KODI Main - en to szl translation catalogue (3229 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
szl: Programy

[ctx: #1]
en: Pictures
szl: Ôbrazy

[ctx: #2]
en: Music
szl: Muzyka

[ctx: #3]
en: Videos
szl: Wideo

[ctx: #4]
en: TV guide
szl: Program TV

[ctx: #5]
en: Settings
szl: Sztalōnki

[ctx: #7]
en: File manager
szl: Mynedżer zbiorōw

[ctx: #8]
en: Weather
szl: Pogoda

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
szl: Pyńdziałek

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
szl: Wtorek

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
szl: Strzoda

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
szl: Sztwortek

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
szl: Piōntek

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
szl: Sobota

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
szl: Niydziela

[ctx: #21]
en: January
szl: stycznia

[ctx: #22]
en: February
szl: lutego

[ctx: #23]
en: March
szl: marca

[ctx: #24]
en: April
szl: kwietnia

[ctx: #25]
en: May
szl: moja

[ctx: #26]
en: June
szl: czyrwca

[ctx: #27]
en: July
szl: lipca

[ctx: #28]
en: August
szl: siyrpnia

[ctx: #29]
en: September
szl: września

[ctx: #30]
en: October
szl: października

[ctx: #31]
en: November
szl: listopada

[ctx: #32]
en: December
szl: grudnia

[ctx: #41]
en: Mon
szl: Pyń

[ctx: #42]
en: Tue
szl: Wto

[ctx: #43]
en: Wed
szl: Strz

[ctx: #44]
en: Thu
szl: Szt

[ctx: #45]
en: Fri
szl: Piō

[ctx: #46]
en: Sat
szl: Sob

[ctx: #47]
en: Sun
szl: Niy

[ctx: #51]
en: Jan
szl: sty

[ctx: #52]
en: Feb
szl: lut

[ctx: #53]
en: Mar
szl: mar

[ctx: #54]
en: Apr
szl: kwi

[ctx: #55]
en: May
szl: moj

[ctx: #56]
en: Jun
szl: czy

[ctx: #57]
en: Jul
szl: lip

[ctx: #58]
en: Aug
szl: sie

[ctx: #59]
en: Sep
szl: wrz

[ctx: #60]
en: Oct
szl: paź

[ctx: #61]
en: Nov
szl: lis

[ctx: #62]
en: Dec
szl: gru

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
szl: PN

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
szl: PNPNW

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
szl: PNW

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
szl: WPNW

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
szl: W

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
szl: WPDW

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
szl: PDW

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
szl: PDPDW

[ctx: #79]
note: Weather token
en: S
szl: PD

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
szl: PDPDZ

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
szl: PDZ

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
szl: ZPDZ

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
szl: Z

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
szl: ZPNZ

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
szl: PNZ

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
szl: PNPNZ

[ctx: #87]
note: Weather token
en: VAR
szl: zmiynny

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
szl: Połednie

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
szl: Pōłnoc

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
szl: Zachōd

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
szl: Wschōd

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
szl: Zmiynno

[ctx: #98]
en: View: Auto
szl: Widok: autōmatyczny

[ctx: #99]
en: View: Auto big
szl: Widok: autōmatyczny srogi

[ctx: #100]
en: View: Icons
szl: Widok: ikōny

[ctx: #101]
en: View: List
szl: Widok: lista

[ctx: #102]
en: Scan
szl: Szukanie

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
szl: Zortowanie podug: miano

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
szl: Zortowanie podug: data

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
szl: Zortowanie podug: srogość

[ctx: #106]
en: No
szl: Niy

[ctx: #107]
en: Yes
szl: Ja

[ctx: #108]
en: Slideshow
szl: Prezyntacyjo

[ctx: #109]
en: Create thumbs
szl: Stwōrz miniatury

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
szl: Stwōrz miniatury

[ctx: #111]
en: Shortcuts
szl: Skrōty

[ctx: #112]
en: Paused
szl: Spauzowane

[ctx: #113]
en: Update failed
szl: Aktualizacyjo sie niy podarziła

[ctx: #114]
en: Installation failed
szl: Instalacyjo sie niy podarziła

[ctx: #115]
en: Copy
szl: Kopiyruj

[ctx: #116]
en: Move
szl: Przeniyś

[ctx: #117]
en: Delete
szl: Zmaż

[ctx: #118]
en: Rename
szl: Przemianuj

[ctx: #119]
en: New folder
szl: Nowy katalog

[ctx: #120]
en: Confirm copy
szl: Potwiyrdź kopiyrowanie

[ctx: #121]
en: Confirm move
szl: Potwiyrdź przeniysiynie

[ctx: #122]
en: Confirm delete
szl: Potwiyrdź zmazowanie

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
szl: Chcesz skopiyrować wybrany zbiōr(y)?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
szl: Chcesz przeniyś wybrany zbiōr(y)?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
szl: Chcesz zmazać wybrany zbiōr(y)?[CR]Pozōr - tego niy idzie cofnōńć!

[ctx: #126]
en: Status
szl: Stōn

[ctx: #127]
en: Objects
szl: Ôbiekty

[ctx: #128]
en: General
szl: Głowne

[ctx: #129]
en: Slideshow
szl: Prezyntacyjo

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
szl: Ô systymie

[ctx: #131]
en: Display
szl: Ekran

[ctx: #132]
en: Albums
szl: Albumy

[ctx: #133]
en: Artists
szl: Artyścio

[ctx: #134]
en: Songs
szl: Śpiywki

[ctx: #135]
en: Genres
szl: Gatōnki

[ctx: #136]
en: Playlists
szl: Listy

[ctx: #137]
en: Search
szl: Szukanie

[ctx: #138]
en: System information
szl: Ô systymie

[ctx: #139]
en: Temperatures:
szl: Tymperatury:

[ctx: #140]
en: CPU:
szl: Procesōr:

[ctx: #141]
en: GPU:
szl: Graficzny procesōr:

[ctx: #142]
en: Time:
szl: Godzina:

[ctx: #143]
en: Current:
szl: Teroz:

[ctx: #144]
en: Build:
szl: Wersyjo:

[ctx: #145]
en: Network:
szl: Nec:

[ctx: #146]
en: Type:
szl: Typ:

[ctx: #147]
en: Static
szl: Statyczny

[ctx: #149]
en: MAC address
szl: Adresa MAC

[ctx: #150]
en: IP address
szl: Adresa IP

[ctx: #152]
en: Half duplex
szl: Pōłdupleks

[ctx: #153]
en: Full duplex
szl: Połny dupleks

[ctx: #154]
en: Storage
szl: Skłod

[ctx: #155]
en: Drive
szl: Dysk

[ctx: #156]
en: Free
szl: Wolne

[ctx: #157]
en: Video
szl: Wideo

[ctx: #158]
en: Free memory
szl: Wolno pamiyńć

[ctx: #159]
en: No link
szl: Niyskuplowane

[ctx: #160]
en: Free
szl: Wolne

[ctx: #162]
en: Tray open
szl: Tablet je ôtwarty

[ctx: #163]
en: Reading
szl: Czytanie

[ctx: #164]
en: No disc
szl: Niy ma dysku

[ctx: #165]
en: Disc present
szl: Je dysk

[ctx: #166]
en: Skin
szl: Skōra

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
szl: Pociep ôperacyje ze zbiorami

[ctx: #169]
en: Resolution
szl: Rozdzielczość

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
szl: Nasztaluj wartkość ôdświyżanio ekranu

[ctx: #171]
en: Sort title
szl: Zortuj miana

[ctx: #172]
en: Release date
szl: Data wydanio

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
szl: Pokoż widea 4:3 jak

[ctx: #174]
en: Compiled:
szl: Skōmpilowany:

[ctx: #175]
en: Moods
szl: Launy

[ctx: #176]
en: Styles
szl: Style

[ctx: #179]
en: Song
szl: Śpiywka

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
szl: Czas trwanio

[ctx: #181]
en: Select album
szl: Ôbier album

[ctx: #182]
en: Tracks
szl: Śpiywki

[ctx: #183]
en: Review
szl: Recynzyjo

[ctx: #184]
en: Refresh
szl: Ôdświyż

[ctx: #185]
en: Searching album
szl: Wyszukowanie albumu

[ctx: #187]
en: No albums found!
szl: Żodnego albumu niy szło znojś

[ctx: #188]
en: Select all
szl: Ôbrać wszyjske

[ctx: #189]
en: Scanning media information
szl: Podszukowanie informacyji ôd mediōw

[ctx: #190]
en: Save
szl: Spamiyntej

[ctx: #191]
en: Shuffle
szl: Miynszej

[ctx: #192]
en: Clear
szl: Wysnoż

[ctx: #193]
en: Scan
szl: Podszukuj

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
szl: Wyszukowanie...

[ctx: #195]
en: No information found!
szl: Niy szło znojś żodnych informacyji.

[ctx: #196]
en: Select movie:
szl: Ôbier film:

[ctx: #198]
en: Loading movie details
szl: Ladowanie informacyji ô filmie

[ctx: #199]
en: Web interface
szl: Interfejs necowy

[ctx: #200]
en: Audio encoders
szl: Ynkodery Audio

[ctx: #201]
en: Audio decoders
szl: Dekodery Audio

[ctx: #202]
en: Tagline
szl: Krōtko

[ctx: #203]
en: Plot outline
szl: Krōtko fabuła

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
szl: Kōmpilacyjo

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
szl: Głosy

[ctx: #206]
en: Cast
szl: Ôbsada

[ctx: #207]
en: Plot
szl: Fabuła

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
szl: Grej

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
szl: Dalij

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
szl: Przōdzij

[ctx: #212]
en: 59.94 Hz
szl: 59,94 Hz

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
szl: Kalibracyjo interfejsu ôd używocza...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
szl: Kalibracyjo ôbrazu

[ctx: #215]
en: Soften
szl: Rozmazanie

[ctx: #216]
en: Zoom amount
szl: Srogość przibliżynio

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
szl: Proporcyjo pikselōw

[ctx: #218]
en: DVD drive
szl: Mechanika DVD

[ctx: #219]
en: Please insert disc
szl: Wraź dysk

[ctx: #220]
en: Remote share
szl: Zdalne udostympniynie

[ctx: #221]
en: Network is not connected
szl: Nec niyma skuplowany

[ctx: #222]
en: Cancel
szl: Pociep

[ctx: #224]
en: Speed
szl: Wartkość

[ctx: #225]
en: Vertical shift
szl: Piōnowe pōnkniyńcie

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
szl: Ściōng informacyje ô CD ze serwisu online

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
szl: Miynszej playlista przi ladowaniu

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
szl: Czas uspanio HDD

[ctx: #230]
en: Video filters
szl: Filtry wideo

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
szl: Żodnego

[ctx: #232]
en: Point
szl: Pōnktowy

[ctx: #233]
en: Linear
szl: Linearny

[ctx: #234]
en: Anisotropic
szl: Anizotropowe

[ctx: #236]
en: Gaussian cubic
szl: Gaussowy kobel

[ctx: #237]
en: Minification
szl: Zmyńszynie

[ctx: #238]
en: Magnification
szl: Zwiynkszynie

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
szl: Wysnoż playlista na kōniec

[ctx: #240]
en: Display mode
szl: Tryb pokazowanio

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
szl: Połny ekran #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
szl: Ôkno

[ctx: #243]
en: Refresh rate
szl: Wartkość ôdświyżanio

[ctx: #244]
en: Full screen
szl: Połny ekran

[ctx: #246]
en: Monitor
szl: Mōnitōr

[ctx: #247]
en: Scripts
szl: Skrypty

[ctx: #248]
en: Language
szl: Godka

[ctx: #249]
en: Music
szl: Muzyka

[ctx: #250]
en: Visualisation
szl: Wizualizacyjo

[ctx: #251]
en: Select destination directory
szl: Ôbier docylowy katalog

[ctx: #252]
en: Stereo upmix
szl: Upmiks sterea

[ctx: #253]
en: Number of channels
szl: Liczba kanałōw

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
szl: Ôdbiornik kōmpatybilny ze DTS

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
szl: Ściōnganie informacyji ô CD

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
szl: Feler

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
szl: Przizwōl na czytanie tagōw

[ctx: #259]
en: Opening
szl: Ôtwiyranie

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
szl: Czekanie na start...

[ctx: #262]
en: Scripts output
szl: Wychōd skryptōw

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
szl: Przizwōl na zdalno kōntrola bez HTTP

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
szl: Nagrowej

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
szl: Zastow nagrowanie

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
szl: Zortuj podle śpiywek

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
szl: Zortuj podle dugości

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
szl: Zortuj podle tytułu

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
szl: Zortuj podle artysty

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
szl: Zortuj podle albumu

[ctx: #271]
en: Top 100
szl: 100 nojlepszych

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
szl: Sztalōnek proporcyje pikselōw

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
szl: Nasztaluj prostokōnt, żeby to bōł perfekt kwadrat

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
szl: Nasztaluj lewy gōrny kraj ôbrazu

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
szl: Nasztaluj prawy dolny kraj ôbrazu

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
szl: Ruszej kursorym, żeby umiynić srogość ôbrazu

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
szl: Pozycyjo napisōw

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
szl: Pōnknij posek, żeby umiynić pozycyjo napisōw

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
szl: Niy idzie zaladować sztalōnku

[ctx: #280]
en: Using default settings
szl: Użycie sztalōnkōw wychodnych

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
szl: Sprowdź zbiory XML

[ctx: #283]
en: Search results
szl: Wyniki szukanio

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
szl: Nic niy szło znojś

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
szl: Preferowano godka dialogōw

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
szl: Preferowano godka podnapisōw

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
szl: Podnapisy

[ctx: #288]
en: Font
szl: Fōnt

[ctx: #289]
en: Size
szl: Srogość

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
szl: Dynamiczno kōmpresyjo

[ctx: #291]
en: Video
szl: Wideo

[ctx: #292]
en: Audio
szl: Klang

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
szl: Przeziyrej za podnapisami

[ctx: #294]
en: Create bookmark
szl: Stwōrz zokłodka

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
szl: Wyciep zokłodki

[ctx: #297]
en: Audio offset
szl: Pociśniyńcie audio

[ctx: #298]
en: Bookmarks
szl: Zokłodki

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
szl: Ôdbiornik kōmpatybilny ze MP1

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
szl: Ôdbiornik kōmpatybilny ze MP2

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
szl: Ôdbiornik kōmpatybilny ze MP3

[ctx: #303]
en: Delay
szl: Uniyskorzynie

[ctx: #304]
en: Language
szl: Godka

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
szl: Aktywny

[ctx: #306]
en: Non-interleaved
szl: Niyprzekłodane

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
szl: Ôryginalno godka

[ctx: #309]
en: User interface language
szl: Godka interfejsu ôd używocza

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
szl: Snożynie bibliotyki

[ctx: #314]
en: Preparing...
szl: Rychtowanie...

[ctx: #315]
en: Database error
szl: Feler bazy datōw

[ctx: #316]
en: Searching songs...
szl: Szukanie śpiywek...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
szl: Snożynie bibliotyki skōńczōne

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
szl: Snoża śpiywki...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
szl: Feler przi snożyniu śpiywek

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
szl: Snożynie artystōw...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
szl: Feler przi snożyniu artystōw

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
szl: Snoża cesty...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
szl: Feler przi snożyniu cestōw

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
szl: Snoża albumy...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
szl: Feler przi snożyniu albumōw

[ctx: #328]
en: Writing changes...
szl: Spamiyntuja zmiany...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
szl: Feler przi spamiyntywaniu zmian

[ctx: #330]
en: This may take some time...
szl: Czekej...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
szl: Kōmpresuja bibliotyka...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
szl: Feler przi kōmpresowaniu bazy datōw

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
szl: Na isto chcesz wysnożyć bibliotyka?

[ctx: #334]
en: Clean library...
szl: Snożynie bibliotyki...

[ctx: #335]
en: Start
szl: Sztartnij

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
szl: Kōnwersyjo wartkości ôdświyżanio

[ctx: #337]
en: Output configuration
szl: Sztalōnki wychodu

[ctx: #338]
en: Fixed
szl: Pewne

[ctx: #339]
en: Optimized
szl: Zoptymalizowany

[ctx: #340]
en: Various artists
szl: Rozmajci artyści

[ctx: #341]
en: Play disc
szl: Grej płyta

[ctx: #342]
en: Movies
szl: Filmy

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
szl: Dostosuj wielość klotek

[ctx: #344]
en: Actors
szl: Aktorzi

[ctx: #345]
en: Year
szl: Rok

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
szl: Ôstow oryginalno głośność przi downmiksie

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
szl: Ôdbiornik kōmpatybilny ze DTS-HD

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
szl: Ôdbiornik kōmpatybilny ze TrueHD

[ctx: #350]
en: Programs
szl: Programy

[ctx: #351]
en: Off
szl: Zastawiōne

[ctx: #352]
en: Dim
szl: Zaćmiynie

[ctx: #353]
en: Black
szl: Czorny ôbroz

[ctx: #354]
en: Matrix trails
szl: Matrix

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
szl: Czas czekanio

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
szl: Tryb wygaszocza

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
szl: Autozastawiynie

[ctx: #358]
en: All albums
szl: Wszyjske albumy

[ctx: #359]
en: Recently added albums
szl: Niydowno dodane albumy

[ctx: #360]
en: Screensaver
szl: Wygoszocz ekranu

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
szl: Prezyntacyjo z podkatalogami

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
szl: Poziōm przićmiynio

[ctx: #363]
en: Sort by: File
szl: Zortowanie: zbiōr

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
szl: Ôdbiornik kōmpatybilny ze Dolby Digital (AC3)

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
szl: Zortowanie: miano

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
szl: Zortowanie: Rok

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
szl: Zortuj podle: Ôcyna

[ctx: #369]
en: Title
szl: Tytuł

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
szl: Burze

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
szl: Czyńściowo

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
szl: Wiyncyj

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
szl: Słōnecznie

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
szl: Mrocznie

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
szl: Śniyg

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
szl: Dyszcz

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
szl: Jasno

[ctx: #378]
note: Weather token
en: AM
szl: Rano

[ctx: #379]
note: Weather token
en: PM
szl: Po połedniu

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
szl: Ôpady

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
szl: Mało

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
szl: rzodko

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
szl: Wiater

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
szl: Siylny

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
szl: mało chmur

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
szl: Wysnoż

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
szl: mrokwie

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
szl: Wczas

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
szl: lekki dyszcz

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
szl: lekki śniyg

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
szl: min.

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
szl: strz.

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
szl: maks.

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
szl: Mgła

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
szl: Myntnie

[ctx: #396]
en: Select location
szl: Ôbier miasto

[ctx: #397]
en: Refresh time
szl: Czas ôdświyżanianio

[ctx: #398]
en: Temperature units
szl: Jednostki tymperatury

[ctx: #399]
en: Speed units
szl: Jednostki wartkości

[ctx: #400]
en: Weather
szl: Pogoda

[ctx: #401]
en: Temp
szl: Tymperatura

[ctx: #402]
en: Feels like
szl: Czuć choby

[ctx: #403]
en: UV index
szl: Indeks UV

[ctx: #404]
en: Wind
szl: Wiater

[ctx: #405]
en: Dew point
szl: Punkt rosy

[ctx: #406]
en: Humidity
szl: Wilgłość

[ctx: #409]
en: Defaults
szl: Wychodne

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
szl: Kupluja sie ze serwerym pogody

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
szl: Laduja pogoda do:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
szl: Niy idzie zaladōwać pogody

[ctx: #413]
en: Manual
szl: Manualnie

[ctx: #414]
en: No review for this album
szl: Niy ma recynzyji ô tym albumie

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
szl: Laduja miniatura...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
szl: Widok: sroge ikōny

[ctx: #418]
en: Low
szl: min.

[ctx: #419]
en: High
szl: maks.

[ctx: #420]
en: Best match
szl: Nojlepszy z dostympnych

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
szl: Trzimej maszina audio sztartniynto

[ctx: #422]
en: Delete album information
szl: Skasuj informacyje ô albumie

[ctx: #423]
en: Delete CD information
szl: Skasuj informacyje ô CD

[ctx: #424]
en: Select
szl: Ôznocz

[ctx: #425]
en: No album information found
szl: Niy szło znojś informacyji ô albumie

[ctx: #426]
en: No CD information found
szl: Niy szło znojś informacyji ô CD

[ctx: #427]
en: Disc
szl: Dysk

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
szl: Wraź noleżno płyta

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
szl: Wraź dysk ôznoczōny:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
szl: Zortowanie podle: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
szl: Bez pamiyńci podryncznyj

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
szl: Wyciep film ze bibliotyki

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
szl: Niy szło znojś mechaniki ôptycznych dyskōw

[ctx: #437]
en: Removable disk
szl: Wymiynny dysk

[ctx: #438]
en: Opening file
szl: Ôtwiyrōm zbiōr

[ctx: #439]
en: Cache
szl: Pamiyńć podrynczno

[ctx: #440]
en: Hard disk
szl: Twordy dysk

[ctx: #442]
en: Local network
szl: Lokalny nec

[ctx: #444]
en: Video
szl: Wideo

[ctx: #445]
en: Audio
szl: Źwiynk

[ctx: #447]
en: Autorun media
szl: Autogranie

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
szl: Ôdbiornik kōmpatybilny ze Dolby Digital Plus (E-AC3)

[ctx: #449]
en: Enabled
szl: Aktywny

[ctx: #450]
en: Columns
szl: Kolōmnōw

[ctx: #451]
en: Row 1 address
szl: Adresa 1. raje

[ctx: #452]
en: Row 2 address
szl: Adresa 2. raje

[ctx: #453]
en: Row 3 address
szl: Adresa 3. rzyndu

[ctx: #454]
en: Row 4 address
szl: Adresa 4. rzyndu

[ctx: #455]
en: Rows
szl: Raje

[ctx: #456]
en: Mode
szl: Tryb

[ctx: #457]
en: Switch view
szl: Przemiyń wyglōnd

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
szl: Ôgranicz wartkość samplowanio (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
szl: Podnapisy

[ctx: #460]
en: Audio stream
szl: Strumiyń audio

[ctx: #461]
en: [active]
szl: [aktywny]

[ctx: #463]
en: Backlight
szl: Podświycynie

[ctx: #464]
en: Brightness
szl: Jasność

[ctx: #465]
en: Contrast
szl: Kōntrast

[ctx: #467]
en: Type
szl: Zorta

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
szl: Przeciś linia, coby przemiynić pozycyjo OSD

[ctx: #469]
en: OSD position
szl: Pozycyjo OSD

[ctx: #470]
en: Credits
szl: Autōry

[ctx: #474]
en: Off
szl: Zastawiōne

[ctx: #475]
en: Music only
szl: Ino Muzyka

[ctx: #476]
en: Music & video
szl: Muzyka i Wideo

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
szl: Niy idzie zaladować playlisty

[ctx: #479]
en: Skin & language
szl: Skōra i godka

[ctx: #480]
en: Appearance
szl: Wyglōnd

[ctx: #481]
en: Audio options
szl: Sztalōnki audio

[ctx: #482]
en: About Kodi
szl: Ô Kodi

[ctx: #485]
en: Delete album
szl: Wyciep album

[ctx: #486]
en: Repeat
szl: Powtorzej

[ctx: #487]
en: Repeat one
szl: Powtorzej jedna

[ctx: #488]
en: Repeat folder
szl: Powtorzej katalog

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
szl: Autōmatycznie grej nostympno

[ctx: #491]
en: - Use big icons
szl: - Używej srogich ikōn

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
szl: Przemiyń srogość podnapisōw

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
szl: Sztalōnki eksperta

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
szl: Powiynksz wideo do ôzdzielczości interfejsu

[ctx: #496]
en: Calibration
szl: Kalibracyjo

[ctx: #497]
en: Show file extensions
szl: Pokoż ôzszerzynia zbiorōw

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
szl: Porzōndek: gatōnki

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
szl: Niy idzie skuplować sie ze serwerym

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
szl: Ladowanie informacyje ô albumach sie niy podarziło

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
szl: Szukanie mianōw albumu...

[ctx: #502]
en: Open
szl: Ôdewrzōny

[ctx: #503]
en: Busy
szl: Zajynty

[ctx: #504]
en: Empty
szl: Pusty

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
szl: Laduja informacyje ô mydiach ze zbiorōw...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
szl: Wedle użycio

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
szl: Uaktywnij wizualizacyje

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
szl: Przemiynianie trybu wideo aktywne

[ctx: #512]
en: Startup window
szl: Ôkno sztartu

[ctx: #513]
en: Home window
szl: Przodnie ôkno

[ctx: #514]
en: Manual settings
szl: Rynczne sztalōnki

[ctx: #515]
en: Genre
szl: Zorta

[ctx: #517]
en: Recently played albums
szl: Niydowno grane albumy

[ctx: #518]
en: Launch
szl: Sztartuj

[ctx: #519]
en: Launch in...
szl: Sztartuj za...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
szl: Kōmpilacyje

[ctx: #522]
en: Remove source
szl: Wyciep zdrzōdło

[ctx: #523]
en: Switch media
szl: Przełōncz mydia

[ctx: #524]
en: Select playlist
szl: Ôbier playlista

[ctx: #525]
en: New playlist...
szl: Nowo playlista...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
szl: Przidej do playlisty

[ctx: #527]
en: Manually add to library
szl: Przidej ryncznie do bibliotyki

[ctx: #528]
en: Enter title
szl: Wkludź tytuł

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
szl: Feler: Taki tytuł już sam je

[ctx: #530]
en: Select genre
szl: Ôbier zorta

[ctx: #531]
en: New genre
szl: Nowo zorta

[ctx: #532]
en: Manual addition
szl: Rynczne przidanie

[ctx: #533]
en: Enter genre
szl: Wkludź zorta

[ctx: #535]
en: List
szl: Lista

[ctx: #536]
en: Icons
szl: Ikōny

[ctx: #537]
en: Big list
szl: Srogo lista

[ctx: #538]
en: Big icons
szl: Sroge ikōny

[ctx: #539]
en: Wide
szl: Szyroke

[ctx: #540]
en: Big wide
szl: Sroge szyroke

[ctx: #541]
en: Album icons
szl: Ikōny albumōw

[ctx: #542]
en: DVD icons
szl: Ikōny DVD

[ctx: #544]
en: Media info
szl: ô mydiach

[ctx: #545]
en: Audio output device
szl: Maszina wychodu audio

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
szl: Maszina pojstrzedniczynio wychodu

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
szl: Niy ma biografije dlo tego artysty

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
szl: Zmiksuj wielokanałowe audio do stereo

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
szl: Nōmer

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
szl: Miano

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
szl: Data

[ctx: #553]
en: Size
szl: Srogość

[ctx: #554]
en: Track
szl: Śpiywka

[ctx: #555]
en: Time
szl: Czas

[ctx: #556]
en: Title
szl: Tytuł

[ctx: #557]
en: Artist
szl: Artysta

[ctx: #559]
en: Playlist
szl: Playlista

[ctx: #561]
en: File
szl: Zbiōr

[ctx: #562]
en: Year
szl: Rok

[ctx: #563]
en: Rating
szl: Ôcyna

[ctx: #564]
en: Type
szl: Zorta

[ctx: #565]
en: Usage
szl: Użycie

[ctx: #566]
en: Album artist
szl: Artysta albumu

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
szl: Liczba grań

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
szl: Ôstatnio grane

[ctx: #569]
en: Comment
szl: Kōmyntorz

[ctx: #570]
en: Date added
szl: Data przidanio

[ctx: #571]
en: Default
szl: Wychodne

[ctx: #572]
en: Studio
szl: Sztudio

[ctx: #573]
en: Path
szl: Cesta

[ctx: #574]
en: Country
szl: Krej

[ctx: #575]
en: In progress
szl: We trakcie

[ctx: #576]
en: Times played
szl: Liczba grań

[ctx: #577]
en: Date taken
szl: Data zdjyńcio

[ctx: #578]
en: Artist / Year
szl: Artysta / Rok

[ctx: #580]
en: Sort direction
szl: Kerunek chyndożynio

[ctx: #581]
en: Sort method
szl: Knif zortowanio

[ctx: #582]
en: View mode
szl: Tryb pokazowanio

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
szl: Pamiyntej bild dlo roztōmajtych katalogōw

[ctx: #584]
en: Ascending
szl: Rosnōnco

[ctx: #585]
en: Descending
szl: Malyjōnco

[ctx: #586]
en: Edit playlist
szl: Edytuj playlista

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
szl: Pociep tryb fajru

[ctx: #589]
en: Party mode
szl: Tryb fajru

[ctx: #590]
en: Random
szl: Miynszanie

[ctx: #591]
en: Off
szl: Zastawiōne

[ctx: #592]
en: One
szl: Jedyn

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
szl: Wszyjsko

[ctx: #594]
en: Off
szl: Zastawiōne

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
szl: Powtorzanie zastawiōne

[ctx: #596]
en: Repeat: One
szl: Powtorzej jedyn

[ctx: #597]
en: Repeat: All
szl: Powtorzej wszyjsko

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
szl: Skopiyruj CD z muzykōm

[ctx: #601]
en: Medium
szl: Strzednio

[ctx: #602]
en: Standard
szl: Normalno

[ctx: #603]
en: Extreme
szl: Nojwyższo

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
szl: Stały bitrate

[ctx: #605]
en: Ripping...
szl: Kopiyrowanie...

