KODI Main - en to ga_ie translation catalogue (4320 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
ga_ie: Cláir

[ctx: #1]
en: Pictures
ga_ie: Pictiúir

[ctx: #2]
en: Music
ga_ie: Ceol

[ctx: #3]
en: Videos
ga_ie: Físeáin

[ctx: #4]
en: TV guide
ga_ie: Treoir teilifíse

[ctx: #5]
en: Settings
ga_ie: Socruithe

[ctx: #7]
en: File manager
ga_ie: Bainisteoir comhad

[ctx: #8]
en: Weather
ga_ie: Aimsir

[ctx: #9]
en: Kodi media center
ga_ie: Ionad meán Kodi

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
ga_ie: Luan

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
ga_ie: Máirt

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
ga_ie: Céadaoin

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
ga_ie: Déardaoin

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
ga_ie: Aoine

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
ga_ie: Sathairn

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
ga_ie: Domhnach

[ctx: #21]
en: January
ga_ie: Eanáir

[ctx: #22]
en: February
ga_ie: Feabhra

[ctx: #23]
en: March
ga_ie: Márta

[ctx: #24]
en: April
ga_ie: Aibreán

[ctx: #25]
en: May
ga_ie: Bealtaine

[ctx: #26]
en: June
ga_ie: Meitheamh

[ctx: #27]
en: July
ga_ie: Iúil

[ctx: #28]
en: August
ga_ie: Lúnasa

[ctx: #29]
en: September
ga_ie: Meán Fómhair

[ctx: #30]
en: October
ga_ie: Deireadh Fómhair

[ctx: #31]
en: November
ga_ie: Samhain

[ctx: #32]
en: December
ga_ie: Nollaig

[ctx: #41]
en: Mon
ga_ie: Lua

[ctx: #42]
en: Tue
ga_ie: Mái

[ctx: #43]
en: Wed
ga_ie: Céad

[ctx: #44]
en: Thu
ga_ie: Déar

[ctx: #45]
en: Fri
ga_ie: Aoi

[ctx: #47]
en: Sun
ga_ie: Dom

[ctx: #51]
en: Jan
ga_ie: Ean

[ctx: #52]
en: Feb
ga_ie: Fea

[ctx: #53]
en: Mar
ga_ie: Már

[ctx: #54]
en: Apr
ga_ie: Aib

[ctx: #55]
en: May
ga_ie: Bea

[ctx: #56]
en: Jun
ga_ie: Mei

[ctx: #57]
en: Jul
ga_ie: Lúi

[ctx: #58]
en: Aug
ga_ie: Lún

[ctx: #59]
en: Sep
ga_ie: Meá

[ctx: #60]
en: Oct
ga_ie: Dei

[ctx: #61]
en: Nov
ga_ie: Sam

[ctx: #62]
en: Dec
ga_ie: Nol

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
ga_ie: NO

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
ga_ie: ONE

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
ga_ie: ICE

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
ga_ie: EN

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
ga_ie: Theas

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
ga_ie: Thuaidh

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
ga_ie: Iarthar

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
ga_ie: Oirthear

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
ga_ie: Athraitheach

[ctx: #98]
en: View: Auto
ga_ie: Amharc: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
ga_ie: Amharc: Auto mór

[ctx: #100]
en: View: Icons
ga_ie: Féach: deilbhíní

[ctx: #101]
en: View: List
ga_ie: Féach ar: Liosta

[ctx: #102]
en: Scan
ga_ie: Scanadh

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
ga_ie: Sórtáil de réir: Ainm

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
ga_ie: Sórtáil de réir: Dáta

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
ga_ie: Sórtáil de réir: Méid

[ctx: #106]
en: No
ga_ie: Níl

[ctx: #107]
en: Yes
ga_ie: Is ea

[ctx: #108]
en: Slideshow
ga_ie: Taispeántas sleamhnáin

[ctx: #109]
en: Create thumbs
ga_ie: Cruthaigh ordóga

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
ga_ie: Cruthaigh mionsamhlacha

[ctx: #111]
en: Shortcuts
ga_ie: Aicearraí

[ctx: #112]
en: Paused
ga_ie: Cuireadh stop

[ctx: #113]
en: Update failed
ga_ie: Theip ar nuashonrú

[ctx: #114]
en: Installation failed
ga_ie: Theip ar an suiteáil

[ctx: #115]
en: Copy
ga_ie: Cóipeáil

[ctx: #116]
en: Move
ga_ie: Bogadh

[ctx: #117]
en: Delete
ga_ie: Scrios

[ctx: #118]
en: Rename
ga_ie: Athainmnigh

[ctx: #119]
en: New folder
ga_ie: Fillteán nua

[ctx: #120]
en: Confirm copy
ga_ie: Deimhnigh cóip

[ctx: #121]
en: Confirm move
ga_ie: Deimhnigh bogadh

[ctx: #122]
en: Confirm delete
ga_ie: Deimhnigh scriosadh

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
ga_ie: Ar mhaith leat an comhad roghnaithe a chóipeáil?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
ga_ie: Ar mhaith leat an comhad roghnaithe a bhogadh?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
ga_ie: Ar mhaith leat an comhad roghnaithe a scriosadh? [CR] Rabhadh - ní féidir an gníomh seo a chur ar ais!

[ctx: #126]
en: Status
ga_ie: Stádas

[ctx: #127]
en: Objects
ga_ie: Cuspóirí

[ctx: #128]
en: General
ga_ie: Ginearálta

[ctx: #129]
en: Slideshow
ga_ie: Taispeántas sleamhnáin

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
ga_ie: Eolas an chórais

[ctx: #131]
en: Display
ga_ie: Taispeáin

[ctx: #132]
en: Albums
ga_ie: Albaim

[ctx: #133]
en: Artists
ga_ie: Ealaíontóirí

[ctx: #134]
en: Songs
ga_ie: Amhráin

[ctx: #135]
en: Genres
ga_ie: Seánraí

[ctx: #136]
en: Playlists
ga_ie: Seinnliostaí

[ctx: #137]
en: Search
ga_ie: Cuardaigh

[ctx: #138]
en: System information
ga_ie: Faisnéis chórais

[ctx: #139]
en: Temperatures:
ga_ie: Teochtaí:

[ctx: #140]
en: CPU:
ga_ie: LAP:

[ctx: #142]
en: Time:
ga_ie: Am:

[ctx: #143]
en: Current:
ga_ie: Reatha:

[ctx: #144]
en: Build:
ga_ie: Tógáil:

[ctx: #145]
en: Network:
ga_ie: Líonra:

[ctx: #146]
en: Type:
ga_ie: Cineál:

[ctx: #147]
en: Static
ga_ie: Statach

[ctx: #149]
en: MAC address
ga_ie: Seoladh MAC

[ctx: #150]
en: IP address
ga_ie: Seoladh IP

[ctx: #151]
en: Link:
ga_ie: Nasc:

[ctx: #152]
en: Half duplex
ga_ie: Leathdhéphléacs

[ctx: #153]
en: Full duplex
ga_ie: Déphléacsa iomlán

[ctx: #154]
en: Storage
ga_ie: Stóráil

[ctx: #155]
en: Drive
ga_ie: Tiomáint

[ctx: #156]
en: Free
ga_ie: Saor in aisce

[ctx: #157]
en: Video
ga_ie: Físeán

[ctx: #158]
en: Free memory
ga_ie: Cuimhne in aisce

[ctx: #159]
en: No link
ga_ie: Gan aon nasc

[ctx: #160]
en: Free
ga_ie: Saor in aisce

[ctx: #162]
en: Tray open
ga_ie: Tráidire oscailte

[ctx: #163]
en: Reading
ga_ie: Léamh

[ctx: #164]
en: No disc
ga_ie: Gan aon diosca

[ctx: #165]
en: Disc present
ga_ie: Diosca i láthair

[ctx: #166]
en: Skin
ga_ie: Craiceann

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
ga_ie: Cealaigh oibríochtaí comhad

[ctx: #168]
en: {0:s}- {1:s}
ga_ie: {0:s} - {1:s}

[ctx: #169]
en: Resolution
ga_ie: Réiteach

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
ga_ie: Déan ráta athnuachana taispeána

[ctx: #171]
en: Sort title
ga_ie: Sórtáil teideal

[ctx: #172]
en: Release date
ga_ie: Dáta scaoilte

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
ga_ie: Taispeáin 4:3 físeáin mar

[ctx: #174]
en: Compiled:
ga_ie: Tiomsaithe:

[ctx: #175]
en: Moods
ga_ie: Giúmar

[ctx: #176]
en: Styles
ga_ie: Stíleanna

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
ga_ie: Thosaigh {0:s} go rathúil

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
ga_ie: Cuireadh tús le {0:s} go rathúil.

[ctx: #179]
en: Song
ga_ie: Amhrán

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
ga_ie: Fad

[ctx: #181]
en: Select album
ga_ie: Roghnaigh albam

[ctx: #182]
en: Tracks
ga_ie: Rianta

[ctx: #183]
en: Review
ga_ie: Léirmheas

[ctx: #184]
en: Refresh
ga_ie: Athnuachan

[ctx: #185]
en: Searching album
ga_ie: Cuardach albam

[ctx: #186]
en: OK
ga_ie: CEART GO LEOR

[ctx: #187]
en: No albums found!
ga_ie: Níl aon albaim le fáil!

[ctx: #188]
en: Select all
ga_ie: Roghnaigh go léir

[ctx: #189]
en: Scanning media information
ga_ie: Scanadh faisnéise na meán

[ctx: #190]
en: Save
ga_ie: Sábháil

[ctx: #191]
en: Shuffle
ga_ie: Suaitheadh

[ctx: #192]
en: Clear
ga_ie: Soiléir

[ctx: #193]
en: Scan
ga_ie: Scanadh

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
ga_ie: Ag cuardach...

[ctx: #195]
en: No information found!
ga_ie: Níl aon fhaisnéis le fáil!

[ctx: #196]
en: Select movie:
ga_ie: Roghnaigh scannán:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
ga_ie: Ag iarraidh faisnéis {0:s}

[ctx: #198]
en: Loading movie details
ga_ie: Sonraí scannáin á luchtú

[ctx: #199]
en: Web interface
ga_ie: Comhéadan gréasáin

[ctx: #200]
en: Audio encoders
ga_ie: Ionchódóirí fuaime

[ctx: #201]
en: Audio decoders
ga_ie: Díchódóirí fuaime

[ctx: #202]
en: Tagline
ga_ie: Líne chlib

[ctx: #203]
en: Plot outline
ga_ie: Imlíne plota

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
ga_ie: Tiomsú

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
ga_ie: Vótaí

[ctx: #206]
en: Cast
ga_ie: Caitheadh

[ctx: #207]
en: Plot
ga_ie: Plota

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
ga_ie: Seinn

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
ga_ie: Ar Aghaidh

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
ga_ie: Roimhe Seo

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
ga_ie: Comhéadan úsáideora a chalabrú...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
ga_ie: Calabrú físe

[ctx: #215]
en: Soften
ga_ie: A laghdú

[ctx: #216]
en: Zoom amount
ga_ie: Méid súmáil

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
ga_ie: Cóimheas Pixel

[ctx: #218]
en: DVD drive
ga_ie: Tiomáint DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
ga_ie: Cuir isteach diosca

[ctx: #220]
en: Remote share
ga_ie: Comhroinnt iargúlta

[ctx: #221]
en: Network is not connected
ga_ie: Níl líonra ceangailte

[ctx: #222]
en: Cancel
ga_ie: Cealaigh

[ctx: #224]
en: Speed
ga_ie: Luas

[ctx: #225]
en: Vertical shift
ga_ie: Aistriú ingearach

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
ga_ie: Luchtaigh faisnéis CD fuaime ón tseirbhís ar líne

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
ga_ie: Seinmliosta shuffle ar ualach

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
ga_ie: Am casadh HDD

[ctx: #230]
en: Video filters
ga_ie: Scagairí físe

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
ga_ie: Níl aon

[ctx: #232]
en: Point
ga_ie: Pointe

[ctx: #233]
en: Linear
ga_ie: Líneach

[ctx: #234]
en: Anisotropic
ga_ie: Anisotropach

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
ga_ie: Ciúbach Gaussian

[ctx: #237]
en: Minification
ga_ie: Mionghníocht

[ctx: #238]
en: Magnification
ga_ie: Formhéadú

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
ga_ie: Glan seinmliosta ar chríochnú

[ctx: #240]
en: Display mode
ga_ie: Modh taispeána

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
ga_ie: Scáileán iomlán #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
ga_ie: Fuinneog

[ctx: #243]
en: Refresh rate
ga_ie: Ráta athnuachana

[ctx: #244]
en: Full screen
ga_ie: Scáileán iomlán

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
ga_ie: Méid: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Súmáil x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Picteilín: {6:2.2f}: 1) (VShift: {7:2.2f})

[ctx: #246]
en: Monitor
ga_ie: Monatóireacht

[ctx: #247]
en: Scripts
ga_ie: Scripteanna

[ctx: #248]
en: Language
ga_ie: Teanga

[ctx: #249]
en: Music
ga_ie: Ceol

[ctx: #250]
en: Visualisation
ga_ie: Amharclú

[ctx: #251]
en: Select destination directory
ga_ie: Roghnaigh eolaire ceann

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
ga_ie: Upmix steiréó

[ctx: #253]
en: Number of channels
ga_ie: Líon na gcainéil

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
ga_ie: Glacadóir cumasach DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
ga_ie: Faisnéis CD a fháil

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
ga_ie: Earráid

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
ga_ie: Cumasaigh léamh clibeanna

[ctx: #259]
en: Opening
ga_ie: Oscailt

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
ga_ie: Ag fanacht le tús...

[ctx: #262]
en: Scripts output
ga_ie: Aschur scripteanna

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
ga_ie: Ceadaigh cianrialtán trí HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
ga_ie: Taifead

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
ga_ie: Stad Taif.

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
ga_ie: Sórtáil de réir: Track

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
ga_ie: Sórtáil de réir: Am

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
ga_ie: Sórtáil de réir: Teideal

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
ga_ie: Sórtáil ag: Ealaíontóir

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
ga_ie: Sórtáil de réir: Albam

[ctx: #271]
en: Top 100
ga_ie: Na 100 barr

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
ga_ie: Coigeartú cóimheas Pixel

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
ga_ie: Coigeartaigh an dronuilleog ionas go bhfuil sé cearnach

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
ga_ie: Cúiteamh overscan barr ar chlé

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
ga_ie: Cúiteamh oiriúnach ar bun ar dheis

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
ga_ie: Coigeartaigh an saighead chun an méid overscan a athrú

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
ga_ie: Suíomh fotheidil

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
ga_ie: Coigeartaigh an barra chun suíomh na fotheidil a athrú

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
ga_ie: Ní féidir socruithe a luchtú

[ctx: #280]
en: Using default settings
ga_ie: Socruithe réamhshocraithe a

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
ga_ie: Seiceáil na comhaid XML le do thoil

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
ga_ie: Aimsíodh {0:d} míreanna

[ctx: #283]
en: Search results
ga_ie: Torthaí cuardaigh

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
ga_ie: Níl aon torthaí le fáil

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
ga_ie: Teanga fuaime is fearr leat

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
ga_ie: Teanga fotheidil is fearr leat

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
ga_ie: Fotheidil

[ctx: #288]
en: Font
ga_ie: Cló

[ctx: #289]
en: Size
ga_ie: Méid

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
ga_ie: Combhrú raon dinimiciúil

[ctx: #291]
en: Video
ga_ie: Físeán

[ctx: #292]
en: Audio
ga_ie: Fuaim

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
ga_ie: Brabhsáil chun fotheidil

[ctx: #294]
en: Create bookmark
ga_ie: Cruthaigh leabharmharc

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
ga_ie: Leabharmharcanna glan

[ctx: #297]
en: Audio offset
ga_ie: Fritháireamh fuaime

[ctx: #298]
en: Bookmarks
ga_ie: Leabharmharcanna

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
ga_ie: Leabharmharc {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
ga_ie: Glacadóir cumasach MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
ga_ie: Glacadóir cumasach MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
ga_ie: Glacadóir cumasach MP3

[ctx: #303]
en: Delay
ga_ie: Moill

[ctx: #304]
en: Language
ga_ie: Teanga

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
ga_ie: Cumasaithe

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
ga_ie: Neamh-idirleáilte

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
ga_ie: Réamhshocrú na Meáin

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
ga_ie: Teanga bhunaidh

[ctx: #309]
en: User interface language
ga_ie: Teanga comhéadain úsáideora

[ctx: #310]
note: Setting in international settings
en: Virtual keyboard layouts
ga_ie: Leagan amach fíorúla méarchlár

[ctx: #312]
en: (0=auto)
ga_ie: (0=uathoibríoch)

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
ga_ie: Bunachar sonraí glanadh

[ctx: #314]
en: Preparing...
ga_ie: Ag ullmhú...

[ctx: #315]
en: Database error
ga_ie: Earráid bunachar sonraí

[ctx: #316]
en: Searching songs...
ga_ie: Ag cuardach amhráin...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
ga_ie: Bunachar sonraí glanta go rathúil

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
ga_ie: Amhráin glantacháin...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
ga_ie: Earráid amhráin glanadh

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
ga_ie: Ealaíontóirí glantacháin...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
ga_ie: Earráid ealaíontóirí

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
ga_ie: Seánraí glantacháin, róil srl...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
ga_ie: Earráid ghlanadh seánraí, róil srl.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
ga_ie: Conairí glantacháin...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
ga_ie: Cosáin ghlanadh earráide

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
ga_ie: Albaim glantacháin...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
ga_ie: Earráid glantacháin albaim

[ctx: #328]
en: Writing changes...
ga_ie: Athruithe a scríobh...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
ga_ie: Athruithe scríbhneoireachta

[ctx: #330]
en: This may take some time...
ga_ie: D'fhéadfadh sé seo tamall a thógáil...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
ga_ie: Bunachar sonraí comhbhrúite...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
ga_ie: Bunachar sonraí a chomhbhrú

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
ga_ie: Ar mhaith leat an leabharlann a ghlanadh?

[ctx: #334]
en: Clean library...
ga_ie: Leabharlann glan...

[ctx: #335]
en: Start
ga_ie: Tosaigh

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
ga_ie: Comhshó framerate

[ctx: #337]
en: Output configuration
ga_ie: Cumraíocht aschuir

[ctx: #338]
en: Fixed
ga_ie: Seasta

[ctx: #339]
en: Optimized
ga_ie: Optamaithe

[ctx: #340]
en: Various artists
ga_ie: Ealaíontóirí éagsúla

[ctx: #341]
en: Play disc
ga_ie: Seinn diosca

[ctx: #342]
en: Movies
ga_ie: Scannáin

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
ga_ie: Coigeartaigh fráma

[ctx: #344]
en: Actors
ga_ie: Aisteoirí

[ctx: #345]
en: Year
ga_ie: Bliain

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
ga_ie: Coinnigh toirt bunaidh ar downmix

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
ga_ie: Glacadóir cumasach DTS-HD

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
ga_ie: Ceadaigh pas trí

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
ga_ie: Glacadóir cumasach TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
ga_ie: Cláir

[ctx: #351]
en: Off
ga_ie: Lasmuigh

[ctx: #352]
en: Dim
ga_ie: Dorchlaigh

[ctx: #353]
en: Black
ga_ie: Dubh

[ctx: #354]
en: Matrix trails
ga_ie: Conairí maitrís

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
ga_ie: Am fanacht

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
ga_ie: Modh sábhálaí scáileáin

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
ga_ie: Uaineadóir feidhm múchadh

[ctx: #358]
en: All albums
ga_ie: Gach albaim

[ctx: #359]
en: Recently added albums
ga_ie: Albaim a cuireadh leis le

[ctx: #360]
en: Screensaver
ga_ie: Scáileán sábhálaí

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
ga_ie: Taispeántas sleamhnáin athfhillteach

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
ga_ie: Leibhéal lag scáileáin sábhálaí

[ctx: #363]
en: Sort by: File
ga_ie: Sórtáil de réir: Comhad

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
ga_ie: Glacadóir cumasach Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
ga_ie: Sórtáil de réir: Ainm

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
ga_ie: Sórtáil de réir: Bliain

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
ga_ie: Sórtáil de réir: Rátáil

[ctx: #369]
en: Title
ga_ie: Teideal

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
ga_ie: Stoirmeacha toirín

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
ga_ie: Go páirteach

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
ga_ie: Den chuid is mó

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
ga_ie: Grianmhar

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
ga_ie: Scamalach

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
ga_ie: Sneachta

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
ga_ie: Báistí

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
ga_ie: Solas

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
ga_ie: Cith

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
ga_ie: Níl mórán

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
ga_ie: Scaipthe

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
ga_ie: Gaoth

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
ga_ie: Láidir

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
ga_ie: Cóir

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
ga_ie: Soiléir

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
ga_ie: Scamaill

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
ga_ie: Go luath

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
ga_ie: Cithfholcadán

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
ga_ie: Cáitheadh

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
ga_ie: Íseal

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
ga_ie: Meánach

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
ga_ie: Ard

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
ga_ie: Ceochán

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
ga_ie: Cóid

[ctx: #396]
en: Select location
ga_ie: Roghnaigh suíomh

[ctx: #397]
en: Refresh time
ga_ie: Am athnuachan

[ctx: #398]
en: Temperature units
ga_ie: Aonaid teochta

[ctx: #399]
en: Speed units
ga_ie: Aonaid luais

[ctx: #400]
en: Weather
ga_ie: Aimsir

[ctx: #401]
en: Temp
ga_ie: Teocht

[ctx: #402]
en: Feels like
ga_ie: Mothaíonn sé

[ctx: #403]
en: UV index
ga_ie: Innéacs UV

[ctx: #404]
en: Wind
ga_ie: Gaoth

[ctx: #405]
en: Dew point
ga_ie: Pointe dúch

[ctx: #406]
en: Humidity
ga_ie: Bogthaise

[ctx: #407]
en: Hardware keyboard layouts
ga_ie: Leagan amach méarchláir crua-earraí

[ctx: #409]
en: Defaults
ga_ie: Réamhshocraithe

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
ga_ie: Rochtain ar sheirbhís aimsire

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
ga_ie: Aimsir a fháil do:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
ga_ie: Ní féidir sonraí aimsire a fháil

[ctx: #413]
en: Manual
ga_ie: Lámhleabhar

[ctx: #414]
en: No review for this album
ga_ie: Níl aon léirmheas ar an albam seo

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
ga_ie: Íoslódáil mionsamhail...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
ga_ie: Amharc: deilbhíní móra

[ctx: #418]
en: Low
ga_ie: Íseal

[ctx: #419]
en: High
ga_ie: Ard

[ctx: #420]
en: Best match
ga_ie: Cluiche is fearr

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
ga_ie: Coinnigh gléas fuaime beo

[ctx: #422]
en: Delete album information
ga_ie: Scrios faisnéis albam

[ctx: #423]
en: Delete CD information
ga_ie: Scrios faisnéis CD

[ctx: #424]
en: Select
ga_ie: Roghnaigh

[ctx: #425]
en: No album information found
ga_ie: Níl aon fhaisnéis albam le fáil

[ctx: #426]
en: No CD information found
ga_ie: Níor aimsíodh aon fhaisnéis CD

[ctx: #427]
en: Disc
ga_ie: Diosca

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
ga_ie: Cuir isteach CD ceart/DVD

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
ga_ie: Cuir isteach an diosca seo a leanas:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
ga_ie: Sórtáil de réir: DVD #

[ctx: #431]
en: No cache
ga_ie: Gan taisce

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
ga_ie: Bain scannán ón leabharlann

[ctx: #433]
en: Would you really like to remove '{0:s}' from the library?
ga_ie: Ar mhaith leat '{0:s}' a bhaint as an leabharlann i ndáiríre?

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
ga_ie: Ó {0:s} ag {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
ga_ie: Níor aimsíodh aon tiomántán diosca

[ctx: #436]
note: Message body of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: This video is stored on an optical disc (e.g. DVD, Blu-ray) and cannot be played as your device does not have an appropriate drive.
ga_ie: Stóráiltear an físeán seo ar dhiosca optúil (m.sh. DVD, Blu-ray) agus ní féidir é a sheinm toisc nach bhfuil tiomáint chuí ag do ghléas.

[ctx: #437]
en: Removable disk
ga_ie: Diosca inbhainte

[ctx: #438]
en: Opening file
ga_ie: Comhad oscailte

[ctx: #440]
en: Hard disk
ga_ie: Diosca crua

[ctx: #442]
en: Local network
ga_ie: Líonra áitiúil

[ctx: #443]
en: Internet
ga_ie: Idirlíon

[ctx: #444]
en: Video
ga_ie: Físeán

[ctx: #445]
en: Audio
ga_ie: Fuaim

[ctx: #447]
en: Autorun media
ga_ie: Meáin Autorun

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
ga_ie: Glacadóir cumasach Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
ga_ie: Cumasaithe

[ctx: #450]
en: Columns
ga_ie: Colúin

[ctx: #451]
en: Row 1 address
ga_ie: Seoladh Sraith 1

[ctx: #452]
en: Row 2 address
ga_ie: Seoladh Sraith 2

[ctx: #453]
en: Row 3 address
ga_ie: Seoladh Sraith 3

[ctx: #454]
en: Row 4 address
ga_ie: Seoladh Sraith 4

[ctx: #455]
en: Rows
ga_ie: Sraitheanna

[ctx: #456]
en: Mode
ga_ie: Mód

[ctx: #457]
en: Switch view
ga_ie: Athraigh amharc

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
ga_ie: Ráta samplála teorainn (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
ga_ie: Fostaí

[ctx: #460]
en: Audio stream
ga_ie: Sruth fuaime

[ctx: #461]
en: [active]
ga_ie: [gníomhach]

[ctx: #462]
en: Subtitle stream
ga_ie: Sruth fotheidil

[ctx: #463]
en: Backlight
ga_ie: Cúlsolas

[ctx: #464]
en: Brightness
ga_ie: Gile

[ctx: #465]
en: Contrast
ga_ie: Codarsnacht

[ctx: #466]
en: Gamma
ga_ie: Gama

[ctx: #467]
en: Type
ga_ie: Cineál

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
ga_ie: Bog an barra chun an suíomh OSD a athrú

[ctx: #469]
en: OSD position
ga_ie: Suíomh OSD

[ctx: #470]
en: Credits
ga_ie: Creidmheasanna

[ctx: #474]
en: Off
ga_ie: Lasmuigh

[ctx: #475]
en: Music only
ga_ie: Ceol amháin

[ctx: #476]
en: Music & video
ga_ie: Ceol agus físeáin

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
ga_ie: Ní féidir seinmliosta a luchtú

[ctx: #479]
en: Skin & language
ga_ie: Craiceann agus teanga

[ctx: #480]
en: Appearance
ga_ie: Dealramh

[ctx: #481]
en: Audio options
ga_ie: Roghanna fuaime

[ctx: #482]
en: About Kodi
ga_ie: Maidir le Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
ga_ie: Scrios albam

[ctx: #486]
en: Repeat
ga_ie: Déan arís

[ctx: #487]
en: Repeat one
ga_ie: Déan ceann arís

[ctx: #488]
en: Repeat folder
ga_ie: Athfhillteán

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
ga_ie: Seinn an chéad amhrán eile go hu

[ctx: #491]
en: - Use big icons
ga_ie: - Úsáid deilbhíní móra

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
ga_ie: Athraigh méid VOBSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
ga_ie: Ardroghanna (saineolaithe amháin!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
ga_ie: Ceannseomra fuaime foriomlán

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
ga_ie: Físeáin uasscála go dtí réiteach GUI

[ctx: #496]
en: Calibration
ga_ie: Calabrú

[ctx: #497]
en: Show file extensions
ga_ie: Taispeáin síntí comhaid

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
ga_ie: Sórtáil de réir: Cineál

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
ga_ie: Ní féidir nasc a dhéanamh le seirbhís cuardaigh ar líne

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
ga_ie: Theip ar íoslódáil faisnéis albam

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
ga_ie: Ag lorg ainmneacha albam...

[ctx: #502]
en: Open
ga_ie: Oscailte

[ctx: #503]
en: Busy
ga_ie: Gnóthach

[ctx: #504]
en: Empty
ga_ie: Folamh

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
ga_ie: Faisnéis na meán a luchtú ó chomhaid...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
ga_ie: Comhaid meán a sheiceáil...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
ga_ie: Sórtáil de réir: Úsáid

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
ga_ie: Cumasaigh léirshamhlachtaí

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
ga_ie: Cumasaigh athrú modh físe

[ctx: #512]
en: Startup window
ga_ie: Fuinneog tosaithe

[ctx: #513]
en: Home window
ga_ie: Fuinneog Baile

[ctx: #514]
en: Manual settings
ga_ie: Socruithe láimhe

[ctx: #515]
en: Genre
ga_ie: Seánra

[ctx: #517]
en: Recently played albums
ga_ie: Albaim seinnte le déanaí

[ctx: #518]
en: Launch
ga_ie: Lainseáil

[ctx: #519]
en: Launch in...
ga_ie: Lainseáil i...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
ga_ie: Tiomsaithe

[ctx: #522]
en: Remove source
ga_ie: Bain foinse

[ctx: #523]
en: Switch media
ga_ie: Athraigh meáin

[ctx: #524]
en: Select playlist
ga_ie: Togh seinmliosta

[ctx: #525]
en: New playlist...
ga_ie: Seinliosta nua...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
ga_ie: Cuir le seinmliosta

[ctx: #527]
en: Manually add to library
ga_ie: Cuir leis an leabharlann de láimh

[ctx: #528]
en: Enter title
ga_ie: Cuir isteach teideal

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
ga_ie: Earráid: Teideal dúblach

[ctx: #530]
en: Select genre
ga_ie: Roghnaigh seánra

[ctx: #531]
en: New genre
ga_ie: Seánra nua

[ctx: #532]
en: Manual addition
ga_ie: Breisiú láimhe

[ctx: #533]
en: Enter genre
ga_ie: Cuir isteach seánra

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
ga_ie: Féach: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
ga_ie: Liosta

[ctx: #536]
en: Icons
ga_ie: Deilbhíní

[ctx: #537]
en: Big list
ga_ie: Liosta mór

[ctx: #538]
en: Big icons
ga_ie: Deilbhíní móra

[ctx: #539]
en: Wide
ga_ie: Leathan

[ctx: #540]
en: Big wide
ga_ie: Mór ar leith

[ctx: #541]
en: Album icons
ga_ie: Dheilbhíní albam

[ctx: #542]
en: DVD icons
ga_ie: Deilbhíní DVD

[ctx: #544]
en: Media info
ga_ie: Eolas na Meáin

[ctx: #545]
en: Audio output device
ga_ie: Gléas aschuir fuaime

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
ga_ie: Gléas aschuir pastrí

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
ga_ie: Gan beathaisnéis don ealaíontóir seo

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
ga_ie: Fuaim ilchainéil Downmix go steirió

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
ga_ie: Uimhir

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
ga_ie: Sórtáil de réir: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
ga_ie: Ainm

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
ga_ie: Dáta

[ctx: #553]
en: Size
ga_ie: Méid

[ctx: #554]
en: Track
ga_ie: Rianú

[ctx: #555]
en: Time
ga_ie: Am

[ctx: #556]
en: Title
ga_ie: Teideal

[ctx: #557]
en: Artist
ga_ie: Ealaíontóir

[ctx: #558]
en: Album
ga_ie: Albam

[ctx: #559]
en: Playlist
ga_ie: Seinmliosta

[ctx: #561]
en: File
ga_ie: Comhad

[ctx: #562]
en: Year
ga_ie: Bliain

[ctx: #563]
en: Rating
ga_ie: Rátáil

[ctx: #564]
en: Type
ga_ie: Cineál

[ctx: #565]
en: Usage
ga_ie: Úsáid

[ctx: #566]
en: Album artist
ga_ie: Ealaíontóir albam

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
ga_ie: Líon imirt

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
ga_ie: Imríodh go deireanach

[ctx: #569]
en: Comment
ga_ie: Trácht

[ctx: #570]
en: Date added
ga_ie: Dáta curtha leis

[ctx: #571]
en: Default
ga_ie: Réamhshocrú

[ctx: #572]
en: Studio
ga_ie: Stiúideo

[ctx: #573]
en: Path
ga_ie: Conair

[ctx: #574]
en: Country
ga_ie: Tír

[ctx: #575]
en: In progress
ga_ie: Ar siúl

[ctx: #576]
en: Times played
ga_ie: Aimre imirt

[ctx: #577]
en: Date taken
ga_ie: Dáta tógadh

[ctx: #578]
en: Artist / Year
ga_ie: Ealaíontóir/ Bliain

[ctx: #580]
en: Sort direction
ga_ie: Treo a shórtáil

[ctx: #581]
en: Sort method
ga_ie: Modh sórtáil

[ctx: #582]
en: View mode
ga_ie: Féach ar an modh

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
ga_ie: Cuimhnigh tuairimí do fhillteáin

[ctx: #584]
en: Ascending
ga_ie: Ag ardú

[ctx: #585]
en: Descending
ga_ie: Íslitheach

[ctx: #586]
en: Edit playlist
ga_ie: Athraigh seinmliosta

[ctx: #587]
en: Filter
ga_ie: Scagaire

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
ga_ie: Cealaigh modh páirtí

[ctx: #589]
en: Party mode
ga_ie: Modh páirtí

[ctx: #590]
en: Random
ga_ie: Randamach

[ctx: #591]
en: Off
ga_ie: Lasmuigh

[ctx: #592]
en: One
ga_ie: Ceann amháin

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
ga_ie: Gach

[ctx: #594]
en: Off
ga_ie: Lasmuigh

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
ga_ie: Déan arís: Off

[ctx: #596]
en: Repeat: One
ga_ie: Déan arís: Ceann

[ctx: #597]
en: Repeat: All
ga_ie: Déan arís: Gach

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
ga_ie: Rip CD fuaime

[ctx: #601]
en: Medium
ga_ie: Meánach

[ctx: #602]
en: Standard
ga_ie: Caighdeánach

[ctx: #603]
en: Extreme
ga_ie: Foirceach

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
ga_ie: Giotáin leanúnach

[ctx: #605]
en: Ripping...
ga_ie: Sceapadh...

[ctx: #607]
en: To:
ga_ie: Chun:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
ga_ie: Ní fhéadfaí CD nó rian a rianadh toisc nach bhfuil CDDARipPath socraithe.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
ga_ie: Rian fuaime Rip

[ctx: #611]
en: Enter number
ga_ie: Cuir isteach uimhir

[ctx: #612]
en: Bits/sample
ga_ie: Giotáin/sampla

[ctx: #613]
en: Sample rate
ga_ie: Ráta samplach

[ctx: #614]
en: Virtual folder
ga_ie: Fillteán fíorúil

[ctx: #620]
en: Audio CDs
ga_ie: CD Fuaime

[ctx: #621]
en: Encoder
ga_ie: Ionchódóir

[ctx: #622]
en: Quality
ga_ie: Cáilíocht

[ctx: #623]
en: Bitrate
ga_ie: Giotáin

[ctx: #624]
en: Include track number
ga_ie: Cuir san áireamh uimhir

[ctx: #625]
en: All songs of
ga_ie: Gach amhrán de

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
ga_ie: Seónna teilifíse atá ar siúl

[ctx: #629]
en: View mode
ga_ie: Féach ar an modh

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
ga_ie: Gnáth

[ctx: #631]
en: Zoom
ga_ie: Súmáil

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
ga_ie: Stíneadh 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
ga_ie: Súmáil leathan

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
ga_ie: Stíneadh 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
ga_ie: Méid bunaidh

[ctx: #636]
en: Custom
ga_ie: Saincheaptha

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
ga_ie: Coigeartuithe toirt

[ctx: #639]
en: Use track levels
ga_ie: Úsáid leibhéil rian

[ctx: #640]
en: Use album levels
ga_ie: Úsáid leibhéil albam

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
ga_ie: Comhaid le faisnéis ReplayGain

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
ga_ie: Comhaid gan faisnéis ReplayGain

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
ga_ie: Seachain cosaint gearrthógála ar chomhaid ReplayGained

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
ga_ie: Stretch 16:9 - Neamhlíneach

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
ga_ie: Ní mór comhad mór a dhíphacáil. Lean ar aghaidh?

[ctx: #646]
en: Remove from library
ga_ie: Bain ón leabharlann

[ctx: #647]
en: Export video library
ga_ie: Onnmhairiú leabharlann físeán

[ctx: #648]
en: Import video library
ga_ie: Íosluchtaigh leabharlann físeán

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
ga_ie: Allmhairiú

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
ga_ie: Ag easpórtáil

[ctx: #651]
en: Browse for library
ga_ie: Brabhsáil do leabharlann

[ctx: #652]
en: Years
ga_ie: Blianta

[ctx: #653]
en: Update library
ga_ie: Nuashonraigh an leabharlann

[ctx: #654]
en: Show debug information
ga_ie: Taispeáin faisnéis dífhabhtaithe

[ctx: #655]
en: Browse for executable
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh infheidhmithe

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh seinmliosta

[ctx: #657]
en: Browse for folder
ga_ie: Brabhsáil don fhillteán

[ctx: #658]
en: Song information
ga_ie: Faisnéise amhrán

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
ga_ie: Síneadh neamh-líneach

[ctx: #660]
en: Volume amplification
ga_ie: Aimpliú toirte

[ctx: #661]
en: Choose export folder
ga_ie: Roghnaigh an fillteán

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
ga_ie: Níl an comhad seo ar fáil a thuilleadh.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
ga_ie: Ar mhaith leat é a bhaint as an leabharlann?

[ctx: #664]
en: Browse for script
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh script

[ctx: #665]
en: Compression level
ga_ie: Leibhéal comhbhrúite

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
ga_ie: Cumasaigh logáil comhpháirtea-shonrach

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
ga_ie: Cumasaigh traschódú Dolby Digital (AC3)

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
ga_ie: Sonraigh logáil go sonrach le comhpháirteanna...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
ga_ie: Logáil fhíorúil don leabharlann [B] SMB [/B]

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
ga_ie: Logáil fhór don leabharlann [B] LibCurl [/B] (HTTP (S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
ga_ie: Logáil fhíorúil do leabharlanna [B] FFmpeg [/B]

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
ga_ie: Logáil fhíorúil le haghaidh glaonna [B] D-Bus [/B]

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
ga_ie: Logáil fhíorúil le haghaidh iarratais [B] JSON-RPC [/B]

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil don chomhpháirt [B] Fuaime [/B]

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
ga_ie: Logáil fhíorúil don leabharlann [B] AirTunes [/B]

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
ga_ie: Logáil fhíorúil do na comhpháirteanna [B] UPnP [/B]

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
ga_ie: Logáil uathúil don leabharlann [B] libCEC [/B]

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil don chomhpháirt [B] Video [/B]

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil don chomhpháirt [B] Freastalaí Gréasáin [/B]

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil don chomhpháirt Bunachar Sonraí [B] [/B]

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
ga_ie: Logáil fhíorúil faisnéise uainiúcháin fuaime/físe [B] [/B]

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil ar chomhpháirt [B] Fuinneog [/B]

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil de chomhpháirt [B] PVR [/B]

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil ar chomhpháirt [B] EPG [/B]

[ctx: #687]
en: From metadata
ga_ie: Ó mheiteashonraí

[ctx: #688]
note: Description of setting with label #39159 "Border size"
en: Set the border size.
ga_ie: Socraigh méid na teorann.

[ctx: #689]
note: Description of setting with label #39160 "Border colour"
en: Set the border colour.
ga_ie: Socraigh an dath teorann.

[ctx: #690]
note: Description of setting with label #39173 "Blur"
en: Set the blur.
ga_ie: Socraigh an doiléar.

[ctx: #691]
note: Description of setting with label #39171 "Shadow colour"
en: Set the shadow colour.
ga_ie: Socraigh an dath scáth.

[ctx: #692]
note: Description of setting with label #39172 "Shadow opacity"
en: Set the shadow opacity.
ga_ie: Socraigh an scáth trédhearcacht.

[ctx: #693]
note: Description of setting with label #39170 "Shadow size"
en: Set the shadow size.
ga_ie: Socraigh méid an scáth.

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
ga_ie: Leabharlann a ghlanadh

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
ga_ie: Sean-amhráin a bhaint as an leabharlann

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
ga_ie: Rinneadh scanadh an cosán seo roimhe seo

[ctx: #703]
en: Can't clean up library while running background tasks
ga_ie: Ní féidir leabharlann a ghlanadh agus tascanna cúlra á rith

[ctx: #705]
en: Network
ga_ie: Líonra

[ctx: #706]
en: Server
ga_ie: Freastalaí

[ctx: #708]
en: Use proxy server
ga_ie: Úsáid seachfhreastala

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
ga_ie: Prótacal Idirlín (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
ga_ie: Port neamhbhailí sonraithe. Caithfidh an luach a bheith idir 1 agus 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
ga_ie: seachfhálaí HTTP

[ctx: #715]
en: Assignment
ga_ie: Sannadh

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
ga_ie: Uathoibríoch (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
ga_ie: Lámhleabhar (statach)

[ctx: #719]
en: IP address
ga_ie: Seoladh IP

[ctx: #720]
en: Netmask
ga_ie: Líonmasc

[ctx: #721]
en: Default gateway
ga_ie: Geata réamhshocraithe

[ctx: #722]
en: DNS server
ga_ie: Freastalaí DNS

[ctx: #723]
en: Save & restart
ga_ie: Sábháil agus atosú

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
ga_ie: Seoladh neamhbhailí sonraithe Caithfidh an luach a bheith AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
ga_ie: le huimhreacha idir 0 agus 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
ga_ie: Níor shábháiltear athruithe. Lean ar aghaidh gan sábháil?

[ctx: #727]
en: Web server
ga_ie: Freastalaí gréasáin

[ctx: #728]
en: FTP server
ga_ie: Freastalaí FTP

[ctx: #729]
en: Enable SSL
ga_ie: Cumasaigh SSL

[ctx: #730]
en: Port
ga_ie: Calafort

[ctx: #731]
en: Black
ga_ie: Dubh

[ctx: #732]
en: Save & apply
ga_ie: Sábháil agus cuir i bhfeidhm

[ctx: #733]
en: Password
ga_ie: Pasfhocal

[ctx: #734]
en: No pass
ga_ie: Gan pas

[ctx: #735]
en: Character set
ga_ie: Sraith carachtar

[ctx: #736]
en: Style
ga_ie: Stíl

[ctx: #737]
en: Colour
ga_ie: Dath

[ctx: #738]
en: Normal
ga_ie: Gnáth

[ctx: #739]
en: Bold
ga_ie: Trom

[ctx: #740]
en: Italics
ga_ie: Iodálacha

[ctx: #741]
en: Bold italics
ga_ie: Iodálacha trom

[ctx: #742]
en: White
ga_ie: Bán

[ctx: #743]
en: Yellow
ga_ie: Buí

[ctx: #744]
en: Files
ga_ie: Comhaid

[ctx: #745]
en: Background colour
ga_ie: Dath cúlra

[ctx: #746]
en: Background opacity
ga_ie: Trédhearcacht chúlra

[ctx: #747]
en: Error loading image
ga_ie: Earráid ag luchtú íomh

[ctx: #748]
en: Edit path
ga_ie: Athraigh cosán

[ctx: #749]
en: Mirror image
ga_ie: Íomhá scátháin

[ctx: #750]
en: Are you sure?
ga_ie: An bhfuil tú cinnte?

[ctx: #751]
en: Removing source
ga_ie: Foinse a bhaint

[ctx: #752]
en: Opacity
ga_ie: Dréamhtheachtacht

[ctx: #754]
en: Add program link
ga_ie: Cuir nasc clár leis

[ctx: #755]
en: Edit program path
ga_ie: Cuir cosán an chláir

[ctx: #756]
en: Edit program name
ga_ie: Athraigh ainm an chláir

[ctx: #757]
en: Edit path depth
ga_ie: Cuir doimhneacht cosáin

[ctx: #759]
en: View: Big list
ga_ie: Amharc: Liosta mór

[ctx: #760]
en: Yellow
ga_ie: Buí

[ctx: #761]
en: White
ga_ie: Bán

[ctx: #762]
en: Blue
ga_ie: Gorm

[ctx: #763]
en: Bright green
ga_ie: Glas geal

[ctx: #764]
en: Yellow green
ga_ie: Glas buí

[ctx: #765]
en: Cyan
ga_ie: Cian

[ctx: #766]
en: Light grey
ga_ie: Liath éadrom

[ctx: #767]
en: Grey
ga_ie: Liath

[ctx: #768]
en: Dark Grey
ga_ie: Liath Dorcha

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
ga_ie: Earráid {0:d}: níl an scair ar fáil

[ctx: #772]
en: Audio
ga_ie: Fuaim

[ctx: #773]
en: Seeking
ga_ie: Ag lorg

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
ga_ie: Fillteán taispeántas sleamhn

[ctx: #790]
en: Remote control
ga_ie: Cianrialtán

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
ga_ie: Ceadaigh cianrialtán ag cláir ar an gcóras seo

[ctx: #792]
en: Port
ga_ie: Calafort

[ctx: #793]
en: Port range
ga_ie: Raon calafoirt

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
ga_ie: Ceadaigh cianrialtán ag cláir ar chórais eile

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
ga_ie: Moill athfhillteach tosaigh (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
ga_ie: Moill athfhillteach leanúnach (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
ga_ie: Líon uasta na gcliant

[ctx: #798]
en: Internet access
ga_ie: Rochtain Idirlín

[ctx: #799]
en: Library update
ga_ie: Nuashonrú leabharlainne

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
ga_ie: {0:s} de {1:s} ar fáil

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
ga_ie: Cineál

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
ga_ie: Treoir cuardaigh do

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
ga_ie: Cuir isteach an teaghrán cuardaigh le húsáid chun imeachtaí meaitseála a lorg sa treoir

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
ga_ie: Cuardach lántéacs (nó cuardach teidil amháin)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
ga_ie: Lá ar bith

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
ga_ie: Gach lá

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
ga_ie: Aon chainéal

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
ga_ie: Tosaigh am ar bith

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
ga_ie: Grúpa taifeadta

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
ga_ie: Cosc a chur ar eipeasóid

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
ga_ie: Tosaigh am padding

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
ga_ie: Deiridh an t-am padála

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
ga_ie: Taifeadadh gach eipeasóid

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
ga_ie: Ní thaifead ach eipeasóid nua

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
ga_ie: Deireadh am ar bith

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
ga_ie: Taifeadtaí Max

[ctx: #819]
note: Representation of a one-time timer which has been scheduled by a timer rule.
en: One time (Scheduled by timer rule)
ga_ie: Aon uair (Sceideáilte de réir riail lasc ama)

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
ga_ie: Aon uair amháin

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
ga_ie: Aon-uair (bunaithe ar threoir)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
ga_ie: Riail lasc ama

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
ga_ie: Riail lasc ama (bunaithe ar threoir)

[ctx: #824]
note: Complete prefixed representation of a reminder timer type.
en: Reminder: {0:s}
ga_ie: Meabhrúchán: {0:s}

[ctx: #825]
note: Complete prefixed representation of a recording timer type.
en: Recording: {0:s}
ga_ie: Taifeadadh: {0:s}

[ctx: #826]
note: Label for buttons to add a PVR reminder timer
en: Set reminder
ga_ie: Cuir meabhrúchán

[ctx: #827]
note: Label for a context menu entry to delete a reminder timer
en: Delete reminder
ga_ie: Scrios meabhrú

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
ga_ie: Riail lasc ama scriosta

[ctx: #829]
note: Label for a context menu entry to view a read-only reminder timer
en: View reminder
ga_ie: Féach meabhrúchán

[ctx: #830]
note: Label for a context menu entry to edit a reminder timer
en: Edit reminder
ga_ie: Cuir meabhrúchán in eagar

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
ga_ie: Luainí

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
ga_ie: Máirtí

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
ga_ie: Céadaoiní

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
ga_ie: Déardaoiní

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
ga_ie: Aoineí

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
ga_ie: Satharna

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
ga_ie: Domhnaí

[ctx: #838]
note: Label for a TV show Premiere
en: Première
ga_ie: Premiere

[ctx: #839]
note: Label for a Live TV show
en: Live
ga_ie: Beo

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
ga_ie: An bhfuil tú ag iarraidh ach an lasc ama seo a scriosadh nó freisin an riail lasc ama a bhfuil sceidealaithe air?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
ga_ie: Ach seo amháin

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
ga_ie: Nua

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
ga_ie: Gníomhachtú

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
ga_ie: Díghníomhachtaigh

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
ga_ie: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an riail lasc ama seo agus gach uaireoir atá sceidealta aige a scriosadh?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
ga_ie: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an lasc ama seo a scriosadh?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
ga_ie: Deimhnigh stop taifeadadh

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
ga_ie: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an taifeadadh seo a stopadh?

[ctx: #849]
note: Label for a finale of a TV show
en: Finale
ga_ie: Deiridh

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
ga_ie: Uimhir chalafort neamhbhailí

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
ga_ie: Is é raon calafoirt bailí 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
ga_ie: Is é raon calafoirt bailí 1024-65535

[ctx: #853]
note: Label for denoting any channel for a certain client in timer settings dialog
en: Any channel from client "{0:s}"
ga_ie: Aon chainéal ó chliant "{0:s}"

[ctx: #854]
note: Label for denoting any channel from any available client in timer settings dialog
en: Any channel from any client
ga_ie: Aon chainéal ó aon chliant

[ctx: #855]
note: Label for Estuary 'Recently added channels' 'home screen widget
en: Recently added channels
ga_ie: Cainéil a cuireadh leis

[ctx: #856]
note: Label for the origin of a channel group (provided by a PVR client add-on).
en: Client
ga_ie: Cliant

[ctx: #857]
note: Label for the origin of a channel group (automatically created by Kodi).
en: System
ga_ie: Córas

[ctx: #858]
note: Label for the origin of a channel group (manually created by the user).
en: User
ga_ie: Úsáideoir

[ctx: #859]
note: Label postfix for channel groups containing content from all channels (e.g. "PVR Client 1 [All channels]")
en: {0:s} [All channels]
ga_ie: {0:s} [Gach cainéal]

[ctx: #860]
note: Label for setting 'Delete after watching' and delete confirmation dialog box.
en: Delete after watching
ga_ie: Scrios tar éis féachaint

[ctx: #861]
note: Help text for setting 'Delete after watching'.
en: Configure whether recordings should be deleted after watching.
ga_ie: Cumraigh an chóir taifeadtaí a scriosadh tar éis féachaint orthu.

[ctx: #862]
note: Value for setting 'Delete after watching'. Keep after watching.
en: No
ga_ie: Níl

[ctx: #863]
note: Value for setting 'Delete after watching'. Confirm delete.
en: Ask
ga_ie: Fiafraigh

[ctx: #864]
note: Value for setting 'Delete after watching'. Delete after watching.
en: Yes
ga_ie: Is ea

[ctx: #865]
note: Text for delete after watch confirmation dialog box.
en: Do you want to delete this recording?
ga_ie: Ar mhaith leat an taifeadadh seo a scriosadh?

[ctx: #866]
note: Text for auto delete after watch toast message.
en: Recording deleted: '{0:s}'
ga_ie: Taifeadadh scriosta: '{0:s}'

[ctx: #997]
en: Add pictures...
ga_ie: Cuir pictiúir leis...

[ctx: #998]
en: Add music...
ga_ie: Cuir ceol leis...

[ctx: #999]
en: Add videos...
ga_ie: Cuir físeáin leis...

[ctx: #1000]
en: Preview
ga_ie: Réamhamharc

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
ga_ie: Ní féidir a nascadh

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
ga_ie: Ní fhéadfaí an nasc le suíomh an líonra a bhunú. D'fhéadfadh sé seo a bheith mar gheall nach bhfuil an líonra ceangailte. Ar mhaith leat é a chur leis ar aon nós?

[ctx: #1006]
en: IP address
ga_ie: Seoladh IP

[ctx: #1007]
en: Add network location
ga_ie: Cuir suíomh líonra leis

[ctx: #1008]
en: Protocol
ga_ie: Prótacal

[ctx: #1009]
en: Server address
ga_ie: Seoladh freastalaí

[ctx: #1010]
en: Server name
ga_ie: Ainm freastalaí

[ctx: #1011]
en: Remote path
ga_ie: Conair iargúlta

[ctx: #1012]
en: Shared folder
ga_ie: Fillteán roinnte

[ctx: #1013]
en: Port
ga_ie: Calafort

[ctx: #1014]
en: Username
ga_ie: Ainm úsáideora

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh fhreastalaí

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
ga_ie: Cuir isteach seoladh líonra an fhreastalaí

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
ga_ie: Cuir isteach an cosán ar an bhfreastalaí

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
ga_ie: Cuir isteach uimhir an chalafoirt

[ctx: #1019]
en: Enter the username
ga_ie: Cuir isteach an ainm úsáideora

[ctx: #1020]
note: Label for button to enter path in the Add video/music/picture/file source dialogs
en: Enter path...
ga_ie: Cuir isteach cosán...

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
ga_ie: Cuir isteach na cosáin nó brabhsáil le haghaidh suíomhanna na meán.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
ga_ie: Cuir isteach ainm don fhoinse meán seo.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh scair nua

[ctx: #1024]
en: Browse
ga_ie: Brabhsáil

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
ga_ie: Ní raibh in ann faisnéis eolaire a aisghabháil. D'fhéadfadh sé seo a bheith mar gheall nach bhfuil an líonra ceangailte. Ar mhaith leat é a chur leis ar aon nós?

