KODI Main - en to sr_rs translation catalogue (3670 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
sr_rs: Програми

[ctx: #1]
en: Pictures
sr_rs: Слике

[ctx: #2]
en: Music
sr_rs: Музика

[ctx: #3]
en: Videos
sr_rs: Видео записи

[ctx: #4]
en: TV guide
sr_rs: ТВ водич

[ctx: #5]
en: Settings
sr_rs: Подешавања

[ctx: #7]
en: File manager
sr_rs: Менаџер датотека

[ctx: #8]
en: Weather
sr_rs: Време

[ctx: #9]
en: Kodi media center
sr_rs: Kodi медијски центар

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
sr_rs: понедељак

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
sr_rs: уторак

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
sr_rs: среда

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
sr_rs: четвртак

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
sr_rs: петак

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
sr_rs: субота

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
sr_rs: недеља

[ctx: #21]
en: January
sr_rs: јануар

[ctx: #22]
en: February
sr_rs: фебруар

[ctx: #23]
en: March
sr_rs: март

[ctx: #24]
en: April
sr_rs: април

[ctx: #25]
en: May
sr_rs: мај

[ctx: #26]
en: June
sr_rs: јун

[ctx: #27]
en: July
sr_rs: јул

[ctx: #28]
en: August
sr_rs: август

[ctx: #29]
en: September
sr_rs: септембар

[ctx: #30]
en: October
sr_rs: октобар

[ctx: #31]
en: November
sr_rs: новембар

[ctx: #32]
en: December
sr_rs: децембар

[ctx: #41]
en: Mon
sr_rs: пон

[ctx: #42]
en: Tue
sr_rs: уто

[ctx: #43]
en: Wed
sr_rs: сре

[ctx: #44]
en: Thu
sr_rs: чет

[ctx: #45]
en: Fri
sr_rs: пет

[ctx: #46]
en: Sat
sr_rs: суб

[ctx: #47]
en: Sun
sr_rs: нед

[ctx: #51]
en: Jan
sr_rs: јан

[ctx: #52]
en: Feb
sr_rs: феб

[ctx: #53]
en: Mar
sr_rs: мар

[ctx: #54]
en: Apr
sr_rs: апр

[ctx: #55]
en: May
sr_rs: мај

[ctx: #56]
en: Jun
sr_rs: јун

[ctx: #57]
en: Jul
sr_rs: јул

[ctx: #58]
en: Aug
sr_rs: авг

[ctx: #59]
en: Sep
sr_rs: сеп

[ctx: #60]
en: Oct
sr_rs: окт

[ctx: #61]
en: Nov
sr_rs: нов

[ctx: #62]
en: Dec
sr_rs: дец

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
sr_rs: С

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
sr_rs: ССИ

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
sr_rs: СИ

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
sr_rs: ИСИ

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
sr_rs: И

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
sr_rs: ИЈИ

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
sr_rs: ЈИ

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
sr_rs: ЈЈИ

[ctx: #79]
note: Weather token
en: S
sr_rs: Ј

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
sr_rs: ЈЈЗ

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
sr_rs: ЈЗ

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
sr_rs: ЗЈЗ

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
sr_rs: З

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
sr_rs: ЗСЗ

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
sr_rs: СЗ

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
sr_rs: ССЗ

[ctx: #87]
note: Weather token
en: VAR
sr_rs: ВАР

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
sr_rs: Jуг

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
sr_rs: Север

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
sr_rs: Запад

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
sr_rs: Исток

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
sr_rs: Променљива

[ctx: #98]
en: View: Auto
sr_rs: Приказ: Аутоматски

[ctx: #99]
en: View: Auto big
sr_rs: Приказ: Аутоматски велико

[ctx: #100]
en: View: Icons
sr_rs: Приказ: Иконе

[ctx: #101]
en: View: List
sr_rs: Приказ: Листа

[ctx: #102]
en: Scan
sr_rs: Претражи

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
sr_rs: Сложи по: Имену

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
sr_rs: Сложи по: Датуму

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
sr_rs: Сложи по: Величини

[ctx: #106]
en: No
sr_rs: Не

[ctx: #107]
en: Yes
sr_rs: Да

[ctx: #108]
en: Slideshow
sr_rs: Репродукција слајдова

[ctx: #109]
en: Create thumbs
sr_rs: Направи сличице

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
sr_rs: Направи сличице

[ctx: #111]
en: Shortcuts
sr_rs: Пречице

[ctx: #112]
en: Paused
sr_rs: Паузирано

[ctx: #113]
en: Update failed
sr_rs: Неуспело ажурирање

[ctx: #114]
en: Installation failed
sr_rs: Инсталација није успела

[ctx: #115]
en: Copy
sr_rs: Копирај

[ctx: #116]
en: Move
sr_rs: Премести

[ctx: #117]
en: Delete
sr_rs: Избриши

[ctx: #118]
en: Rename
sr_rs: Преименуј

[ctx: #119]
en: New folder
sr_rs: Нова фасцикла

[ctx: #120]
en: Confirm copy
sr_rs: Потврдите копирање

[ctx: #121]
en: Confirm move
sr_rs: Потврдите премештање

[ctx: #122]
en: Confirm delete
sr_rs: Потврдите брисање

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
sr_rs: Да ли желите да копирате одабрану датотеку(е)?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
sr_rs: Да ли желите да преместите одабрану датотеку(е)?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
sr_rs: Да ли желите да избришете одабрану датотеку(е)? [CR]Упозорење - ова акција се не може опозвати!

[ctx: #126]
en: Status
sr_rs: Стање

[ctx: #127]
en: Objects
sr_rs: Објекти

[ctx: #128]
en: General
sr_rs: Опште

[ctx: #129]
en: Slideshow
sr_rs: Репродукција слајдова

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
sr_rs: Подаци о систему

[ctx: #131]
en: Display
sr_rs: Приказ

[ctx: #132]
en: Albums
sr_rs: Албуми

[ctx: #133]
en: Artists
sr_rs: Извођачи

[ctx: #134]
en: Songs
sr_rs: Песме

[ctx: #135]
en: Genres
sr_rs: Жанрови

[ctx: #136]
en: Playlists
sr_rs: Листа за репродукцију

[ctx: #137]
en: Search
sr_rs: Претрага

[ctx: #138]
en: System information
sr_rs: Подаци система

[ctx: #139]
en: Temperatures:
sr_rs: Температуре:

[ctx: #142]
en: Time:
sr_rs: Време:

[ctx: #143]
en: Current:
sr_rs: Тренутно:

[ctx: #144]
en: Build:
sr_rs: Издање:

[ctx: #145]
en: Network:
sr_rs: Мрежа:

[ctx: #146]
en: Type:
sr_rs: Врста:

[ctx: #147]
en: Static
sr_rs: Статичка

[ctx: #149]
en: MAC address
sr_rs: MAC адреса

[ctx: #150]
en: IP address
sr_rs: IP адреса

[ctx: #151]
en: Link:
sr_rs: Веза:

[ctx: #152]
en: Half duplex
sr_rs: Полу-дуплекс

[ctx: #153]
en: Full duplex
sr_rs: Пуни дуплекс

[ctx: #154]
en: Storage
sr_rs: Складиште

[ctx: #155]
en: Drive
sr_rs: Уређај

[ctx: #156]
en: Free
sr_rs: Слободно

[ctx: #157]
en: Video
sr_rs: Видео

[ctx: #158]
en: Free memory
sr_rs: Слободна меморија

[ctx: #159]
en: No link
sr_rs: Нема линка

[ctx: #160]
en: Free
sr_rs: Слободно

[ctx: #162]
en: Tray open
sr_rs: Вратанца отворена

[ctx: #163]
en: Reading
sr_rs: Читање

[ctx: #164]
en: No disc
sr_rs: Нема диска

[ctx: #165]
en: Disc present
sr_rs: Диск је присутан

[ctx: #166]
en: Skin
sr_rs: Маска

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
sr_rs: Откажи операције са датотекама

[ctx: #169]
en: Resolution
sr_rs: Резолуција

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
sr_rs: Подесите учестаност освежавања екрана

[ctx: #171]
en: Sort title
sr_rs: Сортирајте наслов

[ctx: #172]
en: Release date
sr_rs: Датум издавања

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
sr_rs: Прикажи 4:3 видео снимке као

[ctx: #174]
en: Compiled:
sr_rs: Састављено:

[ctx: #175]
en: Moods
sr_rs: Расположења

[ctx: #176]
en: Styles
sr_rs: Стилови

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
sr_rs: {0:s} је успешно покренуто

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
sr_rs: {0:s} је успешно покренут.

[ctx: #179]
en: Song
sr_rs: Песма

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
sr_rs: Трајање

[ctx: #181]
en: Select album
sr_rs: Одабери албум

[ctx: #182]
en: Tracks
sr_rs: Нумере

[ctx: #183]
en: Review
sr_rs: Рецензија

[ctx: #184]
en: Refresh
sr_rs: Освежи

[ctx: #185]
en: Searching album
sr_rs: Претраживање албума

[ctx: #186]
en: OK
sr_rs: У реду

[ctx: #187]
en: No albums found!
sr_rs: Ниједан албум није пронађен!

[ctx: #188]
en: Select all
sr_rs: Одабрати све

[ctx: #189]
en: Scanning media information
sr_rs: Претраживање података медија

[ctx: #190]
en: Save
sr_rs: Сачувај

[ctx: #191]
en: Shuffle
sr_rs: Насумично

[ctx: #192]
en: Clear
sr_rs: Поништи

[ctx: #193]
en: Scan
sr_rs: Претражи

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
sr_rs: Претраживање...

[ctx: #195]
en: No information found!
sr_rs: Нису пронађени подаци!

[ctx: #196]
en: Select movie:
sr_rs: Одаберите филм:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
sr_rs: Захтевање података о {0:s}

[ctx: #198]
en: Loading movie details
sr_rs: Учитавање података о филму

[ctx: #199]
en: Web interface
sr_rs: Web интерфејс

[ctx: #200]
en: Audio encoders
sr_rs: Кодери звука

[ctx: #201]
en: Audio decoders
sr_rs: Декодери звука

[ctx: #202]
en: Tagline
sr_rs: Слоган

[ctx: #203]
en: Plot outline
sr_rs: Кратак опис

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
sr_rs: Компилација

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
sr_rs: Гласова

[ctx: #206]
en: Cast
sr_rs: Улоге

[ctx: #207]
en: Plot
sr_rs: Опис

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
sr_rs: Пусти

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
sr_rs: Следеће

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
sr_rs: Претходно

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
sr_rs: Прилагодите корисничко окружење...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
sr_rs: Прилагођавање слике

[ctx: #215]
en: Soften
sr_rs: Омекшано

[ctx: #216]
en: Zoom amount
sr_rs: Ниво увећања

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
sr_rs: Однос пикселизације

[ctx: #218]
en: DVD drive
sr_rs: DVD уређај

[ctx: #219]
en: Please insert disc
sr_rs: Молимо, убаците диск

[ctx: #220]
en: Remote share
sr_rs: Удаљена дељена локација

[ctx: #221]
en: Network is not connected
sr_rs: Мрежа није повезана

[ctx: #222]
en: Cancel
sr_rs: Откажи

[ctx: #224]
en: Speed
sr_rs: Брзина

[ctx: #225]
en: Vertical shift
sr_rs: Вертикално померање

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
sr_rs: Учитај податке аудио CD-а са интернет сервиса

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
sr_rs: Измешај листу за репродукцију при учитавању

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
sr_rs: Време успорења HDD-а

[ctx: #230]
en: Video filters
sr_rs: Видео филтери

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
sr_rs: Ништа

[ctx: #232]
en: Point
sr_rs: Тачка

[ctx: #233]
en: Linear
sr_rs: Линеарно

[ctx: #234]
en: Anisotropic
sr_rs: Анизотропија

[ctx: #237]
en: Minification
sr_rs: Умањење

[ctx: #238]
en: Magnification
sr_rs: Увећање

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
sr_rs: Поништи листу за репродукцију по завршетку

[ctx: #240]
en: Display mode
sr_rs: Режим приказивања

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
sr_rs: Цео екран #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
sr_rs: У прозору

[ctx: #243]
en: Refresh rate
sr_rs: Учестаност освежавања

[ctx: #244]
en: Full screen
sr_rs: Цео екран

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
sr_rs: Величина: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Увећање x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Пиксела: {6:2.2f}:1) (ВПомерај: {7:2.2f})

[ctx: #246]
en: Monitor
sr_rs: Монитор

[ctx: #247]
en: Scripts
sr_rs: Скрипте

[ctx: #248]
en: Language
sr_rs: Језик

[ctx: #249]
en: Music
sr_rs: Музика

[ctx: #250]
en: Visualisation
sr_rs: Визуелизација

[ctx: #251]
en: Select destination directory
sr_rs: Одаберите одредишну фасциклу

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
sr_rs: Стерео повећање броја канала

[ctx: #253]
en: Number of channels
sr_rs: Број канала

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
sr_rs: Пријемник способан за DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
sr_rs: Преузимање CD података

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
sr_rs: Грешка

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
sr_rs: Омогући читање ознака

[ctx: #259]
en: Opening
sr_rs: Отварање

[ctx: #260]
en: Shoutcast
sr_rs: Шоукаст

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
sr_rs: Чекање на почетак...

[ctx: #262]
en: Scripts output
sr_rs: Излаз скрипти

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
sr_rs: Допусти даљинско управљање помоћу HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
sr_rs: Сними

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
sr_rs: Заустави Сним.

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
sr_rs: Сложи по: Нумери

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
sr_rs: Сложи по: Времену

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
sr_rs: Сложи по: Наслову

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
sr_rs: Сложи по: Извођачу

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
sr_rs: Сложи по: Албуму

[ctx: #271]
en: Top 100
sr_rs: Најбољих 100

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
sr_rs: Подешавање односа пикселизације

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
sr_rs: Подесите правоугаоник тако да добијете савршени квадрат

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
sr_rs: Горња-Лева компензација уклапања екрана

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
sr_rs: Доња-Десна компензација уклапања екрана

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
sr_rs: Померајте стрелицу како бисте променили исход уклапања екрана

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
sr_rs: Позиционирање титла

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
sr_rs: Померајте траку како бисте променили позицију титлова

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
sr_rs: Није могуће учитати подешавања

[ctx: #280]
en: Using default settings
sr_rs: Коришћење подразумеваних подешавања

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
sr_rs: Молимо, проверите XML датотеке

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
sr_rs: Пронађено {0:d} ставки

[ctx: #283]
en: Search results
sr_rs: Резултати претраге

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
sr_rs: Без резултата

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
sr_rs: Жељени аудио језик

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
sr_rs: Жељени језик превода

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
sr_rs: Титлови

[ctx: #288]
en: Font
sr_rs: Фонт

[ctx: #289]
en: Size
sr_rs: Величина

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
sr_rs: Компримовање динамичког опсега

[ctx: #291]
en: Video
sr_rs: Видео

[ctx: #292]
en: Audio
sr_rs: Звук

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
sr_rs: Потражи титлове

[ctx: #294]
en: Create bookmark
sr_rs: Направи обележивач

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
sr_rs: Поништи обележивач

[ctx: #297]
en: Audio offset
sr_rs: Померај звука у времену

[ctx: #298]
en: Bookmarks
sr_rs: Обележивачи

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
sr_rs: Обележивач {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
sr_rs: Пријемник способан за MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
sr_rs: Пријемник способан за MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
sr_rs: Пријемник способан за MP3

[ctx: #303]
en: Delay
sr_rs: Одлагање

[ctx: #304]
en: Language
sr_rs: Језик

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
sr_rs: Омогућено

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
sr_rs: Неиспреплетани

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
sr_rs: Медији подразумевано

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
sr_rs: Оригинални језик

[ctx: #309]
en: User interface language
sr_rs: Језик корисничког интерфејса

[ctx: #310]
note: Setting in international settings
en: Virtual keyboard layouts
sr_rs: Виртуелни распореди тастатуре

[ctx: #312]
en: (0=auto)
sr_rs: (0=аутоматски)

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
sr_rs: Чишћење базе

[ctx: #314]
en: Preparing...
sr_rs: Припремање...

[ctx: #315]
en: Database error
sr_rs: Грешка базе података

[ctx: #316]
en: Searching songs...
sr_rs: Претраживање песама...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
sr_rs: База података је успешно очишћена

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
sr_rs: Чишћење песама...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
sr_rs: Грешка чишћења песама

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
sr_rs: Чишћење извођача...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
sr_rs: Грешка чишћења извођача

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
sr_rs: Чишћење жанрова, улога итд...

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
sr_rs: Грешка при чишћењу жанрова, улога итд.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
sr_rs: Чишћење путања...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
sr_rs: Грешка чишћења путања

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
sr_rs: Чишћење албума...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
sr_rs: Грешка чишћења албума

[ctx: #328]
en: Writing changes...
sr_rs: Уписивање промена...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
sr_rs: Грешка уписивања промена

[ctx: #330]
en: This may take some time...
sr_rs: Ово може потрајати неко време...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
sr_rs: Компримовање базе података...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
sr_rs: Грешка компримовања базе података

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
sr_rs: Да ли желите да очистите библиотеку?

[ctx: #334]
en: Clean library...
sr_rs: Очисти библиотеку...

[ctx: #335]
en: Start
sr_rs: Покрени

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
sr_rs: Конверзија броја слика у секунди

[ctx: #337]
en: Output configuration
sr_rs: Подешавање излаза

[ctx: #338]
en: Fixed
sr_rs: Фиксно

[ctx: #339]
en: Optimized
sr_rs: Оптимизовано

[ctx: #340]
en: Various artists
sr_rs: Различити извођачи

[ctx: #341]
en: Play disc
sr_rs: Пусти диск

[ctx: #342]
en: Movies
sr_rs: Филмови

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
sr_rs: Прилагоди број слика у секунди

[ctx: #344]
en: Actors
sr_rs: Глумци

[ctx: #345]
en: Year
sr_rs: Година

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
sr_rs: Одржи оригинални ниво звука при смањивању броја канала

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
sr_rs: Пријемник способан за DTS-HD

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
sr_rs: Дозволи пролазни пренос

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
sr_rs: Пријемник способан за TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
sr_rs: Програми

[ctx: #351]
en: Off
sr_rs: Искључи

[ctx: #352]
en: Dim
sr_rs: Пригуши

[ctx: #353]
en: Black
sr_rs: Црно

[ctx: #354]
en: Matrix trails
sr_rs: Matrix трагови

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
sr_rs: Време чекања

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
sr_rs: Режим чувара екрана

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
sr_rs: Функција тајмера искључивања

[ctx: #358]
en: All albums
sr_rs: Сви албуми

[ctx: #359]
en: Recently added albums
sr_rs: Недавно додати албуми

[ctx: #360]
en: Screensaver
sr_rs: Чувар екрана

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
sr_rs: Рекурзивна репродукција слајдова

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
sr_rs: Ниво пригушења чувара екрана

[ctx: #363]
en: Sort by: File
sr_rs: Сложи по: Датотеци

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
sr_rs: Пријемник способан за Долби Дигитал (АЦ3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
sr_rs: Сложи по: Имену

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
sr_rs: Сложи по: Години

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
sr_rs: Сложи по: Оцени

[ctx: #369]
en: Title
sr_rs: Назив

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
sr_rs: Грмљавина

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
sr_rs: Делимично

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
sr_rs: Претежно

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
sr_rs: Сунчано

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
sr_rs: Облачно

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
sr_rs: Снег

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
sr_rs: Киша

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
sr_rs: Слаб(а)

[ctx: #378]
note: Weather token
en: AM
sr_rs: Преподне

[ctx: #379]
note: Weather token
en: PM
sr_rs: Поподне

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
sr_rs: Пљускови

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
sr_rs: Неколико

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
sr_rs: Местимично

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
sr_rs: Ветар

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
sr_rs: Јак

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
sr_rs: Умерено

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
sr_rs: Ведро

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
sr_rs: Облаци

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
sr_rs: Рани

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
sr_rs: Пљусак

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
sr_rs: Суснежица

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
sr_rs: Слаб

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
sr_rs: Умерен

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
sr_rs: Јак

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
sr_rs: Магла

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
sr_rs: Измаглица

[ctx: #396]
en: Select location
sr_rs: Одаберите локацију

[ctx: #397]
en: Refresh time
sr_rs: Време освежавања

[ctx: #398]
en: Temperature units
sr_rs: Јединице за температуру

[ctx: #399]
en: Speed units
sr_rs: Јединице за брзину

[ctx: #400]
en: Weather
sr_rs: Време

[ctx: #401]
en: Temp
sr_rs: Температура

[ctx: #402]
en: Feels like
sr_rs: Осећај

[ctx: #403]
en: UV index
sr_rs: УВ индекс

[ctx: #404]
en: Wind
sr_rs: Ветар

[ctx: #405]
en: Dew point
sr_rs: Тачка росе

[ctx: #406]
en: Humidity
sr_rs: Влажност

[ctx: #407]
en: Hardware keyboard layouts
sr_rs: Хардверски распореди тастатуре

[ctx: #409]
en: Defaults
sr_rs: Подразумевано

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
sr_rs: Приступање сервису временске прогнозе

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
sr_rs: Преузимање временске прогнозе за:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
sr_rs: Није могуће преузети податке о временској прогнози

[ctx: #413]
en: Manual
sr_rs: Ручно

[ctx: #414]
en: No review for this album
sr_rs: Не постоји рецензија за овај албум

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
sr_rs: Преузимање сличица...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
sr_rs: Приказ: Велике иконе

[ctx: #418]
en: Low
sr_rs: Ниско

[ctx: #419]
en: High
sr_rs: Високо

[ctx: #420]
en: Best match
sr_rs: Најбоље подударање

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
sr_rs: Одржавај аудио уређај активним

[ctx: #422]
en: Delete album information
sr_rs: Избриши податке албума

[ctx: #423]
en: Delete CD information
sr_rs: Избриши CD податке

[ctx: #424]
en: Select
sr_rs: Одабери

[ctx: #425]
en: No album information found
sr_rs: Нису пронађени подаци албума

[ctx: #426]
en: No CD information found
sr_rs: Нису пронађени CD подаци

[ctx: #427]
en: Disc
sr_rs: Диск

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
sr_rs: Убаците коректан CD / DVD

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
sr_rs: Молимо, убаците следећи диск

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
sr_rs: Сложи по: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
sr_rs: Без кеша

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
sr_rs: Уклони филм из библиотеке

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
sr_rs: Од {0:s} на {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
sr_rs: Оптички диск није откривен

[ctx: #436]
note: Message body of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: This video is stored on an optical disc (e.g. DVD, Blu-ray) and cannot be played as your device does not have an appropriate drive.
sr_rs: Овај видео запис се чува на оптичком диску (нпр. DVD, Blu-ray) и не може се репродуковати јер ваш уређај нема одговарајућу диск јединицу.

[ctx: #437]
en: Removable disk
sr_rs: Преносиви диск

[ctx: #438]
en: Opening file
sr_rs: Отварање датотеке

[ctx: #439]
en: Cache
sr_rs: Кеш

[ctx: #440]
en: Hard disk
sr_rs: Хард диск

[ctx: #442]
en: Local network
sr_rs: Локална мрежа

[ctx: #443]
en: Internet
sr_rs: Интернет

[ctx: #444]
en: Video
sr_rs: Видео

[ctx: #445]
en: Audio
sr_rs: Звук

[ctx: #447]
en: Autorun media
sr_rs: Аутоматски репродукуј медије

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
sr_rs: Пријемник способан за Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
sr_rs: Омогућено

[ctx: #450]
en: Columns
sr_rs: Колоне

[ctx: #451]
en: Row 1 address
sr_rs: 1. ред адресе

[ctx: #452]
en: Row 2 address
sr_rs: 2. ред адресе

[ctx: #453]
en: Row 3 address
sr_rs: 3. ред адресе

[ctx: #454]
en: Row 4 address
sr_rs: 4. ред адресе

[ctx: #455]
en: Rows
sr_rs: Редови

[ctx: #456]
en: Mode
sr_rs: Режим

[ctx: #457]
en: Switch view
sr_rs: Промени приказ

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
sr_rs: Ограничи учестаност одабирања (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
sr_rs: Титлови

[ctx: #460]
en: Audio stream
sr_rs: Аудио запис

[ctx: #461]
en: [active]
sr_rs: [активно]

[ctx: #463]
en: Backlight
sr_rs: Позадинско осветљење

[ctx: #464]
en: Brightness
sr_rs: Осветљеност

[ctx: #465]
en: Contrast
sr_rs: Контраст

[ctx: #466]
en: Gamma
sr_rs: Опсег боје

[ctx: #467]
en: Type
sr_rs: Врста

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
sr_rs: Померајте траку да бисте променили OSD позицију

[ctx: #469]
en: OSD position
sr_rs: OSD позиција

[ctx: #470]
en: Credits
sr_rs: Заслуге

[ctx: #474]
en: Off
sr_rs: Искључи

[ctx: #475]
en: Music only
sr_rs: Само музика

[ctx: #476]
en: Music & video
sr_rs: Музика и видео

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
sr_rs: Није могуће учитати листу за репродукцију

[ctx: #479]
en: Skin & language
sr_rs: Маска и језик

[ctx: #480]
en: Appearance
sr_rs: Изглед

[ctx: #481]
en: Audio options
sr_rs: Опције звука

[ctx: #482]
en: About Kodi
sr_rs: О систему Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
sr_rs: Избриши албум

[ctx: #486]
en: Repeat
sr_rs: Понови

[ctx: #487]
en: Repeat one
sr_rs: Понови једном

[ctx: #488]
en: Repeat folder
sr_rs: Понови фасциклу

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
sr_rs: Аутоматски пусти следећу песму

[ctx: #491]
en: - Use big icons
sr_rs: - Користи велике иконе

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
sr_rs: Промени величину за VobSubs

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
sr_rs: Напредне опције (само за стручњаке!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
sr_rs: Укупно појачање звука

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
sr_rs: Увећај видее до GUI резолуције

[ctx: #496]
en: Calibration
sr_rs: Прилагођавање

[ctx: #497]
en: Show file extensions
sr_rs: Прикажи типове датотека

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
sr_rs: Сложи по: Врсти

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
sr_rs: Није могуће повезивање са интернет сервисом претраге

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
sr_rs: Неуспело преузимање података албума

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
sr_rs: Тражење назива албума...

[ctx: #502]
en: Open
sr_rs: Отвори

[ctx: #503]
en: Busy
sr_rs: Заузето

[ctx: #504]
en: Empty
sr_rs: Празно

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
sr_rs: Учитавање података медија из датотека...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
sr_rs: Провера медијских датотека...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
sr_rs: Сложи по: Употреби

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
sr_rs: Омогући визуелизације

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
sr_rs: Омогући промену режима видеа

[ctx: #512]
en: Startup window
sr_rs: Почетни екран

[ctx: #513]
en: Home window
sr_rs: Главни екран

[ctx: #514]
en: Manual settings
sr_rs: Ручна подешавања

[ctx: #515]
en: Genre
sr_rs: Жанр

[ctx: #517]
en: Recently played albums
sr_rs: Недавно репродуковани албуми

[ctx: #518]
en: Launch
sr_rs: Покрени

[ctx: #519]
en: Launch in...
sr_rs: Покрени у...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
sr_rs: Компилације

[ctx: #522]
en: Remove source
sr_rs: Уклони извор

[ctx: #523]
en: Switch media
sr_rs: Промени медиј

[ctx: #524]
en: Select playlist
sr_rs: Одаберите листу за репродукцију

[ctx: #525]
en: New playlist...
sr_rs: Нова листа за репродукцију...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
sr_rs: Додај у листу за репродукцију

[ctx: #527]
en: Manually add to library
sr_rs: Ручно додај у библиотеку

[ctx: #528]
en: Enter title
sr_rs: Унесите наслов

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
sr_rs: Грешка: Дуплиран наслов

[ctx: #530]
en: Select genre
sr_rs: Одаберите жанр

[ctx: #531]
en: New genre
sr_rs: Нови жанр

[ctx: #532]
en: Manual addition
sr_rs: Ручно додавање

[ctx: #533]
en: Enter genre
sr_rs: Унесите жанр

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
sr_rs: Приказ: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
sr_rs: Листа

[ctx: #536]
en: Icons
sr_rs: Иконе

[ctx: #537]
en: Big list
sr_rs: Велика листа

[ctx: #538]
en: Big icons
sr_rs: Велике иконе

[ctx: #539]
en: Wide
sr_rs: Широки

[ctx: #540]
en: Big wide
sr_rs: Веома широки

[ctx: #541]
en: Album icons
sr_rs: Иконе албума

[ctx: #542]
en: DVD icons
sr_rs: DVD иконе

[ctx: #544]
en: Media info
sr_rs: Подаци о медију

[ctx: #545]
en: Audio output device
sr_rs: Уређај за аудио излаз

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
sr_rs: Уређај за излаз пролазног преноса

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
sr_rs: Овај извођач нема попуњену биографију

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
sr_rs: Претвори вишеканални звук у стерео

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
sr_rs: Број

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
sr_rs: Сложи по: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
sr_rs: Име

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
sr_rs: Датум

[ctx: #553]
en: Size
sr_rs: Величина

[ctx: #554]
en: Track
sr_rs: Нумера

[ctx: #555]
en: Time
sr_rs: Трајање

[ctx: #556]
en: Title
sr_rs: Наслов

[ctx: #557]
en: Artist
sr_rs: Извођач

[ctx: #558]
en: Album
sr_rs: Албум

[ctx: #559]
en: Playlist
sr_rs: Листа за репродукцију

[ctx: #561]
en: File
sr_rs: Датотека

[ctx: #562]
en: Year
sr_rs: Година

[ctx: #563]
en: Rating
sr_rs: Оцена

[ctx: #564]
en: Type
sr_rs: Врста

[ctx: #565]
en: Usage
sr_rs: Коришћење

[ctx: #566]
en: Album artist
sr_rs: Извођач албума

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
sr_rs: Број репродукција

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
sr_rs: Последња репродукција

[ctx: #569]
en: Comment
sr_rs: Коментар

[ctx: #570]
en: Date added
sr_rs: Датум додавања

[ctx: #571]
en: Default
sr_rs: Подразумевано

[ctx: #572]
en: Studio
sr_rs: Студио

[ctx: #573]
en: Path
sr_rs: Путања

[ctx: #574]
en: Country
sr_rs: Земља

[ctx: #575]
en: In progress
sr_rs: У току

[ctx: #576]
en: Times played
sr_rs: Број прегледа

[ctx: #577]
en: Date taken
sr_rs: Датум фотографисања

[ctx: #578]
en: Artist / Year
sr_rs: Извођач / Година

[ctx: #580]
en: Sort direction
sr_rs: Смер слагања

[ctx: #581]
en: Sort method
sr_rs: Начин слагања

[ctx: #582]
en: View mode
sr_rs: Режим приказа

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
sr_rs: Запамти приказе различитих фасцикли

[ctx: #584]
en: Ascending
sr_rs: Узлазно

[ctx: #585]
en: Descending
sr_rs: Силазно

[ctx: #586]
en: Edit playlist
sr_rs: Уреди листу за реподукцију

[ctx: #587]
en: Filter
sr_rs: Филтер

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
sr_rs: Откажи режим журке

[ctx: #589]
en: Party mode
sr_rs: Режим журке

[ctx: #590]
en: Random
sr_rs: Насумично

[ctx: #591]
en: Off
sr_rs: Искључи

[ctx: #592]
en: One
sr_rs: Једном

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
sr_rs: Све

[ctx: #594]
en: Off
sr_rs: Искључи

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
sr_rs: Понављање: Искључено

[ctx: #596]
en: Repeat: One
sr_rs: Понављање: Једном

[ctx: #597]
en: Repeat: All
sr_rs: Понављање: Све

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
sr_rs: Рипуј аудио CD

[ctx: #601]
en: Medium
sr_rs: Средње

[ctx: #602]
en: Standard
sr_rs: Уобичајено

[ctx: #603]
en: Extreme
sr_rs: Екстремно

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
sr_rs: Непроменљива стопа бита

[ctx: #605]
en: Ripping...
sr_rs: Риповање...