[ctx: #607]
en: To:
szl: Do:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
szl: Niy idzie zgrać dysku CD-Audio lebo śpiywki, bo cesta do folderu zgrowanio niy była nasztalowano.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
szl: Skopiyruj śpiywka

[ctx: #611]
en: Enter number
szl: Wkludź nōmer

[ctx: #612]
en: Bits/sample
szl: Bitōw/Prōbka

[ctx: #613]
en: Sample rate
szl: Prōbkowanie

[ctx: #614]
en: Virtual folder
szl: Wirtualny katalog

[ctx: #620]
en: Audio CDs
szl: Płyty CD

[ctx: #621]
en: Encoder
szl: Ynkodyr

[ctx: #622]
en: Quality
szl: Jakość

[ctx: #624]
en: Include track number
szl: Dodowej nōmer śpiywki

[ctx: #625]
en: All songs of
szl: Wszyjske śpiywki ôd

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
szl: Aktualne programy TV

[ctx: #629]
en: View mode
szl: Tryb pokazowanio

[ctx: #630]
note: Label for stretching the displayed video to its normal size
en: Normal
szl: Normalny

[ctx: #631]
en: Zoom
szl: Powielgszynie

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
szl: Rozciōng 4:3

[ctx: #633]
en: Wide zoom
szl: Szyroke powiynkszynie

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
szl: Rozciōng 16:9

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
szl: Ôryginalno srogość

[ctx: #636]
en: Custom
szl: Moje

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
szl: Sztalōnki głośności

[ctx: #639]
en: Use track levels
szl: Używej poziōmōw śpiywek

[ctx: #640]
en: Use album levels
szl: Używej poziōmōw albumōw

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
szl: Zbiory ze informacyjōm ReplayGain

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
szl: Zbiory bez informacyje ReplayGain

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
szl: Proporcyje 16:9 - Nieliniowo

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
szl: Trza rozpakować srogi zbiōr. Chcesz kōntynuować?

[ctx: #646]
en: Remove from library
szl: Wyciep ze bibliotyki

[ctx: #647]
en: Export video library
szl: Eksportuj bibliotyka wideo

[ctx: #648]
en: Import video library
szl: Importuj bibliotyka wideo

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
szl: Importowanie

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
szl: Eksportowanie

[ctx: #651]
en: Browse for library
szl: Przeziyrej za bibliotykōm

[ctx: #652]
en: Years
szl: Lata

[ctx: #653]
en: Update library
szl: Aktualizuj bibliotyka

[ctx: #654]
en: Show debug information
szl: Pokoż informacyjo ô felerach (debug)

[ctx: #655]
en: Browse for executable
szl: Pokoż zbiōr uruchomiynio

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
szl: Pokoż zbiōr playlisty

[ctx: #657]
en: Browse for folder
szl: Pokoż katalog

[ctx: #658]
en: Song information
szl: Informacyjo ô śpiywce

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
szl: Rozciōng niyliniowo

[ctx: #660]
en: Volume amplification
szl: Wzmocniynie głośności

[ctx: #661]
en: Choose export folder
szl: Ôbier katalog eksportu

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
szl: Zbiōr bōł, wierza, skasowany.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
szl: Na isto chcesz skasować to z bibliotyki?

[ctx: #664]
en: Browse for script
szl: Przeziyrej za skryptym

[ctx: #665]
en: Compression level
szl: Poziōm kōmpresyje

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
szl: Używej logowanio podle kōmpōnyntōw

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
szl: Ukatywnij transkodowanie Dolby Digital (AC3)

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
szl: Ôsztrychuj logowanie podle kōmpōnyntōw

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
szl: Połne logowanie dlo bibliotyki [B]SMB[/B]

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
szl: Połne logowanie dlo bibliotyki [B]libcURL[/B] (HTTP(S), DAV)

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
szl: Połne logowanie dlo bibliotyk [B]FFmpeg[/B]

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
szl: Połne logowanie dlo wołań [B]D-Bus[/B]

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
szl: Połne logowanie dlo proszyń [B]JSON-RPC[/B]

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
szl: Połne logowanie dlo tajle [B]Audio[/B]

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
szl: Połne logowanie dlo bibliotyki [B]AirTunes[/B]

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
szl: Połne logowanie dlo tajlōw [B]UPnP[/B]

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
szl: Połne logowanie dlo bibliotyki [B]libCEC[/B]

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
szl: Połne logowanie dlo tajle [B]Wideo[/B]

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
szl: Registruj kōmunikaty kōmpōnyntu [B]Serwer WWW[/B]

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
szl: Snożynie bibliotyki

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
szl: Wyciepowanie starych śpiywek ze bibliotyki

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
szl: Ta cesta już była podszukano

[ctx: #705]
en: Network
szl: Nec

[ctx: #706]
en: Server
szl: Serwer

[ctx: #708]
en: Use proxy server
szl: Używej serwera proxy

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
szl: Niydobry port. Numera musi być miyndzy 1 a 65535.

[ctx: #715]
en: Assignment
szl: Przipisanie

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
szl: Automatyczny (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
szl: Rynczny (Static)

[ctx: #719]
en: IP address
szl: Adresa IP

[ctx: #720]
en: Netmask
szl: Maska necu

[ctx: #721]
en: Default gateway
szl: Wychodno brama

[ctx: #722]
en: DNS server
szl: Serwer DNS

[ctx: #723]
en: Save & restart
szl: Spamiyntej a sztartnij ôd nowa

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
szl: Wpisali żeście niynoleżno numera. Adresa musi mieć format AAA.BBB.CCC.DDD

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
szl: z liczbami ôd 0 do 255.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
szl: Zmiany niy spamiyntane. Kōntynuować bez spamiyntywanio?

[ctx: #727]
en: Web server
szl: Serwer WWW

[ctx: #728]
en: FTP server
szl: Serwer FTP

[ctx: #731]
en: Black
szl: Czorny ôbroz

[ctx: #732]
en: Save & apply
szl: Zastosuj i spamiyntej

[ctx: #733]
en: Password
szl: Hasło

[ctx: #734]
en: No pass
szl: Bez hasła

[ctx: #735]
en: Character set
szl: Skupina znokōw

[ctx: #736]
en: Style
szl: Styl

[ctx: #737]
en: Colour
szl: Farba

[ctx: #738]
en: Normal
szl: Normalne

[ctx: #739]
en: Bold
szl: Rube

[ctx: #740]
en: Italics
szl: Kursywa

[ctx: #741]
en: Bold italics
szl: Rubo kursywa

[ctx: #742]
en: White
szl: Biołe

[ctx: #743]
en: Yellow
szl: Żōłte

[ctx: #744]
en: Files
szl: Zbiory

[ctx: #747]
en: Error loading image
szl: Feler przi ladowaniu ôbrozka

[ctx: #748]
en: Edit path
szl: Edytuj cesta

[ctx: #749]
en: Mirror image
szl: Zdrzadłowe ôdbicie ôbrozka

[ctx: #750]
en: Are you sure?
szl: Na isto?

[ctx: #751]
en: Removing source
szl: Wyciep zdrzōdło

[ctx: #752]
en: Opacity
szl: Niyprzejzdrzistość

[ctx: #754]
en: Add program link
szl: Dodej cesta do programu

[ctx: #755]
en: Edit program path
szl: Edytuj cesta do programu

[ctx: #756]
en: Edit program name
szl: Edytuj miano ôd programu

[ctx: #757]
en: Edit path depth
szl: Edytuj głymboczyna cesty

[ctx: #759]
en: View: Big list
szl: Widok: srogo lista

[ctx: #760]
en: Yellow
szl: Żōłty

[ctx: #761]
en: White
szl: Bioły

[ctx: #762]
en: Blue
szl: Modry

[ctx: #763]
en: Bright green
szl: Jasnozielōny

[ctx: #764]
en: Yellow green
szl: Żōłtozielōny

[ctx: #765]
en: Cyan
szl: Turkusowy

[ctx: #766]
en: Light grey
szl: Jasnoszady

[ctx: #767]
en: Grey
szl: Szady

[ctx: #772]
en: Audio
szl: Źwiynk

[ctx: #773]
en: Seeking
szl: Podszukowanie

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
szl: Katalog z bildami do wygaszocza

[ctx: #790]
en: Remote control
szl: Zdalno kōntrola

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
szl: Zwōl na zdalno kōntrola ôd programōw na tym systymie

[ctx: #793]
en: Port range
szl: Zakres portōw

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
szl: Zwōl na zdalno kōntrola ôd programōw na inkszych systymach

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
szl: Poczōntkowo pauza przed powtōrzyniym (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
szl: Normalno pauza przed powtōrzyniym (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
szl: Maksymalno wielość klijyntōw

[ctx: #798]
en: Internet access
szl: Internet

[ctx: #799]
en: Library update
szl: Aktualizowanie bibliotyki

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
szl: Zorta

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
szl: Przeszukej ôkludzocz

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
szl: Wkludź szukane wyrożynie, coby użyć funkcyje napasowowanio zdarzyń w ôkludzoczu

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
szl: Zeszukowanie połnotekstowe (lebo ino w tytule)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
szl: Leda jaki dziyń

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
szl: Kożdy dziyń

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
szl: Leda jaki kanał

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
szl: Napocznij ô leda jakij godzinie

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
szl: Skupina nagrowanio

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
szl: Niy umożliwiej wielokrotnych nagrań ôdcinkōw

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
szl: Margines czasu na poczōnku

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
szl: Margines czasu na kōńcu

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
szl: Nagrowej wszyjske ôdcinki

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
szl: Nagrowej ino nowe party

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
szl: Skōńcz ô leda jakij godzinie

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
szl: Maksymalno wielość nagrań

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
szl: Roz

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
szl: Roz (pdl. ôkludzocza)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
szl: Prawidło harmonogramu

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
szl: Prawidło harmonogramu (co bazuje na ôkludzoczu)

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
szl: Prawidło harmonogramu było uchrōniōne

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
szl: Pyńdziałki

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
szl: Wtorki

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
szl: Strzody

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
szl: Sztwortki

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
szl: Piōntki

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
szl: Soboty

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
szl: Niydziele

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
szl: Chcesz uchrōnić ino auftrag abo tyż prawidło harmonogramu, kere tyn auftrag zrychtowało?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
szl: Ino to

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
szl: Nowy

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
szl: Aktywuj

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
szl: Dezaktywuj

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
szl: Je żeś zicher, co chcesz uchrōnić prawidło harmonogramu i wszyjske ôd niygo auftragi?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
szl: Je żeś zicher, co chcesz uchrōnić tyn auftrag?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
szl: Przituplikuj zastawiynie nagrowanio

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
szl: Je żeś zicher, co chcesz zastawić nagrowanie?

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
szl: Wkludzōny nōmer ôd portu je niynoleżny

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
szl: Liczba musi być miyndzy 1 a 65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
szl: Liczba musi być miyndzy 1024 a 65535

[ctx: #997]
en: Add pictures...
szl: Przidej ôbrazy...

[ctx: #998]
en: Add music...
szl: Przidej muzyka...

[ctx: #999]
en: Add videos...
szl: Przidej widea...

[ctx: #1000]
en: Preview
szl: Podejzdrzynie

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
szl: Niy idzie sie skuplować

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
szl: Niy idzie skuplować ze necowōm lokalizacyjōm. Może to być sprowiōne chybōm skuplowanio z necym. Chcesz krōm tego przidać lokalizacyjo?

[ctx: #1006]
en: IP address
szl: Adresa IP

[ctx: #1007]
en: Add network location
szl: Dodej necowy plac

[ctx: #1008]
en: Protocol
szl: Protokōł

[ctx: #1009]
en: Server address
szl: Adresa ôd serwera

[ctx: #1010]
en: Server name
szl: Miano ôd serwera

[ctx: #1011]
en: Remote path
szl: Zdolno cesta

[ctx: #1012]
en: Shared folder
szl: Katalog udostympniany

[ctx: #1014]
en: Username
szl: Miano ôd używocza

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
szl: Pokoż necowy serwer

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
szl: Wkludź necowo adresa ôd serwera

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
szl: Wkludź cesta do serwera

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
szl: Wkludź numera ôd portu

[ctx: #1019]
en: Enter the username
szl: Wkludź miano ôd używocza

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
szl: Wpisz cesty abo przeziyrej

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
szl: Wkludź miano dlo tego zdrzōdła mydiōw

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
szl: Pokoż nowe udzioły

[ctx: #1024]
en: Browse
szl: Przeziyrej

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
szl: Niy idzie pobrać informacyje ô folderze. Może to być skuli braku połōnczynio ze necym. Chcesz wōl niy wōl go przidać?

[ctx: #1026]
en: Add source
szl: Przidej zdrzōdło

[ctx: #1027]
en: Edit source
szl: Edytuj zdrzōdło

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
szl: Wkludź nowo etyketa

[ctx: #1030]
en: Browse for image
szl: Pokoż bild

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
szl: Pokoż katalog z bildami

[ctx: #1032]
en: Add network location...
szl: Przidej necowy plac...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
szl: Pokoż zbiōr

[ctx: #1034]
en: Submenu
szl: Podmyni

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
szl: Aktywuj knefle podmyni

[ctx: #1036]
en: Favourites
szl: Wertowne

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
szl: Przidowki wideo

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
szl: Przidowki muzyki

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
szl: Przidowki ôbrazōw

[ctx: #1040]
en: Loading directory
szl: Ladowanie katalogu

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
szl: Przidowki programōw

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
szl: Nasztaluj miniatura ôd przidowka

[ctx: #1046]
en: Access points
szl: Punkty dostympu

[ctx: #1048]
en: Username
szl: Miano ôd używocza

[ctx: #1049]
en: Script settings
szl: Sztalōnki skryptu

[ctx: #1050]
en: Singles
szl: Single

[ctx: #1051]
en: Enter web address
szl: Wkludź adresa

[ctx: #1180]
en: Proxy type
szl: Zorta proxy

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
szl: SOCKS5 ze zdalnym rozpoznawaniym DNS

[ctx: #1200]
en: SMB client
szl: Klijynt SMB

[ctx: #1202]
en: Workgroup
szl: Skupina roboczo

[ctx: #1203]
en: Default username
szl: Wychodne miano ôd używocza

[ctx: #1204]
en: Default password
szl: Wychodne hasło

[ctx: #1207]
en: WINS server
szl: Serwer WINS

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
szl: Skupluj z udziołym SMB

[ctx: #1210]
en: Remove
szl: Wyciep

[ctx: #1211]
en: Music
szl: Muzyka

[ctx: #1212]
en: Video
szl: Wideo

[ctx: #1213]
en: Pictures
szl: Bildy

[ctx: #1214]
en: Files
szl: Zbiory

[ctx: #1215]
en: Music & video
szl: Muzyka i wideo

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
szl: Muzyka i ôbrazy

[ctx: #1217]
en: Music & files
szl: Muzyka i zbiory

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
szl: Wideo i ôbrazy

[ctx: #1219]
en: Video & files
szl: Wideo i zbiory

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
szl: Ôbrazy i zbiory

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
szl: Muzyka, wideo i ôbrazy

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
szl: Muzyka, wideo, ôbrazy i zbiory

[ctx: #1223]
en: Disabled
szl: Zastawiōne

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
szl: Zbiory, muzyka i wideo

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
szl: Zbiory, zbiory i muzyka

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
szl: Zbiory, zbiory i wideo

[ctx: #1229]
en: Music & programs
szl: Muzyka i programy

[ctx: #1230]
en: Video & programs
szl: Wideo i programy

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
szl: Ôbrazy i programy

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
szl: Muzyka, wideo, ôbrazy i programy

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
szl: Programy, wideo i muzyka

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
szl: Programy, ôbrazy i muzyka

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
szl: Programy, ôbrazy i wideo

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
szl: Rozgłoszej te serwisy do inkszych systymōw

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
szl: Aktywuj podpora wideo i ôbrazōw bez AirPlay

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
szl: Zwōl na reskyrowanie głośnościōm

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
szl: Aktywuj podpora AirPlay

[ctx: #1271]
en: Device name
szl: Miano ôd masziny

[ctx: #1272]
en: Use password protection
szl: Używej zabezpiyczynio hasłym

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
szl: Inkszo maszina audio

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
szl: Inkszo maszina przejścio

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
szl: Poziōmy sterowanio głośnościōm

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
szl: Tymperatura

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
szl: Ciśniynie

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
szl: Bliskość

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
szl: Moc

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
szl: Strzympiate

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
szl: Moc

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
szl: Nojwyższo

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
szl: Wiry

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
szl: Niybo je czyste

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
szl: Uszkodzony

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
szl: Tropikalny

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
szl: Huragan

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
szl: Zimny

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
szl: Wiytrznie

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
szl: Sztalōnki

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
szl: Letki wiater

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
szl: Letki

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
szl: Srogi wiater, bezma wija

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
szl: Fest

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
szl: Nogłe

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
szl: zamynty

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
szl: i

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
szl: śnieżyce

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
szl: Niyskoro

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
szl: pojedyncze

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
szl: burze

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
szl: blice

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
szl: Niy

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
szl: silne

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
szl: we

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
szl: blisko

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
szl: Lōd

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
szl: krysztołki

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
szl: spokojnie

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
szl: ze

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
szl: wiytrznie

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
szl: Ôbrzynki

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
szl: burza z blicami

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
szl: Letki dyszcz

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
szl: Mglisto

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
szl: krupy

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
szl: Burze z blicami

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
szl: Powiyrchne

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
szl: Strzednie

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
szl: Fest wysoke

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
szl: Wiytrznie

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
szl: Mgła

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
szl: Pochmurno

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
szl: Kulki

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
szl: Grod

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
szl: Dym

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
szl: Wulkaniczne

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
szl: Hasie

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
szl: Szyroke

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
szl: Kurz

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
szl: Piosek

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
szl: Ślōmpa

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
szl: Wiry

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
szl: Pioskowo burza

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
szl: Podmuchy

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
szl: Kulka

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
szl: Małe

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
szl: i

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
szl: Dyszcz ze śniygym

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
szl: ze

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
szl: Szansa

[ctx: #1443]
note: Weather token
en: of
szl: z

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
szl: Ulicha

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
szl: Chmura

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
szl: Niyznōme

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
szl: Sztorm

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
szl: ôpady

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
szl: Czyńściowo

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
szl: Zastow mōnitōr jak sie nic niy dzieje

[ctx: #2050]
en: Runtime
szl: Dugość

[ctx: #2080]
en: Empty list
szl: Pusto lista

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
szl: Przechōd nazod, poniywoż aktywno lista była zrobiōno pusto

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
szl: Fołdrowano nowszo wersyjo. Wiyncyj informacyji znojdziesz we zbiorze dziynnika.

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
szl: Feler przidowka

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
szl: Wiyncyj informacyji znojdziesz we zbiorze dziynnika.

[ctx: #10000]
en: Home
szl: Przodni ekran

[ctx: #10001]
en: Programs
szl: Programy

[ctx: #10002]
en: Pictures
szl: Ôbrazy

[ctx: #10003]
en: File manager
szl: Mynedżer zbiorōw

[ctx: #10004]
en: Settings
szl: Sztalōnki

[ctx: #10005]
en: Not available
szl: Niydostympne

[ctx: #10006]
note: Abbreviation of "Not Available"
en: N/A
szl: Brak danych

[ctx: #10007]
en: System information
szl: Informacyjo ô systymie

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
szl: Sztalōnki - Wideo - Kalibracyjo ekranu

[ctx: #10016]
en: Settings - System
szl: Sztalōnki - Systym

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
szl: Sztalōnki - TV

[ctx: #10024]
en: Titles
szl: Tytuły

[ctx: #10025]
en: Videos
szl: Wideo

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
szl: Wideo/Playlista

[ctx: #10029]
en: Login screen
szl: Ekran logowanio

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
szl: Sztalōnki - Profile

[ctx: #10036]
en: Basic
szl: Bazowe

[ctx: #10037]
en: Standard
szl: Normalne

[ctx: #10038]
en: Advanced
szl: Zaawansowane

[ctx: #10039]
en: Expert
szl: Ekszperta

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
szl: Przeziyroczka przidowkōw

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
szl: Resetuj sztalōnki wyżyj do wychodnych

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
szl: Na isto chcesz zresetować sztalōnki we tyj kategoryji?

[ctx: #10043]
en: Help
szl: Pōmoc

[ctx: #10044]
en: No help available
szl: Żodno pōmoc niyma dostympno

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
szl: Resetuj wszyjske widzialne sztalōnki do wychodnych.

[ctx: #10046]
en: No categories available
szl: Żodne kategoryje niy sōm dostympne

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
szl: Prōbuj zmiynić poziōm sztalōnkōw, coby ôbezdrzeć ekstra kategoryje i sztalōnki.

[ctx: #10048]
en: Add video source
szl: Przidej zdrzōdło wideo

[ctx: #10049]
en: Add music source
szl: Przidej zdrzōdło muzyki

[ctx: #10050]
en: Event log
szl: Dziynnik zdarzyń

[ctx: #10051]
en: Add program source
szl: Przidej zdrzōdło programōw

[ctx: #10052]
en: Add file source
szl: Przidej zdrzōdło zbiorōw

[ctx: #10053]
en: Edit video source
szl: Edytuj zdrzōdło wideo

[ctx: #10054]
en: Edit music source
szl: Edytuj zdrzōdło muzyki

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
szl: Edytuj zdrzōdło ôbrazōw

[ctx: #10056]
en: Edit program source
szl: Edytuj zdrzōdło programōw

[ctx: #10057]
en: Edit file source
szl: Edytuj zdrzōdło zbiorōw

[ctx: #10060]
en: Favourites
szl: Wertowne

[ctx: #10116]
en: Player process info
szl: Ô ôdegrowoczu

[ctx: #10120]
en: Music OSD
szl: OSD muzyki

[ctx: #10126]
en: File browser
szl: Przeziyroczka zbiorōw

[ctx: #10128]
en: Network setup
szl: Sztalōnek necu

[ctx: #10129]
en: Media source
szl: Źrōdło mydiōw

[ctx: #10130]
en: Profile settings
szl: Sztalōnki profilu

[ctx: #10131]
en: Lock settings
szl: Sztalōnki blokady

[ctx: #10132]
en: Content settings
szl: Sztalōnki zawartości

[ctx: #10134]
en: Favourites
szl: Wertowne

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
szl: Inteligyntny edytōr playlisty

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
szl: Inteligyntny edytōr prawideł playlisty

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
szl: Sztalōnki przidowka

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
szl: Szukanie podnapisōw...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
szl: Szukanie abo ladowanie podnapisōw...

[ctx: #10212]
en: terminating
szl: przerywanie

[ctx: #10213]
en: buffering
szl: buforowanie

[ctx: #10214]
en: Opening stream
szl: Ôdewiyranie strumiynia

[ctx: #10500]
en: Music playlist
szl: Playlista muzyki

[ctx: #10502]
en: Music
szl: Muzyka

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
szl: 100 nojlepszych śpiywek

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
szl: 100 nojlepszych albumōw

[ctx: #10506]
en: Programs
szl: Programy

[ctx: #10507]
en: Configuration
szl: Kōnfiguracyjo

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
szl: Prognoza pogody

[ctx: #10509]
en: Network gaming
szl: Necowe gry

[ctx: #10510]
en: Extensions
szl: Przidowki

[ctx: #10511]
en: System info
szl: Systymowe informacyje

[ctx: #10516]
en: Music - Library
szl: Muzyka - Bibliotyka

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
szl: Teroz gro - Muzyka

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
szl: Teroz gro - Wideo

[ctx: #10523]
en: Album information
szl: Ô albumie

[ctx: #10524]
en: Movie information
szl: Ô filmie

[ctx: #10550]
en: Teletext
szl: Teletekst

[ctx: #10700]
en: TV channels
szl: Kanały TV

[ctx: #10702]
en: TV guide
szl: Program TV

[ctx: #10705]
en: Radio channels
szl: Kanały radiowe

[ctx: #10707]
en: Radio guide
szl: Ôkludzocz

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
szl: Gry

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
szl: Tryb połnoekranowy

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
szl: Wizualizacyjo audio

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
szl: Wizualizacyjo audio

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
szl: Reorganizacyjo indeksu...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
szl: Nazod do ôkna muzyki

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
szl: Nazod do ôkna filmōw

[ctx: #12012]
en: Last used
szl: Ôstatnio używany

[ctx: #12013]
en: Install date
szl: Datōm instalacyje

[ctx: #12014]
en: Last updated
szl: Ôstatnio aktualizowane

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
szl: Ôdegrowej ôd zaczōntku

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
szl: Zaszperowane! Wkludź kod...

[ctx: #12326]
en: Enter password
szl: Wkludź hasło

[ctx: #12327]
en: Enter master code
szl: Wkludź głōwne hasło

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
szl: Wkludź kod blokady

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
szl: abo wciś C, coby pociepać

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
szl: Wkludź kōmbinacyjo knefli na padzie

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
szl: Wciś OK, coby potwiyrdzić abo Back, coby pociepać.

[ctx: #12332]
en: Set lock
szl: Nasztaluj zabezpiyczynie

[ctx: #12333]
en: Unlock
szl: Ôdszperuj

[ctx: #12334]
en: Reset lock
szl: Wysnoż zabezpiyszynie

[ctx: #12335]
en: Remove lock
szl: Wyciep zabezpiyczynie

[ctx: #12337]
en: Numeric password
szl: Hasło numeryczne

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
szl: Kōmbinacyjo knefli na padzie

[ctx: #12339]
en: Full-text password
szl: Hasło w trybie tekstowym

[ctx: #12340]
en: Enter new password
szl: Wkludź nowe hasło

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
szl: Wkludź jeszcze roz nowe hasło

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
szl: Złe hasło,

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
szl: Wkludzōne hasło je niynoleżne.

[ctx: #12345]
en: Access denied
szl: Dostymp ôdciepniynty

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
szl: Skōńczōł ci sie limit prōb.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
szl: Systym zawrzi sie teroz.

[ctx: #12348]
en: Item locked
szl: Zaszperowane

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
szl: Aktywuj nazod blokada

[ctx: #12356]
en: Change lock
szl: Zmiyń blokada

[ctx: #12357]
en: Source lock
szl: Zablokuj zdrzōdło

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
szl: Hasło bōło puste. Sprōbuj jeszcze roz.

