KODI Main - en to ms_my translation catalogue (3703 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
ms_my: Program

[ctx: #1]
en: Pictures
ms_my: Gambar

[ctx: #2]
en: Music
ms_my: Muzik

[ctx: #3]
en: Videos
ms_my: Video

[ctx: #4]
en: TV guide
ms_my: Panduan TV

[ctx: #5]
en: Settings
ms_my: Tetapan

[ctx: #6]
en: Kodi GIT
ms_my: GIT Kodi

[ctx: #7]
en: File manager
ms_my: Pengurus Fail

[ctx: #8]
en: Weather
ms_my: Cuaca

[ctx: #9]
en: Kodi media center
ms_my: Pusat Media Kodi

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
ms_my: Isnin

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
ms_my: Selasa

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
ms_my: Rabu

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
ms_my: Khamis

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
ms_my: Jumaat

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
ms_my: Sabtu

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
ms_my: Ahad

[ctx: #21]
en: January
ms_my: Januari

[ctx: #22]
en: February
ms_my: Februari

[ctx: #23]
en: March
ms_my: Mac

[ctx: #25]
en: May
ms_my: Mei

[ctx: #26]
en: June
ms_my: Jun

[ctx: #27]
en: July
ms_my: Julai

[ctx: #28]
en: August
ms_my: Ogos

[ctx: #30]
en: October
ms_my: Oktober

[ctx: #32]
en: December
ms_my: Disember

[ctx: #41]
en: Mon
ms_my: Isn

[ctx: #42]
en: Tue
ms_my: Sel

[ctx: #43]
en: Wed
ms_my: Rab

[ctx: #44]
en: Thu
ms_my: Kha

[ctx: #45]
en: Fri
ms_my: Jum

[ctx: #46]
en: Sat
ms_my: Sab

[ctx: #47]
en: Sun
ms_my: Ahd

[ctx: #53]
en: Mar
ms_my: Mac

[ctx: #55]
en: May
ms_my: Mei

[ctx: #58]
en: Aug
ms_my: Ogo

[ctx: #60]
en: Oct
ms_my: Okt

[ctx: #62]
en: Dec
ms_my: Dis

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
ms_my: U

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
ms_my: UTL

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
ms_my: TL

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
ms_my: TTL

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
ms_my: T

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
ms_my: TTE

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
ms_my: TE

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
ms_my: STE

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
ms_my: SBD

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
ms_my: BD

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
ms_my: BBD

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
ms_my: B

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
ms_my: WNL

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
ms_my: BL

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
ms_my: UBL

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
ms_my: Selatan

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
ms_my: Utara

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
ms_my: Barat

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
ms_my: Timur

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
ms_my: Pembolehubah

[ctx: #98]
en: View: Auto
ms_my: Lihat: Auto

[ctx: #99]
en: View: Auto big
ms_my: Lihat: Auto besar

[ctx: #100]
en: View: Icons
ms_my: Lihat: Ikon

[ctx: #101]
en: View: List
ms_my: Lihat: Senarai

[ctx: #102]
en: Scan
ms_my: Imbas

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
ms_my: Isih mengikut: Nama

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
ms_my: Isih mengikut: Tarikh

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
ms_my: Isih mengikut: Saiz

[ctx: #106]
en: No
ms_my: Tidak

[ctx: #107]
en: Yes
ms_my: Ya

[ctx: #108]
en: Slideshow
ms_my: Paparan Slaid

[ctx: #109]
en: Create thumbs
ms_my: Cipta lakaran kenit

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
ms_my: Cipta lakaran kenit

[ctx: #111]
en: Shortcuts
ms_my: Pintasan

[ctx: #112]
en: Paused
ms_my: Dijeda

[ctx: #113]
en: Update failed
ms_my: Kemaskini gagal

[ctx: #114]
en: Installation failed
ms_my: Pemasangan gagal

[ctx: #115]
en: Copy
ms_my: Salin

[ctx: #116]
en: Move
ms_my: Alih

[ctx: #117]
en: Delete
ms_my: Padam

[ctx: #118]
en: Rename
ms_my: Nama Semula

[ctx: #119]
en: New folder
ms_my: Folder baharu

[ctx: #120]
en: Confirm copy
ms_my: Sahkan salin

[ctx: #121]
en: Confirm move
ms_my: Sahkan alih

[ctx: #122]
en: Confirm delete
ms_my: Sahkan padam

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
ms_my: Anda mahu salin fail terpilih(s)?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
ms_my: Anda mahu alih fail terpilih(s)?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
ms_my: Anda mahu padam fail terpilih(s)?[CR]Amaran - tindakan ini tidak boleh dikembalikan!

[ctx: #127]
en: Objects
ms_my: Objek

[ctx: #128]
en: General
ms_my: Am

[ctx: #129]
en: Slideshow
ms_my: Paparan Slaid

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
ms_my: Maklumat sistem

[ctx: #131]
en: Display
ms_my: Paparan

[ctx: #132]
en: Albums
ms_my: Album

[ctx: #133]
en: Artists
ms_my: Artis

[ctx: #134]
en: Songs
ms_my: Lagu

[ctx: #135]
en: Genres
ms_my: Genre

[ctx: #136]
en: Playlists
ms_my: Senarai Main

[ctx: #137]
en: Search
ms_my: Gelintar

[ctx: #138]
en: System information
ms_my: Maklumat sistem

[ctx: #139]
en: Temperatures:
ms_my: Suhu:

[ctx: #142]
en: Time:
ms_my: Masa:

[ctx: #143]
en: Current:
ms_my: Semasa

[ctx: #144]
en: Build:
ms_my: Binaan:

[ctx: #145]
en: Network:
ms_my: Rangkaian:

[ctx: #146]
en: Type:
ms_my: Jenis:

[ctx: #147]
en: Static
ms_my: Statik:

[ctx: #149]
en: MAC address
ms_my: Alamat MAC

[ctx: #150]
en: IP address
ms_my: Alamat IP

[ctx: #151]
en: Link:
ms_my: Pautan:

[ctx: #152]
en: Half duplex
ms_my: Dupleks separa

[ctx: #153]
en: Full duplex
ms_my: Dupleks Penuh

[ctx: #154]
en: Storage
ms_my: Storan

[ctx: #155]
en: Drive
ms_my: Pemacu

[ctx: #156]
en: Free
ms_my: Bebas

[ctx: #158]
en: Free memory
ms_my: Ingatan Bebas

[ctx: #159]
en: No link
ms_my: Tiada pautan

[ctx: #160]
en: Free
ms_my: Bebas

[ctx: #162]
en: Tray open
ms_my: Talam dibuka

[ctx: #163]
en: Reading
ms_my: Membaca

[ctx: #164]
en: No disc
ms_my: Tiada cakera

[ctx: #165]
en: Disc present
ms_my: Cakera hadir

[ctx: #166]
en: Skin
ms_my: Kulit

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
ms_my: Batal operasi fail

[ctx: #169]
en: Resolution
ms_my: Resolusi

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
ms_my: Laras kadar segar semula paparan

[ctx: #171]
en: Sort title
ms_my: Isih tajuk

[ctx: #172]
en: Release date
ms_my: Tarikh Keluaran

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
ms_my: Papar video 4:3 sebagai

[ctx: #174]
en: Compiled:
ms_my: Dikompil:

[ctx: #175]
en: Moods
ms_my: Suasana

[ctx: #176]
en: Styles
ms_my: Gaya

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
ms_my: {0:s} berjaya dimulakan

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
ms_my: {0:s} berjaya dimulakan.

[ctx: #179]
en: Song
ms_my: Lagu

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
ms_my: Tempoh

[ctx: #181]
en: Select album
ms_my: Pilih Album

[ctx: #182]
en: Tracks
ms_my: Trek

[ctx: #183]
en: Review
ms_my: Ulasan

[ctx: #184]
en: Refresh
ms_my: Segar semula

[ctx: #185]
en: Searching album
ms_my: Menggelintar album

[ctx: #187]
en: No albums found!
ms_my: Tiada album ditemui!

[ctx: #188]
en: Select all
ms_my: Pilih Semua

[ctx: #189]
en: Scanning media information
ms_my: Mengimbas maklumat media

[ctx: #190]
en: Save
ms_my: Simpan

[ctx: #191]
en: Shuffle
ms_my: Kocok

[ctx: #192]
en: Clear
ms_my: Kosongkan

[ctx: #193]
en: Scan
ms_my: Imbas

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
ms_my: Menggelintar...

[ctx: #195]
en: No information found!
ms_my: Tiada maklumat ditemui!

[ctx: #196]
en: Select movie:
ms_my: Pilih cereka:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
ms_my: Menyoal maklumat {0:s}

[ctx: #198]
en: Loading movie details
ms_my: Memuatkan perincian cereka

[ctx: #199]
en: Web interface
ms_my: Antaramuka sesawang

[ctx: #200]
en: Audio encoders
ms_my: Pengekod audio

[ctx: #201]
en: Audio decoders
ms_my: Penyahkod audio

[ctx: #202]
en: Tagline
ms_my: Slogan Iklan

[ctx: #203]
en: Plot outline
ms_my: Plot cerita

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
ms_my: Kompilasi

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
ms_my: Undian

[ctx: #206]
en: Cast
ms_my: Barisan Pelakon

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
ms_my: Main

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
ms_my: Berikutnya

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
ms_my: Terdahulu

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
ms_my: Tentukur antaramuka pengguna...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
ms_my: Penentukuran video

[ctx: #215]
en: Soften
ms_my: Lembutkan

[ctx: #216]
en: Zoom amount
ms_my: Jumlah zum

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
ms_my: Nisbah piksel

[ctx: #218]
en: DVD drive
ms_my: Pemacu DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
ms_my: Sila masukan disk

[ctx: #220]
en: Remote share
ms_my: Perkongsian jauh

[ctx: #221]
en: Network is not connected
ms_my: Tiada sambungan rangkaian

[ctx: #222]
en: Cancel
ms_my: Batal

[ctx: #224]
en: Speed
ms_my: Kelajuan

[ctx: #225]
en: Vertical shift
ms_my: Anjakan menegak

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
ms_my: Muat maklumat CD melalui perkhidmatan atas-talian

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
ms_my: Kocok senarai main ketika muat

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
ms_my: Masa putaran HDD

[ctx: #230]
en: Video filters
ms_my: Penapis video

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
ms_my: Tiada

[ctx: #232]
en: Point
ms_my: Titik

[ctx: #234]
en: Anisotropic
ms_my: Anisotropik

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
ms_my: Kiub Gaussian

[ctx: #237]
en: Minification
ms_my: Pengecilan

[ctx: #238]
en: Magnification
ms_my: Pembesaran

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
ms_my: Kosongkan senarai main bila habis

[ctx: #240]
en: Display mode
ms_my: Mod paparan

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
ms_my: Skrin penuh #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
ms_my: Bertetingkap

[ctx: #243]
en: Refresh rate
ms_my: Kadar segar semula

[ctx: #244]
en: Full screen
ms_my: Skrin penuh

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
ms_my: Pensaizan: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zum x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Piksel: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})

[ctx: #246]
en: Monitor
ms_my: Pemantau

[ctx: #247]
en: Scripts
ms_my: Skrip

[ctx: #248]
en: Language
ms_my: Bahasa

[ctx: #249]
en: Music
ms_my: Muzik

[ctx: #250]
en: Visualisation
ms_my: Pengvisualan

[ctx: #251]
en: Select destination directory
ms_my: Pilih destinasi direktori

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
ms_my: Upmix stereo

[ctx: #253]
en: Number of channels
ms_my: Jumlah saluran

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
ms_my: Penerima upaya DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
ms_my: Mendapatkan maklumat CD

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
ms_my: Ralat

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
ms_my: Benarkan pembacaan tag

[ctx: #259]
en: Opening
ms_my: Membuka

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
ms_my: Menunggu untuk dimulakan...

[ctx: #262]
en: Scripts output
ms_my: Output skrip

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
ms_my: Benarkan kawalan jauh melalui HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
ms_my: Rakam

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
ms_my: Henti Rakam

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
ms_my: Isih mengikut: Trek

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
ms_my: Isih mengikut: Masa

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
ms_my: Isih mengikut: Tajuk

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
ms_my: Isih mengikut: Artis

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
ms_my: Isih mengikut: Album

[ctx: #271]
en: Top 100
ms_my: 100 Teratas

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
ms_my: Pelarasan nisbah piksel

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
ms_my: Laras segiempat supaya ia benar-benar segiempat sama

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
ms_my: Pemampasan imbas limpah Kiri-Atas

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
ms_my: Pemampasan imbas limpah Bawah-Kanan

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
ms_my: Laras anak panah untuk mengubah amaun imbas limpah

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
ms_my: Kedudukan sarikata

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
ms_my: Laras palang untuk mengubah kedudukan sarikata

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
ms_my: Tidak boleh muat tetapan

[ctx: #280]
en: Using default settings
ms_my: Menggunakan tetapan lalai

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
ms_my: Sila semak fail XML

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
ms_my: {0:d} item ditemui

[ctx: #283]
en: Search results
ms_my: Hasil gelintar

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
ms_my: Tiada keputusan ditemui

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
ms_my: Bahasa audio dikehendaki

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
ms_my: Bahasa sarikata dikehendaki

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
ms_my: Sarikata

[ctx: #288]
en: Font
ms_my: Fon

[ctx: #289]
en: Size
ms_my: Saiz

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
ms_my: Pemampatan julat dinamik

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
ms_my: Layar sarikata

[ctx: #294]
en: Create bookmark
ms_my: Cipta tanda buku

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
ms_my: Kosongkan tanda buku

[ctx: #297]
en: Audio offset
ms_my: Ofset audio

[ctx: #298]
en: Bookmarks
ms_my: Tanda Buku

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
ms_my: Tanda buku {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
ms_my: Penerima upaya MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
ms_my: Penerima upaya MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
ms_my: Penerima upaya MP3

[ctx: #303]
en: Delay
ms_my: Lengah

[ctx: #304]
en: Language
ms_my: Bahasa

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
ms_my: Dibenarkan

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
ms_my: Tanpa-antar-lembar

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
ms_my: Lalai media

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
ms_my: Bahasa asli

[ctx: #309]
en: User interface language
ms_my: Bahasa antaramuka pengguna

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
ms_my: Membersihkan pangkalan data

[ctx: #314]
en: Preparing...
ms_my: Menyediakan...

[ctx: #315]
en: Database error
ms_my: Ralat pangkalan data

[ctx: #316]
en: Searching songs...
ms_my: Menggelintar lagu...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
ms_my: Pangkalan data berjaya dibersihkan

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
ms_my: Membersihkan lagu...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
ms_my: Ralat membersihkan lagu

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
ms_my: Membersihkan artis...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
ms_my: Ralat membersihkan artis

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
ms_my: Membersihkan genre, peranan dll...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
ms_my: Ralat membersihkan genre, peranan dll.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
ms_my: Membersihkan laluan...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
ms_my: Ralat membersihkan laluan

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
ms_my: Membersihkan album...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
ms_my: Ralat membersihkan album

[ctx: #328]
en: Writing changes...
ms_my: Menulis perubahan...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
ms_my: Ralat menulis perubahan

[ctx: #330]
en: This may take some time...
ms_my: Ia mengambil sedikit masa...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
ms_my: Memampatkan pangkalan data...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
ms_my: Ralat memampatkan pangkalan data

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
ms_my: Anda mahu bersihkan pustaka?

[ctx: #334]
en: Clean library...
ms_my: Bersih pustaka...

[ctx: #335]
en: Start
ms_my: Mula

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
ms_my: Penukaran kadar bingkai

[ctx: #337]
en: Output configuration
ms_my: Konfigurasi output

[ctx: #338]
en: Fixed
ms_my: Tetap

[ctx: #339]
en: Optimized
ms_my: Dioptimumkan

[ctx: #340]
en: Various artists
ms_my: Pelbagai artis

[ctx: #341]
en: Play disc
ms_my: Main cakera

[ctx: #342]
en: Movies
ms_my: Cereka

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
ms_my: Laras kadar bingkai

[ctx: #344]
en: Actors
ms_my: Pelakon

[ctx: #345]
en: Year
ms_my: Tahun

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
ms_my: Kekalkan volum asal pada downmix

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
ms_my: Penerima upaya DTS-HD

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
ms_my: Benarkan passthrough

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
ms_my: Penerima upaya TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
ms_my: Program

[ctx: #351]
en: Off
ms_my: Dimatikan

[ctx: #352]
en: Dim
ms_my: Malap

[ctx: #353]
en: Black
ms_my: Gelap

[ctx: #354]
en: Matrix trails
ms_my: Jejak matriks

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
ms_my: Masa tunggu

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
ms_my: Mod penyelamat skrin

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
ms_my: Pemasa fungsi matikan

[ctx: #358]
en: All albums
ms_my: Semua album

[ctx: #359]
en: Recently added albums
ms_my: Album ditambah baru-baru ini

[ctx: #360]
en: Screensaver
ms_my: Penyelamat skrin

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
ms_my: Paparan slaid rekursif

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
ms_my: Aras kemalapan penyelamat skrin

[ctx: #363]
en: Sort by: File
ms_my: Isih mengikut: Fail

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
ms_my: Penerima upaya Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
ms_my: Isih mengikut: Nama

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
ms_my: Isih mengikut: Tahun

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
ms_my: Isih mengikut: Penarafan

[ctx: #369]
en: Title
ms_my: Tajuk

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
ms_my: Ribut Petir

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
ms_my: Sebahagian

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
ms_my: Kebanyakannya

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
ms_my: Cerah

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
ms_my: Mendung

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
ms_my: Salji

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
ms_my: Hujan

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
ms_my: Ringan

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
ms_my: Hujan renyai

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
ms_my: Sedikit

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
ms_my: Berselerakan

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
ms_my: Angin

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
ms_my: Kuat

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
ms_my: Sederhana

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
ms_my: Tiada

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
ms_my: Awan

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
ms_my: Awal

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
ms_my: Hujan renyai

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
ms_my: Hujan lari

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
ms_my: Rendah

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
ms_my: Sederhana

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
ms_my: Tinggi

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
ms_my: Kabut

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
ms_my: Kabut

[ctx: #396]
en: Select location
ms_my: Pilih lokasi

[ctx: #397]
en: Refresh time
ms_my: Masa segar semula

[ctx: #398]
en: Temperature units
ms_my: Unit suhu

[ctx: #399]
en: Speed units
ms_my: Unit kelajuan

[ctx: #400]
en: Weather
ms_my: Cuaca

[ctx: #401]
en: Temp
ms_my: Suhu

[ctx: #402]
en: Feels like
ms_my: Rasa seperti

[ctx: #403]
en: UV index
ms_my: Indeks UV

[ctx: #404]
en: Wind
ms_my: Angin

[ctx: #405]
en: Dew point
ms_my: Takat embun

[ctx: #406]
en: Humidity
ms_my: Kelembapan

[ctx: #409]
en: Defaults
ms_my: Lalai

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
ms_my: Mencapai perkhidmatan cuaca

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
ms_my: Mendapatkan cuaca untuk:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
ms_my: Tidak berjaya mendapatkan data cuaca

[ctx: #414]
en: No review for this album
ms_my: Tiada ulasan untuk album ini

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
ms_my: Memuat turun lakaran kenit...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
ms_my: Paparan: Ikon Besar

[ctx: #418]
en: Low
ms_my: Rendah

[ctx: #419]
en: High
ms_my: Tinggi

[ctx: #420]
en: Best match
ms_my: Padanan terbaik

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
ms_my: Kekalkan peranti audio hidup

[ctx: #422]
en: Delete album information
ms_my: Padam maklumat album

[ctx: #423]
en: Delete CD information
ms_my: Padam maklumat CD

[ctx: #424]
en: Select
ms_my: Pilih

[ctx: #425]
en: No album information found
ms_my: Tiada maklumat album ditemui

[ctx: #426]
en: No CD information found
ms_my: Tiada maklumat CD ditemui

[ctx: #427]
en: Disc
ms_my: Cakera

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
ms_my: Sisip CD / DVD yang betul

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
ms_my: Sila masukkan cakera berikut:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
ms_my: Isih mengikut: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
ms_my: Tiada cache

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
ms_my: Buang cakera dari pustaka

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
ms_my: Dari {0:s} pada {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
ms_my: Tiada pemacu cakera optikal dikesan

[ctx: #437]
en: Removable disk
ms_my: Cakera mudah alih

[ctx: #438]
en: Opening file
ms_my: Membuka fail

[ctx: #440]
en: Hard disk
ms_my: Cakera keras

[ctx: #442]
en: Local network
ms_my: Rangkaian setempat

[ctx: #447]
en: Autorun media
ms_my: Media auto-jalan

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
ms_my: Penerima upaya Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
ms_my: Dibenarkan

[ctx: #450]
en: Columns
ms_my: Lajur

[ctx: #451]
en: Row 1 address
ms_my: Alamat baris 1

[ctx: #452]
en: Row 2 address
ms_my: Alamat baris 2

[ctx: #453]
en: Row 3 address
ms_my: Alamat baris 3

[ctx: #454]
en: Row 4 address
ms_my: Alamat baris 4

[ctx: #455]
en: Rows
ms_my: Fail

[ctx: #456]
en: Mode
ms_my: Mod

[ctx: #457]
en: Switch view
ms_my: Tukar paparan

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
ms_my: Had kadar persampelan (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
ms_my: Sarikata

[ctx: #460]
en: Audio stream
ms_my: Strim audio

[ctx: #461]
en: [active]
ms_my: [aktif]

[ctx: #463]
en: Backlight
ms_my: Cahaya belakang

[ctx: #464]
en: Brightness
ms_my: Kecerahan

[ctx: #465]
en: Contrast
ms_my: Beza jelas

[ctx: #466]
en: Gamma
ms_my: Gama

[ctx: #467]
en: Type
ms_my: Jenis

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
ms_my: Gerak palang untuk menukar kedudukan OSD

[ctx: #469]
en: OSD position
ms_my: Kedudukan OSD

[ctx: #470]
en: Credits
ms_my: Penghargaan

[ctx: #474]
en: Off
ms_my: Dimatikan

[ctx: #475]
en: Music only
ms_my: Muzik sahaja

[ctx: #476]
en: Music & video
ms_my: Muzik & video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
ms_my: Tidak boleh memuatkan senarai main

[ctx: #479]
en: Skin & language
ms_my: Kulit & bahasa

[ctx: #480]
en: Appearance
ms_my: Penampilan

[ctx: #481]
en: Audio options
ms_my: Pilihan audio

[ctx: #482]
en: About Kodi
ms_my: Perihal Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
ms_my: Padam album

[ctx: #486]
en: Repeat
ms_my: Ulang

[ctx: #487]
en: Repeat one
ms_my: Ulang sekali

[ctx: #488]
en: Repeat folder
ms_my: Ulang folder

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
ms_my: Main lagu berikutnya secara automatik

[ctx: #491]
en: - Use big icons
ms_my: - Guna ikon besar

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
ms_my: Saiz semula VobSub

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
ms_my: Pilihan lanjutan (pengguna mahir sahaja!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
ms_my: Keseluruhan ruang atas audio

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
ms_my: Tingkatkan skala video ke resolusi GUI

[ctx: #496]
en: Calibration
ms_my: Penentukuran

[ctx: #497]
en: Show file extensions
ms_my: Tunjuk sambungan fail

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
ms_my: Isih mengikut: Jenis

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
ms_my: Tidak dapat sambung ke perkhidmatan carian atas-talian

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
ms_my: Gagal memuat turun maklumat album

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
ms_my: Mencari nama album...

[ctx: #502]
en: Open
ms_my: Buka

[ctx: #503]
en: Busy
ms_my: Sibuk

[ctx: #504]
en: Empty
ms_my: Kosong

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
ms_my: Memuatkan maklumat media dari fail...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
ms_my: Memeriksa fail media...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
ms_my: Isih mengikut: Penggunaan

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
ms_my: Benarkan pengvisualan

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
ms_my: Benarkan penukaran mod video

[ctx: #512]
en: Startup window
ms_my: Tetingkap permulaan

[ctx: #513]
en: Home window
ms_my: Tetingkap rumah

[ctx: #514]
en: Manual settings
ms_my: Tetapan manual

[ctx: #517]
en: Recently played albums
ms_my: Album dimain baru-baru ini

[ctx: #518]
en: Launch
ms_my: Lancar

[ctx: #519]
en: Launch in...
ms_my: Lancar dalam tempoh...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
ms_my: Kompilasi

[ctx: #522]
en: Remove source
ms_my: Buang sumber

[ctx: #523]
en: Switch media
ms_my: Tukar media

[ctx: #524]
en: Select playlist
ms_my: Pilih senarai main

[ctx: #525]
en: New playlist...
ms_my: Senarai main baharu...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
ms_my: Tambah ke senarai main

[ctx: #527]
en: Manually add to library
ms_my: Tambah ke pustaka secara manual

[ctx: #528]
en: Enter title
ms_my: Masukkan tajuk

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
ms_my: Ralat: Tajuk pendua

[ctx: #530]
en: Select genre
ms_my: Pilih genre

[ctx: #531]
en: New genre
ms_my: Genre baharu

[ctx: #532]
en: Manual addition
ms_my: Penambahan manual

[ctx: #533]
en: Enter genre
ms_my: Masukkan genre

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
ms_my: Lihat: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
ms_my: Senarai

[ctx: #536]
en: Icons
ms_my: Ikon

[ctx: #537]
en: Big list
ms_my: Senarai besar

[ctx: #538]
en: Big icons
ms_my: Ikon besar

[ctx: #539]
en: Wide
ms_my: Lebar

[ctx: #540]
en: Big wide
ms_my: Lebar besar

[ctx: #541]
en: Album icons
ms_my: Ikon album

[ctx: #542]
en: DVD icons
ms_my: Ikon DVD

[ctx: #544]
en: Media info
ms_my: Maklumat media

[ctx: #545]
en: Audio output device
ms_my: Peranti output audio

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
ms_my: Peranti output passthrough

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
ms_my: Tiada biografi untuk artis ini

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
ms_my: Downmix audio saluran berbilang ke stereo

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
ms_my: Nombor

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
ms_my: Isih mengikut: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
ms_my: Nama

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
ms_my: Tarikh

[ctx: #553]
en: Size
ms_my: Saiz

[ctx: #554]
en: Track
ms_my: Trek

[ctx: #555]
en: Time
ms_my: Masa

[ctx: #556]
en: Title
ms_my: Tajuk

[ctx: #557]
en: Artist
ms_my: Artis

[ctx: #559]
en: Playlist
ms_my: Senarai Main

[ctx: #561]
en: File
ms_my: Fail

[ctx: #562]
en: Year
ms_my: Tahun

[ctx: #563]
en: Rating
ms_my: Penarafan

[ctx: #564]
en: Type
ms_my: Jenis

[ctx: #565]
en: Usage
ms_my: Penggunaan

[ctx: #566]
en: Album artist
ms_my: Artis album

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
ms_my: Kiraan main

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
ms_my: Terakhir dimain

[ctx: #569]
en: Comment
ms_my: Ulasan

[ctx: #570]
en: Date added
ms_my: Tarikh ditambah

[ctx: #571]
en: Default
ms_my: Lalai

[ctx: #573]
en: Path
ms_my: Laluan

[ctx: #574]
en: Country
ms_my: Negara

[ctx: #575]
en: In progress
ms_my: Dalam proses

[ctx: #576]
en: Times played
ms_my: Masa dimainkan

[ctx: #577]
en: Date taken
ms_my: Tarikh diambil

[ctx: #578]
en: Artist / Year
ms_my: Artis / Tahun

[ctx: #580]
en: Sort direction
ms_my: Arah isih

[ctx: #581]
en: Sort method
ms_my: Kaedah isih

[ctx: #582]
en: View mode
ms_my: Mod paparan

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
ms_my: Ingat paparan bagi folder berlainan

[ctx: #584]
en: Ascending
ms_my: Menaik

[ctx: #585]
en: Descending
ms_my: Menurun

[ctx: #586]
en: Edit playlist
ms_my: Sunting senarai main

[ctx: #587]
en: Filter
ms_my: Tapis

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
ms_my: Batal mod parti

[ctx: #589]
en: Party mode
ms_my: Mod parti

[ctx: #590]
en: Random
ms_my: Rawak

[ctx: #591]
en: Off
ms_my: Dimatikan

[ctx: #592]
en: One
ms_my: Satu

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
ms_my: Semua

[ctx: #594]
en: Off
ms_my: Dimatikan

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
ms_my: Ulang: Mati

[ctx: #596]
en: Repeat: One
ms_my: Ulang: Sekali

[ctx: #597]
en: Repeat: All
ms_my: Ulang: Semua

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
ms_my: Retas CD audio

[ctx: #601]
en: Medium
ms_my: Sederhana

[ctx: #602]
en: Standard
ms_my: Piawai

[ctx: #603]
en: Extreme
ms_my: Ekstrim

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
ms_my: Kadar bit malar

[ctx: #605]
en: Ripping...
ms_my: Meretas...

[ctx: #607]
en: To:
ms_my: Ke:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
ms_my: Tidak dapat retas CD atau trek kerana CDDARipPath tidak ditetapkan.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
ms_my: Retas trek audio

[ctx: #611]
en: Enter number
ms_my: Masukkan nombor

[ctx: #612]
en: Bits/sample
ms_my: Bits/sampel

[ctx: #613]
en: Sample rate
ms_my: Kadar sampel

[ctx: #614]
en: Virtual folder
ms_my: Folder maya

[ctx: #620]
en: Audio CDs
ms_my: CD Audio

[ctx: #621]
en: Encoder
ms_my: Pengekod

[ctx: #622]
en: Quality
ms_my: Kualiti

[ctx: #623]
en: Bitrate
ms_my: Kadar bit

[ctx: #624]
en: Include track number
ms_my: Sertakan nombor trek

[ctx: #625]
en: All songs of
ms_my: Semua lagu

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
ms_my: Rancangan TV masih bersiaran

[ctx: #629]
en: View mode
ms_my: Mod paparan

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
ms_my: Biasa

[ctx: #631]
en: Zoom
ms_my: Zum

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
ms_my: Regang 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
ms_my: Zum lebar

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
ms_my: Regang 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
ms_my: Saiz asal

[ctx: #636]
en: Custom
ms_my: Suai

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
ms_my: Pelarasan volum

[ctx: #639]
en: Use track levels
ms_my: Guna aras trek

[ctx: #640]
en: Use album levels
ms_my: Guna aras album

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
ms_my: Fail dengan maklumat ReplayGain

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
ms_my: Fail tanpa maklumat ReplayGain

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
ms_my: Hindari perlindungan pengeratan pada fail di ReplayGain

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
ms_my: Regang 16:9 - Bukan-linear

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
ms_my: Perlu menyahpek fail besar. Teruskan?

[ctx: #646]
en: Remove from library
ms_my: Buang dari pustaka

[ctx: #647]
en: Export video library
ms_my: Eksport pustaka video

[ctx: #648]
en: Import video library
ms_my: Import pustaka video

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
ms_my: Mengimport

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
ms_my: Mengeksport

[ctx: #651]
en: Browse for library
ms_my: Layar pustaka

[ctx: #652]
en: Years
ms_my: Tahun

[ctx: #653]
en: Update library
ms_my: Kemaskini pustaka

[ctx: #654]
en: Show debug information
ms_my: Tunjuk maklumat nyahpepijat

[ctx: #655]
en: Browse for executable
ms_my: Layar bolehlaku

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
ms_my: Layar senarai main

[ctx: #657]
en: Browse for folder
ms_my: Layar folder

[ctx: #658]
en: Song information
ms_my: Maklumat lagu

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
ms_my: Regang tidak-linear

[ctx: #660]
en: Volume amplification
ms_my: Penguatan volum

[ctx: #661]
en: Choose export folder
ms_my: Pilih folder eksport

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
ms_my: Fail ini tidak lagi tersedia

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
ms_my: Anda mahu buang ia dari pustaka?

[ctx: #664]
en: Browse for script
ms_my: Layar skrip

[ctx: #665]
en: Compression level
ms_my: Aras pemampatan

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
ms_my: Benarkan pengelogan khusus-komponen

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
ms_my: Benarkan transkod Dolby Digital (AC3)

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
ms_my: Nyatakan pengelogan khusus-komponen...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
ms_my: Pengelogan berjela untuk pustaka [B]SMB[/B]

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
ms_my: Pengelogan berjela untuk pustaka [B]libcURL[/B] (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
ms_my: Pengelogan berjela untuk pustaka [B]FFmpeg[/B]

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
ms_my: Pengelogan berjela untuk panggilan [B]DBUS[/B]

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
ms_my: Pengelogan berjela untuk permintaan [B]JSON-RPC[/B]

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
ms_my: Pengelogan berjela untuk komponen [B]AUDIO[/B]

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
ms_my: Pengelogan berjela untuk pustaka [B]AirTunes[/B]

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
ms_my: Pengelogan berjela untuk komponen [B]UPnP[/B]

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
ms_my: Pengelogan berjela untuk pustaka [B]libCEC[/B]

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
ms_my: Pengelogan berjela untuk komponen [B]Video[/B]

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
ms_my: Pengelogan berjela untuk komponen [B]Pelayan Sesawang[/B]

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
ms_my: Pengelogan berjela untuk komponen [B]Pangkalan Data[/B]

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
ms_my: Pengelogan berjela bagi [B]maklumat pemasaan audio/video[/B]

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
ms_my: Pengelogan berjela bagi komponen [B]Bertetingkap[/B]

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
ms_my: Pengelogan berjela bagi komponen [B]PVR[/B]

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
ms_my: Pengelogan berjela bagi komponen [B]EPG[/B]

[ctx: #687]
en: From metadata
ms_my: Dari data meta

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
ms_my: Membersihkan pustaka

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
ms_my: Membuang lagu lama dari pustaka

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
ms_my: Laluan ini telah diimbas sebelum ini

[ctx: #705]
en: Network
ms_my: Rangkaian

[ctx: #706]
en: Server
ms_my: Pelayan

[ctx: #708]
en: Use proxy server
ms_my: Guna pelayan proksi

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
ms_my: Protokol Internet (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
ms_my: Port dinyatakan tidak sah. Nilai mesti diantara 1 hingga 65535.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
ms_my: Proksi HTTP

[ctx: #715]
en: Assignment
ms_my: Penugasan

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
ms_my: Automatik (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
ms_my: Manual (statik)

[ctx: #719]
en: IP address
ms_my: Alamat IP

[ctx: #720]
en: Netmask
ms_my: Topeng Internet

[ctx: #721]
en: Default gateway
ms_my: Get laluan lalai

[ctx: #722]
en: DNS server
ms_my: Pelayan DNS

[ctx: #723]
en: Save & restart
ms_my: Simpan & mula semula

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
ms_my: Alamat dinyatakan tidak sah. Nilai mesti AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
ms_my: dengan nombor diantara 0 hingga 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
ms_my: Perubahan tidak disimpan. Teruskan tanpa menyimpan?