[ctx: #1026]
en: Add source
ga_ie: Cuir foinse leis

[ctx: #1027]
en: Edit source
ga_ie: Athraigh foinse

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
ga_ie: Cuir isteach an lipéad nua

[ctx: #1030]
en: Browse for image
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh íomhá

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh fillteán íom

[ctx: #1032]
en: Add network location...
ga_ie: Cuir suíomh líonra leis...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh comhad

[ctx: #1034]
en: Submenu
ga_ie: Fo-roghchlár

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
ga_ie: Cumasaigh cnaipí fo-rogh

[ctx: #1036]
en: Favourites
ga_ie: Ceanáin

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
ga_ie: Breiseáin físe

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
ga_ie: Breiseáin ceoil

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
ga_ie: Breiseáin pictiúr

[ctx: #1040]
en: Loading directory
ga_ie: Eolaire á luchtú

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
ga_ie: Míreanna {0:d} aisghabháilte

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
ga_ie: Aisghabháil {0:d} de mhíreanna {1:d}

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
ga_ie: Breiseáin chláir

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
ga_ie: Socraigh ordóg breiseán

[ctx: #1046]
en: Access points
ga_ie: Pointí rochtana

[ctx: #1048]
en: Username
ga_ie: Ainm úsáideora

[ctx: #1049]
en: Script settings
ga_ie: Socruithe script

[ctx: #1050]
en: Singles
ga_ie: Singlí

[ctx: #1051]
en: Enter web address
ga_ie: Cuir isteach seoladh gréasáin

[ctx: #1052]
en: Require authentication
ga_ie: Fíordheimhniú a theast

[ctx: #1053]
en: Choose whether requests to the web server require a username and a password, which must be set below if enabled. It is recommended to always leave this setting enabled.
ga_ie: Roghnaigh an dteastaíonn ainm úsáideora agus pasfhocal ó iarratais chuig an bhfreastalaí gréasáin, nach mór a shocrú thíos má chumasaítear Moltar an suíomh seo a fhágáil cumasaithe i gcónaí.

[ctx: #1180]
en: Proxy type
ga_ie: Cineál seachfhá

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
ga_ie: SOCKS5 le réiteach iargúlta DNS

[ctx: #1200]
en: SMB client
ga_ie: Cliant SMB

[ctx: #1201]
en: NFS Client
ga_ie: Cliant NFS

[ctx: #1202]
en: Workgroup
ga_ie: Grúpa Oibre

[ctx: #1203]
en: Default username
ga_ie: Úsáideora réamhshoc

[ctx: #1204]
en: Default password
ga_ie: Pasfhocal réamhshocrai

[ctx: #1207]
en: WINS server
ga_ie: Freastalaí WINS

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
ga_ie: Scaireanna Mount SMB

[ctx: #1210]
en: Remove
ga_ie: Bain

[ctx: #1211]
en: Music
ga_ie: Ceol

[ctx: #1212]
en: Video
ga_ie: Físeán

[ctx: #1213]
en: Pictures
ga_ie: Pictiúir

[ctx: #1214]
en: Files
ga_ie: Comhaid

[ctx: #1215]
en: Music & video
ga_ie: Ceol agus físeáin

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
ga_ie: Ceol agus pictiúir

[ctx: #1217]
en: Music & files
ga_ie: Ceol agus comhaid

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
ga_ie: Físeáin agus pictiúir

[ctx: #1219]
en: Video & files
ga_ie: Físeáin agus comhaid

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
ga_ie: Pictiúir agus comhaid

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
ga_ie: Ceol, físeáin agus pictiúir

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
ga_ie: Ceol, físeáin, pictiúir agus comhaid

[ctx: #1223]
en: Disabled
ga_ie: Míchumas

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
ga_ie: Comhaid, ceol agus físeáin

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
ga_ie: Comhaid, pictiúir agus ceol

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
ga_ie: Comhaid, pictiúir agus físeáin

[ctx: #1229]
en: Music & programs
ga_ie: Ceol agus cláir

[ctx: #1230]
en: Video & programs
ga_ie: Físeáin agus cláir

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
ga_ie: Pictiúir agus cláir

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
ga_ie: Ceol, físeáin, pictiúir agus cláir

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
ga_ie: Cláir, físeáin agus ceol

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
ga_ie: Cláir, pictiúir agus ceol

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
ga_ie: Cláir, pictiúir agus físeáin

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
ga_ie: Seirbhísí a fhógair do chórais eile

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
ga_ie: Cumasaigh tacaíocht AirPlay "Físeáin" agus "Pictiúir"

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
ga_ie: Ceadaigh rialú toirte

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
ga_ie: Cumasaigh tacaíocht AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
ga_ie: Ainm gléas

[ctx: #1272]
en: Use password protection
ga_ie: Úsáid cosaint pasfhocal

[ctx: #1275]
note: Filter movies/tvshows/music/episodes/artists/musicvideos/albums/songs
en: Filter {0:s}
ga_ie: Scagaire {0:s}

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
ga_ie: Gléas fuaime saincheaptha

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
ga_ie: Gléas pasála saincheaptha

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
ga_ie: Céimeanna rialaithe toirte

[ctx: #1374]
note: Weather token
en: Breezy
ga_ie: Gaofar

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
ga_ie: Teochta

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
ga_ie: Brú

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
ga_ie: Cóngaracht

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
ga_ie: Déine

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
ga_ie: Sraobhach

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
ga_ie: An-mhór

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
ga_ie: Foirceach

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
ga_ie: Wearls

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
ga_ie: Tá spéir soiléir

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
ga_ie: Briste

[ctx: #1385]
note: Weather token
en: Tornado
ga_ie: Tornádó

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
ga_ie: Trópaiceach

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
ga_ie: Hairicín

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
ga_ie: Fuar

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
ga_ie: Gaoithe

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
ga_ie: Socruithe

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
ga_ie: Ghaoithe

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
ga_ie: Mille

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
ga_ie: Gaoth ard, gar do ghalach

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
ga_ie: Dian

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
ga_ie: Foréigneach

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
ga_ie: Ag treifeadh

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
ga_ie: agus

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
ga_ie: Reo

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
ga_ie: Déanach

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
ga_ie: Iargúlta

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
ga_ie: Cithfholcadáin

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
ga_ie: Toirneach

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
ga_ie: An Grian

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
ga_ie: Troime

[ctx: #1406]
note: Weather token
en: the
ga_ie: an

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
ga_ie: Comharsanacht

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
ga_ie: Oighear

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
ga_ie: Criostail

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
ga_ie: Suaimhneas

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
ga_ie: le

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
ga_ie: gaoithe

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
ga_ie: Paistí

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
ga_ie: Stoirm Thromach

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
ga_ie: Sraith

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
ga_ie: Ceochánach

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
ga_ie: Gráin

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
ga_ie: Stoirmeacha toirín

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
ga_ie: Éadomhain

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
ga_ie: Measartha

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
ga_ie: An-ard

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
ga_ie: Gaoithe

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
ga_ie: Ceo

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
ga_ie: Cailleach

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
ga_ie: Millíní

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
ga_ie: Héil

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
ga_ie: Deataigh

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
ga_ie: Bolcánach

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
ga_ie: Fuinseog

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
ga_ie: Forleathan

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
ga_ie: Deannach

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
ga_ie: Gaineamh

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
ga_ie: Spraeáil

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
ga_ie: Wearls

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
ga_ie: Stoirm gainimh

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
ga_ie: Séideadh

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
ga_ie: Millín

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
ga_ie: Beag

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
ga_ie: agus

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
ga_ie: Sléascadh

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
ga_ie: le

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
ga_ie: Seans

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
ga_ie: de

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
ga_ie: Tonnadóir

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
ga_ie: Scamall

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
ga_ie: Anaithnid

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
ga_ie: Scualls

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
ga_ie: Deascadh

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
ga_ie: Páirteach

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
ga_ie: Cuir taispeáint chun codlata nuair a bhíonn

[ctx: #2050]
en: Runtime
ga_ie: Ríomhthaíocht

[ctx: #2080]
en: Empty list
ga_ie: Liosta folamh

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
ga_ie: Chuaigh sé ar ais chuig liosta tuismitheoirí toisc go bhfuil an liosta gníomhach folamh

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
ga_ie: Leagan níos nuaí ag teastáil. Seiceáil an logáil le haghaidh tuilleadh faisnéise faoin teachtaireacht seo.

[ctx: #2102]
note: Notification message indicating an add-on error. "<Add-on name> error".
en: {0:s} error
ga_ie: Earráid {0:s}

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
ga_ie: Earráid breiseán

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
ga_ie: Seiceáil an log le haghaidh tuilleadh faisnéise.

[ctx: #2203]
en: Use DTS Core
ga_ie: Úsáid DTS Core

[ctx: #2204]
en: Select this option if you want to passthrough DTS-HD formats as DTS, otherwise, DTS-HD formats will be played via PCM
ga_ie: Roghnaigh an rogha seo más mian leat dul trí fhormáidí DTS-HD mar DTS, ar shlí eile, imneofar formáidí DTS-HD trí PCM

[ctx: #10000]
en: Home
ga_ie: Baile

[ctx: #10001]
en: Programs
ga_ie: Cláir

[ctx: #10002]
en: Pictures
ga_ie: Pictiúir

[ctx: #10003]
en: File manager
ga_ie: Bainisteoir comhad

[ctx: #10004]
en: Settings
ga_ie: Socruithe

[ctx: #10005]
en: Not available
ga_ie: Níl ar fáil

[ctx: #10007]
en: System information
ga_ie: Faisnéis chórais

[ctx: #10008]
en: Play next
ga_ie: Seinn ar aghaidh

[ctx: #10009]
note: Header label for add-on configuration removal dialog
en: Confirm add-on configuration removal
ga_ie: Deimhnigh bhaint cumraíochta breiseán

[ctx: #10010]
note: Header label for add-on configuration removal selection dialog
en: Select add-on configuration to remove
ga_ie: Roghnaigh cumraíocht breiseán chun a bhaint

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
ga_ie: Socruithe - Físeáin - Calabrú scáileáin

[ctx: #10012]
note: Header label for add-on configuration selection dialog
en: Add-on configurations and settings
ga_ie: Cumraíochtaí agus socruithe breiseán

[ctx: #10013]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Edit add-on settings
ga_ie: Cuir socruithe breiseán in eagar

[ctx: #10014]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Add add-on configuration
ga_ie: Cuir cumraíocht breiseán leis

[ctx: #10015]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Remove add-on configuration
ga_ie: Bain cumraíocht breiseán

[ctx: #10016]
en: Settings - System
ga_ie: Socruithe - Córas

[ctx: #10017]
note: Settings group label
en: Add-on configuration
ga_ie: Cumraíocht breiseán

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
ga_ie: Socruithe - Seirbhís

[ctx: #10019]
note: Item label for add-on configuration removal dialog
en: Do you want to remove the add-on configuration "{0:s}"?
ga_ie: Ar mhaith leat cumraíocht an bhreiseáin "{0:s}" a bhaint?

[ctx: #10020]
note: Item label used in add-on setup selection dialog
en: Edit "{0:s}" [{1:s}]
ga_ie: Cuir in eagar "{0:s}" [{1:s}]

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
ga_ie: Socruithe - Teilifís

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
ga_ie: Socruithe - Cluichí

[ctx: #10024]
en: Titles
ga_ie: Teidil

[ctx: #10025]
en: Videos
ga_ie: Físeáin

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
ga_ie: Físeáin / Seinmliosta

[ctx: #10029]
en: Login screen
ga_ie: Scáileán logála isteach

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
ga_ie: Socruithe - Imreoir

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
ga_ie: Socruithe - Meáin

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
ga_ie: Socruithe - Comhéadan

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
ga_ie: Socruithe - Próifílí

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
ga_ie: Socruithe Craicinn

[ctx: #10036]
en: Basic
ga_ie: Bunúsach

[ctx: #10037]
en: Standard
ga_ie: Caighdeánach

[ctx: #10038]
en: Advanced
ga_ie: Ardleibhéal

[ctx: #10039]
en: Expert
ga_ie: Saineolaí

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
ga_ie: Brabhsálaí breiseán

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
ga_ie: Athshocraigh socruithe thuas go réamhshoc

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
ga_ie: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat na socruithe sa chatagóir seo a athshocrú?

[ctx: #10043]
en: Help
ga_ie: Cabhair

[ctx: #10044]
en: No help available
ga_ie: Níl aon chabhair ar fáil

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
ga_ie: Athshocraíonn na socruithe infheicthe go léir dá luachanna réamhshocraithe.

[ctx: #10046]
en: No categories available
ga_ie: Níl aon chatagóirí ar fáil

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
ga_ie: Bain triail as an leibhéal socruithe a athrú chun catagóirí agus socruithe breise a fheiceáil.

[ctx: #10048]
en: Add video source
ga_ie: Cuir foinse físe leis

[ctx: #10049]
en: Add music source
ga_ie: Cuir foinse ceoil leis

[ctx: #10050]
en: Event log
ga_ie: Logáil imeachta

[ctx: #10051]
en: Add program source
ga_ie: Cuir foinse clár leis

[ctx: #10052]
en: Add file source
ga_ie: Cuir foinse comhad leis

[ctx: #10053]
en: Edit video source
ga_ie: Athraigh foinse físe

[ctx: #10054]
en: Edit music source
ga_ie: Cuir eagar foinse ceoil

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
ga_ie: Athraigh foinse pictiúr

[ctx: #10056]
en: Edit program source
ga_ie: Cuir foinse an chláir

[ctx: #10057]
en: Edit file source
ga_ie: Cuir in eagar foinse comh

[ctx: #10058]
en: Remove tag from library
ga_ie: Bain clib ón leabharlann

[ctx: #10060]
en: Favourites
ga_ie: Ceanáin

[ctx: #10099]
en: Pointer
ga_ie: Pointeoir

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
ga_ie: Sea/Níl dialóg

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
ga_ie: Dialóg dul chun cinn

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
ga_ie: Méarchlár fíorúil

[ctx: #10104]
en: Volume bar
ga_ie: Barra toirte

[ctx: #10106]
en: Context menu
ga_ie: Roghchlár Comhth

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
ga_ie: Dialóg fógra

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
ga_ie: Ionchur uimhriúil

[ctx: #10110]
en: Gamepad input
ga_ie: Ionchur Gamepad

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
ga_ie: Roghchlár Múchadh

[ctx: #10114]
en: Player controls
ga_ie: Rialuithe imreoirí

[ctx: #10115]
en: Seek bar
ga_ie: Cuardaigh barra

[ctx: #10116]
en: Player process info
ga_ie: Eolas próiseas imreora

[ctx: #10120]
en: Music OSD
ga_ie: Ceol OSD

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
ga_ie: Liosta réamhshocraithe léirithe

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
ga_ie: Socruithe OSD físe

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
ga_ie: Socruithe fuaime OSD

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
ga_ie: Leabharmharcanna físe

[ctx: #10126]
en: File browser
ga_ie: Brabhsálaí comhad

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
ga_ie: cainéil

[ctx: #10128]
en: Network setup
ga_ie: Socrú líonra

[ctx: #10129]
en: Media source
ga_ie: Foinse meán

[ctx: #10130]
en: Profile settings
ga_ie: Socruithe próifíle

[ctx: #10131]
en: Lock settings
ga_ie: Socruithe glasála

[ctx: #10132]
en: Content settings
ga_ie: Socruithe ábhar

[ctx: #10134]
en: Favourites
ga_ie: Ceanáin

[ctx: #10135]
en: Song info
ga_ie: Eolas amhrán

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
ga_ie: Eagarthóir seinmliosta cliste

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
ga_ie: Eagarthóir riail seinmliosta cliste

[ctx: #10139]
en: Picture info
ga_ie: Eolas pictiúr

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
ga_ie: Socruithe breiseán

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
ga_ie: Eolas lánscáileáin

[ctx: #10145]
en: Slider dialog
ga_ie: Dialóg sleamhnáin

[ctx: #10146]
en: Add-on info
ga_ie: Eolas breiseán

[ctx: #10147]
en: Text viewer
ga_ie: Breathnóir téacs

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
ga_ie: Socruithe imeallacha

[ctx: #10151]
en: Extended progress dialog
ga_ie: Dialóg ar dhul chun cinn

[ctx: #10152]
en: Media filter
ga_ie: Scagaire meán

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
ga_ie: Cuardach fotheidil

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
ga_ie: Socruithe OSD CMS

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
ga_ie: Socruithe OSD fotheideal

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
ga_ie: Ag féachaint fotheidil...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
ga_ie: Fotheidil a lorg nó a chosú...

[ctx: #10212]
en: terminating
ga_ie: ag foirceannadh

[ctx: #10213]
en: buffering
ga_ie: maolú

[ctx: #10214]
en: Opening stream
ga_ie: Sruth oscailte

[ctx: #10500]
en: Music playlist
ga_ie: Seinmliosta ceoil

[ctx: #10502]
en: Music
ga_ie: Ceol

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
ga_ie: Eagarthóir seinmliosta ceoil

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
ga_ie: Na 100 amhrán is fearr

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
ga_ie: An 100 albaim is fearr

[ctx: #10506]
en: Programs
ga_ie: Cláir

[ctx: #10507]
en: Configuration
ga_ie: Cumraíocht

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
ga_ie: Réamhaisnéisnéis

[ctx: #10509]
en: Network gaming
ga_ie: Cearrbhachas líon

[ctx: #10510]
en: Extensions
ga_ie: Síntí

[ctx: #10511]
en: System info
ga_ie: Eolas an chórais

[ctx: #10516]
en: Music - Library
ga_ie: Ceol - Leabharlann

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
ga_ie: Anois ag imirt - Ceol

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
ga_ie: Anois ag imirt - Físeáin

[ctx: #10523]
en: Album information
ga_ie: Faisnéis albam

[ctx: #10524]
en: Movie information
ga_ie: Faisnéis scannáin

[ctx: #10550]
en: Teletext
ga_ie: Teiléacs

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
ga_ie: Eolas treorach PVR

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
ga_ie: Eolas taifeadta PVR

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
ga_ie: Suíomh ama PVR

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
ga_ie: Bainisteoir grúpa PVR

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
ga_ie: Bainisteoir cainéal PVR

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
ga_ie: Cuardach treoir PVR

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
ga_ie: Scanadh cainéal PVR

[ctx: #10607]
en: PVR update progress
ga_ie: Dul chun cinn nuashonrú PVR

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
ga_ie: Cainéil PVR OSD

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
ga_ie: Treoir PVR OSD

[ctx: #10610]
en: PVR radio RDS info
ga_ie: Eolas RDS raidió PVR

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
ga_ie: Suíomh taifeadta PVR

[ctx: #10700]
en: TV channels
ga_ie: Cainéil teilifíse

[ctx: #10701]
en: TV recordings
ga_ie: Taifeadtaí teilifíse

[ctx: #10702]
en: TV guide
ga_ie: Treoir teilifíse

[ctx: #10703]
en: TV timers
ga_ie: Uaireoirí teilifíse

[ctx: #10704]
en: TV search
ga_ie: Cuardach teilifíse

[ctx: #10705]
en: Radio channels
ga_ie: Cainéil raidió

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
ga_ie: Taifeadtaí raidió

[ctx: #10707]
en: Radio guide
ga_ie: Treoir raidió

[ctx: #10708]
en: Radio timers
ga_ie: Uaireoirí raidió

[ctx: #10709]
en: Radio search
ga_ie: Cuardach raidió

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
ga_ie: Rialacha ama teilifíse

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
ga_ie: Rialacha ama raidió

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
ga_ie: Teilifís bheo lánscáileáin

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
ga_ie: Raidió lánscáileáin

[ctx: #10820]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
ga_ie: Cumraíocht Rialaitheora

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
ga_ie: Cluichí

[ctx: #10822]
note: Title of the in-game OSD menu
en: Menu
ga_ie: Roghchlár

[ctx: #10823]
note: Title of the in-game video filter selection dialog
en: Video Filter
ga_ie: Scagaire Físe

[ctx: #10824]
note: Title of the in-game video stretch mode selection dialog
en: Stretch Mode
ga_ie: Mód Streic

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
ga_ie: Imleabhar

[ctx: #10826]
note: Title of the in-game dialog for advanced emulator settings
en: Advanced Settings
ga_ie: Socruithe casta

[ctx: #10827]
note: Title of the in-game video rotation selection dialog
en: Video Rotation
ga_ie: Rothlú Físeáin

[ctx: #10828]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
ga_ie: Socrú Calafoirt

[ctx: #10829]
note: Title of the in-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
ga_ie: Roghnaigh Savestate

[ctx: #10830]
note: Title of the out-of-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
ga_ie: Roghnaigh Savestate

[ctx: #10831]
note: Name of window for viewing and configuring players while playing a game
en: Players
ga_ie: Imreoirí

[ctx: #12000]
en: Select dialog
ga_ie: Roghnaigh dialóg

[ctx: #12001]
en: Music info
ga_ie: Eolas ceoil

[ctx: #12002]
en: OK dialog
ga_ie: OK dialóg

[ctx: #12003]
en: Video info
ga_ie: Eolas físeán

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
ga_ie: Físeán lánscáileáin

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
ga_ie: Amharclú fuaime

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
ga_ie: Amharclú fuaime

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
ga_ie: Innéacs a atógáil...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
ga_ie: Fill ar ais chuig fuinneog ceoil

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
ga_ie: Fill ar ais go fuinneog físeáin

[ctx: #12012]
en: Last used
ga_ie: Úsáid go deireanach

[ctx: #12013]
en: Install date
ga_ie: Suiteáil dáta

[ctx: #12014]
en: Last updated
ga_ie: Nuashonraíodh go

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
ga_ie: Seinn ón tús

[ctx: #12022]
note: Label of various controls for resuming playback from a certain point in time
en: Resume from {0:s}
ga_ie: Aosaigh ó {0:s}

[ctx: #12308]
note: Label of the show password button in the keyboard dialog
en: Show password
ga_ie: Taispeáin pasfhocal

[ctx: #12309]
note: Label of the hide password button in the keyboard dialog
en: Hide password
ga_ie: Folaigh pasfhocal

[ctx: #12321]
en: OK
ga_ie: CEART GO LEOR

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
ga_ie: Glas! Cuir isteach cód...

[ctx: #12326]
en: Enter password
ga_ie: Cuir isteach pasfhocal

[ctx: #12327]
en: Enter master code
ga_ie: Cuir isteach máistircód

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
ga_ie: Cuir isteach cód díghlasála

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
ga_ie: nó brúigh "C" a chur ar ceal

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
ga_ie: Cuir isteach teaglaim cnaipe gamepad agus

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
ga_ie: brúigh "OK", nó "Ar ais" a chur ar ceal

[ctx: #12332]
en: Set lock
ga_ie: Socraigh glas

[ctx: #12333]
en: Unlock
ga_ie: Díghlasáil

[ctx: #12334]
en: Reset lock
ga_ie: Athshocraigh glas

[ctx: #12335]
en: Remove lock
ga_ie: Bain glas

[ctx: #12337]
en: Numeric password
ga_ie: Pasfhocal uimhriúil

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
ga_ie: Teaglaim cnaipe Gamepad

[ctx: #12339]
en: Full-text password
ga_ie: Pasfhocal téacs iomlán

[ctx: #12340]
en: Enter new password
ga_ie: Cuir isteach pasfhocal nua

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
ga_ie: Athiontráil pasfhocal nua

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
ga_ie: Pasfhocal mícheart,

[ctx: #12343]
en: retries left
ga_ie: athiarrachtaí fágtha

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
ga_ie: Níor mheaitseáil na pasfhocail a cuireadh isteach.

[ctx: #12345]
en: Access denied
ga_ie: Rochtain diúltaithe

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
ga_ie: Sáraigh teorainn aththriail pasfhocal.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
ga_ie: Déanfaidh an córas cumhacht síos anois.

[ctx: #12348]
en: Item locked
ga_ie: Mír faoi ghlas

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
ga_ie: Glas a athghníomhachtú

[ctx: #12356]
en: Change lock
ga_ie: Athraigh glas

[ctx: #12357]
en: Source lock
ga_ie: Glas foinse

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
ga_ie: Bhí iontráil pasfhocal bán. Bain triail as arís.

[ctx: #12360]
en: Master lock
ga_ie: Glas máistir

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
ga_ie: Córas múchtaithe má sháraítear líon na n-athiarrachtaí glasála máistir

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
ga_ie: Níl an máistircód bailí. Cuir isteach máistircód bailí le do thoil.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
ga_ie: Socruithe agus bainisteoir comhad

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
ga_ie: Socraigh mar réamhshocraithe do gach meán

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
ga_ie: Athshocróidh sé seo aon luachanna a shábháil roimhe seo. An bhfuil tú cinnte?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
ga_ie: Méid ama chun gach íomhá a thaispeáint

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
ga_ie: Úsáid éifeachtaí pan agus súmáil

[ctx: #12381]
en: Switch to visualisation on playback
ga_ie: Athraigh go léirshamhlú ar athsheinm

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
ga_ie: Clog 12 uair an chloig

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
ga_ie: clog 24 uair

[ctx: #12385]
en: Day / Month
ga_ie: Lá / Mí

[ctx: #12386]
en: Month / Day
ga_ie: Mí / Lá

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
ga_ie: Beartas príobháideachta

[ctx: #12390]
en: System uptime
ga_ie: Uptime an chórais

[ctx: #12391]
en: Minutes
ga_ie: Miontuairi

[ctx: #12392]
en: Hours
ga_ie: Uaireanta

[ctx: #12393]
en: Days
ga_ie: Laethanta

[ctx: #12394]
en: Total uptime
ga_ie: Uptime iomlán

[ctx: #12395]
en: Battery level
ga_ie: Leibhéal ceallraí

[ctx: #12396]
note: Label of button in the System Info screen asking for donations. "Thank you!" is used to convey gratitude to the users of our beloved software.
en: Thank you!
ga_ie: Go raibh maith agat!

[ctx: #12397]
note: Label of text box asking for donations
en: Kodi is brought to you with love from the Kodi Foundation, a 501(c)(3) nonprofit organization. Thank you for using our software!
ga_ie: Tugtar Kodi chugat le grá ó Fhondúireacht Kodi, eagraíocht neamhbhrabúis 501 (c) (3). Go raibh maith agat as ár mbogearraí a úsáid!

[ctx: #12398]
note: URL for donations. Do not translate.
en: kodi.tv/donate
ga_ie: kodi.tv/síntiús

[ctx: #12600]
en: Weather
ga_ie: Aimsir

[ctx: #12900]
en: Screensaver
ga_ie: Scáileán sábhálaí

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
ga_ie: OSD lánscáileán

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
ga_ie: Cluiche lánscáileán

[ctx: #12999]
en: Startup
ga_ie: Tosú

[ctx: #13000]
en: System
ga_ie: Córas

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
ga_ie: Spindown HDD láithreach

[ctx: #13002]
en: Video only
ga_ie: Físeán amháin

[ctx: #13003]
en: - Delay
ga_ie: - Moill

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
ga_ie: - Fad íosta an chomhaid

[ctx: #13005]
en: Shutdown
ga_ie: Múchadh

[ctx: #13006]
en: Add picture source
ga_ie: Cuir foinse pictiúr leis

[ctx: #13007]
en: Reset
ga_ie: Athshocraigh

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
ga_ie: Feidhm múchadh

[ctx: #13009]
en: Quit
ga_ie: Éirigh as

[ctx: #13010]
en: Hibernate
ga_ie: Gheimhridh

[ctx: #13011]
en: Suspend
ga_ie: Fionraí

[ctx: #13012]
en: Exit
ga_ie: Scoir

[ctx: #13013]
en: Reboot
ga_ie: Athosaigh

[ctx: #13014]
en: Minimise
ga_ie: Íoslaghdú

[ctx: #13015]
en: Power button action
ga_ie: Gníomh cnaipe cumhachta

[ctx: #13016]
en: Power off system
ga_ie: Córas cumhachta as

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
ga_ie: Cuir cosc ar mhúchadh

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
ga_ie: Lig múchadh díomhaoin

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
ga_ie: An bhfuil seisiún eile gníomhach, b'fhéidir os cionn ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
ga_ie: Gléas stórála inbhainte gléasta

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
ga_ie: Baineadh feiste stórála neamh

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
ga_ie: Gléas stórála bainte go rathúil

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
ga_ie: Déan iarracht freastalaithe iargúlta a dhúisceadh

[ctx: #13027]
en: Wake-on-LAN ({0:s})
ga_ie: Wake on-Lan ({0:s})

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
ga_ie: Ag fanacht leis an líonra nascadh...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
ga_ie: Theip ar Wake-on-Lan a fhorghníomhú!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
ga_ie: Ag fanacht go ndúisfidh an freastalaí...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
ga_ie: Fanacht leathnaithe go ndúisfidh an freastalaí...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
ga_ie: Ag fanacht le lainseáil seirbhísí...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
ga_ie: Fionnachtain MAC

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
ga_ie: Nuashonraithe le haghaidh {0:s}

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
ga_ie: Aimsíodh le haghaidh {0:s}

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
ga_ie: Theip ar feadh {0:s}

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
ga_ie: Ag rith íseal ar cheallraí

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
ga_ie: Scagaire Flicker

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
ga_ie: Lig don tiománaí a roghnú (gá atosú)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
ga_ie: Míchumas

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
ga_ie: Cumasaithe le linn athsheinm físe

[ctx: #13108]
en: Always enabled
ga_ie: Cumas i gcónaí

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
ga_ie: Déan an taifeach a thástáil agus a chur i bhfeidhm

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
ga_ie: Sábháil an rún seo?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
ga_ie: Ar mhaith leat an t-athrú seo a choinneáil?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
ga_ie: Uasscálú ardchaighdeáin

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
ga_ie: Míchumas

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
ga_ie: Cumasaithe le haghaidh ábhar SD

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
ga_ie: Cumas i gcónaí

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
ga_ie: Modh uasscála

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
ga_ie: Coinnigh craiceann?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
ga_ie: Taispeántais bán eile

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
ga_ie: Míchumas

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
ga_ie: Taispeántais bán

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
ga_ie: Naisc ghníomhacha braite!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
ga_ie: Má théann tú ar aghaidh, b'fhéidir nach mbeidh tú in ann an feidhmchlár seo a rialú a thuilleadh. An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat freastalaí na hócáide a stopadh?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
ga_ie: Athraigh modh Apple Iargúlta?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
ga_ie: Má tá an Apple Remote á úsáid agat faoi láthair chun an feidhmchlár seo a rialú, d'fhéadfadh dul i bhfeidhm ar an socrú seo ar do chumas leanúint ar aghaidh ag rialú é. Ar mhaith leat dul ar aghaidh?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
ga_ie: Masc Subnet

[ctx: #13160]
en: Gateway
ga_ie: Geata

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
ga_ie: DNS príomhúil

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
ga_ie: Theip ar thionscnamh

[ctx: #13170]
en: Never
ga_ie: Ná riamh

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
ga_ie: Láithreach

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
ga_ie: Tar éis {0:d} soici

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
ga_ie: Dáta suiteála HDD:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
ga_ie: Líon timthriall cumhachta HDD:

[ctx: #13200]
en: Profiles
ga_ie: Próifílí

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
ga_ie: Scrios an phróifíl '{0:s}'?

[ctx: #13202]
note: Label for reload profile confirmation dialog
en: Reload profile '{0:s}'?
ga_ie: Athlódáil próifíl '{0:s}'?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
ga_ie: An phróifíl dheireanach a lódaíodh:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
ga_ie: Anaithnid

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
ga_ie: Athscríobh

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
ga_ie: Éigeantach amháin

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
ga_ie: Clog aláraim

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
ga_ie: Eatramh clog aláraim (i nóiméad)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
ga_ie: Thosaigh, aláram i {0:d}m

[ctx: #13211]
en: Alarm!
ga_ie: Aláram!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
ga_ie: Cealaithe le {0:d}m{1:d}s ar chlé

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
ga_ie: Cuardaigh fotheidil i RArS

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh fotheideal...

[ctx: #13251]
en: Move item
ga_ie: Bogadh mír

[ctx: #13252]
en: Move item here
ga_ie: Bogadh mír anseo

[ctx: #13253]
en: Cancel move
ga_ie: Cealaigh aistriú

[ctx: #13270]
en: Hardware:
ga_ie: Crua-earraí:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
ga_ie: Úsáid LAP an chórais:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
ga_ie: Ceangailte, ach níl aon DNS ar fáil.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
ga_ie: Diosca crua

[ctx: #13277]
en: Storage
ga_ie: Stóráil

[ctx: #13278]
en: Default
ga_ie: Réamhshocrú

[ctx: #13279]
en: Network
ga_ie: Líonra

[ctx: #13280]
en: Video
ga_ie: Físeán

[ctx: #13281]
en: Hardware
ga_ie: Crua-earraí

[ctx: #13283]
en: Operating system:
ga_ie: Córas oibriúcháin:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
ga_ie: Luas LAP:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
ga_ie: Ionchódóir físe:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
ga_ie: Réiteach scáileáin:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
ga_ie: Cábla A/V:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
ga_ie: Réigiún DVD:

[ctx: #13295]
en: Internet:
ga_ie: Idirlíon:

[ctx: #13296]
en: Connected
ga_ie: Ceangailte

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
ga_ie: Níl sé ceangailte. Seiceáil socruithe líonra.

[ctx: #13298]
note: Label of the button used to disconnect a game controller from the emulated game port
en: Disconnected
ga_ie: Dícheangailte

[ctx: #13299]
en: Target temperature
ga_ie: Teocht sprioc

[ctx: #13300]
en: Fan speed
ga_ie: Luas lucht leanúna

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
ga_ie: Rialú uathoibríoch

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
ga_ie: Athshlánú luas lucht leanúna

[ctx: #13303]
en: Fonts
ga_ie: Clónna

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
ga_ie: Cumasaigh teaghráin déthreorach ag flipping

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
ga_ie: Taispeáin fothaí nuachta RSS

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
ga_ie: Taispeáin míreanna tuismitheoirí

[ctx: #13307]
en: Track naming template
ga_ie: Teimpléad ainmnithe rian

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
ga_ie: Ar mhaith leat do chóras a atosú in ionad an feidhmchlár seo amháin?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
ga_ie: Éifeacht súmáil

[ctx: #13311]
en: Float effect
ga_ie: Éifeacht snámh

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
ga_ie: Laghdú barra dubh

[ctx: #13313]
en: Restart
ga_ie: Atosú

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
ga_ie: Crossfade idir amhráin

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
ga_ie: Mionsamhlacha a athghiniúint

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
ga_ie: Mionsamhlacha athfhillteach

[ctx: #13317]
en: View slideshow
ga_ie: Féach ar taispeántas sleamhnáin

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
ga_ie: Taispeántas sleamhnáin athfhillteach

[ctx: #13319]
en: Randomise
ga_ie: Randamú

[ctx: #13320]
en: Stereo
ga_ie: Steirió

[ctx: #13321]
en: Left only
ga_ie: Ar chlé amháin

[ctx: #13322]
en: Right only
ga_ie: Ceart amháin

[ctx: #13324]
en: Background transparency
ga_ie: Trédhearcacht an chúlra

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
ga_ie: Trédhearcacht tosaigh

[ctx: #13326]
en: A/V delay
ga_ie: Moill A/V

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
ga_ie: Ní aimsíodh {0:s}

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
ga_ie: Earráid ag oscailt {0:s}

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
ga_ie: Ní féidir {0:s} a luchtú

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
ga_ie: Earráid: Lasmuigh den chuimhne

[ctx: #13332]
en: Move up
ga_ie: Bogadh suas

[ctx: #13333]
en: Move down
ga_ie: Bogadh síos

[ctx: #13334]
en: Edit label
ga_ie: Athraigh lipéad

[ctx: #13335]
en: Make default
ga_ie: Déan réamhshocrú

[ctx: #13336]
en: Remove button
ga_ie: Bain cnaipe

[ctx: #13340]
en: Leave as is
ga_ie: Fág mar atá

[ctx: #13341]
en: Green
ga_ie: Glas

[ctx: #13342]
en: Orange
ga_ie: Oráiste

[ctx: #13343]
en: Red
ga_ie: Dearg

[ctx: #13344]
en: Cycle
ga_ie: Timthriall

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
ga_ie: Mhúchadh LED ar athsheinm

[ctx: #13346]
en: Movie information
ga_ie: Faisnéis scannáin

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
ga_ie: Mír scuaine

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
ga_ie: Cuardaigh IMDb...

[ctx: #13349]
note: Label for context menu item entries for scanning new items to the video library, e.g. new episodes of a TV show.
en: Scan for new content
ga_ie: Scan le haghaidh ábhar nua

[ctx: #13350]
en: Current playlist
ga_ie: Seinmliosta reatha

[ctx: #13351]
en: Album information
ga_ie: Faisnéis albam

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
ga_ie: Mír scanadh chuig an leabharlann

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
ga_ie: Stop ag scanadh

[ctx: #13354]
en: Render method
ga_ie: Modh rindreála

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
ga_ie: Scáthóir picteilín ar chaighdeán

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
ga_ie: Forleaganacha crua-earraí

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
ga_ie: Scáthóir picteilín ardchaighdeáin

[ctx: #13358]
en: Play item
ga_ie: Seinn mír

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
ga_ie: Leag ordóg ealaíontó

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
ga_ie: Ginigh mionsamhlacha go huath

[ctx: #13361]
en: Enable voice
ga_ie: Cumasaigh guth

[ctx: #13362]
note: label for resume context menu item for video folders (like a TV show or a single season of a TV show)
en: Continue watching
ga_ie: Lean ort ag féachaint

[ctx: #13375]
en: Enable device
ga_ie: Cumasaigh gléas

[ctx: #13376]
en: Volume
ga_ie: Imleabhar

[ctx: #13377]
en: Default view mode
ga_ie: Modh amharc réamhshocrai

[ctx: #13378]
en: Default brightness
ga_ie: Gile réamhshocraithe

[ctx: #13379]
en: Default contrast
ga_ie: Codarsnacht réamhshoc

[ctx: #13380]
en: Default gamma
ga_ie: Gamma réamhshocraithe

[ctx: #13381]
en: Resume video
ga_ie: Físeán atosú

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
ga_ie: Masc guth - Port 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
ga_ie: Masc guth - Port 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
ga_ie: Masc guth - Port 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
ga_ie: Masc guth - Port 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
ga_ie: Úsáid cuardach bunaithe ar am

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
ga_ie: Teimpléad ainmnithe rian - ar dheis

[ctx: #13388]
en: Preset
ga_ie: Réamhshocraigh

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
ga_ie: Níl aon réamhshocruithe ar fáil don léirshamhlú seo

[ctx: #13390]
en: There are no settings available[CR]for this visualisation
ga_ie: Níl aon socruithe ar fáil [CR] don léirshamhlú seo

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
ga_ie: Easchur / Luchtaigh

[ctx: #13392]
en: Stream selection
ga_ie: Roghnú sruth

[ctx: #13393]
en: Calculate size
ga_ie: Ríomh méid

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
ga_ie: Méid an bhfillteán a

[ctx: #13395]
en: Video settings
ga_ie: Socruithe físe

[ctx: #13396]
en: Audio settings
ga_ie: Socruithe fuaime

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
ga_ie: Cumasaigh fotheidil

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
ga_ie: Aicearraí

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
ga_ie: Déan neamhaird ar earraí agus tú

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
ga_ie: Crossfade idir amhráin ar an albam céanna

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh {0:s}

[ctx: #13402]
en: Show track position
ga_ie: Taispeáin seasamh rian

[ctx: #13403]
en: Clear default
ga_ie: Socraigh réamhshocrú

[ctx: #13404]
note: Button label used in play disc ask resume dialog
en: Resume
ga_ie: Ag atosú

[ctx: #13405]
en: Get thumb
ga_ie: Faigh ordóg

[ctx: #13406]
en: Picture information
ga_ie: Faisnéise pictiúir

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
ga_ie: {0:s} réamhshocruithe

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
ga_ie: (Rátáil úsáideora IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
ga_ie: Barr 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
ga_ie: Tiúnaigh isteach ar Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
ga_ie: Luas lucht leanúna íosta

[ctx: #13412]
en: Play from here
ga_ie: Seinn as seo

[ctx: #13413]
en: Downloading
ga_ie: Ag íosluchtú

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
ga_ie: Taispeáin ealaíontóirí amhránaí

[ctx: #13415]
en: Render method
ga_ie: Modh rindreála

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
ga_ie: Uathoibríoch a

[ctx: #13417]
en: Allow use DXVA Video Super Resolution
ga_ie: Lig úsáid a bhaint as DXVA Video Super Resolution

[ctx: #13418]
note: Setting Player / Video
en: Use high precision processing
ga_ie: Úsáid próiseáil ardchruinneas

[ctx: #13419]
en: Software
ga_ie: Bogearraí

[ctx: #13420]
en: Remove safely
ga_ie: Bain sábháilte

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
ga_ie: Tosaigh taispeántas sleamhnáin anseo

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
ga_ie: Cuimhnigh ar an gcosán seo

[ctx: #13424]
note: Shown on context menu when a bluray:// or dvd:// playlist has already been saved Giving the user a chance to select a new one via the simple menu dialog
en: Choose playlist
ga_ie: Roghnaigh seinmliosta

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
ga_ie: Ceadaigh luasghéarú crua-earraí - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
ga_ie: Cead luasghéarú crua-earraí - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
ga_ie: Cead luasghéarú crua-earraí - DXVA2

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
ga_ie: Ceadaigh luasghéarú crua-earraí - VTBDecoder

[ctx: #13430]
en: Allow using DRM PRIME decoder
ga_ie: Ceadaigh díchódóir DRM PRIME a úsáid

[ctx: #13431]
en: Pixel shaders
ga_ie: Scáthóirí picteilín

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
ga_ie: Ceadaigh luasghéarú crua-earraí - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
ga_ie: Seinn an chéad fhíseán eile go

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
ga_ie: Seinn ach seo

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
ga_ie: Cumasaigh scálaí Ceanncheathrú le haghaidh scála thuas

[ctx: #13436]
en: Adjust display HDR mode
ga_ie: Coigeartaigh modh taispeána HDR

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
ga_ie: Is fearr leat meascthóir físe VDPAU

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration with DRM PRIME
ga_ie: Lig luasghéarú crua-earraí le DRM PRIME

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
ga_ie: Ceadaigh luasghéarú crua-earraí - MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
ga_ie: Ceadaigh luasghéarú crua-earraí - MediaCodec (Dromchla)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
ga_ie: Úsáid MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo luasghéarú crua-earraí a úsáid le haghaidh codecs MPEG- (1/2). Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin. Is gnách go ndéanann Cártaí Radeon níos sine déileáil leis seo cumasaithe.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
ga_ie: Úsáid MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun luasghéarú crua-earraí a úsáid don chodec MPEG-4. Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin. Tá fadhbanna ag roinnt crua-earraí ION leis seo a chumasú de réir réamhshocraithe.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
ga_ie: Úsáid VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun luasghéarú crua-earraí a úsáid le haghaidh codecs bunaithe ar VC-1. Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin. Ní féidir le crua-earraí AMD le VDPAU VC-1 Simple a dhíchódú.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
ga_ie: Úsáid MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo luasghéarú crua-earraí a úsáid le haghaidh codecs MPEG- (1/2). Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin. D'fhéadfadh go mbeadh déantáin glasa ag roinnt físeáin MPEG-2.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
ga_ie: Úsáid MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun luasghéarú crua-earraí a úsáid don chodec MPEG-4. Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
ga_ie: Úsáid VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun luasghéarú crua-earraí a úsáid le haghaidh codecs bunaithe ar VC-1. Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin. Go háirithe teipeann go crua ar VC-1 go crua ar chrua-earraí Intel.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
ga_ie: Úsáid VP8 VAAPI

[ctx: #13454]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP8 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun luasghéarú crua-earraí a úsáid don codec VP8. Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
ga_ie: Úsáid VP9 VAAPI

[ctx: #13456]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP9 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun luasghéarú crua-earraí a úsáid don codec VP9. Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
ga_ie: Is fearr leat modh rindreála VAAPI

[ctx: #13458]
note: This filter disables certain Android software decoders, leaving only hardware decoders available for video playback.
en: Use Decoder filter
ga_ie: Úsáid scagaire Díchódóir

[ctx: #13459]
note: Description of setting with label #13458 "Use Decoder filter"
en: Enable/Disable the filter that blocks certain Android software decoders. This filter is configurable via the [userdata]/decoderfilter.xml file.
ga_ie: Cumasach/Díchumasaigh an scagaire a chuireann bac ar dhíchódóirí bogearraí Android áirithe. Tá an scagaire seo inchumraithe tríd an gcomhad [userdata] /decoderfilter.xml.

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
ga_ie: Úsáid HEVC VAAPI

[ctx: #13461]
note: Description of setting with label #13460 "Use HEVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun luasghéarú crua-earraí a úsáid don codec HEVC. Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin.

[ctx: #13462]
note: Option for setting the PRIME render method
en: PRIME Render Method
ga_ie: Modh Render PRIME

[ctx: #13463]
note: Description of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
ga_ie: Athraíonn an rogha seo idir modhanna rindreála díreach go eitleán agus EGL.

[ctx: #13464]
note: String for options 1 of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: Direct To Plane
ga_ie: Díreach chuig an eitleán

[ctx: #13467]
en: Unlimited / 1080 (>30Hz)
ga_ie: Gan teorainn / 1080 (>30Hz)

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
ga_ie: Úsáid AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun luasghéarú crua-earraí a úsáid don codec AV1. Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin.

[ctx: #13470]
en: Use AVC VAAPI
ga_ie: Úsáid AVC VAAPI

[ctx: #13471]
note: Description of setting with label #13470 "Use AVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun luasghéarú crua-earraí a úsáid don codec AVC. Má dhíchumasaítear úsáidfear an LAP ina ionad sin.

[ctx: #13472]
en: HQ upscaler intermediate format
ga_ie: Formáid idirmheánach upscaler Ceanncheathrú

[ctx: #13473]
note: Description of setting with label #13472 "HQ upscaler intermediate format"
en: Sets the precision of the intermediate scaling buffer used in the GPU rendering path. 16 bit precision likely demands more performance. If the hardware is unable to support the selected format, Kodi will fall back to the next best format.
ga_ie: Socraíonn sé cruinneas an maoláin scálaithe idirmheánach a úsáidtear sa chonair rindreála GPU. Is dócha go n-éilíonn cruinneas 16 giotán níos mó feidhmíoch Mura féidir leis na crua-earraí tacú leis an bhformáid roghnaithe, titfidh Kodi ar ais go dtí an chéad fhormáid is fearr eile.

[ctx: #13474]
note: Value of setting with label #13472 "HQ upscaler intermediate format"
en: 8 bit per channel
ga_ie: 8 giotán in aghaidh an chainéil

[ctx: #13475]
note: Value of setting with label #13472 "HQ upscaler intermediate format"
en: 10 bit per channel
ga_ie: 10 giotán in aghaidh an chainéil

[ctx: #13476]
note: Value of setting with label #13472 "HQ upscaler intermediate format"
en: 16 bit per channel
ga_ie: 16 giotán in aghaidh an chainéil

[ctx: #13505]
en: Resample quality
ga_ie: Cáilíocht a athshamplú

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
ga_ie: Íseal (tapa)

[ctx: #13507]
en: Medium
ga_ie: Meánach

[ctx: #13508]
en: High
ga_ie: Ard

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
ga_ie: I ndáiríre ard (mall)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
ga_ie: Sync athsheinm le taispeáint

[ctx: #13511]
en: Choose art
ga_ie: Roghnaigh ealaín

[ctx: #13512]
en: Current art
ga_ie: Ealaín reatha

[ctx: #13513]
en: Remote art
ga_ie: Ealaín iargúlta

[ctx: #13514]
en: Local art
ga_ie: Ealaín áitiúil

[ctx: #13515]
en: No art
ga_ie: Gan aon ealaín

[ctx: #13516]
note: Button to add a new type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Add art type
ga_ie: Cuir cineál ealaíne leis

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
ga_ie: Tairseach do cheartú páirce

[ctx: #13518]
en: When the speed change exceeds this threshold, a pitch-correction filter will be applied. This avoids the "chipmunk voices" that normally result from speeding up a video
ga_ie: Nuair a sháraíonn an t-athrú luais an tairseach seo, cuirfear scagaire ceartúcháin pitch i bhfeidhm. Seachnaíonn sé seo na "guthanna chipmunk" a eascraíonn de ghnáth as luas a chur le físeán

[ctx: #13519]
en: Embedded art
ga_ie: Ealaín leabaithe

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
ga_ie: Fanart Leabaithe

[ctx: #13521]
note: Heading for selection of a type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Choose art type
ga_ie: Roghnaigh cineál ealaíne

[ctx: #13522]
note: label of a setting that allows splitting of albums into component discs
en: Split albums into individual discs
ga_ie: Roinn albaim i dioscaí aonair

[ctx: #13523]
note: Description of setting with label #13522 "Split albums into individual discs"
en: When enabled, opening a multi-disc album shows the discs as individual items instead of all the songs. Opening a disc then shows the songs on that disc.
ga_ie: Nuair a chumasaítear é, taispeánann albam ildiosca oscailt na dioscaí mar earraí aonair in ionad na hamhráin go léir Taispeánann diosca a oscailt ansin na hamhráin ar an diosca sin.

[ctx: #13524]
note: Label of a setting that allows original release dates to be used instead of album release date
en: Use original release date of albums for year
ga_ie: Úsáid dáta eisiúna bunaidh albaim don bhliain

[ctx: #13525]
note: Description of setting with label #13524
en: When enabled, use the original year of release rather than the album release year (if available).
ga_ie: Nuair a chumasaítear é, bain úsáid as an bhliain scaoilte bunaidh seachas bliain scaoilte an albam (má tá sé ar fáil).

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
ga_ie: Moill tar éis an ráta athnuachana a athrú

[ctx: #13551]
en: Off
ga_ie: Lasmuigh

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
ga_ie: {0:.1f} an dara ceann

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
ga_ie: {0.1f} soicind

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
ga_ie: {0:d} móiméad

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
ga_ie: {0:d} Nóiméad

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
ga_ie: Scaipeáil céimeanna

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
ga_ie: Moill a scipeáil

[ctx: #13600]
en: Apple Remote
ga_ie: Cianda Apple

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
ga_ie: Lig tosú Kodi ag baint úsáide as an iargúlta

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
ga_ie: Am moill seicheamh

[ctx: #13610]
en: Disabled
ga_ie: Míchumas

[ctx: #13611]
en: Standard
ga_ie: Caighdeánach

[ctx: #13612]
en: Universal remote
ga_ie: Cianda uilíoch

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
ga_ie: Harmony iargúlta

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
ga_ie: Earráid cianda Apple

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
ga_ie: Ní fhéadfaí tacaíocht Apple Remote a chumasú.

