KODI Main - en to tr_tr translation catalogue (4155 entries)

[ctx: #0]
en: Programs
tr_tr: Programlar

[ctx: #1]
en: Pictures
tr_tr: Resimler

[ctx: #2]
en: Music
tr_tr: Müzik

[ctx: #3]
en: Videos
tr_tr: Videolar

[ctx: #4]
en: TV guide
tr_tr: TV rehberi

[ctx: #5]
en: Settings
tr_tr: Ayarlar

[ctx: #7]
en: File manager
tr_tr: Dosya yöneticisi

[ctx: #8]
en: Weather
tr_tr: Hava durumu

[ctx: #11]
note: Weather token
en: Monday
tr_tr: Pazartesi

[ctx: #12]
note: Weather token
en: Tuesday
tr_tr: Salı

[ctx: #13]
note: Weather token
en: Wednesday
tr_tr: Çarşamba

[ctx: #14]
note: Weather token
en: Thursday
tr_tr: Perşembe

[ctx: #15]
note: Weather token
en: Friday
tr_tr: Cuma

[ctx: #16]
note: Weather token
en: Saturday
tr_tr: Cumartesi

[ctx: #17]
note: Weather token
en: Sunday
tr_tr: Pazar

[ctx: #21]
en: January
tr_tr: Ocak

[ctx: #22]
en: February
tr_tr: Şubat

[ctx: #23]
en: March
tr_tr: Mart

[ctx: #24]
en: April
tr_tr: Nisan

[ctx: #25]
en: May
tr_tr: Mayıs

[ctx: #26]
en: June
tr_tr: Haziran

[ctx: #27]
en: July
tr_tr: Temmuz

[ctx: #28]
en: August
tr_tr: Ağustos

[ctx: #29]
en: September
tr_tr: Eylül

[ctx: #30]
en: October
tr_tr: Ekim

[ctx: #31]
en: November
tr_tr: Kasım

[ctx: #32]
en: December
tr_tr: Aralık

[ctx: #41]
en: Mon
tr_tr: Pzt

[ctx: #42]
en: Tue
tr_tr: Sal

[ctx: #43]
en: Wed
tr_tr: Çar

[ctx: #44]
en: Thu
tr_tr: Per

[ctx: #45]
en: Fri
tr_tr: Cum

[ctx: #46]
en: Sat
tr_tr: Cmt

[ctx: #47]
en: Sun
tr_tr: Paz

[ctx: #51]
en: Jan
tr_tr: Oca

[ctx: #52]
en: Feb
tr_tr: Şub

[ctx: #54]
en: Apr
tr_tr: Nis

[ctx: #56]
en: Jun
tr_tr: Haz

[ctx: #57]
en: Jul
tr_tr: Tem

[ctx: #58]
en: Aug
tr_tr: Ağu

[ctx: #59]
en: Sep
tr_tr: Eyl

[ctx: #60]
en: Oct
tr_tr: Eki

[ctx: #61]
en: Nov
tr_tr: Kas

[ctx: #62]
en: Dec
tr_tr: Ara

[ctx: #71]
note: Weather token
en: N
tr_tr: K

[ctx: #72]
note: Weather token
en: NNE
tr_tr: KKD

[ctx: #73]
note: Weather token
en: NE
tr_tr: KD

[ctx: #74]
note: Weather token
en: ENE
tr_tr: DKD

[ctx: #75]
note: Weather token
en: E
tr_tr: D

[ctx: #76]
note: Weather token
en: ESE
tr_tr: DGD

[ctx: #77]
note: Weather token
en: SE
tr_tr: GD

[ctx: #78]
note: Weather token
en: SSE
tr_tr: GGD

[ctx: #79]
note: Weather token
en: S
tr_tr: G

[ctx: #80]
note: Weather token
en: SSW
tr_tr: GGB

[ctx: #81]
note: Weather token
en: SW
tr_tr: GB

[ctx: #82]
note: Weather token
en: WSW
tr_tr: BGB

[ctx: #83]
note: Weather token
en: W
tr_tr: B

[ctx: #84]
note: Weather token
en: WNW
tr_tr: BKB

[ctx: #85]
note: Weather token
en: NW
tr_tr: KB

[ctx: #86]
note: Weather token
en: NNW
tr_tr: KKB

[ctx: #88]
note: Weather token
en: South
tr_tr: Güney

[ctx: #89]
note: Weather token
en: North
tr_tr: Kuzey

[ctx: #90]
note: Weather token
en: West
tr_tr: Batı

[ctx: #91]
note: Weather token
en: East
tr_tr: Doğu

[ctx: #92]
note: Weather token
en: Variable
tr_tr: Değişken

[ctx: #98]
en: View: Auto
tr_tr: Görünüm: Otomatik

[ctx: #99]
en: View: Auto big
tr_tr: Görünüm: Otomatik büyük

[ctx: #100]
en: View: Icons
tr_tr: Görünüm: Simgeler

[ctx: #101]
en: View: List
tr_tr: Görünüm: Liste

[ctx: #102]
en: Scan
tr_tr: Tara

[ctx: #103]
en: Sort by: Name
tr_tr: Sırala: Ad

[ctx: #104]
en: Sort by: Date
tr_tr: Sırala: Tarih

[ctx: #105]
en: Sort by: Size
tr_tr: Sırala: Boyut

[ctx: #106]
en: No
tr_tr: Hayır

[ctx: #107]
en: Yes
tr_tr: Evet

[ctx: #108]
en: Slideshow
tr_tr: Slayt Gösterisi

[ctx: #109]
en: Create thumbs
tr_tr: Küçük resimleri oluştur

[ctx: #110]
en: Create thumbnails
tr_tr: Küçük resimleri oluştur

[ctx: #111]
en: Shortcuts
tr_tr: Kısayollar

[ctx: #112]
en: Paused
tr_tr: Duraklatıldı

[ctx: #113]
en: Update failed
tr_tr: Güncelleme başarısız

[ctx: #114]
en: Installation failed
tr_tr: Yükleme başarısız

[ctx: #115]
en: Copy
tr_tr: Kopyala

[ctx: #116]
en: Move
tr_tr: Taşı

[ctx: #117]
en: Delete
tr_tr: Sil

[ctx: #118]
en: Rename
tr_tr: Yeniden adlandır

[ctx: #119]
en: New folder
tr_tr: Yeni klasör

[ctx: #120]
en: Confirm copy
tr_tr: Kopyalamayı onayla

[ctx: #121]
en: Confirm move
tr_tr: Taşımayı onayla

[ctx: #122]
en: Confirm delete
tr_tr: Silmeyi onayla

[ctx: #123]
en: Would you like to copy the selected file(s)?
tr_tr: Seçmiş olduğunuz dosya(yı/ları) kopyalamak istiyor musunuz?

[ctx: #124]
en: Would you like to move the selected file(s)?
tr_tr: Seçmiş olduğunuz dosya(yı/ları) taşımak istiyor musunuz?

[ctx: #125]
en: Would you like to delete the selected file(s)?[CR]Warning - this action can't be undone!
tr_tr: Seçmiş olduğunuz dosya(yı/ları) silmek istiyor musunuz?[CR]Uyarı - bu işlem geri alınamaz!

[ctx: #126]
en: Status
tr_tr: Durum

[ctx: #127]
en: Objects
tr_tr: Nesneler

[ctx: #128]
en: General
tr_tr: Genel

[ctx: #129]
en: Slideshow
tr_tr: Slayt Gösterisi

[ctx: #130]
note: skin sub-menu
en: System info
tr_tr: Sistem bilgisi

[ctx: #131]
en: Display
tr_tr: Görüntü

[ctx: #132]
en: Albums
tr_tr: Albümler

[ctx: #133]
en: Artists
tr_tr: Sanatçılar

[ctx: #134]
en: Songs
tr_tr: Şarkılar

[ctx: #135]
en: Genres
tr_tr: Tarzlar

[ctx: #136]
en: Playlists
tr_tr: Çalma listeleri

[ctx: #137]
en: Search
tr_tr: Ara

[ctx: #138]
en: System information
tr_tr: Sistem bilgisi

[ctx: #139]
en: Temperatures:
tr_tr: Sıcaklıklar:

[ctx: #142]
en: Time:
tr_tr: Saat:

[ctx: #143]
en: Current:
tr_tr: Geçerli:

[ctx: #144]
en: Build:
tr_tr: Sürüm:

[ctx: #145]
en: Network:
tr_tr: Ağ:

[ctx: #146]
en: Type:
tr_tr: Tür:

[ctx: #147]
en: Static
tr_tr: Statik

[ctx: #149]
en: MAC address
tr_tr: MAC adresi

[ctx: #150]
en: IP address
tr_tr: IP adresi

[ctx: #151]
en: Link:
tr_tr: Bağlantı:

[ctx: #152]
en: Half duplex
tr_tr: Yarı çift yönlü

[ctx: #153]
en: Full duplex
tr_tr: Tam çift yönlü

[ctx: #154]
en: Storage
tr_tr: Depolama

[ctx: #155]
en: Drive
tr_tr: Sürücü

[ctx: #156]
en: Free
tr_tr: Boş

[ctx: #158]
en: Free memory
tr_tr: Boş bellek

[ctx: #159]
en: No link
tr_tr: Bağlantı yok

[ctx: #160]
en: Free
tr_tr: Boş

[ctx: #162]
en: Tray open
tr_tr: Tepsi açık

[ctx: #163]
en: Reading
tr_tr: Okunuyor

[ctx: #164]
en: No disc
tr_tr: Disk yok

[ctx: #165]
en: Disc present
tr_tr: Disk var

[ctx: #166]
en: Skin
tr_tr: Dış görünüm

[ctx: #167]
en: Cancel file operations
tr_tr: Dosya işlemlerini iptal et

[ctx: #168]
en: {0:s}- {1:s}
tr_tr: {0:s} - {1:s}

[ctx: #169]
en: Resolution
tr_tr: Çözünürlük

[ctx: #170]
en: Adjust display refresh rate
tr_tr: Görüntü yenileme hızını ayarla

[ctx: #171]
en: Sort title
tr_tr: Başlık sıralaması

[ctx: #172]
en: Release date
tr_tr: Çıkış tarihi

[ctx: #173]
en: Display 4:3 videos as
tr_tr: 4:3 videoları görüntüleme biçimi:

[ctx: #174]
en: Compiled:
tr_tr: Derlendi:

[ctx: #175]
en: Moods
tr_tr: Ruh Halleri

[ctx: #176]
en: Styles
tr_tr: Stiller

[ctx: #177]
note: <application name> successfully started
en: {0:s} successfully started
tr_tr: {0:s} başarıyla başlatıldı

[ctx: #178]
note: <application name> has been successfully started.
en: {0:s} has been successfully started.
tr_tr: {0:s} başarıyla başlatıldı.

[ctx: #179]
en: Song
tr_tr: Şarkı

[ctx: #180]
note: generic "duration" label used in different places
en: Duration
tr_tr: Süre

[ctx: #181]
en: Select album
tr_tr: Albüm seç

[ctx: #182]
en: Tracks
tr_tr: Parçalar

[ctx: #183]
en: Review
tr_tr: İnceleme

[ctx: #184]
en: Refresh
tr_tr: Yenile

[ctx: #185]
en: Searching album
tr_tr: Albüm aranıyor

[ctx: #186]
en: OK
tr_tr: Tamam

[ctx: #187]
en: No albums found!
tr_tr: Hiç albüm bulunamadı!

[ctx: #188]
en: Select all
tr_tr: Tümünü seç

[ctx: #189]
en: Scanning media information
tr_tr: Medya bilgisi taranıyor

[ctx: #190]
en: Save
tr_tr: Kaydet

[ctx: #191]
en: Shuffle
tr_tr: Karıştır

[ctx: #192]
en: Clear
tr_tr: Temizle

[ctx: #193]
en: Scan
tr_tr: Tara

[ctx: #194]
note: label for "searching" message box heading
en: Searching...
tr_tr: Aranıyor...

[ctx: #195]
en: No information found!
tr_tr: Bilgi bulunamadı!

[ctx: #196]
en: Select movie:
tr_tr: Film seç:

[ctx: #197]
en: Querying {0:s} information
tr_tr: {0:s} bilgisi sorgulanıyor

[ctx: #198]
en: Loading movie details
tr_tr: Film ayrıntıları yükleniyor

[ctx: #199]
en: Web interface
tr_tr: Web arabirimi

[ctx: #200]
en: Audio encoders
tr_tr: Ses kodlayıcıları

[ctx: #201]
en: Audio decoders
tr_tr: Ses kod çözücüleri

[ctx: #202]
en: Tagline
tr_tr: Etiket satırı

[ctx: #203]
en: Plot outline
tr_tr: Kısa özet

[ctx: #204]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for albums on compilations
en: Compilation
tr_tr: Derleme

[ctx: #205]
note: label of a smartplaylist filter option to filter for songs or albums on votes for rating
en: Votes
tr_tr: Oylar

[ctx: #206]
en: Cast
tr_tr: Oyuncular

[ctx: #207]
en: Plot
tr_tr: Özet

[ctx: #208]
note: generic "play" (some sort of media) label used in different places
en: Play
tr_tr: Oynat

[ctx: #209]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the next item
en: Next
tr_tr: Sonraki

[ctx: #210]
note: used as label for an action/button to play or navigate to the previous item
en: Previous
tr_tr: Önceki

[ctx: #213]
en: Calibrate user interface...
tr_tr: Kullanıcı arabirimini ayarla...

[ctx: #214]
note: To open window screen calibration and as window title
en: Video calibration
tr_tr: Video ayarı

[ctx: #215]
en: Soften
tr_tr: Yumuşat

[ctx: #216]
en: Zoom amount
tr_tr: Yakınlaştırma miktarı

[ctx: #217]
en: Pixel ratio
tr_tr: Piksel oranı

[ctx: #218]
en: DVD drive
tr_tr: DVD sürücü

[ctx: #219]
en: Please insert disc
tr_tr: Lütfen bir disk yerleştirin

[ctx: #220]
en: Remote share
tr_tr: Uzak paylaşım

[ctx: #221]
en: Network is not connected
tr_tr: Ağ bağlı değil

[ctx: #222]
en: Cancel
tr_tr: İptal

[ctx: #224]
en: Speed
tr_tr: Hız

[ctx: #225]
en: Vertical shift
tr_tr: Dikey kaydırma

[ctx: #227]
en: Load audio CD information from online service
tr_tr: Çevrimiçi hizmetten ses CD'si bilgilerini yükle

[ctx: #228]
en: Shuffle playlist on load
tr_tr: Çalma listesini karıştır

[ctx: #229]
en: HDD spindown time
tr_tr: Sabit disk yavaşlatma zamanı

[ctx: #230]
en: Video filters
tr_tr: Video filtreleri

[ctx: #231]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: None
tr_tr: Hiçbiri

[ctx: #232]
en: Point
tr_tr: Nokta

[ctx: #233]
en: Linear
tr_tr: Çizgisel

[ctx: #234]
en: Anisotropic
tr_tr: Anizotropic

[ctx: #237]
en: Minification
tr_tr: Küçültme

[ctx: #238]
en: Magnification
tr_tr: Büyültme

[ctx: #239]
en: Clear playlist on finish
tr_tr: Bittiğinde çalma listesini temizle

[ctx: #240]
en: Display mode
tr_tr: Görüntü modu

[ctx: #241]
en: Full screen #{0:d}
tr_tr: Tam ekran #{0:d}

[ctx: #242]
en: Windowed
tr_tr: Pencere

[ctx: #243]
en: Refresh rate
tr_tr: Yenileme hızı

[ctx: #244]
en: Full screen
tr_tr: Tam ekran

[ctx: #245]
en: Sizing: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Zoom x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pixels: {6:2.2f}:1) (VShift: {7:2.2f})
tr_tr: Boyutlandırma: ({0:d},{1:d})->({2:d},{3:d}) (Yakınlaştırma x{4:2.2f}) AR:{5:2.2f}:1 (Pikseller: {6:2.2f}:1) (DKaydırma: {7:2.2f})

[ctx: #246]
en: Monitor
tr_tr: Ekran

[ctx: #247]
en: Scripts
tr_tr: Betikler

[ctx: #248]
en: Language
tr_tr: Dil

[ctx: #249]
en: Music
tr_tr: Müzik

[ctx: #250]
en: Visualisation
tr_tr: Görsel öğe

[ctx: #251]
en: Select destination directory
tr_tr: Hedef dizini seç

[ctx: #253]
en: Number of channels
tr_tr: Kanal sayısı

[ctx: #254]
en: DTS capable receiver
tr_tr: DTS destekli alıcı

[ctx: #256]
en: Fetching CD information
tr_tr: CD bilgileri alınıyor

[ctx: #257]
note: xbmc/pvr/timers/PVRTimerInfoTag.cpp
en: Error
tr_tr: Hata

[ctx: #258]
en: Enable tag reading
tr_tr: Etiket okumasını etkinleştir

[ctx: #259]
en: Opening
tr_tr: Açılıyor

[ctx: #261]
en: Waiting for start...
tr_tr: Başlaması bekleniyor...

[ctx: #262]
en: Scripts output
tr_tr: Betik çıktısı

[ctx: #263]
en: Allow remote control via HTTP
tr_tr: HTTP üzerinden uzaktan kontrole izin ver

[ctx: #264]
note: Label for a context menu entry / button to start/schedule a recording
en: Record
tr_tr: Kayıt

[ctx: #265]
en: Stop Rec.
tr_tr: Kaydı Durdur

[ctx: #266]
en: Sort by: Track
tr_tr: Sırala: Parça

[ctx: #267]
en: Sort by: Time
tr_tr: Sırala: Süre

[ctx: #268]
en: Sort by: Title
tr_tr: Sırala: Başlık

[ctx: #269]
en: Sort by: Artist
tr_tr: Sırala: Sanatçı

[ctx: #270]
en: Sort by: Album
tr_tr: Sırala: Albüm

[ctx: #271]
en: Top 100
tr_tr: En İyi 100

[ctx: #272]
note: Window screen calibration: calibration from the rectangle box
en: Pixel ratio adjustment
tr_tr: Piksel oranı ayarı

[ctx: #273]
note: Window screen calibration: calibration by using the rectangle box
en: Adjust the rectangle so it is perfectly square
tr_tr: Dörtgeni mükemmel bir kare olacak şekilde ayarlayın

[ctx: #274]
note: Window screen calibration: calibration from the top-left angle
en: Top-Left overscan compensation
tr_tr: Sol-Üst tarama dengelemesi

[ctx: #275]
note: Window screen calibration: calibration from the bottom-right angle
en: Bottom-Right overscan compensation
tr_tr: Sağ-Alt tarama dengelemesi

[ctx: #276]
note: Window screen calibration: calibration by using the top-left or bottom-right arrows
en: Adjust the arrow to change the amount of overscan
tr_tr: Tarama miktarını değiştirmek için ok işaretini ayarlayın

[ctx: #277]
note: Window screen calibration: calibration of subtitle bar
en: Subtitle positioning
tr_tr: Altyazı konumlandırması

[ctx: #278]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Adjust the bar to change the subtitles position
tr_tr: Altyazı konumunu değiştirmek için çubuğu ayarlayın

[ctx: #279]
en: Unable to load settings
tr_tr: Ayarlar yüklenemiyor

[ctx: #280]
en: Using default settings
tr_tr: Varsayılan ayarlar kullanılıyor

[ctx: #281]
en: Please check the XML files
tr_tr: Lütfen XML dosyalarını denetleyin

[ctx: #282]
en: Found {0:d} items
tr_tr: {0:d} öge bulundu

[ctx: #283]
en: Search results
tr_tr: Arama sonuçları

[ctx: #284]
note: generic "no search results found" label used in different places
en: No results found
tr_tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

[ctx: #285]
en: Preferred audio language
tr_tr: Tercih edilen ses dili

[ctx: #286]
en: Preferred subtitle language
tr_tr: Tercih edilen altyazı dili

[ctx: #287]
note: Title of category and group menu subtitles
en: Subtitles
tr_tr: Altyazılar

[ctx: #288]
en: Font
tr_tr: Yazı tipi

[ctx: #289]
en: Size
tr_tr: Boyut

[ctx: #290]
en: Dynamic range compression
tr_tr: Dinamik aralık sıkıştırma

[ctx: #292]
en: Audio
tr_tr: Ses

[ctx: #293]
en: Browse for subtitles
tr_tr: Altyazılara gözat

[ctx: #294]
en: Create bookmark
tr_tr: Yer işareti oluştur

[ctx: #296]
en: Clear bookmarks
tr_tr: Yer işaretlerini temizle

[ctx: #297]
en: Audio offset
tr_tr: Ses gecikmesi

[ctx: #298]
en: Bookmarks
tr_tr: Yer İşaretleri

[ctx: #299]
en: Bookmark {0:d}
tr_tr: Yer işareti {0:d}

[ctx: #300]
en: MP1 capable receiver
tr_tr: MP1 destekli alıcı

[ctx: #301]
en: MP2 capable receiver
tr_tr: MP2 destekli alıcı

[ctx: #302]
en: MP3 capable receiver
tr_tr: MP3 destekli alıcı

[ctx: #303]
en: Delay
tr_tr: Gecikme

[ctx: #304]
en: Language
tr_tr: Dil

[ctx: #305]
note: Label of 'Enabled' radiobutton in PVR timer settings dialog Label of timers state in PVR timer/timer rule window
en: Enabled
tr_tr: Etkin

[ctx: #307]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "default" if available.
en: Media default
tr_tr: Medya varsayılanı

[ctx: #308]
note: Select option for the setting "Preferred audio language". Will prefer the stream marked as "original" if available.
en: Original language
tr_tr: Özgün dil

[ctx: #309]
en: User interface language
tr_tr: Kullanıcı arabirimi dili

[ctx: #310]
note: Setting in international settings
en: Virtual keyboard layouts
tr_tr: Sanal klavye düzenleri

[ctx: #312]
en: (0=auto)
tr_tr: (0=otomatik)

[ctx: #313]
note: generic "cleaning database" label used in different places
en: Cleaning database
tr_tr: Veritabanı temizleniyor

[ctx: #314]
en: Preparing...
tr_tr: Hazırlanıyor...

[ctx: #315]
en: Database error
tr_tr: Veritabanı hatası

[ctx: #316]
en: Searching songs...
tr_tr: Şarkılar aranıyor...

[ctx: #317]
en: Cleaned database successfully
tr_tr: Veritabanı başarıyla temizlendi

[ctx: #318]
en: Cleaning songs...
tr_tr: Şarkılar temizleniyor...

[ctx: #319]
en: Error cleaning songs
tr_tr: Şarkılar temizlenirken hata oluştu

[ctx: #320]
en: Cleaning artists...
tr_tr: Sanatçılar temizleniyor...

[ctx: #321]
en: Error cleaning artists
tr_tr: Sanatçılar temizlenirken hata oluştu

[ctx: #322]
en: Cleaning genres, roles etc....
tr_tr: Tarzlar, roller vb. temizleniyor....

[ctx: #323]
en: Error cleaning genres, roles etc.
tr_tr: Tarzlar, roller vb. temizlenirken hata oluştu.

[ctx: #324]
en: Cleaning paths...
tr_tr: Yollar temizleniyor...

[ctx: #325]
en: Error cleaning paths
tr_tr: Yollar temizlenirken hata oluştu

[ctx: #326]
en: Cleaning albums...
tr_tr: Albümler temizleniyor...

[ctx: #327]
en: Error cleaning albums
tr_tr: Albümler temizlenirken hata oluştu

[ctx: #328]
en: Writing changes...
tr_tr: Değişiklikler yazılıyor...

[ctx: #329]
en: Error writing changes
tr_tr: Değişiklikler yazılırken hata oluştu

[ctx: #330]
en: This may take some time...
tr_tr: Bu biraz zaman alabilir...

[ctx: #331]
en: Compressing database...
tr_tr: Veritabanı sıkıştırılıyor...

[ctx: #332]
en: Error compressing database
tr_tr: Veritabanı sıkıştırılırken hata oluştu

[ctx: #333]
en: Do you want to clean the library?
tr_tr: Kitaplığı temizlemek istiyor musunuz?

[ctx: #334]
en: Clean library...
tr_tr: Kitaplığı temizle...

[ctx: #335]
en: Start
tr_tr: Başlat

[ctx: #336]
en: Framerate conversion
tr_tr: Kare hızı dönüşümü

[ctx: #337]
en: Output configuration
tr_tr: Çıkış yapılandırması

[ctx: #338]
en: Fixed
tr_tr: Sabit

[ctx: #339]
en: Optimized
tr_tr: İyileştirilmiş

[ctx: #340]
en: Various artists
tr_tr: Çeşitli sanatçılar

[ctx: #341]
en: Play disc
tr_tr: Diski oynat

[ctx: #342]
en: Movies
tr_tr: Filmler

[ctx: #343]
en: Adjust framerate
tr_tr: Kare hızını ayarla

[ctx: #344]
en: Actors
tr_tr: Aktörler

[ctx: #345]
en: Year
tr_tr: Yıl

[ctx: #346]
en: Maintain original volume on downmix
tr_tr: Downmix yaparken özgün ses düzeyini koru

[ctx: #347]
en: DTS-HD capable receiver
tr_tr: DTS-HD destekli alıcı

[ctx: #348]
en: Allow passthrough
tr_tr: Doğrudan geçişe izin ver

[ctx: #349]
en: TrueHD capable receiver
tr_tr: TrueHD destekli alıcı

[ctx: #350]
en: Programs
tr_tr: Programlar

[ctx: #351]
en: Off
tr_tr: Kapalı

[ctx: #352]
en: Dim
tr_tr: Karart

[ctx: #353]
en: Black
tr_tr: Siyah

[ctx: #355]
note: Label of a setting to configure the idle time until the screensaver kicks in
en: Wait time
tr_tr: Bekleme süresi

[ctx: #356]
en: Screensaver mode
tr_tr: Ekran koruyucu modu

[ctx: #357]
en: Shutdown function timer
tr_tr: Kapatma işlevi zamanlayıcısı

[ctx: #358]
en: All albums
tr_tr: Bütün albümler

[ctx: #359]
en: Recently added albums
tr_tr: Son eklenen albümler

[ctx: #360]
en: Screensaver
tr_tr: Ekran koruyucu

[ctx: #361]
en: Recursive slideshow
tr_tr: Yinelemeli slayt gösterisi

[ctx: #362]
en: Screensaver dim level
tr_tr: Ekran koruyucu karartma düzeyi

[ctx: #363]
en: Sort by: File
tr_tr: Sırala: Dosya

[ctx: #364]
en: Dolby Digital (AC3) capable receiver
tr_tr: Dolby Digital (AC3) destekli alıcı

[ctx: #365]
en: Sort by: Name
tr_tr: Sırala: Ad

[ctx: #366]
en: Sort by: Year
tr_tr: Sırala: Yıl

[ctx: #367]
en: Sort by: Rating
tr_tr: Sırala: Derecelendirme

[ctx: #369]
en: Title
tr_tr: Başlık

[ctx: #370]
note: Weather token
en: Thunderstorms
tr_tr: Gök gürültülü

[ctx: #371]
note: Weather token
en: Partly
tr_tr: Parçalı

[ctx: #372]
note: Weather token
en: Mostly
tr_tr: Genelde

[ctx: #373]
note: Weather token
en: Sunny
tr_tr: Güneşli

[ctx: #374]
note: Weather token
en: Cloudy
tr_tr: Bulutlu

[ctx: #375]
note: Weather token
en: Snow
tr_tr: Karlı

[ctx: #376]
note: Weather token
en: Rain
tr_tr: Yağmurlu

[ctx: #377]
note: Weather token
en: Light
tr_tr: Hafif

[ctx: #378]
note: Weather token
en: AM
tr_tr: Sabah

[ctx: #379]
note: Weather token
en: PM
tr_tr: Akşam

[ctx: #380]
note: Weather token
en: Showers
tr_tr: Yağışlı

[ctx: #381]
note: Weather token
en: Few
tr_tr: Az

[ctx: #382]
note: Weather token
en: Scattered
tr_tr: Bazen

[ctx: #383]
note: Weather token
en: Wind
tr_tr: Rüzgarlı

[ctx: #384]
note: Weather token
en: Strong
tr_tr: Kuvvetli

[ctx: #385]
note: Weather token
en: Fair
tr_tr: Güzel

[ctx: #386]
note: Weather token
en: Clear
tr_tr: Açık

[ctx: #387]
note: Weather token
en: Clouds
tr_tr: Bulutlu

[ctx: #388]
note: Weather token
en: Early
tr_tr: Erken

[ctx: #389]
note: Weather token
en: Shower
tr_tr: Yağmurlu

[ctx: #390]
note: Weather token
en: Flurries
tr_tr: Kar yağışlı

[ctx: #391]
note: Weather token
en: Low
tr_tr: Düşük

[ctx: #392]
note: Weather token
en: Medium
tr_tr: Orta

[ctx: #393]
note: Weather token
en: High
tr_tr: Yüksek

[ctx: #394]
note: Weather token
en: Fog
tr_tr: Sisli

[ctx: #395]
note: Weather token
en: Haze
tr_tr: Puslu

[ctx: #396]
en: Select location
tr_tr: Konum seçin

[ctx: #397]
en: Refresh time
tr_tr: Yenileme zamanı

[ctx: #398]
en: Temperature units
tr_tr: Sıcaklık birimi

[ctx: #399]
en: Speed units
tr_tr: Hız birimi

[ctx: #400]
en: Weather
tr_tr: Hava

[ctx: #401]
en: Temp
tr_tr: Hava sıcaklığı

[ctx: #402]
en: Feels like
tr_tr: Hissedilen sıcaklık

[ctx: #403]
en: UV index
tr_tr: UV indeksi

[ctx: #404]
en: Wind
tr_tr: Rüzgar

[ctx: #405]
en: Dew point
tr_tr: Çiy noktası

[ctx: #406]
en: Humidity
tr_tr: Nem oranı

[ctx: #407]
en: Hardware keyboard layouts
tr_tr: Donanım klavye düzenleri

[ctx: #409]
en: Defaults
tr_tr: Varsayılanlar

[ctx: #410]
en: Accessing weather service
tr_tr: Hava durumu hizmetine erişiliyor

[ctx: #411]
en: Getting weather for:
tr_tr: Hava durumu bilgisi alınıyor:

[ctx: #412]
en: Unable to get weather data
tr_tr: Hava durumu verisi alınamıyor

[ctx: #413]
en: Manual
tr_tr: El ile

[ctx: #414]
en: No review for this album
tr_tr: Bu albüm için inceleme mevcut değil

[ctx: #415]
en: Downloading thumbnail...
tr_tr: Küçük resim indiriliyor...

[ctx: #417]
en: View: Big icons
tr_tr: Görünüm: Büyük simgeler

[ctx: #418]
en: Low
tr_tr: Düşük

[ctx: #419]
en: High
tr_tr: Yüksek

[ctx: #420]
en: Best match
tr_tr: En iyi eşleşme

[ctx: #421]
en: Keep audio device alive
tr_tr: Ses aygıtını etkin tut

[ctx: #422]
en: Delete album information
tr_tr: Albüm bilgisini sil

[ctx: #423]
en: Delete CD information
tr_tr: CD bilgisini sil

[ctx: #424]
en: Select
tr_tr: Seç

[ctx: #425]
en: No album information found
tr_tr: Albüm bilgisi bulunamadı

[ctx: #426]
en: No CD information found
tr_tr: CD bilgisi bulunamadı

[ctx: #427]
en: Disc
tr_tr: Disk

[ctx: #428]
en: Insert correct CD / DVD
tr_tr: Doğru CD / DVD'yi yerleştirin

[ctx: #429]
en: Please insert the following disc:
tr_tr: Lütfen aşağıdaki diski yerleştirin:

[ctx: #430]
en: Sort by: DVD#
tr_tr: Sırala: DVD#

[ctx: #431]
en: No cache
tr_tr: Önbellek yok

[ctx: #432]
en: Remove movie from library
tr_tr: Filmi kitaplıktan kaldır

[ctx: #434]
note: From <wind dir.> at <speed> <unit>
en: From {0:s} at {1:d} {2:s}
tr_tr: {0:s} yönünden {1:d} {2:s}

[ctx: #435]
note: Headline of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: No optical disc drive detected
tr_tr: Optik disk sürücüsü algılanmadı

[ctx: #436]
note: Message body of a dialog that pops up when a user tries to play a video that is located on an optical disc (Blu-ray, DVD) but the current KODI device doesn't have the according drive
en: This video is stored on an optical disc (e.g. DVD, Blu-ray) and cannot be played as your device does not have an appropriate drive.
tr_tr: Bu video bir optik diskte (örn. DVD, Blu-ray) depolandığı ve cihazınızda uygun bir sürücü olmadığından oynatılamaz.