[ctx: #727]
en: Web server
ms_my: Pelayan sesawang

[ctx: #728]
en: FTP server
ms_my: Pelayan FTP

[ctx: #729]
en: Enable SSL
ms_my: Benarkan SSL

[ctx: #731]
en: Black
ms_my: Gelap

[ctx: #732]
en: Save & apply
ms_my: Simpan & laksana

[ctx: #733]
en: Password
ms_my: Kata Laluan

[ctx: #734]
en: No pass
ms_my: Tanpa pass

[ctx: #735]
en: Character set
ms_my: Set aksara

[ctx: #736]
en: Style
ms_my: Gaya

[ctx: #737]
en: Colour
ms_my: Warna

[ctx: #738]
en: Normal
ms_my: Biasa

[ctx: #739]
en: Bold
ms_my: Tebal

[ctx: #740]
en: Italics
ms_my: Condong

[ctx: #741]
en: Bold italics
ms_my: Condong tebal

[ctx: #742]
en: White
ms_my: Putih

[ctx: #743]
en: Yellow
ms_my: Kuning

[ctx: #744]
en: Files
ms_my: Fail

[ctx: #745]
en: Background colour
ms_my: Warna latar belakang

[ctx: #746]
en: Background opacity
ms_my: Kelegapan latar belakang

[ctx: #747]
en: Error loading image
ms_my: Ralat memuatkan imej

[ctx: #748]
en: Edit path
ms_my: Sunting laluan

[ctx: #749]
en: Mirror image
ms_my: Imej cermin

[ctx: #750]
en: Are you sure?
ms_my: Anda pasti?

[ctx: #751]
en: Removing source
ms_my: Membuang sumber

[ctx: #752]
en: Opacity
ms_my: Kelegapan

[ctx: #754]
en: Add program link
ms_my: Tambah pautan program

[ctx: #755]
en: Edit program path
ms_my: Sunting laluan program

[ctx: #756]
en: Edit program name
ms_my: Sunting nama program

[ctx: #757]
en: Edit path depth
ms_my: Sunting kedalaman laluan

[ctx: #759]
en: View: Big list
ms_my: Paparan: Senarai besar

[ctx: #760]
en: Yellow
ms_my: Kuning

[ctx: #761]
en: White
ms_my: Putih

[ctx: #762]
en: Blue
ms_my: Biru

[ctx: #763]
en: Bright green
ms_my: Hijau cerah

[ctx: #764]
en: Yellow green
ms_my: Hijau kuning

[ctx: #765]
en: Cyan
ms_my: Sian

[ctx: #766]
en: Light grey
ms_my: Kelabu cerah

[ctx: #767]
en: Grey
ms_my: Kelabu

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
ms_my: Ralat {0:d}: perkongsian tidak tersedia

[ctx: #773]
en: Seeking
ms_my: Menjangkau

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
ms_my: Folder paparan slaid

[ctx: #790]
en: Remote control
ms_my: Kawalan jauh

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
ms_my: Benarkan kawalan jauh oleh program dalam sistem ini

[ctx: #793]
en: Port range
ms_my: Julat port

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
ms_my: Benarkan kawalan jauh oleh program pada sistem lain

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
ms_my: Lengah ulang awalan (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
ms_my: Lengah ulang berterusan (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
ms_my: Bilangan maksimum klien

[ctx: #798]
en: Internet access
ms_my: Capaian internet

[ctx: #799]
en: Library update
ms_my: Kemaskini pustaka

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
ms_my: {0:s} dari {1:s} tersedia

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
ms_my: Jenis

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
ms_my: Gelintar panduan untuk

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
ms_my: Masukkan rentetan gelintar untuk cari peristiwa sepadan di dalam panduan

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
ms_my: Gelinter teks penuh (atau gelintar tajuk sahaja)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
ms_my: Mana-mana hari

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
ms_my: Setiap hari

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
ms_my: Mana-mana saluran

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
ms_my: Mulakan bila-bila masa

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
ms_my: Merakam kumpulan

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
ms_my: Halang episod pendua

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
ms_my: Mula masa pemadatan

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
ms_my: Penghujung masa pemadatan

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
ms_my: Rakam semua episod

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
ms_my: Hanya rakan episod baharu

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
ms_my: Tamatkan bila-bila masa

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
ms_my: Rakaman maksimum

[ctx: #819]
note: Representation of a one-time timer which has been scheduled by a timer rule.
en: One time (Scheduled by timer rule)
ms_my: Satu Kali (Dijadual mengikut peraturan pemasa)

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
ms_my: Sekali sahaja

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
ms_my: Sekali sahaja (berasaskan-panduan)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
ms_my: Peraturan pemasa

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
ms_my: Peraturan pemasa (berasaskan-panduan)

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
ms_my: Peraturan pemasa dipadamkan

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
ms_my: Isnin

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
ms_my: Selasa

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
ms_my: Rabu

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
ms_my: Khamis

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
ms_my: Jumaat

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
ms_my: Sabtu

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
ms_my: Ahad

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
ms_my: Anda hanya mahu padam pemasa ini atau juga peraturan pemasa yang telah dijadualkan?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
ms_my: Hanya ini

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
ms_my: Baharu

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
ms_my: Aktifkan

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
ms_my: Nyahaktifkan

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
ms_my: Anda pasti mahu memadam peraturan pemasa dan semua pemasa yang telah ia dijadualkan?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
ms_my: Anda pasti mahu memadam pemasa ini?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
ms_my: Sahkan henti merakam

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
ms_my: Anda pasti mahu hentikan rakaman ini?

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
ms_my: Nombor port tidak sah dimasukkan

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
ms_my: Jula port yang sah ialah 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
ms_my: Jula port yang sah ialah 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add pictures...
ms_my: Tambah gambar...

[ctx: #998]
en: Add music...
ms_my: Tambah muzik...

[ctx: #999]
en: Add videos...
ms_my: Tambah video...

[ctx: #1000]
en: Preview
ms_my: Pratonton

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
ms_my: Tidak boleh sambung

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
ms_my: Sambungan ke lokasi rangkaian tidak dapat ditubuhkan. Ia berkemungkinan rangkaian tidak bersambung. Anda mahu tambah ia juga?

[ctx: #1006]
en: IP address
ms_my: Alamat IP

[ctx: #1007]
en: Add network location
ms_my: Tambah lokasi rangkaian

[ctx: #1008]
en: Protocol
ms_my: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
ms_my: Alamat pelayan

[ctx: #1010]
en: Server name
ms_my: Nama pelayan

[ctx: #1011]
en: Remote path
ms_my: Laluan jauh

[ctx: #1012]
en: Shared folder
ms_my: Folder dikongsi

[ctx: #1014]
en: Username
ms_my: Nama Pengguna

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
ms_my: Layar pelayan rangkaian

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
ms_my: Masukkan alamat rangkaian pelayan

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
ms_my: Masukkan laluan pada pelayan

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
ms_my: Masukkan nombor port

[ctx: #1019]
en: Enter the username
ms_my: Masukkan nama pengguna

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
ms_my: Masukkan laluan atau layar lokasi media.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
ms_my: Masukkan nama bagi sumber media ini.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
ms_my: Layar perkongsian baharu

[ctx: #1024]
en: Browse
ms_my: Layar

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
ms_my: Tidak memperoleh maklumat direktori. Ia berkemungkinan rangkaian tidak bersambung. Anda mahu tambah ia juga?

[ctx: #1026]
en: Add source
ms_my: Tambah sumber

[ctx: #1027]
en: Edit source
ms_my: Sunting sumber

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
ms_my: Masukkan label baharu

[ctx: #1030]
en: Browse for image
ms_my: Layar imej

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
ms_my: Layar folder imej

[ctx: #1032]
en: Add network location...
ms_my: Tambah lokasi rangkaian...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
ms_my: Layar fail

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
ms_my: Benarkan butang submenu

[ctx: #1036]
en: Favourites
ms_my: Kegemaran

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
ms_my: Tambahan Video

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
ms_my: Tambahan Muzik

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
ms_my: Tambahan Gambar

[ctx: #1040]
en: Loading directory
ms_my: Memuatkan direktori

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
ms_my: Peroleh {0:d} item

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
ms_my: Peroleh {0:d} dari {1:d} item

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
ms_my: Tambahan Program

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
ms_my: Tetapkan lakaran kenit pemalam

[ctx: #1046]
en: Access points
ms_my: Titik capaian

[ctx: #1048]
en: Username
ms_my: Nama Pengguna

[ctx: #1049]
en: Script settings
ms_my: Tetapan skrip

[ctx: #1050]
en: Singles
ms_my: Tunggal

[ctx: #1051]
en: Enter web address
ms_my: Masukkan alamat sesawang

[ctx: #1180]
en: Proxy type
ms_my: Jenis proksi

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
ms_my: SOCKS5 dengan peleraian DNS jauh

[ctx: #1200]
en: SMB client
ms_my: Klien SMB

[ctx: #1202]
en: Workgroup
ms_my: Kumpulan Kerja

[ctx: #1203]
en: Default username
ms_my: Nama pengguna lalai

[ctx: #1204]
en: Default password
ms_my: Kata laluan lalai

[ctx: #1207]
en: WINS server
ms_my: Pelayan WINS

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
ms_my: Lekap perkongsian SMB

[ctx: #1210]
en: Remove
ms_my: Buang

[ctx: #1211]
en: Music
ms_my: Musik

[ctx: #1213]
en: Pictures
ms_my: Gambar

[ctx: #1214]
en: Files
ms_my: Fail

[ctx: #1215]
en: Music & video
ms_my: Muzik & video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
ms_my: Muzik & gambar

[ctx: #1217]
en: Music & files
ms_my: Muzik & fail

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
ms_my: Video & gambar

[ctx: #1219]
en: Video & files
ms_my: Video & fail

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
ms_my: Gambar & fail

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
ms_my: Muzik & video & gambar

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
ms_my: Muzik & video & gambar & fail

[ctx: #1223]
en: Disabled
ms_my: Dilumpuhkan

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
ms_my: Fail & muzik & video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
ms_my: Fail & gambar & muzik

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
ms_my: Fail & gambar & video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
ms_my: Muzik & program

[ctx: #1230]
en: Video & programs
ms_my: Video & program

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
ms_my: Gambar & program

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
ms_my: Muzik & video & gambar & program

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
ms_my: Program & video & muzik

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
ms_my: Program & gambar & muzik

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
ms_my: Program & gambar & video

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
ms_my: Maklum perkhidmatan ke sistem lain

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
ms_my: Benarkan sokongan "Video" dan "Gambar" AirPlay

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
ms_my: Benarkan kawalan volum

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
ms_my: Benarkan sokongan AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
ms_my: Nama peranti

[ctx: #1272]
en: Use password protection
ms_my: Guna perlindungan kata laluan

[ctx: #1275]
note: Filter movies/tvshows/music/episodes/artists/musicvideos/albums/songs
en: Filter {0:s}
ms_my: Tapis {0:s}

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
ms_my: Peranti audio suai

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
ms_my: Peranti passthrough suai

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
ms_my: Langkah kawalan volum

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
ms_my: Suhu

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
ms_my: Tekanan

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
ms_my: Kedekatan

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
ms_my: Keamatan

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
ms_my: Beralun

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
ms_my: Sangat

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
ms_my: Ekstrim

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
ms_my: Berpusing

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
ms_my: Langit cerah

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
ms_my: Rosak

[ctx: #1385]
note: Weather token
en: Tornado
ms_my: Puting Beliung

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
ms_my: Tropika

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
ms_my: Taufan

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
ms_my: Sejuk

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
ms_my: Berangin

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
ms_my: Tetapan

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
ms_my: Berpuput

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
ms_my: Dengan perlahan

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
ms_my: Angin kuat, hampir kencang

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
ms_my: Teruk

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
ms_my: Sangat Kencang

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
ms_my: Hanyutan

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
ms_my: dan

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
ms_my: Membeku

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
ms_my: Lambat

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
ms_my: Terpencil

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
ms_my: Hujan petir

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
ms_my: Petir

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
ms_my: Matahari

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
ms_my: Lebat

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
ms_my: dalam

[ctx: #1406]
note: Weather token
en: the
ms_my: suasana

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
ms_my: sekitar

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
ms_my: Ais

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
ms_my: Hablur

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
ms_my: Tenang

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
ms_my: dengan

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
ms_my: berangin

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
ms_my: Tompokan

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
ms_my: Ribut petir

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
ms_my: Renyai

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
ms_my: Berkabut

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
ms_my: Rintik

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
ms_my: Ribut Petir

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
ms_my: Cetek

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
ms_my: Sederhana

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
ms_my: Sangat tinggi

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
ms_my: Berangin

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
ms_my: Kabus

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
ms_my: Mendung

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
ms_my: Ketulan

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
ms_my: Ribut

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
ms_my: Asap

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
ms_my: Gunung Berapi

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
ms_my: Abu

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
ms_my: Meluas

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
ms_my: Debu

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
ms_my: Pasir

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
ms_my: Semburan

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
ms_my: Berpusing

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
ms_my: Ribut Pasir

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
ms_my: Bertiup

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
ms_my: Berteraburan

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
ms_my: Kecil

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
ms_my: dan

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
ms_my: Hujan beku

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
ms_my: dengan

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
ms_my: Peluang

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
ms_my: dari

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
ms_my: Corong

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
ms_my: Awan

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
ms_my: Tidak Diketahui

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
ms_my: Angin kencang

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
ms_my: Kerpasan

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
ms_my: Separa

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
ms_my: Biarkan paparan tidur bila melahu

[ctx: #2050]
en: Runtime
ms_my: Masa Jalan

[ctx: #2080]
en: Empty list
ms_my: Senarai kosong

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
ms_my: Bila kembali ke senarai kerana senarai aktif telah dikosongkan

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
ms_my: Versi lebih baharu diperlukan. Periksa log untuk maklumat lanjut mengenai mesej ini.

[ctx: #2102]
note: Notification message indicating an add-on error. "<Add-on name> error".
en: {0:s} error
ms_my: {0:s} ralat

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
ms_my: Ralat tambahan

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
ms_my: Semak log untuk maklumat lanjut

[ctx: #10000]
en: Home
ms_my: Mula

[ctx: #10001]
en: Programs
ms_my: Program

[ctx: #10002]
en: Pictures
ms_my: Gambar

[ctx: #10003]
en: File manager
ms_my: Pengurus Fail

[ctx: #10004]
en: Settings
ms_my: Tetapan

[ctx: #10005]
en: Not available
ms_my: Tidak tersedia

[ctx: #10006]
note: Abbreviation of "Not Available"
en: N/A
ms_my: T/A

[ctx: #10007]
en: System information
ms_my: Maklumat sistem

[ctx: #10008]
en: Play next
ms_my: Main berikutnya

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
ms_my: Tetapan - Video - Penentukuran skrin

[ctx: #10016]
en: Settings - System
ms_my: Tetapan - Sistem

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
ms_my: Tetapan - Perkhidmatan

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
ms_my: Tetapan - TV

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
ms_my: Tetapan - Permainan

[ctx: #10024]
en: Titles
ms_my: Tajuk

[ctx: #10025]
en: Videos
ms_my: Video

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
ms_my: Video / Senarai Main

[ctx: #10029]
en: Login screen
ms_my: Skrin daftar masuk

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
ms_my: Tetapan - Pemain

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
ms_my: Tetapan - Media

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
ms_my: Tetapan - Antaramuka

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
ms_my: Tetapan - Profil

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
ms_my: Tetapan Kulit

[ctx: #10036]
en: Basic
ms_my: Asas

[ctx: #10037]
en: Standard
ms_my: Piawai

[ctx: #10038]
en: Advanced
ms_my: Lanjutan

[ctx: #10039]
en: Expert
ms_my: Mahir

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
ms_my: Pelayar tambahan

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
ms_my: Tetap semula tetapan diatas ke lalainya

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
ms_my: Anda pasti mahu tetap semula tetapannya dalam kategori ini?

[ctx: #10043]
en: Help
ms_my: Bantuan

[ctx: #10044]
en: No help available
ms_my: Tidak bantuan tersedia

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
ms_my: Tetap semula semua tetapan tampak ke nilai lalainya.

[ctx: #10046]
en: No categories available
ms_my: Tidak kategori tersedia

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
ms_my: Cuba mengubah aras tetapan untuk melihat kategori dan tetapan tambahan.

[ctx: #10048]
en: Add video source
ms_my: Tambah sumber video

[ctx: #10049]
en: Add music source
ms_my: Tambah sumber muzik

[ctx: #10050]
en: Event log
ms_my: Log peristiwa

[ctx: #10051]
en: Add program source
ms_my: Tambah sumber program

[ctx: #10052]
en: Add file source
ms_my: Tambah sumber fail

[ctx: #10053]
en: Edit video source
ms_my: Sunting sumber video

[ctx: #10054]
en: Edit music source
ms_my: Sunting sumber muzik

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
ms_my: Sunting sumber gambar

[ctx: #10056]
en: Edit program source
ms_my: Sunting sumber program

[ctx: #10057]
en: Edit file source
ms_my: Sunting sumber fail

[ctx: #10060]
en: Favourites
ms_my: Kegemaran

[ctx: #10099]
en: Pointer
ms_my: Penuding

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
ms_my: Dialog Ya / Tidak

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
ms_my: Dialog kemajuan

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
ms_my: Papan kekunci maya

[ctx: #10104]
en: Volume bar
ms_my: Palang volum

[ctx: #10106]
en: Context menu
ms_my: Menu konteks

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
ms_my: Dialog pemberitahuan

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
ms_my: Input Angka

[ctx: #10110]
en: Gamepad input
ms_my: Input pad permainan

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
ms_my: Menu matikan

[ctx: #10114]
en: Player controls
ms_my: Kawalan pemain

[ctx: #10115]
en: Seek bar
ms_my: Palang jangkau

[ctx: #10116]
en: Player process info
ms_my: Maklumat proses pemain

[ctx: #10120]
en: Music OSD
ms_my: OSD Muzik

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
ms_my: Senarai praset pengvisualan

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
ms_my: Tetapan OSD video

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
ms_my: Tetapan OSD audio

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
ms_my: Tanda buku video

[ctx: #10126]
en: File browser
ms_my: Pelayar fail

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
ms_my: saluran

[ctx: #10128]
en: Network setup
ms_my: Persediaan rangkaian

[ctx: #10129]
en: Media source
ms_my: Sumber media

[ctx: #10130]
en: Profile settings
ms_my: Tetapan profil

[ctx: #10131]
en: Lock settings
ms_my: Tetapan kunci

[ctx: #10132]
en: Content settings
ms_my: Tetapan kandungan

[ctx: #10134]
en: Favourites
ms_my: Kegemaran

[ctx: #10135]
en: Song info
ms_my: Maklumat lagu

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
ms_my: Penyunting senarai main pintar

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
ms_my: Penyunting peraturan senarai main pintar

[ctx: #10139]
en: Picture info
ms_my: Maklumat gambar

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
ms_my: Tetapan tambahan

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
ms_my: Maklumat skrin penuh

[ctx: #10145]
en: Slider dialog
ms_my: Dialog pelungsur

[ctx: #10146]
en: Add-on info
ms_my: Maklumat tambahan

[ctx: #10147]
en: Text viewer
ms_my: Pelihat teks

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
ms_my: Tetapan persisian

[ctx: #10151]
en: Extended progress dialog
ms_my: Dialog kemajuan lanjutan

[ctx: #10152]
en: Media filter
ms_my: Penapis media

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
ms_my: Gelintar sarikata

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
ms_my: Tetapan CMS OSD

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
ms_my: Tetapan OSD sarikata

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
ms_my: Mencari sarikata...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
ms_my: Mencari atau cache sarikata...

[ctx: #10212]
en: terminating
ms_my: menamatkan

[ctx: #10213]
en: buffering
ms_my: menimbal

[ctx: #10214]
en: Opening stream
ms_my: Membuka strim

[ctx: #10500]
en: Music playlist
ms_my: Senarai main muzik

[ctx: #10502]
en: Music
ms_my: Muzik

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
ms_my: Penyunting senarai main muzik

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
ms_my: 100 lagu teratas

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
ms_my: 100 album teratas

[ctx: #10506]
en: Programs
ms_my: Program

[ctx: #10507]
en: Configuration
ms_my: Konfigurasi

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
ms_my: Ramalan cuaca

[ctx: #10509]
en: Network gaming
ms_my: Permainan rangkaian

[ctx: #10510]
en: Extensions
ms_my: Sambungan

[ctx: #10511]
en: System info
ms_my: Maklumat sistem

[ctx: #10516]
en: Music - Library
ms_my: Muzik - Pustaka

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
ms_my: Kini dimainkan - Muzik

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
ms_my: Kini dimainkan - Video

[ctx: #10523]
en: Album information
ms_my: Maklumat album

[ctx: #10524]
en: Movie information
ms_my: Maklumat cereka

[ctx: #10550]
en: Teletext
ms_my: Teleteks

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
ms_my: Maklumat panduan PVR

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
ms_my: Maklumat rakaman PVR

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
ms_my: Tetapan pemasa PVR

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
ms_my: Pengurus kumpulan PVR

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
ms_my: Pengurus saluran PVR

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
ms_my: Gelintar panduan PVR

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
ms_my: Imbas saluran PVR

[ctx: #10607]
en: PVR update progress
ms_my: Kemajuan kemaskini PVR

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
ms_my: Saluran OSD PVR

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
ms_my: Panduan OSD PVR

[ctx: #10610]
en: PVR radio RDS info
ms_my: Maklumat RSD radio PVR

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
ms_my: Tetapan rakaman PVR

[ctx: #10700]
en: TV channels
ms_my: Saluran TV

[ctx: #10701]
en: TV recordings
ms_my: Rakaman TV

[ctx: #10702]
en: TV guide
ms_my: Panduan TV

[ctx: #10703]
en: TV timers
ms_my: Pemasa TV

[ctx: #10704]
en: TV search
ms_my: Gelintar TV

[ctx: #10705]
en: Radio channels
ms_my: Saluran radio

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
ms_my: Rakaman radio

[ctx: #10707]
en: Radio guide
ms_my: Panduan radio

[ctx: #10708]
en: Radio timers
ms_my: Pemasa radio

[ctx: #10709]
en: Radio search
ms_my: Gelintar radio

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
ms_my: Peraturan pemasa TV

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
ms_my: Peraturan pemasa radio

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
ms_my: TV langsung skrin penuh

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
ms_my: Radio skrin penuh

[ctx: #10820]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
ms_my: Konfigurasi Pengawal

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
ms_my: Permainan

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
ms_my: Volum

[ctx: #12000]
en: Select dialog
ms_my: Dialog pilih

[ctx: #12001]
en: Music info
ms_my: Maklumat muzik

[ctx: #12002]
en: OK dialog
ms_my: Dialog OK

[ctx: #12003]
en: Video info
ms_my: Maklumat video

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
ms_my: Video skrin penuh

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
ms_my: Pengvisualan audio

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
ms_my: Pengvisualan audio

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
ms_my: Bina semula indeks...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
ms_my: Kembali ke tetingkap muzik

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
ms_my: Kembali ke tetingkap video

[ctx: #12012]
en: Last used
ms_my: Terakhir digunakan

[ctx: #12013]
en: Install date
ms_my: Tarikh pemasangan

[ctx: #12014]
en: Last updated
ms_my: Kemaskini terakhir

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
ms_my: Main dari permulaan

[ctx: #12022]
note: Label of various controls for resuming playback from a certain point in time
en: Resume from {0:s}
ms_my: Sambung semula dari {0:s}

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
ms_my: Dikunci! Masukkan kod...

[ctx: #12326]
en: Enter password
ms_my: Masukkan kata laluan

[ctx: #12327]
en: Enter master code
ms_my: Masukkan kod master

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
ms_my: Masukkan kod buka

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
ms_my: atau tekan C untuk batal

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
ms_my: Masukkan kombo butang pad permainan dan

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
ms_my: tekan OK, atau Back untuk batal

[ctx: #12332]
en: Set lock
ms_my: Tetapkan kunci

[ctx: #12333]
en: Unlock
ms_my: Buka kunci

[ctx: #12334]
en: Reset lock
ms_my: Tetap semula kunci

[ctx: #12335]
en: Remove lock
ms_my: Buang kunci

[ctx: #12337]
en: Numeric password
ms_my: Kata laluan bernombor

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
ms_my: Kombo butang pad permainan

[ctx: #12339]
en: Full-text password
ms_my: Kata laluan teks-penuh

[ctx: #12340]
en: Enter new password
ms_my: Masukkan kata laluan baharu

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
ms_my: Masukkan-semula kata laluan baharu

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
ms_my: Kata laluan salah

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
ms_my: Kata laluan yang dimasukkan tidak sepadan.

[ctx: #12345]
en: Access denied
ms_my: Capaian dinafikan

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
ms_my: Had percubaan semula kata laluan telah dicapai.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
ms_my: Sistem kini akan dimatikan.

[ctx: #12348]
en: Item locked
ms_my: Item dikunci

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
ms_my: Aktif semula kunci

[ctx: #12356]
en: Change lock
ms_my: Ubah kunci

[ctx: #12357]
en: Source lock
ms_my: Kunci sumber

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
ms_my: Masukan kata laluan adalah kosong. Cuba lagi.

[ctx: #12360]
en: Master lock
ms_my: Kunci master

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
ms_my: Matikan sistem jika jumlah percubaan semula Kunci Master dicapai

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
ms_my: Kod master tidak sah. Sila masukkan kod master yang sah

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
ms_my: Tetapan & pengurus fail

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
ms_my: Tetapkan sebagai lalai untuk semua media

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
ms_my: Ini akan menetap semula mana-mana nilai tersimpan sebelum ini. Anda pasti?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
ms_my: Amaun masa untuk paparkan setiap imej

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
ms_my: Guna kesan latan dan zum

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
ms_my: Jam 12-jam

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
ms_my: Jam 24-jam

[ctx: #12385]
en: Day / Month
ms_my: Hari / Bulan

[ctx: #12386]
en: Month / Day
ms_my: Bulan / Hari

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
ms_my: Dasar kerahsiaan

[ctx: #12390]
en: System uptime
ms_my: Masa hidup sistem

[ctx: #12391]
en: Minutes
ms_my: Minit

[ctx: #12392]
en: Hours
ms_my: Pemasa

[ctx: #12393]
en: Days
ms_my: Hari

[ctx: #12394]
en: Total uptime
ms_my: Jumlah masa hidup

[ctx: #12395]
en: Battery level
ms_my: Aras bateri

[ctx: #12600]
en: Weather
ms_my: Cuaca

[ctx: #12900]
en: Screensaver
ms_my: Penyelamat skrin

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
ms_my: OSD Skrin Penuh

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
ms_my: Permainan skrin penuh

[ctx: #12999]
en: Startup
ms_my: Permulaan

[ctx: #13000]
en: System
ms_my: Sistem

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
ms_my: Masa putaran HDD

[ctx: #13002]
en: Video only
ms_my: Video sahaja

[ctx: #13003]
en: - Delay
ms_my: - Lengah

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
ms_my: - Tempoh fail minimum

[ctx: #13005]
en: Shutdown
ms_my: Matikan

[ctx: #13006]
en: Add picture source
ms_my: Tambah sumber gambar

[ctx: #13007]
en: Reset
ms_my: Tetap semula

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
ms_my: Fungsi matikan

[ctx: #13009]
en: Quit
ms_my: Keluar

[ctx: #13010]
en: Hibernate
ms_my: Hibernasi

[ctx: #13011]
en: Suspend
ms_my: Tangguh

[ctx: #13012]
en: Exit
ms_my: Keluar

[ctx: #13013]
en: Reboot
ms_my: But Semula

[ctx: #13014]
en: Minimise
ms_my: Minimumkan

[ctx: #13015]
en: Power button action
ms_my: Tindakan butang kuasa

[ctx: #13016]
en: Power off system
ms_my: Matikan Sistem

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
ms_my: Sekat matikan melahu

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
ms_my: Benarkan matikan melahu

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
ms_my: Adakah sesi lain aktif, mungkin menerusi ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
ms_my: Peranti storan mudah alih terlekap

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
ms_my: Penanggalan peranti storan tidak selamat

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
ms_my: Berjaya menanggalkan peranti storan

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
ms_my: Cuba bangunkan pelayan jauh ketika capaian

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
ms_my: Menunggu rangkaian disambungkan...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
ms_my: Gagal melakukan Wake on LAN!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
ms_my: Menunggu pelayan dibangunkan...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
ms_my: Tunggu lagi pelayan untuk dibangunkan...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
ms_my: Menunggu perkhidmatan dilancarkan...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
ms_my: Penemuan MAC

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
ms_my: Dikemaskini dalam tempoh {0:s}

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
ms_my: DItemui untuk {0:s}

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
ms_my: Gagal untuk {0:s}

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
ms_my: Berjalan dengan bateri lemah

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
ms_my: Penapis kelipan

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
ms_my: Biar pemacu pilih (perlu mula semula)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
ms_my: Dilumpuhkan

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
ms_my: Dibenarkan ketika main balik video

[ctx: #13108]
en: Always enabled
ms_my: Sentiasa dibenarkan

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
ms_my: Uji & laksana resolusi

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
ms_my: Simpan resolusi ini?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
ms_my: Anda mahu kekalkan perubahan ini?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
ms_my: Penaik skala berkualiti tinggi

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
ms_my: Dilumpuhkan

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
ms_my: Dibenarkan untuk kandungan SD

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
ms_my: Sentiasa dibenarkan

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
ms_my: Kaedah penaik skala

[ctx: #13117]
note: unused?
en: Bicubic
ms_my: Dwikiub

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
ms_my: Kekalkan kulit?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
ms_my: Gelapkan paparan lain

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
ms_my: Dilumpuhkan

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
ms_my: Paparan gelap

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
ms_my: Sambungan aktif dikesan!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
ms_my: Jika anda teruskan, anda mungkin tidak dapat mengawal aplikasi ini lagi. Anda pasti mahu hentikan pelayan peristiwa?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
ms_my: Ubah mod Apple Remote?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
ms_my: Jika masih menggunakan Apple Remote untuk mengawal aplikasi ini, pengubahan tetapan ini mungkin mempengaruhi keupayaan anda untuk terus mengawalnya. Anda mahu teruskan?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
ms_my: Topeng subnet

[ctx: #13160]
en: Gateway
ms_my: Get laluan

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
ms_my: DNS utama

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
ms_my: Pengawalan gagal

[ctx: #13170]
en: Never
ms_my: Tidak sesekali

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
ms_my: Serta-merta

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
ms_my: Selepas {0:d} saat

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
ms_my: Tarikh pemasangan HDD:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
ms_my: Kiraan kitar kuasa HDD:

[ctx: #13200]
en: Profiles
ms_my: Profil

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
ms_my: Memadam profil '{0:s}'?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
ms_my: Profil terakhir dimuatkan:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
ms_my: Tidak Diketahui

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
ms_my: Tulis-ganti

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
ms_my: Dipaksa sahaja

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
ms_my: Jam penggera

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
ms_my: Sela jam penggera (dalam minit)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
ms_my: Penggera dimulakan, berbunyi dalam tempoh {0:d}m

[ctx: #13211]
en: Alarm!
ms_my: Penggera!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
ms_my: Dibatalkan dengan masa {0:d}m{1:d}s tinggal

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
ms_my: Gelintar sarikata dalam RAR

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
ms_my: Layar sarikata...