[ctx: #12360]
en: Master lock
szl: Przodnie zabezpiyczynie

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
szl: Zawrzij systym, jak liczba prōb bydzie przekroczōno

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
szl: Niynoleżne hasło administratōra. Sprōbuj zaś.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
szl: Sztalōnki i eksploratōr

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
szl: Nasztaluj za wychodne dlo wszyjskich mydiōw

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
szl: Sprowi to ôpucowanie wczaśnij spamiyntanych wertōw. Je żeś zicher?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
szl: Czas pokazowanio ôbrazu we prezentacyji

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
szl: Używej efektu powielgszanio i pociskanio

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
szl: Zygor 12-godzinny

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
szl: Zygor 24-godzinny

[ctx: #12385]
en: Day / Month
szl: Dziyń/Miesiōnc

[ctx: #12386]
en: Month / Day
szl: Miesiōnc/Dziyń

[ctx: #12390]
en: System uptime
szl: Systym fōnguje

[ctx: #12391]
en: Minutes
szl: Minut

[ctx: #12392]
en: Hours
szl: Godzin

[ctx: #12393]
en: Days
szl: Dni

[ctx: #12394]
en: Total uptime
szl: Cołki czos fōngowanio

[ctx: #12395]
en: Battery level
szl: Poziōm bateryje

[ctx: #12600]
en: Weather
szl: Pogoda

[ctx: #12900]
en: Screensaver
szl: Wygoszocz ekranu

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
szl: OSD we połnym ekranie

[ctx: #13000]
en: System
szl: Systym

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
szl: Drabke zastawiynie dyskōw

[ctx: #13002]
en: Video only
szl: Ino wideo

[ctx: #13003]
en: - Delay
szl: - Uniyskorzynie

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
szl: - Minimalny czas trwanio zbioru

[ctx: #13005]
en: Shutdown
szl: Zawarcie systymu

[ctx: #13006]
en: Add picture source
szl: Przidej zdrzōdło ôbrazōw

[ctx: #13007]
en: Reset
szl: Resetuj

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
szl: Funkcyjo zawiyranio

[ctx: #13009]
en: Quit
szl: Wychōd

[ctx: #13010]
en: Hibernate
szl: Hibernacyjo

[ctx: #13011]
en: Suspend
szl: Strzimanie

[ctx: #13012]
en: Exit
szl: Wychōd

[ctx: #13013]
en: Reboot
szl: Resztart

[ctx: #13014]
en: Minimise
szl: Minimalizowanie

[ctx: #13015]
en: Power button action
szl: Akcyjo ôd knefla Power

[ctx: #13016]
en: Power off system
szl: Zawrzij systym

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
szl: Niy zawiyrej systymu, kej nic sie niy dzieje

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
szl: Zawrzij systym, kej nic sie niy dzieje

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
szl: Niyma możno inkszo sesyjo aktywno? Możno bez ssh?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
szl: Zamōntowany mobilny treger datōw

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
szl: Geferlich uchrōniynie mobilnygo tregra datōw

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
szl: Uchrōniynie mobilnygo tregra datōw sie podarziło

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
szl: Prōbuj cucić zdalne serwery przi kuplowaniu

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
szl: Czekanie na skuplowanie z necym...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
szl: Niy szło sztartnōńć Wake-on-LAN!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
szl: Czekanie na ôcucynie serwera...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
szl: Wydużōne czekanie na ôbudzynie serwera...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
szl: Czekanie na sztartniyńcie usug...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
szl: Rozpoznanie MAC

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
szl: Bateryjo je bezma prōżno

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
szl: Filter miechtanio

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
szl: Niych drajwer ôbiere (potrzebny restart)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
szl: Zastawiōne

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
szl: Fōnguje przi graniu filmōw

[ctx: #13108]
en: Always enabled
szl: Fōnguje dycki

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
szl: Testuj i sztaluj rozdzielczość

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
szl: Spamiyntać ta rodzielczość?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
szl: Chcesz spamiyntać to sztalōnek?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
szl: Upscaling wysokij jakości

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
szl: Zastawiōne

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
szl: Używane do filmōw SD

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
szl: Używane dycki

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
szl: Metody skalowanio

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
szl: Ôstawić skōra?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
szl: Gaś inksze ekrany

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
szl: Zastawiōne

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
szl: Gaś ekrany

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
szl: Wykryte aktywne skuplowania!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
szl: Jeźli kōntynuujesz, mogesz potracić możebności regyrowanio tōm aplikacyjōm. Je żeś zicher, co chcesz zastawić serwer zdarzyń?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
szl: Przemiynić tryb pilota Apple?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
szl: Jeźli używosz pilota Apple do sterowanio aplikacyjōm, zmiana tego sztalōnku może wpłynōńć na możebność dalszygo sterowanio niōm. Chcesz kōntynuować?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
szl: Maska podnecu

[ctx: #13160]
en: Gateway
szl: Brama

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
szl: Gōwny DNS

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
szl: Inicjalizacyjo sie niy podarziła

[ctx: #13170]
en: Never
szl: Nigdy

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
szl: Ôd razu

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
szl: Datōm instalacyje:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
szl: Liczba operacyje start/stop:

[ctx: #13200]
en: Profiles
szl: Profile

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
szl: Ôstatni zaladowany profil:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
szl: Niyznōme

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
szl: Zastōmp

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
szl: Ino wymuszōne

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
szl: Alarm

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
szl: Interwał alarmu (we minutach)

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
szl: Szukej podnapisōw we archiwach (RAR)

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
szl: Szukej podnapisōw...

[ctx: #13251]
en: Move item
szl: Przeniyś

[ctx: #13252]
en: Move item here
szl: Przeniyś sam

[ctx: #13253]
en: Cancel move
szl: Pociep przenoszynie

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
szl: Skuplowany, ale niy ma dostympnygo DNS.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
szl: Twordy dysk

[ctx: #13277]
en: Storage
szl: Sklod

[ctx: #13278]
en: Default
szl: Wychodne

[ctx: #13279]
en: Network
szl: Nec

[ctx: #13280]
en: Video
szl: Wideo

[ctx: #13283]
en: Operating system:
szl: Ôperacyjny systym:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
szl: Wartkość CPU:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
szl: Ynkodyr wideo:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
szl: Ôzdzielczość ekranu:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
szl: Kabel A/V:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
szl: Regiōn DVD:

[ctx: #13295]
en: Internet:
szl: Internec:

[ctx: #13296]
en: Connected
szl: Skuplowany

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
szl: Niyskuplowany. Sprowdź sztalōnki necu.

[ctx: #13299]
en: Target temperature
szl: Docylowo tymperatura

[ctx: #13300]
en: Fan speed
szl: Wartkość fyrtoka

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
szl: Autokōntrola tymperatury

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
szl: Kōntrola ôbrotōw wyntylatora

[ctx: #13303]
en: Fonts
szl: Fōnty

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
szl: Używej podnapisōw ôd lewyj do prawyj (araberski, hebrajski, ...)

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
szl: Pokozuj nowiny RSS

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
szl: Pokozuj katalog nodrzyndny (..)

[ctx: #13307]
en: Track naming template
szl: Wzōr mianowanio śpiywki

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
szl: Chcesz zaś sztartnōńć systym w plac sztartniyńcio zaś ino aplikacyje?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
szl: Efekt powiynkszynio

[ctx: #13311]
en: Float effect
szl: Efekt unoszynio

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
szl: Redukcyjo czornyj lajsty

[ctx: #13313]
en: Restart
szl: Sztartowanie ôd nowa

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
szl: Płynne przechody miyndzy śpiywkami

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
szl: Ôdświyrz miniatury

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
szl: Rekursywne miniatury

[ctx: #13317]
en: View slideshow
szl: Pokoż prezyntacyjo

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
szl: Prezyntacyjo z podkatalogami

[ctx: #13319]
en: Randomise
szl: Miynszej

[ctx: #13321]
en: Left only
szl: Ino lewy

[ctx: #13322]
en: Right only
szl: Ino prawy

[ctx: #13324]
en: Background transparency
szl: Przezroczystość tła

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
szl: Przezroczystość podnapisōw

[ctx: #13326]
en: A/V delay
szl: Uniyskorzynie A/V

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
szl: Feler: chybio pamiyńci

[ctx: #13332]
en: Move up
szl: Przeniyś wyżyj

[ctx: #13333]
en: Move down
szl: Przeniyś niżyj

[ctx: #13334]
en: Edit label
szl: Edytuj etyketa

[ctx: #13335]
en: Make default
szl: Nasztaluj za wychodny

[ctx: #13336]
en: Remove button
szl: Wyciep knefel

[ctx: #13340]
en: Leave as is
szl: Ôstow jak je

[ctx: #13341]
en: Green
szl: Zielōno

[ctx: #13342]
en: Orange
szl: Pōmarańczowo

[ctx: #13343]
en: Red
szl: Czerwōno

[ctx: #13344]
en: Cycle
szl: Przemiynno

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
szl: Zgoś dioda przi graniu

[ctx: #13346]
en: Movie information
szl: Informacyje ô filmie

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
szl: Dodej do raje

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
szl: Szukej w IMDb...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
szl: Podszukej nowe matyrioły

[ctx: #13350]
en: Current playlist
szl: Teroźno playlista

[ctx: #13351]
en: Album information
szl: Informacyje ô albumie

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
szl: Przidej do bibliotyki

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
szl: Zastow skanowanie

[ctx: #13354]
en: Render method
szl: Knif rynderowanio

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
szl: Pixel Shader (nisko jakość)

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
szl: Overlay (maszinowy)

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
szl: Pixel Shader (wysoko jakość)

[ctx: #13358]
en: Play item
szl: Grej to

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
szl: Nasztaluj miniatura ôd artysty

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
szl: Autōmatycznie rychtuj miniatury

[ctx: #13361]
en: Enable voice
szl: Zapuść głos

[ctx: #13375]
en: Enable device
szl: Włoncz maszina

[ctx: #13376]
en: Volume
szl: Głośność

[ctx: #13377]
en: Default view mode
szl: Dōmyślny tryb ôbrazowanio

[ctx: #13378]
en: Default brightness
szl: Wychodno jasność

[ctx: #13379]
en: Default contrast
szl: Wychodny kōntrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
szl: Wychodno gamma

[ctx: #13381]
en: Resume video
szl: Grej zaś

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
szl: Maska głosu - port 1.

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
szl: Maska głosu - port 2.

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
szl: Maska głosu - port 3.

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
szl: Maska głosu - port 4.

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
szl: Przeskokuj na bazie czasu

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
szl: Wzōr mianowanio śpiywki - prawo strōna

[ctx: #13388]
en: Preset
szl: Wychodne

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
szl: Wyraź/Wraź

[ctx: #13393]
en: Calculate size
szl: Porachuj srogość

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
szl: Rachowanie srogości katalogu

[ctx: #13395]
en: Video settings
szl: Sztalōnki wideo

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
szl: Zapuść podnapisy

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
szl: Skrōty

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
szl: Ignoruj przedimki we mianach (bp. "the")

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
szl: Przełaź gładko miyndzy śpiywkami tyj samyj płyty

[ctx: #13402]
en: Show track position
szl: Pokoż pozycyjo śpiywki

[ctx: #13403]
en: Clear default
szl: Nazod do wychodnych

[ctx: #13404]
en: Resume
szl: Wznōw

[ctx: #13405]
en: Get thumb
szl: Sciōng miniatura

[ctx: #13406]
en: Picture information
szl: Informacyje ô ôbrazie

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
szl: (Nōmera używoczōw IMDb)

[ctx: #13409]
en: Top 250
szl: 250 nojlepszych

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
szl: Skupluj z Last.fm

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
szl: Minimalno wartkość wiatrokōw

[ctx: #13412]
en: Play from here
szl: Grej ôdtōnd

[ctx: #13413]
en: Downloading
szl: Sebiyranie

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
szl: Pokazuj artystōw śpiywek i albumōw

[ctx: #13415]
en: Render method
szl: Knif rynderowanio

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
szl: Wykrywej automatycznie

[ctx: #13419]
en: Software
szl: Programowo

[ctx: #13420]
en: Remove safely
szl: Ôdkupluj bezpiycznie

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
szl: Sztartnij prezyntacyjo sam

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
szl: Pamiyntej do tyj cesty

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
szl: Przizwōl na sprzyntowo akceleracyjo (VDPAU)

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
szl: Sprzyntowo akceleracyjo (VAAPI)

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
szl: Sprzyntowo akceleracyjo (DXVA2)

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
szl: Sprzyntowo akceleracyjo (CrystalHD)

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
szl: Przizwolej na sprzyntowo akceleracyjo - VTBDecoder

[ctx: #13431]
en: Pixel shaders
szl: Pixel shadery

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
szl: Sprzyntowo akceleracyjo (Video Toolbox)

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
szl: Grać nostympne wideo autōmatycznie

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
szl: Grej ino to

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
szl: Zapuść skalery wysokij jakości dlo skalowanio wyżyj

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
szl: Preferuj mikser wideo VDPAU

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
szl: Przizwōl na maszinowo akceleracyjo (MediaCodec)

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
szl: Przizwōl na sprzyntowo akceleracyjo - MediaCodec (Powiyrchniowy)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
szl: Używać MPEG-2 VDPAU

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
szl: Zapuść ta opcyjo, coby używać wartkigo maszinowygo dekodowanio dlo kodekōw MPEG-(1 / 2). Jeźli to bydzie zastawiōne, bydzie używany procesōr. Starsze karty Radeon porzōnd majōm niyprzileżytość ze tōm ôpcyjōm a kludzi to do feleru segmyntacyje.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
szl: Używać MPEG-4 VDPAU

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
szl: Zapuść ta opcyjo, coby używać wartkigo maszinowygo dekodowanio dlo kodeka MPEG-4. Jeźli to bydzie zastawiōne, bydzie używany procesōr. Niykej masziny ION majōm niyprzileżytość ze tōm ôpcyjōm.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
szl: Używać VC-1 VDPAU

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
szl: Zapuść ta opcyjo, coby używać wartkigo maszinowygo dekodowanio dlo kodekōw podpartych ôd VC-1. Jeźli to bydzie zastawiōne, bydzie używany procesōr. Masziny AMD ze VDPAU niy poradzōm dekodować VC-1 Simple.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
szl: Używać MPEG-2 VAAPI

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
szl: Zapuść ta opcyjo, coby używać wartkigo maszinowygo dekodowanio dlo kodekōw MPEG-(1 / 2). Jeźli to bydzie zastawiōne, bydzie używany procesōr. Niykere widea MPEG-2 mogōm mieć zielōne sztrychy.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
szl: Używać MPEG-4 VAAPI

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
szl: Zapuść ta opcyjo, coby używać wartkigo maszinowygo dekodowanio dlo kodeka MPEG-4. Jeźli to bydzie zastawiōne, bydzie używany procesōr.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
szl: Używać VC-1 VAAPI

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
szl: Zapuść ta opcyjo, coby używać wartkigo maszinowygo dekodowanio dlo kodekōw podpartych ôd VC-1. Jeźli to bydzie zastawiōne, bydzie używany procesōr. Nojwiyncyj felerōw ze przekłodanym VC-1 je na maszinach ôd Intela.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
szl: Preferuj knif rynderowanio VAAPI

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
szl: Używać AV1 VAAPI

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
szl: Zapuść ta opcyjo, coby używać wartkigo maszinowygo dekodowanio dlo kodeka AV1. Jeźli to bydzie zastawiōne, bydzie używany procesōr.

[ctx: #13505]
en: Resample quality
szl: Jakość resamplingu

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
szl: Nisko (wartke)

[ctx: #13507]
en: Medium
szl: Strzednio

[ctx: #13508]
en: High
szl: Wysoko

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
szl: Nojwyższo (wolne!)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
szl: Synchronizuj granie ze ôbrazym

[ctx: #13511]
en: Choose art
szl: Ôbier ôbkłodka

[ctx: #13512]
en: Current art
szl: Teroźno ôbkłodka

[ctx: #13513]
en: Remote art
szl: Zdalno ôbkłodka

[ctx: #13514]
en: Local art
szl: Lokalno ôbkłodka

[ctx: #13515]
en: No art
szl: Bez ôbkłodki

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
szl: Granica dlo korekty tōnu

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
szl: Uniyskorzynie po zmianie frekwyncyje ôdświyżanio

[ctx: #13551]
en: Off
szl: Zastow

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
szl: Dugość skokōw

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
szl: Uniyskorzynie skokōw

[ctx: #13600]
en: Apple Remote
szl: Pilot Apple

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
szl: Zwōl na startowanie Kodi pilotym

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
szl: Czas uniyskorzynio sekwyncyje

[ctx: #13610]
en: Disabled
szl: Zastawiōny

[ctx: #13611]
en: Standard
szl: Normalny

[ctx: #13612]
en: Universal remote
szl: Uniwersalny pilot

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
szl: Pilot Harmony

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
szl: Feler pilota Apple

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
szl: Niy szło zapuścić zdalnyj pōmocy Apple

[ctx: #14000]
en: Stack
szl: Kupluj tajle

[ctx: #14001]
en: Unstack
szl: Niy kupluj tajlōw

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
szl: Ściōnganie zbioru playlisty...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
szl: Ściōnganie listy strumiyni...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
szl: Przerobianie listy strumiyni...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
szl: Ściōnganie listy strumiyni sie niy podarziło

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
szl: Ściōnganie zbioru playlisty sie niy podarziło

[ctx: #14009]
en: Games directory
szl: Katalog z grami

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
szl: Autoprzeszaltrowowanie ôbrozkōw wedle

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
szl: Autoszaltruj na widok ôbrozkōw

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
szl: - Sroge ikōny

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
szl: - Podle

[ctx: #14014]
en: - Percentage
szl: - Procynt

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
szl: Niy ma zbiorōw, ale je jedyn ôbrozek

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
szl: Sōm zbiory i ôbrozek

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
szl: Procyntowość ôbrozkōw

[ctx: #14018]
en: View options
szl: Sztalōnki wyglōndu

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
szl: Krys 1

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
szl: Krys 2

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
szl: Krys 3

[ctx: #14022]
en: Library
szl: Bibliotyka

[ctx: #14023]
en: No TV
szl: Bez TV

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
szl: Wpisz miano miasta (bez diakrytyki)

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
szl: Pamiyńć Wideo/Audio/DVD - twordy dysk

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
szl: Pamiyńć Wideo - czytocz DVD

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
szl: Pamiyńć wideo - lokalny nec

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
szl: Pamiyńć wideo - Internet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
szl: Pamiyńć Audio - czytocz DVD

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
szl: Pamiyńć audio - lokalny nec

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
szl: Pamiyńć audio - Internet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
szl: Pamiyńć DVD - czytocz DVD

[ctx: #14035]
en: Local network
szl: Lokalny nec

[ctx: #14036]
en: Services
szl: Usugi

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
szl: Pamiyńć DVD - lokalny nec

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
szl: Przemiyniōne sztalōnki necu

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
szl: Pōmiana kōnfiguracyje necu fołdruje resztartu. Chcesz teroz sztartnōńć zaś?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
szl: Ôgraniczynie wartkości skuplowanio

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
szl: - Zgoś przi graniu

[ctx: #14051]
en: Time format
szl: Zygōr we formacie

[ctx: #14052]
en: Date format
szl: Datōm we formacie

[ctx: #14053]
en: GUI filters
szl: Filtry GUI

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
szl: Podszukowuj w tle

[ctx: #14056]
en: Stop scan
szl: Zatrzim podszukowanie

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
szl: Niy idzie jak zbiyrōm informacyje ô mydiach

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
szl: Efekt ziarnistości

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
szl: Szukej ôbrozkōw w necowych udostympniyniach

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
szl: Niyznano zorta pamiyńci podryncznyj - Internet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
szl: Wpisz używocza do

[ctx: #14063]
en: Date & time
szl: Datōm i czas

[ctx: #14064]
en: Set date
szl: Nasztaluj datōm

[ctx: #14065]
en: Set time
szl: Nasztaluj godzina

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
szl: Wpisz godzina we formacie GG:MM

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
szl: Wpisz datōm we formacie DD/MM/RRRR

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
szl: Wpisz adresa IP

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
szl: Chcesz spamiyntać te sztalōnki?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
szl: Spamiyntej terozki

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
szl: Zwōl na przemiynianie mianōw i kasowanie zbiorōw

[ctx: #14074]
en: Set timezone
szl: Nasztaluj strefa czasu

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
szl: Używej czasu letnigo

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
szl: Dodej do wertownych

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
szl: Wyciep z wertownych

[ctx: #14078]
en: Colours
szl: Farby

[ctx: #14081]
en: File lists
szl: Listy zbiorōw

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
szl: Używej cołkoekranowygo ôkna

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
szl: Dodowej do raje ôznoczōne śpiywki

[ctx: #14086]
en: Playback
szl: Granie

[ctx: #14087]
en: Discs
szl: Dyski

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
szl: Sōm grej płyty DVD

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
szl: Fōnt

[ctx: #14090]
en: International
szl: Rzecz

[ctx: #14091]
en: Character set
szl: Skupina znakōw

[ctx: #14092]
en: Logging
szl: Diagnostyka

[ctx: #14093]
en: Security
szl: Ôchrōna

[ctx: #14094]
en: Devices
szl: Masziny

[ctx: #14095]
en: Power saving
szl: Szporowanie ynergije

[ctx: #14096]
en: Rip
szl: Kopiyruj

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
szl: Akcyjo po wrażyniu CD audio

[ctx: #14098]
en: Play
szl: Grać

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
szl: Ôdewrzij mechanika, kej skōnczy sie kopiyrowanie płyty

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
szl: Zastow kopiyrowanie CD

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
szl: Przetworzanie

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
szl: Knif granio Blu-ray

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
szl: Grej głōwny film

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
szl: Pokoż uproszczōne myni

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
szl: Jednostka tymperatury

[ctx: #14106]
en: Speed unit
szl: Jednotka wartkości

[ctx: #14107]
en: Time format
szl: Zygōr we formacie

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
szl: Używej 12/24-godzinnego formatu godziny

[ctx: #14109]
en: Short date format
szl: Krōtki format daty

[ctx: #14110]
en: Long date format
szl: Dugi format daty

[ctx: #14111]
en: Events
szl: Zdarzynia

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
szl: Registruj zdarzynia w zbiorze dziynnika diagnostycznygo

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
szl: Registruj uwiadōmiynia w zbiorze dziynnika diagnostycznygo

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
szl: Pokoż regest zdarzyń

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
szl: Podstawowe

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
szl: Informacyjo

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
szl: Pozōr

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
szl: Feler

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
szl: Ukazuj zwielgsze poziōmy

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
szl: Kod regiōnu Blu-ray

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
szl: Regiōn A

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
szl: Regiōn B

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
szl: Regiōn C

[ctx: #14125]
note: This is in the context of input devices!
en: Input
szl: Wchōd

[ctx: #14200]
en: Player
szl: Ôdgrowocz

[ctx: #14201]
en: Player settings
szl: Sztalōnki ôdegrowocza

[ctx: #14202]
en: Library
szl: Płytoteka

[ctx: #14203]
en: Library settings
szl: Sztalōnki bibliotyki

[ctx: #14206]
en: Interface
szl: Interfejs

[ctx: #14207]
en: Interface settings
szl: Sztalōnki interfejsu

[ctx: #14208]
en: Service settings
szl: Sztalōnki usug

[ctx: #14209]
en: System settings
szl: Sztalōnki systymu

[ctx: #14210]
en: Profile settings
szl: Sztalōnki profilu

[ctx: #14211]
en: Media
szl: Mydia

[ctx: #14212]
en: Media settings
szl: Sztalōnki mydiōw

[ctx: #14215]
en: Videos
szl: Widea

[ctx: #14216]
en: Music
szl: Muzyka

[ctx: #14217]
en: Pictures
szl: Ôbrazy

[ctx: #14218]
en: Language
szl: Godka

[ctx: #14219]
en: Databases
szl: Bazy datōw

[ctx: #14220]
en: Display
szl: Ekran

[ctx: #14221]
en: Audio
szl: Źwiynk

[ctx: #14222]
en: Regional
szl: Regiōnalne

[ctx: #14223]
en: Control
szl: Sterowanie

[ctx: #14225]
en: Network Control
szl: Zdolne sterowanie

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
szl: Reskyruj Źrōdłami

[ctx: #14230]
en: Actions
szl: Akcyje

[ctx: #14231]
en: Processing
szl: Przetworzanie

[ctx: #14232]
en: Stereoscopic 3D
szl: Stereoskopowy tryb 3D

[ctx: #14233]
en: Teletext
szl: Teletekst

[ctx: #14235]
en: Download Services
szl: Sebier posugi

[ctx: #14236]
en: Video Library
szl: Bibliotyka Wideo

[ctx: #14237]
en: Music Library
szl: Bibliotyka Muzyki

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
szl: Listy i widoki

[ctx: #14241]
en: Metadata
szl: Metadaty

[ctx: #14242]
en: Videos...
szl: Wideo...

[ctx: #14243]
en: Music...
szl: Muzyka...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
szl: Ôbrazy...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
szl: Aktualizuj bibliotyka na starcie

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
szl: Ukryj postymp aktualizacyje bibliotyki

[ctx: #14247]
en: Clean library
szl: Ôpucuj bibliotyka

[ctx: #14248]
en: Export library
szl: Eksportuj bibliotyka

[ctx: #14249]
en: Import library
szl: Importuj bibliotyka

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
szl: Kodek klangu

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
szl: Przekazowanie klangu

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
szl: Uśpiynie / Zawrzynie

[ctx: #14256]
en: Wake
szl: Wycuć

[ctx: #14260]
en: Debug
szl: Diagnostyka

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
szl: Formaty jednotek

[ctx: #14271]
en: Region default format
szl: Wychodny format regiōnu

[ctx: #14275]
en: Application control
szl: Sterowanie aplikacyjōm

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
szl: Przizwolej lokalnym programōm na sterowanie aplikacyjōm

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
szl: Przizwolej zdolnym programōm na sterowanie aplikacyjōm

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
szl: Kanały

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
szl: Ikōny

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
szl: Aktualizacyje

[ctx: #14304]
note: pvr "RDS" settings group label
en: RDS Radio
szl: Systym datōw radyjowych RDS

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
szl: Niydostympne zdrzōdło

[ctx: #15014]
en: Keep
szl: Ôstow

[ctx: #15015]
en: Remove
szl: Wyciep

[ctx: #15016]
en: Games
szl: Gry

[ctx: #15019]
en: Add
szl: Dodej

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
szl: Dostympne tryby

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
szl: Aktywne tryby

[ctx: #15052]
en: Password
szl: Hasło

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
szl: Ôpucuj aktywne tryby

[ctx: #15067]
en: Close
szl: Zawrzij

[ctx: #15100]
en: Library
szl: Płytoteka

[ctx: #15101]
en: Database
szl: Bibliotyka

[ctx: #15102]
en: * All albums
szl: * Wszyjske albumy

[ctx: #15103]
en: * All artists
szl: * Wszyjske artysty

[ctx: #15104]
en: * All songs
szl: * Wszyjske śpiywki

[ctx: #15105]
en: * All genres
szl: * Wszyske gatōnki

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
szl: Wprowiōne

[ctx: #15107]
en: Buffering...
szl: Buforowaniy...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
szl: Klangi interfejsu

[ctx: #15109]
en: Skin default
szl: Wychodne

[ctx: #15110]
en: Larger font size
szl: Srogszy fōnt

[ctx: #15111]
en: Theme
szl: Skōra

[ctx: #15112]
en: Default theme
szl: Wychodny

[ctx: #15207]
en: Connected
szl: Skuplowany

[ctx: #15208]
en: Not connected
szl: Niyskuplowany

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
szl: Używej do granio...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
szl: Używej gładszyj synchronizacyje A/V

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
szl: Skryj miana zbiorōw we wyglōndzie ôbrozkōw

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
szl: Grej w trybie party

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
szl: Inksze / Niyznōme

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
szl: Dostowca

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
szl: Niy szło znojś takij cesty

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
szl: Niy szło sie skuplować ze serwerym

[ctx: #15302]
en: No servers found
szl: Niy szło znojś żodnygo serwera

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
szl: Niy szło znojś skupiny roboczyj

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
szl: Ôtwiyrōm wielocestowe zdrzōdło

[ctx: #15311]
en: Path:
szl: Cesta:

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
szl: Spamiyntej

[ctx: #16000]
en: General
szl: Ôgōlne

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
szl: Szukanie we Internecie

[ctx: #16003]
en: Player
szl: Ôdgrowocz

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
szl: Grej z płyty

[ctx: #16008]
en: Enter new title
szl: Wpisz nowy tytuł

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
szl: Wpisz miano filmu

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
szl: Wpisz miano profilu

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
szl: Wpisz miano albumu

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
szl: Wpisz miano playlisty

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
szl: Wpisz nowe miano zbioru

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
szl: Wpisz miano katalogu

[ctx: #16015]
en: Enter directory
szl: Wlyź do katalogu

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
szl: Dostympne: %A , %T , %N , %B , %D , %G , %Y , %F , %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
szl: Wpisz tekst do szukanio

[ctx: #16018]
en: None
szl: Żodnygo

[ctx: #16019]
en: Auto select
szl: Ôbiyr autōmatyczny

[ctx: #16020]
en: Deinterlace
szl: Deinterlacyjo

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
szl: Bob (na ôdwyrtka)

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
szl: Pociepōwanie...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
szl: Wpiszcie miano artysty

[ctx: #16026]
en: Playback failed
szl: Granie sie niy podarziło

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
szl: Niypodarzōne ôdtworzanie jednyj abo wiyncyj pozycyji. Wiyncyj informacyji znojdziesz we zbiorze dziynnika.