[ctx: #14000]
en: Stack
ga_ie: Cruach

[ctx: #14001]
en: Unstack
ga_ie: Díchuimilt

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
ga_ie: Íoslódáil comhad seinmliosta...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
ga_ie: Liosta sruthanna a íoslódáil...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
ga_ie: Liosta sruthanna parsála...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
ga_ie: Theip ar íosluchtú an liosta sruthanna

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
ga_ie: Theip ar íosluchtú an chomhaid seinmliosta

[ctx: #14009]
en: Games directory
ga_ie: Eolaire Cluichí

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
ga_ie: Athraigh go huathoibríoch go dorga bunaithe ar

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
ga_ie: Cumasaigh aistriú uathoibríoch chuig amharc

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
ga_ie: - Bain úsáid as deilbhíní mór

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
ga_ie: - Athraigh bunaithe ar

[ctx: #14014]
en: - Percentage
ga_ie: - Céatadán

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
ga_ie: Gan aon chomhaid agus ordóg amháin ar a laghad

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
ga_ie: Comhad agus ordóg amháin ar a laghad

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
ga_ie: Céatadán na n-ordaí

[ctx: #14018]
en: View options
ga_ie: Féach ar na roghanna

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
ga_ie: Athraigh cód limistéar 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
ga_ie: Athraigh cód ceantair 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
ga_ie: Athraigh cód ceantair 3

[ctx: #14022]
en: Library
ga_ie: Leabharlann

[ctx: #14023]
en: No TV
ga_ie: Gan teilifís

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
ga_ie: Téigh isteach sa bhaile mór is gaire

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
ga_ie: Taisce físeá/fuaime/DVD - diosca crua

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
ga_ie: Taisce físe - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
ga_ie: Taisce físe - Líonra áitiúil

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
ga_ie: Taisce físe - Idirlíon

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
ga_ie: Taisce fuaime - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
ga_ie: Taisce fuaime - Líonra áitiúil

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
ga_ie: Taisce fuaime - Idirlíon

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
ga_ie: Taisce DVD - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
ga_ie: Líonra áitiúil

[ctx: #14036]
en: Services
ga_ie: Seirbhísí

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
ga_ie: Taisce DVD - Líonra áitiúil

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
ga_ie: Athraigh socruithe líonra

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
ga_ie: Teastaíonn atosú chun socrú do líonra a athrú. Ar mhaith leat a atosú anois?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
ga_ie: Teorannú bandaleithead nasc

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
ga_ie: - Múchadh agus tú ag imirt

[ctx: #14044]
en: {0:d} min
ga_ie: {0:d} nóim

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
ga_ie: {0:d} soic

[ctx: #14051]
en: Time format
ga_ie: Formáid ama

[ctx: #14052]
en: Date format
ga_ie: Formáid dáta

[ctx: #14053]
en: GUI filters
ga_ie: Scagairí GUI

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
ga_ie: Úsáid scanadh cúlra

[ctx: #14056]
en: Stop scan
ga_ie: Stop scanadh

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
ga_ie: Ní féidir agus tú ag scanadh le haghaidh faisnéise na meán

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
ga_ie: Éifeacht gráin scannáin

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
ga_ie: Cuardaigh mionsamhlacha ar scaireanna iargúlta

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
ga_ie: Taisce cineál anaithnid - Idirlíon

[ctx: #14062]
en: Enter username for
ga_ie: Iontráil ainm úsáideora

[ctx: #14063]
en: Date & time
ga_ie: Dáta agus am

[ctx: #14064]
en: Set date
ga_ie: Socraigh dáta

[ctx: #14065]
en: Set time
ga_ie: Socraigh am

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
ga_ie: Cuir isteach an t-am i bhformáid UU:NN 24 uair an chloig

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
ga_ie: Cuir isteach an dáta i bhformáid LL/MM/BBBB

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
ga_ie: Cuir isteach an seoladh IP

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
ga_ie: An bhfuil fonn ort na socruithe seo a chur i bhfeidhm anois?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
ga_ie: Cuir athruithe isteach anois

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
ga_ie: Ceadaigh athainmniú agus scriosadh comhad

[ctx: #14074]
en: Set timezone
ga_ie: Socraigh crios ama

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
ga_ie: Úsáid am sábhála solais

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
ga_ie: Cuir le ceanáin

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
ga_ie: Bain ó cheanáin

[ctx: #14078]
en: Colours
ga_ie: Dathanna

[ctx: #14081]
en: File lists
ga_ie: Liostaí comhad

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
ga_ie: Úsáid fuinneog lánscáileáin

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
ga_ie: Amhráin scuaine ar roghnú

[ctx: #14086]
en: Playback
ga_ie: Athsheinm

[ctx: #14087]
en: Discs
ga_ie: Dioscaí

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
ga_ie: Seinn DVDanna go huathoi

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
ga_ie: Cló

[ctx: #14090]
en: International
ga_ie: Idirnáisiúnta

[ctx: #14091]
en: Character set
ga_ie: Sraith carachtar

[ctx: #14092]
en: Logging
ga_ie: Logáil

[ctx: #14093]
en: Security
ga_ie: Slándáil

[ctx: #14094]
en: Devices
ga_ie: Gléasanna

[ctx: #14095]
en: Power saving
ga_ie: Sábháil cumhachta

[ctx: #14096]
en: Rip
ga_ie: Rois

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
ga_ie: Gníomh iontráil CD fuaime

[ctx: #14098]
en: Play
ga_ie: Seinn

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
ga_ie: Bain diosca amach nuair a bhíonn an rianadh CD críochnaithe

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
ga_ie: Stop CD a rianadh

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
ga_ie: Próiseáil

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
ga_ie: Modh athsheinm Blu-ray

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
ga_ie: Seinn príomhscannán

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
ga_ie: Taispeáin roghchlár simplithe

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
ga_ie: Aonad teochta

[ctx: #14106]
en: Speed unit
ga_ie: Aonad Luais

[ctx: #14107]
en: Time format
ga_ie: Formáid ama

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
ga_ie: Úsáid formáid 12 / 24 uair an chloig

[ctx: #14109]
en: Short date format
ga_ie: Formáid dáta gairid

[ctx: #14110]
en: Long date format
ga_ie: Formáid dáta fada

[ctx: #14111]
en: Events
ga_ie: Imeachtaí

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
ga_ie: Cumasaigh logáil imeachtaí

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
ga_ie: Cumasaigh logáil imeachtaí fógra

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
ga_ie: Taispeáin log imeachta

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
ga_ie: Bunúsach

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
ga_ie: Eolas

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
ga_ie: Rabhadh

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
ga_ie: Earráid

[ctx: #14119]
note: Label to show the currently active/displayed event level in the event log window
en: Level: {0:s}
ga_ie: Leibhéal: {0:s}

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
ga_ie: Taispeáin leibhéal níos airde

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
ga_ie: Cód Réigiún Blu-ray

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
ga_ie: Réigiún A

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
ga_ie: Réigiún B

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
ga_ie: Réigiún C

[ctx: #14125]
note: This is in the context of input devices!
en: Input
ga_ie: Ionchur

[ctx: #14126]
en: Whitelist
ga_ie: Liosta bán

[ctx: #14127]
en: Allow 3:2 pulldown refresh rates
ga_ie: Ceadaigh rátaí athnuachana tarraingthe síos 3:2

[ctx: #14128]
en: Allow double refresh rates
ga_ie: Lig rátaí athnuachana dúbailte

[ctx: #14187]
en: Advanced
ga_ie: Ardleibhéal

[ctx: #14188]
en: Player audio/video queues
ga_ie: Scuainí fuaime/físe seinnteoir

[ctx: #14200]
en: Player
ga_ie: Imreoir

[ctx: #14201]
en: Player settings
ga_ie: Socruithe imreoir

[ctx: #14202]
en: Library
ga_ie: Leabharlann

[ctx: #14203]
en: Library settings
ga_ie: Socruithe leabharlainne

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
ga_ie: PVR agus Teilifíse Beo

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
ga_ie: Socruithe PVR agus Teilifíse Beo

[ctx: #14206]
en: Interface
ga_ie: Comhéadan

[ctx: #14207]
en: Interface settings
ga_ie: Socruithe comhéadain

[ctx: #14208]
en: Service settings
ga_ie: Socruithe seirbhíse

[ctx: #14209]
en: System settings
ga_ie: Socruithe an chórais

[ctx: #14210]
en: Profile settings
ga_ie: Socruithe próifíle

[ctx: #14211]
en: Media
ga_ie: Meáin

[ctx: #14212]
en: Media settings
ga_ie: Socruithe meán

[ctx: #14215]
en: Videos
ga_ie: Físeáin

[ctx: #14216]
en: Music
ga_ie: Ceol

[ctx: #14217]
en: Pictures
ga_ie: Pictiúir

[ctx: #14218]
en: Language
ga_ie: Teanga

[ctx: #14219]
en: Databases
ga_ie: Bunachair sonraí

[ctx: #14220]
en: Display
ga_ie: Taispeáin

[ctx: #14221]
en: Audio
ga_ie: Fuaim

[ctx: #14222]
en: Regional
ga_ie: Réigiúnach

[ctx: #14223]
en: Control
ga_ie: Rialú

[ctx: #14224]
en: Startup
ga_ie: Tosú

[ctx: #14225]
en: Network Control
ga_ie: Rialú Líonra

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
ga_ie: Foinsí a bhainistiú

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
ga_ie: Socruithe Tosaithe

[ctx: #14230]
en: Actions
ga_ie: Gníomhartha

[ctx: #14231]
en: Processing
ga_ie: Próiseáil

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
ga_ie: Steiréasópach 3D

[ctx: #14233]
en: Teletext
ga_ie: Teiléacs

[ctx: #14235]
en: Download Services
ga_ie: Íoslódáil Seirbhís

[ctx: #14236]
en: Video Library
ga_ie: Leabharlann Físe

[ctx: #14237]
en: Music Library
ga_ie: Leabharlann Ceoil

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
ga_ie: Liostaí agus Radhairc

[ctx: #14241]
en: Metadata
ga_ie: Meiteashonraí

[ctx: #14242]
en: Videos...
ga_ie: Físeáin...

[ctx: #14243]
en: Music...
ga_ie: Ceol...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
ga_ie: Pictiúir...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
ga_ie: Nuashonraigh an leabharlann ag am tosaithe

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
ga_ie: Folaigh dul chun cinn nuashonruithe leabharlainne

[ctx: #14247]
en: Clean library
ga_ie: Leabharlann glan

[ctx: #14248]
en: Export library
ga_ie: Leabharlann Easp

[ctx: #14249]
en: Import library
ga_ie: Iompórtáil leab

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
ga_ie: Díchódóir Fuaime

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
ga_ie: Pasadh Fuaime

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
ga_ie: Codladh/Múchadh

[ctx: #14256]
en: Wake
ga_ie: Dúscailt

[ctx: #14260]
en: Debug
ga_ie: Dífhabhtú

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
ga_ie: Cumraigh craiceann...

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
ga_ie: Formáidí Aonaid

[ctx: #14271]
en: Region default format
ga_ie: Formáid réamhshocraithe

[ctx: #14275]
en: Application control
ga_ie: Rialú iarratais

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
ga_ie: Ceadaigh cianrialtán ó fheidhmchláir ar an gcóras seo

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
ga_ie: Ceadaigh cianrialtán ó fheidhmchláir ar chórais eile

[ctx: #14280]
en: Maintenance
ga_ie: Cothabháil

[ctx: #14281]
en: Clean image cache
ga_ie: Glan taisce íomhá

[ctx: #14282]
en: Immediately remove unused images from the cache - images not associated with an item in the media library nor viewed recently. Kodi does this over time in the background.
ga_ie: Bain íomhánna neamhúsáidte as an taisce láithreach - íomhánna nach mbaineann le mír i leabharlann na meán ná a bhreathnaíodh Déanann Kodi é seo le himeacht ama sa chúlra.

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
ga_ie: Cainéil

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
ga_ie: Deilbhíní

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
ga_ie: Nuashonruithe

[ctx: #14304]
note: pvr "RDS" settings group label
en: RDS Radio
ga_ie: Raidió RDS

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
ga_ie: {0:d} Theip ar earraí a onnmhairiú

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
ga_ie: Foinse nach bhfuil ar fáil

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
ga_ie: Cad ba mhaith leat a dhéanamh le míreanna meán ó {0:s}

[ctx: #15014]
en: Keep
ga_ie: Coinnigh

[ctx: #15015]
en: Remove
ga_ie: Bain

[ctx: #15016]
en: Games
ga_ie: Cluichí

[ctx: #15019]
en: Add
ga_ie: Cuir

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
ga_ie: Modhanna atá ar fáil

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
ga_ie: Modhanna gníomhacha

[ctx: #15052]
en: Password
ga_ie: Pasfhocal

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
ga_ie: Modhanna gníomhacha a ghlan

[ctx: #15067]
en: Close
ga_ie: Dún

[ctx: #15100]
en: Library
ga_ie: Leabharlann

[ctx: #15101]
en: Database
ga_ie: Bunachar Sonraí

[ctx: #15102]
en: * All albums
ga_ie: * Gach albaim

[ctx: #15103]
en: * All artists
ga_ie: * Gach ealaíontóirí

[ctx: #15104]
en: * All songs
ga_ie: * Gach amhrán

[ctx: #15105]
en: * All genres
ga_ie: * Gach seánra

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
ga_ie: Craiceann tógtha

[ctx: #15107]
en: Buffering...
ga_ie: Maolán...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
ga_ie: Fuaimeanna GUI

[ctx: #15109]
en: Skin default
ga_ie: Réamhshocrú craicinn

[ctx: #15110]
en: Larger font size
ga_ie: Méid cló níos mó

[ctx: #15111]
en: Theme
ga_ie: Téama

[ctx: #15112]
en: Default theme
ga_ie: Téama réamhshocraithe

[ctx: #15207]
en: Connected
ga_ie: Ceangailte

[ctx: #15208]
en: Not connected
ga_ie: Níl ceangailte

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
ga_ie: Seinn ag baint úsáide as...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
ga_ie: Úsáid sioncrónú A/V réidh

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
ga_ie: Folaigh ainmneacha comhaid i radharc ordóg

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
ga_ie: Seinn i mód páirtí

[ctx: #15217]
note: Label for actions associated with favourites
en: Action
ga_ie: Gníomhaíocht

[ctx: #15218]
note: Label for an action associated with a favourite.
en: Play media
ga_ie: Seinn meáin

[ctx: #15219]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Show picture
ga_ie: Taispeáin pictiúr

[ctx: #15220]
note: Label for an action associated with a favourite. Placeholder will be filled with the name of the window the favourite's content will be displayed in.
en: Show content in "{}"
ga_ie: Taispeáin ábhar i "{}"

[ctx: #15221]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute script
ga_ie: Forghníomhú script

[ctx: #15222]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute Android app
ga_ie: Feidhmiú aip Android

[ctx: #15223]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute add-on
ga_ie: Forghníomhú breiseán

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
ga_ie: Eile / Anaithnid

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
ga_ie: Soláthraí

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
ga_ie: Conair nach bhfuarthas nó ní bhailí

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
ga_ie: Ní raibh in ann nascadh le freastalaí líonra

[ctx: #15302]
en: No servers found
ga_ie: Níl aon freastalaithe le fáil

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
ga_ie: Níor aimsíodh grúpa oibre

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
ga_ie: Foinse il-chonair a oscailt

[ctx: #15311]
en: Path:
ga_ie: Conair:

[ctx: #15312]
note: Game settings category name
en: Achievements
ga_ie: Éachtaí

[ctx: #15313]
note: Group label for Achievements category in game settings
en: Login to RetroAchievements
ga_ie: Logáil isteach ar RetroAchievements

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
ga_ie: Sábháil

[ctx: #15315]
note: Caption for "Save" button in the in-game savestate manager
en: Save progress to a new save file
ga_ie: Sábháil dul chun cinn chuig comhad sábhála nua

[ctx: #15316]
note: Label for savestates created automatically by "Autosave" function
en: Autosave
ga_ie: Uathshábháil

[ctx: #16000]
en: General
ga_ie: Ginearálta

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
ga_ie: Cuardach Idirlín

[ctx: #16003]
en: Player
ga_ie: Imreoir

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
ga_ie: Seinn meáin ó dhiosca

[ctx: #16008]
en: Enter new title
ga_ie: Cuir isteach teideal nua

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
ga_ie: Cuir isteach ainm an scannáin

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
ga_ie: Cuir isteach ainm an phróifíle

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
ga_ie: Cuir isteach ainm an albam

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
ga_ie: Cuir isteach ainm an seinmliosta

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
ga_ie: Cuir isteach ainm comhaid nua

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
ga_ie: Cuir isteach ainm fillteán

[ctx: #16015]
en: Enter directory
ga_ie: Cuir isteach eolaire

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
ga_ie: Roghanna atá ar fáil: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
ga_ie: Cuir isteach sreang cuardaigh

[ctx: #16018]
en: None
ga_ie: Níl aon

[ctx: #16019]
en: Auto select
ga_ie: Roghnaigh Auto

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
ga_ie: Bob - Inbhéartaithe

[ctx: #16023]
en: Choose operator
ga_ie: Roghnaigh oibreoir

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
ga_ie: Ag cealú...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
ga_ie: Cuir isteach ainm an ealaíontóir

[ctx: #16026]
en: Playback failed
ga_ie: Theip ar athsheinm

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
ga_ie: Theip ar earra amháin nó níos mó a imirt. Seiceáil an logáil le haghaidh tuilleadh faisnéise faoin teachtaireacht seo.

[ctx: #16028]
en: Enter value
ga_ie: Cuir isteach luach

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
ga_ie: Seiceáil an logáil le haghaidh tuilleadh faisnéise faoin teachtaireacht seo.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
ga_ie: Cuireadh deireadh leis an modh páirtí.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
ga_ie: Níl aon amhráin meaitseála sa leabharlann.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
ga_ie: Ní raibh in ann bunachar sonraí a thionscnamh.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
ga_ie: Ní féidir bunachar sonraí a oscailt.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
ga_ie: Ní raibh in ann amhráin a fháil ón mbunachar sonraí.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
ga_ie: Seinmliosta mód páirtí

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
ga_ie: Deinterlace (leath)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
ga_ie: Físeán Deinterlace

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
ga_ie: Modh Deinterlace

[ctx: #16039]
en: Off
ga_ie: As

[ctx: #16041]
en: On
ga_ie: Ar

[ctx: #16100]
en: All videos
ga_ie: Gach físeán

[ctx: #16101]
en: Unwatched
ga_ie: Gan féachaint

[ctx: #16102]
en: Watched
ga_ie: Breathnaigh

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
ga_ie: Marca mar a bhreathnaigh

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
ga_ie: Marcáil mar nach bhfuil breathnú orthu

[ctx: #16105]
en: Edit title
ga_ie: Cuir teideal in eagar

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
ga_ie: Bainistigh...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
ga_ie: Athraigh teideal sórtála

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
ga_ie: Cuireadh deireadh leis an oibríocht

[ctx: #16201]
en: Copy failed
ga_ie: Theip ar an gcóip

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
ga_ie: Theip ar chomhad amháin ar a laghad a chóipeáil. Seiceáil an logáil le haghaidh tuilleadh faisnéise faoin teachtaireacht seo.

[ctx: #16203]
en: Move failed
ga_ie: Theip ar bhogadh

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
ga_ie: Theip ar chomhad amháin ar a laghad a bhogadh. Seiceáil an logáil le haghaidh tuilleadh faisnéise faoin teachtaireacht seo.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
ga_ie: Theip ar scriosadh

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
ga_ie: Theip ar chomhad amháin ar a laghad a scriosadh. Seiceáil an logáil le haghaidh tuilleadh faisnéise faoin teachtaireacht seo.

[ctx: #16296]
note: Name of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Pixelate
ga_ie: Picteilín

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
ga_ie: Réidh

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
ga_ie: Modh scála físe

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
ga_ie: An comharsa is gaire

[ctx: #16303]
en: Bicubic (B-Spline)
ga_ie: Bicúbach (B- Splíona)

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
ga_ie: Bicubic (bogearraí)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
ga_ie: Lanczos (bogearraí)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
ga_ie: Sinc (bogearraí)

[ctx: #16310]
en: Temporal
ga_ie: Aimseartha

[ctx: #16311]
en: Temporal / Spatial
ga_ie: Amalach/Spásúil

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
ga_ie: VDPAU - Laghdú torainn

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
ga_ie: VDPAU - Géar

[ctx: #16314]
en: Bicubic (Mitchell)
ga_ie: Bicúbach (Mitchell)

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
ga_ie: Lanczos3 - Optamaithe

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
ga_ie: Amalach (leath)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
ga_ie: Amalach/Spásúil (leath)

[ctx: #16319]
en: DXVA
ga_ie: DXV

[ctx: #16320]
en: DXVA
ga_ie: DXV

[ctx: #16321]
en: Bicubic (Catmull-Rom)
ga_ie: Bicúbach (Catmull-Rom)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
ga_ie: Spline36 - Optamaithe

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
ga_ie: Bogearraí - Blend

[ctx: #16326]
en: Bicubic (0,0.75)
ga_ie: Bicubic (0.0.75)

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
ga_ie: VAAPI - Tairiscint oiriúnaitheach

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
ga_ie: VAAPI - Tairiscint cúitimh

[ctx: #16330]
en: Bicubic (0,1.)
ga_ie: Bicubic (0.1.)

[ctx: #16334]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16334
en: Bob (half)
ga_ie: Bob (leath)

[ctx: #16335]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16335
en: IMX - Advanced (half)
ga_ie: IMX - Ardleibhéil (leath)

[ctx: #16336]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16336
en: IMX - Advanced
ga_ie: IMX - Ardleibhéal

[ctx: #16400]
en: Post-processing
ga_ie: Iar-phróiseáil

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
ga_ie: Taispeáin an t-am codlata

[ctx: #17997]
en: {0:d} MByte
ga_ie: {0:d} MBeart

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
ga_ie: {0:d} uaireanta

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
ga_ie: {0:d} laethanta

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
ga_ie: Athraigh go cainéal

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
ga_ie: Déan na focail chuardaigh a scaradh trí AND, OR agus/or NOT a úsáid.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
ga_ie: nó bain úsáid as frásaí chun meaitseáil chruinn a fháil, cosúil le "The wizard of Oz".

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
ga_ie: Faigh cosúil

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
ga_ie: Treoir allmhairithe ó chliaint

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
ga_ie: Faisnéis sruth PVR

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
ga_ie: Gléas glacadh

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
ga_ie: Stádas gléas

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
ga_ie: Cáilíocht comhartha

[ctx: #19012]
note: label for PVR backend name in system information's PVR section
en: PVR backend
ga_ie: Cúltaca PVR

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
ga_ie: Saor in aisce chun aer

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
ga_ie: Seasta

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
ga_ie: Criptiú

[ctx: #19016]
note: unused?
en: PVR backend {0:d} - {1:s}
ga_ie: Cúltaca PVR {0:d} - {1:s}

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
ga_ie: Taifeadtaí

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
ga_ie: Fillteán le deilbhíní cainéal

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
ga_ie: Cainéil

[ctx: #19020]
note: generic label for 'Live TV' used in different places
en: TV
ga_ie: Teilifís

[ctx: #19021]
note: generic label for pvr-provided 'Radio' used in different places
en: Radio
ga_ie: Raidió

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
ga_ie: I bhfolach

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
ga_ie: Cainéal teilifíse

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
ga_ie: Cainéil raidió

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
ga_ie: Taifeadtaí le teacht

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
ga_ie: Cuir lasc ama leis...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
ga_ie: Gan aon torthaí cuardaigh

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
ga_ie: Gan iontrálacha treoracha

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
ga_ie: Cainéal

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
ga_ie: Anois

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
ga_ie: Ar Aghaidh

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
ga_ie: Amlíne

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
ga_ie: Eolas

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
ga_ie: Tá lasc ama socraithe cheana féin don ócáid seo

[ctx: #19035]
note: message box text stating that a pvr channel could not be played.
en: {0:s} can't be played.
ga_ie: Ní féidir {0:s} a imirt.

[ctx: #19036]
en: This recording can't be played.
ga_ie: Ní féidir an taifeadadh seo a sheinm.

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
ga_ie: Taispeáin cáilíocht comhartha

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
ga_ie: Níl tacaíocht ag an gcúltaca PVR.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
ga_ie: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an cainéal seo a cheilt?

[ctx: #19040]
en: Timers
ga_ie: Amadóirí

[ctx: #19041]
note: Label for button to refresh the channel logos
en: Refresh channel logos
ga_ie: Athnuaigh lógónna cain

[ctx: #19042]
note: label for PVR backend number of channel groups in system information's PVR section
en: Channel Groups
ga_ie: Grúpaí Cainéal

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
ga_ie: Taifeadadh

[ctx: #19044]
en: Please check your configuration.
ga_ie: Seiceáil do chumraíocht le do thoil.

[ctx: #19045]
en: No PVR clients have been started yet. Wait for the PVR clients to start up.
ga_ie: Níor tosaíodh aon chliaint PVR fós. Fan go dtosóidh na cliaint PVR suas.

[ctx: #19046]
en: New channel
ga_ie: Cainéal nua

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
ga_ie: Eolas ar an gclár

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
ga_ie: Bainisteoir grúpa

[ctx: #19049]
en: Show channel
ga_ie: Taispeáin cainéal

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
ga_ie: Taispeáin bealaí infheic

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
ga_ie: Taispeáin cainéil folach

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
ga_ie: Bogadh cainéal chuig:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
ga_ie: Faisnéis taifeadta

[ctx: #19054]
note: Header label for hide channel confirmation message box and context menu item label
en: Hide channel
ga_ie: Folaigh cainéal

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
ga_ie: Níl aon fhaisnéis ar fáil

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
ga_ie: Uaireadóir nua

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
ga_ie: Uaireadóir faoi mhíchumas

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
ga_ie: Uaireadóir cumasaithe

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
ga_ie: Stop taifeadadh

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
ga_ie: Scrios lasc ama

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
ga_ie: Cuir lasc ama leis

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
ga_ie: Sórtáil de réir: Cainéal

[ctx: #19063]
note: Label for epg grid window "jump to grid start" (oldest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First programme
ga_ie: An chéad chlár

[ctx: #19064]
note: Label for epg grid window "jump to grid end" (youngest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last programme
ga_ie: An clár deireanach

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
ga_ie: Socruithe lasc ama

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
ga_ie: Dheilbhíní cainéal

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
ga_ie: Tá an ócáid seo á thaifeadadh cheana féin.

[ctx: #19068]
note: Label for recording settings dialog header
en: Recording settings
ga_ie: Socruithe taifeadta

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
ga_ie: Treoir

[ctx: #19070]
note: Label for epg grid window "jump to now" (current programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Current programme
ga_ie: Clár reatha

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
ga_ie: Eatraimh nuashonrai

[ctx: #19072]
note: Dialog warning text for invalid timer setting
en: In order to add/update a timer the end date and time must be greater than the start date and time.
ga_ie: Chun lasc ama a shuimiú/a nuashonrú ní mór don dáta deiridh agus an t-am deiridh a bheith níos mó ná an dáta agus an t-am tosaigh.

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
ga_ie: Lasc cainéal moill

[ctx: #19074]
en: Active
ga_ie: Gníomhach

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
ga_ie: Ainm

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
ga_ie: Fillteán

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
ga_ie: Folaigh faoi mhíchumas

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
ga_ie: Cainéal

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
ga_ie: Laethanta na seachtaine

[ctx: #19080]
note: used by several skins
en: Begin
ga_ie: Tús

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
ga_ie: Deireadh

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
ga_ie: Tosaíocht

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
ga_ie: Saolré

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
ga_ie: An chéad lá

[ctx: #19085]
note: default for channels without a name. place holder will be filled with channel number.
en: Unknown channel {0:s}
ga_ie: Cainéal anaithnid {0:s}

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
ga_ie: Gníomh taifeadta ar an toirt

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
ga_ie: Taifeadadh seó reatha (má tá sonraí treorach ar fáil)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
ga_ie: Taifead ar feadh tréimhse seasta ama (Fad taifeadta láithreach)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
ga_ie: Fiafraigh cad atá le déanamh

[ctx: #19090]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record the next {0:d} minutes
ga_ie: Taifeadadh na chéad {0:d} nóiméad eile

[ctx: #19091]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record current show ({0:s})
ga_ie: Taifeadadh seó reatha ({0:s})

[ctx: #19092]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record next show ({0:s})
ga_ie: Taifead an chéad seó eile ({0:s})

[ctx: #19093]
note: Instant recording summary. Expands to "Instant recording: <recording start and end times>", for example "Instant recording: 31/05/2016 from 9:00 to 11:00"
en: Instant recording: {0:s}
ga_ie: Taifeadadh láithreach: {0:s}

[ctx: #19094]
note: error message displayed in case adding a timer failed because no suitable epg-based timer type could be found.
en: Timer creation failed. Unsupported timer type.
ga_ie: Theip ar chruthú ama. Cineál lasc ama gan tacaíocht.

[ctx: #19095]
note: error message displayed in case adding a timer rule failed because no suitable epg-based timer rule type could be found.
en: Timer rule creation failed. Unsupported timer type.
ga_ie: Theip ar chruthú riail ama. Cineál lasc ama gan tacaíocht.

[ctx: #19096]
note: label of a value for default epg event select action, where the action is choosen depending on whether the event is in the past, now or in the future
en: "Smart select"
ga_ie: "Roghnaigh cliste"

[ctx: #19097]
note: label of the help text for the name edit field in PVR timer and recording settings dialog
en: Enter the name for the timer
ga_ie: Cuir isteach an t-ainm don lasc ama

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
ga_ie: Rabhadh!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
ga_ie: Seirbhís

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
ga_ie: Soláthraí

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
ga_ie: Athraigh go cainéal eile le do thoil.

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
ga_ie: Téigh go dtí an cainéal

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
ga_ie: Cuir isteach ainm an fhillteáin don taifeadadh

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
ga_ie: Roghnaigh cainéal le do thoil

[ctx: #19106]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: Next recording on
ga_ie: An chéad taifeadadh eile ar

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
ga_ie: ag

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
ga_ie: Flamhráite Fallback

[ctx: #19109]
note: message box text stating that a timer could not be saved
en: Could not save the timer.
ga_ie: Ní fhéadfaí an lasc ama a shábháil.

[ctx: #19110]
note: message box text stating that a timer could not be deleted
en: Could not delete the timer.
ga_ie: Ní fhéadfaí an lasc ama a scriosadh.

[ctx: #19111]
note: message box text stating that a PVR backend error occurred
en: PVR backend error.
ga_ie: Earráid cúltaca PVR.

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
ga_ie: An taifeadadh seo a scriosadh?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
ga_ie: Scrios gach taifeadadh san fhillteán seo?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
ga_ie: Leagan

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
ga_ie: Seoladh

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
ga_ie: Méid diosca

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
ga_ie: Cuardaigh cainéil

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
ga_ie: Ní féidir feidhmeanna PVR a úsáid agus tú ag cuardach.

[ctx: #19119]
note: channel scan backend selection dialog text
en: On which backend do you want to search?
ga_ie: Cén cúltaca ar mhaith leat cuardach a dhéanamh?

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
ga_ie: Uimhir chliaint

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
ga_ie: Seachain athrá

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
ga_ie: Tá an lasc ama seo fós ag taifeadadh. An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an lasc ama seo a scriosadh?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
ga_ie: Cainéil aeir saor in aisce amháin

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
ga_ie: Déan neamhaird de na hamadóirí láithreacha

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
ga_ie: Déan neamhaird de thaifid láithreacha

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
ga_ie: Am tosaigh

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
ga_ie: Am deiridh

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
ga_ie: Dáta tosaigh

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
ga_ie: Dáta deiridh

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
ga_ie: Fad íosta

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
ga_ie: Fad uasta

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
ga_ie: Cuir seánraí anaithnid

[ctx: #19133]
en: Search string
ga_ie: Cuardaigh sreang

[ctx: #19134]
en: Include description
ga_ie: Cuir Cur síos san

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
ga_ie: Cás-íogair

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
ga_ie: Cainéal ar fáil

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
ga_ie: Níl aon ghrúpaí sainithe. Cruthaigh grúpa ar dtús

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
ga_ie: Rialacha ama

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
ga_ie: Ainm an ghrúpa nua

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
ga_ie: Cuardaigh...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
ga_ie: Grúpa

[ctx: #19142]
en: Search guide
ga_ie: Treoir cuardaigh

[ctx: #19143]
en: Group management
ga_ie: Bainistíocht grúpa

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
ga_ie: Níl aon ghrúpaí sainmh

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
ga_ie: Grúpáilte

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
ga_ie: Grúpaí

[ctx: #19147]
note: Dialog warning text for lifetime recording setting
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
ga_ie: Má shocraíonn saolré an taifeadta seo go laethanta {0:d}, rachaidh an taifeadadh in éag láithreach, rud a d'fhéadfadh an taifeadadh a scriosadh láithreach mar thoradh air. Ar aghaidh ar aon nós?

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
ga_ie: Cainéal

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
ga_ie: Lu

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
ga_ie: Má

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
ga_ie: Cé

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
ga_ie: Dé

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
ga_ie: Ao

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
ga_ie: Do

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
ga_ie: ó

[ctx: #19157]
en: Next recording
ga_ie: Taifeadadh eile

[ctx: #19158]
en: Currently recording
ga_ie: Taifeadadh faoi láthair

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
ga_ie: ó

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
ga_ie: chuig

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
ga_ie: am ar bith

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
ga_ie: Taifeadadh gníomh

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
ga_ie: Taifeadtaí

[ctx: #19164]
note: error box text stating that recording could not be started
en: Could not start recording.
ga_ie: Ní fhéadfaí taifeadadh a thosú.

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
ga_ie: Athraigh

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
ga_ie: Faisnéis PVR

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
ga_ie: Scanadh le haghaidh deilbhíní ar iarraid

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
ga_ie: Taifeadtaí scriosta agus in-aisghabháilte

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
ga_ie: Folaigh bosca faisnéise físe

[ctx: #19170]
note: error box text stating that recording could not be stopped
en: Could not stop recording.
ga_ie: Ní fhéadfaí stop a chur le taifeadadh.

[ctx: #19171]
note: pvr settings "start playback full screen" setting label
en: Switch to full screen
ga_ie: Athraigh go scáileán iomlán

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
ga_ie: Fad taifeadta láithreach

[ctx: #19173]
note: generic label for 'Live TV channel groups' used in different places
en: TV channel groups
ga_ie: Grúpaí cainéal teilifís

[ctx: #19174]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channel groups' used in different places
en: Radio channel groups
ga_ie: Grúpaí cainéil raidió

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
ga_ie: Am pádála tosaithe réamhshocraithe

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
ga_ie: Am padála deiridh réamhshocraithe

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
ga_ie: Athsheinm

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
ga_ie: Taispeáin faisnéis chainéil agus cainéil á athrú

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
ga_ie: Scriosta

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
ga_ie: Cainéal teilifíse

[ctx: #19181]
note: pvr settings "Menu / OSD" category label
en: Menu / OSD
ga_ie: Roghchlár / OSD

[ctx: #19182]
note: pvr settings "future epg days to display" setting value
en: Future days to display
ga_ie: Laethanta amach anseo le taispeáint

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
ga_ie: Cainéil raidió

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
ga_ie: Taifeadtaí scriosta

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
ga_ie: Sonraí soiléir

[ctx: #19186]
note: message box text for pvr data reset confirmation
en: All selected data will be cleared. Some information cannot be restored from the clients afterwards. Proceed anyway?
ga_ie: Glanfar na sonraí roghnaithe go léir. Ní féidir roinnt faisnéise a chur ar ais ó na cliaint ina dhiaidh sin. Ar aghaidh ar aon nós?

[ctx: #19187]
note: progress dialog text shown while purging pvr data
en: Clearing data.
ga_ie: Sonraí a ghlanadh.

[ctx: #19188]
note: message box text for epg data reset confirmation
en: All guide data will be cleared. Are you sure?
ga_ie: Déanfar na sonraí treoracha go léir a ghlanadh. An bhfuil tú cinnte?

[ctx: #19189]
note: message box text stating that the PVR backend forbids to record a given epg event.
en: The PVR backend does not allow to record this event.
ga_ie: Ní cheadaíonn cúltaca PVR an ócáid seo a thaifeadadh.

[ctx: #19190]
note: generic "play program" label used in different places
en: Play programme
ga_ie: Clár súgartha

[ctx: #19191]
en: PVR service
ga_ie: Seirbhís PVR

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
ga_ie: Ní thacaíonn aon cheann de na cúltaca PVR ceangailte le scanadh le haghaidh cainéil.

[ctx: #19193]
note: error message box text stating that a given pvr channel could not be played
en: The channel scan can't be started.
ga_ie: Ní féidir scanadh an chainéil a thosú.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
ga_ie: Lean ar aghaidh?

[ctx: #19195]
note: pvr settings "delay mark last watched" setting label
en: Delay mark last watched
ga_ie: An marc moill a bhreathnaigh sé

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
ga_ie: Gníomhartha sonracha cliant PVR

[ctx: #19197]
note: text for "recording started on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording started on: {0:s}
ga_ie: Cuireadh tús le taifeadadh ar: {0:s}

[ctx: #19198]
note: text for "recording finished on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording finished on: {0:s}
ga_ie: Críochnaithe an taifeadadh ar: {0:s}

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
ga_ie: Bainisteoir cainéal

[ctx: #19200]
en: Guide source:
ga_ie: Foinse treorach:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
ga_ie: Ainm cainéal:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
ga_ie: Deilbhín cainéal:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
ga_ie: Athraigh cainéal

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
ga_ie: Cainéal nua

[ctx: #19205]
en: Group management
ga_ie: Bainistíocht grúpa

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
ga_ie: Treoir ghníomhachtaithe:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
ga_ie: Grúpa:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
ga_ie: Cuir isteach ainm an chainéil nua

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
ga_ie: Cúlcheann fíorúil Kodi

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
ga_ie: Cliant

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
ga_ie: Scrios cainéal

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
ga_ie: Tá athruithe sa liosta seo

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
ga_ie: Roghnaigh backend

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
ga_ie: Cuir isteach URL bailí don chainéal nua

[ctx: #19215]
note: generic label for PVR reminders used in different places
en: Reminders
ga_ie: Meabhrúcháin

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
ga_ie: Gach cainéal raidió

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
ga_ie: Gach cainéal teilifíse

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
ga_ie: Infheicthe

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
ga_ie: Cainéil neamhghrúpa

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
ga_ie: Cainéil i

[ctx: #19222]
en: Guide
ga_ie: Treoir

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
ga_ie: Ní fhéadfaí aon bhreiseán PVR a chumasú. Seiceáil do shocruithe nó an log le haghaidh tuilleadh faisnéise.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
ga_ie: Taifeadadh a ghearradh

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
ga_ie: Taifeadadh sceide

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
ga_ie: Cuireadh tús leis an

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
ga_ie: Taifeadadh críochnai

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
ga_ie: Scriosta lasc ama

[ctx: #19229]
note: pvr settings "past epg days to display" setting value
en: Past days to display
ga_ie: Laethanta anuas le taispeáint

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
ga_ie: Cosc a thabhairt ar nuashonruithe

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
ga_ie: Úsáid ordú cainéil ó chúltaca(í)

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
ga_ie: Torthaí cuardaigh ghlan

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
ga_ie: Taispeáin fógra ar nuashonruithe lasc ama

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
ga_ie: Úsáid uimhreacha cainéal ón gcúltaca

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
ga_ie: Tá bainisteoir PVR ag tosú

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
ga_ie: Cainéil á luchtú ó chli

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
ga_ie: Uaireoirí luchtaithe ó chliaint

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
ga_ie: Taifeadtaí á lódáil ó chliaint

[ctx: #19239]
note: label for PVR client creation progress control
en: Creating PVR clients
ga_ie: Cliaint PVR a chruthú

[ctx: #19240]
note: label for pvr settings client priorities control and client priorities dialog heading.
en: Client priorities
ga_ie: Tosaíochtaí cliant

[ctx: #19241]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer (read-only)
en: View timer
ga_ie: Amharc ar lasc ama

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
ga_ie: Athraigh lasc ama

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
ga_ie: Cuir riail ama in eagar

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
ga_ie: Am díomhaoin cúltaca

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
ga_ie: Ordú Wakeup

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
ga_ie: Wakeup sula ndéantar taifeadadh

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
ga_ie: Dúisceadh laethúil

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
ga_ie: Am dúiseála laethúil (UU:NN:SS)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
ga_ie: Cainéil scagaire

[ctx: #19250]
note: Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV and radio channels
ga_ie: Cainéal teilifíse agus raidió

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
ga_ie: Nuashonraigh faisnéis treoir

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
ga_ie: Nuashonrú treoir sceideal don chainéal seo?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
ga_ie: Nuashonrú treorach atá sceidealta don

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
ga_ie: Theip ar nuashonrú treorach don chainéal

[ctx: #19255]
note: for a timer rule, the number of child timers which are currently scheduled to record. For use in "status" fields.
en: {0:d} scheduled
ga_ie: {0:d} sceidealta

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
ga_ie: Críochnaithe

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
ga_ie: Cainéal glasála

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
ga_ie: Díghlasáil cainéal

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
ga_ie: Rialú tuismitheoirí

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
ga_ie: Fad díghlasáil

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
ga_ie: Athraigh PIN

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
ga_ie: Rialú tuismitheoirí. Cuir isteach PIN:

[ctx: #19263]
note: message box text stating that a timer could not be updated
en: Could not update the timer.
ga_ie: Ní fhéadfaí an lasc ama a nuashonrú.

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
ga_ie: PIN mícheart

[ctx: #19265]
note: label for 'incorrect pin' error dialog text
en: The entered PIN was incorrect.
ga_ie: Bhí an PIN a iontráiltear mícheart.

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
ga_ie: Glas tuismitheoirí

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
ga_ie: Tuismitheoirí faoi ghlas:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
ga_ie: Folaigh lipéid "Níl aon fhaisnéis ar fáil"

[ctx: #19269]
note: pvr settings "Preselect playing channel in lists" control label
en: Preselect playing channel in lists
ga_ie: Réamhroghnaigh cainéal imirt i liostaí

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
ga_ie: Míreanna Grúpa

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
ga_ie: Ní fhéadfaí aon bhreiseáin PVR a fháil

[ctx: #19272]
note: label for 'pvr configuration incomplete' information dialog text
en: To use PVR you need to install, enable and configure a PVR add-on. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
ga_ie: Chun PVR a úsáid ní mór duit breiseán PVR a shuiteáil, a chumasú agus a chumrú. Tabhair cuairt ar http://kodi.wiki/view/PVR chun tuilleadh a fhoghlaim.

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
ga_ie: Treoir teilifíse

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
ga_ie: Treoir raidió

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
ga_ie: Rabhadh coinbhleachta

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
ga_ie: Earráid coinbhleachta

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
ga_ie: Coimhlint a th

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
ga_ie: Earráid taifeadta

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
ga_ie: Cliaint PVR

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
ga_ie: Socruithe sonracha cliant

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
ga_ie: Deimhnigh lasca cainéal trí "OK" a bhrú

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
ga_ie: Deilbhín reatha

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
ga_ie: Gan aon deilbhín

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
ga_ie: Roghnaigh deilbhín

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh deilbhín

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
ga_ie: Ag cuardach deilbhíní cainéal

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
ga_ie: Gach cainéal

[ctx: #19288]
note: Label for epg grid window "go to date" context menu entry
en: Date selector
ga_ie: Roghnóir dáta

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
ga_ie: Folaigh grúpa

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
ga_ie: Díscriosadh

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
ga_ie: Scrios go buan

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
ga_ie: Scrios go léir go buan

[ctx: #19293]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog text
en: Remove all deleted recordings from trash? This operation cannot be reverted.
ga_ie: Bain gach taifeadadh scriosta as bruscar? Ní féidir an oibríocht seo a chur ar ais.

[ctx: #19294]
note: "remove deleted recording from trash" dialog text
en: Remove this deleted recording from trash? This operation cannot be reverted.
ga_ie: Bain an taifeadadh scriosta seo as bruscar? Ní féidir an oibríocht seo a chur ar ais.

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
ga_ie: Scrios riail ama

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
ga_ie: Níl aon bhreiseán PVR cumasaithe

[ctx: #19297]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout, used in pvr guide window
en: Vertical channels
ga_ie: Cainéil ingearacha

[ctx: #19298]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout, used in pvr guide window
en: Horizontal channels
ga_ie: Cainéil chothrománacha

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
ga_ie: In éag

[ctx: #19300]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Vertical channels, no group selector
ga_ie: Cainéil ingearacha, gan aon roghnóir grúpa

[ctx: #19301]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Horizontal channels, no group selector
ga_ie: Cainéil chothrománacha, gan roghnóir grúpa

[ctx: #19302]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to record the selected programme or to switch to the current programme?
ga_ie: Ar mhaith leat an clár roghnaithe a thaifeadadh nó aistriú go dtí an clár reatha?

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
ga_ie: Dún cainéal OSD tar éis cainéil a athrú

[ctx: #19304]
note: label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule (read-only)
en: View timer rule
ga_ie: Féach ar riail ama

[ctx: #19305]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
ga_ie: Meabhrúchán PVR a chaill scriosta le haghaidh '{0:s}' ar an gcainéal '{1:s}' ag '{2:s}'

[ctx: #19306]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
ga_ie: Meabhrúchán PVR a chaill scriosta don chainéal '{0:s}' ag '{1:s}'

[ctx: #19307]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for [B]{0:s}[/B] on channel [B]{1:s}[/B] at [B]{2:s}[/B].
ga_ie: Meabhrúchán do [B]{0:s}[/B] ar chainéal [B]{1:s}[/B] ag [B]{2:s}[/B].

[ctx: #19308]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for channel [B]{0:s}[/B] at [B]{1:s}[/B].
ga_ie: Meabhrúchán do chainéal [B]{0:s}[/B] ag [B]{1:s}[/B].

[ctx: #19309]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will schedule a recording...)
ga_ie: (Déanfaidh an meabhrúchán seo a dhúnadh go huathoibríoch taifeadadh

[ctx: #19310]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
ga_ie: Taifeadadh sceidealta le haghaidh meabhrúcháin PVR dúnta uathoibríoch do '{0:s}' ar an gcainéal '{1:s}' ag '{2:s}'

[ctx: #19311]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
ga_ie: Taifeadadh sceidealta le haghaidh meabhrúcháin PVR dúnta uathoibríoch don chainéal '{0:s}' ag '{1:s}'

[ctx: #19312]
note: heading for pvr reminder notification dialog
en: PVR reminder
ga_ie: Meabhrúchán PVR

[ctx: #19313]
note: pvr settings "reminder auto close delay" setting label
en: Automatically close reminder popup after
ga_ie: Dún aníos meabhrúcháin go huathoi

[ctx: #19314]
note: pvr settings "schedule recording on reminder auto-close" setting label
en: Schedule recording when auto-closing the reminder popup
ga_ie: Sceidealaigh an taifeadadh nuair a dhúnann tú an phreabfhuinneog meabhrúcháin go huathoibríoch

[ctx: #19315]
note: generic 'backend order' label
en: Backend order
ga_ie: Ordú cúltaca

[ctx: #19316]
note: pvr settings "Start all group channel numbers from 1" setting label
en: Start group channel numbers from 1
ga_ie: Tosaigh uimhreacha cainéal grúpa ó 1

[ctx: #19317]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours back" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours back
ga_ie: 12 uair an chloig ar ais

[ctx: #19318]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours forward" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours forward
ga_ie: 12 uair an chloig ar aghaidh

[ctx: #19319]
note: Label for epg grid window "Activate previous channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Previous group
ga_ie: Grúpa roimhe seo

[ctx: #19320]
note: Label for epg grid window "Activate next channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Next group
ga_ie: An chéad ghrúpa eile

[ctx: #19321]
note: Label for epg grid window "Activate channel group selector" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Group selector
ga_ie: Roghnóir grúpa

[ctx: #19322]
note: Label for epg grid window "Jump to first channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First channel
ga_ie: An chéad chainéal

[ctx: #19323]
note: Label for epg grid window "Jump to playing channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Playing channel
ga_ie: Cainéal imirt

[ctx: #19324]
note: Label for epg grid window "Jump to last channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last channel
ga_ie: Cainéal deireanach

[ctx: #19325]
note: Label for epg grid controls "Programme" group header"
en: Programme
ga_ie: Clár

[ctx: #19326]
note: Label for epg grid window "Navigate..." context menu entry
en: Navigate...
ga_ie: Nascleanúint a dhéanamh...

[ctx: #19327]
note: Label for a context menu entry to delete alle watched recordings contained in a folder
en: Delete watched
ga_ie: Scrios ag breathnú orthu

[ctx: #19328]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all watched recordings in this folder?
ga_ie: Scrios gach taifeadadh faire san fhillteán seo?

[ctx: #19329]
note: label for PVR settings use backend channel numbers always
en: Allow backend channel numbers with more than one PVR add-on
ga_ie: Ceadaigh uimhreacha cainéal cúltaca le níos mó ná breiseán PVR amháin

[ctx: #19330]
note: pvr settings "switch to channel on reminder auto-close" setting label
en: Switch to channel when auto-closing the reminder popup
ga_ie: Athraigh go cainéal agus an aníos meabhrúcháin á dhúnadh

[ctx: #19331]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will switch to channel...)
ga_ie: (Athróidh dúnadh uathoibríoch an mheabhrúcháin seo go cainéal...)

[ctx: #19332]
note: text for event log entry for logging auto channel switch for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
ga_ie: Athraigh go cainéal le haghaidh meabhrúcháin PVR dúnta uathoibríoch do '{0:s}' ar chainéal '{1:s}' ag '{2:s}'

[ctx: #19333]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
ga_ie: Aistrithe go cainéal le haghaidh meabhrúcháin PVR dúnta uathoibríoch don chainéal '{0:s}' ag '{1:s}'

[ctx: #19334]
note: generic label for pvr providers used in different places
en: Providers
ga_ie: Soláthraithe

[ctx: #19335]
note: label for special PVR search window list item
en: New search...
ga_ie: Cuardach nua...

[ctx: #19336]
note: label for special PVR search window list item
en: Edit search...
ga_ie: Cuardach a chur in eagar...

[ctx: #19337]
note: label for special PVR search window list item
en: Saved searches
ga_ie: Cuardaigh sábhálta

[ctx: #19338]
note: delete saved search confirmation message box text
en: Delete this saved search?
ga_ie: Scrios an cuardach sábháltha seo?

[ctx: #19339]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore finished broadcasts
ga_ie: Déan neamhaird de chraoltaí críochnaithe

[ctx: #19340]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore future broadcasts
ga_ie: Déan dearmad ar chraoltaí

[ctx: #19341]
note: label to ask user to save an EPG search
en: Save the current search?
ga_ie: Sábháil an cuardach reatha?

[ctx: #19342]
note: "search not saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [not saved]
ga_ie: [ní shábháil]

[ctx: #19343]
note: "search saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [saved]
ga_ie: [sábháilte]

[ctx: #19344]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to set a reminder for the selected programme or to switch to the current programme?
ga_ie: Ar mhaith leat meabhrúchán a shocrú don chlár roghnaithe nó aistriú go dtí an clár reatha?

[ctx: #19345]
note: settings label to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: PVR client add-ons
ga_ie: Breiseáin cliant PVR

[ctx: #19346]
note: help text for setting to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: Display and manage available PVR client add-ons.
ga_ie: Breiseáin cliant PVR atá ar fáil a taispeáint agus a bhainistiú.

[ctx: #19347]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does provide client-specific settings
en: None of the active PVR clients provide client-specific settings.
ga_ie: Ní sholáthraíonn aon cheann de na cliaint PVR gníomhacha socruithe sonracha don chliaint.

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
ga_ie: Soláthraí

[ctx: #19349]
note: label for 'by user preference' sort method
en: User preference
ga_ie: Rogha úsáideora

[ctx: #19350]
note: label for PVR setting use backend channel group order control
en: Use channel group order from backend(s)
ga_ie: Úsáid ordú grúpa cainéil ó chúlcheann(í)

[ctx: #19351]
note: label for PVR settings category for live tv catchup and video on demand
en: Catchup / Video On Demand
ga_ie: Catchup / Físeán Ar Éileamh

[ctx: #19352]
note: label for PVR setting play next programme automatically in catchup / vod mode
en: Play next programme automatically
ga_ie: Seinn an chéad chlár eile go huathoibríoch

[ctx: #19353]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback, starting with the selected item, auto playing all following programmes
en: Play programmes from here
ga_ie: Seinn cláir as seo

[ctx: #19354]
note: Label of a context menu entry to kick catchup / VOD playback of only the selected item, not auto playing any following programmes
en: Play only this programme
ga_ie: Seinn ach an clár seo

[ctx: #19355]
note: Label of a context menu entry to create a copy of an EPG saved saerch
en: Duplicate
ga_ie: Dúblach

[ctx: #19356]
note: Initial title of a duplicated EPG saved search.
en: Copy of '{0:s}'
ga_ie: Cóip de '{0:s}'

[ctx: #19357]
note: Label of a context menu entry to delete a recording
en: Delete recording
ga_ie: Scrios taifeadadh

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
ga_ie: Eile / Anaithnid

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
ga_ie: Scannán / Drámaíocht

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
ga_ie: Bleachtaire / Scéinséir

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
ga_ie: Eachtraíochta / Iarthar / Cogadh

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
ga_ie: Ficsean eolaíochta / Fantasy / Uafás

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
ga_ie: Greann

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
ga_ie: Gallúnach / Melodrama / Béaloidúil

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
ga_ie: Rómánsaíocht

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
ga_ie: Tromchúiseach / Clasaiceach / Reiligiúnach / Scannán stairiúil / drámaíocht

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
ga_ie: Scannán fásta / drámaíocht

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
ga_ie: Nuacht / Gnóthaí reatha

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
ga_ie: Nuacht / Tuairisc aimsire

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
ga_ie: Iris nuachta

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
ga_ie: Doiciméadach

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
ga_ie: Plé / Agallamh / Díospóireacht

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
ga_ie: Seó / Cluiche seó

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
ga_ie: Seó cluiche / Tráth na gCeist / Comórtas

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
ga_ie: Seó éagsúlachta

[ctx: #19535]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Talk show
ga_ie: Seó cainte

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
ga_ie: Spóirt

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
ga_ie: Ócáid speisialta

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
ga_ie: Iris spóirt

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
ga_ie: Peile

[ctx: #19552]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Tennis / Squash
ga_ie: Leadóige / Scuais

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
ga_ie: Spóirt foirne

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
ga_ie: Lathléasc

[ctx: #19555]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Motor sport
ga_ie: Spórt mótair

[ctx: #19556]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Water sport
ga_ie: Spórt uisce

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
ga_ie: Spóirt gheimhridh

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
ga_ie: Eachaíocht

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
ga_ie: Spóirt comhraic

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
ga_ie: Cláir Leanaí / Óige

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
ga_ie: Cláir leanaí réamhscoile

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
ga_ie: Cláir siamsaíochta do 6 go 14

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
ga_ie: Cláir siamsaíochta do 10 go 16

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
ga_ie: Clár faisnéiseach / Oideachais / Clár scoile

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
ga_ie: Cartún / Puipéid

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
ga_ie: Ceol / Balé / Damhsa

[ctx: #19581]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Rock / Pop
ga_ie: Rac / Popcheol

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
ga_ie: Tromchúiseach / Ceol clasaiceach

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
ga_ie: Ceol tíre / Ceol traidisiúnta

[ctx: #19584]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Jazz
ga_ie: Sceoil

[ctx: #19585]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Musical / Opera
ga_ie: Ceoil / Ceoldráma

[ctx: #19586]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Ballet
ga_ie: Bailé

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
ga_ie: Ealaíona / Cultúr

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
ga_ie: Ealaíona taibheach

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
ga_ie: Ealaíona fíneacha

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
ga_ie: Creideamh

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
ga_ie: Cultúr tóir / Ealaíona traidisiúnta

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
ga_ie: Litríocht

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
ga_ie: Scannán / Pictiúrlann

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
ga_ie: Scannán turgnamhach / físeán

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
ga_ie: Craolachán / Preas

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
ga_ie: Meáin nua

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
ga_ie: Ealaíona / Irisí cultúir

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
ga_ie: Faisean

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
ga_ie: Sóisialta / Polaitiúil / Eacnamaíocht

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
ga_ie: Irisí / Tuarascálacha / Clár faisnéise

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
ga_ie: Eacnamaíocht / Comhairleach sóisialta

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
ga_ie: Daoine suntasacha

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
ga_ie: Oideachas / Eolaíocht / Fíorasach

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
ga_ie: Dúlra / Ainmhithe / Timpeallacht

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
ga_ie: Teicneolaíocht / Eolaíochtaí nádúrtha

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
ga_ie: Leigheas / Fiseolaíocht / Síceolaíocht

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
ga_ie: Tíortha iasachta / Turais

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
ga_ie: Eolaíochtaí sóisialta/spioradál

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
ga_ie: Breisoideachas

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
ga_ie: Teangacha

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
ga_ie: Fóillíocht / Caitheamh aimsire

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
ga_ie: Turasóireacht / Taisteal

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
ga_ie: Lámhcheardaíocht

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
ga_ie: Gluaisteán

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
ga_ie: Folláine agus sláinte

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
ga_ie: Cócaireacht

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
ga_ie: Fógra / Siopadóireacht

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
ga_ie: Garraóireacht

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
ga_ie: Saintréithe speisialta

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
ga_ie: Teanga bhunaidh

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
ga_ie: Dubh agus bán

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
ga_ie: Neamhfhoilsithe

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
ga_ie: Craoladh beo

[ctx: #19676]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Drama
ga_ie: Drámaíocht

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
ga_ie: Bleachtaire / Scéinséir

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
ga_ie: Eachtraíochta / Iarthar / Cogadh

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
ga_ie: Ficsean eolaíochta / Fantaisíocht / Uafás

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
ga_ie: Greann

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
ga_ie: Gallúnach / Melodrama / Béaloidúil

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
ga_ie: Rómánsaíocht

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
ga_ie: Tromchúiseach / Clasaiceach / Creideamh / Stairiúil

[ctx: #19684]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adult
ga_ie: Daoine Fásta

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
ga_ie: Deimhnigh múchadh

[ctx: #19686]
note: Label for buttons to open channel guide dialog
en: Channel guide
ga_ie: Treoir cainéal

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
ga_ie: Seinn taifeadadh

[ctx: #19690]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR has scheduled a reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
ga_ie: Tá meabhrúchán sceidealta ag PVR do '{0:s}' ar chainéal '{1:s}' i {2:s}.

