeru estalia

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
eu_es: Kazkabarra

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
eu_es: Kazkabarra

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
eu_es: Kea

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
eu_es: Bolkaniko

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
eu_es: Errautsa

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
eu_es: Hedatua

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
eu_es: Hautsa

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
eu_es: Area

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
eu_es: Ihintza

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
eu_es: Zurrunbiloak

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
eu_es: Hondar ekaitza

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
eu_es: Haizetsua

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
eu_es: Kazkabarra

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
eu_es: Txikia

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
eu_es: eta

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
eu_es: Elurbustia

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
eu_es: honekin

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
eu_es: Aukera

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
eu_es: /

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
eu_es: Inbutu

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
eu_es: Lainoa

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
eu_es: Ezezaguna

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
eu_es: Zaparradak

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
eu_es: Prezipitazioak

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
eu_es: Partziala

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
eu_es: Jarri pantaila lotan inaktibo dagoenean

[ctx: #2080]
en: Empty list
eu_es: Zerrenda hutsa

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
eu_es: Goiko zerrendara itzulita zerrenda aktiboa hustu egin delako

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
eu_es: Bertsio berriago bat behar da. Egiaztatu erregistroa mezu honi buruzko informazio gehiago lortzeko.

[ctx: #2102]
note: Notification message indicating an add-on error. "<Add-on name> error".
en: {0:s} error
eu_es: {0:s} errorea

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
eu_es: Gehigarri errorea

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
eu_es: Egiaztatu erregistroa informazio gehiagorako.

[ctx: #2203]
en: Use DTS Core
eu_es: DTS Core erabili

[ctx: #2204]
en: Select this option if you want to passthrough DTS-HD formats as DTS, otherwise, DTS-HD formats will be played via PCM
eu_es: Aukera hau hautatu DTS-HD formatuak DTS formatura pasa nahi badituzu, bestela, DTS-HD formatuak PCM bidez erreproduzituko dira

[ctx: #10000]
en: Home
eu_es: Etxea

[ctx: #10001]
en: Programs
eu_es: Programak

[ctx: #10002]
en: Pictures
eu_es: Irudiak

[ctx: #10003]
en: File manager
eu_es: Fitxategi kudeatzailea

[ctx: #10004]
en: Settings
eu_es: Ezarpenak

[ctx: #10005]
en: Not available
eu_es: Ez dago eskuragarri

[ctx: #10006]
note: Abbreviation of "Not Available"
en: N/A
eu_es: E/E

[ctx: #10007]
en: System information
eu_es: Sistemaren informazioa

[ctx: #10008]
en: Play next
eu_es: Erreproduzitu hurrengoa

[ctx: #10009]
note: Header label for add-on configuration removal dialog
en: Confirm add-on configuration removal
eu_es: Gehigarriaren konfigurazioaren ezabaketa berretsi

[ctx: #10010]
note: Header label for add-on configuration removal selection dialog
en: Select add-on configuration to remove
eu_es: Gehigarriaren konfigurazioa hautatu ezabatzeko

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
eu_es: Ezarpenak - Bideoak - Pantailaren kalibrazioa

[ctx: #10012]
note: Header label for add-on configuration selection dialog
en: Add-on configurations and settings
eu_es: Gehigarrien konfigurazioak eta ezarpenak

[ctx: #10013]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Edit add-on settings
eu_es: Gehigarriaren ezarpenak editatu

[ctx: #10014]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Add add-on configuration
eu_es: Gehigarriaren konfigurazioa gehitu

[ctx: #10015]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Remove add-on configuration
eu_es: Gehigarriaren konfigurazioa ezabatu

[ctx: #10016]
en: Settings - System
eu_es: Ezarpenak - Sistema

[ctx: #10017]
note: Settings group label
en: Add-on configuration
eu_es: Gehigarriaren konfigurazioa

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
eu_es: Ezarpenak - Zerbitzua

[ctx: #10019]
note: Item label for add-on configuration removal dialog
en: Do you want to remove the add-on configuration "{0:s}"?
eu_es: Gehigarriaren konfigurazioa "{0:s}" ezabatu nahi al duzu?

[ctx: #10020]
note: Item label used in add-on setup selection dialog
en: Edit "{0:s}" [{1:s}]
eu_es: "{0:s}" editatu [{1:s}]

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
eu_es: Ezarpenak - TB

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
eu_es: Ezarpenak - Jokoak

[ctx: #10024]
en: Titles
eu_es: Tituluak

[ctx: #10025]
en: Videos
eu_es: Bideoak

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
eu_es: Bideoak / Erreprodukzio zerrenda

[ctx: #10029]
en: Login screen
eu_es: Saio hasierako pantaila

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
eu_es: Ezarpenak - Erreproduzitzailea

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
eu_es: Ezarpenak - Media

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
eu_es: Ezarpenak - Interfazea

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
eu_es: Ezarpenak - Profilak

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
eu_es: Azalaren ezarpenak

[ctx: #10036]
en: Basic
eu_es: Oinarrizkoa

[ctx: #10037]
en: Standard
eu_es: Estandarra

[ctx: #10038]
en: Advanced
eu_es: Aurreratua

[ctx: #10039]
en: Expert
eu_es: Aditua

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
eu_es: Gehigarrien arakatzailea

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
eu_es: Berrezarri goiko ezarpenak lehenetsira

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
eu_es: Ziur al zaude kategoria honetako ezarpenak berretsi nahi dituzula?

[ctx: #10043]
en: Help
eu_es: Laguntza

[ctx: #10044]
en: No help available
eu_es: Ez dago laguntzarik

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
eu_es: Berrezarri ikusgai dauden ezarpen guztiak balio lehenetsietara.

[ctx: #10046]
en: No categories available
eu_es: Ez dago kategoriarik eskuragarri

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
eu_es: Saiatu ezarpen maila aldatzen beste kategoria eta ezarpen batzuk ikusteko.

[ctx: #10048]
en: Add video source
eu_es: Gehitu bideo iturria

[ctx: #10049]
en: Add music source
eu_es: Gehitu musika iturria

[ctx: #10050]
en: Event log
eu_es: Gertaeren erregistroa

[ctx: #10051]
en: Add program source
eu_es: Gehitu programa iturria

[ctx: #10052]
en: Add file source
eu_es: Gehitu fitxategi iturria

[ctx: #10053]
en: Edit video source
eu_es: Aldatu bideo iturria

[ctx: #10054]
en: Edit music source
eu_es: Aldatu musika iturria

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
eu_es: Aldatu irudi iturria

[ctx: #10056]
en: Edit program source
eu_es: Aldatu programa iturria

[ctx: #10057]
en: Edit file source
eu_es: Aldatu fitxategi iturria

[ctx: #10058]
en: Remove tag from library
eu_es: Etiketa liburutegitik ezabatu

[ctx: #10060]
en: Favourites
eu_es: Gogokoak

[ctx: #10099]
en: Pointer
eu_es: Erakuslea

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
eu_es: Bai / Ez mezua

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
eu_es: Aurrerapen-mezua

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
eu_es: Teklatu birtuala

[ctx: #10104]
en: Volume bar
eu_es: Bolumen-barra

[ctx: #10106]
en: Context menu
eu_es: Testuinguruko menua

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
eu_es: Jakinarazpen mezua

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
eu_es: Zenbakizko sarrera

[ctx: #10110]
en: Gamepad input
eu_es: Gamepad-eko sarrera

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
eu_es: Itzaltze-menua

[ctx: #10114]
en: Player controls
eu_es: Erreproduzitzailearen kontrolak

[ctx: #10115]
en: Seek bar
eu_es: Bilaketa-barra

[ctx: #10116]
en: Player process info
eu_es: Erreproduzitzailearen prozesuaren informazioa

[ctx: #10120]
en: Music OSD
eu_es: Musika OSD

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
eu_es: Bistaratze aurrezarpenen zerrenda

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
eu_es: Bideoaren OSD ezarpenak

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
eu_es: Audioaren OSD ezarpenak

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
eu_es: Bideoaren laster-markak

[ctx: #10126]
en: File browser
eu_es: Fitxategi kudeatzailea

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
eu_es: kanalak

[ctx: #10128]
en: Network setup
eu_es: Sare ezarpenak

[ctx: #10129]
en: Media source
eu_es: Euskarri iturria

[ctx: #10130]
en: Profile settings
eu_es: Profilaren ezarpenak

[ctx: #10131]
en: Lock settings
eu_es: Blokeatze ezarpenak

[ctx: #10132]
en: Content settings
eu_es: Edukien ezarpenak

[ctx: #10134]
en: Favourites
eu_es: Gogokoak

[ctx: #10135]
en: Song info
eu_es: Abestiaren informazioa

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
eu_es: Erreprodukzio-zerrenda adimentsuen editorea

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
eu_es: Erreprodukzio-zerrenda adimentsuen erregela editorea

[ctx: #10139]
en: Picture info
eu_es: Irudiaren informazioa

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
eu_es: Gehigarrien ezarpenak

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
eu_es: Pantaila osoko informazioa

[ctx: #10145]
en: Slider dialog
eu_es: Karruselaren testua

[ctx: #10146]
en: Add-on info
eu_es: Gehigarriaren informazioa

[ctx: #10147]
en: Text viewer
eu_es: Testu ikuskatzailea

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
eu_es: Periferikoen ezarpenak

[ctx: #10151]
en: Extended progress dialog
eu_es: Aurrerapen hedatuaren testua

[ctx: #10152]
en: Media filter
eu_es: Mediaren iragazkiak

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
eu_es: Azpitituluak bilatu

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
eu_es: OSD CMS ezarpenak

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
eu_es: Azpitituluen OSD ezarpenak

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
eu_es: Azpitituluak bilatzen...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
eu_es: Katxean azpiltituluak bilatzen...

[ctx: #10212]
en: terminating
eu_es: amaitzen

[ctx: #10213]
en: buffering
eu_es: bufferreratzen

[ctx: #10214]
en: Opening stream
eu_es: Stream-a irekitzen

[ctx: #10500]
en: Music playlist
eu_es: Musika erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #10502]
en: Music
eu_es: Musika

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
eu_es: Musika erreprodukzio-zerrenden editorea

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
eu_es: Top 100 abestiak

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
eu_es: Top 100 albumak

[ctx: #10506]
en: Programs
eu_es: Programak

[ctx: #10507]
en: Configuration
eu_es: Ezarpenak

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
eu_es: Eguraldiaren iragarpena

[ctx: #10509]
en: Network gaming
eu_es: Sareko jokoak

[ctx: #10510]
en: Extensions
eu_es: Gehigarriak

[ctx: #10511]
en: System info
eu_es: Sistemaren info

[ctx: #10516]
en: Music - Library
eu_es: Musika - Liburutegia

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
eu_es: Orain erreproduzitzen - Musika

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
eu_es: Orain erreproduzitzen - Bideoak

[ctx: #10523]
en: Album information
eu_es: Albumaren info

[ctx: #10524]
en: Movie information
eu_es: Filmaren informazioa

[ctx: #10550]
en: Teletext
eu_es: Teletestua

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
eu_es: PVR gidaren informazioa

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
eu_es: PVR grabazioaren informazioa

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
eu_es: PVR programazioaren informazioa

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
eu_es: PVR talde kudeaketa

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
eu_es: PVR kanal kudeatzailea

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
eu_es: PVR gidaren bilaketa

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
eu_es: PVR kanalak eskaneatu

[ctx: #10607]
en: PVR update progress
eu_es: PVR eguneraketaren aurrerapena

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
eu_es: PVR OSD kanalak

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
eu_es: PVR OSD gida

[ctx: #10610]
en: PVR radio RDS info
eu_es: PVR irratiaren RDS informazioa

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
eu_es: PVR grabazioaren ezarpenak

[ctx: #10700]
en: TV channels
eu_es: TB kanalak

[ctx: #10701]
en: TV recordings
eu_es: TB grabazioak

[ctx: #10702]
en: TV guide
eu_es: TB gida

[ctx: #10703]
en: TV timers
eu_es: TB programazioak

[ctx: #10704]
en: TV search
eu_es: TB bilaketa

[ctx: #10705]
en: Radio channels
eu_es: Irrati kanalak

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
eu_es: Irrati grabazioak

[ctx: #10707]
en: Radio guide
eu_es: Irrati-gida

[ctx: #10708]
en: Radio timers
eu_es: Irrati programazioak

[ctx: #10709]
en: Radio search
eu_es: Irrati bilaketa

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
eu_es: TB programazio erregelak

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
eu_es: Irrati programazio erregelak

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
eu_es: Pantaila osoko zuzeneko TB-a

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
eu_es: Pantaila osoko irratia

[ctx: #10820]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
eu_es: Kontrolatzaileen ezarpenak

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
eu_es: Jokoak

[ctx: #10822]
note: Title of the in-game OSD menu
en: Menu
eu_es: Menua

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
eu_es: Bolumena

[ctx: #10828]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
eu_es: Portu-konfigurazioa

[ctx: #12000]
en: Select dialog
eu_es: Hautatu elkarrizketa-koadroa

[ctx: #12001]
en: Music info
eu_es: Musikaren informazioa

[ctx: #12002]
en: OK dialog
eu_es: Ados elkarrizketa-koadroa

[ctx: #12003]
en: Video info
eu_es: Bideoaren informazioa

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
eu_es: Pantaila osoko bideoa

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
eu_es: Audioaren bistaratzea

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
eu_es: Audioaren bistaratzea

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
eu_es: Berreraiki indizea...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
eu_es: Itzuli musikaren leihora

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
eu_es: Itzuli bideoen leihora

[ctx: #12012]
en: Last used
eu_es: Azkenekoz erabilia

[ctx: #12013]
en: Install date
eu_es: Instalazio data

[ctx: #12014]
en: Last updated
eu_es: Azken aldiz eguneratuta

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
eu_es: Hasieratik erreproduzitu

[ctx: #12022]
note: Label of various controls for resuming playback from a certain point in time
en: Resume from {0:s}
eu_es: {0:s}-tik hasi

[ctx: #12308]
note: Label of the show password button in the keyboard dialog
en: Show password
eu_es: Pasahitza erakutsi

[ctx: #12309]
note: Label of the hide password button in the keyboard dialog
en: Hide password
eu_es: Pasahitza ezkutatu

[ctx: #12321]
en: OK
eu_es: Ados

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
eu_es: Blokeatuta! Sartu kodea...

[ctx: #12326]
en: Enter password
eu_es: Sartu pasahitza

[ctx: #12327]
en: Enter master code
eu_es: Sartu master kodea

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
eu_es: Sartu desblokeatzeko kodea

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
eu_es: edo sakatu "C" ezeztatzeko

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
eu_es: Sartu gamepad botoi konbinazioa eta

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
eu_es: sakatu "Ados", edo "Atzera" ezeztatzeko

[ctx: #12332]
en: Set lock
eu_es: Ezarri blokeoa

[ctx: #12333]
en: Unlock
eu_es: Desblokeatu

[ctx: #12334]
en: Reset lock
eu_es: Berrezarri blokeatzea

[ctx: #12335]
en: Remove lock
eu_es: Kendu blokeoa

[ctx: #12337]
en: Numeric password
eu_es: Zenbakizko pasahitza

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
eu_es: Gamepad-eko botoi konbinazioa

[ctx: #12339]
en: Full-text password
eu_es: Testu pasahitza

[ctx: #12340]
en: Enter new password
eu_es: Idatzi pasahitz berria

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
eu_es: Berriro idatzi pasahitz berria

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
eu_es: Pasahitz okerra,

[ctx: #12343]
en: retries left
eu_es: Saialdiak gelditzen dira

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
eu_es: Sartutako pasahitzak ez datoz bat.

[ctx: #12345]
en: Access denied
eu_es: Sarbidea ukatuta

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
eu_es: Pasahitza saiatzeko muga gainditu da.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
eu_es: Sistema orain itzaliko da.

[ctx: #12348]
en: Item locked
eu_es: Elementua blokeatuta

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
eu_es: Berraktibatu blokeoa

[ctx: #12356]
en: Change lock
eu_es: Aldatu Blokeoa

[ctx: #12357]
en: Source lock
eu_es: Iturria blokeoa

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
eu_es: Pasahitza hutsik sartu duzu. Saiatu berriro.

[ctx: #12360]
en: Master lock
eu_es: Master blokeoa

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
eu_es: Itzali sistema blokeo maisuko saiakera kopurua gaindituz gero

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
eu_es: Gako maisua ez da egokia. Mesedez, idatzi gako maisu egoki bat.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
eu_es: Ezarpenak eta fitxategi kudeatzaileak

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
eu_es: Ezarri baliabide guztientzat lehenetsi gisa

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
eu_es: Honek aurrez gordetako edozein balio berrezarriko du. Ziur al zaude?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
eu_es: Denbora kopurua irudi bakoitza erakusteko

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
eu_es: Erabili pan eta zoom efektuak

[ctx: #12381]
en: Switch to visualisation on playback
eu_es: Erreprodukzio bistaratzera aldatu

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
eu_es: 12 orduko erlojua

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
eu_es: 24 orduko erlojua

[ctx: #12385]
en: Day / Month
eu_es: Eguna / Hilabetea

[ctx: #12386]
en: Month / Day
eu_es: Hilabetea / Eguna

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
eu_es: Pribatutasun politika

[ctx: #12390]
en: System uptime
eu_es: Sistema piztu denetik pasa den denbora

[ctx: #12391]
en: Minutes
eu_es: Minutuak

[ctx: #12392]
en: Hours
eu_es: Orduak

[ctx: #12393]
en: Days
eu_es: Egunak

[ctx: #12394]
en: Total uptime
eu_es: Piztutako denbora totala

[ctx: #12395]
en: Battery level
eu_es: Bateria maila

[ctx: #12600]
en: Weather
eu_es: Eguraldia

[ctx: #12900]
en: Screensaver
eu_es: Pantaila Babeslea

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
eu_es: Pantaila osoko OSD-a

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
eu_es: Pantaila osoko jokoa

[ctx: #12999]
en: Startup
eu_es: Abioa

[ctx: #13000]
en: System
eu_es: Sistema

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
eu_es: Berehalako disko gogor gelditzea

[ctx: #13002]
en: Video only
eu_es: Bideoa bakarrik

[ctx: #13003]
en: - Delay
eu_es: - Atzerapena

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
eu_es: - Gutxieneko fitxategiaren iraupena

[ctx: #13005]
en: Shutdown
eu_es: Itzali

[ctx: #13006]
en: Add picture source
eu_es: Gehitu irudi iturria

[ctx: #13007]
en: Reset
eu_es: Berrezarri

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
eu_es: Itzaltzeko funtzioa

[ctx: #13009]
en: Quit
eu_es: Irten

[ctx: #13010]
en: Hibernate
eu_es: Hibernatu

[ctx: #13011]
en: Suspend
eu_es: Eseki

[ctx: #13012]
en: Exit
eu_es: Irten

[ctx: #13013]
en: Reboot
eu_es: Berrabiarazi

[ctx: #13014]
en: Minimise
eu_es: Ikonotu

[ctx: #13015]
en: Power button action
eu_es: Power botoiaren ekintza

[ctx: #13016]
en: Power off system
eu_es: Itzali sistema

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
eu_es: Eragotzi egonean izateagatik itzalketa

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
eu_es: Baimendu egonean izateagatik itzalketa

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
eu_es: Beste saio bata aktibo dago, beharbada shh bidez?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
eu_es: Biltegiratze gailu aldagarria muntatu da

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
eu_es: Biltegiratze gailuaren erauzketa ez segurua

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
eu_es: Biltegiratze gailua ondo erauzi da

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
eu_es: Saiatu, atzitzean, urruneko zerbitzariak esnatzen

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
eu_es: Sare konexio itxoiten...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
eu_es: Huts "Wake-on-Lan" exekutatzean!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
eu_es: Abiarazteko zerbitzariaren zain...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
eu_es: Zerbitzaria esnatzeko itxarote luzatua...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
eu_es: Zerbitzuen abiatzearen zain...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
eu_es: MAC aurkitzea

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
eu_es: {0:s}-rako eguneratua

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
eu_es: {0:s}-rako aurkitua

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
eu_es: {0:s}-rako akatsa

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
eu_es: Bateria gutxirekin

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
eu_es: Flicker iragazkia

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
eu_es: Utzi unitatearei hautatzen (berriabiarazi behar da)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
eu_es: Desgaituta

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
eu_es: Gaituta bideoa erreproduzitzean

[ctx: #13108]
en: Always enabled
eu_es: Beti gaituta

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
eu_es: Probatu eta bereizmena aplikatu

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
eu_es: Bereizmen hau gorde?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
eu_es: Aldaketa hau mantentzea nahi al duzu?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
eu_es: Kalitate handiko upscaling-a

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
eu_es: Desgaituta

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
eu_es: Gaituta SD edukientzako

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
eu_es: Beti gaituta

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
eu_es: Upscaling modua

[ctx: #13117]
note: unused?
en: Bicubic
eu_es: Bikubikoa

[ctx: #13119]
note: unused?
en: Sinc
eu_es: Sinkronia

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
eu_es: Azala mantendu?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
eu_es: Zuritu beste pantailak

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
eu_es: Desgaituta

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
eu_es: Pantaila zuriak

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
eu_es: Konexio aktiboak detektatuta!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
eu_es: Jarraituz gero posible da aplikazioa gehiago ezin kontrolatu izatea. Ziur zaude gertaera zerbitzaria gelditu nahi duzula?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
eu_es: Aldatu Apple Remote modua?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
eu_es: Orain Apple Remote erabiltzen ari bazara aplikazio hau kontrolatzeko, ezarpen hau aldatzeak eragina izan dezake kontrol horrekin jarraitzeko zure ahalmenean. Jarraitu nahi al duzu?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
eu_es: Azpisareko maskara

[ctx: #13160]
en: Gateway
eu_es: Atebidea

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
eu_es: DNS Primarioa

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
eu_es: Hasieraketak huts egin du

[ctx: #13170]
en: Never
eu_es: Inoiz ez

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
eu_es: Orain

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
eu_es: {0:d} segundo ondoren

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
eu_es: HDDa instalatutako data:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
eu_es: HDDaren energia ziklo kopurua:

[ctx: #13200]
en: Profiles
eu_es: Profilak

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
eu_es: Ezabatu perfila '{0:s}'?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
eu_es: Azkenengoan kargatutako profila:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
eu_es: Ezezaguna

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
eu_es: Gainidatzi

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
eu_es: Soilik behartuak

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
eu_es: Iratzargailua

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
eu_es: Alarma tartea (minututan)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
eu_es: Hasi, alarma {0:d}an

[ctx: #13211]
en: Alarm!
eu_es: Alarma!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
eu_es: {0:d}m{1:d}s falta zenean utzia

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
eu_es: Bilatu Azpitituluak RARs en

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
eu_es: Azpitituluak arakatu...

[ctx: #13251]
en: Move item
eu_es: Mugitu elementua

[ctx: #13252]
en: Move item here
eu_es: Mugitu elementua hona

[ctx: #13253]
en: Cancel move
eu_es: Utzi mugitzea

[ctx: #13270]
en: Hardware:
eu_es: Hardwarea:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
eu_es: Sistemaren PUZ erabilera:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
eu_es: Konektatuta, baina ez dago DNSrik eskuragarri.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
eu_es: Disko gogorra

[ctx: #13277]
en: Storage
eu_es: Biltegiratzea

[ctx: #13278]
en: Default
eu_es: Lehenetsia

[ctx: #13279]
en: Network
eu_es: Sarea

[ctx: #13280]
en: Video
eu_es: Bideoa

[ctx: #13281]
en: Hardware
eu_es: Hardwarea

[ctx: #13283]
en: Operating system:
eu_es: Sistema eragilea:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
eu_es: PUZaren abiadura:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
eu_es: Bideo kodetzailea:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
eu_es: Pantailaren bereizmena:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
eu_es: A/V kablea:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
eu_es: DVD eskualdea:

[ctx: #13295]
en: Internet:
eu_es: Interneta:

[ctx: #13296]
en: Connected
eu_es: Konektatuta

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
eu_es: Konektatu gabe. Egiaztatu sareko ezarpenak.