[ctx: #16028]
en: Enter value
szl: Wpisz werta

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
szl: Wejzdrzij do dziynnika, coby doczytać wiyncyj.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
szl: Zrezygnowane z trybu party.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
szl: Niy ma takich śpiywek w bibiotece.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
szl: Niy szło sztartnōńć bazy datōw.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
szl: Niy szło ôdewrzić bazy datōw.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
szl: Niy szło weznōńć śpiywek z bazy datōw.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
szl: Playlista trybu party

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
szl: Deinterlacyjo (Half)

[ctx: #16037]
en: Deinterlace video
szl: Deinterlacyjo wideo

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
szl: Knif deinterlacyje

[ctx: #16039]
en: Off
szl: Zastawiōne

[ctx: #16041]
en: On
szl: Zapuszczōne

[ctx: #16100]
en: All videos
szl: Wszyjske wideo

[ctx: #16101]
en: Unwatched
szl: Niyôbezdrzane

[ctx: #16102]
en: Watched
szl: Ôbezdrzane

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
szl: Ôznocz, że ôbezdrzane

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
szl: Ôznocz, że niyôbezdrzane

[ctx: #16105]
en: Edit title
szl: Edytuj tytuł

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
szl: Reskyruj...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
szl: Edytuj krōtki tytuł

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
szl: Przerwano ôperacyjo

[ctx: #16201]
en: Copy failed
szl: Kopiyrowanie sie niy podarziło

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
szl: Niypodarzōne kopiyrowanie jednygo abo wiyncyj zbiorōw. Wiyncyj informacyji znojdziesz we zbiorze dziynnika.

[ctx: #16203]
en: Move failed
szl: Przeciepniyńcie sie niy podarziło

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
szl: Niypodarzōne przenoszynie jednygo abo wiyncyj zbiorōw. Wiyncyj informacyji znojdziesz we zbiorze dziynnika.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
szl: Wyciepowanie sie niy zdarziło

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
szl: Niypodarzōne wychrōnianie jednygo abo wiyncyj zbiorōw. Wiyncyj informacyji znojdziesz we zbiorze dziynnika.

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
szl: Gładki

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
szl: Metody skalowanio wideo

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
szl: Nojbliższy sōmsiod

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
szl: Bicubic (programowo)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
szl: Lanczosz (programowo)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
szl: Sinc (programowo)

[ctx: #16311]
en: Temporal / Spatial
szl: Temporal/Spatial

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
szl: (VDPAU) Redukcyjo szumu

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
szl: (VDPAU) Ôstrość

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
szl: Lanczos3 (ôptymalny)

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
szl: Temporal (Half)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
szl: Temporal/Spatial (Half)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
szl: Spline36 (ôptymalny)

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
szl: Programowo - Blend

[ctx: #16328]
en: VAAPI - Motion adaptive
szl: VAAPI - dopasowanie do ruchu

[ctx: #16329]
en: VAAPI - Motion compensated
szl: VAAPI - zmyńszōny ruch

[ctx: #16334]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16334
en: Bob (half)
szl: Linijowo (pōłôbrazy)

[ctx: #16335]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16335
en: IMX - Advanced (half)
szl: IMX - Rozszyrzōne (pōłôbrazy)

[ctx: #16336]
note: Description of OSD video settings for deinterlace method with label #16336
en: IMX - Advanced
szl: IMX - Moderne

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
szl: Pokoż ôdrachowōwanie do uspanio

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
szl: Ôbier kanał

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
szl: Wkludź miyndzy słowa szukanio AND, OR i / abo NOT

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
szl: abo użyj frazōw, coby znojś akuratnie, choby "Paciorki Jednego Rōżańca".

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
szl: Znojdź podane

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
szl: Ladowanie EPG ôd klijyntōw

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
szl: Informacyjo ô strumiyniu PVR

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
szl: Maszina przijimanio

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
szl: Sztatus masziny

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
szl: Jakość sygnału

[ctx: #19012]
note: label for PVR backend name in system information's PVR section
en: PVR backend
szl: Backend PVR

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
szl: Darmowe

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
szl: Pewne

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
szl: Szyfrowanie

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
szl: Spamiyntania

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
szl: Katalog z ikōnami kanałōw

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
szl: Kanały

[ctx: #19020]
note: generic label for 'Live TV' used in different places
en: TV
szl: Telewizyjo

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
szl: Skryte

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
szl: Kanały TV

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
szl: Kanały radiowe

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
szl: Nojbliższe nagrania

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
szl: Przidej minutnik...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
szl: Żodnych wynikōw

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
szl: Żodnych wpisōw EPG

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
szl: Kanał

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
szl: Teroz

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
szl: Dalij

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
szl: Raja

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
szl: Informacyjo

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
szl: Je już jedyn auftrag dlo tego zdarzynio

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
szl: Pokoż siyła sygnału

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
szl: To niyma podparte ôd backendu PVR.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
szl: Na isto chcesz skryć tyn kanał?

[ctx: #19040]
en: Timers
szl: Auftragi

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
szl: Nagranie

[ctx: #19046]
en: New channel
szl: Nowy kanał

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
szl: Informacyje ô programie

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
szl: Mynedżer skupin

[ctx: #19049]
en: Show channel
szl: Pokoż kanał

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
szl: Pokoż widzialne kanały

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
szl: Pokoż skryte kanały

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
szl: Przeniyś kanał do:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
szl: Informacyjo ô nagraniu

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
szl: Skryj kanał

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
szl: Brak dostympnych informacyji

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
szl: Nowy minutnik

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
szl: Auftrag niyaktywny

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
szl: Minutnik je aktywny

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
szl: Sztopnij nagrowanie

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
szl: Wyciep minutnik

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
szl: Przidej minutnik

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
szl: Zortuj podle: Kanał

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
szl: Sztalōnki minutnika

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
szl: Ikōny ôd kanałōw

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
szl: Ta przileżytość już je nagrowano.

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
szl: Program

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
szl: Interwał ôdnowianio

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
szl: Uniyskorz przeciepowanie kanału

[ctx: #19074]
en: Active
szl: Aktywne

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
szl: Miano

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
szl: Katalog

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
szl: Chrōniej niyaktywne

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
szl: Kanał

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
szl: Dni tydnia

[ctx: #19080]
note: used by several skins
en: Begin
szl: Zaczōntek

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
szl: Kōniec

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
szl: Priorytet

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
szl: Dożywotnio

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
szl: Piyrszy dziyń

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
szl: Fōnkcyjo drabkigo nagrowanio

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
szl: Nagrej teroźno audycyjo (jeźli dostympne daty w EPG)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
szl: Nagrowej bez ôkryślōny czos (sdefiniowany iżyj)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
szl: Pytej co zrobić

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
szl: Pozōr!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
szl: Usuga

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
szl: Dostowca

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
szl: Przeciep na inkszy kanał

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
szl: Idź do kanału

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
szl: Wkludź miano ôd katalogu na nagranie

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
szl: Ôbier kanał

[ctx: #19107]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: at
szl: ô

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
szl: Awaryjno frekwyncyjo klotek

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
szl: Wyciepnōńc to nagranie

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
szl: Wyciepnōńć wszyjske nagrania we tym katalogu?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
szl: Wersyjo

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
szl: Adresa

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
szl: Srogość dysku

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
szl: Szukej kanałōw

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
szl: Niy idzie używać funkcyji PVR przi szukaniu.

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
szl: Nōmer klijynta

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
szl: Unikej powtōrek

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
szl: Tyn minutnik durch nagrowo. Na isto chcesz go wyciepnōńć?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
szl: Ino darme kanały

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
szl: Ignoruj aktualne minutniki

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
szl: Ignoruj aktualne nagrania

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
szl: Godzina sztartu

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
szl: Czas ukōńczynio

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
szl: Data sztartu

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
szl: Data kōńca

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
szl: Minimalny czas trwanio

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
szl: Maksymalny czas trwanio

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
szl: Społym ze niyznōmymi zortami

[ctx: #19133]
en: Search string
szl: Tekst szukanio

[ctx: #19134]
en: Include description
szl: Ignoruj ôpis

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
szl: Dać pozōr na sroge i małe litery

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
szl: Kanał je niydostympny

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
szl: Niy ma sdefiniowanych skupin. Zrychtuj nojprzōd skupina

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
szl: Prawidła harmonogramu

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
szl: Miano ôd nowyj skupiny

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
szl: Szukej...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
szl: Skupina

[ctx: #19142]
en: Search guide
szl: Dorady ô szukaniu

[ctx: #19143]
en: Group management
szl: Reskyrowanie skupinami

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
szl: Niy ma uzdanych żodnych skupin

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
szl: We skupinach

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
szl: Skupiny

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
szl: Kanał

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
szl: Pyń

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
szl: Wto

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
szl: Str

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
szl: Szt

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
szl: Piō

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
szl: Sob

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
szl: Niy

[ctx: #19156]
note: unused?
en: from
szl: ôd

[ctx: #19157]
en: Next recording
szl: Nostympne nagranie

[ctx: #19158]
en: Currently recording
szl: Teroz nagrowane

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
szl: ôd

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
szl: do

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
szl: kej ino

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
szl: Nagrowanie je aktywne

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
szl: Spamiyntania

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
szl: Przeciep

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
szl: Informacyjo PVR

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
szl: Szukej ikōn, kerych chybio

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
szl: Wyciepniynte nagrania i tak, co idzie ôdzyskać

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
szl: Skryj informacyje ô wideo

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
szl: Czas trwanio wartkigo nagrowanio

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
szl: Nagrowej po ôbcyrklowanym czosie kōńca

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
szl: Nagrowej po ôbcyrklowanym czosie kōńca

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
szl: Granie

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
szl: Pokoż informacyje ô kanale przi przeciepowaniu kanałōw

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
szl: Wyciepniynte

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
szl: Kanały TV

[ctx: #19181]
note: pvr settings "Menu / OSD" category label
en: Menu / OSD
szl: Myni / OSD

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
szl: Kanały radiowe

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
szl: Wyciepniynte nagrania

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
szl: Ôpucuj daty

[ctx: #19191]
en: PVR service
szl: Usuga PVR

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
szl: Żodyn ze skuplowanych backendōw niy podpiyro szukanio kanałōw.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
szl: Chcesz kōntynuować?

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
szl: Akcyje PVR podle klijynta

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
szl: Mynedżer kanałōw

[ctx: #19200]
en: Guide source:
szl: Zdrzōdło EPG:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
szl: Miano ôd kanału:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
szl: Ikōna ôd kanału:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
szl: Edytuj kanał

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
szl: Nowy kanał

[ctx: #19205]
en: Group management
szl: Reskyrowanie skupinami

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
szl: Aktywuj EPG:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
szl: Skupina:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
szl: Wkludź miano ôd nowygo kanału

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
szl: Wirtualny backend Kodi

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
szl: Klijynt

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
szl: Wyciep kanał

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
szl: Ta lista była zmiyniano

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
szl: Ôbier backend

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
szl: Wkludź noleżno adresa ôd nowygo kanału

[ctx: #19215]
note: generic label for PVR reminders used in different places
en: Reminders
szl: Spōmniynia

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
szl: Wszyjske radiowe kanały

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
szl: Wszyjske kanały TV

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
szl: Widzialne

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
szl: Kanały bez skupin

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
szl: Kanały we

[ctx: #19222]
en: Guide
szl: Program

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
szl: Niy idzie aktywować żodnygo klijynta telewizyjnygo. Wiyncyj informacyji znojdziesz we zbiorze dziynnika.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
szl: Nagranie było ôdciepniynte

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
szl: Nagranie je zaplanowane

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
szl: Nagranie sie zaczło

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
szl: Nagranie sie skōnczyło

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
szl: Minutnik bōł wyciepniynty

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
szl: Niy aktualizuj przi graniu

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
szl: Używej porzōndku kanałōw ze backendu/ōw

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
szl: Wysnoż wyniki szukanio

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
szl: Informuj ô ôdnowiyniach minutnikōw

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
szl: Używej numerōw kanałōw ze backendu

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
szl: Mynedżer PVR sztartuje

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
szl: Ladowanie kanałōw ôd klijyntōw

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
szl: Ladowanie minutnikōw ôd klijyntōw

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
szl: Ladowanie nagrań ôd klijyntōw

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
szl: Edytuj minutnik

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
szl: Edytuj prawidło harmonogramu

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
szl: Czas uśpiynio backendu

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
szl: Kōmynda budzynio

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
szl: Ôbudź przed nagrowaniym

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
szl: Dziynne budzynie

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
szl: Kożdodziynny czas budzynio (HH:MM:SS)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
szl: Filtruj kanały

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
szl: Ôdnōw informacyje we EPG

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
szl: Zaplanować ôdnowianie EPG ôd tego kanału?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
szl: Ôdnowianie EPG je zaplanowane dlo kanału

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
szl: Ôdnowianie EPG niy podarziło sie przi kanale

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
szl: Skōńczōne

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
szl: Bloknij kanał

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
szl: Ôdblokuj kanał

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
szl: Ôjcowsko kōntrola

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
szl: Czas ôdblokowanio

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
szl: Zmiyń PIN

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
szl: Ôjcowsko kōntrola. Wkludź PIN:

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
szl: PIN je niynoleżny

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
szl: Zablokowane ôd ôjcowskij kōntrole

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
szl: Zablokowane ôd ôjcowskij kōntrole:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
szl: Skryj etykety "Informacyjo niydostympno"

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
szl: Elymynta grupy

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
szl: Żodnych przidowkōw PVR niy szło znojś

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
szl: Program TV

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
szl: Ôkludzocz

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
szl: Upozorniynie ô kōnflikcie

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
szl: Feler - kōnflikt

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
szl: Spamiyntowanie kōnfliktu

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
szl: Feler przi nagrowaniu

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
szl: Klijynty PVR

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
szl: Sztalōnki podle klijynta

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
szl: Potwiyrdź przeciepowanie kanałōw bez prziciskanie "OK"

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
szl: Teroźno ikōna

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
szl: Bez ikōny

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
szl: Ôbier ikōna

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
szl: Przeziyrej za ikōnōm

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
szl: Szukanie ikōn ôd kanałōw

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
szl: Wszyjske kanały

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
szl: Skryj grupa

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
szl: Prziwrōć

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
szl: Wyciep do imyntu

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
szl: Wyciep wszyjsko do imyntu

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
szl: Uchrōń prawidło harmongramu

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
szl: Żodno przidowka PVR niyma włōnczōno

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
szl: Przedownio sie

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
szl: Zawrzij OSD ôd kanałōw przi przeciepowaniu jejich

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
szl: Dostowca

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
szl: Inksze / Niyznōme

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
szl: Film / Dramat

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
szl: Detektywistyczny / Thriller

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
szl: Przigoda / Western / Wojaczka

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
szl: Science fiction / Fantastyczne / Horror

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
szl: Kōmedyjo

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
szl: Tasiymiec / Melodramat / Folklor

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
szl: Rōmans

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
szl: Ôpowożny / Klasyczny / Religijny / Historczny film

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
szl: Film dlo majoryntnych / Dramat

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
szl: Nowiny / Teroźne zdarzynia

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
szl: Nowiny / Pogoda

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
szl: Nowinowy cajtōng

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
szl: Dokumynt

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
szl: Ôzprawianie / Wywiad / Debata

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
szl: Program TV / Ô szpilach

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
szl: Ô szpilach / Quiz / Kōnkurs

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
szl: Roztōmajte

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
szl: Szport

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
szl: Ekstra zdarzynie

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
szl: Szportowy program

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
szl: Fuzbal

[ctx: #19552]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Tennis / Squash
szl: Tynis / Squash

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
szl: Skupinowe szporty

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
szl: Letko atletyka

[ctx: #19555]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Motor sport
szl: Motorowy szport

[ctx: #19556]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Water sport
szl: Wodny szport

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
szl: Zimowe szporty

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
szl: Woltyżerka

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
szl: Szporty walki

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
szl: Programy dlo bajtli a modych

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
szl: Programy do małych bajtli

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
szl: Programy do szpasu ôd 6 do 14 lot

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
szl: Programy do szpasu ôd 10 do 16 lot

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
szl: Informacyjny / Edukacyjny / Szkolny program

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
szl: Animowane / Kaspry

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
szl: Muzyka / Balet / Tańcowanie

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
szl: Ôpowożno / Klasyczno muzyka

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
szl: Folk / Tradycyjno muzyka

[ctx: #19586]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Ballet
szl: Balet

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
szl: Kōnszt / Kultura

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
szl: Scyniczny kōnszt

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
szl: Wysoki kōnszt

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
szl: Religijo

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
szl: Popularno kultura / Tradycyjny kōnszt

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
szl: Literatura

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
szl: Film / Kino

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
szl: Eksperymyntalny film / Wideo

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
szl: Rozgłoszanie / Prasa

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
szl: Nowe mydia

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
szl: Kōnszt / Kulturalne programy

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
szl: Moda

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
szl: Społeczne / Polityczne / Ekōnōmijo

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
szl: Reporty / Dokumynty

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
szl: Ekōnōmijo / Społeczne dorady

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
szl: Zmōme ludzie

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
szl: Edukacyjo / Nauka / Fakty

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
szl: Natura / Zwiyrzynta

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
szl: Technologijo / Naturalno nauka

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
szl: Medycyna / Fizjologijo / Psychologijo

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
szl: Zagranica / Ausflugi

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
szl: Społeczne / Duchowo nauka

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
szl: Delszo edukacyjo

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
szl: Godki

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
szl: Swobodny czas / Hobby

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
szl: Turystyka / Rajzy

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
szl: Rynczno robota

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
szl: Motoryzacyjo

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
szl: Fitness a zdrowiy

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
szl: Warzynie

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
szl: Werbōng / Zakupy

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
szl: Zygrōdnictwo

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
szl: Specjalne znaki

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
szl: Ôryginalno godka

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
szl: Czorno-biołe

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
szl: Niyôpublikowane

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
szl: Kanały "na żywo"

[ctx: #19676]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Drama
szl: Dramat

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
szl: Detektywistyczny / Thriller

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
szl: Przigoda / Western / Wojaczka

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
szl: Science fiction / Fantastyczne / Horror

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
szl: Kōmedyjo

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
szl: Tasiymiec / Melodramat / Folklor

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
szl: Rōmans

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
szl: Ôpowożny / Klasyczny / Religijny / Historczny film

[ctx: #19684]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adult
szl: Film dlo majoryntnych

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
szl: Potwiyrdź zawiyranie

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
szl: Grej nagranie

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
szl: kole minuty

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
szl: Zawrzić zōwizō

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
szl: Katalog spamiyntywanyj muzyki

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
szl: Używej zewnyntrznygo ôdgrowocza DVD

[ctx: #20002]
en: External DVD player
szl: Zewnyntrzny ôdgrowocz DVD

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
szl: Katalog z trainerami

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
szl: Katalog z zopisami ekranu

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
szl: Katalog z playlistami

[ctx: #20007]
en: Recordings
szl: Spamiyntania

[ctx: #20008]
en: Screenshots
szl: Zopisy ekranu

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
szl: Używej Kodi

[ctx: #20011]
en: Music playlists
szl: Playlisty muzyki

[ctx: #20012]
en: Video playlists
szl: Playlisty wideo

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
szl: Sztartnōńć szpil?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
szl: Wedle playlisty

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
szl: Ikōna z Internetu

[ctx: #20016]
en: Current thumb
szl: Aktualno ikōna

[ctx: #20017]
en: Local thumb
szl: Lokalno ikōna

[ctx: #20018]
en: No thumb
szl: Bez ikōny

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
szl: Ôbier ôbrozek

[ctx: #20020]
note: Name of an artwork type
en: Banner
szl: Baner

[ctx: #20021]
note: Name of an artwork type
en: Poster
szl: Plakot

[ctx: #20023]
en: Conflict
szl: Kōnflikt

[ctx: #20024]
en: Scan new
szl: Nowy podszukōnek

[ctx: #20025]
en: Scan all
szl: Podszukuj wszysko

[ctx: #20026]
en: Region
szl: Regiōn

[ctx: #20037]
en: Summary
szl: Wszyjsko

[ctx: #20038]
en: Lock music window
szl: Zablokuj dostymp do muzyki

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
szl: Zablokuj dostymp do wideo

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
szl: Zablokuj dostymp do bildōw

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
szl: Zablokuj dostymp do programōw i skryptōw

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
szl: Zablokuj dostymp do eksploratora

[ctx: #20043]
en: Lock settings
szl: Zablokuj dostymp do sztalōnkōw

[ctx: #20044]
en: Start fresh
szl: Ôd nowa

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
szl: Wlyź w tryb administratōra

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
szl: Wylyź ze trybu administratōra

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
szl: Napoczōńć zaś z nowymi sztalōnkami abo skopiyrować wychodne?

[ctx: #20049]
en: Best available
szl: Nojlepszy z dostympnych

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
szl: Automatyczne ciupanie 16x9 i 4x3

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
szl: Pokozuj kuplowane zbiory jako jeden

[ctx: #20052]
en: Caution
szl: Pozōr

[ctx: #20053]
en: Left master mode
szl: Tryb administratōra je zawarty

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
szl: Aktywny tryb administratōra

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
szl: Ikōna z Allmusic.com

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
szl: Skasuj ôbrozek

[ctx: #20058]
en: Add profile...
szl: Dodej profil...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
szl: Info do wszystkich albumōw

[ctx: #20060]
en: Media info
szl: ô mydiach

[ctx: #20061]
en: Separate
szl: Dziel

[ctx: #20062]
en: Shares with default
szl: Spōłdzieli z wychodnymi

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
szl: Spōłdzieli z wychodnymi (ino czytanie)

[ctx: #20064]
en: Copy default
szl: Skopiyruj wychodne

[ctx: #20065]
en: Profile picture
szl: Awatar profilu

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
szl: Sztalōnki blokad dostympu

[ctx: #20067]
en: Edit profile
szl: Edytuj profil

[ctx: #20068]
en: Profile lock
szl: Profil zablokowany

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
szl: Niy szło zrychtować katalogu

[ctx: #20070]
en: Profile directory
szl: Katalog z profilami

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
szl: Napoczōńć zaś z nowymi zdrzōdłami mydiōw abo skopiyrować wychodne?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
szl: Wejzdrzij, eli w ôbranym folderze idzie spamiyntować i eli miano nowygo folderu je noleżne

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
szl: Nōmer MPAA

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
szl: Wpiszcie gōwne hasło

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
szl: Pytej ô gōwne hasło przi starcie

[ctx: #20077]
en: Skin settings
szl: Sztalōnki skōry

[ctx: #20078]
en: - no link set -
szl: - niyprzipisany -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
szl: Zapuść animacyje

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
szl: Zastow wiadōmości RSS w czasie granio muzyki

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
szl: Zapuść knefle przimōw

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
szl: Pokoż programy we przodnim myni

[ctx: #20083]
en: Show music information
szl: Pokoż informacyje ô muzyce

[ctx: #20084]
en: Show weather information
szl: Pokoż informacyje ô pogodzie

[ctx: #20085]
en: Show system information
szl: Pokoż informacyje ô systymie

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
szl: Pokoż wolny plac na C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
szl: Pokoż wolny plac na E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
szl: Informacyjo ô pogodzie

[ctx: #20089]
en: Drive space free
szl: Wolny plac na dyskach

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
szl: Wpisz miano istniyjōncego podzielynio

[ctx: #20091]
en: Lock code
szl: Hasło

[ctx: #20092]
en: Load profile
szl: Zaladuj profil

[ctx: #20093]
en: Profile name
szl: Miano profilu

[ctx: #20094]
en: Media sources
szl: Źrōdła mediōw

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
szl: Wpisz hasło

[ctx: #20096]
en: Login screen
szl: Ekran logowanio

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
szl: Sebiyranie informacyji ô albumie

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
szl: Sebiyranie informacyji ô albumie

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
szl: CD abo śpiywka niy moge być skopiyrowano przi graniu

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
szl: Hasło gōwne i sztalōnkōw

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
szl: Wpisanie gōwnego hasła ôdewiyro tryb administratōra

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
szl: Zapisać przemiyniynia w profilu?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
szl: Znodniynto było wczaśniyjsze sztalōnki. Chcesz ich używać?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
szl: Znodniynto było wczaśniyjsze zdrzōdła mydiōw. Chcesz ich używać?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
szl: Ôddzielne (zablokowane)

[ctx: #20108]
en: Root
szl: Przodni

[ctx: #20109]
en: Zoom
szl: Powielgszynie

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
szl: Sztalōnki UPnP

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
szl: Autostart klijynta UPnP

[ctx: #20113]
en: Never logged on
szl: Nigdy niy logowane

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
szl: Logowanie / Ôbier profil

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
szl: Blokada dostympu na ekran logowanio

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
szl: Niyprawe hasło.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
szl: To fołdruje nasztalowanio hasła administratōra. Chcesz ja nasztalować teroz?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
szl: Laduja informacyje ô programie

[ctx: #20121]
en: Party on!
szl: Fajer!

[ctx: #20122]
en: True
szl: Prowda

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
szl: Robia drinki

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
szl: Filuja szolki

[ctx: #20125]
en: Logged on as
szl: Zalogowane jako

[ctx: #20126]
en: Log off
szl: Wyloguj

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
szl: Weave (na ôdwyrtka)

[ctx: #20132]
en: Restart video
szl: Zapuść wideo ôd zaczōntku

[ctx: #20133]
en: Edit network location
szl: Edytuj necowy plac

[ctx: #20134]
en: Remove network location
szl: Skasuj necowy plac

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
szl: Podszukować tyn katalog?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
szl: Karta pamiyńci

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
szl: Karta pamiyńci podkuplowano

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
szl: Niy idzie podkuplować karty pamiyńci

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
szl: Zablokuj wygaszocz

[ctx: #20141]
en: Set
szl: Nasztaluj

[ctx: #20142]
en: Username
szl: Używocz

[ctx: #20143]
en: Enter password for
szl: Wpisz hasło dlo

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
szl: Zygor zawarcio

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
szl: Interwał zawarcio (w minutach)

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
szl: Zawarcie za 30 minut

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
szl: Zawarcie za 60 minut

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
szl: Zawarcie za 120 minut

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
szl: Zygor zawarcio

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
szl: Pociep zygor zawarcio

[ctx: #20153]
en: Browse...
szl: Przeglōndej...