[ctx: #13251]
en: Move item
ms_my: Alih item

[ctx: #13252]
en: Move item here
ms_my: Alih item di sini

[ctx: #13253]
en: Cancel move
ms_my: Batal alih

[ctx: #13270]
en: Hardware:
ms_my: Perkakasan:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
ms_my: Penggunaan CPU sistem:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
ms_my: Bersambung, tetapi tiada DNS tersedia.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
ms_my: Cakera keras

[ctx: #13277]
en: Storage
ms_my: Simpanan

[ctx: #13278]
en: Default
ms_my: Lalai

[ctx: #13279]
en: Network
ms_my: Rangkaian

[ctx: #13281]
en: Hardware
ms_my: Perkakasan

[ctx: #13283]
en: Operating system:
ms_my: Sistem pengoperasian:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
ms_my: CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
ms_my: Pengekod video:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
ms_my: Resolusi skrin:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
ms_my: Kabel A/V:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
ms_my: Wilayah DVD:

[ctx: #13296]
en: Connected
ms_my: Bersambung

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
ms_my: Tidak bersambung. Periksa tetapan rangkaian.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
ms_my: Suhu sasaran

[ctx: #13300]
en: Fan speed
ms_my: Kelajuan kipas

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
ms_my: Auto kawalan suhu

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
ms_my: Pembatal kelajuan kipas

[ctx: #13303]
en: Fonts
ms_my: Fon

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
ms_my: Benarkan pengalihan rentetan dwi-arah

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
ms_my: Tunjuk suapan berita RSS

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
ms_my: Tunjuk item folder induk

[ctx: #13307]
en: Track naming template
ms_my: Jejak templat nama

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
ms_my: Anda mahu but semula sistem anda selain hanya guna sahaja aplikasi ini?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
ms_my: Kesan zum

[ctx: #13311]
en: Float effect
ms_my: Kesan apung

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
ms_my: Pengurangan palang hitam

[ctx: #13313]
en: Restart
ms_my: Mula semula

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
ms_my: Resap silang diantara lagu

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
ms_my: Jana lakaran kenit

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
ms_my: Lakaran kenit rekursif

[ctx: #13317]
en: View slideshow
ms_my: Lihat paparan slaid

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
ms_my: Paparan slaid rekursif

[ctx: #13319]
en: Randomise
ms_my: Rawak

[ctx: #13321]
en: Left only
ms_my: Kiri sahaja

[ctx: #13322]
en: Right only
ms_my: Kanan sahaja

[ctx: #13324]
en: Background transparency
ms_my: Kelutsinaran latar belakang

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
ms_my: Kelutsinaran latar hadapan

[ctx: #13326]
en: A/V delay
ms_my: Lengah A/V

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
ms_my: {0:s} tidak ditemui

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
ms_my: {0:s} tidak dapat dibuka

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
ms_my: {0:s} tidak dapat dimuatkan

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
ms_my: Ralat: Kehabisan ingatan

[ctx: #13332]
en: Move up
ms_my: Alih ke atas

[ctx: #13333]
en: Move down
ms_my: Alih ke bawah

[ctx: #13334]
en: Edit label
ms_my: Sunting label

[ctx: #13335]
en: Make default
ms_my: Jadikan lalai

[ctx: #13336]
en: Remove button
ms_my: Buang butang

[ctx: #13340]
en: Leave as is
ms_my: Biarkan begitu sahaja

[ctx: #13341]
en: Green
ms_my: Hijau

[ctx: #13342]
en: Orange
ms_my: Jingga

[ctx: #13343]
en: Red
ms_my: Merah

[ctx: #13344]
en: Cycle
ms_my: Kitar

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
ms_my: Matikan LED ketika main balik

[ctx: #13346]
en: Movie information
ms_my: Maklumat cereka

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
ms_my: Baris gilir item

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
ms_my: Gelintar IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
ms_my: Imbas kandungan baharu

[ctx: #13350]
en: Current playlist
ms_my: Senarai audio video semasa

[ctx: #13351]
en: Album information
ms_my: Maklumat album

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
ms_my: Imbas item ke pustaka

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
ms_my: Henti mengimbas

[ctx: #13354]
en: Render method
ms_my: Kaedah penerapan

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
ms_my: Pelorek piksel kualiti rendah

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
ms_my: Tindihan atas perkakasan

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
ms_my: Pelorek piksel kualiti tinggi

[ctx: #13358]
en: Play item
ms_my: Main item

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
ms_my: Tetapkan lakaran kecil artis

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
ms_my: Jana lakaran kenit secara automatik

[ctx: #13361]
en: Enable voice
ms_my: Benarkan suara

[ctx: #13375]
en: Enable device
ms_my: Benarkan peranti

[ctx: #13376]
en: Volume
ms_my: Volum

[ctx: #13377]
en: Default view mode
ms_my: Mod paparan lalai

[ctx: #13378]
en: Default brightness
ms_my: Kecerahan lalai

[ctx: #13379]
en: Default contrast
ms_my: Beza jelas lalai

[ctx: #13380]
en: Default gamma
ms_my: Gama lalai

[ctx: #13381]
en: Resume video
ms_my: Sambung semula video

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
ms_my: Topeng suara - Port 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
ms_my: Topeng suara - Port 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
ms_my: Topeng suara - Port 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
ms_my: Topeng suara - Port 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
ms_my: Guna penjangkauan berasaskan masa

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
ms_my: Jeja templat penamaan - kanan

[ctx: #13388]
en: Preset
ms_my: Praset

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
ms_my: Tiada praset tersedia untuk pengvisualan ini

[ctx: #13390]
en: There are no settings available[CR]for this visualisation
ms_my: Tiada tetapan tersedia untuk[CR]pengvisualan ini

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
ms_my: Lenting / Muat

[ctx: #13393]
en: Calculate size
ms_my: Kira saiz

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
ms_my: Mengira saiz folder

[ctx: #13395]
en: Video settings
ms_my: Tetapan video

[ctx: #13396]
en: Audio settings
ms_my: Tetapan audio

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
ms_my: Benarkan sarikata

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
ms_my: Pintasan

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
ms_my: Abai artikel bila mengisih

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
ms_my: Resap silang diantara lagu dalam album yang sama

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
ms_my: Layar untuk {0:s}

[ctx: #13402]
en: Show track position
ms_my: Tunjuk kedudukan trek

[ctx: #13403]
en: Clear default
ms_my: Kosongkan lalai

[ctx: #13404]
en: Resume
ms_my: Sambung semula

[ctx: #13405]
en: Get thumb
ms_my: Dapatkan lakaran kenit

[ctx: #13406]
en: Picture information
ms_my: Maklumat gambar

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
ms_my: {0:s} praset

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
ms_my: (Penarafan pengguna IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
ms_my: 250 Teratas

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
ms_my: Tala ke Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
ms_my: Kelajuan kipas minimum

[ctx: #13412]
en: Play from here
ms_my: Main dari sini

[ctx: #13413]
en: Downloading
ms_my: Memuat turun

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
ms_my: Tunjuk artis lagu dan album

[ctx: #13415]
en: Render method
ms_my: Kaedah penerapan

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
ms_my: Auto kesan

[ctx: #13419]
en: Software
ms_my: Perisian

[ctx: #13420]
en: Remove safely
ms_my: Tanggal secara selamat

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
ms_my: Mulakan paparan slaid di sini

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
ms_my: Ingat laluan ini

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
ms_my: Benarkan pemecutan perkakasan - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
ms_my: Benarkan pemecutan perkakasan - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
ms_my: Benarkan pemecutan perkakasan - DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
ms_my: Benarkan pemecutan perkakasan - CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
ms_my: Benarkan pemecutan perkakasan - VTBDecoder

[ctx: #13431]
en: Pixel shaders
ms_my: Pelorek piksel

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
ms_my: Benarkan pemecutan perkakasan - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
ms_my: Main video berikutnya secara automatik

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
ms_my: Mainkan ini sahaja

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
ms_my: Benarkan Penskala HQ untuk penskalaan diatas

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
ms_my: Utamakan pengadun video VDPAU

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
ms_my: Benarkan pemecutan perkakasan - MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
ms_my: Benarkan pemecutan perkakasan - MediaCodec (Surface)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
ms_my: Guna MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks MPEG-(1 / 2). Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti. Kad Radeon lebih lama kerap menjadi segfault jika ia dibenarkan.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
ms_my: Guna MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks MPEG-4. Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti. Sesetengah Perkasasan ION mengalami masalah jika ia dibenarkan secara lalai.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
ms_my: Guna VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks berasaskan VC-1. Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti. Perkakasan AMD dengan VDPAU tidak dapat menyahkod VC-1 mudah.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
ms_my: Guna MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks MPEG-(1 / 2). Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti. Sesetengah Video MPEG-2 mungkin mempunyi artifak hijau.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
ms_my: Guna MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks MPEG-4. Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
ms_my: Guna VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks berasaskan VC-1. Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti. Terutamanya VC-1 tergabung-jalin akan gagal dengan perkakasan Intel.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
ms_my: Guna VP8 VAAPI

[ctx: #13454]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP8 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks VP8. Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
ms_my: Guna VP9 VAAPI

[ctx: #13456]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP9 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks VP9. Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
ms_my: Utamakan kaedah penerapan VAAPI

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
ms_my: Guna HEVC VAAPI

[ctx: #13461]
note: Description of setting with label #13460 "Use HEVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks HEVC. Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti.

[ctx: #13462]
note: Option for setting the PRIME render method
en: PRIME Render Method
ms_my: Kaedah Penerapan PRIME

[ctx: #13463]
note: Description of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
ms_my: Pilihan ini tukarkan antara kaedah penerapan direct-to-plane dengan EGL.

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
ms_my: Guna AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
ms_my: Benarkan pilihan ini untuk guna pemecutan perkakasan untuk kodeks AV1. Jika dilumpuhkan CPU akan digunakan sebagai ganti.

[ctx: #13505]
en: Resample quality
ms_my: Kualiti sampel semula

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
ms_my: Rendah (pantas)

[ctx: #13507]
en: Medium
ms_my: Sederhana

[ctx: #13508]
en: High
ms_my: Tinggi

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
ms_my: Benar-benar tinggi (perlahan)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
ms_my: Segerak main balik dengan paparan

[ctx: #13511]
en: Choose art
ms_my: Pilih karya seni

[ctx: #13512]
en: Current art
ms_my: Karya seni semasa

[ctx: #13513]
en: Remote art
ms_my: Capaian jauh karya seni

[ctx: #13514]
en: Local art
ms_my: Karya seni tempatan

[ctx: #13515]
en: No art
ms_my: Tiada karya seni

[ctx: #13516]
note: Button to add a new type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Add art type
ms_my: Tambah jenis seni

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
ms_my: Ambang untuk pembetulan pic

[ctx: #13519]
en: Embedded art
ms_my: Seni terbenam

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
ms_my: Seni peminat terbenam

[ctx: #13521]
note: Heading for selection of a type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Choose art type
ms_my: Pilih jenis seni

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
ms_my: Lengah selepas perubahan kadar segar semula

[ctx: #13551]
en: Off
ms_my: Dimatikan

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
ms_my: {0:.1f} saat

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
ms_my: {0:.1f} saat

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
ms_my: {0:d} Minit

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
ms_my: {0:d} Minit

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
ms_my: Langkau langkah

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
ms_my: Langkau lengah

[ctx: #13600]
en: Apple Remote
ms_my: Apple remote

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
ms_my: Benarkan memulakan Kodi melalui jauh

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
ms_my: Masa lengah jujukan

[ctx: #13610]
en: Disabled
ms_my: Dilumpuhkan

[ctx: #13611]
en: Standard
ms_my: Piawai

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
ms_my: Ralat Apple Remote

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
ms_my: Sokongan Apple Remote tidak dapat dibenarkan.

[ctx: #14000]
en: Stack
ms_my: Tindan

[ctx: #14001]
en: Unstack
ms_my: Jangan tindan

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
ms_my: Memuat turun fail senarai main...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
ms_my: Memuat turun senarai strim...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
ms_my: Menghurai senarai strim...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
ms_my: Memuat turun senarai strim mengalami kegagalan

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
ms_my: Memua turun fail senarai main mengalami kegagalan

[ctx: #14009]
en: Games directory
ms_my: Direktori permainan

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
ms_my: Auto tukar ke berasaskan lakaran kecil

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
ms_my: Benarkan auto tukar ke paparan lakaran kecil

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
ms_my: - Guna ikon besar

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
ms_my: - Tukar berasaskan

[ctx: #14014]
en: - Percentage
ms_my: - Peratus

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
ms_my: Tiada fail dan sekurang-kurangnya satu lakaran kecil

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
ms_my: Sekurang-kurangnya satu fail dan lakaran kecil

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
ms_my: Peratus lakaran kecil

[ctx: #14018]
en: View options
ms_my: Pilihan paparan

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
ms_my: Ubah kod kawasan 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
ms_my: Ubah kod kawasan 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
ms_my: Ubah kod kawasan 3

[ctx: #14022]
en: Library
ms_my: Pustaka

[ctx: #14023]
en: No TV
ms_my: Tiada TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
ms_my: Masukkan bandar besar berhampiran

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
ms_my: Cache Video/Audio/DVD - Cakera keras

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
ms_my: Cache video - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
ms_my: Cache video - Rangkaian setempat

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
ms_my: Cache video - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
ms_my: Cache audio - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
ms_my: Cache audio - Rangkaian setempat

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
ms_my: Cache audio - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
ms_my: Cache DVD - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
ms_my: Rangkaian setempat

[ctx: #14036]
en: Services
ms_my: Perkhidmatan

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
ms_my: Cache DVD - Rangkaian setempat

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
ms_my: Tetapan rangkaian berubah

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
ms_my: Mula semula diperlukan untuk mengubah persediaan rangkaian anda. Anda mahu mulakan semula sekarang?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
ms_my: Had jalur lebar sambungan internet

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
ms_my: - Matikan ketika bermain

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
ms_my: {0:d} saat

[ctx: #14051]
en: Time format
ms_my: Format masa

[ctx: #14052]
en: Date format
ms_my: Format tarikh

[ctx: #14053]
en: GUI filters
ms_my: Penapis GUI

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
ms_my: Guna pengimbasan latar belakang

[ctx: #14056]
en: Stop scan
ms_my: Henti imbas

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
ms_my: Tidak boleh ketika mengimbas maklumat media

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
ms_my: Kesan bijian filem

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
ms_my: Gelintar lakaran kenit pada perkongsian jauh

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
ms_my: Cache jenis tidak diketahui - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
ms_my: Masukkan nama pengguna untuk

[ctx: #14063]
en: Date & time
ms_my: Tarikh & masa

[ctx: #14064]
en: Set date
ms_my: Tetapkan tarikh

[ctx: #14065]
en: Set time
ms_my: Tetapkan masa

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
ms_my: Masukkan masa dalam format 24-jam JJ:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
ms_my: Masukkan tarikh dalam format HH/BB/TTTT

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
ms_my: Masukkan alamat IP

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
ms_my: Laksana tetapan ini sekarang?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
ms_my: Laksana perubahan sekarang

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
ms_my: Benarkan penamaan dan pemadaman fail

[ctx: #14074]
en: Set timezone
ms_my: Tetapkan zon waktu

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
ms_my: Guna masa penjimatan cahaya siang

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
ms_my: Tambah ke kegemaran

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
ms_my: Buang dari kegemaran

[ctx: #14078]
en: Colours
ms_my: Warna

[ctx: #14081]
en: File lists
ms_my: Senarai fail

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
ms_my: Guna tetingkap berskrin penuh

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
ms_my: Baris gilir lagu pada pemilihan

[ctx: #14086]
en: Playback
ms_my: Main Balik

[ctx: #14087]
en: Discs
ms_my: Cakera

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
ms_my: Main DVD secara automatik

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
ms_my: Fon

[ctx: #14090]
en: International
ms_my: Antarabangsa

[ctx: #14091]
en: Character set
ms_my: Set aksara

[ctx: #14092]
en: Logging
ms_my: Pengelogan

[ctx: #14093]
en: Security
ms_my: Keselamatan

[ctx: #14094]
en: Devices
ms_my: Peranti

[ctx: #14095]
en: Power saving
ms_my: Penjimatan kuasa

[ctx: #14096]
en: Rip
ms_my: Retas

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
ms_my: Tindakan sisip CD Audio

[ctx: #14098]
en: Play
ms_my: Main

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
ms_my: Lenting cakera bila peretasan CD telah selesai

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
ms_my: Henti meretas CD

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
ms_my: Memproses

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
ms_my: Mod main balik Blu-ray

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
ms_my: Main cereka utama

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
ms_my: Tunjuk menu ringkas

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
ms_my: Unit suhu

[ctx: #14106]
en: Speed unit
ms_my: Unit kelajuan

[ctx: #14107]
en: Time format
ms_my: Format masa

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
ms_my: Guna format 12 / 24-jam

[ctx: #14109]
en: Short date format
ms_my: Format tarikh pendek

[ctx: #14110]
en: Long date format
ms_my: Format tarikh panjang

[ctx: #14111]
en: Events
ms_my: Peristiwa

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
ms_my: Benarkan pengelogan peristiwa

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
ms_my: Benarkan pemberitahuan pengelogan peristiwa

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
ms_my: Tunjuk log peristiwa

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
ms_my: Asas

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
ms_my: Maklumat

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
ms_my: Amaran

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
ms_my: Ralat

[ctx: #14119]
note: Label to show the currently active/displayed event level in the event log window
en: Level: {0:s}
ms_my: Aras: {0:s}

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
ms_my: Tunjuk aras lebih tinggi

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
ms_my: Kod wilayah Blu-ray

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
ms_my: Wilayah A

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
ms_my: Wilayah B

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
ms_my: Wilayah C

[ctx: #14126]
en: Whitelist
ms_my: Senarai Putih

[ctx: #14200]
en: Player
ms_my: Pemain

[ctx: #14201]
en: Player settings
ms_my: Tetapan pemain

[ctx: #14202]
en: Library
ms_my: Pustaka

[ctx: #14203]
en: Library settings
ms_my: Tetapan pustaka

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
ms_my: PVR & TV Langsung

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
ms_my: Tetapan PVR & TV Langsung

[ctx: #14206]
en: Interface
ms_my: Antaramuka

[ctx: #14207]
en: Interface settings
ms_my: Tetapan antaramuka

[ctx: #14208]
en: Service settings
ms_my: Tetapan perkhidmatan

[ctx: #14209]
en: System settings
ms_my: Tetapan sistem

[ctx: #14210]
en: Profile settings
ms_my: Tetapan profil

[ctx: #14212]
en: Media settings
ms_my: Tetapan media

[ctx: #14215]
en: Videos
ms_my: Video

[ctx: #14216]
en: Music
ms_my: Muzik

[ctx: #14217]
en: Pictures
ms_my: Gambar

[ctx: #14218]
en: Language
ms_my: Bahasa

[ctx: #14219]
en: Databases
ms_my: Pangkalan data

[ctx: #14220]
en: Display
ms_my: Paparan

[ctx: #14222]
en: Regional
ms_my: Wilayah

[ctx: #14223]
en: Control
ms_my: Kawalan

[ctx: #14224]
en: Startup
ms_my: Permulaan

[ctx: #14225]
en: Network Control
ms_my: Kawalan Rangkaian

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
ms_my: Urus Sumber

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
ms_my: Tetapan Permulaan

[ctx: #14230]
en: Actions
ms_my: Tindakan

[ctx: #14231]
en: Processing
ms_my: Memproses

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
ms_my: 3D Stereoskopik

[ctx: #14233]
en: Teletext
ms_my: Teleteks

[ctx: #14235]
en: Download Services
ms_my: Perkhidmatan Muat Turun

[ctx: #14236]
en: Video Library
ms_my: Pustaka Video

[ctx: #14237]
en: Music Library
ms_my: Pustaka Muzik

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
ms_my: Senarai & Paparan

[ctx: #14241]
en: Metadata
ms_my: Data meta

[ctx: #14242]
en: Videos...
ms_my: Video...

[ctx: #14243]
en: Music...
ms_my: Muzik...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
ms_my: Gambar...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
ms_my: Kemaskini pustaka ketika permulaan

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
ms_my: Sembunyi kemajuan kemaskini pustaka

[ctx: #14247]
en: Clean library
ms_my: Kosongkan pustaka

[ctx: #14248]
en: Export library
ms_my: Eksport pustaka

[ctx: #14249]
en: Import library
ms_my: Import pustaka

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
ms_my: Penyahkod Audio

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
ms_my: Passthrough Audio

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
ms_my: Tidur / Matikan

[ctx: #14256]
en: Wake
ms_my: Bangun

[ctx: #14260]
en: Debug
ms_my: Nyahpepijat

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
ms_my: Konfigur kulit...

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
ms_my: Format Unit

[ctx: #14271]
en: Region default format
ms_my: Format lalai wilayah

[ctx: #14275]
en: Application control
ms_my: Kawalan aplikasi

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
ms_my: Benarkan kawalan jauh dari aplikasi dalam sistem ini

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
ms_my: Benarkan kawalan jauh dari aplikasi dalam sistem lain

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
ms_my: Saluran

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
ms_my: Ikon

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
ms_my: Kemaskini

[ctx: #14304]
note: pvr "RDS" settings group label
en: RDS Radio
ms_my: Radio RDS

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
ms_my: {0:d} Item gagal dieksport

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
ms_my: Sumber tidak tersedia

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
ms_my: Apa yang anda mahu buat dengan item media dari {0:s}

[ctx: #15014]
en: Keep
ms_my: Kekal

[ctx: #15015]
en: Remove
ms_my: Buang

[ctx: #15016]
en: Games
ms_my: Permainan

[ctx: #15019]
en: Add
ms_my: Tambah

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
ms_my: Mod tersedia

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
ms_my: Mod aktif

[ctx: #15052]
en: Password
ms_my: Kata Laluan

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
ms_my: Kosongkan mod aktif

[ctx: #15067]
en: Close
ms_my: Tutup

[ctx: #15100]
en: Library
ms_my: Pustaka

[ctx: #15101]
en: Database
ms_my: Pangkalan data

[ctx: #15102]
en: * All albums
ms_my: * Semua album

[ctx: #15103]
en: * All artists
ms_my: * Semua artis

[ctx: #15104]
en: * All songs
ms_my: * Semua lagu

[ctx: #15105]
en: * All genres
ms_my: * Semua genre

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
ms_my: Kulit terbina-dalam

[ctx: #15107]
en: Buffering...
ms_my: Menimbal...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
ms_my: Bunyi GUI

[ctx: #15109]
en: Skin default
ms_my: Lalai Kulit

[ctx: #15110]
en: Larger font size
ms_my: Saiz fon lebih besar

[ctx: #15111]
en: Theme
ms_my: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
ms_my: Tema lalai

[ctx: #15207]
en: Connected
ms_my: Bersambung

[ctx: #15208]
en: Not connected
ms_my: Tidak bersambung

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
ms_my: Main menggunakan...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
ms_my: Guna penyegerakan A/V terlancar

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
ms_my: Sembunyi nama fail dalam paparan lakaran kecil

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
ms_my: Main dalam mod parti

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
ms_my: Lain-lain / Tidak diketahui

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
ms_my: Penyedia

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
ms_my: Laluan tidak ditemui atau tidak sah

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
ms_my: Tidak dapat sambung ke pelayan rangkaian

[ctx: #15302]
en: No servers found
ms_my: Tiada pelayan ditemui

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
ms_my: Kumpulan kerja tidak ditemui

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
ms_my: Membuka sumber laluan-berbilang

[ctx: #15311]
en: Path:
ms_my: Laluan:

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
ms_my: Simpan

[ctx: #16000]
en: General
ms_my: Am

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
ms_my: Carian internet

[ctx: #16003]
en: Player
ms_my: Pemain

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
ms_my: Main media dari cakera

[ctx: #16008]
en: Enter new title
ms_my: Masukkan tajuk baharu

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
ms_my: Masukkan nama cereka

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
ms_my: Masukkan nama profil

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
ms_my: Masukkan nama album

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
ms_my: Masukkan nama senarai main

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
ms_my: Masukkan nama fail baharu

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
ms_my: Masukkan nama folder

[ctx: #16015]
en: Enter directory
ms_my: Masukkan direktori

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
ms_my: Pilihan tersedia: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
ms_my: Masukkan rentetan gelintar

[ctx: #16018]
en: None
ms_my: Tiada

[ctx: #16019]
en: Auto select
ms_my: Auto pilih

[ctx: #16020]
en: Deinterlace
ms_my: Nyahjalin

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
ms_my: Bob - Songsang

[ctx: #16023]
en: Choose operator
ms_my: Pilih operator

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
ms_my: Membatalkan...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
ms_my: Masukkan nama artis

[ctx: #16026]
en: Playback failed
ms_my: Main balik gagal

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
ms_my: Satu atau lebih item gagal dimainkan. Periksa log untuk maklumat lanjut mengenai mesej ini.

[ctx: #16028]
en: Enter value
ms_my: Masukkan nilai

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
ms_my: Periksa log untuk maklumat lanjut mengenai mesej ini.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
ms_my: Mod parti dihenti paksa.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
ms_my: Tiada lagu sepadan di dalam pustaka.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
ms_my: Tidak dapat awalkan pangkalan data.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
ms_my: Tidak dapat buka pangkalan data.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
ms_my: Tidak dapat lagu dari pangkalan data.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
ms_my: Senarai main mod parti

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
ms_my: Nyah-jalinan (separa)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
ms_my: Video nyahjalin

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
ms_my: Kaedah nyahjalin

[ctx: #16039]
en: Off
ms_my: Mati

[ctx: #16041]
en: On
ms_my: Hidup

[ctx: #16100]
en: All videos
ms_my: Semua video

[ctx: #16101]
en: Unwatched
ms_my: Belum Ditonton

[ctx: #16102]
en: Watched
ms_my: Ditonton

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
ms_my: Tanda sebagai ditonton

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
ms_my: Tanda sebagai belum ditonton

[ctx: #16105]
en: Edit title
ms_my: Sunting tajuk

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
ms_my: Urus...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
ms_my: Sunting isih tajuk

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
ms_my: Operasi dihenti paksa

[ctx: #16201]
en: Copy failed
ms_my: Gagal salin

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
ms_my: Gagal salin sekurang-kurangnya satu fail. Periksa log untuk maklumat lanjut mengenai mesej ini.

[ctx: #16203]
en: Move failed
ms_my: Gagal alih

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
ms_my: Gagal mengalih sekurang-kurangnya satu fail. Periksa log untuk maklumat lanjut mengenai mesej ini.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
ms_my: Gagal padam

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
ms_my: Gagal memadam sekurang-kurangnya satu fail. Periksa log untuk maklumat lanjut mengenai mesej ini.

[ctx: #16296]
note: Name of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Pixelate
ms_my: Berpiksel

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
ms_my: Lancar

[ctx: #16298]
note: Description of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Shows the game's pixels without any modifications.
ms_my: Tunjuk piksel permainan tanpa apa-apa pengubahsuaian.

[ctx: #16299]
note: Description of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Removes the jagged edges of pixels by evenly fading between adjacent pixels.
ms_my: Buang pinggir piksel bergerigi dengan pemudaran sekata diantara piksel bersebelahan.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
ms_my: Kaedah penskalaan video

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
ms_my: Jiran terhampir

[ctx: #16302]
en: Bilinear
ms_my: Dwilinear

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
ms_my: Dwikiub (perisian)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
ms_my: Lanczos (perisian)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
ms_my: Sinc (perisian)

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
ms_my: VDPAU - Pengurangan Hingar

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
ms_my: VDPAU - Kejelasan

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
ms_my: Lanczos3 - Dioptimum

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
ms_my: Temporal (separa)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
ms_my: Temporal / Spatial (separa)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
ms_my: Spline36 - Dioptimumkan

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
ms_my: Perisian - Adunan

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
ms_my: VAAPI - Motion mudah suai

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
ms_my: VAAPI - Motion terpampas

[ctx: #16334]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16334
en: Bob (half)
ms_my: Bob (separa)

[ctx: #16335]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16335
en: IMX - Advanced (half)
ms_my: IMX - Lanjutan (separa)

[ctx: #16336]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16336
en: IMX - Advanced
ms_my: IMX - Lanjutan

[ctx: #16400]
en: Post-processing
ms_my: Pasca-pemprosesan

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
ms_my: Papar had masa tamat tidur

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
ms_my: {0:d} jam

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
ms_my: {0:d} hari

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
ms_my: Tukar ke saluran

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
ms_my: Pisah perkataan digelintar menggunakan AND, OR dan / atau NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
ms_my: atau guna frasa untuk mencari padanan tepat, seperti "The wizard of Oz".

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
ms_my: Cari serupa

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
ms_my: Mengimport panduan daripada klien

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
ms_my: Maklumat strim PVR

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
ms_my: Menerima peranti

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
ms_my: Status peranti

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
ms_my: Kualiti isyarat

[ctx: #19012]
note: label for PVR backend name in system information's PVR section
en: PVR backend
ms_my: Bahagian belakang PVR

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
ms_my: Tetap

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
ms_my: Penyulitan

[ctx: #19016]
note: unused?
en: PVR backend {0:d} - {1:s}
ms_my: Bahagian belakang PVR {0:d} - {1:s}

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
ms_my: Rakaman

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
ms_my: Folder dengan ikon saluran

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
ms_my: Saluran

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
ms_my: Tersembunyi

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
ms_my: Saluran TV

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
ms_my: Saluran radio

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
ms_my: Rakaman akan datang

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
ms_my: Tambah pemasa...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
ms_my: Tiada keputusan gelintar

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
ms_my: Tiada masukan panduan

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
ms_my: Saluran

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
ms_my: Sekarang

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
ms_my: Berikutnya

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
ms_my: Garis Masa

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
ms_my: Maklumat

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
ms_my: Terdapat pemasa ditetapkan untuk peristiwa ini

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
ms_my: Tunjuk kualiti isyarat

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
ms_my: Tidak disokong oleh bahagian belakang PVR.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
ms_my: Anda pasti mahu sembunyikan saluran ini?

[ctx: #19040]
en: Timers
ms_my: Pemasa

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
ms_my: Rakaman

[ctx: #19046]
en: New channel
ms_my: Saluran baharu

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
ms_my: Maklumat program

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
ms_my: Pengurus kumpulan

[ctx: #19049]
en: Show channel
ms_my: Tunjuk saluran

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
ms_my: Tunjuk saluran tampak

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
ms_my: Tunjuk saluran tersembunyi

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
ms_my: Alih saluran ke:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
ms_my: Maklumat rakaman

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
ms_my: Sembunyi saluran

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
ms_my: Tiada maklumat tersedia

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
ms_my: Pemasa baharu

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
ms_my: Pemasa dilumpuhkan

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
ms_my: Pemasa dibenarkan

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
ms_my: Henti rakaman

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
ms_my: Padam pemasa

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
ms_my: Tambah pemasa

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
ms_my: Isihan: Saluran

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
ms_my: Tetapan pemasa

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
ms_my: Ikon saluran

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
ms_my: Peristiwa ini sudah dirakam.

[ctx: #19068]
note: Label for recording settings dialog header
en: Recording settings
ms_my: Tetapan rakaman

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
ms_my: Panduan

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
ms_my: Kemaskini sela

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
ms_my: Lengah pertukaran saluran

[ctx: #19074]
en: Active
ms_my: Aktif

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
ms_my: Nama

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
ms_my: Sembunyi yang dilumpuhkan

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
ms_my: Saluran

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
ms_my: Hari dalam seminggu

[ctx: #19080]
note: used by several skins
en: Begin
ms_my: Mula

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
ms_my: Tamat

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
ms_my: Keutamaan

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
ms_my: Masa hayat

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
ms_my: Hari pertama

[ctx: #19085]
note: default for channels without a name. place holder will be filled with channel number.
en: Unknown channel {0:s}
ms_my: Saluran {0:s} tidak diketahui

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
ms_my: Tindakan rakaman segera

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
ms_my: Rakam rancangan semasa (jika data panduan tersedia)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
ms_my: Rakam bagi tempoh masa tetap (jangkamasa rakaman segera)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
ms_my: Tanya apa perlu dilakukan

[ctx: #19090]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record the next {0:d} minutes
ms_my: Merakam {0:d} minit berikutnya

[ctx: #19091]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record current show ({0:s})
ms_my: Merakam rancangan ini ({0:s})

[ctx: #19092]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record next show ({0:s})
ms_my: Merakam rancangan berikutnya ({0:s})

[ctx: #19093]
note: Instant recording summary. Expands to "Instant recording: <recording start and end times>", for example "Instant recording: 31/05/2016 from 9:00 to 11:00"
en: Instant recording: {0:s}
ms_my: Rakaman segera: {0:s}

[ctx: #19096]
note: label of a value for default epg event select action, where the action is choosen depending on whether the event is in the past, now or in the future
en: "Smart select"
ms_my: "Pilihan bijak"

[ctx: #19097]
note: label of the help text for the name edit field in PVR timer and recording settings dialog
en: Enter the name for the timer
ms_my: Masukkan nama untuk pemasa

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
ms_my: Amaran!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
ms_my: Perkhidmatan

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
ms_my: Penyedia

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
ms_my: Sila tukar ke saluran lain.

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
ms_my: Pergi ke saluran

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
ms_my: Masukkan nama folder untuk rakaman

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
ms_my: Sila pilih satu saluran

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
ms_my: pada

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
ms_my: Jatuh-balik kadar bingkai

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
ms_my: Padam rakaman ini?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
ms_my: Padam semua rakaman dalam folder ini?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
ms_my: Versi

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
ms_my: Alamat

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
ms_my: Saizcakera

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
ms_my: Gelintar saluran

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
ms_my: Tidak dapat guna fungsi PVR ketika menggelintar.

[ctx: #19119]
note: channel scan backend selection dialog text
en: On which backend do you want to search?
ms_my: Pada bahagian belakang manakah yang anda mahu gelintar?

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
ms_my: Bilangan klien

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
ms_my: Hindar ulang

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
ms_my: Pemasa ini masih merakam. Anda pasti mahu memadam pemasa ini?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
ms_my: Saluran free to air sahaja

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
ms_my: Abai pemasa semasa

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
ms_my: Abai rakaman semasa

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
ms_my: Masa mula

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
ms_my: Masa tamat

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
ms_my: Tarikh mula

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
ms_my: Tarikh tamat

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
ms_my: Tempoh minimum

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
ms_my: Tempoh maksimum

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
ms_my: Sertakan genre tidak diketahui

[ctx: #19133]
en: Search string
ms_my: Gelintar rentetan

[ctx: #19134]
en: Include description
ms_my: Sertakan keterangan

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
ms_my: Sensitif kata

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
ms_my: Saluran tidak tersedia

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
ms_my: Tiada kumpulan ditakrif. Sila cipta kumpulan dahulu

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
ms_my: Peraturan pemasa

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
ms_my: Nama kumpulan baharu

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
ms_my: Gelintar...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
ms_my: Kumpulan

[ctx: #19142]
en: Search guide
ms_my: Gelintar panduan

[ctx: #19143]
en: Group management
ms_my: Pengurusan kumpulan

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
ms_my: Tiada kumpulan ditakrif

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
ms_my: Terkumpul

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
ms_my: Kumpulan

[ctx: #19147]
note: Dialog warning text for lifetime recording setting
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
ms_my: Tetapan sepanjang hayat bagi rakaman ini sehingga {0:d} hari akan serta-merta luputkan rakaman, yang mungkin menyebabkan pemadaman serta-merta rakaman. Teruskan jua?

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
ms_my: Saluran

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
ms_my: Is

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
ms_my: Se

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
ms_my: Ra

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
ms_my: Kh

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
ms_my: Ju

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
ms_my: Ah

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
ms_my: dari

[ctx: #19157]
en: Next recording
ms_my: Rakaman berikutnya

[ctx: #19158]
en: Currently recording
ms_my: Kini dirakam

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
ms_my: dari

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
ms_my: ke

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
ms_my: bila-bila masa

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
ms_my: Rakaman aktif

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
ms_my: Rakaman

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
ms_my: Tukar

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
ms_my: Maklumat PVR

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
ms_my: Imbas ikon yang hilang

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
ms_my: Rakaman dipadam dan dipulih semula

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
ms_my: Sembunyi kotak maklumat video

[ctx: #19171]
note: pvr settings "start playback full screen" setting label
en: Switch to full screen
ms_my: Tukar ke Skrin Penuh

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
ms_my: Tempoh rakaman segera

[ctx: #19173]
note: generic label for 'Live TV channel groups' used in different places
en: TV channel groups
ms_my: Kumpulan saluran TV

[ctx: #19174]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channel groups' used in different places
en: Radio channel groups
ms_my: Kumpulan saluran radio

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
ms_my: Masa pemadatan mula lalai

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
ms_my: Masa pemadatan tamat lalai

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
ms_my: Main Balik

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
ms_my: Tunjuk maklumat saluran pilih menukar saluran

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
ms_my: Dipadam

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
ms_my: Saluran TV

[ctx: #19182]
note: pvr settings "future epg days to display" setting value
en: Future days to display
ms_my: Hari akan datang yang dipaparkan

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
ms_my: Saluran radio

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
ms_my: Rakaman dipadam

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
ms_my: Kosongkan data

[ctx: #19189]
note: message box text stating that the PVR backend forbids to record a given epg event.
en: The PVR backend does not allow to record this event.
ms_my: Bahagian belakang PVR tidak membenarkan perakaman peristiwa ini.

[ctx: #19190]
note: generic "play program" label used in different places
en: Play programme
ms_my: Main program

[ctx: #19191]
en: PVR service
ms_my: Perkhidmatan PVR

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
ms_my: Tiada bahagian belakang PVR bersambung menyokong pengimbasan saluran.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
ms_my: Teruskan?

[ctx: #19195]
note: pvr settings "delay mark last watched" setting label
en: Delay mark last watched
ms_my: Lengah tanda terakhir ditonton

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
ms_my: Tindakan spesifik klien PVR

[ctx: #19197]
note: text for "recording started on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording started on: {0:s}
ms_my: Rakaman bermula pada: {0:s}

[ctx: #19198]
note: text for "recording finished on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording finished on: {0:s}
ms_my: Rakaman selesai pada: {0:s}

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
ms_my: Pengurus saluran

[ctx: #19200]
en: Guide source:
ms_my: Sumber panduan:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
ms_my: Nama saluran:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
ms_my: Ikon saluran:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
ms_my: Sunting saluran

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
ms_my: Saluran baharu

[ctx: #19205]
en: Group management
ms_my: Pengurusan kumpulan

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
ms_my: Panduan diaktifkan:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
ms_my: Kumpulan:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
ms_my: Masukkan nama saluran baharu

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
ms_my: Bahagian belakang maya Kodi

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
ms_my: Klien

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
ms_my: Padam saluran

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
ms_my: Senarai ini mengandungi perubahan

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
ms_my: Pilih bahagian belakang

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
ms_my: Masukkan URL sah untuk saluran baharu

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
ms_my: Semua saluran radio

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
ms_my: Semua saluran TV

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
ms_my: Tampak

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
ms_my: Kumpulan tidak berkumpulan

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
ms_my: Saluran masuk

[ctx: #19222]
en: Guide
ms_my: Panduan

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
ms_my: Tiada tambahan PVR dibenarkan. Periksa tetapan anda atau log untuk maklumat lanjut.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
ms_my: Rakaman dihenti paksa

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
ms_my: Rakaman dijadualkan

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
ms_my: Rakaman bermula

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
ms_my: Rakaman selesai

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
ms_my: Pemasa dipadamkan

[ctx: #19229]
note: pvr settings "past epg days to display" setting value
en: Past days to display
ms_my: Hari lepas yang dipaparkan

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
ms_my: Halang kemaskini ketika main balik

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
ms_my: Guna tertib saluran dari bahagian belakang(s)

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
ms_my: Kosongkan keputusan gelintar

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
ms_my: Papar pemberitahuan pada kemaskini pemasa

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
ms_my: Guna nombor saluran dari bahagian belakang

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
ms_my: Pengurus PVR dimulakan

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
ms_my: Memuatkan saluran daripada klien

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
ms_my: Memuatkan pemasa daripada klien

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
ms_my: Memuatkan rakaman daripada klien

[ctx: #19240]
note: label for pvr settings client priorities control and client priorities dialog heading.
en: Client priorities
ms_my: Keutamaan klien

[ctx: #19241]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer (read-only)
en: View timer
ms_my: Lihat pemasa

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
ms_my: Sunting pemasa

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
ms_my: Sunting peraturan pemasa

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
ms_my: Masa melahu bahagian belakang

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
ms_my: Perintah bangun

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
ms_my: Bangun sebelum merakam

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
ms_my: Bangun harian

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
ms_my: Masa bangun harian (JJ:MM:SS)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
ms_my: Tapis saluran

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
ms_my: Kemaskini maklumat panduan

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
ms_my: Jadualkan kemaskini panduan untuk saluran ini?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
ms_my: Kemaskini panduan dijadualkan untuk saluran

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
ms_my: Kemaskini panduan bagi saluran mengalami kegagalan

[ctx: #19255]
note: for a timer rule, the number of child timers which are currently scheduled to record. For use in "status" fields.
en: {0:d} scheduled
ms_my: {0:d} dijadualkan

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
ms_my: Selesai

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
ms_my: Kunci saluran

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
ms_my: Buka saluran

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
ms_my: Kawalan ibubapa

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
ms_my: Buka tempoh

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
ms_my: Ubah PIN

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
ms_my: Kawalan ibubapa, Masukkan PIN:

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
ms_my: PIN salah

[ctx: #19265]
note: label for 'incorrect pin' error dialog text
en: The entered PIN was incorrect.
ms_my: Nombor PIN yang dimasukkan adalah salah.