[ctx: #607]
en: To:
sr_rs: За:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
sr_rs: Риповање CD-а није могуће јер путања за CDDARip није одабрана.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
sr_rs: Рипуј аудио нумеру

[ctx: #611]
en: Enter number
sr_rs: Унесите број

[ctx: #612]
en: Bits/sample
sr_rs: Бита/узорку

[ctx: #613]
en: Sample rate
sr_rs: Учестаност одабирања

[ctx: #614]
en: Virtual folder
sr_rs: Виртуелна фасцикла

[ctx: #620]
en: Audio CDs
sr_rs: Аудио CD-ови

[ctx: #621]
en: Encoder
sr_rs: Кодер

[ctx: #622]
en: Quality
sr_rs: Квалитет

[ctx: #623]
en: Bitrate
sr_rs: Стопа бита

[ctx: #624]
en: Include track number
sr_rs: Укључи број нумере

[ctx: #625]
en: All songs of
sr_rs: Све песме од

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
sr_rs: ТВ серије у току

[ctx: #629]
en: View mode
sr_rs: Режим приказа

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
sr_rs: Нормалан

[ctx: #631]
en: Zoom
sr_rs: Увећање

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
sr_rs: Развуци 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
sr_rs: Широко увећање

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
sr_rs: Развучено 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
sr_rs: Оригинална величина

[ctx: #636]
en: Custom
sr_rs: Прилагођено

[ctx: #637]
en: ReplayGain
sr_rs: Јачина звука понављања

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
sr_rs: Регулисање јачине звука

[ctx: #639]
en: Use track levels
sr_rs: Користи нивое нумере

[ctx: #640]
en: Use album levels
sr_rs: Користи нивое албума

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
sr_rs: Датотеке са подацима о јачини звука понављања

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
sr_rs: Датотеке без података о јачини звука понављања

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
sr_rs: Избегавај заштиту од одсецања на датотекама са примењеном јачином звука понављања

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
sr_rs: Развучено 16:9 - Нелинеарно

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
sr_rs: Потребно је распакивање велике датотеке. Наставити?

[ctx: #646]
en: Remove from library
sr_rs: Уклони из библиотеке

[ctx: #647]
en: Export video library
sr_rs: Извези библиотеку филмова

[ctx: #648]
en: Import video library
sr_rs: Увези библиотеку филмова

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
sr_rs: Увожење

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
sr_rs: Извожење

[ctx: #651]
en: Browse for library
sr_rs: Потражи библиотеку

[ctx: #652]
en: Years
sr_rs: Године

[ctx: #653]
en: Update library
sr_rs: Ажурирај библиотеку

[ctx: #654]
en: Show debug information
sr_rs: Прикажи информације за тражење грешака

[ctx: #655]
en: Browse for executable
sr_rs: Потражи извршне датотеке

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
sr_rs: Потражи листу за репродукцију

[ctx: #657]
en: Browse for folder
sr_rs: Потражи фасциклу

[ctx: #658]
en: Song information
sr_rs: Подаци песме

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
sr_rs: Нелинеарно истезање

[ctx: #660]
en: Volume amplification
sr_rs: Појачавање звука

[ctx: #661]
en: Choose export folder
sr_rs: Изаберите фасциклу за извоз

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
sr_rs: Ова датотека више није доступна.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
sr_rs: Да ли бисте желели да уклоните ово из библиотеке?

[ctx: #664]
en: Browse for script
sr_rs: Потражи скрипту

[ctx: #665]
en: Compression level
sr_rs: Ниво компримовања

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
sr_rs: Омогући евидентирање засебних компоненти

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
sr_rs: Омогући Dolby Digital (AC3) прекодирање

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
sr_rs: Одредите евидентирање засебних компоненти...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]SMB[/B] библиотеку

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]libcURL[/B] библиотеку (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]FFmpeg[/B] библиотеке

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]D-Bus[/B] позиве

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]JSON-RPC[/B] захтеве

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]Аудио[/B] компоненту

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]AirTunes[/B] библиотеку

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]UPnP[/B] компоненте

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]libCEC[/B] библиотеку

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]Видео[/B] компоненту

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
sr_rs: Опширно евидентирање за [B]Webserver[/B] компоненту

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
sr_rs: Детаљно евидентирање за компоненту [B]База података[/B]

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
sr_rs: Детаљно евидентирање [B]информација о временском трајању за аудио/видео[/B]

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
sr_rs: Детаљно евидентирање компоненте [B]Уоквиравање[/B]

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
sr_rs: Детаљно евидентирање компоненте [B]ПВР[/B]

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
sr_rs: Детаљно евидентирање компоненте [B]ЕПГ[/B]

[ctx: #687]
en: From metadata
sr_rs: Из метаподатака

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
sr_rs: Чишћење библиотеке

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
sr_rs: Уклањање старих песама из библиотеке

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
sr_rs: Ова путања је већ претражена

[ctx: #705]
en: Network
sr_rs: Мрежа

[ctx: #706]
en: Server
sr_rs: Сервер

[ctx: #708]
en: Use proxy server
sr_rs: Користи proxy сервер

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
sr_rs: Интернет протокол (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
sr_rs: Одредили сте неисправан порт. Вредност мора бити између 1 и 65535.

[ctx: #715]
en: Assignment
sr_rs: Задатак

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
sr_rs: Аутоматски (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
sr_rs: Ручно (статичко)

[ctx: #719]
en: IP address
sr_rs: IP адреса

[ctx: #720]
en: Netmask
sr_rs: Мрежна маска

[ctx: #721]
en: Default gateway
sr_rs: Подразумевани мрежни пролаз

[ctx: #722]
en: DNS server
sr_rs: DNS сервер

[ctx: #723]
en: Save & restart
sr_rs: Сачувај и поново покрени

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
sr_rs: Одредили сте неисправну адресу. Вредност мора бити ААА.БББ.ЦЦЦ.ДДД

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
sr_rs: са бројевима између 0 и 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
sr_rs: Промене нису сачуване. Наставити без чувања?

[ctx: #727]
en: Web server
sr_rs: Web сервер

[ctx: #728]
en: FTP server
sr_rs: FTP сервер

[ctx: #729]
en: Enable SSL
sr_rs: Омогући SSL

[ctx: #730]
en: Port
sr_rs: Порт

[ctx: #731]
en: Black
sr_rs: Црно

[ctx: #732]
en: Save & apply
sr_rs: Сачувај и примени

[ctx: #733]
en: Password
sr_rs: Лозинка

[ctx: #734]
en: No pass
sr_rs: Без лозинке

[ctx: #735]
en: Character set
sr_rs: Скуп знакова

[ctx: #736]
en: Style
sr_rs: Стил

[ctx: #737]
en: Colour
sr_rs: Боја

[ctx: #738]
en: Normal
sr_rs: Нормалан

[ctx: #739]
en: Bold
sr_rs: Подебљан

[ctx: #740]
en: Italics
sr_rs: Курзив

[ctx: #741]
en: Bold italics
sr_rs: Подебљани курзив

[ctx: #742]
en: White
sr_rs: Бела

[ctx: #743]
en: Yellow
sr_rs: Жута

[ctx: #744]
en: Files
sr_rs: Датотеке

[ctx: #745]
en: Background colour
sr_rs: Боја позадине

[ctx: #746]
en: Background opacity
sr_rs: Провидност позадине

[ctx: #747]
en: Error loading image
sr_rs: Грешка учитавања слике

[ctx: #748]
en: Edit path
sr_rs: Уреди путању

[ctx: #749]
en: Mirror image
sr_rs: Копија слике

[ctx: #750]
en: Are you sure?
sr_rs: Да ли сте сигурни?

[ctx: #751]
en: Removing source
sr_rs: Уклањање извора

[ctx: #752]
en: Opacity
sr_rs: Непрозирност

[ctx: #754]
en: Add program link
sr_rs: Додај везу ка програму

[ctx: #755]
en: Edit program path
sr_rs: Уреди путању програма

[ctx: #756]
en: Edit program name
sr_rs: Уреди име програма

[ctx: #757]
en: Edit path depth
sr_rs: Уреди дубину путање

[ctx: #759]
en: View: Big list
sr_rs: Приказ: Велика листа

[ctx: #760]
en: Yellow
sr_rs: Жута

[ctx: #761]
en: White
sr_rs: Бела

[ctx: #762]
en: Blue
sr_rs: Плава

[ctx: #763]
en: Bright green
sr_rs: Светло зелена

[ctx: #764]
en: Yellow green
sr_rs: Жутозелена

[ctx: #765]
en: Cyan
sr_rs: Азурно плава

[ctx: #766]
en: Light grey
sr_rs: Светло сива

[ctx: #767]
en: Grey
sr_rs: Сива

[ctx: #768]
en: Dark Grey
sr_rs: Тамно сива

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
sr_rs: Грешка {0:d}: дељена локација није доступна

[ctx: #772]
en: Audio
sr_rs: Звук

[ctx: #773]
en: Seeking
sr_rs: Позиционирање

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
sr_rs: Фасцикла репродукције слајдова

[ctx: #790]
en: Remote control
sr_rs: Даљинско управљање

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
sr_rs: Допусти даљинско управљање од стране програма на овом систему

[ctx: #792]
en: Port
sr_rs: Порт

[ctx: #793]
en: Port range
sr_rs: Опсег портова

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
sr_rs: Допусти даљинско управљање од стране програма на другим системима

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
sr_rs: Почетно одлагање понављања (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
sr_rs: Непрекидно одлагање понављања (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
sr_rs: Максималан број клијената

[ctx: #798]
en: Internet access
sr_rs: Приступ интернету

[ctx: #799]
en: Library update
sr_rs: Ажурирање библиотеке

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
sr_rs: {0:s} од {1:s} доступно

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
sr_rs: Врста

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
sr_rs: Претражи водич за

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
sr_rs: Унесите реч за претрагу ради коришћења при тражењу подударајућих догађаја у водичу

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
sr_rs: Претрага пуног текста (или само претрага назива)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
sr_rs: Било који дан

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
sr_rs: Сваки дан

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
sr_rs: Било који канал

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
sr_rs: Започни у било ком тренутку

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
sr_rs: Група за снимање

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
sr_rs: Спречити дуплирање епизода

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
sr_rs: Почетак времена попуњавања

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
sr_rs: Крај времена попуњавања

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
sr_rs: Сними све епизоде

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
sr_rs: Сними само нове епизоде

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
sr_rs: Прекини у било ком тренутку

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
sr_rs: Максимално снимака

[ctx: #819]
note: Representation of a one-time timer which has been scheduled by a timer rule.
en: One time (Scheduled by timer rule)
sr_rs: Једнократно (заказано правилом тајмера)

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
sr_rs: Једном

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
sr_rs: Једном (засновано на водичу)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
sr_rs: Правило тајмера

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
sr_rs: Правило тајмера (засновано на водичу)

[ctx: #824]
note: Complete prefixed representation of a reminder timer type.
en: Reminder: {0:s}
sr_rs: Подсетник: {0:s}

[ctx: #825]
note: Complete prefixed representation of a recording timer type.
en: Recording: {0:s}
sr_rs: Снимање: {0:s}

[ctx: #826]
note: Label for buttons to add a PVR reminder timer
en: Set reminder
sr_rs: Постави подсетник

[ctx: #827]
note: Label for a context menu entry to delete a reminder timer
en: Delete reminder
sr_rs: Избриши подсетник

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
sr_rs: Правило тајмера избрисано

[ctx: #829]
note: Label for a context menu entry to view a read-only reminder timer
en: View reminder
sr_rs: Прикажи подсетник

[ctx: #830]
note: Label for a context menu entry to edit a reminder timer
en: Edit reminder
sr_rs: Изменити подсетник

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
sr_rs: Понедељком

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
sr_rs: Уторком

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
sr_rs: Средом

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
sr_rs: Четвртком

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
sr_rs: Петком

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
sr_rs: Суботом

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
sr_rs: Недељом

[ctx: #838]
note: Label for a TV show Premiere
en: Première
sr_rs: Премијера

[ctx: #839]
note: Label for a Live TV show
en: Live
sr_rs: Уживо

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
sr_rs: Да ли желите да избришете само овај тајмер или такође и правило тајмера које га је заказало?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
sr_rs: Само ово

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
sr_rs: Ново

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
sr_rs: Активирај

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
sr_rs: Деактивирај

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
sr_rs: Да ли сте сигурни да желите да избришете ово правило тајмера и све тајмере које је заказао?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
sr_rs: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај тајмер?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
sr_rs: Потврдите заустављање снимања

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
sr_rs: Да ли сте сигурни да желите да зауставите ово снимање?

[ctx: #849]
note: Label for a finale of a TV show
en: Finale
sr_rs: Финале

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
sr_rs: Унели сте погрешан број порта

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
sr_rs: Исправан опсег порта је 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
sr_rs: Исправан опсег порта је 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add pictures...
sr_rs: Додај слике...

[ctx: #998]
en: Add music...
sr_rs: Додај музику...

[ctx: #999]
en: Add videos...
sr_rs: Додај видее...

[ctx: #1000]
en: Preview
sr_rs: Преглед

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
sr_rs: Није могуће повезивање

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
sr_rs: Веза са мрежном локацијом не може да се успостави. То може да се деси ако мрежа није повезана. Да ли бисте желели да додате у сваком случају?

[ctx: #1006]
en: IP address
sr_rs: IP адреса

[ctx: #1007]
en: Add network location
sr_rs: Додај мрежну локацију

[ctx: #1008]
en: Protocol
sr_rs: Протокол

[ctx: #1009]
en: Server address
sr_rs: Адреса сервера

[ctx: #1010]
en: Server name
sr_rs: Име сервера

[ctx: #1011]
en: Remote path
sr_rs: Удаљена путања

[ctx: #1012]
en: Shared folder
sr_rs: Дељена фасцикла

[ctx: #1013]
en: Port
sr_rs: Порт

[ctx: #1014]
en: Username
sr_rs: Корисничко име

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
sr_rs: Потражи мрежни сервер

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
sr_rs: Унесите мрежну адресу сервера

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
sr_rs: Унесите путању на серверу

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
sr_rs: Унесите број порта

[ctx: #1019]
en: Enter the username
sr_rs: Унесите корисничко име

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
sr_rs: Унесите путање или потражите локације медија.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
sr_rs: Унесите име за овај медијски извор.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
sr_rs: Потражи нове дељене локације

[ctx: #1024]
en: Browse
sr_rs: Потражи

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
sr_rs: Неуспешно преузимање података фасцикле. Ово се може десити ако мрежа није повезана. Да ли бисте желели да је додате у сваком случају?

[ctx: #1026]
en: Add source
sr_rs: Додај извор

[ctx: #1027]
en: Edit source
sr_rs: Уреди извор

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
sr_rs: Унесите нову ознаку

[ctx: #1030]
en: Browse for image
sr_rs: Потражи слику

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
sr_rs: Потражи фасциклу са сликама

[ctx: #1032]
en: Add network location...
sr_rs: Додај мрежну локацију...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
sr_rs: Потражи датотеку

[ctx: #1034]
en: Submenu
sr_rs: Подмени

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
sr_rs: Омогући тастере подменија

[ctx: #1036]
en: Favourites
sr_rs: Омиљено

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
sr_rs: Видео додатни програми

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
sr_rs: Музички додатни програми

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
sr_rs: Додатни програми за слике

[ctx: #1040]
en: Loading directory
sr_rs: Учитавање фасцикле

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
sr_rs: Преузето {0:d} ставки

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
sr_rs: Преузето {0:d} од {1:d} ставки

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
sr_rs: Додатни програми за програме

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
sr_rs: Постави сличицу прикључка

[ctx: #1046]
en: Access points
sr_rs: Приступна тачка

[ctx: #1048]
en: Username
sr_rs: Корисничко име

[ctx: #1049]
en: Script settings
sr_rs: Подешавање скрипте

[ctx: #1050]
en: Singles
sr_rs: Појединачни

[ctx: #1051]
en: Enter web address
sr_rs: Унесите web адресу

[ctx: #1052]
en: Require authentication
sr_rs: Захтева потврду идентитета

[ctx: #1053]
en: Choose whether requests to the web server require a username and a password, which must be set below if enabled. It is recommended to always leave this setting enabled.
sr_rs: Изаберите да ли захтеви за веб сервер захтевају корисничко име и лозинку, који морају бити постављени у наставку ако су омогућени. Препоручује се да ову поставку увек оставите омогућеном.

[ctx: #1180]
en: Proxy type
sr_rs: Врста proxya

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
sr_rs: SOCKS5 са даљинским DNS одлучивањем

[ctx: #1200]
en: SMB client
sr_rs: SMB клијент

[ctx: #1202]
en: Workgroup
sr_rs: Радна група

[ctx: #1203]
en: Default username
sr_rs: Подразумевано корисничко име

[ctx: #1204]
en: Default password
sr_rs: Подразумевана лозинка

[ctx: #1207]
en: WINS server
sr_rs: WINS сервер

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
sr_rs: Прикачи SMB дељења

[ctx: #1210]
en: Remove
sr_rs: Уклони

[ctx: #1211]
en: Music
sr_rs: Музика

[ctx: #1212]
en: Video
sr_rs: Видео

[ctx: #1213]
en: Pictures
sr_rs: Слике

[ctx: #1214]
en: Files
sr_rs: Датотеке

[ctx: #1215]
en: Music & video
sr_rs: Музика и видео

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
sr_rs: Музика и слике

[ctx: #1217]
en: Music & files
sr_rs: Музика и датотеке

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
sr_rs: Видео и слике

[ctx: #1219]
en: Video & files
sr_rs: Видео и датотеке

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
sr_rs: Слике и датотеке

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
sr_rs: Музика, видео и слике

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
sr_rs: Музика, видео, слике и датотеке

[ctx: #1223]
en: Disabled
sr_rs: Онемогућено

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
sr_rs: Датотеке, музика и видео

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
sr_rs: Датотеке, слике и музика

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
sr_rs: Датотеке, слике и видео

[ctx: #1229]
en: Music & programs
sr_rs: Музика и програми

[ctx: #1230]
en: Video & programs
sr_rs: Видео и програми

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
sr_rs: Слике и програми

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
sr_rs: Музика, видео, слике и програми

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
sr_rs: Програми, видео и музика

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
sr_rs: Програми, слике и музика

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
sr_rs: Програми, слике и видео

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
sr_rs: Објави сервисе другим системима

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
sr_rs: Омогући AirPlay подршку „Видеа“ и „Слика“

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
sr_rs: Допусти подешавање јачине звука

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
sr_rs: Омогући AirPlay подршку

[ctx: #1271]
en: Device name
sr_rs: Име уређаја

[ctx: #1272]
en: Use password protection
sr_rs: Користи заштиту лозинком

[ctx: #1275]
note: Filter movies/tvshows/music/episodes/artists/musicvideos/albums/songs
en: Filter {0:s}
sr_rs: Филтер {0:s}

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
sr_rs: Прилагођен аудио уређај

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
sr_rs: Прилагођен уређај пролазног преноса

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
sr_rs: Кораци подешавања јачине звука

[ctx: #1374]
note: Weather token
en: Breezy
sr_rs: Лахорито

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
sr_rs: Температура

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
sr_rs: Притисак

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
sr_rs: Удаљеност

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
sr_rs: Интензитет

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
sr_rs: Дроњав

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
sr_rs: Веома

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
sr_rs: Екстремно

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
sr_rs: Вихори

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
sr_rs: Небо је чисто

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
sr_rs: Раштркани

[ctx: #1385]
note: Weather token
en: Tornado
sr_rs: Торнадо

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
sr_rs: Тропски

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
sr_rs: Ураган

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
sr_rs: Хладно

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
sr_rs: Ветровито

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
sr_rs: Подешавања

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
sr_rs: Поветарац

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
sr_rs: Лаган

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
sr_rs: Јак ветар, скоро олујни

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
sr_rs: Жестока

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
sr_rs: Силовит

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
sr_rs: Клизаво

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
sr_rs: и

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
sr_rs: Поледица

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
sr_rs: Закаснели

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
sr_rs: Изоловани

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
sr_rs: Пљускови са грмљавином

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
sr_rs: Грмљавина

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
sr_rs: Сунце

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
sr_rs: Обилно

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
sr_rs: у

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
sr_rs: Близини

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
sr_rs: Лед

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
sr_rs: Кристали

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
sr_rs: Благо

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
sr_rs: са

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
sr_rs: ветровито

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
sr_rs: Местимично

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
sr_rs: Олуја

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
sr_rs: Ромињање

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
sr_rs: Магловито

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
sr_rs: Град

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
sr_rs: Олује

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
sr_rs: Плитко

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
sr_rs: Средње

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
sr_rs: Веома јако

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
sr_rs: Ветровито

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
sr_rs: Магла

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
sr_rs: Облачно

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
sr_rs: Град

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
sr_rs: Град

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
sr_rs: Дим

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
sr_rs: Вулкански

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
sr_rs: Пепео

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
sr_rs: Распрострањен

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
sr_rs: Прашина

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
sr_rs: Песак

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
sr_rs: Спреј

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
sr_rs: Вихори

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
sr_rs: Пешчана олуја

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
sr_rs: Дување

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
sr_rs: Град

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
sr_rs: Мало

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
sr_rs: и

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
sr_rs: Суснежица

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
sr_rs: са

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
sr_rs: Вероватноћа

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
sr_rs: од

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
sr_rs: Торнадо

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
sr_rs: Облак

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
sr_rs: Непознато

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
sr_rs: Олујни ветар

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
sr_rs: Падавине

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
sr_rs: Делимично

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
sr_rs: Постави екран на спавање при неактивности

[ctx: #2050]
en: Runtime
sr_rs: Трајање

[ctx: #2080]
en: Empty list
sr_rs: Празна листа

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
sr_rs: Враћање на матичну листу јер је активна листа испражњена

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
sr_rs: Новија верзија је потребна. Проверите евиденцију за више информација о овој поруци.

[ctx: #2102]
note: Notification message indicating an add-on error. "<Add-on name> error".
en: {0:s} error
sr_rs: {0:s} грешка

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
sr_rs: Грешка додатних програма

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
sr_rs: Проверите евиденцију за више информација.

[ctx: #10000]
en: Home
sr_rs: Главни екран

[ctx: #10001]
en: Programs
sr_rs: Програми

[ctx: #10002]
en: Pictures
sr_rs: Слике

[ctx: #10003]
en: File manager
sr_rs: Менаџер датотека

[ctx: #10004]
en: Settings
sr_rs: Подешавања

[ctx: #10005]
en: Not available
sr_rs: Није доступно

[ctx: #10006]
note: Abbreviation of "Not Available"
en: N/A
sr_rs: Није доступно

[ctx: #10007]
en: System information
sr_rs: Подаци система

[ctx: #10008]
en: Play next
sr_rs: Пусти следеће

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
sr_rs: Подешавања - Видеи - Прилагођавање екрана

[ctx: #10016]
en: Settings - System
sr_rs: Подешавања - Систем

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
sr_rs: Подешавања - Сервис

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
sr_rs: Подешавања - ТВ

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
sr_rs: Подешавања - Игре

[ctx: #10024]
en: Titles
sr_rs: Називи

[ctx: #10025]
en: Videos
sr_rs: Видеи

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
sr_rs: Видеи / Листа за репродукцију

[ctx: #10029]
en: Login screen
sr_rs: Екран за пријаву

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
sr_rs: Подешавања - Плејер

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
sr_rs: Подешавања - Медији

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
sr_rs: Подешавања - Интерфејс

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
sr_rs: Подешавања - Профили

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
sr_rs: Подешавања маске

[ctx: #10036]
en: Basic
sr_rs: Основно

[ctx: #10037]
en: Standard
sr_rs: Уобичајено

[ctx: #10038]
en: Advanced
sr_rs: Напредно

[ctx: #10039]
en: Expert
sr_rs: Стручно

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
sr_rs: Претраживач додатних програма

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
sr_rs: Врати подешавања на подразумевана

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
sr_rs: Да ли сте сигурни да желите да вратите подешавања у овој категорији на подразумевана?

[ctx: #10043]
en: Help
sr_rs: Помоћ

[ctx: #10044]
en: No help available
sr_rs: Помоћ није доступна

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
sr_rs: Враћа сва видљива подешавања на њихове подразумеване вредности.

[ctx: #10046]
en: No categories available
sr_rs: Категорије нису доступне

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
sr_rs: Пробајте да промените ниво подешавања да би видели додатне категорије и подешавања.

[ctx: #10048]
en: Add video source
sr_rs: Додај извор видеа

[ctx: #10049]
en: Add music source
sr_rs: Додај извор музике

[ctx: #10050]
en: Event log
sr_rs: Евиденција догађаја

[ctx: #10051]
en: Add program source
sr_rs: Додај извор програма

[ctx: #10052]
en: Add file source
sr_rs: Додај извор датотека

[ctx: #10053]
en: Edit video source
sr_rs: Уреди извор видеа

[ctx: #10054]
en: Edit music source
sr_rs: Уреди извор музике

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
sr_rs: Уреди извор слика

[ctx: #10056]
en: Edit program source
sr_rs: Уреди извор програма

[ctx: #10057]
en: Edit file source
sr_rs: Уреди извор датотека

[ctx: #10058]
en: Remove tag from library
sr_rs: Уклони ознаку из библиотеке

[ctx: #10060]
en: Favourites
sr_rs: Омиљено

[ctx: #10099]
en: Pointer
sr_rs: Показивач

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
sr_rs: Да / Не дијалог

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
sr_rs: Дијалог напретка

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
sr_rs: Виртуелна тастатура

[ctx: #10104]
en: Volume bar
sr_rs: Трака за јачину звука

[ctx: #10106]
en: Context menu
sr_rs: Мени опција

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
sr_rs: Дијалог обавештења

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
sr_rs: Нумерички унос

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
sr_rs: Мени за искључивање

[ctx: #10114]
en: Player controls
sr_rs: Контроле играча

[ctx: #10115]
en: Seek bar
sr_rs: Трака за тражење

[ctx: #10116]
en: Player process info
sr_rs: Информације процеса уређаја за репродукцију

[ctx: #10120]
en: Music OSD
sr_rs: Музички OSD

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
sr_rs: Листа унапред подешених визуализација

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
sr_rs: Видео OSD подешавања

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
sr_rs: Аудио OSD подешавања

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
sr_rs: Видео обележивачи

[ctx: #10126]
en: File browser
sr_rs: Претраживач датотека

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
sr_rs: канали

[ctx: #10128]
en: Network setup
sr_rs: Подешавање мреже

[ctx: #10129]
en: Media source
sr_rs: Медијски извор

[ctx: #10130]
en: Profile settings
sr_rs: Подешавања профила

[ctx: #10131]
en: Lock settings
sr_rs: Подешавања закључавања

[ctx: #10132]
en: Content settings
sr_rs: Подешавања садржаја

[ctx: #10134]
en: Favourites
sr_rs: Омиљено

[ctx: #10135]
en: Song info
sr_rs: Информације песме

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
sr_rs: Уређивање паметне листе за репродукцију

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
sr_rs: Уређивање правила паметне листе за репродукцију

[ctx: #10139]
en: Picture info
sr_rs: Информације слике

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
sr_rs: Подешавања додатних програма

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
sr_rs: Информације преко целог екрана

[ctx: #10146]
en: Add-on info
sr_rs: Информације о додатку

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
sr_rs: Подешавање периферија

[ctx: #10152]
en: Media filter
sr_rs: Медијски филтер

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
sr_rs: Претрага титла

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
sr_rs: OSD CMS подешавања

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
sr_rs: OSD подешавања титла

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
sr_rs: Тражење титлова...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
sr_rs: Тражење или кеширање титлова...

[ctx: #10212]
en: terminating
sr_rs: прекидање

[ctx: #10213]
en: buffering
sr_rs: предмеморисање

[ctx: #10214]
en: Opening stream
sr_rs: Отварање записа

[ctx: #10500]
en: Music playlist
sr_rs: Листа за репродукцију музике

[ctx: #10502]
en: Music
sr_rs: Музика

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
sr_rs: Уређивач музичке листе песама

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
sr_rs: 100 најбољих песама

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
sr_rs: 100 најбољих албума

[ctx: #10506]
en: Programs
sr_rs: Програми

[ctx: #10507]
en: Configuration
sr_rs: Подешавања

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
sr_rs: Временска прогноза

[ctx: #10509]
en: Network gaming
sr_rs: Мрежно играње

[ctx: #10510]
en: Extensions
sr_rs: Проширења

[ctx: #10511]
en: System info
sr_rs: Подаци о систему

[ctx: #10516]
en: Music - Library
sr_rs: Музика - Библиотека

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
sr_rs: Сада пуштено - Музика

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
sr_rs: Сада пуштено - Видеи

[ctx: #10523]
en: Album information
sr_rs: Подаци албума

[ctx: #10524]
en: Movie information
sr_rs: Подаци филма

[ctx: #10550]
en: Teletext
sr_rs: Телетекст

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
sr_rs: PVR информације о водичу

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
sr_rs: PVR информације о снимању

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
sr_rs: PVR подешавање тајмера

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
sr_rs: PVR менаџер група

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
sr_rs: PVR менаџер канала

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
sr_rs: PVR претрага водича

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
sr_rs: PVR скенирање канала

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
sr_rs: PVR OSD канали

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
sr_rs: PVR OSD водич

[ctx: #10610]
en: PVR radio RDS info
sr_rs: PVR радио RDS информације

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
sr_rs: PVR подешавање снимања

[ctx: #10700]
en: TV channels
sr_rs: ТВ канали

[ctx: #10701]
en: TV recordings
sr_rs: ТВ снимци

[ctx: #10702]
en: TV guide
sr_rs: ТВ водич

[ctx: #10703]
en: TV timers
sr_rs: ТВ тајмери

[ctx: #10704]
en: TV search
sr_rs: ТВ претрага

[ctx: #10705]
en: Radio channels
sr_rs: Радио канали

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
sr_rs: Радио снимци

[ctx: #10707]
en: Radio guide
sr_rs: Радио водич

[ctx: #10708]
en: Radio timers
sr_rs: Радио тајмери

[ctx: #10709]
en: Radio search
sr_rs: Радио претрага

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
sr_rs: Правила ТВ тајмера

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
sr_rs: Правила радио тајмера

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
sr_rs: ТВ преко целог екрана уживо

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
sr_rs: Радио преко целог екрана

[ctx: #10820]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
sr_rs: Подешавања контролера

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
sr_rs: Игре

[ctx: #10822]
note: Title of the in-game OSD menu
en: Menu
sr_rs: Мени

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
sr_rs: Јачина звука

[ctx: #12000]
en: Select dialog
sr_rs: Изаберите дијалог

[ctx: #12001]
en: Music info
sr_rs: Информације о музици

[ctx: #12002]
en: OK dialog
sr_rs: ОК дијалог

[ctx: #12003]
en: Video info
sr_rs: Видео инфо

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
sr_rs: Видео преко целог екрана

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
sr_rs: Визуелизација звука

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
sr_rs: Визуелизација звука

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
sr_rs: Реиндексирање...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
sr_rs: Повратак на прозор са музиком

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
sr_rs: Повратак на прозор са видеима

[ctx: #12012]
en: Last used
sr_rs: Последњи пут коришћено

[ctx: #12013]
en: Install date
sr_rs: Датум инсталације

[ctx: #12014]
en: Last updated
sr_rs: Последњи пут ажурирано

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
sr_rs: Пусти од почетка

[ctx: #12022]
note: Label of various controls for resuming playback from a certain point in time
en: Resume from {0:s}
sr_rs: Настави од {0:s}

[ctx: #12320]
en: c
sr_rs: ц

[ctx: #12321]
en: OK
sr_rs: У реду

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
sr_rs: Закључано! Унесите код...

[ctx: #12326]
en: Enter password
sr_rs: Унесите лозинку

[ctx: #12327]
en: Enter master code
sr_rs: Унесите главни код

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
sr_rs: Унесите код за откључавање

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
sr_rs: или притисните "Ц" за поништење

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
sr_rs: Унесите комбинацију тастера управљача за игре

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
sr_rs: притисните "У реду", или "Назад" за поништење

[ctx: #12332]
en: Set lock
sr_rs: Закључај

[ctx: #12333]
en: Unlock
sr_rs: Откључај

[ctx: #12334]
en: Reset lock
sr_rs: Поништи код

[ctx: #12335]
en: Remove lock
sr_rs: Уклони код

[ctx: #12337]
en: Numeric password
sr_rs: Нумеричка лозинка

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
sr_rs: Комбинација тастера управљача за игре

[ctx: #12339]
en: Full-text password
sr_rs: Лозинка са свим знацима

[ctx: #12340]
en: Enter new password
sr_rs: Унесите нову лозинку

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
sr_rs: Поново унесите нову лозинку

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
sr_rs: Лозинка није исправна,

[ctx: #12343]
en: retries left
sr_rs: покушаја преостало

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
sr_rs: Унете лозинке се не подударају.

[ctx: #12345]
en: Access denied
sr_rs: Приступ одбијен

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
sr_rs: Прекомерни број покушаја уноса лозинке.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
sr_rs: Систем ће се сада искључити

[ctx: #12348]
en: Item locked
sr_rs: Ставка је закључана

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
sr_rs: Поново активирај закључавање

[ctx: #12356]
en: Change lock
sr_rs: Промени код

[ctx: #12357]
en: Source lock
sr_rs: Закључавање извора

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
sr_rs: Лозинка не може бити празна. Покушајте поново.

[ctx: #12360]
en: Master lock
sr_rs: Главни код

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
sr_rs: Искључити систем ако је достигнут прекомерни број покушаја уноса главног кода.