[ctx: #20154]
en: Summary information
szl: Informacyje podstawowe

[ctx: #20155]
en: Storage information
szl: Informacyje ô partycyjach

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
szl: Informacyje ô dysku

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
szl: Informacyje ô czytoczu DVD-ROM

[ctx: #20158]
en: Network information
szl: Informacyje ô necu

[ctx: #20159]
en: Video information
szl: Informacyje ô graficznyj karcie

[ctx: #20160]
en: Hardware information
szl: Informacyje ô maszinie

[ctx: #20161]
en: Total
szl: Społym

[ctx: #20162]
en: Used
szl: zajynte

[ctx: #20163]
en: of
szl: z

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
szl: Blokowanie niydostympne

[ctx: #20165]
en: Not locked
szl: Niy zablokowany

[ctx: #20166]
en: Locked
szl: Zablokowany

[ctx: #20167]
en: Frozen
szl: Zamrożōny

[ctx: #20168]
en: Requires reset
szl: Potrzebny reset

[ctx: #20169]
en: Week
szl: Tydziyń

[ctx: #20170]
en: Line
szl: Linijo

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
szl: Place necowe Windows (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
szl: Serwer XBMSP

[ctx: #20173]
en: FTP server
szl: Serwer FTP

[ctx: #20175]
en: UPnP server
szl: Serwer UPnP

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
szl: Pokoż informacyje ô wideo

[ctx: #20177]
en: Done
szl: Fertich

[ctx: #20180]
en: Symbols
szl: Symbole

[ctx: #20182]
en: Space
szl: Spacyjo

[ctx: #20183]
en: Reload skin
szl: Przeladuj skōra

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
szl: Używej widoku plakotu dlo seryji TV

[ctx: #20186]
en: Please wait
szl: Czekej

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
szl: Informuj ô ôdnowianiu bibliotyki

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
szl: Automatyczne przeciskanie dziejōw

[ctx: #20190]
en: Custom
szl: Włosne

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
szl: Używej logowanio (debug)

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
szl: Ściōng ekstra informacyje społym z aktualizacyjami

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
szl: Wychodne zdrzōdło informacyji ô albumach

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
szl: Wychodne zdrzōdło informacyji o artystach

[ctx: #20195]
en: Change information provider
szl: Zmiyń dostowcy datōw

[ctx: #20196]
en: Export music library
szl: Eksportuj bibliotyka muzyki

[ctx: #20197]
en: Import music library
szl: Importuj bibliotyka muzyki

[ctx: #20198]
en: No artist found!
szl: Niy szło znojś artysty!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
szl: Sebiyranie informacyji ô artyście niy podarziło sie

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
szl: Preferuj informacyjo online

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
szl: Z tym zapuszczōnym, kożdo sebrano informacyjo ô albumach i artystach zastōmpi wszyjsko, co mosz nasztalowane we tagach śpiywek, jak gatōnki, lata, artyści atp. Przidajne, jak mosz idyntyfikatory MusicBrainz we tagach.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
szl: Szukej zewnyntrznych podnapisōw

[ctx: #20240]
en: Android music
szl: Muzyka z Androida

[ctx: #20241]
en: Android videos
szl: Wideo z Androida

[ctx: #20242]
en: Android pictures
szl: Bildy z Androida

[ctx: #20243]
en: Android photos
szl: Ôbrazy z Androida

[ctx: #20244]
en: Android apps
szl: Aplikacyje z Androida

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
szl: Fajer! (wideo)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
szl: Robia drinki (wideo)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
szl: Filuja szolki (wideo)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
szl: Serwer WebDAV (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
szl: Serwer WebDAV (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
szl: Piyrsze logowanie, nasztaluj swōj profil

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
szl: Necowy systym zbiorōw (NFS)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
szl: Przeziyroczka Zeroconf

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
szl: Katalog serwera web (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
szl: Katalog serwera web (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
szl: Niy podarziło sie spamiyntowanie do katalogu:

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
szl: Druge DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
szl: Serwery DHCP:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
szl: Złōnacz nowy katalog

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
szl: Niyznany abo zintegrōwany (zabezpiyczōny)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
szl: Wideo - Bibliotyka

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
szl: Sortuj: ID

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
szl: Sztalōnki podszukowanio zawartości

[ctx: #20323]
en: Movie plot
szl: Fabuła ôd filmu

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
szl: Grej tajla...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
szl: Resetowanie kalibracyje

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
szl: Pokoż katalog docylowy

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
szl: Filmy sōm w ôddzielnych katalogach, co pasujōm do tytułu ôd filmu

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
szl: Miano katalogu używane do szukanio

[ctx: #20331]
en: File
szl: Zbiōr

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
szl: Użyć miana zbioru abo katalogu do szukanio?

[ctx: #20333]
en: Set content
szl: Ôsztrychnij zawartość

[ctx: #20334]
en: Folder
szl: Katalog

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
szl: Czytać tyż podkatalogi?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
szl: Ôdblokuj zdrzōdła

[ctx: #20337]
en: Actor
szl: Aktōr

[ctx: #20338]
en: Movie
szl: Film

[ctx: #20339]
en: Director
szl: Reżyser

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
szl: Chcesz uchrōnić wszyjske pozycyje pożyniōne z tōm cestōm ze swojij bibliotyki?

[ctx: #20342]
en: Movies
szl: Filmy

[ctx: #20343]
en: TV shows
szl: Seriale

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
szl: Zawartość katalogu

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
szl: Używej automatycznygo zeszukowanio

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
szl: z podkatalogami

[ctx: #20347]
en: as
szl: za

[ctx: #20348]
en: Directors
szl: Reżyserzi

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
szl: We tyj ceście niy ma żodnych filmōw!

[ctx: #20351]
en: TV show information
szl: Informacyje ô serialu

[ctx: #20352]
en: Episode information
szl: Informacyje ô ôdcinku

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
szl: Laduja informacyje ô serialu

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
szl: Ściōnganie informacyje ô ôdcinku

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
szl: Ladowanie informacyji ô ôdcinkach w katalogu

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
szl: Ôbier serial:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
szl: Wpisz tytuł serialu

[ctx: #20359]
en: Episode
szl: Ôdcinek

[ctx: #20360]
en: Episodes
szl: Ôdcinki

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
szl: Wgrowanie informacyji ô ôdcinkach

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
szl: Skasuj ôdcinek z bibliotyki

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
szl: Skasuj serial z bibliotyki

[ctx: #20364]
en: TV show
szl: Serial TV

[ctx: #20365]
en: Episode plot
szl: Fabuła ôdcinka

[ctx: #20366]
en: * All seasons
szl: * Wszystke sezōny

[ctx: #20367]
en: Hide watched
szl: Skryj ôbezdrzane

[ctx: #20368]
en: Prod code
szl: Kod Prod.

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
szl: * Skryte. Wiedzieć co sie bydzie dzioć psuje frajda ôglōndanio *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
szl: Nasztaluj ikōna sezōnu

[ctx: #20372]
en: Season image
szl: Ôbrozek dlo sezōnu

[ctx: #20373]
en: Season
szl: Sezōn

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
szl: Symuja informacyje ô filmie

[ctx: #20375]
en: Unassign content
szl: Niyôsztrychniynto zawartość

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
szl: Tytuł ôryginalny

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
szl: Symnij na nowo informacyjo ô serialu

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
szl: Ôdświyżyć informacyjo ôd wszyjskich ôdcinkōw?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
szl: We ôbranym katalogu je ino jedyn serial

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
szl: Wysztrychnij te katalogi z podszukowanio

[ctx: #20381]
en: Specials
szl: Specjalne

[ctx: #20382]
en: Recently added
szl: Niydowno przidane

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
szl: Ôbrany katalog zawiyro jedyn zbiōr wideo

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
szl: Link do serialu

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
szl: Wyciep link do serialu

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
szl: Niydowno dodane filmy

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
szl: Niydowno dodane ôdcinki

[ctx: #20388]
en: Studios
szl: Studio

[ctx: #20389]
en: Music videos
szl: Wideoklipy

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
szl: Niydowno dodane klipy

[ctx: #20391]
en: Music video
szl: Wideoklip

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
szl: Wyciep klip z bibliotyki

[ctx: #20393]
en: Music video information
szl: Informacyjo o klipie

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
szl: Laduja informacyje ô klipie

[ctx: #20395]
en: Mixed
szl: Miyszany

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
szl: Idź do albumōw tego artysty

[ctx: #20397]
en: Go to album
szl: Idź do albumu

[ctx: #20398]
en: Play song
szl: Grej śpiywka

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
szl: Idź do klipōw z tego albumu

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
szl: Idź do klipōw tego artysty

[ctx: #20401]
en: Play music video
szl: Grej klip

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
szl: Ściōng miniatury aktorōw

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
szl: Nasztaluj ôbrozek ôd aktora

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
szl: Kasuj zokłodka

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
szl: Ôdcinek - skasuj zokłodka

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
szl: Ôdcinek - nasztaluj zokłodka

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
szl: Sztalōnki dostowcy datōw

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
szl: Symuja informacyje ô klipie

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
szl: Symuja informacyje ô serialu

[ctx: #20411]
en: Flatten
szl: Ino tytuły

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
szl: Niy dziel na sezōny

[ctx: #20413]
en: Get fanart
szl: Ściōng Fanart

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
szl: Fanart w trybie bibliotyki wideo i muzyki

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
szl: Wyszukowanie nowych elymyntōw

[ctx: #20416]
en: First aired
szl: Prymiera

[ctx: #20417]
en: Writer
szl: Scenariusz

[ctx: #20418]
en: Writers
szl: Napisali

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
szl: Zmiyń miana ôd zbiorōw na tytuły ze bibliotyki

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
szl: nigdy

[ctx: #20421]
en: If only one season
szl: dlo serialōw jednosezonowych

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
szl: dycki

[ctx: #20423]
en: Has trailer
szl: mo trailer

[ctx: #20424]
en: False
szl: Fałsz

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
szl: Prezyntacyjo z fanartami

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
szl: Eksportować do pojedynczygo zbioru abo do ôsobnych zbiorōw dlo kożdyj pozycyje?

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
szl: Jedyn zbiōr

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
szl: Dziel

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
szl: Eksportować ôbrozki i fanart?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
szl: Podmiynić aktualne zbiory?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
szl: Niy sprawdzej tego katalogu aktualizacyji bibliotyki

[ctx: #20434]
en: Sets
szl: Seryje

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
szl: Złōncz dzielōne elymynta wideo

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
szl: Eksportuj ikōny aktorōw

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
szl: Ôbier fanart

[ctx: #20438]
en: Local fanart
szl: Lokalny fanart

[ctx: #20439]
en: No fanart
szl: Chybio fanartu

[ctx: #20440]
en: Current fanart
szl: Aktualny fanart

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
szl: Fanart z Internetu

[ctx: #20442]
en: Change content
szl: Przemiyń zorta zawartości

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
szl: Chcesz ôdświyżyć informacyje dlo wszyjskich pozycyji pożyniōnych z tōm cestōm?

[ctx: #20444]
en: Add to library
szl: Przidej do bibliotyki

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
szl: Znodniynto było lokalnie pochrōniane informacyje. Zignorować je i ôdświyżyć z Internetu?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
szl: Chcesz przidać mydia z tego zdrzōdła do swojij bibliotyki?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
szl: Niy szło ściōngnōńć informacyji

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
szl: Błōnd kuplowanio z serwerem

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
szl: Niypodarzōne podepniyńcie do zdolnygo serwera. Chcesz kōntynuować zeszukowanie?

[ctx: #20451]
en: Countries
szl: Kreje

[ctx: #20452]
en: episode
szl: ôdcinek

[ctx: #20453]
en: episodes
szl: ôdcinki

[ctx: #20454]
en: Listener
szl: Suchocz

[ctx: #20455]
en: Listeners
szl: Suchoczy

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
szl: Spłaszczyć hierarchijo

[ctx: #20457]
en: Movie set
szl: Filmowo seryjo

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
szl: Pokozuj seryje filmowe

[ctx: #20459]
en: Tags
szl: Tagi

[ctx: #20462]
en: New tag...
szl: Nowy tag...

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
szl: Reskyruj seryjōm filmōw

[ctx: #20466]
en: Select movie set
szl: Ôbier seryjo filmōw

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
szl: Przidej film do nowyj seryje

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
szl: Zarachowuj seryje, w kerych je ino jedyn film

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
szl: Pokozuj seriale bez ôdcinkōw

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
szl: Pokazuj skryte zbiory i katalogi

[ctx: #21331]
en: New media detected
szl: Wykryte były nowe mydia

[ctx: #21332]
en: Browse videos
szl: Przeziyrej wideo

[ctx: #21333]
en: Browse music
szl: Przeziyrej muzyka

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
szl: Przeglōndej ôbrazy

[ctx: #21335]
en: Browse files
szl: Przeziyrej zbiory

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
szl: nigdy

[ctx: #21338]
en: Select version
szl: Ôbier wersyjo

[ctx: #21340]
en: Auto-update
szl: Autōmatyczno aktualizacyjo

[ctx: #21341]
en: No updates available
szl: Niy ma dostympnych aktualizacyji

[ctx: #21359]
en: Add media share...
szl: Dodej spōłdzielynie...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
szl: Dziel sie bibliotykami

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
szl: Szukej zdalnych ôdgrowoczy UPnP

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
szl: Zokłodka stworzōno

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
szl: Zokłodka we ôdcinku stworzōno

[ctx: #21364]
en: Edit media share
szl: Edytuj spōłdzielynie

[ctx: #21365]
en: Remove media share
szl: Wyciep spōłdzielynie

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
szl: Włosny katalog z podnapisami

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
szl: Filmy i alternatywny katalog dlo podnapisōw

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
szl: Podpiyrej mysz i tykowy ekran

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
szl: Źwiynki nawigacyjne przi graniu mydiōw

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
szl: Ôbrozek

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
szl: Wymuszej regiōn dlo DVD

[ctx: #21373]
en: Display
szl: Ekran

[ctx: #21374]
en: Video aspect
szl: Proporcyje ôbrazu

[ctx: #21375]
en: Normal
szl: Ôbyczajny

[ctx: #21377]
en: Widescreen
szl: Panoramiczny

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
szl: Uaktywnij 480p

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
szl: Uaktywnij 720p

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
szl: Uaktywnij 1080i

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
szl: Wpisz miano nowyj playlisty

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
szl: Pokoż knefel "Dodej zdrzōdło"

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
szl: Pokozuj pasek przewijanio

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
szl: Filtrowanie ôglōndanych elymyntōw jako kneflik w trybie bibliotyki

[ctx: #21385]
en: Open
szl: Ôtwōrz

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
szl: Poziōm ôbsugi głośności

[ctx: #21387]
en: Fast
szl: Szybki

[ctx: #21388]
en: Quiet
szl: Cichy

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
szl: Nasztaluj włosny bild jako tło

[ctx: #21390]
en: Power management level
szl: Ôbsuga poziōmu użycio energije

[ctx: #21391]
en: High power
szl: sroge zużyciy

[ctx: #21392]
en: Low power
szl: małe zużyciy

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
szl: Niy idzie trzimać w podryncznyj pamiyńci zbiorōw srogszych aniżeli 4 GB

[ctx: #21396]
en: Chapter
szl: Rozdzioł

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
szl: Pixel shader v2 HQ

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
szl: Używej animacyji przejściowych

[ctx: #21400]
en: contains
szl: zawiyro

[ctx: #21401]
en: does not contain
szl: niy zawiyro

[ctx: #21402]
en: is
szl: je

[ctx: #21403]
en: is not
szl: niy ma

[ctx: #21404]
en: starts with
szl: zaczyno ôd

[ctx: #21405]
en: ends with
szl: kōniec ô

[ctx: #21406]
en: greater than
szl: wiyncyj aniżeli

[ctx: #21407]
en: less than
szl: mynij aniżeli

[ctx: #21408]
en: after
szl: po

[ctx: #21409]
en: before
szl: przed

[ctx: #21410]
en: in the last
szl: w ôstatnich

[ctx: #21411]
en: not in the last
szl: niy w ôstatnich

[ctx: #21412]
en: Information providers
szl: Dostowcy informacyji

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
szl: Wychodny dostowca informacyji ô filmach

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
szl: Wychodny dostowca informacyji ô programach TV

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
szl: Wychodny dostowca informacyji ô muzycznych klipach

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
szl: Ôbier piyrszy niyôbezdrzany sezōn / ôdcinek ôd programu TV

[ctx: #21417]
en: Settings
szl: Sztalōnki

[ctx: #21418]
en: Multilingual
szl: wielogodkowy

[ctx: #21419]
en: No information providers present
szl: Niy ma żodnych dostowcōw informacyji

[ctx: #21420]
en: Value to match
szl: Wartości do spōłniynio

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
szl: Kryteria playlisty (smart)

[ctx: #21422]
en: Match items where
szl: Dopasuj elymynta, kaj

[ctx: #21423]
en: New rule...
szl: Nowe kryterium...

[ctx: #21424]
en: Items must match
szl: Elymynta muszōm społniać

[ctx: #21425]
en: all of the rules
szl: wszyjske kryteria

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
szl: chocioż jedno kryterium

[ctx: #21427]
en: Limit to
szl: ôgranicz do

[ctx: #21428]
en: No limit
szl: bez ôgraniczyń

[ctx: #21429]
en: Order by
szl: Chyndoż

[ctx: #21430]
en: ascending
szl: rosnōnco

[ctx: #21431]
en: descending
szl: malyjōnco

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
szl: Edytuj playlista (smart)

[ctx: #21434]
en: Find items where
szl: Znojdź elymynta, kaj

[ctx: #21435]
en: Edit
szl: - Edytuj

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
szl: Nowo playlista (smart)

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
szl: Edytuj kryteria dlo Trybu Imprezy

[ctx: #21440]
en: Home folder
szl: Katalog dōmowy

[ctx: #21441]
en: Watched count
szl: Wiela razy ôbejrzane

[ctx: #21442]
en: Episode title
szl: Tytuł ôdcinka

[ctx: #21443]
en: Video resolution
szl: Ôzdzielczość wideo

[ctx: #21444]
en: Audio channels
szl: Kanały audio

[ctx: #21445]
en: Video codec
szl: Kodek wideo

[ctx: #21446]
en: Audio codec
szl: Kodek audio

[ctx: #21447]
en: Audio language
szl: Mowa dialogōw

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
szl: Mowa podnapisōw

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
szl: Knefle pilota emulujōm naciśniyńcia klawiszy

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
szl: - Edytuj

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
szl: Potrzebne skuplowanie ze Internetym.

[ctx: #21452]
en: Get more...
szl: Ściōng wiyncyj...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
szl: Gōwny systym zbiorōw

[ctx: #21454]
en: Source too slow
szl: Źrōdło ôdpado za poleku

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
szl: Poziōm bufōra za niski dlo ciōngłygo ôdegrowanio

[ctx: #21456]
en: External storage
szl: Zewnyntrzny skłod

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
szl: Wielość ôdegrań

[ctx: #21458]
en: Group by
szl: Zortuj podle

[ctx: #21459]
en: mixed
szl: miynszane

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
szl: Manualnie

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
szl: Na spodku wideo

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
szl: Na wiyrchu wideo

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
szl: Po wchodzie do bildu sezōnōw abo ôdcinkōw programu TV autōmatycznie ôbier piyrszy niyôbezdrzany sezōn abo ôdcinek.[CR][Przi piyrszym wchodzie]Piyrszy niyôbezdrzany ôdcinek bydzie ô”rany, kej bild je ôbrany piyrszy roz.[CR][Dycki]Piyrszy niyôbejzdrzany ôdcinek bydzie ôbrany przi kożdym wchodzie.

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
szl: Przi piyrszym wchodzie

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
szl: Pokoż tyż "Wszyjske sezōny" i "Szpecjalne"

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
szl: Przidować abo niy przidować ôdcinki ze "Wszyjskich sezōnōw" i "Ekstra" do ôbiyranio niyôbejzdrzanych.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
szl: Ani to, ani to

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
szl: I to i to

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
szl: Ino "Wszyjske sezōny"

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
szl: Ino "Szpecjalne"

[ctx: #21478]
en: Open
szl: Ôtwōrz

[ctx: #21479]
en: Run
szl: Sztartnij

[ctx: #21480]
en: Use
szl: Użyj

[ctx: #21481]
en: Audio track count
szl: Wielość ściyżek klangu

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
szl: Wielość ściyżek podnapisōw

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
szl: Przeziyrej

[ctx: #21602]
en: (External)
szl: (Zewnyntrzny)

[ctx: #21800]
en: File name
szl: Miano zbioru

[ctx: #21801]
en: File path
szl: Lokalizacyjo

[ctx: #21802]
en: File size
szl: Srogość

[ctx: #21803]
en: File date / time
szl: Data/czas zbioru

[ctx: #21804]
en: Slide index
szl: Indeks slajdu

[ctx: #21805]
en: Resolution
szl: Ôzdzielczość

[ctx: #21806]
en: Comment
szl: Kōmyntorz

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
szl: Farebne/czorno-biołe

[ctx: #21820]
en: Date / Time
szl: Data / czas

[ctx: #21821]
en: Description
szl: Opis

[ctx: #21822]
en: Camera make
szl: Marka aparatu

[ctx: #21823]
en: Camera model
szl: Model aparatu

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
szl: Kōmyntorz Exif

[ctx: #21826]
en: Aperture
szl: Przesłōna

[ctx: #21827]
en: Focal length
szl: Ôgniskowo

[ctx: #21828]
en: Focus distance
szl: Nasztalowano ôstrość

[ctx: #21829]
en: Exposure
szl: Ekspozycyjo

[ctx: #21830]
en: Exposure time
szl: Czas ekspozycyje

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
szl: Korekta ekspozycyje

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
szl: Tryb ekspozycyje

[ctx: #21833]
en: Flash used
szl: Blyskowo lampa

[ctx: #21834]
en: White-balance
szl: Balans bieli

[ctx: #21835]
en: Light source
szl: Źrōdło światła

[ctx: #21836]
en: Metering mode
szl: Tryb mierzynio

[ctx: #21837]
en: ISO
szl: Czułość ISO

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
szl: Cyfrowy zoom

[ctx: #21839]
en: CCD width
szl: Szyrzka CCD

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
szl: Geograficzno szyrzka (GPS)

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
szl: Geograficzno dugość (GPS)

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
szl: Wyżka bezwzglyndno (GPS)

[ctx: #21843]
en: Orientation
szl: Ôriyntacyjo

[ctx: #21844]
en: XP comment
szl: Kōmyntorz

[ctx: #21857]
en: Sub-location
szl: Podlokacyjo

[ctx: #21858]
en: Image type
szl: Zorta ôbrozka

[ctx: #21859]
en: Time created
szl: Data zrychtowanio

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
szl: Ekstra kategoryje

[ctx: #21861]
en: Keywords
szl: Słowa kluczowe

[ctx: #21862]
en: Caption
szl: Podpis

[ctx: #21863]
en: Author
szl: Autōr

[ctx: #21864]
en: Headline
szl: Nogōwek

[ctx: #21865]
en: Special instructions
szl: Specjalne instrukcyje

[ctx: #21866]
en: Category
szl: Kategoryjo

[ctx: #21867]
en: Byline
szl: Łōncze autōra

[ctx: #21868]
en: Byline title
szl: Miano łōncza

[ctx: #21869]
en: Credit
szl: Lista zasug

[ctx: #21870]
en: Source
szl: Źrōdło

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
szl: Prawa autōrske

[ctx: #21872]
en: Object name
szl: Miano ôbiektu

[ctx: #21873]
en: City
szl: Miasto

[ctx: #21874]
en: State
szl: Prowincyjo/stan

[ctx: #21875]
en: Country
szl: Krej

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
szl: Oryginalny ôdkoz Transifeksa

[ctx: #21877]
en: Date created
szl: Datōm zrobiynio

[ctx: #21878]
en: Urgency
szl: Ważność

[ctx: #21879]
en: Country code
szl: Kod kreja

[ctx: #21880]
en: Reference service
szl: Ôdwołanie do usugi

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
szl: Zwōl na zdalne sterowanie bez UPnP

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
szl: Prōbuj przeskoczyć reklamy przed myni DVD

[ctx: #21883]
en: Saved music
szl: Spaiyntano muzyka

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
szl: Informacyjo do wszystkich artystōw

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
szl: Symuja informacyje ô albumie

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
szl: Symuja informacyje ô artyście

[ctx: #21887]
en: Biography
szl: Biografijo

[ctx: #21888]
en: Discography
szl: Dyskografijo

[ctx: #21889]
en: Searching artist
szl: Szukōm artysty

[ctx: #21890]
en: Select artist
szl: Ôbier artysty

[ctx: #21891]
en: Artist information
szl: Informacyjo ô artyście

[ctx: #21892]
en: Instruments
szl: Instrumynty

[ctx: #21893]
en: Born
szl: Datōm narodzynio

[ctx: #21894]
en: Formed
szl: Datōm powstanio

[ctx: #21895]
en: Themes
szl: Motywy

[ctx: #21896]
en: Disbanded
szl: Rozwiōnzano

[ctx: #21897]
en: Died
szl: Datōm śmiyrci

[ctx: #21898]
en: Years active
szl: Lata procy

[ctx: #21899]
en: Label
szl: Idyntyfikatōr

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
szl: Data narodzynio / powstanio

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
szl: Aktualizuj bibliotyka na starcie

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
szl: Ukryj postymp aktualizacyje bibliotyki

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
szl: Sufiks DNS

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
szl: Pociśniyńcie podnapisōw

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
szl: Dostawca OpenGL:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
szl: Rynderer OpenGL:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
szl: Wersyjo OpenGL:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
szl: Tymperatura GPU:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
szl: Tymperatura CPU:

[ctx: #22012]
en: Total memory
szl: Cołko pamiyńć

[ctx: #22013]
en: Profile data
szl: Dane profilu

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
szl: Przićmij przi pauzie we ôdgrowaniu

[ctx: #22015]
en: All recordings
szl: Wszyjske spamiyntania

[ctx: #22016]
en: By title
szl: po tytułach

[ctx: #22017]
en: By group
szl: po grupach

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
szl: Spamiyntania po tytułach

[ctx: #22020]
en: Guide
szl: Program

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
szl: Ucinej czorne pasy

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
szl: Pokozuj zbiory wideo w listach

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
szl: Wersyjo Direct3D:

[ctx: #22030]
en: Font
szl: Czciōnka

[ctx: #22031]
en: Size
szl: Srogość

[ctx: #22032]
en: Colours
szl: Farby

[ctx: #22033]
en: Charset
szl: Skupina znokōw

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
szl: Wznōw

[ctx: #22079]
en: Default select action
szl: Domyślno akcyjo ôbiyru

[ctx: #22080]
en: Choose
szl: Ôbier

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
szl: Pokoż informacyje

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
szl: Wiyncyj...