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
ms_my: Dikunci oleh ibubapa

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
ms_my: Dikunci ibubapa:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
ms_my: Sembunyi label "Tiada maklumat tersedia"

[ctx: #19269]
note: pvr settings "Preselect playing channel in lists" control label
en: Preselect playing channel in lists
ms_my: Prapilih saluran dimainkan dalam senarai

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
ms_my: Kumpul Item

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
ms_my: Tiada tambahan PVR ditemui

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
ms_my: Panduan TV

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
ms_my: Panduan radio

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
ms_my: Amaran konflik

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
ms_my: Ralat konflik

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
ms_my: Konflik merakam

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
ms_my: Ralat semasa merakam

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
ms_my: Klien PVR

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
ms_my: Tetapan spesifik klien

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
ms_my: Sahkan pertukaran saluran dengan menekan "OK"

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
ms_my: Ikon semasa

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
ms_my: Tiada ikon

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
ms_my: Pilih ikon

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
ms_my: Layar untuk ikon

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
ms_my: Menggelintar ikon saluran

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
ms_my: Semua saluran

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
ms_my: Sembunyi kumpulan

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
ms_my: Nyahpadam

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
ms_my: Padam secara kekal

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
ms_my: Padam semua secara kekal

[ctx: #19293]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog text
en: Remove all deleted recordings from trash? This operation cannot be reverted.
ms_my: Buang semua rakaman dipadam dari tong sampah? Operasi ini tidak boleh dikembalikan.

[ctx: #19294]
note: "remove deleted recording from trash" dialog text
en: Remove this deleted recording from trash? This operation cannot be reverted.
ms_my: Buang semua rakaman dipadam dari tong sampah? Operasi ini tidak boleh dikembalikan.

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
ms_my: Padam peraturan pemasa

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
ms_my: Tiada tambahan PVR dibenarkan

[ctx: #19297]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout, used in pvr guide window
en: Vertical channels
ms_my: Saluran menegak

[ctx: #19298]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout, used in pvr guide window
en: Horizontal channels
ms_my: Saluran mengufuk

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
ms_my: Luput

[ctx: #19300]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Vertical channels, no group selector
ms_my: Saluran menegak, tanpa pemilih kumpulan

[ctx: #19301]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Horizontal channels, no group selector
ms_my: Saluran mengufuk, tanpa pemilih kumpulan

[ctx: #19302]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to record the selected programme or to switch to the current programme?
ms_my: Anda mahu rakam program terpilih atau bertukar ke program semasa?

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
ms_my: Tutup OSD saluran selepas menukar saluran

[ctx: #19304]
note: label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule (read-only)
en: View timer rule
ms_my: Lihat peraturan pemasa

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
ms_my: Penyedia

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
ms_my: Lain-lain / Tidak diketahui

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
ms_my: Cereka / Drama

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
ms_my: Detektif / Ngeri

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
ms_my: Pengembaraan / Barat / Perang

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
ms_my: Sains Fiksyen / Fantasi / Seram

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
ms_my: Komedi

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
ms_my: Lipur Lara / Mélodrama / Budaya Rakyat

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
ms_my: Percintaan

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
ms_my: Serius / Klasik / Keagamaan/ Filem / drama bersejarah

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
ms_my: Cereka / drama dewasa

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
ms_my: Berita / hal-hal semasa

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
ms_my: Laporan Berita / Cuaca

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
ms_my: Majalah berita

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
ms_my: Dokumentari

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
ms_my: Perbincangan / Temu Bual / Debat

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
ms_my: Rancangan / Rancangan Permainan

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
ms_my: Rancangan / Kuiz / Pertandingan Permainan

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
ms_my: Pertunjukan aneka ragam

[ctx: #19535]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Talk show
ms_my: Rancangan temu bual

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
ms_my: Sukan

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
ms_my: Peristiwa khas

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
ms_my: Majalah sukan

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
ms_my: Bola Sepak

[ctx: #19552]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Tennis / Squash
ms_my: Tenis / Skuash

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
ms_my: Sukan berpasukan

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
ms_my: Olahraga

[ctx: #19555]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Motor sport
ms_my: Sukan bermotor

[ctx: #19556]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Water sport
ms_my: Sukan air

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
ms_my: Sukan musim sejuk

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
ms_my: Sukan Berkuda

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
ms_my: Sukan seni mempertahankan diri

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
ms_my: Program Kanak-Kanak / Remaja

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
ms_my: Program kanak-kanan pra-sekolah

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
ms_my: Program hiburan untuk usia 6 hingga 14

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
ms_my: Program hiburan untuk usia 10 hingga 16

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
ms_my: Program Informasi / Pendidikan / Sekolah

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
ms_my: Kartoon / Anak Patung

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
ms_my: Muzik / Ballet / Tarian

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
ms_my: Muzik Serius / Klasik

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
ms_my: Muzik Desa / Tradisional

[ctx: #19585]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Musical / Opera
ms_my: Muzikal / Opera

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
ms_my: Seni / Budaya

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
ms_my: Seni persembahan

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
ms_my: Seni halus

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
ms_my: Agama

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
ms_my: Budaya popular / Seni tradisional

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
ms_my: Literatur

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
ms_my: Filem / Wayang

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
ms_my: Filem / video eksperimental

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
ms_my: Penyiaran / Media

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
ms_my: Media baharu

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
ms_my: Majalah Seni / Budaya

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
ms_my: Fesyen

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
ms_my: Sosial / Politik / Ekonomi

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
ms_my: Majalah / Laporan / Dokumentari

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
ms_my: Nasihat Ekonomi / Sosial

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
ms_my: Individu berpengaruh

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
ms_my: Pendidikan / Sains / Fakta

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
ms_my: Alam / Haiwan / Persekitaran

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
ms_my: Teknologi / Sains Alami

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
ms_my: Perubatan / Fisiologi / Psikologi

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
ms_my: Negara asing / Ekspedisi

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
ms_my: Sains Sosial / Spiritual

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
ms_my: Pendidikan lanjutan

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
ms_my: Bahasa

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
ms_my: Masa Lapang / Hobi

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
ms_my: Perlancongan / Kembara

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
ms_my: Kraftangan

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
ms_my: Auto

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
ms_my: Kecergasan & kesihatan

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
ms_my: Masakan

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
ms_my: Iklan / Beli-belah

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
ms_my: Perkebunan

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
ms_my: Watak khas

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
ms_my: Bahasa asli

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
ms_my: Hitam & putih

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
ms_my: Tidak pernah disiarkan

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
ms_my: Siaran langsung

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
ms_my: Detektif / Ngeri

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
ms_my: Pengembaraan / Barat / Perang

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
ms_my: Sains Fiksyen / Fantasi / Seram

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
ms_my: Komedi

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
ms_my: Lipur Lara / Mélodrama / Budaya Rakyat

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
ms_my: Percintaan

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
ms_my: Serius / Klasik / Keagamaan/ Bersejarah

[ctx: #19684]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adult
ms_my: Dewasa

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
ms_my: Sahkan dimatikan

[ctx: #19686]
note: Label for buttons to open channel guide dialog
en: Channel guide
ms_my: Panduan saluran

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
ms_my: Main rakaman

[ctx: #19691]
note: Text for shutdown confirmation dialog.
en: PVR is currently recording '{0:s}' on channel '{1:s}'.
ms_my: PVR buat masa ini merakam '{0:s}' dalam saluran '{1:s}'.

[ctx: #19692]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR will start recording '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
ms_my: PVR akan mula merakam '{0:s}' pada saluran '{1:s}' dalam {2:s}.

[ctx: #19693]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
ms_my: Bangun harian tamat dalam tempoh {0:s}.

[ctx: #19694]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: {0:d} minutes
ms_my: {0:d} minit

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
ms_my: kira-kira seminit

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
ms_my: Matikan jua

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
ms_my: Folder muzik tersimpan

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
ms_my: Guna pemain DVD luar

[ctx: #20002]
en: External DVD player
ms_my: Pemain DVD luar

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
ms_my: Folder pelatih

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
ms_my: Folder cekupan skrin

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
ms_my: Folder senarai main

[ctx: #20007]
en: Recordings
ms_my: Rakaman

[ctx: #20008]
en: Screenshots
ms_my: Cekupan skrin

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
ms_my: Guna Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
ms_my: Senarai main muzik

[ctx: #20012]
en: Video playlists
ms_my: Senarai main video

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
ms_my: Anda mahu lancarkan permainan?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
ms_my: Isih mengikut: Senarai main

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
ms_my: Lakaran kenit jauh

[ctx: #20016]
en: Current thumb
ms_my: Lakaran kenit semasa

[ctx: #20017]
en: Local thumb
ms_my: Lakaran kenit setempat

[ctx: #20018]
en: No thumb
ms_my: Tiada lakaran kenit

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
ms_my: Pilih lakaran kenit

[ctx: #20020]
note: Name of an artwork type
en: Banner
ms_my: Sepanduk

[ctx: #20023]
en: Conflict
ms_my: Konflik

[ctx: #20024]
en: Scan new
ms_my: Imbas baharu

[ctx: #20025]
en: Scan all
ms_my: Imbas semua

[ctx: #20026]
en: Region
ms_my: Kawasan

[ctx: #20035]
en: Regional ({0:s})
ms_my: Wilayah ({0:s})

[ctx: #20037]
en: Summary
ms_my: Ringkasan

[ctx: #20038]
en: Lock music window
ms_my: Kunci tetingkap muzik

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
ms_my: Kunci tetingkap video

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
ms_my: Kunci tetingkap gambar

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
ms_my: Kunci tetingkap program & skrip

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
ms_my: Kunci pengurus fail

[ctx: #20043]
en: Lock settings
ms_my: Tetapan kunci

[ctx: #20044]
en: Start fresh
ms_my: Mula segar

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
ms_my: Masukkan kod master

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
ms_my: Biarkan kod master

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
ms_my: Mencipta profil '{0:s}'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
ms_my: Mulakan dengan tetapan segar atau salin dari lalai?

[ctx: #20049]
en: Best available
ms_my: Terbaik yang ada

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
ms_my: Auto-tukar diantara 16x9 dengan 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
ms_my: Anggap fail bertindan sebagai satu fail

[ctx: #20052]
en: Caution
ms_my: Hati-hati

[ctx: #20053]
en: Left master mode
ms_my: Mod master dibiarkan

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
ms_my: Mod master dimasuki

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
ms_my: Lakaran kenit Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
ms_my: Buang lakaran kenit

[ctx: #20058]
en: Add profile...
ms_my: Tambah profil...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
ms_my: Tanya maklumat untuk semua album

[ctx: #20060]
en: Media info
ms_my: Maklumat media

[ctx: #20061]
en: Separate
ms_my: Asing

[ctx: #20062]
en: Shares with default
ms_my: Kongsi dengan lalai

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
ms_my: Kongsi dengan lalai (baca sahaja)

[ctx: #20064]
en: Copy default
ms_my: Salin lalai

[ctx: #20065]
en: Profile picture
ms_my: Gambar profil

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
ms_my: Kunci keutamaan

[ctx: #20067]
en: Edit profile
ms_my: Sunting profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
ms_my: Kunci profil

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
ms_my: Tidak dapat cipta folder

[ctx: #20070]
en: Profile directory
ms_my: Direktori profil

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
ms_my: Mula dengan sumber media segar atau salin dari lalai?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
ms_my: Pastikan folder terpilih boleh ditulis dan nama folder baharu adalah sah

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
ms_my: Penarafan MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
ms_my: Masukkan kod kunci master

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
ms_my: Tanya kod kunci master ketika permulaan

[ctx: #20077]
en: Skin settings
ms_my: Tetapan kulit

[ctx: #20078]
en: - no link set -
ms_my: - tiada pautan ditetapkan -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
ms_my: Benarkan animasi

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
ms_my: Lumpuhkan RSS ketika muzik

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
ms_my: Benarkan butang pintasan

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
ms_my: Tunjuk program dalam menu utama

[ctx: #20083]
en: Show music information
ms_my: Tunjuk maklumat muzik

[ctx: #20084]
en: Show weather information
ms_my: Tunjuk maklumat cuaca

[ctx: #20085]
en: Show system information
ms_my: Tunjuk maklumat sistem

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
ms_my: Tunjuk ruang cakera C: E; F: yang ada

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
ms_my: Tunjuk ruang cakera E; F: G: yang ada

[ctx: #20088]
en: Weather information
ms_my: Maklumat cuaca

[ctx: #20089]
en: Drive space free
ms_my: Ruang pemacu bebas

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
ms_my: Masukkan nama perkongsian sedia ada

[ctx: #20091]
en: Lock code
ms_my: Kod kunci

[ctx: #20092]
en: Load profile
ms_my: Muat profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
ms_my: Nama profil

[ctx: #20094]
en: Media sources
ms_my: Sumber media

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
ms_my: Masukkan kod kunci profil

[ctx: #20096]
en: Login screen
ms_my: Skrin daftar masuk

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
ms_my: Mendapatkan maklumat album

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
ms_my: Mendapatkan maklumat untuk album

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
ms_my: CD atau trek tidak dapat diretas ketika sedang dimainkan

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
ms_my: Kod dan tetapan kunci master

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
ms_my: Memasukkan kod kunci master sentiasa membenarkan mod master

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
ms_my: Simpan perubahan ke dalam profil?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
ms_my: Tetapan lama ditemui. Anda mahu guna ia?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
ms_my: Sumber media lama ditemui. Anda mahu guna ia?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
ms_my: Asing (dikunci)

[ctx: #20109]
en: Zoom
ms_my: Zum

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
ms_my: Tetapan UPnP

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
ms_my: Auto-mula klien UPnP

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
ms_my: Kali daftar masuk terakhir: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
ms_my: Tidak sesekali didaftar masuk

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
ms_my: Profil {0:d} / {1:d}

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
ms_my: Daftar masuk pengguna / Pilih satu profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
ms_my: Guna kunci pada skrin daftar masuk

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
ms_my: Kod kunci tidak sah.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
ms_my: Ini memerlukan kunci master ditetapkan. Anda mahu tetapkannya sekarang?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
ms_my: Memuatkan maklumat program

[ctx: #20121]
en: Party on!
ms_my: Partilah!

[ctx: #20122]
en: True
ms_my: Benar

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
ms_my: Mencampur minuman

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
ms_my: Mengisi gelas

[ctx: #20125]
en: Logged on as
ms_my: Mendaftar masuk sebagai

[ctx: #20126]
en: Log off
ms_my: Daftar keluar

[ctx: #20129]
en: Weave
ms_my: Tenun

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
ms_my: Tenun - Songsang

[ctx: #20131]
en: Blend
ms_my: Adun

[ctx: #20132]
en: Restart video
ms_my: Mula semula video

[ctx: #20133]
en: Edit network location
ms_my: Sunting lokasi rangkaian

[ctx: #20134]
en: Remove network location
ms_my: Buang lokasi rangkaian

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
ms_my: Anda mahu imbas folder?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
ms_my: Unit ingatan

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
ms_my: Unit ingatan dilekap

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
ms_my: Tidak boleh lekap unit ingatan

[ctx: #20139]
en: In port {0:d}, slot {1:d}
ms_my: Dalam port {0:d}, slot {1:d}

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
ms_my: Kunci penyelamat skrin

[ctx: #20142]
en: Username
ms_my: Nama Pengguna

[ctx: #20143]
en: Enter password for
ms_my: Masukkan kata laluan untuk

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
ms_my: Pemasa matikan

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
ms_my: Sela dimatikan (dalam minit)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in {0:d}m
ms_my: Dimulakan, ditutup dalam tempoh {0:d}m

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
ms_my: Dimatikan dalam tempoh 30 minit

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
ms_my: Dimatikan dalam tempoh 60 minit

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
ms_my: Dimatikan dalam tempoh 120 minit

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
ms_my: Pemasa matikan suai

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
ms_my: Batalkan pemasa dimatikan

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for {0:s}
ms_my: Kunci keutamaan untuk {0:s}

[ctx: #20153]
en: Browse...
ms_my: Layar...

[ctx: #20154]
en: Summary information
ms_my: Maklumat ringkasan

[ctx: #20155]
en: Storage information
ms_my: Maklumat storan

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
ms_my: Maklumat cakera keras

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
ms_my: DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
ms_my: Maklumat rangkaian

[ctx: #20159]
en: Video information
ms_my: Maklumat video

[ctx: #20160]
en: Hardware information
ms_my: Maklumat perkakasan

[ctx: #20161]
en: Total
ms_my: Jumlah

[ctx: #20162]
en: Used
ms_my: Digunakan

[ctx: #20163]
en: of
ms_my: dari

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
ms_my: Penguncian tidak disokong

[ctx: #20165]
en: Not locked
ms_my: Tidak dikunci

[ctx: #20166]
en: Locked
ms_my: Dikunci

[ctx: #20167]
en: Frozen
ms_my: Kaku

[ctx: #20168]
en: Requires reset
ms_my: Perlu ditetap semula

[ctx: #20169]
en: Week
ms_my: Minggu

[ctx: #20170]
en: Line
ms_my: Baris

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
ms_my: Rangkaian Windows (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
ms_my: Pelayan XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
ms_my: Pelayan FTP

[ctx: #20174]
en: FTPS server
ms_my: Pelayan FTPS

[ctx: #20175]
en: UPnP server
ms_my: Pelayan UPnP

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
ms_my: Tunjuk maklumat video

[ctx: #20177]
en: Done
ms_my: OK

[ctx: #20180]
en: Symbols
ms_my: Simbol

[ctx: #20183]
en: Reload skin
ms_my: Muat semula kulit

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
ms_my: Guna gaya paparan poster untuk rancangan TV

[ctx: #20186]
en: Please wait
ms_my: Tunggu sebentar

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
ms_my: Umum kemaskini pustaka

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
ms_my: Benarkan auto-penatalan untuk plot & ulasan

[ctx: #20190]
en: Custom
ms_my: Suai

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
ms_my: Benarkan pengelogan nyahpepijat

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
ms_my: Dapatkan maklumat tambahan ketika kemaskini

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
ms_my: Penyedia lalai untuk maklumat album

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
ms_my: Penyedia lalai untuk maklumat artis

[ctx: #20195]
en: Change information provider
ms_my: Ubah penyedia maklumat

[ctx: #20196]
en: Export music library
ms_my: Eksport pustaka muzik

[ctx: #20197]
en: Import music library
ms_my: Import pustaka muzik

[ctx: #20198]
en: No artist found!
ms_my: Tiada artis ditemui!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
ms_my: Gagal memuat turun maklumat artis

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
ms_my: Utamakan maklumat atas-talian

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
ms_my: Dengan ini dibenarkan, mana-mana maklumat yang dimuat turun untuk album dan artis akan membatalkan apa jua yang anda telah tetapkan dalam tag lagu anda, seperti genre, tahun, artis lagu dan lain-lain. Berguna jika anda mempunyai pengenalpasti MusicBrainz dalam tag lagu anda.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
ms_my: Cari sarikata luar

[ctx: #20223]
en: Artist information folder
ms_my: Folder maklumat artis

[ctx: #20224]
en: Prefer online album art
ms_my: Utamakan seni album atas talian

[ctx: #20225]
note: Description of setting with label #20224 "Prefer online album art"
en: Where no local album cover exists, online art will be used. Where neither is available, cover images embedded in music files will be used
ms_my: JIka tiada kulit album setempat wujuf, seni atas talian akan digunakan. Ataupun tidak tersedia, imej kulit terbenam di dalam fail muzik akan digunakan

[ctx: #20228]
en: Use artist sortname when sorting by artist
ms_my: Guna nama isih artis ketika mengisih berdasarkan artis

[ctx: #20240]
en: Android music
ms_my: Muzik Android

[ctx: #20241]
en: Android videos
ms_my: Video Android

[ctx: #20242]
en: Android pictures
ms_my: Gambar Android

[ctx: #20243]
en: Android photos
ms_my: Gambar Android

[ctx: #20244]
en: Android apps
ms_my: Apl Android

[ctx: #20245]
en: Windows music library
ms_my: Pustaka muzik Windows

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
ms_my: Pustaka video Windows

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
ms_my: Pustaka gambar Windows

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
ms_my: Pustaka foro Windows

[ctx: #20249]
en: Windows documents
ms_my: Dokumen Windows

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
ms_my: Partilah! (video)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
ms_my: Mencampur minuman (video)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
ms_my: Mengisi gelas (video)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
ms_my: Pelayan WebDAV (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
ms_my: Pelayan WebDAV (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
ms_my: Daftar masuk dahulu, sunting profil anda

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
ms_my: Sistem Fail Rangkaian (NFS)

[ctx: #20260]
en: Secure Shell (SSH / SFTP)
ms_my: Shell Selamat (SSH / SFTP)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
ms_my: Pelayar Zeroconf

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
ms_my: Direktori pelayan sesawang (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
ms_my: Direktori pelayan sesawang (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
ms_my: Tidak boleh tulis ke folder

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
ms_my: Suapan RSS (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
ms_my: Suapan RSS (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
ms_my: DNS sekunder

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
ms_my: Pelayan DHCP:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
ms_my: Buat folder baharu

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
ms_my: Tidak diketahui atau sudah ada (dilindungi)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
ms_my: Video - Pustaka

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
ms_my: Isihan: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using {0:s}
ms_my: Mengimbas cereka menggunakan {0:s}

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using {0:s}
ms_my: Mengimbas video muzik menggunakan {0:s}

[ctx: #20319]
en: Scanning TV shows using {0:s}
ms_my: Mengimbas rancangan TV menggunakan {0:s}

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using {0:s}
ms_my: Mengimbas artis menggunakan {0:s}

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using {0:s}
ms_my: Mengimbas album menggunakan {0:s}

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
ms_my: Pilihan pengimbasan kandungan

[ctx: #20323]
en: Movie plot
ms_my: Plot cereka

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
ms_my: Main bahagian...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
ms_my: Tetap semula penentukuran

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
ms_my: Layar untuk destinasi

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
ms_my: Cereka berada dalam folder asing yang sepadan dengan tajuk cereka

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
ms_my: Guna nama folder untuk carian

[ctx: #20331]
en: File
ms_my: Fail

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
ms_my: Guna nama fail atau folder dalam carian?

[ctx: #20333]
en: Set content
ms_my: Tetapkan kandungan

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
ms_my: Cari kandungan secara rekursif?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
ms_my: Nyahkunci sumber

[ctx: #20337]
en: Actor
ms_my: Pelakon

[ctx: #20338]
en: Movie
ms_my: Cereka

[ctx: #20339]
en: Director
ms_my: Pengarah

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
ms_my: Anda mahu buang semua item di dalm laluan ini untuk pustaka anda?

[ctx: #20342]
en: Movies
ms_my: Cereka

[ctx: #20343]
en: TV shows
ms_my: Rancangan TV

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
ms_my: Direktori ini mengandungi

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
ms_my: Jalankan imbasan berautomatik

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
ms_my: Imbas secara rekursif

[ctx: #20347]
en: as
ms_my: sebagai

[ctx: #20348]
en: Directors
ms_my: Pengarah

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
ms_my: Tiada fail video ditemui dalam laluan ini!

[ctx: #20350]
note: Label for showing media rating and votes (combined), for example: "9.1 (87 votes)"
en: {0:s} ({1:s} votes)
ms_my: {0:s} ({1:s} undian)

[ctx: #20351]
en: TV show information
ms_my: Maklumat rancangan TV

[ctx: #20352]
en: Episode information
ms_my: Maklumat episod

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
ms_my: Memuatkan perincian rancangan TV

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
ms_my: Mendapatkan panduan episod

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
ms_my: Memuatkan maklumat untuk episod yang ada dalam direktori

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
ms_my: Pilih rancangan TV:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
ms_my: Masukkan nama rancangan TV

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
ms_my: Musim {0:d}

[ctx: #20359]
en: Episode
ms_my: Episod

[ctx: #20360]
en: Episodes
ms_my: Episod

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
ms_my: Memuatkan perincian episod

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
ms_my: Buang episod dari pustaka

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
ms_my: Buang rancangan TV dari pustaka

[ctx: #20364]
en: TV show
ms_my: Rancangan TV

[ctx: #20365]
en: Episode plot
ms_my: Plot episod

[ctx: #20366]
en: * All seasons
ms_my: * Semua musim

[ctx: #20367]
en: Hide watched
ms_my: Sembunyi yang ditonton

[ctx: #20368]
en: Prod code
ms_my: Kod produksi

[ctx: #20369]
en: Show information for unwatched items
ms_my: Tunjuk maklumat untuk item belum ditonton

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
ms_my: * Disembunyikan untuk menghalang pengacau *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
ms_my: Tetapkan lakaran kenit musim

[ctx: #20372]
en: Season image
ms_my: Imej musim

[ctx: #20373]
en: Season
ms_my: Musim

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
ms_my: Memuat turun maklumat cereka

[ctx: #20375]
en: Unassign content
ms_my: Kandungan belum diumpuk

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
ms_my: Tajuk asal

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
ms_my: Segar semula maklumat rancangan TV

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
ms_my: Segar semula maklumat untuk semua episod?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
ms_my: Folder terpilih mengandungi satu rancangan TV

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
ms_my: Asingkan folder terpilih dari imbasan

[ctx: #20381]
en: Specials
ms_my: Istimewa

[ctx: #20382]
en: Recently added
ms_my: Ditambah baru-baru ini

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
ms_my: Folder terpilih mengandungi satu video

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
ms_my: Pautan ke rancangan TV

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
ms_my: Buang pautan ke rancangan TV

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
ms_my: Cereka ditambah baru-baru ini

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
ms_my: Episod ditambah baru-baru ini

[ctx: #20388]
en: Studios
ms_my: Studio

[ctx: #20389]
en: Music videos
ms_my: Video muzik

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
ms_my: Video muzik ditambah baru-baru ini

[ctx: #20391]
en: Music video
ms_my: Video muzik

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
ms_my: Buang video muzik dari pustaka

[ctx: #20393]
en: Music video information
ms_my: Maklumat video muzik

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
ms_my: Memuatkan maklumat video muzik

[ctx: #20395]
en: Mixed
ms_my: Bercampur

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
ms_my: Pergi ke album mengikut artis

[ctx: #20397]
en: Go to album
ms_my: Album

[ctx: #20398]
en: Play song
ms_my: Main lagu

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
ms_my: Pergi ke video muzik melalui album

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
ms_my: Pergi ke video muzik mengikut artis

[ctx: #20401]
en: Play music video
ms_my: Main video muzik

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
ms_my: Muat turun lakaran kenit pelakon

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
ms_my: Tetapkan lakaran kenit pelakon

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
ms_my: Buang tanda buku

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
ms_my: Buang tanda buku episod

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
ms_my: Tetapkan tanda buku episod

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
ms_my: Tetapan penyedia maklumat

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
ms_my: Memuatkan maklumat video muzik

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
ms_my: Memuat turun maklumat rancangan TV

[ctx: #20410]
en: Trailer
ms_my: Treler

[ctx: #20411]
en: Flatten
ms_my: Ratakan

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
ms_my: Ratakan musim rancangan TV

[ctx: #20413]
en: Get fanart
ms_my: Dapatkan seni peminat

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
ms_my: Tunjuk seni peminat dalam pustaka video dan muzik

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
ms_my: Mengimbas kandungan baharu

[ctx: #20416]
en: First aired
ms_my: Pertama keudara

[ctx: #20417]
en: Writer
ms_my: Penulis

[ctx: #20418]
en: Writers
ms_my: Penulis

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
ms_my: Ganti nama fail dengan tajuk pustaka

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
ms_my: Tidak sesekali

[ctx: #20421]
en: If only one season
ms_my: Jika hanya satu musim

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
ms_my: Sentiasa

[ctx: #20423]
en: Has trailer
ms_my: Mempunyai treler

[ctx: #20424]
en: False
ms_my: Palsu

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
ms_my: Paparan slaid seni peminat

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
ms_my: Eksport ke satu fail atau asing fail per masukan?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
ms_my: Pilih jenis peraturan

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
ms_my: Satu fail

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
ms_my: Asing

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
ms_my: Eksport lakaran kenit dan seni peminat?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
ms_my: Tulis-ganti fail lama?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
ms_my: Asingkan laluan dari kemaskini pustaka

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
ms_my: Ekstrak maklumat video dari fail

[ctx: #20434]
en: Sets
ms_my: Set

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
ms_my: Gabung item video terpisah

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
ms_my: Eksport lakaran kenit pelakon?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
ms_my: Pilih seni peminat

[ctx: #20438]
en: Local fanart
ms_my: Seni peminat setempat

[ctx: #20439]
en: No fanart
ms_my: Tiada seni peminat

[ctx: #20440]
en: Current fanart
ms_my: Seni peminat semasa

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
ms_my: Seni peminat jauh

[ctx: #20442]
en: Change content
ms_my: Ubah kandungan

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
ms_my: Anda mahu segar semula maklumat untuk semua item di dalam laluan ini?

[ctx: #20444]
en: Add to library
ms_my: Tambah ke pustaka

[ctx: #20445]
note: Name of an artwork type
en: Fanart
ms_my: Hasil Seni Peminat

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
ms_my: Maklumat tersimpan secara setempat ditemui. Abai dan segar semula dari Internet?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
ms_my: Anda mahu tambah media dari sumber ini ke dalam pustaka anda?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
ms_my: Tidak dapat muat turun maklumat

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
ms_my: Tidak boleh sambung ke pelayan jauh

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
ms_my: Tidak boleh sambung ke pelayan jauh. Anda mahu teruskan pengimbasan?

[ctx: #20451]
en: Countries
ms_my: Negara

[ctx: #20452]
en: episode
ms_my: Episod

[ctx: #20453]
en: episodes
ms_my: episod

[ctx: #20454]
en: Listener
ms_my: Pendengar

[ctx: #20455]
en: Listeners
ms_my: Pendengar

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
ms_my: Hieraki rata

[ctx: #20457]
en: Movie set
ms_my: Set cereka

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
ms_my: Tunjuk set cereka

[ctx: #20459]
en: Tags
ms_my: Tag

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
ms_my: Tambah {0:s}

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
ms_my: Keluarkan {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
ms_my: Tag baharu...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '{0:s}' already exists.
ms_my: Satu tag dengan nama '{0:s}' sudah wujud.

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
ms_my: Pilih {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
ms_my: Urus set cereka

[ctx: #20466]
en: Select movie set
ms_my: Pilih set cereka

[ctx: #20467]
en: No set (remove from {0:s})
ms_my: Tiada set (buang dari{0:s})

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
ms_my: Tambah cereka ke dalam set baharu

[ctx: #20469]
en: Keep current set ({0:s})
ms_my: Kekalkan set semasa ({0:s})

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
ms_my: Sertakan set yang mengandungi satu cereka

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
ms_my: Tunjuk rancangan TV kosong

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
ms_my: Tunjuk fail dan direktori tersembunyi

[ctx: #21331]
en: New media detected
ms_my: Media baharu dikesan

[ctx: #21332]
en: Browse videos
ms_my: Layar video

[ctx: #21333]
en: Browse music
ms_my: Layar muzik

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
ms_my: Layar gambar

[ctx: #21335]
en: Browse files
ms_my: Layar fail

[ctx: #21336]
en: Connecting to: {0:s}
ms_my: Menyambung ke: {0:s}

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
ms_my: Tidak sesekali

[ctx: #21338]
en: Select version
ms_my: Pilih versi

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
ms_my: Versi {0:s}

[ctx: #21340]
en: Auto-update
ms_my: Auto-kemaskini

[ctx: #21341]
en: No updates available
ms_my: Tiada kemaskini tersedia

[ctx: #21343]
en: Use video tags
ms_my: Guna tag video

[ctx: #21345]
note: Used in AutoPlayNextItem dialogs for not categorized listItem directories
en: Uncategorized
ms_my: Tanpa Kategori

[ctx: #21358]
en: Enable UPnP support
ms_my: Benarkan sokongan UPnP

[ctx: #21359]
en: Add media share...
ms_my: Tambah perkongsian media...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
ms_my: Kongsi pustaka saya

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
ms_my: Cari pemain UPnP jauh

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
ms_my: Tanda buku dicipta

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
ms_my: Tanda buku episod dicipta

[ctx: #21364]
en: Edit media share
ms_my: Sunting perkongsian media

[ctx: #21365]
en: Remove media share
ms_my: Buang perkongsian media

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
ms_my: Folder sarikata suai

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
ms_my: Direktori sarikata cereka & alternatif

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
ms_my: Benarkan sokongan skrin sentuh dan tetikus

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
ms_my: Main bunyi GUI ketika main balik media

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
ms_my: Lakaran Kenit

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
ms_my: Paksa wilayah pemain DVD

[ctx: #21373]
en: Display
ms_my: Paparan

[ctx: #21374]
en: Video aspect
ms_my: Bidang video

[ctx: #21375]
en: Normal
ms_my: Biasa

[ctx: #21376]
en: Letterbox
ms_my: Petak Surat

[ctx: #21377]
en: Widescreen
ms_my: Skrin Lebar

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
ms_my: Benarkan 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
ms_my: Benarkan 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
ms_my: Benarkan 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
ms_my: Masukkan nama senarai main baharu

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
ms_my: Tunjuk butang "Tambah sumber"

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
ms_my: Benarkan palang tatal

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
ms_my: Jadikan penapisan ditonton sebagai togol dalam pustaka video

[ctx: #21385]
en: Open
ms_my: Buka

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
ms_my: Aras pengurusan akustik

[ctx: #21387]
en: Fast
ms_my: Pantas

[ctx: #21388]
en: Quiet
ms_my: Senyap

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
ms_my: Benarkan latar belakang suai

[ctx: #21390]
en: Power management level
ms_my: Aras pengurusan kuasa

[ctx: #21391]
en: High power
ms_my: Kuasa tinggi

[ctx: #21392]
en: Low power
ms_my: Kuasa rendah

[ctx: #21393]
en: High standby
ms_my: Sedia tinggi

[ctx: #21394]
en: Low standby
ms_my: Sedia rendah

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
ms_my: Tidak boleh cache fail lebih besar dari 4GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
ms_my: Bab

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
ms_my: Pelorek piksel kualiti tinggi v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
ms_my: Guna animasi tween

[ctx: #21400]
en: contains
ms_my: mengandungi

[ctx: #21401]
en: does not contain
ms_my: tidak mengandungi

[ctx: #21402]
en: is
ms_my: ialah

[ctx: #21403]
en: is not
ms_my: tidak

[ctx: #21404]
en: starts with
ms_my: mula dengan

[ctx: #21405]
en: ends with
ms_my: tamat dengan

[ctx: #21406]
en: greater than
ms_my: lebih besar dari

[ctx: #21407]
en: less than
ms_my: kurang dari

[ctx: #21408]
en: after
ms_my: selepas

[ctx: #21409]
en: before
ms_my: sebelum

[ctx: #21410]
en: in the last
ms_my: berada paling akhir

[ctx: #21411]
en: not in the last
ms_my: tidak berada paling akhir

[ctx: #21412]
en: Information providers
ms_my: Penyedia maklumat

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
ms_my: Penyedia lalai untuk maklumat cereka

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
ms_my: Penyedia lalai untuk maklumat rancangan TV

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
ms_my: Penyedia lalai untuk maklumat video muzik

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
ms_my: Pilih episod / musim rancangan TV belum ditonton

[ctx: #21417]
en: Settings
ms_my: Tetapan

[ctx: #21418]
en: Multilingual
ms_my: Bahasa Berbilang

[ctx: #21419]
en: No information providers present
ms_my: Tiada penyedia maklumat hadir

[ctx: #21420]
en: Value to match
ms_my: Nilai untuk dipadan

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
ms_my: Peraturan senarai main pintar

[ctx: #21422]
en: Match items where
ms_my: Lokasi item dipadan

[ctx: #21423]
en: New rule...
ms_my: Peraturan baharu...