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
sr_rs: Главни код није исправан. Молимо, унесите исправан главни код.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
sr_rs: Менаџер подешавања и датотека

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
sr_rs: Поставити као подразумевано за све медије

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
sr_rs: Ово ће поништити било које претходно сачуване вредности. Да ли сте сигурни?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
sr_rs: Време приказивања сваке слике

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
sr_rs: Користи ефекат померања и увеличавања

[ctx: #12381]
en: Switch to visualisation on playback
sr_rs: Пребаците се на визуелизацију при репродукцији

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
sr_rs: 12-часовни сат

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
sr_rs: 24-часовни сат

[ctx: #12385]
en: Day / Month
sr_rs: Дан / Месец

[ctx: #12386]
en: Month / Day
sr_rs: Месец / Дан

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
sr_rs: Полиса приватности

[ctx: #12390]
en: System uptime
sr_rs: Систем је активан

[ctx: #12391]
en: Minutes
sr_rs: Минута

[ctx: #12392]
en: Hours
sr_rs: Часова

[ctx: #12393]
en: Days
sr_rs: Дана

[ctx: #12394]
en: Total uptime
sr_rs: Укупно време

[ctx: #12395]
en: Battery level
sr_rs: Ниво батерије

[ctx: #12600]
en: Weather
sr_rs: Време

[ctx: #12900]
en: Screensaver
sr_rs: Чувар екрана

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
sr_rs: OSD преко целог екрана

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
sr_rs: Игра преко целог екрана

[ctx: #13000]
en: System
sr_rs: Систем

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
sr_rs: Моментано успорење HDD

[ctx: #13002]
en: Video only
sr_rs: Само видео материјал

[ctx: #13003]
en: - Delay
sr_rs: - Одлагање

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
sr_rs: - Минимално трајање датотеке

[ctx: #13005]
en: Shutdown
sr_rs: Искључи

[ctx: #13006]
en: Add picture source
sr_rs: Додај извор слика

[ctx: #13007]
en: Reset
sr_rs: Ресетуј

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
sr_rs: Функција искључивања

[ctx: #13009]
en: Quit
sr_rs: Изађи

[ctx: #13010]
en: Hibernate
sr_rs: Хибернација

[ctx: #13011]
en: Suspend
sr_rs: Стање спавања

[ctx: #13012]
en: Exit
sr_rs: Изађи

[ctx: #13013]
en: Reboot
sr_rs: Поново покрени

[ctx: #13014]
en: Minimise
sr_rs: Умањи

[ctx: #13015]
en: Power button action
sr_rs: Акција тастера за укључивање

[ctx: #13016]
en: Power off system
sr_rs: Искључи систем

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
sr_rs: Спречи гашење због неактивности

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
sr_rs: Допусти гашење због неактивности

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
sr_rs: Да ли је друга сесија активна, можда путем ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
sr_rs: Прикачен преносиви уређај за складиштење

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
sr_rs: Небезбедно уклањање уређаја за складиштење

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
sr_rs: Успешно уклоњен уређај за складиштење

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
sr_rs: Покушај да пробудиш удаљене сервере при приступу

[ctx: #13027]
en: Wake-on-LAN ({0:s})
sr_rs: Буђење-преко-LAN ({0:s})

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
sr_rs: Чекање да се мрежа повеже...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
sr_rs: Неуспело извршење Буђења-преко-LAN!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
sr_rs: Чекање да се сервер пробуди...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
sr_rs: Продужено чекање да се сервер пробуди...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
sr_rs: Чекање да се сервиси покрену...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
sr_rs: MAC откривање

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
sr_rs: Ажурирано за {0:s}

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
sr_rs: Пронађено за {0:s}

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
sr_rs: Неуспело за {0:s}

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
sr_rs: Батерија је при крају

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
sr_rs: Флицкер филтер

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
sr_rs: Препусти избор управљачком програму (захтева поновно покретање)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
sr_rs: Онемогућено

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
sr_rs: Омогућено током репродукције видео материјала

[ctx: #13108]
en: Always enabled
sr_rs: Увек је омогућено

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
sr_rs: Испробај & примени резолуцију

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
sr_rs: Сачувати ову резолуцију?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
sr_rs: Да ли бисте желели да сачувате ову измену?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
sr_rs: Висок квалитет увећања

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
sr_rs: Онемогућен

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
sr_rs: Омогућено за SD садржај

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
sr_rs: Увек је омогућено

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
sr_rs: Начин увећања

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
sr_rs: Задржати маску?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
sr_rs: Зацрни остале екране

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
sr_rs: Онемогућено

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
sr_rs: Зацрни екране

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
sr_rs: Откривене су активне везе!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
sr_rs: Ако наставите даље, можда више нећете моћи да управљате овом апликацијом. Да ли сте сигурни да желите да зауставите сервер догађаја?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
sr_rs: Променити режим Apple Даљинског Управљача?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
sr_rs: Ако тренутно користите Apple Даљински Управљач да би управљали овом апликацијом, промена овог подешавања би могло да утиче на вашу способност контролисања. Да ли желите да наставите?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
sr_rs: Подмаска мреже

[ctx: #13160]
en: Gateway
sr_rs: Мрежни пролаз

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
sr_rs: Примарни DNS

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
sr_rs: Неуспело покретање

[ctx: #13170]
en: Never
sr_rs: Никада

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
sr_rs: Одмах

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
sr_rs: Након {0:d} сек.

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
sr_rs: Датум постављања HDD-а:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
sr_rs: Бројач цицклуса паљења/гашења HDD-а:

[ctx: #13200]
en: Profiles
sr_rs: Профили

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
sr_rs: Избрисати профил '{0:s}'?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
sr_rs: Последњи учитан профил:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
sr_rs: Непознато

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
sr_rs: Препиши

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
sr_rs: Само наметнуто

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
sr_rs: Будилник

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
sr_rs: Интервал за будилник (у минутима)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
sr_rs: Покренуто, аларм за {0:d} мин.

[ctx: #13211]
en: Alarm!
sr_rs: Аларм!

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
sr_rs: Отказано са преосталих {0:d} мин. {1:d} сек.

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
sr_rs: Претражи титлове у РАР-овима

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
sr_rs: Потражи титл...

[ctx: #13251]
en: Move item
sr_rs: Премести ставку

[ctx: #13252]
en: Move item here
sr_rs: Премести ставку овде

[ctx: #13253]
en: Cancel move
sr_rs: Откажи премештање

[ctx: #13270]
en: Hardware:
sr_rs: Хардвер:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
sr_rs: Системско коришћење CPU:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
sr_rs: Повезано, али DNS није доступан.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
sr_rs: Хард диск

[ctx: #13277]
en: Storage
sr_rs: Складиште

[ctx: #13278]
en: Default
sr_rs: Подразумевано

[ctx: #13279]
en: Network
sr_rs: Мрежа

[ctx: #13280]
en: Video
sr_rs: Видео

[ctx: #13281]
en: Hardware
sr_rs: Хардвер

[ctx: #13283]
en: Operating system:
sr_rs: Оперативни систем:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
sr_rs: Брзина CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
sr_rs: Видео кодер:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
sr_rs: Резолуција екрана:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
sr_rs: A/V кабл:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
sr_rs: DVD регија:

[ctx: #13295]
en: Internet:
sr_rs: Интернет:

[ctx: #13296]
en: Connected
sr_rs: Повезано

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
sr_rs: Није повезано. Проверите мрежна подешавања.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
sr_rs: Жељена температура

[ctx: #13300]
en: Fan speed
sr_rs: Брзина вентилатора

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
sr_rs: Аутоматско контролисање температуре

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
sr_rs: Премошћавање брзине вентилатора

[ctx: #13303]
en: Fonts
sr_rs: Фонтови

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
sr_rs: Омогући обртање би-дирекционих стрингова

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
sr_rs: Прикажи RSS новости

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
sr_rs: Прикажи ставке матичне фасцикле

[ctx: #13307]
en: Track naming template
sr_rs: Шаблон именовања нумера

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
sr_rs: Да ли желите да поново покренете ваш систем уместо само ове апликације?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
sr_rs: Ефекат увећања

[ctx: #13311]
en: Float effect
sr_rs: Ефекат плутања

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
sr_rs: Умањење црних трака

[ctx: #13313]
en: Restart
sr_rs: Поново покрени

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
sr_rs: Преклапање између песама

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
sr_rs: Обнови сличице

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
sr_rs: Рекурзивне сличице

[ctx: #13317]
en: View slideshow
sr_rs: Прикажи репродукцију слајдова

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
sr_rs: Рекурзивна репродукција слајдова

[ctx: #13319]
en: Randomise
sr_rs: Промешај насумично

[ctx: #13320]
en: Stereo
sr_rs: Стерео

[ctx: #13321]
en: Left only
sr_rs: Само леви

[ctx: #13322]
en: Right only
sr_rs: Само десни

[ctx: #13324]
en: Background transparency
sr_rs: Провидност позадине

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
sr_rs: Провидност предњег плана

[ctx: #13326]
en: A/V delay
sr_rs: А/В одлагање

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
sr_rs: {0:s} није пронађен

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
sr_rs: Грешка приликом отварања {0:s}

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
sr_rs: Није могуће учитати {0:s}

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
sr_rs: Грешка: Недовољно меморије

[ctx: #13332]
en: Move up
sr_rs: Премести горе

[ctx: #13333]
en: Move down
sr_rs: Премести доле

[ctx: #13334]
en: Edit label
sr_rs: Уреди ознаку

[ctx: #13335]
en: Make default
sr_rs: Направи подразумеваним

[ctx: #13336]
en: Remove button
sr_rs: Уклони тастер

[ctx: #13340]
en: Leave as is
sr_rs: Остави како јесте

[ctx: #13341]
en: Green
sr_rs: Зелена

[ctx: #13342]
en: Orange
sr_rs: Наранџаста

[ctx: #13343]
en: Red
sr_rs: Црвена

[ctx: #13344]
en: Cycle
sr_rs: Циклус

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
sr_rs: Искључи LED приликом репродукције

[ctx: #13346]
en: Movie information
sr_rs: Подаци филма

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
sr_rs: Стави у ред за репродукцију

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
sr_rs: Претражи IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
sr_rs: Претражи за нови садржај

[ctx: #13350]
en: Current playlist
sr_rs: Тренутна листа за репродукцију

[ctx: #13351]
en: Album information
sr_rs: Подаци албума

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
sr_rs: Претражи ставку и увези у библиотеку

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
sr_rs: Заустави претраживање

[ctx: #13354]
en: Render method
sr_rs: Начин приказивања

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
sr_rs: Низак квалитет сенчења пиксела

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
sr_rs: Хардверска преклапања

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
sr_rs: Висок квалитет сенчења пиксела

[ctx: #13358]
en: Play item
sr_rs: Пусти ставку

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
sr_rs: Постави сличицу извођача

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
sr_rs: Аутоматски направи сличице

[ctx: #13361]
en: Enable voice
sr_rs: Омогући глас

[ctx: #13375]
en: Enable device
sr_rs: Омогући уређај

[ctx: #13376]
en: Volume
sr_rs: Јачина звука

[ctx: #13377]
en: Default view mode
sr_rs: Подразумевани режим приказа

[ctx: #13378]
en: Default brightness
sr_rs: Подразумевана осветљеност

[ctx: #13379]
en: Default contrast
sr_rs: Подразумевани контраст

[ctx: #13380]
en: Default gamma
sr_rs: Подразумевани опсег боја

[ctx: #13381]
en: Resume video
sr_rs: Настави видео

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
sr_rs: Гласовна маска - Порт 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
sr_rs: Гласовна маска - Порт 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
sr_rs: Гласовна маска - Порт 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
sr_rs: Гласовна маска - Порт 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
sr_rs: Користи тражење засновано на времену

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
sr_rs: Шаблон именовања нумера - десно

[ctx: #13388]
en: Preset
sr_rs: Унапред задато подешавање

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
sr_rs: Нема доступних унапред подешених поставки за ову визуелизацију

[ctx: #13390]
en: There are no settings available[CR]for this visualisation
sr_rs: Нема доступних подешавања[CR]за ову визуелизацију

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
sr_rs: Избаци / Учитај

[ctx: #13393]
en: Calculate size
sr_rs: Израчунај величину

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
sr_rs: Рачунање величине фасцикле

[ctx: #13395]
en: Video settings
sr_rs: Видео подешавања

[ctx: #13396]
en: Audio settings
sr_rs: Аудио подешавања

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
sr_rs: Омогући титлове

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
sr_rs: Пречице

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
sr_rs: Игнорисати артикле током слагања

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
sr_rs: Преклапање између песама са истог албума

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
sr_rs: Потражи {0:s}

[ctx: #13402]
en: Show track position
sr_rs: Прикажи позицију нумере

[ctx: #13403]
en: Clear default
sr_rs: Уклони подразумевано

[ctx: #13404]
en: Resume
sr_rs: Настави

[ctx: #13405]
en: Get thumb
sr_rs: Преузми омот

[ctx: #13406]
en: Picture information
sr_rs: Подаци слике

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
sr_rs: {0:s} поставки

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
sr_rs: (IMDb оцена корисника)

[ctx: #13409]
en: Top 250
sr_rs: Најбољих 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
sr_rs: Намести на Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
sr_rs: Минимална брзина вентилатора

[ctx: #13412]
en: Play from here
sr_rs: Пусти одавде

[ctx: #13413]
en: Downloading
sr_rs: Преузимање

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
sr_rs: Прикажи извођаче песама и албума

[ctx: #13415]
en: Render method
sr_rs: Начин приказивања

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
sr_rs: Аутоматско откривање

[ctx: #13419]
en: Software
sr_rs: Софтвер

[ctx: #13420]
en: Remove safely
sr_rs: Безбедно уклони

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
sr_rs: Покрени репродукцију слајдова одавде

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
sr_rs: Запамти ову путању

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
sr_rs: Допусти хардверско убрзање - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
sr_rs: Допусти хардверско убрзање - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
sr_rs: Допусти хардверско убрзање - DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
sr_rs: Допусти хардверско убрзање - CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
sr_rs: Допусти хардверско убрзање - VTBDecoder

[ctx: #13430]
en: Allow using DRM PRIME decoder
sr_rs: Дозволи коришћење DRM PRIME декодера

[ctx: #13431]
en: Pixel shaders
sr_rs: Сенчење пиксела

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
sr_rs: Допусти хардверско убрзање - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
sr_rs: Аутоматски пусти следећи видео

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
sr_rs: Пусти само ово

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
sr_rs: Омогући ВК скалере за размеру изнад

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
sr_rs: Дати предност VDPAU видео миксеру

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration with DRM PRIME
sr_rs: Омогућите хардверско убрзање са DRM PRIME

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
sr_rs: Допусти хардверско убрзање - MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
sr_rs: Допусти хардверско убрзање - MediaCodec (Surface)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
sr_rs: Користи MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
sr_rs: Омогућите ову опцију ради коришћења хардверског убрзања за MPEG-(1 / 2) кодеке. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога. Старије Radeon Карте имају тенденицју да сегфаулт са овим омогућеним.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
sr_rs: Користи MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
sr_rs: Омогућите ову опцију ради коришћења хардверског убрзања за MPEG-4 кодек. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога. Неки ION хардвер има проблеме са овим омогућеним као подразумевано.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
sr_rs: Користи VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
sr_rs: Омогућите ову опцију ради коришћења хардверског убрзања за VC-1 засноване кодеке. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога. AMD хардвер са VDPAU не може да декодира VC-1 Simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
sr_rs: Користи MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
sr_rs: Омогућите ову опцију да би користили хардверско убрзање за MPEG-(1 / 2) кодеке. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога. Неки MPEG-2 видеи могу имати зелене артефакте.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
sr_rs: Користи MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sr_rs: Омогућите ову опцију ради коришћења хардверског убрзања за MPEG-4 кодек. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
sr_rs: Користи VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
sr_rs: Омогућите ову опцију ради коришћења хардверског убрзања за VC-1 засноване кодеке. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога. Специјално VC-1 испреплетан озбиљно подбацује на Интеловом хардверу.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
sr_rs: Користи VP8 VAAPI

[ctx: #13454]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP8 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sr_rs: Омогућите ову опцију ради коришћења хардверског убрзања за VP8 кодек. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
sr_rs: Користи VP9 VAAPI

[ctx: #13456]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP9 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sr_rs: Омогућите ову опцију ради коришћења хардверског убрзања за VP9 кодек. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
sr_rs: Дати предност VAAPI начину приказивања

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
sr_rs: Користи HEVC VAAPI

[ctx: #13461]
note: Description of setting with label #13460 "Use HEVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
sr_rs: Омогућите ову опцију ради коришћења хардверског убрзања за HEVC кодек. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога.

[ctx: #13462]
note: Option for setting the PRIME render method
en: PRIME Render Method
sr_rs: PRIME метод рендеровања

[ctx: #13463]
note: Description of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
sr_rs: Ова опција пребацује се између метода приказивања директно у раван и EGL.

[ctx: #13464]
note: String for options 1 of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: Direct To Plane
sr_rs: Директно у раван

[ctx: #13467]
en: Unlimited / 1080 (>30Hz)
sr_rs: Неограничено / 1080 (>30Hz)

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
sr_rs: Користи AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
sr_rs: Омогућите ову опцију ради коришћења хардверског убрзања за AV1 кодек. Ако је онемогућено CPU ће бити коришћен уместо тога.

[ctx: #13505]
en: Resample quality
sr_rs: Квалитет поновног одабирања

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
sr_rs: Низак (брзо)

[ctx: #13507]
en: Medium
sr_rs: Средњи

[ctx: #13508]
en: High
sr_rs: Висок

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
sr_rs: Веома висок (споро)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
sr_rs: Синхронизуј репродукцију према приказу

[ctx: #13511]
en: Choose art
sr_rs: Изаберите уметност

[ctx: #13512]
en: Current art
sr_rs: Тренутна уметност

[ctx: #13513]
en: Remote art
sr_rs: Удаљена уметност

[ctx: #13514]
en: Local art
sr_rs: Локална уметност

[ctx: #13515]
en: No art
sr_rs: Без уметности

[ctx: #13516]
note: Button to add a new type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Add art type
sr_rs: Додајте врсту уметности

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
sr_rs: Праг за кориговање висине тона

[ctx: #13519]
en: Embedded art
sr_rs: Уграђена уметност

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
sr_rs: Уграђена уметност љубитеља

[ctx: #13521]
note: Heading for selection of a type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Choose art type
sr_rs: Изаберите врсту уметности

[ctx: #13522]
note: label of a setting that allows splitting of albums into component discs
en: Split albums into individual discs
sr_rs: Поделите албуме на појединачне дискове

[ctx: #13523]
note: Description of setting with label #13522 "Split albums into individual discs"
en: When enabled, opening a multi-disc album shows the discs as individual items instead of all the songs. Opening a disc then shows the songs on that disc.
sr_rs: Када је омогућено, отварање албума са више дискова приказује дискове као појединачне ставке уместо свих песама. Отварање диска затим приказује песме на њему.

[ctx: #13524]
note: Label of a setting that allows original release dates to be used instead of album release date
en: Use original release date of albums for year
sr_rs: Користите оригинални датум издавања албума за годину

[ctx: #13525]
note: Description of setting with label #13524
en: When enabled, use the original year of release rather than the album release year (if available).
sr_rs: Када је омогућено, користите оригиналну годину издања, а не годину издавања албума (ако је доступно).

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
sr_rs: Одлагање након промене учестаности освежавања

[ctx: #13551]
en: Off
sr_rs: Искључено

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
sr_rs: {0:.1f} секунда

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
sr_rs: {0:.1f} секунди

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
sr_rs: {0:d} Минут

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
sr_rs: {0:d} Минута

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
sr_rs: Кораци прескакања

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
sr_rs: Одлагање прескакања

[ctx: #13600]
en: Apple Remote
sr_rs: Apple Даљински Управљач

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
sr_rs: Допусти покретање Kodi апликације коришћењем даљинског управљача

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
sr_rs: Време одлагања секвенце

[ctx: #13610]
en: Disabled
sr_rs: Онемогућено

[ctx: #13611]
en: Standard
sr_rs: Уобичајено

[ctx: #13612]
en: Universal remote
sr_rs: Универзални даљински управљач

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
sr_rs: Harmony даљински управљач

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
sr_rs: Грешка Apple Даљинског Управљача

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
sr_rs: Неуспело омогућавање подршке Apple Даљинског Управљача

[ctx: #14000]
en: Stack
sr_rs: Постави на складиште

[ctx: #14001]
en: Unstack
sr_rs: Уклони са складишта

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
sr_rs: Преузимање датотеке листе за репродукцију...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
sr_rs: Преузимање листе записа...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
sr_rs: Разлагање листе записа...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
sr_rs: Неуспело преузимање листе записа

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
sr_rs: Неуспело преузимање датотеке листе за репродукцију

[ctx: #14009]
en: Games directory
sr_rs: Каталог игара

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
sr_rs: Аутоматски пребаци на сличице засноване на

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
sr_rs: Омогући аутоматско пребацивање на приказ омота

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
sr_rs: - Користи велике иконе

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
sr_rs: - Пребацивање засновано на

[ctx: #14014]
en: - Percentage
sr_rs: - Проценат

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
sr_rs: Без датотека и бар једне сличице

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
sr_rs: Бар једна датотека и сличица

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
sr_rs: Проценат сличица

[ctx: #14018]
en: View options
sr_rs: Опције приказа

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
sr_rs: Промени код подручја 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
sr_rs: Промени код подручја 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
sr_rs: Промени код подручја 3

[ctx: #14022]
en: Library
sr_rs: Библиотека

[ctx: #14023]
en: No TV
sr_rs: Без ТВ

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
sr_rs: Унесите најближи већи град

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
sr_rs: Видео/Аудио/DVD кеш - Хард диск

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
sr_rs: Видео кеш - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
sr_rs: Видео кеш - Локална мрежа

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
sr_rs: Видео кеш - Интернет

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
sr_rs: Кеш звука - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
sr_rs: Аудио кеш - Локална мрежа

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
sr_rs: Аудио кеш - Интернет

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
sr_rs: DVD кеш - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
sr_rs: Локална мрежа

[ctx: #14036]
en: Services
sr_rs: Сервиси

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
sr_rs: DVD кеш - Локална мрежа

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
sr_rs: Промењена мрежна подешавања

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
sr_rs: Поновно покретање је потребно да би се променила ваша мрежна поставка. Да ли бисте желели да сада поново покренете?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
sr_rs: Ограничавање протока Интернет везе

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
sr_rs: - Искључи док се репродукује

[ctx: #14044]
en: {0:d} min
sr_rs: {0:d} мин

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
sr_rs: {0:d} сек

[ctx: #14051]
en: Time format
sr_rs: Облик приказа времена

[ctx: #14052]
en: Date format
sr_rs: Облик приказа датума

[ctx: #14053]
en: GUI filters
sr_rs: GUI филтери

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
sr_rs: Користи претраживање у позадини

[ctx: #14056]
en: Stop scan
sr_rs: Заустави претраживање

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
sr_rs: Није могуће током претраживања података медија

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
sr_rs: Зрнасти ефекат приказа

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
sr_rs: Потражи сличице на удаљеним дељеним локацијама

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
sr_rs: Непозната врста кеша - Интернет

[ctx: #14062]
en: Enter username for
sr_rs: Унесите корисничко име за

[ctx: #14063]
en: Date & time
sr_rs: Датум и време

[ctx: #14064]
en: Set date
sr_rs: Постави датум

[ctx: #14065]
en: Set time
sr_rs: Постави време

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
sr_rs: Унесите време у облику 24-часа ЧЧ:ММ

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
sr_rs: Унесите датум у облику ДД/ММ/ГГГГ

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
sr_rs: Унесите IP адресу

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
sr_rs: Одмах применити ова подешавања?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
sr_rs: Одмах примени промене

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
sr_rs: Допусти преименовање и брисање датотека

[ctx: #14074]
en: Set timezone
sr_rs: Постави временску зону

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
sr_rs: Користи летње рачунање времена

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
sr_rs: Додај у омиљено

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
sr_rs: Уклони из омиљеног

[ctx: #14078]
en: Colours
sr_rs: Боје

[ctx: #14081]
en: File lists
sr_rs: Листе датотека

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
sr_rs: Користи прозор преко целог екрана

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
sr_rs: Стави песму у ред приликом избора

[ctx: #14086]
en: Playback
sr_rs: Репродукција

[ctx: #14087]
en: Discs
sr_rs: Дискови

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
sr_rs: Аутоматски пусти DVD -ове

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
sr_rs: Фонт

[ctx: #14090]
en: International
sr_rs: Међународно

[ctx: #14091]
en: Character set
sr_rs: Скуп знакова

[ctx: #14092]
en: Logging
sr_rs: Бележење

[ctx: #14093]
en: Security
sr_rs: Безбедност

[ctx: #14094]
en: Devices
sr_rs: Уређаји

[ctx: #14095]
en: Power saving
sr_rs: Уштеда енергије

[ctx: #14096]
en: Rip
sr_rs: Риповање

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
sr_rs: Акција при убацивању аудио CD-а

[ctx: #14098]
en: Play
sr_rs: Пусти

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
sr_rs: Избаци диск када риповање CD-а буде завршено

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
sr_rs: Заустави риповање CD-а

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
sr_rs: Обрада

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
sr_rs: Blu-ray режим репродукције

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
sr_rs: Пусти главни филм

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
sr_rs: Прикажи поједностављени мени

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
sr_rs: Јединица температуре

[ctx: #14106]
en: Speed unit
sr_rs: Јединица брзине

[ctx: #14107]
en: Time format
sr_rs: Облик приказа времена

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
sr_rs: Користи 12 / 24-часовни облик приказивања времена

[ctx: #14109]
en: Short date format
sr_rs: Облик приказа кратког датума

[ctx: #14110]
en: Long date format
sr_rs: Облик приказа дугачког датума

[ctx: #14111]
en: Events
sr_rs: Догађаји

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
sr_rs: Омогући евиденцију догађаја

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
sr_rs: Омогући евиденцију догађаја обавештења

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
sr_rs: Прикажи евиденцију догађаја

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
sr_rs: Основно

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
sr_rs: Подаци

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
sr_rs: Упозорење

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
sr_rs: Грешка

[ctx: #14119]
note: Label to show the currently active/displayed event level in the event log window
en: Level: {0:s}
sr_rs: Ниво: {0:s}

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
sr_rs: Прикажи више нивое

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
sr_rs: Код blu-ray региона

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
sr_rs: Регион А

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
sr_rs: Регион Б

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
sr_rs: Регион Ц

[ctx: #14125]
note: This is in the context of input devices!
en: Input
sr_rs: Улаз

[ctx: #14126]
en: Whitelist
sr_rs: Бела листа

[ctx: #14127]
en: Allow 3:2 pulldown refresh rates
sr_rs: Омогућите 3: 2 стопе освежавања на падајућем нивоу

[ctx: #14128]
en: Allow double refresh rates
sr_rs: Омогућите двоструке брзине освежавања

[ctx: #14200]
en: Player
sr_rs: Уређај за репродукцију

[ctx: #14201]
en: Player settings
sr_rs: Подешавања уређаја за репродукцију

[ctx: #14202]
en: Library
sr_rs: Библиотека

[ctx: #14203]
en: Library settings
sr_rs: Подешавања библиотеке

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
sr_rs: PVR & Телевизија Уживо

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
sr_rs: Подешавања PVR & Телевизија Уживо

[ctx: #14206]
en: Interface
sr_rs: Интерфејс

[ctx: #14207]
en: Interface settings
sr_rs: Подешавања интерфејса

[ctx: #14208]
en: Service settings
sr_rs: Подешавања сервиса

[ctx: #14209]
en: System settings
sr_rs: Системска подешавања

[ctx: #14210]
en: Profile settings
sr_rs: Подешавања профила

[ctx: #14211]
en: Media
sr_rs: Медији

[ctx: #14212]
en: Media settings
sr_rs: Подешавања медија

[ctx: #14215]
en: Videos
sr_rs: Видеи

[ctx: #14216]
en: Music
sr_rs: Музика

[ctx: #14217]
en: Pictures
sr_rs: Слике

[ctx: #14218]
en: Language
sr_rs: Језик

[ctx: #14219]
en: Databases
sr_rs: Базе података

[ctx: #14220]
en: Display
sr_rs: Приказ

[ctx: #14221]
en: Audio
sr_rs: Звук

[ctx: #14222]
en: Regional
sr_rs: Регионални

[ctx: #14223]
en: Control
sr_rs: Контрола

[ctx: #14225]
en: Network Control
sr_rs: Мрежна контрола

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
sr_rs: Управљајте Изворима

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
sr_rs: Подешавања покретања

[ctx: #14230]
en: Actions
sr_rs: Акције

[ctx: #14231]
en: Processing
sr_rs: Обрада

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
sr_rs: Стереоскопски 3D

[ctx: #14233]
en: Teletext
sr_rs: Телетекст

[ctx: #14235]
en: Download Services
sr_rs: Преузми Сервисе

[ctx: #14236]
en: Video Library
sr_rs: Видео библиотека

[ctx: #14237]
en: Music Library
sr_rs: Музичка библиотека

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
sr_rs: Листе & Прикази

[ctx: #14241]
en: Metadata
sr_rs: Мета подаци

[ctx: #14242]
en: Videos...
sr_rs: Videi...

[ctx: #14243]
en: Music...
sr_rs: Музика...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
sr_rs: Слике...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
sr_rs: Ажурирај библиотеку приликом покретања

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
sr_rs: Сакриј напредак ажурирања библиотеке

[ctx: #14247]
en: Clean library
sr_rs: Очисти библиотеку

[ctx: #14248]
en: Export library
sr_rs: Извези библиотеку

[ctx: #14249]
en: Import library
sr_rs: Увези библиотеку

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
sr_rs: Декодер звука

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
sr_rs: Пролазни пренос звука

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
sr_rs: Спавање / Искључи

[ctx: #14256]
en: Wake
sr_rs: Пробуди

[ctx: #14260]
en: Debug
sr_rs: Тражење грешака

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
sr_rs: Подесите маску...

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
sr_rs: Облици приказа јединица

[ctx: #14271]
en: Region default format
sr_rs: Подразумевани регионални формат

[ctx: #14275]
en: Application control
sr_rs: Контрола апликације

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
sr_rs: Допусти даљинско управљање од стране апликација на овом систему

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
sr_rs: Допусти даљинско управљање од стране апликација на другим системима

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
sr_rs: Канали

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
sr_rs: Иконе

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
sr_rs: Новије верзије

[ctx: #14304]
note: pvr "RDS" settings group label
en: RDS Radio
sr_rs: RDS Радио

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
sr_rs: Неуспело извожење {0:d} ставки

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
sr_rs: Недоступан извор

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
sr_rs: Шта бисте желели да урадите са медијским ставкама из {0:s}

[ctx: #15014]
en: Keep
sr_rs: Задржи

[ctx: #15015]
en: Remove
sr_rs: Уклони

[ctx: #15016]
en: Games
sr_rs: Игре

[ctx: #15019]
en: Add
sr_rs: Додај

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
sr_rs: Доступни режими

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
sr_rs: Активни режими

[ctx: #15052]
en: Password
sr_rs: Лозинка

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
sr_rs: Уклони активне режиме

[ctx: #15067]
en: Close
sr_rs: Затвори

[ctx: #15100]
en: Library
sr_rs: Библиотека

[ctx: #15101]
en: Database
sr_rs: База података

[ctx: #15102]
en: * All albums
sr_rs: * Сви албуми

[ctx: #15103]
en: * All artists
sr_rs: * Сви извођачи

[ctx: #15104]
en: * All songs
sr_rs: * Све песме

[ctx: #15105]
en: * All genres
sr_rs: * Сви жанрови

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
sr_rs: Уграђена маска

[ctx: #15107]
en: Buffering...
sr_rs: Предмеморисање...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
sr_rs: GUI звукови

[ctx: #15109]
en: Skin default
sr_rs: Маскино подразумевано

[ctx: #15110]
en: Larger font size
sr_rs: Већа величина фонта

[ctx: #15111]
en: Theme
sr_rs: Тема

[ctx: #15112]
en: Default theme
sr_rs: Подразумевана тема

[ctx: #15207]
en: Connected
sr_rs: Повезано

[ctx: #15208]
en: Not connected
sr_rs: Није повезано

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
sr_rs: Пусти помоћу...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
sr_rs: Користи глатку А/В синхронизацију

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
sr_rs: Сакриј називе датотека приликом приказа омота

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
sr_rs: Пусти у режиму журке

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
sr_rs: Остало / Непознато

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
sr_rs: Провајдер

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
sr_rs: Путања није пронађена или је неважећа

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
sr_rs: Није могуће повезивање са мрежним сервером

[ctx: #15302]
en: No servers found
sr_rs: Ниједан сервер није пронађен

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
sr_rs: Радна група није пронађена

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
sr_rs: Отварање извора са више путања

[ctx: #15311]
en: Path:
sr_rs: Путања:

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
sr_rs: Сачувај

[ctx: #16000]
en: General
sr_rs: Опште

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
sr_rs: Претраживање Интернета

[ctx: #16003]
en: Player
sr_rs: Уређај за репродукцију

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
sr_rs: Пусти медиј са диска

[ctx: #16008]
en: Enter new title
sr_rs: Унесите нови наслов

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
sr_rs: Унесите име филма

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
sr_rs: Унесите име профила

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
sr_rs: Унесите име албума

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
sr_rs: Унесите име листе за репродукцију

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
sr_rs: Унесите ново име датотеке

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
sr_rs: Унесите име фасцикле

[ctx: #16015]
en: Enter directory
sr_rs: Унесите фасциклу

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
sr_rs: Доступне опције: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
sr_rs: Унесите реч за претрагу

[ctx: #16018]
en: None
sr_rs: Ништа

[ctx: #16019]
en: Auto select
sr_rs: Аутоматски одабир

[ctx: #16020]
en: Deinterlace
sr_rs: Отплитање

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
sr_rs: Bob - Обрнут

[ctx: #16023]
en: Choose operator
sr_rs: Изаберите оператера

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
sr_rs: Отказивање...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
sr_rs: Унеси име извођача

[ctx: #16026]
en: Playback failed
sr_rs: Неуспешна репродукција

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
sr_rs: Неуспела репродукција једне или више ставки. Проверите евиденцију за више информација о овој поруци.