[ctx: #22083]
en: Play all
szl: Grej wszystko

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
szl: Teletekst niydostympny

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
szl: Pokoż Teletekst

[ctx: #23053]
en: Stopping
szl: Zatrzimuja

[ctx: #23054]
en: Running
szl: Fōnguje

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
szl: Pokozać teletekst we formacie 4:3

[ctx: #23100]
en: External player active
szl: Funguje zewnyntrzny ôdgrowocz

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
szl: Prziciś OK, coby zastawić ôdgrowocz

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
szl: Prziciś OK po kōńcu ôdgrowanio

[ctx: #24000]
en: Add-on
szl: Przidowek

[ctx: #24001]
en: Add-ons
szl: Przidowki

[ctx: #24002]
en: Add-on options
szl: Ôpcyje przidowka

[ctx: #24003]
en: Add-on information
szl: Ô przidowce

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
szl: Ôstatnio zaktualizowane

[ctx: #24005]
en: Media sources
szl: Źrōdła mediōw

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
szl: Źwiynki przi nawigacyji

[ctx: #24007]
en: Movie information
szl: Ô filmie

[ctx: #24008]
en: Screensaver
szl: Wygoszocz ekranu

[ctx: #24009]
en: Script
szl: Skrypt

[ctx: #24010]
en: Visualisation
szl: Wizualizacyjo

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
szl: Repozytorium przidowkōw

[ctx: #24012]
en: Subtitles
szl: Podnapisy

[ctx: #24013]
en: Lyrics
szl: Tekst śpiywki

[ctx: #24014]
en: TV information
szl: Ô TV

[ctx: #24015]
en: Music video information
szl: Ô wideoklipie

[ctx: #24016]
en: Album information
szl: Ô albumie

[ctx: #24017]
en: Artist information
szl: Ô artyście

[ctx: #24018]
en: Services
szl: Usugi

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
szl: Klijynty PVR

[ctx: #24020]
en: Configure
szl: Nasztaluj

[ctx: #24021]
en: Disable
szl: Zastow

[ctx: #24022]
en: Enable
szl: Zapuść

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
szl: Zastawiōny

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
szl: Przidowek je zastawiōny

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
szl: Kōntekstowe myni

[ctx: #24026]
en: Languages
szl: Godki

[ctx: #24027]
en: Weather
szl: Pogoda

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
szl: Serwis informacyje ô pogodzie

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
szl: Tego przidowka niy idzie kōnfigurować

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
szl: Błōnd ladowanio sztalōnkōw

[ctx: #24032]
en: All add-ons
szl: Wszyjske przidowki

[ctx: #24033]
en: Install from repository
szl: Instaluj ze repozytorium

[ctx: #24034]
en: Check for updates
szl: Sprowdź aktualizacyje

[ctx: #24035]
en: Image collections
szl: Kolekcyje ôbrazōw

[ctx: #24036]
en: Changelog
szl: Lista przemiyniyń

[ctx: #24037]
en: Uninstall
szl: Skasuj

[ctx: #24038]
en: Install
szl: Instaluj

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
szl: Zastawiōne przidowki

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
szl: (Wysnoż aktualne sztalōnki)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
szl: Instaluj ze zbioru zip

[ctx: #24043]
en: Available updates
szl: Dostympne aktualizacyje

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
szl: Niy podarziła sie instalacyjo przidowka z archiwōm ZIP

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
szl: Tyn przidowek niy może być wyciepniynty

[ctx: #24048]
en: VideoPlayer InputStream
szl: Szprica wideo

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
szl: Dostympne przidowki

[ctx: #24051]
en: Version:
szl: Wersyjo:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
szl: Uwogi

[ctx: #24053]
en: License:
szl: Licencyjo:

[ctx: #24054]
en: What's new
szl: Nowości

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
szl: Sprowdź aktualizacyje

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
szl: Sprowdzanie zależności...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
szl: Chcesz zapuścić tyn przidowek?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
szl: Chcesz zastawić tyn przidowek?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
szl: Je dostympno aktualizacyjo przidowka

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
szl: Zapuszczōne przidowki

[ctx: #24063]
en: Auto update
szl: Automatyczno aktualizacyjo

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
szl: Przidowek fōnguje

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
szl: Przidowek je zaktualizowany

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
szl: Anulować sebiyranie przidowka?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
szl: Terozki sebiyrane przidowki

[ctx: #24068]
en: Update available
szl: Aktualizacyjo je dostympno

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
szl: Niy szło zaladować przidowka.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
szl: Niyznany błōnd.

[ctx: #24072]
en: Settings required
szl: Potrzebne sztalōnki

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
szl: Niy szło sie skuplować

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
szl: Potrzebny restart

[ctx: #24075]
en: Disable
szl: Wyłōcz

[ctx: #24076]
en: Add-on required
szl: Przidowek przidajny

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
szl: Weryfikowanie sebranygo przidowka...

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
szl: Sebiyranie przidowka...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
szl: Instalowanie zależności ôd przidowkōw...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
szl: Sprôbować skuplować jeszcze roz?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
szl: Przidowki pōmocy

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
szl: Bibliotyki przidowkōw

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
szl: Bibliotyki informacyji

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
szl: Niy podarziło sie zainstalować zależności

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
szl: Instalowanie przidowka...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
szl: Wszyjske repozytoria

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
szl: Resztart przidowka

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
szl: Bloknij mynedżer przidowkōw

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
szl: Tego przidowka niy idzie zastawić

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
szl: Sprowdzanie aktualizacyji przidowkōw...

[ctx: #24095]
en: Local package cache
szl: Lokalny bufōr paketōw

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
szl: Chcesz go zastawić?

[ctx: #24098]
en: Broken
szl: Uszkodzony

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
szl: Chcesz przełōnczyć sie na ta skōra?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
szl: Coby używać tyj funkcyje, musisz zainstalować przidowek:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
szl: Chcesz ściōngnōńć tyn przidowek?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
szl: Niy idzie zaladować skōry

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
szl: Skōrze chybio pora zbiorōw

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
szl: Przidowek je niykōmpatybilny skuli niyspołniōnych zalyżności.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
szl: Pauzuj przi szukaniu podnapisōw

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
szl: Uzdej, kaj ściōngniōne podnapisy majōm być spamiyntane; ta samo cesta abo inkszo.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
szl: Szukanie podnapisōw...

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
szl: Żodnych podnapisōw znoleziōnych

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
szl: Sebiyranie podnapisōw

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
szl: Sciōngnōńć podnapisy we tych godkach

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
szl: Nasztaluj godki szukanio podnapisōw.[CR]Pozōr: Niy wszyjske serwisy ze podnapisami bydōm używać wszyjskich godek.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
szl: Niy szło ściōngnōńć podnapisōw

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
szl: Żodyn dostowca podnapisōw niyma zainstalowany

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
szl: Plac spamiyntywanio podnapisōw

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
szl: Wychodno usuga programōw TV

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
szl: Ôbier serwis, co bydzie używany za wychodny do szukanio podnapisōw do programōw TV.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
szl: Wychodno usuga filmōw

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
szl: Ôbier serwis, co bydzie używany za wychodny do szukanio podnapisōw do filmōw.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
szl: Tekst ryncznygo szukanio

[ctx: #24121]
en: Enter search string
szl: Wpisz tekst do szukanio

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
szl: Pauzuj teroźne wideo przi szukaniu podnapisōw i ôdpauzuj, kej ône bydōm dostympne.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
szl: Kole wideo

[ctx: #24125]
en: Custom location
szl: Włosno lokacyjo

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
szl: Autōmatycznie laduj piyrsze podnapisy

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
szl: Autōmatycznie ściōng piyrsze podnapisy ze wynikōw szukanio

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
szl: Przetworzej podnapisy dlo ludzi z guchotōm

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
szl: Umożnio przetworzanie dlo ludzi z guchotōm we ściyżce wideo. Zwielgszo cosikej ôciōnżynie procesōra.

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
szl: Chcesz przełōnczyć na ta godka?

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
szl: Chcesz zapuścić tyn przidowek?

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
szl: Aktualizacyjo

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
szl: Przejdź do przidowka

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
szl: Przeziyrej

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
szl: Przidowek je zastawiōny

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
szl: Przidowek bōł ôdinstalowany

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
szl: Skaner bibliotyki wideo

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
szl: Skaner bibliotyki muzyki

[ctx: #24169]
note: Lifecycle state name, for normal addons (no special). Used also on skin to compare and identify related state.
en: Normal
szl: Ôbyczajny

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
szl: Uszkodzony

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
szl: Niypodarzōne skuplowanie z repozytoriōm.

[ctx: #24992]
en: System
szl: Systym

[ctx: #24993]
en: Information providers
szl: Dostowcy informacyji

[ctx: #24994]
en: Running
szl: Fōnguje

[ctx: #24995]
en: Orphaned
szl: Ôsierocōny

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
szl: Regyruj znoleżnościami

[ctx: #24997]
en: Look and feel
szl: Wyglōnd

[ctx: #24998]
en: My add-ons
szl: Moje przidowki

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
szl: Skryj niykōmpatybilne

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
szl: Powiadōmiynia

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
szl: Skryj zagraniczne

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
szl: Ôbier ze wszyjskich tytułōw...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
szl: Pokoż myni Blu-ray

[ctx: #25006]
en: Select playback item
szl: Ôbier elymynt granio

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
szl: Niy podarziło sie grać Blu-ray

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
szl: Myni ôð tego Blu-ray niy mo podpory

[ctx: #25011]
en: Commercial
szl: Kōmercyjny

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
szl: Pōmijanie manualne

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
szl: Pōmijanie autōmatyczne

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
szl: Manualnie

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
szl: Używosz przejścio źwiynku

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
szl: Informacyje RDS

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
szl: Kapela

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
szl: Styl

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
szl: Kōmpozytōr

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
szl: Artysta

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
szl: Kapelmajster

[ctx: #29906]
note: Moderator currently on radio (if present)
en: Moderator
szl: Moderatōr

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
szl: Redakcyjo

[ctx: #29908]
note: Current playing program name
en: Program
szl: Audycyjo

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
szl: Sztudio

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
szl: Telefōn

[ctx: #29911]
note: EMail address (if present)
en: EMail
szl: Poczta

[ctx: #29913]
note: Hotline phone (if present)
en: Hotline
szl: Gorko linijo

[ctx: #29914]
note: Website address (if present)
en: Website
szl: Internetowy plac

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
szl: Wiadōmości

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
szl: Lokalne

[ctx: #29918]
note: Sport news, in list selector (if present)
en: Sport
szl: Szport

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
szl: Loteryjo

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
szl: Gełda

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
szl: Inksze

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
szl: Horoskop

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
szl: Hity dlo majoryntnych

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
szl: Hiszpańske ôsprowki

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
szl: Hiszpańsko muzyka

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
szl: Radyjowo informacyjo ô uciynżyniach w ruchu!

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
szl: Wiadōmość radyjowo

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
szl: Godka

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
szl: Zwielgszo szkoła

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
szl: Notura

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
szl: Publicystyczne

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
szl: Leko muzyka

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
szl: Hity dlo majoryntnych

[ctx: #29938]
note: Program style name
en: Soft rock
szl: Leki rock

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
szl: Ôsprowki

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
szl: Niy ma

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
szl: Wiadōmości

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
szl: Teroźności

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
szl: Informacyjo

[ctx: #29944]
note: Program style name
en: Sport
szl: Szport

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
szl: Edukacyjo

[ctx: #29946]
note: Program style name
en: Drama
szl: Dramat

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
szl: Kultura

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
szl: Nauka

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
szl: Roztōmajte

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
szl: Pop

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
szl: Rock

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
szl: Wszeôbecno muzyka

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
szl: Klasyczno leko

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
szl: Uwożno muzyka

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
szl: Inkszo muzyka

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
szl: Pogoda

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
szl: Dlo dziycek

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
szl: Sprowy ôbywatelske

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
szl: Religijo

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
szl: Program na żywo z telefōnami ôd suchoczōw

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
szl: Rajzy

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
szl: Postōnie

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
szl: Jazz

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
szl: Country

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
szl: Krajowe

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
szl: Stare hity

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
szl: Folk

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
szl: Dokumynt

[ctx: #29970]
note: Program style name
en: Alarm Test
szl: Test alarmu

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
szl: Klasyczny rok

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
szl: Klasyczne

[ctx: #29979]
note: Program style name
en: Nostalgia
szl: Nostalgiczne

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
szl: Aktywuj podpora systymu datōw RDS dlo kanałōw radyjowych

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
szl: Daty systymu RDS mogōm być używane, jeźli sōm dostympne

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
szl: Informacyjo ô uciynżyniach w ruchu

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
szl: Zwielgsz głośność w czasie informacyji ô uciynżyniach w ruchu

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
szl: Uzdowo eli informacyje ô uciynżyniach w ruchu, posyłane bez systym datōw RDS, winny być ôdegrowane głośnij.

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
szl: Aranżery

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
szl: Kōmpozytōry

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
szl: Kapelmajstry

[ctx: #29991]
note: Node title for music artist role, plural of #38040
en: DJ Mixers
szl: Miksery DJ

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
szl: Pisorze tekstōw

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
szl: Kapele

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
szl: Role

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
szl: Jakość trailera

[ctx: #33002]
en: Stream
szl: Strumiyniuj

[ctx: #33003]
en: Download
szl: Symnij

[ctx: #33004]
en: Download & play
szl: Symnij i ôdgrowej

[ctx: #33005]
en: Download & save
szl: Symnij i spamiyntej

[ctx: #33006]
en: Today
szl: Dzisiej

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
szl: Jutro

[ctx: #33008]
en: Saving
szl: Spamiyntywanie

[ctx: #33009]
en: Copying
szl: Kopiyrowanie

[ctx: #33010]
en: Set download directory
szl: Spamiyntej we

[ctx: #33011]
en: Search duration
szl: Czas podszukowanio

[ctx: #33012]
en: Short
szl: Krōtki

[ctx: #33013]
en: Long
szl: Dugi

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
szl: Użyj ôdgrowocza DVD zamiast ôbyczajnego

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
szl: Przed ôdgrowaniym zapytej eli symnōńć

[ctx: #33016]
en: Clips
szl: Klipy

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
szl: Zdo sie resztartnōńć przidowek, coby zapuścić

[ctx: #33018]
en: Tonight
szl: Na wieczōr

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
szl: Jutro na wieczōr

[ctx: #33020]
en: Condition
szl: Warunki

[ctx: #33021]
en: Precipitation
szl: ôpady

[ctx: #33022]
en: Precip
szl: ôpadōw

[ctx: #33023]
en: Humid
szl: Wilgło

[ctx: #33024]
en: Feels
szl: Czuć

[ctx: #33025]
en: Observed
szl: Ôbserwowany

[ctx: #33027]
en: Sunrise
szl: wschōd

[ctx: #33028]
en: Sunset
szl: zachōd

[ctx: #33029]
en: Details
szl: Szczegōły

[ctx: #33030]
en: Outlook
szl: Prognoza

[ctx: #33032]
en: Translate text
szl: Przełōż tekst

[ctx: #33034]
en: 36-hour
szl: 36-godzinno

[ctx: #33035]
en: Maps
szl: Mapy

[ctx: #33036]
en: Hourly
szl: Co godzina

[ctx: #33037]
en: Weekend
szl: Wikynd

[ctx: #33049]
en: Alert
szl: Alarm

[ctx: #33050]
en: Alerts
szl: Alarmy

[ctx: #33051]
en: Choose your
szl: Ôbier swoja

[ctx: #33052]
en: Check
szl: Sprowdź

[ctx: #33053]
en: Configure the
szl: Skonfiguruj

[ctx: #33054]
en: Seasons
szl: Sezōny

[ctx: #33055]
en: Use your
szl: Używej swojij

[ctx: #33056]
en: Watch your
szl: Ôglōndej

[ctx: #33057]
en: Listen to
szl: Suchej

[ctx: #33058]
en: View your
szl: Przeglōndej

[ctx: #33059]
en: Configure the
szl: Skonfiguruj

[ctx: #33060]
en: Power
szl: Zasilanie

[ctx: #33061]
en: Menu
szl: Myni

[ctx: #33062]
en: Play the
szl: Grej

[ctx: #33063]
en: Options
szl: Ôpcyje

[ctx: #33065]
en: Editor
szl: Edytōr

[ctx: #33066]
en: About your
szl: Ô

[ctx: #33067]
en: Star rating
szl: Numer gwiazdkowy

[ctx: #33068]
en: Background
szl: Tło

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
szl: Tła

[ctx: #33070]
en: Custom background
szl: Włosne tło

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
szl: Włosne tła

[ctx: #33072]
en: View readme
szl: Pokoż Readme

[ctx: #33073]
en: View changelog
szl: Pokoż Changelog

[ctx: #33077]
en: No data found!
szl: Dane niydostympne!

[ctx: #33078]
en: Next page
szl: Dalszo strōna

[ctx: #33079]
en: Love
szl: Przaja tymu

[ctx: #33080]
en: Hate
szl: Niy przaja tymu

[ctx: #33082]
en: Path to script
szl: Cesta do skryptu

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
szl: Zapuść kneflik włosnygo skryptu

[ctx: #33084]
en: Auto login
szl: Autologowanie

[ctx: #33100]
en: Failed to start
szl: Niy szło sztartnōńć

[ctx: #33101]
en: Web server
szl: Serwer WWW

[ctx: #33102]
en: Event server
szl: Serwer zdarzyń

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
szl: Zdalny serwer kōmunikacyje

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
szl: Nowe skuplowanie ôdkryte

[ctx: #34100]
en: Number of channels
szl: Liczba kanałōw

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
szl: Ôbier zachowanie, kej żodyn źwiynk niyma przidajny do granio ani źwiynkōw interfejsu.[CR][Dycki]Ciōngły niysłyszalny sygnał. To trzimie maszina audio aktywno, może ale bloknōńć źwiynki ze inkszych aplikacyji.[CR][1-10 minut] Tak samo jak [Dycki], ale po ôbranym czasie audio sie usypio.[CR][Off]Audio usypio. Pozōr: Źwiynki mogōm sie tracić, jeźli audio bydzie uspować.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
szl: Grej źwiynki nawigacyjne

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
szl: Ino kej niy gro

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
szl: zawdy

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
szl: Nigdy

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
szl: Niy szło znojś nostympnygo elymyntu do granio

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
szl: Niy szło znojś poprzednigo elymyntu do granio

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
szl: Zastow

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
szl: Zapuszczōne

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
szl: Niy podarziło sie sztartnōńć Zeroconf

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
szl: Je posuga Bonjour ôd fyrmy Apple zainstalowano? Wiyncyj informacyji znojdziesz we zbiorze dziynnika.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
szl: Niypodarzōne sztartniyńcie AirPlay skiż chyby aktywacyje posugi Zeroconf.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
szl: Niypodarzōne zastawiynie posugi Zeroconf. Posugi AirPlay i AirTunes fołdrujōm sztartniyntyj posugi Zeroconf.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
szl: Rynderowanie wideo

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
szl: Niy szło sztartnōńć filtrōw / skalerōw wideo, wrocanie do bilinearnygo skalowanio

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
szl: Inicjalizacyjo masziny audio sie niy podarziła

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
szl: Sprowdź sztalōnki audio

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
szl: Użyj gestōw do nawigacyje:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
szl: Ruszej palcym w lewo, prawo, do wiyrchu, do spodku, coby ruszać kursōrym

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
szl: Dwa palcami w lewo do kasowanio liter

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
szl: Tyknij palcym roz, coby potwiyrdzić

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
szl: Kōntekstowe myni po tykniyńciu dwōma palcami abo dugim tyku jednym palcym

[ctx: #35000]
en: Peripherals
szl: Masziny peryferyjne

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
szl: Ôbyczajno maszina HID

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
szl: Ôbyczajno necowo karta

[ctx: #35003]
en: Generic disk
szl: Ôbyczajny dysk

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
szl: Niy ma dostympnych sztalōnkōw dlo tyj peryferyjnyj masziny.

[ctx: #35005]
en: New device configured
szl: Nowo maszina była skōnfigurowano

[ctx: #35006]
en: Device removed
szl: Maszina wyciepniynto

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
szl: Mapa knefli do używanio ze tōm maszinōm

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
szl: Mapa knefli fōnguje

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
szl: Niy używej włosnyj mapy knefli ze tōm maszinōm

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
szl: Bibliotyki peryferyjnych maszin

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
szl: Przidowki szpilōw

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
szl: Profile kōntrolera

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
szl: Testuj wibracyje

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
szl: Umożnio aktywowanie motorōw wibracyje we wszyjskich kōntrolerach.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
szl: Użyj tastatury lebo pilota, coby ôbrać profil kōntrolera. Kej ukoże sie kōmunikat, naciś knefel na kōntrolerze szpilōw - nojlepij taki, co sztymuje z tym, co widzisz na ekranie. Jeźli trefi Ci sie feler, mogesz powtōrzić cołki proces.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
szl: Kōnfiguracyjo kōntrolera

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
szl: Knefle

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
szl: Ôpucuj profil kōntrolera

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
szl: Chcesz ôpucować profil kōntrolera dlo wszyjskich podepniyntych maszin?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
szl: Profile dlo wszyjskich dostympnych kōntrolerōw sōm zainstalowane.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
szl: Kōnfiguruj podepniynte kontrolery

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
szl: Umożnio porowanie kōntrolerōw z roztōmajtymi maszinami wchodu dlo roztōmajtych systymōw szpilōw.

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
szl: Knefle przodnie

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
szl: Knefle boczne

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
szl: Ôpusty

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
szl: Szeligi analogowe

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
szl: Zastow kōntrolery przi zawiyraniu

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
szl: Zastawio przi zawarciu kożdy kōntoler, co to podpiyro.

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
szl: Knefle

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
szl: Tastatura

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
szl: Wciś knefel

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
szl: Mysz

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
szl: Myni

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
szl: Wychōd

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
szl: Sztalōnki ekszperta

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
szl: Ôbrocanie

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
szl: Połny ekran

[ctx: #35234]
note: Label of button in the in-game menu for configuring the game's controls
en: Controls
szl: Formanty

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
szl: Zainstalowane

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
szl: Nowy

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
szl: Serwer je niydostympny.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
szl: Serwer niy ôdpado sprownie.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
szl: Serwer we niykōmpatybilnyj wersyji.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
szl: Dostymp ôdciepniynty.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
szl: Kuplowanie ze serwerym.

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
szl: Adapter Pulse-Eight CEC

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
szl: Przeszaltruj tastatura na ukłod nakozań

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
szl: Przeszaltruj na zdolne nakozania

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
szl: Naciś knefel "używocz"

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
szl: Aktywuj zdolne nakozania

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
szl: Niy szło ôdewrzić tego adaptera

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
szl: Masziny do zapuszczynio przi sztarcie

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
szl: Masziny do zastawiynio przi zawiyraniu systymu

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
szl: Uśpij masziny przi sztarcie wygaszocza ekranu

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
szl: Ôbudź masziny przi zawiyraniu wygaszocza ekranu

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
szl: Niy szło znojś portu CEC. Nasztaluj go rynczniy.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
szl: Niy szło znojś portu CEC. Wejzdrzij do swojich sztalōnkōw.

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
szl: Nōmera portu HDMI

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
szl: Skuplowany

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
szl: Niy szło znojś portu CEC. Niy szło znojś libCEC we systymie.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
szl: Używej sztalōnki godki ôd telewizora

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
szl: Skuplowanie z maszinōm HDMI

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
szl: Zmiyń zdrzōdło na ta maszina przi sztarcie

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
szl: Fizyczno adresa (nadpisuje port HDMI)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
szl: Kōnfiguracyjo je ôdnowiōno

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
szl: Niy szło nasztalować nowyj kōnfiguracyje. Wejzdrzij do swojich sztalōnkōw.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
szl: Wyślij kōmynda "Niyaktywne zdrzōdło" przi zawarciu systymu

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
szl: Inksze masziny do uspanio

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
szl: Tyj maszinie zdo sie serwisowanie

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
szl: Ignoruj

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
szl: Kej telewizōr je zastawiōny

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
szl: Skuplowanie przerwane

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
szl: Tymu używoczowi niy styko prziwilejōw do ôdewrzynio adaptera CEC

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
szl: Tyn port niyma wolny. Ino jedyn program moge korzistać z adaptera CEC

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
szl: Ôperacyjo sprowiano przi zmianie zdrzōdła

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
szl: Skuplowanie było sztartniynte

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
szl: zawdy

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
szl: Przi sztarcie / zastawiyniu

[ctx: #36037]
en: TV
szl: Telewizyjo

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
szl: Amplifier / Maszina AVR

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
szl: Telewizōr i amplituner (ofyn)

[ctx: #36041]
en: * Item folder
szl: * Folder

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
szl: Używej limitowanyj palety farbōw (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
szl: Wielość bufōrōw używanych bez kludzocz grafiki

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
szl: Zastow ôdegrowanie

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
szl: Spauzuj ôdegrowanie

[ctx: #36100]
en: Dither depth
szl: Zgłōmb ditheringu

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
szl: Zmiyń wyglōnd programu.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
szl: We tyj kategoryji sōm wszyjske sztalōnki skōry.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
szl: Ôbier skōra. To uzdo wyglōnd cołkigo programu.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
szl: Ôbier, coby nasztalować skōra. Kere ôpcyje sōm dostympne, zależy ôd włoszczyznōw ôd skōry.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
szl: Ôbier tymat dlo ôbranyj skōry

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
szl: Zmiyń farby ôd ôbranyj skōry

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
szl: Ôbier fōnty pokazowane we interfejsie używocza. Zestow fōntōw sōm skōnfigurowane ôd skōry.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
szl: Zmiyń widok interfejsu używocza

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
szl: Ôbier ôkno mydiōw, kere bydzie pokazowane przi sztarcie.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
szl: Ôbier abo zastow źwiynki używane we interfejsie używocza.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
szl: Ôdznocz to, coby zastawić przewijanie nowin RSS.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
szl: Edytuj zdrzōdła RSS

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
szl: We tyj kategoryji sōm wszyjske sztalōnki regiōnalne.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
szl: Ôbiyro godka interfejsu ôd używocza

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
szl: Ôbier format tymeratury, czasu i daty. Dostympne ôpcyje zależōm ôd ôbranyj godki.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
szl: Sztaluje ôbrano godka audio, jeźli wiyncyj aniżeli jedna je dostympno

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
szl: Sztaluje ôbrano godka podnapisōw, jeźli wiyncyj aniżeli jedna je dostympno

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki, co sie tykajōm pokazowanio list mydiōw.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
szl: We listach pokoż elymynt (..) za przełażynie do wyższygo katalogu.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
szl: Umożnio pokazowanie rozszyrzyń zbiorōw multimydialnych. Bez przikłod "Innuendo" bydzie pokazane jako "Innuendo.mp3".

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
szl: Ignorowanie uzdanych fraz, bp. "The" przi zortowaniu, tōż "The Simpsons" bydzie zortowane jako "Simpsons".

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
szl: Przizwōl na wyciepowanie i przemianowowanie zbiorōw we interfejsie używocza bez myni kōntekstowe, bp. naciś "C" na tastaturze, coby prziwołać to myni.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
szl: Pokoż knefel "Przidej zdrzōdło" we nojwyższych sekcyjach interfejsu używocza.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
szl: Pokoż skryte zbiory i katalogi przi pokazowaniu zbiorōw.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
szl: We tyj kategoryji sōm sztalōnki tego, jak sōm sprowiane przidowki wygaszocza ekranu.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
szl: Nasztaluj czas czekanio na jako ino aktywność przed sztartym wygaszocza ekranu.

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
szl: Ôbier wygaszocz ekranu. Wygaszocz "Dim" bydzie wymuszōny, kej bydzie spauzowane wideo na cołkim ekranie abo ôkno dialogu bydzie aktywne.

[ctx: #36131]
note: #. Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
szl: Ôbier, coby zmiynić sztalōnki wygaszocza ekranu. Ôd tego, co przinosi wygaszocz zależy kere sztalōnki sōm dostympne.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
szl: Wejzdrzij na ôbrany wygaszocz.

[ctx: #36134]
note: Description of setting with label #22014 "Use dim if paused during video playback"
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
szl: Umożnio przyciymnianie ekranu po zastawiyniu ôdegrowanio. Niynoleżne w trybie wygoszocza ekranu "Dim".

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
szl: Sekcyjo, kero zawiyro sztalōnki wideo i jak ône sōm ôbsugowane.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
szl: Ta kategoryjo zawiyro sztalōnki, jak bibliotyka wideo je ôbsugawano.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
szl: Ôbier, jake jednostki tymperatury bydōm używane do pokazowanio tymperatury we interfejsie używocza.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
szl: Ôbier, jake jednostki wartkości bydōm używane do pokazowanio wartkości we interfejsie używocza.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
szl: Ściōngo miniatury aktorōw ze baz datōw onlajn przi przidowaniu mydiōw do bibliotyki.