[ctx: #21424]
en: Items must match
ms_my: Item mesti dipadankan

[ctx: #21425]
en: all of the rules
ms_my: semua peraturan

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
ms_my: satu atau lebih peraturan

[ctx: #21427]
en: Limit to
ms_my: Hadkan ke

[ctx: #21428]
en: No limit
ms_my: Tanpa had

[ctx: #21429]
en: Order by
ms_my: Tertib mengikut

[ctx: #21430]
en: ascending
ms_my: menaik

[ctx: #21431]
en: descending
ms_my: menurun

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
ms_my: Sunting senarai main pintar

[ctx: #21433]
en: Playlist name
ms_my: Nama senarai main

[ctx: #21434]
en: Find items where
ms_my: Lokasi item dicari

[ctx: #21435]
en: Edit
ms_my: Sunting

[ctx: #21436]
en: {0:d} items
ms_my: {0:d} item

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
ms_my: Senarai main pintar baharu...

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
ms_my: Pemacu {0:c}

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
ms_my: Sunting peraturan mod parti

[ctx: #21440]
en: Home folder
ms_my: Folder rumah

[ctx: #21441]
en: Watched count
ms_my: Kiraan ditonton

[ctx: #21442]
en: Episode title
ms_my: Tajuk episod

[ctx: #21443]
en: Video resolution
ms_my: Resolusi video

[ctx: #21444]
en: Audio channels
ms_my: Saluran audio

[ctx: #21445]
en: Video codec
ms_my: Kodeks video

[ctx: #21446]
en: Audio codec
ms_my: Kodeks audio

[ctx: #21447]
en: Audio language
ms_my: Bahasa audio

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
ms_my: Bahasa sarikata

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
ms_my: Kawalan jauh menghantar ketukan papan kekunci

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
ms_my: Sunting

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
ms_my: Sambungan internet diperlukan.

[ctx: #21452]
en: Get more...
ms_my: Dapatkan lagi...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
ms_my: Sistem fail root

[ctx: #21454]
en: Source too slow
ms_my: Sumber terlalu perlahan

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
ms_my: Kadar baca terlalu rendah untuk main balik berterusan

[ctx: #21456]
en: External storage
ms_my: Simpanan Luaran.

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
ms_my: Kiraan episod yang telah dilihat

[ctx: #21458]
en: Group by
ms_my: Kumpul mengikut

[ctx: #21459]
en: mixed
ms_my: bercampur

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
ms_my: Bahagian bawah video

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
ms_my: Bahagian atas video

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
ms_my: Bila memilih musim rancangan TV atau episod papar secara automatik musim atau episod pertama yang boleh ditonton.[CR][Pada masukan pertama] Item belum ditonton pertama kali hanya akan dipilih bila paparan dipilih buat kali pertama.[CR][Sentiasa] Item belum ditonton pertama kali akan dipilih setiap kali paparan dimasukkan.

[ctx: #21467]
note: Filter (media data) from float value to float value
en: {0:.1f} to {1:.1f}
ms_my: {0:.1f} ke {1:.1f}

[ctx: #21468]
note: Filter (media data) from int value to int value
en: {0:d} to {1:d}
ms_my: {0:d} ke {1:d}

[ctx: #21469]
note: Filter (media data) from string value to string value
en: {0:s} to {1:s}
ms_my: {0:s} ke {1:s}

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
ms_my: Pada masukan pertama

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
ms_my: Sertakan "Semua musim" dan "Khas"

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
ms_my: Sama ada ia atau tidak anggap item dari "Semua musim" dan "Khas" dalam pemilihan item belum ditonton.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
ms_my: Tidak juga

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
ms_my: Kedua-dua

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
ms_my: Hanya "Semua musim"

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
ms_my: Hanya "Khas"

[ctx: #21478]
en: Open
ms_my: Buka

[ctx: #21479]
en: Run
ms_my: Jalan

[ctx: #21480]
en: Use
ms_my: Guna

[ctx: #21481]
en: Audio track count
ms_my: Kiraan trek audio

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
ms_my: Kiraan trek sarikata

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
ms_my: Lihat

[ctx: #21602]
en: (External)
ms_my: (Luaran)

[ctx: #21800]
en: File name
ms_my: Nama fail

[ctx: #21801]
en: File path
ms_my: Laluan fail

[ctx: #21802]
en: File size
ms_my: Saiz fail

[ctx: #21803]
en: File date / time
ms_my: Tarikh / masa fail

[ctx: #21804]
en: Slide index
ms_my: Indeks slaid

[ctx: #21805]
en: Resolution
ms_my: Resolusi

[ctx: #21806]
en: Comment
ms_my: Ulasan

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
ms_my: Warna / H&P

[ctx: #21808]
en: JPEG process
ms_my: Proses JPEG

[ctx: #21820]
en: Date / Time
ms_my: Tarikh / Masa

[ctx: #21821]
en: Description
ms_my: Keterangan

[ctx: #21822]
en: Camera make
ms_my: Buatan kamera

[ctx: #21823]
en: Camera model
ms_my: Model kamera

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
ms_my: Ulasan EXIF

[ctx: #21826]
en: Aperture
ms_my: Membuka

[ctx: #21827]
en: Focal length
ms_my: Panjang fokus

[ctx: #21828]
en: Focus distance
ms_my: Jarak fokus

[ctx: #21829]
en: Exposure
ms_my: Dedahan

[ctx: #21830]
en: Exposure time
ms_my: Masa dedahan

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
ms_my: Bias dedahan

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
ms_my: Mod dedahan

[ctx: #21833]
en: Flash used
ms_my: Denyar digunakan

[ctx: #21834]
en: White-balance
ms_my: Imbangan-putih

[ctx: #21835]
en: Light source
ms_my: Sumber cahaya

[ctx: #21836]
en: Metering mode
ms_my: Mod pemeteran

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
ms_my: Zum Digital

[ctx: #21839]
en: CCD width
ms_my: Lebar CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
ms_my: Latitud GPS

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
ms_my: Longitud GPS

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
ms_my: Altitud GPS

[ctx: #21843]
en: Orientation
ms_my: Orientasi

[ctx: #21844]
en: XP comment
ms_my: Ulasan XP

[ctx: #21845]
note: Used in context menu
en: Scan to library
ms_my: Imbas pustaka

[ctx: #21857]
en: Sub-location
ms_my: Sub-lokasi

[ctx: #21858]
en: Image type
ms_my: Jenis imej

[ctx: #21859]
en: Time created
ms_my: Masa dicipta

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
ms_my: Kategori tambahan

[ctx: #21861]
en: Keywords
ms_my: Kata kunci

[ctx: #21862]
en: Caption
ms_my: Kapsyen

[ctx: #21863]
en: Author
ms_my: Pengarang

[ctx: #21864]
en: Headline
ms_my: Berita utama

[ctx: #21865]
en: Special instructions
ms_my: Arahan khas

[ctx: #21866]
en: Category
ms_my: Kategori

[ctx: #21867]
en: Byline
ms_my: Larik nama

[ctx: #21868]
en: Byline title
ms_my: Tajuk larik nama

[ctx: #21869]
en: Credit
ms_my: Penghargaan

[ctx: #21870]
en: Source
ms_my: Sumber

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
ms_my: Notis hakcipta

[ctx: #21872]
en: Object name
ms_my: Nama objek

[ctx: #21873]
en: City
ms_my: Bandar

[ctx: #21874]
en: State
ms_my: Kawasan

[ctx: #21875]
en: Country
ms_my: Negara

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
ms_my: Rujukan TX asal

[ctx: #21877]
en: Date created
ms_my: Tarikh dicipta

[ctx: #21878]
en: Urgency
ms_my: Keutamaan

[ctx: #21879]
en: Country code
ms_my: Kod negara

[ctx: #21880]
en: Reference service
ms_my: Perkhidmatan rujukan

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
ms_my: Benarkan kawalan jauh menerusi UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
ms_my: Cuba melangkau pengenalan sebelum menu DVD

[ctx: #21883]
en: Saved music
ms_my: Muzik tersimpan

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
ms_my: Tanya maklumat untuk semua artis

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
ms_my: Memuat turun maklumat album

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
ms_my: Memuat turun maklumat artis

[ctx: #21887]
en: Biography
ms_my: Biografi

[ctx: #21888]
en: Discography
ms_my: Diskografi

[ctx: #21889]
en: Searching artist
ms_my: Menggelintar artis

[ctx: #21890]
en: Select artist
ms_my: Pilih artis

[ctx: #21891]
en: Artist information
ms_my: Maklumat artis

[ctx: #21892]
en: Instruments
ms_my: Instrumen

[ctx: #21893]
en: Born
ms_my: Lahir

[ctx: #21894]
en: Formed
ms_my: Ditubuhkan

[ctx: #21895]
en: Themes
ms_my: Tema

[ctx: #21896]
en: Disbanded
ms_my: Dibubar

[ctx: #21897]
en: Died
ms_my: Meninggal

[ctx: #21898]
en: Years active
ms_my: Tahun aktif

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
ms_my: Lahir / Ditubuhkan

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
ms_my: Kemaskini pustaka ketika permulaan

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
ms_my: Sembunyi kemajuan kemaskini pustaka

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
ms_my: Akhiran DNS

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
ms_my: Dilengah sebanyak: {0:2.3f}s

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
ms_my: Kehadapan sebanyak: {0:2.3f}s

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
ms_my: Ofset sarikata

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
ms_my: Vendor OpenGL:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
ms_my: Penerap OpenGL:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
ms_my: Versi OpenGL:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
ms_my: Suhu GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
ms_my: Suhu CPU:

[ctx: #22012]
en: Total memory
ms_my: Jumlah ingatan

[ctx: #22013]
en: Profile data
ms_my: Data profil

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
ms_my: Malapkan jika dijeda ketika main balik video

[ctx: #22015]
en: All recordings
ms_my: Semua rakaman

[ctx: #22016]
en: By title
ms_my: Mengikut tajuk

[ctx: #22017]
en: By group
ms_my: Mengikut kumpulan

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
ms_my: Rakaman mengikut tajuk

[ctx: #22020]
en: Guide
ms_my: Panduan

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
ms_my: Minimumkan palang hitam

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
ms_my: Tunjuk fail video dalam senarai

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
ms_my: Versi Direct3D:

[ctx: #22030]
en: Font
ms_my: Fon

[ctx: #22031]
en: Size
ms_my: Saiz

[ctx: #22032]
en: Colours
ms_my: Warna

[ctx: #22033]
en: Charset
ms_my: Set aksara

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
ms_my: Sambung semula

[ctx: #22079]
en: Default select action
ms_my: Tindakan pilih lalai

[ctx: #22080]
en: Choose
ms_my: Pilih

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
ms_my: Tunjuk maklumat

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
ms_my: Lagi...

[ctx: #22083]
en: Play all
ms_my: Main semua

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
ms_my: Teleteks tidak tersedia

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
ms_my: Aktifkan teleteks

[ctx: #23051]
note: Label for disc stack part and number
en: Part {0:d}
ms_my: Bahagian {0:d}

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
ms_my: Menimbal {0:d} bait

[ctx: #23053]
en: Stopping
ms_my: Menghentikan

[ctx: #23054]
en: Running
ms_my: Berjalan

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
ms_my: Skala teleteks menjadi 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
ms_my: Pemain luar aktif

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
ms_my: Klik "OK" untuk tamatkan pemain

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
ms_my: Klik "OK" bila main balik telah tamat

[ctx: #24000]
en: Add-on
ms_my: Tambahan

[ctx: #24001]
en: Add-ons
ms_my: Tambahan

[ctx: #24002]
en: Add-on options
ms_my: Pilihan tambahan

[ctx: #24003]
en: Add-on information
ms_my: Maklumat tambahan

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
ms_my: Dikemaskini baru-baru ini

[ctx: #24005]
en: Media sources
ms_my: Sumber media

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
ms_my: Bunyi GUI

[ctx: #24007]
en: Movie information
ms_my: Maklumat cereka

[ctx: #24008]
en: Screensaver
ms_my: Penyelamat skrin

[ctx: #24009]
en: Script
ms_my: Skrip

[ctx: #24010]
en: Visualisation
ms_my: Pengvisualan

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
ms_my: Repositori tambahan

[ctx: #24012]
en: Subtitles
ms_my: Sarikata

[ctx: #24013]
en: Lyrics
ms_my: Lirik

[ctx: #24014]
en: TV information
ms_my: Maklumat TV

[ctx: #24015]
en: Music video information
ms_my: Maklumat video muzik

[ctx: #24016]
en: Album information
ms_my: Maklumat album

[ctx: #24017]
en: Artist information
ms_my: Maklumat artis

[ctx: #24018]
en: Services
ms_my: Perkhidmatan

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
ms_my: Klien PVR

[ctx: #24020]
en: Configure
ms_my: Konfigur

[ctx: #24021]
en: Disable
ms_my: Dilumpuhkan

[ctx: #24022]
en: Enable
ms_my: Dibenarkan

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
ms_my: Dilumpuhkan

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
ms_my: Tambahan dilumpuhkan

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
ms_my: Menu konteks

[ctx: #24026]
en: Languages
ms_my: Bahasa

[ctx: #24027]
en: Weather
ms_my: Cuaca

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
ms_my: Weather.com (piawai)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
ms_my: Servis untuk informasi cuaca

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
ms_my: Tambahan ini tidak boleh dikonfigur

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
ms_my: Ralat memuatkan tetapan

[ctx: #24032]
en: All add-ons
ms_my: Semua tambahan

[ctx: #24033]
en: Install from repository
ms_my: Pasang dari repositori

[ctx: #24034]
en: Check for updates
ms_my: Semak kemaskini

[ctx: #24035]
en: Image collections
ms_my: Koleksi imej

[ctx: #24036]
en: Changelog
ms_my: Log perubahan

[ctx: #24037]
en: Uninstall
ms_my: Nyahpasang

[ctx: #24038]
en: Install
ms_my: Pasang

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
ms_my: Tambahan dilumpuhkan

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
ms_my: (Kosongkan tetapan semasa)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
ms_my: Pasang dari fail zip

[ctx: #24042]
note: Used to show on addon list the current download process
en: Downloading {0:d}%
ms_my: {0:d}% dimuat turun

[ctx: #24043]
en: Available updates
ms_my: Kemaskini tersedia

[ctx: #24044]
note: Used to show on addon list the current install process (shown after 24042)
en: Installing {0:d}%
ms_my: Memasang {0:d}%

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
ms_my: Gagal memasang tambahan dari fail zip

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
ms_my: {0:s} digunakan oleh tambahan(s) terpasang berikut

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
ms_my: Tambahan ini tidak boleh dinyahpasang

[ctx: #24048]
en: VideoPlayer InputStream
ms_my: Strim Input Pemain Video

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
ms_my: Tambahan tersedia

[ctx: #24051]
en: Version:
ms_my: Versi:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
ms_my: Penolak Tuntutan

[ctx: #24053]
en: License:
ms_my: Lesen:

[ctx: #24054]
en: What's new
ms_my: Yang terbaharu

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
ms_my: Semak kemaskini

[ctx: #24056]
note: Used in the Add-on Manager to specify last update time
en: Last updated {0:s}
ms_my: Kemaskini terakhir {0:s}

[ctx: #24057]
note: Used as a title in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing {0:s}...
ms_my: Memasang {0:s}...

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
ms_my: Memeriksa dependensi...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
ms_my: Anda mahu benarkan tambahan ini?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
ms_my: Anda mahu lumpuhkan tambahan ini?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
ms_my: Kemaskini tambahan tersedia

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
ms_my: Tambahan dibenarkan

[ctx: #24063]
en: Auto update
ms_my: Auto-kemaskini

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
ms_my: Tambahan dibenarkan

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
ms_my: Tambahan dikemaskini

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
ms_my: Batalkan muat turun tambahan?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
ms_my: Kini memuat turun tambahan

[ctx: #24068]
en: Update available
ms_my: Kemaskini tersedia

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
ms_my: Tambahan tidak dapat dimuatkan.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
ms_my: Ralat tidak diketahui telah berlaku.

[ctx: #24072]
en: Settings required
ms_my: Tetapan diperlukan

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
ms_my: Tidak dapat sambung

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
ms_my: Perlu mulakan semula

[ctx: #24075]
en: Disable
ms_my: Lumpuhkan

[ctx: #24076]
en: Add-on required
ms_my: Tambahan diperlukan

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
ms_my: Mengesahkan tambahan dimuat turun...

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
ms_my: Memuat turun tambahan...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
ms_my: Memasang dependensi tambahan...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
ms_my: Cuba sambung semula?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
ms_my: Tambahan pembantu

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
ms_my: Pustaka tambahan

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
ms_my: Pustaka maklumat

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
ms_my: Tambahan dipasang

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
ms_my: Gagal memasang dependensi

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
ms_my: Memasang tambahan...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
ms_my: Semua repositori

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
ms_my: Mula semula tambahan

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
ms_my: Kunci pengurus tambahan

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
ms_my: Tambahan ini tidak boleh dilumpuhkan

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
ms_my: Memeriksa kemaskini tambahan

[ctx: #24093]
note: Used as a text in the progress dialog when checking for add-on updates. {0:s} contains repository name
en: Checking {0:s}...
ms_my: Memeriksa {0:s}...

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
ms_my: Tambahan dilumpuhkan kerana ditanda sebagai rosak dalam repositori.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
ms_my: Cache pakej setempat

[ctx: #24096]
note: To show addon as broken over icon
en: Add-on has been marked broken in repository.
ms_my: Tambahan telah ditanda sebagai rosak dalam repositori.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
ms_my: Anda mahu lumpuh ia dalam sistem anda?

[ctx: #24098]
en: Broken
ms_my: Rosak

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
ms_my: Anda mahu tukar kepada kulit ini?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
ms_my: Untuk guna fitur ini anda mesti muat turun tambahan:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
ms_my: Anda mahu muat turun tambahan ini?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
ms_my: Tidak boleh muatkan kulit

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
ms_my: Kulit kehilangan beberapa fail

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
ms_my: Tambahan tidak serasi kerana masalah dependensi yang tidak dipenuhi.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
ms_my: Jeda ketika menggelintar sarikata

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
ms_my: Nyatakan lokasi sarikata dimuat turun patut disimpankan, lokasi yang sama dengan video atau lokasi suai.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
ms_my: Menggelintar sarikata ...

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
ms_my: {0:d} sarikata ditemui

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
ms_my: Tiada sarikata ditemui

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
ms_my: Memuat turun sarikata ...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
ms_my: Bahasa sarikata yang dimuat turun

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
ms_my: Tetapkan sarikata yang hendak diguna ketika menggelintar sarikata.[CR]Perhatian: Bukan semua perkhidmatan sarikata akan papar semua sarikata.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
ms_my: Gagal memuat turun sarikata

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
ms_my: Tiada perkhidmatan sarikata dipasang

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
ms_my: Lokasi storan sarikata

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
ms_my: Perkhidmatan rancangan TV lalai

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
ms_my: Pilih perkhidmatan yang akan digunakan sebagai lalai untuk menggelintar sarikata rancangan TV.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
ms_my: Perkhidmatan cereka lalai

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
ms_my: Pilih perkhidmatan yang akan digunakan sebagai lalai untuk menggelintar sarikata cereka.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
ms_my: Rentetan gelintar manual

[ctx: #24121]
en: Enter search string
ms_my: Masukkan rentetan gelintar

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
ms_my: Jeda video semasa ketika menggelintar sarikata dan sambung semula bila sarikata telah tersedia.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
ms_my: Disebelah video

[ctx: #24125]
en: Custom location
ms_my: Lokasi suai

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
ms_my: Auto-muat turun sarikata pertama

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
ms_my: Muat turun sarikata pertama secara automatk dari senarai keputusan gelintar

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
ms_my: Benarkan penghuraian untuk kapsyen tertutup

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
ms_my: Benarkan penghuraian CC dalam strim video. Beri sedikit beban pada CPU

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
ms_my: Anda mahu tukar kepada bahasa ini?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
ms_my: Tetapan sarikata

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
ms_my: Muat turun sarikata...

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
ms_my: Anda mahu benarkan tambahan ini?

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
ms_my: Kemaskini

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
ms_my: Lihat tambahan

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
ms_my: Lihat

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
ms_my: Tambahan dilumpuhkan

[ctx: #24142]
note: The dependency on <addon id> version <addon version> could not be satisfied.
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
ms_my: Dependensi pada {0:s} versi {1:s} tidak dipenuhi.

[ctx: #24143]
note: Installing the addon from zip file located at <path to zip file> failed due to an invalid structure.
en: Installing the add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
ms_my: Pemasangan tambahan melalui fail zip pada {0:s} gagal disebabkan struktur tidak sah.

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
ms_my: Tambahan dinyahpasang

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
ms_my: Pengimbas pustaka video

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
ms_my: Pengimbas pustaka muzik

[ctx: #24147]
note: Used as an event log description for files that failed to be processed by the library scanner Failed to scan <media type>: <filename>
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
ms_my: Gagal mengimbas {0:s}: {1:s}

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
ms_my: Tambahan tidak serasi

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
ms_my: Tambahan berikut tidak serasi dengan versi Kodi ini dan telah dilumpuhkan secara automatik: {0:s}.

[ctx: #24150]
note: Progress text on splash screen
en: Database migration in progress - please wait
ms_my: Pemindahan pangkalan data sedang berlangsung - tunggu sebentar

[ctx: #24151]
note: Progress text on splash screen
en: Add-on migration in progress - please wait
ms_my: Pemindahan tambahan sedang berlangsung - tunggu sebentar

[ctx: #24152]
note: Inform about not supported addon if tried to enable
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
ms_my: Tambahan berikut tidak serasi dengan versi Kodi ini.

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
ms_my: Biasa

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
ms_my: Rosak

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
ms_my: Tidak dapat sambung ke respositori.

[ctx: #24992]
en: System
ms_my: Sistem

[ctx: #24993]
en: Information providers
ms_my: Penyedia maklumat

[ctx: #24994]
en: Running
ms_my: Berjalan

[ctx: #24995]
en: Orphaned
ms_my: Bersendirian

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
ms_my: Urus dependensi

[ctx: #24997]
en: Look and feel
ms_my: Penampilan

[ctx: #24998]
en: My add-ons
ms_my: Tambahan saya

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
ms_my: Sembunyi yang tidak serasi

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
ms_my: Pemberitahuan

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
ms_my: Sembunyi bahasa asing

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
ms_my: Pilih dari semua tajuk ...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
ms_my: Tunjuk menu Blu-ray

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
ms_my: Mainkan tajuk utama: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
ms_my: Tajuk: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
ms_my: Pilih item main balik

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
ms_my: Bab: {0:d} - tempoh: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
ms_my: Main balik Blu-ray gagal

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
ms_my: Menu Blu-ray ini tidak disokong

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
ms_my: Bab {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
ms_my: Komersial

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
ms_my: Auto-langkau mati

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
ms_my: Auto-langkau hidup

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
ms_my: Papan kekunci QWERTY

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
ms_my: Audio passthrough digunakan

[ctx: #29803]
note: Header text for the BD-J warning dialog
en: BD-J menu error
ms_my: Ralat menu BD-J

[ctx: #29804]
note: Body text for the BD-J warning dialog
en: There was an error encountered loading Java, so BD-J menus will not be functional at this time. BD-J menus require the Java Runtime Environment so make sure this is installed and functioning on your system.
ms_my: Terdapat ralat dihadapi ketika memuatkan Java, oleh itu menu BD-J tidak akan berfungsi buat masa ini. Menu BD-J memerlukan Persekitaran Masa Jalan Java jadi pastikan ia dipasang dan berfungsi dalam sistem anda.

[ctx: #29805]
note: Body text for the encryption error kaitoast
en: This Blu-ray disc (or file) is encrypted and can't be played.
ms_my: Cakera Blu-ray ini (atau fail) disulitkan dan tidak dapat dimainkan.

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
ms_my: Maklumat RadioText Plus

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
ms_my: Kumpulan

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
ms_my: Gaya

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
ms_my: Penggubah

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
ms_my: Artis

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
ms_my: Konduktor

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
ms_my: Staf Editorial

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
ms_my: Telefon

[ctx: #29911]
note: EMail address (if present)
en: EMail
ms_my: EMel

[ctx: #29913]
note: Hotline phone (if present)
en: Hotline
ms_my: Talian Pantas

[ctx: #29914]
note: Website address (if present)
en: Website
ms_my: Laman Sesawang

[ctx: #29915]
note: General information news, in list selector (if present)
en: Info
ms_my: Maklumat

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
ms_my: Berita

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
ms_my: Berita tempatan

[ctx: #29918]
note: Sport news, in list selector (if present)
en: Sport
ms_my: Sukan

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
ms_my: Judi

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
ms_my: Stok

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
ms_my: Lain-lain

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
ms_my: Horoskop

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
ms_my: Kegemaran dewasa

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
ms_my: Temu bual bahasa Sepanyol

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
ms_my: Muzik bahasa Sepanyol

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
ms_my: Mesej nasihat Radio Trafik

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
ms_my: Mesej radio

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
ms_my: Bahasa

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
ms_my: Kolej

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
ms_my: Personaliti

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
ms_my: Awam

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
ms_my: Muzik alunan ringan

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
ms_my: Kegemaran dewasa

[ctx: #29938]
note: Program style name
en: Soft rock
ms_my: Rock ringan

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
ms_my: Temu bual

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
ms_my: Tiada jenis program

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
ms_my: Berita

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
ms_my: Hal-hal semasa

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
ms_my: Maklumat

[ctx: #29944]
note: Program style name
en: Sport
ms_my: Sukan

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
ms_my: Pendidikan

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
ms_my: Budaya

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
ms_my: Sains

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
ms_my: Pelbagai

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
ms_my: Muzik pop

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
ms_my: Muzik rock

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
ms_my: Muzik santai

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
ms_my: Klasik ringan

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
ms_my: Klasik serius

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
ms_my: Lain-lain muzik

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
ms_my: Cuaca

[ctx: #29957]
note: Program style name
en: Finance
ms_my: Kewangan

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
ms_my: Program Kanak-Kanak

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
ms_my: Hal-hal Sosial

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
ms_my: Agama

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
ms_my: Telefon-masuk

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
ms_my: Pengembaraan

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
ms_my: Santai

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
ms_my: Muzik Jazz

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
ms_my: Muzik Country

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
ms_my: Muzik Kebangsaan

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
ms_my: Muzik Zaman Dahulu

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
ms_my: Muzik Rakyat

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
ms_my: Dokumentari

[ctx: #29970]
note: Program style name
en: Alarm Test
ms_my: Ujian Penggera

[ctx: #29971]
note: Program style name
en: Alarm
ms_my: Penggera

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
ms_my: Muzik rock klasik

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
ms_my: Klasik

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
ms_my: Benarkan RDS untuk saluran radio

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
ms_my: Data RDS boleh digunakan jika hadir

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
ms_my: Nasihat mesej trafik

[ctx: #29983]
note: Help text of boolean on/off value
en: RDS informs you about traffic advisory messages
ms_my: RDS memaklumkan berkenaan mesej nasihat trafik

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
ms_my: Tingkatkan volum pada nasihat trafik

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
ms_my: Jika nasihat trafik dihantar menerusi RDS, volum ditingkatkan

[ctx: #29987]
note: Node title for music artist role, plural of #38036
en: Remixers
ms_my: Pengadun semula

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
ms_my: Penyusun

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
ms_my: Penggubah

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
ms_my: Konduktor

[ctx: #29991]
note: Node title for music artist role, plural of #38040
en: DJ Mixers
ms_my: Pengadun DJ

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
ms_my: Penulis Lirik

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
ms_my: Orkestra

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
ms_my: Peranan

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
ms_my: Kualiti treler

[ctx: #33002]
en: Stream
ms_my: Strim

[ctx: #33003]
en: Download
ms_my: Muat turun

[ctx: #33004]
en: Download & play
ms_my: Muat turun & main

[ctx: #33005]
en: Download & save
ms_my: Muat turun & simpan

[ctx: #33006]
en: Today
ms_my: Hari ini

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
ms_my: Esok

[ctx: #33008]
en: Saving
ms_my: Menyimpan

[ctx: #33009]
en: Copying
ms_my: Menyalin

[ctx: #33010]
en: Set download directory
ms_my: Tetapkan direktori muat turun

[ctx: #33011]
en: Search duration
ms_my: Tempoh gelintar

[ctx: #33012]
en: Short
ms_my: Pendek

[ctx: #33013]
en: Long
ms_my: Panjang

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
ms_my: Guna pemain DVD selain dari pemain biasa

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
ms_my: Tanya untuk muat turun sebelum memainkan video

[ctx: #33016]
en: Clips
ms_my: Klip

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
ms_my: Mula semula pemalam untuk benarkannya

[ctx: #33018]
en: Tonight
ms_my: Malam ini

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
ms_my: Malam esok

[ctx: #33020]
en: Condition
ms_my: Syarat

[ctx: #33021]
en: Precipitation
ms_my: Kerpasan

[ctx: #33022]
en: Precip
ms_my: Kerpas

[ctx: #33023]
en: Humid
ms_my: Lembab

[ctx: #33024]
en: Feels
ms_my: Rasa

[ctx: #33025]
en: Observed
ms_my: Dipantau

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
ms_my: Berlepas dari biasa

[ctx: #33027]
en: Sunrise
ms_my: Matahari terbit

[ctx: #33028]
en: Sunset
ms_my: Matahari terbenam

[ctx: #33029]
en: Details
ms_my: Perincian

[ctx: #33030]
en: Outlook
ms_my: Pandangan

[ctx: #33031]
en: Coverflow
ms_my: Aliran Kulit Hadapan

[ctx: #33032]
en: Translate text
ms_my: Terjemah teks

[ctx: #33033]
en: Map list {0:s} category
ms_my: Senarai peta kategori {0:s}

[ctx: #33034]
en: 36-hour
ms_my: 36-jam

[ctx: #33035]
en: Maps
ms_my: Peta

[ctx: #33036]
en: Hourly
ms_my: Perjam

[ctx: #33037]
en: Weekend
ms_my: Hujung minggu

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
ms_my: {0:s} hari

[ctx: #33040]
note: Used in the media source dialog. Will result in "HDHomerun Devices"
en: {0:s} devices
ms_my: {0:s} peranti

[ctx: #33049]
en: Alert
ms_my: Amaran

[ctx: #33050]
en: Alerts
ms_my: Amaran

[ctx: #33051]
en: Choose your
ms_my: Pilih

[ctx: #33052]
en: Check
ms_my: Semak

[ctx: #33053]
en: Configure the
ms_my: Konfigur

[ctx: #33054]
en: Seasons
ms_my: Musim

[ctx: #33055]
en: Use your
ms_my: Guna

[ctx: #33056]
en: Watch your
ms_my: Tonton

[ctx: #33057]
en: Listen to
ms_my: Dengar

[ctx: #33058]
en: View your
ms_my: Lihat

[ctx: #33059]
en: Configure the
ms_my: Konfigur

[ctx: #33060]
en: Power
ms_my: Kuasa

[ctx: #33062]
en: Play the
ms_my: Main

[ctx: #33063]
en: Options
ms_my: Pilihan

[ctx: #33065]
en: Editor
ms_my: Penyunting

[ctx: #33066]
en: About your
ms_my: Perihal

[ctx: #33067]
en: Star rating
ms_my: Penarafan bintang

[ctx: #33068]
en: Background
ms_my: Latar Belakang

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
ms_my: Latar belakang

[ctx: #33070]
en: Custom background
ms_my: Latar belakang suai

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
ms_my: Latar belakang suai

[ctx: #33072]
en: View readme
ms_my: Lihat readme

[ctx: #33073]
en: View changelog
ms_my: Lihat log perubahan

[ctx: #33077]
en: No data found!
ms_my: Tiada data ditemui!

[ctx: #33078]
en: Next page
ms_my: Halaman berikutnya

[ctx: #33079]
en: Love
ms_my: Suka

[ctx: #33080]
en: Hate
ms_my: Tidak Suka

[ctx: #33082]
en: Path to script
ms_my: Laluan ke skrip

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
ms_my: Benarkan butang skrip suai

[ctx: #33084]
en: Auto login
ms_my: Auto daftar masuk

[ctx: #33100]
en: Failed to start
ms_my: Gagal dimulakan

[ctx: #33101]
en: Web server
ms_my: Pelayan sesawang

[ctx: #33102]
en: Event server
ms_my: Pelayan peristiwa

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
ms_my: Pelayan komunikasi jauh

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
ms_my: Sambungan baharu dikesan

[ctx: #34003]
en: DXVA2
ms_my: DXVA

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 audio (FFmpeg M4A AAC)
ms_my: Audio MPEG-4 (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34007]
en: Windows media audio 2 (FFmpeg wmav2)
ms_my: Audio media Windows 2 (FFmpeg wmav2)

[ctx: #34100]
en: Number of channels
ms_my: Jumlah saluran

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
ms_my: Pilih kelakuan bila tiada bunyi diperlukan sama ada bunyi main balik atau GUI.[CR][Sentiasa] Isyarat tidak dengar berterusan ialah output, ini memastikan peranti audio penerimaan kekal hidup untuk mana-mana bunyi baharu, walaubagaimanapun ia juga menghalang bunyi dari aplikasi lain.[CR][1-10 Minit] Sama seperti [Sentiasa] kecuali selepas tempoh masa terpilih audio memasuki keadaan tergantung.[CR][Mati] Output audio memasuk keadaan tergantung. Perhatian: Bunyi akan terlepas dengar jika audio memasuki keadaan tergantung.