[ctx: #19691]
note: Text for shutdown confirmation dialog.
en: PVR is currently recording '{0:s}' on channel '{1:s}'.
ga_ie: Tá PVR ag taifeadadh '{0:s}' faoi láthair ar chainéal '{1:s}'.

[ctx: #19692]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR will start recording '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
ga_ie: Tosóidh PVR ag taifeadadh '{0:s}' ar chainéal '{1:s}' i {2:s}.

[ctx: #19693]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
ga_ie: Tá dúiseán laethúil le déanamh i {0:s}.

[ctx: #19694]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: {0:d} minutes
ga_ie: {0:d} nóiméad

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
ga_ie: thart ar nóiméad

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
ga_ie: Múchadh ar aon nós

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
ga_ie: Fillteán ceoil shábháil

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
ga_ie: Úsáid seinnteoir DVD seachtrach

[ctx: #20002]
en: External DVD player
ga_ie: Seinnteoir DVD seachtrach

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
ga_ie: Fillteán oiliú

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
ga_ie: Fillteán pictiúr

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
ga_ie: Fillteán seinmliostaí

[ctx: #20007]
en: Recordings
ga_ie: Taifeadtaí

[ctx: #20008]
en: Screenshots
ga_ie: Scáileáin

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
ga_ie: Úsáid Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
ga_ie: Seinnliostaí ceoil

[ctx: #20012]
en: Video playlists
ga_ie: Seinnliostaí físeáin

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
ga_ie: Ar mhaith leat an cluiche a lainseáil?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
ga_ie: Sórtáil de réir: Seinliosta

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
ga_ie: Org iargúlta

[ctx: #20016]
en: Current thumb
ga_ie: Org reatha

[ctx: #20017]
en: Local thumb
ga_ie: Oróg áitiúil

[ctx: #20018]
en: No thumb
ga_ie: Gan ordóg

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
ga_ie: Roghnaigh mionsamhail

[ctx: #20020]
note: Name of an artwork type
en: Banner
ga_ie: Meirge

[ctx: #20021]
note: Name of an artwork type
en: Poster
ga_ie: Póstaer

[ctx: #20023]
en: Conflict
ga_ie: Coimhlint

[ctx: #20024]
en: Scan new
ga_ie: Scanadh nua

[ctx: #20025]
en: Scan all
ga_ie: Scanadh go léir

[ctx: #20026]
en: Region
ga_ie: Réigiún

[ctx: #20035]
en: Regional ({0:s})
ga_ie: Réigiúnach ({0:s})

[ctx: #20037]
en: Summary
ga_ie: Achoimre

[ctx: #20038]
en: Lock music window
ga_ie: Fuinneog ceoil a ghlasáil

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
ga_ie: Fuinneog físeáin glasála

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
ga_ie: Fuinneog pictiúir glas

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
ga_ie: Glasáil cláir agus fuinneoga scripteanna

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
ga_ie: Bainisteoir comhad glas

[ctx: #20043]
en: Lock settings
ga_ie: Socruithe glasála

[ctx: #20044]
en: Start fresh
ga_ie: Tosaigh úr

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
ga_ie: Cuir isteach mód máistir

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
ga_ie: Fág mód máistir

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
ga_ie: Cruthaigh próifíl '{0:s}'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
ga_ie: Tosaigh le socruithe úra nó cóipeáil ó réamhshocrú?

[ctx: #20049]
en: Best available
ga_ie: Is fearr atá ar fáil

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
ga_ie: Athraigh uathoibríoch idir 16x9 agus 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
ga_ie: Déileáil le comhaid cruachta mar chomhad aonair

[ctx: #20052]
en: Caution
ga_ie: Aire

[ctx: #20053]
en: Left master mode
ga_ie: Mód máistir ar chlé

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
ga_ie: Mód máistir-iontrála

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
ga_ie: Org AllMusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
ga_ie: Bain mionsamhail

[ctx: #20058]
en: Add profile...
ga_ie: Cuir próifíl leis...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
ga_ie: Fiosraigh faisnéis do gach albaim

[ctx: #20060]
en: Media info
ga_ie: Eolas na Meáin

[ctx: #20061]
en: Separate
ga_ie: Ar leithligh

[ctx: #20062]
en: Shares with default
ga_ie: Scaireanna le réamhshocrú

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
ga_ie: Scaireanna le réamhshocrú (léite amháin)

[ctx: #20064]
en: Copy default
ga_ie: Cóipeáil réamh

[ctx: #20065]
en: Profile picture
ga_ie: Pictiúr próifíle

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
ga_ie: Roghanna glasála

[ctx: #20067]
en: Edit profile
ga_ie: Athraigh próifíl

[ctx: #20068]
en: Profile lock
ga_ie: Glas próifíl

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
ga_ie: Ní féidir fillteán a chruthú

[ctx: #20070]
en: Profile directory
ga_ie: Eolaire próifíl

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
ga_ie: Tosaigh le foinsí úra meán nó cóipeáil ó réamhshocrú?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
ga_ie: Déan cinnte go bhfuil an fillteán roghnaithe inscríofa agus go bhfuil ainm an fhillteáin nua bailí

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
ga_ie: Rátáil MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
ga_ie: Cuir isteach máistir-chód glasála

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
ga_ie: Iarr máistir-chód glasála ar thosú

[ctx: #20077]
en: Skin settings
ga_ie: Socruithe craicinn

[ctx: #20078]
en: - no link set -
ga_ie: - gan aon nasc tacar -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
ga_ie: Cumasaigh beochan

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
ga_ie: Díchumasaigh RSS le linn ceoil

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
ga_ie: Cumasaigh cnaipí aicear

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
ga_ie: Taispeáin cláir sa phríomh-rogh

[ctx: #20083]
en: Show music information
ga_ie: Taispeáin faisnéis ceoil

[ctx: #20084]
en: Show weather information
ga_ie: Taispeáin faisnéis aimsire

[ctx: #20085]
en: Show system information
ga_ie: Taispeáin faisnéis chórais

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
ga_ie: Taispeáin spás diosca atá ar fáil C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
ga_ie: Taispeáin spás diosca atá ar fáil E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
ga_ie: Faisnéis aimsire

[ctx: #20089]
en: Drive space free
ga_ie: Spás tiomána saor in ais

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
ga_ie: Cuir isteach ainm scair atá ann cheana

[ctx: #20091]
en: Lock code
ga_ie: Cód glasála

[ctx: #20092]
en: Load profile
ga_ie: Próifíl ualaigh

[ctx: #20093]
en: Profile name
ga_ie: Ainm próifíl

[ctx: #20094]
en: Media sources
ga_ie: Foinsí meán

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
ga_ie: Cuir isteach cód glasála próifíle

[ctx: #20096]
en: Login screen
ga_ie: Scáileán logála isteach

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
ga_ie: Faisnéis albam a fháil

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
ga_ie: Faisnéis a fháil don albam

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
ga_ie: Ní féidir CD nó rian a rianadh agus é á sheinm

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
ga_ie: Máistir-chód glasála agus socruithe

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
ga_ie: Cumasaíonn máistir-mhodh i gcónaí a chur isteach

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
ga_ie: Sábháil athruithe ar phróifíl?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
ga_ie: Fuarthas sean-socruithe. Ar mhaith leat iad a úsáid?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
ga_ie: Fuarthas sean-fhoinsí meán. Ar mhaith leat iad a úsáid?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
ga_ie: Ar leithligh (faoi ghlas)

[ctx: #20108]
en: Root
ga_ie: Fréamh

[ctx: #20109]
en: Zoom
ga_ie: Súmáil

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
ga_ie: Socruithe UPnP

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
ga_ie: Cliant Autostart UPnP

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
ga_ie: Logáil isteach deireanach: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
ga_ie: Níor logáilte isteach riamh

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
ga_ie: Próifíl {0:d} / {1:d}

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
ga_ie: Logáil isteach úsáideora/Roghnaigh próifíl

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
ga_ie: Úsáid glas ar an scáileán logála isteach

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
ga_ie: Cód glasála neamhbhailí.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
ga_ie: Éilíonn sé seo an máistir-ghlas a shocrú. Ar mhaith leat é a shocrú anois?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
ga_ie: Faisnéis clár a luchtú

[ctx: #20121]
en: Party on!
ga_ie: Páirtí ar aghaidh!

[ctx: #20122]
en: True
ga_ie: Fíor

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
ga_ie: Meascadh deochanna

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
ga_ie: Gloiní a líonadh

[ctx: #20125]
en: Logged on as
ga_ie: Logáilte isteach mar

[ctx: #20126]
en: Log off
ga_ie: Logáil amach

[ctx: #20129]
en: Weave
ga_ie: Fíodóireacht

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
ga_ie: Fíodóireacht - Inbhéartaithe

[ctx: #20131]
en: Blend
ga_ie: Meascán

[ctx: #20132]
en: Restart video
ga_ie: Athosaigh físeán

[ctx: #20133]
en: Edit network location
ga_ie: Cuir suíomh gréasáin in eagar

[ctx: #20134]
en: Remove network location
ga_ie: Bain suíomh líonra

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
ga_ie: Ar mhaith leat an fillteán a scanadh?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
ga_ie: Aonad cuimhne

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
ga_ie: Aonad cuimhne suite

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
ga_ie: Ní féidir aonad cuimhne a chur ar bun

[ctx: #20139]
en: In port {0:d}, slot {1:d}
ga_ie: Sa chalafort {0:d}, sliotán {1:d}

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
ga_ie: Sábhálaí scáileáin glas

[ctx: #20141]
en: Set
ga_ie: Socraigh

[ctx: #20142]
en: Username
ga_ie: Ainm úsáideora

[ctx: #20143]
en: Enter password for
ga_ie: Cuir isteach pasfhocal le haghaidh

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
ga_ie: Amadóir múchadh

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
ga_ie: Eatramh múchtaithe (i nóiméid)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in {0:d}m
ga_ie: Thosaigh, múchadh i {0:d} m

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
ga_ie: Múchadh i 30 nóiméad

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
ga_ie: Múchadh i 60 nóiméad

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
ga_ie: Múchadh i 120 nóiméad

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
ga_ie: Uair ama múchta saincheaptha

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
ga_ie: Cealaigh lasc ama múchta

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for {0:s}
ga_ie: Roghanna glasála do {0:s}

[ctx: #20153]
en: Browse...
ga_ie: Brabhsáil...

[ctx: #20154]
en: Summary information
ga_ie: Faisnéis achoimre

[ctx: #20155]
en: Storage information
ga_ie: Faisnéis stórála

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
ga_ie: Eolas ar dhiosca crua

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
ga_ie: Faisnéis DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
ga_ie: Faisnéis líonra

[ctx: #20159]
en: Video information
ga_ie: Faisnéis físe

[ctx: #20160]
en: Hardware information
ga_ie: Faisnéis crua-earraí

[ctx: #20161]
en: Total
ga_ie: Iomlán

[ctx: #20162]
en: Used
ga_ie: Úsáidte

[ctx: #20163]
en: of
ga_ie: de

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
ga_ie: Ní thacaítear le glasáil

[ctx: #20165]
en: Not locked
ga_ie: Níl faoi ghlas

[ctx: #20166]
en: Locked
ga_ie: Faoi ghlas

[ctx: #20167]
en: Frozen
ga_ie: Reoite

[ctx: #20168]
en: Requires reset
ga_ie: Éilíonn athshocrú

[ctx: #20169]
en: Week
ga_ie: Seachtain

[ctx: #20170]
en: Line
ga_ie: Líne

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
ga_ie: Líonra Windows (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
ga_ie: Freastalaí XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
ga_ie: Freastalaí FTP

[ctx: #20174]
en: FTPS server
ga_ie: Freastalaí FTPS

[ctx: #20175]
en: UPnP server
ga_ie: Freastalaí UPnP

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
ga_ie: Taispeáin faisnéis físe

[ctx: #20177]
en: Done
ga_ie: Déanta

[ctx: #20178]
en: Shift
ga_ie: Aistriú

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
ga_ie: Glas Caipíní

[ctx: #20180]
en: Symbols
ga_ie: Siombailí

[ctx: #20181]
en: Backspace
ga_ie: Cúlspás

[ctx: #20182]
en: Space
ga_ie: Spás

[ctx: #20183]
en: Reload skin
ga_ie: Athluchtaigh craiceann

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
ga_ie: Úsáid stíleanna amharc póstaeir le haghaidh seónna

[ctx: #20186]
en: Please wait
ga_ie: Fan le do thoil

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
ga_ie: Fógraigh nuashonruithe leabharlainne

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
ga_ie: Cumasaigh uathscrollú le haghaidh plota agus athbhreithniú

[ctx: #20190]
en: Custom
ga_ie: Saincheaptha

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
ga_ie: Cumasaigh logáil dífhabhtaithe

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
ga_ie: Faigh faisnéis bhreise le linn nuashonruithe

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
ga_ie: Soláthraí réamhshocraithe le haghaidh faisnéise

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
ga_ie: Soláthraí réamhshocraithe le haghaidh faisnéise ealaíontóirí

[ctx: #20195]
en: Change information provider
ga_ie: Athraigh soláthraí faisnéise

[ctx: #20196]
en: Export music library
ga_ie: Easpórtáil leabharlann

[ctx: #20197]
en: Import music library
ga_ie: Leabharlann ceoil a iom

[ctx: #20198]
en: No artist found!
ga_ie: Ní aimsíodh aon ealaíontóir!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
ga_ie: Theip ar eolas ealaíontóirí

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
ga_ie: Is fearr faisnéis ar líne

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
ga_ie: Agus é seo cumasaithe, cuirfidh aon fhaisnéis a íoslódáltar d'albaim agus ealaíontóirí aon rud atá socraithe agat i do chlibeanna amhrán, mar shampla seánraí, bliain, ealaíontóirí amhrán srl. Úsáideach má tá aitheantóirí MusicBrainz agat i do chlibeanna amhrán.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
ga_ie: Cuardaigh fotheidil sheachtracha

[ctx: #20223]
en: Artist information folder
ga_ie: Fillteán faisnéise eala

[ctx: #20224]
en: Prefer online album art
ga_ie: Is fearr ealaín albam ar líne

[ctx: #20225]
note: Description of setting with label #20224 "Prefer online album art"
en: Where no local album cover exists, online art will be used. Where neither is available, cover images embedded in music files will be used
ga_ie: Nuair nach bhfuil aon chlúdach albam áitiúil ann, úsáidfear ealaín ar líne. Nuair nach bhfuil ceachtar acu ar fáil, úsáidfear íomhánna clúdaigh atá leabaithe i gcomhaid ceoil

[ctx: #20226]
en: Movie set information folder
ga_ie: Fillteán faisnéise tacar scanná

[ctx: #20228]
en: Use artist sortname when sorting by artist
ga_ie: Úsáid ainm sortname ealaíontóra agus tú ag sórtáil

[ctx: #20240]
en: Android music
ga_ie: Ceol Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
ga_ie: Físeáin Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
ga_ie: Pictiúir Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
ga_ie: Grianghraif Android

[ctx: #20244]
en: Android apps
ga_ie: Aipeanna Android

[ctx: #20245]
en: Windows music library
ga_ie: Leabharlann ceoil Windows

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
ga_ie: Leabharlann físeáin Windows

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
ga_ie: Leabharlann pictiúr Windows

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
ga_ie: Leabharlann grianghraf Windows

[ctx: #20249]
en: Windows documents
ga_ie: Doiciméid Windows

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
ga_ie: Páirtí ar aghaidh! (físeáin)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
ga_ie: Deochanna a mheascadh (físeáin)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
ga_ie: Gloiní a líonadh (físeáin)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
ga_ie: Freastalaí WebDAV (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
ga_ie: Freastalaí WebDAV (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
ga_ie: Ar an gcéad logáil isteach, cuir do phróifíl

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
ga_ie: Córas Comhad Líonra (NFS)

[ctx: #20260]
en: Secure Shell (SSH / SFTP)
ga_ie: Sliosc Slán (SSH/SFTP)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
ga_ie: Brabhsálaí Zeroconf

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
ga_ie: Eolaire freastalaí gréasáin (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
ga_ie: Eolaire freastalaí gréasáin (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
ga_ie: Ní féidir scríobh chuig an bhfillteán:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
ga_ie: Fothú RSS (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
ga_ie: Fothú RSS (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
ga_ie: DNS tánaisteach

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
ga_ie: Freastalaí DHCP:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
ga_ie: Déan fillteán nua

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
ga_ie: Anaithnid nó ar bord (faoi chosaint)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
ga_ie: Físeáin - Leabharlann

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
ga_ie: Sórtáil de réir: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using {0:s}
ga_ie: Scanadh scannáin ag baint úsáide as {0:s}

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using {0:s}
ga_ie: Físeáin ceoil a scanadh ag baint úsáide as {0:s}

[ctx: #20319]
en: Scanning TV shows using {0:s}
ga_ie: Ag scanadh seónna teilifíse le {0:s}

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using {0:s}
ga_ie: Ealaíontóirí ag scanadh ag baint úsáide as {0:s}

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using {0:s}
ga_ie: Scanadh albaim ag baint úsáide as {0:s}

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
ga_ie: Roghanna scanadh ábhair

[ctx: #20323]
en: Movie plot
ga_ie: Plota scannán

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
ga_ie: Seinn páirt...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
ga_ie: Athshocrú calabrú

[ctx: #20326]
note: Window screen calibration: ask to reset calibration settings
en: Do you want reset the calibration to their defaults for "{0:s}" resolution?
ga_ie: Ar mhaith leat an calabrú a athshocrú go dtí a réamhshocruithe le haghaidh réiteach "{0:s}"?

[ctx: #20327]
note: Window screen calibration: the current calibration value
en: Current value: {}
ga_ie: Luach reatha: {}

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
ga_ie: Brabhsáil le haghaidh scríbe

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
ga_ie: Tá scannáin i bhfillteáin ar leithligh a mheaitseálann teideal

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
ga_ie: Úsáid ainmneacha fillteán le haghaidh lorg

[ctx: #20331]
en: File
ga_ie: Comhad

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
ga_ie: Úsáid ainmneacha comhad nó fillteán i gcuardaigh?

[ctx: #20333]
en: Set content
ga_ie: Socraigh ábhar

[ctx: #20334]
en: Folder
ga_ie: Fillteán

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
ga_ie: Cuardaigh ábhar go athfhillteach?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
ga_ie: Díghlasáil foinsí

[ctx: #20337]
en: Actor
ga_ie: Aisteoir

[ctx: #20338]
en: Movie
ga_ie: Scannán

[ctx: #20339]
en: Director
ga_ie: Stiúrthóir

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
ga_ie: Ar mhaith leat gach earra laistigh den chosán seo a bhaint as do leabharlann?

[ctx: #20342]
en: Movies
ga_ie: Scannáin

[ctx: #20343]
en: TV shows
ga_ie: Seónna teilifíse

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
ga_ie: Tá an eolaire seo

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
ga_ie: Rith scanadh uathoibrithe

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
ga_ie: Scanadh go athshlánach

[ctx: #20347]
en: as
ga_ie: mar

[ctx: #20348]
en: Directors
ga_ie: Stiúrthóirí

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
ga_ie: Níl aon chomhaid físe le fáil sa chosán seo!

[ctx: #20350]
note: Label for showing media rating and votes (combined), for example: "9.1 (87 votes)"
en: {0:s} ({1:s} votes)
ga_ie: {0:s} ({1:s} vótaí)

[ctx: #20351]
en: TV show information
ga_ie: Eolas seó teilifíse

[ctx: #20352]
en: Episode information
ga_ie: Eolas eipeasóid

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
ga_ie: Sonraí seó teilifíse á lódáil

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
ga_ie: Treoir eipeasóid a fháil

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
ga_ie: Faisnéis a luchtú le haghaidh eipeasóid san e

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
ga_ie: Roghnaigh seó teilifíse:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
ga_ie: Cuir isteach ainm an seó teilifíse

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
ga_ie: Séasúr {0:d}

[ctx: #20359]
en: Episode
ga_ie: Eipeasóid

[ctx: #20360]
en: Episodes
ga_ie: Eipeasóidí

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
ga_ie: Sonraí eipeasóid á lódáil

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
ga_ie: Bain eipeasóid ón leabharlann

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
ga_ie: Bain seó teilifíse ón leabharlann

[ctx: #20364]
en: TV show
ga_ie: Seó teilifíse

[ctx: #20365]
en: Episode plot
ga_ie: Plota eipeasóid

[ctx: #20366]
en: * All seasons
ga_ie: * Gach séasúr

[ctx: #20367]
en: Hide watched
ga_ie: Folaigh breathnaigh

[ctx: #20368]
en: Prod code
ga_ie: Cód Prod

[ctx: #20369]
en: Show information for unwatched items
ga_ie: Taispeáin faisnéis maidir le míreanna gan breathnú orthu

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
ga_ie: * I bhfolach chun spoilers a chosc *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
ga_ie: Socraigh ordóg séasúir

[ctx: #20372]
en: Season image
ga_ie: Íomhá séasúir

[ctx: #20373]
en: Season
ga_ie: Séasúr

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
ga_ie: Íoslódáil faisnéis scannáin

[ctx: #20375]
en: Unassign content
ga_ie: Ábhar a dhíshannadh

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
ga_ie: Teideal bunaidh

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
ga_ie: Athnuaigh faisnéis seó teilifíse

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
ga_ie: Faisnéis a athnuachan do gach eipeasóid?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
ga_ie: Tá seó teilifíse amháin sa fhillteán roghnaithe

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
ga_ie: Fág an fillteán roghnaithe as na scananna

[ctx: #20381]
en: Specials
ga_ie: Speisialta

[ctx: #20382]
en: Recently added
ga_ie: Cuireadh le déanaí

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
ga_ie: Tá físeán amháin i bhfillteán roghnaithe

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
ga_ie: Nasc le seó teilifíse

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
ga_ie: Bain nasc chuig seó teilifíse

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
ga_ie: Scannáin a cuireadh leis

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
ga_ie: Eipeasóidí a cuireadh leis

[ctx: #20388]
en: Studios
ga_ie: Stiúideonna

[ctx: #20389]
en: Music videos
ga_ie: Físeáin ceoil

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
ga_ie: Físeáin ceoil leis le déanaí

[ctx: #20391]
en: Music video
ga_ie: Físeán ceoil

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
ga_ie: Bain físeán ceoil ón leabharlann

[ctx: #20393]
en: Music video information
ga_ie: Eolas físeán ceoil

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
ga_ie: Faisnéis físe ceoil á luchtú

[ctx: #20395]
en: Mixed
ga_ie: Measctha

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
ga_ie: Téigh chuig albaim ag ealaíontóir

[ctx: #20397]
en: Go to album
ga_ie: Téigh go dtí albam

[ctx: #20398]
en: Play song
ga_ie: Seinn amhrán

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
ga_ie: Téigh chuig físeáin ceoil ón albam

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
ga_ie: Téigh chuig físeáin ceoil ag ealaíontóir

[ctx: #20401]
en: Play music video
ga_ie: Seinn físeán ceoil

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
ga_ie: Íoslódáil mionsamhail aisteora

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
ga_ie: Socraigh ordóg aisteora

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
ga_ie: Bain leabharmharc

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
ga_ie: Bain leabharmharc eipeasóid

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
ga_ie: Socraigh leabharmharc eipeasóid

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
ga_ie: Socruithe soláthraí faisnéise

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
ga_ie: Íoslódáil faisnéis físeáin ceoil

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
ga_ie: Íoslódáil faisnéis seó teilifís

[ctx: #20410]
en: Trailer
ga_ie: Leantóir

[ctx: #20411]
en: Flatten
ga_ie: Cothrom

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
ga_ie: Leibhéalaigh séasúir seó teilifíse

[ctx: #20413]
en: Get fanart
ga_ie: Faigh fanart

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
ga_ie: Taispeáin fanart i leabharlanna físe agus ceoil

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
ga_ie: Ag scanadh le haghaidh ábhar nua

[ctx: #20416]
en: First aired
ga_ie: Craoladh ar dtús

[ctx: #20417]
en: Writer
ga_ie: Scríbhneoir

[ctx: #20418]
en: Writers
ga_ie: Scríbhneoirí

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
ga_ie: Cuir ainmneacha comhaid in ionad le teidil

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
ga_ie: Ná riamh

[ctx: #20421]
en: If only one season
ga_ie: Mura bhfuil ach séasúr amháin

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
ga_ie: I gcónaí

[ctx: #20423]
en: Has trailer
ga_ie: Tá leantóir aige

[ctx: #20424]
en: False
ga_ie: Bréagach

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
ga_ie: Taispeántas sleamhnáin Fanart

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
ga_ie: Easpórtáil go comhad amháin nó comhaid ar leithligh in aghaidh an iontrála?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
ga_ie: Roghnaigh cineál riail

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
ga_ie: Comhad aonair

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
ga_ie: Ar leithligh

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
ga_ie: Mionsamhlacha agus fanart a easpórtáil?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
ga_ie: Sean-chomhaid a fhorscríobh?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
ga_ie: Eisiamh an chonair ó nuashonruithe leabharlainne

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
ga_ie: Bain faisnéis físe ó chomhaid

[ctx: #20434]
en: Sets
ga_ie: Tacair

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
ga_ie: Comhcheangail míreanna scoilte

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
ga_ie: Orga aisteora a onnmhairiú?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
ga_ie: Roghnaigh fanart

[ctx: #20438]
en: Local fanart
ga_ie: Fanart áitiúil

[ctx: #20439]
en: No fanart
ga_ie: Gan fanart

[ctx: #20440]
en: Current fanart
ga_ie: Fanart reatha

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
ga_ie: Iargúlta fanart

[ctx: #20442]
en: Change content
ga_ie: Athraigh ábhar

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
ga_ie: Ar mhaith leat faisnéis a athnuachan do gach earra laistigh den chosán seo?

[ctx: #20444]
en: Add to library
ga_ie: Cuir leis an leabharlann

[ctx: #20445]
note: Name of an artwork type
en: Fanart
ga_ie: Ealaín lucht leanúna

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
ga_ie: Fuarthas faisnéis stóráilte go háitiúil Neamhaird agus athnuachan ón Idirlíon?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
ga_ie: Ar mhaith leat na meáin ón bhfoinse seo a chur le do leabharlann?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
ga_ie: Ní raibh in ann faisnéis a íoslódáil

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
ga_ie: Ní féidir nascadh le freastalaí iargúlta

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
ga_ie: Ní féidir nascadh le freastalaí iargúlta. Ar mhaith leat leanúint ar aghaidh ag scanadh?

[ctx: #20451]
en: Countries
ga_ie: Tíortha

[ctx: #20452]
en: episode
ga_ie: eipeasóid

[ctx: #20453]
en: episodes
ga_ie: eipeasóidí

[ctx: #20454]
en: Listener
ga_ie: Éisteoir

[ctx: #20455]
en: Listeners
ga_ie: Éisteoirí

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
ga_ie: Ordlathas cothrom

[ctx: #20457]
en: Movie set
ga_ie: Sraith scannán

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
ga_ie: Taispeáin tacair scannáin

[ctx: #20459]
en: Tags
ga_ie: Clibeanna

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
ga_ie: Cuir {0:s}

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
ga_ie: Bain {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
ga_ie: Clib nua...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '{0:s}' already exists.
ga_ie: Tá clib leis an ainm '{0:s}' ann cheana féin.

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
ga_ie: Roghnaigh {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
ga_ie: Bainistigh tacar scannáin

[ctx: #20466]
en: Select movie set
ga_ie: Roghnaigh tacar scannán

[ctx: #20467]
en: No set (remove from {0:s})
ga_ie: Gan aon tacar (bain ó {0:s})

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
ga_ie: Cuir scannán le tacar nua

[ctx: #20469]
en: Keep current set ({0:s})
ga_ie: Coinnigh tacar reatha ({0:s})

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
ga_ie: Cuir tacair ina bhfuil scannán amháin san áireamh

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
ga_ie: Taispeáin seónna teilifíse folamh

[ctx: #20472]
en: Show all performers for music videos
ga_ie: Taispeáin gach taibheoir le haghaidh físeáin ceoil

[ctx: #20473]
en: Premiered
ga_ie: Taispeántas

[ctx: #20474]
note: Used in smart playlists to select items based on the HDR type (HDR10, HLG, Dolbyvision)
en: HDR type
ga_ie: Cineál HDR

[ctx: #20475]
note: Used in smart playlists as rule field name to select items that have multiple versions
en: Has multiple versions
ga_ie: Tá leaganacha iomadúla ann

[ctx: #20476]
note: Used in smart playlists as rule field name to select items that have video extras
en: Has video extras
ga_ie: Tá breiseáin físe ann

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
ga_ie: Taispeáin comhaid agus eolairí folaithe

[ctx: #21331]
en: New media detected
ga_ie: Meáin nua braite

[ctx: #21332]
en: Browse videos
ga_ie: Brabhsáil físeáin

[ctx: #21333]
en: Browse music
ga_ie: Brabhsáil ceol

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
ga_ie: Brabhsáil pictiúr

[ctx: #21335]
en: Browse files
ga_ie: Brabhsáil comhaid

[ctx: #21336]
en: Connecting to: {0:s}
ga_ie: Ag nascadh le: {0:s}

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
ga_ie: Ná riamh

[ctx: #21338]
en: Select version
ga_ie: Togh leagan

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
ga_ie: Leagan {0:s}

[ctx: #21340]
en: Auto-update
ga_ie: Nuashonrú go huath

[ctx: #21341]
en: No updates available
ga_ie: Gan aon nuashonruithe ar fáil

[ctx: #21342]
en: There are currently no versions available for this add-on.
ga_ie: Níl aon leaganacha ar fáil don bhreiseán seo faoi láthair.

[ctx: #21343]
en: Use video tags
ga_ie: Úsáid clibeanna físe

[ctx: #21344]
en: Enable to use embedded tags in mp4 or mkv files for library metadata. Will prevent scrapers from operating correctly.
ga_ie: Cumasaigh clibeanna leabaithe a úsáid i gcomhaid mp4 nó mkv le haghaidh meiteashonraí leabharlainne. Cuirfidh sé cosc ar scrapers oibriú i gceart.

[ctx: #21345]
note: Used in AutoPlayNextItem dialogs for not categorized listItem directories
en: Uncategorized
ga_ie: Gan catagóir

[ctx: #21346]
note: Used to give heading list entry for an file extension description, e.g. to show as 'Extension: ".mp3"'
en: Extension: "{0:s}"
ga_ie: Síneadh: "{0:s}"

[ctx: #21347]
note: Used to give heading list entry for an mimetype description, e.g. to show as 'MIME type: "audio/mpeg3"'
en: MIME type: "{0:s}"
ga_ie: Cineál MIME: "{0:s}"

[ctx: #21348]
note: Used to show a special in episode list, eg. 'Special 33 - The Interview'
en: Special {0:d} - {1:s}
ga_ie: Speisialta {0:d} - {1:s}

[ctx: #21349]
note: Used to show an episode in episode list, eg. 'Episode 4 - The Return'
en: Episode {0:d} - {1:s}
ga_ie: Eipeasóid {0:d} - {1:s}

[ctx: #21350]
note: Used to show a special in episode list
en: Special
ga_ie: Speisialta

[ctx: #21358]
en: Enable UPnP support
ga_ie: Cumasaigh tacaíocht UPnP

[ctx: #21359]
en: Add media share...
ga_ie: Cuir scair na meán leis...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
ga_ie: Comhroinn mo leabharlanna

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
ga_ie: Cuardaigh imreoirí iargúlta UPnP

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
ga_ie: Leabharmharc cruthaíodh

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
ga_ie: Cruthaithe leabharmharc eipeasóid

[ctx: #21364]
en: Edit media share
ga_ie: Cuir scair meán in eagar

[ctx: #21365]
en: Remove media share
ga_ie: Bain sciar na meán

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
ga_ie: Fillteán fotheidil saincheaptha

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
ga_ie: Eolaire scannán agus fotheideal malartach

[ctx: #21368]
en: Override subtitles fonts
ga_ie: Clónna fotheidil

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
ga_ie: Cumasaigh tacaíocht luch agus scáileáin tadha

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
ga_ie: Seinn fuaimeanna GUI le linn athsheinm meán

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
ga_ie: Mionsamhail

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
ga_ie: Réigiún imreoir DVD éigeantach

[ctx: #21373]
en: Display
ga_ie: Taispeáin

[ctx: #21374]
en: Video aspect
ga_ie: Gné físe

[ctx: #21375]
en: Normal
ga_ie: Gnáth

[ctx: #21376]
en: Letterbox
ga_ie: Bosca Litreacha

[ctx: #21377]
en: Widescreen
ga_ie: Scáileán leathan

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
ga_ie: Cumasaigh 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
ga_ie: Cumasaigh 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
ga_ie: Cumasaigh 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
ga_ie: Cuir isteach ainm an seinmliosta nua

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
ga_ie: Taispeáin cnaipí "Cuir foinse leis"

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
ga_ie: Cumasaigh scrollbars

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
ga_ie: Déan toggle sa leabharlann físe a dhéanamh ar scagadh breathnaithe

[ctx: #21385]
en: Open
ga_ie: Oscailte

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
ga_ie: Leibhéal bainistíochta fuaimi

[ctx: #21387]
en: Fast
ga_ie: Gasta

[ctx: #21388]
en: Quiet
ga_ie: Ciúin

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
ga_ie: Cumasaigh cúlra saincheaptha

[ctx: #21390]
en: Power management level
ga_ie: Leibhéal bainistíochta cumhachta

[ctx: #21391]
en: High power
ga_ie: Ard-chumhacht

[ctx: #21392]
en: Low power
ga_ie: Cumhacht íseal

[ctx: #21393]
en: High standby
ga_ie: Ard-fuireachas

[ctx: #21394]
en: Low standby
ga_ie: Fuireachas íseal

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
ga_ie: Ní féidir comhaid níos mó ná 4GB a thaisceáil

[ctx: #21396]
en: Chapter
ga_ie: Caibidil

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
ga_ie: Scádóir picteilín ardchaighdeáin v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
ga_ie: Úsáid beochan tween

[ctx: #21400]
en: contains
ga_ie: ina bhfuil

[ctx: #21401]
en: does not contain
ga_ie: níl ann

[ctx: #21402]
en: is
ga_ie: is é

[ctx: #21403]
en: is not
ga_ie: nach bhfuil

[ctx: #21404]
en: starts with
ga_ie: tosaíonn sé le

[ctx: #21405]
en: ends with
ga_ie: críochnaíonn le

[ctx: #21406]
en: greater than
ga_ie: níos mó ná

[ctx: #21407]
en: less than
ga_ie: níos lú ná

[ctx: #21408]
en: after
ga_ie: tar éis

[ctx: #21409]
en: before
ga_ie: roimh

[ctx: #21410]
en: in the last
ga_ie: sa cheann deireanach

[ctx: #21411]
en: not in the last
ga_ie: ní ar an gceann deireanach

[ctx: #21412]
en: Information providers
ga_ie: Soláthraithe faisnéise

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
ga_ie: Soláthraí réamhshocraithe le haghaidh faisnéise scannáin

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
ga_ie: Soláthraí réamhshocraithe le haghaidh faisnéise seó

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
ga_ie: Soláthraí réamhshocraithe le haghaidh faisnéise ceoil

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
ga_ie: Roghnaigh an chéad séasúir/eipeasóid seó teilifíse

[ctx: #21417]
en: Settings
ga_ie: Socruithe

[ctx: #21418]
en: Multilingual
ga_ie: Ilteangach

[ctx: #21419]
en: No information providers present
ga_ie: Níl aon soláthraithe faisnéise i

[ctx: #21420]
en: Value to match
ga_ie: Luach le meaitseáil

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
ga_ie: Riail seinmliosta cliste

[ctx: #21422]
en: Match items where
ga_ie: Meaitseáil míreanna ina bhfuil

[ctx: #21423]
en: New rule...
ga_ie: Riail nua...

[ctx: #21424]
en: Items must match
ga_ie: Ní mór earraí a mheaitseáil

[ctx: #21425]
en: all of the rules
ga_ie: gach ceann de na rialacha

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
ga_ie: ceann amháin nó níos mó de na rialacha

[ctx: #21427]
en: Limit to
ga_ie: Teorainn go

[ctx: #21428]
en: No limit
ga_ie: Gan teorainn

[ctx: #21429]
en: Order by
ga_ie: Ordú ag

[ctx: #21430]
en: ascending
ga_ie: ag ardú

[ctx: #21431]
en: descending
ga_ie: íslitheach

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
ga_ie: Athraigh seinmliosta cliste

[ctx: #21433]
en: Playlist name
ga_ie: Ainm seinmliosta

[ctx: #21434]
en: Find items where
ga_ie: Faigh míreanna ina bhfuil

[ctx: #21435]
en: Edit
ga_ie: Cuir in eagar

[ctx: #21436]
en: {0:d} items
ga_ie: {0:d} míreanna

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
ga_ie: Seinliosta cliste nua...

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
ga_ie: {0:c} Tiomáint

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
ga_ie: Athraigh rialacha mód páirtí

[ctx: #21440]
en: Home folder
ga_ie: Fillteán baile

[ctx: #21441]
en: Watched count
ga_ie: Comhaireamh breathnaithe

[ctx: #21442]
en: Episode title
ga_ie: Teideal eipeasóid

[ctx: #21443]
en: Video resolution
ga_ie: Réiteach físe

[ctx: #21444]
en: Audio channels
ga_ie: Cainéil fuaime

[ctx: #21445]
en: Video codec
ga_ie: Codec físe

[ctx: #21446]
en: Audio codec
ga_ie: Codec fuaime

[ctx: #21447]
en: Audio language
ga_ie: Teanga fuaime

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
ga_ie: Teanga fotheidil

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
ga_ie: Seolann cianrialtán preasanna méarchlár

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
ga_ie: Cuir in eagar

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
ga_ie: Ceangal Idirlín ag teastáil.

[ctx: #21452]
en: Get more...
ga_ie: Faigh níos mó...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
ga_ie: Córas comhaid fréimhe

[ctx: #21454]
en: Source too slow
ga_ie: Foinse ró-mhall

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
ga_ie: Ráta léite ró-íseal le haghaidh athsheinm leanúnach

[ctx: #21456]
en: External storage
ga_ie: Stóráil seachtrach

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
ga_ie: Líon eipeasóid a fhéach

[ctx: #21458]
en: Group by
ga_ie: Grúpa ag

[ctx: #21459]
en: mixed
ga_ie: measctha

[ctx: #21460]
note: Subtitle position on screen setting list
en: Position on screen
ga_ie: Suíomh ar an scáileán

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
ga_ie: Lámhleabhar

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
ga_ie: Bun an fhíseáin

[ctx: #21463]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of screen
ga_ie: Bun an scáileáin

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
ga_ie: Barr an fhíseáin

[ctx: #21465]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of screen
ga_ie: Barr an scáileáin

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
ga_ie: Agus tú ag dul isteach i séasúr seó teilifíse nó radharc eipeasóid roghnaigh an chéad séasúr nó eipeasóid nach bhfuil [CR][Ar an gcéad iontráil] Ní roghnófar an chéad mhír gan breathnú ach amháin nuair a iontráiltear radharc den chéad uair. [CR][I gcónaí] Roghnófar an chéad mhír gan breathnú gach uair a iontráiltear radharc.

[ctx: #21467]
note: Filter (media data) from float value to float value
en: {0:.1f} to {1:.1f}
ga_ie: {0:.1f} go {1:.1f}

[ctx: #21468]
note: Filter (media data) from int value to int value
en: {0:d} to {1:d}
ga_ie: {0:d} go {1:d}

[ctx: #21469]
note: Filter (media data) from string value to string value
en: {0:s} to {1:s}
ga_ie: {0:s} go {1:s}

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
ga_ie: Ar an gcéad iontráil

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
ga_ie: Cuir "Gach séasúr" agus "Speisialta" san áireamh

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
ga_ie: Cibé acu atá nó nach bhfuil a mheas ar na míreanna ó "Gach séasúir" agus "Speisialta" i roghnú na míreanna gan faire.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
ga_ie: Níl aon cheann

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
ga_ie: An dá cheann

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
ga_ie: Díreach "Gach séasúir"

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
ga_ie: Díreach "Speisialta"

[ctx: #21478]
en: Open
ga_ie: Oscailte

[ctx: #21479]
en: Run
ga_ie: Rith

[ctx: #21480]
en: Use
ga_ie: Bain úsáid as

[ctx: #21481]
en: Audio track count
ga_ie: Líon rian fuaime

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
ga_ie: Líon rian fotheidil

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
ga_ie: Féach

[ctx: #21484]
note: Button label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Show support
ga_ie: Taispeáin tacaíocht

[ctx: #21485]
note: Dialog header label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Supported file extensions and media types
ga_ie: Síntí comhaid tacaithe agus cineálacha meán

[ctx: #21602]
en: (External)
ga_ie: (Seachtrach)

[ctx: #21800]
en: File name
ga_ie: Ainm an chomhaid

[ctx: #21801]
en: File path
ga_ie: Conair comhad

[ctx: #21802]
en: File size
ga_ie: Méid an chomhaid

[ctx: #21803]
en: File date / time
ga_ie: Dáta/am an chomhaid

[ctx: #21804]
en: Slide index
ga_ie: Innéacs sleamhnáin

[ctx: #21805]
en: Resolution
ga_ie: Réiteach

[ctx: #21806]
en: Comment
ga_ie: Trácht

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
ga_ie: Dath / D&B

[ctx: #21808]
en: JPEG process
ga_ie: Próiseas JPEG

[ctx: #21820]
en: Date / Time
ga_ie: Dáta / Am

[ctx: #21821]
en: Description
ga_ie: Cur síos

[ctx: #21822]
en: Camera make
ga_ie: Déan ceamara

[ctx: #21823]
en: Camera model
ga_ie: Múnla ceamara

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
ga_ie: Comment EXIF

[ctx: #21826]
en: Aperture
ga_ie: Dearcla

[ctx: #21827]
en: Focal length
ga_ie: Fad fócasach

[ctx: #21828]
en: Focus distance
ga_ie: Fad fócas

[ctx: #21829]
en: Exposure
ga_ie: Nochtadh

[ctx: #21830]
en: Exposure time
ga_ie: Am nochtadh

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
ga_ie: Claontacht nochta

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
ga_ie: Modh nochtadh

[ctx: #21833]
en: Flash used
ga_ie: Flash a úsáidtear

[ctx: #21834]
en: White-balance
ga_ie: Cothromaíocht bán

[ctx: #21835]
en: Light source
ga_ie: Foinse solais

[ctx: #21836]
en: Metering mode
ga_ie: Modh méadraithe

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
ga_ie: Súmáil digiteach

[ctx: #21839]
en: CCD width
ga_ie: Leithead CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
ga_ie: domhanleithead GPS

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
ga_ie: GPS domhad

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
ga_ie: Airde GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
ga_ie: Treoshuíomh

[ctx: #21844]
en: XP comment
ga_ie: Comment XP

[ctx: #21845]
note: Used in context menu
en: Scan to library
ga_ie: Scanadh chuig leabharlann

[ctx: #21857]
en: Sub-location
ga_ie: Fo-shuíomh

[ctx: #21858]
en: Image type
ga_ie: Cineál íomhá

[ctx: #21859]
en: Time created
ga_ie: Am cruthaithe

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
ga_ie: Catagóirí forlíontacha

[ctx: #21861]
en: Keywords
ga_ie: Eochairfhocal

[ctx: #21862]
en: Caption
ga_ie: Ceannteideal

[ctx: #21863]
en: Author
ga_ie: Údar

[ctx: #21864]
en: Headline
ga_ie: Ceannlíne

[ctx: #21865]
en: Special instructions
ga_ie: Treoracha speisialta

[ctx: #21866]
en: Category
ga_ie: Catagóir

[ctx: #21867]
en: Byline
ga_ie: Byllíne

[ctx: #21868]
en: Byline title
ga_ie: Teideal Byline

[ctx: #21869]
en: Credit
ga_ie: Creidmheas

[ctx: #21870]
en: Source
ga_ie: Foinse

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
ga_ie: Fógra cóipchirt

[ctx: #21872]
en: Object name
ga_ie: Ainm réad

[ctx: #21873]
en: City
ga_ie: Cathair

[ctx: #21874]
en: State
ga_ie: Stát

[ctx: #21875]
en: Country
ga_ie: Tír

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
ga_ie: Tagairt TX bunaidh

[ctx: #21877]
en: Date created
ga_ie: Dáta cruthaithe

[ctx: #21878]
en: Urgency
ga_ie: Práinneas

[ctx: #21879]
en: Country code
ga_ie: Cód tíre

[ctx: #21880]
en: Reference service
ga_ie: Seirbhís tagartha

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
ga_ie: Ceadaigh cianrialtán trí UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
ga_ie: Déan iarracht an réamhrá a scipeáil roimh ro

[ctx: #21883]
en: Saved music
ga_ie: Ceol sábháilte

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
ga_ie: Fiosraigh faisnéis do gach ealaíontóirí

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
ga_ie: Íoslódáil faisnéis albam

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
ga_ie: Íosluchtaigh faisnéise faoi ealaíontóirí

[ctx: #21887]
en: Biography
ga_ie: Beathaisnéis

[ctx: #21888]
en: Discography
ga_ie: Discógrafaíocht

[ctx: #21889]
en: Searching artist
ga_ie: Cuardach ealaíon

[ctx: #21890]
en: Select artist
ga_ie: Roghnaigh ealtóir

[ctx: #21891]
en: Artist information
ga_ie: Eolas ealaíontó

[ctx: #21892]
en: Instruments
ga_ie: Ionstraimí

[ctx: #21893]
en: Born
ga_ie: Rugadh

[ctx: #21894]
en: Formed
ga_ie: Foirmithe

[ctx: #21895]
en: Themes
ga_ie: Téamaí

[ctx: #21896]
en: Disbanded
ga_ie: Díscaoileadh

[ctx: #21897]
en: Died
ga_ie: Fuair sé bás

[ctx: #21898]
en: Years active
ga_ie: Blianta gníomhach

[ctx: #21899]
en: Label
ga_ie: Lipéad

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
ga_ie: Rugadh / Foirmithe

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
ga_ie: Nuashonraigh an leabharlann ag am tosaithe

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
ga_ie: Folaigh dul chun cinn nuashonruithe leabharlainne

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
ga_ie: Iarmhír DNS

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
ga_ie: Moill ag: {0:2.3f}s

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
ga_ie: Ar aghaidh ag: {0:2.3f}s

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
ga_ie: Fhritháireamh fotheideal

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
ga_ie: Díoltóir OpenGL:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
ga_ie: Rendeoir OpenGL:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
ga_ie: Leagan OpenGL:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
ga_ie: Teocht GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
ga_ie: Teocht LAP:

[ctx: #22012]
en: Total memory
ga_ie: Cuimhne iomlán

[ctx: #22013]
en: Profile data
ga_ie: Sonraí próifíle

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
ga_ie: Úsáid dim má chuirtear sos le linn athsheinm físe

[ctx: #22015]
en: All recordings
ga_ie: Gach taifeadadh

[ctx: #22016]
en: By title
ga_ie: De réir teideal

[ctx: #22017]
en: By group
ga_ie: De réir grúpa

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
ga_ie: Taifeadtaí de réir teidil

[ctx: #22020]
en: Guide
ga_ie: Treoir

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
ga_ie: Barraí dubha a íoslaghdú

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
ga_ie: Taispeáin comhaid físe i liostaí

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
ga_ie: Leagan Direct3D:

[ctx: #22030]
en: Font
ga_ie: Cló

[ctx: #22031]
en: Size
ga_ie: Méid

[ctx: #22032]
en: Colours
ga_ie: Dathanna

[ctx: #22076]
note: Label for setting to choose the default action for "play"
en: Default play action
ga_ie: Gníomh imirt réamhshoc

[ctx: #22077]
note: Label for value for default play action setting
en: Ask if resumable
ga_ie: Fiafraigh an féidir a atosú

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
ga_ie: Ag atosú

[ctx: #22079]
en: Default select action
ga_ie: Gníomhaíocht roghnaigh

[ctx: #22080]
en: Choose
ga_ie: Pioc

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
ga_ie: Taispeáin faisnéis

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
ga_ie: Tuilleadh...

[ctx: #22083]
en: Play all
ga_ie: Seinn go léir

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
ga_ie: Níl teiletext ar fáil

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
ga_ie: Gníomhachtaigh teiletext

[ctx: #23051]
note: Label for disc stack part and number
en: Part {0:d}
ga_ie: Cuid {0:d}

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
ga_ie: Maolán {0:d} bytes

[ctx: #23053]
en: Stopping
ga_ie: Stopadh

[ctx: #23054]
en: Running
ga_ie: Ag rith

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
ga_ie: Scála teilitéacs go dtí 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
ga_ie: Imreoir seachtrach gníomh

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
ga_ie: Cliceáil "OK" chun an t-imreoir a fhoirceannadh

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
ga_ie: Cliceáil "OK" nuair a bheidh deireadh leis an athsheinm

[ctx: #24000]
en: Add-on
ga_ie: Breiseán

[ctx: #24001]
en: Add-ons
ga_ie: Breiseáin

[ctx: #24002]
en: Add-on options
ga_ie: Roghanna breiseán

[ctx: #24003]
en: Add-on information
ga_ie: Eolas faoi bhreiseán

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
ga_ie: Nuashonraithe le dé

[ctx: #24005]
en: Media sources
ga_ie: Foinsí meán

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
ga_ie: Fuaimeanna GUI

[ctx: #24007]
en: Movie information
ga_ie: Faisnéis scannáin

[ctx: #24008]
en: Screensaver
ga_ie: Scáileán sábhálaí

[ctx: #24010]
en: Visualisation
ga_ie: Amharclú

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
ga_ie: Stóráil breiseán

[ctx: #24012]
en: Subtitles
ga_ie: Fotheidil

[ctx: #24013]
en: Lyrics
ga_ie: Liricí

[ctx: #24014]
en: TV information
ga_ie: Eolas teilifíse

[ctx: #24015]
en: Music video information
ga_ie: Eolas físeán ceoil

[ctx: #24016]
en: Album information
ga_ie: Faisnéis albam

[ctx: #24017]
en: Artist information
ga_ie: Eolas ealaíontó

[ctx: #24018]
en: Services
ga_ie: Seirbhísí

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
ga_ie: Cliaint PVR

[ctx: #24020]
en: Configure
ga_ie: Cumraigh

[ctx: #24021]
en: Disable
ga_ie: Díchumasaigh

[ctx: #24022]
en: Enable
ga_ie: Cumasaigh

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
ga_ie: Míchumas

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
ga_ie: Breiseán míchumasaithe

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
ga_ie: Biachláir chomhth

[ctx: #24026]
en: Languages
ga_ie: Teangacha

[ctx: #24027]
en: Weather
ga_ie: Aimsir

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
ga_ie: Weather.com (caighdeánach)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
ga_ie: Seirbhís le haghaidh faisnéise aimsire

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
ga_ie: Ní féidir an breiseán seo a chumrú

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
ga_ie: Socruithe luchtaithe earrá

[ctx: #24032]
en: All add-ons
ga_ie: Gach breiseán

[ctx: #24033]
en: Install from repository
ga_ie: Suiteáil ó stór

[ctx: #24034]
en: Check for updates
ga_ie: Seiceáil nuashonruithe

[ctx: #24035]
en: Image collections
ga_ie: Bailiúchán íomhá

[ctx: #24036]
en: Changelog
ga_ie: Liosta athraithe

[ctx: #24037]
en: Uninstall
ga_ie: Díshuiteáil

[ctx: #24038]
en: Install
ga_ie: Suiteáil

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
ga_ie: Breiseáin míchumasaithe

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
ga_ie: (Glan an socrú reatha)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
ga_ie: Suiteáil ó chomhad zip

[ctx: #24042]
note: Used to show on addon list the current download process
en: Downloading {0:d}%
ga_ie: {0:d}% á íosluchtú

[ctx: #24043]
en: Available updates
ga_ie: Nuashonruithe ar fáil

[ctx: #24044]
note: Used to show on addon list the current install process (shown after 24042)
en: Installing {0:d}%
ga_ie: Suiteáil {0:d}%

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
ga_ie: Theip ar bhreiseán a shuiteáil ó chomhad zip

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
ga_ie: Úsáidtear {0:s} ag an mbreiseán(í) suiteáilte seo a leanas

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
ga_ie: Ní féidir an breiseán seo a dhíshuiteáil

[ctx: #24048]
en: VideoPlayer InputStream
ga_ie: Sruth Ionchuir VideoPlayer

[ctx: #24049]
note: To show addon as deprecated over icon
en: Add-on has been marked deprecated in repository.
ga_ie: Tá an breiseán marcáilte díscoite sa stór.