[ctx: #36144]
note: Description of setting with label #20412 "Flatten TV show seasons"
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
szl: Uzdowo, kedy kryć lista sezōnōw serialu. Kej lista je skryto, ôbranie serialu przenosi prosto do widoku ôdcinkōw.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
szl: Wejzdrzij, eli niy ma nowych mydialnych zbiorōw przi sztarcie.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
szl: Skryj lajsta postympu przi podszukowaniu.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
szl: Wyciep z bibliotyki elymynta, kerych niy idzie znojś (przemianowane, wyciepniynte abo na mobilnych mydiach, kere niy sōm teroz przikuplowane).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
szl: Eksport bibliotyki wideo do zbiorōw XML. To moge nadpisać teroźne zbiory XML.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
szl: We tyj kategoryji sōm sztalōnki granio wideo.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
szl: Sztalowanie knifu użytygo do przerobianio i pokazowanio wideo.

[ctx: #36154]
note: Description of setting with label #13435 "Enable HQ Scalers for scaling above"
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
szl: Użyj skalerów zwielgij jakości przi skalowaniu wideo ô co nojmynij naporynczōny procynt. Werty myńsze jak 5% niy majōm mocki synsu, pōniywoż wideo je przetworzane przi srogim ôciōnżyniu GPU bez widzialnyj poprowy jakości ôbrazu.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
szl: Używej maszinowygo dekodowanio zbiorōw wideo VDPAU. Pozōnd używane ôd graficznych kartōw NVIDIA, a w niykerych przipodkach AMD.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
szl: Używej maszinowygo dekodowanio zbiorōw wideo VAAPI. Pozōnd używane ôd graficznych kartōw Intel, a w niykerych przipodkach AMD.

[ctx: #36157]
note: Description of setting with label #20470 "Use movie sets for single movies"
en: When enabled, a "Movie set" entry is used even if the movie library contains only a single movie from that set. When disabled, a "Movie set" entry is used only if the movie library contains more than one movie from that set.
szl: Ôcechuj ta ôpcyjo, coby zamlować filmy w seryje aji wtynczos, kej do seryje przinoleży ino jedyn film. Ôdcechuj ta ôpcyjo, coby zamlować filmy w seryjo ino wtynczos, kej do seryje przinoleży wiyncyj aniżeli jedyn film.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
szl: Używej maszinowygo dekodowanio zbiorōw wideo (DXVA2).

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
szl: Używej CrystalHD do dekodowanio zbiorōw wideo

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
szl: Umożnio maszinowe dekodowanie zbiorōw wideo przi pōmocy VTB.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
szl: Używej maszinowygo dekodowanio zbiorōw wideo (VideoToolbox).

[ctx: #36163]
note: Description of setting with label #20471 "Show empty TV shows"
en: Show TV shows with no episodes when browsing the video library.
szl: Umożnio pokazowanie seriali bez partōw przi przeziyraniu bibliotyki wideo.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
szl: Przizwōl na zmiynianie wartkości ôdnowianio ekranu, coby jak nojbarzij pasowoł do wielości klotek wideo. To moge dać barzij płynne wideo.

[ctx: #36165]
note: Description of setting with label #13550 "Delay after change of refresh rate"
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
szl: Uzdowo zniyskorzynie ôdświyżynio ôbrazu po zmianie frekwyncyje ôdświyżanio

[ctx: #36166]
note: Description of setting with label #13510 "Sync playback to display"
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
szl: Umożnio synchrōnizacyjo ôbrazu i klangu ze frekwyncyjōm ôdświyżanio ekranu. Funkcyjo przekozowanio klangu niy bydzie dostympno, bo może być fołdrowane przetworzanie prōbkowanio klangu.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
szl: Ôbier, kery format daty mo być używany do pokazywanio czasu we interfejsie używocza.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
szl: Ôbier, eli używać 12- abo 24-godzinnygo formatu przi pokazywaniu czasu we interfejsie używocza.

[ctx: #36169]
note: Description of setting with label #13505 "Resample quality"
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
szl: Uzdowo jakość prōbkowanio, kej maszina ôdtworzanio fołdruje inkszyj frekwyncyje prōbkowanio aniżeli te w zdrzōdłowyj ściyżce klangowyj.[CR][Nisko] Je gibke i mo minimalny wpływ na siyły systymowe take jak użycie procesōra.[CR][Strzednio] i [Zwielgo] Bydzie używać proporcjōnalnie wiyncyj siył systymowych.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
szl: Rozciōng wideo do ôbranygo procyntu, coby zmyńszyć czorne lajsty.

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
szl: Ôbier poziōm zbliżynio używanie przi pokazowaniu wideo 4:3 na wyświytloczach szyrokoekranowych.

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
szl: Ôbier krōtki format daty używany do pokazowanio daty we interfejsie używocza.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
szl: Zapuść teletekst przi ôbziyraniu TV na żywo.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
szl: Pokozać teletekst we formacie 4:3.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
szl: Ta kategoryjo zawiyro sztalōnki tego, jak ôbsugowane sōm listy zbiorōw wideo.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
szl: Kej zbiōr je skanowany do bibliotyki, pokoże sie tytuł z metadatōw w plac miana ôd zbioru.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36182]
note: Description of setting with label #20435 "Combine split video items"
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
szl: Kupluje wieloczyńściowe zbiory wideo i katalogi DVD do jednego elymyntu we widokach poza bibliotykōm.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
szl: Wychrōnio nadbytni ekran ze zortowaniym na tytuły, gatōnki i inksze z widokōw bibliotyki. Ôbranie kategoryje przenosi prosto do widoku tytułōw.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki co sie tykajōm podpory podnapisōw

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
szl: Ôbier srogość fōnta, kero mo być używano dlo podnapisōw.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
szl: Ôbier styl fōnta, kery mo być używany dlo podnapisōw.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
szl: Ôbier farba fōnta, kero mo być używano dlo podnapisōw.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
szl: Ôbier kodowo zajta, kero mo być używano do podnapisōw.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
szl: Ôbier włosny katalog dlo swojich podnapisōw. To moge być spōłdzielōny katalog.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki, co sie tykajōm dyskōw CD, DVD i Blu-Ray.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
szl: Grej autōmatycznie DVD, kej płyta je wrażōno do mechaniki.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
szl: Wymuszej regiōn dlo DVD

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
szl: Prōbuj przeskoczyć werbōngi przed myni DVD

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
szl: Ôbier wychodne zdrzōdło informacyji ô filmach. Wejzdrzij do mynedżera przidowkōw, coby ôbezdrzeć ôpcyje.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
szl: Ôbier wychodne zdrzōdło informacyji ô programach TV. Wejzdrzij do mynedżera przidowkōw, coby ôbezdrzeć ôpcyje.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
szl: Ôbier wychodne zdrzōdło informacyji ô muzycznych klipach. Wejzdrzij do mynedżera przidowkōw, coby ôbezdrzeć ôpcyje.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
szl: Sztartuje fōnkcyje PVR (Personal Video Recorder). Do tego przidajny je nojmynij jedyn przidowek PVR.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
szl: Ôdewrzij mynedżer kanałōw, kery spōmogo zmiynianie raje kanałōw, mianōw ôd kanałōw, ikōn atp.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
szl: Zleco serwerowi telewizyje zeszukowanie kanałōw (jeźli ôbsugowane).

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
szl: Pokoż informacyje ô programach przi przeciepywaniu kanałōw, jak teroźny program TV.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
szl: Ôdewrzij mynedżer skupin, kery spōmogo zmiynianie skupin i ôd nich kanałōw

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
szl: Ôbier dugi format daty używany do pokazowanio daty we interfejsie używocza.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
szl: Katalog z ikōnami kanałōw.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
szl: Szukej ikōn, kerych chybio.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
szl: We tyj kategoryji sōm sztalōnki EPG.

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
szl: Czas miyndzy importowaniym EPG ze backendōw.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
szl: Niy importuj datōw EPG przi ôbziyraniu TV, coby zmyńszyć użycie procesōra.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
szl: Umożnio chrōnianie etykety "Informacyje niydostympne", kej niy ma dostympnych datōw ôkludzocza dlo kanału.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
szl: Umożnio uchrōniynie spamiyntanych datōw ôkludzocza i zaimportowanie ich zaś ze serwera telewizyje.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki ôdtworzanio programōw telewizyjnych i szaltrowanio kanałōw.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
szl: Umożnio pokazowanie informacyje ô jakości sygnału w ôknie informacyji ô kodekach (jeźli ôbsugowane bez klijynta i serwer telewizyje).

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
szl: Ôkryślo zniyskorzynie zmiany kanału przi przeciepowaniu kanałōw kneflami, kere umożnio używoczowi wkludzynie numeru kanału, bez czekanio na przeszaltrowanie do wczaśnij ôbranygo kanału.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
szl: Czos trwanio drabkich nagrań przi użyciu knefla nagrowanio. Ta werta bydzie miarkowano jeźli "Fōnkcyjo drabkigo nagrowanio" je nasztalowano na "Nagrowej bez ôkryślōny czos"

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
szl: Zawrzij OSD po przeciepniyńciu kanału.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
szl: Umożnio napoczyńcie nagrowanio przed ôbcyrklowanym czosym zaczōntku, w ôkryślōnyj tukej wielości minut.. Niy wszyjske klijynty i serwery telewizyje podpiyrajōm ta funkcyjo.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
szl: Umożnio abszlus nagrowanio po ôbcyrklowanym czosie kōńca, w ôkryślōnyj tukej wielości minut. Niy wszyjske klijynty i serwery telewizyje podpiyrajōm ta funkcyjo.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
szl: Wyświytlo uwiadōmiynie, kej auftragi sōm przidowane, kōńczōne lebo wychrōniane z harmonogramu nagrań.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki funkcyje szporowanio ynergije bp. godzina wycucanio serwera telewizyje.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
szl: Umożnio sprowianie wkludzōnygo nakozanio wycucynio bez wyłażynio z aplikacyje lebo przełażynio w tryb hibernacyje. Znocznik czosu dalszygo auftragu w harmonogramie nagrań je przekazowany jako parameter.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
szl: Nakozanie niy bydzie sprowiōne, jeźli nagranie napocznie sie przed upływym wkludzōnygo czosu.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
szl: Nakozanie do sprowiynio (cmd [znocznik czosu]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
szl: Ôkryślo czos ôdyjmnowany ôd czosu napoczyńcio dalszygo ôbcyrklowanygo nagranio.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
szl: Sztartuje nakozanie wycucanio, kożdygo dnia ô podanyj godzinie.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
szl: Ôkryślo godzina sztartowanio nakozanio wycucanio.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki ôjcowskij kōntrole, jeźli używany serwer telewizyje ôbsuguje ôjcowsko kōntrola.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
szl: Prosi ô kod PIN dlo kanałōw ôbszperowanych bez ôjcowsko kōntrola. Kanały mogōm być nacechowane jako ôbszperowane w edytōrze kanałōw w zokłodce Ôgōlne. Kanały ôbszperowane bez kōntrola ôjcowsko niy mogōm być ôdegrowane ani nagrowane bez wkludzynio noleżnygo kodu PIN, a informacyje ôkludzocza dlo tych kanałōw sōm skryte.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
szl: Wkludź nowy kod PIN, coby ôdszperować kanały ôbszperowane bez ôjcowsko kōntrola.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
szl: Prosi zaś ô wkludzynie kodu PIN przi prōbie dostanio dostympu do kanału, ôbszperowanygo bez ôjcowsko kōntrola, jeźli wczaśnij kod PIN niy bōł wkludzōny.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki ekstra funkcyji serwera telewizyje, jeźli sōm podpiyrane bez klijynta i tyn serwer.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
szl: Umożnio dostymp do ekstra sztalōnkōw serwera telewizyje, jeźli sōm podpiyrane bez klijynta i tyn serwer.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
szl: Sekcyjo zawiyro sztalōnki ôbwiōnzane ze zbiorami muzyki i jejich bedynōngym.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
szl: Fōnkcyjo do sprowiynio kej użyty bōł knefel nagrowanio. [Nagrej teroźno audycyjo] nagro teroźno audycyjo ôd "teroz" do kōńca audycyje. Jeźli daty ôkludzocza niy sōm dostympne, użyty bydzie czos ôkryślōny wertōm "Czos trawio drabkigo nagranio". [Nagrowej bez ôkryślōny czos] ôbcyrkluje nagrowanie ôd "teroz" bez czos ôkryślōny wertōm "Czos trwanio drabkigo nagranio". [Pytej co zrobić] ôdewrzi ôkno dialogowe, kere zawiyro roztōmajte fōnkcyje nagrowanio do ôbioru, take jak "Nagrej teroźno audycyjo", "Nagrej dalszo audycyjo" i pora ôbsztalowanych czosōw nagrowanio.

[ctx: #36255]
note: Description of setting with label #13414 "Show song and album artists"
en: When enabled, both song and album artists are shown. When disabled, only album artists are shown and artists that appear only on individual songs from an album are excluded.
szl: Kej zapuszczōne pokazowani sōm ino twōrcy śpiywki, jak i albuma. Kej zastawiōne, pokazowani sōm ino twōrcy albuma, a twōrcy ôsobnych śpiywek sōm pōmijani.

[ctx: #36256]
note: Description of setting with label #20192 "Fetch additional information during updates"
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
szl: Umożnio autōmatyczne sebiyranie informacyji ô albumie i artyście ôd liferantōw informacyji bez przidowanio śpiywek do bibliotyki.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
szl: Nasztaluj wychodne zdrzōdło informacyji ô albumach.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
szl: Nasztaluj wychodne zdrzōdło informacyji o artystach.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
szl: Umożnio zeszukowanie nowych i uchrōniōnych zbiorōw mydiōw bez sztartniyńcio.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
szl: Ôkryślo wychodno frekwyncyjo ôdświyżanio ekranu, kej niymożebne je wykrycie ôdświyżanio sztofu wideo.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki ôbwiōnzane z podpiyraniym ôdtworzanio muzyki.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
szl: Umożnio autōmatyczne ôdtworzanie dalszyj dostympnyj pozycyje. Bez przikłod, w widoku „Zbiory” po ôdegraniu zbioru, dalszy zbiōr w teroźnym folderze bydzie ôdegrany autōmatycznie.

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
szl: Przi ôbiorze wytworu ôstowo ôn przidany do raje, w plac drabkigo napoczyńcio ôdtworzanio.

[ctx: #36267]
note: Description of setting with label #638 "Volume adjustments"
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
szl: Umożnio wgrowanie informacyje ô normalizacyji głośności zakodowanych w zbiorach klangowych, przi pōmocy programōw takich jak MP3Gain, i zgodliwe z niymi przifasowanie poziōmōw głośności.

[ctx: #36268]
note: Description of setting with label #641 "Files with ReplayGain information"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
szl: Ôkryślo referencyjny poziōm głośności (poziōm przedzmocniocza) używany dlo zbiorōw z zakodowanymi informacyjami ô normalizacyji głośności. Wychodnie je to, zgodliwie z normōm, poziōm 89dB. Dej pozōr przi zmianie.

[ctx: #36269]
note: Description of setting with label #642 "PreAmp Level - Non ReplayGained files"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
szl: Ôkryślo referencyjny poziōm głośności (poziōm przedzmocniocza) używany dlo zbiorōw bez zakodowanych informacyjamch ô normalizacyji głośności. Wychodnie je to, zgodliwie z normōm, poziōm 89dB. Dej pozōr przi zmianie.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
szl: Umożnio gładke przełażynie z jednyj klangowyj ściyżki do dalszyj. Idzie nasztalować zdelka narażanio sie klangōw ôd 1 do 15 sekund.

[ctx: #36272]
note: Description of setting with label #13400 "Crossfade between songs on the same album"
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
szl: Umożnio płynne przełażynie miyndzy dolszymi śpiywkami, jeźli sōm z tego samygo albuma.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
szl: Uzdowo wizualizacyjo, kero bydzie wyświytlano przi ôdtworzaniu muzyki.

[ctx: #36275]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" for musicfiles.trackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
szl: Uzdowo knif, jakim miana śpiywek sōm pokazowane w interfejsie używocza. Do noleżnygo fōngowanio fołdrowano je aktywno funkcyjo wgrowanio znocznikōw.

[ctx: #36276]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in file lists.
szl: Spotrzebowowane do formatowanio drugij kolōny na liście zbiorōw.

[ctx: #36277]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.nowplayingtrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
szl: Uzdowo knif, jakim miana śpiywek sōm pokazowane na liście teroźnie ôdtworzanych.

[ctx: #36278]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
szl: Spotrzebowowane do formatowanio drugij kolōny na liście teroźnie ôdtworzanych.

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
szl: Ôkryślo knif, jakim miana śpiywek sōm pokazowane na listach bibliotyki.

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
szl: Spotrzebowowane do formatowanio drugij kolōny na listach bibliotyki.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
szl: Umożnio zeszukowanie miniatur na zdolnych udziołach i mydiach ôptycznych. Je porzōnd prziczynōm polekego wgrowanio listy zawartości folderōw necowych.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki, co sie tykajōm podpory dyskōw CD-Audio.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
szl: Umożnio ôdtworzanie dyskōw CD-Audio autōmatycznie po wrażyniu dysku do mechaniki.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
szl: Ôkryślo lokalizacyjo na dysku, kaj zgrane śpiywki bydōm spamiyntowane.

[ctx: #36286]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in audiocds.trackpathformat
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
szl: Ôkryślo knif mianowanio śpiywek podle znocznikōw. Znoczniki: [B]%N[/B]: Numer śpiywki, [B]%S[/B]: Numer dysku, [B]%A[/B]: Autōr, [B]%T[/B]: Tytuł, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Zorta, [B]%Y[/B]: Rok, [B]%F[/B]: Miano ôd zbioru, [B]%D[/B]: Czos trwanio, [B]%J[/B]: Datōm, [B]%R[/B]: Ôcyna, [B]%I[/B]: Miara ôd zbioru.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
szl: Ôkryślo kodek klangu, kery mo być wyużyty przi zgrowaniu dysku.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
szl: Ôkryślo jakość zgrowanych zbiorōw śpiywek.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
szl: Ôkryślo przepływność ôbranygo kodeka klangu używano do kōmpresyje.

[ctx: #36290]
note: Description of setting with label #665 "Compression level"
en: For FLAC define compression level, default 5.
szl: Ôkryślo poziōm kōmpresyje FLAC, wychodnie 5.

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
szl: Umożnio wyrażanie dysku autōmatycznie po zgraniu zawartości.

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
szl: Sekcyjo zawiyro sztalōnki, co sie tykajōm bildōw i jejich bedynōngym.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki, co sie tykajōm podpiyranio list bildōw.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
szl: Umożnio tworzynie miniatur ôbrazōw autōmatycznie przi wchodzie do folderu bildōw.

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
szl: Pokoż widea na listach zbiorōw ôbrazōw.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki, co sie tykajōm pokazōw slajdōw.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
szl: Ôkryślo czos pokazowanio kożdygo ôbrazu przi pokazie slajdōw.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
szl: Przi pokazie slajdōw ôbrazy bydōm pokazowane ze efektym pōnkniyńcio i powiynkszynio.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
szl: Losuje porzōndek pokazowanio ôbrazōw w pokazie slajdōw.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
szl: We tyj tajli sōm wszyjske sztalōnki pogody.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki posugi przepowiydzi pogody.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
szl: Ôbier maksymalnie trzi lokalizacyje, dlo kerych pogoda może być wyświytlano.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
szl: Ôkryślo wychodny zerwis informacyje ô pogodzie. Wiyncyj ôpcyji w mynedżerze przidowkōw.

[ctx: #36319]
note: Description of settings section with label #14036  "Services"
en: Section containing settings for how services are handled.
szl: Sekcyjo zawiyro sztalōnki fungowanio usug.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
szl: We tyj kategoryji sōm wszyjske sztalōnki usug.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
szl: Ôkryślo miano tyj masziny widziano bez roztōmajte posugi necowe.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki posugi UPnP. Na wiynkszości maszin elektrōnicznych UPnP je ôkryślane mianym DLNA.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
szl: Aktywuje serwer UPnP. Umożnio to szpricowanie mydiōw z bibliotyki do klijynta UPnP.

[ctx: #36324]
note: Description of setting with label #20188 "Announce library updates"
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
szl: Umożnio uwiadōmianie klijyntōw UPnP ô autōmatycznyj lebo manualnyj aktualizacyji bibliotyki.

[ctx: #36325]
note: Description of setting with label #21881 "Allow playback control via UPnP"
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
szl: Aktywuje klijynta UPnP. Umożnio to ôdtworzanie mydiōw z leda jakigo serwera UPnP z pōnktym sterowanio aji sterowanie ôdtworzaniym mydiōw z tego serwera.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podpory serwera webowygo i funkcyje zdolnygo reskyrowanio.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
szl: Nasztaluj port webserwera.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
szl: Umożnio ôbiōr interfejsu necowygo zainstalowanygo bez mynedżera przidowkōw.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki posugi zdolnygo reskyrowanio.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
szl: Nasztaluj port zdalnyj kōntrole.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
szl: Ôkryślo zakres portōw zdolnygo reskyrowanio.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
szl: Ôkryślo maksymalno liczba podepniyntych klijyntōw.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
szl: Poczōntkowo pauza przed powtōrzyniym (ms).

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
szl: Normalno pauza przed powtōrzyniym (ms).

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki posugi ôdkrywanio necu ZeroConf, fołdrowano bez AirPlay.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
szl: Umożnio aplikacyjōm na inkszych maszinach ôdkrywanie dostympnych usug bez usuga Zeroconf.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
szl: Umożnio ôdbiōr zawartości z inkszych maszin i aplikacyje AirPlay.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
szl: Używej zabezpiyczynio hasłym dlo AirPlay.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
szl: Sztaluje hasło ôd AirPlay.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podpory klijynta SMB (Samba).

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
szl: Jeżli w lokalnym necu sztartniynto było serwer WINS, zdo sie wkludzić jigo adresa IP. W ôpacznym przipodku trza ôstawić pole prōżne.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
szl: Jeżli w lokalnym necu sztartniynto było serwer WINS, zdo sie wkludzić jigo miano. W ôpacznym przipodku trza ôstawić pole prōżne.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
szl: Sekcyjo zawiyro sztalōnki ôperacyjnygo systymu, na kerym aplikacyjo je zainstalowano.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
szl: Umożnio posyłanie nakozanio wycucanio do serwera(ōw), przed dostaniym dostympu do lifrowanych bez nie zbiorōw lebo usug.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
szl: Ôkryślo knif pokazowanio aplikacyje na ôbranym ekranie. Może to być tryb ôkynkowy lebo połnoekranowy.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
szl: Umiynio rozdzielczość, w keryj pokazowany je interfejs używocza.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
szl: Umiynio frekwyncyjo ôdświyżanio, w keryj wyświytlany je interfejs używocza.

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
szl: Jeźli aktywne, tryb ekranowy bydzie spotrzebowować pełnoekranowe ôkno w plac istnygo trybu połnoekranowego. Bazowym prefitym tego trybu je bezproblymowe używanie Kodi i inkszych aplikacyji wroz. Zwielgszo to użycie siyły, co może pogorszać płynność ôdtworzanio.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
szl: We kōnfiguracyji z mockōm ekranōw umożnio wygoszanie niyużywanych bez aplikacyjo.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
szl: Kalibruje interfejs używocza bez przipasowowanie nadmiarowości ôbrazu. Użyj tego noczynio, jeźli pokazowany ôbroz je za wiela srogi lebo mały w relacyji do ekranu.

[ctx: #36359]
note: Description of setting with label #36042 "Use limited colour range (16-235)"
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
szl: Spotrzebowuje ôgraniczōny zakres farb (16-235) w plac połnygo zakresu farb (0-255). Ôgraniczōny zakres farb winiyn być używany, jeźli ôbroz je przekazowany bez szteker HDMI do telewizōra. Jeźli ôbroz je pokązowany na mōnitorze kōmputrowym, zdo sie ôstawić ta ôpcyjo niyaktywno, coby dostać noleżno czerń.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podpory ôdtworzanio klangu.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
szl: Ôkryślo kōnfiguracyjo ôdtworzanio: [Ôbstōno] Włosności ôdtworzanio sōm nasztalowane na ôbstōno frekwyncyjo prōbkowanio i numer głośników za kożdym razym; [Napasowano] Włosności ôdtworzanio sōm jak nojlepij napasowowane do włosności zdrzōdła; [Ulepszōno] Włosności ôdtworzanio sōm sztelowane na zaczōntku ôdtworzanio i ôstowajōm ôbstōne aji po zmianie włosności zdrzōdła.

[ctx: #36362]
note: Description of setting with label #34100 "Number of channels"
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
szl: Ôkryślo wielość kanałōw ôbsugowanych bez szteker klangowy lebo numer głośników podepniyntych do sztekrōw analogowych. To sztalōnek niy mo wpływu na sztalōnki przekozowanio klangu do masziny ôdbiorczyj. Napōmniynie: szteker SPDIF ôbsuguje ino kanały 2.0, ale umożnio przekozowanie ôbsugowanych formatōw wielokanałowych do maszin ôdbiorczych.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
szl: Zwielgszo poziōm głośności ściyżek AC3 zmiksowanych w dōł do 2 kanałōw.

[ctx: #36364]
note: Description of setting with label #252 "Stereo upmix"
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
szl: Ôznocz, coby aktywować miksowanie klangu 2-kanałowygo do wielości kanałōw ôkryślōnych w kōnfiguracyji kanałōw.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
szl: Ôznocz ta ôpcyjo, jeźli maszina ôdbiorczo podpiyro dekodowanie ściyżek Dolby Digital (AC3).

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
szl: Ôznocz ta ôpcyjo, jeźli maszina ôdbiorczo podpiyro dekodowanie ściyżek DTS.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
szl: Ôkryślo maksymalno wielość kanałōw / głośników dostympnych dlo sdekodowanych ściyżek klangowych. Przi używaniu digitalnych wychodōw ôptycznych / elektrycznych, zdatne je nasztalowanie tyj werty na 2.0

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
szl: Ôznocz ta ôpcyjo, jeźli maszina ôdbiorczo podpiyro dekodowanie ściyżek TrueHD.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
szl: Ôznocz ta ôpcyjo, jeźli maszina ôdbiorczo podpiyro dekodowanie ściyżek DTS-HD

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
szl: Ôkryślo maszina używano do ôdtworzanio klangu sdekodowanygo w formatach takich, jak MP3.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
szl: Ôkryślo maszina ôdbiorczo używano do ôdtworzanio zakodowanych formatōw. Ôznocz ôbsugowane formaty w ôpcyjach niżyj.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
szl: Ôkryślo knif podpory klangōw interfejsu używocza, takich jak nawigacyjo i uwiadōmiynia.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podpory maszin wchodu.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
szl: Kōnfiguracyjo podepniyntych maszin peryferyjnych.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
szl: Jeźli aktywne, fajliki na fizycznyj tastaturze bydōm ôdpadać za ôznoczynie kneflōw na wirtualnyj. Jeźli niyaktywne, bydōm ôdpadać za kursōr we polu tekstu.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
szl: Umożnio używanie myszy lebo ekranu tykowygo do sterowanio interfejsym używocza. Pozōr: Ôdcechowanie sprowi utrota kōntrole nad aplikacyjōm, jeźli żodno tastatura abo pilot niy sōm podpiynte.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
szl: Kategoryjo zaiyro sztalōnki podpory dostympu do Internetu. Umożnio tyż ôbiōr wychodnygo interfejsu necowygo.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
szl: Jeźli kuplujesz sie z Internetym bez serwer proxy, możesz sam skōnfigurować ôd niygo parametry.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
szl: Ôkryślo zorta używanygo serwera proxy.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
szl: Nasztaluj adresa ôd serwera proxy.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
szl: Nasztaluj port ôd serwera proxy.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
szl: Nasztaluj miano ôd używocza ôd serwera proxy.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
szl: Nasztaluj hasło ôd serwera proxy.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
szl: Jeźli Twoje skuplowanie z Internetym mo ôgraniczōno przepustowość, użyj tego sztalōnku, coby limitować użycie dostympnyj przepustowości na sdefiniowanym poziōmie.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
szl: We tyj kategoryji sōm wszyjske sztalōnki szanowanio ynergije.