[ctx: #16028]
en: Enter value
sr_rs: Унесите вредност

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
sr_rs: Проверите евиденцију за више информација о овој поруци.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
sr_rs: Режим журке је прекинут.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
sr_rs: Нема подударајућих песама у библиотеци.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
sr_rs: Није могуће покренути базу податка.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
sr_rs: Није могуће отворити базу података.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
sr_rs: Није могуће добити песме из базе података.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
sr_rs: Листа за репродукцију режима журке

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
sr_rs: Отплитање (половично)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
sr_rs: Отплитање видеа

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
sr_rs: Начин отплитања

[ctx: #16039]
en: Off
sr_rs: Искључи

[ctx: #16041]
en: On
sr_rs: Укључи

[ctx: #16100]
en: All videos
sr_rs: Сви видеи

[ctx: #16101]
en: Unwatched
sr_rs: Неодгледано

[ctx: #16102]
en: Watched
sr_rs: Одгледано

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
sr_rs: Обележи као одгледано

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
sr_rs: Обележи као неодгледано

[ctx: #16105]
en: Edit title
sr_rs: Уреди наслов

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
sr_rs: Управљање...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
sr_rs: Уреди наслов за слагање

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
sr_rs: Операција је прекинута

[ctx: #16201]
en: Copy failed
sr_rs: Копирање није успело

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
sr_rs: Неуспело копирање бар једне датотеке. Проверите евиденцију за више информација о овој поруци.

[ctx: #16203]
en: Move failed
sr_rs: Премештање није успело

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
sr_rs: Неуспело премештање бар једне датотеке. Проверите евиденцију за више информација о овој поруци.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
sr_rs: Брисање није успело

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
sr_rs: Неуспело брисање бар једне датотеке. Проверите евиденцију за више информација о овој поруци.

[ctx: #16296]
note: Name of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Pixelate
sr_rs: Пикселизуј

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
sr_rs: Глатко

[ctx: #16298]
note: Description of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Shows the game's pixels without any modifications.
sr_rs: Приказује пикселе игре без икаквих модификација.

[ctx: #16299]
note: Description of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Removes the jagged edges of pixels by evenly fading between adjacent pixels.
sr_rs: Уклања неравне ивице пиксела равномерним изблеђивањем између суседних пиксела.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
sr_rs: Режим видео скалирања

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
sr_rs: Најближи комшија

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
sr_rs: Bicubic (софтверски)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
sr_rs: Lanczos (софтверски)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
sr_rs: Sinc (софтверски)

[ctx: #16310]
en: Temporal
sr_rs: Временски

[ctx: #16311]
en: Temporal / Spatial
sr_rs: Временски / Просторни

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
sr_rs: VDPAU - Умањивање шума

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
sr_rs: VDPAU - Оштрина

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
sr_rs: Lanczos3 - Оптимизован

[ctx: #16316]
en: Auto
sr_rs: Аутоматски

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
sr_rs: Временски (половично)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
sr_rs: Временски / Просторни (половично)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
sr_rs: Spline36 - Оптимизован

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
sr_rs: Софтверски - Мешавина

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
sr_rs: VAAPI - Прилагодив кретању

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
sr_rs: VAAPI - Компензован кретању

[ctx: #16334]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16334
en: Bob (half)
sr_rs: Bob (половично)

[ctx: #16335]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16335
en: IMX - Advanced (half)
sr_rs: IMX - Напредни (половично)

[ctx: #16336]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16336
en: IMX - Advanced
sr_rs: IMX - Напредни

[ctx: #16400]
en: Post-processing
sr_rs: Накнадна обрада

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
sr_rs: Време након ког ће екран прећи у стање спавања

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
sr_rs: {0:d} сати

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
sr_rs: {0:d} дана

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
sr_rs: Пребаци на канал

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
sr_rs: Одвојите речи претраге користећи AND, OR и / или NOT.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
sr_rs: или користите фразе ради налажења потпуног подударања, као "The wizard of Oz".

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
sr_rs: Нађи слично

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
sr_rs: Увожење водича из клијената

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
sr_rs: Подаци ПВР записа

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
sr_rs: Пријемни уређај

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
sr_rs: Статус уређаја

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
sr_rs: Квалитет сигнала

[ctx: #19012]
note: label for PVR backend name in system information's PVR section
en: PVR backend
sr_rs: PVR позадина

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
sr_rs: Некодирани

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
sr_rs: Фиксирано

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
sr_rs: Заштита

[ctx: #19016]
note: unused?
en: PVR backend {0:d} - {1:s}
sr_rs: PVR позадина {0:d} - {1:s}

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
sr_rs: Снимци

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
sr_rs: Фасцикла са иконама канала

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
sr_rs: Канали

[ctx: #19020]
note: generic label for 'Live TV' used in different places
en: TV
sr_rs: ТВ

[ctx: #19021]
note: generic label for pvr-provided 'Radio' used in different places
en: Radio
sr_rs: Радио

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
sr_rs: Скривени

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
sr_rs: ТВ канали

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
sr_rs: Радио канали

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
sr_rs: Предстојећа снимања

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
sr_rs: Додај тајмер...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
sr_rs: Нема резултата претраге

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
sr_rs: Нема уноса водича

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
sr_rs: Канал

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
sr_rs: Сада

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
sr_rs: Следеће

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
sr_rs: Временска линија

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
sr_rs: Подаци

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
sr_rs: Већ је подешен тајмер за овај догађај

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
sr_rs: Прикажи квалитет сигнала

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
sr_rs: Није подржано од стране PVR позадине

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
sr_rs: Да ли сте сигурни да желите да сакријете овај канал?

[ctx: #19040]
en: Timers
sr_rs: Тајмери

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
sr_rs: Снимање

[ctx: #19046]
en: New channel
sr_rs: Нови канал

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
sr_rs: Програмски подаци

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
sr_rs: Менаџер група

[ctx: #19049]
en: Show channel
sr_rs: Прикажи канал

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
sr_rs: Прикажи видљиве канале

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
sr_rs: Прикажи скривене канале

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
sr_rs: Премести канал на:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
sr_rs: Подаци снимања

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
sr_rs: Сакриј канал

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
sr_rs: Подаци нису доступни

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
sr_rs: Нови тајмер

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
sr_rs: Тајмер онемогућен

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
sr_rs: Тајмер омогућен

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
sr_rs: Заустави снимање

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
sr_rs: Избриши тајмер

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
sr_rs: Додај тајмер

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
sr_rs: Сложи по: Каналу

[ctx: #19063]
note: Label for epg grid window "jump to grid start" (oldest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First programme
sr_rs: Први програм

[ctx: #19064]
note: Label for epg grid window "jump to grid end" (youngest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last programme
sr_rs: Последњи програм

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
sr_rs: Подешавања тајмера

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
sr_rs: Иконе канала

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
sr_rs: Овај догађај се већ снима.

[ctx: #19068]
note: Label for recording settings dialog header
en: Recording settings
sr_rs: Подешавање снимања

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
sr_rs: Водич

[ctx: #19070]
note: Label for epg grid window "jump to now" (current programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Current programme
sr_rs: Тренутни програм

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
sr_rs: Интервал ажурирања

[ctx: #19072]
note: Dialog warning text for invalid timer setting
en: In order to add/update a timer the end date and time must be greater than the start date and time.
sr_rs: Да бисте додали / ажурирали тајмер, датум и време завршетка морају бити већи од датума и времена почетка.

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
sr_rs: Одложи промену канала

[ctx: #19074]
en: Active
sr_rs: Активно

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
sr_rs: Име

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
sr_rs: Фасцикла

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
sr_rs: Сакриј онемогућено

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
sr_rs: Канал

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
sr_rs: Дани недеље

[ctx: #19080]
note: used by several skins
en: Begin
sr_rs: Почетак

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
sr_rs: Крај

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
sr_rs: Приоритет

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
sr_rs: Доживотно

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
sr_rs: Први дан

[ctx: #19085]
note: default for channels without a name. place holder will be filled with channel number.
en: Unknown channel {0:s}
sr_rs: Непознати канал {0:s}

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
sr_rs: Акција моменталног снимања

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
sr_rs: Сними тренутну емисију (ако су подаци водича доступни)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
sr_rs: Снимај фиксиран период времена (Трајање моменталног снимања)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
sr_rs: Питај шта да се ради

[ctx: #19090]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record the next {0:d} minutes
sr_rs: Сними следећих {0:d} минута

[ctx: #19091]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record current show ({0:s})
sr_rs: Сними тренутну емисију ({0:s})

[ctx: #19092]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record next show ({0:s})
sr_rs: Сними следећу емисију ({0:s})

[ctx: #19093]
note: Instant recording summary. Expands to "Instant recording: <recording start and end times>", for example "Instant recording: 31/05/2016 from 9:00 to 11:00"
en: Instant recording: {0:s}
sr_rs: Моментално снимање: {0:s}

[ctx: #19094]
note: error message displayed in case adding a timer failed because no suitable epg-based timer type could be found.
en: Timer creation failed. Unsupported timer type.
sr_rs: Израда тајмера није успела. Неподржани тип тајмера.

[ctx: #19095]
note: error message displayed in case adding a timer rule failed because no suitable epg-based timer rule type could be found.
en: Timer rule creation failed. Unsupported timer type.
sr_rs: Креирање правила тајмера није успело. Неподржани тип тајмера.

[ctx: #19096]
note: label of a value for default epg event select action, where the action is choosen depending on whether the event is in the past, now or in the future
en: "Smart select"
sr_rs: „Паметни одабир“

[ctx: #19097]
note: label of the help text for the name edit field in PVR timer and recording settings dialog
en: Enter the name for the timer
sr_rs: Унесите име тајмера

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
sr_rs: Упозорење!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
sr_rs: Сервис

[ctx: #19100]
note: mux label in pvr info dialog
en: Mux
sr_rs: Мултиплексирање

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
sr_rs: Провајдер

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
sr_rs: Молимо, пребаците на други канал

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
sr_rs: Иди на канал

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
sr_rs: Унесите име за фасциклу за снимање

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
sr_rs: Молимо, одаберите канал

[ctx: #19106]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: Next recording on
sr_rs: Следеће снимање је укључено

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
sr_rs: у

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
sr_rs: Резервни број слика у секунди

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
sr_rs: Избрисати овај снимак?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
sr_rs: Избрисати све снимке у овој фасцикли?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
sr_rs: Верзија

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
sr_rs: Адреса

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
sr_rs: Величина диска

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
sr_rs: Претрага за каналима

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
sr_rs: Не могу се користити PVR функције током претраге.

[ctx: #19119]
note: channel scan backend selection dialog text
en: On which backend do you want to search?
sr_rs: На којој позадини желите да претражујете?

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
sr_rs: Број клијента

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
sr_rs: Избегавати понављања

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
sr_rs: Овај тајмер још увек снима. Да ли сте сигурни да желите да избришете овај тајмер?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
sr_rs: Само некодирани канали

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
sr_rs: Игнорисати присутне тајмере

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
sr_rs: Игнорисати присутна снимања

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
sr_rs: Време почетка

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
sr_rs: Време краја

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
sr_rs: Датум почетка

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
sr_rs: Датум краја

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
sr_rs: Минимално трајање

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
sr_rs: Максимално трајање

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
sr_rs: Укључи непознате жанрове

[ctx: #19133]
en: Search string
sr_rs: Реч за претрагу

[ctx: #19134]
en: Include description
sr_rs: Укључи опис

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
sr_rs: Осетљиво на величину слова

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
sr_rs: Канал недоступан

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
sr_rs: Групе нису дефинисане. Молимо, направите групу прво

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
sr_rs: Правила тајмера

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
sr_rs: Име нове групе

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
sr_rs: Претрага...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
sr_rs: Група

[ctx: #19142]
en: Search guide
sr_rs: Претрага водича

[ctx: #19143]
en: Group management
sr_rs: Управљање групама

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
sr_rs: Групе нису дефинисане

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
sr_rs: Груписано

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
sr_rs: Групе

[ctx: #19147]
note: Dialog warning text for lifetime recording setting
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
sr_rs: Подешавање животног века овог снимка на {0:d} дана ће одмах истећи, што може резултирати тренутним брисањем снимка. Свакако, настави?

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
sr_rs: Канал

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
sr_rs: По

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
sr_rs: Ут

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
sr_rs: Ср

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
sr_rs: Че

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
sr_rs: Пе

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
sr_rs: Су

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
sr_rs: Не

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
sr_rs: од

[ctx: #19157]
en: Next recording
sr_rs: Следеће снимање

[ctx: #19158]
en: Currently recording
sr_rs: Тренутно снимање

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
sr_rs: од

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
sr_rs: до

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
sr_rs: било које време

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
sr_rs: Снимање активно

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
sr_rs: Снимци

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
sr_rs: Промена

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
sr_rs: PVR подаци

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
sr_rs: Претрага за иконама које недостају

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
sr_rs: Избрисани снимци и они који се могу повратити

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
sr_rs: Сакриј оквир видео података

[ctx: #19171]
note: pvr settings "start playback full screen" setting label
en: Switch to full screen
sr_rs: Пребаци на цео екран

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
sr_rs: Трајање моменталног снимања

[ctx: #19173]
note: generic label for 'Live TV channel groups' used in different places
en: TV channel groups
sr_rs: Групе ТВ канала

[ctx: #19174]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channel groups' used in different places
en: Radio channel groups
sr_rs: Групе радио канала

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
sr_rs: Подразумевани почетак времена попуњавања

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
sr_rs: Подразумевани крај времена попуњавања

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
sr_rs: Репродукција

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
sr_rs: Прикажи податке канала при промени канала

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
sr_rs: Избрисано

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
sr_rs: ТВ канали

[ctx: #19181]
note: pvr settings "Menu / OSD" category label
en: Menu / OSD
sr_rs: Мени / OSD

[ctx: #19182]
note: pvr settings "future epg days to display" setting value
en: Future days to display
sr_rs: Будући дани за приказ

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
sr_rs: Радио канали

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
sr_rs: Избрисани снимци

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
sr_rs: Уклони податке

[ctx: #19189]
note: message box text stating that the PVR backend forbids to record a given epg event.
en: The PVR backend does not allow to record this event.
sr_rs: PVR позадина не дозвољава снимање овог догађаја.

[ctx: #19190]
note: generic "play program" label used in different places
en: Play programme
sr_rs: Репродукуј програм

[ctx: #19191]
en: PVR service
sr_rs: PVR сервис

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
sr_rs: Ниједна од повезаних PVR позадина не подржава претрагу канала.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
sr_rs: Наставити?

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
sr_rs: Специфичне акције PVR клијента

[ctx: #19197]
note: text for "recording started on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording started on: {0:s}
sr_rs: Снимање започето: {0:s}

[ctx: #19198]
note: text for "recording finished on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording finished on: {0:s}
sr_rs: Снимање завршено: {0:s}

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
sr_rs: Менаџер канала

[ctx: #19200]
en: Guide source:
sr_rs: Извор водича:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
sr_rs: Име канала:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
sr_rs: Икона канала:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
sr_rs: Уреди канал

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
sr_rs: Нови канал

[ctx: #19205]
en: Group management
sr_rs: Управљање групама

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
sr_rs: Активирај водич:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
sr_rs: Група:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
sr_rs: Унесите име новог канала

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
sr_rs: Коди виртуелна позадина

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
sr_rs: Клијент

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
sr_rs: Избриши канал

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
sr_rs: Ова листа садржи промене

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
sr_rs: Одаберите позадину

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
sr_rs: Унесите исправан URL за нови канал

[ctx: #19215]
note: generic label for PVR reminders used in different places
en: Reminders
sr_rs: Подсетници

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
sr_rs: Сви радио канали

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
sr_rs: Сви ТВ канали

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
sr_rs: Видљиви

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
sr_rs: Негруписани канали

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
sr_rs: Канала у

[ctx: #19222]
en: Guide
sr_rs: Водич

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
sr_rs: Ниједан PVR додатни програм није могао бити омогућен. Проверите ваша подешавања или евиденцију за више информација.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
sr_rs: Снимање прекинуто

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
sr_rs: Снимање заказано

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
sr_rs: Снимање започето

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
sr_rs: Снимање завршено

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
sr_rs: Тајмер избрисан

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
sr_rs: Спречи освежавање током репродукције

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
sr_rs: Користи ред канала из позадине(а)

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
sr_rs: Уклони резултате претраге

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
sr_rs: Прикажи обавештење при ажурирању тајмера

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
sr_rs: Користи бројеве канала из позадине

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
sr_rs: PVR менаџер се покреће

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
sr_rs: Учитавање канала од клијената

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
sr_rs: Учитавање тајмера од клијената

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
sr_rs: Учитавање снимака од клијената

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
sr_rs: Уреди тајмер

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
sr_rs: Уреди правило тајмера

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
sr_rs: Време неактивности позадине

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
sr_rs: Команда за буђење

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
sr_rs: Буђење пре снимања

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
sr_rs: Дневно буђење

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
sr_rs: Време дневног буђења (ЧЧ:ММ:СС)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
sr_rs: Филтрирај канале

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
sr_rs: Ажурирај податке водича

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
sr_rs: Заказати ажурирање водича за овај канал?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
sr_rs: Заказано ажурирање водича за канал

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
sr_rs: Неуспело ажурирање водича за канал

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
sr_rs: Завршено

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
sr_rs: Закључај канал

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
sr_rs: Откључај канал

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
sr_rs: Родитељска контрола

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
sr_rs: Трајање откључавања

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
sr_rs: Промени PIN

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
sr_rs: Родитељска контрола. Унесите PIN:

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
sr_rs: Неисправан PIN

[ctx: #19265]
note: label for 'incorrect pin' error dialog text
en: The entered PIN was incorrect.
sr_rs: Унети ПИН је нетачан.

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
sr_rs: Родитељски закључано

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
sr_rs: Родитељски закључано:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
sr_rs: Сакриј ознаке "Подаци нису доступни"

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
sr_rs: Групиши ставке

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
sr_rs: Ниједан PVR додатни програм није могао бити пронађен

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
sr_rs: ТВ водич

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
sr_rs: Радио водич

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
sr_rs: Упозорење неусаглашености

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
sr_rs: Грешка неусаглашености

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
sr_rs: Неусаглашеност при снимању

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
sr_rs: Грешка снимања

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
sr_rs: PVR клијенти

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
sr_rs: Специфична подешавања клијента

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
sr_rs: Потврдите промене канала притиском на "У реду"

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
sr_rs: Тренутна икона

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
sr_rs: Без иконе

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
sr_rs: Изаберите икону

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
sr_rs: Потражи икону

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
sr_rs: Претрага за иконама канала

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
sr_rs: Сви канали

[ctx: #19288]
note: Label for epg grid window "go to date" context menu entry
en: Date selector
sr_rs: Бирач датума

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
sr_rs: Сакриј групу

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
sr_rs: Повратити

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
sr_rs: Избрисати трајно

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
sr_rs: Избрисати све трајно

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
sr_rs: Избриши правило тајмера

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
sr_rs: Ниједан PVR додатни програм није омогућен

[ctx: #19297]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout, used in pvr guide window
en: Vertical channels
sr_rs: Вертикални канали

[ctx: #19298]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout, used in pvr guide window
en: Horizontal channels
sr_rs: Хоризонтални канали

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
sr_rs: Истиче

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
sr_rs: Затвори OSD канала након промене канала

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
sr_rs: Провајдер

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
sr_rs: Остало / Непознато

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
sr_rs: Филм / Драма

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
sr_rs: Детективски / Трилер

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
sr_rs: Авантура / Вестерн / Рат

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
sr_rs: Научна фантастика / Фантазија / Хорор

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
sr_rs: Комедија

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
sr_rs: Сапуница / Мелодрама / Фолклорни

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
sr_rs: Романса

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
sr_rs: Озбиљан / Класични / Религиозни / Историјски филм / Драма

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
sr_rs: Филм за одрасле / Драма

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
sr_rs: Новости / Актуелни догађаји

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
sr_rs: Вести / Временска прогноза

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
sr_rs: Информативни часопис

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
sr_rs: Документарац

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
sr_rs: Дискусија / Интервју / Дебата

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
sr_rs: Емисија / Телевизијска игра

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
sr_rs: Телевизијска игра / Квиз / Такмичење

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
sr_rs: Разнолика емисија

[ctx: #19535]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Talk show
sr_rs: Забавна емисија

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
sr_rs: Спортови

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
sr_rs: Специјални догађај

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
sr_rs: Спортски часопис

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
sr_rs: Фудбал

[ctx: #19552]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Tennis / Squash
sr_rs: Тенис/ Сквош

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
sr_rs: Тимски спортови

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
sr_rs: Атлетика

[ctx: #19555]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Motor sport
sr_rs: Моторни спорт

[ctx: #19556]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Water sport
sr_rs: Водени спорт

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
sr_rs: Зимски спортови

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
sr_rs: Јахачки

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
sr_rs: Борилачке вештине

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
sr_rs: Дечији / Програми за младе

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
sr_rs: Предшколски дечији програми

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
sr_rs: Забавни програми од 6 до 14

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
sr_rs: Забавни програми од 10 до 16

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
sr_rs: Информативни / Едукативни / Школски програми

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
sr_rs: Цртани / Луткарски

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
sr_rs: Музика / Балет / Плес

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
sr_rs: Озбиљна / Класична музика

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
sr_rs: Фолклорна / Традиционална музика

[ctx: #19585]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Musical / Opera
sr_rs: Мјузикл / Опера

[ctx: #19586]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Ballet
sr_rs: Балет

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
sr_rs: Уметност / Култура

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
sr_rs: Извођачке уметности

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
sr_rs: Ликовне уметности

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
sr_rs: Религија

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
sr_rs: Популарна култура / Традиционална уметност

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
sr_rs: Књижевност

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
sr_rs: Филмови / Биоскоп

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
sr_rs: Експериментални филм / видео

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
sr_rs: Емитовање / Штампа

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
sr_rs: Нови медији

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
sr_rs: Уметнички / Културни часописи

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
sr_rs: Мода

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
sr_rs: Друштвени / Политички / Економски

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
sr_rs: Часописи / Репортаже / Документарци

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
sr_rs: Економско / Друштвено саветовање

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
sr_rs: Изванредни људи

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
sr_rs: Образовање / Наука / Чињенично

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
sr_rs: Природа / Животиње / Природна средина

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
sr_rs: Технологија / Природне науке

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
sr_rs: Медицина / Физиологија / Психологија

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
sr_rs: Стране земље / Експедиције

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
sr_rs: Друштвене / Духовне науке

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
sr_rs: Даље образовање

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
sr_rs: Језици

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
sr_rs: Слободно време / Хобији

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
sr_rs: Туризам / Путовања

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
sr_rs: Рукотворине

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
sr_rs: Аутомобилизам

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
sr_rs: Фитнес & здравље

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
sr_rs: Кување

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
sr_rs: Рекламирање / Куповина

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
sr_rs: Баштованство

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
sr_rs: Специјалне карактеристике

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
sr_rs: Оригинални језик

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
sr_rs: Црно & бело

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
sr_rs: Неиздато

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
sr_rs: Директан пренос

[ctx: #19676]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Drama
sr_rs: Драма

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
sr_rs: Детективски / Трилер

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
sr_rs: Авантура / Вестерн / Рат

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
sr_rs: Научна фантастика / Фантазија / Хорор

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
sr_rs: Комедија

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
sr_rs: Сапуница / Мелодрама / Фолклорни

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
sr_rs: Романса

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
sr_rs: Озбиљан / Класични / Религиозни / Историјски

[ctx: #19684]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adult
sr_rs: За одрасле

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
sr_rs: Потврдите гашење

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
sr_rs: Пусти снимак

[ctx: #19693]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
sr_rs: Дневно буђење је заказано за {0:s}.

[ctx: #19694]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: {0:d} minutes
sr_rs: {0:d} минута

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
sr_rs: за око минут

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
sr_rs: Угаси у сваком случају

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
sr_rs: Фасцикла са сачуваном музиком

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
sr_rs: Користи спољашњи DVD уређај за репродукцију

[ctx: #20002]
en: External DVD player
sr_rs: Спољашњи DVD уређај за репродукцију

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
sr_rs: Фасцикла модификатора игара

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
sr_rs: Фасцикла са сликама екрана

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
sr_rs: Фасцикла са листама за репродукцију

[ctx: #20007]
en: Recordings
sr_rs: Снимци

[ctx: #20008]
en: Screenshots
sr_rs: Слике екрана

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
sr_rs: Користи Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
sr_rs: Листе за репродукцију музике

[ctx: #20012]
en: Video playlists
sr_rs: Листе за репродукцију видеа

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
sr_rs: Желите ли да покренете игру?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
sr_rs: Сложи по: Листа за репродукцију

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
sr_rs: Удаљена сличица

[ctx: #20016]
en: Current thumb
sr_rs: Тренутна сличица

[ctx: #20017]
en: Local thumb
sr_rs: Локална сличица

[ctx: #20018]
en: No thumb
sr_rs: Нема сличице

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
sr_rs: Изабери сличицу

[ctx: #20021]
note: Name of an artwork type
en: Poster
sr_rs: Постер

[ctx: #20023]
en: Conflict
sr_rs: Неусаглашеност

[ctx: #20024]
en: Scan new
sr_rs: Претраживање нових

[ctx: #20025]
en: Scan all
sr_rs: Претраживање свих

[ctx: #20026]
en: Region
sr_rs: Регија

[ctx: #20035]
en: Regional ({0:s})
sr_rs: Регионално ({0:s})

[ctx: #20037]
en: Summary
sr_rs: Кратак преглед

[ctx: #20038]
en: Lock music window
sr_rs: Закључај прозор са музиком

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
sr_rs: Закључај прозор са видеима

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
sr_rs: Закључај прозор са сликама

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
sr_rs: Закључај прозор са програмима и скриптама

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
sr_rs: Закључај менаџера датотека

[ctx: #20043]
en: Lock settings
sr_rs: Закључај подешавања

[ctx: #20044]
en: Start fresh
sr_rs: Нови почетак

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
sr_rs: Уђи у главни режим

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
sr_rs: Напусти главни режим

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
sr_rs: Направити профил '{0:s}'?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
sr_rs: Покренути са свежим подешавањима или копирати из подразумеваних?

[ctx: #20049]
en: Best available
sr_rs: Најбоље могуће

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
sr_rs: Аутоматско пребацивање између 16x9 и 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
sr_rs: Поступај према сложеним датотекама као према једној датотеци

[ctx: #20052]
en: Caution
sr_rs: Опрез

[ctx: #20053]
en: Left master mode
sr_rs: Напуштен главни режим

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
sr_rs: Приступљено главном режиму

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
sr_rs: Омот са Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
sr_rs: Уклони сличицу

[ctx: #20058]
en: Add profile...
sr_rs: Додај профил...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
sr_rs: Захтевај податке за све албуме

[ctx: #20060]
en: Media info
sr_rs: Подаци медија

[ctx: #20061]
en: Separate
sr_rs: Одвојено

[ctx: #20062]
en: Shares with default
sr_rs: Дели са подразумеваним

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
sr_rs: Дели са подразумеваним (само читање)

[ctx: #20064]
en: Copy default
sr_rs: Копирај подразумевано

[ctx: #20065]
en: Profile picture
sr_rs: Слика профила

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
sr_rs: Закључај подешавања

[ctx: #20067]
en: Edit profile
sr_rs: Уреди профил

[ctx: #20068]
en: Profile lock
sr_rs: Закључај профил

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
sr_rs: Није могуће направити фасциклу

[ctx: #20070]
en: Profile directory
sr_rs: Фасцикла профила

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
sr_rs: Покренути са свежим изворима медија или копирати из подразумеваних?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
sr_rs: Проверити да ли је могуће уписање у одабрану фасциклу и да је име нове фасцикле исправно

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
sr_rs: MPAA оцена

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
sr_rs: Унесите главни код за откључавање

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
sr_rs: Питај за главни код приликом покретања

[ctx: #20077]
en: Skin settings
sr_rs: Подешавања маске

[ctx: #20078]
en: - no link set -
sr_rs: - веза није постављена -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
sr_rs: Омогући анимације

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
sr_rs: Онемогући RSS новости током репродукције музике

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
sr_rs: Омогући тастере за пречице

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
sr_rs: Прикажи програме у главном менију

[ctx: #20083]
en: Show music information
sr_rs: Прикажи музичке податке

[ctx: #20084]
en: Show weather information
sr_rs: Прикажи податке временске прогнозе

[ctx: #20085]
en: Show system information
sr_rs: Прикажи податке система

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
sr_rs: Прикажи доступни простор на диску C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
sr_rs: Прикажи доступни простор на диску E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
sr_rs: Подаци временске прогнозе

[ctx: #20089]
en: Drive space free
sr_rs: Слободан простор на диску

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
sr_rs: Унесите име постојеће дељене локације

[ctx: #20091]
en: Lock code
sr_rs: Код за закључавање

[ctx: #20092]
en: Load profile
sr_rs: Учитај профил

[ctx: #20093]
en: Profile name
sr_rs: Име профила

[ctx: #20094]
en: Media sources
sr_rs: Извори медија

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
sr_rs: Унесите код за откључавање профила

[ctx: #20096]
en: Login screen
sr_rs: Екран за пријаву

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
sr_rs: Преузимање података албума

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
sr_rs: Преузимање података за албум

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
sr_rs: CD или нумера не могу бити риповани док се репродукују

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
sr_rs: Главни код за закључавање и подешавања

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
sr_rs: Уносом главног кода увек омогућавате главни режим рада

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
sr_rs: Сачувати промене у профил?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
sr_rs: Пронађена стара подешавања. Да ли желите њих да користите?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
sr_rs: Пронађени стари извори медија. Да ли желите њих да користите?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
sr_rs: Раздвајање (закључано)

[ctx: #20108]
en: Root
sr_rs: Корена фасцикла

[ctx: #20109]
en: Zoom
sr_rs: Увећање

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
sr_rs: UPnP подешавања

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
sr_rs: Аутоматско покретање UPnP клијента

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
sr_rs: Последња пријава: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
sr_rs: Није било пријаве до сада

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
sr_rs: Профил {0:d} / {1:d}

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
sr_rs: Пријава корисника / Одаберите профил

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
sr_rs: Користи закључавање екрана за пријаву

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
sr_rs: Код није исправан.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
sr_rs: Ово захтева да главни код буде постављен. Да ли бисте желели сада да га поставите?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
sr_rs: Учитавање података програма

[ctx: #20121]
en: Party on!
sr_rs: Журка!

[ctx: #20122]
en: True
sr_rs: Исправно

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
sr_rs: Мешање пића

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
sr_rs: Пуњење чаша

[ctx: #20125]
en: Logged on as
sr_rs: Пријављен као

[ctx: #20126]
en: Log off
sr_rs: Одјави се

[ctx: #20129]
en: Weave
sr_rs: Ткање

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
sr_rs: Ткање - Обрнуто

[ctx: #20131]
en: Blend
sr_rs: Мешовито

[ctx: #20132]
en: Restart video
sr_rs: Поново покрени видео

[ctx: #20133]
en: Edit network location
sr_rs: Уреди мрежну локацију

[ctx: #20134]
en: Remove network location
sr_rs: Уклони мрежну локацију

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
sr_rs: Желите ли да претражите фасциклу?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
sr_rs: Јединица меморије

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
sr_rs: Јединица меморије је прикачена

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
sr_rs: Није могуће прикачити јединицу меморије

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
sr_rs: Закључај чувара екрана

[ctx: #20141]
en: Set
sr_rs: Постави

[ctx: #20142]
en: Username
sr_rs: Корисничко име

[ctx: #20143]
en: Enter password for
sr_rs: Унесите лозинку за

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
sr_rs: Тајмер за искључивање

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
sr_rs: Интервал искључивања (у минутима)

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
sr_rs: Искључивање за 30 минута

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
sr_rs: Искључивање за 60 минута

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
sr_rs: Искључивање за 120 минута

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
sr_rs: Прилагођено одбројавање до искључења

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
sr_rs: Откажи одбројавање

[ctx: #20153]
en: Browse...
sr_rs: Потражи...