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
ga_ie: Breiseáin atá ar fáil

[ctx: #24051]
en: Version:
ga_ie: Leagan:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
ga_ie: Séanadh

[ctx: #24053]
en: License:
ga_ie: Ceadúnas:

[ctx: #24054]
en: What's new
ga_ie: Cad atá nua

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
ga_ie: Seiceáil nuashonruithe

[ctx: #24056]
note: Used in the Add-on Manager to specify last update time
en: Last updated {0:s}
ga_ie: Nuashonraithe go deireanach {0:s}

[ctx: #24057]
note: Used as a title in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing {0:s}...
ga_ie: Suiteáil {0:s}...

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
ga_ie: Spleithiúlachtaí a sheiceáil...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
ga_ie: Ar mhaith leat an breiseán seo a chumasú?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
ga_ie: Ar mhaith leat an breiseán seo a dhíchumasú?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
ga_ie: Nuashonruithe breiseán ar fáil

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
ga_ie: Breiseáin cumasaithe

[ctx: #24063]
en: Auto update
ga_ie: Nuashonrú Auto

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
ga_ie: Breiseán cumasaithe

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
ga_ie: Breiseán nuashonraithe

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
ga_ie: Cealaigh íoslódáil breiseán?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
ga_ie: Tá breiseáin á íoslódáil

[ctx: #24068]
en: Update available
ga_ie: Nuashonrú ar fáil

[ctx: #24069]
en: Versions
ga_ie: Leaganacha

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
ga_ie: Ní fhéadfaí breiseán a luchtú.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
ga_ie: Tharla earráid anaithnid.

[ctx: #24072]
en: Settings required
ga_ie: Socruithe riachtanacha

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
ga_ie: Ní raibh in ann nascadh

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
ga_ie: Ní mór a atosú

[ctx: #24075]
en: Disable
ga_ie: Díchumasaigh

[ctx: #24076]
en: Add-on required
ga_ie: Breiseán ag teastáil

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
ga_ie: Fíorú breiseán íoslódáilte...

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
ga_ie: Íoslódáil breiseán...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
ga_ie: Spleithiúlachtaí breiseán a shuiteáil...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
ga_ie: Déan iarracht a athnascadh?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
ga_ie: Breiseáin chúntóra

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
ga_ie: Leabharlanna breiseán

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
ga_ie: Leabharlanna faisnéise

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
ga_ie: Breiseán suiteáilte

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
ga_ie: Theip ar spleáchas a shuiteáil

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
ga_ie: Bhreiseán a shuiteáil...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
ga_ie: Gach stórais

[ctx: #24088]
note: Used as a text in the progress dialog when install of a repo fails
en: Failed to install repository
ga_ie: Theip ar stór a shuiteáil

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
ga_ie: Athosaíonn an breiseán

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
ga_ie: Bainisteoir breiseán glas

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
ga_ie: Ní féidir an breiseán seo a dhíchumasú

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
ga_ie: Seiceáil le haghaidh nuashonruithe breiseán

[ctx: #24093]
note: Used as a text in the progress dialog when checking for add-on updates. {0:s} contains repository name
en: Checking {0:s}...
ga_ie: Seiceáil {0:s}...

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
ga_ie: Breiseán faoi mhíchumas mar gheall ar bheith marcáilte briste sa stór.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
ga_ie: Taisce pacáiste áitiúil

[ctx: #24096]
note: To show addon as broken over icon
en: Add-on has been marked broken in repository.
ga_ie: Tá an breiseán marcáilte briste sa stór.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
ga_ie: Ar mhaith leat é a dhíchumasú ar do chóras?

[ctx: #24098]
en: Broken
ga_ie: Briste

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
ga_ie: Ar mhaith leat aistriú chuig an gcraiceann seo?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
ga_ie: Chun an ghné seo a úsáid ní mór duit breiseán a íoslódáil:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
ga_ie: Ar mhaith leat an breiseán seo a íoslódáil?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
ga_ie: Ní féidir craiceann a luchtú

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
ga_ie: Tá roinnt comhaid in easnamh ag craiceann

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
ga_ie: Níl an breiseán comhoiriúnach mar gheall ar spleáchais neamhchomhlíonta.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
ga_ie: Sos agus tú ag cuardach fotheidil

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
ga_ie: Sonraigh an áit ar cheart fotheidil íoslódáilte a shábháil, an suíomh céanna leis an bhfíseán nó suíomh saincheaptha.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
ga_ie: Ag cuardach fotheidil...

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
ga_ie: {0:d} fotheidil a aimsíodh

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
ga_ie: Níl aon fhotheidil le fáil

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
ga_ie: Íoslódáil fotheidil...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
ga_ie: Teangacha le fotheidil a íoslódáil

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
ga_ie: Socraigh teangacha le húsáid agus fotheidil á lorg agat. [CR] Nóta: Ní úsáidfidh gach seirbhís fotheidil gach teanga.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
ga_ie: Theip ar fhotheideal a íoslódáil

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
ga_ie: Níl aon seirbhísí fotheidil suite

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
ga_ie: Suíomh stórála fotheidil

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
ga_ie: Seirbhís taispeána teilifíse

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
ga_ie: Roghnaigh an tseirbhís a úsáidfear mar réamhshocraithe chun fotheidil seó teilifíse a chuardach.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
ga_ie: Seirbhís scannán réamhshoc

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
ga_ie: Roghnaigh an tseirbhís a úsáidfear mar réamhshocraithe chun fotheidil scannáin a chuardach.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
ga_ie: Sreang cuardaigh láimhe

[ctx: #24121]
en: Enter search string
ga_ie: Cuir isteach sreang cuardaigh

[ctx: #24122]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all add-ons when auto-updating is off.
en: Install all updates
ga_ie: Suiteáil gach nuashonrú

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
ga_ie: Sos an físeán reatha agus tú ag cuardach fotheidil agus atosaigh nuair a bheidh an fotheideal ar fáil.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
ga_ie: In aice leis an bhfíseán

[ctx: #24125]
en: Custom location
ga_ie: Suíomh saincheaptha

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
ga_ie: Íoslódáil an chéad fhotheideal go huath

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
ga_ie: Íoslódáil an chéad fhotheideal go huathoibríoch ó liosta torthaí

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
ga_ie: Cumasaigh parsáil le haghaidh fotheidil dúnta

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
ga_ie: Cumasaigh parsáil le haghaidh CC i sruth físe. Cuireann sé beagán níos mó ualach ar an LAP

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
ga_ie: Ar mhaith leat aistriú go dtí an teanga seo?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
ga_ie: Socruithe fotheidil

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
ga_ie: Íoslódáil fotheideal...

[ctx: #24135]
en: To use this feature you must enable an add-on:
ga_ie: Chun an ghné seo a úsáid ní mór duit breiseán a chumasú:

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
ga_ie: Ar mhaith leat an breiseán seo a chumasú?

[ctx: #24137]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all possible add-ons when auto-updating is off.
en: Install auto updates only
ga_ie: Nuashonruithe uathoibríoch

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
ga_ie: Nuashonraigh

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
ga_ie: Féach ar an mbreiseán

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
ga_ie: Féach

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
ga_ie: Breiseán míchumasaithe

[ctx: #24142]
note: The dependency on <addon id> version <addon version> could not be satisfied.
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
ga_ie: Ní fhéadfaí an spleáchas ar {0:s} leagan {1:s} a shásamh.

[ctx: #24143]
note: Installing the addon from zip file located at <path to zip file> failed due to an invalid structure.
en: Installing the add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
ga_ie: Theip ar shuiteáil an breiseán ó chomhad zip atá suite ag {0:s} mar gheall ar struchtúr neamhbhailí.

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
ga_ie: Breiseán díshuiteáilte

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
ga_ie: Scanóir leabharlann físe

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
ga_ie: Scanóir leabharlann ceoil

[ctx: #24147]
note: Used as an event log description for files that failed to be processed by the library scanner Failed to scan <media type>: <filename>
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
ga_ie: Theip ar scanadh {0:s}: {1:s}

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
ga_ie: Breiseáin neamh-chom

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
ga_ie: Níl na breiseáin seo a leanas comhoiriúnach leis an leagan seo de Kodi agus tá siad díchumasaithe go huathoibríoch: {0:s}.

[ctx: #24150]
note: Progress text on splash screen
en: Database migration in progress - please wait
ga_ie: Imirce bunachar sonraí atá ar siúl - fan le do thoil

[ctx: #24151]
note: Progress text on splash screen
en: Add-on migration in progress - please wait
ga_ie: Imirce breiseán ar siúl - fan le do thoil

[ctx: #24152]
note: Inform about not supported addon if tried to enable
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
ga_ie: Níl an breiseán comhoiriúnach leis an leagan seo de Kodi.

[ctx: #24153]
en: Enable to make the Siri remote match the normal Apple tvOS behavior
ga_ie: Cumasaigh chun iargúlta Siri a mheaitseáil leis an ngnáthiompar Apple tvOS

[ctx: #24154]
en: Consider Siri remote in idle state after N seconds
ga_ie: Smaoinigh ar Siri iargúlta i stát díomhaoin tar éis N soicind

[ctx: #24155]
en: Time to wait before considering the Siri remote in idle state
ga_ie: Am le fanacht sula ndéanfar an iargúlta Siri a mheas i stát díomhaoin

[ctx: #24156]
en: 30 Seconds
ga_ie: 30 Soicind

[ctx: #24157]
en: 60 Seconds
ga_ie: 60 Soicind

[ctx: #24158]
en: 90 Seconds
ga_ie: 90 Soicind

[ctx: #24159]
en: 120 Seconds
ga_ie: 120 Soicind

[ctx: #24160]
en: Ignore first tap/swipe/pan of the Siri remote after a period of inactivity
ga_ie: Déan neamhaird a dhéanamh ar an gcéad scon/sciúrad/pan den iargúlta Siri tar éis tréimhse neamhghníomh

[ctx: #24161]
en: This prevents you from accidental tap/swipe/pan action when you grab the remote in your hand
ga_ie: Cuireann sé seo cosc ort ó ghníomh crap/scipe/pan de thaisme nuair a ghlacann tú an iargúlta i do lámh

[ctx: #24162]
en: Use Kodi virtual keyboard
ga_ie: Úsáid méarchlár fíorúil Kodi

[ctx: #24163]
en: The higher the value, the more sensitive the pan gesture
ga_ie: Dá airde an luach, is íogaire an comhartha pan

[ctx: #24164]
note: Header text for yes/no dialog about enable of broken add-on
en: Add-on "{0:s}" broken
ga_ie: Breiseán "{0:s}" briste

[ctx: #24165]
note: Yes/no dialog text with add-on broken string value and to ask for use
en: Add-on marked as broken with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
ga_ie: Breiseán marcáilte mar bhriste leis an nóta seo a leanas:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Ar mhaith leat cumasú?

[ctx: #24166]
note: Header text for yes/no dialog about enable of deprecated add-on
en: Add-on "{0:s}" deprecated
ga_ie: Breiseán "{0:s}" imithe

[ctx: #24167]
note: Yes/no dialog text with add-on deprecated string value and to ask for use
en: Add-on marked as deprecated with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
ga_ie: Breiseán marcáilte mar atá díscoite leis an nóta seo a leanas:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Ar mhaith leat cumasú?

[ctx: #24168]
note: Notification event to show addon marked as deprecated.
en: Deprecated: {0:s}
ga_ie: Díluachtaithe: {0:s}

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
ga_ie: Gnáth

[ctx: #24170]
note: Lifecycle state name, for deprecated addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Deprecated
ga_ie: Dímheasta

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
ga_ie: Briste

[ctx: #24180]
note: The minimum version a dependency must meet. This is set in the <requires> tag of the dependee {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s}{3:s}
ga_ie: Íosta: {0:s}{3:s}

[ctx: #24181]
note: The minimum version, plus the version going to be installed {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} => Install: {2:s}{3:s}
ga_ie: Íosmhéid: {0:s} => Suiteáil: {2:s}{3:s}

[ctx: #24182]
note: The minimum version, plus the currently installed version {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s}{3:s}
ga_ie: Íosta: {0:s}/Suiteáilte: {1:s}{3:s}

[ctx: #24183]
note: The minimum version, the currently installed, plus the updated version we're going to install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s} => Update to: {2:s}{3:s}
ga_ie: Íosmhéid: {0:s} / Suiteáilte: {1:s} => Nuashonrú go: {2:s}{3:s}

[ctx: #24184]
note: used in #24180 - #24183 as {3:s}
en:  (optional)
ga_ie:  (roghnach)

[ctx: #24185]
note: The minimum version, only lower versions are available for install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Not available{3:s}
ga_ie: Íosta: {0:s} / Níl ar fáil{3:s}

[ctx: #24186]
note: Progress text on splash screen
en: Connecting to database - please wait
ga_ie: Ag ceangal leis an mbunachar sonraí - fan le do thoil

[ctx: #24187]
note: Error text on splash screen
en: Failed to initialise databases - exiting in {} seconds.
ga_ie: Theip ar bhunachair shonraí a thosú - ag scoir i gceann {} soicind.

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
ga_ie: Ní fhéadfaí nascadh le stór.

[ctx: #24992]
en: System
ga_ie: Córas

[ctx: #24993]
en: Information providers
ga_ie: Soláthraithe faisnéise

[ctx: #24994]
en: Running
ga_ie: Ag rith

[ctx: #24995]
en: Orphaned
ga_ie: Dílleachta

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
ga_ie: Bainistigh spleáchais

[ctx: #24997]
en: Look and feel
ga_ie: Féach agus mothaigh

[ctx: #24998]
en: My add-ons
ga_ie: Mo bhreiseáin

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
ga_ie: Folaigh comhoiriúnach

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
ga_ie: Fógraí

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
ga_ie: Folaigh eachtrannach

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
ga_ie: Roghnaigh ó gach teideal...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
ga_ie: Taispeáin roghchlár Blu-ray

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
ga_ie: Seinn príomhtheideal: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
ga_ie: Teideal: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
ga_ie: Roghnaigh mír sheinm

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
ga_ie: Caibidlí: {0:d} - fad: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
ga_ie: Theip ar athsheinm Blu-ray

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
ga_ie: Ní thacaítear le roghchlár an Blu-ray seo

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
ga_ie: Caibidil {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
ga_ie: Tráchtála

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
ga_ie: Scipeáil uathoibríoch

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
ga_ie: Skip go huathoibríoch

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
ga_ie: Lámhleabhar

[ctx: #25015]
note: Used to ask user if they want to use a playlist already assigned to an episode
en: Selected playlist is already in use. Associate with this episode instead?
ga_ie: Tá an seinmliosta roghnaithe in úsáid cheana féin. An bhfuil tú ag iarraidh ceangal a dhéanamh leis an eipeasóid seo ina ionad?

[ctx: #25016]
note: Inform user that no valid movie playlist has been found on disc
en: No valid movie playlist has been found.
ga_ie: Ní bhfuarthas aon seinmliosta scannán bailí.

[ctx: #25017]
note: Inform user that no valid episode playlist has been found on disc
en: No valid episode playlist has been found.
ga_ie: Ní bhfuarthas aon seinmliosta eipeasóid bhailí.

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
ga_ie: Méarchlár QWERTY

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
ga_ie: Fuaim pasála atá in úsáid

[ctx: #29803]
note: Header text for the BD-J warning dialog
en: BD-J menu error
ga_ie: Earráid roghchlár BD-J

[ctx: #29804]
note: Body text for the BD-J warning dialog
en: There was an error encountered loading Java, so BD-J menus will not be functional at this time. BD-J menus require the Java Runtime Environment so make sure this is installed and functioning on your system.
ga_ie: Bhí earráid ag luchtú Java, mar sin ní bheidh biachláir BD-J feidhmiúil ag an am seo. Éilíonn biachláir BD-J an Timpeallacht Runtime Java mar sin déan cinnte go bhfuil sé seo suiteáilte agus ag feidhmiú ar do chóras.

[ctx: #29805]
note: Body text for the encryption error kaitoast
en: This Blu-ray disc (or file) is encrypted and can't be played.
ga_ie: Tá an diosca Blu-ray seo (nó an comhad) criptithe agus ní féidir é a sheinm.

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
ga_ie: Eolas RadioText Plus

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
ga_ie: Banda

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
ga_ie: Stíl

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
ga_ie: Cumadóir

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
ga_ie: Ealaíontóir

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
ga_ie: Seoltóir

[ctx: #29906]
note: Moderator currently on radio (if present)
en: Moderator
ga_ie: Modhnóir

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
ga_ie: Foireann eagarthóireachta

[ctx: #29908]
note: Current playing program name
en: Program
ga_ie: Clár

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
ga_ie: Stiúideo

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
ga_ie: Fón

[ctx: #29911]
note: EMail address (if present)
en: EMail
ga_ie: Ríomhphost

[ctx: #29913]
note: Hotline phone (if present)
en: Hotline
ga_ie: Líne Beag

[ctx: #29914]
note: Website address (if present)
en: Website
ga_ie: Láithreán Gréasáin

[ctx: #29915]
note: General information news, in list selector (if present)
en: Info
ga_ie: Eolas

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
ga_ie: Nuacht

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
ga_ie: Nuacht áitiúil

[ctx: #29918]
note: Sport news, in list selector (if present)
en: Sport
ga_ie: Spórt

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
ga_ie: Crannchur

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
ga_ie: Stoc

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
ga_ie: Eile

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
ga_ie: Horoscóp

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
ga_ie: Buailte aosaigh

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
ga_ie: Caint Spáinnis

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
ga_ie: Ceol Spáinnis

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
ga_ie: Teachtaireacht chomhairleach um Thrácht Raidió!

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
ga_ie: Teachtaireacht raidió

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
ga_ie: Teanga

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
ga_ie: Coláiste

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
ga_ie: Pearsantacht

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
ga_ie: Poiblí

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
ga_ie: Ceol bog

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
ga_ie: Buailte aosaigh

[ctx: #29938]
note: Program style name
en: Soft rock
ga_ie: Carraig bog

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
ga_ie: Labhair

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
ga_ie: Gan aon chineál cláir

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
ga_ie: Nuacht

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
ga_ie: Gnóthaí reatha

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
ga_ie: Faisnéise

[ctx: #29944]
note: Program style name
en: Sport
ga_ie: Spórt

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
ga_ie: Oideachas

[ctx: #29946]
note: Program style name
en: Drama
ga_ie: Drámaíocht

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
ga_ie: Cultúr

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
ga_ie: Eolaíocht

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
ga_ie: Éagsúil

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
ga_ie: Ceol pop

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
ga_ie: Ceol Rock

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
ga_ie: Ceol éasca éisteachta

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
ga_ie: Éadrom clasaiceach

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
ga_ie: Clasaiceach tromchúis

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
ga_ie: Ceol eile

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
ga_ie: Aimsir

[ctx: #29957]
note: Program style name
en: Finance
ga_ie: Airgeadas

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
ga_ie: Cláir do Leanaí

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
ga_ie: Gnóthaí Sóisialta

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
ga_ie: Creideamh

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
ga_ie: Teileafóin isteach

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
ga_ie: Taisteal

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
ga_ie: Fóillíocht

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
ga_ie: Ceol Snageoil

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
ga_ie: Ceol tuaithe

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
ga_ie: Ceol Náisiúnta

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
ga_ie: Ceol Oldies

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
ga_ie: Ceol Tíre

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
ga_ie: Doiciméadach

[ctx: #29970]
note: Program style name
en: Alarm Test
ga_ie: Tástáil Aláraim

[ctx: #29971]
note: Program style name
en: Alarm
ga_ie: Aláraim

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
ga_ie: Ceol roc clasaiceach

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
ga_ie: Clasaiceach

[ctx: #29979]
note: Program style name
en: Nostalgia
ga_ie: Cumha

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
ga_ie: Cumasaigh RDS le haghaidh cainéil raidió

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
ga_ie: Is féidir sonraí RDS a úsáid má tá siad i láthair

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
ga_ie: Comhairleach ar thráchta

[ctx: #29983]
note: Help text of boolean on/off value
en: RDS informs you about traffic advisory messages
ga_ie: Eolas RDS duit faoi theachtaireachtaí comhairleacha tráchta

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
ga_ie: Méadú ar an méid maidir le comhairleacht

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
ga_ie: Má sheoltar comhairleacht tráchta ó RDS, méadaítear an toirt

[ctx: #29987]
note: Node title for music artist role, plural of #38036
en: Remixers
ga_ie: Athmheascóirí

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
ga_ie: Socraitheoirí

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
ga_ie: Cumadóirí

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
ga_ie: Seoltóirí

[ctx: #29991]
note: Node title for music artist role, plural of #38040
en: DJ Mixers
ga_ie: Meascthóirí DJ

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
ga_ie: Liriceoirí

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
ga_ie: Ceolfhoirne

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
ga_ie: Róil

[ctx: #29995]
note: Label for multi-disc movies, including movie title (param 0) and disc number (param 1).
en: {0:s} (Disc {1:s})
ga_ie: {0:s} (Diosca {1:s})

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
ga_ie: Cáilíocht leantóra

[ctx: #33002]
en: Stream
ga_ie: Sruth

[ctx: #33003]
en: Download
ga_ie: Íoslódáil

[ctx: #33004]
en: Download & play
ga_ie: Íoslódáil agus a imirt

[ctx: #33005]
en: Download & save
ga_ie: Íoslódáil agus a shábháil

[ctx: #33006]
en: Today
ga_ie: Inniu

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
ga_ie: Amárach

[ctx: #33008]
en: Saving
ga_ie: Ag shábháil

[ctx: #33009]
en: Copying
ga_ie: Ag cóipeáil

[ctx: #33010]
en: Set download directory
ga_ie: Socraigh eolaire íosló

[ctx: #33011]
en: Search duration
ga_ie: Fad cuardaigh

[ctx: #33012]
en: Short
ga_ie: Gearr

[ctx: #33013]
en: Long
ga_ie: Fada

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
ga_ie: Úsáid seinnteoir DVD in ionad seinnteoir rialta

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
ga_ie: Iarr íoslódáil sula ndéanann tú físeán

[ctx: #33016]
en: Clips
ga_ie: Clipeanna

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
ga_ie: Athosaigh breiseán chun cumasú

[ctx: #33018]
en: Tonight
ga_ie: Anocht

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
ga_ie: Oíche amárach

[ctx: #33020]
en: Condition
ga_ie: Coinníoll

[ctx: #33021]
en: Precipitation
ga_ie: Deascadh

[ctx: #33022]
en: Precip
ga_ie: Precision

[ctx: #33023]
en: Humid
ga_ie: Tais

[ctx: #33024]
en: Feels
ga_ie: Mothaíonn

[ctx: #33025]
en: Observed
ga_ie: Breathnaithe

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
ga_ie: Imeacht ón ngnáth

[ctx: #33027]
en: Sunrise
ga_ie: Éirí na gréine

[ctx: #33028]
en: Sunset
ga_ie: Luí na gréine

[ctx: #33029]
en: Details
ga_ie: Sonraí

[ctx: #33030]
en: Outlook
ga_ie: Radharc

[ctx: #33031]
en: Coverflow
ga_ie: Sreabhadh Clúdach

[ctx: #33032]
en: Translate text
ga_ie: Téacs a aistriú

[ctx: #33033]
en: Map list {0:s} category
ga_ie: Liosta léarscáileanna {0:s} catagóir

[ctx: #33034]
en: 36-hour
ga_ie: 36 uair an chloig

[ctx: #33035]
en: Maps
ga_ie: Léarscáil

[ctx: #33036]
en: Hourly
ga_ie: Uair an chloig

[ctx: #33037]
en: Weekend
ga_ie: Deireadh Seachta

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
ga_ie: {0:s} lá

[ctx: #33040]
note: Used in the media source dialog. Will result in "HDHomerun Devices"
en: {0:s} devices
ga_ie: {0:s} gléasanna

[ctx: #33049]
en: Alert
ga_ie: Foláireamh

[ctx: #33050]
en: Alerts
ga_ie: Foláirimh

[ctx: #33051]
en: Choose your
ga_ie: Roghnaigh do

[ctx: #33052]
en: Check
ga_ie: Seiceáil

[ctx: #33053]
en: Configure the
ga_ie: Cumraigh an

[ctx: #33054]
en: Seasons
ga_ie: Séasúir

[ctx: #33055]
en: Use your
ga_ie: Úsáid do

[ctx: #33056]
en: Watch your
ga_ie: Féach ar do

[ctx: #33057]
en: Listen to
ga_ie: Éist le

[ctx: #33058]
en: View your
ga_ie: Breathnaigh ar do

[ctx: #33059]
en: Configure the
ga_ie: Cumraigh an

[ctx: #33060]
en: Power
ga_ie: Cumhacht

[ctx: #33061]
en: Menu
ga_ie: Roghchlár

[ctx: #33062]
en: Play the
ga_ie: Seinn an

[ctx: #33063]
en: Options
ga_ie: Roghanna

[ctx: #33065]
en: Editor
ga_ie: Eagarthóir

[ctx: #33066]
en: About your
ga_ie: Maidir le do

[ctx: #33067]
en: Star rating
ga_ie: Rátáil réalta

[ctx: #33068]
en: Background
ga_ie: Cúlra

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
ga_ie: Cúlraí

[ctx: #33070]
en: Custom background
ga_ie: Cúlra saincheaptha

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
ga_ie: Cúlraí saincheaptha

[ctx: #33072]
en: View readme
ga_ie: Féach ar readme

[ctx: #33073]
en: View changelog
ga_ie: Féach ar changelog

[ctx: #33077]
en: No data found!
ga_ie: Níl aon sonraí le fáil!

[ctx: #33078]
en: Next page
ga_ie: An chéad leathanach eile

[ctx: #33079]
en: Love
ga_ie: Grá

[ctx: #33080]
en: Hate
ga_ie: Fuath

[ctx: #33082]
en: Path to script
ga_ie: Conair chuig script

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
ga_ie: Cumasaigh cnaipe script saincheaptha

[ctx: #33084]
en: Auto login
ga_ie: Logáil isteach Auto

[ctx: #33100]
en: Failed to start
ga_ie: Theip ar thosú

[ctx: #33101]
en: Web server
ga_ie: Freastalaí gréasáin

[ctx: #33102]
en: Event server
ga_ie: Freastalaí imeachta

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
ga_ie: Freastalaí cianchumarsá

[ctx: #33104]
en: You have previously enabled the web interface without setting up a password. The web server has been disabled until you either explicitly allow this or set up authentication. Please review your settings.
ga_ie: Tá an comhéadan gréasáin cumasaithe agat roimhe seo gan focal faire a shocrú. Díchumasaíodh an freastalaí gréasáin go dtí go gceadaíonn tú é seo go sainráite nó go socróidh tú fíordheimhniú. Athbhreithnigh do shocruithe le do thoil.

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
ga_ie: Ceangal nua aimsithe

[ctx: #34000]
en: Lame
ga_ie: Clamh

[ctx: #34004]
en: VAAPI
ga_ie: SCREENSHIP

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 audio (FFmpeg M4A AAC)
ga_ie: Fuaime MPEG-4 (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34007]
en: Windows media audio 2 (FFmpeg wmav2)
ga_ie: Fuaim meán Windows 2 (FFmpeg wmav2)

[ctx: #34008]
en: When you need to enter some text, Kodi virtual keyboard will show up instead of the built-in tvOS keyboard
ga_ie: Nuair is gá duit roinnt téacs a iontráil, taispeánfaidh méarchlár fíorúil Kodi in ionad an méarchlár tvOS ionsuite

[ctx: #34009]
en: Siri remote pan gesture horizontal sensitivity
ga_ie: Íogaireacht chothrománach gotha cianda Siri

[ctx: #34010]
en: Siri remote pan gesture vertical sensitivity
ga_ie: Íogaireacht ingearach gotha pan cianda Siri

[ctx: #34100]
en: Number of channels
ga_ie: Líon na gcainéil

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
ga_ie: Roghnaigh an t-iompar nuair nach bhfuil aon fhuaim ag teastáil le haghaidh athsheinm nó fuaimeanna GUI.[CR][I gcónaí] Tá comhartha do-chloiste leanúnach aschur, coinníonn sé seo an gléas fuaime glactha beo le haghaidh aon fuaimeanna nua, ach d'fhéadfadh sé seo freisin cosc a chur ar fhuaim ó fheidhmchláir eile.[CR][1-10 Nóiméad] Mar an gcéanna le [I gcónaí] ach amháin tar éis na tréimhse roghnaithe fuaime isteach staid ar fionraí.[CR][Off] Iontráil aschur fuaime staid ar fionraí. Nóta: Is féidir fuaimeanna a chur amú má théann an fhuaim isteach sa staid ar fionraí.

[ctx: #34112]
note: Indicates if Audio Engine should transmit noise or real silence
en: Send low volume noise
ga_ie: Seol torann íseal toirte

[ctx: #34113]
note: Description of setting with label #34112 "Send low volume noise"
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
ga_ie: Chun AVRanna áirithe a choinneáil faoi thiomáint seolaimid comhartha torainn randamach dochloiste. Is féidir leat an socrú seo a dhíchumasú má tá tú ag úsáid cluasáin nó aschur analógach.

[ctx: #34114]
note: Indicates if Audio Engine should include lfe when downmixing
en: Include LFE when downmixing
ga_ie: Cuir LFE san áireamh agus tú ag íosghlu

[ctx: #34115]
note: Description of setting with label #34114 "Include LFE when downmixing"
en: If enabled, this setting will include lfe channel into the mixing when there is no dedicated LFE output channel available. This only makes sense for full range speakers.
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, cuimseoidh an socrú seo cainéal lfe isteach sa mheascán nuair nach bhfuil aon chainéal tiomnaithe aschuir LFE ar fáil. Ní chuireann sé seo ciall ach do chainteoirí raon iomlán.

[ctx: #34116]
note: Description of setting with label #34114 "Include LFE when downmixing"
en: Off
ga_ie: Lasmuigh

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
ga_ie: Seinn fuaimeanna GUI

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
ga_ie: Ní amháin nuair a stopadh athsheinm

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
ga_ie: I gcónaí

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
ga_ie: Ná riamh

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
ga_ie: Ní féidir teacht ar an chéad earra eile le himirt

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
ga_ie: Ní féidir mír roimhe seo a fháil le himirt

[ctx: #34220]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On/Off toast caption
en: HDR status
ga_ie: Stádas HDR

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
ga_ie: As

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
ga_ie: Ar

[ctx: #34224]
en: Tone mapping method
ga_ie: Modh mapála ton

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
ga_ie: Theip ar Zeroconf a thosú

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
ga_ie: An bhfuil seirbhís Bonjour Apple suiteáilte? Seiceáil an logáil le haghaidh tuilleadh faisnéise faoin teachtaireacht seo.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
ga_ie: Theip air AirPlay a thosú mar éilíonn sé Zeroconf a chumasú.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
ga_ie: Ní féidir le Zeroconf a stopadh. Braitheann AirPlay agus AirTunes ar rith Zeroconf.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
ga_ie: Rindreáil físe

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
ga_ie: Theip ar scagairí/scálaí físeáin a thosú, ag titim ar ais go scálú délíneach

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
ga_ie: Theip ar ghléas fuaime a thionscnamh

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
ga_ie: Seiceáil do shocruithe fuaime

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
ga_ie: Úsáid gothaí le haghaidh nascleanúna:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
ga_ie: Sléapadh méar amháin ar chlé, ar dheis, suas, síos do chúrsóirí

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
ga_ie: Sléip dhá mhéar ar chlé le haghaidh backspace

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
ga_ie: Sconna amháin méar amháin le dul isteach

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
ga_ie: Sconna aonair dhá mhéar nó brúigh méar amháin ar fad le haghaidh roghchlár comhthéacs

[ctx: #35000]
en: Peripherals
ga_ie: Forimeallacha

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
ga_ie: Gléas cineálach HID

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
ga_ie: Cuibheoir líonra cineál

[ctx: #35003]
en: Generic disk
ga_ie: Diosca cineálach

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
ga_ie: Níl aon socruithe ar fáil don imeallach seo.

[ctx: #35005]
en: New device configured
ga_ie: Gléas nua cumraithe

[ctx: #35006]
en: Device removed
ga_ie: Gléas bainte

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
ga_ie: Eochairmap le húsáid don ghléas seo

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
ga_ie: Keymap cumasaithe

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
ga_ie: Ná húsáid an eochairmap saincheaptha don ghléas seo

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
ga_ie: Leabharlanna forimeallacha

[ctx: #35011]
note: Title of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: New controller detected
ga_ie: Braithíodh rialtóir nua

[ctx: #35012]
note: Text of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
ga_ie: Tá rialtóir nua aimsithe. Is féidir cumraíocht a dhéanamh ag am ar bith i "Socruithe -> Socruithe Córais -> Ionchur". Ar mhaith leat é a chumrú anois?

[ctx: #35014]
note: Help text of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog. {0:s} - list of disabled buttons and axes
en: Some controllers have buttons and axes that interfere with mapping. Press these now to disable them:[CR]{0:s}
ga_ie: Tá cnaipí agus aiseanna ag roinnt rialaitheoirí a chuireann isteach ar mhapáil. Brúigh iad seo anois chun iad a dhíchumasú:[CR]{0:s}

[ctx: #35015]
note: Name of a controller button, e.g. Button 1. {0:d} - button index
en: Button {0:d}
ga_ie: Cnaipe {0:d}

[ctx: #35016]
note: Name of a controller axis, e.g. Axis 2. {0:d} - axis index
en: Axis {0:d}
ga_ie: Ais {0:d}

[ctx: #35017]
note: Error dialog title when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Unable to configure controllers
ga_ie: Ní féidir rialaitheoirí a chumrú

[ctx: #35018]
note: Error dialog text when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
ga_ie: Braitheann cumraíocht an rialaitheora ar bhreiseán míchumasaithe Ar mhaith leat é a chumasú?

[ctx: #35019]
note: Label of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog
en: Ignore input
ga_ie: Déan dearmad ar ionchur

[ctx: #35020]
note: Help text of the dialog to detect analog buttons on controllers. {0:s} - list of detected axes
en: Press all analog buttons now to detect them:[CR][CR]{0:s}
ga_ie: Brúigh gach cnaipe analógach anois chun iad a bhrath:[CR][CR]{0:s}

[ctx: #35021]
note: Button in the controller configuration dialog to install all controller profiles
en: Get all
ga_ie: Faigh go léir

[ctx: #35022]
note: Message shown in the controller dialog when there is nothing to map, for example hubs (multitaps) have no buttons
en: Nothing to map
ga_ie: Níl aon rud le léarscáil

[ctx: #35047]
note: Name of setting to configure peripheral add-ons
en: Driver settings
ga_ie: Socruithe tiománaí

[ctx: #35048]
note: Description of setting with label #35047 "Driver settings"
en: View and configure peripheral add-ons.
ga_ie: Féach ar agus cumraigh breiseáin fhorimeallacha.

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
ga_ie: Breiseáin Cluiche

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
ga_ie: Próifílí rialtóir

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
ga_ie: Tástáil rumble

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
ga_ie: Gníomhachtaigh mótair rumble gach rialaitheoir.

[ctx: #35053]
note: Setting to enable rumble for GUI notifications
en: Enable rumble for notifications
ga_ie: Cumasaigh rumble le haghaidh fógraí

[ctx: #35054]
note: Description of setting to enable rumble for GUI notifications
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
ga_ie: Gníomhaíonn sé mótair rumble rialaitheora nuair a tharlaíonn fógra.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
ga_ie: Úsáid an méarchlár nó iargúlta chun próifíl rialaitheora a roghnú Nuair a spreagtar é, brúigh an cnaipe ar do rialtóir cluiche a oireann is fearr leis an méid a fheiceann tú ar an scáileán. Má dhéanann tú botún is féidir leat an próiseas a athdhéanamh.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
ga_ie: Cumraíocht Rialaitheora

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
ga_ie: Cnaipí

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
ga_ie: Próifíl an rialaitheora

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
ga_ie: Ar mhaith leat an próifíl rialaitheora seo a athshocrú do gach feiste ceangailte?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
ga_ie: Tá gach próifíl rialaitheora atá ar fáil suiteáilte.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
ga_ie: Cumraigh rialaithe ceangailte

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
ga_ie: Péireáil do rialaitheoirí le feistí ionchuir éagsúla córais cluiche éagsúla.

[ctx: #35071]
note: Label for buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Racing wheel
ga_ie: Roth rásaíochta

[ctx: #35072]
note: Label for paddle buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Paddles
ga_ie: Paddlaí

[ctx: #35073]
note: Label for buttons that appear on a joystick for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Joysticks
ga_ie: Sticíní Seomra

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
ga_ie: Cnaipí aghaidh

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
ga_ie: Cnaipí ghualainn

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
ga_ie: Truicear

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
ga_ie: Bataí analógacha

[ctx: #35078]
note: Setting title for left analog stick deadzone
en: Left stick deadzone
ga_ie: Zone marbh bata ar chlé

[ctx: #35079]
note: Setting title for right analog stick deadzone
en: Right stick deadzone
ga_ie: Zone marbh bata ceart

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
ga_ie: Rialaitheoirí cumhachta as ar imeacht

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
ga_ie: Cumhachtaí as aon rialaitheoir a thacaíonn leis ar imeacht.

[ctx: #35090]
note: Button prompt without timeout. {0:s} - button name
en: Press {0:s}
ga_ie: Brúigh {0:s}

[ctx: #35091]
note: Button prompt with timeout. {0:s} - button name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Press {0:s} ({1:d})
ga_ie: Brúigh {0:s} ({1:d})

[ctx: #35092]
note: Analog stick up prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} up
ga_ie: Bog {0:s} suas

[ctx: #35093]
note: Analog stick up prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} up ({1:d})
ga_ie: Bog {0:s} suas ({1:d})

[ctx: #35094]
note: Analog stick down prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} down
ga_ie: Bog {0:s} síos

[ctx: #35095]
note: Analog stick down prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} down ({1:d})
ga_ie: Bog {0:s} síos ({1:d})

[ctx: #35096]
note: Analog stick right prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} right
ga_ie: Bog {0:s} ar dheis

[ctx: #35097]
note: Analog stick right prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} right ({1:d})
ga_ie: Bogadh {0:s} ar dheis ({1:d})

[ctx: #35098]
note: Analog stick left prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} left
ga_ie: Bog {0:s} fágtha

[ctx: #35099]
note: Analog stick left prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} left ({1:d})
ga_ie: Bogadh {0:s} ar chlé ({1:d})

[ctx: #35100]
en: Enable controller support
ga_ie: Cumasaigh tacaíocht rialtóra

[ctx: #35102]
en: Disable controllers when this device is present
ga_ie: Díchumasaigh rialaitheoirí nuair a bhíonn an gléas seo

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
ga_ie: Cnaipí

[ctx: #35104]
note: Label for relative mounters like the mouse pointer. Used in the controller mapping dialog.
en: Pointers
ga_ie: Táscairí

[ctx: #35105]
note: Heading for buttons mounted on a light gun. Used in the controller mapping dialog.
en: Light gun
ga_ie: Gunna éadrom

[ctx: #35106]
note: Heading for the button that shoots the lightgun offscreen when pressed. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoot offscreen
ga_ie: Lámhach as an scáileán

[ctx: #35107]
note: Heading for switches found on a game console, such as the Atari 2600. Used in the controller mapping dialog.
en: Console switches
ga_ie: Lasca consól

[ctx: #35108]
note: Heading for buttons that control the game console hardware, such as a microphone button. Used in the controller mapping dialog.
en: Hardware buttons
ga_ie: Cnaipí crua-ear

[ctx: #35109]
note: Heading for buttons on a numeric keypad (containing 0-9, star and pound). Used in the controller mapping dialog.
en: Keypad
ga_ie: Eochairchlár

[ctx: #35110]
note: Label for the button that opens the port setup dialog
en: Ports
ga_ie: Calafoirt

[ctx: #35111]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
ga_ie: Socrú Calafoirt

[ctx: #35113]
note: Title of the dialog for selecting a game controller
en: Select a Controller
ga_ie: Roghnaigh Rialaitheoir

[ctx: #35114]
note: Title of the error dialog when changing a controller port fails
en: Failed to change controller
ga_ie: Theip ar rialtóir a athrú

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
ga_ie: Méarchlár

[ctx: #35151]
note: Name of group in "Games -> Keyboard" for configuring keyboard players
en: Player configuration
ga_ie: Cumraíocht imreoir

[ctx: #35152]
note: Name of setting for enabling the keyboard during gameplay
en: Enable keyboard
ga_ie: Cumasaigh méarchlár

[ctx: #35153]
note: Description of setting with label #35152 "Enable keyboard"
en: This allows the keyboard to emulate up to 8 game controllers. If disabled, the keyboard can still be used to control emulators like DOSBox which require a full keyboard.
ga_ie: Ligeann sé seo don mhéarchlár aithris a dhéanamh ar suas le 8 rialaitheoir cluiche. Má tá sé faoi mhíchumas, is féidir an méarchlár a úsáid fós chun aithriseoirí mar DOSBox a rialú a dteastaíonn méarchlár iomlán uathu.

[ctx: #35154]
note: Setting name for number of keyboard players
en: Number of keyboard players
ga_ie: Líon na n-imreoirí méarchláir

[ctx: #35155]
note: Description of settings with label #35066
en: Set the number of players using the keyboard. This is intended for devices that use keyboard drivers, but you can also see how many people fit around a keyboard!
ga_ie: Socraigh líon na n-imreoirí ag baint úsáide as an méarchlár. Tá sé seo beartaithe do ghléasanna a úsáideann tiománaithe méarchláir, ach is féidir leat a fheiceáil freisin cé mhéad duine a oireann timpeall méarchláir!

[ctx: #35157]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 1
ga_ie: Cumraigh imreoir méarchláir 1

[ctx: #35158]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 2
ga_ie: Cumraigh imreoir méarchláir 2

[ctx: #35159]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 3
ga_ie: Cumraigh imreoir méarchláir 3

[ctx: #35160]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 4
ga_ie: Cumraigh imreoir méarchláir 4

[ctx: #35161]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 5
ga_ie: Cumraigh imreoir méarchláir 5

[ctx: #35162]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 6
ga_ie: Cumraigh imreoir méarchláir 6

[ctx: #35163]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 7
ga_ie: Cumraigh imreoir méarchláir 7

[ctx: #35164]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 8
ga_ie: Cumraigh imreoir méarchláir 8

[ctx: #35165]
note: Name of the keyboard-emulated controller in the list of peripherals
en: Keyboard player
ga_ie: Imreoir méarchláir

[ctx: #35166]
note: Heading for the button that lets the user map any keyboard key. Used in the controller mapping dialog.
en: All keys
ga_ie: Gach eochracha

[ctx: #35167]
note: Heading for the button that lets the user map individual keyboard keys. Used in the controller mapping dialog.
en: Single keys
ga_ie: Eochracha aonair

[ctx: #35168]
note: Name of the button that prompts you to select a key on the keyboard. Used in the controller mapping dialog.
en: Select key
ga_ie: Roghnaigh eochair

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
ga_ie: Brúigh eochair

[ctx: #35170]
note: Keyboard prompt with timeout. {1:d} - seconds left in prompt. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key ({1:d})
ga_ie: Brúigh eochair ({1:d})

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
ga_ie: Luch

[ctx: #35172]
note: Name of window for configuring players while playing a game
en: Players
ga_ie: Imreoirí

[ctx: #35173]
note: Notification shown when no controllers are connected in the in-game dialog that lets users configure player assignment
en: No controllers connected
ga_ie: Níl aon rialtóirí ceangail

[ctx: #35200]
note: This string is an early meme from the late 1990's that made fun of the poor translation in the 16-bit game Zero Wing from the late 1980's. DO NOT TRANSLATE!
en: ALL YOUR BASE ARE BELONG[CR]TO US
ga_ie: BAINEANN DO BHONN GO LÉIR [CR] LINN

[ctx: #35203]
en: Enable rewind (if supported)
ga_ie: Cumasaigh athfhillte (má thacaítear é)

[ctx: #35204]
en: Enable real-time rewinding during game play, if supported. Press rewind or manually seek backwards using the seek bar.
ga_ie: Cumasaigh athfhillte fíor-ama le linn imirt cluiche, má thacaítear é. Brúigh athfhillte nó cuardaigh siar de láimh ag baint úsáide as an mbarra cuardaigh.

[ctx: #35205]
en: Maximum rewind time
ga_ie: An t-am athfhillte uasta

[ctx: #35206]
en: Maximum time possible to rewind, if supported. Large rewind histories can use a lot of RAM.
ga_ie: An t-am uasta is féidir a athfhillt, má thacaítear leis. Is féidir le stair mhóra athfhillte a lán RAM a úsáid.

[ctx: #35207]
note: Description of add-on category for emulators
en: Emulators
ga_ie: Aithriseoirí

[ctx: #35208]
note: Description of add-on category for standalone games
en: Standalone games
ga_ie: Cluichí neamhspleácha

[ctx: #35209]
en: Game resources
ga_ie: Acmhainní cluiche

[ctx: #35210]
note: Dialog title when gameplay fails
en: Failed to play game
ga_ie: Theip ar chluiche a imirt

[ctx: #35211]
note: Error dialog text when the game requires restricted files to play. {0:s} - emulator ID
en: This game requires the following add-on: {0:s}
ga_ie: Éilíonn an breiseán seo a leanas ar an gcluiche seo: {0:s}

[ctx: #35212]
note: Error dialog text when launching a game and no emulators are compatible
en: This game isn't compatible with any available emulators.
ga_ie: Níl an cluiche seo comhoiriúnach le haon aithriseoirí atá ar fáil.

[ctx: #35213]
note: Error dialog text when launching a game and the emulator has an internal error. {0:s} - emulator name
en: The emulator "{0:s}" had an internal error.
ga_ie: Bhí earráid inmheánach ag an aithriseoir "{0:s}".

[ctx: #35214]
note: Error dialog text when the game can't be played because it's not on a hard drive or partition
en: This game can only be played directly from a hard drive or partition. Compressed files must be extracted.
ga_ie: Ní féidir an cluiche seo a imirt ach go díreach ó thiomáint crua nó deighilt. Caithfear comhaid chomhbhrúite a bhaint.

[ctx: #35215]
note: Error dialog text when libretro support is disabled
en: This game depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
ga_ie: Braitheann an cluiche seo ar bhreiseán faoi mhíchumas. Ar mhaith leat é a chumasú?

[ctx: #35216]
note: Description of add-on category for game support add-ons like game.libretro (the libretro wrapper)
en: Support add-ons
ga_ie: Breiseáin tacaíochta

[ctx: #35217]
note: Dialog text asking user to overwrite their savestate file
en: The savestate can only be loaded with "{0:s}". Erase savestate and continue?
ga_ie: Ní féidir an savestate a luchtú ach le "{0:s}". Scrios savestate agus leanúint ar aghaidh?

[ctx: #35218]
note: Button to erase the savestate
en: Erase savestate
ga_ie: Scrios savestate

[ctx: #35219]
note: Error dialog text when trying to play a game and the game's files aren't found.
en: The required files can't be found.
ga_ie: Ní féidir na comhaid riachtanacha a fháil.

[ctx: #35220]
note: Description of add-on category for game providers
en: Game providers
ga_ie: Soláthraithe cluiche

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
ga_ie: Roghchlár

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
ga_ie: Scoir

[ctx: #35223]
note: Help text shown when playaing a game with missing add-on dependencies. {0:s} - list of add-ons that are missing
en: Missing: {0:s}
ga_ie: Ar iarraidh: {0:s}

[ctx: #35224]
note: Label of button in the in-game menu for pausing and resuming playback
en: Pause / Resume
ga_ie: Sos / Atosaigh

[ctx: #35225]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video filter (also called a video shader)
en: Video filter
ga_ie: Scagaire físe

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
ga_ie: Ardsocruithe

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
ga_ie: Rothlú

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
ga_ie: Iomlánscáileán

[ctx: #35233]
note: Label of the setting in the in-game menu for stretching the game to fit the monitor
en: Stretch mode
ga_ie: Modh síneadh

[ctx: #35234]
note: Label of button in the in-game menu for configuring the game's controls
en: Controls
ga_ie: Rialuithe

[ctx: #35235]
note: Help text shown when the user first plays a game. {0:s} - Button combo to open the in-game menu
en: Press {0:s} to open the in-game menu.
ga_ie: Brúigh {0:s} chun an roghchlár in-chluiche a oscailt.

[ctx: #35236]
note: Additional help text shown when the user first plays a game. This will be removed in the future.
en: In this release, only controllers can be used to play games.
ga_ie: Sa scaoileadh seo, ní féidir ach rialaitheoirí a úsáid chun cluichí a imirt.

[ctx: #35237]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for normal size with 1:1 pixel aspect ratio (PAR)
en: Normal (1:1 PAR)
ga_ie: Gnáth (1:1 PAR)

[ctx: #35238]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for integer underscaling
en: Integer
ga_ie: Slánuimhir

[ctx: #35239]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for integer underscaling with 1:1 pixel aspect ratio (PAR)
en: Integer (1:1 PAR)
ga_ie: Slánuimhir (1:1 PAR)

[ctx: #35249]
note: Button to open the savestate manager from the game OSD
en: Save / Load
ga_ie: Sábháil / Lódáil

[ctx: #35250]
en: Add games...
ga_ie: Cuir cluichí leis...

[ctx: #35251]
en: Add game source
ga_ie: Cuir foinse cluiche leis

[ctx: #35252]
en: Edit game source
ga_ie: Athraigh foinse cluiche

[ctx: #35253]
en: Enable autosave (if supported)
ga_ie: Cumasaigh uathshábháil (má thacaítear é)

[ctx: #35254]
en: Save the game automatically during game play, if supported. Resume playing where you left off.
ga_ie: Sábháil an cluiche go huathoibríoch le linn an chluiche a imirt, Anois ag imirt áit a d'fhág tú amach.

[ctx: #35256]
note: Error message when a game client fails to install when a game is being launched
en: Failed to install add-on.
ga_ie: Theip ar bhreiseán a shuiteáil.

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
ga_ie: Suiteáilte

[ctx: #35258]
note: Title of the dialog to select an emulator for the current game. {0:s} - game file extension
en: Select emulator for {0:s} file
ga_ie: Roghnaigh aithriseoir le haghaidh comhad {0:s}

[ctx: #35259]
note: Label on emulators with a savestate in the emulator selection dialog
en: Saved
ga_ie: Sábháilte

[ctx: #35260]
note: Title of the dialog to select a savestate for the current game
en: Select savestate
ga_ie: Roghnaigh sábháil staid

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
ga_ie: Nua

[ctx: #35262]
note: Help text for RetroAchievements username input setting
en: Enter your RetroAchievements account username
ga_ie: Cuir isteach ainm úsáideora do chuntas RetroAchi

[ctx: #35263]
note: Help text for RetroAchievements password input setting
en: Enter your RetroAchievements account password
ga_ie: Cuir isteach pasfhocal do chuntais RetroAchievements

[ctx: #35265]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Incorrect User/Password!
ga_ie: Úsáideoir míchearta/Pasfhocal!

[ctx: #35266]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Failed to contact server
ga_ie: Theip ar theip ort teagmháil a dhéanamh

[ctx: #35267]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Invalid response from server
ga_ie: Freagra neamhbhailí ón bhfre

[ctx: #35268]
note: Setting to show if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Logged in
ga_ie: Logáilte isteach

[ctx: #35269]
note: Help text for the setting that shows if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Toggle this setting to log in or out of RetroAchievements.
ga_ie: Athraigh an suíomh seo chun logáil isteach nó amach as RetroAchievements.

[ctx: #35270]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Your account is not verified. Please check your email to complete your sign up.
ga_ie: Ní fhíoraítear do chuntas. Seiceáil do r-phost le do thoil chun do chlárú a chur i gcrích.

[ctx: #35271]
note: Error message shown when an OpenGL game is played, as OpenGL is not currently supported
en: This game requires OpenGL support for 3D rendering. OpenGL support is still under development.
ga_ie: Éilíonn an cluiche seo tacaíocht OpenGL le haghaidh rindreáil 3D. Tá tacaíocht OpenGL fós á fhorbairt.

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
ga_ie: Níl freastalaí inrochtana.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
ga_ie: Ní fhreagraíonn freastalaí i gceart.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
ga_ie: Níl leagan freastalaí comhoiriúnach.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
ga_ie: Rochtain diúltaithe.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
ga_ie: Ag nascadh le cúltaca.