[ctx: #437]
en: Removable disk
tr_tr: Çıkartılabilir disk

[ctx: #438]
en: Opening file
tr_tr: Dosya açılıyor

[ctx: #439]
en: Cache
tr_tr: Önbellek

[ctx: #440]
en: Hard disk
tr_tr: Sabit disk

[ctx: #442]
en: Local network
tr_tr: Yerel ağ

[ctx: #443]
en: Internet
tr_tr: İnternet

[ctx: #445]
en: Audio
tr_tr: Ses

[ctx: #447]
en: Autorun media
tr_tr: Medyayı otomatik başlat

[ctx: #448]
en: Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver
tr_tr: Dolby Digital Plus (E-AC3) destekli alıcı

[ctx: #449]
en: Enabled
tr_tr: Etkin

[ctx: #450]
en: Columns
tr_tr: Sütunlar

[ctx: #451]
en: Row 1 address
tr_tr: 1. adres satırı

[ctx: #452]
en: Row 2 address
tr_tr: 2. adres satırı

[ctx: #453]
en: Row 3 address
tr_tr: 3. adres satırı

[ctx: #454]
en: Row 4 address
tr_tr: 4. adres satırı

[ctx: #455]
en: Rows
tr_tr: Satırlar

[ctx: #456]
en: Mode
tr_tr: Mod

[ctx: #457]
en: Switch view
tr_tr: Görünümü değiştir

[ctx: #458]
en: Limit sampling rate (kHz)
tr_tr: Örnekleme hızını sınırla (kHz)

[ctx: #459]
en: Subs
tr_tr: Altyazılar

[ctx: #460]
en: Audio stream
tr_tr: Ses akışı

[ctx: #461]
en: [active]
tr_tr: [etkin]

[ctx: #463]
en: Backlight
tr_tr: Arka Işık

[ctx: #464]
en: Brightness
tr_tr: Parlaklık

[ctx: #465]
en: Contrast
tr_tr: Kontrast

[ctx: #466]
en: Gamma
tr_tr: Gama

[ctx: #467]
en: Type
tr_tr: Tür

[ctx: #468]
en: Move the bar to change the OSD position
tr_tr: OSD konumunu değiştirmek için çubuğu kaydırın

[ctx: #469]
en: OSD position
tr_tr: OSD konumu

[ctx: #470]
en: Credits
tr_tr: Jenerik

[ctx: #474]
en: Off
tr_tr: Kapalı

[ctx: #475]
en: Music only
tr_tr: Sadece müzik

[ctx: #476]
en: Music & video
tr_tr: Müzik ve video

[ctx: #477]
en: Unable to load playlist
tr_tr: Çalma listesi yüklenemiyor

[ctx: #479]
en: Skin & language
tr_tr: Dış görünüm ve dil

[ctx: #480]
en: Appearance
tr_tr: Görünüm

[ctx: #481]
en: Audio options
tr_tr: Ses seçenekleri

[ctx: #482]
en: About Kodi
tr_tr: Kodi Hakkında

[ctx: #485]
en: Delete album
tr_tr: Albümü sil

[ctx: #486]
en: Repeat
tr_tr: Tekrar

[ctx: #487]
en: Repeat one
tr_tr: Birini tekrarla

[ctx: #488]
en: Repeat folder
tr_tr: Klasörü tekrarla

[ctx: #489]
en: Play next song automatically
tr_tr: Sonraki şarkıyı otomatik olarak çal

[ctx: #491]
en: - Use big icons
tr_tr: - Büyük simge kullan

[ctx: #492]
en: Resize VobSubs
tr_tr: Vob altyazıları yeniden boyutlandır

[ctx: #493]
en: Advanced options (experts only!)
tr_tr: Gelişmiş seçenekler (uzmanlar için!)

[ctx: #494]
en: Overall audio headroom
tr_tr: Genel ses boşluk payı

[ctx: #495]
en: Upscale videos to GUI resolution
tr_tr: Videoları GUI çözünürlüğüne yükselt

[ctx: #496]
en: Calibration
tr_tr: Ayarlama

[ctx: #497]
en: Show file extensions
tr_tr: Dosya uzantılarını göster

[ctx: #498]
en: Sort by: Type
tr_tr: Sırala: Tür

[ctx: #499]
en: Unable to connect to online lookup service
tr_tr: Çevrimiçi arama hizmetine bağlanılamıyor

[ctx: #500]
en: Downloading album information failed
tr_tr: Albüm bilgisi indirilemedi

[ctx: #501]
en: Looking for album names...
tr_tr: Albüm adları aranıyor...

[ctx: #502]
en: Open
tr_tr: Aç

[ctx: #503]
en: Busy
tr_tr: Meşgul

[ctx: #504]
en: Empty
tr_tr: Boş

[ctx: #505]
note: label for library update progress bar when scanning media files
en: Loading media information from files...
tr_tr: Dosyalardan medya bilgileri yükleniyor...

[ctx: #506]
note: label for library update progress bar when checking for new or changed media files
en: Checking media files...
tr_tr: Medya dosyaları kontrol ediliyor...

[ctx: #507]
en: Sort by: Usage
tr_tr: Sırala: Kullanım

[ctx: #510]
en: Enable visualisations
tr_tr: Görsel öğeleri etkinleştir

[ctx: #511]
en: Enable video mode switching
tr_tr: Video modu geçişini etkinleştir

[ctx: #512]
en: Startup window
tr_tr: Başlangıç penceresi

[ctx: #513]
en: Home window
tr_tr: Giriş penceresi

[ctx: #514]
en: Manual settings
tr_tr: El ile yapılan ayarlar

[ctx: #515]
en: Genre
tr_tr: Tarz

[ctx: #517]
en: Recently played albums
tr_tr: Son çalınan albümler

[ctx: #518]
en: Launch
tr_tr: Başlat

[ctx: #519]
en: Launch in...
tr_tr: Başlat...

[ctx: #521]
note: Node title for compilation albums, plural of #204
en: Compilations
tr_tr: Derlemeler

[ctx: #522]
en: Remove source
tr_tr: Kaynağı kaldır

[ctx: #523]
en: Switch media
tr_tr: Medyayı değiştir

[ctx: #524]
en: Select playlist
tr_tr: Çalma listesini seç

[ctx: #525]
en: New playlist...
tr_tr: Yeni çalma listesi...

[ctx: #526]
en: Add to playlist
tr_tr: Çalma listesine ekle

[ctx: #527]
en: Manually add to library
tr_tr: Kitaplığa kendiniz ekleyin

[ctx: #528]
en: Enter title
tr_tr: Başlığı gir

[ctx: #529]
en: Error: Duplicate title
tr_tr: Hata: Yinelenen başlık

[ctx: #530]
en: Select genre
tr_tr: Tarz seçin

[ctx: #531]
en: New genre
tr_tr: Yeni tarz

[ctx: #532]
en: Manual addition
tr_tr: El ile ekleme

[ctx: #533]
en: Enter genre
tr_tr: Tarz girin

[ctx: #534]
en: View: {0:s}
tr_tr: Görünüm: {0:s}

[ctx: #535]
en: List
tr_tr: Liste

[ctx: #536]
en: Icons
tr_tr: Simgeler

[ctx: #537]
en: Big list
tr_tr: Büyük liste

[ctx: #538]
en: Big icons
tr_tr: Büyük simgeler

[ctx: #539]
en: Wide
tr_tr: Geniş

[ctx: #540]
en: Big wide
tr_tr: Büyük geniş

[ctx: #541]
en: Album icons
tr_tr: Albüm simgeleri

[ctx: #542]
en: DVD icons
tr_tr: DVD simgeleri

[ctx: #544]
en: Media info
tr_tr: Medya bilgisi

[ctx: #545]
en: Audio output device
tr_tr: Ses çıkış aygıtı

[ctx: #546]
en: Passthrough output device
tr_tr: Doğrudan geçiş çıkış aygıtı

[ctx: #547]
en: No biography for this artist
tr_tr: Bu sanatçı için biyografi yok

[ctx: #548]
en: Downmix multichannel audio to stereo
tr_tr: Çok kanallı sesleri stereo'ya dönüştür

[ctx: #549]
note: generic "number" label used in different places
en: Number
tr_tr: Numara

[ctx: #550]
en: Sort by: {0:s}
tr_tr: Sırala: {0:s}

[ctx: #551]
note: generic "name" label used in different places
en: Name
tr_tr: Ad

[ctx: #552]
note: generic "date" label used in different places
en: Date
tr_tr: Tarih

[ctx: #553]
en: Size
tr_tr: Boyut

[ctx: #554]
en: Track
tr_tr: Parça

[ctx: #555]
en: Time
tr_tr: Saat

[ctx: #556]
en: Title
tr_tr: Başlık

[ctx: #557]
en: Artist
tr_tr: Sanatçı

[ctx: #558]
en: Album
tr_tr: Albüm

[ctx: #559]
en: Playlist
tr_tr: Çalma listesi

[ctx: #561]
en: File
tr_tr: Dosya

[ctx: #562]
en: Year
tr_tr: Yıl

[ctx: #563]
en: Rating
tr_tr: Derecelendirme

[ctx: #564]
en: Type
tr_tr: Tür

[ctx: #565]
en: Usage
tr_tr: Kullanım

[ctx: #566]
en: Album artist
tr_tr: Albüm sanatçısı

[ctx: #567]
note: generic "play count" label used in different places
en: Play count
tr_tr: Çalma sayısı

[ctx: #568]
note: generic "last played" label used in different places
en: Last played
tr_tr: Son çalınma

[ctx: #569]
en: Comment
tr_tr: Açıklama

[ctx: #570]
en: Date added
tr_tr: Eklenme tarihi

[ctx: #571]
en: Default
tr_tr: Varsayılan

[ctx: #572]
en: Studio
tr_tr: Stüdyo

[ctx: #573]
en: Path
tr_tr: Yol

[ctx: #574]
en: Country
tr_tr: Ülke

[ctx: #575]
en: In progress
tr_tr: Devam ediyor

[ctx: #576]
en: Times played
tr_tr: Oynatma sayısı

[ctx: #577]
en: Date taken
tr_tr: Çekildiği tarih

[ctx: #578]
en: Artist / Year
tr_tr: Sanatçı / Yıl

[ctx: #580]
en: Sort direction
tr_tr: Sıralama yönü

[ctx: #581]
en: Sort method
tr_tr: Sıralama yöntemi

[ctx: #582]
en: View mode
tr_tr: Görünüm modu

[ctx: #583]
en: Remember views for different folders
tr_tr: Farklı klasörlerin görünümlerini hatırla

[ctx: #584]
en: Ascending
tr_tr: Artan

[ctx: #585]
en: Descending
tr_tr: Azalan

[ctx: #586]
en: Edit playlist
tr_tr: Çalma listesini düzenle

[ctx: #587]
en: Filter
tr_tr: Filtre

[ctx: #588]
en: Cancel party mode
tr_tr: Parti modundan çık

[ctx: #589]
en: Party mode
tr_tr: Parti modu

[ctx: #590]
en: Random
tr_tr: Rastgele

[ctx: #591]
en: Off
tr_tr: Kapalı

[ctx: #592]
en: One
tr_tr: Biri

[ctx: #593]
note: Label used for buttons and select options as a reference to match all items or occurrences.
en: All
tr_tr: Hepsi

[ctx: #594]
en: Off
tr_tr: Kapalı

[ctx: #595]
en: Repeat: Off
tr_tr: Tekrar: Kapalı

[ctx: #596]
en: Repeat: One
tr_tr: Tekrar: Birini

[ctx: #597]
en: Repeat: All
tr_tr: Tekrar: Hepsini

[ctx: #600]
en: Rip audio CD
tr_tr: Ses CD'sini kopyala

[ctx: #601]
en: Medium
tr_tr: Orta

[ctx: #602]
en: Standard
tr_tr: Standart

[ctx: #603]
en: Extreme
tr_tr: Aşırı

[ctx: #604]
en: Constant bitrate
tr_tr: Değişken bit oranı

[ctx: #605]
en: Ripping...
tr_tr: Kopyalanıyor...

[ctx: #607]
en: To:
tr_tr: Nereye:

[ctx: #608]
en: Couldn't rip CD or track because CDDARipPath is not set.
tr_tr: CDDARipPath ayarlanmadığı için CD veya parça kopyalanamıyor.

[ctx: #610]
en: Rip audio track
tr_tr: Parçayı kopyala

[ctx: #611]
en: Enter number
tr_tr: Numara gir

[ctx: #613]
en: Sample rate
tr_tr: Örnek hızı

[ctx: #614]
en: Virtual folder
tr_tr: Sanal klasör

[ctx: #620]
en: Audio CDs
tr_tr: Ses CD'leri

[ctx: #621]
en: Encoder
tr_tr: Kodlayıcı

[ctx: #622]
en: Quality
tr_tr: Kalite

[ctx: #623]
en: Bitrate
tr_tr: Bit oranı

[ctx: #624]
en: Include track number
tr_tr: Parça numarasını dahil et

[ctx: #625]
en: All songs of
tr_tr: Bütün şarkılar

[ctx: #626]
en: In progress TV shows
tr_tr: Devam eden TV programları

[ctx: #629]
en: View mode
tr_tr: Görünüm modu

[ctx: #631]
en: Zoom
tr_tr: Yakınlaştır

[ctx: #632]
note: Label for stretching the displayed video to a 4:3 aspect ratio
en: Stretch 4:3
tr_tr: 4:3'e genişlet

[ctx: #633]
en: Wide zoom
tr_tr: Geniş yakınlaştırma

[ctx: #634]
note: Label for stretching the displayed video to a 16:9 aspect ratio
en: Stretch 16:9
tr_tr: 16:9'a genişlet

[ctx: #635]
note: Label for stretching the displayed video to the original size of the video stream
en: Original size
tr_tr: Özgün boyut

[ctx: #636]
en: Custom
tr_tr: Özel

[ctx: #638]
en: Volume adjustments
tr_tr: Ses ayarları

[ctx: #639]
en: Use track levels
tr_tr: Parça düzeylerini kullan

[ctx: #640]
en: Use album levels
tr_tr: Albüm düzeylerini kullan

[ctx: #641]
en: Files with ReplayGain information
tr_tr: ReplayGain bilgisi olan dosyalar

[ctx: #642]
en: Files without ReplayGain information
tr_tr: ReplayGain bilgisi olmayan dosyalar

[ctx: #643]
en: Avoid clipping protection on ReplayGained files
tr_tr: ReplayGain olan dosyalarda ses kırpılması korumasını devre dışı bırak

[ctx: #644]
en: Stretch 16:9 - Nonlinear
tr_tr: 16:9'a genişlet - Nonlinear

[ctx: #645]
en: Need to unpack a big file. Continue?
tr_tr: Büyük bir dosyayı açmak gerekiyor. Devam edilsin mi?

[ctx: #646]
en: Remove from library
tr_tr: Kitaplıktan kaldır

[ctx: #647]
en: Export video library
tr_tr: Video kitaplığını dışarı aktar

[ctx: #648]
en: Import video library
tr_tr: Video kitaplığını içeri aktar

[ctx: #649]
note: unused?
en: Importing
tr_tr: İçeri aktarılıyor

[ctx: #650]
note: unused?
en: Exporting
tr_tr: Dışarı aktarılıyor

[ctx: #651]
en: Browse for library
tr_tr: Kitaplığa gözat

[ctx: #652]
en: Years
tr_tr: Yıllar

[ctx: #653]
en: Update library
tr_tr: Kitaplığı güncelle

[ctx: #654]
en: Show debug information
tr_tr: Hata ayıklama bilgisini göster

[ctx: #655]
en: Browse for executable
tr_tr: Çalıştırılabilir dosyalara gözat

[ctx: #656]
en: Browse for playlist
tr_tr: Çalma listesine gözat

[ctx: #657]
en: Browse for folder
tr_tr: Klasöre gözat

[ctx: #658]
en: Song information
tr_tr: Şarkı bilgisi

[ctx: #659]
en: Non-linear stretch
tr_tr: Doğrusal olmayan genişletme

[ctx: #660]
en: Volume amplification
tr_tr: Ses yükseltici

[ctx: #661]
en: Choose export folder
tr_tr: Dışarı aktarma klasörü seç

[ctx: #662]
en: This file is no longer available.
tr_tr: Bu dosya artık yok.

[ctx: #663]
en: Would you like to remove it from the library?
tr_tr: Kitaplıktan kaldırmak istiyor musunuz?

[ctx: #664]
en: Browse for script
tr_tr: Betiklere gözat

[ctx: #665]
en: Compression level
tr_tr: Sıkıştırma düzeyi

[ctx: #666]
en: Enable component-specific logging
tr_tr: Bileşene özel günlüğü etkinleştir

[ctx: #667]
en: Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
tr_tr: Dolby Digital (AC3) kod çevrimini etkinleştir

[ctx: #668]
en: Specify component-specific logging...
tr_tr: Bileşene özel günlüğü belirt...

[ctx: #669]
en: Verbose logging for the [B]SMB[/B] library
tr_tr: [B]SMB[/B] kitaplığı için ayrıntılı günlük

[ctx: #670]
en: Verbose logging for the [B]libcURL[/B] library (HTTP(S), DAV)
tr_tr: [B]libcURL[/B] kitaplığı (HTTP(S), DAV) için ayrıntılı günlük

[ctx: #672]
en: Verbose logging for the [B]FFmpeg[/B] libraries
tr_tr: [B]FFmpeg[/B] kitaplıkları için ayrıntılı günlük

[ctx: #674]
en: Verbose logging for [B]D-Bus[/B] calls
tr_tr: [B]D-Bus[/B] çağrıları için ayrıntılı günlük

[ctx: #675]
en: Verbose logging for [B]JSON-RPC[/B] requests
tr_tr: [B]JSON-RPC[/B] istekleri için ayrıntılı günlük

[ctx: #676]
en: Verbose logging for the [B]Audio[/B] component
tr_tr: [B]Ses[/B] bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #677]
en: Verbose logging for the [B]AirTunes[/B] library
tr_tr: [B]AirTunes[/B] kitaplığı için ayrıntılı günlük

[ctx: #678]
en: Verbose logging for the [B]UPnP[/B] components
tr_tr: [B]UPnP[/B] bileşenleri için ayrıntılı günlük

[ctx: #679]
en: Verbose logging for the [B]libCEC[/B] library
tr_tr: [B]libCEC[/B] kitaplığı için ayrıntılı günlük

[ctx: #680]
en: Verbose logging for the [B]Video[/B] component
tr_tr: [B]Video[/B] bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #681]
en: Verbose logging for the [B]Webserver[/B] component
tr_tr: [B]Web sunucusu[/B] bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #682]
en: Verbose logging for the [B]Database[/B] component
tr_tr: [B]Veritabanı[/B] bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #683]
en: Verbose logging of [B]audio/video timing information[/B]
tr_tr: [B]Ses/görüntü bilgisi[/B] için ayrıntılı günlük

[ctx: #684]
en: Verbose logging of [B]Windowing[/B] component
tr_tr: [B]Pencereleme[/B] bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #685]
en: Verbose logging of [B]PVR[/B] component
tr_tr: [B]PVR[/B] bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #686]
en: Verbose logging of [B]EPG[/B] component
tr_tr: [B]EPG[/B] bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #687]
en: From metadata
tr_tr: Meta verisinden

[ctx: #700]
en: Cleaning up library
tr_tr: Kitaplık temizleniyor

[ctx: #701]
en: Removing old songs from the library
tr_tr: Eski şarkılar kitaplıktan kaldırılıyor

[ctx: #702]
en: This path has been scanned before
tr_tr: Bu yol daha önce taranmış

[ctx: #703]
en: Can't clean up library while running background tasks
tr_tr: Çalışan arka plan görevleri varken kitaplık temizlenemiyor

[ctx: #705]
en: Network
tr_tr: Ağ

[ctx: #706]
en: Server
tr_tr: Sunucu

[ctx: #708]
en: Use proxy server
tr_tr: Vekil sunucusu kullan

[ctx: #711]
en: Internet Protocol (IP)
tr_tr: İnternet Protokolü (IP)

[ctx: #712]
en: Invalid port specified. Value must be between 1 and 65535.
tr_tr: Geçersiz bağlantı noktası belirtildi. Değer 1 ile 65535 arası olmalı.

[ctx: #713]
en: HTTP proxy
tr_tr: HTTP vekil sunucu

[ctx: #715]
en: Assignment
tr_tr: Atama

[ctx: #716]
en: Automatic (DHCP)
tr_tr: Otomatik (DHCP)

[ctx: #717]
en: Manual (static)
tr_tr: El ile (statik)

[ctx: #719]
en: IP address
tr_tr: IP adresi

[ctx: #720]
en: Netmask
tr_tr: Ağ maskesi

[ctx: #721]
en: Default gateway
tr_tr: Varsayılan ağ geçidi

[ctx: #722]
en: DNS server
tr_tr: DNS sunucusu

[ctx: #723]
en: Save & restart
tr_tr: Kaydet ve yeniden başlat

[ctx: #724]
en: Invalid address specified. Value must be AAA.BBB.CCC.DDD
tr_tr: Geçersiz adres belirtildi. Değer AAA.BBB.CCC.DDD şeklinde

[ctx: #725]
en: with numbers between 0 and 255.
tr_tr: 0 ile 255 arası bir rakam olmalıdır.

[ctx: #726]
en: Changes not saved. Continue without saving?
tr_tr: Değişiklikler kaydedilmedi. Kaydetmeden devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: #727]
en: Web server
tr_tr: Web sunucusu

[ctx: #728]
en: FTP server
tr_tr: FTP sunucusu

[ctx: #729]
en: Enable SSL
tr_tr: SSL'i etkinleştir

[ctx: #730]
en: Port
tr_tr: Bağlantı noktası

[ctx: #731]
en: Black
tr_tr: Siyah

[ctx: #732]
en: Save & apply
tr_tr: Kaydet ve uygula

[ctx: #733]
en: Password
tr_tr: Parola

[ctx: #734]
en: No pass
tr_tr: Parola yok

[ctx: #735]
en: Character set
tr_tr: Karakter kümesi

[ctx: #736]
en: Style
tr_tr: Stil

[ctx: #737]
en: Colour
tr_tr: Renk

[ctx: #739]
en: Bold
tr_tr: Kalın

[ctx: #740]
en: Italics
tr_tr: İtalik

[ctx: #741]
en: Bold italics
tr_tr: Kalın italik

[ctx: #742]
en: White
tr_tr: Beyaz

[ctx: #743]
en: Yellow
tr_tr: Sarı

[ctx: #744]
en: Files
tr_tr: Dosyalar

[ctx: #745]
en: Background colour
tr_tr: Arka plan rengi

[ctx: #746]
en: Background opacity
tr_tr: Arka plan saydamlığı

[ctx: #747]
en: Error loading image
tr_tr: Resim yüklenirken hata oluştu

[ctx: #748]
en: Edit path
tr_tr: Yolu düzenle

[ctx: #749]
en: Mirror image
tr_tr: Resmi aynala

[ctx: #750]
en: Are you sure?
tr_tr: Emin misiniz?

[ctx: #751]
en: Removing source
tr_tr: Kaynak kaldırılıyor

[ctx: #752]
en: Opacity
tr_tr: Saydamlık

[ctx: #754]
en: Add program link
tr_tr: Program bağlantısı ekle

[ctx: #755]
en: Edit program path
tr_tr: Program yolunu düzenle

[ctx: #756]
en: Edit program name
tr_tr: Program adını düzenle

[ctx: #757]
en: Edit path depth
tr_tr: Yolun derinliğini düzenle

[ctx: #759]
en: View: Big list
tr_tr: Görünüm: Büyük liste

[ctx: #760]
en: Yellow
tr_tr: Sarı

[ctx: #761]
en: White
tr_tr: Beyaz

[ctx: #762]
en: Blue
tr_tr: Mavi

[ctx: #763]
en: Bright green
tr_tr: Açık yeşil

[ctx: #764]
en: Yellow green
tr_tr: Sarı yeşil

[ctx: #765]
en: Cyan
tr_tr: Cam göbeği

[ctx: #766]
en: Light grey
tr_tr: Açık gri

[ctx: #767]
en: Grey
tr_tr: Gri

[ctx: #768]
en: Dark Grey
tr_tr: Koyu Gri

[ctx: #770]
en: Error {0:d}: share not available
tr_tr: Hata {0:d}: paylaşım kullanılamıyor

[ctx: #772]
en: Audio
tr_tr: Ses

[ctx: #773]
en: Seeking
tr_tr: Arama

[ctx: #774]
en: Slideshow folder
tr_tr: Slayt gösterisi klasörü

[ctx: #790]
en: Remote control
tr_tr: Uzaktan kontrol

[ctx: #791]
en: Allow remote control by programs on this system
tr_tr: Bu sistemdeki programlar tarafından uzaktan kontrole izin ver

[ctx: #792]
en: Port
tr_tr: Bağlantı noktası

[ctx: #793]
en: Port range
tr_tr: Bağlantı noktası aralığı

[ctx: #794]
en: Allow remote control by programs on other systems
tr_tr: Diğer sistemlerdeki programlar tarafından uzaktan kontrole izin ver

[ctx: #795]
en: Initial repeat delay (ms)
tr_tr: Başlangıçtaki yineleme gecikmesi (ms)

[ctx: #796]
en: Continuous repeat delay (ms)
tr_tr: Kesintisiz yineleme gecikmesi (ms)

[ctx: #797]
en: Maximum number of clients
tr_tr: Azami istemci sayısı

[ctx: #798]
en: Internet access
tr_tr: İnternet erişimi

[ctx: #799]
en: Library update
tr_tr: Kitaplık güncellemesi

[ctx: #802]
note: Label of progress bar which shows the available/total space of pvr backend
en: {0:s} of {1:s} available
tr_tr: {0:s} / {1:s} kullanılabilir

[ctx: #803]
note: Label of list control for choosing the timer type (one time, repeating, ...) in PVR timer settings dialog
en: Type
tr_tr: Tür

[ctx: #804]
note: Label of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Search guide for
tr_tr: Rehberde ara

[ctx: #805]
note: Help of 'Guide data title search' edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the search string to use to lookup matching events in the guide
tr_tr: Rehberde eşleşen etkinlikleri aramak için arama dizesi girin

[ctx: #806]
note: Label of "Fulltext search" edit field in PVR timer settings dialog
en: Fulltext search (or title search only)
tr_tr: Tam metin arama (veya sadece başlık araması)

[ctx: #807]
note: special days of week representation value for a timer rule
en: Any day
tr_tr: Herhangi bir gün

[ctx: #808]
note: special days of week representation for a timer rule
en: Every day
tr_tr: Her gün

[ctx: #809]
note: special channel representation value for a timer rule
en: Any channel
tr_tr: Herhangi bir kanal

[ctx: #810]
note: Label of "Start any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: Start any time
tr_tr: Herhangi bir zamanda başla

[ctx: #811]
note: Label of recording group list control in the PVR timer settings dialog Part of value of recording group list control in the PVR timer settings dialog (e.g. "Recording Group 1")
en: Recording group
tr_tr: Kayıt grubu

[ctx: #812]
note: Label for setting TV->Recordings->Prevent duplicate episodes Label of prevent duplicate episodes list control (if user does not want to record the same episode multiple times) in PVR timer settings dialog
en: Prevent duplicate episodes
tr_tr: Yinelenen bölümleri engelle

[ctx: #813]
note: Label of start padding time list control in PVR timer settings dialog
en: Start padding time
tr_tr: Başlangıç doldurma zamanı

[ctx: #814]
note: Label of end padding time list control in PVR timer settings dialog
en: End padding time
tr_tr: Bitiş doldurma zamanı

[ctx: #815]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record all episodes
tr_tr: Tüm bölümleri kaydet

[ctx: #816]
note: Value of prevent duplicate episodes list control in PVR timer settings dialog
en: Record only new episodes
tr_tr: Sadece yeni bölümleri kaydet

[ctx: #817]
note: Label of "End any time" radio button in PVR timer settings dialog
en: End any time
tr_tr: Herhangi bir zamanda bitir

[ctx: #818]
note: Label of "MaxRecordings" list in the PVR timer settings dialog
en: Max recordings
tr_tr: En fazla kayıt

[ctx: #819]
note: Representation of a one-time timer which has been scheduled by a timer rule.
en: One time (Scheduled by timer rule)
tr_tr: Bir kez (Zamanlayıcı kuralı ile zamanlanır)

[ctx: #820]
note: Representation of a one-time timer.
en: One time
tr_tr: Bir kez

[ctx: #821]
note: Representation of an epg-based one-time timer.
en: One time (guide-based)
tr_tr: Bir kez (rehber tabanlı)

[ctx: #822]
note: Representation of a timer rule
en: Timer rule
tr_tr: Zamanlayıcı kuralı

[ctx: #823]
note: Representation of an epg-based timer rule.
en: Timer rule (guide-based)
tr_tr: Zamanlayıcı kuralı (rehber tabanlı)

[ctx: #824]
note: Complete prefixed representation of a reminder timer type.
en: Reminder: {0:s}
tr_tr: Anımsatıcı: {0:s}

[ctx: #825]
note: Complete prefixed representation of a recording timer type.
en: Recording: {0:s}
tr_tr: Kayıt: {0:s}

[ctx: #826]
note: Label for buttons to add a PVR reminder timer
en: Set reminder
tr_tr: Anımsatıcı ayarla

[ctx: #827]
note: Label for a context menu entry to delete a reminder timer
en: Delete reminder
tr_tr: Anımsatıcıyı sil

[ctx: #828]
note: Text for notification that a timer rule has been deleted
en: Timer rule deleted
tr_tr: Zamanlayıcı kuralı silindi

[ctx: #829]
note: Label for a context menu entry to view a read-only reminder timer
en: View reminder
tr_tr: Anımsatıcıyı görüntüle

[ctx: #830]
note: Label for a context menu entry to edit a reminder timer
en: Edit reminder
tr_tr: Anımsatıcıyı düzenle

[ctx: #831]
note: Weekday representation
en: Mondays
tr_tr: Pazartesileri

[ctx: #832]
note: Weekday representation
en: Tuesdays
tr_tr: Salıları

[ctx: #833]
note: Weekday representation
en: Wednesdays
tr_tr: Çarşambaları

[ctx: #834]
note: Weekday representation
en: Thursdays
tr_tr: Perşembeleri

[ctx: #835]
note: Weekday representation
en: Fridays
tr_tr: Cumaları

[ctx: #836]
note: Weekday representation
en: Saturdays
tr_tr: Cumartesileri

[ctx: #837]
note: Weekday representation
en: Sundays
tr_tr: Pazarları

[ctx: #838]
note: Label for a TV show Premiere
en: Première
tr_tr: Prömiyer

[ctx: #839]
note: Label for a Live TV show
en: Live
tr_tr: Canlı

[ctx: #840]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Do you only want to delete this timer or also the timer rule that has scheduled it?
tr_tr: Yalnızca bu zamanlayıcıyı mi yoksa beraberinde planlanmış olan zamanlayıcı kuralınıda silmek istiyor musunuz?

[ctx: #841]
note: Label for No button in a dialog when a user wants to delete a timer that was scheduled by a timer rule
en: Only this
tr_tr: Sadece bunu

[ctx: #842]
note: Label for a first aired TV show
en: New
tr_tr: Yeni

[ctx: #843]
note: Label for a context menu entry to activate a currently inactive timer
en: Activate
tr_tr: Etkinleştir

[ctx: #844]
note: Label for a context menu entry to deactivate a currently active timer
en: Deactivate
tr_tr: Devre dışı bırak

[ctx: #845]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer rule
en: Are you sure you want to delete this timer rule and all timers it has scheduled?
tr_tr: Bu zamanlayıcıyı ve bütün planlanmış olan zamanlayıcıları silmek istediğinize emin misiniz?

[ctx: #846]
note: Message in a dialog when a user wants to delete a timer
en: Are you sure you want to delete this timer?
tr_tr: Bu zamanlayıcıyı silmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: #847]
note: Heading for a dialog for confirming to stop an active recording
en: Confirm stop recording
tr_tr: Kaydı durdurmayı onayla

[ctx: #848]
note: Message in a dialog when a user wants to stop an active recording
en: Are you sure you want to stop this recording?
tr_tr: Bu kayıdı durdurmak istediğinizden emin misiniz?

[ctx: #849]
note: Label for a finale of a TV show
en: Finale
tr_tr: Final

[ctx: #850]
en: Invalid port number entered
tr_tr: Geçersiz bağlantı noktası numarası girildi

[ctx: #851]
en: Valid port range is 1-65535
tr_tr: Geçerli bağlantı noktası aralığı 1-65535

[ctx: #852]
en: Valid port range is 1024-65535
tr_tr: Geçerli bağlantı noktası aralığı 1024-65535

[ctx: #997]
en: Add pictures...
tr_tr: Resim ekle...

[ctx: #998]
en: Add music...
tr_tr: Müzik ekle...

[ctx: #999]
en: Add videos...
tr_tr: Video ekle...

[ctx: #1000]
en: Preview
tr_tr: Önizleme

[ctx: #1001]
en: Unable to connect
tr_tr: Bağlanamıyor

[ctx: #1002]
en: The connection to the network location couldn't be established. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
tr_tr: Ağ konumuna bağlantı kurulamıyor. Bunun nedeni ağın bağlı olmaması olabilir. Yine de eklemek istiyor musunuz?