[ctx: #36388]
note: Description of setting with label #1450 "Put display to sleep when idle"
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
szl: Umożnio zastawianie ekranu, kej nic sie niy dzieje. Przidajne dlo telewizōrōw, co sie zastawiajōm, kej chybio sygnołu.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
szl: Ôkryślo fołdrowany czos bezczynności przed zawarciym systymu.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
szl: Ôkryślo ôperacyjo sprowiano po miniyńciu czosu ôbcyrklowanygo zawiyranio.

[ctx: #36391]
note: Description of settings category with label #14092 "Logging"
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
szl: Ta kategoryjo zawiyro sztalōnki, co umożniajōm registrowanie zdarzyń i felerōw w zbiorze dziynnika diagnostycznygo. Możebne je tyż registrowanie specyficznych zdarzyń kōmpōnyntōw, ulekszajōnce sprowiynie niyprzileżytości.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
szl: Umożnio registrowanie w zbiorze dziynnika informacyji diagnostycznych. Spōmocne w sprowianiu niyprzileżytości.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
szl: Ôkryślo folder, w kerym winny być spamiyntowane ściepniyńcia ekranu.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
szl: Umożnio registrowanie w zbiorze dziynnika zdarzyń gynerowanych bez nadbytnie bibliotyki i kōmpōnynty.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podpory funkcyje kōntrole dostympu.

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
szl: Umożnio aktywowanie funkcyje kōntrole dostympu i sdefiniowane kodu PIN zdatnygo do ôdszperowanio programu. Możebne je tyż ôkryślynie przestrzyństw aplikacyje, dlo kerych fołdrowane bydzie wkludzynie kodu PIN, przed dostaniym do nich dostympu.

[ctx: #36397]
note: Description of setting with label #20076 "Ask for master lock code on startup"
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
szl: Jeźli aktywne, fołdrowane bydzie wkludzynie hasła administracyjnygo, coby ôdszperować dostymp do programu po sztartniyńciu.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
szl: Ôkryślo maksymalno wielość prōb przed zawrzyniym tyj aplikacyje.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podpory funkcyje buforowanio.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu wideo, audio i DVD ze twordygo dysku.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu wideo z DVD-ROM.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu wideo ze lokalnygo necu.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu wideo ze Internetu.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu audio z DVD-ROM.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu audio ze lokalnygo necu.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu audio z Internetu.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu DVD z DVD-ROM.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu DVD ze lokalnygo necu.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
szl: Używej podryncznyj pamiyńci przi ôdegrowaniu niyznōmych zortōw z Internetu.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
szl: Żodne informacyje jeszcze niy sōm dostympne.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
szl: Uzdej zorta używanygo pilota.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
szl: Dycki sztartuj pōmager Kodi, coby pilot mōg być używany do sztartowanio Kodi.

[ctx: #36418]
note: Description of setting with label #13603 "Sequence delay time"
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
szl: Uzdej uniyskorzyniy miyndzy prziciśniyńciami knefli na uniwersalnym pilocie.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
szl: Uzdej place używane przi sebiyraniu informacyji ô pogodzie.

[ctx: #36420]
note: Description of setting with label #20222 "Look for external subtitles"
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
szl: Szukej zewnyntrznych podnapisōw do wideo ze serwera UPnP. Skuli tego procesōr, systym zbiorōw i nec mogōm być fest zajynte.

[ctx: #36421]
note: Description of setting with label #13437 "Prefer VDPAU Video Mixer"
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
szl: Pōmijanie miksera VDPAU szporuje zasoby na mało wydajnych systymach, ale zniżo cosikej jakość ôbrazu.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
szl: Pokoż kōntekstowe myni

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
szl: Ôbier kanał

[ctx: #36427]
en: Show information
szl: Pokoż informacyje

[ctx: #36428]
en: Record
szl: Nagrowej

[ctx: #36429]
note: Description of setting with label #667 "Enable Dolby Digital transcoding"
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
szl: Ôznocz ta ôpcyjo, kej szteker klangowy podpiyro wielokanałowe ściyżki klangowe ino w formacie Dolby Digital 5.1(AC-3), bp. szteker SPDIF. Jeźli Twōj systym podpiyro wielokanałowy klang w formacie LPCM bez HDMI, ôstow ta ôpcyjo niyaktywno.

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
szl: Ôkryślo knif maszinowyj akceleracyje przetworzanio wideo, z zarachowaniym dekodowanio i skalowanio.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
szl: Umożnio pokazowanie wszyjskich zdarzyń z dziynniku dlo teroźnygo profilu z ôkryślōnym poziōmym szczegółowości.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
szl: Ôbier ukłody ôd wirtualnyj tastatury.

[ctx: #36433]
note: Description for video related setting #13457: "vaapi sw filter"
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
szl: Ôznocz ta ôpcyjo, coby używać knifu rynderowanio VAAPI. Zmyńszo ôna ôciōnżynie procesōra, ale może sprowiać spolekszynie systymu.

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
szl: Ôkryślo numer poziōmōw regulacyje głośności.

[ctx: #36460]
note: Description of settings with label #14112 "Enable event logging"
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
szl: Registrowanie zdarzyń umożnio szlakowanie tego co sie dzieje.

[ctx: #36461]
note: Description of settings with label #14113 "Enable notification event logging"
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
szl: Umożnio registrowanie w dziynniku uwiadōmiyń ôpisujōncych prawidelne procesy i ôperacyje sprowiane bez systym lebo używocza.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
szl: Stereoskopiczny tryb 3D / Teroźny

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
szl: Stereoskopiczny tryb 3D

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
szl: Zastawiōny

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
szl: Nad / Pod

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
szl: Kole siebie

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
szl: Czerwōno-akwamarynowy anaglif

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
szl: Zielōno-lilowy anaglif

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
szl: Przekłodane

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
szl: Podparte na hardware

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
szl: Mōnoskopiczne 2D

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
szl: Żōłto-modry anaglif

[ctx: #36511]
note: name of a stereoscopic mode
en: Checkerboard
szl: Szachownica

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
szl: Tryb granio stereoskopicznych wideo 3D

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
szl: Pytej mie

[ctx: #36523]
note: Description of setting with label #458 "Limit sampling rate (kHz)"
en: Maximum sampling rate for S/PDIF or sampling rate for fixed output configuration.
szl: Ôkryślo maksymalno frekwyncyjo prōbkowanio sztekra S/PDIF lebo frekwyncyjo prōbkowanio dlo ôbstōnyj kōnfiguracyje ôdtworzanio.

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
szl: Preferowany tryb

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
szl: Taki sōm jak we filmie (autowykrywaniy)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
szl: Wylyź z stereoskopowego trybu 3D po abszlusie ôdtworzanio

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
szl: Ôbier tryb tranio

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
szl: Ôbier stereoskopiczny tryb 3D

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
szl: Ôbier alternatywny tryb...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
szl: Taki sōm jak we filmie

[ctx: #36533]
note: Description of setting with label #346 "Normalize levels on downmix"
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
szl: Ôkryślo knif miksowanio klangu w dōł, bez przikłod z formatu 5.1 do 2.0.[CR][Aktywne] spamiyntuje poziōm głośności orginału, ale zmyńszo zakres dynamiki.[CR][Niyaktywne] spamiyntuje zakres dynamiki orginału, ale zmyńszo poziōm głośności. Napōmniynie: Zakres dynamiki je rozdziałym miyndzy nojcichszym a nojgłośniyjszym klangym w zdrzōdle audio. Aktywuj ta ôpcyjo jeźli dialogi sōm ledwa słyszalne.

[ctx: #36534]
note: Description of setting with label #668 "Component-specific logging..."
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
szl: Ôkryślo nadbytnie bibliotyki i kōmpōnynty, kerych zdarzynia bydōm registrowane w zbiorze dziynnika.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
szl: Stereoskopiczny tryb 3D ôd wideo

[ctx: #36536]
note: label of a toggle option that allows to invert the stereoscopic 3d mode
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
szl: Ôdwyrtej stereoskopowy tryb 3D (zmiana ôczōw)

[ctx: #36537]
note: Description of setting with label #36520 "Playback mode of stereoscopic videos"
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
szl: Ôkryślo tryb ôdtworzanio wideo 3D.[CR][Pytej] pokazuje ôkno ôbioru trybu dlo kożdygo ôdtworzanio[CR][Tryb preferowany] bydzie używany tryb ôkryślōny w sekcyji "Systym -> Pokozowanie ôbrazu".[CR][Mōnoskopowy / 2D] wideo bydzie ôdtworzane w trybie monoskopowym / 2D.[CR][Ignoruj] dezaktywuje podpora stereoskopowych trybōw 3D

[ctx: #36538]
note: Description of setting with label #36526 Disable stereoscopic mode when playback is stopped
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
szl: [Aktywne] Szaltruje interfejs używocza (i niykere telewizōry) nazod do trybu 2D miyndzy pozycyjami na liście ôdtworzanio lebo po abszlusie ôdtworzanio.[CR][Niyaktywne] Interfejs używocza i telewizōr bydzie w stereoskopowym trybie 3D. W playlistach wideo, stereofōniczny tryb 3D niy bydzie przeszaltrowany miyndzy ôdtworzanymi pozycyjami, aji dlo ściyżek wideo 2D.

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
szl: Umiynio stereoskopowy tryb 3D interfejsu używocza.

[ctx: #36540]
note: Description of setting with label #36524 "Preferred mode"
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
szl: Ôkryślo preferowany tryb stereoskopowy, w jakim szprice wideo 3D winny być ôdtworzane.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
szl: Umożnio klijyntōm AirPlay regulacyjo głośności.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
szl: Używej maszinowygo dekodowanio zbiorōw wideo.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
szl: Stereoskopiczno głymboczyzna 3D podnapisōw

[ctx: #36546]
note: Description of setting with label #36545 "Subtitle stereoscopic depth"
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
szl: Ôkryślo ploso podnapisōw w stereoskopowych szpricach wideo 3D. Czym zwielgszo werta, tym podnapisy zdowajōm sie być bliżyj ôglōndocza.

[ctx: #36548]
note: Description of setting with label #37021 "Set GUI resolution limit"
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
szl: Ukrōco rozdzielczość interfejsu używocza dlo szporowanio pamiyńci. Niy mo wpływu na ôdtworzanie wideo. Fołdruje ponownego sztartniyńcio.

[ctx: #36549]
note: Description of setting with label #1268 "iOS 8 compatibility mode"
en: Enables support for receiving "Videos" and "Pictures" via AirPlay. This needs to be disabled when using iOS 9 or later clients to restore music streaming via AirPlay. "Videos" and "Pictures" are only supported for iOS clients using iOS 8.x and older.
szl: Umożnio podpora ôdbiyranio wideo i ôbrazōw bez AirPlay. Ta ôpcyjo winna być niyaktywno, coby wrōcić funkcyjo szpricowanio muzyki dlo klijyntōw, co bazujōm na systymie iOS 9 lebo nowszym. Posyłanie wideo i ôbrazōw je dopōmogane ino dlo klijyntōw, co używajōm iOS 8.x i starszych.

[ctx: #36550]
note: Name of a setting
en: Stereoscopic 3D effect strength
szl: Druk stereoskopowygo efektu 3D

[ctx: #36551]
note: Description of setting with label #36550 "Stereoscopic 3D effect strength"
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
szl: Ôkryślo druk stereoskopowygo efektu 3D w interfejsie używocza. Je to sprowiane bez kōntrola zgłōmbu percepcyje interfejsu, tōż czym zwielgszo werta, tym wiyncyj elymyntōw znojdzie sie poza ekranym.[Nul] Dezaktywuje stereoskopowy efekt 3D w interfejsie używocza.[CR]Coby dostać dobre wrażyń wizualne, werta winna być zwielgszo dlo małych ekranōw i nisko dlo srogich. Napōmniynie: niyma ôbsugowane bez wszyjske skōry.

[ctx: #36552]
note: Description of setting "System -> Video output -> NoOfBuffers" with label #36043
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
szl: Ôkryślo numer bufōrōw prezyntacyje używanych bez kludzocz grafiki. Ôbier 2 jeźli kludzocz używo dwojistygo buforowanio

[ctx: #36554]
note: label of a setting, tone mapping method
en: off
szl: zastow

[ctx: #36560]
en: Colour management
szl: Regyrowanie farbami

[ctx: #36561]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management" with label #36560
en: Reproduce video colours accurately using a display profile or a 3D lookup table.
szl: Umożnio akuratno reprodukcyjo farb ze użyciym profilu wyświytlanio lebo tabule korekcyje 3D LUT.

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
szl: Tryb regyrowanio farbami

[ctx: #36563]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management mode" with label #36562
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
szl: Użyj przōdzij porachowanyj tabule zeszukowanio 3D do korygowanio farbōw wideo abo rachuj przeksztołcynia dlo kożdygo wideo ze swojigo włosnygo profilu. Przōdzij porachowano tabula zeszukowanio 3D je preferowano, pōniywoż przizwolo Ci wyużyć moderne fōnkcyje i zwielgo precyzyjo ArgyllCMS. Korekcyjo ôparto na profilach pokazowanio je przidajno do testowanio roztōmajtych parametrōw abo emulowanio sztalōnkōw pokazowanio, na kere 3D LUT niyma fertich.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
szl: Profil pokazowanio ICC

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
szl: Pōnkt biyle

[ctx: #36570]
en: Primaries
szl: Bazowe

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
szl: Tryb gamma

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
szl: Miara tabule korekcyje

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
szl: Zbiōr 3D LUT

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
szl: Profil ICC

[ctx: #36583]
en: Input offset
szl: Szafniyńcie wchodowe

[ctx: #36584]
en: Output offset
szl: Szafniyńcie wychodowe

[ctx: #36585]
en: Absolute
szl: Absolutny

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
szl: D65 (standardowy)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
szl: D93 (japōński NTSC)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
szl: Autōmat

[ctx: #36598]
note: Description of setting with label #36099 "Dither"
en: Eliminate banding caused by RGB level conversion or other processing by adding a small amount of noise to the picture. This can be disabled for slower systems, or when Kodi is set to limited range RGB output and no video processing is needed.
szl: Eliminuje pasmowanie sprowiōne kōnwersyjōm poziōmōw RGB lebo inkszym przetworzaniym, bez przidanie lekigo larma do ôbrazu. Może to być zastawiōne na polekszych systymach lebo kej Kodi mo skōnfigurowany ôgraniczōny zakres RGB i żodne przetworzanie wideo niyma przidajne.

[ctx: #36599]
note: Description of setting with label #36100 "Dither depth"
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
szl: Precyzyjo ditheringu wideo w bitach. Użyj nojzwielgszyj werty, kero niy sprowio pasmowanio. Wychodno werta 8 je doradzano dlo wiynkszości systymōw. Jeźli Twōj CPU je nasztalowany, coby skalować wychodowe poziōmy RGB lebo używosz ekranu laptopa, sztalōnek 7 lebo 6 bitōw może wyeliminować wiyncyj pasmowania. Myńsze werty sōm dostympne jyny w cwekacj testowych, coby ulekszić wybadanie, eli rozsiewanie je napasowane i eli miara piksela fiōnczynio rozsianio ôdpado rozdzielczości ekranu.

[ctx: #36600]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podpory bibliotyki muzyki.

[ctx: #36601]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podpory listy muzyki.

[ctx: #36602]
note: Description of settings category with label #1273 "AirPlay"
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podpory funkcyje AirPlay.

[ctx: #36603]
note: Description of settings category with label #14220 Display
en: This category contains the settings for displays.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki pokazowanio ôbrazu.

[ctx: #36605]
en: Updates
szl: Aktualizacyje

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
szl: Insztaluj autōmatycznie

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
szl: Uwiadōmiej, ale niy insztaluj

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
szl: Nikej niy wybaduj

[ctx: #36609]
en: Show notifications
szl: Ukazuj uwiadōmiynia

[ctx: #36610]
note: Description of settings category "Add-ons"
en: This category contains settings for the add-on system.
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki podsystymu przidowkōw.

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
szl: Ôkryślo knif podpory aktualizacyji przidowkōw.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
szl: Umożnio pokazowanie uwiadōmiyń ô aktualizacyji przidowka.

[ctx: #36613]
note: Description of setting with label #24996 "Manage dependencies"
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
szl: Reskyrowanie przidowkami i bibliotykami, kere były autōmatycznie zainstalowane jako znoleżności inkszych przidowkōw. Pozycyje pokozane jako "Ôsierocōne" niy sōm już fołdrowane bez żodyn przidowek i idzie je bezpiycznie uchrōnić.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
szl: Umożnio pokozanie przidowkōw, co fōngujōm w zadku.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
szl: Niyznōme zdrzōdła

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
szl: Umożnio instalacyjo przidowkōw z niyznōmych zdrzōdeł.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
szl: Dlo bezpiyczyństwa, instalacyjo przidowkōw z niyznōmych zdrzōdeł je niyaktywno.

[ctx: #36618]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "System -> Add-ons -> Unknown sources"
en: Add-ons will be given access to personal data stored on this device. By allowing, you agree that you are solely responsible for any loss of data, unwanted behaviour, or damage to your device. Proceed?
szl: Przidowki dostanōm dostymp do ôsobistych datōw na maszinie. Przi przizwolaniu na to, zgodzosz sie, co je żeś ôdpedzialny(o) za jako ino utrota datōw, niychciane spamiyntanie lebo popszniynie masziny. Kōntynuować?

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
szl: Skalowanie zwielgij jakości

[ctx: #36620]
note: Description of setting "Pictures -> Slideshow -> High Quality Downscaling" with label #36619
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
szl: Umożnio aktywowanie zwielgij jakości skalowanio ôbrazōw (używo wiyncyj pamiyńci i mo strzedni wpływ na plymność)

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
szl: Żodnygo

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
szl: Klijynt

[ctx: #36900]
en: movie
szl: film

[ctx: #36901]
en: movies
szl: filmy

[ctx: #36902]
en: TV show
szl: Serial TV

[ctx: #36903]
en: TV shows
szl: Seriale

[ctx: #36904]
en: season
szl: sezōn

[ctx: #36905]
en: seasons
szl: sezōny

[ctx: #36906]
en: episode
szl: ôdcinek

[ctx: #36907]
en: episodes
szl: ôdcinki

[ctx: #36908]
en: music video
szl: wideoklip

[ctx: #36909]
en: music videos
szl: wideoklipy

[ctx: #36910]
en: set
szl: seryjo

[ctx: #36911]
en: sets
szl: seryje

[ctx: #36912]
en: video
szl: wideo

[ctx: #36913]
en: videos
szl: wideo

[ctx: #36914]
en: music
szl: muzyka

[ctx: #36915]
en: music
szl: muzyka

[ctx: #36916]
en: artist
szl: artysta

[ctx: #36917]
en: artists
szl: artyści

[ctx: #36919]
en: albums
szl: albumy

[ctx: #36920]
en: song
szl: śpiywka

[ctx: #36921]
en: songs
szl: śpiywki

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
szl: (Do tych, co gorzij widzōm)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
szl: (Kōmyntorz ôd reżysera)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
szl: (Kōmyntorz ôd reżysera 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
szl: Ôstatni używany profil

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
szl: Przeziyrej info

[ctx: #37016]
note: Description of setting with label #448 "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
szl: Ôznocz ta ôpcyjo, jeźli maszina ôdbiorczo ôbsuguje dekodowanie ściyżek Dolby Digital Plus (E-AC3).

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
szl: Nasztaluj limit rozdielczości interfejsu ôd używocza

[ctx: #37022]
en: UPnP player
szl: Ôdgrowocz UPnP

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
szl: Chcesz zastawić ôdtworzanie na zdolnyj maszinie?

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
szl: Ôkryślo sztalōnki kodekōw klangu, take jak jakość i poziōm kōmpresyje.

[ctx: #37030]
en: Unlimited
szl: Niyskōńczōne

[ctx: #37031]
note: Description of setting #14102 Blu-ray playback mode
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
szl: Ôkryślo knif ôdewiyranio / ôdtworzanio dyskōw Blu-ray. Napōmniynie: Myni niykerych dyskōw niy sōm w połni podpiyrane i mogōm sprowiać niyprzileżytości.

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
szl: Dostymp

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
szl: Preferuj ściyżka klangowo dlo ludzi, co gorzij widzōm

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
szl: Umożnio preferowanie ściyżek klangowych dlo gorzij widzōncych, abo inkszych ściyżek klangowych w tyj samyj godce.

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
szl: Preferuj ściyżka klangowo dlo gorzij słyszōncych

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
szl: Umożnio preferowanie ściyżek klangowych dlo gorzij słyszōncych, abo inkszych ściyżek klangowych w tyj samyj godce.

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
szl: Preferuj podnapisy dlo gorzij słyszōncych

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
szl: Umożnio preferowanie podnapisōw dlo gorzij słyszōncych, abo inkszych podnapisōw we tyj samyj godce.

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
szl: Preferuj wychodne ściyżki klangowe

[ctx: #37041]
note: Description of setting #37040 Playback
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
szl: Jeźli aktywne, ściyśki klangowe nacechowane za wychodne ( i co sztimujōm ze preferowanōm godkōm) bydōm preferowane w plac ściyżek ô zwielgszyj jakości (wielość kanałōw, kodek, ...).

[ctx: #37042]
note: Description of setting Skip steps
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
szl: Ôkryślo kroki hibu używane po naciśniyniu kneflōw przekokowanio. Jeźli ôbrano była srogszo wielość krokōw hibu w danym richtōngu, może to być wyużyte do sekwyncyjnych naciśniyńć knefla hibu ô ôkryślōnym zniyskorzyniu. Kroki w richtōngu do przodka (nadbytnie) i do zadku (ujymne) mogōm być ôkryślōne niyznoleżnie.

[ctx: #37043]
note: Description of setting Skip delay
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
szl: Ôkryślo czos czekanio miyndzy sekwyncyjnymi naciśniyńciami kneflōw przed hibym. Tyko ino trybu inteligyntnygo przeskokowanio (przi używaniu wiyncyj aniżeli jednygo kroku hibu dlo danygo richtōngu).

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
szl: Wyraź miniatury rozdziałōw

[ctx: #37045]
note: Description of setting #37044 Extract chapter thumbnails"
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
szl: Umożnio wyrażanie miniatur dlo prezyntacyji rozdziałōw / zokłodek. Może zwielgszyć wyużycie procesōra.

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
szl: Pokozuj elymynt "Wszyjsko"

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
szl: Umożnio pokazowanie elymyntu "Wszyjske pozycyje" na listach, bp. "Wszyjske albumy"

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
szl: Limituj aktualizacyje interfejsu przi graniu

[ctx: #38014]
note: Description for the setting with label #38013 "Limit GUI updates when playing video"
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
szl: Ôgraniczo frekwyncyjo ôdświyżano (FPS) interfejsu używocza przi ôdtworzaniu wideo. Funkcyjo ta redukuje ôciōnżynie procesōra i sprowio niyprzileżytości z ôdtworzaniym w czasie pokazowanio interfejsu używocza.

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
szl: Niyskōńczōne

[ctx: #38017]
note: Description of setting #14111 "Blu-ray region code"
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
szl: Regiōn A - Pōłnocno i Połedniowo Ameryka, Weschodnio i Połedniowo-Weschodnio Azyjo. Regiōn B - Afryka, Postrzodkowy Weschōd, Połedniowo-Zachodnio Azyjo, Europa, Australijo i Nowo Zelandyjo. Regiōn C - Cyntralno i Połedniowo Azyjo, China, Mōngolijo, Biołoruś, Rosyjo, Kazachstan i Ukrajina.

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
szl: Moja ôcyna

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
szl: Niy ma ôcyny

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
szl: Sztalōnek ôcyny

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
szl: Ôbiōr liferanta informacyje

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
szl: Ôbier liferanta informacyje

[ctx: #38026]
en: Appearances
szl: Wyglōnd

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
szl: Ściyżka wideo

[ctx: #38032]
note: Label for an option to select the angle to play if current disc has more than one angle
en: Angle
szl: Widok

[ctx: #38033]
en: Role
szl: Rola

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
szl: Kapela

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
szl: Pisorz tekstōw

[ctx: #38036]
note: Remixer of the song (if present)
en: Remixer
szl: Rymikser

[ctx: #38037]
note: Arranger of the song (if present)
en: Arranger
szl: Aranżer

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
szl: Inżinier klangu

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
szl: Producynt

[ctx: #38040]
note: DJMixer of the song (if present)
en: DJMixer
szl: Mikser DJ

[ctx: #38041]
note: Mixer of the song (if present)
en: Mixer
szl: Mikser

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
szl: [Niy ma]

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
szl: Bibliotyka muzyki fołdruje ponownego wgranio znocznikōw ze zbiorōw. Chcesz to zrobić teroz?

[ctx: #38100]
note: Description of section #14200 "Player""
en: Section that contains the settings for the playback of media
szl: Sekcyjo zawiyro sztalōnki ôdtworzanio mydiōw.

[ctx: #38102]
note: Description of section #14203 "Customise"
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
szl: Sekcyjo zawrzić sztalōnki wepływajōnce na interfejs używocza i na reskyrowanie aplikacyjōm i systymym.

[ctx: #38103]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for the playback of videos
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki ôdtworzanio wideo.

[ctx: #38104]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for the playback of music
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki ôdtworzanio muzyki.

[ctx: #38105]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki funkcyje ôdtworzanio pokazōw slajdōw.

[ctx: #38107]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
szl: Sekcyjo zawiyro sztalōnki funkcyji sebiyranio, skłodowanio i przeziyranio informacyji ô wideo.

[ctx: #38108]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
szl: Sekcyjo zawiyro sztalōnki funkcyji sebiyranio, skłodowanio i przeziyranio informacyji ô muzyce.

[ctx: #38109]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnkifunkcyje pokazowanio i przeziyranio informacyji ô ôbrazach.

[ctx: #38110]
note: Description of category #14215 "Databases"
en: This category contains the settings for the library databases
szl: Kategoryjo zawiyro sztalōnki baz datōw bibliotyki.

[ctx: #38111]
note: Description of category #14224 "Other"
en: This category contains other settings for the GUI interface
szl: Kategoryjo zawiyro inksze sztalōnki interfejsu używocza.

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
szl: Pokoż dane EXIF

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
szl: Jedyn zbiōr

[ctx: #38319]
note: Button text to start export
en: Export
szl: Wyeksportowanie

[ctx: #39005]
note: Description of setting "Videos... with label #14242
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
szl: Umożnio dostymp do kōnfiguracyje zdrzōdeł wideo.

[ctx: #39006]
note: Description of setting "Music... with label #14243
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
szl: Umożnio dostymp do kōnfiguracyje zdrzōdeł muzyki.

[ctx: #39007]
note: Description of setting "Pictures... with label #14244
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
szl: Umożnio dostymp do kōnfiguracyje zdrzōdeł wideo.

[ctx: #39024]
en: Dependencies
szl: Zależności

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
szl: Płeć

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
szl: Zdrzōdło

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
szl: Zdrzōdła

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
szl: wychodny

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
szl: Fabuła ôd filmu

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
szl: Fabuła ôdcinka

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
szl: Maksymalnŏ

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
szl: Bazowe

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
szl: Włosne

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
szl: Style