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
ga_ie: Cuibheoir CEC Pulse-Eight

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
ga_ie: Athraigh chuig ordú taobh méarchláir

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
ga_ie: Athraigh chuig ordú taobh iargúlta

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
ga_ie: Brúigh ordú cnaipe "úsáideoir"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
ga_ie: Cumasaigh orduithe taobh lasc

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
ga_ie: Ní raibh in ann an t-adapter a oscailt

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
ga_ie: Gléasanna le cumhacht air le linn tosaithe

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
ga_ie: Gléasanna chun cumhacht as le linn múchadh

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
ga_ie: Cuir feistí i mód fuireachais agus an scáileán á ghníomhachtú

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
ga_ie: Feistí múscailte agus an scáileán díghníomhachtaithe

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
ga_ie: Ní raibh in ann calafort CEC com a bhrath. Cumraigh é de láimh le do thoil.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
ga_ie: Ní raibh in ann an cuibheoir CEC a thionscnamh. Seiceáil do chuid socruithe le do thoil.

[ctx: #36013]
note: CEC adapter setting to set the type of device that libCEC reports to the TV (Recording, Playback or Tuner Device)
en: CEC client device mode
ga_ie: Modh gléas cliant CEC

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
ga_ie: Uimhir chalafoirt HDMI

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
ga_ie: Ceangailte

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
ga_ie: Ní raibh in ann an cuibheoir CEC a thosú: Níor aimsíodh libCEC ar do chóras.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
ga_ie: Úsáid socrú teanga an teilifíse

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
ga_ie: Ceangailte le gléas HDMI

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
ga_ie: Athraigh foinse chuig an bhfeiste seo ar an tosú

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
ga_ie: Seoladh fisiceach (rialaíonn calafort HDMI)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
ga_ie: Cumraíocht nuashonrú

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
ga_ie: Theip ar an chumraíocht nua a shocrú. Seiceáil do chuid socruithe le do thoil.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
ga_ie: Seol an t-ordú "Foinse neamhghníomhach" ar an múchadh

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
ga_ie: Gléasanna le cur i mód fuireachais freisin

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
ga_ie: Teastaíonn seirbhísiú ón bh

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
ga_ie: Neamhaird

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
ga_ie: Nuair a mhúchtar an teilifís

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
ga_ie: Ceangal caillte

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
ga_ie: Níl ceadanna ag an úsáideoir seo chun an cuibheoir CEC a oscailt

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
ga_ie: Tá an calafort gnóthach. Ní féidir ach clár amháin rochtain a fháil ar an oiriúntóir CEC

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
ga_ie: Gníomh agus tú ag aistriú go foinse eile

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
ga_ie: Ceangal bunaithe

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
ga_ie: I gcónaí

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
ga_ie: Ar thos/stad

[ctx: #36037]
en: TV
ga_ie: Teilifís

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
ga_ie: Aimplitheoir/gléas AVR

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
ga_ie: Gléas teilifíse agus AVR (follasach)

[ctx: #36040]
en: Detected version of libCEC interface ({0:x}) is lower than the supported version {1:x}.
ga_ie: Tá an leagan braite de chomhéadan libCEC ({0:x}) níos ísle ná an leagan tacaithe {1:x}.

[ctx: #36041]
en: * Item folder
ga_ie: * Fillteán mír

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
ga_ie: Úsáid raon dathanna teoranta (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
ga_ie: Líon na maoláin a úsáideann tiománaí grafaicí

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
ga_ie: Stop Athsheinm

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
ga_ie: Sos athsheinm

[ctx: #36046]
en: Force AVR to wake up when Kodi is activated
ga_ie: Cuir iallach ar AVR dúisiú nuair a dhéantar Kodi i ngníomh

[ctx: #36047]
en: Remote button press delay before repeating (ms)
ga_ie: Moill brúigh cnaipe iargúlta sula ndéanann tú athdhéanamh (ms)

[ctx: #36048]
en: Remote button press repeat rate (ms)
ga_ie: Ráta athbhrú cnaipe iargúlta (ms)

[ctx: #36049]
en: Remote button press release time (ms)
ga_ie: Am preaseisiúint cnaipe iargúlta (ms)

[ctx: #36050]
en: On start
ga_ie: Ar an tús

[ctx: #36051]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Recording Device
ga_ie: Gléas Taifeadta

[ctx: #36052]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Playback Device
ga_ie: Gléas athsheinm

[ctx: #36053]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Tuner Device
ga_ie: Gléas Tiúnóir

[ctx: #36096]
note: Label of setting "System / Display / Use system HDR/SDR brightness balance"
en: Use system HDR/SDR brightness balance
ga_ie: Úsáid cothromaíocht gile an chórais HDR/SDR

[ctx: #36097]
note: Label of setting "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: GUI peak luminance in HDR PQ mode
ga_ie: Buaicphointe GUI i mód HDR PQ

[ctx: #36098]
note: Label of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Use 10 bit for SDR
ga_ie: Úsáid 10 giotán le haghaidh SDR

[ctx: #36099]
en: Dithering
ga_ie: Dithireacht

[ctx: #36100]
en: Dither depth
ga_ie: Doimhneacht Dither

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
ga_ie: Athraigh cuma agus mothú an chomhéadain úsáideora.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
ga_ie: Tá gach socruithe a bhaineann le craiceann sa chatagóir seo.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
ga_ie: Roghnaigh an craiceann don chomhéadan úsáideora. Sainmhíneoidh sé seo cuma agus mothú an fheidhmchláir.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
ga_ie: Roghnaigh chun na socruithe sonracha craicinn a athrú. Braitheann na roghanna atá ar fáil le haghaidh cumraíochta ar na gnéithe a sholáthraíonn an craiceann.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
ga_ie: Athraigh an téama a bhaineann le do chraiceann roghnaithe.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
ga_ie: Athraigh dathanna do chraiceann roghnaithe.

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
ga_ie: Roghnaigh na clónna ar taispeáint sa chomhéadan úsáideora. Tá na tacair cló cumraithe ag do chraiceann.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
ga_ie: Athraigh méid an radharc ar an gcomhéadan úsáideora.

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
ga_ie: Roghnaigh an fhuinneog meán le taispeáint ar an tosú.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
ga_ie: Roghnaigh nó díchumasaigh na fuaimeanna a úsáidtear sa chomhéadan úsáideora.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
ga_ie: Múch é seo chun an ticker nuachta scrollaithe RSS a bhaint.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
ga_ie: Cuir na fothaí RSS in eagar.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
ga_ie: Tá na socruithe áitiúla /réigiúnacha go léir sa chatagóir seo.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
ga_ie: Roghnaíonn sé teanga an chomhéadan úsáideora.

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
ga_ie: Roghnaigh na formáidí le haghaidh teocht, am agus dáta. Braitheann na roghanna atá ar fáil ar an teanga roghnaithe.

[ctx: #36116]
note: Description of setting with label #14091 "Character set"
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface. This doesn't change the character set used for subtitles, for that go to Player > Language.
ga_ie: Roghnaigh an tacar carachtar a úsáidtear chun téacs a thaispeáint sa chomhéadan úsáideora. Ní athraíonn sé seo an tacar carachtar a úsáidtear le haghaidh fotheidil, chun é sin téigh go dtí Imreoir > Teanga.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
ga_ie: Réamhshocraithe don teanga fuaime roghnaithe má tá níos mó ná teanga amháin ar fáil.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
ga_ie: Réamhshocraithe go dtí an teanga fotheidil roghnaithe má tá níos mó ná teanga amháin ar fáil.

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo maidir le conas a thaispeántar liostaí meán.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
ga_ie: Taispeáin an mhír (..) i liostaí chun cuairt a thabhairt ar an bhfillteán tuismitheora.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
ga_ie: Taispeáin síntí comhad ar chomhaid meán, mar shampla thaispeánfaí "Tú Baint Taitneamh as Mise" mar "Tú Baint Taitneamh as Mé Féin.mp3".

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
ga_ie: Déan neamhaird de chomharthaí áirithe, e.g. "An", le linn oibríochtaí sórtála. Dhéanfaí "The Simpsons" mar shampla a shórtáil mar "Simpsons".

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
ga_ie: Ceadaigh comhaid a scriosadh agus a athainmniú tríd an gcomhéadan úsáideora, tríd an roghchlár comhthéacs, e.g. brúigh "C" ar mhéarchlár chun an roghchlár seo a thabhairt suas.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
ga_ie: Taispeáin an cnaipe foinse leis i gcodanna fréimhe den chomhéadan úsáideora.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
ga_ie: Taispeáin comhaid agus eolairí folaithe agus comhaid á liostáil agat.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe don chaoi a láimhseáiltear na breiseáin spárálaíscáileáin.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
ga_ie: Socraigh an t-am chun fanacht go dtarlóidh aon ghníomhaíocht sula dtaispeántar an scáileán.

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
ga_ie: Roghnaigh an spárálaíscáileáin. Cuirfear iallach ar an spárálaíscáileáin "Dim" nuair a chuirtear athsheinm físe lánscáileáin ar sos nó nuair a bhíonn bosca dialóige gníomhach.

[ctx: #36131]
note: #. Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
ga_ie: Roghnaigh chun na socruithe sonracha scáileáin a athrú. Braitheann na roghanna atá ar fáil le haghaidh cumraíochta ar na gnéithe a sholáthraíonn an breiseán sábhálaí scáileáin.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
ga_ie: Réamhamharc ar an scáileán roghnaithe.

[ctx: #36134]
note: Description of setting with label #22014 "Use dim if paused during video playback"
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
ga_ie: Dimigh an taispeáint nuair a bhíonn na meáin ar sos. Níl sé bailí don mhód spárálaíscáileáin "Dim".

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
ga_ie: Roinn ina bhfuil socruithe a bhaineann le físeáin agus conas a láimhseálfar iad.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar an leabharlann físe.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
ga_ie: Roghnaigh an t-aonad teochta a úsáidtear chun teochtaí a thaispeáint sa chomhéadan úsáideora.

[ctx: #36141]
note: Description of setting with label #20369 "Show information for unwatched items"
en: Show information for unwatched media in the video library or hide them if not selected to prevent spoilers. Available options are 'Movie plot', 'Episode plot' and 'Episode thumb'.
ga_ie: Taispeáin faisnéis do na meáin nach bhfuil breathnú orthu sa leabharlann físe nó folaigh iad mura roghnaítear iad chun spoilers a chosc. Is iad na roghanna atá ar fáil ná 'Plota scannáin', 'Plota eipeasóid' agus 'Urlár eipeasóid'.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
ga_ie: Roghnaigh an t-aonad luais a úsáidtear chun luasanna a thaispeáint sa chomhéadan úsáideora.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
ga_ie: Íoslódálann sé mionsamhlacha d’aisteoirí ó bhunachair shonraí ar líne agus meáin á gcur leis an leabharlann.

[ctx: #36144]
note: Description of setting with label #20412 "Flatten TV show seasons"
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
ga_ie: Roghnaigh na cásanna inar mian leat nóid séasúir na gclár teilifíse a chur i bhfolach. Má tá sé i bhfolach, má roghnaítear seó teilifíse, léimfear go díreach isteach san amharc eipeasóid.

[ctx: #36145]
note: Description of setting with label #20458 "Group movies in sets"
en: When enabled, movies belonging to a "Movie set" are grouped together under one entry for the set in the movie library, this entry can then be opened to display the individual movies. When disabled, each movie will have its own entry in the movie library even if it belongs to a set.
ga_ie: Nuair a bhíonn siad cumasaithe, déantar scannáin a bhaineann le "Tacar Scannán" a ghrúpáil le chéile faoi iontráil amháin don tacar sa leabharlann scannán, is féidir an iontráil seo a oscailt ansin chun na scannáin aonair a thaispeáint. Nuair a bheidh sé díchumasaithe, beidh a iontráil féin ag gach scannán sa leabharlann scannán fiú má bhaineann sé le sraith.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
ga_ie: Seiceáil le haghaidh comhaid meán nua ar thosú.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
ga_ie: Folaigh an barra dul chun cinn scanadh leabharlainne le linn scananna.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
ga_ie: Bain míreanna as do leabharlann nach féidir a fháil (athainmnithe, scriosta nó ar stóráil inbhainte atá díphlugáilte faoi láthair).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
ga_ie: Easpórtáil bunachar sonraí leabharlann físe chuig comhaid XML. Déanfaidh sé seo do chuid comhad XML reatha a fhorscríobh go roghnach.

[ctx: #36150]
note: Description of setting with label #648 "Import video library"
en: Import an XML file into the video library database.
ga_ie: Iompórtáil comhad XML isteach sa bhunachar sonraí leabharlann físe.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo don chaoi a láimhseáiltear athsheinm físe.

[ctx: #36152]
note: Description of setting with label #13433 "Play next video automatically"
en: Enable automatic playback of the next file in the list for selected playlist types.
ga_ie: Cumasaigh athsheinm uathoibríoch an chéad chomhad eile sa liosta le haghaidh cineálacha seinmliostaí roghnaithe.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
ga_ie: Coigeartaigh an modh a úsáidtear chun físeáin a phróiseáil agus a thaispeáint.

[ctx: #36154]
note: Description of setting with label #13435 "Enable HQ Scalers for scaling above"
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
ga_ie: Úsáid scálaí ardchaighdeáin agus físeán á uasscáileáil faoin gcéatadán seo ar a laghad. Níl mórán ciall ag luach faoi bhun 5% mar a phróiseáiltear físeán le ualach ard GPU gan aon fheabhsuithe cáilíochta pictiúr infheicthe.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
ga_ie: Cumasaigh díchódú crua-earraí VDPAU comhaid físe, a úsáidtear go príomha le haghaidh grafaicí NVIDIA agus i gcúinsí áirithe grafaicí AMD.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
ga_ie: Cumasaigh díchódú crua-earraí VAAPI ar chomhaid físe, a úsáidtear go príomha le haghaidh grafaicí Intel agus i gcásanna áirithe grafaicí AMD.

[ctx: #36157]
note: Description of setting with label #20470 "Use movie sets for single movies"
en: When enabled, a "Movie set" entry is used even if the movie library contains only a single movie from that set. When disabled, a "Movie set" entry is used only if the movie library contains more than one movie from that set.
ga_ie: Nuair a bheidh sé cumasaithe, úsáidtear iontráil "Tacar Scannán" fiú mura bhfuil ach scannán amháin ón tacar sin sa leabharlann scannán. Nuair atá sé díchumasaithe, ní úsáidtear iontráil "Tacar Scannán" ach amháin má tá níos mó ná scannán amháin ón tacar sin sa leabharlann scannán.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
ga_ie: Cumasaigh díchódú crua-earraí DXVA2 ar chomhaid físe.

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
ga_ie: Cumasaigh díchódú crua-earraí VTB ar chomhaid físe.

[ctx: #36161]
note: Description of setting with label #508 "Startup action"
en: Select an action Kodi will perform on startup.
ga_ie: Roghnaigh gníomh a dhéanfaidh Kodi ar an tosú.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
ga_ie: Cumasaigh díchódú crua-earraí VideoToolbox ar chomhaid físe.

[ctx: #36163]
note: Description of setting with label #20471 "Show empty TV shows"
en: Show TV shows with no episodes when browsing the video library.
ga_ie: Taispeáin seónna teilifíse gan eipeasóid ar bith agus tú ag brabhsáil ar an leabharlann físeáin.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
ga_ie: Lig ráta athnuachana an taispeána a athrú ionas gur fearr a mheaitseáil leis an ráta fráma físe. D'fhéadfadh athsheinm físe níos réidh a thabhairt air seo.

[ctx: #36165]
note: Description of setting with label #13550 "Delay after change of refresh rate"
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
ga_ie: Moill ar imeacht athshocraithe tar éis athrú ar ráta athnuachana

[ctx: #36166]
note: Description of setting with label #13510 "Sync playback to display"
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
ga_ie: Déan físeán agus fuaim a shioncronú le ráta athnuachana an mhonatóra. Ní úsáidfidh VideoPlayer fuaim pastrí sa chás seo toisc go bhféadfadh go mbeadh gá le hathshamplú.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
ga_ie: Roghnaigh cén formáid ama a úsáidtear chun an t-am sa chomhéadan úsáideora a thaispeáint.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
ga_ie: Roghnaigh cibé acu formáid 12 nó 24 uair an chloig a úsáid chun an t-am sa chomhéadan úsáideora a thaispeáint.

[ctx: #36169]
note: Description of setting with label #13505 "Resample quality"
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
ga_ie: Roghnaigh cáilíocht an athshamplála do chásanna ina gcaithfidh an t-aschur fuaime a bheith ag ráta samplála difriúil ón ráta a úsáideann an fhoinse.[CR][Íseal] Tá sé tapa agus beidh tionchar íosta aige ar acmhainní córais ar nós úsáid an LAP.[CR][Medium] & [Ard] Úsáidfear níos mó acmhainní córais de réir a chéile.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
ga_ie: Síneadh an físeán suas go dtí an céatadán socraithe d'fhonn barraí dubha a íoslaghdú.

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
ga_ie: Roghnaigh an leibhéal súmáil go dtaispeántar físeáin 4:3 ar thaispeántais leathanscáileáin.

[ctx: #36172]
note: Description of setting with label #13430 "Allow hardware acceleration - PRIME"
en: Enable PRIME decoding of video files
ga_ie: Cumasaigh díchódú PRIME ar chomhaid físe

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
ga_ie: Roghnaigh cén formáid dáta gairid a úsáidtear chun an dáta a thaispeáint sa chomhéadan úsáideora.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
ga_ie: Cumasaigh teilitéacs agus tú ag féachaint ar shruth teilifíse beo.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
ga_ie: Scála teilitéacs go cóimheas 4:3.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar liostaí comhaid físe.

[ctx: #36177]
note: Description of setting with label #22079 "Default select action"
en: Toggle between [Choose], [Play] (default), [Show information] and [Queue item].[CR][Choose] will open a context menu to select an item, e.g. show information.[CR][Play] will play videos as defined by the setting 'Default play action'.[CR][Show information] will open the video's information dialog.[CR][Queue item] will append the video to the video playlist.
ga_ie: Athraigh idir [Roghnaigh], [Seinm] (réamhshocraithe), [Taispeáin faisnéis] agus [Mír sa scuaine].[CR][Osclóidh Roghnaigh] roghchlár comhthéacs chun mír a roghnú, m.sh. taispeáin faisnéis.[CR][Seinm] seinnfidh físeáin mar atá sainmhínithe ag an socrú 'Gníomh seinnte réamhshocraithe'.[CR][Taispeáin faisnéis] osclóidh dialóg faisnéise an fhíseáin.[CR][Cuirfidh mír sa scuaine an físeán leis an seinmliosta físeáin.

[ctx: #36178]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
ga_ie: Bain faisnéis meiteashonraí cosúil le codec agus cóimheas gné ó fhíseáin.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
ga_ie: Nuair a scantar comhad isteach sa leabharlann taispeánfaidh sé an teideal meiteashonraí in ionad ainm an chomhaid.

[ctx: #36180]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract thumbnails to display in library mode.
ga_ie: Bain mionsamhlacha le taispeáint i mód leabharlainne.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36182]
note: Description of setting with label #20435 "Combine split video items"
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
ga_ie: Comhcheanglaíonn comhaid físe ilpháirt, fillteáin DVD nó fillteáin scannáin, síos go mír amháin i radhairc neamh-leabharlainne.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
ga_ie: Baineann sé na nóid teideal, seánra, srl. Ó amharc na leabharlainne. Tugann roghnú catagóir tú díreach chuig an radharc teidil.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseáiltear fotheidil.

[ctx: #36185]
note: Description of setting with label #14089 "Font"
en: Set the font type to be used for subtitles.
ga_ie: Socraigh an cineál cló le húsáid le haghaidh fotheidil.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
ga_ie: Socraigh an clómhéid le húsáid le haghaidh fotheidil.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
ga_ie: Socraigh an stíl cló le húsáid le haghaidh fotheidil.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
ga_ie: Socraigh an dath cló le húsáid le haghaidh fotheidil.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
ga_ie: Socraigh an tacar carachtar cló le húsáid le haghaidh fotheidil.

[ctx: #36190]
note: Description of setting with label #21368 "Override subtitles fonts"
en: Override subtitles fonts in subtitle formats such as ASS / SSA.
ga_ie: Clónna fotheidil a shárú i bhformáidí fotheidil mar ASS/SSA.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
ga_ie: Socraigh eolaire saincheaptha le do fhotheidil. Is féidir leis seo a bheith ina scair comhad.

[ctx: #36192]
note: Description of setting with label #21460 "Subtitle location on screen"
en: Location of subtitles on the screen. [Bottom of video] / [Top of video] When possible the subtitles will be positioned within the video area (depends on video encoding). Please note that some forced positions in the subtitles cannot be changed.
ga_ie: Suíomh fotheidil ar an scáileán. [Bun an fhíseáin]/[Barr an fhíseáin] Nuair is féidir beidh na fotheidil suite laistigh den limistéar físe (ag brath ar ionchódú físe). Tabhair faoi deara le do thoil nach féidir roinnt suíomhanna éigeantacha sna fotheidil a athrú.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo don chaoi a láimhseáiltear DVDanna, Blu-ray, & CDanna.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
ga_ie: Físeán DVD Autorun nuair a chuirtear isteach sa tiomáint.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
ga_ie: Cuir iallach ar réigiún le haghaidh athsheinm DVD.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
ga_ie: Déan iarracht réamhrá "do-scipeáil" a scipeáil roimh roghchlár an DVD.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
ga_ie: Roghnaigh an fhoinse faisnéise scannáin réamhshoc Féach bainisteoir na breiseáin le haghaidh roghanna.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
ga_ie: Roghnaigh an fhoinse faisnéise réamhshocraithe maidir le seó teilifíse. Féach ar an mbainisteoir breiseán le haghaidh roghanna.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
ga_ie: Roghnaigh an fhoinse faisnéise réamhshocraithe físeáin Féach bainisteoir na breiseáin le haghaidh roghanna.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
ga_ie: Socruithe do PVR agus Teilifís Bheo.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe ginearálta don PVR agus Live TV.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
ga_ie: Cumasaíonn sé na gnéithe "Físthaifeadán Pearsanta" (PVR). Éilíonn sé seo go bhfuil ar a laghad breiseán PVR amháin suiteáilte.

[ctx: #36204]
note: Description of setting with label #22076 "Default play action"
en: Toggle between [Ask if resumable] (default), [Resume] and [Play from beginning].[CR][Ask if resumable] will ask whether to play from beginning or to resume (if a resume point is present).[CR][Resume] will automatically resume playback from the last position that you were viewing them. If no resume point is set, playback will automatically start from the beginning.[CR][Play from beginning] will automatically start playback from beginning, ignoring any existing resume positions.
ga_ie: Athraigh idir [Fiafraigh más féidir atosú] (réamhshocrú), [Atosú] agus [Seinn ón tús].[CR][Fiafraigh más féidir atosú] an seinnfear ón tús nó atosú (má tá pointe atosaithe ann).[CR][Atosú] atosóidh an athsheinm go huathoibríoch ón suíomh deireanach a raibh tú ag féachaint orthu. Mura bhfuil pointe atosaithe socraithe, tosóidh an athsheinm go huathoibríoch ón tús.[CR][Seinn ón tús] tosóidh an athsheinm go huathoibríoch ón tús, ag neamhaird a dhéanamh d’aon shuíomhanna atosaithe atá ann cheana féin.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number from the backend, but use local numbering for channels.
ga_ie: Sórtáil na cainéil de réir uimhir chainéil ón gcúltaca, ach bain úsáid as uimhriú áitiúil do chainéil.

[ctx: #36206]
en: Use the channel numbering from the backend.
ga_ie: Úsáid uimhriú an chainéil ón gcúltaca.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
ga_ie: Oscail bainisteoir an chainéil, a cheadaíonn ordú an chainéil, ainm an chainéil, deilbhín, srl a mhodhnú.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
ga_ie: Tabhair treoir don chúltaca cainéil a chuardach (má thacaítear é).

[ctx: #36209]
en: Clear the databases for PVR data like channels, groups, reminders and guide. Please note that not all data can be restored from the backend afterwards.
ga_ie: Glan na bunachair sonraí le haghaidh sonraí PVR mar chainéil, grúpaí, meabhrúcháin agus treoir. Tabhair faoi deara le do thoil nach féidir gach sonraí a athchóiriú ón gcúltaca ina dhiaidh sin.

[ctx: #36210]
en: Open the client priorities dialog which allows modifying the priority for enabled PVR clients according to your personal preferences, for instance to order channels client by client. Higher value means higher priority.
ga_ie: Oscail an dialóg tosaíochtaí cliant a cheadaíonn an tosaíocht do chliaint PVR cumasaithe a mhodhnú de réir do roghanna pearsanta, mar shampla chun cainéil cliant a ordú de réir cliant. Ciallaíonn luach níos airde tosaíocht níos airde.

[ctx: #36211]
en: This category contains the settings for PVR channels and channel groups.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe do chainéil PVR agus grúpaí cainéil.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
ga_ie: Taispeáin faisnéis cláir agus cainéil á athrú agat, mar shampla an seó teilifíse reatha.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
ga_ie: Oscail bainisteoir an ghrúpa, a cheadaíonn modhnú grúpaí agus a gcainéil faoi seach

[ctx: #36214]
en: Preselect the playing channel in windows and dialogs containing channel lists. If enabled and there is a playing channel, the playing channel will be selected when opening a window or dialog containing a channel list. If disabled, the channel previously selected in a window or dialog will be selected when opening a window containing a channel list.
ga_ie: Réamhroghnaigh an cainéal imirt i bhfuinneoga agus dialóga ina bhfuil liostaí cainéil. Má tá sé cumasaithe agus má tá cainéal imirt ann, roghnófar an cainéal imirt nuair a osclaítear fuinneog nó dialóg ina bhfuil liosta cainéil. Má tá sé míchumasaithe, roghnófar an cainéal a roghnaíodh roimhe seo i bhfuinneog nó i ddialóg nuair a osclaítear fuinneog ina bhfuil liosta cainéal

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
ga_ie: Roghnaigh cén formáid dáta fada a úsáidtear chun an dáta a thaispeáint sa chomhéadan úsáideora.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
ga_ie: Fillteán ina stóráiltear deilbhíní cainéal.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
ga_ie: Scan le haghaidh deilbhíní cainéal atá in easnamh.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
ga_ie: Tá socruithe an treoir cláir leictreonach (EPG) sa chatagóir seo.

[ctx: #36219]
en: Number of past days to show in the guide and to import from backends.
ga_ie: Líon na laethanta anuas le taispeáint sa treoir agus le hiompórtáil ó chúltaca.

[ctx: #36220]
en: Number of future days to show in the guide and to import from backends.
ga_ie: Líon na laethanta amach anseo le taispeáint sa treoir agus le hiompórtáil ó chúltaca.

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
ga_ie: Am idir allmhairí sonraí treoracha ó chúltaca.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
ga_ie: Ná iompórtáil na sonraí treorach agus tú ag imirt teilifís chun úsáid LAP a íoslaghdú.

[ctx: #36223]
note: Description of setting with label #13438 "Allow Hardware Accelleration with DRM PRIME"
en: Enable PRIME hardware decoding of video files, used if ffmpeg PRIME hwaccel is available.
ga_ie: Cumasaigh díchódú crua-earraí PRIME ar chomhaid físe, a úsáidtear má tá ffmpeg PRIME hwaccel ar fáil.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
ga_ie: Folaigh lipéid "Níl aon fhaisnéis ar fáil" nuair nach bhfuil aon sonraí treorach ar fáil do chainéil.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
ga_ie: Scrios na sonraí treorach taisceáilte agus iad a athiompórtáil ón gcúltaca.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
ga_ie: Tá na socruithe athsheinm PVR agus lasc cainéal sa chatagóir seo.

[ctx: #36227]
en: Switch to full screen display when starting playback of channels.
ga_ie: Athraigh go dtí an scáileán taispeána agus tú ag tosú athsheinm cainéil.

[ctx: #36228]
note: Description of setting with label #745 "Background Colour"
en: Set the colour to be used for the subtitle background.
ga_ie: Socraigh an dath le húsáid le haghaidh cúlra an fhotheidil.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
ga_ie: Taispeáin faisnéis cháilíochta comhartha sa fhuinneog faisnéise codec (má thacaíonn an breiseán agus an cúltaca).

[ctx: #36230]
note: Description of setting with label #746 "Background Opacity"
en: Set the subtitle background opacity.
ga_ie: Socraigh an trédhearcacht cúlra fotheidil.

[ctx: #36231]
en: When flipping through channels using channel up/down buttons, channel switches must be confirmed using the OK button.
ga_ie: Nuair a bhíonn tú ag sileadh trí chainéil ag baint úsáide as cnaipí cainéal suas/síos, ní mór lasca cainéil a dheimhniú leis an gcnaipe OK.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
ga_ie: Nuair a bhrúitear cainéal suas nó síos, cuirtear moill ar an lasc cainéal iarbhír, rud a ligeann don úsáideoir sruthú chuig uimhir chainéil gan fanacht le gach lasc cainéal.

[ctx: #36233]
en: This category contains settings for recordings.
ga_ie: Tá socruithe do thaifeadtaí sa chatagóir seo.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
ga_ie: Fad taifeadtaí meandracha agus an cnaipe taifeadta á bhrú. Cuirfear an luach seo san áireamh má shocraítear "Gníomh taifeadta Meandaracha" mar "Taifeadadh ar feadh tréimhse socraithe ama"

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
ga_ie: Dún na rialuithe taispeána ar an scáileán tar éis cainéil a athrú.

[ctx: #36236]
en: If set to a value greater than zero last watched time of channels will be stored the given amount of time after start of channel playback. Otherwise the last watched time will be stored immediately at start of channel playback.
ga_ie: Má shocraítear é ar luach atá níos mó ná náid, stórálfar an t-am a breathnaíodh go deireanach ar chainéil an méid ama a thugtar tar éis thús athsheinm cainéal. Seachas sin, déanfar an t-am faire deireanach a stóráil láithreach ag tús athsheinm cainéal.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
ga_ie: Am breise le taifeadadh roimh an am tosaigh sceidealta chun mionathruithe craolacháin a cheadú. Ní thacaíonn gach breiseán agus cúltaca.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
ga_ie: Am breise le taifeadadh tar éis an ama deiridh sceidealta chun mionathruithe craolacháin a cheadú. Ní thacaíonn gach breiseán agus cúltaca.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
ga_ie: Taispeáin fógra nuair a chuireann an cúltaca uaireoirí leis, críochnaithe nó bainte amach.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
ga_ie: Tá na socruithe bainistíochta cumhachta PVR sa chatagóir seo, mar shampla cathain is féidir freastalaí cúltaca PVR a dhúiseáil.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
ga_ie: Déan an t-ordú wakeup thíos a fhorghníomhú agus tú ag imeacht an feidhmchlár seo nó ag dul isteach i mód geimhridh Cuirtear stampa ama an chéad taifeadta sceidealta eile mar pharaiméadar.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
ga_ie: Ní chuirfear an t-ordú i bhfeidhm nuair a thosófar taifeadadh laistigh den ama seo.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
ga_ie: An t-ordú chun a fhorghníomhú (cmd [stampa ama]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
ga_ie: Am chun a bhaint ó am tosaigh an chéad taifeadta sceidealta eile.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
ga_ie: Déan an t-ordú wakeup a fhorghníomhú gach lá ag an am ar leith.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
ga_ie: Cathain is féidir an t-ordú wakeup laethúil a chur i bhfeidhm.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
ga_ie: Tá na socruithe rialaithe tuismitheora sa chatagóir seo, má thacaíonn an freastalaí inneall PVR le rialuithe tuismitheoirí.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
ga_ie: Iarrann sí cód bioráin chun rochtain a fháil ar chainéil ghlais tuismitheora. Is féidir cainéil a mharcáil mar ghlasáil san eagarthóir cainéal ar an gcluaisín ginearálta. Ní féidir cainéil tuismitheora faoi ghlas a sheinm ná a thaifeadadh gan cód bioráin a chur isteach, agus tá an treoirfhaisnéis i bhfolach do na cainéil sin.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
ga_ie: Cuir isteach cód bioráin nua chun cainéil tuismitheora faoi ghlas a dhíghlasáil.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
ga_ie: Iarr an cód bioráin arís agus tú ag iarraidh rochtain a fháil ar chainéal faoi ghlas do thuismitheoirí agus níor iarradh an cód ar feadh an tréimhse seo.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
ga_ie: Tá na socruithe do chúltaca PVR go sonrach sa chatagóir seo, má thacaíonn an breiseán PVR agus an cúltaca.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
ga_ie: Tabharfaidh an rogha seo tú chuig aon socruithe sonracha le do chúltaca PVR, má thacaíonn an breiseán PVR agus an cúltaca.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
ga_ie: Roinn ina bhfuil socruithe a bhaineann le comhaid ceoil agus conas a láimhseálfar iad.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
ga_ie: Gníomh le déanamh agus an cnaipe taifeadta á bhrú. Déanfaidh [Taifead seó reatha] an seó reatha a thaifeadadh ó "anois" go dtí deireadh an seó. Mura bhfuil sonraí treoraithe teilifíse ar fáil faoi láthair, déanfar taifeadadh ar fhad seasta a thosaíonn "anois", agus an luach socraithe do "Aga taifeadta Meandaracha" a sceidealú. Déanfaidh [Taifead ar feadh tréimhse socraithe ama] taifeadadh ar fhad seasta a sceidealú ag tosú "anois", agus an luach socraithe do "Aga taifeadta Meandaracha". Osclóidh [Fiafraigh cad atá le déanamh] dialóg ina mbeidh gníomhartha taifeadta éagsúla le roghnú astu, amhail "Taifead an seó reatha", "Taifead an chéad seó eile" agus roinnt taifeadtaí d’fhad seasta.

[ctx: #36255]
note: Description of setting with label #13414 "Show song and album artists"
en: When enabled, both song and album artists are shown. When disabled, only album artists are shown and artists that appear only on individual songs from an album are excluded.
ga_ie: Nuair a bheidh sé cumasaithe, taispeántar ealaíontóirí amhrán agus albam araon. Nuair a bhíonn sé díchumasaithe, ní thaispeántar ach ealaíontóirí albam agus ní dhéantar ealaíontóirí nach bhfeictear ach ar amhráin aonair ó albam a eisiamh.

[ctx: #36256]
note: Description of setting with label #20192 "Fetch additional information during updates"
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
ga_ie: Faigh faisnéis albam agus ealaíontóirí go huathoibríoch ó sholáthraithe faisnéise agus amhráin á gcur leis an leabharlann.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
ga_ie: Roghnaigh an soláthraí faisnéise albam réamhshocraithe.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
ga_ie: Roghnaigh an soláthraí faisnéise ealaíontóra réamhshocraithe.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
ga_ie: Seiceáil le haghaidh comhaid meán nua agus bainte nuair a thosaigh.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, úsáidtear an fráma seo le haghaidh sruthanna nach raibh muid in ann fps a bhrath.

[ctx: #36262]
note: Description of setting with label #20196 "Export music library"
en: Export parts of the music library to an XML file or NFO files. This will optionally overwrite your current NFO and artwork files.
ga_ie: Easpórtáil codanna den leabharlann ceoil chuig comhad XML nó comhaid NFO. Déanfaidh sé seo do chuid comhad NFO agus saothar ealaíne reatha a fhorscríobh go roghnach.

[ctx: #36263]
note: Description of setting with label #20197 "Import music library"
en: Import an XML file into the music library database.
ga_ie: Iompórtáil comhad XML isteach sa bhunachar sonraí leabharlann ceoil.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe don chaoi a láimhseáiltear athsheinm ceoil.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
ga_ie: Imríonn go huathoibríoch an chéad mhír eile san fhillteán reatha, mar shampla i "Comhaid" dearcadh tar éis rian a imirt, beidh an rian eile san fhillteán céanna imirt go huathoibríoch.

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
ga_ie: Nuair a roghnaítear amhráin cuirtear iad in ionad athsheinm a thosú láithreach.

[ctx: #36267]
note: Description of setting with label #638 "Volume adjustments"
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
ga_ie: Léigh an fhaisnéis ReplayGain atá ionchódaithe i do chomhaid fuaime ag clár mar MP3Gain agus normalaigh na leibhéil fuaime dá réir.

[ctx: #36268]
note: Description of setting with label #641 "Files with ReplayGain information"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
ga_ie: Toirt tagartha (leibhéal PreAMP) le húsáid le haghaidh comhaid le faisnéis ionchódaithe ReplayGain. Is é réamhshocraithe 89dB de réir chaighdeáin. Athraigh le cúramach.

[ctx: #36269]
note: Description of setting with label #642 "PreAmp Level - Non ReplayGained files"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
ga_ie: Toirt tagartha (leibhéal PreAMP) le húsáid le haghaidh comhaid gan faisnéis ionchódaithe ReplayGain. Is é réamhshocraithe 89dB de réir an chaighdeáin. Athraigh le cúramach.

[ctx: #36270]
note: Description of setting with label #643 "Avoid clipping protection on ReplayGained files"
en: Play file at lower volume, if necessary, to avoid audio limiting clipping protection. Otherwise clipping protection will be provided by the audioengine in those parts that need it.
ga_ie: Seinn comhad ag toirt níos ísle, más gá, chun cosaint gearrthógála teorannach fuaime a sheachaint. Seachas sin soláthróidh an audioengine cosaint gearrthógála sna codanna sin a dteastaíonn uathu.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
ga_ie: Éadú go réidh ó rian fuaime amháin go dtí an chéad cheann eile. Is féidir leat an méid forluí a shocrú ó 1-15 soicind.

[ctx: #36272]
note: Description of setting with label #13400 "Crossfade between songs on the same album"
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
ga_ie: Lig do crosfading tarlú nuair a bhíonn an dá rian ón albam céanna.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
ga_ie: Roghnaigh an léirshamhlú a thaispeánfar agus tú ag éisteacht le ceol.

[ctx: #36274]
note: Description of setting with label #39125 "Enable tag reading in file view"
en: When browsing music files in file view read the tags of those not in the music library as you go. This can make large directories slow to display, especially over a network.
ga_ie: Agus comhaid ceoil á bhrabhsáil ag amharc comhaid léigh clibeanna na ndaoine nach bhfuil sa leabharlann ceoil agus tú ag dul. Féadann sé seo eolairí móra a chur go mall le taispeáint, go háirithe thar líonra.

[ctx: #36275]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" for musicfiles.trackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
ga_ie: Rialú an bealach a thaispeántar ainmneacha amhráin sa chomhéadan úsáideora. D'fhonn feidhmiú i gceart, ní mór léamh clibeanna a chumasú.

[ctx: #36276]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in file lists.
ga_ie: Úsáidtear chun an dara colún a fhormáidiú i liostaí comhad.

[ctx: #36277]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.nowplayingtrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
ga_ie: Rialú an bealach a thaispeántar ainmneacha amhráin ar an liosta imirt anois.

[ctx: #36278]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
ga_ie: Úsáidtear chun an dara colún a fhormáidiú sa liosta imirt anois.

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
ga_ie: Rialú an bealach a thaispeántar ainmneacha amhráin i liostaí leabharlainne.

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
ga_ie: Úsáidtear é chun an dara colún i liostaí leabharlainne a fhormáidiú.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
ga_ie: Cuardaigh ordaí ar scaireanna iargúlta agus ar na meáin optúla. Is minic gur féidir leis seo liostú fillteáin líonra a mhoilliú.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe don chaoi a láimhseáiltear dlúthdhioscaí.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
ga_ie: Dlúthdhioscaí Autorun nuair a chuirtear isteach sa tiomántán iad.

[ctx: #36284]
note: Description of setting with label #227 "Load audio CD information from online service"
en: Read the information belonging to an audio CD, like song title and artist, from the Internet database gnudb.org.
ga_ie: Léigh an fhaisnéis a bhaineann le CD fuaime, cosúil le teideal amhrán agus ealaíontóir, ón mbunachar sonraí Idirlín gnudb.org.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
ga_ie: Roghnaigh an suíomh ar do thiomáint crua ina sábhálfar rianta scoite.

[ctx: #36286]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in audiocds.trackpathformat
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
ga_ie: Rialú conas a ainmnítear ceol sábháilte ó na clibeanna. Clibeanna: [B]%N[/B]: Uimhir Rian, [B]%S[/B]: Uimhir Diosca, [B]%A[/B]: Ealaíontóir, [B]%T[/B]: Teideal, [B]%B[/B]: Albam, [B]%G[/B]: Seánra, [B]%Y[/B]: Bliain, [B]%F[/B]: Ainm an Chomhaid, [B]%D[/B]: Fad, [B]%J[/B]: Dáta, [B]%R[/B]: Rátáil, [B]%I[/B]: Méid an Chomhaid.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
ga_ie: Roghnaigh cén ionchódóir fuaime atá le húsáid agus tú ag rianadh.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
ga_ie: Roghnaigh cén caighdeán is mian leat do chuid comhad a scriosadh.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
ga_ie: Roghnaigh cén giotánráta atá le húsáid don ionchódóir fuaime sonraithe le haghaidh comhbhrú fuaime.

[ctx: #36290]
note: Description of setting with label #665 "Compression level"
en: For FLAC define compression level, default 5.
ga_ie: Le haghaidh FLAC sainmhínigh leibhéal comhbhrúite, réamhshocrú 5.

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
ga_ie: Díosca uathoibríoch tar éis an rip a bheith críochnaithe.

[ctx: #36292]
note: Description of settings category "Interface -> Startup" with label #14224
en: This category contains startup settings.
ga_ie: Tá socruithe tosaithe sa chatagóir seo.

[ctx: #36293]
note: Description of setting with label #20223 "Artist information folder"
en: Select the folder where artist information (nfo files and images) should be saved in.
ga_ie: Roghnaigh an fillteán inar chóir faisnéis ealaíontóirí (comhaid nfo agus íomhánna) a shábháil isteach.

[ctx: #36294]
note: Description of setting with label #20228 "Use artist sortname"
en: When sorting music items by artist use sortname e.g. Parton, Dolly rather than name.
ga_ie: Agus míreanna ceoil á shórtáil de réir ealaíontóra bain úsáid as ainm sortname m.sh. Parton, Dolly seachas ainm.

[ctx: #36295]
note: Description of setting with label #752 "Opacity"
en: Set the subtitle opacity.
ga_ie: Socraigh an trédhearcacht fotheidil.

[ctx: #36296]
en: This category contains settings for reminders.
ga_ie: Tá socruithe do mheabhrúcháin sa chatagóir seo.

[ctx: #36297]
en: Choose a time in seconds after which PVR reminder popups will be automatically closed.
ga_ie: Roghnaigh am i soicindí ina dhiaidh sin dúnfar aníos meabhrúcháin PVR go huathoibríoch.

[ctx: #36298]
en: If enabled, a recording for the programme to remind will be scheduled when auto-closing the reminder popup, if supported by the PVR add-on and backend.
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, sceidealfar taifeadadh chun an clár a mheabhrú nuair a dhúnadh an pop-up meabhrúcháin go huathoibríoch, má thacaíonn an breiseán PVR agus an cúltaca.

[ctx: #36299]
note: Description of setting with label #13436 "Adjust display HDR mode"
en: Allow the HDR mode of the display to be changed to best match the media. When disabled, Kodi applies tonemapping if needed (and if supported on your hardware) to adapt the media to the current HDR mode of the display.
ga_ie: Lig modh HDR an taispeána a athrú chun na meáin is fearr a mheaitseáil. Nuair atá díchumasaithe, cuireann Kodi tonemapping i bhfeidhm más gá (agus má thacaíonn sé le do chrua-earraí) chun na meáin a oiriúnú do mhodh HDR reatha an taispeána.

[ctx: #36300]
note: Description of setting with label #20226 "Movie set information folder"
en: Select the folder where movie set information (images) are saved locally.
ga_ie: Roghnaigh an fillteán ina ndéantar faisnéis socraithe scannáin (íomhánna) a shábháil go háitiúil.

[ctx: #36301]
en: No 'Movie set information folder' is configured to store movie set images so they will not be exported. Do you want to proceed?
ga_ie: Níl aon 'fillteán faisnéise tacar scannáin' cumraithe chun íomhánna tacar scannáin a stóráil ionas nach n-onnmhairítear iad. Ar mhaith leat dul ar aghaidh?

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
ga_ie: Roinn ina bhfuil socruithe a bhaineann le pictiúir agus conas a láimhseálfar iad.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo don chaoi a láimhseáiltear liostaí comhaid pictiúr.

[ctx: #36306]
en: If not using backend channel numbers then start all groups channel numbers from 1.
ga_ie: Mura n-úsáidtear uimhreacha cainéil cúltaca ansin cuir uimhreacha cainéal gach grúpa ó 1.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
ga_ie: Gin mionsamhlacha pictiúr go huathoibríoch agus tú ag dul isteach i bhfillteán pictiúir.

[ctx: #36308]
note: Description of setting with label #20472 "Show all performers for music videos"
en: When enabled, shows all performers in the artist list for music videos, not just the main artist
ga_ie: Nuair a chuireann sé cumasaithe, taispeánann sé gach taibheoir ar liosta na n-ealaíontóirí le haghaidh físeáin ceoil, ní amháin an

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
ga_ie: Taispeáin físeáin i liostaí comhaid pictiúr.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo don chaoi a láimhseáiltear an taispeántas sleamhnán pictiúr.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
ga_ie: Roghnaigh an méid ama a thaispeántar gach íomhá i dtaispeántas sleamhnáin.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
ga_ie: Déanfar íomhánna i dtaispeántas sleamhnán a phánáil agus a zúmáil agus iad ar taispeáint.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
ga_ie: Féach ar íomhánna taispeántas sleamhnáin in ord randamach.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
ga_ie: Rannóg ina bhfuil socruithe a bhaineann le haimsir.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo maidir le conas a láimhseálfar an tseirbhís aimsire.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
ga_ie: Roghnaigh suas le trí shuíomh inar féidir an aimsir a thaispeáint dóibh.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
ga_ie: Sonraigh foinse faisnéise aimsire réamhshocraithe Féach bainisteoir na breiseáin le haghaidh roghanna.

[ctx: #36319]
note: Description of settings section with label #14036  "Services"
en: Section containing settings for how services are handled.
ga_ie: Cuid ina bhfuil socruithe maidir le conas a láimhseáiltear seirbhísí.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
ga_ie: Tá na socruithe a úsáidtear do gach seirbhís sa chatagóir seo.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
ga_ie: An t-ainm le taispeáint don fheiste seo agus seirbhísí líonra éagsúla á úsáid agat.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo maidir le conas a láimhseálfar an tseirbhís UPnP. Tugtar DLNA ar UPnP freisin ar fhormhór na leictreonaic tomhaltóirí.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
ga_ie: Cumasaíonn an fhreastalaí UPnP. Ligeann sé seo duit meáin a shruthlú i do leabharlanna chuig cliant UPnP.

[ctx: #36324]
note: Description of setting with label #20188 "Announce library updates"
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
ga_ie: Nuair a tharlaíonn nuashonrú leabharlainne de láimh nó uathoibríoch, cuir cliaint UPnP ar an eolas.

[ctx: #36325]
note: Description of setting with label #21881 "Allow playback control via UPnP"
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
ga_ie: Cumasaigh an cliant UPnP. Ligeann sé seo duit meáin a shruthú ó aon fhreastalaí UPnP le pointe rialaithe agus athsheinm a rialú ón bhfreastalaí sin.

[ctx: #36326]
note: Description of setting with label #21361 "Look for remote UPnP players"
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control its playback.
ga_ie: Cumasaigh an pointe rialaithe UPnP. Ligeann sé seo duit meáin a shruthú chuig aon chliant UPnP agus a athsheinm a rialú.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe don chaoi a láimhseáiltear an tseirbhís freastalaí gréasáin agus an tseirbhís rialaithe feidhmchlár.

[ctx: #36328]
note: Description of setting with label #263 "Allow remote control via HTTP"
en: Enable remote users to control this application through the built-in web server. Never expose the web server port to the Internet.
ga_ie: Cumasaigh úsáideoirí cianda an feidhmchlár seo a rialú tríd an bhfreastalaí gréasáin ionsuite Ná nocht an calafort freastalaí gréasáin don Idirlíon riamh.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
ga_ie: Sainmhínigh an port freastalaí gréasáin.

[ctx: #36330]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Define the web server username. Must be set when authentication is enabled.
ga_ie: Sainmhínigh ainm úsáideora an freastalaí Ní mór a shocrú nuair a bhíonn fíordheimhniú cumasaithe.

[ctx: #36331]
note: Description of setting with label #1048 "Password"
en: Define the web server password. Must be set when authentication is enabled.
ga_ie: Sainmhínigh an focal fhreastalaí gréasáin. Ní mór a shocrú nuair a bhíonn fíordheimhniú cumasaithe.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
ga_ie: Roghnaigh idir comhéadain gréasáin atá suiteáilte tríd an mbainisteoir breiseán.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo maidir le conas a láimhseálfar an tseirbhís cianrialtáin.

[ctx: #36334]
note: Description of setting with label #791 "Allow remote control from programs on this system"
en: Allow programs on this device to control this application via the JSON-RPC over WebSocket, JSON-RPC over TCP, or EventServer protocol, without authentication.
ga_ie: Lig do chláir ar an bhfeiste seo an feidhmchlár seo a rialú tríd an JSON-RPC thar WebSocket, JSON-RPC thar TCP, nó prótacal EventServer, gan fíordheimhniú.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
ga_ie: Sainmhínigh an calafort cianrialtáin.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
ga_ie: Sainmhínigh an raon calafort cianrialtáin.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
ga_ie: Sainmhínigh an líon uasta na gcliant is féidir leo nascadh.

[ctx: #36338]
note: Description of setting with label #794 "Allow remote control from programs on other systems"
en: Allow programs on the network to control this application via the JSON-RPC over WebSocket, JSON-RPC over TCP, or EventServer protocol, without authentication. It allows anyone with access to the network to completely control this application and, therefore, this device. Never expose these interfaces to the Internet.
ga_ie: Lig do chláir ar an líonra an feidhmchlár seo a rialú tríd an JSON-RPC thar WebSocket, JSON-RPC thar TCP, nó prótacal EventServer, gan fíordheimhniú. Ligeann sé d'aon duine a bhfuil rochtain aige ar an líonra an feidhmchlár seo a rialú go hiomlán agus, dá bhrí sin, an gléas seo. Ná nocht na comhéadain seo don Idirlíon riamh.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
ga_ie: Moill arís tosaigh (ms).

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
ga_ie: Moill arís leanúnach (ms).

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar seirbhís fionnachtana líonra Zeroconf, atá riachtanach le haghaidh AirPlay.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
ga_ie: Ligeann sé d'iarratais ar an líonra seirbhísí cumasaithe a fháil amach trí Zeroconf.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, is féidir an t-ábhar ó ghléasanna nó feidhmchláir AirPlay eile a fháil.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
ga_ie: Cumasaigh cosaint pasfhocal AirPlay.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
ga_ie: Socraíonn an pasfhocal AirPlay.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar seirbhís an chliant SMB (Samba).

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
ga_ie: Má tá freastalaí WINS ag rith ar an líonra, cuir isteach a sheoladh IP anseo. Seachas sin, fág bán.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
ga_ie: Má tá freastalaí WINS ag rith ar an líonra, cuir isteach ainm a ghrúpa oibre anseo. Seachas sin, fág bán.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
ga_ie: Roinn ina bhfuil na socruithe a bhaineann leis an gcóras don fheiste atá suiteáilte ar an bhfeidhmchlár seo.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
ga_ie: Seol Wake-on-LAN go huathoibríoch chuig freastalaí(í) díreach roimh iarracht a dhéanamh rochtain a fháil ar chomhaid nó ar sheirbhísí roinnte.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
ga_ie: Athraíonn sé ar an mbealach a thaispeántar an feidhmchlár seo ar an scáileán Ceachtar i bhfuinneog nó i scáileán iomlán.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
ga_ie: Athraíonn sé an taifeach ina dtaispeántar an comhéadan úsáideora ann.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
ga_ie: Athraíonn sé an ráta athnuachana a thaispeántar an comhéadan úsáideora ann.

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, cuirfear mód lánscáileáin i bhfeidhm trí fhuinneog a úsáid in ionad mód fíorscáileáin. Is é an buntáiste is mó le haghaidh cumraíochtaí il-scáileáin, ionas gur féidir feidhmchláir eile a úsáid i gcomhthreo níos éasca. Úsáideann sé seo níos mó acmhainní agus mar sin seans nach mbeidh an athsheinm chomh réidh.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
ga_ie: I gcumraíocht il-scáileáin, déantar na scáileáin nach dtaispeánann an feidhmchlár seo dubh amach.

[ctx: #36356]
note: Description of settings category with label #1201 "NFS Client"
en: This category contains the settings for how the NFS client is handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar an cliant NFS.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
ga_ie: Déan an comhéadan úsáideora a chalabrú tríd an overscan a choigeartú. Úsáid an uirlis seo má tá an íomhá atá á thaispeáint ró-mhór nó beag le do thaispeáint.

[ctx: #36358]
en: Allow using channel numbering from multiple backends. Note that the All channels group can contain multiple of the same channel number if using this option. This means that jump to channel number may not work correctly for the All channels group.
ga_ie: Ceadaigh úsáid a bhaint as uimhriú cainéal ó iomairí iolracha. Tabhair faoi deara gur féidir iolraí den uimhir chainéil chéanna a bheith sa ghrúpa Gach cainéal má tá an rogha seo in úsáid. Ciallaíonn sé seo go mb’fhéidir nach n-oibreoidh léim go huimhir chainéil i gceart don ghrúpa Gach cainéal.