[ctx: #1006]
en: IP address
tr_tr: IP adresi

[ctx: #1007]
en: Add network location
tr_tr: Ağ konumu ekle

[ctx: #1008]
en: Protocol
tr_tr: Protokol

[ctx: #1009]
en: Server address
tr_tr: Sunucu adresi

[ctx: #1010]
en: Server name
tr_tr: Sunucu adı

[ctx: #1011]
en: Remote path
tr_tr: Uzak yol

[ctx: #1012]
en: Shared folder
tr_tr: Paylaştırılmış klasör

[ctx: #1013]
en: Port
tr_tr: Bağlantı noktası

[ctx: #1014]
en: Username
tr_tr: Kullanıcı adı

[ctx: #1015]
en: Browse for network server
tr_tr: Ağ sunucusuna gözat

[ctx: #1016]
en: Enter the network address of the server
tr_tr: Sunucunun ağ adresini girin

[ctx: #1017]
en: Enter the path on the server
tr_tr: Sunucu üstündeki yolu girin

[ctx: #1018]
en: Enter the port number
tr_tr: Bağlantı noktası numarasını girin

[ctx: #1019]
en: Enter the username
tr_tr: Kullanıcı adını girin

[ctx: #1021]
en: Enter the paths or browse for the media locations.
tr_tr: Yolları gir veya medya konumlarına gözat.

[ctx: #1022]
en: Enter a name for this media source.
tr_tr: Bu medya kaynağı için bir isim girin.

[ctx: #1023]
en: Browse for new share
tr_tr: Yeni paylaşımlara gözat

[ctx: #1024]
en: Browse
tr_tr: Gözat

[ctx: #1025]
en: Couldn't retrieve directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?
tr_tr: Dizin bilgisi alınamıyor. Bunun nedeni ağın bağlı olmaması olabilir. Yine de eklemek istiyor musunuz?

[ctx: #1026]
en: Add source
tr_tr: Kaynak ekle

[ctx: #1027]
en: Edit source
tr_tr: Kaynağı düzenle

[ctx: #1029]
en: Enter the new label
tr_tr: Yeni etiketi girin

[ctx: #1030]
en: Browse for image
tr_tr: Resme gözat

[ctx: #1031]
en: Browse for image folder
tr_tr: Resim klasörüne gözat

[ctx: #1032]
en: Add network location...
tr_tr: Ağ konumu ekle...

[ctx: #1033]
en: Browse for file
tr_tr: Dosyaya gözat

[ctx: #1034]
en: Submenu
tr_tr: Alt menü

[ctx: #1035]
en: Enable submenu buttons
tr_tr: Alt menü tuşlarını etkinleştir

[ctx: #1036]
en: Favourites
tr_tr: Sık kullanılanlar

[ctx: #1037]
en: Video add-ons
tr_tr: Video eklentileri

[ctx: #1038]
en: Music add-ons
tr_tr: Müzik eklentileri

[ctx: #1039]
en: Picture add-ons
tr_tr: Resim eklentileri

[ctx: #1040]
en: Loading directory
tr_tr: Dizin yükleniyor

[ctx: #1041]
en: Retrieved {0:d} items
tr_tr: {0:d} öge alındı

[ctx: #1042]
en: Retrieved {0:d} of {1:d} items
tr_tr: {0:d} / {1:d} öge alındı

[ctx: #1043]
en: Program add-ons
tr_tr: Program eklentileri

[ctx: #1044]
en: Set plug-in thumb
tr_tr: Eklenti küçük resmini ayarla

[ctx: #1046]
en: Access points
tr_tr: Giriş noktaları

[ctx: #1048]
en: Username
tr_tr: Kullanıcı adı

[ctx: #1049]
en: Script settings
tr_tr: Betik ayarları

[ctx: #1050]
en: Singles
tr_tr: Tek parçalık albümler

[ctx: #1051]
en: Enter web address
tr_tr: İnternet adresini girin

[ctx: #1052]
en: Require authentication
tr_tr: Kimlik doğrulama gerektir

[ctx: #1053]
en: Choose whether requests to the web server require a username and a password, which must be set below if enabled. It is recommended to always leave this setting enabled.
tr_tr: Web sunucusuna gelen isteklerin bir kullanıcı adı ve şifre gerektirip gerektirmeyeceğini seçin. Etkinleştirilirse aşağıda ayarlanması gerekir. Bu ayarın her zaman etkin bırakılması önerilir.

[ctx: #1180]
en: Proxy type
tr_tr: Vekil sunucu türü

[ctx: #1185]
en: SOCKS5 with remote DNS resolving
tr_tr: Uzak DNS çözümlemeli SOCKS5

[ctx: #1200]
en: SMB client
tr_tr: SMB istemcisi

[ctx: #1201]
en: NFS Client
tr_tr: NFS İstemcisi

[ctx: #1202]
en: Workgroup
tr_tr: Çalışma grubu

[ctx: #1203]
en: Default username
tr_tr: Varsayılan kullanıcı adı

[ctx: #1204]
en: Default password
tr_tr: Varsayılan parola

[ctx: #1207]
en: WINS server
tr_tr: WINS sunucusu

[ctx: #1208]
en: Mount SMB shares
tr_tr: SMB paylaşımlarını bağla

[ctx: #1210]
en: Remove
tr_tr: Kaldır

[ctx: #1211]
en: Music
tr_tr: Müzik

[ctx: #1213]
en: Pictures
tr_tr: Resimler

[ctx: #1214]
en: Files
tr_tr: Dosyalar

[ctx: #1215]
en: Music & video
tr_tr: Müzik ve video

[ctx: #1216]
en: Music & pictures
tr_tr: Müzik ve resimler

[ctx: #1217]
en: Music & files
tr_tr: Müzik ve dosyalar

[ctx: #1218]
en: Video & pictures
tr_tr: Video ve resimler

[ctx: #1219]
en: Video & files
tr_tr: Video ve dosyalar

[ctx: #1220]
en: Pictures & files
tr_tr: Resimler ve dosyalar

[ctx: #1221]
en: Music & video & pictures
tr_tr: Müzik, video ve resimler

[ctx: #1222]
en: Music & video & pictures & files
tr_tr: Müzik, video, resimler ve dosyalar

[ctx: #1223]
en: Disabled
tr_tr: Devre dışı

[ctx: #1226]
en: Files & music & video
tr_tr: Dosyalar, müzik ve video

[ctx: #1227]
en: Files & pictures & music
tr_tr: Dosyalar, resimler ve müzik

[ctx: #1228]
en: Files & pictures & video
tr_tr: Dosyalar, resimler ve video

[ctx: #1229]
en: Music & programs
tr_tr: Müzik ve programlar

[ctx: #1230]
en: Video & programs
tr_tr: Video ve programlar

[ctx: #1231]
en: Pictures & programs
tr_tr: Resimler ve programlar

[ctx: #1232]
en: Music & video & pictures & programs
tr_tr: Müzik, video, resimler ve programlar

[ctx: #1233]
en: Programs & video & music
tr_tr: Programlar, video ve müzik

[ctx: #1234]
en: Programs & pictures & music
tr_tr: Programlar, resimler ve müzik

[ctx: #1235]
en: Programs & pictures & video
tr_tr: Programlar, resimler ve video

[ctx: #1260]
en: Announce services to other systems
tr_tr: Servisleri diğer sistemlere duyur

[ctx: #1268]
en: Enable AirPlay "Videos" and "Pictures" support
tr_tr: AirPlay "Video" ve "Resim" desteğini etkinleştir

[ctx: #1269]
en: Allow volume control
tr_tr: Ses kontrolüne izin ver

[ctx: #1270]
en: Enable AirPlay support
tr_tr: AirPlay desteğini etkinleştir

[ctx: #1271]
en: Device name
tr_tr: Aygıt adı

[ctx: #1272]
en: Use password protection
tr_tr: Parola koruması kullan

[ctx: #1275]
note: Filter movies/tvshows/music/episodes/artists/musicvideos/albums/songs
en: Filter {0:s}
tr_tr: Filtrele: {0:s}

[ctx: #1300]
en: Custom audio device
tr_tr: Özel ses aygıtı

[ctx: #1301]
en: Custom passthrough device
tr_tr: Özel doğrudan geçiş aygıtı

[ctx: #1302]
en: Volume control steps
tr_tr: Ses kontrolü adımları

[ctx: #1374]
note: Weather token
en: Breezy
tr_tr: Esintili

[ctx: #1375]
note: Weather token
en: Temperature
tr_tr: Sıcaklık

[ctx: #1376]
note: Weather token
en: Pressure
tr_tr: Basınç

[ctx: #1377]
note: Weather token
en: Proximity
tr_tr: Yakınlık

[ctx: #1378]
note: Weather token
en: Intensity
tr_tr: Yoğunluk

[ctx: #1379]
note: Weather token
en: Ragged
tr_tr: Parçalı

[ctx: #1380]
note: Weather token
en: Very
tr_tr: Çok

[ctx: #1381]
note: Weather token
en: Extreme
tr_tr: Aşırı

[ctx: #1382]
note: Weather token
en: Whirls
tr_tr: Girdaplar

[ctx: #1383]
note: Weather token
en: Sky is clear
tr_tr: Gökyüzü açık

[ctx: #1384]
note: Weather token
en: Broken
tr_tr: Bozuk

[ctx: #1385]
note: Weather token
en: Tornado
tr_tr: Hortum

[ctx: #1386]
note: Weather token
en: Tropical
tr_tr: Tropik

[ctx: #1387]
note: Weather token
en: Hurricane
tr_tr: Kasırga

[ctx: #1388]
note: Weather token
en: Cold
tr_tr: Soğuk

[ctx: #1389]
note: Weather token
en: Windy
tr_tr: Rüzgarlı

[ctx: #1390]
note: Weather token
en: Settings
tr_tr: Ayarlar

[ctx: #1391]
note: Weather token
en: Breeze
tr_tr: Meltem

[ctx: #1392]
note: Weather token
en: Gentle
tr_tr: Hafif

[ctx: #1393]
note: Weather token
en: High wind, near gale
tr_tr: Sert rüzgar

[ctx: #1394]
note: Weather token
en: Severe
tr_tr: Kuvvetli

[ctx: #1395]
note: Weather token
en: Violent
tr_tr: Şiddetli

[ctx: #1396]
note: Weather token
en: Drifting
tr_tr: Kaygan

[ctx: #1397]
note: Weather token
en: and
tr_tr: ve

[ctx: #1398]
note: Weather token
en: Freezing
tr_tr: Donma noktası

[ctx: #1399]
note: Weather token
en: Late
tr_tr: Gecikmiş

[ctx: #1400]
note: Weather token
en: Isolated
tr_tr: Yalıtılmış

[ctx: #1401]
note: Weather token
en: Thundershowers
tr_tr: Sağanak yağışlı

[ctx: #1402]
note: Weather token
en: Thunder
tr_tr: Gök gürültüsü

[ctx: #1403]
note: Weather token
en: Sun
tr_tr: Güneşli

[ctx: #1404]
note: Weather token
en: Heavy
tr_tr: Sağanak

[ctx: #1405]
note: Weather token
en: in
tr_tr: içinde

[ctx: #1407]
note: Weather token
en: Vicinity
tr_tr: Görüş mesafesi

[ctx: #1408]
note: Weather token
en: Ice
tr_tr: Buz

[ctx: #1409]
note: Weather token
en: Crystals
tr_tr: Kristal

[ctx: #1410]
note: Weather token
en: Calm
tr_tr: Ilık

[ctx: #1411]
note: Weather token
en: with
tr_tr: ile

[ctx: #1412]
note: Weather token
en: windy
tr_tr: rüzgarlı

[ctx: #1413]
note: Weather token
en: Patches
tr_tr: Kısmen

[ctx: #1414]
note: Weather token
en: Thunderstorm
tr_tr: Gök gürültülü sağanak

[ctx: #1415]
note: Weather token
en: Drizzle
tr_tr: Çiseleyen

[ctx: #1416]
note: Weather token
en: Foggy
tr_tr: Sisli

[ctx: #1417]
note: Weather token
en: Grains
tr_tr: Serpiştiren

[ctx: #1418]
note: Weather token
en: Thunderstorms
tr_tr: Gök gürültülü

[ctx: #1419]
note: Weather token
en: Shallow
tr_tr: Alçak

[ctx: #1420]
note: Weather token
en: Moderate
tr_tr: Hafif

[ctx: #1421]
note: Weather token
en: Very high
tr_tr: Çok yüksek

[ctx: #1422]
note: Weather token
en: Windy
tr_tr: Rüzgarlı

[ctx: #1423]
note: Weather token
en: Mist
tr_tr: Sisli

[ctx: #1424]
note: Weather token
en: Overcast
tr_tr: Bulutlu

[ctx: #1425]
note: Weather token
en: Pellets
tr_tr: Tanecikleri

[ctx: #1426]
note: Weather token
en: Hail
tr_tr: Dolu

[ctx: #1427]
note: Weather token
en: Smoke
tr_tr: Duman

[ctx: #1428]
note: Weather token
en: Volcanic
tr_tr: Volkanik

[ctx: #1429]
note: Weather token
en: Ash
tr_tr: Kül

[ctx: #1430]
note: Weather token
en: Widespread
tr_tr: Yaygın

[ctx: #1431]
note: Weather token
en: Dust
tr_tr: Toz

[ctx: #1432]
note: Weather token
en: Sand
tr_tr: Kum

[ctx: #1433]
note: Weather token
en: Spray
tr_tr: Serpinti

[ctx: #1434]
note: Weather token
en: Whirls
tr_tr: Girdaplar

[ctx: #1435]
note: Weather token
en: Sandstorm
tr_tr: Kum fırtınası

[ctx: #1436]
note: Weather token
en: Blowing
tr_tr: Esinti

[ctx: #1437]
note: Weather token
en: Pellet
tr_tr: Tanecik

[ctx: #1438]
note: Weather token
en: Small
tr_tr: Küçük

[ctx: #1439]
note: Weather token
en: and
tr_tr: ve

[ctx: #1440]
note: Weather token
en: Sleet
tr_tr: Karla karışık yağmur

[ctx: #1441]
note: Weather token
en: with
tr_tr: ile

[ctx: #1442]
note: Weather token
en: Chance
tr_tr: Olasılığı

[ctx: #1444]
note: Weather token
en: Funnel
tr_tr: Bulutlu

[ctx: #1445]
note: Weather token
en: Cloud
tr_tr: Bulut

[ctx: #1446]
note: Weather token
en: Unknown
tr_tr: Bilinmiyor

[ctx: #1447]
note: Weather token
en: Squalls
tr_tr: Ani fırtına

[ctx: #1448]
note: Weather token
en: Precipitation
tr_tr: Yağış

[ctx: #1449]
note: Weather token
en: Partial
tr_tr: Kısmi

[ctx: #1450]
en: Put display to sleep when idle
tr_tr: Boştayken ekranı uyku moduna geçir

[ctx: #2050]
en: Runtime
tr_tr: Süre

[ctx: #2080]
en: Empty list
tr_tr: Boş liste

[ctx: #2081]
en: Went back to parent list because the active list has been emptied
tr_tr: Etkin liste boşaltıldığı için üst listeye geri gidiliyor

[ctx: #2101]
en: Newer version needed. Check the log for more information about this message.
tr_tr: Yeni sürüm gerekli. Bu mesaj hakkında daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #2102]
note: Notification message indicating an add-on error. "<Add-on name> error".
en: {0:s} error
tr_tr: {0:s} hatası

[ctx: #2103]
note: Fallback message indicating an add-on error.
en: Add-on error
tr_tr: Eklenti hatası

[ctx: #2104]
note: Used for add-on error kaitoast.
en: Check the log for more information.
tr_tr: Daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #2203]
en: Use DTS Core
tr_tr: DTS Çekirdeğini kullan

[ctx: #2204]
en: Select this option if you want to passthrough DTS-HD formats as DTS, otherwise, DTS-HD formats will be played via PCM
tr_tr: DTS-HD formatlarını DTS olarak doğrudan geçiş yapmak istiyorsanız bu seçeneği seçin, aksi takdirde DTS-HD formatları PCM üzerinden oynatılacaktır

[ctx: #10000]
en: Home
tr_tr: Giriş

[ctx: #10001]
en: Programs
tr_tr: Programlar

[ctx: #10002]
en: Pictures
tr_tr: Resimler

[ctx: #10003]
en: File manager
tr_tr: Dosya yöneticisi

[ctx: #10004]
en: Settings
tr_tr: Ayarlar

[ctx: #10005]
en: Not available
tr_tr: Kullanılamıyor

[ctx: #10006]
note: Abbreviation of "Not Available"
en: N/A
tr_tr: Yok

[ctx: #10007]
en: System information
tr_tr: Sistem bilgisi

[ctx: #10008]
en: Play next
tr_tr: Sonrakini oynat

[ctx: #10009]
note: Header label for add-on configuration removal dialog
en: Confirm add-on configuration removal
tr_tr: Eklenti yapılandırmasının kaldırılmasını onaylayın

[ctx: #10010]
note: Header label for add-on configuration removal selection dialog
en: Select add-on configuration to remove
tr_tr: Kaldırılacak eklenti yapılandırmasını seçin

[ctx: #10011]
en: Settings - Videos - Screen calibration
tr_tr: Ayarlar - Videolar - Ekran ayarı

[ctx: #10012]
note: Header label for add-on configuration selection dialog
en: Add-on configurations and settings
tr_tr: Eklenti yapılandırmaları ve ayarları

[ctx: #10013]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Edit add-on settings
tr_tr: Eklenti ayarlarını düzenle

[ctx: #10014]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Add add-on configuration
tr_tr: Eklenti yapılandırması ekle

[ctx: #10015]
note: Item label used in add-on configuration selection dialog
en: Remove add-on configuration
tr_tr: Eklenti yapılandırmasını kaldır

[ctx: #10016]
en: Settings - System
tr_tr: Ayarlar - Sistem

[ctx: #10017]
note: Settings group label
en: Add-on configuration
tr_tr: Eklenti yapılandırması

[ctx: #10018]
en: Settings - Service
tr_tr: Ayarlar - Servis

[ctx: #10019]
note: Item label for add-on configuration removal dialog
en: Do you want to remove the add-on configuration "{0:s}"?
tr_tr: "{0:s}" eklenti yapılandırmasını kaldırmak istiyor musunuz?

[ctx: #10020]
note: Item label used in add-on setup selection dialog
en: Edit "{0:s}" [{1:s}]
tr_tr: Düzenle: "{0:s}" [{1:s}]

[ctx: #10021]
en: Settings - TV
tr_tr: Ayarlar - TV

[ctx: #10022]
en: Settings - Games
tr_tr: Ayarlar - Oyunlar

[ctx: #10024]
en: Titles
tr_tr: Başlıklar

[ctx: #10025]
en: Videos
tr_tr: Videolar

[ctx: #10028]
en: Videos / Playlist
tr_tr: Videolar / Çalma listesi

[ctx: #10029]
en: Login screen
tr_tr: Oturum açma ekranı

[ctx: #10030]
en: Settings - Player
tr_tr: Ayarlar - Oynatıcı

[ctx: #10031]
en: Settings - Media
tr_tr: Ayarlar - Medya

[ctx: #10032]
en: Settings - Interface
tr_tr: Ayarlar - Arabirim

[ctx: #10034]
en: Settings - Profiles
tr_tr: Ayarlar - Profiller

[ctx: #10035]
en: Skin Settings
tr_tr: Dış Görünüm Ayarları

[ctx: #10036]
en: Basic
tr_tr: Temel

[ctx: #10037]
en: Standard
tr_tr: Standart

[ctx: #10038]
en: Advanced
tr_tr: Gelişmiş

[ctx: #10039]
en: Expert
tr_tr: Uzman

[ctx: #10040]
en: Add-on browser
tr_tr: Eklenti tarayıcısı

[ctx: #10041]
en: Reset above settings to default
tr_tr: Yukarıdaki ayarları varsayılana sıfırla

[ctx: #10042]
en: Are you sure you want to reset the settings in this category?
tr_tr: Bu kategorideki ayarları sıfırlamak istediğinize emin misiniz?

[ctx: #10043]
en: Help
tr_tr: Yardım

[ctx: #10044]
en: No help available
tr_tr: Yardım yok

[ctx: #10045]
en: Resets all the visible settings to their default values.
tr_tr: Görünen bütün ayarları varsayılan değerlerine sıfırlar.

[ctx: #10046]
en: No categories available
tr_tr: Kategori yok

[ctx: #10047]
en: Try changing the setting level to see additional categories and settings.
tr_tr: Ek kategorileri ve ayarları görmek için ayar düzeyini değiştirmeyi deneyin.

[ctx: #10048]
en: Add video source
tr_tr: Video kaynağı ekle

[ctx: #10049]
en: Add music source
tr_tr: Müzik kaynağı ekle

[ctx: #10050]
en: Event log
tr_tr: Olay günlüğü

[ctx: #10051]
en: Add program source
tr_tr: Program kaynağı ekle

[ctx: #10052]
en: Add file source
tr_tr: Dosya kaynağı ekle

[ctx: #10053]
en: Edit video source
tr_tr: Video kaynağını düzenle

[ctx: #10054]
en: Edit music source
tr_tr: Müzik kaynağını düzenle

[ctx: #10055]
en: Edit picture source
tr_tr: Resim kaynağını düzenle

[ctx: #10056]
en: Edit program source
tr_tr: Program kaynağını düzenle

[ctx: #10057]
en: Edit file source
tr_tr: Dosya kaynağını düzenle

[ctx: #10058]
en: Remove tag from library
tr_tr: Etiketi kitaplıktan kaldır

[ctx: #10060]
en: Favourites
tr_tr: Sık kullanılanlar

[ctx: #10099]
en: Pointer
tr_tr: İmleç

[ctx: #10100]
en: Yes / No dialog
tr_tr: Evet / Hayır iletişim kutusu

[ctx: #10101]
en: Progress dialog
tr_tr: İlerleme iletişim kutusu

[ctx: #10103]
en: Virtual keyboard
tr_tr: Sanal klavye

[ctx: #10104]
en: Volume bar
tr_tr: Ses çubuğu

[ctx: #10106]
en: Context menu
tr_tr: İçerik menüsü

[ctx: #10107]
en: Notification dialog
tr_tr: Bildirim iletişim kutusu

[ctx: #10109]
en: Numeric Input
tr_tr: Sayısal Girdi

[ctx: #10110]
en: Gamepad input
tr_tr: Gamepad girdisi

[ctx: #10111]
en: Shutdown menu
tr_tr: Kapatma menüsü

[ctx: #10114]
en: Player controls
tr_tr: Yürütücü denetimleri

[ctx: #10115]
en: Seek bar
tr_tr: Arama çubuğu

[ctx: #10116]
en: Player process info
tr_tr: Yürütücü işlem bilgisi

[ctx: #10120]
en: Music OSD
tr_tr: Müzik OSD

[ctx: #10122]
en: Visualization preset list
tr_tr: Görsel öğe önayarları listesi

[ctx: #10123]
en: Video OSD settings
tr_tr: Video OSD ayarları

[ctx: #10124]
en: Audio OSD settings
tr_tr: Ses OSD ayarları

[ctx: #10125]
en: Video bookmarks
tr_tr: Video yer işaretleri

[ctx: #10126]
en: File browser
tr_tr: Dosya tarayıcısı

[ctx: #10127]
note: Audio Channel count
en: channels
tr_tr: kanallar

[ctx: #10128]
en: Network setup
tr_tr: Ağ kurulumu

[ctx: #10129]
en: Media source
tr_tr: Medya kaynağı

[ctx: #10130]
en: Profile settings
tr_tr: Profil ayarları

[ctx: #10131]
en: Lock settings
tr_tr: Kilit ayarları

[ctx: #10132]
en: Content settings
tr_tr: İçerik ayarları

[ctx: #10134]
en: Favourites
tr_tr: Sık kullanılanlar

[ctx: #10135]
en: Song info
tr_tr: Şarkı bilgisi

[ctx: #10136]
en: Smart playlist editor
tr_tr: Akıllı çalma listesi düzenleyicisi

[ctx: #10137]
en: Smart playlist rule editor
tr_tr: Akıllı çalma listesi kural düzenleyicisi

[ctx: #10139]
en: Picture info
tr_tr: Resim bilgisi

[ctx: #10140]
en: Add-on settings
tr_tr: Eklenti ayarları

[ctx: #10142]
en: Fullscreen info
tr_tr: Tam ekran bilgisi

[ctx: #10145]
en: Slider dialog
tr_tr: Kaydırıcı iletişim kutusu

[ctx: #10146]
en: Add-on info
tr_tr: Eklenti bilgisi

[ctx: #10147]
en: Text viewer
tr_tr: Metin görüntüleyici

[ctx: #10150]
en: Peripheral settings
tr_tr: Çevre birimi ayarları

[ctx: #10151]
en: Extended progress dialog
tr_tr: Uzatılmış ilerleme iletişim kutusu

[ctx: #10152]
en: Media filter
tr_tr: Medya filitresi

[ctx: #10153]
en: Subtitle search
tr_tr: Altyazı arama

[ctx: #10157]
en: OSD CMS settings
tr_tr: OSD CMS ayarları

[ctx: #10159]
en: Subtitle OSD settings
tr_tr: Altyazı OSD ayarları

[ctx: #10210]
en: Looking for subtitles...
tr_tr: Altyazılar aranıyor...

[ctx: #10211]
en: Looking for or caching subtitles...
tr_tr: Altyazılar aranıyor veya önbelleğe alınıyor...

[ctx: #10212]
en: terminating
tr_tr: sonlandırılıyor

[ctx: #10213]
en: buffering
tr_tr: arabelleğe alınıyor

[ctx: #10214]
en: Opening stream
tr_tr: Akış açılıyor

[ctx: #10500]
en: Music playlist
tr_tr: Müzik çalma listesi

[ctx: #10502]
en: Music
tr_tr: Müzik

[ctx: #10503]
en: Music playlist editor
tr_tr: Müzik çalma listesi düzenleyicisi

[ctx: #10504]
en: Top 100 songs
tr_tr: En iyi 100 şarkı

[ctx: #10505]
en: Top 100 albums
tr_tr: En iyi 100 albüm

[ctx: #10506]
en: Programs
tr_tr: Programlar

[ctx: #10507]
en: Configuration
tr_tr: Yapılandırma

[ctx: #10508]
en: Weather forecast
tr_tr: Hava tahmini

[ctx: #10509]
en: Network gaming
tr_tr: Ağ üzerinden oyun

[ctx: #10510]
en: Extensions
tr_tr: Uzantılar

[ctx: #10511]
en: System info
tr_tr: Sistem bilgisi

[ctx: #10516]
en: Music - Library
tr_tr: Müzik - Kitaplık

[ctx: #10517]
en: Now playing - Music
tr_tr: Şimdi çalınıyor - Müzik

[ctx: #10522]
en: Now playing - Videos
tr_tr: Şimdi oynatılıyor - Videolar

[ctx: #10523]
en: Album information
tr_tr: Albüm bilgisi

[ctx: #10524]
en: Movie information
tr_tr: Film bilgisi

[ctx: #10550]
en: Teletext
tr_tr: Teleteks

[ctx: #10600]
en: PVR guide info
tr_tr: PVR rehber bilgisi

[ctx: #10601]
en: PVR recording info
tr_tr: PVR kayıt bilgisi

[ctx: #10602]
en: PVR timer setting
tr_tr: PVR zamanlayıcı ayarları

[ctx: #10603]
en: PVR group manager
tr_tr: PVR grup yöneticisi

[ctx: #10604]
en: PVR channel manager
tr_tr: PVR kanal yöneticisi

[ctx: #10605]
en: PVR guide search
tr_tr: PVR rehber araması

[ctx: #10606]
en: PVR channel scan
tr_tr: PVR kanal tarama

[ctx: #10607]
en: PVR update progress
tr_tr: PVR güncellemesi ilerleme durumu

[ctx: #10608]
en: PVR OSD channels
tr_tr: PVR OSD kanalları

[ctx: #10609]
en: PVR OSD guide
tr_tr: PVR OSD rehberi

[ctx: #10610]
en: PVR radio RDS info
tr_tr: PVR radyo RDS bilgisi

[ctx: #10611]
en: PVR recording setting
tr_tr: PVR kayıt ayarları

[ctx: #10700]
en: TV channels
tr_tr: TV kanalları

[ctx: #10701]
en: TV recordings
tr_tr: TV kayıtları

[ctx: #10702]
en: TV guide
tr_tr: TV rehberi

[ctx: #10703]
en: TV timers
tr_tr: TV zamanlayıcıları

[ctx: #10704]
en: TV search
tr_tr: TV arama

[ctx: #10705]
en: Radio channels
tr_tr: Radyo kanalları

[ctx: #10706]
en: Radio recordings
tr_tr: Radyo kayıtları

[ctx: #10707]
en: Radio guide
tr_tr: Radyo rehberi

[ctx: #10708]
en: Radio timers
tr_tr: Radyo zamanlayıcıları

[ctx: #10709]
en: Radio search
tr_tr: Radyo arama

[ctx: #10710]
en: TV timer rules
tr_tr: TV zamanlayıcı kuralları

[ctx: #10711]
en: Radio timer rules
tr_tr: Radyo zamanlayıcı kuralları

[ctx: #10800]
en: Fullscreen live TV
tr_tr: Tam ekran canlı TV

[ctx: #10801]
en: Fullscreen radio
tr_tr: Tam ekran radyo

[ctx: #10820]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
tr_tr: Denetleyici Yapılandırması

[ctx: #10821]
note: Title of the "My Games" window
en: Games
tr_tr: Oyunlar

[ctx: #10822]
note: Title of the in-game OSD menu
en: Menu
tr_tr: Menü

[ctx: #10823]
note: Title of the in-game video filter selection dialog
en: Video Filter
tr_tr: Video Filitresi

[ctx: #10824]
note: Title of the in-game video stretch mode selection dialog
en: Stretch Mode
tr_tr: Genişletme Modu

[ctx: #10825]
note: Title of the in-game volume dialog
en: Volume
tr_tr: Ses düzeyi

[ctx: #10826]
note: Title of the in-game dialog for advanced emulator settings
en: Advanced Settings
tr_tr: Gelişmiş Ayarlar

[ctx: #10827]
note: Title of the in-game video rotation selection dialog
en: Video Rotation
tr_tr: Video Döndürme

[ctx: #10828]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
tr_tr: Bağlantı Noktası Kurulumu

[ctx: #10829]
note: Title of the in-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
tr_tr: Kaydedilmiş Durumu Seç

[ctx: #10830]
note: Title of the out-of-game dialog to select a savestate for the current game
en: Select Savestate
tr_tr: Kaydedilmiş Durumu Seç

[ctx: #10831]
note: Name of window for viewing and configuring players while playing a game
en: Players
tr_tr: Oyuncular

[ctx: #12000]
en: Select dialog
tr_tr: İletişim kutusu seçiniz

[ctx: #12001]
en: Music info
tr_tr: Müzik bilgisi

[ctx: #12002]
en: OK dialog
tr_tr: Tamam iletişim kutusu

[ctx: #12003]
en: Video info
tr_tr: Video bilgisi

[ctx: #12005]
en: Fullscreen video
tr_tr: Tam ekran video

[ctx: #12006]
en: Audio visualisation
tr_tr: Ses görsel öğesi

[ctx: #12007]
en: Audio visualisation
tr_tr: Ses görsel öğesi

[ctx: #12009]
note: Does not match window ID description
en: Rebuild index...
tr_tr: Dizini yeniden oluştur...

[ctx: #12010]
en: Return to music window
tr_tr: Müzik penceresine dön

[ctx: #12011]
en: Return to videos window
tr_tr: Videolar penceresine dön

[ctx: #12012]
en: Last used
tr_tr: Son kullanım

[ctx: #12013]
en: Install date
tr_tr: Yükleme tarihi

[ctx: #12014]
en: Last updated
tr_tr: Son güncelleme

[ctx: #12015]
en: Select video version
tr_tr: Video sürümünü seç

[ctx: #12021]
note: Label of various controls for starting playback from the beginning
en: Play from beginning
tr_tr: Baştan oynat

[ctx: #12022]
note: Label of various controls for resuming playback from a certain point in time
en: Resume from {0:s}
tr_tr: Sürdür: {0:s}

[ctx: #12308]
note: Label of the show password button in the keyboard dialog
en: Show password
tr_tr: Parolayı göster

[ctx: #12309]
note: Label of the hide password button in the keyboard dialog
en: Hide password
tr_tr: Parolayı gizle

[ctx: #12321]
en: OK
tr_tr: Tamam

[ctx: #12325]
en: Locked! Enter code...
tr_tr: Kilitli! Kodu girin...

[ctx: #12326]
en: Enter password
tr_tr: Parola girin

[ctx: #12327]
en: Enter master code
tr_tr: Yönetici kodunu girin

[ctx: #12328]
en: Enter unlock code
tr_tr: Kilit açma kodunu girin

[ctx: #12329]
en: or press "C" to cancel
tr_tr: veya çıkmak için "C" tuşuna basın

[ctx: #12330]
en: Enter gamepad button combo and
tr_tr: Oyun kumandası tuş kombinasyonunu girin ve

[ctx: #12331]
en: press "OK", or "Back" to cancel
tr_tr: "Tamam" tuşuna basın veya çıkmak için "Geri" tuşuna basın

[ctx: #12332]
en: Set lock
tr_tr: Kilidi ayarla

[ctx: #12333]
en: Unlock
tr_tr: Kilidi aç

[ctx: #12334]
en: Reset lock
tr_tr: Kilidi sıfırla

[ctx: #12335]
en: Remove lock
tr_tr: Kilidi kaldır

[ctx: #12337]
en: Numeric password
tr_tr: Sayısal parola

[ctx: #12338]
en: Gamepad button combo
tr_tr: Oyun kumandası tuş kombinasyonu

[ctx: #12339]
en: Full-text password
tr_tr: Tam metin parola

[ctx: #12340]
en: Enter new password
tr_tr: Yeni parolayı girin

[ctx: #12341]
en: Re-enter new password
tr_tr: Yeni parolayı tekrar girin

[ctx: #12342]
en: Incorrect password,
tr_tr: Yanlış parola,

[ctx: #12343]
en: retries left
tr_tr: deneme kaldı

[ctx: #12344]
en: Passwords entered did not match.
tr_tr: Girilen parola eşleşmedi.