[ctx: #13298]
note: Label of the button used to disconnect a game controller from the emulated game port
en: Disconnected
eu_es: Deskonektatuta

[ctx: #13299]
en: Target temperature
eu_es: Helburuko tenperatura

[ctx: #13300]
en: Fan speed
eu_es: Haizgailuaren abiadura

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
eu_es: Tenperaturaren kontrol automatikokia

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
eu_es: Haizgailuaren abiadura gainidatzi

[ctx: #13303]
en: Fonts
eu_es: Letra-tipoak

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
eu_es: Gaitu bi norabideko kateak iraultzea

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
eu_es: Erakutsi RSS jarioa

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
eu_es: Erakutsi karpeta gurasoaren elementuak

[ctx: #13307]
en: Track naming template
eu_es: Pistak izendatzeko txantiloia

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
eu_es: Sistema osoa berrabiarazi nahi al duzu aplikazio hau bakarrik berrabiarazi ordez?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
eu_es: Zoom efektua

[ctx: #13311]
en: Float effect
eu_es: Flotatu efektua

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
eu_es: Barra beltzen murrizketa

[ctx: #13313]
en: Restart
eu_es: Berrabiarazi

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
eu_es: Abestien arteko nahaste gurutzatua landu

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
eu_es: Birsortu koadro txikiak

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
eu_es: Koadro txiki errekurtsiboak

[ctx: #13317]
en: View slideshow
eu_es: Ikusi aurkezpena

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
eu_es: Aurkezpen errekurtsiboa

[ctx: #13319]
en: Randomise
eu_es: Ausaz banatu

[ctx: #13321]
en: Left only
eu_es: Ezkerra bakarrik

[ctx: #13322]
en: Right only
eu_es: Eskuma bakarrik

[ctx: #13324]
en: Background transparency
eu_es: Atzeko planoko gardentasuna

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
eu_es: Aurreko planoaren gardentasuna

[ctx: #13326]
en: A/V delay
eu_es: A/V atzerapena

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
eu_es: {0:s} ez da aurkitu

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
eu_es: Errorea {0:s} irekitzen

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
eu_es: {0:s} ezin izan da kargatu

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
eu_es: Errorea: Memoria gabe

[ctx: #13332]
en: Move up
eu_es: Mugitu gora

[ctx: #13333]
en: Move down
eu_es: Mugitu behera

[ctx: #13334]
en: Edit label
eu_es: Editatu etiketa

[ctx: #13335]
en: Make default
eu_es: Lehenetsi

[ctx: #13336]
en: Remove button
eu_es: Kendu botoia

[ctx: #13340]
en: Leave as is
eu_es: Utzi

[ctx: #13341]
en: Green
eu_es: Berdea

[ctx: #13342]
en: Orange
eu_es: Laranja

[ctx: #13343]
en: Red
eu_es: Gorria

[ctx: #13344]
en: Cycle
eu_es: Zikloa

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
eu_es: Itzali LED erreprodukzioan

[ctx: #13346]
en: Movie information
eu_es: Filmaren informazioa

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
eu_es: Ilaratu elementua

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
eu_es: Bilatu IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
eu_es: Eduki berriak eskaneatu

[ctx: #13350]
en: Current playlist
eu_es: Uneko erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #13351]
en: Album information
eu_es: Albumaren informazioa

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
eu_es: Eskaneatu elementua liburutegira

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
eu_es: Gelditu eskaneatzen

[ctx: #13354]
en: Render method
eu_es: Errendatzeko metodoa

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
eu_es: Kalitate txikiko pixel shader-a

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
eu_es: Hardware gainjartzea

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
eu_es: Kalitate handiko pixel shader-a

[ctx: #13358]
en: Play item
eu_es: Erreproduzitu elementua

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
eu_es: Ezarri artistaren argazkitxoa

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
eu_es: Sortu automatikoki koadro txikiak

[ctx: #13361]
en: Enable voice
eu_es: Gaitu ahotsa

[ctx: #13362]
note: label for resume context menu item for video folders (like a TV show or a single season of a TV show)
en: Continue watching
eu_es: Jarraitu ikusten

[ctx: #13375]
en: Enable device
eu_es: Gaitu gailua

[ctx: #13376]
en: Volume
eu_es: Bolumena

[ctx: #13377]
en: Default view mode
eu_es: Ikuspegi lehenetsi modua

[ctx: #13378]
en: Default brightness
eu_es: Lehenetsiriko distira

[ctx: #13379]
en: Default contrast
eu_es: Lehenetsiriko kontrastea

[ctx: #13380]
en: Default gamma
eu_es: Lehenetsiriko gamma

[ctx: #13381]
en: Resume video
eu_es: Berrekin bideoa

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
eu_es: Ahots maskara - 1 Portua

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
eu_es: Ahots maskara - 2 Portua

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
eu_es: Ahots maskara - 3 Portua

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
eu_es: Ahots maskara - 4 Portua

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
eu_es: Erabilera denboran oinarritutako bilaketa

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
eu_es: Pistak izendatzeko txantiloia - eskubidea

[ctx: #13388]
en: Preset
eu_es: Aurrezarritakoa

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
eu_es: Aurrezarpenak ez daude eskuragarri bistaratze honetan

[ctx: #13390]
en: There are no settings available[CR]for this visualisation
eu_es: Ez dago ezarpenik eskuragarri[CR]bistaratze honetarako

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
eu_es: Erauzi / Kargatu

[ctx: #13393]
en: Calculate size
eu_es: Kalkulatu tamaina

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
eu_es: Karpetaren tamaina kalkulatzea

[ctx: #13395]
en: Video settings
eu_es: Bideoaren ezarpenak

[ctx: #13396]
en: Audio settings
eu_es: Audio ezarpenak

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
eu_es: Gaitu azpitituluak

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
eu_es: Lasterbideak

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
eu_es: Ordenatzean ez hartu kontuan artikuluak

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
eu_es: Abestien arteko nahaste gurutzatua landu album berean

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
eu_es: Arakatu {0:s}

[ctx: #13402]
en: Show track position
eu_es: Erakutsi pistaren posizioa

[ctx: #13403]
en: Clear default
eu_es: Garbitu lehenetsia

[ctx: #13404]
en: Resume
eu_es: Jarraitu

[ctx: #13405]
en: Get thumb
eu_es: Eskuratu argazkitxoa

[ctx: #13406]
en: Picture information
eu_es: Irudiaren informazioa

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
eu_es: {0:s} aurrezarpenak

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
eu_es: (IMDb erabiltzaile puntuaketa)

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
eu_es: Sintonizatu Last.fm-en

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
eu_es: Gutxieneko haizagailuaren abiadura

[ctx: #13412]
en: Play from here
eu_es: Hemendik erreproduzitu

[ctx: #13413]
en: Downloading
eu_es: Deskargatzen

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
eu_es: Erakutsi abestia eta albumaren artista

[ctx: #13415]
en: Render method
eu_es: Errendatzeko metodoa

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
eu_es: Automatikoki detektatzeko

[ctx: #13419]
en: Software
eu_es: Softwarea

[ctx: #13420]
en: Remove safely
eu_es: Kendu segurtasunez

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
eu_es: Hasi aurkezpena hemen

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
eu_es: Gogoratu bide hau

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
eu_es: Onartu hardware azelerazioa - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
eu_es: Onartu hardware azelerazioa - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
eu_es: Onartu hardware azelerazioa - DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
eu_es: Onartu hardware azelerazioa - CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
eu_es: Baimendu hardware azelerazioa - VTBDecoder

[ctx: #13430]
en: Allow using DRM PRIME decoder
eu_es: Onartu DRM PRIME dekodetzailea erabiltzea

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
eu_es: Onartu hardware azelerazioa - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
eu_es: Erreproduzitu hurrengo bideoa automatikoki

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
eu_es: Hau bakarrik erreproduzitu

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
eu_es: Gaitu HQ eskalatzeak gaineskalatzeko

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
eu_es: Onetsi VDPAU bideoa nahasteko

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration with DRM PRIME
eu_es: Baimendu hardwarearen azelerazioa DRM PRIME erabiliz

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
eu_es: Onartu hardware azelerazioa - MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
eu_es: Onartu hardware azelerazioa - MediaCodec (Surface)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
eu_es: Erabili MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
eu_es: Gaitu aukera hau MPEG-(1/2) kodeketarako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da. Radeon txartel zaharrek huts egin ohi dute aukera honekin.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
eu_es: Erabili MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
eu_es: Gaitu aukera hau MPEG-4 kodekerako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da. Zenbait ION hardwarek huts egin dezake aukera hau gaituz gero.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
eu_es: Erabili VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
eu_es: Gaitu aukera hau VC-1-en oinarritutako kodeketarako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da. VDPAU gaitua duen AMD hardwareak ezin du VC-1 Simple deskodetu.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
eu_es: Erabili MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
eu_es: Gaitu aukera hau MPEG-(1/2) kodeketarako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da. MPEG-2 batzuk "lauki berdeen" arazoa izan dezakete.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
eu_es: Erabili MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
eu_es: Gaitu aukera hau MPEG-4 kodekerako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
eu_es: Erabili VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
eu_es: Gaitu aukera hau VC-1-en oinarritutako kodeketarako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da. VC-1 interlaced bideoek bereziki huts egiten dute Intel hardwarearekin.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
eu_es: Erabili VP8 VAAPI

[ctx: #13454]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP8 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
eu_es: Gaitu aukera hau VP8 kodekerako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
eu_es: Erabili VP9 VAAPI

[ctx: #13456]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP9 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
eu_es: Gaitu aukera hau VP9 kodekerako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
eu_es: Onetsi VAAPI errendatzeko metodoa

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
eu_es: Erabili HEVC VAAPI

[ctx: #13461]
note: Description of setting with label #13460 "Use HEVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
eu_es: Gaitu aukera hau HEVC kodekerako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da.

[ctx: #13462]
note: Option for setting the PRIME render method
en: PRIME Render Method
eu_es: PRIME Renderizatze-metodoa

[ctx: #13463]
note: Description of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
eu_es: Aukera honek direct-toplane eta EGL renderizatze-metodoen artean aldatzen du.

[ctx: #13467]
en: Unlimited / 1080 (>30Hz)
eu_es: Mugagabea / 1080 (>30Hz)

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
eu_es: Erabili AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
eu_es: Gaitu aukera hau AV1 kodekerako hardware azelerazioa erabiltzeko. Desgaituta utziz gero PUZa erabiliko da.

[ctx: #13505]
en: Resample quality
eu_es: Laginketa berriaren kalitatea

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
eu_es: Txikia (azkarra)

[ctx: #13507]
en: Medium
eu_es: Ertaina

[ctx: #13508]
en: High
eu_es: Handia

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
eu_es: Oso handia (motela)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
eu_es: Sinkronizatu erreprodukzioa erakusteko

[ctx: #13511]
en: Choose art
eu_es: Aukeratu artea

[ctx: #13512]
en: Current art
eu_es: Uneko artea

[ctx: #13513]
en: Remote art
eu_es: Urruneko artea

[ctx: #13514]
en: Local art
eu_es: Tokiko artea

[ctx: #13515]
en: No art
eu_es: Artegabe

[ctx: #13516]
note: Button to add a new type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Add art type
eu_es: Gehitu arte mota

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
eu_es: Tonu-zuzenketaren atalasea

[ctx: #13519]
en: Embedded art
eu_es: Txertatutako artea

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
eu_es: Txertatutako fanart

[ctx: #13521]
note: Heading for selection of a type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Choose art type
eu_es: Hautatu arte mota

[ctx: #13522]
note: label of a setting that allows splitting of albums into component discs
en: Split albums into individual discs
eu_es: Albunak zatitu banakako diskoetan

[ctx: #13523]
note: Description of setting with label #13522 "Split albums into individual discs"
en: When enabled, opening a multi-disc album shows the discs as individual items instead of all the songs. Opening a disc then shows the songs on that disc.
eu_es: Aktibatuz gero, disko anitzeko album bat irekitzean, diskoak era indibidualean erakutsiko ditu, abesti guztiak erakutsi ordez. Beraz, disko bat irekiz gero, disko horretako abestiak erakutsiko ditu.

[ctx: #13524]
note: Label of a setting that allows original release dates to be used instead of album release date
en: Use original release date of albums for year
eu_es: Albumaren merkaturatze-data erabili urtea ezartzeko

[ctx: #13525]
note: Description of setting with label #13524
en: When enabled, use the original year of release rather than the album release year (if available).
eu_es: Aktibatuz gero, albumaren jatorrizko merkaturatze-data erabiliko du albumaren merkaturatze-data erabili ordez (erabilgarri badago).

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
eu_es: Freskatze data aldatu ondorengo atzerapena

[ctx: #13551]
en: Off
eu_es: Itzali

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
eu_es: {0:.1f} segundo

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
eu_es: {0:.1f} segundoak

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
eu_es: {0:d} Minutu

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
eu_es: {0:d} Minutuak

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
eu_es: Baztertu pausoak

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
eu_es: Baztertu atzerapena

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
eu_es: Onartu Kodi hastea urrutiko agintearekin

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
eu_es: Sekuentzia atzerapen denbora

[ctx: #13610]
en: Disabled
eu_es: Desgaituta

[ctx: #13611]
en: Standard
eu_es: Estandarra

[ctx: #13612]
en: Universal remote
eu_es: Aginte unibertsala

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
eu_es: Harmony agintea

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
eu_es: Apple Remote Errorea

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
eu_es: Apple Remoterako gaitasuna ezin izan da gaitu.

[ctx: #14000]
en: Stack
eu_es: Pilatu

[ctx: #14001]
en: Unstack
eu_es: Banatu

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
eu_es: Erreprodukzio-zerrenda fitxategia deskargatzen...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
eu_es: Stream zerrenda deskargatzen...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
eu_es: Stream zerrenda analizatzen...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
eu_es: Stream zerrendaren deskargak huts egin du

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
eu_es: Erreprodukzio-zerrendaren deskargak huts egin du

[ctx: #14009]
en: Games directory
eu_es: Jokoen direktorioa

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
eu_es: Automatikoki aldatu argazkitxoan honen arabera

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
eu_es: Gaitu automatikoki argazkitxoen ikuspegira aldatzea

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
eu_es: - Erabili ikono handiak

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
eu_es: - Aldatu oinarrtua

[ctx: #14014]
en: - Percentage
eu_es: - Ehunekoa

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
eu_es: Ez dago fitxategirik eta gutxienez argazkitxo bat

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
eu_es: Gutxienez fitxategi bat eta argazkitxoa

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
eu_es: Argazkitxoen ehunekoa

[ctx: #14018]
en: View options
eu_es: Ikusteko aukerak

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
eu_es: Aldatu 1 area kodea

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
eu_es: Aldatu 2 area kodea

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
eu_es: Aldatu 3 area kodea

[ctx: #14022]
en: Library
eu_es: Liburutegia

[ctx: #14023]
en: No TV
eu_es: TBrik ez

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
eu_es: Sartu herri handi hurbilena

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
eu_es: Bideo/Audio/DVD cachea - Disko gogorra

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
eu_es: Bideoaren katxea - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
eu_es: Bideo cachea - Sare lokala

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
eu_es: Bideo cachea - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
eu_es: Audio katxea - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
eu_es: Audio cachea - Sare lokala

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
eu_es: Audio cachea - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
eu_es: DVD katxea - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
eu_es: Sare lokala

[ctx: #14036]
en: Services
eu_es: Zerbitzuak

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
eu_es: DVD cachea - Sare lokala

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
eu_es: Sare ezarpenak aldatu

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
eu_es: Berrabiaraztea derrigorrezkoa da zure sare konfigurazioa aldatzeko. Orain berrabiarazi nahi duzu?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
eu_es: Interneteko banda zabalera mugatua

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
eu_es: - Itzali erreproduzitzean

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
eu_es: {0:d} seg

[ctx: #14051]
en: Time format
eu_es: Ordu formatua

[ctx: #14052]
en: Date format
eu_es: Data formatua

[ctx: #14053]
en: GUI filters
eu_es: GUI iragazkiak

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
eu_es: Erabili atzeko planoko eskaneatzea

[ctx: #14056]
en: Stop scan
eu_es: Gelditu eskaneatzea

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
eu_es: Ezinezkoa multimedia informazioa eskaneatzen ari den bitartean

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
eu_es: Film ale eragina

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
eu_es: Bilatu koadro txikiak urruneko partekatuetan

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
eu_es: Mota ezezaguneko katxea - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
eu_es: Sartu erabiltzaile izena

[ctx: #14063]
en: Date & time
eu_es: Data eta ordua

[ctx: #14064]
en: Set date
eu_es: Ezarri data

[ctx: #14065]
en: Set time
eu_es: Ezarri ordua

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
eu_es: Idatzi ordua 24 orduko HH:MM formatuan

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
eu_es: Idatzi data EE/HH/UUUU formatuan

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
eu_es: Idatzi IP helbidea

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
eu_es: Aplikatu ezarpen hauek orain?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
eu_es: Aplikatu aldaketak orain

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
eu_es: Onartu fitxategiak berrizendatzea eta ezabatzea

[ctx: #14074]
en: Set timezone
eu_es: Ezarri ordu zonaldea

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
eu_es: Erabili eguneko argiko denbora aurreztea

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
eu_es: Gehitu gogokoetara

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
eu_es: Gogokoetatik kendu

[ctx: #14078]
en: Colours
eu_es: Koloreak

[ctx: #14081]
en: File lists
eu_es: Fitxategi zerrenda

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
eu_es: Erabili leihoa pantaila osora

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
eu_es: Ilaratu abestiak hautatzean

[ctx: #14086]
en: Playback
eu_es: Erreprodukzioa

[ctx: #14087]
en: Discs
eu_es: Diskoak

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
eu_es: Erreproduzitu DVDak automatikoki

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
eu_es: Letra-tipoa

[ctx: #14090]
en: International
eu_es: Nazioartekoa

[ctx: #14091]
en: Character set
eu_es: Karaktere multzoa

[ctx: #14092]
en: Logging
eu_es: Erregistroa

[ctx: #14093]
en: Security
eu_es: Sekuritatea

[ctx: #14094]
en: Devices
eu_es: Gailuak

[ctx: #14095]
en: Power saving
eu_es: Energia aurreztea

[ctx: #14096]
en: Rip
eu_es: Ripeatu

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
eu_es: CD audio sartze ekintza

[ctx: #14098]
en: Play
eu_es: Erreproduzitu

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
eu_es: Atera diskoa CDa ripeatu ondoren

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
eu_es: CD-a ripeatzen utzi

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
eu_es: Prozesatzen

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
eu_es: Blu-ray erreprodukzio modua

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
eu_es: Erreproduzitu pelikula nagusia

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
eu_es: Erakutsi menu sinplifikatua

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
eu_es: Tenperaturaren unitatea

[ctx: #14106]
en: Speed unit
eu_es: Abiaduraren unitatea

[ctx: #14107]
en: Time format
eu_es: Ordu formatua

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
eu_es: Erabili 12/24-ordu formatua

[ctx: #14109]
en: Short date format
eu_es: Data formatu motza

[ctx: #14110]
en: Long date format
eu_es: Data formatu luzea

[ctx: #14111]
en: Events
eu_es: Gertaerak

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
eu_es: Gaitu gertaeren erregistroa

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
eu_es: Gaitu jakinarazpen gertaeran erregistroa

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
eu_es: Erakutsi gertaeren erregistroa

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
eu_es: Oinarrizkoa

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
eu_es: Argibideak

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
eu_es: Adi

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
eu_es: Errorea

[ctx: #14119]
note: Label to show the currently active/displayed event level in the event log window
en: Level: {0:s}
eu_es: Maila: {0:s}

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
eu_es: Erakutsi maila altuenak

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
eu_es: Blu-ray eskualde kodea

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
eu_es: A eskualdea

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
eu_es: B eskualdea

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
eu_es: C eskualdea

[ctx: #14125]
note: This is in the context of input devices!
en: Input
eu_es: Sarrera

[ctx: #14126]
en: Whitelist
eu_es: Zerrenda zuria

[ctx: #14127]
en: Allow 3:2 pulldown refresh rates
eu_es: 3:2 pulldown freskatze abiadura baimendu

[ctx: #14128]
en: Allow double refresh rates
eu_es: Freskatze abiadura bikoitza baimendu

[ctx: #14200]
en: Player
eu_es: Erreproduzitzailea

[ctx: #14201]
en: Player settings
eu_es: Erreproduzitzaile ezarpenak

[ctx: #14202]
en: Library
eu_es: Liburutegia

[ctx: #14203]
en: Library settings
eu_es: Liburutegi ezarpenak

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
eu_es: PVR eta TV zuzenean

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
eu_es: PVR eta TV zuzeneko ezarpenak

[ctx: #14206]
en: Interface
eu_es: Interfazea

[ctx: #14207]
en: Interface settings
eu_es: Interfaze ezarpenak

[ctx: #14208]
en: Service settings
eu_es: Zerbitzu ezarpenak

[ctx: #14209]
en: System settings
eu_es: Sistema ezarpenak

[ctx: #14210]
en: Profile settings
eu_es: Profil ezarpenak

[ctx: #14212]
en: Media settings
eu_es: Media ezarpenak

[ctx: #14215]
en: Videos
eu_es: Bideoak

[ctx: #14216]
en: Music
eu_es: Musika

[ctx: #14217]
en: Pictures
eu_es: Irudiak

[ctx: #14218]
en: Language
eu_es: Hizkuntza

[ctx: #14219]
en: Databases
eu_es: Datu baseak

[ctx: #14220]
en: Display
eu_es: Bistaratzea

[ctx: #14221]
en: Audio
eu_es: Audioa

[ctx: #14222]
en: Regional
eu_es: Eskualdekoa

[ctx: #14223]
en: Control
eu_es: Kontrola

[ctx: #14224]
en: Startup
eu_es: Abioa

[ctx: #14225]
en: Network Control
eu_es: Sarearen kontrola

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
eu_es: Kudeatu iturriak

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
eu_es: Abioaren ezarpenak

[ctx: #14230]
en: Actions
eu_es: Akzioak

[ctx: #14231]
en: Processing
eu_es: Prozesatzen

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
eu_es: 3D estereoskopikoa

[ctx: #14233]
en: Teletext
eu_es: Teletestua

[ctx: #14235]
en: Download Services
eu_es: Deskarga zerbitzuak

[ctx: #14236]
en: Video Library
eu_es: Bideo liburutegia

[ctx: #14237]
en: Music Library
eu_es: Musika liburutegia

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
eu_es: Zerrendak eta bistak

[ctx: #14241]
en: Metadata
eu_es: Metadatuak

[ctx: #14242]
en: Videos...
eu_es: Bideoak...

[ctx: #14243]
en: Music...
eu_es: Musika...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
eu_es: Irudiak...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
eu_es: Eguneratu liburutegia hasieran

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
eu_es: Ezkutatu liburutegiaren eguneraketaren bilakaera

[ctx: #14247]
en: Clean library
eu_es: Garbitu liburutegia

[ctx: #14248]
en: Export library
eu_es: Esportatu liburutegia

[ctx: #14249]
en: Import library
eu_es: Inportatu liburutegia

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
eu_es: Audio deskodetzailea

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
eu_es: Audioaren Passthrough-a

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
eu_es: Lotaratu / Itzali

[ctx: #14256]
en: Wake
eu_es: Esnatu

[ctx: #14260]
en: Debug
eu_es: Araztu

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
eu_es: Konfiguratu azala...

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
eu_es: Unitate formatuak

[ctx: #14271]
en: Region default format
eu_es: Eskualdeko formatu lehentsia

[ctx: #14275]
en: Application control
eu_es: Aplikazio kontrola

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
eu_es: Baimendu urruneko kontrola sistema honetan dauden aplikazioetatik

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
eu_es: Baimendu urruneko kontrola beste sistema batzuetan dauden aplikazioetatik

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
eu_es: Kanalak

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
eu_es: Ikonoak

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
eu_es: Eguneraketak

[ctx: #14304]
note: pvr "RDS" settings group label
en: RDS Radio
eu_es: RDS Irratia

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
eu_es: Esportatzean {0:d} elementuk huts egin dute

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
eu_es: Iturria ezin da eskuratu

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
eu_es: Zer egin nahi duzu {0:s}-ko multimedia elementuekin?

[ctx: #15014]
en: Keep
eu_es: Mantendu

[ctx: #15015]
en: Remove
eu_es: Kendu

[ctx: #15016]
en: Games
eu_es: Jokoak

[ctx: #15019]
en: Add
eu_es: Gehitu

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
eu_es: Eskuragarri dauden moduak

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
eu_es: Modu aktiboak

[ctx: #15052]
en: Password
eu_es: Pasahitza

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
eu_es: Garbitu modu aktiboak

[ctx: #15067]
en: Close
eu_es: Itxi

[ctx: #15100]
en: Library
eu_es: Liburutegia

[ctx: #15101]
en: Database
eu_es: Datu basea

[ctx: #15102]
en: * All albums
eu_es: * Album guztiak

[ctx: #15103]
en: * All artists
eu_es: * Artista guztiak

[ctx: #15104]
en: * All songs
eu_es: * Abesti guztiak

[ctx: #15105]
en: * All genres
eu_es: * Genero guztiak

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
eu_es: Azalean integratua

[ctx: #15107]
en: Buffering...
eu_es: Bufferreratzen...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
eu_es: Interfazearen soinuak

[ctx: #15109]
en: Skin default
eu_es: Azalaren lehenetsia

[ctx: #15110]
en: Larger font size
eu_es: Letra tamaina handiagoa

[ctx: #15111]
en: Theme
eu_es: Gaia

[ctx: #15112]
en: Default theme
eu_es: Tema lehenetsia

[ctx: #15207]
en: Connected
eu_es: Konektatuta

[ctx: #15208]
en: Not connected
eu_es: Konektatu gabe

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
eu_es: Erreproduzitu erabiliz...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
eu_es: Erabili A/V sinkronizazio leundua

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
eu_es: Ezkutatu fitxategi izenak argazkitxo ikuspegian

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
eu_es: Erreproduzitu festa moduan

[ctx: #15217]
note: Label for actions associated with favourites
en: Action
eu_es: Ekintza

[ctx: #15218]
note: Label for an action associated with a favourite.
en: Play media
eu_es: Edukia erreproduzitu

[ctx: #15219]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Show picture
eu_es: Irudia bistaratu

[ctx: #15220]
note: Label for an action associated with a favourite. Placeholder will be filled with the name of the window the favourite's content will be displayed in.
en: Show content in "{}"
eu_es: Edukia "{}"-(e)n bistaratu

[ctx: #15221]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute script
eu_es: Scripta exekutatu

[ctx: #15222]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute Android app
eu_es: Android aplikazioa exekutatu

[ctx: #15223]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute add-on
eu_es: Gehigarria exekutatu

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
eu_es: Besteak / Ezezaguna

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
eu_es: Hornitzailea

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
eu_es: Bidea ez da aurkitu edo baliogabea da

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
eu_es: Ezin izan da sareko zerbitzarira konektatu

[ctx: #15302]
en: No servers found
eu_es: Ez da zerbitzaririk aurkitu

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
eu_es: Lantaldea ez da aurkitu

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
eu_es: Bide anitzeko iturria irekitzen

[ctx: #15311]
en: Path:
eu_es: Bidea:

[ctx: #15312]
note: Game settings category name
en: Achievements
eu_es: Lorpenak

[ctx: #15313]
note: Group label for Achievements category in game settings
en: Login to RetroAchievements
eu_es: Saioa-hasi RetroLorpenetan

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
eu_es: Gorde

[ctx: #15315]
note: Caption for "Save" button in the in-game savestate manager
en: Save progress to a new save file
eu_es: Egoera fitxategi berri batean gorde

[ctx: #15316]
note: Label for savestates created automatically by "Autosave" function
en: Autosave
eu_es: Gordetze-automatikoa

[ctx: #16000]
en: General
eu_es: Orokorra

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
eu_es: Interneteko bilaketa

[ctx: #16003]
en: Player
eu_es: Erreproduzitzailea

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
eu_es: Erreproduzitu diskotik

[ctx: #16008]
en: Enter new title
eu_es: Sartu titulu berria

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
eu_es: Sartu filmaren izena

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
eu_es: Sartu profilaren izena

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
eu_es: Sartu albumaren izena

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
eu_es: Sartu erreprodukzio-zerrendaren izena

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
eu_es: Sartu fitxategiaren izen berria

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
eu_es: Sartu karpetaren izena

[ctx: #16015]
en: Enter directory
eu_es: Sartu direktorioa

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
eu_es: Aukera eskuragarriak: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
eu_es: Sartu bilaketa katea

[ctx: #16018]
en: None
eu_es: Bat ere ez

[ctx: #16019]
en: Auto select
eu_es: Auto aukeratu

[ctx: #16020]
en: Deinterlace
eu_es: Askatu

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
eu_es: Bob - Alderantzizkatua

[ctx: #16023]
en: Choose operator
eu_es: Aukeratu operadorea

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
eu_es: Uzten...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
eu_es: Sartu artistaren izena

[ctx: #16026]
en: Playback failed
eu_es: Erreprodukzioak huts egin du

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
eu_es: Elementu bat edo gehiagok huts egin dute erreproduzitzean. Egiaztatu erregistroa mezu honi buruzko informazio gehiago lortzeko.

[ctx: #16028]
en: Enter value
eu_es: Idatzi balioa

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
eu_es: Egiaztatu erregistroa mezu honi buruzko informazio gehiago lortzeko.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
eu_es: Festa modua kenduta.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
eu_es: Liburutegian ez da bat datorren abestirik aurkitu.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
eu_es: Ezin izan da datu basea hasieratu.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
eu_es: Ezin izan da datu basea ireki.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
eu_es: Ezin izan da abestirik lortu datu basetik.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
eu_es: Festa moduko erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
eu_es: Askatu (erdia)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
eu_es: bideo gurutzelarkatua

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
eu_es: gurutzelarkatu metodoa

[ctx: #16039]
en: Off
eu_es: Itzali

[ctx: #16041]
en: On
eu_es: Piztuta

[ctx: #16100]
en: All videos
eu_es: Bideo guztiak

[ctx: #16101]
en: Unwatched
eu_es: Ikusi gabe

[ctx: #16102]
en: Watched
eu_es: Ikusita

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
eu_es: Markatu ikusita

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
eu_es: Markatu ikusi gabe

[ctx: #16105]
en: Edit title
eu_es: Aldatu titulua

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
eu_es: Kudeatu...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
eu_es: Aldatu titulu ordena

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
eu_es: Eragiketa bertan behera utzi da

[ctx: #16201]
en: Copy failed
eu_es: Kopiak huts egin du

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
eu_es: Huts egin da gutxienez fitxategi bat kopiatzean. Egiaztatu erregistroa mezu honi buruzko informazio gehiago lortzeko.

[ctx: #16203]
en: Move failed
eu_es: Mugitzeak huts egin du

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
eu_es: Huts egin da gutxienez fitxategi bat mugitzean. Egiaztatu erregistroa mezu honi buruzko informazio gehiago lortzeko.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
eu_es: Ezabatzeak huts egin du

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
eu_es: Huts egin da gutxienez fitxategi bat ezabatzean. Egiaztatu erregistroa mezu honi buruzko informazio gehiago lortzeko.

[ctx: #16296]
note: Name of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Pixelate
eu_es: Pixelatu

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
eu_es: Leuna

[ctx: #16298]
note: Description of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Shows the game's pixels without any modifications.
eu_es: Erakutsi jokoaren pixelak inongo aldaketarik gabe.