[ctx: #36359]
note: Description of setting with label #36042 "Use limited colour range (16-235)"
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
ga_ie: Úsáid raon dathanna teoranta (16-235) in ionad raon dathanna iomlán (0-255). Ba chóir raon teoranta a úsáid más teilifís HDMI rialta é do thaispeáint agus nach bhfuil ríomhaire nó modh eile aige chun dath raon iomlán a thaispeáint, ach más monatóir ríomhaire é do thaispeáint ansin fág é seo míchumasaithe chun dubha cearta a fháil.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar aschur fuaime.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
ga_ie: Roghnaigh conas a shocraítear airíonna an aschuir fuaime: [Seasta] Socraítear airíonna aschuir go dtí an ráta samplála sonraithe & cumraíocht an chainteora i gcónaí; [Meaitseáil is Fearr] Socraítear go mbeidh airíonna aschuir i gcónaí chomh gar agus is féidir d’airíonna an fhoinse; [Optamaithe] Socraítear airíonna aschuir ag tús athsheinm agus ní athróidh siad má athraíonn airíonna an fhoinse.

[ctx: #36362]
note: Description of setting with label #34100 "Number of channels"
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
ga_ie: Roghnaigh líon na gcainéal a thacaíonn an nasc fuaime, nó líon na gcainteoirí má cheanglaítear iad le naisc analógacha. Ní bhaineann an socrú seo le fuaim pasála. Nóta: Ní thacaíonn S/PDIF le cainéil 2.0 ach is féidir leis fuaim ilchainéil a aschur fós ag baint úsáide as formáid a thacaíonn pasthrough.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
ga_ie: Treisiú sruthanna AC3 atá laghdaithe go 2 chainéal.

[ctx: #36364]
note: Description of setting with label #252 "Stereo upmix"
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
ga_ie: Roghnaigh chun fuaime 2 chainéal a mheascadh a chumasú le líon na gcainéal fuaime a shonraíonn cumraíocht an chainéil.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
ga_ie: Roghnaigh an rogha seo má tá do ghlacadóir in ann sruthanna Dolby Digital (AC3) a dhíchódú.

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
ga_ie: Roghnaigh an rogha seo má tá do ghlacadóir in ann sruthanna DTS a dhíchódú.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
ga_ie: Roghnaigh an líon uasta na gcainéil fuaime/cainteoirí atá ar fáil le haghaidh fuaime díchódaithe. Má úsáidtear aschuir dhigiteach optúile/coax, caithfear é seo a shocrú go 2.0

[ctx: #36368]
note: Description of setting with label #348 "Enable passthrough"
en: Select to allow passthrough audio for playback of compressed audio such as Dolby Digital (AC3), DTS, etc. The Client of the AudioEngine, for example Videoplayer, might decide to decode the audio stream under certain conditions. In Videoplayer case, passthrough won't be used for live streams and when you sync playback to display.
ga_ie: Roghnaigh fuaim pas a cheadú chun fuaim chomhbhrúite a athsheinm mar Dolby Digital (AC3), DTS, srl D'fhéadfadh Cliant an AudioEngine, mar shampla Videoplayer, cinneadh a dhéanamh an sruth fuaime a dhíchódú faoi choinníollacha áirithe. I gcás Videoplayer, ní úsáidfear pas le haghaidh sruthanna beo agus nuair a dhéanann tú athsheinm a shioncronú le taispeáint.

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
ga_ie: Roghnaigh an rogha seo má tá do ghlacadóir in ann sruthanna TrueHD a dhíchódú.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
ga_ie: Roghnaigh an rogha seo má tá do ghlacadóir in ann sruthanna DTS-HD a dhíchódú.

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
ga_ie: Roghnaigh an gléas atá le húsáid le haghaidh athsheinm fuaime atá díchódaithe mar mp3.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
ga_ie: Roghnaigh an gléas atá le húsáid chun formáidí ionchódaithe a athsheinm, is iad seo aon cheann de na formáidí thíos sna roghanna glacadóra cumasacha.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
ga_ie: Cumraigh conas a láimhseáiltear fuaimeanna comhéadain, mar shampla nascleanúint roghchláir agus fógraí tábhachtacha.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe don chaoi a láimhseáiltear gléasanna ionchuir.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
ga_ie: Cumraigh aon fheistí imeallacha ceangailte.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
ga_ie: Nuair a bheidh sé gníomhachtaithe, bogfaidh do saigheada méarchláir an rogha ar an méarchlár fíorúil Nuair a dhíghníomhachtaítear iad, bogadh siad an cúrsóir ó do théacs.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
ga_ie: Úsáid luch nó gléas scáileáin tadhaill chun an comhéadan a rialú. Nóta: Mar gheall ar dhíchumasú caillfidh tú smacht ar an bhfeidhmchlár seo nuair nach bhfuil aon mhéarchlár nó iargúlta i láthair.

[ctx: #36378]
note: Description of setting with label #35100 "Enable controller support"
en: Use a game controller to control the interface.
ga_ie: Úsáid rialtóir cluiche chun an comhéadan a rialú.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo maidir leis an gcaoi a láimhseálfar rochtain ar Is féidir an comhéadan gréasáin réamhshocraithe a roghnú anseo freisin.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
ga_ie: Má úsáideann do nasc Idirlín seachfhreastalaí, cumraigh é anseo.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
ga_ie: Cumraigh cén cineál seachfhreachta a úsáidtear.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
ga_ie: Cumraigh seoladh an seachfhreastalaí.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
ga_ie: Cumraigh an calafort seachfhreastalaí.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
ga_ie: Cumraigh ainm úsáideora an seachfhreastalaí.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
ga_ie: Cumraigh an pasfhocal seachfhreastalaí.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
ga_ie: Má tá bandaleithead teoranta ar fáil le do nasc Idirlín, bain úsáid as an socrú seo chun úsáid bandaleithead san fheidhmchlár seo a choinneáil laistigh de theorainneacha sainithe.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le sábháil cumhachta.

[ctx: #36388]
note: Description of setting with label #1450 "Put display to sleep when idle"
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
ga_ie: Múch an taispeáint agus tú díomhaoin. Úsáideach do theilifíseáin a chasann as nuair nach bhfuil aon chomhartha taispeána braite ann.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
ga_ie: Socraigh an t-am chun fanacht go dtarlóidh aon ghníomhaíocht sula ndúnadh tú.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
ga_ie: Sainmhínigh cén gníomh atá le déanamh nuair a bheidh an t-amadóir feidhm múchta imithe i léig.

[ctx: #36391]
note: Description of settings category with label #14092 "Logging"
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo chun logáil imeachta agus dífhabhtú a chumasú. Is féidir leat logáil dífhabhtaithe atá sonrach le comhpháirteanna a chumasú d'fhonn cabhrú le saincheisteanna gaolmhara a réiteach níos mion.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
ga_ie: Cas logáil dífhabhtaithe air nó as. Úsáideach chun fabhtcheartú.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
ga_ie: Roghnaigh an fillteán inar chóir scannáin a shábháil isteach.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
ga_ie: Cuireann sé ar chumas teachtaireachtaí fhíorúla ó leabharlanna breise a áireamh sa log dífhabhtaithe.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo maidir le conas a láimhseálfar an máistirfheidhm glasála.

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
ga_ie: Anseo is féidir leat máistir-ghlas a chumasú nó a dhíchumasú agus an cód PIN a úsáidtear chun é a dhíghlasáil Is féidir leat a shonrú freisin cé na réimsí den fheidhmchlár a mbeadh PIN ag teastáil chun rochtain a fháil orthu.

[ctx: #36397]
note: Description of setting with label #20076 "Ask for master lock code on startup"
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, beidh an máistirchód glas ag teastáil chun an feidhmchlár seo a dhíghlasáil agus é ag am tosaithe.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
ga_ie: Sainmhínigh an líon uasta na n-athiarrachtaí sula ndúnfar an t-iarratas seo.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar an fheidhm taisce.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
ga_ie: Cumasaigh taisce chun físeán, fuaim nó DVDanna a athsheinm ó dhiosca crua.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
ga_ie: Cumasaigh taisce chun físeán a athsheinm ó DVD-ROM.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
ga_ie: Cumasaigh taisce le haghaidh athsheinm físe ó líonra áitiúil.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
ga_ie: Cumasaigh taisce le haghaidh athsheinm físe ón Idirlíon.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
ga_ie: Cumasaigh taisce le haghaidh athsheinm fuaime ó DVD-ROM.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
ga_ie: Cumasaigh taisce le haghaidh athsheinm fuaime ó líonra áitiúil.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
ga_ie: Cumasaigh taisce le haghaidh athsheinm fuaime ón Idirlíon.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
ga_ie: Cumasaigh taisce le haghaidh athsheinm DVD ó DVD-ROM.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
ga_ie: Cumasaigh taisce le haghaidh athsheinm DVD ó líonra áitiúil.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
ga_ie: Cumasaigh taisce cineálacha anaithnid ón Idirlíon.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
ga_ie: Níl aon eolas ar fáil fós.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
ga_ie: Sonraigh an cineál iargúlta a úsáidtear.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
ga_ie: Rith cúntóir Kodi i gcónaí ionas gur féidir an iargúlta a úsáid chun Kodi a thosú.

[ctx: #36418]
note: Description of setting with label #13603 "Sequence delay time"
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
ga_ie: Sonraigh an moill idir seicheamh cnaipe ar iargúlta uilíoch.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
ga_ie: Sainmhínigh na láithreacha a úsáidtear chun faisnéis aimsire a fháil.

[ctx: #36420]
note: Description of setting with label #20222 "Look for external subtitles"
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
ga_ie: Cuardaigh fotheidil sheachtracha le haghaidh físeáin a sholáthraíonn an freastalaí UPnP. D'fhéadfadh sé seo a bheith ina chúis le LAP, córas comhaid agus ualach líonra fairsing.

[ctx: #36421]
note: Description of setting with label #13437 "Prefer VDPAU Video Mixer"
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
ga_ie: Sábhálann seachaint meascthóir VDPAU acmhainní ar chórais chumhachta íseal ach laghdaítear cáilíocht pictiúr beagán.

[ctx: #36422]
en: Update official add-ons from
ga_ie: Nuashonraigh breiseáin oifigi

[ctx: #36423]
note: Description of setting with label #36422 "Update official add-ons from"
en: By default, add-ons from official repositories will be prevented from being auto-updated from private repositories. For cases such as updating from an add-ons beta repository this option can be switched to [Any repositories] (bear in mind this is a less secure option and enabling it could cause incompatibility and crashes).
ga_ie: De réir réamhshocraithe, cuirfear cosc ar bhreiseáin ó stór oifigiúla a nuashonrú go huathoibríoch ó stór príobháideacha Maidir le cásanna cosúil le nuashonrú ó stór béite breiseáin is féidir an rogha seo a aistriú chuig [Aon stór] (cuimhnigh gur rogha chomh slán é seo agus d'fhéadfadh sé a chumasú a bheith ina chúis le neamhoiriúnacht agus timpeistí).

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an item is selected in the guide: [Show context menu] Will trigger the context menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] Will instantly tune to the related channel; [Show information] Will display a detailed information with plot and further options; [Record] Will create a recording timer for the selected item. ["Smart select"] The action is choosen dynamically, depending on whether the event is in the past, now or in the future.
ga_ie: Roghnaigh cad a tharlóidh nuair a roghnaítear mír sa treoir: [Taispeáin roghchlár comhthéacs] Spreagfaidh sé an roghchlár comhthéacs ón áit ar féidir leat gníomhartha breise a roghnú; [Athraigh go cainéal] Déanfaidh sé faisnéis mhionsonraithe a thaispeáint le plota agus roghanna breise; [Taifead] Cruthóidh sé lasc ama taifeadta don mhír roghnaithe. ["Roghnaigh cliste"] Roghnaítear an gníomh go dinimiciúil, ag brath ar an bhfuil an ócáid san am atá caite, anois nó sa todhchaí.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
ga_ie: Taispeáin rogha comhthéacs

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
ga_ie: Athraigh go cainéal

[ctx: #36427]
en: Show information
ga_ie: Taispeáin faisnéis

[ctx: #36428]
en: Record
ga_ie: Taifead

[ctx: #36429]
note: Description of setting with label #667 "Enable Dolby Digital transcoding"
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
ga_ie: Roghnaigh é seo mura dtacaíonn an nasc fuaime amach ach le fuaim ilchainéil mar Dolby Digital 5.1 (AC-3), mar shampla nasc S/PDIF. Má thacaíonn do chóras le fuaim ilchainéil PCM trí HDMI, fág é seo míchumasaithe.

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
ga_ie: Cumraigh conas a luathrófar próiseáil físe. Cuimsíonn sé seo rudaí cosúil le díchódú agus scálú.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
ga_ie: Taispeánann sé gach imeacht sa log imeachta don phróifíl reatha le roghanna chun leibhéil shonracha a thaispeáint amháin.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
ga_ie: Roghnaigh leagan amach méarchlár fíorúil.

[ctx: #36433]
note: Description for video related setting #13457: "vaapi sw filter"
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
ga_ie: Nuair a chumasaítear é, is fearr modh rindreála VAAPI agus tá níos lú ualaigh ag an LAP. Má bhíonn crochtanna agat, díchumasaigh an rogha seo.

[ctx: #36434]
en: If enabled, switch to the channel with the programme to remind when auto-closing the reminder popup.
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, athraigh go dtí an cainéal leis an gclár chun meabhrúchán a dhéanamh agus an phreabfhuinneog meabhrúcháin á dhúnadh go huathoibríoch.

[ctx: #36435]
en: Sort channel groups by the order supplied by the backend(s). If enabled, groups cannot be reordered in the Group manager
ga_ie: Sórtáil grúpaí cainéil de réir an ordú a sholáthraíonn an cúltaca (í). Má tá sé cumasaithe, ní féidir grúpaí a athordú i mbainisteoir an Ghrúpa

[ctx: #36436]
note: Description for setting #407: "Hardware keyboard layouts" Setting in System -> Input -> Hardware keyboard layouts Select the layout of a physically attached keyboard
en: Select hardware keyboard layout.
ga_ie: Roghnaigh leagan amach méarchláir crua-earraí.

[ctx: #36437]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Official repositories only (default)
ga_ie: Stóráin oifigiúla amháin (réamhshocraithe)

[ctx: #36438]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Any repositories
ga_ie: Aon stórais

[ctx: #36439]
note: Description of setting with label #19352 "Play next programme automatically"
en: Enable automatic playback of the next programme when playing past programmes (catchup) or for Video On Demand (VOD) channels. Please note that catchup and VOD only work if supported by the channel provider.
ga_ie: Cumasaigh athsheinm uathoibríoch an chéad chláir eile agus tú ag imirt cláir roimhe seo (catchup) nó le haghaidh cainéil Video On Éileamh (VOD). Tabhair faoi deara le do thoil nach n-oibríonn catchup agus VOD ach amháin má thacaíonn soláthraí an chainéil leo.

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
ga_ie: Socraigh líon na gcéimeanna rialaithe toirte.

[ctx: #36443]
note: Description of setting with label #14126 "Whitelist"
en: Whitelisted modes give the user the control to choose which display modes are allowed or not allowed to be used
ga_ie: Tugann modhanna liostaithe bán an rialú don úsáideoir na modhanna taispeána a cheadaítear nó nach gceadaítear iad a úsáid a roghnú

[ctx: #36444]
note: Description of setting with label #14127 "Whitelist"
en: Select this option to allow using 3:2 pulldown refresh rates (playing 23.976 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 24 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 23.976 Hz or 24 Hz mode.
ga_ie: Roghnaigh an rogha seo chun rátaí athnuachana tarraingthe 3:2 a úsáid (físeán 23.976 FPS a sheinm ar mhonatóir 59.94 Hz nó físeán 24 FPS a sheinm ar mhonatóir 60 Hz). B'fhéidir gur mhaith leat an rogha seo a úsáid mura bhfuil modh 23.976 Hz nó 24 Hz ag do mhonatóir.

[ctx: #36445]
note: Description of setting with label #14128 "Whitelist"
en: Select this option to allow using double refresh rates (playing 29.97 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 30 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 29.97 Hz or 30 Hz mode.
ga_ie: Roghnaigh an rogha seo chun rátaí athnuachana dúbailte a úsáid (físeán 29.97 FPS a sheinm ar mhonatóir 59.94 Hz nó físeán 30 FPS a sheinm ar mhonatóir 60 Hz). B'fhéidir gur mhaith leat an rogha seo a úsáid mura bhfuil modh 29.97 Hz nó 30 Hz ag do mhonatóir.

[ctx: #36460]
note: Description of settings with label #14112 "Enable event logging"
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
ga_ie: Ligeann logáil imeachtaí súil a choinneáil ar an méid a tharla.

[ctx: #36461]
note: Description of settings with label #14113 "Enable notification event logging"
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
ga_ie: Déantar cur síos ar imeacht fógra próisis agus gníomhartha rialta a dhéanann an córas nó an t-úsáideoir.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
ga_ie: Modh Steiréascópach 3D/Reatha

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
ga_ie: Modh Steiréasópach 3D

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
ga_ie: Míchumas

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
ga_ie: Thar os cion/ Faoi

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
ga_ie: Taobh le taobh

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
ga_ie: Anaglyph dearg/cian

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
ga_ie: Anaglyph glas/magenta

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
ga_ie: Idirghabháilte

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
ga_ie: Bunaithe ar Crua-earraí

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
ga_ie: Monoscópach/2D

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
ga_ie: Anaglyph buí/gorm

[ctx: #36511]
note: name of a stereoscopic mode
en: Checkerboard
ga_ie: Seiceboard

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
ga_ie: Modh athsheinm físeáin 3D stereoscóipeacha

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
ga_ie: Fiafraigh orm

[ctx: #36523]
note: Description of setting with label #458 "Limit sampling rate (kHz)"
en: Maximum sampling rate for S/PDIF or sampling rate for fixed output configuration.
ga_ie: Uasráta samplála le haghaidh S/PDIF nó ráta samplála le haghaidh cumraíocht aschuir sheasta.

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
ga_ie: Modh roghnaithe

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
ga_ie: Mar an gcéanna leis an scannán (autodetector)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
ga_ie: Díchumasaigh modh 3D steiréasópach nuair a chríochnaigh

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
ga_ie: Roghnaigh modh athseinm

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
ga_ie: Roghnaigh modh 3D stereoscópach

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
ga_ie: Roghnaigh modh malartach...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
ga_ie: Mar an gcéanna le scannán

[ctx: #36533]
note: Description of setting with label #346 "Normalize levels on downmix"
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
ga_ie: Roghnaigh conas a dhéantar fuaim a íoslaghdú, m.sh. ó 5.1 go 2.0. [CR] [Cumasaithe] Coinníonn leibhéal toirte na foinse fuaime bunaidh ach tá an raon dinimiciúil comhbhrúite. Coinníonn [CR] [Díchumasaithe] Raon dinimiciúil na foinse fuaime bunaidh nuair a dhéantar é a laghdú ach beidh an toirt níos ísle. Nóta: Is é raon dinimiciúil an difríocht idir na fuaimeanna is ciúine agus is airde i bhfoinse fuaime. Cumasaigh an suíomh seo mura bhfuil idirphlé scannáin inchloiste.

[ctx: #36534]
note: Description of setting with label #668 "Component-specific logging..."
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
ga_ie: Sonraigh leabharlanna breise a bhfuil a dteachtaireachtaí fhíorúla le cur san áireamh sa log dífhabhtaithe.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
ga_ie: Modh 3D steiréascópach físeáin

[ctx: #36536]
note: label of a toggle option that allows to invert the stereoscopic 3d mode
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
ga_ie: Modh 3D steiréascópach a chur ar ais (súile flip)

[ctx: #36537]
note: Description of setting with label #36520 "Playback mode of stereoscopic videos"
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
ga_ie: Roghnaigh cén modh a sheinnfear físeáin 3D steiréascópacha.[CR][Fiafraigh díom] Taispeánfar dialóg chun an mód atá uait a roghnú do gach athsheinm.[CR][Mód roghnaithe] Úsáidfear an modh roghnaithe atá sonraithe sa roinn "Córas -> Crua-earraí físe" de na socruithe.[CR][Monascópach / 2D] Seinnfear an físeán i monaiscópach / 2D.[CR][Déan neamhaird de] Díchumasaigh aon phróiseáil agus láimhseáil steiréascópach 3D.[CR][Déan neamhaird] Díchumasaítear aon phróiseáil agus láimhseáil steiréascópach 3D.

[ctx: #36538]
note: Description of setting with label #36526 Disable stereoscopic mode when playback is stopped
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
ga_ie: [Cumasaithe] Athraigh GUI (agus roinnt teilifíseáin) ar ais go mód 2D, idir físeáin i seinmliosta nó nuair a tháinig deireadh leis an athsheinm. Fanfaidh GUI agus teilifís [CR][Díchumasaithe] i mód steiréasópach 3D. Maidir le seinmliostaí físe le hábhar measctha steiréascópach 3D agus 2D, ansin fanfaidh an GUI i mód 3D stereoscópach fiú nuair a bhíonn físeán 2D neamh-steiréascópach ag imirt.

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
ga_ie: Athraíonn sé modh 3D stereoscópach an chomhéadan úsáideora.

[ctx: #36540]
note: Description of setting with label #36524 "Preferred mode"
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
ga_ie: An modh is fearr inar chóir meáin 3D steiréascóipeacha mar físeáin a sheinm.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
ga_ie: Ligeann sé rialú toirte ó chliaint AirPlay.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
ga_ie: Cumasaigh díchódú crua-earraí comhaid físe.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
ga_ie: Doimhneacht 3D steiréasópach fotheidil

[ctx: #36546]
note: Description of setting with label #36545 "Subtitle stereoscopic depth"
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
ga_ie: Socraíonn sé doimhneacht amhairc na bhfotheidil le haghaidh físeáin 3D stereoscóipeacha Dá airde an luach, is gaire a bheidh na fotheidil le feiceáil don lucht féachana.

[ctx: #36547]
note: Description of setting with label #36097 "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: Sets the peak luminance level for GUI elements while the display is in HDR PQ mode. This affects all OSD, subtitles and graphics that are SDR in origin.
ga_ie: Socraíonn sé an buaicleibhéal luminance d'eilimintí GUI agus é an taispeáint i mód HDR PQ. Bíonn tionchar aige seo ar gach OSD, fotheidil agus grafaicí atá bunús SDR.

[ctx: #36548]
note: Description of setting with label #37021 "Set GUI resolution limit"
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
ga_ie: Teorann sé réiteach GUI chun cuimhne a shábháil. Ní dhéanann sé difear do athsheinm físe. Éilíonn atosú.

[ctx: #36549]
note: Description of setting with label #1268 "iOS 8 compatibility mode"
en: Enables support for receiving "Videos" and "Pictures" via AirPlay. This needs to be disabled when using iOS 9 or later clients to restore music streaming via AirPlay. "Videos" and "Pictures" are only supported for iOS clients using iOS 8.x and older.
ga_ie: Cumasaíonn sé tacaíocht chun "Físeáin" agus "Pictiúir" a fháil trí AirPlay. Ní mór é seo a dhíchumasú nuair a bhíonn iOS 9 nó cliaint níos déanaí á n-úsáid chun sruthú ceoil a athbhunú trí AirPlay. Ní thacaítear le "Físeáin" agus "Pictiúir" ach do chliaint iOS a úsáideann iOS 8.x agus níos sine.

[ctx: #36550]
note: Name of a setting
en: Stereoscopic 3D effect strength
ga_ie: Neart éifeacht steiréasópach 3D

[ctx: #36551]
note: Description of setting with label #36550 "Stereoscopic 3D effect strength"
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
ga_ie: Sainmhíníonn neart an éifeacht steiréasópach 3D sa GUI. Déantar é seo trí dhoimhneacht an dearcadh laistigh den GUI a rialú, mar sin is airde an luach, is mó eilimintí a thagann amach as an scáileán. [Zero] Díchumasaíonn éifeacht steiréascópach 3D an GUI. [CR] Le haghaidh taithí amhairc maith, ba chóir go mbeadh an luach níos airde do scáileáin bheaga agus níos ísle do scáileáin mhóra. Nóta: ní thacaíonn gach craiceann leis seo.

[ctx: #36552]
note: Description of setting "System -> Video output -> NoOfBuffers" with label #36043
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
ga_ie: Sainmhíníonn líon na maoláin cur i láthair a úsáideann an tiománaí grafaicí. Roghnaigh 2 má úsáideann an tiománaí maolán dúbailte nó 3 le haghaidh maolán trí.

[ctx: #36553]
note: label of a setting, allowing to specify tonemap method
en: Tone mapping
ga_ie: Mapáil ton

[ctx: #36554]
note: label of a setting, tone mapping method
en: off
ga_ie: as

[ctx: #36556]
note: label of a setting, allowing to specify tone mapping parameter
en: Tone mapping parameter
ga_ie: Paraiméadar mapála ton

[ctx: #36557]
note: label of a setting, tone mapping method
en: ACES Filmic
ga_ie: ACES Film

[ctx: #36560]
en: Colour management
ga_ie: Bainistíocht dathanna

[ctx: #36561]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management" with label #36560
en: Reproduce video colours accurately using a display profile or a 3D lookup table.
ga_ie: Dathanna físe a atáirgeadh go cruinn trí phróifíl taispeána nó tábla cuardaigh 3D a úsáid.

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
ga_ie: Modh bainistíochta dathanna

[ctx: #36563]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management mode" with label #36562
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
ga_ie: Bain úsáid as tábla cuardaigh 3D réamh-ríomh le haghaidh ceartú datha físeáin, nó ríomh an claochlú do gach físeán ó phróifíl do thaispeántais. Is fearr tábla cuardaigh 3D réamhríofa mar go gceadaíonn sé duit leas a bhaint as ardghnéithe agus cruinneas ard Earra-GhàidhealCMS. Tá ceartú bunaithe ar phróifíl taispeána úsáideach chun paraiméadair éagsúla a thástáil, nó chun aithris a dhéanamh ar shocruithe taispeána nach bhfuil LUT 3D ullmhaithe agat.

[ctx: #36565]
note: Description of setting "System -> Video output -> 3D LUT" with label #36564
en: Select the 3DLUT file to be used by default. If you place multiple 3DLUT files in the same directory, then you can switch between them in the OSD menu during video playback. This allows for multiple display profiles to account for different viewing environments and source materials, for example gamma 2.2 for daytime viewing and 2.4 for nighttime.
ga_ie: Roghnaigh an comhad 3DLUT le húsáid de réir réamhshocraithe. Má chuireann tú comhaid 3DLUT iolracha san eolaire céanna, is féidir leat aistriú eatarthu sa roghchlár OSD le linn athsheinm físe. Ligeann sé seo do phróifílí taispeána iolracha cuntas a thabhairt ar thimpeallachtaí éagsúla féachana agus bunábhair, mar shampla gáma 2.2 le haghaidh féachana i rith an lae agus 2.4 le haghaidh oíche.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
ga_ie: Próifíl taispeáin ICC

[ctx: #36567]
note: Description of setting "System -> Video output -> ICC display profile" with label #36566
en: By providing a display profile, you can modify video parameters such as gamma, color primaries and whitepoint during playback. An ICC source profile is created based on the parameters and linked with the display ICC profile set here. This support is experimental and lacks near black adjustment towards display native black (causing raised black level) and white level scaling when a different whitepoint from display native is selected (as a workaround, adjust video brightness down to avoid clipping).
ga_ie: Trí phróifíl taispeána a sholáthar, is féidir leat paraiméadair físeáin a mhodhnú cosúil le gáma, bunscoileanna datha agus pointe bán le linn athsheinm. Cruthaítear próifíl foinse ICC bunaithe ar na paraiméadair agus nasctha leis an bpróifíl taispeána ICC atá leagtha síos anseo. Tá an tacaíocht seo turgnamhach agus níl coigeartú gar dubh i dtreo taispeáint dhúchasach dubh (is cúis le leibhéal dubh ardaithe) agus scálú leibhéal bán nuair a roghnaítear pointe bán difriúil ón taispeáint dhúchasach (mar réiteach oibre, coigeartaigh gile físeáin síos chun bearradh a sheachaint).

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
ga_ie: Pointe bán

[ctx: #36569]
note: Description of setting "System -> Video output -> Whitepoint" with label #36568
en: Changing video whitepoint to D93 is mainly useful for older Japanese NTSC material which looks too red when played back on a D65 display. Adjust video brightness setting down to avoid clipping to display native whitepoint.
ga_ie: Tá sé an-úsáideach go príomha an pointe bán físeáin a athrú go D93 d’ábhar NTSC Seapánach níos sine a bhfuil cuma ró-dhearg air nuair a athsheinntear é ar thaispeántas D65. Coigeartaigh leagan síos gile físeáin chun bearradh a sheachaint chun an pointe bán dúchasach a thaispeáint.

[ctx: #36570]
en: Primaries
ga_ie: Bunscoileanna

[ctx: #36571]
note: Description of setting "System -> Video output -> Primaries" with label #36570
en: Select the primary color coordinates according to source material. Older HD material may have been mastered on displays with BT.601 primaries.
ga_ie: Roghnaigh na comhordanáidí datha príomha de réir ábhair fhoinse. B'fhéidir go ndearnadh máistreacht ar ábhar HD níos sine ar thaispeántais le bunscoileanna BT.601.

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
ga_ie: Modh Gama

[ctx: #36573]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma mode" with label #36572
en: Select the gamma curve formula. Use BT.1886 for gamma curve that accounts for display black and white levels and avoids perceptual clipping. Use input offset for a similar curve with a manually specified effective gamma. Output offset allows for perceptual clipping, but can be used to compensate for incorrect mastering monitor settings that lead to too bright dark details. Absolute gamma does not account for display black at all and will clip the lowest levels to display black on any display with higher than zero black level.
ga_ie: Roghnaigh an fhoirmle cuar gáma. Bain úsáid as BT.1886 le haghaidh cuar gáma arb ionann é agus leibhéil taispeána dubh agus bán agus a sheachnaíonn bearradh aireachtála. Úsáid fritháireamh ionchuir le haghaidh cuar comhchosúil le gáma éifeachtach sonraithe de láimh. Ceadaíonn fritháireamh aschuir bearradh aireachtála, ach is féidir é a úsáid chun socruithe monatóireachta máistreachta mícheart a chúiteamh as a dtagann mionsonraí ró-gheala. Ní hionann gáma iomlán agus taispeáint dubh ar chor ar bith agus gearrfaidh sé na leibhéil is ísle chun dubh a thaispeáint ar aon taispeáint le leibhéal dubh níos airde ná nialas.

[ctx: #36574]
en: Gamma
ga_ie: Gama

[ctx: #36575]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma" with label #36574
en: Gamma for selected gamma curve type. For input and output offset, the result at 50% will match an absolute gamma curve with this gamma value.
ga_ie: Gama do chineál cuar gama roghnaithe. Le haghaidh fritháireamh ionchuir agus aschuir, meaitseálfaidh an toradh ag 50% cuar gama iomlán leis an luach gama seo.

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
ga_ie: Méid an tábla cuardaigh

[ctx: #36577]
note: Description of setting "System -> Video output -> Lookup table size" with label #36576
en: Specify the resolution for the 3D lookup table. Use a lower resolution for quick preview and higher resolution for more accurate picture. Using a high resolution may take seconds to prepare when parameters are changed or a new video is started.
ga_ie: Sonraigh an taifeach don tábla cuardaigh 3D. Úsáid taifeach níos ísle le haghaidh réamhamharc tapa agus taifeach níos airde le haghaidh pictiúr níos cruinne. D'fhéadfadh soicindí a thógáil le réiteach ard a úsáid nuair a athraítear paraiméadair nó nuair a thosaítear físeán nua.

[ctx: #36578]
note: Description of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR" with label #36098
en: Improves video quality by using 10-bit video surfaces for Standard Dynamic Range (SDR) video.[CR][Auto detect] Enables 10 bit for SDR only if the connected display supports HDR.[CR][Always] Enables 10 bit for SDR even if the connected display doesn't support HDR.[CR][Never] Do not use 10 bit for SDR.[CR]HDR passthrough mode always uses 10-bit regardless of this setting.
ga_ie: Feabhsaíonn sé cáilíocht físeáin trí dhromchlaí físe 10-giotán a úsáid le haghaidh físeán Caighdeánach Raon Dinimiciúil [CR] [Braite uathoibríoch] Cumasaíonn sé 10 giotán le haghaidh SDR ach amháin má thacaíonn an taispeáint ceangailte le HDR. [CR] [I gcónaí] Cumasaíonn sé 10 giotán do SDR fiú mura dtacaíonn an taispeáint ceangailte le HDR. [CR] [Ná húsáid riamh] Ná húsáid 10 giotán le haghaidh SDR. [CR] Úsáideann modh pastrí HDR 10-giotán i gcónaí beag beann ar an suíomh seo.

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
ga_ie: Comhad LUT 3D

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
ga_ie: Próifíl ICC

[ctx: #36583]
en: Input offset
ga_ie: Fritháireamh ionchur

[ctx: #36584]
en: Output offset
ga_ie: Fritháireamh aschur

[ctx: #36585]
en: Absolute
ga_ie: Absalóideach

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
ga_ie: D65 (caighdeánach)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
ga_ie: D93 (NTSC na Seapáine)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
ga_ie: Uathoibrithe

[ctx: #36592]
en: PAL/SECAM 1975 (BT.470 B/G)
ga_ie: PÁIL/SOICIND 1975 (BT.470 B/G)

[ctx: #36598]
note: Description of setting with label #36099 "Dither"
en: Eliminate banding caused by RGB level conversion or other processing by adding a small amount of noise to the picture. This can be disabled for slower systems, or when Kodi is set to limited range RGB output and no video processing is needed.
ga_ie: Deireadh a chur le bandáil de bharr comhshó leibhéal RGB nó próiseáil eile trí mhéid beag torainn a chur leis an bpictiúr. Is féidir é seo a dhíchumasú le haghaidh córais níos moille, nó nuair a bhíonn Kodi socraithe ar aschur RGB raon teoranta agus níl aon phróiseáil físe ag teastáil.

[ctx: #36599]
note: Description of setting with label #36100 "Dither depth"
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
ga_ie: Cruinneas aschuir díothaithe físe i ngiotáin. Úsáid an socrú is airde nach dtaispeánann bandáil. Moltar réamhshocrú 8 don chuid is mó de na córais. Má tá do GPU socraithe chun na leibhéil aschuir RGB a scála nó má úsáideann tú scáileán ríomhaire glúine, d'fhéadfadh socrú 7 nó 6 giotán deireadh a chur le níos mó bandála. Níl socruithe níos ísle ar fáil chun críocha tástála ach chun go mbeidh sé éasca a fheiceáil an gcuirtear dithering i bhfeidhm agus go n-oireann méid an picteilín torainn dither leis an taifeach taispeána.

[ctx: #36600]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar an leabharlann ceoil.

[ctx: #36601]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar liostaí comhaid ceoil.

[ctx: #36602]
note: Description of settings category with label #1273 "AirPlay"
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe maidir le conas a láimhseálfar an tseirbhís AirPlay.

[ctx: #36603]
note: Description of settings category with label #14220 Display
en: This category contains the settings for displays.
ga_ie: Tá na socruithe do thaispeántais sa chatagóir seo.

[ctx: #36605]
en: Updates
ga_ie: Nuashonruithe

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
ga_ie: Nuashonruithe a shuiteáil

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
ga_ie: Fógra, ach ná suiteáil nuashonruithe

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
ga_ie: Ná seiceáil ná nuashonruithe

[ctx: #36609]
en: Show notifications
ga_ie: Taispeáin fógraí

[ctx: #36610]
note: Description of settings category "Add-ons"
en: This category contains settings for the add-on system.
ga_ie: Tá socruithe sa chatagóir seo don chóras breiseán.

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
ga_ie: Athraigh an chaoi a láimhseáiltear nuashonrú uathoibríoch breiseán.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
ga_ie: Taispeáin fógra nuair a rinneadh breiseán nuashonraithe.

[ctx: #36613]
note: Description of setting with label #24996 "Manage dependencies"
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
ga_ie: Bainistigh modúil agus leabharlanna tacaíochta atá suiteáilte go huathoibríoch mar spleáchas ar bhreiseáin eile. Ní bhíonn aon bhreiseáin ag teastáil ó na míreanna atá liostaithe mar "Dílleachtaithe" a thuilleadh agus tá siad sábháilte le díshuiteáil.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
ga_ie: Taispeáin breiseáin atá ag rith sa chúlra faoi láthair.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
ga_ie: Foinsí anaithnid

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
ga_ie: Ceadaigh breiseáin a shuiteáil ó fhoinsí anaithnid.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
ga_ie: Ar mhaithe le slándáil, tá suiteáil breiseán ó fhoinsí anaithnid díchumasaithe.

[ctx: #36618]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "System -> Add-ons -> Unknown sources"
en: Add-ons will be given access to personal data stored on this device. By allowing, you agree that you are solely responsible for any loss of data, unwanted behaviour, or damage to your device. Proceed?
ga_ie: Tabharfar rochtain ar bhreiseáin ar shonraí pearsanta atá stóráilte ar an bhfeiste seo. Trí cheadú, aontaíonn tú go bhfuil tú freagrach amháin as aon chaillteanas sonraí, iompar nach dteastaíonn, nó damáiste le do ghléas. Ar aghaidh?

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
ga_ie: Íoscálú ardchaighdeáin

[ctx: #36620]
note: Description of setting "Pictures -> Slideshow -> High Quality Downscaling" with label #36619
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
ga_ie: Cumasaigh íoslaghdú pictiúr ar ardchaighdeán (úsáideann sé níos mó cuimhne agus bíonn tionchar measartha feidhmíochta aige).

[ctx: #36621]
note: Label of a setting, allow the maximum smbclient protocol to be configured
en: Maximum protocol version
ga_ie: Leagan prótacail uasta

[ctx: #36622]
note: Description of setting with label #36621 "Maximum protocol version"
en: Set the maximum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 or SMBv1 compatibility may be required with older NAS and Windows shares.
ga_ie: Socraigh an leagan prótacail SMB is mó chun idirbheartaíocht a dhéanamh agus naisc á dhéanamh agat. D'fhéadfadh go mbeadh gá le comhoiriúnacht SMBv2 nó SMBv1 a chur i bhfeidhm le scaireanna NAS agus Windows níos sine.

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
ga_ie: Níl aon

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
ga_ie: Cliant

[ctx: #36628]
note: Label of a setting, allow the minimum smbclient protocol to be configured
en: Minimum protocol version
ga_ie: Leagan prótacail íosta

[ctx: #36629]
note: Description of setting with label #36628 "Minimum protocol version"
en: Set the minimum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 may be required to prevent SMBv1 use on some systems. Only SMBv2.1 and SMBv3 support Large MTU (chunk size > 64 KB).
ga_ie: Socraigh an leagan prótacail SMB íosta chun dul i mbun caibidlíochta agus naisc á ndéanamh. D’fhéadfadh go mbeadh gá le foréigean SMBv2 chun úsáid SMBv1 ar roinnt córas a chosc. Ní thacaíonn ach SMBv2.1 agus SMBv3 le MTU Móra (méid smuide > 64 KB).

[ctx: #36630]
note: Label of a setting, sets additional config required for some proprietary SMBv1 implementations (mostly routers)
en: Use legacy security
ga_ie: Úsáid slándáil oidhreachta

[ctx: #36631]
note: Description of setting with label #36630 "Use legacy security"
en: Force weak SMBv1 security for compatibility with the USB sharing features on some WiFi routers and NAS devices.
ga_ie: Slándáil lag SMBv1 a chur i bhfeidhm le haghaidh comhoiriúnacht leis na gnéithe comhroinnte USB ar roinnt ródairí WiFi agus gléasanna NAS.

[ctx: #36632]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control via HTTP"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should never be exposed on the Internet. A password should be set below. Proceed?
ga_ie: Beidh duine ar bith a bhfuil rochtain aige ar an gcomhéadan gréasáin in ann an feidhmchlár seo a rialú go hiomlán agus, dá bhrí sin, an gléas seo, mar sin níor cheart é a nochtadh ar an Idirlíon riamh. Ba chóir pasfhocal a shocrú thíos. Ar aghaidh?

[ctx: #36633]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control from applications on other systems"
en: These services offer neither authentication nor encryption. Anyone who can connect to them will be able to completely control this application and, therefore, this device, so they should never be exposed to the Internet. Proceed?
ga_ie: Ní thugann na seirbhísí seo fíordheimhniú ná criptiú. Beidh duine ar bith ar féidir leo ceangal leo in ann an feidhmchlár seo a rialú go hiomlán agus, dá bhrí sin, an gléas seo, mar sin níor cheart iad a bheith nochtaithe don Idirlíon riamh. Ar aghaidh?

[ctx: #36634]
note: Text in confirm dialog when disabling setting "Services -> Control -> Require authentication"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should be secured by a password. Are you sure you want to disable authentication?
ga_ie: Beidh duine ar bith a bhfuil rochtain aige ar an gcomhéadan gréasáin in ann an feidhmchlár seo a rialú go hiomlán agus, dá bhrí sin, an gléas seo, mar sin ba cheart é a dhaingniú le pasfhocal. An bhfuil tú cinnte gur mian leat fíordheimhniú a dhíchumasú?

[ctx: #36635]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration
en: If web server authentication is enabled, a password must be entered as well.
ga_ie: Má tá fíordheimhniú freastalaí gréasáin cumasaithe, caithfear pasfhocal a iontráil freisin.

[ctx: #36636]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration by enabling authentication without a password set
en: You must first enter a password before web server authentication can be enabled.
ga_ie: Ní mór duit pasfhocal a iontráil ar dtús sula féidir fíordheimhniú freastalaí gréasáin a chumasú.

[ctx: #36637]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version"
en: SMBv2 and Large MTU
ga_ie: SMBv2 agus MTU Mór

[ctx: #36638]
note: Menuitem at "Settings -> System -> Add-ons"
en: Remove all orphaned add-ons
ga_ie: Bain gach breiseán dílleachta

[ctx: #36639]
note: Description of setting with label #36638 "Remove all orphaned dependencies"
en: Remove all modules and support libraries that have been automatically installed and are in an orphaned state.
ga_ie: Bain gach modúl agus tacaíocht na leabharlanna atá suiteáilte go huathoibríoch agus atá i stát dílleachta.

[ctx: #36640]
note: Dialog caption
en: Orphaned add-ons
ga_ie: Breiseáin dílleachta

[ctx: #36641]
note: Dialog text if orphaned add-ons were found and removed
en: The following orphaned add-ons were removed from your system: {0:s}.
ga_ie: Baineadh na breiseáin dílleachta seo a leanas as do chóras: {0:s}.

[ctx: #36642]
note: Dialog text if no more orphaned add-ons left on the system
en: No orphaned add-ons to remove.
ga_ie: Níl aon bhreiseáin dílleachta le bhaint.

[ctx: #36899]
note: Description of setting with label #729 "Enable SSL"
en: Enables SSL encryption in the webserver. Certificate special://userdata/server.pem and Key special://userdata/server.key must be created manually
ga_ie: Cumasaíonn criptiú SSL sa fhreastalaí gréasáin. Teastas speisialta: //userdata/server.pem agus Eochair special: //userdata/server.key caithfear a chruthú de láimh

[ctx: #36900]
en: movie
ga_ie: scannán

[ctx: #36901]
en: movies
ga_ie: scannáin

[ctx: #36902]
en: TV show
ga_ie: Seó teilifíse

[ctx: #36903]
en: TV shows
ga_ie: Seónna teilifíse

[ctx: #36904]
en: season
ga_ie: séasúr

[ctx: #36905]
en: seasons
ga_ie: séasúir

[ctx: #36906]
en: episode
ga_ie: eipeasóid

[ctx: #36907]
en: episodes
ga_ie: eipeasóidí

[ctx: #36908]
en: music video
ga_ie: físeán ceoil

[ctx: #36909]
en: music videos
ga_ie: físeáin ceoil

[ctx: #36910]
en: set
ga_ie: tacar

[ctx: #36911]
en: sets
ga_ie: tacair

[ctx: #36912]
en: video
ga_ie: físeán

[ctx: #36913]
en: videos
ga_ie: físeáin

[ctx: #36914]
en: music
ga_ie: ceol

[ctx: #36915]
en: music
ga_ie: ceol

[ctx: #36916]
en: artist
ga_ie: ealaíontóir

[ctx: #36917]
en: artists
ga_ie: ealaíontóirí

[ctx: #36918]
en: album
ga_ie: albam

[ctx: #36919]
en: albums
ga_ie: albaim

[ctx: #36920]
en: song
ga_ie: amhrán

[ctx: #36921]
en: songs
ga_ie: amhráin

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
ga_ie: (Lagamhairc)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
ga_ie: (Tuairimí an Stiúrthóra)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
ga_ie: (Tuairimí an Stiúrthóra 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
ga_ie: Próifíl a úsáidtear go

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
ga_ie: Brabhsáil isteach

[ctx: #37016]
note: Description of setting with label #448 "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
ga_ie: Roghnaigh an rogha seo má tá do ghlacadóir in ann sruthanna Dolby Digital Plus (E-AC3) a dhíchódú.

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
ga_ie: Socraigh teorainn réitigh GUI

[ctx: #37022]
en: UPnP player
ga_ie: Imreoir UPnP

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
ga_ie: Ar mhaith leat stop a chur le athsheinm ar an bhfeiste iargúlta?

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
ga_ie: Cumraigh socruithe ionchódóra fuaime mar leibhéal cáilíochta agus comhbhrúite

[ctx: #37030]
en: Unlimited
ga_ie: Neamhtheoranta

[ctx: #37031]
note: Description of setting #14102 Blu-ray playback mode
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
ga_ie: Sonraíonn sé conas is ceart Blu-rays a oscailt / a sheinm ar ais. Nóta: Ní thacaítear go hiomlán le roinnt biachláir diosca agus d’fhéadfadh fadhbanna a bheith ann.

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
ga_ie: Inrochtaineacht

[ctx: #37033]
note: Description of category #287 Subtitles
en: This category contains the settings for subtitles
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe le haghaidh fotheidil

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
ga_ie: Is fearr sruth fuaime do dhaoine lagamhairc

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
ga_ie: Is fearr leis an sruth fuaime do dhaoine lagamhairc ná sruthanna fuaime eile den teanga chéanna

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
ga_ie: Is fearr sruth fuaime do dhaoine faoi lagú éisteachta

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
ga_ie: Is fearr leis an sruth fuaime do dhaoine lagéisteachta ná sruthanna fuaime eile den teanga chéanna

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
ga_ie: Is fearr fotheidil do dhaoine faoi lagú éisteachta

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
ga_ie: Is fearr leis an sruth fotheidil do dhaoine lagéisteachta ná sruthanna fotheidil eile den teanga chéanna

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
ga_ie: Is fearr sruthanna fuaime réamhshocrai

[ctx: #37041]
note: Description of setting #37040 Playback
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, is fearr sruthanna fuaime a bhrataítear mar réamhshocraithe (agus a mheaitseálann leis an teanga roghnaithe) seachas sruthanna fuaime a bhfuil caighdeán níos airde acu (líon na gcainéil, codec,...).

[ctx: #37042]
note: Description of setting Skip steps
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
ga_ie: Sainmhíníonn siad cé na méideanna céime atá le húsáid agus na cnaipí scipeála Má roghnaítear níos mó céimeanna le haghaidh treo scipeála, is féidir iad seo a chur i bhfeidhm trí bhrú ina dhiaidh sin ar an gcnaipe scipeála laistigh den moill scipeála sainithe. Is féidir céimeanna ar aghaidh (dearfach) agus ar chúl (diúltach) a shainiú go neamhspleách.

[ctx: #37043]
note: Description of setting Skip delay
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
ga_ie: Sainmhíníonn sé an t-am le fanacht le brú eochair ina dhiaidh sin sula ndéantar an scip. Ní bhaineann sé ach nuair a bhíonn scipeáil cliste á úsáid agat (nuair a bhíonn níos mó ná céim scipeála amháin á úsáid agat le haghaidh treo).

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
ga_ie: Bain mionsamhlacha caibidil

[ctx: #37045]
note: Description of setting #37044 Extract chapter thumbnails"
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
ga_ie: Bain mionsamhlacha caibidil le cur i láthair sna caibidlí /leabharmharcanna idirphlé. D'fhéadfadh sé seo ualach LAP a mhéadú.

[ctx: #37047]
en: WS-Discovery
ga_ie: WS-Fhionnachtain

[ctx: #37048]
note: Setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable WS-Discovery Service
ga_ie: Cumasaigh Seirbhís Fhionnachtana WS-

[ctx: #37049]
note: Description of setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable service to search for SMB services using the WS-Discovery protocol
ga_ie: Cumasaigh seirbhís chun seirbhísí SMB a chuardach ag baint úsáide as prótacal WS-Discovery

[ctx: #37050]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]WS-Discovery[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil don chomhpháirt [B] WS-Discovery [/B]

[ctx: #37051]
note: Setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS Protocol Version
ga_ie: Leagan Prótacal NFS

[ctx: #37052]
note: Description of setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS protocol version to use when establishing NFS connections
ga_ie: Leagan prótacail NFS le húsáid agus naisc NFS á bhunú

[ctx: #37053]
note: Settings / Services "Chunk Size" group label
en: Chunk Size
ga_ie: Méid an Píosa

[ctx: #37054]
note: Setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: NFS Chunk Size
ga_ie: Méid an Chunc NFS

[ctx: #37055]
note: Description of setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: Data chunk size used on NFS connections
ga_ie: Méid an phíosa sonraí a úsáidtear ar naisc NFS

[ctx: #37056]
note: Setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: SMB Chunk Size
ga_ie: Méid Cnád SMB

[ctx: #37057]
note: Description of setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: Data chunk size used on SMB connections
ga_ie: Méid an phíosa sonraí a úsáidtear ar naisc SMB

[ctx: #37101]
note: Settings / Services "Caching" category label
en: Caching
ga_ie: Cacháil

[ctx: #37102]
note: Description of category #37101 "Caching"
en: This category contains settings that configure caching of local and network files, and internet streams.
ga_ie: Tá socruithe sa chatagóir seo a chumraíonn taiscáil comhaid áitiúla agus líonra, agus sruthanna idirlín.

[ctx: #37103]
note: Setting #37103 "Buffer Mode"
en: Buffer Mode
ga_ie: Mód Maolán

[ctx: #37104]
note: Description of setting #37103 "Buffer Mode"
en: Configure the media content to buffer.
ga_ie: Cumraigh ábhar na meán chun maolán.

[ctx: #37105]
note: Setting #37105 "Memory Size"
en: Memory Size
ga_ie: Méid Cuimhne

[ctx: #37106]
note: Description of setting #37105 "Memory Size"
en: The size of the memory buffer in Mbytes. Setting zero (0) forces buffering to disk, which is not recommend on flash storage devices (eMMC, SD cards, SSD).
ga_ie: Méid an maolán cuimhne i Mbytes. Cuireann socrú nialas (0) go gcuireann sé maolán ar dhiosca, rud nach moltar ar ghléasanna stórála splanc (eMMC, cártaí SD, SSD).

[ctx: #37107]
note: Setting #37107 "Read Factor"
en: Read Factor
ga_ie: Léigh Fachtóir

[ctx: #37108]
note: Description of setting #37107 "Read Factor"
en: Determines cache fill rate in terms of avg. bitrate of stream x Read Factor. Increasing this multiple, cache fills faster. Large multiples may cause CPU spikes on some devices, saturate the connection and worsen performance.[CR][Adaptive] Uses dynamically calculated Read Factor based on cache level.
ga_ie: Cinneann an ráta líonta taisce i dtéarmaí meánlíon. ráta giotán an tsrutha x Léigh fachtóir. Agus an t-iolrú seo á mhéadú, líonann an taisce níos tapúla. Féadfaidh iolraithe móra a bheith ina gcúis le spící LAP ar ghléasanna áirithe, an nasc a sháithiú agus feidhmíocht a dhochrú.[CR][Adaptive] Úsáideann sé Read Factor a ríomhtar go dinimiciúil bunaithe ar leibhéal an taisce.

[ctx: #37109]
note: Description of setting "Chunk Size"
en: The data chunk size to use when a filesystem or protocol does not force the value, e.g. NFS will override this with its own value.
ga_ie: Méid an phíosa sonraí le húsáid nuair nach gcuireann córas comhaid nó prótacal i bhfeidhm ar an luach, m.sh. déanfaidh NFS é seo a shárú lena luach féin.

[ctx: #37110]
note: Value of setting - NONE
en: No buffer
ga_ie: Gan maolán

[ctx: #37111]
note: Value of setting - TRUE INTERNET
en: Only buffer true internet streams: HTTP, HTTPS, etc.
ga_ie: Maolán ach fíor-sruthanna idirlín: HTTP, HTTPS, srl.

[ctx: #37112]
note: Value of setting - INTERNET
en: Buffer all internet filesystems, including: FTP, WebDAV, etc.
ga_ie: Maolán gach córas comhaid idirlín, lena n-áirítear: FTP, WebDAV, srl.

[ctx: #37113]
note: Value of setting - NETWORK
en: Buffer all network filesystems, including: SMB, NFS, etc.
ga_ie: Maolán gach córas comhaid líonra, lena n-áirítear: SMB, NFS, srl.

[ctx: #37114]
note: Value of setting - ALL
en: Buffer all filesystems, including local files
ga_ie: Maolán gach córas comhaid, lena n-áirítear comhaid áitiúla

[ctx: #37115]
note: Value of setting #37105 "Memory Size"
en: Caches entire file on disk storage
ga_ie: Coscann comhad iomlán ar stóráil diosca

[ctx: #37116]
note: Value of setting #37107 "Read Factor"
en: Adaptive
ga_ie: Oiriúnaithe

[ctx: #37120]
note: Value of setting - Byte
en: {0:d} Byte
ga_ie: {0:d} Beart

[ctx: #37128]
note: Value of setting - second
en: {0:d} second
ga_ie: {0:d} soicind

[ctx: #37129]
note: Value of setting - seconds
en: {0:d} seconds
ga_ie: {0:d} soicindí

[ctx: #37130]
note: Setting "Audio/video queue time"
en: Audio/video queue time
ga_ie: Am scuaine fuaime/físe

[ctx: #37131]
note: Description of setting with label #37130 "Audio/video queue time"
en: Duration in seconds of audio/video queues. The duration determines the amount of data stored in memory.
ga_ie: Fad i soicindí scuainí fuaime/físe. Cinneann an fad an méid sonraí atá stóráilte i gcuimhne.