[ctx: #12345]
en: Access denied
tr_tr: Giriş reddedildi

[ctx: #12346]
en: Password retry limit exceeded.
tr_tr: Parola yeniden deneme sınırı aşıldı.

[ctx: #12347]
en: The system will now power down.
tr_tr: Sistem şimdi kapatılacak.

[ctx: #12348]
en: Item locked
tr_tr: Öge kilitli

[ctx: #12353]
en: Reactivate lock
tr_tr: Kilidi yeniden etkinleştir

[ctx: #12356]
en: Change lock
tr_tr: Kilidi değiştir

[ctx: #12357]
en: Source lock
tr_tr: Kaynak kilidi

[ctx: #12358]
en: Password entry was blank. Try again.
tr_tr: Boş parola girildi. Yeniden deneyin.

[ctx: #12360]
en: Master lock
tr_tr: Yönetici kilidi

[ctx: #12362]
en: Shutdown system if number of master lock retries is exceeded
tr_tr: Eğer yönetici kilidi yeniden deneme sınırı aşılırsa sistemi kapat

[ctx: #12367]
en: Master code is not valid. Please enter a valid master code.
tr_tr: Yönetici kodu geçerli değil. Lütfen geçerli yönetici kodunu girin.

[ctx: #12373]
en: Settings & file manager
tr_tr: Ayarlar ve dosya yöneticisi

[ctx: #12376]
en: Set as default for all media
tr_tr: Tüm medyalar için varsayılan olarak ayarla

[ctx: #12377]
en: This will reset any previously saved values. Are you sure?
tr_tr: Bu işlem önceden kaydedilmiş değerleri sıfırlar. Emin misiniz?

[ctx: #12378]
en: Amount of time to display each image
tr_tr: Her resim için görüntüleme zamanı miktarı

[ctx: #12379]
en: Use pan and zoom effects
tr_tr: Kaydırma ve yakınlaştırma efektleri kullan

[ctx: #12381]
en: Switch to visualisation on playback
tr_tr: Ses çalma başladığında görsel öğeye geç

[ctx: #12383]
en: 12-hour clock
tr_tr: 12 saatlik zaman

[ctx: #12384]
en: 24-hour clock
tr_tr: 24 saatlik zaman

[ctx: #12385]
en: Day / Month
tr_tr: Gün / Ay

[ctx: #12386]
en: Month / Day
tr_tr: Ay / Gün

[ctx: #12389]
en: Privacy policy
tr_tr: Gizlilik ilkesi

[ctx: #12390]
en: System uptime
tr_tr: Sistemin çalışma süresi

[ctx: #12391]
en: Minutes
tr_tr: Dakika

[ctx: #12392]
en: Hours
tr_tr: Saat

[ctx: #12393]
en: Days
tr_tr: Gün

[ctx: #12394]
en: Total uptime
tr_tr: Toplam çalışma süresi

[ctx: #12395]
en: Battery level
tr_tr: Pil düzeyi

[ctx: #12600]
en: Weather
tr_tr: Hava Durumu

[ctx: #12900]
en: Screensaver
tr_tr: Ekran Koruyucu

[ctx: #12901]
en: Fullscreen OSD
tr_tr: Tam Ekran OSD

[ctx: #12906]
en: Fullscreen game
tr_tr: Tam ekran oyun

[ctx: #12999]
en: Startup
tr_tr: Başlangıç

[ctx: #13000]
en: System
tr_tr: Sistem

[ctx: #13001]
en: Immediate HDD spindown
tr_tr: Anlık sabit disk yavaşlatma

[ctx: #13002]
en: Video only
tr_tr: Sadece video

[ctx: #13003]
en: - Delay
tr_tr: - Gecikme

[ctx: #13004]
en: - Minimum file duration
tr_tr: - Minimum dosya süresi

[ctx: #13005]
en: Shutdown
tr_tr: Kapat

[ctx: #13006]
en: Add picture source
tr_tr: Resim kaynağı ekle

[ctx: #13007]
en: Reset
tr_tr: Sıfırla

[ctx: #13008]
en: Shutdown function
tr_tr: Kapatma işlevi

[ctx: #13009]
en: Quit
tr_tr: Çık

[ctx: #13010]
en: Hibernate
tr_tr: Hazırda Beklet

[ctx: #13011]
en: Suspend
tr_tr: Askıya Al

[ctx: #13012]
en: Exit
tr_tr: Çıkış

[ctx: #13013]
en: Reboot
tr_tr: Yeniden Başlat

[ctx: #13014]
en: Minimise
tr_tr: Simge durumuna küçült

[ctx: #13015]
en: Power button action
tr_tr: Güç düğmesi eylemi

[ctx: #13016]
en: Power off system
tr_tr: Sistemi kapat

[ctx: #13017]
en: Inhibit idle shutdown
tr_tr: Boşta kalma kapatmasını engelle

[ctx: #13018]
en: Allow idle shutdown
tr_tr: Boşta kalma kapatmasına izin ver

[ctx: #13020]
en: Is another session active, perhaps over ssh?
tr_tr: Başka bir oturum mu etkin, ssh üzerinden olabilir mi?

[ctx: #13021]
en: Mounted removable storage device
tr_tr: Çıkarılabilir depolama aygıtı bağlandı

[ctx: #13022]
en: Unsafe storage device removal
tr_tr: Depolama aygıt güvensiz bir şekilde kaldırıldı

[ctx: #13023]
en: Successfully removed storage device
tr_tr: Depolama aygıtı başarıyla kaldırıldı

[ctx: #13026]
en: Try to wakeup remote servers on access
tr_tr: Erişim sağlandığında uzak sunucuları uyandırmayı dene

[ctx: #13027]
en: Wake-on-LAN ({0:s})
tr_tr: Ağ üzerinden uyanma ({0:s})

[ctx: #13028]
en: Waiting for network to connect...
tr_tr: Ağ bağlantısı için bekleniyor...

[ctx: #13029]
en: Failed to execute Wake-on-LAN!
tr_tr: Ağ üzerinden uyandırma gerçekleştirilemedi!

[ctx: #13030]
en: Waiting for server to wake up...
tr_tr: Sunucunun uyanması bekleniyor...

[ctx: #13031]
en: Extended wait for server to wake up...
tr_tr: Sunucunun uyanması için fazladan bekleniyor...

[ctx: #13032]
en: Waiting for services to launch...
tr_tr: Servislerin başlaması bekleniyor...

[ctx: #13033]
en: MAC discovery
tr_tr: MAC araştırması

[ctx: #13034]
en: Updated for {0:s}
tr_tr: {0:s} için güncellendi

[ctx: #13035]
en: Found for {0:s}
tr_tr: {0:s} için bulundu

[ctx: #13036]
en: Failed for {0:s}
tr_tr: {0:s} hatası

[ctx: #13050]
en: Running low on battery
tr_tr: Düşük pil ile çalışıyor

[ctx: #13100]
en: Flicker filter
tr_tr: Titreme filtresi

[ctx: #13101]
en: Let driver choose (requires restart)
tr_tr: Sürücü seçsin (yeniden başlatmak gerekir)

[ctx: #13106]
note: generic "disabled" label used in different places
en: Disabled
tr_tr: Devre dışı

[ctx: #13107]
en: Enabled during video playback
tr_tr: Video oynatılırken etkinleştir

[ctx: #13108]
en: Always enabled
tr_tr: Her zaman etkin

[ctx: #13109]
note: unused?
en: Test & apply the resolution
tr_tr: Çözünürlüğü test et ve uygula

[ctx: #13110]
en: Save this resolution?
tr_tr: Bu çözünürlük kaydedilsin mi?

[ctx: #13111]
en: Would you like to keep this change?
tr_tr: Bu değişikliği korumak istiyor musunuz?

[ctx: #13112]
note: unused?
en: High quality upscaling
tr_tr: Yüksek kalite upscaling

[ctx: #13113]
note: used by several skins
en: Disabled
tr_tr: Devre dışı

[ctx: #13114]
note: unused?
en: Enabled for SD content
tr_tr: SD içeriği için etkinleştir

[ctx: #13115]
note: unused?
en: Always enabled
tr_tr: Her zaman etkin

[ctx: #13116]
note: unused?
en: Upscaling method
tr_tr: Upscaling yöntemi

[ctx: #13123]
en: Keep skin?
tr_tr: Dış görünüm korunsun mu?

[ctx: #13130]
en: Blank other displays
tr_tr: Diğer ekranları boşalt

[ctx: #13131]
note: unused?
en: Disabled
tr_tr: Devre dışı

[ctx: #13132]
note: unused?
en: Blank displays
tr_tr: Ekranları boşalt

[ctx: #13140]
en: Active connections detected!
tr_tr: Etkin bağlantılar algılandı!

[ctx: #13141]
en: If you proceed, you might not be able to control this application any longer. Are you sure you want to stop the event server?
tr_tr: Eğer devam ederseniz, artık bu uygulamayı kontrol etmek mümkün olmayabilir. Olay sunucusunu durdurmak istediğinize emin misiniz?

[ctx: #13144]
en: Change Apple Remote mode?
tr_tr: Apple Kumanda modu değiştirilsin mi?

[ctx: #13145]
en: If you are currently using the Apple Remote to control this application, changing this setting might affect your ability to continue controlling it. Do you want to proceed?
tr_tr: Eğer bu uygulamayı kontrol etmek için Apple Kumanda kullanıyorsanız bu ayarı değiştirmek kontrol etme yeteneğini etkileyebilir. Devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: #13159]
en: Subnet mask
tr_tr: Alt ağ maskesi

[ctx: #13160]
en: Gateway
tr_tr: Ağ geçidi

[ctx: #13161]
en: Primary DNS
tr_tr: Birincil DNS

[ctx: #13162]
note: unused?
en: Initialise failed
tr_tr: Başlatma işlemi başarısız

[ctx: #13170]
en: Never
tr_tr: Hiçbir zaman

[ctx: #13171]
note: unused?
en: Immediately
tr_tr: Hemen

[ctx: #13172]
note: unused?
en: After {0:d} secs
tr_tr: {0:d} saniye sonra

[ctx: #13173]
note: unused?
en: HDD install date:
tr_tr: HDD yükleme tarihi:

[ctx: #13174]
note: unused?
en: HDD power cycle count:
tr_tr: HDD güç döngüsü sayısı:

[ctx: #13200]
en: Profiles
tr_tr: Profiller

[ctx: #13201]
en: Delete profile '{0:s}'?
tr_tr: '{0:s}' profili silinsin mi?

[ctx: #13204]
note: used by several skins
en: Last loaded profile:
tr_tr: En son yüklenen profil:

[ctx: #13205]
note: generic "unknown" label used in different places
en: Unknown
tr_tr: Bilinmiyor

[ctx: #13206]
note: Label in the game OSD to overwrite an existing savestate
en: Overwrite
tr_tr: Üzerine yaz

[ctx: #13207]
note: Subtitle selection to only use forced subtitles
en: Forced only
tr_tr: Sadece zorunlu

[ctx: #13208]
en: Alarm clock
tr_tr: Çalar saat

[ctx: #13209]
en: Alarm clock interval (in minutes)
tr_tr: Çalar saat aralığı (dakika şeklinde)

[ctx: #13210]
en: Started, alarm in {0:d}m
tr_tr: Alarm etkin: {0:d}dk

[ctx: #13212]
en: Cancelled with {0:d}m{1:d}s left
tr_tr: {0:d}dk{1:d}sn kala iptal edildi

[ctx: #13213]
note: minutes (left from countdown)
en: {0:2.0f}m
tr_tr: {0:2.0f}dk

[ctx: #13214]
note: seconds (left from countdown)
en: {0:2.0f}s
tr_tr: {0:2.0f}sn

[ctx: #13249]
en: Search for subtitles in RARs
tr_tr: Altyazıları RAR dosyalarında ara

[ctx: #13250]
en: Browse for subtitle...
tr_tr: Altyazıya gözat...

[ctx: #13251]
en: Move item
tr_tr: Ögeyi taşı

[ctx: #13252]
en: Move item here
tr_tr: Ögeyi buraya taşı

[ctx: #13253]
en: Cancel move
tr_tr: Taşımayı iptal et

[ctx: #13270]
en: Hardware:
tr_tr: Donanım:

[ctx: #13271]
en: System CPU usage:
tr_tr: Sistem CPU kullanımı:

[ctx: #13274]
en: Connected, but no DNS is available.
tr_tr: Bağlı, fakat DNS yok.

[ctx: #13275]
en: Hard disk
tr_tr: Sabit disk

[ctx: #13277]
en: Storage
tr_tr: Depolama

[ctx: #13278]
en: Default
tr_tr: Varsayılan

[ctx: #13279]
en: Network
tr_tr: Ağ bağlantıları

[ctx: #13281]
en: Hardware
tr_tr: Donanım

[ctx: #13283]
en: Operating system:
tr_tr: İşletim sistemi:

[ctx: #13284]
en: CPU speed:
tr_tr: CPU hızı:

[ctx: #13286]
en: Video encoder:
tr_tr: Video kodlayıcı:

[ctx: #13287]
en: Screen resolution:
tr_tr: Ekran çözünülürlüğü:

[ctx: #13292]
en: A/V cable:
tr_tr: Ses/Video kablosu:

[ctx: #13294]
en: DVD region:
tr_tr: DVD bölgesi:

[ctx: #13295]
en: Internet:
tr_tr: İnternet:

[ctx: #13296]
en: Connected
tr_tr: Bağlı

[ctx: #13297]
en: Not connected. Check network settings.
tr_tr: Bağlı değil. Ağ ayarlarını denetleyin.

[ctx: #13298]
note: Label of the button used to disconnect a game controller from the emulated game port
en: Disconnected
tr_tr: Bağlantı kesildi

[ctx: #13299]
en: Target temperature
tr_tr: Hedef sıcaklık

[ctx: #13300]
en: Fan speed
tr_tr: Fan hızı

[ctx: #13301]
en: Auto temperature control
tr_tr: Otomatik ısı kontrolü

[ctx: #13302]
en: Fan speed override
tr_tr: Fan hızını geçersiz kıl

[ctx: #13303]
en: Fonts
tr_tr: Yazı tipleri

[ctx: #13304]
en: Enable flipping bi-directional strings
tr_tr: Çift yönlü dizeleri çevirmeyi etkinleştir

[ctx: #13305]
en: Show RSS news feeds
tr_tr: RSS haber akışlarını göster

[ctx: #13306]
en: Show parent folder items
tr_tr: Üst klasöre gitme ögelerini göster

[ctx: #13307]
en: Track naming template
tr_tr: Parça adlandırma şablonu

[ctx: #13308]
en: Do you wish to reboot your system instead of just this application?
tr_tr: Sistemi yeniden başlatmak yerine bu uygulamayı yeniden başlatmak ister misiniz?

[ctx: #13310]
en: Zoom effect
tr_tr: Yakınlaştırma efekti

[ctx: #13311]
en: Float effect
tr_tr: Kaydırma efekti

[ctx: #13312]
en: Black bar reduction
tr_tr: Siyah çubuk azaltma

[ctx: #13313]
en: Restart
tr_tr: Yeniden Başlat

[ctx: #13314]
en: Crossfade between songs
tr_tr: Şarkılar arasında çapraz geçiş yap

[ctx: #13315]
en: Regenerate thumbnails
tr_tr: Küçük resimleri yeniden oluştur

[ctx: #13316]
en: Recursive thumbnails
tr_tr: Yinelemeli küçük resimler

[ctx: #13317]
en: View slideshow
tr_tr: Slayt gösterisini görüntüle

[ctx: #13318]
en: Recursive slideshow
tr_tr: Yinelemeli slayt gösterisi

[ctx: #13319]
en: Randomise
tr_tr: Rastgele

[ctx: #13321]
en: Left only
tr_tr: Sadece sol

[ctx: #13322]
en: Right only
tr_tr: Sadece sağ

[ctx: #13324]
en: Background transparency
tr_tr: Arka plan şeffaflığı

[ctx: #13325]
en: Foreground transparency
tr_tr: Ön plan şeffaflığı

[ctx: #13326]
en: A/V delay
tr_tr: Ses/Video gecikmesi

[ctx: #13328]
en: {0:s} not found
tr_tr: {0:s} bulunamadı

[ctx: #13329]
en: Error opening {0:s}
tr_tr: {0:s} açılırken bir hata oluştu

[ctx: #13330]
en: Unable to load {0:s}
tr_tr: {0:s} yüklenemiyor

[ctx: #13331]
en: Error: Out of memory
tr_tr: Hata: Bellek yetersiz

[ctx: #13332]
en: Move up
tr_tr: Yukarı taşı

[ctx: #13333]
en: Move down
tr_tr: Aşağı taşı

[ctx: #13334]
en: Edit label
tr_tr: Etiketi düzenle

[ctx: #13335]
en: Make default
tr_tr: Varsayılan yap

[ctx: #13336]
en: Remove button
tr_tr: Düğmeyi kaldır

[ctx: #13340]
en: Leave as is
tr_tr: Aynen bırak

[ctx: #13341]
en: Green
tr_tr: Yeşil

[ctx: #13342]
en: Orange
tr_tr: Turuncu

[ctx: #13343]
en: Red
tr_tr: Kırmızı

[ctx: #13344]
en: Cycle
tr_tr: Döngü

[ctx: #13345]
en: Switch LED off on playback
tr_tr: Ortam oynatırken LED'i kapat

[ctx: #13346]
en: Movie information
tr_tr: Film bilgisi

[ctx: #13347]
note: Label for 'queue item' (adds an item to a playlist), used at several places
en: Queue item
tr_tr: Sıraya al

[ctx: #13348]
en: Search IMDb...
tr_tr: IMDb'de ara...

[ctx: #13349]
en: Scan for new content
tr_tr: Yeni içerik için tara

[ctx: #13350]
en: Current playlist
tr_tr: Geçerli çalma listesi

[ctx: #13351]
en: Album information
tr_tr: Albüm bilgisi

[ctx: #13352]
en: Scan item to library
tr_tr: Ögeleri kitaplık için tara

[ctx: #13353]
en: Stop scanning
tr_tr: Taramayı durdur

[ctx: #13354]
en: Render method
tr_tr: İşleyici yöntemi

[ctx: #13355]
en: Low quality pixel shader
tr_tr: Düşük kalite piksel gölgeleme

[ctx: #13356]
en: Hardware overlays
tr_tr: Donanım yerpaylaşımları

[ctx: #13357]
en: High quality pixel shader
tr_tr: Yüksek kalite piksel gölgeleme

[ctx: #13358]
en: Play item
tr_tr: Ögeyi oynat

[ctx: #13359]
en: Set artist thumb
tr_tr: Sanatçı küçük resmini ayarla

[ctx: #13360]
en: Automatically generate thumbnails
tr_tr: Küçük resimleri otomatik olarak oluştur

[ctx: #13361]
en: Enable voice
tr_tr: Sesi etkinleştir

[ctx: #13362]
note: label for resume context menu item for video folders (like a TV show or a single season of a TV show)
en: Continue watching
tr_tr: İzlemeye devam et

[ctx: #13375]
en: Enable device
tr_tr: Aygıtı etkinleştir

[ctx: #13376]
en: Volume
tr_tr: Ses düzeyi

[ctx: #13377]
en: Default view mode
tr_tr: Varsayılan görünüm modu

[ctx: #13378]
en: Default brightness
tr_tr: Varsayılan parlaklık

[ctx: #13379]
en: Default contrast
tr_tr: Varsayılan kontrast

[ctx: #13380]
en: Default gamma
tr_tr: Varsayılan gama

[ctx: #13381]
en: Resume video
tr_tr: Videoyu sürdür

[ctx: #13382]
en: Voice mask - Port 1
tr_tr: Ses maskesi - Bağlantı noktası 1

[ctx: #13383]
en: Voice mask - Port 2
tr_tr: Ses maskesi - Bağlantı noktası 2

[ctx: #13384]
en: Voice mask - Port 3
tr_tr: Ses maskesi - Bağlantı noktası 3

[ctx: #13385]
en: Voice mask - Port 4
tr_tr: Ses maskesi - Bağlantı noktası 4

[ctx: #13386]
en: Use time based seeking
tr_tr: Zamana dayalı arama kullan

[ctx: #13387]
note: unused?
en: Track naming template - right
tr_tr: Parça adlandırma şablonu - sağ

[ctx: #13388]
en: Preset
tr_tr: Önayar

[ctx: #13389]
en: There are no presets available for this visualisation
tr_tr: Bu görsel öğenin kullanılabilir önayarları yok

[ctx: #13390]
en: There are no settings available[CR]for this visualisation
tr_tr: Bu görsel öğenin[CR]kullanılabilir ayarları yok

[ctx: #13391]
en: Eject / Load
tr_tr: Çıkart / Tak

[ctx: #13393]
en: Calculate size
tr_tr: Boyutu hesapla

[ctx: #13394]
en: Calculating folder size
tr_tr: Klasör boyutu hesaplanıyor

[ctx: #13395]
en: Video settings
tr_tr: Video ayarları

[ctx: #13396]
en: Audio settings
tr_tr: Ses ayarları

[ctx: #13397]
en: Enable subtitles
tr_tr: Altyazıları etkinleştir

[ctx: #13398]
en: Shortcuts
tr_tr: Kısayollar

[ctx: #13399]
en: Ignore articles when sorting
tr_tr: Sıralarken artikelleri yoksay

[ctx: #13400]
en: Crossfade between songs on the same album
tr_tr: Aynı albümdeki şarkılar arasında çapraz geçiş yap

[ctx: #13401]
en: Browse for {0:s}
tr_tr: {0:s} gözat

[ctx: #13402]
en: Show track position
tr_tr: Parça konumunu göster

[ctx: #13403]
en: Clear default
tr_tr: Varsayılanı temizle

[ctx: #13404]
en: Resume
tr_tr: Sürdür

[ctx: #13405]
en: Get thumb
tr_tr: Küçük resim al

[ctx: #13406]
en: Picture information
tr_tr: Resim bilgisi

[ctx: #13407]
en: {0:s} presets
tr_tr: {0:s} önayarları

[ctx: #13408]
en: (IMDb user rating)
tr_tr: (IMDb kullanıcı derecelendirmesi)

[ctx: #13409]
en: Top 250
tr_tr: En İyi 250

[ctx: #13410]
en: Tune in on Last.fm
tr_tr: Last.fm'de bul

[ctx: #13411]
en: Minimum fan speed
tr_tr: En düşük fan hızı

[ctx: #13412]
en: Play from here
tr_tr: Buradan sırayla oynat

[ctx: #13413]
en: Downloading
tr_tr: İndiriliyor

[ctx: #13414]
en: Show song and album artists
tr_tr: Şarkı ve albüm sanatçılarını göster

[ctx: #13415]
en: Render method
tr_tr: İşleyici yöntemi

[ctx: #13416]
note: Value for setting with label #13415 "Player / Videos / Render method" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Auto detect
tr_tr: Otomatik algıla

[ctx: #13417]
en: Allow use DXVA Video Super Resolution
tr_tr: DXVA Video Super Resolution kullanımına izin ver

[ctx: #13418]
note: Setting Player / Video
en: Use high precision processing
tr_tr: Yüksek hassasiyetli işleme kullanın

[ctx: #13419]
en: Software
tr_tr: Yazılım

[ctx: #13420]
en: Remove safely
tr_tr: Güvenli kaldır

[ctx: #13422]
en: Start slideshow here
tr_tr: Slayt gösterisine buradan başla

[ctx: #13423]
en: Remember for this path
tr_tr: Bu yolu hatırla

[ctx: #13425]
en: Allow hardware acceleration - VDPAU
tr_tr: Donanım hızlandırmasına izin ver - VDPAU

[ctx: #13426]
en: Allow hardware acceleration - VAAPI
tr_tr: Donanım hızlandırmasına izin ver - VAAPI

[ctx: #13427]
en: Allow hardware acceleration - DXVA2
tr_tr: Donanım hızlandırmasına izin ver - DXVA2

[ctx: #13428]
en: Allow hardware acceleration - CrystalHD
tr_tr: Donanım hızlandırmasına izin ver - CrystalHD

[ctx: #13429]
en: Allow hardware acceleration - VTBDecoder
tr_tr: Donanım hızlandırmasına izin ver - VTBDecoder

[ctx: #13430]
en: Allow using DRM PRIME decoder
tr_tr: DRM PRIME kod çözücünün kullanılmasına izin ver

[ctx: #13431]
en: Pixel shaders
tr_tr: Piksel gölgelendiriciler

[ctx: #13432]
en: Allow hardware acceleration - VideoToolbox
tr_tr: Donanım hızlandırmasına izin ver - VideoToolbox

[ctx: #13433]
en: Play next video automatically
tr_tr: Sonraki videoyu otomatik olarak oynat

[ctx: #13434]
note: If autoplay next video is set true
en: Play only this
tr_tr: Sadece bunu oynat

[ctx: #13435]
en: Enable HQ scalers for scaling above
tr_tr: Yukarıdaki ölçeklendirmeler için yüksek kalite ölçekleyiciyi etkinleştir

[ctx: #13436]
en: Adjust display HDR mode
tr_tr: HDR görünüm modunu ayarla

[ctx: #13437]
en: Prefer VDPAU video mixer
tr_tr: VDPAU video mixer tercih et

[ctx: #13438]
en: Allow hardware acceleration with DRM PRIME
tr_tr: DRM PRIME ile donanım hızlandırmasına izin ver

[ctx: #13439]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec
tr_tr: Donanım hızlandırmasına izin ver - MediaCodec

[ctx: #13440]
en: Allow hardware acceleration - MediaCodec (Surface)
tr_tr: Donanım hızlandırmasına izin ver - MediaCodec (Surface)

[ctx: #13441]
en: Use MPEG-2 VDPAU
tr_tr: MPEG-2 VDPAU kullan

[ctx: #13442]
note: Description of setting with label #13441 "Use MPEG-2 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Older Radeon Cards tend to segfault with this enabled.
tr_tr: MPEG-(1 / 2) codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. Eski Radeon kartları bu etkin ise hata verme eğilimindedir.

[ctx: #13443]
en: Use MPEG-4 VDPAU
tr_tr: MPEG-4 VDPAU Kullan

[ctx: #13444]
note: Description of setting with label #13443 "Use MPEG-4 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead. Some ION hardware has problems with this being enabled by default.
tr_tr: MPEG-4 codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. Bazı ION donanımlarında bu seçenek etkin olduğunda sorunlar yaratabilir.

[ctx: #13445]
en: Use VC-1 VDPAU
tr_tr: VC-1 VDPAU Kullan

[ctx: #13446]
note: Description of setting with label #13445 "Use VC-1 VDPAU"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. AMD hardware with VDPAU can't decode VC-1 Simple.
tr_tr: VC-1 tabanlı codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. VDPAU bulunan AMD Donanımı VC-1 Simple kodunu çözemez.

[ctx: #13447]
en: Use MPEG-2 VAAPI
tr_tr: MPEG-2 VAAPI Kullan

[ctx: #13448]
note: Description of setting with label #13447 "Use MPEG-2 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for MPEG-(1 / 2) codecs. If disabled the CPU will be used instead. Some MPEG-2 videos might have green artifacts.
tr_tr: MPEG-(1 / 2) codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. Bazı MPEG-2 videolarda yeşil yapılar olabilir.

[ctx: #13449]
en: Use MPEG-4 VAAPI
tr_tr: MPEG-4 VAAPI Kullan

[ctx: #13450]
note: Description of setting with label #13449 "Use MPEG-4 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the MPEG-4 codec. If disabled the CPU will be used instead.
tr_tr: MPEG-4 codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır.

[ctx: #13451]
en: Use VC-1 VAAPI
tr_tr: VC-1 VAAPI Kullan

[ctx: #13452]
note: Description of setting with label #13451 "Use VC-1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for VC-1 based codecs. If disabled the CPU will be used instead. Especially VC-1 interlaced fails hard on Intel hardware.
tr_tr: VC-1 tabanlı codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır. Özellikle Intel donanımlarında VC-1 titreşimsiz çok başarısızdır.

[ctx: #13453]
en: Use VP8 VAAPI
tr_tr: VP8 VAAPI Kullan

[ctx: #13454]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP8 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP8 codec. If disabled the CPU will be used instead.
tr_tr: VP8 codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır.

[ctx: #13455]
en: Use VP9 VAAPI
tr_tr: VP9 VAAPI Kullan

[ctx: #13456]
note: Description of setting with label #13453 "Use VP9 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the VP9 codec. If disabled the CPU will be used instead.
tr_tr: VP9 codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır.

[ctx: #13457]
note: Option for video related setting #13454: sw filter
en: Prefer VAAPI render method
tr_tr: VAAPI işleyici yöntemini tercih et

[ctx: #13460]
en: Use HEVC VAAPI
tr_tr: HEVC VAAPI Kullan

[ctx: #13461]
note: Description of setting with label #13460 "Use HEVC VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the HEVC codec. If disabled the CPU will be used instead.
tr_tr: HEVC codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır.

[ctx: #13462]
note: Option for setting the PRIME render method
en: PRIME Render Method
tr_tr: PRIME İşleyici Yöntemi

[ctx: #13463]
note: Description of setting with label #13462 "PRIME Render Method"
en: This option switches between direct-to-plane and EGL rendering methods.
tr_tr: Bu seçenek direct-to-plane ve EGL işleyici yöntemleri arasında geçiş yapar.

[ctx: #13467]
en: Unlimited / 1080 (>30Hz)
tr_tr: Sınırsız / 1080 (>30Hz)

[ctx: #13468]
en: Use AV1 VAAPI
tr_tr: AV1 VAAPI Kullan

[ctx: #13469]
note: Description of setting with label #13468 "Use AV1 VAAPI"
en: Enable this option to use hardware acceleration for the AV1 codec. If disabled the CPU will be used instead.
tr_tr: AV1 codec bileşenleri donanım hızlandırmasını kullanmak için bu seçeneği etkinleştirin. Eğer devre dışı ise CPU kullanılır.

[ctx: #13505]
en: Resample quality
tr_tr: Yeniden örnekleme kalitesi

[ctx: #13506]
en: Low (fast)
tr_tr: Düşük (hızlı)

[ctx: #13507]
en: Medium
tr_tr: Orta

[ctx: #13508]
en: High
tr_tr: Yüksek

[ctx: #13509]
en: Really high (slow)
tr_tr: Gerçekten yüksek (yavaş)

[ctx: #13510]
en: Sync playback to display
tr_tr: Oynatımı görüntüye eşitle

[ctx: #13511]
en: Choose art
tr_tr: Resim seç

[ctx: #13512]
en: Current art
tr_tr: Geçerli resim

[ctx: #13513]
en: Remote art
tr_tr: Uzak resim

[ctx: #13514]
en: Local art
tr_tr: Yerel resim

[ctx: #13515]
en: No art
tr_tr: Resim yok

[ctx: #13516]
note: Button to add a new type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Add art type
tr_tr: Resim türü ekle

[ctx: #13517]
en: Threshold for pitch correction
tr_tr: Ses perdesi düzeltme eşiği

[ctx: #13519]
en: Embedded art
tr_tr: Gömülü resim

[ctx: #13520]
en: Embedded fanart
tr_tr: Gömülü fanart

[ctx: #13521]
note: Heading for selection of a type of art e.g. "thumb", "poster", "fanart" etc.
en: Choose art type
tr_tr: Resim türü seçin

[ctx: #13522]
note: label of a setting that allows splitting of albums into component discs
en: Split albums into individual discs
tr_tr: Albümleri ayrı disklere böl

[ctx: #13523]
note: Description of setting with label #13522 "Split albums into individual discs"
en: When enabled, opening a multi-disc album shows the discs as individual items instead of all the songs. Opening a disc then shows the songs on that disc.
tr_tr: Etkinleştirildiğinde ve çoklu diskli bir albüm açıldığında, tüm şarkılar yerine diskler bireysel ögeler olarak gösterilir. Bir diskin açılması daha sonra o diskteki şarkıları gösterir.

[ctx: #13524]
note: Label of a setting that allows original release dates to be used instead of album release date
en: Use original release date of albums for year
tr_tr: Yıl için albümlerin orijinal çıkış tarihini kullanın

[ctx: #13525]
note: Description of setting with label #13524
en: When enabled, use the original year of release rather than the album release year (if available).
tr_tr: Aktifleştirildiğinde, albüm çıkış tarihi yerine orijinal çıkış tarihini kullanır (eğer varsa).