[ctx: #34112]
note: Indicates if Audio Engine should transmit noise or real silence
en: Send low volume noise
ms_my: Hantar hingar volum rendah

[ctx: #34113]
note: Description of setting with label #34112 "Send low volume noise"
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
ms_my: Untuk memastikan AVR tertentu dihidupkan kami menghantar insyarat hingar rawak tak dengar. Anda boleh lumpuhkan tetapan ini jika anda menggunakan fon kepala atau output analog.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
ms_my: Main bunyi GUI

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
ms_my: Hanya bila main balik berhenti

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
ms_my: Sentiasa

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
ms_my: Tidak sesekali

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
ms_my: Tidak dapat cari item berikutnya untuk dimainkan

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
ms_my: Tidak dapat item terdahulu untuk dimainkan

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
ms_my: Mati

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
ms_my: Hidup

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
ms_my: Gagal memulakan Zeroconf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
ms_my: Adakah perkhidmatan Apple Bonjour terpasang?. Periksa log untuk maklumat lanjut mengenai mesej ini.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
ms_my: Gagal memulakan AirPlay kerana ia memerlukan Zeroconf untuk diaktifkan.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
ms_my: Tidak boleh menghentikan Zeroconf. AirPlay dan AirTunes bergantung pada Zeroconf yang dijalankan.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
ms_my: Penerapan video

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
ms_my: Gagal mengawalkan penapis / penskala video, dijatuh-balik ke penskalaan dwilinear

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
ms_my: Gagal mengawalkan peranti audio

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
ms_my: Semak tetapan audio anda

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
ms_my: Guna gerak isyarat untuk navigasi:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
ms_my: Satu leretan jari kiri, kanan, ke atas, ke bawah untuk kursor

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
ms_my: Dua jari dileret ke kiri untuk backspace

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
ms_my: Ketukan satu jari untuk enter

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
ms_my: Satu ketukan dua jari atau satu jari ditahan untuk menukonteks

[ctx: #35000]
en: Peripherals
ms_my: Persisian

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
ms_my: Peranti HID generik

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
ms_my: Penyesuai rangkaian generik

[ctx: #35003]
en: Generic disk
ms_my: Cakera generik

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
ms_my: Tiada tetapan tersedia untuk persisian ini.

[ctx: #35005]
en: New device configured
ms_my: Peranti baharu dikonfigur

[ctx: #35006]
en: Device removed
ms_my: Peranti dibuang

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
ms_my: Peta kunci yang digunakan untuk peranti ini

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
ms_my: Peta kunci dibenarkan

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
ms_my: Jangan guna peta kunci suai untuk peranti ini

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
ms_my: Pustaka persisian

[ctx: #35011]
note: Title of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: New controller detected
ms_my: Pengawal baharu dikesan

[ctx: #35012]
note: Text of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
ms_my: Satu pengawal baharu telah dikesan. Konfigurasi boleh dibuat pada bila-bila masa di dalam "Tetapan -> Tetapan Sistem -> Input". Adakan anda mahu konfigurkannya sekarang?

[ctx: #35014]
note: Help text of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog. {0:s} - list of disabled buttons and axes
en: Some controllers have buttons and axes that interfere with mapping. Press these now to disable them:[CR]{0:s}
ms_my: Sestengah pengawal mempunyai butang dan paksi yang mengganggu pemetaan. Tekan di sini untuk mematikannya dengan segera:[CR]{0:s}

[ctx: #35015]
note: Name of a controller button, e.g. Button 1. {0:d} - button index
en: Button {0:d}
ms_my: Butang {0:d}

[ctx: #35016]
note: Name of a controller axis, e.g. Axis 2. {0:d} - axis index
en: Axis {0:d}
ms_my: Paksi {0:d}

[ctx: #35017]
note: Error dialog title when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Unable to configure controllers
ms_my: Tidak boleh konfigur pengawal

[ctx: #35018]
note: Error dialog text when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
ms_my: Konfigurasi pengawal bergantung pada tambahan yang dilumpuhkan. Anda mahu benarkannya?

[ctx: #35019]
note: Label of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog
en: Ignore input
ms_my: Abai input

[ctx: #35020]
note: Help text of the dialog to detect analog buttons on controllers. {0:s} - list of detected axes
en: Press all analog buttons now to detect them:[CR][CR]{0:s}
ms_my: Tekan semua butang analog sekarang untuk mengesannya:[CR][CR]{0:s}

[ctx: #35021]
note: Button in the controller configuration dialog to install all controller profiles
en: Get all
ms_my: Dapatkan semua

[ctx: #35022]
note: Message shown in the controller dialog when there is nothing to map, for example hubs (multitaps) have no buttons
en: Nothing to map
ms_my: Tiada apa hendak dipetakan

[ctx: #35047]
note: Name of setting to configure peripheral add-ons
en: Driver settings
ms_my: Tetapan pemacu

[ctx: #35048]
note: Description of setting with label #35047 "Driver settings"
en: View and configure peripheral add-ons.
ms_my: Lihan dan konfigur tambahan persisian

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
ms_my: Tambahan permainan

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
ms_my: Profil pengawal

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
ms_my: Uji Deruman

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
ms_my: Aktifkan motor deruman bagi semua pengawal

[ctx: #35053]
note: Setting to enable rumble for GUI notifications
en: Enable rumble for notifications
ms_my: Benarkan deruman untuk pemberitahuan

[ctx: #35054]
note: Description of setting to enable rumble for GUI notifications
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
ms_my: Aktifkan motor deruman bila pemberitahuan muncul.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
ms_my: Guna papan kekunci atau kawalan jauh untuk memilih profil pengawal. Bila dimaklumkan, tekan butang pada pengawal permainan anda yang terbaik dipadankan dengan apa yang anda lihat pada skrin. Jika anda membuat kesilapan anda boleh ulangi proses tersebut.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
ms_my: Konfigurasi Pengawal

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
ms_my: Butang

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
ms_my: Tetap semula profil pengawal

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
ms_my: Anda mahu tetapkan semula profil pengawal ini untuk semua peranti yang bersambung?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
ms_my: Semua profil pengawal yang tersedia dipasang.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
ms_my: Konfigur pengawal yang bersambung

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
ms_my: Pasangankan kawalan anda dengan pelbagai peranti input dari sistem permainan yang berlainan.

[ctx: #35071]
note: Label for buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Racing wheel
ms_my: Roda lumba

[ctx: #35072]
note: Label for paddle buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Paddles
ms_my: Padel

[ctx: #35073]
note: Label for buttons that appear on a joystick for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Joysticks
ms_my: Kayu ria

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
ms_my: Butang muka

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
ms_my: Butang bahu

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
ms_my: Pemicu

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
ms_my: Kayu analog

[ctx: #35078]
note: Setting title for left analog stick deadzone
en: Left stick deadzone
ms_my: Zon mati belah kiri

[ctx: #35079]
note: Setting title for right analog stick deadzone
en: Right stick deadzone
ms_my: Zon mati belah kanan

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
ms_my: Matikan pengawal bila keluar

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
ms_my: Matikan mana-mana pengawal yang disokong ketika keluar.

[ctx: #35090]
note: Button prompt without timeout. {0:s} - button name
en: Press {0:s}
ms_my: Tekan {0:s}

[ctx: #35091]
note: Button prompt with timeout. {0:s} - button name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Press {0:s} ({1:d})
ms_my: Tekan {0:s} ({1:d})

[ctx: #35092]
note: Analog stick up prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} up
ms_my: Alihkan {0:s} ke atas

[ctx: #35093]
note: Analog stick up prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} up ({1:d})
ms_my: Alihkan {0:s} ke atas ({1:d})

[ctx: #35094]
note: Analog stick down prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} down
ms_my: Alihkan {0:s} ke bawah

[ctx: #35095]
note: Analog stick down prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} down ({1:d})
ms_my: Alihkan {0:s} ke bawah ({1:d})

[ctx: #35096]
note: Analog stick right prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} right
ms_my: Alihkan {0:s} ke kanan

[ctx: #35097]
note: Analog stick right prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} right ({1:d})
ms_my: Alihkan {0:s} ke kanan ({1:d})

[ctx: #35098]
note: Analog stick left prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} left
ms_my: Alihkan {0:s} ke kiri

[ctx: #35099]
note: Analog stick left prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} left ({1:d})
ms_my: Alihkan {0:s} ke kiri ({1:d})

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
ms_my: Butang

[ctx: #35104]
note: Label for relative mounters like the mouse pointer. Used in the controller mapping dialog.
en: Pointers
ms_my: Penuding

[ctx: #35105]
note: Heading for buttons mounted on a light gun. Used in the controller mapping dialog.
en: Light gun
ms_my: Senapan cahaya

[ctx: #35106]
note: Heading for the button that shoots the lightgun offscreen when pressed. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoot offscreen
ms_my: Tembak luar skrin

[ctx: #35107]
note: Heading for switches found on a game console, such as the Atari 2600. Used in the controller mapping dialog.
en: Console switches
ms_my: Suis konsol

[ctx: #35108]
note: Heading for buttons that control the game console hardware, such as a microphone button. Used in the controller mapping dialog.
en: Hardware buttons
ms_my: Butang perkakasan

[ctx: #35109]
note: Heading for buttons on a numeric keypad (containing 0-9, star and pound). Used in the controller mapping dialog.
en: Keypad
ms_my: Pad Kekunci

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
ms_my: Papan kekunci

[ctx: #35151]
note: Name of group in "Games -> Keyboard" for configuring keyboard players
en: Player configuration
ms_my: Konfigurasi pemain

[ctx: #35152]
note: Name of setting for enabling the keyboard during gameplay
en: Enable keyboard
ms_my: Membenarkan papan kekunci

[ctx: #35153]
note: Description of setting with label #35152 "Enable keyboard"
en: This allows the keyboard to emulate up to 8 game controllers. If disabled, the keyboard can still be used to control emulators like DOSBox which require a full keyboard.
ms_my: Ia membolehkan papan kekunci emulasikan sehingga 8 pengawal permainan. Jika dilumpuhkan, papan kekunci masih boleh digunakan untuk mengawal emulator seperti DOSBox yang mana memerlukan papan kekunci sepenuhnya.

[ctx: #35154]
note: Setting name for number of keyboard players
en: Number of keyboard players
ms_my: Nombor pemain papan kekunci

[ctx: #35155]
note: Description of settings with label #35066
en: Set the number of players using the keyboard. This is intended for devices that use keyboard drivers, but you can also see how many people fit around a keyboard!
ms_my: Tetapkan bilangan pemain menggunakan papan kekunci. Ia ditujukan untuk peranti yang menggunakan pemacu papan kekunci, tetapi anda juga tentukan berapa ramai pemain dalam satu papan kekunci!

[ctx: #35157]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 1
ms_my: Mengkonfigurasi pemain papan kekunci nombor 1

[ctx: #35158]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 2
ms_my: Mengkonfigurasi pemain papan kekunci nombor 2

[ctx: #35159]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 3
ms_my: Mengkonfigurasi pemain papan kekunci nombor 3

[ctx: #35160]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 4
ms_my: Mengkonfigurasi pemain papan kekunci nombor 4

[ctx: #35161]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 5
ms_my: Mengkonfigurasi pemain papan kekunci nombor 5

[ctx: #35162]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 6
ms_my: Mengkonfigurasi pemain papan kekunci nombor 6

[ctx: #35163]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 7
ms_my: Mengkonfigurasi pemain papan kekunci nombor 7

[ctx: #35164]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 8
ms_my: Mengkonfigurasi pemain papan kekunci nombor 8

[ctx: #35165]
note: Name of the keyboard-emulated controller in the list of peripherals
en: Keyboard player
ms_my: Pemain papan kekunci

[ctx: #35166]
note: Heading for the button that lets the user map any keyboard key. Used in the controller mapping dialog.
en: All keys
ms_my: Semua kekunci

[ctx: #35167]
note: Heading for the button that lets the user map individual keyboard keys. Used in the controller mapping dialog.
en: Single keys
ms_my: Kekunci tunggal

[ctx: #35168]
note: Name of the button that prompts you to select a key on the keyboard. Used in the controller mapping dialog.
en: Select key
ms_my: Pilih kekunci

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
ms_my: Tekan satu kekunci

[ctx: #35170]
note: Keyboard prompt with timeout. {1:d} - seconds left in prompt. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key ({1:d})
ms_my: Tekan satu kekunci ({1:d})

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
ms_my: Tetikus

[ctx: #35200]
note: This string is an early meme from the late 1990's that made fun of the poor translation in the 16-bit game Zero Wing from the late 1980's. DO NOT TRANSLATE!
en: ALL YOUR BASE ARE BELONG[CR]TO US
ms_my: SEMUA TAPAK ANDA ADALAH MILIK[CR]KAMI

[ctx: #35201]
note: Name of group in "Games -> General" for configuring gameplay
en: Gameplay
ms_my: Permainan

[ctx: #35204]
en: Enable real-time rewinding during game play, if supported. Press rewind or manually seek backwards using the seek bar.
ms_my: Benarkan mandir masa-nyata ketika permainan, jika disokong. Tekan mandir atau undur jangkau secara manual menggunakan palang jangkau.

[ctx: #35205]
en: Maximum rewind time
ms_my: Tempoh maksima gulung semula

[ctx: #35206]
en: Maximum time possible to rewind, if supported. Large rewind histories can use a lot of RAM.
ms_my: Masa maksimum yang boleh dimandir, jika disokong. Sejarah mandir besar menggunakan banyak RAM.

[ctx: #35207]
note: Description of add-on category for emulators
en: Emulators
ms_my: Emulator

[ctx: #35208]
note: Description of add-on category for standalone games
en: Standalone games
ms_my: Permainan berdiri sendiri

[ctx: #35209]
en: Game resources
ms_my: Sumber permainan

[ctx: #35210]
note: Dialog title when gameplay fails
en: Failed to play game
ms_my: Gagal memainkan permainan

[ctx: #35211]
note: Error dialog text when the game requires restricted files to play. {0:s} - emulator ID
en: This game requires the following add-on: {0:s}
ms_my: Permainan ini memerlukan tambahan berikut: {0:s}

[ctx: #35212]
note: Error dialog text when launching a game and no emulators are compatible
en: This game isn't compatible with any available emulators.
ms_my: Permainan ini tidak serasi dengan mana-mana emulator yang tersedia.

[ctx: #35213]
note: Error dialog text when launching a game and the emulator has an internal error. {0:s} - emulator name
en: The emulator "{0:s}" had an internal error.
ms_my: Emulator "{0:s}" menghadapi ralat dalaman.

[ctx: #35214]
note: Error dialog text when the game can't be played because it's not on a hard drive or partition
en: This game can only be played directly from a hard drive or partition. Compressed files must be extracted.
ms_my: Permainan ini hanya boleh dimainkan secara terus melalui pemacu keras atau sekatan. Fail termampat mesti diekstrak.

[ctx: #35215]
note: Error dialog text when libretro support is disabled
en: This game depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
ms_my: Game ini bergantung pada tambahan yang dilumpuhkan. Anda mahu benarkannya?

[ctx: #35216]
note: Description of add-on category for game support add-ons like game.libretro (the libretro wrapper)
en: Support add-ons
ms_my: Tambahan sokongan

[ctx: #35217]
note: Dialog text asking user to overwrite their savestate file
en: The savestate can only be loaded with "{0:s}". Erase savestate and continue?
ms_my: Keadaan simpan hanya boleh dimuatkan dengan "{0:s}". Padam keadaan simpan dan teruskan?

[ctx: #35218]
note: Button to erase the savestate
en: Erase savestate
ms_my: Padam keadaan simpan

[ctx: #35219]
note: Error dialog text when trying to play a game and the game's files aren't found.
en: The required files can't be found.
ms_my: Fail yang diperlukan tidak ditemui.

[ctx: #35220]
note: Description of add-on category for game providers
en: Game providers
ms_my: Penyedia permainan

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
ms_my: Keluar

[ctx: #35223]
note: Help text shown when playaing a game with missing add-on dependencies. {0:s} - list of add-ons that are missing
en: Missing: {0:s}
ms_my: Hilang: {0:s}

[ctx: #35224]
note: Label of button in the in-game menu for pausing and resuming playback
en: Pause / Resume
ms_my: Jeda / Sambung Semula

[ctx: #35225]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video filter (also called a video shader)
en: Video filter
ms_my: Penapis video

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
ms_my: Tetapan lanjutan

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
ms_my: Putaran

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
ms_my: Skrin Penuh

[ctx: #35233]
note: Label of the setting in the in-game menu for stretching the game to fit the monitor
en: Stretch mode
ms_my: Mod regang

[ctx: #35234]
note: Label of button in the in-game menu for configuring the game's controls
en: Controls
ms_my: Kawalan

[ctx: #35235]
note: Help text shown when the user first plays a game. {0:s} - Button combo to open the in-game menu
en: Press {0:s} to open the in-game menu.
ms_my: Ketik {0:s} untuk membuka menu dalam-permainan.

[ctx: #35236]
note: Additional help text shown when the user first plays a game. This will be removed in the future.
en: In this release, only controllers can be used to play games.
ms_my: Dalam keluaran ini, hanya pengawal boleh digunakan untuk main permainan.

[ctx: #35250]
en: Add games...
ms_my: Tambah game...

[ctx: #35251]
en: Add game source
ms_my: Tambah sumber game

[ctx: #35252]
en: Edit game source
ms_my: Sunting sumber game

[ctx: #35254]
en: Save the game automatically during game play, if supported. Resume playing where you left off.
ms_my: Simpan permainan secara automatik ketika main, jika disokong. Sambung semula permainan pada keadaan yang anda tinggalkan.

[ctx: #35256]
note: Error message when a game client fails to install when a game is being launched
en: Failed to install add-on.
ms_my: Gagal memasang tambahan.

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
ms_my: Dipasang

[ctx: #35258]
note: Title of the dialog to select an emulator for the current game. {0:s} - game file extension
en: Select emulator for {0:s} file
ms_my: Pilih emulator untuk fail {0:s}

[ctx: #35259]
note: Label on emulators with a savestate in the emulator selection dialog
en: Saved
ms_my: Disimpan

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
ms_my: Baharu

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
ms_my: Pelayan tidak dapat dicapai.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
ms_my: Pelayan tidak membalas dengan baik.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
ms_my: Versi pelayan tidak serasi.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
ms_my: Capaian dinafikan.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
ms_my: Menyambung ke bahagian belakang.

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
ms_my: Penyesuai CEC Pulse-Eight

[ctx: #36001]
en: Pulse-Eight Nyxboard
ms_my: Nyxboard Pulse-Eight

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
ms_my: Tukar ke perintah sisi papan kekunci

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
ms_my: Tukar ke perintah sisi jauh

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
ms_my: Tekan perintah butang "pengguna"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
ms_my: Benarkan tukar perintah sisi

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
ms_my: Tidak dapat buka penyesuai

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
ms_my: Peranti dihidupkan ketika permulaan

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
ms_my: Peranti dimatikan ketika dimatikan

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
ms_my: Biarkan peranti dalam mod sedia bila mengaktifkan penyelamat skrin

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
ms_my: Bangun peranti ketika menyahaktif penyelamat skrin

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
ms_my: Tidak dapat kesan port com CEC. Sila konfigur ia secara manual.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
ms_my: Tidak dapat awalkan penyesuai CEC. Sila semak tetapan anda.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
ms_my: Nombor port HDMI

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
ms_my: Bersambung

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
ms_my: Tidak dapat awalkan penyesuai CEC. libCEC tidak ditemui dalam sistem anda.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
ms_my: Guna tetapan bahasa TV

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
ms_my: Bersambung dengan peranti HDMI

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
ms_my: Tukar sumber ke peranti ini ketika permulaan

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
ms_my: Alamat fizikal (gantikan port HDMI)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
ms_my: Konfigurasi dikemaskini

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
ms_my: Gagal tetapkan konfigurasi baharu. Sila semak tetapan anda.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
ms_my: Hantar perintah "Sumber tidak aktif" ketika dimatikan

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
ms_my: Peranti juga diletak dalam mod sedia

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
ms_my: Peranti ini perlu diservis

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
ms_my: Abaikan

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
ms_my: Apabila TV dimatikan

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
ms_my: Sambungan hilang

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
ms_my: Pengguna ini tidak mempunyai keizinan untuk membuka penyesuai CEC

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
ms_my: Port sibuk. Hanya satu program dapat mencapai penyesuai CEC

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
ms_my: Tindakan bila menukar ke sumber lain

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
ms_my: Sambungan terjalin

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
ms_my: Sentiasa

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
ms_my: Hidup mula / henti

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
ms_my: Peranti penguat / AVR

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
ms_my: Peranti TV dan AVR (eksplisit)

[ctx: #36040]
en: Detected version of libCEC interface ({0:x}) is lower than the supported version {1:x}.
ms_my: Versi antaramuka libCEC dikesan ({0:x}) adalah lebih rendah dari vesrsi {1:x} yang disokong.

[ctx: #36041]
en: * Item folder
ms_my: Folder item *

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
ms_my: Guna julat warna terhad (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
ms_my: Bilangan penimbal yang digunakan oleh pemacu grafik

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
ms_my: Henti Main Balik

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
ms_my: Jeda Main Balik

[ctx: #36046]
en: Force AVR to wake up when Kodi is activated
ms_my: Paksa AVR untuk bangunkan bila Kodi diaktifkan

[ctx: #36047]
en: Remote button press delay before repeating (ms)
ms_my: Lengah ketik butang jauh sebelum mengulang (ms)

[ctx: #36048]
en: Remote button press repeat rate (ms)
ms_my: Kadar ulang ketik butang jauh (ms)

[ctx: #36049]
en: Remote button press release time (ms)
ms_my: Masa lepas ketik butang jauh (ms)

[ctx: #36050]
en: On start
ms_my: Ketika mula

[ctx: #36099]
en: Dithering
ms_my: Penditeran

[ctx: #36100]
en: Dither depth
ms_my: Kedalaman diter

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
ms_my: Ubah rupa dan penampilan antaramuka pengguna.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
ms_my: Kategori ini mengandungi semua tetapan berkaitan kulit.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
ms_my: Pilih kulit untuk antaramuka pengguna. Ia akan mentakrifkan rupa dan penampilan aplikasi.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
ms_my: Pilih untuk ubah tetapan spesifik kulit. Pilihan yang tersedia untuk konfigurasi bergantung pada fitur yang disediakan oleh kulit.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
ms_my: Ubah tema yang berkaitan dengan kulit terpilih anda.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
ms_my: Ubah warna kulit terpilih anda.

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
ms_my: Pilih fon yang dipapar dalam antaramuka pengguna. Set fon dikonfigur oleh kulit anda.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
ms_my: Saiz semula paparan antaramuka pengguna.

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
ms_my: Pilih tetingkap media untuk dipapar ketika permulaan.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
ms_my: Pilih atau lumpuhkan bunyi yang digunakan dalam antaramuka pengguna.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
ms_my: Matikan ini untuk membuang ticker berita RSS yang menatal.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
ms_my: Sunting suapan RSS.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
ms_my: Kategori ini mengandungi semua tetapan lokal / wilayah.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
ms_my: Pilih bahasa antaramuka pengguna.

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
ms_my: Pilih format untuk suhu, waktu dan tarikh. Pilihan tersedia bergantung pada bahasa terpilih.

[ctx: #36116]
note: Description of setting with label #14091 "Character set"
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface. This doesn't change the character set used for subtitles, for that go to Player > Language.
ms_my: Pilih set aksara manakah yang digunakan untuk memaparkan teks dalam antaramuka pengguna. Ini tidak mengubah set aksara yang digunakan untuk sarikata, oleh itu pergi ke Pemain > Bahasa.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
ms_my: Lalai pada bahasa audio terpilih jika lebih dari satu bahasa tersedia.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
ms_my: Lalai pada bahasa sarikata terpilih jika lebih dari satu bahasa tersedia.

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana senarai media dipaparkan.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
ms_my: Papar item (...) dalam senarai ketika melawat folder induk.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
ms_my: Tunjuk sambungan fail pada fail media, contohnya "You Enjoy Myself" patut ditunjuk sebagai "You Enjoy Myself.mp3".

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
ms_my: Mengabaikan beberapa token, iaitu "The", ketika operasi isih. "The Simpsons" sebagai contoh akan diisih sebagai "Simpsons".

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
ms_my: Benarkan fail dipadam dan dinamakan semula menerusi antaramuka pengguna, melalui menu konteks, iaitu tekan "C" pada papan kekunci untuk memapar menu ini.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
ms_my: Tunjuk butang tambah sumber dalam seksyen root bagi antaramuka pengguna.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
ms_my: Tunjuk fail dan direktori tersembunyi bila menyenaraikan fail.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana tambahan penyelamat skrin dikendalikan.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
ms_my: Tetapkan masa menunggu bagi mana-mana aktiviti yang muncul sebelum memaparkan penyelamat skrin..

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
ms_my: Pilih penyelamat skrin. Penyelamat skrin "Malap" akan dipaksa bila main balik video berskrin penuh dijeda atau kotak dialog aktif.

[ctx: #36131]
note: #. Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
ms_my: Pilih untuk ubah tetapan spesifik penyelamat skrin. Pilihan yang tersedia untuk konfigurasi bergantung pada fitur yang disediakan oleh tambahan penyelamat skrin.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
ms_my: Pratonton penyelamat skrin terpilih.

[ctx: #36134]
note: Description of setting with label #22014 "Use dim if paused during video playback"
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
ms_my: Malapkan paparan bila media dijeda. Tidak sah untuk mod penyelamat skrin "Malap".

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
ms_my: Seksyen yang mengandungi tetapan berkaitan dengan video dan bagaimana ia dikendalikan.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana pustaka video dikendalikan.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
ms_my: Pilih unit suhu yang digunakan untuk memaparkan suhu dalam antaramuka pengguna.

[ctx: #36141]
note: Description of setting with label #20369 "Show information for unwatched items"
en: Show information for unwatched media in the video library or hide them if not selected to prevent spoilers. Available options are 'Movie plot', 'Episode plot' and 'Episode thumb'.
ms_my: Tunjuk maklumat bagi media belum ditonton dalam pustaka video atau sembunyi ia jika tidak terpilih untuk menghindari spoiler. Pilihan tersedia adalah 'Plot Cereka', 'Plot Episod' dan 'Lakaran Kenit Episod'.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
ms_my: Pilih unit kelajuan yang digunakan untuk memaparkan kelajuan dalam antaramuka pengguna.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
ms_my: Muat turun lakaran kenit untuk pelakon dari pangkalan data atas-talian bila menambah media ke dalam pustaka.

[ctx: #36144]
note: Description of setting with label #20412 "Flatten TV show seasons"
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
ms_my: Pilih dalam situasi yang manakah anda mahu sembunyikan nod musim rancangan TV. Jika disembunyikan, pemilihan rancangan TV akan lompat terus ke paparan episod.

[ctx: #36145]
note: Description of setting with label #20458 "Group movies in sets"
en: When enabled, movies belonging to a "Movie set" are grouped together under one entry for the set in the movie library, this entry can then be opened to display the individual movies. When disabled, each movie will have its own entry in the movie library even if it belongs to a set.
ms_my: Bila dibenarkan, cereka dalam kategori "Set Cereka" dikelompok bersama-sama di bawah satu masukan untuk set dalam pustaka cereka, masukan ini boleh dibuka untuk paparkan cereka secara berasingan. Bila dilumpuhkan, setiap cereka mempunyai masukan masing-masing di dalam pustaka cereka walaupun sepatutnya berada dalam satu set.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
ms_my: Periksa fail media baharu ketika permulaan.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
ms_my: Sembunyi palang kemajuan pengimbasan pustaka ketika imbas.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
ms_my: Buang item dari pustaka anda yang tidak ditemui (sama ada dinamakan semula, dipadam, atau berada dalam storan mudah alih yang telah ditanggalkan).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
ms_my: Eksport pangkalan data pustaka video ke dalam fail XML. Ia secara pilihan menulis-ganti fail XML semasa anda.

[ctx: #36150]
note: Description of setting with label #648 "Import video library"
en: Import an XML file into the video library database.
ms_my: Import satu fail XML ke dalam pangkalan data pustaka video.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana main balik video dikendalikan.

[ctx: #36152]
note: Description of setting with label #13433 "Play next video automatically"
en: Enable automatic playback of the next file in the list for selected playlist types.
ms_my: Benarkan main balik automatik bagi fail berikutnya di dalam senarai untuk jenis senarai main terpilih.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
ms_my: Laras kaedah yang digunakan untuk proses dan paparkan video.

[ctx: #36154]
note: Description of setting with label #13435 "Enable HQ Scalers for scaling above"
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
ms_my: Guna penskala berkualiti tinggi ketika menaik-skala video sekurang-kurangnya peratusan ini. Nilai di bawah 5% tidak bermakna kerana video diproses dengan beban GPU tinggi tanpa apa-apa penambahbaikan kualiti gambar yang jelas tampak.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
ms_my: Benarkan penyahkodan perkakasan VDPAU bagi fail video, selalunya digunakan untuk grafik NVIDIA dan dalam sesetengah situasi grafik AMD.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
ms_my: Benarkan penyahkodan perkakasan VDAAPI bagi fail video, selalunya digunakan untuk grafik Intel dan dalam sesetengah situasi grafik AMD.

[ctx: #36157]
note: Description of setting with label #20470 "Use movie sets for single movies"
en: When enabled, a "Movie set" entry is used even if the movie library contains only a single movie from that set. When disabled, a "Movie set" entry is used only if the movie library contains more than one movie from that set.
ms_my: Bila dibenarkan, masukan "Set cereka" digunakan jika pustaka cereka hanya mengandungi satu cereka di dalam set tersebut. Bila dilumpuhkan, masukan "Set cereka" hanya digunakan jika pustaka cereka mengandungi lebih dari satu cereka dalam set tersebut.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
ms_my: Benarkan penyahkodan perkakasan DXVA2 untuk menyahkod fail video.

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
ms_my: Benarkan penyahkodan CrystalHD untuk menyahkod fail video.

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
ms_my: Benarkan penyahkodan perkakasan VTB untuk menyahkod fail video.

[ctx: #36161]
note: Description of setting with label #508 "Startup action"
en: Select an action Kodi will perform on startup.
ms_my: Pilih satu tindakan Kodi yang lakukan ketika permulaan.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
ms_my: Benarkan penyahkodan perkakasan VideoToolbox untuk menyahkod fail video.

[ctx: #36163]
note: Description of setting with label #20471 "Show empty TV shows"
en: Show TV shows with no episodes when browsing the video library.
ms_my: Tunjuk rancangan TV tanpa episod bila melayari pustaka video.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
ms_my: Benarkan kadar segar semula paparan yang diubah supaya ia dipadankan dengan kadar bingkai video. Tindakan ini akan menghasilkan main balik video yang lebih lancar.

[ctx: #36165]
note: Description of setting with label #13550 "Delay after change of refresh rate"
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
ms_my: Lengah tetap semula peristiwa selepas perubahan kadar segar semula

[ctx: #36166]
note: Description of setting with label #13510 "Sync playback to display"
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
ms_my: Segerakkan video dan audio untuk kadar segar semula monitor. Pemain Video tidak akan gunakan audio passthrough dalam situasi ini kerana persampelan semula mungkin diperlukan.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
ms_my: Pilih format masa yang digunakan untuk memaparkan masa dalam antaramuka pengguna.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
ms_my: Pilih sama ada hendak guna format 12 atau 24-jam untuk memaparkan masa dalam antaramuka pengguna.

[ctx: #36169]
note: Description of setting with label #13505 "Resample quality"
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
ms_my: Pilih kualiti persampelan semula bagi situasi di mana output audio perlu berada pada keadaan persampelan berbeza yang digunkan oleh sumber.[CR][Rendah] Adalah pantas dan akan mempunyai impak minimum pada sumber sistem seperti penggunaan CPU.[CR][Sederhana] & [Tinggi] Akan guna lebih sumber sistem secara progresif.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
ms_my: Regang video sehingga peratusan yang ditetapkan untuk meminimumkan palang hitam.

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
ms_my: Pilih aras zum yang mana video 4:3 dipaparkan pada paparan skrin lebar.

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
ms_my: Pilih format tarikh pendek yang digunakan untuk memaparkan tarikh dalam antaramuka pengguna.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
ms_my: Benarkan teleteks bila menonton strim TV langsung.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
ms_my: Skala teleteks kepada skala 4:3.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana senarai fail video dikendalikan.

[ctx: #36178]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
ms_my: Ekstrak maklumat data meta qseperti kodeks dan nisbah bidang dari video.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
ms_my: Bila fail diimbas ke dalam pustaka ia akan paparkan tajuk data meta selain dari nama fail.

[ctx: #36180]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract thumbnails to display in library mode.
ms_my: Ekstrak lakaran kenit untuk dipapar dalam mod pustaka.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36182]
note: Description of setting with label #20435 "Combine split video items"
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
ms_my: Gabungkan fail video bahagian-berbilang, folder DVD atau folder cereka, menjadi satu itwm dalam paparan bukan-pustaka.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
ms_my: Buang tajuk, genre, dan lain-lain nod dari paparan pustaka. Pemilihan kategori membawa anda terus ke paparan tajuk.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan bagaimana sarikata dikendalikan.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
ms_my: Tetapkan saiz fon yang digunakan untuk sarikata.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
ms_my: Tetapkan gaya fon yang digunakan untuk sarikata.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
ms_my: Tetapkan warna fon yang digunakan untuk sarikata.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
ms_my: Tetapkan set aksara fon yang digunakan untuk sarikata.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
ms_my: Tetapkan direktori suai untuk sarikata anda. Ia boleh dijadikan perkongsian fail.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana DVD, Blu-ray, & CD dikendalikan.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
ms_my: Auto-jalan video DVD bila menyisip ke dalam pemacu.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
ms_my: Paksa wilayah untuk main balik DVD.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
ms_my: Cuba melangkau pengenalan "tidak boleh dilangkau" sebelum menu DVD

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
ms_my: Pilih sumber maklumat cereka lalai. Rujuk pengurus tambahan untuk melihat pilihan.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
ms_my: Pilih sumber maklumat rancangan TV lalai. Rujuk pengurus tambahan untuk melihat pilihan.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
ms_my: Pilih sumber maklumat video muzik lalai. Rujuk pengurus tambahan untuk melihat pilihan.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
ms_my: Tetapan untuk PVR & TV Langsung.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan am untuk PVR & TV Langsung.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
ms_my: Benarkan fitur "Perakam Video Peribadi" (PVR). Ia memerlukan sekurang-kurangnya satu tambahan PVR terpasang.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
ms_my: Buka pengurus saluran, yang membolehkan pengubahsuaian tertib saluran, nama saluran, ikon dan lain-lain.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
ms_my: Arah bahagian belakang menggelintar saluran (jika disokong).

[ctx: #36210]
en: Open the client priorities dialog which allows modifying the priority for enabled PVR clients according to your personal preferences, for instance to order channels client by client. Higher value means higher priority.
ms_my: Buka dialog keutamaan klien yang membolehkan pengubahsuaian prioriti bagiklien PVR dibenarkan berdasarkan keutamaan peribadi anda, sebagai contoh untuk tertibkan klien saluran mengikut klien. Nilai lebih tinggi bermaksud prioriti lebih tinggi.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
ms_my: Papar maklumat pengaturcaraan bila menukar saluran, seperti rancangan TV semasa.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
ms_my: Buka pengurus saluran, yang membolehkan pengubahsuaian kumpulan dan saluran masing-masing mereka.