[ctx: #20154]
en: Summary information
sr_rs: Кратак преглед информација

[ctx: #20155]
en: Storage information
sr_rs: Подаци складишта

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
sr_rs: Подаци хард диска

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
sr_rs: Подаци DVD-ROM -а

[ctx: #20158]
en: Network information
sr_rs: Мрежни подаци

[ctx: #20159]
en: Video information
sr_rs: Видео подаци

[ctx: #20160]
en: Hardware information
sr_rs: Хардверски подаци

[ctx: #20161]
en: Total
sr_rs: Укупно

[ctx: #20162]
en: Used
sr_rs: Искоришћено

[ctx: #20163]
en: of
sr_rs: од

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
sr_rs: Закључавање није подржано

[ctx: #20165]
en: Not locked
sr_rs: Није закључано

[ctx: #20166]
en: Locked
sr_rs: Закључано

[ctx: #20167]
en: Frozen
sr_rs: Замрзнуто

[ctx: #20168]
en: Requires reset
sr_rs: Захтева поновно покретање

[ctx: #20169]
en: Week
sr_rs: Недеља

[ctx: #20170]
en: Line
sr_rs: Линија

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
sr_rs: Windows мрежа (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
sr_rs: XBMSP сервер

[ctx: #20173]
en: FTP server
sr_rs: FTP сервер

[ctx: #20174]
en: FTPS server
sr_rs: FTPS сервер

[ctx: #20175]
en: UPnP server
sr_rs: UPnP сервер

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
sr_rs: Прикажи видео податке

[ctx: #20177]
en: Done
sr_rs: Завршено

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
sr_rs: Величина слова

[ctx: #20180]
en: Symbols
sr_rs: Симболи

[ctx: #20181]
en: Backspace
sr_rs: Брисање уназад

[ctx: #20182]
en: Space
sr_rs: Размак

[ctx: #20183]
en: Reload skin
sr_rs: Поново учитај маску

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
sr_rs: Користи постере за стил приказа ТВ серија

[ctx: #20186]
en: Please wait
sr_rs: Молимо сачекајте

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
sr_rs: Објави ажурирање библиотеке

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
sr_rs: Омогући аутоматско померање описа и рецензија

[ctx: #20190]
en: Custom
sr_rs: Прилагођено

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
sr_rs: Омогући евиденцију грешака

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
sr_rs: Преузми додатне податке током ажурирања

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
sr_rs: Подразумевани провајдер за податке албума

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
sr_rs: Подразумевани провајдер за податке извођача

[ctx: #20195]
en: Change information provider
sr_rs: Променити провајдера података

[ctx: #20196]
en: Export music library
sr_rs: Извези музичку библиотеку

[ctx: #20197]
en: Import music library
sr_rs: Увези музичку библиотеку

[ctx: #20198]
en: No artist found!
sr_rs: Извођач није пронађен!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
sr_rs: Неуспело преузимање података извођача

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
sr_rs: Дати предност Интернет подацима

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
sr_rs: Са овим омогућеним, било који подаци који су преузети за албуме и извођаче ће премостити било шта што сте поставили у ознаке песме, као што су жанрови, година, извођач песме итд. Корисно ако имате MusicBrainz идентификаторе у ознакама ваше песме.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
sr_rs: Потражи спољашње титлове

[ctx: #20240]
en: Android music
sr_rs: Android музика

[ctx: #20241]
en: Android videos
sr_rs: Android видеи

[ctx: #20242]
en: Android pictures
sr_rs: Android слике

[ctx: #20243]
en: Android photos
sr_rs: Android фотографије

[ctx: #20244]
en: Android apps
sr_rs: Android апликације

[ctx: #20245]
en: Windows music library
sr_rs: Windows музичка библиотека

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
sr_rs: Windows видео библиотека

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
sr_rs: Windows библиотека слика

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
sr_rs: Windows библиотека фотографија

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
sr_rs: Журка! (видеи)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
sr_rs: Мешање пића (видеи)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
sr_rs: Пуњење чаша (видеи)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
sr_rs: WebDAV сервер (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
sr_rs: WebDAV сервер (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
sr_rs: Измените ваш профил приликом првог пријављивања

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
sr_rs: Мрежни систем датотека (NFS)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
sr_rs: Zeroconf претраживач

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
sr_rs: Фасцикла Web сервера (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
sr_rs: Фасцикла Web сервера (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
sr_rs: Није могуће уписивање у фасциклу:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
sr_rs: RSS новости (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
sr_rs: RSS новости (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
sr_rs: Алтернативни DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
sr_rs: DHCP сервер:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
sr_rs: Направи нову фасциклу

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
sr_rs: Непознато или је уграђен на плочи (заштићено)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
sr_rs: Видеи - Библиотека

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
sr_rs: Сложи по: ID

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
sr_rs: Опције анализирања садржаја

[ctx: #20323]
en: Movie plot
sr_rs: Опис филма

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
sr_rs: Пусти део...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
sr_rs: Поновно прилагођавање

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
sr_rs: Потражи одредиште

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
sr_rs: Филмови су у различитим фасциклама које се подударају са називом филма

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
sr_rs: Користи имена фасцикли за претрагу

[ctx: #20331]
en: File
sr_rs: Датотека

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
sr_rs: Коришћење имена датотеке или фасцикле за претрагу?

[ctx: #20333]
en: Set content
sr_rs: Постави садржај

[ctx: #20334]
en: Folder
sr_rs: Фасцикла

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
sr_rs: Рекурзивна претрага садржаја?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
sr_rs: Откључај изворе

[ctx: #20337]
en: Actor
sr_rs: Глумац

[ctx: #20338]
en: Movie
sr_rs: Филм

[ctx: #20339]
en: Director
sr_rs: Режисер

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
sr_rs: Да ли желите да уклоните све ставке са ове путање из ваше библиотеке?

[ctx: #20342]
en: Movies
sr_rs: Филмови

[ctx: #20343]
en: TV shows
sr_rs: ТВ серије

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
sr_rs: Ова фасцикла садржи

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
sr_rs: Покрени аутоматско претраживање

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
sr_rs: Рекурзивно претраживање

[ctx: #20347]
en: as
sr_rs: као

[ctx: #20348]
en: Directors
sr_rs: Режисери

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
sr_rs: На овој путањи не постоје видео датотеке!

[ctx: #20350]
note: Label for showing media rating and votes (combined), for example: "9.1 (87 votes)"
en: {0:s} ({1:s} votes)
sr_rs: {0:s} ({1:s} гласова)

[ctx: #20351]
en: TV show information
sr_rs: Подаци ТВ серије

[ctx: #20352]
en: Episode information
sr_rs: Подаци епизода

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
sr_rs: Учитавање детаља ТВ серије

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
sr_rs: Преузимање водича епизода

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
sr_rs: Учитавање података за епизоде из фасцикле

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
sr_rs: Одаберите ТВ серију:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
sr_rs: Унесите назив ТВ серије

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
sr_rs: Сезона {0:d}

[ctx: #20359]
en: Episode
sr_rs: Епизода

[ctx: #20360]
en: Episodes
sr_rs: Епизоде

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
sr_rs: Учитавање детаља епизоде

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
sr_rs: Уклони епизоду из библиотеке

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
sr_rs: Уклони ТВ серију из библиотеке

[ctx: #20364]
en: TV show
sr_rs: ТВ серија

[ctx: #20365]
en: Episode plot
sr_rs: Опис епизоде

[ctx: #20366]
en: * All seasons
sr_rs: * Све сезоне

[ctx: #20367]
en: Hide watched
sr_rs: Сакриј одгледане

[ctx: #20368]
en: Prod code
sr_rs: Шифра производа

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
sr_rs: * Скривено да би се спречили спојлери *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
sr_rs: Постави сличицу за сезону

[ctx: #20372]
en: Season image
sr_rs: Слика за сезону

[ctx: #20373]
en: Season
sr_rs: Сезона

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
sr_rs: Преузимање података филма

[ctx: #20375]
en: Unassign content
sr_rs: Неодређен садржај

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
sr_rs: Оригинални назив

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
sr_rs: Освежи податке ТВ серије

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
sr_rs: Освежити податке за све епизоде?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
sr_rs: Одабрана фасцикла садржи једну ТВ серију

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
sr_rs: Изузми одабрану фасциклу из претраживања

[ctx: #20381]
en: Specials
sr_rs: Посебне емисије

[ctx: #20382]
en: Recently added
sr_rs: Недавно додато

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
sr_rs: Одабрана фасцикла садржи један видео

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
sr_rs: Веза ка ТВ серији

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
sr_rs: Уклони везу ка ТВ серији

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
sr_rs: Недавно додати филмови

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
sr_rs: Недавно додате епизоде

[ctx: #20388]
en: Studios
sr_rs: Студији

[ctx: #20389]
en: Music videos
sr_rs: Музички спотови

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
sr_rs: Недавно додати музички спотови

[ctx: #20391]
en: Music video
sr_rs: Музички спот

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
sr_rs: Уклони музички спот из библиотеке

[ctx: #20393]
en: Music video information
sr_rs: Подаци музичког спота

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
sr_rs: Учитавање података музичког спота

[ctx: #20395]
en: Mixed
sr_rs: Мешано

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
sr_rs: Иди на албуме извођача

[ctx: #20397]
en: Go to album
sr_rs: Иди на албум

[ctx: #20398]
en: Play song
sr_rs: Пусти песму

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
sr_rs: Иди на музичке спотове из албума

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
sr_rs: Иди на музичке спотове извођача

[ctx: #20401]
en: Play music video
sr_rs: Пусти музички спот

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
sr_rs: Преузми сличице глумаца

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
sr_rs: Постави слику глумца

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
sr_rs: Уклони обележавање

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
sr_rs: Уклони обележивач епизоде

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
sr_rs: Постави обележивач епизоде

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
sr_rs: Подешавања провајдера информација

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
sr_rs: Преузимање података музичког спота

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
sr_rs: Преузимање података ТВ серије

[ctx: #20410]
en: Trailer
sr_rs: Најава

[ctx: #20411]
en: Flatten
sr_rs: Поравнај

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
sr_rs: Поравнај сезоне ТВ серија

[ctx: #20413]
en: Get fanart
sr_rs: Преузми уметност љубитеља

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
sr_rs: Прикажи уметност љубитеља у видео и музичкој библиотеци

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
sr_rs: Претраживање за новим садржајем

[ctx: #20416]
en: First aired
sr_rs: Премијера

[ctx: #20417]
en: Writer
sr_rs: Сценариста

[ctx: #20418]
en: Writers
sr_rs: Сценаристи

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
sr_rs: Замени имена датотека са називима из библиотеке

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
sr_rs: Никада

[ctx: #20421]
en: If only one season
sr_rs: Уколико је само једна сезона

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
sr_rs: Увек

[ctx: #20423]
en: Has trailer
sr_rs: Има најаву

[ctx: #20424]
en: False
sr_rs: Нетачно

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
sr_rs: Репродукција слајдова уметности љубитеља

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
sr_rs: Извести у једну датотеку или одвојене датотеке по уносу?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
sr_rs: Изаберите врсту правила

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
sr_rs: Једна датотека

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
sr_rs: Одвојено

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
sr_rs: Извести сличице и уметности љубитеља?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
sr_rs: Заменити старе датотеке?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
sr_rs: Изузми путању из ажурирања библиотеке

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
sr_rs: Издвојити видео информације из датотеке

[ctx: #20434]
en: Sets
sr_rs: Комплети

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
sr_rs: Споји подељене видео ставке

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
sr_rs: Извести сличице глумца?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
sr_rs: Изаберите уметност љубитеља

[ctx: #20438]
en: Local fanart
sr_rs: Локална уметност љубитеља

[ctx: #20439]
en: No fanart
sr_rs: Без уметности љубитеља

[ctx: #20440]
en: Current fanart
sr_rs: Тренутна уметност љубитеља

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
sr_rs: Удаљена уметност љубитеља

[ctx: #20442]
en: Change content
sr_rs: Промени садржај

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
sr_rs: Да ли желите да освежите податке за све ставке са ове путање?

[ctx: #20444]
en: Add to library
sr_rs: Додај у библиотеку

[ctx: #20445]
note: Name of an artwork type
en: Fanart
sr_rs: Уметност љубитеља

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
sr_rs: Пронађени су локално сачувани подаци. Игнорисати их и освежити са Интернета?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
sr_rs: Да ли желите да додате медије са овог извора у вашу библиотеку?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
sr_rs: Није могуће преузети податке

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
sr_rs: Није могуће повезивање са удаљеним сервером.

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
sr_rs: Није могуће повезивање са удаљеним сервером. Да ли бисте желели да наставите са претраживањем?

[ctx: #20451]
en: Countries
sr_rs: Државе

[ctx: #20452]
en: episode
sr_rs: епизода

[ctx: #20453]
en: episodes
sr_rs: епизоде

[ctx: #20454]
en: Listener
sr_rs: Слушалац

[ctx: #20455]
en: Listeners
sr_rs: Слушаоци

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
sr_rs: Поравнај хиерархију

[ctx: #20457]
en: Movie set
sr_rs: Комплет филмова

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
sr_rs: Прикажи филмске комплете

[ctx: #20459]
en: Tags
sr_rs: Ознаке

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
sr_rs: Додај {0:s}

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
sr_rs: Уклони {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
sr_rs: Нова ознака...

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
sr_rs: Изабери {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
sr_rs: Управљање комплетима филмова

[ctx: #20466]
en: Select movie set
sr_rs: Одаберите комплет филмова

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
sr_rs: Додај филм у нови комплет

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
sr_rs: Укључи комплете који садрже један филм

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
sr_rs: Прикажи празне ТВ серије

[ctx: #20472]
en: Show all performers for music videos
sr_rs: Покажите све извођаче музичких спотова

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
sr_rs: Прикажи скривене датотеке и фасцикле

[ctx: #21331]
en: New media detected
sr_rs: Откривен нови медиј

[ctx: #21332]
en: Browse videos
sr_rs: Потражи видее

[ctx: #21333]
en: Browse music
sr_rs: Потражи музику

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
sr_rs: Потражи слике

[ctx: #21335]
en: Browse files
sr_rs: Потражи датотеке

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
sr_rs: Никада

[ctx: #21338]
en: Select version
sr_rs: Одаберите верзију

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
sr_rs: Верзија {0:s}

[ctx: #21340]
en: Auto-update
sr_rs: Аутоматско ажурирање

[ctx: #21341]
en: No updates available
sr_rs: Нове верзије нису доступне

[ctx: #21342]
en: There are currently no versions available for this add-on.
sr_rs: Тренутно нема доступних верзија за овај додатак.

[ctx: #21345]
note: Used in AutoPlayNextItem dialogs for not categorized listItem directories
en: Uncategorized
sr_rs: Некатегоризовано

[ctx: #21359]
en: Add media share...
sr_rs: Додај дељену локацију медија...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
sr_rs: Дели моје библиотеке

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
sr_rs: Потражи удаљене UPnP уређаје за репродукцију

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
sr_rs: Направљен обележивач

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
sr_rs: Направљен обележивач епизоде

[ctx: #21364]
en: Edit media share
sr_rs: Уреди дељену локацију медија

[ctx: #21365]
en: Remove media share
sr_rs: Уклони дељену локацију медија

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
sr_rs: Прилагођена фасцикла за титлове

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
sr_rs: Фасцикла филмова & алтернативних титлова

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
sr_rs: Омогући подршку за миша и екран осетљив на додир

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
sr_rs: Пуштај GUI звукове током репродукције медија

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
sr_rs: Сличица

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
sr_rs: Наметнута регија DVD уређаја за репродукцију

[ctx: #21373]
en: Display
sr_rs: Приказ

[ctx: #21374]
en: Video aspect
sr_rs: Формат слике видеа

[ctx: #21375]
en: Normal
sr_rs: Нормално

[ctx: #21377]
en: Widescreen
sr_rs: Широки екран

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
sr_rs: Омогући 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
sr_rs: Омогући 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
sr_rs: Омогући 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
sr_rs: Унесите име нове листе за репродукцију

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
sr_rs: Прикажи тастере "Додај извор"

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
sr_rs: Омогући траке за померање

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
sr_rs: Направи у видео библиотеци прекидач од филтрирања по одгледаности

[ctx: #21385]
en: Open
sr_rs: Отвори

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
sr_rs: Управљање нивоом акустичности

[ctx: #21387]
en: Fast
sr_rs: Брзо

[ctx: #21388]
en: Quiet
sr_rs: Тихо

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
sr_rs: Омогући прилагођену позадину

[ctx: #21390]
en: Power management level
sr_rs: Управљање нивоом потрошње

[ctx: #21391]
en: High power
sr_rs: Виша потрошња

[ctx: #21392]
en: Low power
sr_rs: Нижа потрошња

[ctx: #21393]
en: High standby
sr_rs: Висока приправност

[ctx: #21394]
en: Low standby
sr_rs: Ниска приправност

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
sr_rs: Није могуће кеширати фајлове веће од 4GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
sr_rs: Поглавље

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
sr_rs: Високо квалитетно сенчење пиксела v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
sr_rs: Користи међукораке у анимацији

[ctx: #21400]
en: contains
sr_rs: садржи

[ctx: #21401]
en: does not contain
sr_rs: не садржи

[ctx: #21402]
en: is
sr_rs: је

[ctx: #21403]
en: is not
sr_rs: није

[ctx: #21404]
en: starts with
sr_rs: почиње са

[ctx: #21405]
en: ends with
sr_rs: завршава са

[ctx: #21406]
en: greater than
sr_rs: је веће од

[ctx: #21407]
en: less than
sr_rs: је мање од

[ctx: #21408]
en: after
sr_rs: након

[ctx: #21409]
en: before
sr_rs: пре

[ctx: #21410]
en: in the last
sr_rs: у последњих

[ctx: #21411]
en: not in the last
sr_rs: није у последњих

[ctx: #21412]
en: Information providers
sr_rs: Провајдери информација

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
sr_rs: Подразумевани провајдер за филмске податке

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
sr_rs: Подразумевани провајдер за податке ТВ серија

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
sr_rs: Подразумевани провајдер за податке музичких спотова

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
sr_rs: Одабери прву неодгледану сезону / епизоду ТВ серије

[ctx: #21417]
en: Settings
sr_rs: Подешавања

[ctx: #21418]
en: Multilingual
sr_rs: Вишејезично

[ctx: #21419]
en: No information providers present
sr_rs: Провајдери информацја нису присутни

[ctx: #21420]
en: Value to match
sr_rs: Вредност за подударање

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
sr_rs: Правило паметне листе за репродукцију

[ctx: #21422]
en: Match items where
sr_rs: Подудари ставке где

[ctx: #21423]
en: New rule...
sr_rs: Ново правило...

[ctx: #21424]
en: Items must match
sr_rs: Ставке се морају подударати

[ctx: #21425]
en: all of the rules
sr_rs: са свим правилима

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
sr_rs: са једним или више правила

[ctx: #21427]
en: Limit to
sr_rs: Ограничи на

[ctx: #21428]
en: No limit
sr_rs: Без ограничења

[ctx: #21429]
en: Order by
sr_rs: Сложи по

[ctx: #21430]
en: ascending
sr_rs: растућем реду

[ctx: #21431]
en: descending
sr_rs: опадајућем реду

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
sr_rs: Уреди паметну листу за репродукцију

[ctx: #21433]
en: Playlist name
sr_rs: Име листе за репродукцију

[ctx: #21434]
en: Find items where
sr_rs: Пронађи ставке где

[ctx: #21435]
en: Edit
sr_rs: Уреди

[ctx: #21436]
en: {0:d} items
sr_rs: {0:d} ставки

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
sr_rs: Нова паметна листа за репродукцију...

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
sr_rs: {0:c} уређај

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
sr_rs: Уреди правила режима журке

[ctx: #21440]
en: Home folder
sr_rs: Главна фасцикла

[ctx: #21441]
en: Watched count
sr_rs: Број одгледаних

[ctx: #21442]
en: Episode title
sr_rs: Наслов епизоде

[ctx: #21443]
en: Video resolution
sr_rs: Резолуција видеа

[ctx: #21444]
en: Audio channels
sr_rs: Аудио канали

[ctx: #21445]
en: Video codec
sr_rs: Видео кодек

[ctx: #21446]
en: Audio codec
sr_rs: Аудио кодек

[ctx: #21447]
en: Audio language
sr_rs: Аудио језик

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
sr_rs: Језик титла

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
sr_rs: Даљински управљач шаље притискања тастатуре

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
sr_rs: Уреди

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
sr_rs: Интернет конекција је неопходна

[ctx: #21452]
en: Get more...
sr_rs: Набави још...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
sr_rs: Корен система датотека

[ctx: #21454]
en: Source too slow
sr_rs: Извор је преспор

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
sr_rs: Брзина читања је премала за непрекидну репродукцију

[ctx: #21456]
en: External storage
sr_rs: Спољашње складиштење

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
sr_rs: Број одгледаних епизода

[ctx: #21458]
en: Group by
sr_rs: Групиши по

[ctx: #21459]
en: mixed
sr_rs: мешано

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
sr_rs: Ручно

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
sr_rs: На дну видеа

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
sr_rs: На врху видеа

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
sr_rs: Приликом уласка у приказ сезоне или епизоде ТВ серије аутоматски одабрати прву неодгледану сезону или епизоду.[CR][Приликом првог уласка] Прва непрегледана ставка ће бити одабрана само када се у приказ уђе први пут.[CR][Увек] Прва непрегледана ставка ће бити одабрана сваки пут када се уђе у приказ.

[ctx: #21467]
note: Filter (media data) from float value to float value
en: {0:.1f} to {1:.1f}
sr_rs: {0:.1f} до {1:.1f}

[ctx: #21468]
note: Filter (media data) from int value to int value
en: {0:d} to {1:d}
sr_rs: {0:d} до {1:d}

[ctx: #21469]
note: Filter (media data) from string value to string value
en: {0:s} to {1:s}
sr_rs: {0:s} до {1:s}

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
sr_rs: При првом уласку

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
sr_rs: Укључи "Све сезоне" и "Специјалне"

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
sr_rs: Да ли узети у обзир или не ставке из "Све сезоне" и "Специјалне" у одабиру неодгледаних ставки.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
sr_rs: Ниједну

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
sr_rs: Обе

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
sr_rs: Само "Све сезоне"

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
sr_rs: Само "Специјалне"

[ctx: #21478]
en: Open
sr_rs: Отвори

[ctx: #21479]
en: Run
sr_rs: Покрени

[ctx: #21480]
en: Use
sr_rs: Користи

[ctx: #21481]
en: Audio track count
sr_rs: Број аудио нумера

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
sr_rs: Број записа титлова

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
sr_rs: Приказ

[ctx: #21602]
en: (External)
sr_rs: (Спољашње)

[ctx: #21800]
en: File name
sr_rs: Име датотеке

[ctx: #21801]
en: File path
sr_rs: Путања датотеке

[ctx: #21802]
en: File size
sr_rs: Величина датотеке

[ctx: #21803]
en: File date / time
sr_rs: Датум / време датотеке

[ctx: #21804]
en: Slide index
sr_rs: Индекс слајдова

[ctx: #21805]
en: Resolution
sr_rs: Резолуција

[ctx: #21806]
en: Comment
sr_rs: Коментар

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
sr_rs: Боја / Црно&Бело

[ctx: #21808]
en: JPEG process
sr_rs: Обрада JPEG-а

[ctx: #21820]
en: Date / Time
sr_rs: Датум / Време

[ctx: #21821]
en: Description
sr_rs: Опис

[ctx: #21822]
en: Camera make
sr_rs: Марка фотоапарата

[ctx: #21823]
en: Camera model
sr_rs: Модел фотоапарата

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
sr_rs: EXIF коментар

[ctx: #21826]
en: Aperture
sr_rs: Бленда

[ctx: #21827]
en: Focal length
sr_rs: Фокусно растојање

[ctx: #21828]
en: Focus distance
sr_rs: Жижна даљина

[ctx: #21829]
en: Exposure
sr_rs: Експозиција

[ctx: #21830]
en: Exposure time
sr_rs: Време експозиције

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
sr_rs: Одступање експозиције

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
sr_rs: Режим експозиције

[ctx: #21833]
en: Flash used
sr_rs: Коришћење блица

[ctx: #21834]
en: White-balance
sr_rs: Баланс белог

[ctx: #21835]
en: Light source
sr_rs: Извор светла

[ctx: #21836]
en: Metering mode
sr_rs: Режим мерења количине светла

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
sr_rs: Дигитално увећање

[ctx: #21839]
en: CCD width
sr_rs: CCD ширина

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
sr_rs: GPS географска ширина

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
sr_rs: GPS географска дужина

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
sr_rs: GPS географска висина

[ctx: #21843]
en: Orientation
sr_rs: Оријентација

[ctx: #21844]
en: XP comment
sr_rs: XP коментар

[ctx: #21845]
note: Used in context menu
en: Scan to library
sr_rs: Претражи и увези у библиотеку

[ctx: #21857]
en: Sub-location
sr_rs: Под-локација

[ctx: #21858]
en: Image type
sr_rs: Врста слике

[ctx: #21859]
en: Time created
sr_rs: Време прављења

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
sr_rs: Додатне категорије

[ctx: #21861]
en: Keywords
sr_rs: Кључне речи

[ctx: #21862]
en: Caption
sr_rs: Натпис

[ctx: #21863]
en: Author
sr_rs: Аутор

[ctx: #21864]
en: Headline
sr_rs: Наслов

[ctx: #21865]
en: Special instructions
sr_rs: Посебна упутства

[ctx: #21866]
en: Category
sr_rs: Категорија

[ctx: #21867]
en: Byline
sr_rs: Потпис аутора

[ctx: #21868]
en: Byline title
sr_rs: Потпис аутора наслова

[ctx: #21869]
en: Credit
sr_rs: Заслуга

[ctx: #21870]
en: Source
sr_rs: Извор

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
sr_rs: Ауторска права

[ctx: #21872]
en: Object name
sr_rs: Име објекта

[ctx: #21873]
en: City
sr_rs: Град

[ctx: #21874]
en: State
sr_rs: Држава

[ctx: #21875]
en: Country
sr_rs: Земља

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
sr_rs: Оригинална TX референца

[ctx: #21877]
en: Date created
sr_rs: Датум прављења

[ctx: #21878]
en: Urgency
sr_rs: Хитност

[ctx: #21879]
en: Country code
sr_rs: Код земље

[ctx: #21880]
en: Reference service
sr_rs: Референтни сервис

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
sr_rs: Допусти даљинско управљање преко UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
sr_rs: Покушај да прескочиш уводни део пре DVD менија

[ctx: #21883]
en: Saved music
sr_rs: Сачувана музика

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
sr_rs: Захтевање података за све извођаче

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
sr_rs: Преузимање података албума

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
sr_rs: Преузимање података извођача

[ctx: #21887]
en: Biography
sr_rs: Биографија

[ctx: #21888]
en: Discography
sr_rs: Дискографија

[ctx: #21889]
en: Searching artist
sr_rs: Проналажење извођача

[ctx: #21890]
en: Select artist
sr_rs: Одаберите извођача

[ctx: #21891]
en: Artist information
sr_rs: Подаци извођача

[ctx: #21892]
en: Instruments
sr_rs: Инструменти

[ctx: #21893]
en: Born
sr_rs: Рођен

[ctx: #21894]
en: Formed
sr_rs: Оформљен

[ctx: #21895]
en: Themes
sr_rs: Теме

[ctx: #21896]
en: Disbanded
sr_rs: Расформирано

[ctx: #21897]
en: Died
sr_rs: Преминуо

[ctx: #21898]
en: Years active
sr_rs: Година активан

[ctx: #21899]
en: Label
sr_rs: Музичка компанија

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
sr_rs: Рођен / Оформљен

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
sr_rs: Ажурирај библиотеку приликом покретања

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
sr_rs: Сакриј напредак ажурирања библиотеке

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
sr_rs: DNS наставак

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
sr_rs: Одложено за: {0:2.3f} сек.

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
sr_rs: Убрзано за: {0:2.3f} сек.

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
sr_rs: Померај титла у времену

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
sr_rs: OpenGL произвођач:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
sr_rs: OpenGL приказивач:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
sr_rs: OpenGL верзија:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
sr_rs: GPU температура:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
sr_rs: CPU температура:

[ctx: #22012]
en: Total memory
sr_rs: Укупна меморија

[ctx: #22013]
en: Profile data
sr_rs: Подаци профила

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
sr_rs: Користи пригушење уколико се паузира приликом репродукције видеа

[ctx: #22015]
en: All recordings
sr_rs: Сва снимања

[ctx: #22016]
en: By title
sr_rs: По називу

[ctx: #22017]
en: By group
sr_rs: По групи

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
sr_rs: Снимци по називу

[ctx: #22020]
en: Guide
sr_rs: Водич

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
sr_rs: Умањи црне траке

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
sr_rs: Прикажи видео датотеке у листама

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
sr_rs: Direct3D верзија:

[ctx: #22030]
en: Font
sr_rs: Фонт

[ctx: #22031]
en: Size
sr_rs: Величина

[ctx: #22032]
en: Colours
sr_rs: Боје

[ctx: #22033]
en: Charset
sr_rs: Скуп карактера

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
sr_rs: Настави

[ctx: #22079]
en: Default select action
sr_rs: Подразумевана акција одабира

[ctx: #22080]
en: Choose
sr_rs: Изаберите

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
sr_rs: Прикажи информације

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
sr_rs: Више...

[ctx: #22083]
en: Play all
sr_rs: Пусти све

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
sr_rs: Телетекст није доступан

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
sr_rs: Активирај телетекст

[ctx: #23051]
note: Label for disc stack part and number
en: Part {0:d}
sr_rs: Део {0:d}

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
sr_rs: Предмеморисање {0:d} бајтова

[ctx: #23053]
en: Stopping
sr_rs: Заустављање

[ctx: #23054]
en: Running
sr_rs: Ради

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
sr_rs: Скалирати телетекст на 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
sr_rs: Спољашњи уређај за репродукцију активан

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
sr_rs: Кликните на "У реду“ да прекинете репродукцију

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
sr_rs: Кликните на "У реду“ када се репродукција заврши

[ctx: #24000]
en: Add-on
sr_rs: Додатни програм

[ctx: #24001]
en: Add-ons
sr_rs: Додатни програми

[ctx: #24002]
en: Add-on options
sr_rs: Опције додатних програма

[ctx: #24003]
en: Add-on information
sr_rs: Подаци додатних програма

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
sr_rs: Недавно ажурирано

[ctx: #24005]
en: Media sources
sr_rs: Извори медија

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
sr_rs: GUI звукови

[ctx: #24007]
en: Movie information
sr_rs: Филмски подаци

[ctx: #24008]
en: Screensaver
sr_rs: Чувар екрана

[ctx: #24009]
en: Script
sr_rs: Скрипта

[ctx: #24010]
en: Visualisation
sr_rs: Визуелизација

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
sr_rs: Спремиште додатних програма

[ctx: #24012]
en: Subtitles
sr_rs: Титлови

[ctx: #24013]
en: Lyrics
sr_rs: Текстови песама

[ctx: #24014]
en: TV information
sr_rs: ТВ подаци

[ctx: #24015]
en: Music video information
sr_rs: Подаци музичког спота

[ctx: #24016]
en: Album information
sr_rs: Подаци албума

[ctx: #24017]
en: Artist information
sr_rs: Подаци извођача

[ctx: #24018]
en: Services
sr_rs: Сервиси

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
sr_rs: PVR клијенти

[ctx: #24020]
en: Configure
sr_rs: Подешавања

[ctx: #24021]
en: Disable
sr_rs: Онемогући

[ctx: #24022]
en: Enable
sr_rs: Омогући

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
sr_rs: Онемогућено

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
sr_rs: Додатни програм је онемогућен

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
sr_rs: Менији опција

[ctx: #24026]
en: Languages
sr_rs: Језици

[ctx: #24027]
en: Weather
sr_rs: Време

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
sr_rs: Weather.com (стандардан)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
sr_rs: Сервис за временске податке

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
sr_rs: Овај додатни програм није могуће подесити

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
sr_rs: Грешка приликом учитавања подешавања

[ctx: #24032]
en: All add-ons
sr_rs: Сви додатни програми

[ctx: #24033]
en: Install from repository
sr_rs: Инсталирај из спремишта

[ctx: #24034]
en: Check for updates
sr_rs: Провери за нове верзије

[ctx: #24035]
en: Image collections
sr_rs: Колекције слика

[ctx: #24036]
en: Changelog
sr_rs: Евиденција измена

[ctx: #24037]
en: Uninstall
sr_rs: Деинтсталирај

[ctx: #24038]
en: Install
sr_rs: Инсталирај

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
sr_rs: Онемогућени додатни програм

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
sr_rs: (Уклони тренутна подешавања)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
sr_rs: Инсталирај из zip датотеке

[ctx: #24042]
note: Used to show on addon list the current download process
en: Downloading {0:d}%
sr_rs: Преузимање {0:d}%

[ctx: #24043]
en: Available updates
sr_rs: Доступне нове верзије

[ctx: #24044]
note: Used to show on addon list the current install process (shown after 24042)
en: Installing {0:d}%
sr_rs: Инсталирање {0:d}%

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
sr_rs: Неуспело инсталирање додатног програма из zip датотеке

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
sr_rs: {0:s} користе следећи инсталирани додаци

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
sr_rs: Овај додатни програм се не може деинсталирати

[ctx: #24048]
en: VideoPlayer InputStream
sr_rs: VideoPlayer УлазниЗапис

[ctx: #24049]
note: To show addon as deprecated over icon
en: Add-on has been marked deprecated in repository.
sr_rs: Додатак је означен као застарео у спремишту.