[ctx: #13550]
en: Delay after change of refresh rate
tr_tr: Yenileme hızı değiştikten sonraki gecikme

[ctx: #13551]
en: Off
tr_tr: Kapalı

[ctx: #13552]
en: {0:.1f} second
tr_tr: {0:.1f} saniye

[ctx: #13553]
en: {0:.1f} seconds
tr_tr: {0:.1f} saniye

[ctx: #13554]
en: {0:d} Minute
tr_tr: {0:d} Dakika

[ctx: #13555]
en: {0:d} Minutes
tr_tr: {0:d} Dakika

[ctx: #13556]
note: Label of a setting that allows to select the skip step sizes to use for skipping
en: Skip steps
tr_tr: Atlama basamakları

[ctx: #13557]
note: Name of a setting to configure the time to wait for subsequent keypresses in order to apply additive skipping
en: Skip delay
tr_tr: Atlama gecikmesi

[ctx: #13600]
en: Apple Remote
tr_tr: Apple Kumanda

[ctx: #13602]
en: Allow start of Kodi using the remote
tr_tr: Kodi'nin kumandayı kullanarak başlamasına izin ver

[ctx: #13603]
en: Sequence delay time
tr_tr: Sıra gecikme süresi

[ctx: #13610]
en: Disabled
tr_tr: Devre dışı

[ctx: #13611]
en: Standard
tr_tr: Standart

[ctx: #13612]
en: Universal remote
tr_tr: Evrensel kumanda

[ctx: #13613]
en: Harmony remote
tr_tr: Harmony kumanda

[ctx: #13620]
en: Apple Remote error
tr_tr: Apple Kumanda hatası

[ctx: #13621]
en: Apple Remote support couldn't be enabled.
tr_tr: Apple Kumanda desteği etkinleştirilemedi.

[ctx: #14000]
en: Stack
tr_tr: Yığın

[ctx: #14001]
en: Unstack
tr_tr: Yığını kaldır

[ctx: #14003]
en: Downloading playlist file...
tr_tr: Çalma listesi dosyası indiriliyor...

[ctx: #14004]
en: Downloading streams list...
tr_tr: Akış listesi indiriliyor...

[ctx: #14005]
en: Parsing streams list...
tr_tr: Akış listesi alınıyor...

[ctx: #14006]
en: Downloading streams list failed
tr_tr: Akış listesi indirilemedi

[ctx: #14007]
en: Downloading playlist file failed
tr_tr: Çalma listesi dosyası indirilemedi

[ctx: #14009]
en: Games directory
tr_tr: Oyun dizini

[ctx: #14010]
en: Auto switch to thumbs based on
tr_tr: Küçük resimleri otomatik değiştir

[ctx: #14011]
en: Enable auto switching to thumbs view
tr_tr: Küçük resim görünümüne otomatik değiştirmeyi etkinleştir

[ctx: #14012]
en: - Use large icons
tr_tr: - Büyük simgeleri kullan

[ctx: #14013]
en: - Switch based on
tr_tr: - Değiştirme temeli

[ctx: #14014]
en: - Percentage
tr_tr: - Oran

[ctx: #14015]
en: No files and at least one thumb
tr_tr: Dosya yok ve en az bir küçük resim

[ctx: #14016]
en: At least one file and thumb
tr_tr: En az bir dosya ve küçük resim

[ctx: #14017]
en: Percentage of thumbs
tr_tr: Küçük resimlerin boyutu

[ctx: #14018]
en: View options
tr_tr: Görünüm seçenekleri

[ctx: #14019]
en: Change area code 1
tr_tr: 1. bölge kodunu değiştir

[ctx: #14020]
en: Change area code 2
tr_tr: 2. bölge kodunu değiştir

[ctx: #14021]
en: Change area code 3
tr_tr: 3. bölge kodunu değiştir

[ctx: #14022]
en: Library
tr_tr: Kitaplık

[ctx: #14023]
en: No TV
tr_tr: TV Yok

[ctx: #14024]
en: Enter the nearest large town
tr_tr: En yakındaki büyük şehrin ismini girin

[ctx: #14025]
en: Video/Audio/DVD cache - Hard disk
tr_tr: Video/Audio/DVD önbelleği - Sabit disk

[ctx: #14026]
en: Video cache - DVD-ROM
tr_tr: Video önbelleği - DVD-ROM

[ctx: #14027]
en: Video cache - Local network
tr_tr: Video önbelleği - Yerel ağ

[ctx: #14028]
en: Video cache - Internet
tr_tr: Video önbelleği - İnternet

[ctx: #14030]
en: Audio cache - DVD-ROM
tr_tr: Ses önbelleği - DVD-ROM

[ctx: #14031]
en: Audio cache - Local network
tr_tr: Ses önbelleği - Yerel ağ

[ctx: #14032]
en: Audio cache - Internet
tr_tr: Ses önbelleği - İnternet

[ctx: #14034]
en: DVD cache - DVD-ROM
tr_tr: DVD önbelleği - DVD-ROM

[ctx: #14035]
en: Local network
tr_tr: Yerel ağ

[ctx: #14036]
en: Services
tr_tr: Hizmetler

[ctx: #14037]
en: DVD cache - Local network
tr_tr: DVD önbelleği - Yerel ağ

[ctx: #14038]
en: Network settings changed
tr_tr: Ağ ayarları değişti

[ctx: #14039]
en: A restart is required to change your network setup. Would you like to restart now?
tr_tr: Ağ kurulumunuzu değiştirmek için yeniden başlatmanız gerekli. Şimdi yeniden başlatmak istiyor musunuz?

[ctx: #14041]
en: Internet connection bandwidth limitation
tr_tr: İnternet bağlantısı bant genişliği sınırlaması

[ctx: #14043]
en: - Shutdown while playing
tr_tr: - Ortam oynatılıyor olsa bile kapat

[ctx: #14044]
en: {0:d} min
tr_tr: {0:d} dak

[ctx: #14045]
en: {0:d} sec
tr_tr: {0:d} sn

[ctx: #14051]
en: Time format
tr_tr: Saat biçimi

[ctx: #14052]
en: Date format
tr_tr: Tarih biçimi

[ctx: #14053]
en: GUI filters
tr_tr: GUI filtreleri

[ctx: #14055]
en: Use background scanning
tr_tr: Arka plan taramasını kullan

[ctx: #14056]
en: Stop scan
tr_tr: Taramayı durdur

[ctx: #14057]
en: Not possible while scanning for media information
tr_tr: Medya bilgileri için taranırken yapılamaz

[ctx: #14058]
en: Film grain effect
tr_tr: Film toz efekti

[ctx: #14059]
en: Search for thumbnails on remote shares
tr_tr: Küçük resimleri uzak paylaşımlarda ara

[ctx: #14060]
en: Unknown type cache - Internet
tr_tr: Bilinmeyen dosya türü önbelleği - İnternet

[ctx: #14062]
en: Enter username for
tr_tr: Kullanıcı adı girin:

[ctx: #14063]
en: Date & time
tr_tr: Tarih ve saat

[ctx: #14064]
en: Set date
tr_tr: Tarihi ayarla

[ctx: #14065]
en: Set time
tr_tr: Saati ayarla

[ctx: #14066]
en: Enter the time in 24-hour HH:MM format
tr_tr: Zamanı 24 saatlik SS:DD biçiminde girin

[ctx: #14067]
en: Enter the date in DD/MM/YYYY format
tr_tr: Tarihi GG/AA/YYYY biçiminde girin

[ctx: #14068]
en: Enter the IP address
tr_tr: IP adresini girin

[ctx: #14069]
en: Apply these settings now?
tr_tr: Bu ayarlar şimdi uygulansın mı?

[ctx: #14070]
en: Apply changes now
tr_tr: Değişiklikleri şimdi uygula

[ctx: #14071]
en: Allow file renaming and deletion
tr_tr: Dosyaları silmeye ve yeniden adlandırmaya izin ver

[ctx: #14074]
en: Set timezone
tr_tr: Saat dilimini ayarla

[ctx: #14075]
en: Use daylight saving time
tr_tr: Yaz saati uygulamasını kullan

[ctx: #14076]
en: Add to favourites
tr_tr: Sık kullanılanlara ekle

[ctx: #14077]
en: Remove from favourites
tr_tr: Sık kullanılanlardan kaldır

[ctx: #14078]
en: Colours
tr_tr: Renkler

[ctx: #14081]
en: File lists
tr_tr: Dosya listesi

[ctx: #14083]
en: Use fullscreen window
tr_tr: Tam ekran penceresi kullan

[ctx: #14084]
en: Queue songs on selection
tr_tr: Seçilen şarkıları sıraya al

[ctx: #14086]
en: Playback
tr_tr: Oynatım

[ctx: #14087]
en: Discs
tr_tr: Diskler

[ctx: #14088]
en: Play DVDs automatically
tr_tr: DVD'leri otomatik olarak oynat

[ctx: #14089]
note: Subtitle font selection setting
en: Font
tr_tr: Yazı tipi

[ctx: #14090]
en: International
tr_tr: Uluslararası

[ctx: #14091]
en: Character set
tr_tr: Karakter kümesi

[ctx: #14092]
en: Logging
tr_tr: Günlük

[ctx: #14093]
en: Security
tr_tr: Güvenlik

[ctx: #14094]
en: Devices
tr_tr: Aygıtlar

[ctx: #14095]
en: Power saving
tr_tr: Güç tasarrufu

[ctx: #14096]
en: Rip
tr_tr: Kopyala

[ctx: #14097]
en: Audio CD insert action
tr_tr: Ses CD'si yerleştirilince yapılacak eylem

[ctx: #14098]
en: Play
tr_tr: Oynat

[ctx: #14099]
en: Eject disc when the CD ripping is complete
tr_tr: CD kopyalama işlemi bitince diski çıkar

[ctx: #14100]
en: Stop ripping CD
tr_tr: CD kopyalamayı durdur

[ctx: #14101]
note: Name of a settings category related to video playback
en: Processing
tr_tr: İşleme

[ctx: #14102]
note: Name of a setting for Blu-ray playback mode
en: Blu-ray playback mode
tr_tr: Blu-ray oynatma modu

[ctx: #14103]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Play main movie
tr_tr: Ana film'i oynat

[ctx: #14104]
note: Playback mode option for Blu-ray
en: Show simplified menu
tr_tr: Basitleştirilmiş menüyü göster

[ctx: #14105]
en: Temperature unit
tr_tr: Sıcaklık birimi

[ctx: #14106]
en: Speed unit
tr_tr: Hız birimi

[ctx: #14107]
en: Time format
tr_tr: Saat biçimi

[ctx: #14108]
en: Use 12 / 24-hour format
tr_tr: 12 / 24 saat biçimini kullan

[ctx: #14109]
en: Short date format
tr_tr: Kısa tarih biçimi

[ctx: #14110]
en: Long date format
tr_tr: Uzun tarih biçimi

[ctx: #14111]
en: Events
tr_tr: Olaylar

[ctx: #14112]
note: Label of setting to enable/disable event logging
en: Enable event logging
tr_tr: Olay günlüğünü etkinleştir

[ctx: #14113]
note: Label of setting to enable/disable event logging for notifications
en: Enable notification event logging
tr_tr: Bildirim olay günlüğünü etkinleştir

[ctx: #14114]
note: Label of setting to go into the event log window
en: Show event log
tr_tr: Olay günlüğünü göster

[ctx: #14115]
note: Label for the "Basic" event level
en: Basic
tr_tr: Temel

[ctx: #14116]
note: Label for the "Information" event level
en: Information
tr_tr: Bilgi

[ctx: #14117]
note: Label for the "Warning" event level
en: Warning
tr_tr: Uyarı

[ctx: #14118]
note: Label for the "Error" event level
en: Error
tr_tr: Hata

[ctx: #14119]
note: Label to show the currently active/displayed event level in the event log window
en: Level: {0:s}
tr_tr: Düzey: {0:s}

[ctx: #14120]
note: Label for the option to show/hide higher level events in the event log window
en: Show higher levels
tr_tr: Yüksek düzeyleri göster

[ctx: #14121]
note: Name of a setting for Blu-ray region codes
en: Blu-ray region Code
tr_tr: Blu-ray Bölge Kodu

[ctx: #14122]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region A
tr_tr: Bölge A

[ctx: #14123]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region B
tr_tr: Bölge B

[ctx: #14124]
note: Region Code option for Blu-ray
en: Region C
tr_tr: Bölge C

[ctx: #14125]
note: This is in the context of input devices!
en: Input
tr_tr: Giriş

[ctx: #14126]
en: Whitelist
tr_tr: Beyaz liste

[ctx: #14127]
en: Allow 3:2 pulldown refresh rates
tr_tr: 3:2 pulldown yenileme hızına izin ver

[ctx: #14128]
en: Allow double refresh rates
tr_tr: Çift yenileme hızına izin ver

[ctx: #14200]
en: Player
tr_tr: Yürütücü

[ctx: #14201]
en: Player settings
tr_tr: Yürütücü ayarları

[ctx: #14202]
en: Library
tr_tr: Kitaplık

[ctx: #14203]
en: Library settings
tr_tr: Kitaplık ayarları

[ctx: #14204]
en: PVR & Live TV
tr_tr: PVR ve Canlı TV

[ctx: #14205]
en: PVR & Live TV settings
tr_tr: PVR ve Canlı TV ayarları

[ctx: #14206]
en: Interface
tr_tr: Arabirim

[ctx: #14207]
en: Interface settings
tr_tr: Arabirim ayarları

[ctx: #14208]
en: Service settings
tr_tr: Hizmet ayarları

[ctx: #14209]
en: System settings
tr_tr: Sistem ayarları

[ctx: #14210]
en: Profile settings
tr_tr: Profil ayarları

[ctx: #14211]
en: Media
tr_tr: Medya

[ctx: #14212]
en: Media settings
tr_tr: Medya ayarları

[ctx: #14215]
en: Videos
tr_tr: Videolar

[ctx: #14216]
en: Music
tr_tr: Müzik

[ctx: #14217]
en: Pictures
tr_tr: Resimler

[ctx: #14218]
en: Language
tr_tr: Dil

[ctx: #14219]
en: Databases
tr_tr: Veritabanları

[ctx: #14220]
en: Display
tr_tr: Görüntü

[ctx: #14221]
en: Audio
tr_tr: Ses

[ctx: #14222]
en: Regional
tr_tr: Bölgesel

[ctx: #14223]
en: Control
tr_tr: Denetim

[ctx: #14224]
en: Startup
tr_tr: Başlangıç

[ctx: #14225]
en: Network Control
tr_tr: Ağ Denetimi

[ctx: #14226]
en: Manage Sources
tr_tr: Medya Kaynakları

[ctx: #14227]
en: Startup Settings
tr_tr: Başlangıç Ayarları

[ctx: #14230]
en: Actions
tr_tr: Eylemler

[ctx: #14231]
en: Processing
tr_tr: İşleme

[ctx: #14233]
en: Teletext
tr_tr: Teleteks

[ctx: #14235]
en: Download Services
tr_tr: İndirme Hizmetleri

[ctx: #14236]
en: Video Library
tr_tr: Video Kitaplığı

[ctx: #14237]
en: Music Library
tr_tr: Müzik Kitaplığı

[ctx: #14240]
en: Lists & Views
tr_tr: Listeler ve Görünümler

[ctx: #14241]
en: Metadata
tr_tr: Meta veriler

[ctx: #14242]
en: Videos...
tr_tr: Videolar...

[ctx: #14243]
en: Music...
tr_tr: Müzik...

[ctx: #14244]
en: Pictures...
tr_tr: Resimler...

[ctx: #14245]
en: Update library on startup
tr_tr: Kitaplığı başlangıçta güncelle

[ctx: #14246]
en: Hide progress of library updates
tr_tr: Kitaplık güncellemelerinin ilerleme durumunu gizle

[ctx: #14247]
en: Clean library
tr_tr: Kitaplığı temizle

[ctx: #14248]
en: Export library
tr_tr: Kitaplığı dışarı aktar

[ctx: #14249]
en: Import library
tr_tr: Kitaplığı içeri aktar

[ctx: #14250]
en: Audio Decoder
tr_tr: Ses Kod Çözücü

[ctx: #14252]
en: Audio Passthrough
tr_tr: Ses Doğrudan Geçişi

[ctx: #14255]
en: Sleep / Shutdown
tr_tr: Uyku / Kapat

[ctx: #14256]
en: Wake
tr_tr: Uyan

[ctx: #14260]
en: Debug
tr_tr: Hata Ayıkla

[ctx: #14261]
en: Configure skin...
tr_tr: Dış görünümü yapılandır...

[ctx: #14270]
en: Unit Formats
tr_tr: Birim Biçimleri

[ctx: #14271]
en: Region default format
tr_tr: Varsayılan bölge biçimi

[ctx: #14275]
en: Application control
tr_tr: Uygulama denetimi

[ctx: #14276]
en: Allow remote control from applications on this system
tr_tr: Bu sistemdeki programların uzaktan kontrol etmesine izin ver

[ctx: #14277]
en: Allow remote control from applications on other systems
tr_tr: Diğer sistemlerdeki programların uzaktan kontrol etmesine izin ver

[ctx: #14301]
note: pvr "channels" settings group label
en: Channels
tr_tr: Kanallar

[ctx: #14302]
note: pvr "icons" settings group label
en: Icons
tr_tr: Simgeler

[ctx: #14303]
note: pvr "epg updates" settings group label
en: Updates
tr_tr: Güncellemeler

[ctx: #14304]
note: pvr "RDS" settings group label
en: RDS Radio
tr_tr: RDS Radyo

[ctx: #15011]
en: {0:d} Items failed to export
tr_tr: {0:d} öge dışarı aktarılamadı

[ctx: #15012]
en: Unavailable source
tr_tr: Kaynak kullanılamaz

[ctx: #15013]
en: What would you like to do with media items from {0:s}
tr_tr: {0:s} içindeki medya ögeleri ile ne yapmak istersiniz

[ctx: #15014]
en: Keep
tr_tr: Sakla

[ctx: #15015]
en: Remove
tr_tr: Kaldır

[ctx: #15016]
en: Games
tr_tr: Oyunlar

[ctx: #15019]
en: Add
tr_tr: Ekle

[ctx: #15050]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Available modes
tr_tr: Kullanılabilir modlar

[ctx: #15051]
note: Name of a list with amount of entries behind on GUI
en: Active modes
tr_tr: Etkin modlar

[ctx: #15052]
en: Password
tr_tr: Parola

[ctx: #15066]
note: Button to disable all enabled modes on current selected type
en: Clear active modes
tr_tr: Etkin modları temizle

[ctx: #15067]
en: Close
tr_tr: Kapat

[ctx: #15100]
en: Library
tr_tr: Kitaplık

[ctx: #15101]
en: Database
tr_tr: Veritabanı

[ctx: #15102]
en: * All albums
tr_tr: * Bütün albümler

[ctx: #15103]
en: * All artists
tr_tr: * Bütün sanatçılar

[ctx: #15104]
en: * All songs
tr_tr: * Bütün şarkılar

[ctx: #15105]
en: * All genres
tr_tr: * Bütün tarzlar

[ctx: #15106]
en: Skin built-in
tr_tr: Yerleşik dış görünüm

[ctx: #15107]
en: Buffering...
tr_tr: Arabelleğe alınıyor...

[ctx: #15108]
en: GUI Sounds
tr_tr: GUI Sesleri

[ctx: #15109]
en: Skin default
tr_tr: Dış görünüm varsayılanı

[ctx: #15110]
en: Larger font size
tr_tr: Daha büyük yazı tipi boyutu

[ctx: #15111]
en: Theme
tr_tr: Tema

[ctx: #15112]
en: Default theme
tr_tr: Varsayılan tema

[ctx: #15207]
en: Connected
tr_tr: Bağlandı

[ctx: #15208]
en: Not connected
tr_tr: Bağlı değil

[ctx: #15213]
note: Label for context menu action to choose a player and play
en: Play using...
tr_tr: Farklı oynatıcı kullan...

[ctx: #15214]
en: Use smoothed A/V synchronisation
tr_tr: Yumulatılmış A/V sekronizasyonu kullan

[ctx: #15215]
en: Hide file names in thumbs view
tr_tr: Küçük resim görünümünde dosya adlarını gizle

[ctx: #15216]
en: Play in party mode
tr_tr: Parti modunda çal

[ctx: #15217]
note: Label for actions associated with favourites
en: Action
tr_tr: Eylem

[ctx: #15218]
note: Label for an action associated with a favourite.
en: Play media
tr_tr: Medyayı Yürüt

[ctx: #15219]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Show picture
tr_tr: Resmi göster

[ctx: #15220]
note: Label for an action associated with a favourite. Placeholder will be filled with the name of the window the favourite's content will be displayed in.
en: Show content in "{}"
tr_tr: "{}" içindeki içeriği göster

[ctx: #15221]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute script
tr_tr: Betik çalıştır

[ctx: #15222]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute Android app
tr_tr: Android uygulamasını çalıştır

[ctx: #15223]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Execute add-on
tr_tr: Eklenti çalıştır

[ctx: #15224]
note: Label for an action associated with a favourite
en: Other / Unknown
tr_tr: Diğer / Bilinmeyen

[ctx: #15225]
note: genric label for 'provider'
en: Provider
tr_tr: Sağlayıcı

[ctx: #15300]
en: Path not found or invalid
tr_tr: Yol bulunamadı veya geçersiz

[ctx: #15301]
en: Couldn't connect to network server
tr_tr: Ağ sunucusuna bağlanılamadı

[ctx: #15302]
en: No servers found
tr_tr: Sunucu bulunamadı

[ctx: #15303]
en: Workgroup not found
tr_tr: Çalışma grubu bulunamadı

[ctx: #15310]
en: Opening multi-path source
tr_tr: Çok yollu kaynak açılıyor

[ctx: #15311]
en: Path:
tr_tr: Yol:

[ctx: #15312]
note: Game settings category name
en: Achievements
tr_tr: Başarılar

[ctx: #15313]
note: Group label for Achievements category in game settings
en: Login to RetroAchievements
tr_tr: RetroAchievements hesabınıza giriş yapın

[ctx: #15314]
note: Label for button which creates a new savestate in the in-game savestate manager
en: Save
tr_tr: Kaydet

[ctx: #15315]
note: Caption for "Save" button in the in-game savestate manager
en: Save progress to a new save file
tr_tr: İlerlemeyi yeni bir dosyaya kaydet

[ctx: #15316]
note: Label for savestates created automatically by "Autosave" function
en: Autosave
tr_tr: Otomatik kaydet

[ctx: #16000]
en: General
tr_tr: Genel

[ctx: #16002]
en: Internet lookup
tr_tr: İnternet araması

[ctx: #16003]
en: Player
tr_tr: Yürütücü

[ctx: #16004]
en: Play media from disc
tr_tr: Medyayı diskten oynat

[ctx: #16008]
en: Enter new title
tr_tr: Yeni başlık girin

[ctx: #16009]
en: Enter the movie name
tr_tr: Film adını girin

[ctx: #16010]
en: Enter the profile name
tr_tr: Profil adını girin

[ctx: #16011]
en: Enter the album name
tr_tr: Albüm adını girin

[ctx: #16012]
en: Enter the playlist name
tr_tr: Çalma listesi adını girin

[ctx: #16013]
en: Enter new filename
tr_tr: Yeni dosya adını girin

[ctx: #16014]
en: Enter folder name
tr_tr: Klasör adını girin

[ctx: #16015]
en: Enter directory
tr_tr: Dizin girin

[ctx: #16016]
en: Available options: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S
tr_tr: Kullanılabilir seçenekler: %A, %T, %N, %B, %D, %G, %Y, %F, %S

[ctx: #16017]
en: Enter search string
tr_tr: Arama dizesi girin

[ctx: #16018]
en: None
tr_tr: Yok

[ctx: #16019]
en: Auto select
tr_tr: Otomatik seç

[ctx: #16022]
en: Bob - Inverted
tr_tr: Bob - Ters çevrilmiş

[ctx: #16023]
en: Choose operator
tr_tr: İşleç seçin

[ctx: #16024]
en: Cancelling...
tr_tr: İptal ediliyor...

[ctx: #16025]
en: Enter the artist name
tr_tr: Sanatçı adını girin

[ctx: #16026]
en: Playback failed
tr_tr: Çalma başarısız

[ctx: #16027]
en: One or more items failed to play. Check the log for more information about this message.
tr_tr: Bir veya daha fazla öge oynatılamadı. Bu mesaj hakkında daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #16028]
en: Enter value
tr_tr: Değeri girin

[ctx: #16029]
note: General error messages dialog text.
en: Check the log for more information about this message.
tr_tr: Bu mesaj hakkında daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #16030]
en: Party mode aborted.
tr_tr: Parti modu durduruldu.

[ctx: #16031]
en: No matching songs in the library.
tr_tr: Kitaplıkta eşleşen şarkı yok.

[ctx: #16032]
en: Couldn't initialise database.
tr_tr: Veritabanı başlatılamadı.

[ctx: #16033]
en: Couldn't open database.
tr_tr: Veritabanı açılamadı.

[ctx: #16034]
en: Couldn't get songs from database.
tr_tr: Şarkılar veritabanından alınamadı.

[ctx: #16035]
en: Party mode playlist
tr_tr: Parti modu çalma listesi

[ctx: #16036]
en: Deinterlace (half)
tr_tr: Deinterlace (yarım)

[ctx: #16038]
en: Deinterlace method
tr_tr: Deinterlace yöntemi

[ctx: #16039]
en: Off
tr_tr: Kapalı

[ctx: #16041]
en: On
tr_tr: Açık

[ctx: #16100]
en: All videos
tr_tr: Bütün videolar

[ctx: #16101]
en: Unwatched
tr_tr: İzlenmemiş

[ctx: #16102]
en: Watched
tr_tr: İzlendi

[ctx: #16103]
note: Label for a context menu entry to mark an item as watched
en: Mark as watched
tr_tr: İzlendi olarak işaretle

[ctx: #16104]
note: Label for a context menu entry to mark an item as unwatched
en: Mark as unwatched
tr_tr: İzlenmedi olarak işaretle

[ctx: #16105]
en: Edit title
tr_tr: Başlığı düzenle

[ctx: #16106]
note: Label for a context menu entry that opens a submenu with further actions for the selected item
en: Manage...
tr_tr: Yönet...

[ctx: #16107]
en: Edit sort title
tr_tr: Sıralama başlığını düzenle

[ctx: #16200]
en: Operation was aborted
tr_tr: İşlem durduruldu

[ctx: #16201]
en: Copy failed
tr_tr: Kopyalanamadı

[ctx: #16202]
en: Failed to copy at least one file. Check the log for more information about this message.
tr_tr: En az bir dosya kopyalanamadı. Bu mesaj hakkında daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #16203]
en: Move failed
tr_tr: Taşınamadı

[ctx: #16204]
en: Failed to move at least one file. Check the log for more information about this message.
tr_tr: En az bir dosya taşınamadı. Bu mesaj hakkında daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #16205]
en: Delete failed
tr_tr: Silinemedi

[ctx: #16206]
en: Failed to delete at least one file. Check the log for more information about this message.
tr_tr: En az bir dosya silinemedi. Bu mesaj hakkında daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #16296]
note: Name of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Pixelate
tr_tr: Pikselli

[ctx: #16297]
note: Name of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Smooth
tr_tr: Pürüzsüz

[ctx: #16298]
note: Description of the video filter that uses jagged pixels without smoothing
en: Shows the game's pixels without any modifications.
tr_tr: Oyunların piksellerini hiçbir değişiklik yapmadan gösterir.

[ctx: #16299]
note: Description of the video filter that smooths pixels to remove jagged edges
en: Removes the jagged edges of pixels by evenly fading between adjacent pixels.
tr_tr: Bitişik piksellerin arasını eşit miktarda soluk bırakarak piksellerin pürüzlü kenarlarını kaldırır.

[ctx: #16300]
en: Video scaling method
tr_tr: Video ölçekleme yöntemi

[ctx: #16301]
en: Nearest neighbour
tr_tr: En yakın komşu

[ctx: #16307]
en: Bicubic (software)
tr_tr: Bicubic (yazılım)

[ctx: #16308]
en: Lanczos (software)
tr_tr: Lanczos (yazılım)

[ctx: #16309]
en: Sinc (software)
tr_tr: Sinc (yazılım)

[ctx: #16312]
en: VDPAU - Noise reduction
tr_tr: VDPAU - Gürültü azaltma

[ctx: #16313]
en: VDPAU - Sharpness
tr_tr: VDPAU - Netlik

[ctx: #16315]
en: Lanczos3 - Optimised
tr_tr: Lanczos3 - İyileştirilmiş

[ctx: #16316]
en: Auto
tr_tr: Otomatik

[ctx: #16317]
en: Temporal (half)
tr_tr: Temporal (yarım)

[ctx: #16318]
en: Temporal / Spatial (half)
tr_tr: Temporal / Spatial (yarım)

[ctx: #16323]
en: Spline36 - Optimised
tr_tr: Spline36 - İyileştirilmiş

[ctx: #16324]
en: Software - Blend
tr_tr: Yazılım - Karıştır

[ctx: #16400]
en: Post-processing
tr_tr: Son işleme

[ctx: #17500]
en: Display sleep timeout
tr_tr: Görüntü uyku zaman aşımı

[ctx: #17998]
en: {0:d} hours
tr_tr: {0:d} saat

[ctx: #17999]
en: {0:d} days
tr_tr: {0:d} gün

[ctx: #19000]
note: Live TV channels 'play' context menu item label
en: Switch to channel
tr_tr: Kanal değiştir

[ctx: #19001]
en: Separate the search words by using AND, OR and / or NOT.
tr_tr: Arama kelimelerini AND, OR ve / veya NOT kullanarak ayırın.

[ctx: #19002]
en: or use phrases to find an exact match, like "The wizard of Oz".
tr_tr: veya tam bir eşleşme bulmak için "The wizard of Oz" gibi ifadeleri kullanabilirsiniz.

[ctx: #19003]
note: Label of a context menu entry to find similar programs (matching a given epg event)
en: Find similar
tr_tr: Benzerlerini bul

[ctx: #19004]
note: label for epg import progress control
en: Importing guide from clients
tr_tr: Rehber istemcilerden alınıyor

[ctx: #19005]
note: used by several skins
en: PVR stream information
tr_tr: PVR akış bilgisi

[ctx: #19006]
note: label for 'tuner name' in pvr player information dialog
en: Receiving device
tr_tr: Cihaz alınıyor

[ctx: #19007]
note: label for 'device status' in pvr player information dialog
en: Device status
tr_tr: Cihaz durumu

[ctx: #19008]
note: label for 'signal quality' in pvr player information dialog
en: Signal quality
tr_tr: Sinyal kalitesi

[ctx: #19012]
note: label for PVR backend name in system information's PVR section
en: PVR backend
tr_tr: PVR arka uç

[ctx: #19013]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for free to air channels
en: Free to air
tr_tr: Şifresiz

[ctx: #19014]
note: PVR 'channel encryption system' textual presentation for 'fixed' channels
en: Fixed
tr_tr: Sabit

[ctx: #19015]
note: label for 'channel encryption' in pvr player information dialog
en: Encryption
tr_tr: Şifreleme

[ctx: #19016]
note: unused?
en: PVR backend {0:d} - {1:s}
tr_tr: PVR arka uç {0:d} - {1:s}

[ctx: #19017]
note: generic label for pvr recordings used in different places
en: Recordings
tr_tr: Kayıtlar

[ctx: #19018]
note: Name of a setting, asking to enter the path to a folder that contains icons for TV channels
en: Folder with channel icons
tr_tr: Kanal logolarını içeren klasör

[ctx: #19019]
note: generic label for pvr channels used in different places
en: Channels
tr_tr: Kanallar

[ctx: #19021]
note: generic label for pvr-provided 'Radio' used in different places
en: Radio
tr_tr: Radyo

[ctx: #19022]
note: generic 'hidden' label used in different places
en: Hidden
tr_tr: Gizli

[ctx: #19023]
note: generic label for 'Live TV channels' used in different places
en: TV channels
tr_tr: TV kanalları

[ctx: #19024]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channels' used in different places
en: Radio channels
tr_tr: Radyo kanalları

[ctx: #19025]
note: label for PVR backend number of timers in system information's PVR section
en: Upcoming recordings
tr_tr: Yaklaşan kayıtlar

[ctx: #19026]
note: label for "add timer..." list item used in pvr timers / timer rules window
en: Add timer...
tr_tr: Zamanlayıcı ekle...

[ctx: #19027]
note: unused?
en: No search results
tr_tr: Arama sonucu yok

[ctx: #19028]
note: label used in pvr guide window views to indicate that there are no epg data for the current view (channel, now, next)
en: No guide entries
tr_tr: Rehber girdileri yok

[ctx: #19029]
note: generic 'channel' label used in different places
en: Channel
tr_tr: Kanal

[ctx: #19030]
note: generic 'now' label used in different places
en: Now
tr_tr: Şimdi

[ctx: #19031]
note: generic 'next' label used in different places in pvr context
en: Next
tr_tr: Sonraki

[ctx: #19032]
note: 'timeline' label used in pvr guide window
en: Timeline
tr_tr: Zaman çizelgesi

[ctx: #19033]
note: generic 'information' label used in different places, like labels for message box headers
en: Information
tr_tr: Bilgi

[ctx: #19034]
note: message box text stating that a timer is already set for a given epg event.
en: There is already a timer set for this event
tr_tr: Bu etkinlik için zaten bir zamanlayıcı ayarlanmış

[ctx: #19037]
note: pvr settings "show signal quality" label
en: Show signal quality
tr_tr: Sinyal kalitesini göster

[ctx: #19038]
note: message box text stating that a PVR backend does not support a certain functionality.
en: Not supported by the PVR backend.
tr_tr: PVR arka uç tarafından desteklenmiyor.