[ctx: #16299]
note: Description of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Removes the jagged edges of pixels by evenly fading between adjacent pixels.
eu_es: Ezabatu koskadun pixelen ertzak ondoz ondoko pixelak zuzen disipatuz.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
eu_es: Bideoa eskalatzeko metodoa

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
eu_es: Gertueneko bizilaguna

[ctx: #16302]
en: Bilinear
eu_es: Bilinearra

[ctx: #16303]
en: Bicubic (B-Spline)
eu_es: Bikubo (B-Spline)

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
eu_es: Bikubikoa (software)

[ctx: #16310]
en: Temporal
eu_es: Tenporala

[ctx: #16311]
en: Temporal / Spatial
eu_es: Tenporala / Espaziala

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
eu_es: VDPAU - Zarata murrizketa

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
eu_es: VDPAU - Fokatzea

[ctx: #16314]
en: Bicubic (Mitchell)
eu_es: Bikubo (Mitchell)

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
eu_es: Lanczos3 - Optimizatua

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
eu_es: Tenporala (erdia)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
eu_es: Tenporala / Espaziala (erdia)

[ctx: #16321]
en: Bicubic (Catmull-Rom)
eu_es: Bikubo (Catmull-Rom)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
eu_es: Spline36 - Optimizatua

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
eu_es: Software - Konbinatua

[ctx: #16326]
en: Bicubic (0,0.75)
eu_es: Bikubo (0,0.75)

[ctx: #16327]
en: VAAPI - Bob
eu_es: VAAPI - bob

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
eu_es: VAAPI - Mugimendu moldagarria

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
eu_es: VAAPI - Mugimendu konpentsatua

[ctx: #16330]
en: Bicubic (0,1.)
eu_es: Bikubo (0,1.)

[ctx: #16334]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16334
en: Bob (half)
eu_es: BOB (erdia)

[ctx: #16335]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16335
en: IMX - Advanced (half)
eu_es: IMX - Aurreratua (erdia)

[ctx: #16336]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16336
en: IMX - Advanced
eu_es: IMX - Aurreratua

[ctx: #16400]
en: Post-processing
eu_es: Bideoaren osteko-tratamendua

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
eu_es: Erakutsi lo egiteko denbora-muga

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
eu_es: {0:d} ordu

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
eu_es: {0:d} egun

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
eu_es: Aldatu kanala

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
eu_es: Banatu hitzak AND, OR edota NOT erabiliz.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
eu_es: edo erabili esaldi bat pareko zehatza bilatzeko, adibidez "Ozeko aztia".

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
eu_es: Bilatu antzekoak

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
eu_es: Inportatu gidak bezeroetatik

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
eu_es: PVR fluxu informazioa

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
eu_es: Gailu hartzailea

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
eu_es: Gailu egoera

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
eu_es: Seinale kalitatea

[ctx: #19012]
note: label for PVR backend name in system information's PVR section
en: PVR backend
eu_es: PVR atzekaldea

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
eu_es: Irekian

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
eu_es: Konpondua

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
eu_es: Enkriptazioa

[ctx: #19016]
note: unused?
en: PVR backend {0:d} - {1:s}
eu_es: PVR atzekaldea {0:d} - {1:s}

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
eu_es: Grabazioak

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
eu_es: Kanalen ikonoak dituen karpeta

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
eu_es: Kanalak

[ctx: #19020]
note: generic label for 'Live TV' used in different places
en: TV
eu_es: TB

[ctx: #19021]
note: generic label for pvr-provided 'Radio' used in different places
en: Radio
eu_es: Irratia

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
eu_es: Ezkutatua

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
eu_es: TB kanalak

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
eu_es: Irrati kanalak

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
eu_es: Hurrengo grabazioak

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
eu_es: Gehitu programazioa...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
eu_es: Ez dago bilaketa emaitzarik

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
eu_es: Ez dago sarrerarik gidan

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
eu_es: Kanala

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
eu_es: Orain

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
eu_es: Hurrengoa

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
eu_es: Denbora-lerroa

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
eu_es: Argibideak

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
eu_es: Dagoeneko badago programazio bat ezarrita gertaera honetarako

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
eu_es: Ikusi seinale kalitatea

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
eu_es: PVR atzekaldeak ez onartua.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
eu_es: Ziur zaude kanal hau ezkutatu nahi duzula?

[ctx: #19040]
en: Timers
eu_es: Programazioak

[ctx: #19041]
note: Label for button to refresh the channel logos
en: Refresh channel logos
eu_es: Freskatu kanalen logotipoak

[ctx: #19042]
note: label for PVR backend number of channel groups in system information's PVR section
en: Channel Groups
eu_es: Kate taldea

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
eu_es: Grabatzen

[ctx: #19046]
en: New channel
eu_es: Kanal berria

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
eu_es: Programa informazioa

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
eu_es: Talde kudeatzailea

[ctx: #19049]
en: Show channel
eu_es: Erakutsi kanala

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
eu_es: Erakutsi kanal ikusgarriak

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
eu_es: Erakutsi ezkutatutako kateak

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
eu_es: Mugitu kanala hona:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
eu_es: Grabazio argibidea

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
eu_es: Ezkutatu kanala

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
eu_es: Ez dago argibiderik

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
eu_es: Programazio berria

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
eu_es: Tenporizadorea desgaituta

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
eu_es: Programazioa gaitua

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
eu_es: Gelditu grabazioa

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
eu_es: Ezabatu programazioa

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
eu_es: Gehitu programazioa

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Kanala

[ctx: #19063]
note: Label for epg grid window "jump to grid start" (oldest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First programme
eu_es: Lehen programa

[ctx: #19064]
note: Label for epg grid window "jump to grid end" (youngest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last programme
eu_es: Azkeneko programa

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
eu_es: Programazio ezarpenak

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
eu_es: Kanalen ikonoak

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
eu_es: Gertakari hau dagoeneko grabatua izango da.

[ctx: #19068]
note: Label for recording settings dialog header
en: Recording settings
eu_es: Grabazioaren ezarpenak

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
eu_es: Gida

[ctx: #19070]
note: Label for epg grid window "jump to now" (current programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Current programme
eu_es: Uneko programa

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
eu_es: Eguneraketa denbora-tartea

[ctx: #19072]
note: Dialog warning text for invalid timer setting
en: In order to add/update a timer the end date and time must be greater than the start date and time.
eu_es: Tenporizadore bat gehitzeko/eguneratzeko, amaiera-data eta amaiera-ordua, hasiera-data eta hasiera-ordua baino handiagoak izan behar dute.

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
eu_es: Kanal aldaketa atzerapena

[ctx: #19074]
en: Active
eu_es: Aktiboa

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
eu_es: Izena

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
eu_es: Karpeta

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
eu_es: Ezkutatu desgaitutakoak

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
eu_es: Kanala

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
eu_es: Asteko egunak

[ctx: #19080]
note: used by several skins
en: Begin
eu_es: Hasiera

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
eu_es: Amaiera

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
eu_es: Lehentasuna

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
eu_es: Biziraupena

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
eu_es: Lehenengo eguna

[ctx: #19085]
note: default for channels without a name. place holder will be filled with channel number.
en: Unknown channel {0:s}
eu_es: Kanal ezezaguna {0:s}

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
eu_es: Berehalako grabazioa ekintza

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
eu_es: Grabatu uneko programa (gidako datuak eskuragarri badaude)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
eu_es: Grabatu ezarritako denbora batez (Berehalako grabazioaren iraupena)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
eu_es: Galdetu zer egin

[ctx: #19090]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record the next {0:d} minutes
eu_es: Grabatu hurrengo {0:d} minutuak

[ctx: #19091]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record current show ({0:s})
eu_es: Grabatu uneko programa ({0:s})

[ctx: #19092]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record next show ({0:s})
eu_es: Grabatu hurrengo programa ({0:s})

[ctx: #19093]
note: Instant recording summary. Expands to "Instant recording: <recording start and end times>", for example "Instant recording: 31/05/2016 from 9:00 to 11:00"
en: Instant recording: {0:s}
eu_es: Berehalako grabazioa: {0:s}

[ctx: #19094]
note: error message displayed in case adding a timer failed because no suitable epg-based timer type could be found.
en: Timer creation failed. Unsupported timer type.
eu_es: Tenporizadorearen sorkuntzan errorea. Tenporizadore mota hau ez da onartzen.

[ctx: #19095]
note: error message displayed in case adding a timer rule failed because no suitable epg-based timer rule type could be found.
en: Timer rule creation failed. Unsupported timer type.
eu_es: Errorea tenporizadorearen arauak sortzean. Tenporizadore mota hau ez da onartzen.

[ctx: #19096]
note: label of a value for default epg event select action, where the action is choosen depending on whether the event is in the past, now or in the future
en: "Smart select"
eu_es: "hautapen adimenduna"

[ctx: #19097]
note: label of the help text for the name edit field in PVR timer and recording settings dialog
en: Enter the name for the timer
eu_es: Sartu kronometroaren izena

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
eu_es: Adi!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
eu_es: Zerbitzua

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
eu_es: Hornitzailea

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
eu_es: Mesedez aldatu beste kanal batera.

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
eu_es: Joan kanalera

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
eu_es: Idatzi grabaziorako karpeta izena

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
eu_es: Mesedez, hautatu kanal bat

[ctx: #19106]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: Next recording on
eu_es: Hurrengo grabazioa

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
eu_es: -

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
eu_es: Fotograma-tasa alternatiboa

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
eu_es: Ezabatu grabazio hau?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
eu_es: Ezabatu karpeta honetako grabazio guztiak?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
eu_es: Bertsioa

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
eu_es: Helbidea

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
eu_es: Disko-tamaina

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
eu_es: Bilatu kanalak

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
eu_es: Ezin dira PVR funtzioak erabili bilaketak dirauen bitartean.

[ctx: #19119]
note: channel scan backend selection dialog text
en: On which backend do you want to search?
eu_es: Zer atzekaldetan nahi duzu bilatu?

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
eu_es: Bezero zenbakia

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
eu_es: Saihestu errepikapenak

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
eu_es: Programazio hau oraindik grabatzen ari da. Ziur zaude ezabatzea nahi duzula?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
eu_es: Kanal irekiak bakarrik

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
eu_es: Ez ikusia egin uneko tenporizadoreei

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
eu_es: Ezikusi dauden grabazioak

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
eu_es: Hasiera ordua

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
eu_es: Amaiera ordua

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
eu_es: Hasiera data

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
eu_es: Amaiera data

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
eu_es: Gutxieneko iraupena

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
eu_es: Gehienezko iraupena

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
eu_es: Sartu genero ezezagunak

[ctx: #19133]
en: Search string
eu_es: Bilaketa katea

[ctx: #19134]
en: Include description
eu_es: Deskribanea barne hartu

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
eu_es: Maiuskulak/minuskulak bereiztea

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
eu_es: Kanal eskuraezina

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
eu_es: Ez dago talderik definituta. Mesedez, aurretik talde bat sortu ezazu

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
eu_es: Programazio erregelak

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
eu_es: Talde berriaren izena

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
eu_es: Bilatu...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
eu_es: Taldea

[ctx: #19142]
en: Search guide
eu_es: Bilaketa gida

[ctx: #19143]
en: Group management
eu_es: Talde kudeaketa

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
eu_es: Ez dago ezarritako talderik

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
eu_es: Taldekatua

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
eu_es: Taldeak

[ctx: #19147]
note: Dialog warning text for lifetime recording setting
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
eu_es: Grabazioa honen iraupena {0:d} egunetara jartzeak grabazioa berehala iragungiaraziko du. Honek grabazioaren berehalako ezabaketa eragin lezake. Jarraitu hala ere?

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
eu_es: Kanala

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
eu_es: As

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
eu_es: Ar

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
eu_es: Az

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
eu_es: Os

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
eu_es: Or

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
eu_es: La

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
eu_es: Ig

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
eu_es: nondik

[ctx: #19157]
en: Next recording
eu_es: Hurrengo grabazioa

[ctx: #19158]
en: Currently recording
eu_es: Orain grabatzen

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
eu_es: nondik

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
eu_es: nora

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
eu_es: edonoiz

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
eu_es: Grabazioa martxan

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
eu_es: Grabazioak

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
eu_es: Aldatu

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
eu_es: PVR argibideak

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
eu_es: Eskaneatu falta diren ikonoen bila

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
eu_es: Grabazioa ezabatu berreskuragarriak

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
eu_es: Ezkutatu bideo argibide kutxa

[ctx: #19171]
note: pvr settings "start playback full screen" setting label
en: Switch to full screen
eu_es: Aldatu pantaila osora

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
eu_es: Uneko grabazioaren iraupena

[ctx: #19173]
note: generic label for 'Live TV channel groups' used in different places
en: TV channel groups
eu_es: TB kanal taldeak

[ctx: #19174]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channel groups' used in different places
en: Radio channel groups
eu_es: Irrati kanal taldeak

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
eu_es: Lehenetsitako hasierako betetze denbora

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
eu_es: Lehenetsitako amaierako betetze denbora

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
eu_es: Erreprodukzioa

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
eu_es: Erakutsi kanalaren informazioa kanalez aldatzean

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
eu_es: Ezabatua

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
eu_es: TB kanalak

[ctx: #19181]
note: pvr settings "Menu / OSD" category label
en: Menu / OSD
eu_es: Menua / OSD

[ctx: #19182]
note: pvr settings "future epg days to display" setting value
en: Future days to display
eu_es: Erakusteko etorkizuneko egunak

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
eu_es: Irrati kanalak

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
eu_es: Ezabatutako grabazioak

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
eu_es: Ezabatu datuak

[ctx: #19186]
note: message box text for pvr data reset confirmation
en: All selected data will be cleared. Some information cannot be restored from the clients afterwards. Proceed anyway?
eu_es: Hautatutako datu guztiak ezabatuko dira. Ezabaketaren ondoren, datu batzuk ezingo dira bezeroetatik berreskuratu. Aurrera jarraitu nahi duzu?

[ctx: #19187]
note: progress dialog text shown while purging pvr data
en: Clearing data.
eu_es: Datuak ezabatzen.

[ctx: #19188]
note: message box text for epg data reset confirmation
en: All guide data will be cleared. Are you sure?
eu_es: Gidako datu guztiak ezabatuko dira. Ziur zaude?

[ctx: #19189]
note: message box text stating that the PVR backend forbids to record a given epg event.
en: The PVR backend does not allow to record this event.
eu_es: PVR atzekaldeak ez du ekitaldi hau grabatzea onartzen.

[ctx: #19190]
note: generic "play program" label used in different places
en: Play programme
eu_es: Programa erreproduzitu

[ctx: #19191]
en: PVR service
eu_es: PVR zerbitzua

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
eu_es: Konektatutako PVR atzekaldeetako batek ere ez du kanalak eskaneatzea onartzen.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
eu_es: Jarraitu?

[ctx: #19195]
note: pvr settings "delay mark last watched" setting label
en: Delay mark last watched
eu_es: Azkeneko abisuaren markaketa atzeratu

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
eu_es: PVR bezeroaren ekintza espezifikoak

[ctx: #19197]
note: text for "recording started on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording started on: {0:s}
eu_es: Grabazioaren hasiera: {0:s}

[ctx: #19198]
note: text for "recording finished on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording finished on: {0:s}
eu_es: Grabazioaren amaiera: {0:s}

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
eu_es: Kanal kudeatzailea

[ctx: #19200]
en: Guide source:
eu_es: Gida iturria:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
eu_es: Kanalaren izena:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
eu_es: Kanalaren ikonoa:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
eu_es: Editatu kanala

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
eu_es: Kanal berria

[ctx: #19205]
en: Group management
eu_es: Talde kudeaketa

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
eu_es: Gaitu gida:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
eu_es: Taldea:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
eu_es: Idatzi kanal berriaren izena

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
eu_es: Kodi interfaze birtuala

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
eu_es: Bezeroa

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
eu_es: Ezabatu kanala

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
eu_es: Zerrendak aldaketak ditu

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
eu_es: Aukeratu PVR atzekaldea

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
eu_es: Idatzi baliozko URL bat kanal berriarentzat

[ctx: #19215]
note: generic label for PVR reminders used in different places
en: Reminders
eu_es: Gogorarazpenak

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
eu_es: Irrati kanal guztiak

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
eu_es: TB kanal guztiak

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
eu_es: Ikusgai

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
eu_es: Taldekatu gabeko kanalak

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
eu_es: Kanalak hemen

[ctx: #19222]
en: Guide
eu_es: Gida

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
eu_es: Ezin izan da PVR gehigarririk gaitu. Egiaztatu ezarpenak edo erregistroa informazio gehiago lortzeko.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
eu_es: Grabazioa bertan behera utzi egin da

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
eu_es: Antolatutako grabazioa

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
eu_es: Grabazioa hasi da

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
eu_es: Grabazioa osatu da

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
eu_es: Programazioa ezabatu da

[ctx: #19229]
note: pvr settings "past epg days to display" setting value
en: Past days to display
eu_es: Erakusteko iraganeko egunak

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
eu_es: Eguneraketan saihestu erreproduzitzean

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
eu_es: Erabili kanalen ordena atzealdeko(ar)entzat

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
eu_es: Garbitu bilaketa emaitzak

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
eu_es: Erakutsi jakinarazpen bat programazioak eguneratzean

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
eu_es: Erabili kanal zenbakiak atzealdekoentzat

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
eu_es: PVR kudeatzailea abiarazten ari da

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
eu_es: Kanalak bezerotarik kargatzen

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
eu_es: Bezeroetatik programazioak kargatzen

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
eu_es: Bezeroetatik grabazioak kargatzen

[ctx: #19239]
note: label for PVR client creation progress control
en: Creating PVR clients
eu_es: Bideo-grabagailu digitalaren bezeroak sortzen

[ctx: #19240]
note: label for pvr settings client priorities control and client priorities dialog heading.
en: Client priorities
eu_es: Bezeroaren lehentasunak

[ctx: #19241]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer (read-only)
en: View timer
eu_es: Ikusi programazioa

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
eu_es: Editatu programazioa

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
eu_es: Aldatu programazio erregela

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
eu_es: PVR atzekaldea egonean izan den denbora

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
eu_es: Esnatzeko komandoa

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
eu_es: Esnatu grabatu baino lehen

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
eu_es: Egunero esnatu

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
eu_es: Egunero esnatzeko ordua (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
eu_es: Iragazi kanalak

[ctx: #19250]
note: Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV and radio channels
eu_es: TB eta irrati kateak

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
eu_es: Eguneratu gidaren informazioa

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
eu_es: Planifikatu gida eguneraketa kanal honentzat?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
eu_es: Gida eguneraketa planifikatua kanal honentzat

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
eu_es: Gida eguneraketak huts egin du kanalarentzat

[ctx: #19255]
note: for a timer rule, the number of child timers which are currently scheduled to record. For use in "status" fields.
en: {0:d} scheduled
eu_es: {0:d} planifikatua

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
eu_es: Burutua

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
eu_es: Blokeatu kanala

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
eu_es: Desblokeatu kanala

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
eu_es: Guraso-kontrola

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
eu_es: Desblokeatze iraupena

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
eu_es: Aldatu PINa

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
eu_es: Guraso-kontrola: Sartu PINa:

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
eu_es: PIN okerra

[ctx: #19265]
note: label for 'incorrect pin' error dialog text
en: The entered PIN was incorrect.
eu_es: Sartutak PINa ez da zuzena.

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
eu_es: Gurasoek blokeatua

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
eu_es: Gurasoek blokeatua:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
eu_es: Ezkutatu "Ez dago argibiderik" etiketak

[ctx: #19269]
note: pvr settings "Preselect playing channel in lists" control label
en: Preselect playing channel in lists
eu_es: Aurrez aukeratu errepoduzitzeko kanal zerrendetan

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
eu_es: Talde elementuak

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
eu_es: Ezin izan da PVR gehigarririk aurkitu

[ctx: #19272]
note: label for 'pvr configuration incomplete' information dialog text
en: To use PVR you need to install, enable and configure a PVR add-on. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
eu_es: Bideo-grabagailu digitala erabiltzeko, bideo-grabagailu digitalaren konplementua instalatu, abiarazi eta konfiguratu behar da. Gehiago jakin nahi baduzu bisitatu web-orrialde hau: http://kodi.wiki/view/PVR.

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
eu_es: TB gida

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
eu_es: Irrati-gida

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
eu_es: Gatazka oharra

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
eu_es: Gatazka errorea

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
eu_es: Grabazioa gatazka

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
eu_es: Grabazioa errorea

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
eu_es: PVR bezeroak

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
eu_es: Bezeroaren ezarpen espezifikoa

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
eu_es: Baieztatu kanal aldaketak "Ados" sakatuz

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
eu_es: Oraingo ikonoa

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
eu_es: Ikonorik ez

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
eu_es: Aukeratu ikonoa

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
eu_es: Arakatu ikonoa

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
eu_es: Kanalen ikonoen bila

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
eu_es: Kanal guztiak

[ctx: #19288]
note: Label for epg grid window "go to date" context menu entry
en: Date selector
eu_es: Data hautatzailea

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
eu_es: Ezkutatu taldea

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
eu_es: Ezabaketa desegin

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
eu_es: Ezabatu betiko

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
eu_es: Ezabatu guztiak betiko

[ctx: #19293]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog text
en: Remove all deleted recordings from trash? This operation cannot be reverted.
eu_es: Ezabatutako grabazioa guztiak zakarrontzitik kendu? Eragiketa hau ezin da desegin.

[ctx: #19294]
note: "remove deleted recording from trash" dialog text
en: Remove this deleted recording from trash? This operation cannot be reverted.
eu_es: Ezabatutako grabazioa hau zakarrontzitik kendu? Eragiketa hau ezin da desegin.

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
eu_es: Ezabatu programazio erregela

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
eu_es: Ez dago PVR gehigarririk gaituta

[ctx: #19297]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout, used in pvr guide window
en: Vertical channels
eu_es: Kanal bertikalak

[ctx: #19298]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout, used in pvr guide window
en: Horizontal channels
eu_es: Kanal horizontalak

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
eu_es: Iraungitzea

[ctx: #19300]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Vertical channels, no group selector
eu_es: Kanal bertikalak, ez dago talde hautatzailerik

[ctx: #19301]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Horizontal channels, no group selector
eu_es: Kanal horizontalak, ez dago talde hautatzailerik

[ctx: #19302]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to record the selected programme or to switch to the current programme?
eu_es: Hautatutako programa grabatu nahi duzu edo aldatu oraingo programara?

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
eu_es: Itxi kanalaren OSDa kanala aldatu ondoren

[ctx: #19304]
note: label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule (read-only)
en: View timer rule
eu_es: Ikusi programazio erregela

[ctx: #19305]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
eu_es: Galdutako PVR gogorarazlea ezabatua '{1:s}' kanalean '{2:s}'-etako '{0:s}'

[ctx: #19306]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
eu_es: Galdutako PVR gogorarazlea ezabatua '{0:s}' kanalean '{1:s}'-etakoa

[ctx: #19307]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for [B]{0:s}[/B] on channel [B]{1:s}[/B] at [B]{2:s}[/B].
eu_es: [B]{2:s}[/B]-etan [B]{1:s}[/B] kanaleko [B]{0:s}[/B]-(e)ren gogorarazlea

[ctx: #19308]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for channel [B]{0:s}[/B] at [B]{1:s}[/B].
eu_es: [B]{1:s}[/B]-etako [B]{0:s}[/B] kanaleko gogorarazlea.

[ctx: #19309]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will schedule a recording...)
eu_es: (Gogorarazle honen auto-ixte saioak grabazio bat programatuko du...)

[ctx: #19310]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
eu_es: '{2:s}'-etako '{1:s}' kanaleko '{0:s}'-(r)en PVR gogorarazlea programatua automatikoki ixteko

[ctx: #19311]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
eu_es: '{1:s}'-etako '{0:s}' kanaleko PVR gogorarazlea programatua automatikoki ixteko

[ctx: #19312]
note: heading for pvr reminder notification dialog
en: PVR reminder
eu_es: PVR gogorarazpena

[ctx: #19313]
note: pvr settings "reminder auto close delay" setting label
en: Automatically close reminder popup after
eu_es: Automatikoki itxi gogorazle hau honen ondoren:

[ctx: #19314]
note: pvr settings "schedule recording on reminder auto-close" setting label
en: Schedule recording when auto-closing the reminder popup
eu_es: Grabaketa bat programatu gogorazlea automatikoki ixtean

[ctx: #19315]
note: generic 'backend order' label
en: Backend order
eu_es: Zerbitzariaren agindua

[ctx: #19316]
note: pvr settings "Start all group channel numbers from 1" setting label
en: Start group channel numbers from 1
eu_es: Kanal-taldeak 1 zenbakitik hasi

[ctx: #19317]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours back" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours back
eu_es: 12 ordu atzera

[ctx: #19318]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours forward" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours forward
eu_es: 12 ordu aurrera

[ctx: #19319]
note: Label for epg grid window "Activate previous channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Previous group
eu_es: Aurreko taldea

[ctx: #19320]
note: Label for epg grid window "Activate next channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Next group
eu_es: Hurrengo taldea

[ctx: #19321]
note: Label for epg grid window "Activate channel group selector" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Group selector
eu_es: Talde hautatzailea

[ctx: #19322]
note: Label for epg grid window "Jump to first channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First channel
eu_es: Lehenengo katea

[ctx: #19323]
note: Label for epg grid window "Jump to playing channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Playing channel
eu_es: Uneko katea

[ctx: #19324]
note: Label for epg grid window "Jump to last channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last channel
eu_es: Azkeneko katea

[ctx: #19325]
note: Label for epg grid controls "Programme" group header"
en: Programme
eu_es: Programa

[ctx: #19326]
note: Label for epg grid window "Navigate..." context menu entry
en: Navigate...
eu_es: Nabigatu...

[ctx: #19327]
note: Label for a context menu entry to delete alle watched recordings contained in a folder
en: Delete watched
eu_es: Ikusitakoak ezabatu

[ctx: #19328]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all watched recordings in this folder?
eu_es: Karpeta honetan ikusitako grabazio guztiak ezabatu?

[ctx: #19329]
note: label for PVR settings use backend channel numbers always
en: Allow backend channel numbers with more than one PVR add-on
eu_es: Onartu zerbitzariko kanalen zenbakiak PVR-ren gehigarri bat baino gehiagorekin

[ctx: #19330]
note: pvr settings "switch to channel on reminder auto-close" setting label
en: Switch to channel when auto-closing the reminder popup
eu_es: Gogorarazlea automatikoki ixterakoan aldatu kanalera

[ctx: #19331]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will switch to channel...)
eu_es: (Gogorarazle hau ixterakoan, kanala aldatuko da...)

[ctx: #19332]
note: text for event log entry for logging auto channel switch for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
eu_es: Automatikoki itxi den PVR gogorarazleak kanala aldatu du '{2:s}'-etako '{1:s}' kanaleko '{0:s}'-(e)ra

[ctx: #19333]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
eu_es: Automatikoki itxi den PVR gogorarazleak kanala aldatu du '{1:s}'-etako '{0:s}' kanalera.

[ctx: #19334]
note: generic label for pvr providers used in different places
en: Providers
eu_es: Hornitzaileak

[ctx: #19335]
note: label for special PVR search window list item
en: New search...
eu_es: Bilaketa berria...

[ctx: #19336]
note: label for special PVR search window list item
en: Edit search...
eu_es: Bilaketa editatu...

[ctx: #19337]
note: label for special PVR search window list item
en: Saved searches
eu_es: Gordetako bilaketak

[ctx: #19338]
note: delete saved search confirmation message box text
en: Delete this saved search?
eu_es: Gordetako bilaketa hau ezabatu?

[ctx: #19339]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore finished broadcasts
eu_es: Bukatutako emisioak alde batera utzi

[ctx: #19340]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore future broadcasts
eu_es: Etorkizuneko emisioak alde batera utzi

[ctx: #19341]
note: label to ask user to save an EPG search
en: Save the current search?
eu_es: Oraingo bilaketa gorde?