[ctx: #36214]
en: Preselect the playing channel in windows and dialogs containing channel lists. If enabled and there is a playing channel, the playing channel will be selected when opening a window or dialog containing a channel list. If disabled, the channel previously selected in a window or dialog will be selected when opening a window containing a channel list.
ms_my: Prapilih saluran dimainkan dalam tetingkap dan dialog yang mengandungi senarai saluran. Jika dibenarkan dan terdapat saluran dimainkan, saluran dimainkan akan dipilih ketika membuka satu tetingkap atau dialog yang mempunyai senarai saluran. Jika dilumpuhkan, saluran terdahulu yang dipilih dalam tetingkap atau dialog akan dipilih ketika membuka tetingkap yang mengandungi saluran senarai.

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
ms_my: Pilih format tarikh panjang yang digunakan untuk memaparkan tarikh dalam antaramuka pengguna.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
ms_my: Folder yang mana ikon saluran disimpan.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
ms_my: Imbas ikon saluran yang hilang.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan panduan pengaturcaraan elektronik (EPG).

[ctx: #36219]
en: Number of past days to show in the guide and to import from backends.
ms_my: Bilangan hari di masa lalu untuk ditunjukkan dalam panduan dan import dari bahagian belakang.

[ctx: #36220]
en: Number of future days to show in the guide and to import from backends.
ms_my: Bilangan hari di masa hadapan untuk ditunjukkan dalam panduan dan import dari bahagian belakang.

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
ms_my: Masa diantara import data panduan dari bahagian belakang.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
ms_my: Jangan import data panduan bila memainkan TV kerana untuk meminimumkan penggunaan CPU.

[ctx: #36223]
note: Description of setting with label #13438 "Allow Hardware Accelleration with DRM PRIME"
en: Enable PRIME hardware decoding of video files, used if ffmpeg PRIME hwaccel is available.
ms_my: Benarkan penyahkodan perkakasan PRIME bagi fail video, digunakan jika hwaccel PRIME ffmpeg tersedia.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
ms_my: Sembunyikan label "Tiada maklumat tersedia" bila tiada data panduan tersedia untuk sesebuah saluran.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
ms_my: Padam data panduan tercache dan import semula ia dari bahagian belakang.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan main balik PVR dan penukaran saluran.

[ctx: #36228]
note: Description of setting with label #745 "Background Colour"
en: Set the colour to be used for the subtitle background.
ms_my: Tetapkan warna yang digunakan untuk latar belakang sarikata.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
ms_my: Paparkan maklumat kualiti isyarat dalam tetingkap maklumat kodeks (jika disokong oleh tambahan dan bahagian belakang).

[ctx: #36231]
en: When flipping through channels using channel up/down buttons, channel switches must be confirmed using the OK button.
ms_my: Bila mengimbas melalui saluran menggunakan butang naik/turun saluran, pertukaran saluran mesti disahkan menggunakan butang OK.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
ms_my: Bila menekan saluran ke atas dan ke bawah, pertukaran saluran sebenar dilengahkan, membolehkan pengguna kalih ke nombor saluran tanpa menunggu setiap pertukaran saluran.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
ms_my: Jangkamasa rakaman segera bila menekan butang rakam. Nilai ini akan digunakan jika "Tindakan rakaman segera" ditetapkan pada "Rakam dalam tempoh masa yang tetap"

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
ms_my: Tutup kawalan paparan skrin selepas menukar saluran.

[ctx: #36236]
en: If set to a value greater than zero last watched time of channels will be stored the given amount of time after start of channel playback. Otherwise the last watched time will be stored immediately at start of channel playback.
ms_my: Jika tetapkan ke nilai lebih besar dari sifar masa tontonan saluran terakhir akan disimpan dalam amaun masa diberikan selepas memulakan main balik saluran. Jika tidak, masa tontonan terakhir akan disimpan serta-merta pada permulaan main balik saluran.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
ms_my: Masa tambahan untuk merakam sebelum masa mula terjadual untuk membolehkan sedikit perubahan siaran. Tidak disokong oleh semua tambahan dan bahagian belakang.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
ms_my: Masa tambahan untuk merakam selepas masa mula terjadual untuk membolehkan sedikit perubahan siaran. Tidak disokong oleh semua tambahan dan bahagian belakang.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
ms_my: Papar pemberitahuan bila pemasa ditambah, selesai atau dibuang oleh bahagian belakang.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan pengurusan kuasa PVR, seperti bila hendak bangunkan pelayan bahagian belakang PVR.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
ms_my: Lakukan perintah bangun di bawah bila keluar dari aplikasi ini atau pergi ke mod hibernasi. Setem masa rakaman terjadual berikutnya dilepasi sebagai parameter.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
ms_my: Perintah tidak akan dilakukan bila rakaman akan bermula dalam tempoh had tamat masa ini.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
ms_my: Perintah untuk lakukan (cmd [timestamp]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
ms_my: Masa untuk ditolak dari masa mula rakaman terjadual berikutnya.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
ms_my: Lakukan perintah bangun setiap hari pada masa yang diberikan.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
ms_my: Bila hendak melakukan perintah bangun harian.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan kawalan penjaga, jika pelayan bahagian belakang PVR menyokong kawalan penjaga.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
ms_my: Tanya kod pin untuk mencapai saluran dikunci oleh penjaga. Saluran ditanda sebagai terkunci dalam penyunting saluran pada tab am. Saluran dikunci penjaga tidak dapat dimainkan atau dirakam tanpa memasukkan kod pin, dan maklumat panduan saluran tersebut disembunyikan.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
ms_my: Masukkan kod pin baharu untuk membuka saluran dikunci penjaga.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
ms_my: Tanya kod pin sekali lagi bila cuba mencapai saluran dikunci penjaga dan kod tidak ditanya dalam tempoh ini.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan secara khusus bahagian belakang PVR anda, jika disokong oleh tambahan dan bahagian belakang PVR.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
ms_my: Pilihan ini akan memaparkan mana-mana tetapan khusus untuk bahagian belakang anda, jika disokong oleh tambahan dan bahagian belakang PVR.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
ms_my: Seksyen yang mengandungi tetapan berkaitan dengan fail muzik dan bagaimana ia dikendalikan.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
ms_my: Tidakan yang dilakukan ketika menekan butang rakam. [Rakam rancangan semasa] akan merakam rancangan semasa dari "sekarang" hingga ke penghujung rancangan. Jika tiada data panduan TV satu jangkamasa perakaman tetap bermula "sekarang", dengan nilai ditetapkan untuk "Jangkamasa rakaman segera" akan dijadualkan. [Rakam untuk tempoh masa tetap] akan jadualkan perakaman jangkamasa tetap bermula "sekarang", dengan nilai ditetapkan untuk "Jangkamasa perakaman segera". [Tanya apa perlu buat] akan membuka satu dialog yang mengandungi tindakan perakaman berlainan untuk dipilih, seperti "Rakam rancangan semasa", "Rakam rancangan berikutnya" dan beberapa rakaman jangkamasa tetap.

[ctx: #36255]
note: Description of setting with label #13414 "Show song and album artists"
en: When enabled, both song and album artists are shown. When disabled, only album artists are shown and artists that appear only on individual songs from an album are excluded.
ms_my: Bila dibenarkan, kedua-dua artis lagu dan album ditunjukkan. Jika dilumpuhkan, hanya artis album ditunjukkan dan artis yang muncul dalam lagu secara individu dalam sesebuah album diasingkan.

[ctx: #36256]
note: Description of setting with label #20192 "Fetch additional information during updates"
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
ms_my: Dapatkan album dan maklumat artis secara automatik daripada penyedia maklumat bila menambah lagu ke dalam pustaka.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
ms_my: Pilih penyedia maklumat album lalai.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
ms_my: Pilih penyedia maklumat artis lalai.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
ms_my: Periksa fail media baharu dan dibuang ketika permulaan.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
ms_my: Jika dibenarkan, kadar bingkai ini digunakan untuk strim yang tidak dalam dikesan fpsnya.

[ctx: #36262]
note: Description of setting with label #20196 "Export music library"
en: Export parts of the music library to an XML file or NFO files. This will optionally overwrite your current NFO and artwork files.
ms_my: Eksport bahagian ustaka muzik ke dalam fail XML atau fail NFO. Ia secara pilihan menulis-ganti fail NFO dan kerja seni semasa anda.

[ctx: #36263]
note: Description of setting with label #20197 "Import music library"
en: Import an XML file into the music library database.
ms_my: Import satu fail XML ke dalam pangkalan data pustaka muzik.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana main balik muzik dikendalikan.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
ms_my: Main item berikutnya secara automatik di dalam folder semasa, contohnya dalam paparan "Fail" selepas trek dimainkan, trek berikutnya dalam folder yang sama akan dimainkan secara automatik

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
ms_my: Bila lagu dipilih ia dbaris-gilir selain dari mulakan main balik serta-merta.

[ctx: #36267]
note: Description of setting with label #638 "Volume adjustments"
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
ms_my: Baca maklumat ReplayGain terenkod dalam fail audio anda oleh program seperti MP3Gain dan normalkan aras bunyi sewajarnya.

[ctx: #36268]
note: Description of setting with label #641 "Files with ReplayGain information"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
ms_my: Volum rujukan (Aras PraAmp) yang digunakan untuk fail dengan maklumat ReplayGain terenkod di dalamnya. Lalai ialah 89dB sepertimana mengikut piawaian. Buat perubahan dengan hati-hati.

[ctx: #36269]
note: Description of setting with label #642 "PreAmp Level - Non ReplayGained files"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
ms_my: Volum rujukan (Aras PraAmp) yang digunakan tanpa maklumat ReplayGain terenkod di dalamnya. Lalai ialah 89dB sepertimana mengikut piawaian. Buat perubahan dengan hati-hati.

[ctx: #36270]
note: Description of setting with label #643 "Avoid clipping protection on ReplayGained files"
en: Play file at lower volume, if necessary, to avoid audio limiting clipping protection. Otherwise clipping protection will be provided by the audioengine in those parts that need it.
ms_my: Main fail pada volum lebih rendah, jika perlu, untuk menghindari perlindungan pengeratan had audio. Jika tidak perlindungan pengeratan akan disediakan oleh enjin audio yang mana bahagian tersebut memerlukannya.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
ms_my: Resap dengan lancar dari satu trek audio ke trek berikutnya. Anda boleh tetapkan amaun pertindihan daru 1-15 saat.

[ctx: #36272]
note: Description of setting with label #13400 "Crossfade between songs on the same album"
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
ms_my: Benarkan resap-silang berlaku bila kedua-dua trek dari album yang sama.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
ms_my: Pilih pengvisualan yang akan dipaparkan ketika mendengar muzik.

[ctx: #36275]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" for musicfiles.trackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
ms_my: Kawal cara nama lagu dipapar dalam antaramuka pengguna. Supaya dapat berfungsi sebaiknya, pembacaan tag perlu dibenarkan.

[ctx: #36276]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in file lists.
ms_my: Digunakan untuk pemformatan lajur kedua dalam senarai fail.

[ctx: #36277]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.nowplayingtrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
ms_my: Kawal cara nama lagu dipapar dalam senarai kini dimainkan.

[ctx: #36278]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
ms_my: Digunakan untuk pemformatan lajur kedua dalam senarai kini dimainkan.

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
ms_my: Kawal cara nama lagu dipapar dalam senarai pustaka.

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
ms_my: Digunakan untuk pemformatan lajur kedua dalam senarai pustaka.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
ms_my: Gelintar lakaran kenit dalam perkongsian jauh dan media optik. Ia biasanya berjalan perlahan ketika menyenaraikan folder rangkaian.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana CD dikendalikan.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
ms_my: Auto-jalan CD bila menyisip ke dalam pemacu.

[ctx: #36284]
note: Description of setting with label #227 "Load audio CD information from online service"
en: Read the information belonging to an audio CD, like song title and artist, from the Internet database gnudb.org.
ms_my: Baca maklumat kepunyaan CD audio, seperti tajuk dan artis lagu, dari pangkalan data Internet gnudb.org.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
ms_my: Pilih lokasi dalam pemacu keras anda bila trek yang diretas akan disimpankan.

[ctx: #36286]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in audiocds.trackpathformat
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
ms_my: Kawal bagaimana muzik tersimpan dinamakan berdasarkan tag. Tag: [B]%N[/B]: Nombor Trek, [B]%S[/B]: Bilangan Cakera, [B]%A[/B]: Artis, [B]%T[/B]: Tajuk, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Tahun, [B]%F[/B]: Nama Fail, [B]%D[/B]: Tempoh, [B]%J[/B]: Tarikh, [B]%R[/B]: Penarafan, [B]%I[/B]: Saiz Fail.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
ms_my: Pilih pengekod audio yang hendak digunakan ketika meretas.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
ms_my: Pilih kualiti yang anda mahu retaskan fail anda.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
ms_my: Pilih kadar bit yang digunakan unutk pengekod audio tertentu untuk pemampatan audio.

[ctx: #36290]
note: Description of setting with label #665 "Compression level"
en: For FLAC define compression level, default 5.
ms_my: Bagai aras pemampatan takrif FLAC, lalai adalah 5.

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
ms_my: Auto-lenting cakera selepas peretasan selesai.

[ctx: #36292]
note: Description of settings category "Interface -> Startup" with label #14224
en: This category contains startup settings.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan permulaan.

[ctx: #36293]
note: Description of setting with label #20223 "Artist information folder"
en: Select the folder where artist information (nfo files and images) should be saved in.
ms_my: Pilih folder yang mana maklumat artis (fail dan imej nfo) sepatutnya disimpan.

[ctx: #36294]
note: Description of setting with label #20228 "Use artist sortname"
en: When sorting music items by artist use sortname e.g. Parton, Dolly rather than name.
ms_my: Ketika mengisih item muzik berdasarkan artis guna nama isih seperti Parton, Dolly selain dari nama.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
ms_my: Seksyen yang mengandungi tetapan berkaitan dengan gambar dan bagaimana ia dikendalikan.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana senarai fail gambar dikendalikan.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
ms_my: Jana lakaran kenit secara automatik bila memasuki folder gambar.

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
ms_my: Tunjuk video dalam senarai fail gambar.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana paparan slaid gambar dikendalikan.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
ms_my: Pilih amaun masa yang mana setiap gambar dipapar dalam paparan slaid.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
ms_my: Imej dalam paparan slaid akan dilata dan dizum ketika dipaparkan.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
ms_my: Lihat imej paparan slaid dalam tertib rawak.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
ms_my: Seksyen yang mengandungi tetapan berkaitan cuaca.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana perkhidmatan cuaca dikendalikan.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
ms_my: Pilih sehingga tiga lokasi yang mana maklumat cuaca boleh dipaparkan.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
ms_my: Nyatakan sumber maklumat cuaca lalai. Rujuk pengurus tambahan untuk melihat pilihan.

[ctx: #36319]
note: Description of settings section with label #14036  "Services"
en: Section containing settings for how services are handled.
ms_my: Seksyen mengandungi tetapan bagaimana perkhidmatan dikendalikan.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan yang digunakan untuk semua perkhidmatan.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
ms_my: Nama yang dipapar untuk peranti ini bila menggunakan pelbagai perkhidmatan rangkaian.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana perkhidmatan UPnP dikendalikan. UPnP juga dikenali sebagai DLNA dalam kebanyakan peralatan elektronik pengguna.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
ms_my: Benarkan pelayan UPnP. Ia membolehkan anda strimkan media dari pustaka anda kepada klien UPnP.

[ctx: #36324]
note: Description of setting with label #20188 "Announce library updates"
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
ms_my: Bila kemaskini pustaka secara manual atau automatik muncul, maklumkan klien UPnP.

[ctx: #36325]
note: Description of setting with label #21881 "Allow playback control via UPnP"
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
ms_my: Benarkan klien UPnP. Ia membolehkan anda strimkan media dari mana-mana pelayan UPnP dengan takat kawalan dan kawal main balik dari pelayan tersebut.

[ctx: #36326]
note: Description of setting with label #21361 "Look for remote UPnP players"
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control its playback.
ms_my: Benarkan titik kawalan UPnP. Ia membolehkan anda strimkan media ke mana-mana klien UPnP dan kawal main baliknya.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan bagai perkhidmatan pelayan sesawang dan perkhidmatan kawalan aplikasi dikendalikan.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
ms_my: Takrif port pelayan sesawang.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
ms_my: Pilih diantara antaramuka sesawang yang terpasang melalui pengurus tambahan.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana perkhidmatan kawalan jauh dikendalikan.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
ms_my: Takrif port kawalan jauh.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
ms_my: Takrif julat port kawalan jauh.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
ms_my: Takrif bilangan maksimum klien yang dapat bersambung.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
ms_my: Lengah ulang awal (ms).

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
ms_my: Lengah ulang berterusan (ms).

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana perkhidmatan penemuan rangkaian Zeroconf dikendalikan, diperlukan untuk AirPlay.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
ms_my: Benarkan aplikasi dalam rangkaian untuk menemui perkhidmatan yang dibenarkan menerusi Zeroconf.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
ms_my: Jika dibenarkan, kandungan dari peranti atau aplikasi AirPlay lain boleh diterima.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
ms_my: Benarkan perlindungan kata laluan AirPlay.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
ms_my: Tetapkan kata laluan AirPlay.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana perkhidmatan klien SMB (Samba) dikendalikan.

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
ms_my: Jika pelayan WINS berjalan dalam rangkaian, masukkan alamat IPnya di sini. Jika tidak, biarkan kosong.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
ms_my: Jika pelayan WINS berjalan dalam rangkaian, masukkan nama kumpulan kerjaya di sini. Jika tidak, biarkan kosong.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
ms_my: Seksyen yang mengandungi tetapan berkaitan sistem bagi peranti dimana aplikasi ini dipasang.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
ms_my: Hantar Wake-on-LAN ke pelayan(s) secara automatik sebelum cuba mencapai fail atau perkidmatan terkongsi.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
ms_my: Ubah cara aplikasi ini dipapar dalam skrin terpilih. Sama ada dalam bentuk bertetingkap atau berskrin penuh.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
ms_my: Ubah resolusi yang mana antaramuka pengguna dipaparkan.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
ms_my: Ubah kadar segar semula antaramuka pengguna yang dipaparkan.

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
ms_my: Jika dibenarkan, mod skrin penuh akan dilaksanakan dengan menggunakan tetingkap selain dari mod skrin penuh sebenar. Kebaikan utama adalah pada konfigurasi skrin-berbilang, supaya aplikasi lain dapat digunakan secara selari dengan lebih mudah. Tindakan ini menggunakan lebih sumber jadi main balik sedikit kurang lancar.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
ms_my: Dalam konfigurasi skrin-berbilang, skrin tidak memaparkan aplikasi ini akan digelapkan.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
ms_my: Tentukur antaramuka pengguna dengan melaras imbas-limpah iaitu overscan. Guna alat ini jika imej yang dipapar terlalu besar atau terlalu kecil untuk paparan anda.

[ctx: #36359]
note: Description of setting with label #36042 "Use limited colour range (16-235)"
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
ms_my: Guna julat warna terhad (16-235) selain dari julat warna penuh (0-255). Julat terhad seharusnya digunakan jika paparan anda adalah TV HDMI dan tidak mempunyai PC atau mod lain untuk papar warna julat penuh, walaubagaimanapun jika paparan anda ialah monitor PC maka biarkan ia dilumpuhkan untuk memperoleh hitam yang dikehendaki.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana output audio dikendalikan.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
ms_my: Pilih bagaimana sifat output audio ditetapkan: [Tetap] Sifat output ditetapkan pada kadar persampelan & konfigurasi pembesar suara tertentu pada sepanjang masa; [Padanan Terbaik] Sifat output ditetapkan sentiasa menghampiri sifat sumber sebaik yang boleh; [Dioptimumkan] Sifat output ditetapkan pada permulaan main balik dan tidak akan berubah jika sifat sumber berubah.

[ctx: #36362]
note: Description of setting with label #34100 "Number of channels"
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
ms_my: Pilih bilangan saluran yang disokong oleh sambungan audio, atau bilangan pembesar suara jika disambung dengan sambungan analog. Tetapan ini tidak dilaksana pada audio passthrough. Perhatian: S/PDIF menyokong saluran 2.0 sahaja tetapi masih dapat outputkan audio saluran-berbilang menggunakan format yang disokong oleh passthrough.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
ms_my: Galak strim AC3 yang telah di downmixe kepada 2 saluran.

[ctx: #36364]
note: Description of setting with label #252 "Stereo upmix"
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
ms_my: Pilih untuk benarkan upmix 2 saluran audio ke bilangan saluran audio yang ditentukan oleh konfigurasi saluran.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
ms_my: Pilih pilihan ini jika penerima anda berupaya menyahkod strim Dolby Digital (AC3).

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
ms_my: Pilih pilihan ini jika penerima anda berupaya menyahkod strim DTS.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
ms_my: Pilih bilangan maksimum saluran audio / pembesar suara yang tersedia untuk audio ternyahkod. Jika output digital optik / coax digunakan, ia mesti ditetapkan menjadi 2.0.

[ctx: #36368]
note: Description of setting with label #348 "Enable passthrough"
en: Select to allow passthrough audio for playback of compressed audio such as Dolby Digital (AC3), DTS, etc. The Client of the AudioEngine, for example Videoplayer, might decide to decode the audio stream under certain conditions. In Videoplayer case, passthrough won't be used for live streams and when you sync playback to display.
ms_my: Pilih untuk membolehkan audio passthrough bagi main balik audio termampat seperti Dolby Digital (AC3), DTS dan lain-lain. Klien AudioEngine, sebagai contohnya Videoplayerm mungkin tetntukan untuk nyahkod strim audio di bawah syarat tertentu. Dalam situasi Videoplayer, passthrough tidak digunakan untuk strim langsung dan bila anda segerakkan main balik untuk dipaparkan.

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
ms_my: Pilih pilihan ini jika penerima anda berupaya menyahkod strim TrueHD.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
ms_my: Pilih pilihan ini jika penerima anda berupaya menyahkod strim DTS-HD.

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
ms_my: Pilih peranti yang digunakan untuk main balik audio yang telah dinyahkod seperti mp3.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
ms_my: Pilih peranti yang digunakan untuk main balik format terenkod, jika ada mana-mana format di bawah berupaya dengan pilihan penerima.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
ms_my: Konfigur bagaimana bunyi antaramuka dikendalikan, seperti navigasi menu dan pemberitahuan penting.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan bagaimana peranti input dikendalikan.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
ms_my: Konfigur mana-mana peranti persisian yang bersambung.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
ms_my: Bila diaktifkan, anak panah papan kekunci anda akan gerak pemilihan dalam papan kekunci maya. Bila dinyahaktifkan, ia akan gerakkan kursor dalam teks anda.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
ms_my: Guna peranti tetikus atau skrin sentuh untuk mengawal antaramuka. Perhatian: Melumpuhkannya akan menyebabkan anda kehilangan kawalan terhadap aplikasi ini bila tiada papan kekunci atau kawalan jauh hadir.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan bagaimana capaian Internent dikendalikan. Antaramuka sesawang lalai juga boleh dipilih di sini.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
ms_my: Jika sambungan internet anda menggunakan pelayan proksi, konfigur ia di sini.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
ms_my: Konfigur jenis proksi manakah digunakan.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
ms_my: Konfigur alamat pelayan proksi.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
ms_my: Konfigur port pelayan proksi.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
ms_my: Konfigur nama pengguna pelayan proksi.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
ms_my: Konfigur kata laluan pelayan proksi.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
ms_my: Jika sambungan Internet anda mempunyai jalur lebar terhad tersedia, guna tetapan ini untuk memastikan penggunaan jalur lebar oleh aplikasi ini dalam had yang ditetapkan.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan untuk penjimatan kuasa.

[ctx: #36388]
note: Description of setting with label #1450 "Put display to sleep when idle"
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
ms_my: Matikan paparan bila melahu. Berguna bagi TV dapat dimatikan bila tiada isyarat paparan dikesan.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
ms_my: Tetapkan massa menunggu bagi mana-mana aktiviti yang muncul sebelum dimatikan.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
ms_my: Takrif apakah tindakan yang dibuat bila pemasa fungsi matikan berlalu.

[ctx: #36391]
note: Description of settings category with label #14092 "Logging"
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan unutk membenarkan peristiwa dan pengelogan nyahpepijat. Anda juga boleh benarkan pengelogan nyahpepijat khusus-komponen supaya dapat bantu masalah berkaitan pencarisilapan dengan lebih terperinci.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
ms_my: Hidup atau matikan pengelogan nyahpepijat. Berguna untuk pencarisilapan.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
ms_my: Pilih folder yang mana cekupan skrin akan disimpan.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
ms_my: Benarkan mesej berjela dari pustaka tambahan yang disertakan dalam log nyahpepijat.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan bagaimana fungsi kunci master dikendalikan.

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
ms_my: Di sini anda boleh benar atau lumpuhkan kunci master dan takrif kod PIN yang digunakan untuk membukanya. Anda juga boleh nyatakan kawasan aplikasi yang memerlukan PIN untuk mencapainya.

[ctx: #36397]
note: Description of setting with label #20076 "Ask for master lock code on startup"
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
ms_my: Jika dibenarkan, kod kunci master diperlukan untuk membuka aplikasi ini ketika permulaan.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
ms_my: Takrif bilangan percubaan maksimum sebelum aplikasi ini dikunci.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan bagaimana fungsi cache dikendalikan.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
ms_my: Benarkan cache untuk main balik video, audio atau DVD dari cakera keras.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
ms_my: Benarkan cache untuk main balik video dari DVD-ROM.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
ms_my: Benarkan cache untuk main balik video dari rangkaian setempat.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
ms_my: Benarkan cache untuk main balik video dari Internet.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
ms_my: Benarkan cache untuk main balik audio dari DVD-ROM.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
ms_my: Benarkan cache untuk main balik audio dari Rangkaian Setempat.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
ms_my: Benarkan cache untuk main balik audio dari Internet.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
ms_my: Benarkan cache untuk main balik DVD dari DVD-ROM.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
ms_my: Benarkan cache untuk main balik DVD dari rangkaian setempat.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
ms_my: Benarkan cache dari jenis tidak diketahui dari Internet.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
ms_my: Tiada maklumat tersedia lagi.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
ms_my: Nyatakan jenis kawalan jauh yang digunakan.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
ms_my: Sentiasa jalankan pembantu Kodi supaya kawalan jauh dapat digunakan untuk memulakan Kodi.

[ctx: #36418]
note: Description of setting with label #13603 "Sequence delay time"
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
ms_my: Nyatakan lengah diantara jujukan butang pada kawalan jauh universal.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
ms_my: Takrif lokasi yang digunakan untuk memperoleh maklumat cuaca.

[ctx: #36420]
note: Description of setting with label #20222 "Look for external subtitles"
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
ms_my: Carian sarikata luar untuk video disediakan oleh pelayan UPnP. Ia boleh menyebabkan beban CPU, sistem fail dan rangkaian yang tinggi.

[ctx: #36421]
note: Description of setting with label #13437 "Prefer VDPAU Video Mixer"
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
ms_my: Melepasi pengadun VDPAU menjimatkan sumbar pada sistem berkuasa rendah tetapi ia juga mengurangkan sedikit kualiti gambar.

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an item is selected in the guide: [Show context menu] Will trigger the context menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] Will instantly tune to the related channel; [Show information] Will display a detailed information with plot and further options; [Record] Will create a recording timer for the selected item. ["Smart select"] The action is choosen dynamically, depending on whether the event is in the past, now or in the future.
ms_my: Pilih apa akan berlaku bila sesebuah item terpilih di dalam panduan: [Tunjuk menu konteks] Akan memicu menu konteks yang mana anda boleh pilih tindakan lanjutan; [Tukar ke saluran] Akan tala serta-merta ke saluran berkaitan; [Tunjuk maklumat] Akan papar maklumat terperinci dengan plot dan pilihan lanjutan; [Rakam] Akan cipta pemasa rakaman untuk item terpilih. ["Pilin pintar"] Tindakan dipilih secara dinamik, bergantung pada peristiwa di masa lalu, kini atau masa hadapan.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
ms_my: Tunjuk menu konteks

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
ms_my: Tukar ke saluran

[ctx: #36427]
en: Show information
ms_my: Tunjuk maklumat

[ctx: #36428]
en: Record
ms_my: Rakam

[ctx: #36429]
note: Description of setting with label #667 "Enable Dolby Digital transcoding"
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
ms_my: Pilih ini jika sambungan audio keluar hanya menyokong saluran berbilang seperti Dolby Digital 5.1 (AC-3), seperti sambungan S/PDIF. JIka sistem anda menyokong audio saluran berbilang PCM melalui HDMI, biarkan ia dilumpuhkan.

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
ms_my: Konfigur bagaimana pemprosesan video akan dipecutkan. Ia melibatkan perkara seperti menyahkod dan penskalaan.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
ms_my: Tunjuk semua peristiwa dalam log peristiwa untuk profil semasa dengan pilihan untuk tunjukkan aras spesifik.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
ms_my: Pilih bentangan papan kekunci maya.

[ctx: #36433]
note: Description for video related setting #13457: "vaapi sw filter"
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
ms_my: Jika dibenarkan, kaedah penerapan VAAPI diutamakan dan mengurangkan beban pada CPU. Jika anda hadapi masalah kaku, lumpuhkan pilihan ini.

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
ms_my: Tetapkan bilangan langkah kawalan volum.

[ctx: #36460]
note: Description of settings with label #14112 "Enable event logging"
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
ms_my: Pengelogan peristiwa membenarkan jejak perkara yang telah berlaku.

[ctx: #36461]
note: Description of settings with label #14113 "Enable notification event logging"
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
ms_my: Peristiwa pemberitahuan jelaskan proses nalar dan tindakan yang dibuat oleh sistem atau oleh pengguna.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
ms_my: Mod 3D stereoskopik / Semasa

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
ms_my: Mod 3D stereoskopik

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
ms_my: Dilumpuhkan

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
ms_my: Atas / Bawah

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
ms_my: Sebelah menyebelah

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
ms_my: Merah / sian anaglif

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
ms_my: Hijau / magenta anaglif

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
ms_my: Tergabung-jalin

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
ms_my: Berasaskan perkakasan

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
ms_my: Monoskopik / 2D

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
ms_my: Kuning / biru anaglif

[ctx: #36511]
note: name of a stereoscopic mode
en: Checkerboard
ms_my: Papan Dam

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
ms_my: Mod main balik bagi video 3D stereoskopik

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
ms_my: Tanya saya

[ctx: #36523]
note: Description of setting with label #458 "Limit sampling rate (kHz)"
en: Maximum sampling rate for S/PDIF or sampling rate for fixed output configuration.
ms_my: Kadar persampelan maksimum untuk S/PDIF atau kadar persampelan untuk konfigurasi output tetap.

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
ms_my: Mod dikehendaki

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
ms_my: Sama seperti cereka (autokesan)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
ms_my: Lumpuhkan mod 3D stereoskopik bila main balik tamat

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
ms_my: Pilih mod main balik

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
ms_my: Pilih mod 3D stereoskopik

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
ms_my: Pilih mod alternatif...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
ms_my: Sama seperti cereka

[ctx: #36533]
note: Description of setting with label #346 "Normalize levels on downmix"
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
ms_my: Pilih bagaimana audio di downmix, iaitu dari 5.1 ke 2.0.[CR][Dibenarkan] Kekalkan aras volum sumber audio asal walaubagaimanapun julat dinamik dimampatkan.[CR][Dilumpuhkan] Kekalkan julat dinamik sumber audio asal bila dilakukan downmix walaubagaimanapun volum menjadi sedikit rendah. Perhatian: Julat dinamik adalah berbeza diantara bunyi tersenyap dengan terkuat dalam sumber audio. Benarkan tetapan ini jika dialog cereka hanya samar-samar didengari.

[ctx: #36534]
note: Description of setting with label #668 "Component-specific logging..."
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
ms_my: Nyatakan pustaka tambahan yang mana mesej berjela disertakan dalam log nyahpepijat.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
ms_my: Mod 3D stereoskopik video

[ctx: #36536]
note: label of a toggle option that allows to invert the stereoscopic 3d mode
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
ms_my: Pilih mod 3D stereoskopik songsang (kalih mata)

[ctx: #36537]
note: Description of setting with label #36520 "Playback mode of stereoscopic videos"
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
ms_my: Pilih dalam mod manakah video 3D stereoskopik akan dimainkan.[CR][Tanya saya] Anda tunjukkan dialog untuk memilih mod yang dikehendaki dalam setiap main balik.[CR][Mod dikehendaki] Akan guna mod dikehendaki yang telah dinyatakan dalam seksyen tetapan "Sistem -> Perkakasan video".[CR][Monoskopik / 2D] Akan mainkan video dalam mono / 2D.[CR][Abaikan] Lumpuhkan mana-mana pemprosesan dan pengendalian 3D stereoskopik.

[ctx: #36538]
note: Description of setting with label #36526 Disable stereoscopic mode when playback is stopped
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
ms_my: [Dibenarkan] Tukai GUI (dan sesetengah TV) kembali ke mod 2D, ketika video dalam senarai main atau ketika main balik telah tamat.[CR][Dilumpuhkan] GUI dan TV akan kekal dalam mod 3D stereoskopik. Bagi senarai main video yang bercampur dengan kandungan 2D dan 3D stereoskopik, maka GUI juga akan kekal dalam mod 3D stereoskopik walaupun ketika video 2D bukan-stereoskopik dimainkan.

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
ms_my: Ubah mod 3D stereoskopik antaramuka pengguna.

[ctx: #36540]
note: Description of setting with label #36524 "Preferred mode"
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
ms_my: Mod dikehendaki yang mana media 3D stereoskopik seperti video patut dimainkan.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
ms_my: Benarkan kawalan volum melalui klien AirPlay.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
ms_my: Benarkan penyahkodan perkakasan fail video.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
ms_my: Kedalaman sarikata 3D stereoskopik

[ctx: #36546]
note: Description of setting with label #36545 "Subtitle stereoscopic depth"
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
ms_my: Tetapkan kedalaman visual sarikata untuk video 3D stereoskopik. Nilai lebih tinggi, lebih rapat sarikata akan muncul di hadapan penonton.

[ctx: #36548]
note: Description of setting with label #37021 "Set GUI resolution limit"
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
ms_my: Hadkan resolusi GUI untuk menjimatkan ingatan. Tidak mempengaruhi main balik. Perlukan mula semula.

[ctx: #36549]
note: Description of setting with label #1268 "iOS 8 compatibility mode"
en: Enables support for receiving "Videos" and "Pictures" via AirPlay. This needs to be disabled when using iOS 9 or later clients to restore music streaming via AirPlay. "Videos" and "Pictures" are only supported for iOS clients using iOS 8.x and older.
ms_my: Benarkan sokongan untuk menerima "Video" dan "Gambar" melalui AirPlay. Ia perlu dilumpuhkan bila menggunakan klien iOS 9 atau yang terkemudian untuk memulihkan penstriman muzik melalui AirPlay. "Video" dan "Gambar" hanya disokong untuk klien iOS menggunakan iOS 8.x dan yang lebih lama.