[ctx: #19039]
note: message box text asking for confirmation to hide a channel.
en: Are you sure you want to hide this channel?
tr_tr: Bu kanalı gizlemek istediğinize emin misiniz?

[ctx: #19040]
en: Timers
tr_tr: Zamanlayıcılar

[ctx: #19041]
note: Label for button to refresh the channel logos
en: Refresh channel logos
tr_tr: Kanal logolarını yenile

[ctx: #19042]
note: label for PVR backend number of channel groups in system information's PVR section
en: Channel Groups
tr_tr: Kanal Grupları

[ctx: #19043]
note: pvr settings "recording" category label
en: Recording
tr_tr: Kayıt

[ctx: #19046]
en: New channel
tr_tr: Yeni kanal

[ctx: #19047]
note: Label for a context menu entry to open an EPG event information dialog
en: Programme information
tr_tr: Program bilgisi

[ctx: #19048]
note: pvr settings "group manager" action button label Label for a context menu entry to open the pvr channel group manager dialog
en: Group manager
tr_tr: Grup yöneticisi

[ctx: #19049]
en: Show channel
tr_tr: Kanalı göster

[ctx: #19050]
en: Show visible channels
tr_tr: Görünür kanalları göster

[ctx: #19051]
en: Show hidden channels
tr_tr: Gizlenen kanalları göster

[ctx: #19052]
en: Move channel to:
tr_tr: Kanalı taşı:

[ctx: #19053]
note: Label for a context menu entry to open recording info dialog
en: Recording information
tr_tr: Kayıt bilgisi

[ctx: #19054]
note: header label for hide channel confirmation message box
en: Hide channel
tr_tr: Kanalı gizle

[ctx: #19055]
note: generic text used in several places to state that there is no information available
en: No information available
tr_tr: Hiçbir bilgi yok

[ctx: #19056]
note: Label for a new timer
en: New timer
tr_tr: Yeni zamanlayıcı

[ctx: #19057]
note: Notification text to announce that a timer was disabled
en: Timer disabled
tr_tr: Zamanlayıcı devre dışı

[ctx: #19058]
note: Notification text to announce that a timer was enabled
en: Timer enabled
tr_tr: Zamanlayıcı etkin

[ctx: #19059]
note: Label for a context menu entry and for a button to stop a recording
en: Stop recording
tr_tr: Kaydı durdur

[ctx: #19060]
note: Label for a context menu entry to delete a timer associated with an epg event and for a button to delete a timer in epg event info dialog
en: Delete timer
tr_tr: Zamanlayıcı sil

[ctx: #19061]
note: Label for a context menu entry to open the timer settings dialog
en: Add timer
tr_tr: Zamanlayıcı ekle

[ctx: #19062]
en: Sort by: Channel
tr_tr: Sırala: Kanal

[ctx: #19063]
note: Label for epg grid window "jump to grid start" (oldest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First programme
tr_tr: İlk program

[ctx: #19064]
note: Label for epg grid window "jump to grid end" (youngest available programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last programme
tr_tr: Son program

[ctx: #19065]
note: Label for timer settings dialog header
en: Timer settings
tr_tr: Zamanlayıcı ayarları

[ctx: #19066]
note: Name of a shortcut to a custom folder for channel icons
en: Channel icons
tr_tr: Kanal logoları

[ctx: #19067]
note: message box text stating that an epg event is already being recorded
en: This event is already being recorded.
tr_tr: Bu olay zaten kaydedilmektedir.

[ctx: #19068]
note: Label for recording settings dialog header
en: Recording settings
tr_tr: Kayıt ayarları

[ctx: #19069]
note: generic label for the electronic program guide (EPG) used in different places
en: Guide
tr_tr: Rehber

[ctx: #19070]
note: Label for epg grid window "jump to now" (current programme) context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Current programme
tr_tr: Mevcut program

[ctx: #19071]
note: pvr settings "epg update interval" setting label
en: Update interval
tr_tr: Güncelleme aralığı

[ctx: #19072]
note: Dialog warning text for invalid timer setting
en: In order to add/update a timer the end date and time must be greater than the start date and time.
tr_tr: Bir zamanlayıcı ekleyebilmek/değiştirebilmek için bitiş tarihi ve saati, başlangıç tarihi ve saatinden sonra olmalıdır.

[ctx: #19073]
note: pvr settings "delay channel switch" setting label
en: Delay channel switch
tr_tr: Kanal değiştirme gecikmesi

[ctx: #19074]
en: Active
tr_tr: Etkin

[ctx: #19075]
note: Label of name edit in PVR timer and recording settings dialog
en: Name
tr_tr: Ad

[ctx: #19076]
note: Label of recording folder edit in PVR timer settings dialog
en: Folder
tr_tr: Klasör

[ctx: #19077]
en: Hide disabled
tr_tr: Devre dışı olanları gizle

[ctx: #19078]
note: Label of channel selector list in PVR timer settings dialog
en: Channel
tr_tr: Kanal

[ctx: #19079]
note: Heading for PVR timer days of week settings dialog Label of days of week button in PVR timer settings dialog
en: Days of week
tr_tr: Haftanın günleri

[ctx: #19080]
note: used by several skins
en: Begin
tr_tr: Başlangıç

[ctx: #19081]
note: used by several skins
en: End
tr_tr: Bitiş

[ctx: #19082]
note: Label of priority spinner in PVR timer settings dialog
en: Priority
tr_tr: Öncelik

[ctx: #19083]
note: Label of lifetime selector in PVR timer and recording settings dialog
en: Lifetime
tr_tr: Ömür

[ctx: #19084]
note: Label of first day (dd mm yy) button in PVR timer settings dialog
en: First day
tr_tr: İlk gün

[ctx: #19085]
note: default for channels without a name. place holder will be filled with channel number.
en: Unknown channel {0:s}
tr_tr: Bilinmeyen kanal {0:s}

[ctx: #19086]
note: Label for "Instant recording action" setting
en: Instant recording action
tr_tr: Hızlı kayıt eylemi

[ctx: #19087]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record current show (if guide data available)
tr_tr: Geçerli programı kaydet (rehber verisi mevcut ise)

[ctx: #19088]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Record for a fixed period of time (Instant recording duration)
tr_tr: Sabit bir süre için kaydet (Hızlı kayıt süresi)

[ctx: #19089]
note: Label for "Instant recording action" settings value
en: Ask what to do
tr_tr: Ne yapılacağını sor

[ctx: #19090]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record the next {0:d} minutes
tr_tr: Sonraki {0:d} dakika kaydet

[ctx: #19091]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record current show ({0:s})
tr_tr: Geçerli programı kaydet ({0:s})

[ctx: #19092]
note: Label for "Instant recording action" dialog settings value
en: Record next show ({0:s})
tr_tr: Sonraki programı kaydet ({0:s})

[ctx: #19093]
note: Instant recording summary. Expands to "Instant recording: <recording start and end times>", for example "Instant recording: 31/05/2016 from 9:00 to 11:00"
en: Instant recording: {0:s}
tr_tr: Hızlı kayıt: {0:s}

[ctx: #19094]
note: error message displayed in case adding a timer failed because no suitable epg-based timer type could be found.
en: Timer creation failed. Unsupported timer type.
tr_tr: Zamanlayıcı oluşturma başarısız oldu. Desteklenmeyen zamanlayıcı türü.

[ctx: #19095]
note: error message displayed in case adding a timer rule failed because no suitable epg-based timer rule type could be found.
en: Timer rule creation failed. Unsupported timer type.
tr_tr: Zamanlayıcı kuralı oluşturma başarısız oldu. Desteklenmeyen zamanlayıcı türü.

[ctx: #19096]
note: label of a value for default epg event select action, where the action is choosen depending on whether the event is in the past, now or in the future
en: "Smart select"
tr_tr: "Akıllı seçim"

[ctx: #19097]
note: label of the help text for the name edit field in PVR timer and recording settings dialog
en: Enter the name for the timer
tr_tr: Zamanlayıcı için ad girin

[ctx: #19098]
note: generic warning label used at several places
en: Warning!
tr_tr: Uyarı!

[ctx: #19099]
note: service label in pvr info dialog
en: Service
tr_tr: Hizmet

[ctx: #19101]
note: provider label in pvr info dialog
en: Provider
tr_tr: Sağlayıcı

[ctx: #19102]
en: Please switch to another channel.
tr_tr: Lütfen başka kanala geçiniz.

[ctx: #19103]
note: Title of numeric dialog for choosing a channel by entering a number
en: Go to channel
tr_tr: Kanala git

[ctx: #19104]
note: label of the help text for the recording folder edit field in PVR timer settings dialog
en: Enter the name of the folder for the recording
tr_tr: Kayıt için klasörün adını girin

[ctx: #19105]
note: unused?
en: Please select a channel
tr_tr: Lütfen bir kanal seçin

[ctx: #19106]
note: part of timer information text (e.g. "Next recording on 10/10/2016 at 9:00 AM")
en: Next recording on
tr_tr: Sonraki kayıt zamanı:

[ctx: #19108]
note: label for PVR settings "tv fallback framerate" (in Hz) selector
en: Fallback framerate
tr_tr: Temel kare hızı

[ctx: #19112]
note: delete recordings confirmation message box text
en: Delete this recording?
tr_tr: Bu kayıt silinsin mi?

[ctx: #19113]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all recordings in this folder?
tr_tr: Bu klasördeki tüm kayıtlar silinsin mi?

[ctx: #19114]
note: label for PVR backend version in system information's PVR section
en: Version
tr_tr: Sürüm

[ctx: #19115]
note: label for PVR backend address (e.g. ID address of the PVR backend server) in system information's PVR section
en: Address
tr_tr: Adres

[ctx: #19116]
note: label for PVR backend disk size in system information's PVR section
en: Disksize
tr_tr: Disk boyutu

[ctx: #19117]
note: label for PVR settings channels search action control
en: Search for channels
tr_tr: Kanalları ara

[ctx: #19118]
note: unused?
en: Can't use PVR functions while searching.
tr_tr: Arama sırasında PVR işlevleri kullanılamaz.

[ctx: #19119]
note: channel scan backend selection dialog text
en: On which backend do you want to search?
tr_tr: Hangi arka uçta arama yapmak istersiniz?

[ctx: #19120]
note: label for PVR client number in system information's PVR section
en: Client number
tr_tr: İstemci numarası

[ctx: #19121]
en: Avoid repeats
tr_tr: Tekrarlardan kaçın

[ctx: #19122]
note: delete active timer confirmation message box text
en: This timer is still recording. Are you sure you want to delete this timer?
tr_tr: Bu zamanlayıcı halen kaydediyor. Bu zamanlayıcıyı silmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: #19123]
en: Free to air channels only
tr_tr: Sadece şifresiz kanallar

[ctx: #19124]
en: Ignore present timers
tr_tr: Varolan zamanlayıcıları yoksay

[ctx: #19125]
en: Ignore present recordings
tr_tr: Varolan kayıtları yoksay

[ctx: #19126]
note: Label of "Start time" spinner in PVR timer settings dialog
en: Start time
tr_tr: Başlangıç zamanı

[ctx: #19127]
note: Label of "End time" edit field in PVR timer settings dialog
en: End time
tr_tr: Bitiş zamanı

[ctx: #19128]
note: Label of "Start date" spinner field in PVR timer settings dialog
en: Start date
tr_tr: Başlangıç tarihi

[ctx: #19129]
note: Label of "End date" edit field in PVR timer settings dialog
en: End date
tr_tr: Bitiş tarihi

[ctx: #19130]
en: Minimum duration
tr_tr: En az süre

[ctx: #19131]
en: Maximum duration
tr_tr: En uzun süre

[ctx: #19132]
en: Include unknown genres
tr_tr: Bilinmeyen tarzları dahil et

[ctx: #19133]
en: Search string
tr_tr: Arama dizesi

[ctx: #19134]
en: Include description
tr_tr: Açıklamayı dahil et

[ctx: #19135]
en: Case sensitive
tr_tr: Büyük küçük harf duyarlı

[ctx: #19136]
en: Channel unavailable
tr_tr: Kanal kullanılamaz

[ctx: #19137]
note: channel group manager dialog error message box text
en: No groups defined. Please create a group first
tr_tr: Hiç grup tanımlanmamış. Lütfen önce bir grup oluşturun

[ctx: #19138]
note: Label of timer rules tv/radio home submenu item
en: Timer rules
tr_tr: Zamanlayıcı kuralları

[ctx: #19139]
note: channel group manager dialog create group / rename group message box text
en: Name of the new group
tr_tr: Yeni grubun adı

[ctx: #19140]
note: PVR search window 'search' list item label
en: Search...
tr_tr: Ara...

[ctx: #19141]
note: generic PVR channel 'group' label used in different places
en: Group
tr_tr: Grup

[ctx: #19142]
en: Search guide
tr_tr: Rehberde ara

[ctx: #19143]
en: Group management
tr_tr: Grup yönetimi

[ctx: #19144]
note: used by several skins
en: No groups defined
tr_tr: Grup tanımlanmamış

[ctx: #19145]
note: used by several skins
en: Grouped
tr_tr: Gruplanmış

[ctx: #19146]
note: generic label for pvr channel groups used in different places
en: Groups
tr_tr: Gruplar

[ctx: #19147]
note: Dialog warning text for lifetime recording setting
en: Setting the lifetime of this recording to {0:d} days will immediately expire the recording, which might result in instant deletion of the recording. Proceed anyway?
tr_tr: Bu kaydın saklama ömrünün {0:d} gün olarak ayarlanması kaydın süresinin dolmasına ve kaydın anında silinmesine neden olabilir. Yine de devam edilsin mi?

[ctx: #19148]
note: generic PVR 'channel' label used in different places
en: Channel
tr_tr: Kanal

[ctx: #19149]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Mo
tr_tr: Pt

[ctx: #19150]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Tu
tr_tr: Sa

[ctx: #19151]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: We
tr_tr: Ça

[ctx: #19152]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Th
tr_tr: Pe

[ctx: #19153]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Fr
tr_tr: Cu

[ctx: #19154]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Sa
tr_tr: Ct

[ctx: #19155]
note: part of timer rule textual weekdays representation (e.g. "Mo-Tu-Fr-Su", "Mo-Tu-__-__-Fr-__-Su")
en: Su
tr_tr: Pz

[ctx: #19157]
en: Next recording
tr_tr: Sonraki kayıt

[ctx: #19158]
en: Currently recording
tr_tr: Şu anda kaydediliyor

[ctx: #19159]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: from
tr_tr: şuradan:

[ctx: #19160]
note: part of timer / timer rule textual representation (e.g. "10/10/2016 from 11:00 PM to 10/11/2016 1:00 AM". "Mondays from any time to any time")
en: to
tr_tr: şuraya:

[ctx: #19161]
note: timer rule presentation string. (start-day-date|days-of-week) "from" (start-day-time|"any time") "to" (end-day-time|"any time")
en: any time
tr_tr: herhangi bir zaman

[ctx: #19162]
note: timer status textual representation
en: Recording active
tr_tr: Kaydetme etkin

[ctx: #19163]
note: label for number of PVR recordings in system information's PVR section
en: Recordings
tr_tr: Kayıtlar

[ctx: #19165]
note: Label for "switch to channel" button""
en: Switch
tr_tr: Değiştir

[ctx: #19166]
note: label for header of misc PVR GUI elements
en: PVR information
tr_tr: PVR bilgisi

[ctx: #19167]
note: pvr settings "scan for missing channel icons" action button label
en: Scan for missing icons
tr_tr: Eksik logolar için tara

[ctx: #19168]
note: label for PVR number of deleted recordings in system information's PVR section
en: Deleted and recoverable recordings
tr_tr: Silinmiş ve kurtarılabilen kayıtlar

[ctx: #19169]
note: unused?
en: Hide video information box
tr_tr: Video bilgisi kutusunu gizle

[ctx: #19171]
note: pvr settings "start playback full screen" setting label
en: Switch to full screen
tr_tr: Tam ekrana geç

[ctx: #19172]
note: pvr settings "duration for an instant recording" setting label
en: Instant recording duration
tr_tr: Hızlı kayıt süresi

[ctx: #19173]
note: generic label for 'Live TV channel groups' used in different places
en: TV channel groups
tr_tr: TV kanalı grupları

[ctx: #19174]
note: generic label for pvr-provided 'Radio channel groups' used in different places
en: Radio channel groups
tr_tr: Radyo kanalı grupları

[ctx: #19175]
note: pvr settings "default time to add before the start of an event to record (according to its epg data)" setting label
en: Default start padding time
tr_tr: Varsayılan başlangıç doldurma zamanı

[ctx: #19176]
note: pvr settings "default time to add after the end of an event to record (according to epg its data)" setting label
en: Default end padding time
tr_tr: Varsayılan bitiş doldurma zamanı

[ctx: #19177]
note: pvr settings category and group label
en: Playback
tr_tr: Oynatım

[ctx: #19178]
note: pvr setting "show channel info while switching channels" value
en: Show channel information when switching channels
tr_tr: Kanalları değiştirirken kanal bilgisini göster

[ctx: #19179]
note: header used in pvr recordings window
en: Deleted
tr_tr: Silindi

[ctx: #19180]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV channels
tr_tr: TV kanalları

[ctx: #19181]
note: pvr settings "Menu / OSD" category label
en: Menu / OSD
tr_tr: Menü / OSD

[ctx: #19182]
note: pvr settings "future epg days to display" setting value
en: Future days to display
tr_tr: Görüntülenecek gelecek günler

[ctx: #19183]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: Radio channels
tr_tr: Radyo kanalları

[ctx: #19184]
note: label for "deleted recordings" data source in media source window
en: Deleted recordings
tr_tr: Silinmiş kayıtlar

[ctx: #19185]
note: pvr settings "clear epg data" action button label
en: Clear data
tr_tr: Verileri temizle

[ctx: #19186]
note: message box text for pvr data reset confirmation
en: All selected data will be cleared. Some information cannot be restored from the clients afterwards. Proceed anyway?
tr_tr: Seçilen tüm veriler temizlenecektir. Bazı bilgiler daha sonra istemcilerden geri yüklenemez. Yine de devam edilsin mi?

[ctx: #19187]
note: progress dialog text shown while purging pvr data
en: Clearing data.
tr_tr: Veriler temizleniyor.

[ctx: #19188]
note: message box text for epg data reset confirmation
en: All guide data will be cleared. Are you sure?
tr_tr: Tüm kılavuz verileri silinecektir. Emin misiniz?

[ctx: #19189]
note: message box text stating that the PVR backend forbids to record a given epg event.
en: The PVR backend does not allow to record this event.
tr_tr: PVR arka uç bu etkinliği kaydetmeye izin vermiyor.

[ctx: #19190]
note: generic "play program" label used in different places
en: Play programme
tr_tr: Programı oynat

[ctx: #19191]
en: PVR service
tr_tr: PVR hizmeti

[ctx: #19192]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does support channel scanning
en: None of the connected PVR backends supports scanning for channels.
tr_tr: Bağlı olan hiçbir PVR arka ucu kanal taramasını desteklemiyor.

[ctx: #19194]
note: unused?
en: Continue?
tr_tr: Devam edilsin mi?

[ctx: #19195]
note: pvr settings "delay mark last watched" setting label
en: Delay mark last watched
tr_tr: Son izlenme zamanı işareti gecikmesi

[ctx: #19196]
note: value for "pvr client specific actions" dialog headers
en: PVR client specific actions
tr_tr: PVR istemcisine özel eylemler

[ctx: #19197]
note: text for "recording started on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording started on: {0:s}
tr_tr: Kayıt başladı: {0:s}

[ctx: #19198]
note: text for "recording finished on <pvr client name>" pvr client addon callback notification
en: Recording finished on: {0:s}
tr_tr: Kayıt bitti: {0:s}

[ctx: #19199]
note: pvr settings "channel manager" action button label
en: Channel manager
tr_tr: Kanal yöneticisi

[ctx: #19200]
en: Guide source:
tr_tr: Rehber kaynağı:

[ctx: #19201]
en: Channel name:
tr_tr: Kanal adı:

[ctx: #19202]
en: Channel icon:
tr_tr: Kanal logosu:

[ctx: #19203]
note: used by several skins
en: Edit channel
tr_tr: Kanalı düzenle

[ctx: #19204]
note: initial name for new channels, used in pvr channel manager dialog
en: New channel
tr_tr: Yeni kanal

[ctx: #19205]
en: Group management
tr_tr: Grup yönetimi

[ctx: #19206]
en: Activate guide:
tr_tr: Rehberi etkinleştir:

[ctx: #19207]
note: used by several skins
en: Group:
tr_tr: Grup:

[ctx: #19208]
note: text for "new channel name input" dialog
en: Enter the name of the new channel
tr_tr: Yeni kanalın adını girin

[ctx: #19209]
note: unused?
en: Kodi virtual backend
tr_tr: Kodi sanal arka uç

[ctx: #19210]
note: pvr channel manager "epg source" selector value
en: Client
tr_tr: İstemci

[ctx: #19211]
note: Heading of a channel delete confirmation dialog
en: Delete channel
tr_tr: Kanalı sil

[ctx: #19212]
note: pvr channel manager "save changes", part of confirmation dialog message
en: This list contains changes
tr_tr: Bu liste değişiklikleri içerir

[ctx: #19213]
note: pvr channel manager "create new channel", backend selector dialog message
en: Select backend
tr_tr: Arka uç seçin

[ctx: #19214]
note: @@@ dead code in pvr channel manager, action for a context menu item never added?
en: Enter a valid URL for the new channel
tr_tr: Yeni kanal için geçerli bir URL girin

[ctx: #19215]
note: generic label for PVR reminders used in different places
en: Reminders
tr_tr: Anımsatıcılar

[ctx: #19216]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr radio guide search dialog
en: All radio channels
tr_tr: Bütün radyo kanalları

[ctx: #19217]
note: label for 'all channels' value for 'channels' selector control in pvr TV guide search dialog
en: All TV channels
tr_tr: Bütün TV kanalları

[ctx: #19218]
note: 'visible' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Visible TV groups"
en: Visible
tr_tr: Görünür

[ctx: #19219]
note: label for 'ungrouped' control in pvr channel group manager dialog
en: Ungrouped channels
tr_tr: Gruplanmamış kanallar

[ctx: #19220]
note: 'channels in' label used as prefix for 'group' control label in pvr channel group manager dialog, e.g. "Channels in My Sports Channels Group"
en: Channels in
tr_tr: Kanallar

[ctx: #19222]
en: Guide
tr_tr: Rehber

[ctx: #19223]
note: unused?
en: No PVR add-on could be enabled. Check your settings or the log for more information.
tr_tr: Hizbir PVR eklentisi etkinleştirilemedi. Ayarlarınızı kontrol edin veya daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #19224]
note: Notification text to announce that a recording was aborted
en: Recording aborted
tr_tr: Kayıt durduruldu

[ctx: #19225]
note: Notification text to announce that a recording was scheduled
en: Recording scheduled
tr_tr: Kayıt zamanlandı

[ctx: #19226]
note: Notification text to announce that a recording started
en: Recording started
tr_tr: Kayıt başladı

[ctx: #19227]
note: Notification text to announce that a recording completed
en: Recording completed
tr_tr: Kayıt tamamlandı

[ctx: #19228]
note: Notification text to announce that a timer was deleted
en: Timer deleted
tr_tr: Zamanlayıcı silindi

[ctx: #19229]
note: pvr settings "past epg days to display" setting value
en: Past days to display
tr_tr: Görüntülenecek geçmiş günler

[ctx: #19230]
note: label for PVR settings no epg updates during playback control
en: Prevent updates during playback
tr_tr: Oynatım sırasında güncellemeleri engelle

[ctx: #19231]
note: label for PVR settings use backend channel order control
en: Use channel order from backend(s)
tr_tr: Arka uç(ların) kanal sırasını kullanın

[ctx: #19232]
note: label for pvr epg search window 'clear search results' context menu item
en: Clear search results
tr_tr: Arama sonuçlarını temizle

[ctx: #19233]
note: label for PVR settings timer updates notification control
en: Display a notification on timer updates
tr_tr: Zamanlayıcı güncellemelerinde bildirim göster

[ctx: #19234]
note: label for PVR settings use backend channel numbers control
en: Use channel numbers from backend
tr_tr: Arka uç kanal numaralarını kullanın

[ctx: #19235]
note: label 'pvr starting up' for progress dialog text
en: PVR manager is starting up
tr_tr: PVR yöneticisi başlatılıyor

[ctx: #19236]
note: label 'loading channels' for progress dialog text
en: Loading channels from clients
tr_tr: İstemcilerden kanallar yükleniyor

[ctx: #19237]
note: label 'loading timers' for progress dialog text
en: Loading timers from clients
tr_tr: İstemcilerden zamanlayıcılar yükleniyor

[ctx: #19238]
note: label 'loading recordings' for progress dialog text
en: Loading recordings from clients
tr_tr: İstemcilerden kayıtlar yükleniyor

[ctx: #19239]
note: label for PVR client creation progress control
en: Creating PVR clients
tr_tr: PVR istemcileri oluşturuluyor

[ctx: #19240]
note: label for pvr settings client priorities control and client priorities dialog heading.
en: Client priorities
tr_tr: Kullanıcı öncelikleri

[ctx: #19241]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer (read-only)
en: View timer
tr_tr: Zamanlayıcıyı göster

[ctx: #19242]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer
en: Edit timer
tr_tr: Zamanlayıcıyı düzenle

[ctx: #19243]
note: Label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule
en: Edit timer rule
tr_tr: Zamanlayıcı kuralını düzenle

[ctx: #19244]
note: label for PVR settings pvr backend idle time control. if enabled, kodi will be automatically shutdown after the defined amount of pvr backend idle time.
en: Backend idle time
tr_tr: Arka uç boşta kalma süresi

[ctx: #19245]
note: label for PVR settings wakeup command control. if not empty, kodi will execute the given command upon waking up from suspend.
en: Wakeup command
tr_tr: Uyandırma komutu

[ctx: #19246]
note: label for PVR settings wakeup before recording control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on before a recording starts.
en: Wakeup before recording
tr_tr: Kayıttan önce uyan

[ctx: #19247]
note: label for PVR settings daily wakeup control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup
tr_tr: Günlük uyanma

[ctx: #19248]
note: label for PVR settings daily wakeup time control. if checked, the box where kodi is installed on will be automatically turned on at the given time.
en: Daily wakeup time (HH:MM:SS)
tr_tr: Günlük uyanma zamanı (SS:DD:sn)

[ctx: #19249]
note: unused?
en: Filter channels
tr_tr: Kanalları filtrele

[ctx: #19250]
note: Settings -> PVR -> Playback -> Switch to fullscreen value
en: TV and radio channels
tr_tr: TV ve radyo kanalları

[ctx: #19251]
note: label for 'update epg' context menu item and 'update epg' confirmation dialog header
en: Update guide information
tr_tr: Rehber bilgisini güncelle

[ctx: #19252]
note: label for 'update channel epg' confirmation dialog text
en: Schedule guide update for this channel?
tr_tr: Bu kanal için rehber güncellemesi planlansın mı?

[ctx: #19253]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel was started
en: Guide update scheduled for channel
tr_tr: Kanal için rehber güncellemesi planlandı

[ctx: #19254]
note: label for notification text stating that an epg data update for a given channel failed
en: Guide update failed for channel
tr_tr: Kanal için rehber güncellemesi başarısız oldu

[ctx: #19255]
note: for a timer rule, the number of child timers which are currently scheduled to record. For use in "status" fields.
en: {0:d} scheduled
tr_tr: {0:d} zamanlandı

[ctx: #19256]
note: for a timer rule or timer to indicate this item has completed the intended recordings. For use in "status" fields.
en: Completed
tr_tr: Tamamlandı

[ctx: #19257]
note: unused?
en: Lock channel
tr_tr: Kanalı kilitle

[ctx: #19258]
note: unused?
en: Unlock channel
tr_tr: Kanal kilidini aç

[ctx: #19259]
note: pvr settings category label
en: Parental control
tr_tr: Ebeveyn denetimi

[ctx: #19260]
note: pvr settings 'parental control channel unlock duration' setting label
en: Unlock duration
tr_tr: Kilit açma süresi

[ctx: #19261]
note: pvr settings 'parental control change pin' setting label
en: Change PIN
tr_tr: PİN'i değiştir

[ctx: #19262]
note: generic 'parental control enter pin' label
en: Parental control. Enter PIN:
tr_tr: Ebeveyn denetimi. PİN'i girin:

[ctx: #19264]
note: label for 'incorrect pin' error dialog header
en: Incorrect PIN
tr_tr: Yanlış PİN

[ctx: #19265]
note: label for 'incorrect pin' error dialog text
en: The entered PIN was incorrect.
tr_tr: Girilen PIN numarası yanlış.

[ctx: #19266]
note: label to use for epg tag title instead of actual event title if the respective channel is parental locked
en: Parental locked
tr_tr: Ebeveyn kilitli

[ctx: #19267]
en: Parental locked:
tr_tr: Ebeveyn kilitli:

[ctx: #19268]
note: pvr settings 'hide no info available labels' setting label. Instead of displaying "no information available" text (for example in epg grid for time spans without epg data), show nothing
en: Hide "No information available" labels
tr_tr: "Hiçbir bilgi yok" etiketlerini gizle

[ctx: #19269]
note: pvr settings "Preselect playing channel in lists" control label
en: Preselect playing channel in lists
tr_tr: Listelerde oynatılan kanal seçili olsun

[ctx: #19270]
note: Label of the option to switch between a grouped recordings list and a non-grouped recordings list in pvr recordings window.
en: Group Items
tr_tr: Gruplanmış ögeler

[ctx: #19271]
note: unused?
en: No PVR add-ons could be found
tr_tr: Hiçbir PVR eklentisi bulunamadı

[ctx: #19272]
note: label for 'pvr configuration incomplete' information dialog text
en: To use PVR you need to install, enable and configure a PVR add-on. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
tr_tr: PVR'yi kullanmak için bir PVR eklentisi yüklemeli, etkinleştirmeli ve yapılandırmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen https://kodi.wiki/view/PVR adresini ziyaret edin.

[ctx: #19273]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: TV guide
tr_tr: TV rehberi

[ctx: #19274]
note: Settings -> Interface -> Other -> Startup window value
en: Radio guide
tr_tr: Radyo rehberi

[ctx: #19275]
note: timer status textual representation
en: Conflict warning
tr_tr: Çakışma uyarısı

[ctx: #19276]
note: timer status textual representation
en: Conflict error
tr_tr: Çakışma hatası

[ctx: #19277]
note: Notification text to announce that a recording has a conflict
en: Recording conflict
tr_tr: Kayıt çakışması

[ctx: #19278]
note: Notification text to announce that a recording has an error
en: Recording error
tr_tr: Kayıt hatası

[ctx: #19279]
note: pvr settings 'PVR clients' group label.
en: PVR clients
tr_tr: PVR istemcileri

[ctx: #19280]
note: pvr client specific settings 'client specific settings' action control label.
en: Client specific settings
tr_tr: İstemciye özel ayarlar

[ctx: #19281]
note: pvr settings 'confirm channel switch' setting label.
en: Confirm channel switches by pressing "OK"
tr_tr: "Tamam" tuşuna basarak kanal değiştirmeyi onayla

[ctx: #19282]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: Current icon
tr_tr: Varsayılan logo

[ctx: #19283]
note: Label for a select option or list item, representing an icon graphic (like a TV channel icon)
en: No icon
tr_tr: Logo yok

[ctx: #19284]
note: used by several skins and PVR
en: Choose icon
tr_tr: Logo seç

[ctx: #19285]
note: Label for a select/menu option to select an icon graphic
en: Browse for icon
tr_tr: Simgeye gözat

[ctx: #19286]
note: Label for channel icon search progress dialog
en: Searching for channel icons
tr_tr: Kanal logoları aranıyor

[ctx: #19287]
note: Label for the pvr 'all chnanels' 'channel group
en: All channels
tr_tr: Tüm kanallar

[ctx: #19288]
note: Label for epg grid window "go to date" context menu entry
en: Date selector
tr_tr: Tarih seçici

[ctx: #19289]
note: Label for button to hide a group in the group manager
en: Hide group
tr_tr: Grubu gizle

[ctx: #19290]
note: Label for a context menu entry of a recording to undelete a deleted recording
en: Undelete
tr_tr: Silmeyi geri al

[ctx: #19291]
note: Label for a context menu entry of a recording to permanently delete a deleted recording
en: Delete permanently
tr_tr: Kalıcı olarak sil

[ctx: #19292]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog header
en: Delete all permanently
tr_tr: Hepsini kalıcı olarak sil

[ctx: #19293]
note: "remove deleted recordings from trash" dialog text
en: Remove all deleted recordings from trash? This operation cannot be reverted.
tr_tr: Silinen kayıtların tümü çöp kutusundan kaldırılsın mı? Bu işlem geri alınamaz.

[ctx: #19294]
note: "remove deleted recording from trash" dialog text
en: Remove this deleted recording from trash? This operation cannot be reverted.
tr_tr: Silinen bu kayıt çöp kutusundan kaldırılsın mı? Bu işlem geri alınamaz.