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
sr_rs: Доступни додатни програми

[ctx: #24051]
en: Version:
sr_rs: Верзија:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
sr_rs: Одрицање:

[ctx: #24053]
en: License:
sr_rs: Лиценца:

[ctx: #24054]
en: What's new
sr_rs: Шта је ново

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
sr_rs: Провери за нове верзије

[ctx: #24056]
note: Used in the Add-on Manager to specify last update time
en: Last updated {0:s}
sr_rs: Последњи пут ажурирано {0:s}

[ctx: #24057]
note: Used as a title in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing {0:s}...
sr_rs: Инсталирање {0:s}...

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
sr_rs: Провера зависности...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
sr_rs: Да ли бисте желели да омогућите овај додатни програм?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
sr_rs: Да ли бисте желели да онемогућите овај додатни програм?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
sr_rs: Нове верзије додатних програма су доступне

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
sr_rs: Омогућени додатни програми

[ctx: #24063]
en: Auto update
sr_rs: Аутоматско ажурирање

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
sr_rs: Додатни програм је омогућен

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
sr_rs: Додатни програм је ажуриран

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
sr_rs: Прекинути преузмање додатног програма?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
sr_rs: Тренутно преузимање додатних програма

[ctx: #24068]
en: Update available
sr_rs: Нова верзија је доступна

[ctx: #24069]
en: Versions
sr_rs: Верзије

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
sr_rs: Додатни програм није могуће учитати.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
sr_rs: Догодила се непозната грешка

[ctx: #24072]
en: Settings required
sr_rs: Неопходна подешавања

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
sr_rs: Није могуће повезивање

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
sr_rs: Поновно покретање је неопходно

[ctx: #24075]
en: Disable
sr_rs: Онемогући

[ctx: #24076]
en: Add-on required
sr_rs: Додатни програм је потребан

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
sr_rs: Провера преузетих додатних програма

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
sr_rs: Преузимање додатног програма...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
sr_rs: Инсталирање зависности додатног програма...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
sr_rs: Покушати поновно успостављање везе?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
sr_rs: Помоћни додатни програми

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
sr_rs: Библиотеке додатних програма

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
sr_rs: Библиотеке података

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
sr_rs: Додатни програм инсталиран

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
sr_rs: Неуспело инсталирање зависности

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
sr_rs: Инсталирање додатног програма...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
sr_rs: Сва спремишта

[ctx: #24088]
note: Used as a text in the progress dialog when install of a repo fails
en: Failed to install repository
sr_rs: Инсталација спремишта није успела

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
sr_rs: Додатни програм се поновно покреће

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
sr_rs: Закључај менаџера додатних програма

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
sr_rs: Овај додатни програм се не може онемогућити

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
sr_rs: Проверавање за нове верзије додатних програма

[ctx: #24093]
note: Used as a text in the progress dialog when checking for add-on updates. {0:s} contains repository name
en: Checking {0:s}...
sr_rs: Провера {0:s}...

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
sr_rs: Додатни програм је онемогућен јер је означен као покварен у спремишту.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
sr_rs: Кеш локалних пакета

[ctx: #24096]
note: To show addon as broken over icon
en: Add-on has been marked broken in repository.
sr_rs: Додатни програм је означен као покварен у спремишту.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
sr_rs: Да ли бисте желели да га онемогућите на вашем систему?

[ctx: #24098]
en: Broken
sr_rs: Покварен

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
sr_rs: Да ли бисте желели да се пребаците на ову маску?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
sr_rs: Да бисте користили ову карактеристику морате преузети додатни програм:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
sr_rs: Да ли бисте желели да преузмете овај додатни програм?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
sr_rs: Није могуће учитати маску

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
sr_rs: Масци недостају неке датотеке

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
sr_rs: Додатни програм није компатибилан због незадовољених зависности.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
sr_rs: Паузирај током тражења титлова

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
sr_rs: Одредите где би преузети титлови требали бити сачувани, на истој локацији где и видео или на прилагођеној локацији.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
sr_rs: Тражење титлова...

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
sr_rs: {0:d} титлова пронађено

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
sr_rs: Нису пронађени титлови

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
sr_rs: Преузимање титлова...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
sr_rs: Језици за које треба преузети титлове

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
sr_rs: Поставите језике који ће се користити при тражењу титлова. [CR]Напомена: Неће сви сервиси за титлове користити све језике.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
sr_rs: Неуспело преузимање титла

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
sr_rs: Нису инсталирани сервиси за титлове

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
sr_rs: Локација за складиштење титлова

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
sr_rs: Подразумеван сервис за ТВ серије

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
sr_rs: Одаберите сервис који ће се подразумевано користити за тражење титлова за ТВ серије.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
sr_rs: Подразумевани филмски сервис

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
sr_rs: Одаберите сервис који ће се подразумевано користити за тражење титлова за филмове.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
sr_rs: Реч за ручну претрагу

[ctx: #24121]
en: Enter search string
sr_rs: Унесите реч за претрагу

[ctx: #24122]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all add-ons when auto-updating is off.
en: Install all updates
sr_rs: Инсталирај све исправке

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
sr_rs: Паузирај тренутни видео током тражења титлова и настави када титл буде доступан.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
sr_rs: Поред видеа

[ctx: #24125]
en: Custom location
sr_rs: Прилагођена локација

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
sr_rs: Аутоматски преузми први титл

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
sr_rs: Аутоматски преузми први титл са листе резултата претраге

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
sr_rs: Омогући рашчлањивање скривених титлова

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
sr_rs: Омогући рашчлањивање скривених титлова у видео запису. Благо оптерећује CPU

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
sr_rs: Да ли бисте желели да се пребаците на овај језик?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
sr_rs: Подешавање титла

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
sr_rs: Преузми титл...

[ctx: #24135]
en: To use this feature you must enable an add-on:
sr_rs: Да бисте користили ову функцију, морате омогућити додатак:

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
sr_rs: Да ли бисте желели да омогућите овај додатни програм?

[ctx: #24137]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all possible add-ons when auto-updating is off.
en: Install auto updates only
sr_rs: Инсталирајте само аутоматска ажурирања

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
sr_rs: Ажурирај

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
sr_rs: Прикажи додатни програм

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
sr_rs: Приказ

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
sr_rs: Додатни програм је онемогућен

[ctx: #24142]
note: The dependency on <addon id> version <addon version> could not be satisfied.
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
sr_rs: Није могуће задовољити зависност од {0:s} верзије {1:s}.

[ctx: #24143]
note: Installing the addon from zip file located at <path to zip file> failed due to an invalid structure.
en: Installing the add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
sr_rs: Инсталирање додатка из zip датотеке која се налази на {0:s} није успело због неважеће структуре.

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
sr_rs: Додатни програм је деинсталиран

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
sr_rs: Претраживач видео библиотеке

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
sr_rs: Претраживач музичке библиотеке

[ctx: #24147]
note: Used as an event log description for files that failed to be processed by the library scanner Failed to scan <media type>: <filename>
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
sr_rs: Скенирање није успело {0:s}: {1:s}

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
sr_rs: Некомпатибилни додатни програми

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
sr_rs: Следећи додаци су некомпатибилни са овом верзијом Коди-а и аутоматски су онемогућени: {0:s}.

[ctx: #24150]
note: Progress text on splash screen
en: Database migration in progress - please wait
sr_rs: Миграција базе података у току - молимо сачекајте

[ctx: #24151]
note: Progress text on splash screen
en: Add-on migration in progress - please wait
sr_rs: Миграција додатних програма у току - молимо сачекајте

[ctx: #24152]
note: Inform about not supported addon if tried to enable
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
sr_rs: Додатак није компатибилан са овом верзијом Коди-а.

[ctx: #24156]
en: 30 Seconds
sr_rs: 30 секунди

[ctx: #24157]
en: 60 Seconds
sr_rs: 60 секунди

[ctx: #24158]
en: 90 Seconds
sr_rs: 90 секунди

[ctx: #24159]
en: 120 Seconds
sr_rs: 120 секунди

[ctx: #24164]
note: Header text for yes/no dialog about enable of broken add-on
en: Add-on "{0:s}" broken
sr_rs: Додатак „{0:s}“ је неисправан

[ctx: #24165]
note: Yes/no dialog text with add-on broken string value and to ask for use
en: Add-on marked as broken with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
sr_rs: Додатак је означен као неисправан са следећом поруком:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Да ли желите да омогућите?

[ctx: #24166]
note: Header text for yes/no dialog about enable of deprecated add-on
en: Add-on "{0:s}" deprecated
sr_rs: Додатак „{0:s}“ је застарео

[ctx: #24167]
note: Yes/no dialog text with add-on deprecated string value and to ask for use
en: Add-on marked as deprecated with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
sr_rs: Додатак је означен као застарео са следећом поруком:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Да ли желите да омогућите?

[ctx: #24168]
note: Notification event to show addon marked as deprecated.
en: Deprecated: {0:s}
sr_rs: Застарео: {0:s}

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
sr_rs: Нормална

[ctx: #24170]
note: Lifecycle state name, for deprecated addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Deprecated
sr_rs: Застарео

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
sr_rs: Покварен

[ctx: #24180]
note: The minimum version a dependency must meet. This is set in the <requires> tag of the dependee {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s}{3:s}
sr_rs: Минимум: {0:s}{3:s}

[ctx: #24181]
note: The minimum version, plus the version going to be installed {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} => Install: {2:s}{3:s}
sr_rs: Минимум: {0:s} => Инсталирај: {2:s}{3:s}

[ctx: #24182]
note: The minimum version, plus the currently installed version {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s}{3:s}
sr_rs: Минимум: {0:s} / Инсталирано: {1:s}{3:s}

[ctx: #24183]
note: The minimum version, the currently installed, plus the updated version we're going to install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s} => Update to: {2:s}{3:s}
sr_rs: Минимум: {0:s} / Инсталирано: {1:s} => Ажурирајте на: {2:s}{3:s}

[ctx: #24184]
note: used in #24180 - #24183 as {3:s}
en:  (optional)
sr_rs:  (опционо)

[ctx: #24185]
note: The minimum version, only lower versions are available for install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Not available{3:s}
sr_rs: Минимум: {0:s} / Није доступно{3:s}

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
sr_rs: Није могуће повезивање са спремиштем.

[ctx: #24992]
en: System
sr_rs: Систем

[ctx: #24993]
en: Information providers
sr_rs: Провајдери информација

[ctx: #24994]
en: Running
sr_rs: Ради

[ctx: #24995]
en: Orphaned
sr_rs: Напуштени

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
sr_rs: Управљање зависностима

[ctx: #24997]
en: Look and feel
sr_rs: Изглед и осећај

[ctx: #24998]
en: My add-ons
sr_rs: Моји додатни програми

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
sr_rs: Сакриј некомпатибилне

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
sr_rs: Обавештења

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
sr_rs: Сакриј стране

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
sr_rs: Одаберите из свих назива...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
sr_rs: Прикажи Blu-ray мени

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
sr_rs: Репродукуј главни наслов: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
sr_rs: Наслов: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
sr_rs: Одаберите ставку за репродукцију

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
sr_rs: Поглавља: {0:d} - трајање: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
sr_rs: Неуспела репродукција Blu-ray-а

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
sr_rs: Мени овог Blu-ray-а није подржан

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
sr_rs: Поглавље {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
sr_rs: Реклама

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
sr_rs: Ауто-прескакање искључено

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
sr_rs: Ауто-прескакање укључено

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
sr_rs: Ручно

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
sr_rs: QWERTY тастатура

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
sr_rs: Пролазни звук у употреби

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
sr_rs: RadioText Plus подаци

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
sr_rs: Бенд

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
sr_rs: Стил

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
sr_rs: Композитор

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
sr_rs: Извођач

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
sr_rs: Диригент

[ctx: #29906]
note: Moderator currently on radio (if present)
en: Moderator
sr_rs: Уредник

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
sr_rs: Редакција

[ctx: #29908]
note: Current playing program name
en: Program
sr_rs: Програм

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
sr_rs: Студио

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
sr_rs: Телефон

[ctx: #29911]
note: EMail address (if present)
en: EMail
sr_rs: Email

[ctx: #29912]
note: SMS message number (if present)
en: SMS
sr_rs: СМС

[ctx: #29915]
note: General information news, in list selector (if present)
en: Info
sr_rs: Информације

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
sr_rs: Новости

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
sr_rs: Локалне новости

[ctx: #29918]
note: Sport news, in list selector (if present)
en: Sport
sr_rs: Спорт

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
sr_rs: Лутрија

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
sr_rs: Акције

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
sr_rs: Остало

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
sr_rs: Хороскоп

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
sr_rs: Хитови за одрасле

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
sr_rs: Шпански разговор

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
sr_rs: Шпанска музика

[ctx: #29929]
note: Program style name
en: Hip hop
sr_rs: Хип хоп

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
sr_rs: Радио порука савета о саобраћају

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
sr_rs: Радио порука

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
sr_rs: Језик

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
sr_rs: Факултет

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
sr_rs: Личност

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
sr_rs: Јавно

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
sr_rs: Лагана музика

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
sr_rs: Хитови за одрасле

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
sr_rs: Разговор

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
sr_rs: Нема програмске врсте

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
sr_rs: Новости

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
sr_rs: Актуелни догађаји

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
sr_rs: Подаци

[ctx: #29944]
note: Program style name
en: Sport
sr_rs: Спорт

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
sr_rs: Образовање

[ctx: #29946]
note: Program style name
en: Drama
sr_rs: Драма

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
sr_rs: Култура

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
sr_rs: Наука

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
sr_rs: Променљиви

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
sr_rs: Поп музика

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
sr_rs: Rock музика

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
sr_rs: Музика лака за слушање

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
sr_rs: Лака класична

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
sr_rs: Озбиљна класична

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
sr_rs: Остала музика

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
sr_rs: Време

[ctx: #29957]
note: Program style name
en: Finance
sr_rs: Финансије

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
sr_rs: Дечији програми

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
sr_rs: Друштвени Догађаји

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
sr_rs: Религија

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
sr_rs: Са позивањем

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
sr_rs: Путовање

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
sr_rs: Слободно време

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
sr_rs: Jazz музика

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
sr_rs: Country музика

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
sr_rs: Национална музика

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
sr_rs: Старија музика

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
sr_rs: Фолк музика

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
sr_rs: Документарац

[ctx: #29970]
note: Program style name
en: Alarm Test
sr_rs: Проба аларма

[ctx: #29971]
note: Program style name
en: Alarm
sr_rs: Аларм

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
sr_rs: Класична rock музика

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
sr_rs: Класична

[ctx: #29979]
note: Program style name
en: Nostalgia
sr_rs: Носталгија

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
sr_rs: Омогући RDS за радио канале

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
sr_rs: RDS подаци се могу користити ако су присутни

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
sr_rs: Порука савета о саобраћају

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
sr_rs: Појачај звук при саветима о саобраћају

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
sr_rs: Ако је савет о саобраћају послат из RDS, звук је појачан

[ctx: #29987]
note: Node title for music artist role, plural of #38036
en: Remixers
sr_rs: Ремиксери

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
sr_rs: Аранжери

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
sr_rs: Композитори

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
sr_rs: Диригенти

[ctx: #29991]
note: Node title for music artist role, plural of #38040
en: DJ Mixers
sr_rs: DJ Миксери

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
sr_rs: Текстописци

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
sr_rs: Оркестри

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
sr_rs: Улоге

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
sr_rs: Квалитет најаве

[ctx: #33002]
en: Stream
sr_rs: Запис

[ctx: #33003]
en: Download
sr_rs: Преузми

[ctx: #33004]
en: Download & play
sr_rs: Преузми и репродукуј

[ctx: #33005]
en: Download & save
sr_rs: Преузми и сачувај

[ctx: #33006]
en: Today
sr_rs: Данас

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
sr_rs: Сутра

[ctx: #33008]
en: Saving
sr_rs: Чување

[ctx: #33009]
en: Copying
sr_rs: Копирање

[ctx: #33010]
en: Set download directory
sr_rs: Постави фасциклу за преузимање

[ctx: #33011]
en: Search duration
sr_rs: Потражи трајање

[ctx: #33012]
en: Short
sr_rs: Кратко

[ctx: #33013]
en: Long
sr_rs: Дугачко

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
sr_rs: Користи DVD уређај за репродукцију уместо уобичајеног уређаја

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
sr_rs: Питај за преузимање пре репродукције видеа

[ctx: #33016]
en: Clips
sr_rs: Исечци

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
sr_rs: Поново покрени прикључак да би га омогућио

[ctx: #33018]
en: Tonight
sr_rs: Ноћас

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
sr_rs: Сутра увече

[ctx: #33020]
en: Condition
sr_rs: Стање

[ctx: #33021]
en: Precipitation
sr_rs: Обилне падавине

[ctx: #33022]
en: Precip
sr_rs: Падавине

[ctx: #33023]
en: Humid
sr_rs: Влажно

[ctx: #33024]
en: Feels
sr_rs: Као да је

[ctx: #33025]
en: Observed
sr_rs: Посматрано

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
sr_rs: Одступање од просека

[ctx: #33027]
en: Sunrise
sr_rs: Излазак сунца

[ctx: #33028]
en: Sunset
sr_rs: Залазак сунца

[ctx: #33029]
en: Details
sr_rs: Детаљи

[ctx: #33030]
en: Outlook
sr_rs: Видик

[ctx: #33031]
en: Coverflow
sr_rs: Прекривен

[ctx: #33032]
en: Translate text
sr_rs: Преведи текст

[ctx: #33034]
en: 36-hour
sr_rs: 36-часовна

[ctx: #33035]
en: Maps
sr_rs: Мапа

[ctx: #33036]
en: Hourly
sr_rs: Часовна

[ctx: #33037]
en: Weekend
sr_rs: Викенд

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
sr_rs: {0:s} дан

[ctx: #33040]
note: Used in the media source dialog. Will result in "HDHomerun Devices"
en: {0:s} devices
sr_rs: {0:s} уређаја

[ctx: #33049]
en: Alert
sr_rs: Упозорење

[ctx: #33050]
en: Alerts
sr_rs: Упозорења

[ctx: #33051]
en: Choose your
sr_rs: Изаберите ваш

[ctx: #33052]
en: Check
sr_rs: Провери

[ctx: #33053]
en: Configure the
sr_rs: Подесите

[ctx: #33054]
en: Seasons
sr_rs: Годишња доба

[ctx: #33055]
en: Use your
sr_rs: Користите ваш

[ctx: #33056]
en: Watch your
sr_rs: Гледајте ваш

[ctx: #33057]
en: Listen to
sr_rs: Слушајте

[ctx: #33058]
en: View your
sr_rs: Прикажите ваш

[ctx: #33059]
en: Configure the
sr_rs: Подесите

[ctx: #33060]
en: Power
sr_rs: Напајање

[ctx: #33061]
en: Menu
sr_rs: Мени

[ctx: #33062]
en: Play the
sr_rs: Пусти

[ctx: #33063]
en: Options
sr_rs: Опције

[ctx: #33065]
en: Editor
sr_rs: Уређивач

[ctx: #33066]
en: About your
sr_rs: О вашем

[ctx: #33067]
en: Star rating
sr_rs: Оцена звездицама

[ctx: #33068]
en: Background
sr_rs: Позадина

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
sr_rs: Позадине

[ctx: #33070]
en: Custom background
sr_rs: Прилагођена позадина

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
sr_rs: Прилагођене позадине

[ctx: #33072]
en: View readme
sr_rs: Приказати прочитајме

[ctx: #33073]
en: View changelog
sr_rs: Прикажи евиденцију измена

[ctx: #33077]
en: No data found!
sr_rs: Подаци нису пронађени!

[ctx: #33078]
en: Next page
sr_rs: Следећа страна

[ctx: #33079]
en: Love
sr_rs: Љубав

[ctx: #33080]
en: Hate
sr_rs: Мржња

[ctx: #33082]
en: Path to script
sr_rs: Путања до скрипте

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
sr_rs: Омогући прилагођени тастер за скрипту

[ctx: #33084]
en: Auto login
sr_rs: Аутоматска пријава

[ctx: #33100]
en: Failed to start
sr_rs: Неуспело покретање

[ctx: #33101]
en: Web server
sr_rs: Web сервер

[ctx: #33102]
en: Event server
sr_rs: Сервер догађаја

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
sr_rs: Удаљени сервер за комуникацију

[ctx: #33104]
en: You have previously enabled the web interface without setting up a password. The web server has been disabled until you either explicitly allow this or set up authentication. Please review your settings.
sr_rs: Претходно сте омогућили веб интерфејс без постављања лозинке. Веб сервер је онемогућен док то изричито не допустите или не подесите потврду идентитета. Прегледајте своја подешавања.

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
sr_rs: Откривена нова веза

[ctx: #34003]
en: DXVA2
sr_rs: DXVA

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 audio (FFmpeg M4A AAC)
sr_rs: MPEG-4 аудио (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34007]
en: Windows media audio 2 (FFmpeg wmav2)
sr_rs: Windows media аудио 2 (FFmpeg wmav2)

[ctx: #34100]
en: Number of channels
sr_rs: Број канала

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
sr_rs: Одаберите понашање када звук није потребан ни за репродукцију ни за GUI звукове.[CR][Увек] Непрекидни беззвучни сигнал је на излазу, ово одржава пријемне аудио уређаје активним за било које нове звукове, али може блокирати звук из других апликација.[CR][1-10 Минута] Исто као [Увек] осим што након одабраног периода времена аудио улази у стање спавања.[CR][Искључено] Аудио излаз улази у стање спавања. Напомена: Звукови се могу пропустити ако аудио уђе у стање спавања.

[ctx: #34112]
note: Indicates if Audio Engine should transmit noise or real silence
en: Send low volume noise
sr_rs: Пошаљи шум ниског нивоа звука

[ctx: #34113]
note: Description of setting with label #34112 "Send low volume noise"
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
sr_rs: Да би одржали одређене AVR-ове укљученим шаљемо нечујни сигнал насумичног шума. Можете онемогућити ово подешавање ако користите слушалице или аналогни излаз.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
sr_rs: Репродукуј GUI звукове

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
sr_rs: Само када је репродукција заустављена

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
sr_rs: Увек

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
sr_rs: Никада

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
sr_rs: Није пронађена следећа ставка за репродукцију

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
sr_rs: Није пронађена претходна ставка за репродукцију

[ctx: #34220]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On/Off toast caption
en: HDR status
sr_rs: HDR статус

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
sr_rs: Искључено

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
sr_rs: Укључи

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
sr_rs: Неуспело покретање Zeroconf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
sr_rs: Да ли је Apple-ов Bonjour сервис инсталиран? Проверите евиденцију за више информација о овој поруци.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
sr_rs: Неуспело покретање AirPlay -а јер захтева да Zeroconf буде омогућен.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
sr_rs: Није могуће зауставити Zeroconf. AirPlay и AirTunes зависе од рада Zeroconf.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
sr_rs: Видео приказивање

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
sr_rs: Неуспело покретање видео филтера / скалера, повратак назад на билинеарно скалирање

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
sr_rs: Неуспело покретање аудио уређаја

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
sr_rs: Проверите ваша подешавања звука

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
sr_rs: Користите покрете за навигацију:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
sr_rs: Једним прстом повуците лево,десно,горе,доле за курсоре

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
sr_rs: Превуците са два прста у лево за брисање у назад

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
sr_rs: Један притисак једним прстом за ентер

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
sr_rs: Један притисак са два прста или један дуг притисак једним прстом за мени опција

[ctx: #35000]
en: Peripherals
sr_rs: Периферије

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
sr_rs: Општи HID уређај

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
sr_rs: Општи мрежни адаптер

[ctx: #35003]
en: Generic disk
sr_rs: Општи диск

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
sr_rs: Нема доступних подешавања за ову периферију.

[ctx: #35005]
en: New device configured
sr_rs: Нови уређај је подешен

[ctx: #35006]
en: Device removed
sr_rs: Уређај је уклоњен

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
sr_rs: Мапирати тастере за коришћење са овим уређајем

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
sr_rs: Мапирање тастера омогућено

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
sr_rs: Не користити прилагођену мапу тастера за овај уређај

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
sr_rs: Библиотеке периферија

[ctx: #35011]
note: Title of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: New controller detected
sr_rs: Нови контролер откривен

[ctx: #35012]
note: Text of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
sr_rs: Нови контролер је откривен. Подешавање може бити извршено у било ком тренутку у "Подешавања -> Подешавања Система -> Улаз". Да ли желите сада да га подесите?

[ctx: #35017]
note: Error dialog title when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Unable to configure controllers
sr_rs: Није могуће подесити контролере

[ctx: #35018]
note: Error dialog text when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
sr_rs: Подешавање контролера зависи од онемогућеног додатног програма. Да ли бисте желели да га омогућите?

[ctx: #35019]
note: Label of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog
en: Ignore input
sr_rs: Игнорисати унос

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
sr_rs: Додатни програми за игре

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
sr_rs: Профили контролера

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
sr_rs: Провера вибрације

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
sr_rs: Активирати вибрационе моторе свих контролера.

[ctx: #35053]
note: Setting to enable rumble for GUI notifications
en: Enable rumble for notifications
sr_rs: Омогући вибрације за обавештења

[ctx: #35054]
note: Description of setting to enable rumble for GUI notifications
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
sr_rs: Активира вибрационе моторе контролера када се обавештење појави.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
sr_rs: Користите тастатуру или даљински управљач да би одабрали профил контролера. Када будете питани, притисните тастер на вашем играчком контролеру који најбоље одговара ономе што видите на екрану. Ако направите грешку можете поновити процес.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
sr_rs: Подешавања контролера

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
sr_rs: Тастери

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
sr_rs: Поништи профил контролера

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
sr_rs: Да ли желите да поништите овај контролерски профил за све повезане уређаје?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
sr_rs: Сви доступни профили контролера су инсталирани.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
sr_rs: Подешавање повезаних контролера

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
sr_rs: Упарите ваше контролере са разним улазним уређајима за различите системе игара.

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
sr_rs: Предњи тастери

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
sr_rs: Задњи тастери

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
sr_rs: Окидачи

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
sr_rs: Аналогне палице

[ctx: #35078]
note: Setting title for left analog stick deadzone
en: Left stick deadzone
sr_rs: Мртва зона леве палице

[ctx: #35079]
note: Setting title for right analog stick deadzone
en: Right stick deadzone
sr_rs: Мртва зона десне палице

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
sr_rs: Искључи контролере при изласку

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
sr_rs: Искључује контролере који то подржавају при изласку.

[ctx: #35097]
note: Analog stick right prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} right ({1:d})
sr_rs: Померите {0:s} десно ({1:d})

[ctx: #35098]
note: Analog stick left prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} left
sr_rs: Померите {0:s} лево

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
sr_rs: Тастери

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
sr_rs: Тастатура

[ctx: #35154]
note: Setting name for number of keyboard players
en: Number of keyboard players
sr_rs: Број играча на тастатури

[ctx: #35157]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 1
sr_rs: Подеси тастатуру за играча 1

[ctx: #35158]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 2
sr_rs: Подеси тастатуру за играча 2

[ctx: #35159]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 3
sr_rs: Подеси тастатуру за играча 3

[ctx: #35160]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 4
sr_rs: Подеси тастатуру за играча 4

[ctx: #35161]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 5
sr_rs: Подеси тастатуру за играча 5

[ctx: #35162]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 6
sr_rs: Подеси тастатуру за играча 6

[ctx: #35163]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 7
sr_rs: Подеси тастатуру за играча 7

[ctx: #35164]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 8
sr_rs: Подеси тастатуру за играча 8

[ctx: #35165]
note: Name of the keyboard-emulated controller in the list of peripherals
en: Keyboard player
sr_rs: Играч на тастатури

[ctx: #35166]
note: Heading for the button that lets the user map any keyboard key. Used in the controller mapping dialog.
en: All keys
sr_rs: Сви тастери

[ctx: #35167]
note: Heading for the button that lets the user map individual keyboard keys. Used in the controller mapping dialog.
en: Single keys
sr_rs: Појединачни тастери

[ctx: #35168]
note: Name of the button that prompts you to select a key on the keyboard. Used in the controller mapping dialog.
en: Select key
sr_rs: Одабери тастер

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
sr_rs: Притисни тастер

[ctx: #35170]
note: Keyboard prompt with timeout. {1:d} - seconds left in prompt. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key ({1:d})
sr_rs: Притисни тастер ({1:d})

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
sr_rs: Миш

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
sr_rs: Мени

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
sr_rs: Изађи

[ctx: #35223]
note: Help text shown when playaing a game with missing add-on dependencies. {0:s} - list of add-ons that are missing
en: Missing: {0:s}
sr_rs: Недостаје: {0:s}

[ctx: #35224]
note: Label of button in the in-game menu for pausing and resuming playback
en: Pause / Resume
sr_rs: Паузирај / Настави

[ctx: #35225]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video filter (also called a video shader)
en: Video filter
sr_rs: Видео филтери

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
sr_rs: Напредна подешавања

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
sr_rs: Ротација

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
sr_rs: Пун екран

[ctx: #35234]
note: Label of button in the in-game menu for configuring the game's controls
en: Controls
sr_rs: Контроле

[ctx: #35250]
en: Add games...
sr_rs: Додај игре...

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
sr_rs: Инсталирани

[ctx: #35259]
note: Label on emulators with a savestate in the emulator selection dialog
en: Saved
sr_rs: Сачуван

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
sr_rs: Ново

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
sr_rs: Сервер је недоступан.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
sr_rs: Сервер не одговара прописно.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
sr_rs: Верзија сервера није компатибилна.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
sr_rs: Приступ одбијен.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
sr_rs: Повезивање са позадином.

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
sr_rs: Pulse-Eight CEC адаптер

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
sr_rs: Пребацити се на споредну команду тастатуре

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
sr_rs: Пребацити се на споредну команду даљинског

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
sr_rs: Притисните "корисник" командни тастер

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
sr_rs: Омогући команде за промену стране

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
sr_rs: Неуспело отварање адаптера

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
sr_rs: Уређаји које треба упалити приликом покретања

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
sr_rs: Уређаји које треба искључити током искључивања

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
sr_rs: Постави уређаје у режим приправности приликом активирања чувара екрана

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
sr_rs: Пробуди уређаје приликом деактивације чувара екрана

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
sr_rs: Неуспело откривање CEC com портa. Молимо, подесите га ручно.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
sr_rs: Неуспело покретање CEC адаптера. Молимо, проверите ваша подешавања.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
sr_rs: Број HDMI порта

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
sr_rs: Повезано

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
sr_rs: Неуспело покретање CEC адаптера: libCEC није пронађен на вашем систему.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
sr_rs: Користи језичка подешавања ТВ-а

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
sr_rs: Повезано са HDMI уређајем

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
sr_rs: Промени извор на овај уређај приликом покретања

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
sr_rs: Физичка адреса (надвладава HDMI порт)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
sr_rs: Подешавања освежена

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
sr_rs: Неуспело постављање нових подешавања. Молимо, проверите ваша подешавања.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
sr_rs: Пошаљи "Неактиван извор" команду при искључивању

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
sr_rs: Уређаји које такође треба ставити у режим приправности

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
sr_rs: Овом уређају је потребно одржавање

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
sr_rs: Игнорисати

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
sr_rs: Када је ТВ искључен

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
sr_rs: Веза изгубљена

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
sr_rs: Овај корисник нема овлашћење да отвори ЦЕЦ адаптер

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
sr_rs: Порт је заузет. Само један програм може приступати CEC адаптеру

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
sr_rs: Акција при пребацивању на други извор

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
sr_rs: Веза успостављена

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
sr_rs: Увек

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
sr_rs: Приликом покретања / заустављања

[ctx: #36037]
en: TV
sr_rs: ТВ

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
sr_rs: Појачало / AVR уређај

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
sr_rs: ТВ и AVR уређај (одређени)

[ctx: #36041]
en: * Item folder
sr_rs: * Фасцикла за ставке

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
sr_rs: Користи ограничен опсег боја (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
sr_rs: Број бафера које користи графички драјвер

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
sr_rs: Заустави Репродукцију

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
sr_rs: Паузирај Репродукцију

[ctx: #36046]
en: Force AVR to wake up when Kodi is activated
sr_rs: Натерај АВР да се пробуди када се Коди активира

[ctx: #36050]
en: On start
sr_rs: Приликом покретања

[ctx: #36099]
en: Dithering
sr_rs: Међутонови

[ctx: #36100]
en: Dither depth
sr_rs: Дубина међутонова

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
sr_rs: Промените изглед и осећај корисничког интерфејса.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
sr_rs: Ова категорија садржи сва подешавања маске.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
sr_rs: Одаберите маску за кориснички интерфејс. Ово ће дефинисати изглед и осећај апликације.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
sr_rs: Одаберите да би променили специфична подешавања маске. Које опције су доступне за подешавање зависи од карактеристика обезбеђених од стране маске.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
sr_rs: Промените тему повезану са маском коју сте одабрали.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
sr_rs: Промените боје ваше одабране маске.