[ctx: #19342]
note: "search not saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [not saved]
eu_es: [gorde gabe]

[ctx: #19343]
note: "search saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [saved]
eu_es: [gordeta]

[ctx: #19344]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to set a reminder for the selected programme or to switch to the current programme?
eu_es: Gogorarazle bat ezarri nahi al duzu hautatutako programarentzat edo zuzenean kanalera aldatu?

[ctx: #19345]
note: settings label to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: PVR client add-ons
eu_es: PVR bezeroen gehigarriak

[ctx: #19346]
note: help text for setting to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: Display and manage available PVR client add-ons.
eu_es: Bistaratu eta kudeatu erabilgarri dauden PVR bezeroen gehigarriak

[ctx: #19347]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does provide client-specific settings
en: None of the active PVR clients provide client-specific settings.
eu_es: Aktibatuta dauden PVR bezeroek ez dute bezeroaren ezarpen espezifikoak.

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
eu_es: Hornitzailea

[ctx: #19349]
note: label for 'by user preference' sort method
en: User preference
eu_es: Erabiltzailearen hobespenak

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
eu_es: Besteak / Ezezaguna

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
eu_es: Pelikula / Drama

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
eu_es: Detektibe / Thriller

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
eu_es: Abentura / Western / Gerra

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
eu_es: Zientzia-fikzioa / Fantasia / Beldurra

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
eu_es: Komedia

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
eu_es: Telenobela / Melodrama / Folklorikoa

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
eu_es: Amodioa

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
eu_es: Serioa / Klasikoa / Erlijiosoa / Historikoa / Drama

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
eu_es: Helduentzako pelikula / Drama

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
eu_es: Berriak / uneko gertaerak

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
eu_es: Berriak / Eguraldia

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
eu_es: Albistegia

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
eu_es: Dokumentala

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
eu_es: Eztabaida / Elkarrizketa / Debatea

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
eu_es: Ikuskizuna / Lehiaketa

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
eu_es: Leihaketa

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
eu_es: Ikuskizuna

[ctx: #19535]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Talk show
eu_es: Elkarrizketa saioa

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
eu_es: Kirolak

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
eu_es: Gertaera bereziak

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
eu_es: Kirol programa

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
eu_es: Futbola

[ctx: #19552]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Tennis / Squash
eu_es: Tenis / Squash

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
eu_es: Talde kirolak

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
eu_es: Atletikoak

[ctx: #19555]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Motor sport
eu_es: Motor kirolak

[ctx: #19556]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Water sport
eu_es: Ur kirolak

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
eu_es: Neguko kirolak

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
eu_es: Zaldizkoa

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
eu_es: Kirol martzialak

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
eu_es: Haur / gazteentzako programak

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
eu_es: Eskola aurreko umeentzako programak

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
eu_es: 6 eta 14 arteko gazte programak

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
eu_es: 10 eta 16 arteko gazte programak

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
eu_es: Informatiboa / Hezigarria / Eskolarako programa

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
eu_es: Marrazki bizidunak / Txontxongiloak

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
eu_es: Musika / Balleta /dantza

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
eu_es: Musika klasikoa

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
eu_es: Folk / Musika herrikoia

[ctx: #19585]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Musical / Opera
eu_es: Musikala / Opera

[ctx: #19586]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Ballet
eu_es: Balleta

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
eu_es: Artea / Kultura

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
eu_es: Arte eszenikoak

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
eu_es: Arte ederrak

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
eu_es: Erlijioa

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
eu_es: Kultura popularra / arte tradizionala

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
eu_es: Literatura

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
eu_es: Filma / Zinema

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
eu_es: Filma / bideo esperimentala

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
eu_es: Difusioa / Prentsa

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
eu_es: Multimedia berria

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
eu_es: Arte / Kultura Aldizkariak

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
eu_es: Moda

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
eu_es: Gizartea / Politika / Ekonomia

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
eu_es: Aldizkariak / Txostenak / Dokumentala

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
eu_es: Ekonomia / Gizarte aholkua

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
eu_es: Aparteko jendea

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
eu_es: Hezkuntza / Zientzia / Datuak

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
eu_es: Natura / Animaliak / Ingurunea

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
eu_es: Teknologia / Natur Zientziak

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
eu_es: Medikuntza / Fisiologia / Psikologia

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
eu_es: Atzerriko herrialdeak / Expedizioak

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
eu_es: Gizarte zientziak eta espiritualismoa

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
eu_es: Hezkuntza jarraitua

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
eu_es: Hizkuntzak

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
eu_es: Aisialdia / Zaletasunak

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
eu_es: Turismoa / Bidaiak

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
eu_es: Eskulangintza

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
eu_es: Motorra

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
eu_es: Fitnesa eta osasuna

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
eu_es: Sukaldaritza

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
eu_es: Iragarkiak / Erosketak

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
eu_es: Lorezaintza

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
eu_es: Ezaugarri bereziak

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
eu_es: Jatorrizko hizkuntza

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
eu_es: Zuri-beltza

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
eu_es: Argitaratu gabea

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
eu_es: Zuzeneko emanaldia

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
eu_es: Detektibe / Thriller

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
eu_es: Abentura / Western / Gerra

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
eu_es: Zientzia-fikzioa / Fantasia / Beldurra

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
eu_es: Komedia

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
eu_es: Telenobela / Melodrama / Folklorikoa

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
eu_es: Amodioa

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
eu_es: Serioa / Klasikoa / Erlijioa / Historikoa

[ctx: #19684]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adult
eu_es: Helduak

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
eu_es: Berretsi itzaltzea

[ctx: #19686]
note: Label for buttons to open channel guide dialog
en: Channel guide
eu_es: Kanalen gida

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
eu_es: Erreproduzitu grabazioa

[ctx: #19690]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR has scheduled a reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
eu_es: PVR-k gogorarazle bat programatu du '{0:s}'-(e)rako '{1:s}' kanalean {2:s}-(e)n.

[ctx: #19691]
note: Text for shutdown confirmation dialog.
en: PVR is currently recording '{0:s}' on channel '{1:s}'.
eu_es: PVR une honetan '{0:s}' grabatzen ari da '{1:s}' kanalean.

[ctx: #19692]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR will start recording '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
eu_es: PVR '{0:s}' grabatzen hasiko da '{1:s}' kanalean {2:s}(e)tan.

[ctx: #19693]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
eu_es: Eguneroko iratzargailua {0:s}-(e)n ezarrita dago.

[ctx: #19694]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: {0:d} minutes
eu_es: {0:d} minutu

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
eu_es: minutu bat inguru

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
eu_es: Itzali edonola

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
eu_es: Gordetako musikaren karpeta

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
eu_es: Erabili kanpoko DVD erreproduzitzailea

[ctx: #20002]
en: External DVD player
eu_es: Kanpoko DVD erreproduzitzailea

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
eu_es: Entrenatzaile karpeta

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
eu_es: Pantaila irudien karpeta

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
eu_es: Erreprodukzio-zerrenden karpeta

[ctx: #20007]
en: Recordings
eu_es: Grabazioak

[ctx: #20008]
en: Screenshots
eu_es: Pantaila irudiak

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
eu_es: Erabili Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
eu_es: Musikaren erreprodukzio-zerrendak

[ctx: #20012]
en: Video playlists
eu_es: Bideoen erreprodukzio-zerrendak

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
eu_es: Jokoa abiaraztea nahi duzu?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
eu_es: Ordenatze-irizpidea: Erreprodukzio-zerrenda

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
eu_es: Urruneko iruditxoa

[ctx: #20016]
en: Current thumb
eu_es: Oraingo iruditxoa

[ctx: #20017]
en: Local thumb
eu_es: Iruditxo lokala

[ctx: #20018]
en: No thumb
eu_es: Iruditxorik ez

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
eu_es: Aukeratu koadro txikia

[ctx: #20020]
note: Name of an artwork type
en: Banner
eu_es: Iragarki-banda

[ctx: #20023]
en: Conflict
eu_es: Gatazka

[ctx: #20024]
en: Scan new
eu_es: Eskaneatu berria

[ctx: #20025]
en: Scan all
eu_es: Eskaneatu dena

[ctx: #20026]
en: Region
eu_es: Eskualdea

[ctx: #20035]
en: Regional ({0:s})
eu_es: Erregionala ({0:s})

[ctx: #20037]
en: Summary
eu_es: Laburpena

[ctx: #20038]
en: Lock music window
eu_es: Blokeatu musikaren leihoa

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
eu_es: Blokeatu bideoaren leihoa

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
eu_es: Blokeatu irudien leihoa

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
eu_es: Blokeatu programak eta script leihoak

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
eu_es: Blokeatu fitxategi kudeatzailea

[ctx: #20043]
en: Lock settings
eu_es: Blokeatu ezarpenak

[ctx: #20044]
en: Start fresh
eu_es: Hasiera freskoa

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
eu_es: Sartu master modura

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
eu_es: Utzi master modua

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
eu_es: '{0:s}' profila sortu?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
eu_es: Ezarpen berriekin hasi ala lehenetsitakotik kopiatu?

[ctx: #20049]
en: Best available
eu_es: Eskuragarri dagoen onena

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
eu_es: 16x9 eta 4x3 artean auto aldatu

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
eu_es: Pilatutako fitxategiak bat bezala erabili

[ctx: #20052]
en: Caution
eu_es: Kontuz

[ctx: #20053]
en: Left master mode
eu_es: Master modua utzi duzu

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
eu_es: Master modura sartu zara

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
eu_es: Allmusic.com-eko iruditxoa

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
eu_es: Kendu koadro txikia

[ctx: #20058]
en: Add profile...
eu_es: Gehitu profila...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
eu_es: Kontsultatu informazioa album guztientzat

[ctx: #20060]
en: Media info
eu_es: Mediaren info

[ctx: #20061]
en: Separate
eu_es: Banatuta

[ctx: #20062]
en: Shares with default
eu_es: Partekatzeak lehenetsita

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
eu_es: Partekatzeak lehenetsita (irakurri bakarrik)

[ctx: #20064]
en: Copy default
eu_es: Kopiatu lehenetsia

[ctx: #20065]
en: Profile picture
eu_es: Profileko irudia

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
eu_es: Blokeatu lehentasunak

[ctx: #20067]
en: Edit profile
eu_es: Aldatu profila

[ctx: #20068]
en: Profile lock
eu_es: Profila blokeatu

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
eu_es: Ezin izan da karpeta sortu

[ctx: #20070]
en: Profile directory
eu_es: Profilaren direktorioa

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
eu_es: Multimedia iturri garbiekin hasi ala lehenetsikotik kopiatu?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
eu_es: Ziurta zaitez aukeratutako karpeta idazgarria dela eta karpeta berriaren izena baliagarria dela

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
eu_es: MPAA balorazioa

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
eu_es: Idatzi master blokeo kodea

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
eu_es: Master blokeo kodea eskatu abioan

[ctx: #20077]
en: Skin settings
eu_es: Azalarenaren ezarpenak

[ctx: #20078]
en: - no link set -
eu_es: - ez dago link ezarririk -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
eu_es: Gaitu animazioak

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
eu_es: Desgaitu RSS musikarekin

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
eu_es: Gaitu lasterbide botoiak

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
eu_es: Erakutsi programak menu nagusian

[ctx: #20083]
en: Show music information
eu_es: Erakutsi musikaren informazioa

[ctx: #20084]
en: Show weather information
eu_es: Erakutsi eguraldiaren informazioa

[ctx: #20085]
en: Show system information
eu_es: Erakutsi sistemaren informazioa

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
eu_es: Erakutsi diskoan erabilgarri dagoen lekua C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
eu_es: Erakutsi diskoan erabilgarri dagoen lekua E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
eu_es: Eguraldi informazioa

[ctx: #20089]
en: Drive space free
eu_es: unitateko espazio librea

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
eu_es: Idatzi existitzen den partekatze baten izena

[ctx: #20091]
en: Lock code
eu_es: Blokeatzeko kodea

[ctx: #20092]
en: Load profile
eu_es: Kargatu profila

[ctx: #20093]
en: Profile name
eu_es: Profilaren izena

[ctx: #20094]
en: Media sources
eu_es: Media iturriak

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
eu_es: Sartu profileko blokeo kodea

[ctx: #20096]
en: Login screen
eu_es: Sartzeko pantaila

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
eu_es: Album informazioa lortzen

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
eu_es: Albumaren informazioa lortzen

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
eu_es: CD edo pista bat ezin da ripeatu erreproduzitzen ari den bitartean

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
eu_es: Master blokeo kodea eta ezarpenak

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
eu_es: Master blokeo kodea sartzeak beti maisu modua gaitzen du

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
eu_es: Gorde profileko aldaketak?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
eu_es: Ezarpen zaharrak aurkitu dira. Erabili nahi dituzu?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
eu_es: Multimedia iturri zaharrak aurkitu dira. Erabili nahi dituzu?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
eu_es: Banatuta (blokeatuta)

[ctx: #20108]
en: Root
eu_es: Erroa

[ctx: #20109]
en: Zoom
eu_es: Zoom-a

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
eu_es: UPnP ezarpenak

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
eu_es: Automatikoki hasi UPnP bezeroa

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
eu_es: Azken saio hasiera: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
eu_es: Inoiz sartu gabe

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
eu_es: {0:d} / {1:d} profila

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
eu_es: Erabiltzaile sarrera / Aukeratu profil bat

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
eu_es: Erabili blokeoa sartzeko pantailan

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
eu_es: Blokeatzeko kode baliogabezkoa.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
eu_es: Horretarako, ezinbestekoa da master blokeoa ezartzea. Orain ezartzea nahi duzu?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
eu_es: Programaren informazioa kargatzen

[ctx: #20121]
en: Party on!
eu_es: Festa gaituta!

[ctx: #20122]
en: True
eu_es: Egia

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
eu_es: Edariak nahasten

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
eu_es: Edalontziak betetzen

[ctx: #20125]
en: Logged on as
eu_es: Sartuta

[ctx: #20126]
en: Log off
eu_es: Irten

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
eu_es: Ehundu - Alderantzikatua

[ctx: #20132]
en: Restart video
eu_es: Berrabiarazi bideoa

[ctx: #20133]
en: Edit network location
eu_es: Editatu sareko kokalekua

[ctx: #20134]
en: Remove network location
eu_es: Kendu sareko kokalekua

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
eu_es: Karpeta eskaneatzea nahi duzu?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
eu_es: Memoria unitatea

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
eu_es: Memoria unitatea muntatuta

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
eu_es: Ezin da memoria unitatea muntatu

[ctx: #20139]
en: In port {0:d}, slot {1:d}
eu_es: {0:d} atakan, {1:d} erretena

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
eu_es: Blokeo pantaila babeslea

[ctx: #20141]
en: Set
eu_es: Ezarri

[ctx: #20142]
en: Username
eu_es: Erabiltzaile izena

[ctx: #20143]
en: Enter password for
eu_es: Sartu pasahitza

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
eu_es: Itzaltze tenporizadorea

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
eu_es: Itzaltze bitartea (minututan)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in {0:d}m
eu_es: Hasita, itzali {0:d}m-an

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
eu_es: 30 minuturen ondoren itzaliko da

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
eu_es: 60 minuturen ondoren itzaliko da

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
eu_es: 120 minuturen ondoren itzaliko da

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
eu_es: Itzaltze tenporizadore pertsonalizatua

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
eu_es: Utzi itzaltzeko tenporizadorea

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for {0:s}
eu_es: Blokeatu {0:s}(r)en hobespenak

[ctx: #20153]
en: Browse...
eu_es: Arakatu...

[ctx: #20154]
en: Summary information
eu_es: Laburpen informazioa

[ctx: #20155]
en: Storage information
eu_es: Biltegiratze informazioa

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
eu_es: Disko gogorraren informazioa

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
eu_es: DVD-ROM informazioa

[ctx: #20158]
en: Network information
eu_es: Sarearen informazioa

[ctx: #20159]
en: Video information
eu_es: Bideoaren informazioa

[ctx: #20160]
en: Hardware information
eu_es: Hardwarearen informazioa

[ctx: #20161]
en: Total
eu_es: Guztira

[ctx: #20162]
en: Used
eu_es: Erabilita

[ctx: #20163]
en: of
eu_es: /

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
eu_es: Ez da blokeoa onartzen

[ctx: #20165]
en: Not locked
eu_es: Ez blokeatuta

[ctx: #20166]
en: Locked
eu_es: Blokeatuta

[ctx: #20167]
en: Frozen
eu_es: Izoztuta

[ctx: #20168]
en: Requires reset
eu_es: Beharrezkoa berrezartzea

[ctx: #20169]
en: Week
eu_es: Astea

[ctx: #20170]
en: Line
eu_es: Lerroa

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
eu_es: Windows sarea (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
eu_es: XBMSP zerbitzaria

[ctx: #20173]
en: FTP server
eu_es: FTP zerbitzaria

[ctx: #20174]
en: FTPS server
eu_es: FTPS zerbitzaria

[ctx: #20175]
en: UPnP server
eu_es: UPnP zerbitzaria

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
eu_es: Bideoaren informazioa erakutsi

[ctx: #20177]
en: Done
eu_es: Eginda

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
eu_es: Bloq Mayús

[ctx: #20180]
en: Symbols
eu_es: Sinboloak

[ctx: #20181]
en: Backspace
eu_es: Ezabatze tekla

[ctx: #20182]
en: Space
eu_es: Espazioa

[ctx: #20183]
en: Reload skin
eu_es: Birkargatu azala

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
eu_es: Erabili posterrak ikusteko estiloa TB saioetarako

[ctx: #20186]
en: Please wait
eu_es: Mesedez itxaron

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
eu_es: Liburutegi eguneraketak iragarri

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
eu_es: Gaitu auto korritze gidoi eta berrikuspenarentzat

[ctx: #20190]
en: Custom
eu_es: Pertsonalizatua

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
eu_es: Gaitu arazketa-erregistroa

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
eu_es: Eskuratu informazio gehigarria eguneraketetan

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
eu_es: Album informaziorako lehenetsitako hornitzailea

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
eu_es: Artista informaziorako lehenetsitako hornitzailea

[ctx: #20195]
en: Change information provider
eu_es: Aldatu informazio hornitzailea

[ctx: #20196]
en: Export music library
eu_es: Esportatu musikaren liburutegia

[ctx: #20197]
en: Import music library
eu_es: Inportatu musikaren liburutegia

[ctx: #20198]
en: No artist found!
eu_es: Ez da artistarik aurkitu!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
eu_es: Artista informazioaren deskargak huts egin du

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
eu_es: Hobetsi lineako informazioa

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
eu_es: Aukera hau gaituz gero album eta artistentzat deskargatutako informazioak abesti etiketetan ezarritako guztia indargabetuko du, hala nola mota, urtea artistak eta abar. Erabilgarria MusicBrainz identifikadoreak badituzu abesti etiketetan.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
eu_es: Bilatu kanpoko azpitituluak

[ctx: #20223]
en: Artist information folder
eu_es: Artistaren informazio karpeta

[ctx: #20224]
en: Prefer online album art
eu_es: Hobetsi albumaren lineako informazioa

[ctx: #20225]
note: Description of setting with label #20224 "Prefer online album art"
en: Where no local album cover exists, online art will be used. Where neither is available, cover images embedded in music files will be used
eu_es: Tokiko albumaren azalen bat ez badago, sarean dagoen azal bat erabiliko da. Bi eratan erabilgarri dagoen azalik ez badago, musika-fitxategietan erantsitako azala erabiliko da

[ctx: #20226]
en: Movie set information folder
eu_es: Filmaketaren informazioa duen karpeta

[ctx: #20228]
en: Use artist sortname when sorting by artist
eu_es: Artistaren izen generikoa erabili artistaren arabera ordenatzerakoan

[ctx: #20240]
en: Android music
eu_es: Android musika

[ctx: #20241]
en: Android videos
eu_es: Android bideoak

[ctx: #20242]
en: Android pictures
eu_es: Android irudiak

[ctx: #20243]
en: Android photos
eu_es: Android argazkiak

[ctx: #20244]
en: Android apps
eu_es: Android aplikazioak

[ctx: #20245]
en: Windows music library
eu_es: Windows musika liburutegia

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
eu_es: Windows bideo liburutegia

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
eu_es: Windows irudi liburutegia

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
eu_es: Windows argazki liburutegia

[ctx: #20249]
en: Windows documents
eu_es: Windows dokumentuak

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
eu_es: Festa gaituta! (bideoak)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
eu_es: Edariak nahasten (bideoak)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
eu_es: Edalontziak betetzen (bideoak)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
eu_es: WebDAV zerbitzaria (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
eu_es: WebDAV zerbitzaria (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
eu_es: Leheneno sarrera, aldatu zure profila

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
eu_es: Sareko Fitxategi-Sistema (NFS)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
eu_es: Zeroconf arakatzailea

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
eu_es: Web zerbitzariaren direktorioa (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
eu_es: Web zerbitzariaren direktorioa (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
eu_es: Ezin da karpetan idatzi:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
eu_es: RSS jarioa (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
eu_es: RSS jarioa (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
eu_es: Bigarren DNSa

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
eu_es: DHCP zerbitzaria:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
eu_es: Sortu karpeta berria

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
eu_es: Ezezaguna edo barrukoa (babestua)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
eu_es: Bideoak - Liburutegia

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
eu_es: Ordenatze-irizpidea: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using {0:s}
eu_es: Pelikulak eskaneatzen {0:s} erabiliz

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using {0:s}
eu_es: Bideoklipak eskaneatzen {0:s} erabiliz

[ctx: #20319]
en: Scanning TV shows using {0:s}
eu_es: TB saioak eskaneatzen {0:s} erabiliz

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using {0:s}
eu_es: Artistak eskaneatzen {0:s} erabiliz

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using {0:s}
eu_es: Albumak eskaneatzen {0:s} erabiliz

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
eu_es: Edukiaren eskaneatze aukerak

[ctx: #20323]
en: Movie plot
eu_es: Pelikularen sinopsia

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
eu_es: Erreproduzitu zatia...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
eu_es: Kalibrazioa berrezarri

[ctx: #20326]
note: Window screen calibration: ask to reset calibration settings
en: Do you want reset the calibration to their defaults for "{0:s}" resolution?
eu_es: Kalibrazioa bere ezarpen lehenetsira berrezarri nahi al duzu "{0:s}" bereizmenerako?

[ctx: #20327]
note: Window screen calibration: the current calibration value
en: Current value: {}
eu_es: Oraingo balioa: {}

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
eu_es: Arakatu helbururako

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
eu_es: Filmak tituluaren izen berdineko karpetatan

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
eu_es: Erabili karpeten izenak bilaketetarako

[ctx: #20331]
en: File
eu_es: Fitxategia

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
eu_es: Erabili fitxategi edo karpeten izenak bilaketetan?

[ctx: #20333]
en: Set content
eu_es: Ezarri edukia

[ctx: #20334]
en: Folder
eu_es: Karpeta

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
eu_es: Bilatu errekurtsiboki edukia?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
eu_es: Desblokeatu iturriak

[ctx: #20337]
en: Actor
eu_es: Aktorea

[ctx: #20338]
en: Movie
eu_es: Filma

[ctx: #20339]
en: Director
eu_es: Zuzendaria

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
eu_es: Zure liburutegitik bide honetako elementu guztiak ezabatu nahi dituzu?

[ctx: #20342]
en: Movies
eu_es: Filmak

[ctx: #20343]
en: TV shows
eu_es: TB saioak

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
eu_es: Direktorio honek du

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
eu_es: Exekutatu eskaneatze automatizatua

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
eu_es: Eskaneatu errekurtsiboki

[ctx: #20347]
en: as
eu_es: bezala

[ctx: #20348]
en: Directors
eu_es: Zuzendariak

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
eu_es: Ez da bideo fitxategirik aurkitu bide honetan!

[ctx: #20350]
note: Label for showing media rating and votes (combined), for example: "9.1 (87 votes)"
en: {0:s} ({1:s} votes)
eu_es: {0:s} ({1:s} bozka)

[ctx: #20351]
en: TV show information
eu_es: TB saio infromazioa

[ctx: #20352]
en: Episode information
eu_es: Atalaren informazioa

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
eu_es: Kargatzen TB saioen xehetasunak

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
eu_es: Atalen gida eskuratzen

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
eu_es: Direktorioko atalen informazioa kargatzen

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
eu_es: Aukeratu TB saioa:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
eu_es: Sartu TB saioaren izena

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
eu_es: {0:d}. denboraldia

[ctx: #20359]
en: Episode
eu_es: Atala

[ctx: #20360]
en: Episodes
eu_es: Atalak

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
eu_es: Atalaren xehetasunak kargatzen

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
eu_es: Kendu atala liburutegitik

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
eu_es: Kendu TB saioaren liburutegia

[ctx: #20364]
en: TV show
eu_es: TB saioa

[ctx: #20365]
en: Episode plot
eu_es: Atalaren gidoia

[ctx: #20366]
en: * All seasons
eu_es: * Denboraldi guztiak

[ctx: #20367]
en: Hide watched
eu_es: Ezkutatu ikusita

[ctx: #20368]
en: Prod code
eu_es: Prod kodea

[ctx: #20369]
en: Show information for unwatched items
eu_es: Erakutsi informazioa ikusi gabeko elementuetan

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
eu_es: * Ezkutatuta spoiler-ak sahiesteko *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
eu_es: Ezarri denboraldiaren iruditxoa

[ctx: #20372]
en: Season image
eu_es: Denboraldiaren irudia

[ctx: #20373]
en: Season
eu_es: Denboraldia

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
eu_es: Filmaren informazioa deskargatzen

[ctx: #20375]
en: Unassign content
eu_es: Esleitu gabeko edukia

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
eu_es: Titulu originala

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
eu_es: Freskatu TB saioaren informazioa

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
eu_es: Atal guztien informazioa freskatu?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
eu_es: Aukeratutako karpetak TB saio bakar bat du

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
eu_es: Baztertu hautatutako karpeta bilaketetan

[ctx: #20381]
en: Specials
eu_es: Bereziak

[ctx: #20382]
en: Recently added
eu_es: Duela gutxi gehituak

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
eu_es: Aukeratutako karpetak bideo bakar bat du

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
eu_es: Lotura TB saiora

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
eu_es: Kendu lotura TB saioari

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
eu_es: Orain dela gutxi gehitutako filmak

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
eu_es: Orain dela gutxi gehitutako atalak

[ctx: #20388]
en: Studios
eu_es: Estudioak

[ctx: #20389]
en: Music videos
eu_es: Musika bideoak

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
eu_es: Orain dela gutxi gehitutako musika bideoak

[ctx: #20391]
en: Music video
eu_es: Musika bideoa

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
eu_es: Kendu musika bideoa liburutegitik

[ctx: #20393]
en: Music video information
eu_es: Musika bideoaren informazioa

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
eu_es: Musika bideoaren informazioa kargatzen

[ctx: #20395]
en: Mixed
eu_es: Nahastua

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
eu_es: Joan albumetara artisten arabera

[ctx: #20397]
en: Go to album
eu_es: Joan albumera

[ctx: #20398]
en: Play song
eu_es: Erreproduzitu abestia

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
eu_es: Joan musika bideotara albumetik

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
eu_es: Joan musika bideoetara artsiten arabera

[ctx: #20401]
en: Play music video
eu_es: Erreproduzitu musika bideoa

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
eu_es: Deskargatu antzezlearen koadro txikiak

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
eu_es: Ezarri aktorearen iruditxoa

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
eu_es: Kendu laster-marka

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
eu_es: Kendu atalaren laster-marka

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
eu_es: Ezarri atalaren laster-marka

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
eu_es: Informazio hornitzaile ezarpenak

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
eu_es: Musika bideoaren informazioa deskargatzen

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
eu_es: TB saioaren informazioa deskargatzen

[ctx: #20410]
en: Trailer
eu_es: Trailerra

[ctx: #20411]
en: Flatten
eu_es: Berdindu

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
eu_es: Ez pilatu TB saioen denboraldiak

[ctx: #20413]
en: Get fanart
eu_es: Lortu Fanart-a

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
eu_es: Erakutsi fanarta bideo eta musika liburutegietan

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
eu_es: Eduki berria eskaneatzen

[ctx: #20416]
en: First aired
eu_es: Lehengo emisioa

[ctx: #20417]
en: Writer
eu_es: Idazlea

[ctx: #20418]
en: Writers
eu_es: Idazleak

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
eu_es: Ordeztu fitxategi izenak Liburutegi tituluekin

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
eu_es: Inoiz ez

[ctx: #20421]
en: If only one season
eu_es: Denboraldi bakarra badago

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
eu_es: Beti

[ctx: #20423]
en: Has trailer
eu_es: Trailerra du

[ctx: #20424]
en: False
eu_es: Gezurra

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
eu_es: Fanart aurkezpena

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
eu_es: Fitxategi bakarrera esportatu ala fitxategi bat sarrerako?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
eu_es: Aukeratu erregela mota

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
eu_es: Fitxategi bakarra

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
eu_es: Apartekoa

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
eu_es: Koadro txikiak eta fanart-a esportatu?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
eu_es: Berridatzi fitxategi zaharrak?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
eu_es: Baztertu bidea liburutegiaren eguneraketetan

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
eu_es: Erauzi bideoaren informazioa fitxategietatik

[ctx: #20434]
en: Sets
eu_es: Sagak

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
eu_es: Batu bideo zatiak

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
eu_es: Esportatu aktorearen iruditxoak?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
eu_es: Aukeratu fanart-a

[ctx: #20438]
en: Local fanart
eu_es: Fanart lokala

[ctx: #20439]
en: No fanart
eu_es: Fanart-ik ez

[ctx: #20440]
en: Current fanart
eu_es: Oraingo fanart-a

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
eu_es: Urruneko fanart

[ctx: #20442]
en: Change content
eu_es: Aldatu edukia

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
eu_es: Bide honetako elementu guztien informazioa eguneratu nahi duzu?