[ctx: #19295]
note: Label for context menu entry to delete a timer rule
en: Delete timer rule
tr_tr: Zamanlayıcı kuralını sil

[ctx: #19296]
note: Label if no pvr addons are enabled
en: No PVR add-on enabled
tr_tr: Hiçbir PVR eklentisi etkin değil

[ctx: #19297]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout, used in pvr guide window
en: Vertical channels
tr_tr: Dikey kanallar

[ctx: #19298]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout, used in pvr guide window
en: Horizontal channels
tr_tr: Yatay kanallar

[ctx: #19299]
note: generic "expiration" label used in different places
en: Expires
tr_tr: Süre sonu

[ctx: #19300]
note: 'Viewtype' label for vertical channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Vertical channels, no group selector
tr_tr: Dikey kanallar, grup seçici yok

[ctx: #19301]
note: 'Viewtype' label for horizontal channel layout without channel group selctor, used in pvr guide window
en: Horizontal channels, no group selector
tr_tr: Yatay kanallar, grup seçici yok

[ctx: #19302]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to record the selected programme or to switch to the current programme?
tr_tr: Seçili programı kaydetmek mi yoksa mevcut programa mı geçmek istiyorsunuz?

[ctx: #19303]
note: label for PVR settings close channel OSD after channel switch control
en: Close channel OSD after switching channels
tr_tr: Kanal değiştirdikten sonra OSD'yi kapat

[ctx: #19304]
note: label for context menu entry to open settings dialog for a timer rule (read-only)
en: View timer rule
tr_tr: Zamanlayıcı kuralını göster

[ctx: #19305]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
tr_tr: '{2:s}' tarihinde '{1:s}' kanalındaki '{0:s}' programı için kaçırılan anımsatıcı silindi

[ctx: #19306]
note: text for event log entry for logging auto deleted missed reminders
en: Deleted missed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
tr_tr: '{1:s}' tarihinde '{0:s}' kanalı için kaçırılan PVR anımsatıcı silindi

[ctx: #19307]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for [B]{0:s}[/B] on channel [B]{1:s}[/B] at [B]{2:s}[/B].
tr_tr: [B]{2:s}[/B] tarihinde [B]{1:s}[/B] kanalındaki [B]{0:s}[/B] programı için anımsatıcı.

[ctx: #19308]
note: text for reminder announcement dialog
en: Reminder for channel [B]{0:s}[/B] at [B]{1:s}[/B].
tr_tr: [B]{1:s}[/B] tarihinde [B]{0:s}[/B] kanalı için anımsatıcı.

[ctx: #19309]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will schedule a recording...)
tr_tr: (Bu anımsatıcının otomatik kapanışı bir kayıt planlayacaktır...)

[ctx: #19310]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
tr_tr: '{2:s}' tarihinde '{1:s}' kanalındaki '{0:s}' programı için, otomatik kapanan PVR anımsatıcısı ile zamanlanmış kayıt

[ctx: #19311]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Scheduled recording for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
tr_tr: '{1:s}' tarihinde '{0:s}' kanalı için, otomatik kapanan PVR anımsatıcısı ile zamanlanmış kayıt

[ctx: #19312]
note: heading for pvr reminder notification dialog
en: PVR reminder
tr_tr: PVR anımsatıcı

[ctx: #19313]
note: pvr settings "reminder auto close delay" setting label
en: Automatically close reminder popup after
tr_tr: Anımsatıcı açılır pencereyi otomatik olarak kapat:

[ctx: #19314]
note: pvr settings "schedule recording on reminder auto-close" setting label
en: Schedule recording when auto-closing the reminder popup
tr_tr: Anımsatıcı açılır penceresini otomatik olarak kapatırken kayıt zamanla

[ctx: #19315]
note: generic 'backend order' label
en: Backend order
tr_tr: Arka uç sırası

[ctx: #19316]
note: pvr settings "Start all group channel numbers from 1" setting label
en: Start group channel numbers from 1
tr_tr: Grup kanal numaralarını 1'den başlat

[ctx: #19317]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours back" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours back
tr_tr: 12 saat geri

[ctx: #19318]
note: Label for epg grid window "Jump 12 hours forward" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: 12 hours forward
tr_tr: 12 saat ileri

[ctx: #19319]
note: Label for epg grid window "Activate previous channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Previous group
tr_tr: Önceki grup

[ctx: #19320]
note: Label for epg grid window "Activate next channel group" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Next group
tr_tr: Sonraki grup

[ctx: #19321]
note: Label for epg grid window "Activate channel group selector" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Group selector
tr_tr: Grup seçici

[ctx: #19322]
note: Label for epg grid window "Jump to first channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: First channel
tr_tr: İlk kanal

[ctx: #19323]
note: Label for epg grid window "Jump to playing channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Playing channel
tr_tr: Oynatılan kanal

[ctx: #19324]
note: Label for epg grid window "Jump to last channel" context menu entry and epg grid controls dialog help text
en: Last channel
tr_tr: Son kanal

[ctx: #19325]
note: Label for epg grid controls "Programme" group header"
en: Programme
tr_tr: Program

[ctx: #19326]
note: Label for epg grid window "Navigate..." context menu entry
en: Navigate...
tr_tr: Git...

[ctx: #19327]
note: Label for a context menu entry to delete alle watched recordings contained in a folder
en: Delete watched
tr_tr: İzlenenleri sil

[ctx: #19328]
note: delete multiple recordings confirmation message box text
en: Delete all watched recordings in this folder?
tr_tr: Bu klasördeki bütün izlenmiş kayıtlar silinsin mi?

[ctx: #19329]
note: label for PVR settings use backend channel numbers always
en: Allow backend channel numbers with more than one PVR add-on
tr_tr: Birden fazla PVR eklentisi için arka uç kanal numaralarına izin ver

[ctx: #19330]
note: pvr settings "switch to channel on reminder auto-close" setting label
en: Switch to channel when auto-closing the reminder popup
tr_tr: Anımsatıcı açılır penceresini otomatik kapatırken kanala geçiş yap

[ctx: #19331]
note: additional text for reminder announcement dialog, used if a recording can be scheduled
en: (Auto-close of this reminder will switch to channel...)
tr_tr: (Bu anımsatıcının otomatik kapanışı kanalı değiştirecektir...)

[ctx: #19332]
note: text for event log entry for logging auto channel switch for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' at '{2:s}'
tr_tr: '{2:s}' tarihinde '{1:s}' kanalındaki '{0:s}' programı için, otomatik kapanan PVR anımsatıcısı ile kanala geçiş yap

[ctx: #19333]
note: text for event log entry for logging auto scheduled recordings for auto-closed reminders
en: Switched to channel for auto-closed PVR reminder for channel '{0:s}' at '{1:s}'
tr_tr: '{1:s}' tarihinde '{0:s}' kanalı için, otomatik kapanan PVR anımsatıcısı ile kanala geçiş yap

[ctx: #19334]
note: generic label for pvr providers used in different places
en: Providers
tr_tr: Sağlayıcılar

[ctx: #19335]
note: label for special PVR search window list item
en: New search...
tr_tr: Yeni arama…

[ctx: #19336]
note: label for special PVR search window list item
en: Edit search...
tr_tr: Aramayı düzenle…

[ctx: #19337]
note: label for special PVR search window list item
en: Saved searches
tr_tr: Kayıtlı aramalar

[ctx: #19338]
note: delete saved search confirmation message box text
en: Delete this saved search?
tr_tr: Bu kayıtlı arama silinsin mi?

[ctx: #19339]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore finished broadcasts
tr_tr: Bitmiş yayınları yoksay

[ctx: #19340]
note: PVR guide search dialog label
en: Ignore future broadcasts
tr_tr: Gelecekteki yayınları yoksay

[ctx: #19341]
note: label to ask user to save an EPG search
en: Save the current search?
tr_tr: Geçerli arama kaydedilsin mi?

[ctx: #19342]
note: "search not saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [not saved]
tr_tr: [kaydedilmedi]

[ctx: #19343]
note: "search saved" label, used in PVR search window breadcrumb
en: [saved]
tr_tr: [kaydedildi]

[ctx: #19344]
note: text for yes no dialog shown when user selects a future programme in the guide window and default select action is 'smart select'
en: Do you want to set a reminder for the selected programme or to switch to the current programme?
tr_tr: Seçili program için bir anımsatıcı ayarlamak mı yoksa geçerli programa mı geçiş yapmak istersiniz?

[ctx: #19345]
note: settings label to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: PVR client add-ons
tr_tr: PVR istemci eklentileri

[ctx: #19346]
note: help text for setting to open add-ons manager window with available PVR client add-ons
en: Display and manage available PVR client add-ons.
tr_tr: Mevcut PVR istemci eklentilerini görüntüleyin ve yönetin.

[ctx: #19347]
note: info message box text stating that none of the available pvr clients does provide client-specific settings
en: None of the active PVR clients provide client-specific settings.
tr_tr: Etkin PVR istemcilerinin hiçbiri istemciye özel ayarlar sağlamıyor.

[ctx: #19348]
note: generic label for a pvr provider used in different places
en: Provider
tr_tr: Sağlayıcı

[ctx: #19349]
note: label for 'by user preference' sort method
en: User preference
tr_tr: Kullanıcı tercihi

[ctx: #19350]
note: label for PVR setting use backend channel group order control
en: Use channel group order from backend(s)
tr_tr: Arka uç(lar) tarafından sağlanan kanal grubu sırasını kullan

[ctx: #19499]
note: label for epg genre value
en: Other / Unknown
tr_tr: Diğer / Bilinmeyen

[ctx: #19500]
note: label for epg "movie/drama" genre value
en: Movie / Drama
tr_tr: Film / Drama

[ctx: #19501]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Detective / Thriller
tr_tr: Dedektif / Gerilim

[ctx: #19502]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adventure / Western / War
tr_tr: Macera / Western / Savaş

[ctx: #19503]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
tr_tr: Bilimkurgu / Fantastik / Korku

[ctx: #19504]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Comedy
tr_tr: Komedi

[ctx: #19505]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
tr_tr: Entrika / Melodram / Folklorik

[ctx: #19506]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Romance
tr_tr: Romantik

[ctx: #19507]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Serious / Classical / Religious / Historical movie / drama
tr_tr: Ciddi / Klasik / Dini / Tarihsel film / dram

[ctx: #19508]
note: label for epg "movie/drama" subgenre value
en: Adult movie / drama
tr_tr: Yetişkin için film / dram

[ctx: #19516]
note: label for "news/current affairs" epg genre value
en: News / Current affairs
tr_tr: Haberler / Güncel olaylar

[ctx: #19517]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News / Weather report
tr_tr: Haberler / Hava durumu

[ctx: #19518]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: News magazine
tr_tr: Magazin haberleri

[ctx: #19519]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Documentary
tr_tr: Belgesel

[ctx: #19520]
note: label for "news/current affairs" epg subgenre value
en: Discussion / Interview / Debate
tr_tr: Tartışma / Röportaj / Münazara

[ctx: #19532]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Show / Game show
tr_tr: Gösteri / Yarışma programı

[ctx: #19533]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Game show / Quiz / Contest
tr_tr: Yarışma programı / Sınav / Yarışma

[ctx: #19534]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Variety show
tr_tr: Atraksiyon

[ctx: #19535]
note: label for "show/game show" epg subgenre value
en: Talk show
tr_tr: Sohbet programı

[ctx: #19548]
note: label for "sports" epg genre value
en: Sports
tr_tr: Spor

[ctx: #19549]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Special event
tr_tr: Özel etkinlik

[ctx: #19550]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Sport magazine
tr_tr: Spor haberleri

[ctx: #19551]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Football
tr_tr: Futbol

[ctx: #19552]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Tennis / Squash
tr_tr: Tenis / Squash

[ctx: #19553]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Team sports
tr_tr: Takım sporları

[ctx: #19554]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Athletics
tr_tr: Atletizm

[ctx: #19555]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Motor sport
tr_tr: Motor sporları

[ctx: #19556]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Water sport
tr_tr: Su sporları

[ctx: #19557]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Winter sports
tr_tr: Kış sporları

[ctx: #19558]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Equestrian
tr_tr: Binicilik

[ctx: #19559]
note: label for "sports" epg subgenre value
en: Martial sports
tr_tr: Dövüş sporları

[ctx: #19564]
note: label for "children's/youth programmes" epg genre value
en: Children's / Youth programmes
tr_tr: Çocuk / Gençlik programları

[ctx: #19565]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Pre-school children's programmes
tr_tr: Okul öncesi çocuk programları

[ctx: #19566]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 6 to 14
tr_tr: 6-14 yaş için eğlence programları

[ctx: #19567]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Entertainment programmes for 10 to 16
tr_tr: 10-16 yaş için eğlence programları

[ctx: #19568]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Informational / Educational / School programme
tr_tr: Bilgilendirici / Eğitim / Okul programı

[ctx: #19569]
note: label for "children's/youth programmes" epg subgenre value
en: Cartoons / Puppets
tr_tr: Çizgi film / Kukla

[ctx: #19580]
note: label for "music/ballet/dance" epg genre value
en: Music / Ballet / Dance
tr_tr: Müzik / Bale / Dans

[ctx: #19582]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Serious / Classical music
tr_tr: Ciddi / Klasik müzik

[ctx: #19583]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Folk / Traditional music
tr_tr: Geleneksel / Halk müziği

[ctx: #19584]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Jazz
tr_tr: Caz

[ctx: #19585]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Musical / Opera
tr_tr: Müzikal / Opera

[ctx: #19586]
note: label for "music/ballet/dance" epg subgenre value
en: Ballet
tr_tr: Bale

[ctx: #19596]
note: label for "arts/culture" epg genre value
en: Arts / Culture
tr_tr: Kültür / Sanat

[ctx: #19597]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Performing arts
tr_tr: Sahne sanatları

[ctx: #19598]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fine arts
tr_tr: Güzel sanatlar

[ctx: #19599]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Religion
tr_tr: Din

[ctx: #19600]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Popular culture / Traditional arts
tr_tr: Popüler kültür / Geleneksel sanatlar

[ctx: #19601]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Literature
tr_tr: Edebiyat

[ctx: #19602]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Film / Cinema
tr_tr: Film / Sinema

[ctx: #19603]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Experimental film / video
tr_tr: Deneysel film / video

[ctx: #19604]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Broadcasting / Press
tr_tr: Basın / Yayın

[ctx: #19605]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: New media
tr_tr: Yeni medya

[ctx: #19606]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Arts / Culture magazines
tr_tr: Sanat / Kültür haberleri

[ctx: #19607]
note: label for "arts/culture" epg subgenre value
en: Fashion
tr_tr: Moda

[ctx: #19612]
note: label for "social/political/economics" epg genre value
en: Social / Political / Economics
tr_tr: Sosyal / Politik / Ekonomi

[ctx: #19613]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Magazines / Reports / Documentary
tr_tr: Dergiler / Raporlar / Belgesel

[ctx: #19614]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Economics / Social advisory
tr_tr: Ekonomi / Sosyal danışma

[ctx: #19615]
note: label for "social/political/economics" epg subgenre value
en: Remarkable people
tr_tr: Olağanüstü insanlar

[ctx: #19628]
note: label for "education/science/factual" epg genre value
en: Education / Science / Factual
tr_tr: Eğitim / Bilim / Gerçekçi

[ctx: #19629]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Nature / Animals / Environment
tr_tr: Doğa / Hayvanlar / Çevre

[ctx: #19630]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Technology / Natural sciences
tr_tr: Teknoloji / Doğa bilimleri

[ctx: #19631]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Medicine / Physiology / Psychology
tr_tr: Tıp / Fizyoloji / Psikoloji

[ctx: #19632]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Foreign countries / Expeditions
tr_tr: Yabancı ülkeler / Seyahat

[ctx: #19633]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Social / Spiritual sciences
tr_tr: Sosyal / Ruhsal bilimler

[ctx: #19634]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Further education
tr_tr: Okul sonrası eğitim

[ctx: #19635]
note: label for "education/science/factual" epg subgenre value
en: Languages
tr_tr: Diller

[ctx: #19644]
note: label for "leisure/hobbies" epg genre value
en: Leisure / Hobbies
tr_tr: Dinlence / Hobiler

[ctx: #19645]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Tourism / Travel
tr_tr: Turizm / Seyahat

[ctx: #19646]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Handicraft
tr_tr: El sanatı

[ctx: #19647]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Motoring
tr_tr: Motorculuk

[ctx: #19648]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Fitness & health
tr_tr: Zindelik ve sağlık

[ctx: #19649]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Cooking
tr_tr: Yemek pişirme

[ctx: #19650]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Advertisement / Shopping
tr_tr: Reklam / Alışveriş

[ctx: #19651]
note: label for "leisure/hobbies" epg subgenre value
en: Gardening
tr_tr: Bahçıvanlık

[ctx: #19660]
note: label for "special characteristics" epg genre value
en: Special characteristics
tr_tr: Özellikler

[ctx: #19661]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Original language
tr_tr: Özgün dil

[ctx: #19662]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Black & white
tr_tr: Siyah ve beyaz

[ctx: #19663]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Unpublished
tr_tr: Yayınlanmamış

[ctx: #19664]
note: label for "special characteristics" epg subgenre value
en: Live broadcast
tr_tr: Canlı yayın

[ctx: #19676]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Drama
tr_tr: Dram

[ctx: #19677]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Detective / Thriller
tr_tr: Dedektif / Gerilim

[ctx: #19678]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adventure / Western / War
tr_tr: Macera / Western / Savaş

[ctx: #19679]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Science fiction / Fantasy / Horror
tr_tr: Bilimkurgu / Fantastik / Korku

[ctx: #19680]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Comedy
tr_tr: Komedi

[ctx: #19681]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Soap / Melodrama / Folkloric
tr_tr: Entrika / Melodram / Folklorik

[ctx: #19682]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Romance
tr_tr: Romantik

[ctx: #19683]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Serious / Classical / Religion / Historical
tr_tr: Ciddi / Klasik / Dini / Tarihi

[ctx: #19684]
note: label for "user defined" epg subgenre value
en: Adult
tr_tr: Yetişkin

[ctx: #19685]
note: Title for shutdown confirmation dialog
en: Confirm shutdown
tr_tr: Kapatmayı onayla

[ctx: #19686]
note: Label for buttons to open channel guide dialog
en: Channel guide
tr_tr: Kanal rehberi

[ctx: #19687]
note: Label for context menu entries, dialog heading, button to start playing a recording
en: Play recording
tr_tr: Kaydı oynat

[ctx: #19690]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR has scheduled a reminder for '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
tr_tr: PVR, {2:s} içinde '{1:s}' kanalındaki '{0:s}' programı için bir anımsatıcı planladı.

[ctx: #19691]
note: Text for shutdown confirmation dialog.
en: PVR is currently recording '{0:s}' on channel '{1:s}'.
tr_tr: PVR şu anda '{1:s}' kanalındaki '{0:s}' programını kaydediyor.

[ctx: #19692]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: PVR will start recording '{0:s}' on channel '{1:s}' in {2:s}.
tr_tr: PVR {2:s} içinde '{1:s}' kanalındaki '{0:s}' programının kaydına başlayacak.

[ctx: #19693]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: Daily wakeup is due in {0:s}.
tr_tr: Günlük uyandırma için kalan süre: {0:s}.

[ctx: #19694]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: {0:d} minutes
tr_tr: {0:d} dakika

[ctx: #19695]
note: Text for shutdown confirmation dialog
en: about a minute
tr_tr: yaklaşık bir dakika

[ctx: #19696]
note: Yes button label for shutdown confirmation dialog
en: Shutdown anyway
tr_tr: Yine de kapat

[ctx: #20000]
en: Saved music folder
tr_tr: Kaydedilen müzik klasörü

[ctx: #20001]
en: Use external DVD player
tr_tr: Harici DVD oynatıcıyı kullan

[ctx: #20002]
en: External DVD player
tr_tr: Harici DVD oynatıcı

[ctx: #20003]
en: Trainers folder
tr_tr: Hile klasörü

[ctx: #20004]
en: Screenshot folder
tr_tr: Ekran görüntüsü klasörü

[ctx: #20006]
en: Playlists folder
tr_tr: Çalma listeleri klasörü

[ctx: #20007]
en: Recordings
tr_tr: Kayıtlar

[ctx: #20008]
en: Screenshots
tr_tr: Ekran görüntüleri

[ctx: #20009]
en: Use Kodi
tr_tr: Kodi Kullanımı

[ctx: #20011]
en: Music playlists
tr_tr: Müzik çalma listeleri

[ctx: #20012]
en: Video playlists
tr_tr: Video oynatma listeleri

[ctx: #20013]
en: Do you wish to launch the game?
tr_tr: Oyunu başlatmak istiyor musunuz?

[ctx: #20014]
en: Sort by: Playlist
tr_tr: Sırala: Çalma listesi

[ctx: #20015]
en: Remote thumb
tr_tr: Uzak küçük resim

[ctx: #20016]
en: Current thumb
tr_tr: Geçerli küçük resim

[ctx: #20017]
en: Local thumb
tr_tr: Yerel küçük resim

[ctx: #20018]
en: No thumb
tr_tr: Küçük resim yok

[ctx: #20019]
en: Choose thumbnail
tr_tr: Küçük resim seç

[ctx: #20020]
note: Name of an artwork type
en: Banner
tr_tr: Afiş

[ctx: #20023]
en: Conflict
tr_tr: Çakışma

[ctx: #20024]
en: Scan new
tr_tr: Yenileri tara

[ctx: #20025]
en: Scan all
tr_tr: Hepsini tara

[ctx: #20026]
en: Region
tr_tr: Bölge

[ctx: #20035]
en: Regional ({0:s})
tr_tr: Bölgesel ({0:s})

[ctx: #20037]
en: Summary
tr_tr: Özet

[ctx: #20038]
en: Lock music window
tr_tr: Müzik penceresini kilitle

[ctx: #20039]
en: Lock videos window
tr_tr: Video penceresini kilitle

[ctx: #20040]
en: Lock pictures window
tr_tr: Resim penceresini kilitle

[ctx: #20041]
en: Lock programs & scripts windows
tr_tr: Programlar ve betikler penceresini kilitle

[ctx: #20042]
en: Lock file manager
tr_tr: Dosya yöneticisini kilitle

[ctx: #20043]
en: Lock settings
tr_tr: Kilit ayarları

[ctx: #20044]
en: Start fresh
tr_tr: Yeni başlangıç

[ctx: #20045]
en: Enter master mode
tr_tr: Yönetici moduna gir

[ctx: #20046]
en: Leave master mode
tr_tr: Yönetici modundan çık

[ctx: #20047]
en: Create profile '{0:s}'?
tr_tr: '{0:s}' profili oluşturulsun mu?

[ctx: #20048]
en: Start with fresh settings or copy from default?
tr_tr: Yeni ayarlarla mı yoksa varsayılandan kopyalayıp mı başlasın?

[ctx: #20049]
en: Best available
tr_tr: En uygun

[ctx: #20050]
en: Auto-switch between 16x9 and 4x3
tr_tr: 16x9 ve 4x3 arasında otomatik geçiş yap

[ctx: #20051]
en: Treat stacked files as single file
tr_tr: Yığınlanmış dosyalara tek dosya gibi davran

[ctx: #20052]
en: Caution
tr_tr: Dikkat

[ctx: #20053]
en: Left master mode
tr_tr: Yönetici modundan ayrıl

[ctx: #20054]
en: Entered master mode
tr_tr: Yönetici moduna giriliyor

[ctx: #20055]
en: Allmusic.com thumb
tr_tr: Allmusic.com küçük resimleri

[ctx: #20057]
en: Remove thumbnail
tr_tr: Küçük resimleri kaldır

[ctx: #20058]
en: Add profile...
tr_tr: Profil ekle...

[ctx: #20059]
note: Context menu entry
en: Query info for all albums
tr_tr: Bütün albümler için bilgileri sorgula

[ctx: #20060]
en: Media info
tr_tr: Medya bilgisi

[ctx: #20061]
en: Separate
tr_tr: Ayrı

[ctx: #20062]
en: Shares with default
tr_tr: Varsayılan paylaşımlar

[ctx: #20063]
en: Shares with default (read only)
tr_tr: Varsayılan paylaşımlar (salt okunur)

[ctx: #20064]
en: Copy default
tr_tr: Varsayılanı kopyala

[ctx: #20065]
en: Profile picture
tr_tr: Profil resmi

[ctx: #20066]
en: Lock preferences
tr_tr: Tercihleri kilitle

[ctx: #20067]
en: Edit profile
tr_tr: Profili düzenle

[ctx: #20068]
en: Profile lock
tr_tr: Profil kilidi

[ctx: #20069]
en: Couldn't create folder
tr_tr: Klasör oluşturulamadı

[ctx: #20070]
en: Profile directory
tr_tr: Profil dizini

[ctx: #20071]
en: Start with fresh media sources or copy from default?
tr_tr: Yeni medya kaynaklarıyla mı yoksa varsayılanı kopyalayıp mı başlasın?

[ctx: #20072]
en: Make sure the selected folder is writable and that the new folder name is valid
tr_tr: Seçili klasörün yazılabilir ve yeni klasör adının geçerli olduğundan emin olun

[ctx: #20074]
en: MPAA rating
tr_tr: MPAA derecelendirmesi

[ctx: #20075]
en: Enter master lock code
tr_tr: Yönetici kilit kodunu girin

[ctx: #20076]
en: Ask for master lock code on startup
tr_tr: Başlangıçta yönetici kilit kodunu sor

[ctx: #20077]
en: Skin settings
tr_tr: Dış görünüm ayarları

[ctx: #20078]
en: - no link set -
tr_tr: - bağlantı ayarlanmamış -

[ctx: #20079]
en: Enable animations
tr_tr: Animasyonları etkinleştir

[ctx: #20080]
en: Disable RSS during music
tr_tr: Müzik çalarken RSS akışını devre dışı bırak

[ctx: #20081]
en: Enable shortcut buttons
tr_tr: Kısayol tuşlarını etkinleştir

[ctx: #20082]
en: Show programs in main menu
tr_tr: Programları ana menüde göster

[ctx: #20083]
en: Show music information
tr_tr: Müzik bilgilerini göster

[ctx: #20084]
en: Show weather information
tr_tr: Hava durumu bilgisini göster

[ctx: #20085]
en: Show system information
tr_tr: Sistem bilgisini göster

[ctx: #20086]
en: Show available disk space C: E: F:
tr_tr: Kullanılabilir disk alanını göster C: E: F:

[ctx: #20087]
en: Show available disk space E: F: G:
tr_tr: Kullanılabilir disk alanını göster E: F: G:

[ctx: #20088]
en: Weather information
tr_tr: Hava durumu bilgisi

[ctx: #20089]
en: Drive space free
tr_tr: Boş disk alanı

[ctx: #20090]
en: Enter the name of an existing share
tr_tr: Varolan bir paylaşım adı girin

[ctx: #20091]
en: Lock code
tr_tr: Kilit kodu

[ctx: #20092]
en: Load profile
tr_tr: Profili yükle

[ctx: #20093]
en: Profile name
tr_tr: Profil adı

[ctx: #20094]
en: Media sources
tr_tr: Medya kaynakları

[ctx: #20095]
en: Enter profile lock code
tr_tr: Profil kilit kodunu girin

[ctx: #20096]
en: Login screen
tr_tr: Oturum açma ekranı

[ctx: #20097]
en: Fetching album information
tr_tr: Albüm bilgileri alınıyor

[ctx: #20098]
en: Fetching information for album
tr_tr: Albüm için bilgi alınıyor

[ctx: #20099]
en: A CD or track can't be ripped while being played
tr_tr: CD veya parça çalınırken kopyalama yapılamaz

[ctx: #20100]
en: Master lock code and settings
tr_tr: Yönetici kilit kodu ve ayarları

[ctx: #20101]
en: Entering master lock code always enables master mode
tr_tr: Yönetici kilit kodunu girmek her zaman yönetici modunu etkinleştirir

[ctx: #20103]
en: Save changes to profile?
tr_tr: Değişiklikler profile kaydedilsin mi?

[ctx: #20104]
en: Old settings found. Do you want to use them?
tr_tr: Eski ayarlar bulundu. Onları kullanmak istiyor musunuz?

[ctx: #20106]
en: Old media sources found. Do you want to use them?
tr_tr: Eski medya kaynakları bulundu. Onları kullanmak istiyor musunuz?

[ctx: #20107]
en: Separate (locked)
tr_tr: Ayrı (kilitli)

[ctx: #20108]
en: Root
tr_tr: Kök

[ctx: #20109]
en: Zoom
tr_tr: Yakınlaştır

[ctx: #20110]
en: UPnP settings
tr_tr: UPnP ayarları

[ctx: #20111]
en: Autostart UPnP client
tr_tr: UPnP istemcisini otomatik başlat

[ctx: #20112]
en: Last login: {0:s}
tr_tr: Son oturum açma: {0:s}

[ctx: #20113]
en: Never logged on
tr_tr: Hiç giriş yapılmamış

[ctx: #20114]
en: Profile {0:d} / {1:d}
tr_tr: Profil {0:d} / {1:d}

[ctx: #20115]
en: User login / Select a profile
tr_tr: Kullanıcı oturumu açma / Profil seçin

[ctx: #20116]
en: Use lock on login screen
tr_tr: Oturum açma ekranında kilit kullan

[ctx: #20117]
en: Invalid lock code.
tr_tr: Geçersiz kilit kodu.

[ctx: #20118]
en: This requires the master lock to be set. Would you like to set it now?
tr_tr: Bunun için yönetici kilidinin ayarlanması gerekli. Şimdi ayarlamak istiyor musunuz?

[ctx: #20120]
en: Loading program information
tr_tr: Program bilgisi yükleniyor

[ctx: #20121]
en: Party on!
tr_tr: Partiye devam!

[ctx: #20122]
en: True
tr_tr: Doğru

[ctx: #20123]
en: Mixing drinks
tr_tr: İçecekler karıştırılıyor

[ctx: #20124]
en: Filling glasses
tr_tr: Bardaklar dolduruluyor

[ctx: #20125]
en: Logged on as
tr_tr: Oturum açan kullanıcı

[ctx: #20126]
en: Log off
tr_tr: Oturumu kapat

[ctx: #20130]
en: Weave - Inverted
tr_tr: Weave - Ters çevrilmiş

[ctx: #20131]
en: Blend
tr_tr: Karıştır

[ctx: #20132]
en: Restart video
tr_tr: Video'yu yeniden başlat

[ctx: #20133]
en: Edit network location
tr_tr: Ağ konumunu düzenle

[ctx: #20134]
en: Remove network location
tr_tr: Ağ konumunu kaldır

[ctx: #20135]
en: Do you want to scan the folder?
tr_tr: Klasörü taramak istiyor musunuz?

[ctx: #20136]
en: Memory unit
tr_tr: Bellek birimi

[ctx: #20137]
en: Memory unit mounted
tr_tr: Bellek birimi bağlandı

[ctx: #20138]
en: Unable to mount memory unit
tr_tr: Bellek birimine bağlanamıyor

[ctx: #20139]
en: In port {0:d}, slot {1:d}
tr_tr: Bağlantı noktası{0:d}, yuvası {1:d}

[ctx: #20140]
en: Lock screensaver
tr_tr: Ekran koruyucuyu kilitle

[ctx: #20141]
en: Set
tr_tr: Küme

[ctx: #20142]
en: Username
tr_tr: Kullanıcı adı

[ctx: #20143]
en: Enter password for
tr_tr: Parola girin:

[ctx: #20144]
en: Shutdown timer
tr_tr: Kapatma zamanlayıcısı

[ctx: #20145]
en: Shutdown interval (in minutes)
tr_tr: Kapatma zaman aralığı (dakika olarak)

[ctx: #20146]
en: Started, shutdown in {0:d}m
tr_tr: {0:d}dk içinde kapatılacak

[ctx: #20147]
en: Shutdown in 30 minutes
tr_tr: 30 dakika içinde kapat

[ctx: #20148]
en: Shutdown in 60 minutes
tr_tr: 60 dakika içinde kapat

[ctx: #20149]
en: Shutdown in 120 minutes
tr_tr: 120 dakika içinde kapat

[ctx: #20150]
en: Custom shutdown timer
tr_tr: Özel kapatma zamanlayıcısı

[ctx: #20151]
en: Cancel shutdown timer
tr_tr: Kapatma zamanlayıcısını iptal et

[ctx: #20152]
en: Lock preferences for {0:s}
tr_tr: {0:s} için tercihleri kilitle

[ctx: #20153]
en: Browse...
tr_tr: Gözat...