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
sr_rs: Изаберите фонтове приказане у корисничком интерфејсу. Комплети фонтова су подешени од стране ваше маске.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
sr_rs: Промените величину приказа корисничког интерфејса.

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
sr_rs: Одаберите медијски прозор који треба приказати при покретању.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
sr_rs: Одаберите или онемогућите звукове који се користе у корисничком интерфејсу.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
sr_rs: Искључите ово за уклањање померајућих RSS вести.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
sr_rs: Уреди RSS новости.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
sr_rs: Ова категорија садржи сва локална / регионална подешавања.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
sr_rs: Бира језик корисничког интерфејса.

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
sr_rs: Одаберите облик приказа за температуру, време и датум. Доступне опције зависе од одабраног језика.

[ctx: #36116]
note: Description of setting with label #14091 "Character set"
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface. This doesn't change the character set used for subtitles, for that go to Player > Language.
sr_rs: Изаберите који се скуп знакова користи за приказивање текста у корисничком интерфејсу. Ово не мења скуп знакова који се користи за титлове, за то идите у Уређај за репродукцију > Језик.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
sr_rs: Одабрани аудио језик ће бити подразумеван ако је доступно више од једног језика.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
sr_rs: Одабрани језик титлова ће бити подразумеван ако је доступно више од једног језика.

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће листе медија бити приказане.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
sr_rs: Прикажи (..) ставку у листи за посету матичне фасцикле.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
sr_rs: Прикажи наставке датотека на медијским датотекама, на пример "You Enjoy Myself"би било приказано као "You Enjoy Myself.mp3.

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
sr_rs: Игнорисати одређене изразе, нпр. "The", током операција слагања. "The Simpsons" би на пример били сложени као "Simpsons".

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
sr_rs: Допусти да датотеке буду избрисане и преименоване кроз кориснички интерфејс, помоћу менија опција, нпр. притиснути "C" на тастатури да би се овај мени појавио.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
sr_rs: Прикажи тастер додај извор у кореном одељку корисничког интерфејса.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
sr_rs: Прикажи скривене датотеке и фасцикле током листања датотека.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према додатним програмима чувара екрана.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
sr_rs: Поставити време чекања појаве било које активности пре приказивања чувара екрана.

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
sr_rs: Одаберите чувара екрана. "Пригушени" чувар екрана ће бити форсиран када је репродукција видеа преко целог екрана паузирана или је оквир дијалога активан.

[ctx: #36131]
note: #. Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
sr_rs: Одаберите да би променили специфична подешавања чувара екрана. Које опције су доступне за подешавање зависи од карактеристика обезбеђених од стране додатних програма чувара екрана.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
sr_rs: Прегледајте одабраног чувара екрана.

[ctx: #36134]
note: Description of setting with label #22014 "Use dim if paused during video playback"
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
sr_rs: Пригуши екран када је медиј паузиран. Није исправно за "Пригушени" режим чувара екрана.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
sr_rs: Одељак који садржи подешавања у вези видеа и како се према њима поступа.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према видео библиотеци.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
sr_rs: Изаберите која ће се јединица за температуру користити за приказивање температура у корисничком интерфејсу.

[ctx: #36141]
note: Description of setting with label #20369 "Show information for unwatched items"
en: Show information for unwatched media in the video library or hide them if not selected to prevent spoilers. Available options are 'Movie plot', 'Episode plot' and 'Episode thumb'.
sr_rs: Прикажите информације за негледане медије у видеотеци или их сакријте ако нису изабране како бисте спречили откривање радње. Доступне опције су „Заплет филма“, „Заплет епизода“ и „Делић епизоде“.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
sr_rs: Изаберите која ће се јединица за температуру користити за приказивање температура у корисничком интерфејсу.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
sr_rs: Преузима сличице глумаца од Интернет базе података током додавања медија библиотеци.

[ctx: #36144]
note: Description of setting with label #20412 "Flatten TV show seasons"
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
sr_rs: Одаберите у којим случајевима желите да сакријете тачке гранања сезона ТВ серија. Ако су сакривене, одабир ТВ емисије ће вас директно одвести у приказ епизода.

[ctx: #36145]
note: Description of setting with label #20458 "Group movies in sets"
en: When enabled, movies belonging to a "Movie set" are grouped together under one entry for the set in the movie library, this entry can then be opened to display the individual movies. When disabled, each movie will have its own entry in the movie library even if it belongs to a set.
sr_rs: Када је омогућено, филмови који припадају „скупу филмова“ групишу се под једним уносом за скуп у библиотеци филмова, тај унос се затим може отворити за приказ појединачних филмова. Када је онемогућен, сваки филм ће имати свој унос у библиотеку филмова, чак и ако припада неком скупу.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
sr_rs: Изврши проверу за новим медијским датотекама при покретању.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
sr_rs: Сакриј траку напретка анализе библиотеке током претраживања.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
sr_rs: Уклања ставке из ваше библиотеке које не могу бити пронађене (или преименоване, избрисане, или на преносивом складишту које је тренутно раскачено).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
sr_rs: Извези базу података видео библиотеке у XML датотеке. Ово ће опционо преписати ваше тренутне XML датотеке.

[ctx: #36150]
note: Description of setting with label #648 "Import video library"
en: Import an XML file into the video library database.
sr_rs: Увези XML датотеку у базу података видео библиотеке.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према видео репродукцији.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
sr_rs: Подесите метод који се користи за обраду и приказивање видеа.

[ctx: #36154]
note: Description of setting with label #13435 "Enable HQ Scalers for scaling above"
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
sr_rs: Користи скалере високог квалитета приликом увећавања видеа од бар оволико процената. Вредност испод 5% нема пуно смисла јер се видео обрађује са високим оптерећењем GPU без видљивог побољшања слике.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
sr_rs: Омогући VDPAU хардверско декодирање видео датотека, углавном се користи за NVIDIA графику и у неким случајевима за AMD графику.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
sr_rs: Омогући VAAPI хардверско декодирање видео датотека, углавном се користи за Intel графику и у неким случајевима за AMD графику.

[ctx: #36157]
note: Description of setting with label #20470 "Use movie sets for single movies"
en: When enabled, a "Movie set" entry is used even if the movie library contains only a single movie from that set. When disabled, a "Movie set" entry is used only if the movie library contains more than one movie from that set.
sr_rs: Када је омогућено, ставка "Комплет филмова" се користи чак иако библиотека филмова садржи само један филм из тог комплета. Када је онемогућено, ставка "Комплет филмова" се користи само ако библиотека филмова садржи више од једног филма из тог комплета.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
sr_rs: Омогући DXVA2 хардверско декодирање видео датотека.

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
sr_rs: Омогући CrystalHD харверско декодирање видео датотека.

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
sr_rs: Омогући VTB хардверско декодирање видео датотека.

[ctx: #36161]
note: Description of setting with label #508 "Startup action"
en: Select an action Kodi will perform on startup.
sr_rs: Изаберите радњу коју ће Коди извршити приликом покретања.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
sr_rs: Омогући VideoToolbox хардверско декодирање видео датотека.

[ctx: #36163]
note: Description of setting with label #20471 "Show empty TV shows"
en: Show TV shows with no episodes when browsing the video library.
sr_rs: Прикажи ТВ серије без епизода при разгледању видео библиотеке.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
sr_rs: Допусти да се учестаност освежавања екрана може променити тако да се најбоље поклопи са бројем слика видеа. Ово може допринети глађој репродукцији видеа.

[ctx: #36165]
note: Description of setting with label #13550 "Delay after change of refresh rate"
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
sr_rs: Одлагање ресета након промене учестаности освежавања

[ctx: #36166]
note: Description of setting with label #13510 "Sync playback to display"
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
sr_rs: Синхронизуј видео и аудио према учестаности освежавања екрана. VideoPlayer у овом случају неће користити пролазни пренос звука јер ће поновно одабирање можда бити потребно.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
sr_rs: Изаберите који облик приказивања времена се користи за приказивање времена у корисничком интерфејсу.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
sr_rs: Изаберите да ли треба користити 12 или 24-часовни облик приказивања времена за приказивање времена у корисничком интерфејсу.

[ctx: #36169]
note: Description of setting with label #13505 "Resample quality"
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
sr_rs: Одаберите квалитет поновног одабирања у случајевима када аудио излаз треба да буде друге учестаности одабирања од оне које се изворно користи.[CR][Низак] Је брз и имаће минималан утицај на ресурсе система као што је коришћење CPU.[CR][Средњи] & [Висок] Користиће прогресивно више системских ресурса.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
sr_rs: Развуци видео до постављеног процента ради умањења црних трака

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
sr_rs: Одаберите ниво увећања тако да су 4:3 видеи приказани на широким екранима.

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
sr_rs: Изаберите који облик приказивања кратког датума треба користити за приказивање датума у корисничком интерфејсу.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
sr_rs: Омогући телетекст током гледања уживог ТВ записа.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
sr_rs: Скалирај телетекст на формат слике 4:3.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према листама видео датотека.

[ctx: #36178]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
sr_rs: Издвојити метаподатке као што су кодек и размера из видеа.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
sr_rs: Када се датотека претражи и увезе у библиотеку приказаће наслов из метаподатака уместо имена датотеке.

[ctx: #36180]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract thumbnails to display in library mode.
sr_rs: Издвојите сличице за приказ у режиму библиотеке.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36182]
note: Description of setting with label #20435 "Combine split video items"
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
sr_rs: Спаја видео датотеке из више делова, DVD фасцикле или филмске фасцикле, у једну ставку у приказима који нису приказ библиотеке.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
sr_rs: Уклања тачке гранања назив, жанр, итд. из приказа библиотеке. Одабир категорије ће вас директно одвести у приказ наслова.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према титловима.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
sr_rs: Поставите величину фонта која ће се користити за титлове.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
sr_rs: Поставите стил фонта који ће се користити за титлове.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
sr_rs: Поставите боју фонта која ће се користити за титлове.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
sr_rs: Поставите који се скуп знакова фонта користи за титлове.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
sr_rs: Поставите прилагођену фасциклу за ваше титлове. Ово може бити размена датотека.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према DVD-овима, Blu-ray-евима & CD-овима.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
sr_rs: Аутоматски репродукуј DVD видео када је убачен у уређај.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
sr_rs: Наметни регију за DVD репродукцију.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
sr_rs: Покушај да прескочиш "обавезна" упутства пре DVDменија.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
sr_rs: Одаберите подразумевани извор филмских података. За опције видите менаџера додатних програма.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
sr_rs: Одаберите подразумевани извор података ТВ серија. За опције видите менаџера додатних програма.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
sr_rs: Одаберите подразумевани извор података музичких спотова. За опције видите управљање додатним програмима.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
sr_rs: Подешавања за PVR & ТВ Уживо.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
sr_rs: Ова категорија садржи општа подешавања за PVR & ТВ Уживо.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
sr_rs: Омогућава карактеристике "Личног Видео Снимача" (PVR). Ово захтева да је бар један PVR додатни програм инсталиран.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
sr_rs: Отвори менаџера канала, који допушта промену реда канала, име канала, икону, итд.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
sr_rs: Наложи позадини да тражи канале (ако је подржано).

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
sr_rs: Прикажи податке програма приликом промене канала, као што је тренутна ТВ емисија.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
sr_rs: Отвори менаџера група, који допушта промену група и њихових одговарајућих канала

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
sr_rs: Изаберите који облик приказивања дугачког датума треба користити за приказивање датума у корисничком интерфејсу.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
sr_rs: Фасцикла у којој су иконе канала сачуване.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
sr_rs: Претражи иконе канала које недостају.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања електронског програмског водича (EPG).

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
sr_rs: Време између увожења података водича из позадина.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
sr_rs: Немој увозити податке водича док се пушта ТВ да би се умањило коришћење CPU-а.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
sr_rs: Сакриј ознаке "Подаци нису дотупни" када подаци водича за канал нису доступни.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
sr_rs: Избриши кеширане податке водича и поново их увези из позадине.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за PVR репродукцију и промену канала.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
sr_rs: Прикажи информацију о квалитету сигнала у прозору података кодека (ако је подржано од стране додатног програма и позадине).

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
sr_rs: Приликом притискања канал горе или доле, сама промена канала је одложена, допуштајући кориснику да пребаци на број канала без чекања на сваку промену канала.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
sr_rs: Трајање моменталних снимања током притискања тастера за снимање. Ова вредност ће бити узета у обзир ако је "Акција моменталног снимања" постављена на "Снимај фиксиран период времена"

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
sr_rs: Затвори контроле приказане на екрану након промене канала.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
sr_rs: Додатно време које треба снимити пре заказаног времена почетка да би се предупредиле мање промене у емитовању. Није подржано од стране свих додатних програма и позадина.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
sr_rs: Додатно време које треба снимити након заказаног времена краја да би се предупредиле мање промене у емитовању. Није подржано од стране свих додатних програма и позадина.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
sr_rs: Прикажи обавештење при додавању, завршавању или уклањању тајмера од стране позадине.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за управљање напајања PVR-а, као што су када пробудити PVR позадински сервер.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
sr_rs: Изврши доњу команду за буђење приликом изласка из апликације или преласка у режим хибернације. Временска ознака следећег заказаног снимања ће бити прослеђена као параметар.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
sr_rs: Команда неће бити извршена ако снимање започне до истека овог времена.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
sr_rs: Команда коју треба извршити (cmd [timestamp]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
sr_rs: Време које треба одузети од времена почетка следећег заказаног снимања.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
sr_rs: Изврши команду за буђење сваки дан у одређено време.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
sr_rs: Када треба извршити дневну команду за буђење.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања родитељске контроле, ако PVR позадински сервер подржава родитељску контролу.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
sr_rs: Тражи pin код за приступ родитељски закључаним каналима. Канали могу бити означени као закључани при уређивању канала на општем таб-у. Родитељски закључани канали се не могу репродуковати или снимити без уношења pin кода, и подаци водича су сакривени за те канале.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
sr_rs: Унесите нови pin код за откључавање родитељски закључаних канала.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
sr_rs: Тражи поново pin код при покушају приступа родитељски закључаним каналима и код није тражен оволико дуго.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
sr_rs: Ова категорија садржи специфична подешавања за ваш позадински PVR , ако је подржано од стране PVR додатних програма и позадине.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
sr_rs: Ова опција ће вас довести до било којег специфичног подешавања ваше PVR позадине, ако је подржано од стране PVR додатних програма и позадине.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
sr_rs: Одељак који садржи подешавања у вези музичких датотека и како се према њима поступа.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
sr_rs: Акција коју треба извршити приликом притиска на тастер за снимање. [Сними тренутну емисију] ће снимити тренутну емисију од "сад" до краја емисије. Ако подаци ТВ водича нису тренутно доступни снимање фиксираног трајања које почиње "сад", са вредношћу постављеном за "Трајање моменталног снимања" ће бити заказано. [Снимај фиксирани период времена] ће заказати снимање фиксираног трајања које почиње "сад", са вредношћу постављеном за "Трајање моменталног снимања". [Питај шта радити] ће отворити дијалог који садржи различите акције снимања од којих треба одабрати једну, као "Сними тренутну емисију", "Сними следећу емисију" и нека снимања фиксираног трајања.

[ctx: #36255]
note: Description of setting with label #13414 "Show song and album artists"
en: When enabled, both song and album artists are shown. When disabled, only album artists are shown and artists that appear only on individual songs from an album are excluded.
sr_rs: Када је омогућено, извођачи песама и албума су приказани. Када је онемогућено, само су извођачи албума приказани а извођачи који се појављују само на појединачним песмама албума су изостављени.

[ctx: #36256]
note: Description of setting with label #20192 "Fetch additional information during updates"
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
sr_rs: Аутоматски преузми податке о албуму и извођачу од провајдера података при додавању песама у библиотеку.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
sr_rs: Одаберите подразумеваног провајдера података албума.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
sr_rs: Одаберите подразумеваног провајдера података извођача.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
sr_rs: Изврши проверу за новим и уклоњеним медијским датотекама при покретању.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
sr_rs: Ако је омогућено, овај број слика у секунди ће се користити за записе за које нисмо успели да откријемо fps.

[ctx: #36262]
note: Description of setting with label #20196 "Export music library"
en: Export parts of the music library to an XML file or NFO files. This will optionally overwrite your current NFO and artwork files.
sr_rs: Извезите делове музичке библиотеке у XML или NFO датотеке. Ово ће опционално преписати ваше тренутне NFO и датотеке илустрација

[ctx: #36263]
note: Description of setting with label #20197 "Import music library"
en: Import an XML file into the music library database.
sr_rs: Увезите XML датотеку у базу музичке библиотеке.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према музичкој репродукцији.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
sr_rs: Аутоматски пушта следећу ставку у тренутној фасцикли, на пример у приказу "Датотеке" након репродукције нумере, следећа нумера у истој датотеци ће аутоматски бити пуштена.

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
sr_rs: Када су песме одабране оне су стављене у ред за репродукцију уместо моменталног започињања репродукције.

[ctx: #36267]
note: Description of setting with label #638 "Volume adjustments"
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
sr_rs: Прочитати податке јачине звука понављања кодиране у ваше аудио датотеке од стране програма MP3Gain и нормализовати нивое звука у складу са њима.

[ctx: #36268]
note: Description of setting with label #641 "Files with ReplayGain information"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
sr_rs: Референтна јачина звука (Ниво пре појачала) коју треба користити за датотеке са кодираним подацима јачине звука понављања. Подразумевано је 89dB према стандарду. Опрезно мењати.

[ctx: #36269]
note: Description of setting with label #642 "PreAmp Level - Non ReplayGained files"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
sr_rs: Референтна јачина звука (Ниво пре појачала) коју треба користити за датотеке без кодираних података јачине звука понављања. Подразумевано је 89dB према стандарду. Опрезно мењати.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
sr_rs: Глатко пређи са једне аудио нумере на следећу. Можете поставити количини преклапања од 1-15 секунди.

[ctx: #36272]
note: Description of setting with label #13400 "Crossfade between songs on the same album"
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
sr_rs: Допусти да се преклапање догоди када су обе нумере са истог албума.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
sr_rs: Одаберите визуелизацију која ће бити коришћена током слушања музике.

[ctx: #36274]
note: Description of setting with label #39125 "Enable tag reading in file view"
en: When browsing music files in file view read the tags of those not in the music library as you go. This can make large directories slow to display, especially over a network.
sr_rs: Док прегледавате музичке датотеке у приказу датотека, читајте ознаке оних који нису у музичкој библиотеци. То може успорити приказивање великих директоријума, посебно преко мреже.

[ctx: #36275]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" for musicfiles.trackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
sr_rs: Контролишите начин на који су имена песама приказана у корисничком интерфејсу. Да би правилно радило, читање ознака мора бити омогућено.

[ctx: #36276]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in file lists.
sr_rs: Коришћено за обликовање друге колоне у листи датотека.

[ctx: #36277]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.nowplayingtrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
sr_rs: Контролишите начин на који су имена песама приказана у сада пуштеној листи.

[ctx: #36278]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
sr_rs: Коришћено за обликовање друге колоне у сада пуштеној листи.

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
sr_rs: Контролишите начин на који су имена песама приказана у листама библиотеке.

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
sr_rs: Коришћено за обликовање друге колоне у листама библиотеке.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
sr_rs: Потражи сличице на удаљеним дељеним локацијама и оптичким медијима. Ово често може успорити листање мрежних фасцикли.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према CD-овима.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
sr_rs: Аутоматски репродукуј CD-ове када су убачени у уређај.

[ctx: #36284]
note: Description of setting with label #227 "Load audio CD information from online service"
en: Read the information belonging to an audio CD, like song title and artist, from the Internet database gnudb.org.
sr_rs: Прочитај податке који припадају аудио CD-у, као што су назив песме и извођач, из Интернет базе података gnudb.org.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
sr_rs: Одаберите локацију на вашем хард диску где ће риповане нумере бити сачуване.

[ctx: #36286]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in audiocds.trackpathformat
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
sr_rs: Контролишите како ће сачувана музика бити названа из ознака. Ознаке: [B]%N[/B]: БројНумере, [B]%S[/B]: БројДиска, [B]%A[/B]: Извођач, [B]%T[/B]: Назив, [B]%B[/B]: Албум, [B]%G[/B]: Жанр, [B]%Y[/B]: Година, [B]%F[/B]: ИмеДатотеке, [B]%D[/B]: Трајање, [B]%J[/B]: Датум, [B]%R[/B]: Оцена, [B]%I[/B]: ВеличинаДатотеке.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
sr_rs: Одаберите који кодер звука ће бити коришћен при риповању.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
sr_rs: Одаберите који квалитет желите за риповање својих датотека.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
sr_rs: Одаберите коју стопу бита треба користити за одређени кодер звука при компримовању звука.

[ctx: #36290]
note: Description of setting with label #665 "Compression level"
en: For FLAC define compression level, default 5.
sr_rs: За FLAC дефинисати ниво компримовања, подразумеван је 5.

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
sr_rs: Аутоматски избаци диск након завршеног риповања.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
sr_rs: Одељак који садржи подешавања у вези слика и како се према њима поступа.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према листама датотека слика.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
sr_rs: Аутоматски направи сличице слика приликом уласка у фасциклу слика.

[ctx: #36308]
note: Description of setting with label #20472 "Show all performers for music videos"
en: When enabled, shows all performers in the artist list for music videos, not just the main artist
sr_rs: Када је омогућено, приказује све извођаче на листи извођача за музичке спотове, а не само главног извођача

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
sr_rs: Прикажи видее у листама датотека слика.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према репродукцији слајдова слика.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
sr_rs: Одаберите количину времена колико ће свака слика бити приказана при репродукцији слајдова.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
sr_rs: Слике у репродукцији слајдова ће се померати и увећавати док су приказане.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
sr_rs: Прикажи слике репродукције слајдова у насумичном реду.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
sr_rs: Одељак који садржи подешавања у вези временске прогнозе.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према сервису временске прогнозе.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
sr_rs: Одаберите до три локације за које временска прогноза може бити приказана.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
sr_rs: Одаберите подразумевани извор података временске прогнозе. За опције видите менаџера додатних програма.

[ctx: #36319]
note: Description of settings section with label #14036  "Services"
en: Section containing settings for how services are handled.
sr_rs: Одељак који садржи подешавања како ће се поступати према сервисима.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања коришћена од стране свих сервиса.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
sr_rs: Име које треба приказати за овај уређај приликом коришћења различитих мрежних сервиса.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према UPnP сервису. UPnP се такође зове DLNA на већини потрошачке електронике.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
sr_rs: Омогућава UPnP сервер. Ово вам допушта да стримујете медијске записе у вашим библиотекама UPnP клијенту.

[ctx: #36324]
note: Description of setting with label #20188 "Announce library updates"
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
sr_rs: Када се ручно или аутоматско ажурирање библиотеке догоди, обавестити UPnP клијенте.

[ctx: #36325]
note: Description of setting with label #21881 "Allow playback control via UPnP"
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
sr_rs: Омогући UPnP клијент. Ово вам допушта да стримујете медије са било којег UPnP сервера са контролном тачком и контролом репродукције од тог сервера.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према сервису wеб сервера и сервису контроле апликацијом.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
sr_rs: Дефинишите прикључак web порта.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
sr_rs: Одаберите између web интерфејса инсталираних од стране менаџера додатних програма.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према сервису даљинског управљања.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
sr_rs: Дефинишите порт даљинског управљача.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
sr_rs: Дефинишите опсег порта даљинског управљача.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
sr_rs: Дефинишите максималан број број клијената који се могу повезати.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
sr_rs: Почетно одлагање понављања (ms)

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
sr_rs: Непрекидно одлагање понављања (ms)

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према сервису Zeroconf откривања мреже, који је потребан за AirPlay.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
sr_rs: Допушта апликацијама на мрежи да открију омогућене сервисе помоћу Zeroconf.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
sr_rs: Ако је омогућено, садржај осталих AirPlay уређаја или апликација може бити примљен.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
sr_rs: Омогући заштиту AirPlay лозинком.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
sr_rs: Поставља AirPlay лозинку.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према сервису SMB клијента (Samba).

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
sr_rs: Ако се WINS сервер налази на мрежи, унесите овде његову IP адресу. У супротном, оставити празво.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
sr_rs: Ако се WINS сервер налази на мрежи, унесите овде име његове радне групе. У супротном, оставити празво.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
sr_rs: Одељак који садржи подешавања у вези система за уређај на коме је ова апликација инсталирана.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
sr_rs: Аутоматски пошаљи Буђење-преко-LAN серверу(има) одмах пре покушаја приступа дељеним фасциклама или сервисима.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
sr_rs: Мења начин на који је ова апликација приказана на одабраном екрану. Или у прозору или преко целог екрана

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
sr_rs: Мења резолуцију у којој је кориснички интерфејс приказан.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
sr_rs: Мења учестаност освежавања у којој је приказан кориснички интерфејс.

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
sr_rs: Ако је омогућено, режим целог екрана ће бити примењен користећи прозор уместо стварног режима целог екрана. Главна корист је код конфигурација са више екрана, тако да се друге апликације могу лакше користити паралелно. Ово користи више ресурса па репродукција може бити мање глатка.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
sr_rs: У конфигурацији са више екрана, екрани који не приказују ову апликацију биће замрачени.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
sr_rs: Прилагодите кориснички интерфејс подешавањем уклапања екрана. Користите ову алатку ако је приказана слика превише велика или мала за ваш екран.

[ctx: #36359]
note: Description of setting with label #36042 "Use limited colour range (16-235)"
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
sr_rs: Користи ограничен опсег боја (16-235) уместо пуног опсега боја (0-255). Ограничен опсег би требао бити коришћен ако је ваш екран уобичајен HDMI ТВ и нема PC или други режим приказивања боја, међутим ако је ваш екран PC монитор онда оставите ово онемогућено да би имали правилну црну боју.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према аудио излазу.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
sr_rs: Одаберите како ће карактеристике аудио излаза бити подешене: [Фиксиране] Карактеристике излаза су подешене на конкретну учестаност одабирања и конфигурацију звучника у сваком тренутку; [Најбоље Подударање] Карактеристике излаза су подешене да се увек најприближније могуће поклопе са карактеристикама извора; [Оптимизоване] Карактеристике излаза су подешене на почетку репродукције и неће се мењати при промени карактеристика извора.

[ctx: #36362]
note: Description of setting with label #34100 "Number of channels"
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
sr_rs: Одаберите број канала подржаних од стране аудио везе, или броја звучника ако је повезаност преко аналогне везе. Ово подешавање се не односи на пролазни звук. Напомена: S/PDIF подржава само 2.0 канале али ипак може да произведе вишеструке аудио канале користећи формат подржан од стране пролазног преноса.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
sr_rs: Појачај AC3 записе којма је број канала смањен на 2 канала.

[ctx: #36364]
note: Description of setting with label #252 "Stereo upmix"
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
sr_rs: Одаберите да бисте омогућили повећање броја канала 2 каналног звука на број аудио канала одређених од стране конфигурације канала.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
sr_rs: Одаберите ову опцију ако је ваш пријемник способан да декодира Dolby Digital (AC3) записе.

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
sr_rs: Одаберите ову опцију ако је ваш пријемник способан да декодира DTS записе.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
sr_rs: Одаберите максимални број аудио канала / звучника доступних за декодирање звука. Ако се оптички / коаксијални дигитални излази користе, ово мора бити подешено на 2.0

[ctx: #36368]
note: Description of setting with label #348 "Enable passthrough"
en: Select to allow passthrough audio for playback of compressed audio such as Dolby Digital (AC3), DTS, etc. The Client of the AudioEngine, for example Videoplayer, might decide to decode the audio stream under certain conditions. In Videoplayer case, passthrough won't be used for live streams and when you sync playback to display.
sr_rs: Одаберите да би дозволили пролазни пренос звука за репродукцију компримованог звука као што је Dolby Digital (AC3), DTS, итд. Клијент AudioEngineа, нпр Videoplayer, може одлучити да декодира аудио запис под одређеним условима. У случају Videoplayerа, пролазни пренос неће бити коришћен за стримове уживо и када синхронизујете репродукцију са екраном.

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
sr_rs: Одаберите ову опцију ако је ваш пријемник способан да декодира TrueHD записе.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
sr_rs: Одаберите ову опцију ако је ваш пријемник способан да декодира DTS-HD записе.

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
sr_rs: Одаберите уређај који ће се користити за репродукцију звука који је декодиран као што је mp3.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
sr_rs: Одаберите уређај који ће се користити за репродукцију кодираних формата, ово су било који од формата који су испод у опцијама способности пријемника.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
sr_rs: Подесите како ће се поступати према звуковима интерфејса, као што су навигација и важна обавештења.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према улазним уређајима.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
sr_rs: Подесите било које прикачене периферијске уређаје.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
sr_rs: Када је активирано, стрелице ваше тастатуре ће померати селекцију на виртуелној тастатури. Када је онемогућено, помераће курсор вашег текста.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
sr_rs: Користите миш или уређај са екраном осетљивим на додир ради управљања интерфејсом. Напомена: Онемогућавање ће проузроковати губитак ваше контроле над овом апликацијом ако тастатура или даљински управљач нису присутни.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према приступу Интернету. Подразумевани веб интерфејс се такође може одабрати овде..

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
sr_rs: Ако ваша Интернет веза користи proxy сервер, подесити га овде.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
sr_rs: Подесите која се врста proxya користи.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
sr_rs: Подесите адресу proxy сервера.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
sr_rs: Подесите порт proxy сервера.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
sr_rs: Подесите корисничко име proxy сервера.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
sr_rs: Подесите лозинку proxy сервера.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
sr_rs: Ако ваша Интернет веза има ограничен проток, користите ова подешавања да би задржали коришћење протока од стране ове апликације унутар дефинисаних ограничења

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за уштеду енергије.

[ctx: #36388]
note: Description of setting with label #1450 "Put display to sleep when idle"
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
sr_rs: Искључи екран при неактивности. Корисно за ТВ-е који се искључе када сигнал за приказивање није откривен.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
sr_rs: Поставите време чекања појаве било које активности пре искључивања.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
sr_rs: Дефинишите коју акцију треба извршити након што је тајмер функције искључивања истекао.

[ctx: #36391]
note: Description of settings category with label #14092 "Logging"
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за омогућавање евиденције догађаја и грешака. Можете такође омогућити евиденцију грешака специфичних компоненти како би помогли у решавању повезаних проблема са више детаља.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
sr_rs: Укључити и искључити евиденцију грешака. Корисно при решавању проблема.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
sr_rs: Одаберите фасциклу где би требало сачувати слике екрана.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
sr_rs: Омогућава да опширне поруке додатних библиотека буду укључене у евиденцију грешака.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према функцији главног закључавања.

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
sr_rs: Овде се омогућава или онемогућава главни код и дефинише PIN код који се користи за његово откључавање. Можете такође одредити за које области апликације је потребан PIN да би им се приступило.

[ctx: #36397]
note: Description of setting with label #20076 "Ask for master lock code on startup"
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
sr_rs: Ако је омогућено, главни код ће бити потребан за откључавање апликације при покретању.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
sr_rs: Дефинишите максималан број поновних покушаја пре него што се апликација затвори.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према функцији кеша.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
sr_rs: Омогући кеш за репродукцију видеа, звука или DVD-ова са хард диска.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
sr_rs: Омогући кеш за репродукцију видеа са DVD-ROM-а.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
sr_rs: Омогући кеш за репродукцију видеа са локалне мреже.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
sr_rs: Омогући кеш за репродукцију видеа са Интернета.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
sr_rs: Омогући кеш за репродукцију звука са DVD-ROM-а.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
sr_rs: Омогући кеш за репродукцију звука са локалне мреже.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
sr_rs: Омогући кеш за репродукцију звука са Интернета.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
sr_rs: Омогући кеш за репродукцију DVD-а са DVD-ROM-а.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
sr_rs: Омогући кеш за репродукцију DVD-а са локалне мреже.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
sr_rs: Омогући кеш за непознате врсте са Интернета.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
sr_rs: Подаци још нису доступни.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
sr_rs: Одредите врсту даљинског управљача који се користи.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
sr_rs: Увек покрени Kodi помоћника тако да се даљински управљач може користити за покретање Kodi.

[ctx: #36418]
note: Description of setting with label #13603 "Sequence delay time"
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
sr_rs: Одредите одлагање између секвенци тастера на универзалном даљинском управљачу.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
sr_rs: Дефинишите локације коришћене за преузимање података временске прогнозе.