[ctx: #20444]
en: Add to library
eu_es: Gehitu liburutegira

[ctx: #20445]
note: Name of an artwork type
en: Fanart
eu_es: Fanart-a

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
eu_es: Bertan gordetako informazioa aurkitu da. Ez ikusiarena egin eta Internetetik eguneratu?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
eu_es: Iturri honetako multimedia liburutegira gehitu nahi duzu?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
eu_es: Ezin izan da informazioa deskargatu

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
eu_es: Ezin izan da urruneko zerbitzarira konektatu

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
eu_es: Ezin izan da urruneko zerbitzarira konektatu. Eskaneatzen jarraitu nahi duzu?

[ctx: #20451]
en: Countries
eu_es: Herrialdeak

[ctx: #20452]
en: episode
eu_es: atal

[ctx: #20453]
en: episodes
eu_es: atal

[ctx: #20454]
en: Listener
eu_es: Entzulea

[ctx: #20455]
en: Listeners
eu_es: Entzuleak

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
eu_es: Lautu hierarkia

[ctx: #20457]
en: Movie set
eu_es: Filma taldea

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
eu_es: Erakutsi filma bilduma

[ctx: #20459]
en: Tags
eu_es: Etiketak

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
eu_es: Gehitu {0:s}

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
eu_es: Kendu {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
eu_es: Etiketa berria...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '{0:s}' already exists.
eu_es: Dagoeneko badago '{0:s}' izeneko etiketa bat.

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
eu_es: Hautatu {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
eu_es: Kudeatu pelikula saga

[ctx: #20466]
en: Select movie set
eu_es: Aukeratu pelikula saga

[ctx: #20467]
en: No set (remove from {0:s})
eu_es: Sagarik ez (ezabatu {0:s}-tik)

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
eu_es: Gehitu pelikula saga berri batera

[ctx: #20469]
en: Keep current set ({0:s})
eu_es: Mantendu oraingo saga ({0:s})

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
eu_es: Barne-hartu pelikula bakarreko bildumak

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
eu_es: Erakutsi TB saio hutsak

[ctx: #20472]
en: Show all performers for music videos
eu_es: Musika-bideotarako interpretatzaile guztiak erakutsi

[ctx: #20473]
en: Premiered
eu_es: Estreinatua

[ctx: #20474]
note: Used in smart playlists to select items based on the HDR type (HDR10, HLG, Dolbyvision)
en: HDR type
eu_es: HDR mota

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
eu_es: Erakutsi ezkutatutako fitxategiak eta direktorioak

[ctx: #21331]
en: New media detected
eu_es: Multimedia fitxategi berriak aurkitu dira

[ctx: #21332]
en: Browse videos
eu_es: Arakatu bideoak

[ctx: #21333]
en: Browse music
eu_es: Arakatu musika

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
eu_es: Arakatu irudiak

[ctx: #21335]
en: Browse files
eu_es: Arakatu fitxategiak

[ctx: #21336]
en: Connecting to: {0:s}
eu_es: Konektatu hona: {0:s}

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
eu_es: Inoiz ez

[ctx: #21338]
en: Select version
eu_es: Aukeratu bertsioa

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
eu_es: {0:s} bertsioa

[ctx: #21340]
en: Auto-update
eu_es: Auto-eguneraketa

[ctx: #21341]
en: No updates available
eu_es: Ez dago eguneraketarik eskuragarri

[ctx: #21342]
en: There are currently no versions available for this add-on.
eu_es: Ez dago bertsiorik eskuragarri gehigarri honentzat.

[ctx: #21343]
en: Use video tags
eu_es: Erabili bideo-etiketak

[ctx: #21344]
en: Enable to use embedded tags in mp4 or mkv files for library metadata. Will prevent scrapers from operating correctly.
eu_es: Txertatutako etiketak MP4 edo MKV fitxategietan liburutegiko metadatuentzako aktibatzen du. Arraspatzaileak zuzen funtzionatzea galarazten ditu.

[ctx: #21345]
note: Used in AutoPlayNextItem dialogs for not categorized listItem directories
en: Uncategorized
eu_es: Kategoriarik gabe

[ctx: #21346]
note: Used to give heading list entry for an file extension description, e.g. to show as 'Extension: ".mp3"'
en: Extension: "{0:s}"
eu_es: Luzapena: "{0:s}"

[ctx: #21347]
note: Used to give heading list entry for an mimetype description, e.g. to show as 'MIME type: "audio/mpeg3"'
en: MIME type: "{0:s}"
eu_es: MIME mota: "{0:s}"

[ctx: #21358]
en: Enable UPnP support
eu_es: Gaitu UPnP sostengua

[ctx: #21359]
en: Add media share...
eu_es: Gehitu media partekatzea...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
eu_es: Partekatu nire liburutegiak

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
eu_es: Bilatu urruneko UPnP erreproduzitzaileak

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
eu_es: Laster-marka sortuta

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
eu_es: Atalaren laster-marka sortuta

[ctx: #21364]
en: Edit media share
eu_es: Aldatu media partekatzea

[ctx: #21365]
en: Remove media share
eu_es: Kendu media partekatzea

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
eu_es: Norberaren azpititulu karpeta

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
eu_es: Filmak eta txandakatu azpitituluen direktorioa

[ctx: #21368]
en: Override subtitles fonts
eu_es: Azpitituluen letra-tipoak gainidatzi

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
eu_es: Gaitu sagu eta ukipen pantailaren euskarria

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
eu_es: Interfazearen soinuak erreproduzitu multimedia erreproduzitzen ari denean

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
eu_es: Koadro txikia

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
eu_es: Derrigortu DVD erreproduzitzailearen eskualdea

[ctx: #21373]
en: Display
eu_es: Bistaratzea

[ctx: #21374]
en: Video aspect
eu_es: Bideo aspektua

[ctx: #21375]
en: Normal
eu_es: Arrunta

[ctx: #21377]
en: Widescreen
eu_es: Pantaila zabala

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
eu_es: Gaitu 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
eu_es: Gaitu 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
eu_es: Gaitu 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
eu_es: Sartu zerrenda berriaren izena

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
eu_es: Erakutsi "Gehitu iturria" botoiak

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
eu_es: Gaitu korritze-barrak

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
eu_es: Egin ikusitako iragazketa bideo liburutegian

[ctx: #21385]
en: Open
eu_es: Ireki

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
eu_es: Maila akustikoaren kudeatzailea

[ctx: #21387]
en: Fast
eu_es: Azkarra

[ctx: #21388]
en: Quiet
eu_es: Ixila

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
eu_es: Gaitu atzeko irudi pertsonalizatua

[ctx: #21390]
en: Power management level
eu_es: Potentzia kudeaketa maila

[ctx: #21391]
en: High power
eu_es: Potentzia handia

[ctx: #21392]
en: Low power
eu_es: Potentzia txikia

[ctx: #21393]
en: High standby
eu_es: Standby handia

[ctx: #21394]
en: Low standby
eu_es: Standby baxua

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
eu_es: Ezgaituta 4GB baino fitxategi handiagoak katxeatzea

[ctx: #21396]
en: Chapter
eu_es: Pasartea

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
eu_es: Kalitate handiko pixel shader-a v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
eu_es: Erabili tween animazioak

[ctx: #21400]
en: contains
eu_es: du

[ctx: #21401]
en: does not contain
eu_es: ez du

[ctx: #21402]
en: is
eu_es: da

[ctx: #21403]
en: is not
eu_es: ez da

[ctx: #21404]
en: starts with
eu_es: hasten da

[ctx: #21405]
en: ends with
eu_es: bukatzen da

[ctx: #21406]
en: greater than
eu_es: gehiago

[ctx: #21407]
en: less than
eu_es: gutxiago

[ctx: #21408]
en: after
eu_es: ondoren

[ctx: #21409]
en: before
eu_es: aurretik

[ctx: #21410]
en: in the last
eu_es: azkenengoan

[ctx: #21411]
en: not in the last
eu_es: ez azkenengoan

[ctx: #21412]
en: Information providers
eu_es: Informazio hornitzaileak

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
eu_es: Pelikula informaziorako lehenetsitako hornitzailea

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
eu_es: TB saioetarako lehenetsitako hornitzailea

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
eu_es: Bideoklipetarako lehenetsitako hornitzailea

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
eu_es: Hautatu ikusi gabeko lehen telesail / atala

[ctx: #21417]
en: Settings
eu_es: Ezarpenak

[ctx: #21418]
en: Multilingual
eu_es: Hizkuntza anitz

[ctx: #21419]
en: No information providers present
eu_es: Ez dago informazio hornitzailerik

[ctx: #21420]
en: Value to match
eu_es: Balioa bat etortzeko

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
eu_es: Adimendun zerrendaren araua

[ctx: #21422]
en: Match items where
eu_es: Elementuak bat egin

[ctx: #21423]
en: New rule...
eu_es: Arau berria...

[ctx: #21424]
en: Items must match
eu_es: Elementuak bat egin behar dute

[ctx: #21425]
en: all of the rules
eu_es: arau guztiak

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
eu_es: arau bat edo gehiago

[ctx: #21427]
en: Limit to
eu_es: Mugatu

[ctx: #21428]
en: No limit
eu_es: Mugarik ez

[ctx: #21429]
en: Order by
eu_es: Ordenatu

[ctx: #21430]
en: ascending
eu_es: gorakorra

[ctx: #21431]
en: descending
eu_es: beherakorra

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
eu_es: Aldatu adimendutako zerrenda

[ctx: #21433]
en: Playlist name
eu_es: Erreprodukzio-zerrendaren izena

[ctx: #21434]
en: Find items where
eu_es: Bilatu elementuak non

[ctx: #21435]
en: Edit
eu_es: Editatu

[ctx: #21436]
en: {0:d} items
eu_es: {0:d} elementu

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
eu_es: Adimendun zerrenda berria...

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
eu_es: {0:c} unitate

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
eu_es: Editatu festa moduko arauak

[ctx: #21440]
en: Home folder
eu_es: Etxeko karpeta

[ctx: #21441]
en: Watched count
eu_es: Ikusitako aldiak

[ctx: #21442]
en: Episode title
eu_es: Atalaren izenburua

[ctx: #21443]
en: Video resolution
eu_es: Bideoaren erresoluzioa

[ctx: #21444]
en: Audio channels
eu_es: Audio kanalak

[ctx: #21445]
en: Video codec
eu_es: Bideo kodeka

[ctx: #21446]
en: Audio codec
eu_es: Audio codec-a

[ctx: #21447]
en: Audio language
eu_es: Audioaren hizkuntza

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
eu_es: Azpitituluen hizkuntza

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
eu_es: Urruneko kontrilak teklatu presioak bidaltzen ditu

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
eu_es: Editatu

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
eu_es: Interneteko konexioa behar da.

[ctx: #21452]
en: Get more...
eu_es: Eskuratu gehiago...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
eu_es: Erroko fitxategi-sistema

[ctx: #21454]
en: Source too slow
eu_es: Iturri mantsoegia

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
eu_es: Irakurketa tasa baxuegia etengabeko erreprodukziorako

[ctx: #21456]
en: External storage
eu_es: Kanpo biltegiratzea

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
eu_es: Ikusitako atal kopurua

[ctx: #21458]
en: Group by
eu_es: Taldekatu honekiko:

[ctx: #21459]
en: mixed
eu_es: nahasia

[ctx: #21460]
note: Subtitle position on screen setting list
en: Position on screen
eu_es: Pantailako posizioa

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
eu_es: Eskuz

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
eu_es: Bideo bekaldean

[ctx: #21463]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of screen
eu_es: Pantailaren azpian

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
eu_es: Bideo goialdean

[ctx: #21465]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of screen
eu_es: Pantailaren goialdean

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
eu_es: TB saio baten denboraldi edo atal ikuspegian sartzean automatikoki aukeratu ikusi gabeko lehenengo denboraldi edo atala.[CR][Lehen aldian] Ikusi gabeko lehenengo elementua aukeratuko da ikuspegian lehen aldiz sartzean bakarrik.[CR][Beti] Ikusi gabeko lehenengo elementua aukeratuko da ikuspegian sartzen den aldiro.

[ctx: #21467]
note: Filter (media data) from float value to float value
en: {0:.1f} to {1:.1f}
eu_es: {0:.1f}(e)tik {1:.1f}(e)ra

[ctx: #21468]
note: Filter (media data) from int value to int value
en: {0:d} to {1:d}
eu_es: {0:d}(e)tik {1:d}(e)ra

[ctx: #21469]
note: Filter (media data) from string value to string value
en: {0:s} to {1:s}
eu_es: {0:s}(e)tik {1:s}(e)ra

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
eu_es: Lehen aldian

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
eu_es: "Denboraldi guztiak" eta "Bereziak" ere gehitu

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
eu_es: Kontuan hartu ala ez "Denboraldi guztiak" eta "Bereziak" ikusi gabeko elementuen aukeraketan.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
eu_es: Bat ere ez

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
eu_es: Biak

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
eu_es: "Denboraldi guztiak" bakarrik

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
eu_es: "Bereziak" bakarrik

[ctx: #21478]
en: Open
eu_es: Ireki

[ctx: #21479]
en: Run
eu_es: Exekutatu

[ctx: #21480]
en: Use
eu_es: Erabili

[ctx: #21481]
en: Audio track count
eu_es: Audio pista kopurua

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
eu_es: Azpitulu kopurua

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
eu_es: Ikusi

[ctx: #21484]
note: Button label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Show support
eu_es: Euskarriak erakutsi

[ctx: #21485]
note: Dialog header label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Supported file extensions and media types
eu_es: Bateragarri diren fitxategi-luzapenak eta media motak

[ctx: #21602]
en: (External)
eu_es: (kanpokoa)

[ctx: #21800]
en: File name
eu_es: Fitxategiaren izena

[ctx: #21801]
en: File path
eu_es: Fitxategiaren bidea

[ctx: #21802]
en: File size
eu_es: Fitxategi tamaina

[ctx: #21803]
en: File date / time
eu_es: Fitxategiaren data / ordua

[ctx: #21804]
en: Slide index
eu_es: Diapositibaren indizea

[ctx: #21805]
en: Resolution
eu_es: Erresoluzioa

[ctx: #21806]
en: Comment
eu_es: Oharra

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
eu_es: Kolorea / Z&B

[ctx: #21808]
en: JPEG process
eu_es: JPEG prozesua

[ctx: #21820]
en: Date / Time
eu_es: Data / Ordua

[ctx: #21821]
en: Description
eu_es: Deskribapena

[ctx: #21822]
en: Camera make
eu_es: Kamera egin

[ctx: #21823]
en: Camera model
eu_es: Kamera modeloa

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
eu_es: EXIF oharra

[ctx: #21826]
en: Aperture
eu_es: Irekiera

[ctx: #21827]
en: Focal length
eu_es: Luzeera fokala

[ctx: #21828]
en: Focus distance
eu_es: Foku distantzia

[ctx: #21829]
en: Exposure
eu_es: Esposizio

[ctx: #21830]
en: Exposure time
eu_es: Esposizio denbora

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
eu_es: Esposizio bias-a

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
eu_es: Esposizio modua

[ctx: #21833]
en: Flash used
eu_es: Erabilitako flash-a

[ctx: #21834]
en: White-balance
eu_es: Zuri balantzea

[ctx: #21835]
en: Light source
eu_es: Argi iturria

[ctx: #21836]
en: Metering mode
eu_es: Neurketa modua

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
eu_es: Zoom digitala

[ctx: #21839]
en: CCD width
eu_es: CCD zabalera

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
eu_es: GPS latitudea

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
eu_es: GPS longitudea

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
eu_es: GPS altuera

[ctx: #21843]
en: Orientation
eu_es: Orientazioa

[ctx: #21844]
en: XP comment
eu_es: XP iruzkina

[ctx: #21845]
note: Used in context menu
en: Scan to library
eu_es: Eskaneatu liburutegira

[ctx: #21857]
en: Sub-location
eu_es: Azpikokapena

[ctx: #21858]
en: Image type
eu_es: Irudi mota

[ctx: #21859]
en: Time created
eu_es: Sortze data

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
eu_es: Kategoria gehigarriak

[ctx: #21861]
en: Keywords
eu_es: Hitz gakoak

[ctx: #21862]
en: Caption
eu_es: Oharra

[ctx: #21863]
en: Author
eu_es: Egilea

[ctx: #21864]
en: Headline
eu_es: Titulua

[ctx: #21865]
en: Special instructions
eu_es: Instrukzio bereziak

[ctx: #21866]
en: Category
eu_es: Kategoria

[ctx: #21867]
en: Byline
eu_es: Byline-a

[ctx: #21868]
en: Byline title
eu_es: Byline titulua

[ctx: #21869]
en: Credit
eu_es: Kreditua

[ctx: #21870]
en: Source
eu_es: Iturria

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
eu_es: Copyright oharra

[ctx: #21872]
en: Object name
eu_es: Objektuaren izena

[ctx: #21873]
en: City
eu_es: Herria

[ctx: #21874]
en: State
eu_es: Estatua

[ctx: #21875]
en: Country
eu_es: Herrialdea

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
eu_es: TX erreferentzia originala

[ctx: #21877]
en: Date created
eu_es: Sortutako dat

[ctx: #21878]
en: Urgency
eu_es: Urgentzia

[ctx: #21879]
en: Country code
eu_es: Herrialdeko kodea

[ctx: #21880]
en: Reference service
eu_es: Erreferentzia-zerbitzua

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
eu_es: Baimendu UPnP bidezko urruneko kontrola

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
eu_es: Saiatu DVDaren menuaren aurreko sarrera saltatzen

[ctx: #21883]
en: Saved music
eu_es: Gorde musika

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
eu_es: Kontsultatu info artista guztientzat

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
eu_es: Albumaren informazioa deskargatzen

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
eu_es: Artistaren informazioa deskargatzen

[ctx: #21887]
en: Biography
eu_es: Biografia

[ctx: #21888]
en: Discography
eu_es: Diskografia

[ctx: #21889]
en: Searching artist
eu_es: Artista bilatzen

[ctx: #21890]
en: Select artist
eu_es: Aukeratu artista

[ctx: #21891]
en: Artist information
eu_es: Artistaren informazioa

[ctx: #21892]
en: Instruments
eu_es: Instrumentuak

[ctx: #21893]
en: Born
eu_es: Jaio

[ctx: #21894]
en: Formed
eu_es: Sortu

[ctx: #21895]
en: Themes
eu_es: Gaiak

[ctx: #21896]
en: Disbanded
eu_es: Deseginda

[ctx: #21897]
en: Died
eu_es: Hilda

[ctx: #21898]
en: Years active
eu_es: Urteak aktibo

[ctx: #21899]
en: Label
eu_es: Etiketa

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
eu_es: Sortua / Osatua

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
eu_es: Eguneratu liburutegia hasieran

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
eu_es: Ezkutatu liburutegiaren eguneraketaren bilakaera

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
eu_es: DNS atzizkia

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
eu_es: Atzeratua: {0:2.3f}s

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
eu_es: Aurretik: {0:2.3f}s

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
eu_es: Azpitituluen atzerapena

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
eu_es: OpenGL saltzailea:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
eu_es: OpenGL errendatzailea:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
eu_es: OpenGL bertsioa:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
eu_es: GPUaren tenperatura:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
eu_es: PUZaren tenperatura:

[ctx: #22012]
en: Total memory
eu_es: Memoria guztia

[ctx: #22013]
en: Profile data
eu_es: Profilaren data

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
eu_es: Erabili dim bideoa pausatzean erreproduzitzean

[ctx: #22015]
en: All recordings
eu_es: Grabazio guztiak

[ctx: #22016]
en: By title
eu_es: Tituluaren arabera

[ctx: #22017]
en: By group
eu_es: Taldearen arabera

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
eu_es: Grabazioak tituluaren arabera

[ctx: #22020]
en: Guide
eu_es: Gida

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
eu_es: Minimizatu barra beltzak

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
eu_es: Erakutsi bideo fitxategiak zerrendetan

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
eu_es: Direct3D bertsioa:

[ctx: #22030]
en: Font
eu_es: Letra-tipoa

[ctx: #22031]
en: Size
eu_es: Tamaina

[ctx: #22032]
en: Colours
eu_es: Koloreak

[ctx: #22033]
en: Charset
eu_es: Karaktere-jokoa

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
eu_es: Jarraitu

[ctx: #22079]
en: Default select action
eu_es: Lehenetsitako akzioa

[ctx: #22080]
en: Choose
eu_es: Aukeratu

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
eu_es: Erakutsi informazioa

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
eu_es: Gehiago...

[ctx: #22083]
en: Play all
eu_es: Erreproduzitu guztia

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
eu_es: Teletestua ez dago eskuragarri

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
eu_es: Aktibatu teletestua

[ctx: #23051]
note: Label for disc stack part and number
en: Part {0:d}
eu_es: {0:d} zatia

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
eu_es: {0:d} byte bufereratzen

[ctx: #23053]
en: Stopping
eu_es: Gelditzen

[ctx: #23054]
en: Running
eu_es: Exekutatzen

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
eu_es: Eskalatu teletestua 4:3ra

[ctx: #23100]
en: External player active
eu_es: Kanpo erreproduzitzailea aktibatuta

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
eu_es: Klikatu "Ados" erreproduzitzailea gelditzeko

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
eu_es: Klikatu "Ados" erreprodukzioa amaitzean

[ctx: #24000]
en: Add-on
eu_es: Gehigarria

[ctx: #24001]
en: Add-ons
eu_es: Gehigarriak

[ctx: #24002]
en: Add-on options
eu_es: Gehigarriaren aukerak

[ctx: #24003]
en: Add-on information
eu_es: Gehigarriaren informazioa

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
eu_es: Duela gutxi eguneratua

[ctx: #24005]
en: Media sources
eu_es: Media iturriak

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
eu_es: Interfaze soinuak

[ctx: #24007]
en: Movie information
eu_es: Filmaren informazioa

[ctx: #24008]
en: Screensaver
eu_es: Pantaila babeslea

[ctx: #24010]
en: Visualisation
eu_es: Bistaratzea

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
eu_es: Gehigarrien errepositoria

[ctx: #24012]
en: Subtitles
eu_es: Azpitituluak

[ctx: #24013]
en: Lyrics
eu_es: Letrak

[ctx: #24014]
en: TV information
eu_es: TBren informazioa

[ctx: #24015]
en: Music video information
eu_es: Musika bideoaren infor

[ctx: #24016]
en: Album information
eu_es: Albumaren info

[ctx: #24017]
en: Artist information
eu_es: Artistaren info

[ctx: #24018]
en: Services
eu_es: Zerbitzuak

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
eu_es: PVR bezeroak

[ctx: #24020]
en: Configure
eu_es: Konfiguratu

[ctx: #24021]
en: Disable
eu_es: Desgaitu

[ctx: #24022]
en: Enable
eu_es: Gaitu

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
eu_es: Desgaituta

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
eu_es: Gehigarria desgaituta

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
eu_es: Laster-menuak

[ctx: #24026]
en: Languages
eu_es: Hizkuntzak

[ctx: #24027]
en: Weather
eu_es: Eguraldia

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
eu_es: Weather.com (arrunta)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
eu_es: Eguraldiaren informazio zerbitzua

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
eu_es: Gehigarri hau ezin da konfiguratu

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
eu_es: Errorea ezarpenak kargatzean

[ctx: #24032]
en: All add-ons
eu_es: Gehigarri guztiak

[ctx: #24033]
en: Install from repository
eu_es: Instalatu biltegitik

[ctx: #24034]
en: Check for updates
eu_es: Eguneraketak bilatu

[ctx: #24035]
en: Image collections
eu_es: Irudi bildumak

[ctx: #24036]
en: Changelog
eu_es: Aldaketa log-a

[ctx: #24037]
en: Uninstall
eu_es: Desinstalatu

[ctx: #24038]
en: Install
eu_es: Instalatu

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
eu_es: Desgaitutako gehigarriak

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
eu_es: (Garbitu uneko ezarpenak)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
eu_es: Instalatu zip fitxategitik

[ctx: #24042]
note: Used to show on addon list the current download process
en: Downloading {0:d}%
eu_es: Deskargatzen %{0:d}

[ctx: #24043]
en: Available updates
eu_es: Eguneraketa eskuragarriak

[ctx: #24044]
note: Used to show on addon list the current install process (shown after 24042)
en: Installing {0:d}%
eu_es: Instalatzen {0:d}%

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
eu_es: Huts egin du gehigarria zip fitxategitik instalatzean

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
eu_es: {0:s} instalatutako gehigarri hauek erabiltzen dute

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
eu_es: Gehigarri hau ezin da desinstalatu

[ctx: #24049]
note: To show addon as deprecated over icon
en: Add-on has been marked deprecated in repository.
eu_es: Gehigarria zaharkitu bezala markat da biltegian.

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
eu_es: Gehigarri eskuragarriak

[ctx: #24051]
en: Version:
eu_es: Bertsioa:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
eu_es: Legezko oharra

[ctx: #24053]
en: License:
eu_es: Lizentzia:

[ctx: #24054]
en: What's new
eu_es: Berritasunak

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
eu_es: Egiaztatu eguneraketak

[ctx: #24056]
note: Used in the Add-on Manager to specify last update time
en: Last updated {0:s}
eu_es: Azken aldiz eguneratua {0:s}

[ctx: #24057]
note: Used as a title in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing {0:s}...
eu_es: {0:s} instalatzen...