[ctx: #37132]
note: Setting "Video queue maximum size"
en: Video queue maximum size
ga_ie: Uasmhéid scuaine físe

[ctx: #37133]
note: Description of setting with label #37132 "Video queue maximum size"
en: Limits the maximum memory usage for the video queue. The amount of memory used depends on the video bitrate and the length of the queue. If the memory limit is reached, the queue time is reduced as necessary.
ga_ie: Cuireann sé teorainn leis an úsáid cuimhne uasta don scuaine físe. Braitheann méid na cuimhne a úsáidtear ar an giotán físe agus ar fad na scuaine. Má shroichtear an teorainn chuimhne, laghdaítear an t-am scuaine de réir mar is gá.

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
ga_ie: Taispeáin iontráil "Gach mír"

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
ga_ie: Taispeáin iontráil "Gach mír" san eolaire, m.sh. "Gach albam" nó "Gach séasúir".

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
ga_ie: Cuir teorainn le nuashonruithe GUI le linn

[ctx: #38014]
note: Description for the setting with label #38013 "Limit GUI updates when playing video"
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
ga_ie: Teorannaíonn sé an luas (fps) a úsáidtear chun an GUI a nuashonrú agus físeáin á imirt. Féadfaidh sé seo ualach LAP a laghdú agus saincheisteanna athsheinm a shocrú fad is a thaispeántar an GUI.

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
ga_ie: Neamhtheoranta

[ctx: #38017]
note: Description of setting #14111 "Blu-ray region code"
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
ga_ie: Réigiún A - Meiriceá, Oirthear na hÁise agus Oirdheisceart na hÁise. Réigiún B - An Afraic, an Meán-Oirthear, Iardheisceart na hÁise, an Eoraip, an Astráil, an Nua-Shéalainn. Réigiún C - Lár na hÁise, mórthír na Síne, an Mhongóil, an Áise Theas, an Bhealarúis, an Rúis, an Úcráin, an Chasacstáin.

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
ga_ie: Mo rátáil

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
ga_ie: Gan rátáil

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
ga_ie: Socraigh mo rátáil

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
ga_ie: Roghnú soláthraí faisnéise

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
ga_ie: Roghnaigh soláthraí faisné

[ctx: #38026]
en: Appearances
ga_ie: Dealramaí

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
ga_ie: Sruth físe

[ctx: #38032]
note: Label for an option to select the angle to play if current disc has more than one angle
en: Angle
ga_ie: Uillinn

[ctx: #38033]
en: Role
ga_ie: Ról

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
ga_ie: Ceolfhoireann

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
ga_ie: Liriceoir

[ctx: #38036]
note: Remixer of the song (if present)
en: Remixer
ga_ie: Athmheascóir

[ctx: #38037]
note: Arranger of the song (if present)
en: Arranger
ga_ie: Socraitheoir

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
ga_ie: Innealtóir

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
ga_ie: Léiritheoir

[ctx: #38040]
note: DJMixer of the song (if present)
en: DJMixer
ga_ie: DJ meascthóir

[ctx: #38041]
note: Mixer of the song (if present)
en: Mixer
ga_ie: Meascthóir

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
ga_ie: [Ar iarraidh]

[ctx: #38043]
note: Title album artists node, and music item to export output, see #38306
en: Album artists
ga_ie: Ealaíontóirí album

[ctx: #38044]
note: Title all artists node
en: Song & album artists
ga_ie: Ealaíontóirí amhrán agus albam

[ctx: #38045]
note: Title all contributors node (any role e.g. composer, piano, producer, engineer)
en: All contributors
ga_ie: Gach ranníocóir

[ctx: #38046]
note: Title all roles node
en: All roles
ga_ie: Gach ról

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
ga_ie: Ní mór do leabharlann ceoil clibeanna a athscanadh ó chomhaid. Ar mhaith leat scanadh anois?

[ctx: #38061]
note: Extra scraping question on upgrade from previous version
en: Fetch additional information for albums and artists? This could take some time so you may prefer to do this later
ga_ie: Faigh faisnéis bhreise d'albaim agus d'ealaíontóirí? D'fhéadfadh sé seo tamall a thógáil mar sin b'fhéidir gur fearr leat é seo a dhéanamh níos déanaí

[ctx: #38062]
note: Full tag scanning question on library update (by default tags are only scanned when the file has changed since last time)
en: Do full tag scan even when music files are unchanged?
ga_ie: An scanadh clib iomlán fiú nuair nach bhfuil comhaid ceoil gan athrú?

[ctx: #38063]
note: Item in selection list #38338. Settings will change the default addon used to fetch artist or album information, related to #20195, #20193 and #20194
en: Set default information provider
ga_ie: Socraigh soláthraí faisnéise réamh

[ctx: #38064]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific artist, related to #20195
en: Set for this artist
ga_ie: Socraigh don ealaíontóir seo

[ctx: #38065]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all artists in node, related to #20195
en: Set for all artists shown
ga_ie: Socraigh do na healaíontóirí go léir

[ctx: #38066]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific album, related to #20195
en: Set for this album
ga_ie: Socraigh don albam seo

[ctx: #38067]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all albums in node, related to #20195
en: Set for all albums shown
ga_ie: Socraigh do gach albaim a thaispeántar

[ctx: #38068]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all artists shown in node, after #38065
en: Use this information provider for all the artists shown here?
ga_ie: Úsáid an soláthraí faisnéise seo do na healaíontóirí go léir a thaispeántar anseo?

[ctx: #38069]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all albums shown in node, after #38067
en: Use this information provider for all the albums shown here?
ga_ie: Úsáid an soláthraí faisnéise seo do na halbaim go léir a thaispeántar anseo?

[ctx: #38070]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default artist information provider, after #38063
en: Use this information provider for all artists, clearing any previous settings for specific artists?
ga_ie: Úsáid an soláthraí faisnéise seo do gach ealaíontóirí, ag glanadh aon socruithe roimhe seo le haghaidh ealaíontóirí ar leith?

[ctx: #38071]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default album information provider, after #38063
en: Use this information provider for all albums, clearing any previous settings for specific albums?
ga_ie: Úsáid an soláthraí faisnéise seo do gach albaim, ag glanadh aon socruithe roimhe seo d'albam ar leith?

[ctx: #38072]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for all the artists or albums in the node immediately
en: Do you want to refresh information for all these items now?
ga_ie: Ar mhaith leat faisnéis a athnuachan do na míreanna seo go léir anois?

[ctx: #38073]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for the current artist or album immediately
en: Do you want to refresh information for this item now?
ga_ie: Ar mhaith leat faisnéis a athnuachan don earra seo anois?

[ctx: #38074]
en: Boxsets
ga_ie: Boscaí

[ctx: #38075]
en: * All discs
ga_ie: * Gach diosca

[ctx: #38076]
en: Disc title
ga_ie: Teideal diosca

[ctx: #38077]
en: Total discs
ga_ie: Iomlán dioscaí

[ctx: #38078]
en: Original year
ga_ie: Bliain bhunaidh

[ctx: #38079]
en: Original date
ga_ie: Dáta bunaidh

[ctx: #38081]
note: Music property - Album release status
en: Release status
ga_ie: Stádas scaoilte

[ctx: #38082]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist
en: Added to end of playlist
ga_ie: Cuireadh le deireadh an seinmliosta

[ctx: #38083]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist to play next
en: Added to playlist to play next
ga_ie: Cuireadh leis an seinmliosta chun imirt eile

[ctx: #38100]
note: Description of section #14200 "Player""
en: Section that contains the settings for the playback of media
ga_ie: Roinn ina bhfuil na socruithe le haghaidh athsheinm na meán

[ctx: #38101]
note: Description of section #14201 "Media"
en: Section that contains the settings for sources and how media information is collected, stored, shown and navigated
ga_ie: Rannóg ina bhfuil na socruithe le haghaidh foinsí agus conas a bhailítear, stóráiltear, taispeántar agus nascleanúint a dhéanamh ar fhaisnéis sna

[ctx: #38102]
note: Description of section #14203 "Customise"
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
ga_ie: Roinn ina bhfuil na socruithe a théann i bhfeidhm ar eispéireas GUI agus chun an GUI/córas a rialú

[ctx: #38103]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for the playback of videos
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe le haghaidh athsheinm físeáin

[ctx: #38104]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for the playback of music
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe le haghaidh athsheinm ceoil

[ctx: #38105]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe chun pictiúir a athsheinm trí thaispeántas sleamhnáin

[ctx: #38106]
note: Description of category #14213 "Language"
en: This category contains the settings for audio / subtitles language and accessibility
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe do theanga fuaime/fotheidil agus inrochtaineacht

[ctx: #38107]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo maidir leis an gcaoi a mbailítear, stóráiltear, taispeántar agus nascleanúint a dhéanamh ar fhaisnéis do

[ctx: #38108]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo maidir le conas a bhailítear, stóráiltear, taispeántar agus nascleanúint a dhéanamh ar fhaisnéis don cheol

[ctx: #38109]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
ga_ie: Tá na socruithe sa chatagóir seo maidir le conas a thaispeántar agus nascleanúint a dhéanamh ar fhaisnéis do

[ctx: #38110]
note: Description of category #14215 "Databases"
en: This category contains the settings for the library databases
ga_ie: Sa chatagóir seo tá na socruithe do bhunachar sonraí na leabharlainne

[ctx: #38111]
note: Description of category #14224 "Other"
en: This category contains other settings for the GUI interface
ga_ie: Tá socruithe eile sa chatagóir seo don chomhéadan GUI

[ctx: #38112]
note: Description of setting with label #12381 "Switch to visualisation on playback"
en: Automatically go to the visualisation window when audio playback starts
ga_ie: Téigh go huathoibríoch go huathoibríoch chuig an bhfuinneog amhairc

[ctx: #38113]
note: Description of category #14187 "Advanced"
en: This category contains the advanced settings for video playback
ga_ie: Tá na ardsocruithe le haghaidh athsheinm físe sa chatagóir seo

[ctx: #38190]
en: Extract thumbnails from video files
ga_ie: Bain mionsamhlacha ó chomhaid físe

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
ga_ie: Taispeáin faisnéis phictiúr EXIF

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
ga_ie: Má tá faisnéis EXIF ann (dáta, am, ceamara a úsáidtear, srl.), Taispeánfar í.

[ctx: #38209]
note: Contextmenu entry to remove the resume point of the currently selected item
en: Reset resume position
ga_ie: Athshocraigh suíomh atosú

[ctx: #38300]
note: Dialog header for settings for how to export specific music library data
en: Export Music Library
ga_ie: Leabharlann Ceoil Easp

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
ga_ie: Comhad aonair

[ctx: #38302]
note: Kind of export output, see #38304
en: Separate files for each item
ga_ie: Comhaid ar leithligh do gach mír

[ctx: #38303]
note: Kind of export output, see #38304
en: To library folders
ga_ie: Le fillteáin leabharlainne

[ctx: #38304]
note: Selection of export to a single file, many separate files or the library folder(s)
en: Choose kind of export output
ga_ie: Roghnaigh cineál aschur easpórtála

[ctx: #38305]
note: Folder path for export output file or files
en: Destination folder
ga_ie: Fillteán Scríbe

[ctx: #38306]
note: Section of music items to export - albums, album artists, song artists etc.
en: Items to export
ga_ie: Earraí le heaspórtáil

[ctx: #38307]
en: Include artwork such as thumbnails and fanart
ga_ie: Cuir saothar ealaíne mar mionsamhlacha agus fanart san áireamh

[ctx: #38308]
en: Include items that have not been scraped (to create template NFO files)
ga_ie: Cuir míreanna nár scríobadh san áireamh (chun comhaid NFO teimpléad a chruthú)

[ctx: #38309]
en: Output information to NFO files
ga_ie: Eolas aschuir chuig comhaid NFO

[ctx: #38310]
note: See #38309 when NFO and art export disabled so only artist folders
en: Output information to NFO files (currently exporting artist folders only)
ga_ie: Eolas aschuir chuig comhaid NFO (fillteáin ealaíontóirí a onnmhairiú

[ctx: #38311]
en: Overwrite existing files
ga_ie: Athscríobh comhaid atá ann cheana

[ctx: #38312]
note: Music item to export output, see #38306
en: Song artists
ga_ie: Ealaíontóirí amhrán

[ctx: #38313]
note: Music item to export output, see #38306
en: Other artists
ga_ie: Ealaíontóirí eile

[ctx: #38317]
note: Message when trying to do a kind #38303 of export and setting #20223 is empty
en: Unable to export to library folders as the system artist information folder setting is empty
ga_ie: Ní féidir é a onnmhairiú chuig fillteáin leabharlainne toisc go bhfuil suíomh fillteán faisnéise

[ctx: #38318]
note: Message when trying to do export and destination folder #38305 does not exist
en: Unable to export data as the destination folder does not exist
ga_ie: Ní féidir sonraí a onnmhairiú mar nach bhfuil an fillteán ceann scríbe ann

[ctx: #38319]
note: Button text to start export
en: Export
ga_ie: Easpórtáil

[ctx: #38320]
note: Message when adding music source and setting #20223 is empty
en: Do you have local artist information (NFO) and art files that you want to fetch? Set the location of these artist folders now
ga_ie: An bhfuil faisnéis ealaíontóirí áitiúil agat (NFO) agus comhaid ealaíne ar mhaith leat a fháil? Socraigh suíomh na fillteán ealaíontóirí seo anois

[ctx: #38321]
note: Kind of export output, see #38304
en: Artist folders only
ga_ie: Fillteáin ealaíontó

[ctx: #38322]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when albums and artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder and albums to music folders
ga_ie: Rinne ealaíontóirí easpórtáil chuig an bhFillteán Faisnéise d’Ealaíontóirí agus albaim chuig fillteáin ceoil

[ctx: #38323]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only albums selected
en: Albums exported to music folders
ga_ie: Albaim easpórtáilte chuig fillteáin cheoil

[ctx: #38324]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder
ga_ie: Ealaíontóirí a onnmhairiú chuig

[ctx: #38325]
note: Explanation of what export artist folders only means see #38304
en: Artist subfolders created in Artist Information Folder
ga_ie: Fo-fhillteáin ealaíontóirí a cruthaíodh i bh

[ctx: #38330]
note: Dialog heading when editing default settings for fetching additional music information
en: Set Music Information Providers
ga_ie: Socraigh Soláthraithe Faisnéise

[ctx: #38331]
note: Dialog heading when editing album information provider
en: Set Album Information Provider
ga_ie: Socraigh Soláthraí Eolais Albam

[ctx: #38332]
note: Dialog heading when editing artist information provider
en: Set Artist Information Provider
ga_ie: Socraigh Soláthraí Ealaíontó

[ctx: #38333]
note: Use scrapers to fetch additional album and artist information and art during scan
en: Fetch additional information and art during scan
ga_ie: Faigh faisnéis agus ealaín bhreise le linn scanadh

[ctx: #38334]
note: Scraper to use for additional album information. See #20193
en: Album information provider
ga_ie: Soláthraí faisnéise albam

[ctx: #38335]
note: Scraper to use for additional artist information. See #20194
en: Artist information provider
ga_ie: Soláthraí faisnéise ealaíne

[ctx: #38336]
note: Location of folder where local art and nfo files can be found for artists. See #20223
en: Local artist information folder
ga_ie: Fillteán faisnéise ealaíon

[ctx: #38337]
note: Group header describing the settings
en: Options for fetching additional information
ga_ie: Roghanna chun faisnéis bhreise a fháil

[ctx: #38338]
note: Selecting what items the settings will be used for, selecting from #38064 to 38067
en: Choose how to apply settings
ga_ie: Roghnaigh conas socruithe i bhfeidhm

[ctx: #38339]
note: Heading when selecting from list for #38338
en: How to apply information provider settings
ga_ie: Conas socruithe soláthraí faisnéise a chur i bh

[ctx: #38350]
note: Progress statement when importing music library is processing song playback history data
en: Importing song playback history
ga_ie: Stair athsheinm amhrán a iom

[ctx: #38351]
note: Progress statement when importing music library - data matching phase
en: Matching data
ga_ie: Sonraí a mheaitseáil

[ctx: #38352]
note: Progress statement when importing music library - song history being updated
en: Updating songs
ga_ie: Amhráin a thabhairt chun

[ctx: #38353]
note: Notification of import success "Importing song history - <number of songs matched> updated out of <total songs in xml> imported songs"
en: Importing song history - {0:d} updated out of {0:d} imported songs
ga_ie: Stair amhrán a iompórtáil - {0:d} nuashonraithe as amhráin allmhairithe {0:d}

[ctx: #38354]
note: Message when reading the user specified XML for import to library fails
en: Unable to read xml file
ga_ie: Ní féidir comhad xml a léamh

[ctx: #39004]
note: Description of category "Library" with label #14202
en: This category provides access to the windows for source management and library management facilities
ga_ie: Soláthraíonn an chatagóir seo rochtain ar na fuinneoga d'áiseanna bainistíochta foinse agus bainistíochta

[ctx: #39005]
note: Description of setting "Videos... with label #14242
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
ga_ie: Soláthraíonn sé seo rochtain ar na háiteanna inar féidir foinsí físeáin a chur leis agus a bhainistiú ar bhealach eile.

[ctx: #39006]
note: Description of setting "Music... with label #14243
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
ga_ie: Soláthraíonn sé seo rochtain ar áiteanna inar féidir foinsí ceoil a chur leis agus a bhainistiú ar bhealach eile.

[ctx: #39007]
note: Description of setting "Pictures... with label #14244
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
ga_ie: Soláthraíonn sé seo rochtain ar áiteanna inar féidir foinsí pictiúir a chur leis agus a bhainistiú ar bhealach eile.

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
ga_ie: Súmáil - leithead 120%

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
ga_ie: Súmáil - leithead 110%

[ctx: #39010]
en: Select sort method
ga_ie: Roghnaigh modh sórtá

[ctx: #39011]
en: Maximum wait time for network
ga_ie: An t-am fanachta uasta don líonra

[ctx: #39012]
note: Description of setting with label #39011 "Maximum wait time for network"
en: Set the maximum time to wait for the network to come up after starting or waking up. When time has passed before network is up startup will continue.
ga_ie: Socraigh an t-am uasta chun fanacht go dtiocfaidh an líonra suas tar éis tosú nó múscailt. Nuair a bheidh am caite sula mbeidh an líonra suas, leanfaidh sé ar aghaidh.

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
ga_ie: Córais comhaid fíorúla

[ctx: #39014]
note: Message of a dialog, asking if related data of an add-on should also be removed on uninstall
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
ga_ie: Ar mhaith leat na sonraí gaolmhara go léir (m.sh. socruithe) den bhreiseán seo a bhaint freisin?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
ga_ie: Díchódóir íomhá

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
ga_ie: Athosaigh closleabhar

[ctx: #39017]
note: Description of setting with label #21358 "Share my libraries"
en: Enables UPnP. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client and to detect remote UPnP servers.
ga_ie: Cumasaíonn UPnP. Ligeann sé seo duit meáin a shruthú i do leabharlanna chuig cliant UPnP agus freastalaithe iargúlta UPnP a bhrath.

[ctx: #39018]
en: optional
ga_ie: roghnach

[ctx: #39019]
en: installed
ga_ie: suiteáilte

[ctx: #39020]
en: The following additional add-ons will be installed
ga_ie: Suiteálfar na breiseáin bhreise seo a leanas

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
ga_ie: Ar aghaidh leis an suiteáil?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
ga_ie: Spleithiúlachtaí

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
ga_ie: Inscne

[ctx: #39026]
note: Brief comment to distinguish artists with the same name e.g "former bassist with Journey"
en: Disambiguation
ga_ie: Díbhríochnú

[ctx: #39027]
note: Sort name of artist (e.g. Jackson, Michael)
en: Sortname
ga_ie: Ainm sortaithe

[ctx: #39028]
note: Text for yes/no dialog when silently uninstalling an add-on
en: Add-on: {0:s}[CR]Origin: {1:s}[CR]Version: {2:s}[CR]- will be uninstalled and replaced. Would you like to proceed?
ga_ie: Breiseán: {0:s}[CR]Bunús: {1:s}[CR]Leagan: {2:s}[CR]- díshuiteáilfear agus cuirfear in áit. Ar mhaith leat dul ar aghaidh?

[ctx: #39029]
note: Text for yes/no dialog to indicate that an add-on was manually installed
en: Manually installed
ga_ie: Suiteáilte láimh

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
ga_ie: Foinse

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
ga_ie: Foinsí

[ctx: #39100]
en: Perform on startup
ga_ie: Déan ar thosú

[ctx: #39101]
note: Startup action option label
en: Play TV
ga_ie: Seinn teilifís

[ctx: #39102]
en: Play Radio
ga_ie: Seinn Raidió

[ctx: #39103]
en: Unable to configure network location. Invalid path given.
ga_ie: Ní féidir suíomh líonra a chumrú. Cosán neamhbhailí tugtha.

[ctx: #39104]
en: View as text
ga_ie: Féach mar théacs

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
ga_ie: réamhshocraithe

[ctx: #39106]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_FORCED
en: forced
ga_ie: éigeantach

[ctx: #39107]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_HEARING_IMPAIRED
en: captions
ga_ie: fotheidil

[ctx: #39108]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_VISUAL_IMPAIRED
en: audio description
ga_ie: cur síos fuaime

[ctx: #39109]
en: Select Program
ga_ie: Roghnaigh Clár

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
ga_ie: Roghnaigh Réiteach

[ctx: #39111]
note: audio flag - FLAG_ORIGINAL language prefix displayed in audio settings stream selection
en: original
ga_ie: bunaidh

[ctx: #39112]
note: Used for a setting which allows centre channel (voice/speech) volume to be adjusted when downmixing.
en: Downmix: Center Mix Level
ga_ie: Downmix: Leibhéal Measctha Ionaid

[ctx: #39113]
note: Help text for 39112
en: Center Mix Level in dB relative to metadata or default (-3 dB)
ga_ie: Leibhéal Measc Ionaid i dB i gcoibhneas le meiteashonraí nó réamhshocrú (-3 dB)

[ctx: #39114]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode thumb
ga_ie: Org eipeasóid

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
ga_ie: Plota scannán

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
ga_ie: Plota eipeasóid

[ctx: #39117]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Announcer[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil don chomhpháirt [B] Fógróra [/B]

[ctx: #39118]
note: Label for action to present native iOS sharing sheet
en: Share debug log
ga_ie: Comhroinn log dífhabhtaithe

[ctx: #39119]
en: Last modified
ga_ie: Athraithe go deireanach

[ctx: #39120]
en: Skip filename matching for external audio tracks
ga_ie: Scipeáil meaitseáil ainm comhaid do rianta fuaime seachtr

[ctx: #39121]
note: Label for section of settings controling what is shown on the library windows
en: Library Display and Navigation
ga_ie: Taispeántas Leabharlainne agus Nas

[ctx: #39122]
note: Label for section of settings controling how library is populated
en: Library Information Sources
ga_ie: Foinsí faisnéise leabharlan

[ctx: #39123]
note: Label for section of settings, label for artwork file browse dialog
en: Artwork
ga_ie: Saothar eala

[ctx: #39124]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Add-ons[/B] component
ga_ie: Logáil fhíorúil don chomhpháirt [B] Breiseáin [/B]

[ctx: #39125]
en: Enable tag reading in file view
ga_ie: Cumasaigh léamh clibeanna i radharc comhaid

[ctx: #39127]
en: Use all local image files as artwork
ga_ie: Bain úsáid as gach comhad íomhá áitiúil mar shaothar

[ctx: #39128]
note: Description of setting with label #39127 "Use all local image files as artwork"
en: All image files located alongside the media files are picked up as artwork during library scan, with the file name as the art type.
ga_ie: Pioctar gach comhad íomhá atá suite taobh leis na comhaid meán mar shaothar ealaíne le linn scanadh leabharlainne, agus ainm an chomhaid mar an chineál ealaíne.

[ctx: #39129]
en: Use all remote artwork fetched by scrapers
ga_ie: Úsáid gach ealaín ealaíne iargúlta a fhaigheann scrapers

[ctx: #39130]
note: Description of setting with label #39129 "Use all remote artwork fetched by scrapers"
en: Use the first of each art type of the remote artwork in scraper results to fill any missing art not populated with local art.
ga_ie: Úsáid an chéad cheann de gach cineál ealaíne den ealaín iargúlta i dtorthaí scraper chun aon ealaín atá in easnamh nach bhfuil ealaín áitiúil a líonadh.

[ctx: #39131]
en: Artist art types whitelist
ga_ie: Liosta bán de na cineálacha ealaíne ealaíontóirí

[ctx: #39132]
note: Description of setting with label #39131 "Artist art types whitelist"
en: Limit the artist artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
ga_ie: Cuir teorainn leis an saothar ealaíne ealaíontóra a fhaightear go háitiúil nó a chuirtear i bhfeidhm ó thorthaí ealaíne iargúlta scraper chuig

[ctx: #39133]
en: Album art types whitelist
ga_ie: Liosta bán cineálacha ealaíne albam

[ctx: #39134]
note: Description of setting with label #39133 "Album art types whitelist"
en: Limit the album artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
ga_ie: Cuir teorainn leis an saothar ealaíne albam a fhaightear go háitiúil nó a chuirtear i bhfeidhm ó thorthaí ealaíne iargúlta scraper chuig na cineálacha

[ctx: #39135]
en: Thumbnail image files
ga_ie: Comhaid íomhá mionsamhail

[ctx: #39136]
note: Description of setting with label #39135 "Thumbnail image files"
en: The names of files that contain primary artwork (thumbnails), generally square and used both full and in reduced size to visually identify a folder, artist, album or song
ga_ie: Ainmneacha comhaid ina bhfuil ealaíne príomhúil (mionsamhlacha), cearnach de ghnáth agus a úsáidtear go hiomlán agus i méid laghdaithe araon chun fillteán, ealaíontóir, albam nó amhrán a aithint

[ctx: #39137]
en: Artwork level
ga_ie: Leibhéal ealaíne

[ctx: #39138]
note: Description of setting with label #39137 "Artwork level"
en: The amount of artwork automatically selected - [Maximum] all local images and remote art; [Basic] save space on limited devices or when using a simple skin; [Custom] configured by user for detailed control; [None] no art
ga_ie: An méid ealaíne a roghnaítear go huathoibríoch - [Uasmhéid] gach íomhá áitiúil agus ealaín iargúlta; Sábháil [Bunúsach] spás ar ghléasanna teoranta nó nuair a bhíonn craiceann simplí á úsáid agat; [Saincheaptha] cumraithe ag an úsáideoir le haghaidh rialú mionsonraithe

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
ga_ie: Uasmhéid

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
ga_ie: Bunúsach

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
ga_ie: Saincheaptha

[ctx: #39143]
en: Movie art types whitelist
ga_ie: Liosta bán cineálacha ealaíne scannáin

[ctx: #39144]
note: Description of setting with label #39150 "Movie art types whitelist"
en: Limit the movie and movie set artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
ga_ie: Cuir teorainn leis an saothar ealaíne tacar scannáin agus scannáin a fhaightear go háitiúil nó a chuirtear i bhfeidhm ó thorthaí ealaíne iargúlta scraper chuig na cineálacha

[ctx: #39145]
en: TV show art types whitelist
ga_ie: Liosta bán cineálacha ealaíne seó teilifíse

[ctx: #39146]
note: Description of setting with label #39152 "TV show art types whitelist"
en: Limit the TV show and season artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
ga_ie: Teorainn a chur ar an seó teilifíse agus an tsaothar ealaíne séasúir a gheofar go háitiúil nó a fheidhmítear ó thorthaí cianda scríobaire go dtí na cineálacha ealaíne sin ar an liosta bán amháin

[ctx: #39147]
en: Episode art types whitelist
ga_ie: Liosta bán cineálacha ealaíne eipeasóid

[ctx: #39148]
note: Description of setting with label #39154 "Episode art types whitelist"
en: Limit the episode artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
ga_ie: Cuir teorainn leis an ealaín eachtraíochta a fhaightear go háitiúil nó a chuirtear i bhfeidhm ó thorthaí ealaíne iargúlta scraper chuig na cineálacha eala

[ctx: #39149]
en: Music video art types whitelist
ga_ie: Liosta bán cineálacha ealaíne físeáin ceoil

[ctx: #39150]
note: Description of setting with label #39156 "Music video art types whitelist"
en: Limit the music video artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
ga_ie: Cuir teorainn leis an saothar ealaíne físe ceoil a fhaightear go háitiúil nó a chuirtear i bhfeidhm ó thorthaí ealaíne iargúlta scraper chuig na cineálacha

[ctx: #39153]
en: Windowing system:
ga_ie: Córas fuinneoige:

[ctx: #39154]
note: Override subtitles styles setting list
en: Override subtitles styles
ga_ie: Stíleanna fotheidil

[ctx: #39155]
note: Description of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Some subtitle formats such as SSA / ASS / WebVTT can include metadata like font style, colors, size, alignments, positions, etc. you can override the styles with your customizations (please note that side effects may occur in some cases).
ga_ie: Is féidir le roinnt formáidí fotheidil mar SSA/ASS/WebVTT meiteashonraí cosúil le stíl cló, dathanna, méid, ailínithe, suíomhanna, srl. Is féidir leat na stíleanna a shárú le do shaincheapadh (tabhair faoi deara go bhféadfadh fo-iarsmaí tarlú i gcásanna áirithe).

[ctx: #39156]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Positions
ga_ie: Poist

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
ga_ie: Stíleanna

[ctx: #39158]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles and positions
ga_ie: Stíleanna agus poist

[ctx: #39159]
note: Subtitle border size setting toggle
en: Border size
ga_ie: Méid teorann

[ctx: #39160]
note: Subtitle border colour setting
en: Border colour
ga_ie: Dath teorann

[ctx: #39161]
note: CC Subtitles text alignment setting list
en: Text alignment
ga_ie: Ailíniú téacs

[ctx: #39162]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Left
ga_ie: Ar chlé

[ctx: #39163]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Center
ga_ie: Ionad

[ctx: #39164]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Right
ga_ie: Ar dheis

[ctx: #39165]
note: Type of background for displaying the subtitles
en: Background type
ga_ie: Cineál cúlra

[ctx: #39166]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Shadow
ga_ie: Scáth

[ctx: #39167]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Box
ga_ie: Bosca

[ctx: #39168]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Square box
ga_ie: Bosca cearnach

[ctx: #39169]
note: Description of setting with label #39166 "Background type"
en: Type of background to apply to subtitles.
ga_ie: Cineál cúlra le cur i bhfeidhm ar fhotheidil.

[ctx: #39170]
note: Subtitle shadow size setting
en: Shadow size
ga_ie: Méid scáth

[ctx: #39171]
note: Subtitle shadow colour setting
en: Shadow colour
ga_ie: Dath scáth

[ctx: #39172]
note: Subtitle shadow opacity setting
en: Shadow opacity
ga_ie: Trédhearcacht scáth

[ctx: #39173]
note: Subtitle blur setting
en: Blur
ga_ie: Doiléir

[ctx: #39174]
note: SystemInfo string for the display's supported HDR types
en: Display supported HDR types
ga_ie: Taispeáin cineálacha HDR tacaithe

[ctx: #39175]
note: Progress text on splash screen, to build the font cache
en: Building font cache in progress - please wait
ga_ie: Taisce cló a thógáil ar siúl - fan le do thoil

[ctx: #39176]
note: Helper text for gui sound volume setting
en: Relative volume for gui sounds
ga_ie: Toirt choibhneasta do fuaimeanna gui

[ctx: #39177]
note: Dialog caption related to the speech to text process
en: Speech to text
ga_ie: Caint go téacs

[ctx: #39178]
note: Dialog text to notify that the speech service is not available
en: Speech recognition service not available
ga_ie: Níl seirbhís aitheanta urlabhra ar fáil

[ctx: #39179]
note: Dialog text to notify that microphone is listening
en: Listening...
ga_ie: Éisteacht...

[ctx: #39180]
note: Dialog text to notify that there has been no matching recognition result
en: No recognition result matched
ga_ie: Níl aon toradh aitheantais ag teach

[ctx: #39181]
note: Dialog text to notify that there has been a speech recognition error
en: Speech recognition error
ga_ie: Earráid aitheanta urlabhra

[ctx: #39182]
note: Subtitle vertical margin setting
en: Vertical margin
ga_ie: Corrlaigh Ingearach

[ctx: #39183]
note: Help text for setting "Vertical margin" of label #39182
en: Allows you to add a margin in top and bottom aligned text. Changing this setting will affect also subtitle position set with the Video calibration.
ga_ie: Ligeann sé duit corrlach a chur leis sa téacs ailínithe barr agus bun. Beidh tionchar ag athrú an socrú seo ar shuíomh fotheidil atá leagtha amach leis an gcalabrú Físe.

[ctx: #39184]
note: Window screen calibration: the current subtitle calibration value with vertical margin
en: Current value: {0:d} (with vertical margin: {1:d})
ga_ie: Luach reatha: {0:d} (le corrlach ingearach: {1:d})

[ctx: #39185]
note: Dialog text to notify that there are insufficient permissions for speech recognition
en: Insufficient permissions for speech recognition
ga_ie: Ceadanna neamhleor d'aitheantas urlabhra

[ctx: #39186]
note: Title of group menu subtitles
en: Styles for text based subtitles
ga_ie: Stíleanna le haghaidh fotheidil bhunaithe

[ctx: #39187]
note: Title of group menu subtitles
en: Closed caption subtitles
ga_ie: Fotheidil dúnta

[ctx: #39188]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: No background
ga_ie: Gan aon chúlra

[ctx: #39189]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Available only with manual subtitle position
ga_ie: Ar fáil ach amháin le suíomh fotheidil láimhe

[ctx: #39190]
note: Help text for setting "Use system HDR/SDR brightness balance" of label #36096
en: [ON] The brightness of the GUI in HDR mode follows the system's setting. This affects all OSD, subtitles and graphics that are SDR in origin.[CR][OFF] Set the max brightness manually.
ga_ie: [ON] Leanann gile an GUI i mód HDR socrú an chórais. Bíonn tionchar aige seo ar gach OSD, fotheidil agus grafaicí atá bunús SDR. [CR] [OFF] Socraigh an gile uasta de láimh.

[ctx: #39192]
en: Disable screensaver when playing audio
ga_ie: Díchumasaigh sábhálaí scáileáin agus fuaim á

[ctx: #39193]
note: Description of setting with label #39192 "Disable screensaver when playing audio"
en: If music is being played, the screensaver will never be activated
ga_ie: Má tá ceol á sheinm, ní ghníomhachfar an scáileán riamh

[ctx: #39194]
note: Help text of setting "Allow use DXVA Video Super Resolution" with label #13417
en: Enables advanced DXVA upscaler using NVIDIA "RTX Video Super Resolution" or "Intel Video Super Resolution".[CR]Used when the video source is 2560x1440 or less and the source resolution is lower than the display resolution.[CR]Only available on specific hardware: NVIDIA RTX and Intel Arc.
ga_ie: Cumasaíonn sé uasghrádaitheoir DXVA ardleibhéil ag baint úsáide as "RTX Video Super Resolution" nó "Intel Video Super Resolution".[CR]Úsáidtear é nuair a bhíonn an fhoinse físe 2560x1440 nó níos lú agus nuair a bhíonn taifeach na foinse níos ísle ná taifeach an taispeána.[CR]Ar fáil ar chrua-earraí sonracha amháin: NVIDIA RTX agus Intel Arc.

[ctx: #39195]
note: Description of setting with label #13418 "Use high precision processing"
en: Enable this option for the best picture quality. Disabling reduces the load on resource-limited systems.
ga_ie: Cumasaigh an rogha seo chun an caighdeán pictiúr is fearr. Laghdaíonn míchumasú an t-ualach ar chórais teoranta le hacmhainní.

[ctx: #39196]
note: Title of Dolby Vision RPU conversion setting
en: Dolby Vision compatibility mode
ga_ie: Modh comhoiriúnachta Dolby Vision

[ctx: #39197]
note: Help text for setting "Convert Dolby Vision for compatibility" of label #39196
en: If enabled, Dolby Vision profile 7 will be converted to profile 8.1, which is more commonly supported by devices. Enable if your device supports Dolby Vision, but has issues with some videos.
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, déanfar próifíl Dolby Vision 7 a thiontú go próifíl 8.1, a dtacaíonn feistí níos coitianta. Cumasaigh má thacaíonn do ghléas le Dolby Vision, ach má tá fadhbanna aige le roinnt físeáin.

[ctx: #39198]
note: Title of "Allowed HDR dynamic metadata formats" setting
en: Allowed HDR dynamic metadata formats
ga_ie: Formáidí meiteashonraí dinimiciúla HDR

[ctx: #39199]
note: Help text for setting "Allowed HDR dynamic metadata formats" of label #39198
en: Alters the video bitstream to remove dynamic HDR metadata. Select the HDR formats your device and display supports.
ga_ie: Athraíonn sé an sraith giotán físe chun meiteashonraí dinimiciúla HDR a bhaint. Roghnaigh na formáidí HDR a thacaíonn do ghléas agus taispeáint.

[ctx: #39200]
note: Label of Dolby Vision option for setting "Allowed HDR dynamic metadata formats" of label #39198
en: Dolby Vision
ga_ie: Fís Dolby

[ctx: #39202]
note: Subtitle line spacing setting
en: Line spacing
ga_ie: Spásanna líne

[ctx: #39203]
note: Subtitle line spacing setting help
en: Adjust the space between lines of text. Setting a value too low may cause boxes to overlap when the "Background type" setting is used.
ga_ie: Coigeartaigh an spás idir línte téacs. Má shocraítear luach ró-íseal, d'fhéadfadh go bhforluífidh boscaí nuair a úsáidtear an socrú "Cineál Cúlra".

[ctx: #39204]
note: Setting to make CC subtitles for hearing impaired only
en: Set CC subtitles only for the hearing impaired
ga_ie: Socraigh fotheidil CC amháin do dhaoine faoi lagú éisteachta

[ctx: #39205]
note: Help text for setting of label #39204
en: By enabling it, CC subtitles will be labeled for the hearing impaired; this will affect the automatic selection of subtitles, which unless otherwise specified will not be displayed by default.
ga_ie: Trí é a chumasú, lipéadfar fotheidil CC do dhaoine lagéisteachta; beidh tionchar aige seo ar roghnú uathoibríoch fotheidil, nach dtaispeánfar de réir réamhshocraithe mura sonraítear a mhalairt.

[ctx: #39207]
en: Use Starfish decoder
ga_ie: Úsáid díchódóir Starfish

[ctx: #39208]
note: Description of setting with label #39207 "Use Starfish decoder"
en: Starfish is the hardware video decoder for LG's webOS. Disable it for troubleshooting or testing.
ga_ie: Is é Starfish an díchódóir físe crua-earraí do webOS LG. Díchumasaigh é le haghaidh fabhtcheartaithe nó tástála.

[ctx: #40000]
note: Generic video versions label (plural)
en: Versions
ga_ie: Leaganacha

[ctx: #40001]
note: Manage video versions context menu item
en: Manage versions
ga_ie: Bainistigh leaganacha

[ctx: #40002]
note: Manage video version dialog title
en: Add as version to...
ga_ie: Cuir mar leagan le...

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
ga_ie: Leagan

[ctx: #40004]
note: Button to change the version type of a version in Versions Manager
en: Choose type
ga_ie: Roghnaigh cineál

[ctx: #40005]
note: Warning dialog title
en: Operation not supported
ga_ie: Ní thacaítear le hoibriú

[ctx: #40006]
note: Warning dialog text
en: The selected movie has multiple versions, preventing its conversion into a version of another movie. Remove the versions from the movie, rescan the libray and convert them individually.
ga_ie: Tá leaganacha iolracha ag an scannán roghnaithe, rud a choscann é a thiontú ina leagan de scannán eile. Bain na leaganacha den scannán, athscan an leabharlann agus déan iad a thiontú ina n-aonar.

[ctx: #40007]
note: Warning dialog text
en: The "{0:s}" version already exists!
ga_ie: Tá an leagan "{0:s}" ann cheana féin!

[ctx: #40008]
note: Different video version found dialog title
en: Different movie version found
ga_ie: Fuarthas leagan scannáin éagsú

[ctx: #40009]
note: Different video version found dialog text
en: Found a different version of the movie "{0:s}": {1:s}. Would you like to convert it into an additional version of the original?
ga_ie: Fuarthas leagan difriúil den scannán "{0:s}": {1:s}. Ar mhaith leat é a thiontú ina leagan breise den bhunaidh?

[ctx: #40010]
note: "video version" string in singular format
en: video version
ga_ie: leagan físe

[ctx: #40011]
note: "video version" string in plural format
en: video versions
ga_ie: leaganacha físe

[ctx: #40012]
note: "video version" string in singular capital format
en: Video version
ga_ie: Leagan físe

[ctx: #40013]
note: "video version" string in plural capital format
en: Video versions
ga_ie: Leaganacha físe

[ctx: #40014]
note: Add video version dialog title
en: Add version
ga_ie: Cuir leagan leis

[ctx: #40015]
note: Add video extra dialog title
en: Add extra
ga_ie: Cuir breise leis

[ctx: #40016]
note: Add video version dialog text.
en: The selected video already is the "{0:s}" version of the movie.
ga_ie: Is é an físeán roghnaithe cheana féin an leagan "{0:s}" den scannán.

[ctx: #40017]
note: Add video version dialog text. Example: The selected video is the "Extended Edition" version of the movie "Movie title". Would you like to move the version to this movie?"
en: The selected video is the "{0:s}" version of the movie "{1:s}". Would you like to move the version to this movie?
ga_ie: Is é an físeán roghnaithe an leagan "{0:s}" den scannán "{1:s}". Ar mhaith leat an leagan a bhogadh chuig an scannán seo?

[ctx: #40018]
note: Remove video version dialog title
en: Remove video version
ga_ie: Bain leagan físe

[ctx: #40019]
note: Manage versions, remove: removing the default version of a movie is not allowed.
en: The default version of a movie cannot be removed. Set a different default version and try again.
ga_ie: Ní féidir an leagan réamhshocraithe de scannán a bhaint. Socraigh leagan réamhshocraithe difriúil agus iarracht arís.

[ctx: #40020]
note: Remove video version dialog text
en: Are you sure to remove version "{0:s}"?
ga_ie: An bhfuil tú cinnte go mbainfidh tú leagan "{0:s}"?

[ctx: #40021]
note: Remove item from library text if item has multiple versions
en: Would you really like to remove '{0:s}' and all its versions from the library?
ga_ie: Ar mhaith leat '{0:s}' agus a leaganacha go léir a bhaint as an leabharlann?

[ctx: #40022]
note: Manage video version dialog title
en: Manage {0:s}
ga_ie: Bainistigh {0:s}

[ctx: #40023]
note: Button label to make a video version the default version
en: Set as default
ga_ie: Socraigh mar réamhshocraithe

[ctx: #40024]
note: Choose/Manage video version dialog title
en: Versions Manager: {0:s}
ga_ie: Bainisteoir Leaganacha: {0:s}

[ctx: #40025]
note: Choose/Manage video extra dialog title
en: Extras Manager: {0:s}
ga_ie: Bainisteoir Breise: {0:s}

[ctx: #40026]
note: Add extra dialog text.
en: The selected video already is the "{0:s}" extra of the movie.
ga_ie: Is é an físeán roghnaithe cheana féin an "{0:s}" breise den scannán.

[ctx: #40027]
note: Add video extra dialog text. Example: The selected video is the "Behind the scenes" extra of the movie "Movie title". Would you like to move the extra to this movie?"
en: The selected video is the "{0:s}" extra of the movie "{1:s}". Would you like to move the extra to this movie?
ga_ie: Is é an físeán roghnaithe an "{0:s}" breise den scannán "{1:s}". Ar mhaith leat an breise a bhogadh chuig an scannán seo?

[ctx: #40028]
note: Browse the computer files for the file to be added as version
en: Browse files
ga_ie: Brabhsáil comhaid

[ctx: #40029]
note: Browse the library for the movie to be added as version
en: Browse library
ga_ie: Brabhsáil leabharlan

[ctx: #40030]
note: Select the movie to be added as a version
en: Select movie to add as a version
ga_ie: Roghnaigh scannán le cur leis mar leagan

[ctx: #40031]
note: No other movies found in the library
en: No other movies found in the library.
ga_ie: Níl aon scannáin eile le fáil sa leabharlann.

[ctx: #40032]
note: Add version: no similar movies were found in the library.
en: No similar movies were found in the library.
ga_ie: Níor aimsíodh aon scannáin den chineál céanna sa leabharlann.

[ctx: #40033]
note: Add version: Add another version from this disc - for Blurays
en: Add another version from this disc?
ga_ie: Cuir leagan eile ón diosca seo leis?

[ctx: #40034]
note: Addition of new extra: a movie with multiple versions cannot be turned into an extra of another movie.
en: The default version of a movie with multiple versions cannot be added as an extra to another movie. Please move or remove the other versions first.
ga_ie: Ní féidir an leagan réamhshocraithe de scannán le leaganacha iolracha a chur mar bhreise le scannán eile. Bog nó bain na leaganacha eile ar dtús.

[ctx: #40035]
note: Addition of new version: the user picked an extra of another movie. Ask for confirmation.
en: You are about to convert a movie extra into a movie version. Are you sure?
ga_ie: Tá tú ar tí scannán breise a thiontú ina leagan scannáin. An bhfuil tú cinnte?

[ctx: #40036]
note: Addition of new version: the user picked an extra of another movie. Ask for confirmation.
en: You are about to convert a movie version into a movie extra. Are you sure?
ga_ie: Tá tú ar tí leagan scannáin a thiontú ina scannán breise. An bhfuil tú cinnte?

[ctx: #40037]
note: Addition of new version to a movie: the user chose a movie that has multiple versions. Ask for confirmation.
en: The movie to be added has multiple versions.[CR]The type of the default version will be selected in the next dialog. The other versions will keep their current type.[CR]Do you want to continue?
ga_ie: Tá leaganacha éagsúla ag an scannán atá le cur leis. [CR] Roghnófar cineál an leagan réamhshocraithe sa chéad dialóg eile. Coinneoidh na leaganacha eile a gcineál reatha. [CR] Ar mhaith leat leanúint ar aghaidh?

[ctx: #40038]
note: Addition of new version: the default version of a movie with multiple versions cannot be turned into a version of another movie.
en: The default version of a movie with multiple versions cannot be added to another movie. Please move or remove the other versions first.
ga_ie: Ní féidir an leagan réamhshocraithe de scannán le leaganacha iolracha a chur le scannán eile. Bog nó bain na leaganacha eile ar dtús.

[ctx: #40039]
note: Remove video extra dialog title
en: Remove video extra
ga_ie: Bain físeán breise

[ctx: #40040]
note: Remove video extra dialog text
en: Are you sure to remove the extra "{0:s}"?
ga_ie: An bhfuil tú cinnte go mbainfidh tú an "{0:s}" breise?

[ctx: #40041]
note: Prompt to assign playlist to current movie version
en: Assign playlist to current movie version?
ga_ie: Sannadh seinmliosta don leagan reatha den scannán?

[ctx: #40202]
note: Ignore different video versions settting
en: Ignore different video versions on scan
ga_ie: Déan neamhaird ar leaganacha éagsúla fí

[ctx: #40203]
note: Help for Ignore different video versions settting
en: Select scanner action for different video versions.[CR][Enabled] Add different video versions to library seperately without confirmation.[CR][Disabled] Prompt for converting different video versions into additional versions of the original.
ga_ie: Roghnaigh gníomh scanóra do leaganacha éagsúla físe. [CR][Cumasaithe] Cuir leaganacha éagsúla físe leis an leabharlann ar leithligh gan deimhniú. [CR] [Díchumasaithe] Pras chun leaganacha éagsúla físe a thiontú go leaganacha breise den bhunaidh.

[ctx: #40204]
note: Ignore video extras settting
en: Ignore video extras on scan
ga_ie: Déan neamhaird ar bhreise físe ar scanadh

[ctx: #40205]
note: Help for ignore video extras settting
en: Select scanner action for video extras in "extras" folder.[CR][Enabled] Scan video extras like regular videos.[CR][Disabled] Add video extras to library for associated video.
ga_ie: Roghnaigh gníomh scanóir le haghaidh breiseán físeáin san fhillteán "extras".[CR][Cumasaithe] Scan físeáin bhreise cosúil le físeáin rialta.[CR][Díchumasaithe] Cuir físeáin bhreise leis an leabharlann le haghaidh físeáin ghaolmhara.

[ctx: #40209]
note: Button label for video assets
en: Assets
ga_ie: Sócmhainní

[ctx: #40210]
note: Button label for video versions
en: Versions
ga_ie: Leaganacha

[ctx: #40211]
note: Button label for video extras
en: Extras
ga_ie: Breiseanna

[ctx: #40212]
note: UPnP remote player volume level sync setting
en: Synchronize volume level to remote UPnP players
ga_ie: Sioncronaigh leibhéal toirte le himreoirí iargúlta UPnP

[ctx: #40213]
note: Help string for UPnP remote player volume level sync setting
en: If selected the remote player volume level will be synchronized with the volume of this application.[CR]Warning: Global system volume level may be different than the application volume level - they are controlled independently.[CR]This may lead the remote player to be set to 100% volume level if the application has 100% volume level but the overall system volume level is smaller.
ga_ie: Má roghnaítear déanfar leibhéal toirte an imreoir iargúlta a shioncronú le méid an fheidhmchláir seo [CR] Rabhadh: D'fhéadfadh go mbeadh leibhéal toirte an chórais domhanda difriúil ná leibhéal toirte an fheidhmchláir - déantar iad a rialú.[CR]D'fhéadfadh sé seo a bheith mar thoradh ar an imreoir iargúlta a shocrú go leibhéal toirte 100% má tá leibhéal toirte 100% ag an bhfeidhmchlár ach tá leibhéal toirte foriomlán an chórais níos lú.

[ctx: #40215]
note: Title of the dialog for version rename action from Versions Manager
en: Choose version type
ga_ie: Roghnaigh cineál leagan

[ctx: #40216]
note: Caption of the button to create a new version type (Versions Manager > Rename)
en: New type...
ga_ie: Cineál nua...

[ctx: #40217]
note: Caption of the dialog for keyboard entry of a new version type
en: New version type
ga_ie: Cineál leagan nua

[ctx: #40218]
note: Title of the dialog for extra rename action from Extras Manager
en: Choose extra name
ga_ie: Roghnaigh ainm breise

[ctx: #40219]
note: Caption of the button to create a new extra name (Extras Manager > Rename)
en: New name...
ga_ie: Ainm nua...

[ctx: #40220]
note: Caption of the dialog for keyboard entry of a new extra name
en: New extra name
ga_ie: Ainm breise nua

[ctx: #40400]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Standard Edition
ga_ie: Eagrán Caighdeánach

[ctx: #40401]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Extended Edition
ga_ie: Eagrán Leathnaithe

[ctx: #40402]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Unrated Version
ga_ie: Leagan Gan Rátáil

[ctx: #40403]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Uncut Version
ga_ie: Leagan Neamhghearrtha

[ctx: #40404]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Remastered Version
ga_ie: Leagan Athchóirithe

[ctx: #40406]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Theatrical Cut
ga_ie: Gearradh Amharcla

[ctx: #40407]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Director's Cut
ga_ie: Gearradh an Stiúrthóra

[ctx: #40408]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Special Edition
ga_ie: Eagrán Speisialta

[ctx: #40409]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Limited Edition
ga_ie: Eagrán Teoranta

[ctx: #40410]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Complete Edition
ga_ie: Eagrán Iomlán

[ctx: #40411]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: The Final Cut
ga_ie: An Gearradh Deiridh

[ctx: #40412]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Super Duper Cut
ga_ie: Super Duper Gearradh

[ctx: #40413]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Collector's Edition
ga_ie: Eagrán an Bhailitheora

[ctx: #40414]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Ultimate Collector's Edition
ga_ie: Eagrán Bailitheora Deiridh

[ctx: #40415]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Criterion Collection Edition
ga_ie: Eagrán Bailiú Critéir

[ctx: #40416]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Fan Edit
ga_ie: Athraigh Fan

[ctx: #40417]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Black and White Edition
ga_ie: Eagrán Dubh agus Bán

[ctx: #40431]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 10th Anniversary Edition
ga_ie: Eagrán 10ú Comóradh

[ctx: #40432]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 20th Anniversary Edition
ga_ie: Eagrán 20ú Comóradh

[ctx: #40433]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 25th Anniversary Edition
ga_ie: Eagrán Comóradh 25ú

[ctx: #40434]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 30th Anniversary Edition
ga_ie: Eagrán Comóradh 30ú

[ctx: #40435]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 40th Anniversary Edition
ga_ie: Eagrán Comóradh 40ú

[ctx: #40436]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 50th Anniversary Edition
ga_ie: Eagrán Comóradh 50ú

[ctx: #40801]
note: Confirm file deletion
en: Confirm file deletion
ga_ie: Deimhnigh scriosadh comhad

[ctx: #40802]
note: Description of setting with label #40801 "Confirm file deletion"
en: If enabled, a confirmation dialog will be displayed when files shall be deleted. If disabled, files will be deleted without user confirmation.
ga_ie: Má tá sé cumasaithe, taispeánfar dialóg deimhnithe nuair a scriosfar comhaid. Má dhíchumasaítear iad, scriosfar comhaid gan deimhniú úsáideora.