[ctx: #36550]
note: Name of a setting
en: Stereoscopic 3D effect strength
ms_my: Kekuatan kesan 3D stereoskopik

[ctx: #36551]
note: Description of setting with label #36550 "Stereoscopic 3D effect strength"
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
ms_my: Takrifkan kekuatan kesan 3D seteroskopik dalam GUI. Ia dibuat dengan mengawal kedalaman persepsi di dalam GUI, yang mana nilai lebih tinggi, lebih banyak elemen akan timbul di atas skrin. [Zero] Lumpuhkan kesan 3D stereoskopok bagi GUI.[CR]Untuk pengalaman visual yang baik, nila sepatutnya lebih tinggi untuk skrin kecil dan lebih rendah untuk skrin besar. Perhatian: ia tidak menyokong kesemua kulit yang ada.

[ctx: #36552]
note: Description of setting "System -> Video output -> NoOfBuffers" with label #36043
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
ms_my: Takrifkan bilangan penimbal persembahan yang digunakan oleh pemacu grafik. Pilih 2 jika pemacu gunakan penimbalan ganda dua atau 3 untuk penimbalan ganda tiga.

[ctx: #36553]
note: label of a setting, allowing to specify tonemap method
en: Tone mapping
ms_my: Pemetaan Ton

[ctx: #36554]
note: label of a setting, tone mapping method
en: off
ms_my: mati

[ctx: #36556]
note: label of a setting, allowing to specify tone mapping parameter
en: Tone mapping parameter
ms_my: Parameter pemetaan ton

[ctx: #36560]
en: Colour management
ms_my: Pengurusan warna

[ctx: #36561]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management" with label #36560
en: Reproduce video colours accurately using a display profile or a 3D lookup table.
ms_my: Hasilkan warna video secara tepat menggunakan profil paparan atau jadual carian 3D.

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
ms_my: Mod pengurusan warna

[ctx: #36563]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management mode" with label #36562
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
ms_my: Guna jadual carian 3D pra-kira untuk pembetulan warna video, atau kira transformasi bagi setiap video dari profil paparan anda. Satu jadual carian 3D pra-kira diutamakan kerana ia membolehkan anda mendapatkan kelebihan fitur lanjutan dan kejituan tinggi dalam ArgyllCMS. Profil paparan berasaskan pembetulan adalah berguna untuk pengujian parameter yang berlainan, atau mengemulasikan tetapan paparan yang mana anda tidak mempunyai LUT 3D yang tersedia.

[ctx: #36565]
note: Description of setting "System -> Video output -> 3D LUT" with label #36564
en: Select the 3DLUT file to be used by default. If you place multiple 3DLUT files in the same directory, then you can switch between them in the OSD menu during video playback. This allows for multiple display profiles to account for different viewing environments and source materials, for example gamma 2.2 for daytime viewing and 2.4 for nighttime.
ms_my: Pilih fail 3DLUT untuk digunakan secara lalai. Jika anda ganti fail 3DLUT berbilang dalam direktori yang sama, maka anda boleh bertukar-tukar ia dalam menu OSD ketika main balik video. Ia membolehkan profil paparan berbilang untuk persekitaran paparan dan bahan sumber yang berlainan, sebagai contoh gamma 2.2 untuk pemaparan waktu siang dan 2.4 untuk waktu malam.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
ms_my: Profil paparan ICC

[ctx: #36567]
note: Description of setting "System -> Video output -> ICC display profile" with label #36566
en: By providing a display profile, you can modify video parameters such as gamma, color primaries and whitepoint during playback. An ICC source profile is created based on the parameters and linked with the display ICC profile set here. This support is experimental and lacks near black adjustment towards display native black (causing raised black level) and white level scaling when a different whitepoint from display native is selected (as a workaround, adjust video brightness down to avoid clipping).
ms_my: Dengan menyediakan profil paparan, anda boleh ubahsuai parameter video seperti gamma, primary warna dan titik putih ketika main balik. Satu profil sumber ICC yang berdasarkan pada parameter dan dipaut dengan profil ICC paparan ditetapkan di sini. Sokongan ini adalah bersifat eksperimental dan terdapat kekurangan pelarasan hitam bagi paparan hitam tabii (menyebabkan aras hitam meningkat) dan penskalaan aras putih bila titik putih berlainan dari tabii paparan dipilih (seperti pelarasan kecerahan video).

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
ms_my: Titik putih

[ctx: #36569]
note: Description of setting "System -> Video output -> Whitepoint" with label #36568
en: Changing video whitepoint to D93 is mainly useful for older Japanese NTSC material which looks too red when played back on a D65 display. Adjust video brightness setting down to avoid clipping to display native whitepoint.
ms_my: Mengubah titik putih video ke D93 umumnya berguna untuk bahan NTSC dari Jepun yang kelihatan terlebih merah bila dimainkan pada paparan D65. Laras tetapan kecerahan video lebih rendah untuk menghindari pemaparan titik putih tabii.

[ctx: #36570]
en: Primaries
ms_my: Primer

[ctx: #36571]
note: Description of setting "System -> Video output -> Primaries" with label #36570
en: Select the primary color coordinates according to source material. Older HD material may have been mastered on displays with BT.601 primaries.
ms_my: Pilih koordinata warna utama berdasarkan bahan sumber. Bahan HD lebih lama mungkin telah dimasterkan pada paparan dengan utama BT.601.

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
ms_my: Mod gamma

[ctx: #36573]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma mode" with label #36572
en: Select the gamma curve formula. Use BT.1886 for gamma curve that accounts for display black and white levels and avoids perceptual clipping. Use input offset for a similar curve with a manually specified effective gamma. Output offset allows for perceptual clipping, but can be used to compensate for incorrect mastering monitor settings that lead to too bright dark details. Absolute gamma does not account for display black at all and will clip the lowest levels to display black on any display with higher than zero black level.
ms_my: Pilih formula lekuk gamma. Guna BT.1886 untuk lekuk gamma yang memaparkan aras hitam dan putih serta menghindari perceptual clipping. Guna ofset input bagi lekuk yang serupa dengan gamma terkesan yang dinyatakan secara manual. Ofset output membolehkan clipping perceptual, tetapi juga boleh digunakan untuk memampas tetapan monitor master yang salah dimana berlakunya perincian hitam yang terlalu cerah. Gamma mutlak tidak dikira untuk paparkan hitam langsung dan akan clip aras terendah bagi memaparkan hitam pada mana-mana paparan dengan aras hitam sifar yang lebih tinggi.

[ctx: #36574]
en: Gamma
ms_my: Gama

[ctx: #36575]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma" with label #36574
en: Gamma for selected gamma curve type. For input and output offset, the result at 50% will match an absolute gamma curve with this gamma value.
ms_my: Gamma bagi jenis lekuk gamma terpilih. Bagi ofset input dan output, hasil pada 50% akan padankan lekuk gamma mutlak dengan nilai gamma ini.

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
ms_my: Saiz jadual carian

[ctx: #36577]
note: Description of setting "System -> Video output -> Lookup table size" with label #36576
en: Specify the resolution for the 3D lookup table. Use a lower resolution for quick preview and higher resolution for more accurate picture. Using a high resolution may take seconds to prepare when parameters are changed or a new video is started.
ms_my: Nyatakan resolusi bagi jadual carian 3D. Guna resolusi lebih rendah untuk pratonton pantas dan resolusi lebih tinggi untuk gambar yang lebih tepat. Penggunaan resolusi tinggi mengambil masa bila parameter berubah atau video baharu bermula.

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
ms_my: Fail 3D LUT

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
ms_my: Profil ICC

[ctx: #36583]
en: Input offset
ms_my: Ofset input

[ctx: #36584]
en: Output offset
ms_my: Ofset output

[ctx: #36585]
en: Absolute
ms_my: Mutlak

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
ms_my: D65 (piawai)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
ms_my: D93 (NTSC Jepun)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
ms_my: Automatik

[ctx: #36598]
note: Description of setting with label #36099 "Dither"
en: Eliminate banding caused by RGB level conversion or other processing by adding a small amount of noise to the picture. This can be disabled for slower systems, or when Kodi is set to limited range RGB output and no video processing is needed.
ms_my: Hilangkan penjaluran yang disebabkan oleh pertukaraan aras RGB atau lain-lain pemprosesan dengan menambah sejumlah kecil hingar ke dalam gambar. Ia boleh dilumpuhkan pada sistem yang lebih perlahan, atau bila Kodi ditetapkan untuk hadkan julat output RGB dan tiada pemprosesan video diperlukan.

[ctx: #36599]
note: Description of setting with label #36100 "Dither depth"
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
ms_my: Ketepatan output penditeran video dalam bit. Guna tetapan tertinggi yang tidak menunjukkan penjaluran. Lalai ialah 8 disarankan untuk kebanyakan sistem. Jika GPU anda ditetapkan untuk skalakan aras RGB output atau anda guna skrin komputer riba, satu tetapan bit 7 atau 6 mungkin menghilangkan lebih banyak penjaluran. Tetapan lebih rendah tersedia untuk tujuan pengujian sahaja untuk memudahkan sama ada penditeran dilaksanakan dan saiz piksel hingar diter sepadan dengan resolusi paparan.

[ctx: #36600]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana pustaka muzik dikendalikan.

[ctx: #36601]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana senarai fail muzik dikendalikan.

[ctx: #36602]
note: Description of settings category with label #1273 "AirPlay"
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana perkhidmatan AirPlay dikendalikan.

[ctx: #36603]
note: Description of settings category with label #14220 Display
en: This category contains the settings for displays.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan untuk paparan.

[ctx: #36605]
en: Updates
ms_my: Kemaskini

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
ms_my: Pasang kemaskini secara automatik

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
ms_my: Maklumkan, tetapi tidak memasang kemaskini

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
ms_my: Tidak sesekali memeriksa kemaskini

[ctx: #36609]
en: Show notifications
ms_my: Tunjuk pemberitahuan

[ctx: #36610]
note: Description of settings category "Add-ons"
en: This category contains settings for the add-on system.
ms_my: Kategori mengandungi tetapan untuk sistem tambahan.

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
ms_my: Ubah bagaimana auto-kemakini tambahan dikendalikan.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
ms_my: Tunjuk pemberitahuan bila tambahan telah dikemaskinikan.

[ctx: #36613]
note: Description of setting with label #24996 "Manage dependencies"
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
ms_my: Urus modul dan pustaka sokongan yang telah dipasang secara automatik sebagai dependensi untuk lain-lain tambahan. Item tersenarai sebagai "Bersendirian" tidak lagi diperlukan oleh mana-mana tambahan dan selamat dinyahpasangkan.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
ms_my: Tunjuk tambahan yang kini berjalan di sebalik tabir.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
ms_my: Sumber tidak diketahui

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
ms_my: Benarkan pemasangan tambahan dari sumber yang tidak diketahui.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
ms_my: Atas sebab keselamatan, pemasangan tambahan dari sumber yang tidak diketahui dilumpuhkan.

[ctx: #36618]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "System -> Add-ons -> Unknown sources"
en: Add-ons will be given access to personal data stored on this device. By allowing, you agree that you are solely responsible for any loss of data, unwanted behaviour, or damage to your device. Proceed?
ms_my: Tambahan akan diberi capaian ke data persendirian yang tersimpan dalam peranti ini. Dengan membenarkannya, anda setuju bahawa anda bertanggungjawab atas mana-mana kehilangan data, kelakuan pelik, atau kerosakan terhadap peranti anda. Teruskan?

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
ms_my: Penurun skala berkualiti tinggi

[ctx: #36620]
note: Description of setting "Pictures -> Slideshow -> High Quality Downscaling" with label #36619
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
ms_my: Benarkan penskalaan-turun berkualiti tinggi gambar (guna lebih ingatan dan mempunyai impak prestasi yang sederhana)

[ctx: #36621]
note: Label of a setting, allow the maximum smbclient protocol to be configured
en: Maximum protocol version
ms_my: Versi protokol maksimum

[ctx: #36622]
note: Description of setting with label #36621 "Maximum protocol version"
en: Set the maximum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 or SMBv1 compatibility may be required with older NAS and Windows shares.
ms_my: Tetapkan versi protokol SMB maksimum untuk berurusan ketika membuat sambungan. Paksa keserasian SMBv2 atau SMBv1 diperlukan dengan perkongsian NAS dan Windows yang lama.

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
ms_my: Tiada

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
ms_my: Klien

[ctx: #36628]
note: Label of a setting, allow the minimum smbclient protocol to be configured
en: Minimum protocol version
ms_my: Versi protokol minimum

[ctx: #36629]
note: Description of setting with label #36628 "Minimum protocol version"
en: Set the minimum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 may be required to prevent SMBv1 use on some OS.
ms_my: Tetapkan versi protokol SMB minimum untuk berurusan ketika membuat sambungan. Paksa SMBv2 mungkin diperlukan untuk menghalang SMBv1 digunakan pada beberapa OS.

[ctx: #36630]
note: Label of a setting, sets additional config required for some proprietary SMBv1 implementations (mostly routers)
en: Use legacy security
ms_my: Guna keselamatan legasi

[ctx: #36631]
note: Description of setting with label #36630 "Use legacy security"
en: Force weak SMBv1 security for compatibility with the USB sharing features on some WiFi routers and NAS devices.
ms_my: Paksa keselamatan SMBv1 yang lemah untuk keserasian dengan fitur perkongsian USB pada beberapa penghala WiFi dan peranti NAS.

[ctx: #36899]
note: Description of setting with label #729 "Enable SSL"
en: Enables SSL encryption in the webserver. Certificate special://userdata/server.pem and Key special://userdata/server.key must be created manually
ms_my: Benarkan penyulitan SSL dalam pelayan sesawang. Sijil special://userdata/server.pem dan Kunci special://userdata/server.key mesti dicipta secara manual

[ctx: #36900]
en: movie
ms_my: cereka

[ctx: #36901]
en: movies
ms_my: cereka

[ctx: #36902]
en: TV show
ms_my: Rancangan TV

[ctx: #36903]
en: TV shows
ms_my: Rancangan TV

[ctx: #36904]
en: season
ms_my: musim

[ctx: #36905]
en: seasons
ms_my: musim

[ctx: #36906]
en: episode
ms_my: Episod

[ctx: #36907]
en: episodes
ms_my: episod

[ctx: #36908]
en: music video
ms_my: video muzik

[ctx: #36909]
en: music videos
ms_my: video muzik

[ctx: #36911]
en: sets
ms_my: set

[ctx: #36913]
en: videos
ms_my: video

[ctx: #36914]
en: music
ms_my: muzik

[ctx: #36915]
en: music
ms_my: muzik

[ctx: #36916]
en: artist
ms_my: artis

[ctx: #36917]
en: artists
ms_my: artis

[ctx: #36919]
en: albums
ms_my: album

[ctx: #36920]
en: song
ms_my: lagu

[ctx: #36921]
en: songs
ms_my: lagu

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
ms_my: (Masalah penglihatan)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
ms_my: (Ulasan pengarah)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
ms_my: (Ulasan pengarah 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
ms_my: Profil terakhir digunakan

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
ms_my: Layar ke

[ctx: #37016]
note: Description of setting with label #448 "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
ms_my: Pilih pilihan ini jika penerima anda berupaya menyahkod strim Dolby Digital Plus (E-AC3).

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
ms_my: Tetapkan had resolusi GUI

[ctx: #37022]
en: UPnP player
ms_my: Pemain UPnP

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
ms_my: Anda mahu hentikan main balik pada peranti jauh?

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
ms_my: Konfigur tetapan pengekod audio seperti kualiti dan aras pemampatan

[ctx: #37030]
en: Unlimited
ms_my: Tanpa Had

[ctx: #37031]
note: Description of setting #14102 Blu-ray playback mode
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
ms_my: Nyatakan bagaimana Blu-ray dibuka / dimain kembali. Perhatian: Sesetengah menu cakera tidak sepenuhnya disokong dan mungkin menyebabkan masalah.

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
ms_my: Kebolehcapaian

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
ms_my: Utamakan strim audio untuk masalah penglihatan

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
ms_my: Utamakan strim audio untuk masalah penglihatan ke strim audio lain dalam bahasa yang sama

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
ms_my: Utamakan strim audio untuk masalah pendengaran

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
ms_my: Utamakan strim audio untuk masalah pendengaran ke strim audio lain dalam bahasa yang sama

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
ms_my: Utamakan sarikata untuk masalah pendengaran

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
ms_my: Utamakan strim sarikata untuk masalah pendengaran ke strim sarikata dalam bahasa yang sama

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
ms_my: Utamakan strim audio lalai

[ctx: #37041]
note: Description of setting #37040 Playback
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
ms_my: Jika dibenarkan, strim audio ditanda sebagai "lalai" (dan padan dengan bahasa dikehendaki) diutamakan berbanding strim audio dengan kualiti lebih baik (bilangan saluran, kodeks, ...).

[ctx: #37042]
note: Description of setting Skip steps
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
ms_my: Takrifkan saiz langkah yang digunakan bila menekan butang langkau. Jika lebih langkah dipilih untuk arah langkau, ia boleh dilaksanakan dengan ketukan berikutan pada butang langkau dalam lengahan langkau yang ditakrif. Langkah maju (positif) dan undur (negatif) boleh ditakrif secara berasingan.

[ctx: #37043]
note: Description of setting Skip delay
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
ms_my: Takrif masa menunggu bagi ketukan kekunci berikutan sebelum melangkau. Hanya dilaksana bila menggunakan pelangkauan pintar (bila guna lebih dari sekali langkah langkau untuk arah).

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
ms_my: Ekstrak lakaran kenit bab

[ctx: #37045]
note: Description of setting #37044 Extract chapter thumbnails"
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
ms_my: Ekstrak lakaran kenit bab untuk persembahan dalam dialog bab / tanda buku. Ia menyebabkan beban CPU meningkat.

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
ms_my: Tunjuk masukan "Semua item"

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
ms_my: Tunjuk masukan "Semua item" dalam direktori, contohnya "Semua album" atau "Semua musim".

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
ms_my: Hadkan kemaskini GUI ketika main balik

[ctx: #38014]
note: Description for the setting with label #38013 "Limit GUI updates when playing video"
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
ms_my: Hadkan kelajuan (fps) yang digunakan untuk mengemaskini GUI ketika memainkan video. Ia boleh mengurangkan beban CPU dan baiki masalah main balik ketika GUI ditunjukkan.

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
ms_my: Tanpa Had

[ctx: #38017]
note: Description of setting #14111 "Blu-ray region code"
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
ms_my: Wilayah A - Amerika, Asia Timur dan Asia Tenggara. Wilayah B - Afrika, Timur Tengah, Asia, Europe Barat Daya, Australia, New Zealand. Wilayah C - Asia Tengah, China, Mongolia, Asia Selatan, Belarus, Rusia, Ukraine, Kazakhstan.

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
ms_my: Penarafan saya

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
ms_my: Tiada penarafan

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
ms_my: Tetapkan penarafan saya

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
ms_my: Pemilihan penyedia maklumat

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
ms_my: Pilih penyedia maklumat

[ctx: #38026]
en: Appearances
ms_my: Penampilan

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
ms_my: Strim video

[ctx: #38032]
note: Label for an option to select the angle to play if current disc has more than one angle
en: Angle
ms_my: Sudut

[ctx: #38033]
en: Role
ms_my: Peranan

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
ms_my: Orkestra

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
ms_my: Penulis Lirik

[ctx: #38036]
note: Remixer of the song (if present)
en: Remixer
ms_my: Pengadun Semula

[ctx: #38037]
note: Arranger of the song (if present)
en: Arranger
ms_my: Penyusun

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
ms_my: Jurutera

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
ms_my: Penerbit

[ctx: #38040]
note: DJMixer of the song (if present)
en: DJMixer
ms_my: Pengadun DJ

[ctx: #38041]
note: Mixer of the song (if present)
en: Mixer
ms_my: Pengadun

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
ms_my: [Hilang]

[ctx: #38043]
note: Title album artists node, and music item to export output, see #38306
en: Album artists
ms_my: Artis album

[ctx: #38044]
note: Title all artists node
en: Song & album artists
ms_my: Lagu & album artis

[ctx: #38045]
note: Title all contributors node (any role e.g. composer, piano, producer, engineer)
en: All contributors
ms_my: Semua penyumbang

[ctx: #38046]
note: Title all roles node
en: All roles
ms_my: Semua peranan

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
ms_my: Pustaka muzik perlu imbas semula tag daripada fail. Anda mahu imbas sekarang?

[ctx: #38061]
note: Extra scraping question on upgrade from previous version
en: Fetch additional information for albums and artists? This could take some time so you may prefer to do this later
ms_my: Dapatkan maklumat tambahan album dan artis? Ia mengambil sedikit masa oleh itu anda boleh buat ia kemudian

[ctx: #38062]
note: Full tag scanning question on library update (by default tags are only scanned when the file has changed since last time)
en: Do full tag scan even when music files are unchanged?
ms_my: Buat imbasan tag penuh walaupun ketika fail muzik tidak berubah?

[ctx: #38063]
note: Item in selection list #38338. Settings will change the default addon used to fetch artist or album information, related to #20195, #20193 and #20194
en: Set default information provider
ms_my: Tetapkan penyedia maklumat lalai

[ctx: #38064]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific artist, related to #20195
en: Set for this artist
ms_my: Tetapkan untuk artis ini

[ctx: #38065]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all artists in node, related to #20195
en: Set for all artists shown
ms_my: Tetapkan untuk semua artis yang ditunjukkan

[ctx: #38066]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific album, related to #20195
en: Set for this album
ms_my: Tetapkan untuk album ini

[ctx: #38067]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all albums in node, related to #20195
en: Set for all albums shown
ms_my: Tetapkan untuk semua album yang ditunjukkan

[ctx: #38068]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all artists shown in node, after #38065
en: Use this information provider for all the artists shown here?
ms_my: Guna penyedia maklumat ini untuk semua artis yang ditunjukkan di sini?

[ctx: #38069]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all albums shown in node, after #38067
en: Use this information provider for all the albums shown here?
ms_my: Guna penyedia maklumat ini untuk semua album yang ditunjukkan di sini?

[ctx: #38070]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default artist information provider, after #38063
en: Use this information provider for all artists, clearing any previous settings for specific artists?
ms_my: Guna penyedia maklumat ini untuk semua artis, kosongkan mana-mana tetapan terdahulu untuk artis tertentu?

[ctx: #38071]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default album information provider, after #38063
en: Use this information provider for all albums, clearing any previous settings for specific albums?
ms_my: Guna penyedia maklumat ini untuk semua album, kosongkan mana-mana tetapan terdahulu untuk album tertentu?

[ctx: #38072]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for all the artists or albums in the node immediately
en: Do you want to refresh information for all these items now?
ms_my: Anda mahu segar semula maklumat untuk semua item ini sekarang?

[ctx: #38073]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for the current artist or album immediately
en: Do you want to refresh information for this item now?
ms_my: Anda mahu segar semula maklumat untuk item ini sekarang?

[ctx: #38100]
note: Description of section #14200 "Player""
en: Section that contains the settings for the playback of media
ms_my: Seksyen yang mengandungi tetapan untuk main balik media

[ctx: #38101]
note: Description of section #14201 "Media"
en: Section that contains the settings for sources and how media information is collected, stored, shown and navigated
ms_my: Seksyen yang mengandungi tetapan bagi sumber dan bagaimana maklumat media dikutip, disimpan, dipaparkan, dan dinavigasikan

[ctx: #38102]
note: Description of section #14203 "Customise"
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
ms_my: Seksyen yang mengandungi tetapan yang mempengaruhi pengalaman GUI dan pengawalan GUI/sistem

[ctx: #38103]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for the playback of videos
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan untuk main balik video

[ctx: #38104]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for the playback of music
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan untuk main balik muzik

[ctx: #38105]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
ms_my: Kategori mengandungi tetapan untuk main balik gambar melalui paparan slaid

[ctx: #38107]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan bagaimana maklumat video dikutip, disimpan, dipaparkan dan dikendalikan

[ctx: #38108]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
ms_my: Kategori ini mengandungi tetapan bagaimana maklumat muzik dikutip, disimpan, dipaparkan dan dikendalikan

[ctx: #38109]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
ms_my: Kategori mengandungi tetapan bagaimana maklumat gambar dipaparkan dan dikendalikan

[ctx: #38110]
note: Description of category #14215 "Databases"
en: This category contains the settings for the library databases
ms_my: Kategori mengandungi tetapan untuk pangkalan data pustaka

[ctx: #38111]
note: Description of category #14224 "Other"
en: This category contains other settings for the GUI interface
ms_my: Kategori mengandungi tetapan lain untuk antaramuka GUI

[ctx: #38190]
en: Extract thumbnails from video files
ms_my: Ekstrak lakaran kenit dari fail video

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
ms_my: Tunjuk maklumat gambar EXIF

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
ms_my: Jika maklumat EXIF wujud (tarikh, masa, kamera yang digunakan, dan lain-lain), ia akan dipaparkan.

[ctx: #38209]
note: Contextmenu entry to remove the resume point of the currently selected item
en: Reset resume position
ms_my: Tetap semula kedudukan sambung semula

[ctx: #38300]
note: Dialog header for settings for how to export specific music library data
en: Export Music Library
ms_my: Eksport Pustaka Muzik

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
ms_my: Satu fail

[ctx: #38302]
note: Kind of export output, see #38304
en: Separate files for each item
ms_my: Pisah fail bagi setiap item

[ctx: #38303]
note: Kind of export output, see #38304
en: To library folders
ms_my: Ke folder pustaka

[ctx: #38304]
note: Selection of export to a single file, many separate files or the library folder(s)
en: Choose kind of export output
ms_my: Pilih jenis output eksport

[ctx: #38305]
note: Folder path for export output file or files
en: Destination folder
ms_my: Folder destinasi

[ctx: #38306]
note: Section of music items to export - albums, album artists, song artists etc.
en: Items to export
ms_my: Item yang dieksport

[ctx: #38308]
en: Include items that have not been scraped (to create template NFO files)
ms_my: Sertakan item yang belum lagi dimusnahkan (untuk hasilkan fail NFO templat)

[ctx: #38309]
en: Output information to NFO files
ms_my: Maklumat output ke fail NFO

[ctx: #38310]
note: See #38309 when NFO and art export disabled so only artist folders
en: Output information to NFO files (currently exporting artist folders only)
ms_my: Maklumat output ke fail NFO (buat masa ini hanya mengeksport folder artis)

[ctx: #38311]
en: Overwrite existing files
ms_my: Tulis-ganti fail sedia ada

[ctx: #38312]
note: Music item to export output, see #38306
en: Song artists
ms_my: Artis lagu

[ctx: #38313]
note: Music item to export output, see #38306
en: Other artists
ms_my: Lain-lain artis

[ctx: #38317]
note: Message when trying to do a kind #38303 of export and setting #20223 is empty
en: Unable to export to library folders as the system artist information folder setting is empty
ms_my: Tidak boleh eksport ke folder pustaka kerana tetapan folder maklumat artis sistem adalah kosong

[ctx: #38318]
note: Message when trying to do export and destination folder #38305 does not exist
en: Unable to export data as the destination folder does not exist
ms_my: Tidak boleh eksport data kerana folder destinasi tidak wujud

[ctx: #38319]
note: Button text to start export
en: Export
ms_my: Eksport

[ctx: #38320]
note: Message when adding music source and setting #20223 is empty
en: Do you have local artist information (NFO) and art files that you want to fetch? Set the location of these artist folders now
ms_my: Anda mempunyai maklumat artis setempat (NFO) dan fail seni yang mahu diambilkan? Tetapkan lokasi folder artis ini sekarang.

[ctx: #38321]
note: Kind of export output, see #38304
en: Artist folders only
ms_my: Folder artis sahaja

[ctx: #38322]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when albums and artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder and albums to music folders
ms_my: Artis dieksport ke Folder Maklumat Artis dan album ke folder muzik

[ctx: #38323]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only albums selected
en: Albums exported to music folders
ms_my: Album dieksport ke folder muzik

[ctx: #38324]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder
ms_my: Artis dieksport ke Folder Maklumat Artis

[ctx: #38325]
note: Explanation of what export artist folders only means see #38304
en: Artist subfolders created in Artist Information Folder
ms_my: Subfolder Artis dicipta dalam Folder Maklumat Artis

[ctx: #38330]
note: Dialog heading when editing default settings for fetching additional music information
en: Set Music Information Providers
ms_my: Tetapkan Penyedia Maklumat Muzik

[ctx: #38331]
note: Dialog heading when editing album information provider
en: Set Album Information Provider
ms_my: Tetapkan Penyedia Maklumat Album

[ctx: #38332]
note: Dialog heading when editing artist information provider
en: Set Artist Information Provider
ms_my: Tetapkan Penyedia Maklumat Artis

[ctx: #38333]
note: Use scrapers to fetch additional album and artist information and art during scan
en: Fetch additional information and art during scan
ms_my: Dapatkan maklumat tambahan dan seni ketika mengimbas

[ctx: #38334]
note: Scraper to use for additional album information. See #20193
en: Album information provider
ms_my: Penyedia maklumat album

[ctx: #38335]
note: Scraper to use for additional artist information. See #20194
en: Artist information provider
ms_my: Penyedia maklumat artis

[ctx: #38336]
note: Location of folder where local art and nfo files can be found for artists. See #20223
en: Local artist information folder
ms_my: Folder maklumat artis setempat

[ctx: #38337]
note: Group header describing the settings
en: Options for fetching additional information
ms_my: Pilihan untuk mendapatkan maklumat tambahan

[ctx: #38338]
note: Selecting what items the settings will be used for, selecting from #38064 to 38067
en: Choose how to apply settings
ms_my: Pilih bagaimana hendak laksanakan tetapan

[ctx: #38339]
note: Heading when selecting from list for #38338
en: How to apply information provider settings
ms_my: Bagaimanan hendak laksanakan tetapan penyedia maklumat

[ctx: #38350]
note: Progress statement when importing music library is processing song playback history data
en: Importing song playback history
ms_my: Mengimport sejarah main balik lagu

[ctx: #38351]
note: Progress statement when importing music library - data matching phase
en: Matching data
ms_my: Memadankan data

[ctx: #38352]
note: Progress statement when importing music library - song history being updated
en: Updating songs
ms_my: Mengemaskini lagu

[ctx: #38353]
note: Notification of import success "Importing song history - <number of songs matched> updated out of <total songs in xml> imported songs"
en: Importing song history - {0:d} updated out of {0:d} imported songs
ms_my: Mengimport sejarah lagu - {0:d} lagu dikemaskini daripada {0:d} lagu diimport

[ctx: #38354]
note: Message when reading the user specified XML for import to library fails
en: Unable to read xml file
ms_my: Tidak boleh baca fail xml

[ctx: #39005]
note: Description of setting "Videos... with label #14242
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
ms_my: Ia menyediakan capaian yang mana sumber video boleh ditambah dan jika tidak diuruskan.

[ctx: #39006]
note: Description of setting "Music... with label #14243
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
ms_my: Ia menyediakan capaian yang mana sumber muzik boleh ditambah dan jika tidak diuruskan.

[ctx: #39007]
note: Description of setting "Pictures... with label #14244
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
ms_my: Ia menyediakan capaian yang mana sumber gambar boleh ditambah dan jika tidak diuruskan.

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
ms_my: Zum - 120% lebar

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
ms_my: Zum - 110% lebar

[ctx: #39010]
en: Select sort method
ms_my: Pilih kaedah isih

[ctx: #39011]
en: Maximum wait time for network
ms_my: Tempoh maksima untuk menunggu rangkaian

[ctx: #39012]
note: Description of setting with label #39011 "Maximum wait time for network"
en: Set the maximum time to wait for the network to come up after starting or waking up. When time has passed before network is up startup will continue.
ms_my: Tetapkan masa maksimum untuk menunggu rangkaian tiba selepas mula atau bangun. Bila masa telah dilepasi sebelum rangkaian hidup, permulaan akan diteruskan.

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
ms_my: Sistem fail maya

[ctx: #39014]
note: Message of a dialog, asking if related data of an add-on should also be removed on uninstall
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
ms_my: Anda mahu buang semua data berkaitan (seperti tetapan) dengan tambahan ini?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
ms_my: Penyahkod imej

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
ms_my: Sambung semula buku audio

[ctx: #39017]
note: Description of setting with label #21358 "Share my libraries"
en: Enables UPnP. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client and to detect remote UPnP servers.
ms_my: Benarkan UPnP. Ia membolehkan anda strimkan media dari pustaka anda kepada klien UPnP dan untuk mengesan pelayan UPnP jauh.

[ctx: #39018]
en: optional
ms_my: pilihan

[ctx: #39019]
en: installed
ms_my: dipasang

[ctx: #39020]
en: The following additional add-ons will be installed
ms_my: Tambahan berikut akan dipasang

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
ms_my: Teruskan pemasangan?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
ms_my: Dependensi

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
ms_my: Jantina

[ctx: #39026]
note: Brief comment to distinguish artists with the same name e.g "former bassist with Journey"
en: Disambiguation
ms_my: Penyahtaksaan

[ctx: #39027]
note: Sort name of artist (e.g. Jackson, Michael)
en: Sortname
ms_my: Isihnama

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
ms_my: Sumber

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
ms_my: Sumber

[ctx: #39100]
en: Perform on startup
ms_my: Dilakukan ketika permulaan

[ctx: #39101]
note: Startup action option label
en: Play TV
ms_my: Main TV

[ctx: #39102]
en: Play Radio
ms_my: Main Radio

[ctx: #39103]
en: Unable to configure network location. Invalid path given.
ms_my: Tidak boleh konfigur lokasi rangkaian. Laluan tidak sah diberi.

[ctx: #39104]
en: View as text
ms_my: Lihat sebagai teks

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
ms_my: lalai

[ctx: #39106]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_FORCED
en: forced
ms_my: dipaksa

[ctx: #39107]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_HEARING_IMPAIRED
en: captions
ms_my: kapsyen

[ctx: #39108]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_VISUAL_IMPAIRED
en: audio description
ms_my: keterangan audio

[ctx: #39109]
en: Select Program
ms_my: Pilih Program

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
ms_my: Pilih Resolusi

[ctx: #39111]
note: audio flag - FLAG_ORIGINAL language prefix displayed in audio settings stream selection
en: original
ms_my: asal

[ctx: #39112]
note: Used for a setting which allows centre channel (voice/speech) volume to be adjusted when downmixing.
en: Downmix: Center Mix Level
ms_my: Downmix: Aras Adun Tengah

[ctx: #39113]
note: Help text for 39112
en: Center Mix Level in dB relative to metadata or default (-3 dB)
ms_my: Aras Adun Tengah dalam dB relatif dengan data meta atau lalai (-3 dB)

[ctx: #39114]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode thumb
ms_my: Lakaran kenit episod

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
ms_my: Plot cereka

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
ms_my: Plot episod

[ctx: #39117]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Announcer[/B] component
ms_my: Pengelogan berjela untuk komponen [B]Pengumuman[/B]

[ctx: #39123]
note: Label for section of settings, label for artwork file browse dialog
en: Artwork
ms_my: Kerja seni

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
ms_my: Maksimum

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
ms_my: Asas

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
ms_my: Suai

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
ms_my: Gaya

[ctx: #39162]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Left
ms_my: Kiri

[ctx: #39164]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Right
ms_my: Kanan

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
ms_my: Versi

[ctx: #40028]
note: Browse the computer files for the file to be added as version
en: Browse files
ms_my: Layar fail