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
eu_es: Mendekotasunak egiaztatzen...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
eu_es: Gehigarri hau gaitu nahi duzu?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
eu_es: Gehigarri hau desgaitu nahi duzu?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
eu_es: Gehigarri eguneraketak eskuragarri

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
eu_es: Gaitutako gehigarriak

[ctx: #24063]
en: Auto update
eu_es: Auto eguneraketa

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
eu_es: Gehigarria gaituta

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
eu_es: Gehigarria eguneratuta

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
eu_es: Utzi gehigarrien deskarga?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
eu_es: Orain gehigarriak deskargatzen

[ctx: #24068]
en: Update available
eu_es: Eguneraketa eskuragarri

[ctx: #24069]
en: Versions
eu_es: Bertsioak

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
eu_es: Gehigarria ezin izan da kargatu.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
eu_es: Akats ezezagun bat gertatu da.

[ctx: #24072]
en: Settings required
eu_es: Beharrezko ezarpenak

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
eu_es: Ezin izan da konektatu

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
eu_es: Berrabiarazi behar da

[ctx: #24075]
en: Disable
eu_es: Desgaitu

[ctx: #24076]
en: Add-on required
eu_es: Gehigarria beharrezkoa

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
eu_es: Deskargatutako gehigarria egiaztatzen...

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
eu_es: Gehigarria deskargatzen...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
eu_es: Gehigarriaren mendekotasunak instalatzen...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
eu_es: Berriz konektatzen saiatu?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
eu_es: Laguntza gehigarriak

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
eu_es: Gehigarri liburutegiak

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
eu_es: Informazio liburutegiak

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
eu_es: Gehigarria instalatua

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
eu_es: Huts egin du mendekotasun bat instalatzean

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
eu_es: Gehigarria instalatzen...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
eu_es: Errepositorio guztiak

[ctx: #24088]
note: Used as a text in the progress dialog when install of a repo fails
en: Failed to install repository
eu_es: Huts egin du biltegia instalatzean

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
eu_es: Gehigarriak berrabiaraztean

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
eu_es: Blokeatu gehigarri kudeatzailea

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
eu_es: Gehigarri hau ezin da desgaitu

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
eu_es: Gehigarri eguneraketak bilatzen

[ctx: #24093]
note: Used as a text in the progress dialog when checking for add-on updates. {0:s} contains repository name
en: Checking {0:s}...
eu_es: {0:s} egiaztatzen...

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
eu_es: Gehigarria desgaitu da biltegian hondatu bezala markatua dagoelako.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
eu_es: Paketeen cache lokala

[ctx: #24096]
note: To show addon as broken over icon
en: Add-on has been marked broken in repository.
eu_es: Gehigarria apurtua bezala markatu da biltegian.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
eu_es: Gustatuko litzaizuke zure sisteman desgaitzea?

[ctx: #24098]
en: Broken
eu_es: Apurtuta

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
eu_es: Azal honetara aldatu nahi duzu?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
eu_es: Ezaugarri hau erabiltzeko gehigarri bat deskargatu behar duzu:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
eu_es: Gehigarri hau deskargatu nahi duzu?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
eu_es: Ezin izan da azala kargatu

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
eu_es: Azalari fitxategi batzuk falta zaizkio

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
eu_es: Gehigarria bateraezina da bete gabeko mendekotasunengatik.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
eu_es: Pausatu azpitituluak bilatu bitartean

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
eu_es: Zehaztu deskargatutako azpitituluak non gorde behar diren, bideoaren kokapen berean edo kokapen pertsonalizatu batean.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
eu_es: Azpitituluak bilatzen...

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
eu_es: {0:d} azpititulu bilatu dira

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
eu_es: Ez da azpititutulurik aurkitu

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
eu_es: Azpitituluak deskargatzen...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
eu_es: Ze hizkuntzentzat deskargatu behar diren azpitituluak

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
eu_es: Ezarri ze hizkuntzatako azpitituluak deskargatu behar diren.[CR]Oharra: Azpititulu zerbitzuek ez dituzte hizkuntza guztiak erabiltzen.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
eu_es: Huts egin du azpitituluak deskargatzean

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
eu_es: Azpititulu zerbitzurik ez dago instalatuta

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
eu_es: Azpitituluen biltegiratzearen kokapena

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
eu_es: TB saio zerbitzu lehenetsia

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
eu_es: Hautatu TB saioen azpitituluak bilatzeko erabiliko den zerbitzu lehenetsia.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
eu_es: Film zerbitzu lehenetsia

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
eu_es: Hautatu filmen azpitituluak bilatzeko erabiliko den zerbitzu lehenetsia.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
eu_es: Eskuzko bilaketa katea

[ctx: #24121]
en: Enter search string
eu_es: Sartu bilaketa katea

[ctx: #24122]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all add-ons when auto-updating is off.
en: Install all updates
eu_es: Instalatu eguneraketa guztiak

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
eu_es: Gelditu oraingo bideoa azpitituluak bilatzen diren bitartean eta jarraitu eskuratzen direnean.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
eu_es: Bideoaren ondoan

[ctx: #24125]
en: Custom location
eu_es: Norberaren kokapena

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
eu_es: Deskargatu lehenengo azpititulua automatikoki

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
eu_es: Deskargatu bilaketa zerrendako lehenengo azpititulua automatikoki

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
eu_es: Gaitu CC azpitituluen analisia

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
eu_es: Gaitu bideoko CC azpitituluen analisia. PUZaren karga apur bat handitzen du

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
eu_es: Hizkuntza honetara aldatu nahi duzu?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
eu_es: Azpitituluen ezarpenak

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
eu_es: Deskargatu azpitituluak...

[ctx: #24135]
en: To use this feature you must enable an add-on:
eu_es: Ezaugarri hau erabiltzeko gehigarri bat gaitu behar duzu:

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
eu_es: Gehigarri hau gaitu nahi duzu?

[ctx: #24137]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all possible add-ons when auto-updating is off.
en: Install auto updates only
eu_es: Instalatu eguneraketa automatikoak bakarrik

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
eu_es: Eguneratu

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
eu_es: Ikusi gehigarria

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
eu_es: Ikusi

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
eu_es: Gehigarria desgaituta

[ctx: #24142]
note: The dependency on <addon id> version <addon version> could not be satisfied.
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
eu_es: {0:s} {1:s} bertsioaren mendekotasuna ezin da ase.

[ctx: #24143]
note: Installing the addon from zip file located at <path to zip file> failed due to an invalid structure.
en: Installing the add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
eu_es: {0:s}(e)n kokatutako zip fitxategitik gehigarria instalatzeak huts egin du egitura baliogabea dela eta.

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
eu_es: Gehigarria desinstalatu da

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
eu_es: Bideo liburutegi eskanerra

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
eu_es: Musika liburutegi eskanerra

[ctx: #24147]
note: Used as an event log description for files that failed to be processed by the library scanner Failed to scan <media type>: <filename>
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
eu_es: Huts egin du {0:s}: {1:s} eskaneatzean

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
eu_es: Gehigarri bateraezinak

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
eu_es: Ondorengo gehigarriak bateraezinak dira Kodiren bertsio honekin eta automatikoki desgaitu dira: {0:s}.

[ctx: #24150]
note: Progress text on splash screen
en: Database migration in progress - please wait
eu_es: Datu-basearen migrazioa egiten ari da - itxaron, mesedez

[ctx: #24151]
note: Progress text on splash screen
en: Add-on migration in progress - please wait
eu_es: Add-on migrazioa egiten ari da - itxaron, mesedez

[ctx: #24152]
note: Inform about not supported addon if tried to enable
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
eu_es: Gehigarria ez da Kodiren bertsio honekin bateragarria.

[ctx: #24153]
en: Enable to make the Siri remote match the normal Apple tvOS behavior
eu_es: Aktibatu Sirik Apple tvOSen jarrera har dezan

[ctx: #24154]
en: Consider Siri remote in idle state after N seconds
eu_es: Siri itxaroteko moduan jarri N segundu igaro ondoren

[ctx: #24155]
en: Time to wait before considering the Siri remote in idle state
eu_es: Siri itxaroteko moduan egon aurretik igaro behar den denbora

[ctx: #24156]
en: 30 Seconds
eu_es: 30 segundo

[ctx: #24157]
en: 60 Seconds
eu_es: 60 segundo

[ctx: #24158]
en: 90 Seconds
eu_es: 90 segundo

[ctx: #24159]
en: 120 Seconds
eu_es: segundo

[ctx: #24160]
en: Ignore first tap/swipe/pan of the Siri remote after a period of inactivity
eu_es: Sirirentzako diren lehen sakatzeak/irristadurak/biratzeak aintzat ez hartu jarduerarik gabe aldi batean egon bada

[ctx: #24161]
en: This prevents you from accidental tap/swipe/pan action when you grab the remote in your hand
eu_es: Honek nahi gabeko sakatzeak/irristadurak/biratzeak ekiditen ditu gailua hartzen duzunean

[ctx: #24162]
en: Use Kodi virtual keyboard
eu_es: Erabili Kodi teklatu birtuala

[ctx: #24163]
en: The higher the value, the more sensitive the pan gesture
eu_es: Balio altuago izan, orduan eta sentsibleago izango da biratze-keinua

[ctx: #24164]
note: Header text for yes/no dialog about enable of broken add-on
en: Add-on "{0:s}" broken
eu_es: "{0:s}" gehigarria apurtua

[ctx: #24165]
note: Yes/no dialog text with add-on broken string value and to ask for use
en: Add-on marked as broken with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
eu_es: Gehigarria apurtutako gisa markatu da hurrengo oharrarekin:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Gaitu nahi al duzu?

[ctx: #24166]
note: Header text for yes/no dialog about enable of deprecated add-on
en: Add-on "{0:s}" deprecated
eu_es: "{0:s}" gehigarria alde batera utzita

[ctx: #24167]
note: Yes/no dialog text with add-on deprecated string value and to ask for use
en: Add-on marked as deprecated with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
eu_es: Gehigarria alde batera utzi da hurrengo oharrarekin:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Gaitu nahi al duzu?

[ctx: #24168]
note: Notification event to show addon marked as deprecated.
en: Deprecated: {0:s}
eu_es: Zaharkitua: {0:s}

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
eu_es: Arrunta

[ctx: #24170]
note: Lifecycle state name, for deprecated addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Deprecated
eu_es: Zaharkitua

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
eu_es: Apurtuta

[ctx: #24180]
note: The minimum version a dependency must meet. This is set in the <requires> tag of the dependee {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s}{3:s}
eu_es: Gutxienez: {0:s}{3:s}

[ctx: #24181]
note: The minimum version, plus the version going to be installed {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} => Install: {2:s}{3:s}
eu_es: Gutxienekoa: {0:s} => Instalatuko dena: {2:s}{3:s}

[ctx: #24182]
note: The minimum version, plus the currently installed version {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s}{3:s}
eu_es: Gutxienekoa: {0:s} / Instalatutakoa: {1:s}{3:s}

[ctx: #24183]
note: The minimum version, the currently installed, plus the updated version we're going to install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s} => Update to: {2:s}{3:s}
eu_es: Gutxienekoa: {0:s} / Instalatutakoa: {1:s} => Honera eguneratu: {2:s}{3:s}

[ctx: #24184]
note: used in #24180 - #24183 as {3:s}
en:  (optional)
eu_es:  (aukerakoa)

[ctx: #24185]
note: The minimum version, only lower versions are available for install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Not available{3:s}
eu_es: Gutxienekoa: {0:s} / Ez dago erabilgarri{3:s}

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
eu_es: Ezin izan da biltegira konektatu.

[ctx: #24992]
en: System
eu_es: Sistema

[ctx: #24993]
en: Information providers
eu_es: Informazio hornitzaileak

[ctx: #24994]
en: Running
eu_es: Exekutatzen

[ctx: #24995]
en: Orphaned
eu_es: Zurtz

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
eu_es: Kudeatu dependentziak

[ctx: #24997]
en: Look and feel
eu_es: Itxura

[ctx: #24998]
en: My add-ons
eu_es: Nire gehigarriak

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
eu_es: Ezkutatu bateraezinak

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
eu_es: Jakinarazpenak

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
eu_es: Ezkutatu iragarpena

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
eu_es: Hautatu izenburu guztietatik ...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
eu_es: Erakutsi Blu-ray menua

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
eu_es: Titulu nagusia erreproduzitu: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
eu_es: Titulua: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
eu_es: Aukeratu erreproduzitzeko elementua

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
eu_es: Kapituluak: {0:d} - iraunpena: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
eu_es: Blu-ray erreprodukzioak huts egin du

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
eu_es: Blu-ray honen menua ez dago onartua

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
eu_es: Kapitulua: {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
eu_es: Iragarkia

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
eu_es: Automatikoki saltatzea ezgaitua

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
eu_es: Automatikoki saltatzea gaitua

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
eu_es: Eskuz

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
eu_es: QWERTY teklatua

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
eu_es: Audioaren passthrough-a erabiltzen

[ctx: #29803]
note: Header text for the BD-J warning dialog
en: BD-J menu error
eu_es: BD-J menu-errorea

[ctx: #29804]
note: Body text for the BD-J warning dialog
en: There was an error encountered loading Java, so BD-J menus will not be functional at this time. BD-J menus require the Java Runtime Environment so make sure this is installed and functioning on your system.
eu_es: Errore bat izan da Java kargatzerakoan; hortaz, BD-J menuek ez dute funtzionatuko une honetan. BD-J menuek Java Runtime Environment deritzona behar dute; beraz, ziurta zaitez zure sisteman instalatuta eta funtzionatzen egoteaz.

[ctx: #29805]
note: Body text for the encryption error kaitoast
en: This Blu-ray disc (or file) is encrypted and can't be played.
eu_es: Blu-ray disko (edo fitxategi) hau enkriptatuta dago eta ezin da erreproduzitu.

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
eu_es: RadioText Plus informazioa

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
eu_es: Taldea

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
eu_es: Estiloa

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
eu_es: Konposatzailea

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
eu_es: Artista

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
eu_es: Zuzendaria

[ctx: #29906]
note: Moderator currently on radio (if present)
en: Moderator
eu_es: Moderatzailea

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
eu_es: Argitaletxe Taldea

[ctx: #29908]
note: Current playing program name
en: Program
eu_es: Programa

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
eu_es: Estudioa

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
eu_es: Telefonoa

[ctx: #29911]
note: EMail address (if present)
en: EMail
eu_es: Helbide elektronikoa

[ctx: #29913]
note: Hotline phone (if present)
en: Hotline
eu_es: Zuzeneko linea

[ctx: #29914]
note: Website address (if present)
en: Website
eu_es: Webgunea

[ctx: #29915]
note: General information news, in list selector (if present)
en: Info
eu_es: Argb

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
eu_es: Berriak

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
eu_es: Tokiko berriak

[ctx: #29918]
note: Sport news, in list selector (if present)
en: Sport
eu_es: Kirola

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
eu_es: Loteria

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
eu_es: Burtsa

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
eu_es: Bestelakoak

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
eu_es: Horoskopoa

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
eu_es: Helduen hitak

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
eu_es: Gaztelaniazko hitzaldia

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
eu_es: Espainiar musika

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
eu_es: Irrati-Trafikoaren abisu-mezua!

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
eu_es: Irrati mezua

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
eu_es: Hizkuntza

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
eu_es: Unibertsitatea

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
eu_es: Nortasuna

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
eu_es: Publikoa

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
eu_es: Musika lasaia

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
eu_es: Helduen hitak

[ctx: #29938]
note: Program style name
en: Soft rock
eu_es: Rock lasaia

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
eu_es: Elkarrizketa

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
eu_es: Programa motarik ez

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
eu_es: Berriak

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
eu_es: Aktualitateko gaiak

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
eu_es: Argibideak

[ctx: #29944]
note: Program style name
en: Sport
eu_es: Kirola

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
eu_es: Hezkuntza

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
eu_es: Kultura

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
eu_es: Zientzia

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
eu_es: Anitza

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
eu_es: Pop musika

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
eu_es: Rock musika

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
eu_es: Musika entzunerraza

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
eu_es: Klasiko arina

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
eu_es: Klasiko serioak

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
eu_es: Bestelako musika

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
eu_es: Eguraldia

[ctx: #29957]
note: Program style name
en: Finance
eu_es: Finantzak

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
eu_es: Umeen programak

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
eu_es: Gizarte-gaiak

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
eu_es: Erlijioa

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
eu_es: Telefono-sarrera

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
eu_es: Bidaiak

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
eu_es: Aisia

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
eu_es: Jazz musika

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
eu_es: Country musika

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
eu_es: Herriko musika

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
eu_es: Musika zaharra

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
eu_es: Folk musika

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
eu_es: Dokumentala

[ctx: #29970]
note: Program style name
en: Alarm Test
eu_es: Alarmaren proba

[ctx: #29971]
note: Program style name
en: Alarm
eu_es: Alarma

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
eu_es: Rock musika klasikoa

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
eu_es: Klasikoa

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
eu_es: Gaitu RDS audio kanaletan

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
eu_es: RDS datuak erabil daitezke baldin badaude

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
eu_es: Mezuen trafikoari buruzko oharra

[ctx: #29983]
note: Help text of boolean on/off value
en: RDS informs you about traffic advisory messages
eu_es: RDSak trafiko-mezuen berri ematen dizu

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
eu_es: Ozentasuna handitu trafikoari buruzko mezuak jasotzean

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
eu_es: RDSak trafikoari buruzko mezua bidaltzen badu, ozentasuna handituko da

[ctx: #29987]
note: Node title for music artist role, plural of #38036
en: Remixers
eu_es: Bernahasketa

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
eu_es: Moldatzaileak

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
eu_es: Konpositoreak

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
eu_es: Zuzendaria

[ctx: #29991]
note: Node title for music artist role, plural of #38040
en: DJ Mixers
eu_es: DJ Nahasgailuak

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
eu_es: Letra-idazleak

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
eu_es: Orkestrak

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
eu_es: Rolak

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
eu_es: Trailerraren kalitatea

[ctx: #33003]
en: Download
eu_es: Deskargatu

[ctx: #33004]
en: Download & play
eu_es: Deskargatu eta erreproduzitu

[ctx: #33005]
en: Download & save
eu_es: Deskargatu eta gorde

[ctx: #33006]
en: Today
eu_es: Gaur

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
eu_es: Bihar

[ctx: #33008]
en: Saving
eu_es: Gordetzen

[ctx: #33009]
en: Copying
eu_es: Kopiatzen

[ctx: #33010]
en: Set download directory
eu_es: Ezarri deskargen direktorioa

[ctx: #33011]
en: Search duration
eu_es: Bilatu iraupena

[ctx: #33012]
en: Short
eu_es: Motza

[ctx: #33013]
en: Long
eu_es: Luzea

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
eu_es: Erabili DVD erreproduzitzailea ohiko erreproduzitzailearen ordez

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
eu_es: Galdetu deskargatzeko bideoa erreproduzitu aurretik

[ctx: #33016]
en: Clips
eu_es: Klipak

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
eu_es: Berrabiarazi plugina gaitzeko

[ctx: #33018]
en: Tonight
eu_es: Gaur gauean

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
eu_es: Bihar gauean

[ctx: #33020]
en: Condition
eu_es: Baldintzak

[ctx: #33021]
en: Precipitation
eu_es: Prezipitazioak

[ctx: #33022]
en: Precip
eu_es: Prezi

[ctx: #33023]
en: Humid
eu_es: Hezea

[ctx: #33024]
en: Feels
eu_es: Sentitzen

[ctx: #33025]
en: Observed
eu_es: Behatuta

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
eu_es: Ohiko irteera

[ctx: #33027]
en: Sunrise
eu_es: Egunsentia

[ctx: #33028]
en: Sunset
eu_es: Ilunabarra

[ctx: #33029]
en: Details
eu_es: Xehetasunak

[ctx: #33032]
en: Translate text
eu_es: Itzuli testua

[ctx: #33033]
en: Map list {0:s} category
eu_es: Mapen zerrendako {0:s} kategoria

[ctx: #33034]
en: 36-hour
eu_es: 36 ordu

[ctx: #33035]
en: Maps
eu_es: Mapak

[ctx: #33036]
en: Hourly
eu_es: Orduro

[ctx: #33037]
en: Weekend
eu_es: Asteburua

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
eu_es: {0:s} egun

[ctx: #33040]
note: Used in the media source dialog. Will result in "HDHomerun Devices"
en: {0:s} devices
eu_es: {0:s} gailu

[ctx: #33049]
en: Alert
eu_es: Alerta

[ctx: #33050]
en: Alerts
eu_es: Alertak

[ctx: #33051]
en: Choose your
eu_es: Aukeratu zure

[ctx: #33052]
en: Check
eu_es: Egiaztatu

[ctx: #33053]
en: Configure the
eu_es: Konfiguratu

[ctx: #33054]
en: Seasons
eu_es: Denboraldiak

[ctx: #33055]
en: Use your
eu_es: Erabili zure

[ctx: #33056]
en: Watch your
eu_es: Ikusi

[ctx: #33057]
en: Listen to
eu_es: Entzun

[ctx: #33058]
en: View your
eu_es: Ikusi zure

[ctx: #33059]
en: Configure the
eu_es: Konfiguratu

[ctx: #33060]
en: Power
eu_es: Piztu

[ctx: #33061]
en: Menu
eu_es: Menua

[ctx: #33062]
en: Play the
eu_es: Erreproduzitu

[ctx: #33063]
en: Options
eu_es: Aukera

[ctx: #33065]
en: Editor
eu_es: Editorea

[ctx: #33066]
en: About your
eu_es: Zuri buruz

[ctx: #33067]
en: Star rating
eu_es: Izar balorazioa

[ctx: #33068]
en: Background
eu_es: Atzeko irudia

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
eu_es: Atzeko irudiak

[ctx: #33070]
en: Custom background
eu_es: Atzeko irudi pertsonalizatua

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
eu_es: Atzeko irudi pertsonalizatuak

[ctx: #33072]
en: View readme
eu_es: Ikusi readme-a

[ctx: #33073]
en: View changelog
eu_es: Ikusi aldaketa loga

[ctx: #33077]
en: No data found!
eu_es: Ez da datarik aurkitu!

[ctx: #33078]
en: Next page
eu_es: Hurrengo orria

[ctx: #33079]
en: Love
eu_es: Maitatu

[ctx: #33080]
en: Hate
eu_es: Gorrotatu

[ctx: #33082]
en: Path to script
eu_es: Script-era bidea

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
eu_es: Gaitu script pertsonalizatuaren botoia

[ctx: #33084]
en: Auto login
eu_es: Saio automatikoa

[ctx: #33100]
en: Failed to start
eu_es: Huts abiaraztean

[ctx: #33101]
en: Web server
eu_es: Web zerbitzaria

[ctx: #33102]
en: Event server
eu_es: Gertaera zerbitzaria

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
eu_es: Urruneko komunikazio zerbitzaria

[ctx: #33104]
en: You have previously enabled the web interface without setting up a password. The web server has been disabled until you either explicitly allow this or set up authentication. Please review your settings.
eu_es: Pasahitza ezarri baino lehen web interfazea gaitu duzu. Web zerbitzaria desgaitu egin da explizituki baimena eman arte edo zeure burua autentifikatu arte. Mesedez, zure konfigurazioa errebisatu.

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
eu_es: Konexio berria detektatu da

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 audio (FFmpeg M4A AAC)
eu_es: MPEG-4 audioa (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34007]
en: Windows media audio 2 (FFmpeg wmav2)
eu_es: Windows media audioa 2 (FFmpeg wmav2)

[ctx: #34008]
en: When you need to enter some text, Kodi virtual keyboard will show up instead of the built-in tvOS keyboard
eu_es: Zerbait idatzi behar izanez gero, Kodiren teklatu birtuala erakutsiko da tvOS-ek duen teklatu integratua agertu ordez.

[ctx: #34009]
en: Siri remote pan gesture horizontal sensitivity
eu_es: Siri remoten hurbiltze-keinuaren senbilitate horizontala

[ctx: #34010]
en: Siri remote pan gesture vertical sensitivity
eu_es: Siri remoten hurbiltze-keinuaren senbilitate bertikala

[ctx: #34100]
en: Number of channels
eu_es: Kanal kopurua

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
eu_es: Portaera erabaki soinurik behar ez denean playback edo GUI soinuentzat. [CR][Beti] Seinale entzunezin jarraitua irteera da. Honek, edozein soinu berrirentzako audio-gailu hartzailea bizirik mantentzen du. Honek beste aplikazioen soinua blokeatzea ekarri dezake. [CR][1-10 minutu] [Beti]-ren berdina baina kasu honetan erabakitako periodoaren ondoren, audioa suspenditutako egoeran sartuko da. [CR][Off] Audioa suspenditutako egoeran sartuko da. Oharra: Soinuak galdu daitezke audioa suspenditutako egoeran sartzen bada.

[ctx: #34112]
note: Indicates if Audio Engine should transmit noise or real silence
en: Send low volume noise
eu_es: Bidali bolumen baxuko soinua

[ctx: #34113]
note: Description of setting with label #34112 "Send low volume noise"
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
eu_es: Zenbait erreproduzigailu piztuta mantentzeko zarata seinale entzuezin bat bidaltzen dugu. Entzungailuak edo irteera analogikoa erabiltzen baduzu, ezarpen hau ezgaitu dezakezu.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
eu_es: Erreproduzitu interfaze soinuak

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
eu_es: Bakarrik erreprodukzioa geldirik dagoenean

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
eu_es: Beti

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
eu_es: Inoiz ez

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
eu_es: Ezin da erreproduzitzeko hurrengo elementua aurkitu

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
eu_es: Ezin da erreproduzitzeko aurreko elementua aurkitu

[ctx: #34220]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On/Off toast caption
en: HDR status
eu_es: HDR egoera

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
eu_es: Itzali

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
eu_es: Piztuta

[ctx: #34224]
en: Tone mapping method
eu_es: Tonuak mapeatzeko metodoa

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
eu_es: Huts Zeroconf konfiguratzean

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
eu_es: Apple-ren Bonjour zerbitzua instalatuta dago? Egiaztatu erregistroa mezu honi buruzko informazio gehiagorako.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
eu_es: Huts egin du AirPlay hasieratzean, Zeroconf gaituta egotea eskatzen baitu.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
eu_es: Ezin da Zeroconf gelditu. AirPlay eta AirTunes-ek Zeroconf exekutatzearen mendekotasuna dute.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
eu_es: Bideo errendatzea

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
eu_es: Bideo iragazkiak / eskalatzaileak hasieratzeak huts egin du, horren ordez eskalatze bilinearra erabiliko da

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
eu_es: Huts egin du audio-gailua hasieratzen

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
eu_es: Egiaztatu zure audio ezarpenak

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
eu_es: Erabili keinuak nabigatzeko:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
eu_es: Hatz bat pasatu ezkerrera;eskuinera;gora;behera kurtsoreentzat

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
eu_es: Hatz bi pasatu ezkerrera atzera egiteko

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
eu_es: Hatz batekin sakatu sartzeko

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
eu_es: Bi atzamarrekin behin ukitu edo atzamar batekin luze sakatu laster-menua irekitzeko

[ctx: #35000]
en: Peripherals
eu_es: Periferikoak

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
eu_es: HID gailu generikoa

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
eu_es: Sare moldagailu generikoa

[ctx: #35003]
en: Generic disk
eu_es: Disko generikoa

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
eu_es: Periferiko horrentzako ez dago ezarpenik eskuragarri.

[ctx: #35005]
en: New device configured
eu_es: Gailu berria konfiguraturik

[ctx: #35006]
en: Device removed
eu_es: Gailua ezabatua

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
eu_es: Gailu honekin erabiltzeko teklatu-mapa

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
eu_es: Teklatu-mapa gaiturik

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
eu_es: Ez erabili tekla-mapa pertsonalizatua gailu honetarako

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
eu_es: Periferikoen liburutegiak

[ctx: #35011]
note: Title of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: New controller detected
eu_es: Kontrolatzaile berria detektatu da

[ctx: #35012]
note: Text of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
eu_es: Kontrolatzaile berri detektatu da. Ezarpenak konfiguratu daitezke noiznahi: "Ezarpenak -> Sistemaren ezarpenak -> Sarrera". Nahi duzu ezarpenak konfiguratu orain?