[ctx: #36420]
note: Description of setting with label #20222 "Look for external subtitles"
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
sr_rs: Потражи спољашње титлове за видее обезбеђене од стране UPnP сервера. Ово може изазвати обимно оптерећење CPU, система датотека и мреже.

[ctx: #36421]
note: Description of setting with label #13437 "Prefer VDPAU Video Mixer"
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
sr_rs: Заобилажење VDPAU миксера штеди ресурсе на системима са мало снаге али благо смањује квалитет слике.

[ctx: #36422]
en: Update official add-ons from
sr_rs: Ажурирајте званичне додатке са

[ctx: #36423]
note: Description of setting with label #36422 "Update official add-ons from"
en: By default, add-ons from official repositories will be prevented from being auto-updated from private repositories. For cases such as updating from an add-ons beta repository this option can be switched to [Any repositories] (bear in mind this is a less secure option and enabling it could cause incompatibility and crashes).
sr_rs: Подразумевано, додаци из званичних спремишта неће бити аутоматски ажурирани из приватних спремишта. У случајевима као што је ажурирање из бета спремишта додатака, ова опција се може пребацити на [Било које спремиште] (имајте на уму да је ово мање сигурна опција и омогућавање може проузроковати некомпатибилност и падове).

[ctx: #36425]
en: Show context menu
sr_rs: Прикажи мени опција

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
sr_rs: Пребаци на канал

[ctx: #36427]
en: Show information
sr_rs: Прикажи информације

[ctx: #36428]
en: Record
sr_rs: Сними

[ctx: #36429]
note: Description of setting with label #667 "Enable Dolby Digital transcoding"
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
sr_rs: Одаберите ово ако веза аудио излаза подржава само вишеканални звук као Dolby Digital 5.1 (AC-3), као што је S/PDIF веза. Ако ваш систем подржава PCM вишеканални звук преко HDMI-ја, оставити ово онеомгућено.

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
sr_rs: Подесите како ће се видео обрада убрзати. Ово укључује ствари као што су декодирање и скалирање.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
sr_rs: Приказује све догађаје у евиденцији догађаја за тренутни профил са опцијама да се прикажу само одређени нивои.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
sr_rs: Одаберите распоред виртуелне тастатуре.

[ctx: #36433]
note: Description for video related setting #13457: "vaapi sw filter"
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
sr_rs: Када је омогућено, VAAPI методи приказивања је дата предност и CPU има мање оптерећења. Ако приметите замрзавања, онемогућите ову опцију.

[ctx: #36437]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Official repositories only (default)
sr_rs: Само званична спремишта (подразумевано)

[ctx: #36438]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Any repositories
sr_rs: Било које спремише

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
sr_rs: Подесите број корака подешавања јачине звука.

[ctx: #36460]
note: Description of settings with label #14112 "Enable event logging"
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
sr_rs: Евиденција догађаја омогућава праћење ствари које су се догодиле.

[ctx: #36461]
note: Description of settings with label #14113 "Enable notification event logging"
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
sr_rs: Догађај обавештења описује уобичајене процесе и акције обављене од стране система или корисника.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
sr_rs: Стереоскопски 3D режим / Тренутни

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
sr_rs: Стереоскопски 3D режим

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
sr_rs: Онемогућено

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
sr_rs: Изнад / Испод

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
sr_rs: Упоредо

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
sr_rs: Anaglyph црвено / плаво-зелена

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
sr_rs: Anaglyph зелено / магента

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
sr_rs: Преплетено

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
sr_rs: Засновано на хардверу

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
sr_rs: Моноскопски / 2D

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
sr_rs: Anaglyph жуто / плаво

[ctx: #36511]
note: name of a stereoscopic mode
en: Checkerboard
sr_rs: Шаховска табла

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
sr_rs: Режим репродукције стереоскопских 3D видеа

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
sr_rs: Питати

[ctx: #36523]
note: Description of setting with label #458 "Limit sampling rate (kHz)"
en: Maximum sampling rate for S/PDIF or sampling rate for fixed output configuration.
sr_rs: Максимална учестаност одабирања за S/PDIF или учестаност одабирања за конфигурацију са фиксним излазом.

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
sr_rs: Жељени режим

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
sr_rs: Исто као филм (аутоматско откривање)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
sr_rs: Онемогући стереоскопски 3D режим по завршетку репродукције

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
sr_rs: Одаберите режим репродукције

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
sr_rs: Одаберите стереоскопски 3D режим

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
sr_rs: Одаберите алтернативни режим...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
sr_rs: Исто као филм

[ctx: #36533]
note: Description of setting with label #346 "Normalize levels on downmix"
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
sr_rs: Одаберите како ће бити смањен број аудио канала, нпр. из 5.1 у 2.0.[CR][Омогућено] Одржава ниво звука од оригиналног аудио извора како год да је динамички опсег компримован.[CR][Онемогућено] Одржава динамички опсег оригиналног аудио извора при смањивању броја канала међутим ниво звука ће бити нижи. Напомена: Динамички опсег је разлика између најтиших и најгласнијих звукова у аудио извору. Омогућите ово подешавање ако се филмски дијалози једва чују.

[ctx: #36534]
note: Description of setting with label #668 "Component-specific logging..."
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
sr_rs: Одредите додатне библиотеке чије опширне поруке треба укључити у евиденцију грешака.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
sr_rs: Стереоскопски 3D режим видеа

[ctx: #36536]
note: label of a toggle option that allows to invert the stereoscopic 3d mode
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
sr_rs: Обрни стереоскопски 3D режим (замена очију)

[ctx: #36537]
note: Description of setting with label #36520 "Playback mode of stereoscopic videos"
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
sr_rs: Одаберите у ком режиму ће стереоскопски 3D видеи бити репродуковани.[CR][Питај ме] Ће приказати дијалог за одабир жељеног режима за сваку репродукцију.[CR][Жељени режим] Ће користити жељени режим одређен у "Сyстем -> Видео hardver" одељку подешавања.[CR][Моноскопски / 2D] Ће пустити видео у моно / 2D.[CR][Игноре] Онемогућава било које стереоскопско 3D обрађивање и руковање.

[ctx: #36538]
note: Description of setting with label #36526 Disable stereoscopic mode when playback is stopped
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
sr_rs: [Омогућено] Променити GUI (и неке ТВ-ове) назад у 2D режим, између видеа у листи за репродукцију или при завршетку репродукције.[CR][Онемогућено] GUI и ТВ ће остати у стереоскопском 3D режиму. За листе за репродукцију видео материјала са мешаним стереоскопским 3D и 2D садржајем, онда ће GUI такође остати у стереоскопском 3D режиму чак и када се не стереоскопски 2D видео материјал репродукује.

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
sr_rs: Мења стереоскопски 3D режим корисничког интерфејса.

[ctx: #36540]
note: Description of setting with label #36524 "Preferred mode"
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
sr_rs: Жељени режим у коме би стереоскопски 3D медији као видеи требали да се репродукују.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
sr_rs: Допушта подешавање јачине тона од стране AirPlay клијената

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
sr_rs: Омогући хардверско декодирање видео датотека.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
sr_rs: Стереоскопска 3D дубина титлова

[ctx: #36546]
note: Description of setting with label #36545 "Subtitle stereoscopic depth"
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
sr_rs: Поставља визуелну дубину титла за стереоскопске 3D видее. Што је виша вредност, то се титл чини ближим гледаоцу.

[ctx: #36548]
note: Description of setting with label #37021 "Set GUI resolution limit"
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
sr_rs: Ограничава GUI резолуцију ради уштеде меморије. Нема утицаја на видео репродукцију. Захтева поновно покретање.

[ctx: #36549]
note: Description of setting with label #1268 "iOS 8 compatibility mode"
en: Enables support for receiving "Videos" and "Pictures" via AirPlay. This needs to be disabled when using iOS 9 or later clients to restore music streaming via AirPlay. "Videos" and "Pictures" are only supported for iOS clients using iOS 8.x and older.
sr_rs: Омогућава подршку за пријем "Видеа" и "Слика" путем AirPlay. Ово мора бити онемогућено при коришћењу клијената са iOS 9 или више да би се повратило стримовање музике путем AirPlay. "Видеи" и "Слике" су само подржани за iOS клијенте који користе iOS 8.x и старије.

[ctx: #36550]
note: Name of a setting
en: Stereoscopic 3D effect strength
sr_rs: Јачина стереоскопског 3D ефекта

[ctx: #36551]
note: Description of setting with label #36550 "Stereoscopic 3D effect strength"
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
sr_rs: Дефинише јачину стереоскопског 3D ефекта у GUI. Ово је изведено тако да се контролише дубина перцепције унутар GUI, што је већа вредност, елементи више искачу из екрана. [Нула] Онемогућава стереоскопски 3D ефекат за GUI.[CR] За добро визуелно искуство, вредност би требала да буде виша за мање екране и нижа за веће екране. Напомена: ово није подржано од стране свих маски.

[ctx: #36552]
note: Description of setting "System -> Video output -> NoOfBuffers" with label #36043
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
sr_rs: Дефинише број презентационих бафера које користи графички драјвер. Одаберите 2 ако драјвер користи двоструко предмеморисање или 3 за троструко предмеморисање.

[ctx: #36560]
en: Colour management
sr_rs: Управљање бојама

[ctx: #36561]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management" with label #36560
en: Reproduce video colours accurately using a display profile or a 3D lookup table.
sr_rs: Репродукуј боје видеа прецизно користећи профил приказивања или 3D табелу претраживања.

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
sr_rs: Режим управљања бојама

[ctx: #36563]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management mode" with label #36562
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
sr_rs: Користити претходно прорачунату 3D табелу претраживања за корекцију боје видеа, или израчунати трансформацију за сваки видео према профилу вашег екрана. Претходно прорачуната 3D табела претраживања је пожељнија јер вам дозвољава да искористите напредне могућности и високу прецизност у ArgyllCMS. Корекција базирана на профилу екрана је корисна за тестирање различитих параметара, или за имитирање подешавања екрана за који немате припремљен 3D LUT.

[ctx: #36565]
note: Description of setting "System -> Video output -> 3D LUT" with label #36564
en: Select the 3DLUT file to be used by default. If you place multiple 3DLUT files in the same directory, then you can switch between them in the OSD menu during video playback. This allows for multiple display profiles to account for different viewing environments and source materials, for example gamma 2.2 for daytime viewing and 2.4 for nighttime.
sr_rs: Одаберите 3D LUT датотеку која ће бити коришћена као подразумевана. Ако ставите више 3D LUT датотека у исту фасциклу, онда можете да их мењате у OSD менију током репродукције видеа. Ово омогућава вишеструким екранима да узму у обзир различита окружења гледања и изворе материјала, на пример опсег боје 2.2 за гледање у току дана и 2.4 током ноћи.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
sr_rs: ICC профил приказа

[ctx: #36567]
note: Description of setting "System -> Video output -> ICC display profile" with label #36566
en: By providing a display profile, you can modify video parameters such as gamma, color primaries and whitepoint during playback. An ICC source profile is created based on the parameters and linked with the display ICC profile set here. This support is experimental and lacks near black adjustment towards display native black (causing raised black level) and white level scaling when a different whitepoint from display native is selected (as a workaround, adjust video brightness down to avoid clipping).
sr_rs: Обезбеђивањем профила приказа, можете променити видео параметре као што су опсег боје, основне боје и белу тачку током репродукције. Профил ICC извора је направљен на основу параметара и повезан са ICC профилом приказа постављеним овде. Ова подршка је експериментална и недостаје јој подешавање за близину црне боје према изворној црној боји екрана (проузрокује повишене нивое црне боје) и скалирање нивоа беле боје када је другачија бела тачка од изворне екрана одабрана (као заобилазно решење, смањите осветљење видеа да би избегли одсецања)

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
sr_rs: Бела тачка

[ctx: #36569]
note: Description of setting "System -> Video output -> Whitepoint" with label #36568
en: Changing video whitepoint to D93 is mainly useful for older Japanese NTSC material which looks too red when played back on a D65 display. Adjust video brightness setting down to avoid clipping to display native whitepoint.
sr_rs: Промена беле тачке видеа у D93 је углавном корисна за старији Јапански NTSC материјал који изгледа превише црвено када се репродукује на D65 екрану. Смањите осветљење видеа да би избегли одсецања на изворну белу тачку екрана.

[ctx: #36570]
en: Primaries
sr_rs: Примарни

[ctx: #36571]
note: Description of setting "System -> Video output -> Primaries" with label #36570
en: Select the primary color coordinates according to source material. Older HD material may have been mastered on displays with BT.601 primaries.
sr_rs: Одаберите координате примарне боје према материјалу извора. Старији HD материјал је можда мастерован на екранима са BT.601 основним бојама.

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
sr_rs: Режим опсега боје

[ctx: #36573]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma mode" with label #36572
en: Select the gamma curve formula. Use BT.1886 for gamma curve that accounts for display black and white levels and avoids perceptual clipping. Use input offset for a similar curve with a manually specified effective gamma. Output offset allows for perceptual clipping, but can be used to compensate for incorrect mastering monitor settings that lead to too bright dark details. Absolute gamma does not account for display black at all and will clip the lowest levels to display black on any display with higher than zero black level.
sr_rs: Одаберите формулу криве опсега боја. Користите BT.1886 за криву опсега боја која узима у обзир нивое црне и беле боје екрана и избегава видљиво одсецање. Користите померај улаза за сличну криву са ручно одређеним ефективним опсегом боје. Померај излаза дозвољава видљиво одсецање, али се може користити ради компензације неисправних подешавања мастеровања екрана која воде ка превише светлим тамним детаљима. Апсолутни опсег боје уопште не узима у обзир црну боју екрана и одсећи ће најниже нивое на црну боју екрана на свим екранима са нивоом црне боје већим од нуле.

[ctx: #36574]
en: Gamma
sr_rs: Опсег боје

[ctx: #36575]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma" with label #36574
en: Gamma for selected gamma curve type. For input and output offset, the result at 50% will match an absolute gamma curve with this gamma value.
sr_rs: Опсег боје за одабрану врсту криве опсега боје. За померај улаза и излаза, резултат на 50% ће подударити апсолутну криву опсега боје са овом вредношћу опсега боје.

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
sr_rs: Величина табеле претраживања

[ctx: #36577]
note: Description of setting "System -> Video output -> Lookup table size" with label #36576
en: Specify the resolution for the 3D lookup table. Use a lower resolution for quick preview and higher resolution for more accurate picture. Using a high resolution may take seconds to prepare when parameters are changed or a new video is started.
sr_rs: Одредите резолуцију за 3D табелу претраживања. Користите нижу резолуцију за брзи преглед и вишу резолуцију за тачнију слику. При коришћењу високе резолуције може бити потребно пар секунди за припрему када се параметри промене или се нови видео започне.

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
sr_rs: 3D LUT датотека

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
sr_rs: ICC Профил

[ctx: #36583]
en: Input offset
sr_rs: Померај улаза у времену

[ctx: #36584]
en: Output offset
sr_rs: Померај излаза у времену

[ctx: #36585]
en: Absolute
sr_rs: Апсолутно

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
sr_rs: D65 (уобичајено)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
sr_rs: D93 (Јапански NTSC)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
sr_rs: Аутоматски

[ctx: #36598]
note: Description of setting with label #36099 "Dither"
en: Eliminate banding caused by RGB level conversion or other processing by adding a small amount of noise to the picture. This can be disabled for slower systems, or when Kodi is set to limited range RGB output and no video processing is needed.
sr_rs: Уклања црте проузроковане конверзијом RGB нивоа или другим обрадама додавањем мале количине шума слици. Ово може бити онемогућено за спорије системе, или када је Kodi постављен на ограничен опсег RGB излаза и нема потребе за видео обрадом.

[ctx: #36599]
note: Description of setting with label #36100 "Dither depth"
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
sr_rs: Прецизност у битима излаза видео подрхтавања. Користите највише подешавање које не приказује црте. Подразумеваних 8 је препоручено за већину система. Ако је ваш GPU постављен да скалира RGB нивое излаза или користите екран лаптопа, подешавање од 7 или 6 бита може елиминисати више црта. Нижа подешавања су доступна за тестирање само да би се лакше видело да ли је подрхтавање примењено и да се величина пиксела шума подрхтавања подудара са резолуцијом екрана.

[ctx: #36600]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према музичкој библиотеци.

[ctx: #36601]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према листама музичких датотека.

[ctx: #36602]
note: Description of settings category with label #1273 "AirPlay"
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како ће се поступати према сервису AirPlay.

[ctx: #36603]
note: Description of settings category with label #14220 Display
en: This category contains the settings for displays.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за екране.

[ctx: #36605]
en: Updates
sr_rs: Ажурирања

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
sr_rs: Инсталирај нове верзије аутоматски

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
sr_rs: Обавести, али немој да инсталираш нове верзије

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
sr_rs: Никад не проверавај за нове верзије

[ctx: #36609]
en: Show notifications
sr_rs: Прикажи обавештења

[ctx: #36610]
note: Description of settings category "Add-ons"
en: This category contains settings for the add-on system.
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за систем додатних програма.

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
sr_rs: Промените како ће се поступати према аутоматском ажурирању додатних програма.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
sr_rs: Прикажи обавештење након ажурирања додатних програма.

[ctx: #36613]
note: Description of setting with label #24996 "Manage dependencies"
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
sr_rs: Управљајте модулима и библиотекама подршке који су аутоматски инсталирани као зависност од стране других додатних програма. Ставке означене као "Напуштено" нису више потребне ниједном додатном програму и могу се безбедно деинсталирати.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
sr_rs: Прикажи додатне програме који се тренутно извршавају у позадини.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
sr_rs: Непознати извори

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
sr_rs: Дозволи инсталацију додатних програма од непознатих извора.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
sr_rs: Ради безбедности, инсталација додатних програма од непознатих извора је онемогућена.

[ctx: #36618]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "System -> Add-ons -> Unknown sources"
en: Add-ons will be given access to personal data stored on this device. By allowing, you agree that you are solely responsible for any loss of data, unwanted behaviour, or damage to your device. Proceed?
sr_rs: Додатним програмима ће бити дат приступ личним подацима сачуваним на овом уређају. Дозвољавањем, ви прихватате да се само ви одговорни за било који губитак података, непожељно понашање, или оштећење вашег уређаја. Наставити?

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
sr_rs: Висок квалитет умањења

[ctx: #36620]
note: Description of setting "Pictures -> Slideshow -> High Quality Downscaling" with label #36619
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
sr_rs: Омогући висок квалитет умањења слика (користи више меморије и има осредњи утицај на перформансе)

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
sr_rs: Ништа

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
sr_rs: Клијент

[ctx: #36900]
en: movie
sr_rs: филм

[ctx: #36901]
en: movies
sr_rs: филмови

[ctx: #36902]
en: TV show
sr_rs: ТВ серија

[ctx: #36903]
en: TV shows
sr_rs: ТВ серије

[ctx: #36904]
en: season
sr_rs: сезона

[ctx: #36905]
en: seasons
sr_rs: сезоне

[ctx: #36906]
en: episode
sr_rs: епизода

[ctx: #36907]
en: episodes
sr_rs: епизоде

[ctx: #36908]
en: music video
sr_rs: музички спот

[ctx: #36909]
en: music videos
sr_rs: музички спотови

[ctx: #36910]
en: set
sr_rs: комплет

[ctx: #36911]
en: sets
sr_rs: комплети

[ctx: #36912]
en: video
sr_rs: видео

[ctx: #36913]
en: videos
sr_rs: видеи

[ctx: #36914]
en: music
sr_rs: музика

[ctx: #36915]
en: music
sr_rs: музика

[ctx: #36916]
en: artist
sr_rs: извођач

[ctx: #36917]
en: artists
sr_rs: извођачи

[ctx: #36918]
en: album
sr_rs: албум

[ctx: #36919]
en: albums
sr_rs: албуми

[ctx: #36920]
en: song
sr_rs: песма

[ctx: #36921]
en: songs
sr_rs: песме

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
sr_rs: (Оштећен вид)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
sr_rs: (Коментари режисера)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
sr_rs: (Коментари режисера 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
sr_rs: Последњи коришћени профил

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
sr_rs: Претражити унутар

[ctx: #37016]
note: Description of setting with label #448 "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
sr_rs: Одаберите ову опцију ако је ваш пријемник способан да декодира Dolby Digital Plus (E-AC3) записе.

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
sr_rs: Поставите ограничење GUI резолуције

[ctx: #37022]
en: UPnP player
sr_rs: UPnP уређај за репродукцију

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
sr_rs: Да ли желите да зауставите репродукцију на удаљеном уређају?

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
sr_rs: Подесите подешавања кодера звука као што су квалитет и ниво компримовања.

[ctx: #37026]
en: Auto
sr_rs: Аутоматски

[ctx: #37030]
en: Unlimited
sr_rs: Без ограничења

[ctx: #37031]
note: Description of setting #14102 Blu-ray playback mode
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
sr_rs: Одређује како би Blu-ray-еви требали да буду отворени / репродуковани. Напомена: Неки менији дискова нису у потпуности подржани и могу проузроковати проблеме.

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
sr_rs: Приступачност

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
sr_rs: Дати предност аудио запису за особе са оштећеним видом

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
sr_rs: Дати предност аудио запису за особе са оштећеним видом у односу на остале аудио записе истог језика

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
sr_rs: Дати предност ауди запису за особе са оштећеним слухом

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
sr_rs: Дати предност аудио запису за особе са оштећеним слухом у односу на остале аудио записе истог језика

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
sr_rs: Дати предност титловима за особе са оштећеним слухом

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
sr_rs: Дати предност запису титла за особе са оштећеним слухом у односу на остале записе титла истог језика

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
sr_rs: Дати предност подразумеваним аудио записима

[ctx: #37041]
note: Description of setting #37040 Playback
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
sr_rs: Ако је омогућено, аудио записима који су означени као продразумевани (и подударају се са жељеним језиком) је дата предност у односу на аудио записе бољег квалитета (број канала, кодек, ...).

[ctx: #37042]
note: Description of setting Skip steps
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
sr_rs: Дефинише коју величину корака користити приликом притиска тастера за прескакање. Ако је више корака одабрано за смер скакања, они могу бити примењени узастопним притисцима тастера за прескакање у оквиру дефинисаног времена одлагања прескакања. Напред (позитивни) и уназад (негативни) кораци се могу независно дефинисати.

[ctx: #37043]
note: Description of setting Skip delay
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
sr_rs: Дефинише време чекања за узастопним притисцима тастера пре извршења прескакања. Примењује се само при коришћењу паметног прескакања (када се за смер користи више од једног корака прескакања).

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
sr_rs: Извади сличице поглавља

[ctx: #37045]
note: Description of setting #37044 Extract chapter thumbnails"
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
sr_rs: Извади сличице поглавља за излагање у дијалозима поглавља / обележивача. Ово може увећати оптерећење CPU-а.

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
sr_rs: Прикажи унос "Све ставке"

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
sr_rs: Прикажи унос "Све ставке" у фасцикли, прим. "Сви албуми" или "Све сезоне".

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
sr_rs: Ограничи GUI освежавање током репродукције

[ctx: #38014]
note: Description for the setting with label #38013 "Limit GUI updates when playing video"
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
sr_rs: Ограничава брзину (fps) која се користи за освежавање GUI приликом пуштања видеа. Ово може умањити оптерећење CPU и исправити проблеме репродукције док је GUI приказан.

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
sr_rs: Без ограничења

[ctx: #38017]
note: Description of setting #14111 "Blu-ray region code"
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
sr_rs: Регион А - Америке, Источна Азија и Југоисточна Азија. регион Б - Африка, Блиски Исток, Југозападна Азија, Европа, Аустралија, Нови Зеланд. Регион Ц - Централна Азија, Континентална Кина, Монголија, Јужна Азија, Белорусија, Русија, Украјна, Казахстан.

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
sr_rs: Моја оцена

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
sr_rs: Нема оцена

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
sr_rs: Постави моју оцену

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
sr_rs: Избор добављача информација

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
sr_rs: Изаберите добављача информација

[ctx: #38026]
en: Appearances
sr_rs: Изгледи

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
sr_rs: Видео запис

[ctx: #38032]
note: Label for an option to select the angle to play if current disc has more than one angle
en: Angle
sr_rs: Угао

[ctx: #38033]
en: Role
sr_rs: Улога

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
sr_rs: Оркестар

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
sr_rs: Текстописац

[ctx: #38036]
note: Remixer of the song (if present)
en: Remixer
sr_rs: Ремиксер

[ctx: #38037]
note: Arranger of the song (if present)
en: Arranger
sr_rs: Аранжер

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
sr_rs: Инжењер

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
sr_rs: Продуцент

[ctx: #38040]
note: DJMixer of the song (if present)
en: DJMixer
sr_rs: DJМиксер

[ctx: #38041]
note: Mixer of the song (if present)
en: Mixer
sr_rs: Миксер

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
sr_rs: [Недостаје]

[ctx: #38043]
note: Title album artists node, and music item to export output, see #38306
en: Album artists
sr_rs: Извођачи албума

[ctx: #38044]
note: Title all artists node
en: Song & album artists
sr_rs: Извођачи песама & албума

[ctx: #38045]
note: Title all contributors node (any role e.g. composer, piano, producer, engineer)
en: All contributors
sr_rs: Сви аутори

[ctx: #38046]
note: Title all roles node
en: All roles
sr_rs: Све улоге

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
sr_rs: Музичка библиотека мора поново да претражи ознаке из датотека. Да ли бисте желели да претражите сада?

[ctx: #38061]
note: Extra scraping question on upgrade from previous version
en: Fetch additional information for albums and artists? This could take some time so you may prefer to do this later
sr_rs: Преузми додатне податке за албуме и извођаче? Ово може потрајати па можда желите да то урадите касније

[ctx: #38100]
note: Description of section #14200 "Player""
en: Section that contains the settings for the playback of media
sr_rs: Oдељак који садржи подешавања за репродукцију медија

[ctx: #38102]
note: Description of section #14203 "Customise"
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
sr_rs: Одељак који садржи подешавања која утичу на GUI доживљај и контролишу GUI/систем

[ctx: #38103]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for the playback of videos
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за репродукцију видеа

[ctx: #38104]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for the playback of music
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за репродукцију музике

[ctx: #38105]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за репродукцију слика помоћу репродукције слајдова

[ctx: #38107]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како се информације о видеима прикупљају, чувају, приказују и навигацију кроз њих

[ctx: #38108]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како се информације о музици прикупљају, чувају, приказују и навигацију кроз њих

[ctx: #38109]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања како се информације о сликама приказују и навигацију кроз њих

[ctx: #38110]
note: Description of category #14215 "Databases"
en: This category contains the settings for the library databases
sr_rs: Ова категорија садржи подешавања за базе података библиотеке

[ctx: #38111]
note: Description of category #14224 "Other"
en: This category contains other settings for the GUI interface
sr_rs: Ова категорија садржи остала подешавања за GUI интерфејс

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
sr_rs: Прикажи EXIF податке слике

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
sr_rs: Ако EXIF подаци постоје (датум, време, коришћен фотоапарат, итд.), биће приказани.

[ctx: #38209]
note: Contextmenu entry to remove the resume point of the currently selected item
en: Reset resume position
sr_rs: Ресетуј позицију за настављање

[ctx: #38300]
note: Dialog header for settings for how to export specific music library data
en: Export Music Library
sr_rs: Извоз музичке библиотеке

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
sr_rs: Једна датотека

[ctx: #38303]
note: Kind of export output, see #38304
en: To library folders
sr_rs: У фасцикле библиотеке

[ctx: #38317]
note: Message when trying to do a kind #38303 of export and setting #20223 is empty
en: Unable to export to library folders as the system artist information folder setting is empty
sr_rs: Извоз у директоријуме библиотеке није могућ, јер је поставка системске мапе са информацијама о уметнику празна

[ctx: #38351]
note: Progress statement when importing music library - data matching phase
en: Matching data
sr_rs: Подударање података

[ctx: #38352]
note: Progress statement when importing music library - song history being updated
en: Updating songs
sr_rs: Ажурирање песама

[ctx: #38354]
note: Message when reading the user specified XML for import to library fails
en: Unable to read xml file
sr_rs: Није могуће прочитати xml датотеку

[ctx: #39004]
note: Description of category "Library" with label #14202
en: This category provides access to the windows for source management and library management facilities
sr_rs: Ова категорија омогућава приступ прозорима за управљање изворима и објектима за управљање библиотекама

[ctx: #39005]
note: Description of setting "Videos... with label #14242
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
sr_rs: Ово омогућава приступ локацији где се извори видеа могу додати или се њима може управљати.

[ctx: #39006]
note: Description of setting "Music... with label #14243
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
sr_rs: Ово омогућава приступ локацији где се извори музике могу додати или се њима може управљати.

[ctx: #39007]
note: Description of setting "Pictures... with label #14244
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
sr_rs: Ово омогућава приступ локацији где се извори слика могу додати или се њима може управљати.

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
sr_rs: Увећање - 120% ширине

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
sr_rs: Увећање - 110% ширине

[ctx: #39010]
en: Select sort method
sr_rs: Одаберите начин слагања

[ctx: #39011]
en: Maximum wait time for network
sr_rs: Максимално време чекања на мрежу

[ctx: #39012]
note: Description of setting with label #39011 "Maximum wait time for network"
en: Set the maximum time to wait for the network to come up after starting or waking up. When time has passed before network is up startup will continue.
sr_rs: Подесите максимално време чекања да се мрежа покрене након покретања или буђења. Када прође време пре него што се мрежа покрене, покретање ће се наставити.

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
sr_rs: Виртуелни систем датотека

[ctx: #39014]
note: Message of a dialog, asking if related data of an add-on should also be removed on uninstall
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
sr_rs: Да ли желите да уклоните и све повезане податке (нпр. подешавања) овог додатка?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
sr_rs: Декодер слике

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
sr_rs: Наставите са аудио књигом

[ctx: #39017]
note: Description of setting with label #21358 "Share my libraries"
en: Enables UPnP. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client and to detect remote UPnP servers.
sr_rs: Омогућава UPnP. То вам омогућава пренос медија у вашим библиотекама на UPnP клијент и откривање удаљених UPnP сервера.

[ctx: #39018]
en: optional
sr_rs: опционо

[ctx: #39019]
en: installed
sr_rs: инсталирано

[ctx: #39020]
en: The following additional add-ons will be installed
sr_rs: Биће инсталирани следећи додаци

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
sr_rs: Наставити са инсталацијом?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
sr_rs: Зависности

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
sr_rs: Пол

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
sr_rs: Извор

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
sr_rs: Извори

[ctx: #39100]
en: Perform on startup
sr_rs: Извршити приликом покретања

[ctx: #39101]
note: Startup action option label
en: Play TV
sr_rs: Пусти ТВ

[ctx: #39102]
en: Play Radio
sr_rs: Пусти радио

[ctx: #39103]
en: Unable to configure network location. Invalid path given.
sr_rs: Није могуће конфигурисати мрежну локацију. Наведена је неисправна путања.

[ctx: #39104]
en: View as text
sr_rs: Прикажи као текст

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
sr_rs: подразумевано

[ctx: #39106]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_FORCED
en: forced
sr_rs: наметнуто

[ctx: #39107]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_HEARING_IMPAIRED
en: captions
sr_rs: натписи

[ctx: #39108]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_VISUAL_IMPAIRED
en: audio description
sr_rs: аудио опис

[ctx: #39109]
en: Select Program
sr_rs: Изаберите програм

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
sr_rs: Изаберите резолуцију екрана

[ctx: #39111]
note: audio flag - FLAG_ORIGINAL language prefix displayed in audio settings stream selection
en: original
sr_rs: оригинал

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
sr_rs: Опис филма

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
sr_rs: Опис епизоде

[ctx: #39121]
note: Label for section of settings controling what is shown on the library windows
en: Library Display and Navigation
sr_rs: Приказ библиотеке и навигација

[ctx: #39122]
note: Label for section of settings controling how library is populated
en: Library Information Sources
sr_rs: Извори информација о библиотекама

[ctx: #39123]
note: Label for section of settings, label for artwork file browse dialog
en: Artwork
sr_rs: Илустрације

[ctx: #39128]
note: Description of setting with label #39127 "Use all local image files as artwork"
en: All image files located alongside the media files are picked up as artwork during library scan, with the file name as the art type.
sr_rs: Све датотеке слика које се налазе уз медијске датотеке преузимају се као илустрација током скенирања библиотеке, а назив датотеке је врста илустрације.

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
sr_rs: Максималан

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
sr_rs: Основно

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
sr_rs: Прилагођено

[ctx: #39153]
en: Windowing system:
sr_rs: Систем прозора:

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
sr_rs: Стилови

[ctx: #40000]
note: Generic video versions label (plural)
en: Versions
sr_rs: Верзије

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
sr_rs: Верзија

[ctx: #40028]
note: Browse the computer files for the file to be added as version
en: Browse files
sr_rs: Потражи датотеке

[ctx: #40210]
note: Button label for video versions
en: Versions
sr_rs: Верзије