[ctx: #35014]
note: Help text of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog. {0:s} - list of disabled buttons and axes
en: Some controllers have buttons and axes that interfere with mapping. Press these now to disable them:[CR]{0:s}
eu_es: Kontrolagailu batzuk mapeaketan interferitzen duten botoiak eta geziak dituzte. Sakatu hau desgaitu nahi badituzu: [CR]{0:s}

[ctx: #35015]
note: Name of a controller button, e.g. Button 1. {0:d} - button index
en: Button {0:d}
eu_es: {0:d} botoia

[ctx: #35016]
note: Name of a controller axis, e.g. Axis 2. {0:d} - axis index
en: Axis {0:d}
eu_es: {0:d} ardatza

[ctx: #35017]
note: Error dialog title when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Unable to configure controllers
eu_es: Ezin dira konfiguratu kontrolatzaileak

[ctx: #35018]
note: Error dialog text when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
eu_es: Kontroladore honek ezgaituta dagoen add-on bat behar du. Gaitu nahi duzu?

[ctx: #35019]
note: Label of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog
en: Ignore input
eu_es: Ez ikusia egin sarrerari

[ctx: #35020]
note: Help text of the dialog to detect analog buttons on controllers. {0:s} - list of detected axes
en: Press all analog buttons now to detect them:[CR][CR]{0:s}
eu_es: Sakatu botoi analogiko guztiak orain detektatu ahal izateko:[CR][CR]{0:s}

[ctx: #35021]
note: Button in the controller configuration dialog to install all controller profiles
en: Get all
eu_es: Jaso denak

[ctx: #35022]
note: Message shown in the controller dialog when there is nothing to map, for example hubs (multitaps) have no buttons
en: Nothing to map
eu_es: Mapeatzeko ezer ez

[ctx: #35047]
note: Name of setting to configure peripheral add-ons
en: Driver settings
eu_es: Kontrolatzailearen ezarpenak

[ctx: #35048]
note: Description of setting with label #35047 "Driver settings"
en: View and configure peripheral add-ons.
eu_es: Ikusi eta konfiguratu periferikoen gehigarriak.

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
eu_es: Jokuen gehigarriak

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
eu_es: Kontrolatzaile profilak

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
eu_es: Bibrazioa probatu

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
eu_es: Kontroladore guztien bibrazio motorrak aktibatu.

[ctx: #35053]
note: Setting to enable rumble for GUI notifications
en: Enable rumble for notifications
eu_es: Gaitu bibrazioa jakinarazpenetarako

[ctx: #35054]
note: Description of setting to enable rumble for GUI notifications
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
eu_es: Kontroladoreen bibrazio motorrak aktibatzen ditu jakinarazpen bat iristean.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
eu_es: Teklatua edo urrutiko agintea erabili kontroladore profil bat aukeratzeko. Eskatutakoan, sakatu pantailan agertzen denarekin bat datorren botoia zure kontroladorean. Akats bat eginez gero, prozesua errepika dezakezu.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
eu_es: Kontrolatzaileen ezarpenak

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
eu_es: Botoiak

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
eu_es: Kontrolatzailearen profila berrezarri

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
eu_es: Nahi duzu kontrolatzaile honen profila konetatuta dauden gailu guztietarako hasieratu?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
eu_es: Eskuragarri dauden kontrolatzaile-profil guztiak instalatuta.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
eu_es: Konektatutako kontrolatzaileak konfiguratu

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
eu_es: Parekatu zure kontroladoreak joku sistema desberdinen sarrera gailuekin.

[ctx: #35071]
note: Label for buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Racing wheel
eu_es: Lasterketa-bolantea

[ctx: #35072]
note: Label for paddle buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Paddles
eu_es: Pedalak

[ctx: #35073]
note: Label for buttons that appear on a joystick for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Joysticks
eu_es: Kontrol-palanka

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
eu_es: Aurrealdeko botoiak

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
eu_es: Atzeko botoiak

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
eu_es: Kakoak

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
eu_es: Stick analogikoak

[ctx: #35078]
note: Setting title for left analog stick deadzone
en: Left stick deadzone
eu_es: Ezkerreko stickaren zona hila

[ctx: #35079]
note: Setting title for right analog stick deadzone
en: Right stick deadzone
eu_es: Eskubiko stickaren zona hila

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
eu_es: Itzali kontroladoreak irteterakoan

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
eu_es: Ateratzean euskarria duen edozein kontolagailu itzaliko du.

[ctx: #35090]
note: Button prompt without timeout. {0:s} - button name
en: Press {0:s}
eu_es: Sakatu {0:s}

[ctx: #35091]
note: Button prompt with timeout. {0:s} - button name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Press {0:s} ({1:d})
eu_es: Sakatu {0:s} ({1:d})

[ctx: #35092]
note: Analog stick up prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} up
eu_es: Eraman {0:s} gora

[ctx: #35093]
note: Analog stick up prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} up ({1:d})
eu_es: Eraman {0:s} gora ({1:d})

[ctx: #35094]
note: Analog stick down prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} down
eu_es: Eraman {0:s} behera

[ctx: #35095]
note: Analog stick down prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} down ({1:d})
eu_es: Eraman {0:s} behera ({1:d})

[ctx: #35096]
note: Analog stick right prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} right
eu_es: Eraman {0:s} eskuinera

[ctx: #35097]
note: Analog stick right prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} right ({1:d})
eu_es: Eraman {0:s} eskuinera ({1:d})

[ctx: #35098]
note: Analog stick left prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} left
eu_es: Eraman {0:s} ezkerrera

[ctx: #35099]
note: Analog stick left prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} left ({1:d})
eu_es: Eraman {0:s} ezkerrera ({1:d})

[ctx: #35100]
en: Enable controller support
eu_es: Kontrolagailuen euskarria gaitu

[ctx: #35102]
en: Disable controllers when this device is present
eu_es: Gailu hau erabiltzen ari denean kontrolagailuak desaktibatu

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
eu_es: Botoiak

[ctx: #35104]
note: Label for relative mounters like the mouse pointer. Used in the controller mapping dialog.
en: Pointers
eu_es: Erakusleak

[ctx: #35105]
note: Heading for buttons mounted on a light gun. Used in the controller mapping dialog.
en: Light gun
eu_es: Argizko pistola

[ctx: #35106]
note: Heading for the button that shoots the lightgun offscreen when pressed. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoot offscreen
eu_es: Pantailatik kanpo tiro egin

[ctx: #35107]
note: Heading for switches found on a game console, such as the Atari 2600. Used in the controller mapping dialog.
en: Console switches
eu_es: Kontsolaren interruptoreak

[ctx: #35108]
note: Heading for buttons that control the game console hardware, such as a microphone button. Used in the controller mapping dialog.
en: Hardware buttons
eu_es: Hardware-botoiak

[ctx: #35109]
note: Heading for buttons on a numeric keypad (containing 0-9, star and pound). Used in the controller mapping dialog.
en: Keypad
eu_es: Zenbakizko teklatua

[ctx: #35110]
note: Label for the button that opens the port setup dialog
en: Ports
eu_es: Portuak

[ctx: #35111]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
eu_es: Portu-konfigurazioa

[ctx: #35112]
note: Label of a port with a numeric identifier. {0:s} is the port ID, e.g. "1" for "Port 1"
en: Port {0:s}
eu_es: Portua {0:s}

[ctx: #35113]
note: Title of the dialog for selecting a game controller
en: Select a Controller
eu_es: Kontrolagailu bat hautatu

[ctx: #35114]
note: Title of the error dialog when changing a controller port fails
en: Failed to change controller
eu_es: Kontrolagailua aldatzean huts egin du

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
eu_es: Teklatua

[ctx: #35151]
note: Name of group in "Games -> Keyboard" for configuring keyboard players
en: Player configuration
eu_es: Erreproduzitzailearen ezarpenak

[ctx: #35152]
note: Name of setting for enabling the keyboard during gameplay
en: Enable keyboard
eu_es: Gaitu teklatua

[ctx: #35153]
note: Description of setting with label #35152 "Enable keyboard"
en: This allows the keyboard to emulate up to 8 game controllers. If disabled, the keyboard can still be used to control emulators like DOSBox which require a full keyboard.
eu_es: Honek gaitzen du teklatua gehienez 8 joku kontroladore emulatzeko. Desgaituta badago ere, teklatua erabili daiteke DOSBox moduko emuladoreak kontrolateko, berauek teklatu oso bat behar baitute.

[ctx: #35154]
note: Setting name for number of keyboard players
en: Number of keyboard players
eu_es: Teklatua erabiliko duten jokalari kopurua

[ctx: #35155]
note: Description of settings with label #35066
en: Set the number of players using the keyboard. This is intended for devices that use keyboard drivers, but you can also see how many people fit around a keyboard!
eu_es: Teklatua erabiliko duten jokalari kopurua ezarri. Hau teklatu kontroladoreak erabiltzen duten gailuentzat pentsatuta dago, baina era berean ikus dezakezu zenbat pertsona moldatu daitezkeen teklatu bera erabitzeko!

[ctx: #35157]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 1
eu_es: Konfiguratu teklatuko 1. jokalaria

[ctx: #35158]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 2
eu_es: Konfiguratu teklatuko 2. jokalaria

[ctx: #35159]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 3
eu_es: Konfiguratu teklatuko 3. jokalaria

[ctx: #35160]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 4
eu_es: Konfiguratu teklatuko 4. jokalaria

[ctx: #35161]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 5
eu_es: Konfiguratu teklatuko 5. jokalaria

[ctx: #35162]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 6
eu_es: Konfiguratu teklatuko 6. jokalaria

[ctx: #35163]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 7
eu_es: Konfiguratu teklatuko 7. jokalaria

[ctx: #35164]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 8
eu_es: Konfiguratu teklatuko 8. jokalaria

[ctx: #35165]
note: Name of the keyboard-emulated controller in the list of peripherals
en: Keyboard player
eu_es: Teklatuko jokalaria

[ctx: #35166]
note: Heading for the button that lets the user map any keyboard key. Used in the controller mapping dialog.
en: All keys
eu_es: Tekla guztiak

[ctx: #35167]
note: Heading for the button that lets the user map individual keyboard keys. Used in the controller mapping dialog.
en: Single keys
eu_es: Teklak banaka

[ctx: #35168]
note: Name of the button that prompts you to select a key on the keyboard. Used in the controller mapping dialog.
en: Select key
eu_es: Hautatu tekla

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
eu_es: Sakatu tekla bat

[ctx: #35170]
note: Keyboard prompt with timeout. {1:d} - seconds left in prompt. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key ({1:d})
eu_es: Sakatu tekla bat ({1:d})

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
eu_es: Sagua

[ctx: #35201]
note: Name of group in "Games -> General" for configuring gameplay
en: Gameplay
eu_es: Jokoa

[ctx: #35203]
en: Enable rewind (if supported)
eu_es: Birbobinatzea gaitu (bateragarri bada)

[ctx: #35204]
en: Enable real-time rewinding during game play, if supported. Press rewind or manually seek backwards using the seek bar.
eu_es: Gaitu denbora-errealeko atzera botatzea jokuan zehar, onartuta badago. Atzera botatzeko botoia sakatu edo manualki mugitu atzera bilatzeko barra erabiliz.

[ctx: #35205]
en: Maximum rewind time
eu_es: Birbobinatze denbora maximoa

[ctx: #35206]
en: Maximum time possible to rewind, if supported. Large rewind histories can use a lot of RAM.
eu_es: Birbobinatzeko denbora gehiena, bateragarri bada. Birbobinatze luzeak RAM kantitate handiak erabil ditzake.

[ctx: #35207]
note: Description of add-on category for emulators
en: Emulators
eu_es: Emuladoreak

[ctx: #35208]
note: Description of add-on category for standalone games
en: Standalone games
eu_es: Bakarrik exekutatu daitezkeen jokuak

[ctx: #35209]
en: Game resources
eu_es: Jokoaren baliabideak

[ctx: #35210]
note: Dialog title when gameplay fails
en: Failed to play game
eu_es: Huts egin du jokora jolastean

[ctx: #35211]
note: Error dialog text when the game requires restricted files to play. {0:s} - emulator ID
en: This game requires the following add-on: {0:s}
eu_es: Joko honek honako gehigarriak behar ditu: {0:s}

[ctx: #35212]
note: Error dialog text when launching a game and no emulators are compatible
en: This game isn't compatible with any available emulators.
eu_es: Joko hau ez da bateragarria erabilgarri dauden emulatzaileekin.

[ctx: #35213]
note: Error dialog text when launching a game and the emulator has an internal error. {0:s} - emulator name
en: The emulator "{0:s}" had an internal error.
eu_es: Emulatzaile honek "{0:s}" barne-errore bat izan du.

[ctx: #35214]
note: Error dialog text when the game can't be played because it's not on a hard drive or partition
en: This game can only be played directly from a hard drive or partition. Compressed files must be extracted.
eu_es: Joku hau bakarrik disko-gogor edo partizio batetik erabili daiteke modu zuzenean. Konprimatutako fitxategiak deskonprimatu egin behar dira.

[ctx: #35215]
note: Error dialog text when libretro support is disabled
en: This game depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
eu_es: Joku honek ezgaituta dagoen add-on bat behar du. Gaitu nahi duzu?

[ctx: #35216]
note: Description of add-on category for game support add-ons like game.libretro (the libretro wrapper)
en: Support add-ons
eu_es: Onartu gehigarriak

[ctx: #35217]
note: Dialog text asking user to overwrite their savestate file
en: The savestate can only be loaded with "{0:s}". Erase savestate and continue?
eu_es: Gordetako egoera soilik "{0:s}"-(e)rekin karga daiteke. Ezabatu gordetako egoera eta jarraitu?

[ctx: #35218]
note: Button to erase the savestate
en: Erase savestate
eu_es: Ezabatu gordetako egoera

[ctx: #35219]
note: Error dialog text when trying to play a game and the game's files aren't found.
en: The required files can't be found.
eu_es: Behar diren fitxategiak ezin izan dira aurkitu.

[ctx: #35220]
note: Description of add-on category for game providers
en: Game providers
eu_es: Joko hornitzaileak

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
eu_es: Menua

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
eu_es: Irten

[ctx: #35223]
note: Help text shown when playaing a game with missing add-on dependencies. {0:s} - list of add-ons that are missing
en: Missing: {0:s}
eu_es: Falta direnak: {0:s}

[ctx: #35224]
note: Label of button in the in-game menu for pausing and resuming playback
en: Pause / Resume
eu_es: Pausatu / Jarraitu

[ctx: #35225]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video filter (also called a video shader)
en: Video filter
eu_es: Bideoaren iragazkia

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
eu_es: Ezarpen aurreratuak

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
eu_es: Errotazioa

[ctx: #35229]
note: Label of the thumbnail for when the video is rotated to the right
en: 90°
eu_es: 90º

[ctx: #35230]
note: Label of the thumbnail for when the video is rotated upside down
en: 180°
eu_es: 180º

[ctx: #35231]
note: Label of the thumbnail for when the video is rotated to the left
en: 270°
eu_es: 270º

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
eu_es: Pantaila osoa

[ctx: #35233]
note: Label of the setting in the in-game menu for stretching the game to fit the monitor
en: Stretch mode
eu_es: Egokitze modua

[ctx: #35234]
note: Label of button in the in-game menu for configuring the game's controls
en: Controls
eu_es: Kontrolak

[ctx: #35235]
note: Help text shown when the user first plays a game. {0:s} - Button combo to open the in-game menu
en: Press {0:s} to open the in-game menu.
eu_es: Sakatu {0:s} jokuko menua irekitzeko

[ctx: #35236]
note: Additional help text shown when the user first plays a game. This will be removed in the future.
en: In this release, only controllers can be used to play games.
eu_es: Bertsio honetan, kontrolagailuak soilik erabil daitezke jolasteko.

[ctx: #35249]
note: Button to open the savestate manager from the game OSD
en: Save / Load
eu_es: Gorde / Kargatu

[ctx: #35250]
en: Add games...
eu_es: Gehitu jokoak...

[ctx: #35251]
en: Add game source
eu_es: Gehitu joko iturburua

[ctx: #35252]
en: Edit game source
eu_es: Editatu joko iturburua

[ctx: #35253]
en: Enable autosave (if supported)
eu_es: Gaitu auto-gordeketa (bateragarri bada)

[ctx: #35254]
en: Save the game automatically during game play, if supported. Resume playing where you left off.
eu_es: Jokoa automatikoki gorde jolastu bitartean, bateragarri bada. Jokoa berrekin utzi zenuen unetik.

[ctx: #35256]
note: Error message when a game client fails to install when a game is being launched
en: Failed to install add-on.
eu_es: Gehigarria instalatzeak huts egin du.

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
eu_es: Instalatuta

[ctx: #35258]
note: Title of the dialog to select an emulator for the current game. {0:s} - game file extension
en: Select emulator for {0:s} file
eu_es: Hautatu emulatzailea {0:s} fitxategirako

[ctx: #35259]
note: Label on emulators with a savestate in the emulator selection dialog
en: Saved
eu_es: Gordeta

[ctx: #35260]
note: Title of the dialog to select a savestate for the current game
en: Select savestate
eu_es: Hautatu gordetako egoera

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
eu_es: Berria

[ctx: #35262]
note: Help text for RetroAchievements username input setting
en: Enter your RetroAchievements account username
eu_es: Sartu zure RetroAchievements kontuko erabiltzailea

[ctx: #35263]
note: Help text for RetroAchievements password input setting
en: Enter your RetroAchievements account password
eu_es: Sartu zure RetroAchievements kontuko pasahitza

[ctx: #35265]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Incorrect User/Password!
eu_es: Erabiltzaile/Pasahitz okerra!

[ctx: #35266]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Failed to contact server
eu_es: Huts egitea zerbitzariarekin kontaktatzean

[ctx: #35267]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Invalid response from server
eu_es: Erantzun baliogabeduna zerbitzaritik

[ctx: #35268]
note: Setting to show if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Logged in
eu_es: Saioa hasita

[ctx: #35269]
note: Help text for the setting that shows if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Toggle this setting to log in or out of RetroAchievements.
eu_es: Aldatu ezarpen hau RetroAchievements-en saioa amaitzeko.

[ctx: #35270]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Your account is not verified. Please check your email to complete your sign up.
eu_es: Zure kontua ez dago egiaztatuta. Mesedez, begira ezazu zure posta-elektronikoa izen-ematea burutzeko.

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
eu_es: Ezin da zerbitzaria atzitu.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
eu_es: Zerbitzariak ez du behar bezala erantzuten.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
eu_es: Zerbitzariaren bertsioa ez da bateragarria.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
eu_es: Sarbidea ukatuta.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
eu_es: Atzeko aldera konektatzen.

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
eu_es: Pulse-Eight CEC egokigailua

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
eu_es: Aldatu teklatuaren agintera

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
eu_es: Aldatu urrutiko agintera

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
eu_es: Sakatu "erabiltzaile" botoi komandoa

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
eu_es: Gaitu aginteen aldaketak

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
eu_es: Ezin izan da egokigailua ireki

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
eu_es: Abioan piztu beharreko gailuak

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
eu_es: Sistema itzaltzean itzali beharreko gailuak

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
eu_es: Gailuak standby moduan jarri pantaila-babeslea aktibatutakoan

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
eu_es: Gailuak iratzarri pantaila-babeslea ezgaitzean

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
eu_es: Ezin izan da CEC com ataka detektatu. Mesedez konfiguratu eskuz.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
eu_es: Ezin izan da CEC egokigailua hasieratu. Mesedez egiaztatu ezarpenak.

[ctx: #36013]
note: CEC adapter setting to set the type of device that libCEC reports to the TV (Recording, Playback or Tuner Device)
en: CEC client device mode
eu_es: CEC bezeroaren gailu mota

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
eu_es: HDMI ataka zenbakia

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
eu_es: Konektatuta

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
eu_es: Ezin izan da CEC egokigailua hasieratu: ez da libCEC aurkitu sisteman.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
eu_es: Erabili TB hizkuntza ezarpenak

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
eu_es: HDMI gailura konektatua

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
eu_es: Aldatu iturria gailu honetara abioan

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
eu_es: Helbide fisikoa (HDMI ataka indargabetzen du)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
eu_es: Ezarpenak eguneratu dira

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
eu_es: Ezarpen berriak ezartzean huts bat gertatu da. Mesedez egiaztatu ezarpenak.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
eu_es: Bidali "Iturburu inaktiboa" komandoa itzaltzean

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
eu_es: Standby moduan ere jarri beharreko gailuak

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
eu_es: Gailu honek mantenua behar du

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
eu_es: Baztertu

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
eu_es: Telebista itzaltzean

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
eu_es: Konexioa galdua

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
eu_es: Erabiltzaile honek ez dauka CEC moldagailua irekitzeko baimenik

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
eu_es: Ataka lanpetua. Programa bakarra erabili dezake CEC moldagailua

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
eu_es: Beste iturburu batera aldatzean ekintza

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
eu_es: Konexioa ezarri da

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
eu_es: Beti

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
eu_es: Hasi / Gelditzean

[ctx: #36037]
en: TV
eu_es: TB

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
eu_es: Anplifikadorea / AVR gailua

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
eu_es: TB eta AVR gailua (esplizitua)

[ctx: #36040]
en: Detected version of libCEC interface ({0:x}) is lower than the supported version {1:x}.
eu_es: Detektatutako libCEC interfazearen bertsioa ({0:x}) euskarridun bertsioa baino baxuagoa da {1:x}.

[ctx: #36041]
en: * Item folder
eu_es: * Elementuaren karpeta

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
eu_es: Erabili kolore tarte mugatua (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
eu_es: Grafiko-kontrolatzaileak erabilitako buffer kopurua

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
eu_es: Gelditu erreprodukzioa

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
eu_es: Pausatu erreproduzkioa

[ctx: #36046]
en: Force AVR to wake up when Kodi is activated
eu_es: Behartu AVR esnatzea Kodi aktibatzean

[ctx: #36047]
en: Remote button press delay before repeating (ms)
eu_es: Errepikatu aurreko urrutiko botoiaren atzerapena (ms)

[ctx: #36048]
en: Remote button press repeat rate (ms)
eu_es: Urrutiko botoia sakatzearen errepikapen tasa (ms)

[ctx: #36049]
en: Remote button press release time (ms)
eu_es: Urrutiko botoia sakatu ondoren askatzeko denbora (ms)

[ctx: #36050]
en: On start
eu_es: Abioan

[ctx: #36051]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Recording Device
eu_es: Grabaketa gailua

[ctx: #36052]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Playback Device
eu_es: Erreproduzitze gailua

[ctx: #36053]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Tuner Device
eu_es: Sintonizadore gailua

[ctx: #36097]
note: Label of setting "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: GUI peak luminance in HDR PQ mode
eu_es: HDR PQ moduan GUI-ak izango duen gehienezko argitasuna

[ctx: #36098]
note: Label of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Use 10 bit for SDR
eu_es: Erabili 10 bit SDR-rako

[ctx: #36099]
en: Dithering
eu_es: Bilbea

[ctx: #36100]
en: Dither depth
eu_es: Bilbearen sakonera

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
eu_es: Aldatu erabiltzaile interfazearen itxura eta izaera.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
eu_es: Kategoria honek azalari lotutako ezarpen guztiak ditu.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
eu_es: Aukeratu erabiltzaile interfazearen azala. Honek aplikazioaren itxura eta portaera definituko du.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
eu_es: Aukeratu ezarpen zehatzak dituen azala. Ezarpenetarako eskuragarri dauden aukerak azalak dituen funtzioen araberakoa da.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
eu_es: Aldatu aukeratutako azalari lotutako itxura.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
eu_es: Aldatu aukeratutako azalaren koloreak.

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
eu_es: Aukeratu erabiltzaile interfazean bistaratutako letra-tipoak. Zure azalak konfiguratzen ditu letra-tipo multzoak.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
eu_es: Aldatu erabiltzaile interfazearen ikuspegiaren tamaina.

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
eu_es: Hautatu abioan bistaratzeko multimedia leihoa.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
eu_es: Hautatu edo desgaitu erabiltzaile interfazean erabilitako soinuak.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
eu_es: Desgaitu aukera hau RSS berrien zintaren karrusela kentzeko.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
eu_es: Editatu RSS jarioak.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
eu_es: Kategoria honetan hizkuntza / herrialdeko ezarpen guztiak daude.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
eu_es: Erabiltzaile-interfazearen hizkuntz aukeratzen du.

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
eu_es: Tenperatura, ordu eta data formatuak hautatu. Aukera erabilgarriak hautatutako hizkuntzaren araberakoak izango dira.

[ctx: #36116]
note: Description of setting with label #14091 "Character set"
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface. This doesn't change the character set used for subtitles, for that go to Player > Language.
eu_es: Aukeratu zein karaktere multzo erabiliko den erabiltzailearen interfazean testua bistaratzeko. Honek ez du azpitituluetan erabiltzen den karaktere multzoa aldatuko, horretarako joan Erreproduzigailu > Hizkuntza.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
eu_es: Lehenetsitako audio hizkuntza aukeratuko da hizkuntza bat baino gehiago eskuragarri badago.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
eu_es: Lehenetsitako azpititulu hizkuntza aukeratuko da hizkuntza bat baino gehiago eskuragarri badago.

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
eu_es: Kategoria honetan media zerrendak bistaratzeko moduarekin erlazionaturiko ezarpenak daude.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
eu_es: Zerrendetan (..) elementua erakutsi maila bat gorago dagoen karpetara joateko.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
eu_es: Erakutsi fitxategien luzapenak media fitxategietan. Esate baterako, "You Enjoy Myself" "You Enjoy Myself.mp3" moduan agertuko zen.

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
eu_es: Ez hartu kontuan zenbait token ordenatzeko eragiketetan zehar. Esate baterako, "The Simpsons", "Simpsons" moduan ordenatuko zen.

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
eu_es: Baimendu erabiltzaile-interfazearen bidez fitxategiak ezabatzea edo izenez aldatzea, laster-menuaren bidez, adibidez "C" sakatu teklatuan menu hau bistaratzeko.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
eu_es: Erakutsi iturria gehitzeko botoia erabiltzailearen interfazearen erroko ataletan.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
eu_es: Erakutsi ezkutuko fitxategiak eta direktorioak fitxategiak zerrendatzean.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
eu_es: Kategoria honetan pantaila-babeslearen gehigarriak kutzeatzeko moduarekin loturiko ezarpenak daude.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
eu_es: Ezarri pantaila-babeslea erakustsi dadin aktibitaterik gabeko itxaron beharreko denbora.

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
eu_es: Hautatu pantaila-babeslea. "Dim" pantaila-babeslea lehenetsia izango da pantaila osoan erreproduzitzen dagoen bideo bat gelditzen bada edo leiho bat irekita badago.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
eu_es: Aurreikusi aukeratutako pantaila-babeslea.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
eu_es: Kategoria honetan bideo liburutegiarekin erlazionaturiko ezarpenak daude.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
eu_es: Aukeratu erabiltzaile-interfazean tenperatura bistaratzeko erabiliko den tenperatura unitatea.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
eu_es: Aukeratu erabiltzaile-interfazean abiadura bistaratzeko erabiliko den abiadura unitatea.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
eu_es: Bilatu media fitxategi berriak abioan.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
eu_es: Ezkutatu aurrerapenaren barra liburutegiaren aztertzen ari delarik.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
eu_es: Topatu ezin daitezkeen elementuak ezabatu zure liburutegitik (berrizendatuta, ezabatuta edo konektatuta ez dagoen biltegiragailu ateragarri batean dagoena).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
eu_es: Esportatu bideo liburutegiaren datubasea XML fitxategietara. Honek aukera emango dizu zure oraingo XML fitxategiak gainidazteko.

[ctx: #36150]
note: Description of setting with label #648 "Import video library"
en: Import an XML file into the video library database.
eu_es: Inportatu XML fitxategia bideo liburutegi datu-basera.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
eu_es: Egokitu bideoa prozesatzeko eta erakusteko metodoa.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
eu_es: Gaitu bideo-fitxategien DXVA2 hardware deskodetzea.

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
eu_es: Gaitu bideo-fitxategien CrystalHD hardware deskodetzea.

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
eu_es: Gaitu bideo-fitxategien VTB hardware deskodetzea.

[ctx: #36161]
note: Description of setting with label #508 "Startup action"
en: Select an action Kodi will perform on startup.
eu_es: Hautatu Kodik abioan egingo duena.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
eu_es: Gaitu bideo-fitxategien VideoToolbox hardware deskodetzea.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
eu_es: Aukeratu erabiltzaile-interfazean ordua bistaratzeko erabiliko den karaktere ordu formatua.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
eu_es: Aukeratu erabiltzaile-interfazean ordua bistaratzeko 12 ala 24 ordutako formatua erabiliko den.

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
eu_es: Aukeratu erabiltzaile-interfazean data bistaratzeko erabiliko den data formatu laburra.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
eu_es: Teletextoa gaitu zuzeneko TV korronte bat ikustean.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
eu_es: Eskalatu teletestua 4:3 erlaziora.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
eu_es: Kategoria honetan bideo zerrendak kudeatzeko moduarekin loturiko ezarpenak daude.

[ctx: #36178]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
eu_es: Erauzi bideoetako metadatuetako informazioa, esaterako codeca edo aspektu erlazioa.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
eu_es: Fitxategi bat liburutegian sartzen denean, metadatuen izenburua erakutsiko da fitxategiaren izanaren ordez.

[ctx: #36180]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract thumbnails to display in library mode.
eu_es: Erauzi koadro txikiak liburutegi moduan bistaratzeko.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
eu_es: Titulua, generoa eta abar kentzen ditu liburutegi ikuspegitik. Kategoria bat hautatzeak titulu ikuspegira darama zuzen.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
eu_es: Kategoria honetan azpitituluekin erlazionaturiko ezarpenak daude.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
eu_es: Ezarri azpitituluen letra motaren tamaina.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
eu_es: Ezarri azpitituluen letra motaren estiloa.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
eu_es: Ezarri azpitituluen letra motaren kolorea.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
eu_es: Ezarri azpitituluetan erabili beharreko letra-tipo karaktere-jokoa.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
eu_es: Ezarri azpitituluentzako direktorio pertsonalizatu bat. Fitxategi-partekatze bat izan daiteke.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
eu_es: Kategoria honetan DVD, Blu-ray eta CDekin erlazionaturiko ezarpenak daude.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
eu_es: Autoabiarazi DVD bideao gailuan sartzerakoan.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
eu_es: Behartu eskualde bat DVDaren erreprodukziorako.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
eu_es: Saiatu DVDaren menuaren aurreko "ekidinezinak" diren sarrerak saltatzen.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
eu_es: Hautatu filmen informazio-iturburu lehenetsia. Ikusi gehigarri-kudeatzailea aukeretarako.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
eu_es: Hautatu TB saioen informazio-iturburu lehenetsia. Ikusi gehigarri-kudeatzailea aukeretarako.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
eu_es: Hautatu musika bideoen informazio-iturburu lehenetsia. Ikusi gehigarri-kudeatzailea aukeretarako.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
eu_es: PVR eta zuzeneko TBaren ezarpenak.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
eu_es: Kategoria honetan PVR eta zuzeneko TBaren ezarpen orokorrak daude.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
eu_es: "Bideo grabatzaile pertsonala" (PVR) ezaugarriak gaitzen ditu. Gutxienez PVR gehigarri bat instalatuta egotea eskatzen du.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
eu_es: Ireki kanal-kudeatzailea, kanalen ordena, izena, ikonoa eta abar aldatu ahal izateko.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
eu_es: Ireki talde-kudeatzailea, taldeak eta beren kanalak aldatzea ahalbidetzen duena

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
eu_es: Aukeratu erabiltzaile-interfazean data bistaratzeko erabiliko den data formatu luzea.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
eu_es: Kanalen ikonoak gordetzen diren karpeta.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
eu_es: Eskaneatu falta diren kanalen ikonoak bilatzeko.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
eu_es: Kategoria honetan programazio gida elektronikoaren (EPG) ezarpenak daude.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
eu_es: Ez inportatu gidaren datuak TB erreproduzitzean PUZ erabilera minimizatzeko.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
eu_es: Ezkutatu "Informaziorik ez eskuragarri" etiketak kanal baterako gidaren daturik ez dagoenean.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
eu_es: Kategoria honetan PVR erreprodukzioaren eta kanalez aldatzearen ezarpenak daude.

[ctx: #36228]
note: Description of setting with label #745 "Background Colour"
en: Set the colour to be used for the subtitle background.
eu_es: Zehaztu azpitituluen atzeko planoan erabiliko den kolorea.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
eu_es: Erakutsi jakinarazpen bat PVR atzekaldeak programazioak gehitu, amaitu edo ezabatzen dituenean.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
eu_es: Exekutatu behar den komandoa (cmd [timestamp]).

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
eu_es: Sartu pin gako berria desblokeatzeko gurasoek blokeatutako kanalak.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
eu_es: Aukeratu album-informazioaren hornitzaile lehenetsia.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
eu_es: Aukeratu artista-informazioaren hornitzaile lehenetsia.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
eu_es: Bilatu media fitxategi berriak eta ezabatutakoak abioan.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
eu_es: Gaituta badago, fotograma-tasa hau erabiliko da besterik antzeman ezin izan den jarioetan.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
eu_es: Auto-exekutatu CDak irakurgailuan sartzean.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
eu_es: Hautatu zure disko gogorrean kokaleku bat erauzitako pistak gordetzeko.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
eu_es: Sortu irudien koadro txikiak automatikoki irudien karpetara sartzean.

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
eu_es: Erakutsi bideoak irudi-fitxategi zerrendetan.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
eu_es: Ikusi presentazio irudiak ausazko ordenan.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
eu_es: Eguraldiarekin erlazionatutako ezarpenak dituen sekzioa.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
eu_es: Kategoria honetan eguraldi zerbitzuarekin erlazionaturiko ezarpenak daude.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
eu_es: Kategoria honek zerbitzu guztietan erabilitako ezarpenak ditu.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
eu_es: Kategoria honetan web zerbitzari eta aplikazio kontrol zerbitzuen ezarpenak daude.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
eu_es: Ezarri web-zerbitzari ataka.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
eu_es: Hautatu gehigarri-kudeatzailea erabiliz instalatutako web interfazeen artean.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
eu_es: Kategoria honetan urruneko kontrol zerbitzuaren ezarpenak daude.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
eu_es: Definitu urruneko kontrolaren ataka.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
eu_es: Definitu urruneko kontrolaren ataka-barrutia.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
eu_es: Definitu konektatu daitezkeen gehienezko bezero kopurua.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
eu_es: Hasierako errepikapenaren atzerapena (ms).

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
eu_es: Etengabeko errepikapenaren atzerapena (ms).

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
eu_es: Kategoria honetan AirPlay-rentzat beharrezkoa den Zeroconf sareko aurkikuntza zerbitzuaren ezarpenak daude.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
eu_es: Zeroconf erabiliz gaitutako zerbitzuak aurkitzeko aukera ematen die sareko aplikazioei.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
eu_es: Gaituz gero beste AirPlay gailu edo aplikazioen edukia jaso daiteke.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
eu_es: Gaitu AirPlay pasahitz babesa.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
eu_es: AirPlay pasahitza ezartzen du.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
eu_es: Kategoria honetan SMB bezero (Samba) zerbitzua maneiatzeko ezarpenak daude.

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
eu_es: Sarean WINS zerbitzari bat exekutatzen ari bada, sartu bere IP helbidea hemen. Bestela, hutsik utzi.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
eu_es: Sarean WINS zerbitzari bat exekutatzen ari bada, sartu bere lantaldearen izena hemen. Bestela, hutsik utzi.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
eu_es: Atal honetan aplikazio hau instalatuta dagoen gailuaren sistemarekin erlazionatutako ezarpenak daude.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
eu_es: Bidali automatikoki Wake-on-LAN zerbitzarira partekatutako fitxategiak edo zerbitzuak atzitzen saiatu aurretik.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
eu_es: Hautatutako pantailan aplikazioa nola bistaratzen den aldatzen du. Leiho batean edo pantaila osoan.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
eu_es: Erabiltzaile interfazearen bereizmena aldatzen du.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
eu_es: Erabiltzaile interfazearen freskatze tasa aldatzen du.

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
eu_es: Gaituz gero pantaila osoko modua leiho bat erabiliz aplikatuko da, benetako pantaila osoko modua erabili ordez. Abantaila nagusia pantaila-anitzeko konfigurazioetarako da, horri esker beste aplikazioak modu paraleloan errazago erabil baitaitezke. Baliabide gehiago erabiltzen dituenez behar bada erreprodukzioa ez da horren leuna izango.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
eu_es: Pantaila-anitzeko konfigurazioan aplikazio hau bistaratzen ez duten pantailak belztuko dira.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
eu_es: Kalibratu erabiltzaile-interfazea gaineskaneatzea doituz. Erabili tresna hau pantailan bistaratuko irudia handiegia edo txikiegia bada.

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
eu_es: Hautatu aukera hau zure hargailua DTS korronteak deskodetzeko gai bada.

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
eu_es: Hautatu aukera hau zure hargailua TrueHD transmisioak deskodetzeko gai bada.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
eu_es: Hautatu aukera hau zure hargailua DTS-HD transmisioak deskodetzeko gai bada.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
eu_es: Konfiguratu erantsitako periferikoak.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
eu_es: Zure Internet konexioak proxy bat badarabil, konfigura ezazu hemen.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
eu_es: Ezarri zein proxy mota erabiliko den.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
eu_es: Ezarri proxy zerbitzari helbidea.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
eu_es: Ezarri proxy zerbitzari ataka.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
eu_es: Ezarri proxy zerbitzari erabiltzaile-izena.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
eu_es: Ezarri proxy zerbitzari pasahitza.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
eu_es: Kategoria honetan energia aurrezteko ezarpenak daude.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
eu_es: Zehaztu zein ekintza burutu itzaltze denboragilua amaitzean.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
eu_es: Gaitu edo ezgaitu arazketa. Arazoen konponketarako erabilgarria.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
eu_es: Hautatu pantaila-argazkiak ze karpetatan gorde behar diren.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
eu_es: Liburutegi gehigarrientzat mezu hanpatuak gaitzen ditu arazketa-erregistroan.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
eu_es: Gaitu cachea disko gogorretik bideoa, audioa edo DVDak erreproduzitzean.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
eu_es: Gaitu cachea DVD-ROMetik bideoa erreproduzitzean.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
eu_es: Gaitu cachea sare lokaletik bideoa erreproduzitzean.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
eu_es: Gaitu cachea internetetik bideoa erreproduzitzean.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
eu_es: Gaitu cachea DVD-ROMetik audioa erreproduzitzean.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
eu_es: Gaitu cachea sare lokaletik audioa erreproduzitzean.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
eu_es: Gaitu cachea internetetik bideoa erreproduzitzean.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
eu_es: Gaitu cachea DVD-ROMetik DVDa erreproduzitzean.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
eu_es: Gaitu cachea sare lokaletik DVDa erreproduzitzean.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
eu_es: Gaitu cachea internetetik mota ezezagunak erreproduzitzean.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
eu_es: Ez dago informazio erabilgarririk oraindik.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
eu_es: Zehaztu erabilitako urruneko mota.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
eu_es: Erakutsi laster-menua

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
eu_es: Aldatu kanalera

[ctx: #36427]
en: Show information
eu_es: Erakutsi informazioa

[ctx: #36428]
en: Record
eu_es: Grabatu

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
eu_es: Konfiguratu bideo prozesatzea nola azeleratuko den, deskodetzea eta eskalatzea barne.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
eu_es: Uneko profilaren gertaera erregistroko gertaera guztiak erakusten ditu, maila zehatz batzuk soilik erakusteko aukerarekin.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
eu_es: Hautatu teklatu birtualen diseinuak.

[ctx: #36433]
note: Description for video related setting #13457: "vaapi sw filter"
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
eu_es: Gaituz gero VAAPI errendatze metodoa hobesten da eta PUZak karga gutxiago dauka. Esekitzen bada desgaitu aukera hau.

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
eu_es: Ezarri bolumenaren kontrolaren pauso kopurua.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
eu_es: 3D estereoskopikoa modua / Unekoa

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
eu_es: 3D estereoskopikoa modua

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
eu_es: Desgaituta

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
eu_es: Gainean / azpian

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
eu_es: Alboz albo

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
eu_es: Anaglifoa gorria / ziana

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
eu_es: Anaglifoa berdea / magenta

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
eu_es: Gurutzelarkatuta

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
eu_es: Hardwarean oinarritua

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
eu_es: Monoskopikoa /2D

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
eu_es: Anaglifoa horia / urdina

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
eu_es: 3D estereoskopiko bideoen erreprodukzio modua

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
eu_es: Galdetu niri

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
eu_es: Hobetsitako modua

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
eu_es: Filmaren berdina (automatikoki detektatu)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
eu_es: Desgaitu 3D estereoskopiko modua erreprodukzioa amaitzean

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
eu_es: Hautatu erreprodukzio modua

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
eu_es: Hautatu 3D estereoskopiko modua

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
eu_es: Hautatu ordezko modua...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
eu_es: Filmaren berdina

[ctx: #36534]
note: Description of setting with label #668 "Component-specific logging..."
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
eu_es: Zehaztu zein liburutegi gehigarrietako mezu hanpatuak sartuko diren arazketa-erregistroan.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
eu_es: Bideoaren 3D estereoskopiko modua

[ctx: #36536]
note: label of a toggle option that allows to invert the stereoscopic 3d mode
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
eu_es: Alderantzikatu 3D estereoskopiko modua (irauli begiak)

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
eu_es: Erabiltzaile interfazearen 3D estereoskopiko modua aldatzen du.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
eu_es: Baimendu AirPlay bezeroek bolumena kontrolatzea.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
eu_es: Gaitu bideo-fitxategien hardware bidezko deskodetzea.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
eu_es: Azpitituluen 3D estereoskopiko sakonera

[ctx: #36550]
note: Name of a setting
en: Stereoscopic 3D effect strength
eu_es: 3D efektu estereoskopikoaren sendotasuna

[ctx: #36553]
note: label of a setting, allowing to specify tonemap method
en: Tone mapping
eu_es: Tonu-lotura

[ctx: #36554]
note: label of a setting, tone mapping method
en: off
eu_es: itzali

[ctx: #36556]
note: label of a setting, allowing to specify tone mapping parameter
en: Tone mapping parameter
eu_es: Tonu-loturen parametroa

[ctx: #36560]
en: Colour management
eu_es: Kolore-kudeaketa

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
eu_es: Kolore-kudeaketa modua

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
eu_es: ICC bistaratze profila

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
eu_es: Puntu txuria

[ctx: #36570]
en: Primaries
eu_es: Oinarrizkoak

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
eu_es: Gamma modua

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
eu_es: Bilaketa-taularen tamaina

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
eu_es: 3D LUT fitxategia

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
eu_es: ICC perfila

[ctx: #36583]
en: Input offset
eu_es: Sarrerako desplazamendua

[ctx: #36584]
en: Output offset
eu_es: Irteerako desplazamendua

[ctx: #36585]
en: Absolute
eu_es: Absolutua

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
eu_es: D65 (estandarra)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
eu_es: D93 (NTSC japoniarra)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
eu_es: Automatikoa

[ctx: #36605]
en: Updates
eu_es: Eguneraketak

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
eu_es: Instalatu eguneraketak automatikoki

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
eu_es: Jakinarazi, baina ez instalatu eguneraketak

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
eu_es: Ez egiaztatu inoiz eguneraketak

[ctx: #36609]
en: Show notifications
eu_es: Erakutsi jakinarazpenak

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
eu_es: Aldatu gehigarriak automatikoki eguneratzea nola kudeatzen den.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
eu_es: Erakutsi jakinarazpena gehigarri bat eguneratzen denean.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
eu_es: Erakutsi une honetan atzeko planoan exekutatzen ari diren gehigarriak.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
eu_es: Iturburu ezezagunak

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
eu_es: Baimendu iturburu ezezaguneko gehigarriak instalatzea.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
eu_es: Segurtasunagatik jatorri ezezaguneko gehigarriak instalatzea desgaituta dago.

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
eu_es: Kalitate handiaren behe-eskalatzea

[ctx: #36621]
note: Label of a setting, allow the maximum smbclient protocol to be configured
en: Maximum protocol version
eu_es: Protokoloaren gehienezko bertsioa

[ctx: #36622]
note: Description of setting with label #36621 "Maximum protocol version"
en: Set the maximum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 or SMBv1 compatibility may be required with older NAS and Windows shares.
eu_es: Ezarri SMB protokoloaren gehienezko bertsioa konexioak egiteko negoziazioan. SMBv2 edo SMBv1 behartzea derrigorrezkoa izan daiteke NAS zaharrekiko eta Windows-en partekatzeekiko bateragarritasuna izateko.

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
eu_es: Bat ere ez

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
eu_es: Bezeroa

[ctx: #36628]
note: Label of a setting, allow the minimum smbclient protocol to be configured
en: Minimum protocol version
eu_es: Protokoloaren gutxienezko bertsioa

[ctx: #36629]
note: Description of setting with label #36628 "Minimum protocol version"
en: Set the minimum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 may be required to prevent SMBv1 use on some OS.
eu_es: Ezarri SMB protokoloaren gutxienezko bertsioa konexioak sortzeko negoziazioan. Sistema eragile batzuetan SMBv2 behartzea derrigorrezkoa izan daiteke SMBv1 erabilera ekiditeko.

[ctx: #36630]
note: Label of a setting, sets additional config required for some proprietary SMBv1 implementations (mostly routers)
en: Use legacy security
eu_es: Erabili segurtasun zaharkitua

[ctx: #36631]
note: Description of setting with label #36630 "Use legacy security"
en: Force weak SMBv1 security for compatibility with the USB sharing features on some WiFi routers and NAS devices.
eu_es: Behartu ahula den SMBv1 segurtasuna WiFi router eta NAS gailu batzuetan USB bidezko partekatzearekin bateragarritasuna izateko.

[ctx: #36899]
note: Description of setting with label #729 "Enable SSL"
en: Enables SSL encryption in the webserver. Certificate special://userdata/server.pem and Key special://userdata/server.key must be created manually
eu_es: Web zerbitzarian SSL zifratzea gaitzen du. special://userdata/server.pem ziurtagiria eta special://userdata/server.key gakoa eskuz sortu beharko dira.

[ctx: #36900]
en: movie
eu_es: film

[ctx: #36901]
en: movies
eu_es: film

[ctx: #36902]
en: TV show
eu_es: TB saioa

[ctx: #36903]
en: TV shows
eu_es: TB saioak

[ctx: #36904]
en: season
eu_es: denboraldi

[ctx: #36905]
en: seasons
eu_es: denboraldi

[ctx: #36906]
en: episode
eu_es: atal

[ctx: #36907]
en: episodes
eu_es: atal

[ctx: #36908]
en: music video
eu_es: musika bideoa

[ctx: #36909]
en: music videos
eu_es: musika bideoak

[ctx: #36910]
en: set
eu_es: Ezarri

[ctx: #36911]
en: sets
eu_es: sagak

[ctx: #36912]
en: video
eu_es: Bideoa

[ctx: #36913]
en: videos
eu_es: Bideoak

[ctx: #36914]
en: music
eu_es: musika

[ctx: #36915]
en: music
eu_es: musika

[ctx: #36916]
en: artist
eu_es: artista

[ctx: #36917]
en: artists
eu_es: artistak

[ctx: #36918]
en: album
eu_es: Albuma

[ctx: #36919]
en: albums
eu_es: Albuma

[ctx: #36920]
en: song
eu_es: Abestia

[ctx: #36921]
en: songs
eu_es: Abestiak

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
eu_es: (Ikusmen urritasuna)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
eu_es: (Zuzendariaren iruzkinak)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
eu_es: (Zuzendariaren iruzkinak 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
eu_es: Azkenengoan erabilitako profila

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
eu_es: Arakatu hona

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
eu_es: Ezarri interfazearen bereizmen muga

[ctx: #37022]
en: UPnP player
eu_es: UPnP erreproduzitzailea

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
eu_es: Erreprodukzioa gelditu nahi duzu urruneko gailuan?

[ctx: #37030]
en: Unlimited
eu_es: Mugagabea

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
eu_es: Irisgarritasuna

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
eu_es: Hobetsi ikusmen urritasuna dutenentzako soinu jarioa

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
eu_es: Hobetsi ikusmen urritasuna dutenentzako soinu jarioa, hizkuntza bereko beste jarioen aurretik

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
eu_es: Hobetsi entzumen urritasuna dutenentzako soinu jarioa

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
eu_es: Hobetsi entzumen urritasuna dutenentzako soinu jarioa, hizkuntza bereko beste jarioen aurretik

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
eu_es: Hobetsi entzumen urritasuna dutenentzako azpitituluak

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
eu_es: Hobetsi entzumen urritasuna dutenentzako azpitituluak, hizkuntza bereko beste jarioen aurretik

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
eu_es: Hobetsi audio korronte lehenetsiak

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
eu_es: Atera kapituluen miniaturak

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
eu_es: Erakutsi "Elementu guztiak" sarrera

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
eu_es: Erakutsi "Elementu guztiak" sarrera direktorioan, adibidez, "Album guztiak" edo "Denboraldi guztiak".

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
eu_es: Mugatu GUIaren eguneratzeak erreproduzitu bitartean

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
eu_es: Mugagabea

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
eu_es: Nire balorazioa

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
eu_es: Balorazio gabea

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
eu_es: Ezarri nire balorazioa

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
eu_es: Informazio hornitzailearen hautaketa

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
eu_es: Aukeratu informazio hornitzailea

[ctx: #38026]
en: Appearances
eu_es: Itxurak

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
eu_es: Bideo jarioa

[ctx: #38032]
note: Label for an option to select the angle to play if current disc has more than one angle
en: Angle
eu_es: Angelua

[ctx: #38033]
en: Role
eu_es: Rola

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
eu_es: Orkestra

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
eu_es: Letragilea

[ctx: #38036]
note: Remixer of the song (if present)
en: Remixer
eu_es: Birnahaslea

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
eu_es: Ingeniaria

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
eu_es: Produktorea

[ctx: #38040]
note: DJMixer of the song (if present)
en: DJMixer
eu_es: DJ nahaslea

[ctx: #38041]
note: Mixer of the song (if present)
en: Mixer
eu_es: Nahaslea

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
eu_es: [Falta da]

[ctx: #38043]
note: Title album artists node, and music item to export output, see #38306
en: Album artists
eu_es: Albumeko artistak

[ctx: #38044]
note: Title all artists node
en: Song & album artists
eu_es: Abesti eta albumeko artistak

[ctx: #38045]
note: Title all contributors node (any role e.g. composer, piano, producer, engineer)
en: All contributors
eu_es: Parte hartzaile guztiak

[ctx: #38046]
note: Title all roles node
en: All roles
eu_es: Rol guztiak

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
eu_es: Musika liburutegiak fitxategietatik etiketak berraztertu behar ditu. Orain eskaneatu nahiko al zenuke?

[ctx: #38062]
note: Full tag scanning question on library update (by default tags are only scanned when the file has changed since last time)
en: Do full tag scan even when music files are unchanged?
eu_es: Musika fitxategiak ez dira aldatu. Hala ere, etiketak eskaneatu nahi duzu?

[ctx: #38063]
note: Item in selection list #38338. Settings will change the default addon used to fetch artist or album information, related to #20195, #20193 and #20194
en: Set default information provider
eu_es: Aukeratu informazio hornitzaile lehenetsia

[ctx: #38064]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific artist, related to #20195
en: Set for this artist
eu_es: Ezarri artista honentzat

[ctx: #38065]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all artists in node, related to #20195
en: Set for all artists shown
eu_es: Ezarri erakutsitako artista guztientzat

[ctx: #38066]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific album, related to #20195
en: Set for this album
eu_es: Ezarri album honetarako

[ctx: #38067]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all albums in node, related to #20195
en: Set for all albums shown
eu_es: Ezarri erakutsitako album guztietarako

[ctx: #38190]
en: Extract thumbnails from video files
eu_es: Erauzi koadro txikiak bideo fitxategietatik

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
eu_es: Erakutsi irudiaren EXIF infromazioa

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
eu_es: EXIF informazioa badago (data, ordua, erabilitako kamera, etab.) bistarazi egingo da.

[ctx: #38209]
note: Contextmenu entry to remove the resume point of the currently selected item
en: Reset resume position
eu_es: Berrabiarazi jarraitzeko posizioa

[ctx: #38300]
note: Dialog header for settings for how to export specific music library data
en: Export Music Library
eu_es: Esportatu Musikaren Liburutegia

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
eu_es: Fitxategi bakarra

[ctx: #38302]
note: Kind of export output, see #38304
en: Separate files for each item
eu_es: Banandu fitxategiak elementu bakoitzerako

[ctx: #38304]
note: Selection of export to a single file, many separate files or the library folder(s)
en: Choose kind of export output
eu_es: Aukeratu esportatzeko irteeraren mota

[ctx: #38305]
note: Folder path for export output file or files
en: Destination folder
eu_es: Helburuko karpeta

[ctx: #38306]
note: Section of music items to export - albums, album artists, song artists etc.
en: Items to export
eu_es: Esportatu beharreko elementuak

[ctx: #38311]
en: Overwrite existing files
eu_es: Gainidatzi existitzen diren fitxategiak

[ctx: #38319]
note: Button text to start export
en: Export
eu_es: Esportatu

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
eu_es: Zooma - %120 zabalera

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
eu_es: Zooma - %110 zabalera

[ctx: #39010]
en: Select sort method
eu_es: Hautatu ordenatzeko metodoa

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
eu_es: Fitxategi-sistema birtualak

[ctx: #39014]
note: Message of a dialog, asking if related data of an add-on should also be removed on uninstall
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
eu_es: Gehigarri honekin erlazionatutako datu guztiak ere (adibidez, ezarpenak) kendu nahi dituzu?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
eu_es: Irudi deskodetzailea

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
eu_es: Berrekin audio-liburua

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
eu_es: Jarraitu instalazioarekin?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
eu_es: Menpekotasunak

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
eu_es: Generoa

[ctx: #39027]
note: Sort name of artist (e.g. Jackson, Michael)
en: Sortname
eu_es: Ordenatze-izena

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
eu_es: Iturria

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
eu_es: Jatorriak

[ctx: #39104]
en: View as text
eu_es: Ikusi testu gisa

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
eu_es: lehenetsia

[ctx: #39106]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_FORCED
en: forced
eu_es: behartua

[ctx: #39109]
en: Select Program
eu_es: Aukeratu Programa

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
eu_es: Aukeratu Bereizmena

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
eu_es: Pelikularen sinopsia

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
eu_es: Atalaren sinopsia

[ctx: #39123]
note: Label for section of settings, label for artwork file browse dialog
en: Artwork
eu_es: Artea

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
eu_es: Gehienezkoa

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
eu_es: Oinarrizkoa

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
eu_es: Pertsonalizatua

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
eu_es: Estiloak

[ctx: #40000]
note: Generic video versions label (plural)
en: Versions
eu_es: Bertsioak

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
eu_es: Bertsioa

[ctx: #40028]
note: Browse the computer files for the file to be added as version
en: Browse files
eu_es: Arakatu fitxategiak

[ctx: #40210]
note: Button label for video versions
en: Versions
eu_es: Bertsioak