[ctx: #20154]
en: Summary information
tr_tr: Özet bilgiler

[ctx: #20155]
en: Storage information
tr_tr: Depolama bilgisi

[ctx: #20156]
en: Hard disk information
tr_tr: Sabit sürücü bilgisi

[ctx: #20157]
en: DVD-ROM information
tr_tr: DVD-ROM bilgisi

[ctx: #20158]
en: Network information
tr_tr: Ağ bilgisi

[ctx: #20159]
en: Video information
tr_tr: Video bilgisi

[ctx: #20160]
en: Hardware information
tr_tr: Donanım bilgisi

[ctx: #20161]
en: Total
tr_tr: Toplam

[ctx: #20162]
en: Used
tr_tr: Kullanılan

[ctx: #20164]
en: Locking not supported
tr_tr: Kilitleme desteklenmiyor

[ctx: #20165]
en: Not locked
tr_tr: Kilitli değil

[ctx: #20166]
en: Locked
tr_tr: Kilitli

[ctx: #20167]
en: Frozen
tr_tr: Donmuş

[ctx: #20168]
en: Requires reset
tr_tr: Sıfırlama gerekli

[ctx: #20169]
en: Week
tr_tr: Hafta

[ctx: #20170]
en: Line
tr_tr: Satır

[ctx: #20171]
en: Windows network (SMB)
tr_tr: Windows ağı (SMB)

[ctx: #20172]
en: XBMSP server
tr_tr: XBMSP sunucusu

[ctx: #20173]
en: FTP server
tr_tr: FTP sunucusu

[ctx: #20174]
en: FTPS server
tr_tr: FTPS sunucusu

[ctx: #20175]
en: UPnP server
tr_tr: UPnP sunucusu

[ctx: #20176]
note: Label used for a video info message box
en: Show video information
tr_tr: Video bilgisini göster

[ctx: #20177]
en: Done
tr_tr: Tamam

[ctx: #20178]
en: Shift
tr_tr: Üst Karakter

[ctx: #20179]
en: Caps Lock
tr_tr: Büyük Harf Kilidi

[ctx: #20180]
en: Symbols
tr_tr: Semboller

[ctx: #20181]
en: Backspace
tr_tr: Sil

[ctx: #20182]
en: Space
tr_tr: Boşluk

[ctx: #20183]
en: Reload skin
tr_tr: Dış görünümü yeniden yükle

[ctx: #20185]
en: Use poster view styles for TV shows
tr_tr: TV programları için poster görünümü stillerini kullan

[ctx: #20186]
en: Please wait
tr_tr: Lütfen bekleyin

[ctx: #20188]
en: Announce library updates
tr_tr: Kitaplık güncellemelerini duyur

[ctx: #20189]
en: Enable auto scrolling for plot & review
tr_tr: Özet ve inceleme için otomatik kaydırmayı etkinleştir

[ctx: #20190]
en: Custom
tr_tr: Özel

[ctx: #20191]
en: Enable debug logging
tr_tr: Hata ayıklama günlüğünü etkinleştir

[ctx: #20192]
en: Fetch additional information during updates
tr_tr: Güncellemeler sırasında ek bilgileri al

[ctx: #20193]
en: Default provider for album information
tr_tr: Albüm bilgileri için varsayılan sağlayıcı

[ctx: #20194]
en: Default provider for artist information
tr_tr: Sanatçı bilgileri için varsayılan sağlayıcı

[ctx: #20195]
en: Change information provider
tr_tr: Bilgi sağlayıcıyı değiştir

[ctx: #20196]
en: Export music library
tr_tr: Müzik kitaplığını dışarı aktar

[ctx: #20197]
en: Import music library
tr_tr: Müzik kitaplığını içeri aktar

[ctx: #20198]
en: No artist found!
tr_tr: Sanatçı bulunamadı!

[ctx: #20199]
en: Downloading artist information failed
tr_tr: Sanatçı bilgileri indirilemedi

[ctx: #20220]
en: Prefer online information
tr_tr: Çevrimiçi bilgi tercih et

[ctx: #20221]
note: Description of setting with label #20220 "Prefer online information"
en: With this enabled, any information that is downloaded for albums and artists will override anything you have set in your song tags, such as genres, year, song artists etc. Useful if you have MusicBrainz identifiers in your song tags.
tr_tr: Bu etkinleştirildiğinde, albümler ve sanatçılar için indirilen herhangi bir bilgi, sizin ayarladığınız tarz, yıl, sanatçı vb. gibi şarkı etiketlerinizin üzerine yazılır. Eğer şarkı etiketlerinde MusicBrainz tanımlayıcıları varsa yararlıdır.

[ctx: #20222]
en: Look for external subtitles
tr_tr: Harici altyazıları ara

[ctx: #20223]
en: Artist information folder
tr_tr: Sanatçı bilgisi klasörü

[ctx: #20224]
en: Prefer online album art
tr_tr: Çevrimiçi albüm resmini tercih et

[ctx: #20225]
note: Description of setting with label #20224 "Prefer online album art"
en: Where no local album cover exists, online art will be used. Where neither is available, cover images embedded in music files will be used
tr_tr: Yerel bir albüm kapağının olmadığı yerlerde, çevrimiçi resim kullanılacaktır. Hiçbiri uygun olmadığında, müzik dosyalarına gömülü olan kapak resimleri kullanılacaktır

[ctx: #20226]
en: Movie set information folder
tr_tr: Film kümesi bilgi klasörü

[ctx: #20228]
en: Use artist sortname when sorting by artist
tr_tr: Sanatçıya göre sıralarken sanatçı soyadını kullan

[ctx: #20240]
en: Android music
tr_tr: Android müzik

[ctx: #20241]
en: Android videos
tr_tr: Android videolar

[ctx: #20242]
en: Android pictures
tr_tr: Android resimler

[ctx: #20243]
en: Android photos
tr_tr: Android fotoğrafları

[ctx: #20244]
en: Android apps
tr_tr: Android uygulamaları

[ctx: #20245]
en: Windows music library
tr_tr: Windows müzik kitaplığı

[ctx: #20246]
en: Windows videos library
tr_tr: Windows video kitaplığı

[ctx: #20247]
en: Windows pictures library
tr_tr: Windows resim kitaplığı

[ctx: #20248]
en: Windows photos library
tr_tr: Windows fotoğraf kitaplığı

[ctx: #20249]
en: Windows documents
tr_tr: Windows dökümanları

[ctx: #20250]
en: Party on! (videos)
tr_tr: Partiye devam! (videolar)

[ctx: #20251]
en: Mixing drinks (videos)
tr_tr: İçecekler karıştırılıyor (videolar)

[ctx: #20252]
en: Filling glasses (videos)
tr_tr: Bardaklar dolduruluyor (videolar)

[ctx: #20253]
en: WebDAV server (HTTP)
tr_tr: WebDAV sunucusu (HTTP)

[ctx: #20254]
en: WebDAV server (HTTPS)
tr_tr: WebDAV sunucusu (HTTPS)

[ctx: #20255]
en: First logon, edit your profile
tr_tr: İlk oturum açılışı, profilinizi düzenleyin

[ctx: #20259]
en: Network File System (NFS)
tr_tr: Ağ Dosya Sistemi (NFS)

[ctx: #20260]
en: Secure Shell (SSH / SFTP)
tr_tr: Güvenli Kabuk (SSH / SFTP)

[ctx: #20262]
en: Zeroconf browser
tr_tr: Zeroconf tarayıcısı

[ctx: #20300]
en: Web server directory (HTTP)
tr_tr: Web sunucusu dizini (HTTP)

[ctx: #20301]
en: Web server directory (HTTPS)
tr_tr: Web sunucusu dizini (HTTPS)

[ctx: #20302]
en: Unable to write to folder:
tr_tr: Klasöre yazılamıyor:

[ctx: #20304]
en: RSS Feed (HTTP)
tr_tr: RSS Akışı (HTTP)

[ctx: #20305]
en: RSS Feed (HTTPS)
tr_tr: RSS Akışı (HTTPS)

[ctx: #20307]
en: Secondary DNS
tr_tr: İkincil DNS

[ctx: #20308]
en: DHCP server:
tr_tr: DHCP sunucusu:

[ctx: #20309]
en: Make new folder
tr_tr: Yeni klasör oluştur

[ctx: #20311]
en: Unknown or onboard (protected)
tr_tr: Yerleşik veya bilinmiyor (korumalı)

[ctx: #20314]
en: Videos - Library
tr_tr: Videolar - Kitaplık

[ctx: #20316]
en: Sort by: ID
tr_tr: Sırala: ID

[ctx: #20317]
en: Scanning movies using {0:s}
tr_tr: Filmler {0:s} kullanılarak taranıyor

[ctx: #20318]
en: Scanning music videos using {0:s}
tr_tr: Müzik videoları {0:s} kullanılarak taranıyor

[ctx: #20319]
en: Scanning TV shows using {0:s}
tr_tr: TV programları {0:s} kullanılarak taranıyor

[ctx: #20320]
en: Scanning artists using {0:s}
tr_tr: Sanatçılar {0:s} kullanılarak taranıyor

[ctx: #20321]
en: Scanning albums using {0:s}
tr_tr: Albümler {0:s} kullanılarak taranıyor

[ctx: #20322]
en: Content scanning options
tr_tr: İçerik tarama seçenekleri

[ctx: #20323]
en: Movie plot
tr_tr: Film özeti

[ctx: #20324]
note: Label for context menu entry to start playback of a part of a video stack
en: Play part...
tr_tr: Bölümü oynat...

[ctx: #20325]
note: Window screen calibration: as title to reset calibration settings
en: Calibration reset
tr_tr: Ayarları sıfırla

[ctx: #20326]
note: Window screen calibration: ask to reset calibration settings
en: Do you want reset the calibration to their defaults for "{0:s}" resolution?
tr_tr: "{0:s}" çözünürlüğü için ayarları varsayılanlarına sıfırlamak istiyor musunuz?

[ctx: #20327]
note: Window screen calibration: the current calibration value
en: Current value: {}
tr_tr: Geçerli değer: {}

[ctx: #20328]
en: Browse for destination
tr_tr: Hedefe gözat

[ctx: #20329]
en: Movies are in separate folders that match the movie title
tr_tr: Filmler ayrı klasörlerde film başlığı ile eşleşecek şekilde bulunuyor

[ctx: #20330]
en: Use folder names for lookups
tr_tr: Arama için klasör adlarını kullan

[ctx: #20331]
en: File
tr_tr: Dosya

[ctx: #20332]
en: Use file or folder names in lookups?
tr_tr: Aramalarda dosya veya klasör adları kullanılsın mı?

[ctx: #20333]
en: Set content
tr_tr: İçeriği ayarla

[ctx: #20334]
en: Folder
tr_tr: Klasör

[ctx: #20335]
en: Look for content recursively?
tr_tr: İçeriğe özyinelemeli olarak bakılsın mı?

[ctx: #20336]
en: Unlock sources
tr_tr: Kaynakların kilidini kaldır

[ctx: #20337]
en: Actor
tr_tr: Aktör

[ctx: #20338]
en: Movie
tr_tr: Film

[ctx: #20339]
en: Director
tr_tr: Yönetmen

[ctx: #20340]
en: Do you want to remove all items within this path from your library?
tr_tr: Bu yol içindeki tüm ögeleri kitaplığınızdan kaldırmak istiyor musunuz?

[ctx: #20342]
en: Movies
tr_tr: Filmler

[ctx: #20343]
en: TV shows
tr_tr: TV programları

[ctx: #20344]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: This directory contains
tr_tr: Bu dizinin içeriği:

[ctx: #20345]
en: Run automated scan
tr_tr: Otomatik taramayı çalıştır

[ctx: #20346]
en: Scan recursively
tr_tr: Alt dizinleride tara

[ctx: #20348]
en: Directors
tr_tr: Yönetmenler

[ctx: #20349]
en: No video files found in this path!
tr_tr: Bu yolda video dosyaları bulunamadı!

[ctx: #20350]
note: Label for showing media rating and votes (combined), for example: "9.1 (87 votes)"
en: {0:s} ({1:s} votes)
tr_tr: {0:s} ({1:s} oy)

[ctx: #20351]
en: TV show information
tr_tr: TV programı bilgisi

[ctx: #20352]
en: Episode information
tr_tr: Bölüm bilgisi

[ctx: #20353]
en: Loading TV show details
tr_tr: TV programının ayrıntıları yükleniyor

[ctx: #20354]
en: Fetching episode guide
tr_tr: Bölüm rehberi alınıyor

[ctx: #20355]
en: Loading information for episodes in directory
tr_tr: Dizindeki bölümlerin bilgileri yükleniyor

[ctx: #20356]
en: Select TV show:
tr_tr: TV programı seçin:

[ctx: #20357]
en: Enter the TV show name
tr_tr: TV programının adını girin

[ctx: #20358]
en: Season {0:d}
tr_tr: Sezon {0:d}

[ctx: #20359]
en: Episode
tr_tr: Bölüm

[ctx: #20360]
en: Episodes
tr_tr: Bölüm

[ctx: #20361]
en: Loading episode details
tr_tr: Bölüm ayrıntıları yükleniyor

[ctx: #20362]
en: Remove episode from library
tr_tr: Bölümü kitaplıktan kaldır

[ctx: #20363]
en: Remove TV show from library
tr_tr: TV programını kitaplıktan kaldır

[ctx: #20364]
en: TV show
tr_tr: TV programı

[ctx: #20365]
en: Episode plot
tr_tr: Bölüm özeti

[ctx: #20366]
en: * All seasons
tr_tr: * Tüm sezonlar

[ctx: #20367]
en: Hide watched
tr_tr: İzlenenleri gizle

[ctx: #20368]
en: Prod code
tr_tr: Üretim kodu

[ctx: #20369]
en: Show information for unwatched items
tr_tr: İzlenmemiş ögeler için bilgi göster

[ctx: #20370]
en: * Hidden to prevent spoilers *
tr_tr: * Spoilerleri önlemek için gizli *

[ctx: #20371]
en: Set season thumb
tr_tr: Sezon küçük resmini ayarla

[ctx: #20372]
en: Season image
tr_tr: Sezon resmi

[ctx: #20373]
en: Season
tr_tr: Sezon

[ctx: #20374]
en: Downloading movie information
tr_tr: Film bilgileri indiriliyor

[ctx: #20375]
en: Unassign content
tr_tr: Atanmamış içerik

[ctx: #20376]
note: Original title of the movie/tvshow (could differ from local distributor title) (ListItem.OriginalTitle)
en: Original title
tr_tr: Özgün başlık

[ctx: #20377]
en: Refresh TV show information
tr_tr: TV programının bilgilerini yenile

[ctx: #20378]
en: Refresh information for all episodes?
tr_tr: Tüm bölümlerin bilgileri yenilensin mi?

[ctx: #20379]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Selected folder contains a single TV show
tr_tr: Seçilen klasör tek bir TV programı içerir

[ctx: #20380]
en: Exclude selected folder from scans
tr_tr: Seçilen klasörü taramalara dahil etme

[ctx: #20381]
en: Specials
tr_tr: Özeller

[ctx: #20382]
en: Recently added
tr_tr: Son eklenen

[ctx: #20383]
en: Selected folder contains a single video
tr_tr: Seçilen klasör tek bir video içeriyor

[ctx: #20384]
en: Link to TV show
tr_tr: TV programına bağla

[ctx: #20385]
en: Remove link to TV show
tr_tr: TV program bağlantısını kaldır

[ctx: #20386]
en: Recently added movies
tr_tr: Son eklenen filmler

[ctx: #20387]
en: Recently added episodes
tr_tr: Son eklenen bölümler

[ctx: #20388]
en: Studios
tr_tr: Stüdyo

[ctx: #20389]
en: Music videos
tr_tr: Müzik videoları

[ctx: #20390]
en: Recently added music videos
tr_tr: Son eklenen müzik videoları

[ctx: #20391]
en: Music video
tr_tr: Müzik videosu

[ctx: #20392]
en: Remove music video from library
tr_tr: Müzik videosunu kitaplıktan kaldır

[ctx: #20393]
en: Music video information
tr_tr: Müzik videosu bilgisi

[ctx: #20394]
en: Loading music video information
tr_tr: Müzik videosu bilgisi yükleniyor

[ctx: #20395]
en: Mixed
tr_tr: Karışık

[ctx: #20396]
en: Go to albums by artist
tr_tr: Sanatçıya göre albümlere git

[ctx: #20397]
en: Go to album
tr_tr: Albüme git

[ctx: #20398]
en: Play song
tr_tr: Şarkıyı çal

[ctx: #20399]
en: Go to music videos from album
tr_tr: Albümden müzik videolarına git

[ctx: #20400]
en: Go to music videos by artist
tr_tr: Sanatçıya göre müzik videolarına git

[ctx: #20401]
en: Play music video
tr_tr: Müzik videosunu oynat

[ctx: #20402]
en: Download actor thumbnails
tr_tr: Aktör resimlerini indir

[ctx: #20403]
en: Set actor thumb
tr_tr: Aktör küçük resmini ayarla

[ctx: #20404]
en: Remove bookmark
tr_tr: Yer işaretini kaldır

[ctx: #20405]
en: Remove episode bookmark
tr_tr: Bölüm yer işaretini kaldır

[ctx: #20406]
en: Set episode bookmark
tr_tr: Bölüm yer işaretini ayarla

[ctx: #20407]
en: Information provider settings
tr_tr: Bilgi sağlayıcı ayarları

[ctx: #20408]
en: Downloading music video information
tr_tr: Müzik videosu bilgisi indiriliyor

[ctx: #20409]
en: Downloading TV show information
tr_tr: TV programı bilgisi indiriliyor

[ctx: #20410]
en: Trailer
tr_tr: Fragman

[ctx: #20411]
en: Flatten
tr_tr: Düzleştir

[ctx: #20412]
en: Flatten TV show seasons
tr_tr: TV programı sezonlarını düzleştir

[ctx: #20413]
en: Get fanart
tr_tr: Fanart al

[ctx: #20414]
en: Show fanart in video and music libraries
tr_tr: Video ve müzik kitaplıklarında fanart'ı göster

[ctx: #20415]
en: Scanning for new content
tr_tr: Yeni içerik için taranıyor

[ctx: #20416]
en: First aired
tr_tr: İlk gösterim

[ctx: #20417]
en: Writer
tr_tr: Yazar

[ctx: #20418]
en: Writers
tr_tr: Yazarlar

[ctx: #20419]
en: Replace file names with library titles
tr_tr: Dosya adlarını kitaplık başlıkları ile değiştir

[ctx: #20420]
note: Value for setting with label #19171 "PVR & Live TV / Playback / Switch to full screen" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Never
tr_tr: Asla

[ctx: #20421]
en: If only one season
tr_tr: Yalnızca bir sezon ise

[ctx: #20422]
note: Value for setting with label #170 "Player / Videos / Adjust display refresh rate" Value for setting with label #36098 "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Always
tr_tr: Her zaman

[ctx: #20423]
en: Has trailer
tr_tr: Fragmanı var

[ctx: #20424]
en: False
tr_tr: Yanlış

[ctx: #20425]
en: Fanart slideshow
tr_tr: Fanart slayt gösterisi

[ctx: #20426]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export to a single file or separate files per entry?
tr_tr: Dışarı aktarma işlemi tek bir dosya mı, ayrı dosyalar halinde mi olsun?

[ctx: #20427]
en: Choose rule type
tr_tr: Kural türünü seçin

[ctx: #20428]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Single file
tr_tr: Tek dosya

[ctx: #20429]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Separate
tr_tr: Ayrı

[ctx: #20430]
note: xbmc/interfaces/builtins/LibraryBuiltins.cpp
en: Export thumbnails and fanart?
tr_tr: Küçük resimler ve fanart dışarı aktarılsın mı?

[ctx: #20431]
en: Overwrite old files?
tr_tr: Eski dosyaların üzerine yazılsın mı?

[ctx: #20432]
note: xbmc/settings/dialogs/GUIDialogContentSettings.cpp
en: Exclude path from library updates
tr_tr: Bu yolu kitaplık güncellemelerine dahil etme

[ctx: #20433]
en: Extract video information from files
tr_tr: Video bilgilerini dosyadan ayıkla

[ctx: #20434]
en: Sets
tr_tr: Kümeler

[ctx: #20435]
en: Combine split video items
tr_tr: Bölünmüş video ögelerini birleştir

[ctx: #20436]
en: Export actor thumbs?
tr_tr: Aktör küçük resimleri dışarı aktarılsın mı?

[ctx: #20437]
en: Choose fanart
tr_tr: Fanart seç

[ctx: #20438]
en: Local fanart
tr_tr: Yerel fanart

[ctx: #20439]
en: No fanart
tr_tr: Fanart yok

[ctx: #20440]
en: Current fanart
tr_tr: Geçerli fanart

[ctx: #20441]
en: Remote fanart
tr_tr: Uzak fanart

[ctx: #20442]
en: Change content
tr_tr: İçeriği değiştir

[ctx: #20443]
en: Do you want to refresh information for all items within this path?
tr_tr: Bu yol içindeki tüm ögelerin bilgilerini yenilemek istiyor musunuz?

[ctx: #20444]
en: Add to library
tr_tr: Kitaplığa ekle

[ctx: #20446]
note: Ask user when refreshing music or video info if they want to use data from NFO file
en: Locally stored information found. Ignore and refresh from Internet?
tr_tr: Yerel olarak depolanan bilgi bulundu. Yoksayıp internetten yenilensin mi?

[ctx: #20447]
en: Do you want to add the media from this source to your library?
tr_tr: Bu kaynaktaki medyaları kitaplığınıza eklemek istiyor musunuz?

[ctx: #20448]
en: Couldn't download information
tr_tr: Bilgi indirilemiyor

[ctx: #20449]
en: Unable to connect to remote server
tr_tr: Uzak sunucu ile bağlantı kurulamıyor

[ctx: #20450]
en: Unable to connect to remote server. Would you like to continue scanning?
tr_tr: Uzak sunucu ile bağlantı kurulamıyor. Taramaya devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: #20451]
en: Countries
tr_tr: Ülkeler

[ctx: #20452]
en: episode
tr_tr: bölüm

[ctx: #20453]
en: episodes
tr_tr: bölüm

[ctx: #20454]
en: Listener
tr_tr: Dinleyici

[ctx: #20455]
en: Listeners
tr_tr: Dinleyici

[ctx: #20456]
note: Label of a setting to use a simplified (flattened) hierarchy
en: Flatten hierarchy
tr_tr: Düzleştirilmiş hiyerarşi

[ctx: #20457]
en: Movie set
tr_tr: Film kümesi

[ctx: #20458]
en: Show movie sets
tr_tr: Film kümelerini göster

[ctx: #20459]
en: Tags
tr_tr: Etiketler

[ctx: #20460]
en: Add {0:s}
tr_tr: Ekle: {0:s}

[ctx: #20461]
en: Remove {0:s}
tr_tr: Kaldır: {0:s}

[ctx: #20462]
en: New tag...
tr_tr: Yeni etiket...

[ctx: #20463]
en: A tag with the name '{0:s}' already exists.
tr_tr: '{0:s}' adında bir etiket zaten var.

[ctx: #20464]
en: Select {0:s}
tr_tr: Seç: {0:s}

[ctx: #20465]
en: Manage movie set
tr_tr: Film kümesini yönet

[ctx: #20466]
en: Select movie set
tr_tr: Film kümesini seç

[ctx: #20467]
en: No set (remove from {0:s})
tr_tr: Küme yok ({0:s} kümesinden kaldır)

[ctx: #20468]
en: Add movie to a new set
tr_tr: Filmi yeni kümeye ekle

[ctx: #20469]
en: Keep current set ({0:s})
tr_tr: Geçerli kümeyi ({0:s}) koru

[ctx: #20470]
en: Include sets containing a single movie
tr_tr: Tek bir film içeren kümeleri dahil et

[ctx: #20471]
en: Show empty TV shows
tr_tr: Boş TV programlarını göster

[ctx: #20472]
en: Show all performers for music videos
tr_tr: Müzik videoları için bütün sanatçıları göster

[ctx: #20473]
en: Premiered
tr_tr: İlk gösterim

[ctx: #20474]
note: Used in smart playlists to select items based on the HDR type (HDR10, HLG, Dolbyvision)
en: HDR type
tr_tr: HDR türü

[ctx: #21330]
en: Show hidden files and directories
tr_tr: Gizli dosyaları ve dizinleri göster

[ctx: #21331]
en: New media detected
tr_tr: Yeni medya algılandı

[ctx: #21332]
en: Browse videos
tr_tr: Videolara gözat

[ctx: #21333]
en: Browse music
tr_tr: Müziklere gözat

[ctx: #21334]
en: Browse pictures
tr_tr: Resimlere gözat

[ctx: #21335]
en: Browse files
tr_tr: Dosyalara gözat

[ctx: #21336]
en: Connecting to: {0:s}
tr_tr: Bağlanıyor: {0:s}

[ctx: #21337]
note: Used in the add-on browser under "Last updated" when a repository has never been updated
en: Never
tr_tr: Asla

[ctx: #21338]
en: Select version
tr_tr: Sürüm seç

[ctx: #21339]
en: Version {0:s}
tr_tr: Sürüm {0:s}

[ctx: #21340]
en: Auto-update
tr_tr: Otomatik güncelle

[ctx: #21341]
en: No updates available
tr_tr: Hiçbir güncelleme bulunamadı

[ctx: #21342]
en: There are currently no versions available for this add-on.
tr_tr: Şu anda bu eklenti için mevcut başka bir sürüm yok.

[ctx: #21343]
en: Use video tags
tr_tr: Video etiketlerini kullan

[ctx: #21344]
en: Enable to use embedded tags in mp4 or mkv files for library metadata. Will prevent scrapers from operating correctly.
tr_tr: Kitaplık meta verisi için mp4 veya mkv dosyalarında gömülü etiketlerin kullanımını etkinleştirin. Kazıyıcıların düzgün çalışmasına engel olur.

[ctx: #21345]
note: Used in AutoPlayNextItem dialogs for not categorized listItem directories
en: Uncategorized
tr_tr: Sınıflandırılmamış

[ctx: #21346]
note: Used to give heading list entry for an file extension description, e.g. to show as 'Extension: ".mp3"'
en: Extension: "{0:s}"
tr_tr: Uzantı: "{0:s}"

[ctx: #21347]
note: Used to give heading list entry for an mimetype description, e.g. to show as 'MIME type: "audio/mpeg3"'
en: MIME type: "{0:s}"
tr_tr: MIME türü: "{0:s}"

[ctx: #21358]
en: Enable UPnP support
tr_tr: UPnP desteğini etkinleştir

[ctx: #21359]
en: Add media share...
tr_tr: Medya paylaşımı ekle...

[ctx: #21360]
en: Share my libraries
tr_tr: Kitaplığımı paylaş

[ctx: #21361]
en: Look for remote UPnP players
tr_tr: Uzak UPnP oynatıcılarını ara

[ctx: #21362]
en: Bookmark created
tr_tr: Yer işareti oluşturuldu

[ctx: #21363]
en: Episode bookmark created
tr_tr: Bölüm yer işareti oluşturuldu

[ctx: #21364]
en: Edit media share
tr_tr: Medya paylaşımını düzenle

[ctx: #21365]
en: Remove media share
tr_tr: Medya paylaşımını kaldır

[ctx: #21366]
en: Custom subtitle folder
tr_tr: Özel altyazı klasörü

[ctx: #21367]
en: Movie & alternate subtitle directory
tr_tr: Film ve alternatif altyazı dizini

[ctx: #21368]
en: Override subtitles fonts
tr_tr: Altyazı yazı tiplerini geçersiz kıl

[ctx: #21369]
en: Enable mouse and touch screen support
tr_tr: Fare ve dokunmatik ekran desteğini etkinleştir

[ctx: #21370]
en: Play GUI sounds during media playback
tr_tr: Medya seslerini çalarken GUI seslerini de çal

[ctx: #21371]
note: Name of an artwork type
en: Thumbnail
tr_tr: Küçük resim

[ctx: #21372]
en: Forced DVD player region
tr_tr: DVD oynatıcı bölgesini zorla

[ctx: #21373]
en: Display
tr_tr: Görüntü

[ctx: #21374]
en: Video aspect
tr_tr: Video en boy oranı

[ctx: #21376]
en: Letterbox
tr_tr: Sinemaskop

[ctx: #21377]
en: Widescreen
tr_tr: Geniş ekran

[ctx: #21378]
en: Enable 480p
tr_tr: 480p'yi etkinleştir

[ctx: #21379]
en: Enable 720p
tr_tr: 720p'yi etkinleştir

[ctx: #21380]
en: Enable 1080i
tr_tr: 1080i'yi etkinleştir

[ctx: #21381]
en: Enter name of new playlist
tr_tr: Yeni çalma listesinin adını girin

[ctx: #21382]
en: Show "Add source" buttons
tr_tr: "Kaynak ekle" düğmelerini göster

[ctx: #21383]
en: Enable scrollbars
tr_tr: Kaydırma çubuklarını etkinleştir

[ctx: #21384]
en: Make watched filtering a toggle in video library
tr_tr: Video kitaplığında izlenmiş filtresini aç/kapat

[ctx: #21385]
en: Open
tr_tr: Aç

[ctx: #21386]
en: Acoustic management level
tr_tr: Akustik yönetim düzeyi

[ctx: #21387]
en: Fast
tr_tr: Hızlı

[ctx: #21388]
en: Quiet
tr_tr: Sessiz

[ctx: #21389]
en: Enable custom background
tr_tr: Özel arka planları etkinleştir

[ctx: #21390]
en: Power management level
tr_tr: Güç yönetimi düzeyi

[ctx: #21391]
en: High power
tr_tr: Yüksek güç

[ctx: #21392]
en: Low power
tr_tr: Düşük güç

[ctx: #21393]
en: High standby
tr_tr: Yüksek bekleme

[ctx: #21394]
en: Low standby
tr_tr: Düşük bekleme

[ctx: #21395]
en: Unable to cache files bigger than 4GB
tr_tr: 4GB'den büyük dosyalar önbelleğe alınamıyor

[ctx: #21396]
en: Chapter
tr_tr: Bölüm

[ctx: #21397]
en: High quality pixel shader v2
tr_tr: Yüksek kalite piksel gölgeleme v2

[ctx: #21399]
en: Use tween animations
tr_tr: Ara animasyonları kullan

[ctx: #21400]
en: contains
tr_tr: içeriyor

[ctx: #21401]
en: does not contain
tr_tr: içermiyor

[ctx: #21404]
en: starts with
tr_tr: başlangıçta

[ctx: #21405]
en: ends with
tr_tr: bitişte

[ctx: #21406]
en: greater than
tr_tr: daha fazla

[ctx: #21407]
en: less than
tr_tr: daha az

[ctx: #21408]
en: after
tr_tr: sonra

[ctx: #21409]
en: before
tr_tr: önce

[ctx: #21410]
en: in the last
tr_tr: sonuncu

[ctx: #21411]
en: not in the last
tr_tr: en sonuncu değil

[ctx: #21412]
en: Information providers
tr_tr: Bilgi sağlayıcılar

[ctx: #21413]
en: Default provider for movie information
tr_tr: Film bilgisi için varsayılan sağlayıcı

[ctx: #21414]
en: Default provider for TV show information
tr_tr: TV programları bilgisi için varsayılan sağlayıcı

[ctx: #21415]
en: Default provider for music video information
tr_tr: Müzik videosu bilgisi için varsayılan sağlayıcı

[ctx: #21416]
en: Select first unwatched TV show season / episode
tr_tr: İzlenmemiş ilk TV programının sezonunu / bölümünü seç

[ctx: #21417]
en: Settings
tr_tr: Ayarlar

[ctx: #21418]
en: Multilingual
tr_tr: Çok dilli

[ctx: #21419]
en: No information providers present
tr_tr: İçerik sağlayıcılarla ilgili bilgi yok

[ctx: #21420]
en: Value to match
tr_tr: Eşleşecek değer

[ctx: #21421]
en: Smart playlist rule
tr_tr: Akıllı çalma listesi kuralı

[ctx: #21422]
en: Match items where
tr_tr: Ögeleri eşleştir

[ctx: #21423]
en: New rule...
tr_tr: Yeni kural...

[ctx: #21424]
en: Items must match
tr_tr: Ögeler eşleşmelidir

[ctx: #21425]
en: all of the rules
tr_tr: tüm kurallar

[ctx: #21426]
en: one or more of the rules
tr_tr: bir veya daha fazla kural

[ctx: #21427]
en: Limit to
tr_tr: Sınırla

[ctx: #21428]
en: No limit
tr_tr: Sınırsız

[ctx: #21429]
en: Order by
tr_tr: Sırala:

[ctx: #21430]
en: ascending
tr_tr: artan

[ctx: #21431]
en: descending
tr_tr: azalan

[ctx: #21432]
en: Edit smart playlist
tr_tr: Akıllı çalma listesini düzenle

[ctx: #21433]
en: Playlist name
tr_tr: Çalma listesi adı

[ctx: #21434]
en: Find items where
tr_tr: Ögeleri bulun

[ctx: #21435]
en: Edit
tr_tr: Düzenle

[ctx: #21436]
en: {0:d} items
tr_tr: {0:d} öge

[ctx: #21437]
en: New smart playlist...
tr_tr: Yeni akıllı çalma listesi...

[ctx: #21438]
en: {0:c} Drive
tr_tr: {0:c} Sürücüsü

[ctx: #21439]
en: Edit party mode rules
tr_tr: Parti modu kurallarını düzenle

[ctx: #21440]
en: Home folder
tr_tr: Ana klasör

[ctx: #21441]
en: Watched count
tr_tr: İzlenme sayısı

[ctx: #21442]
en: Episode title
tr_tr: Bölüm başlığı

[ctx: #21443]
en: Video resolution
tr_tr: Video çözünürlüğü

[ctx: #21444]
en: Audio channels
tr_tr: Ses kanalları

[ctx: #21446]
en: Audio codec
tr_tr: Ses codec

[ctx: #21447]
en: Audio language
tr_tr: Ses dili

[ctx: #21448]
en: Subtitle language
tr_tr: Altyazı dili

[ctx: #21449]
en: Remote control sends keyboard presses
tr_tr: Uzaktan kumanda klavye tuşları gönderir

[ctx: #21450]
note: Label for controls used to edit something (e.g. setting "Appearance -> Skin -> Edit" or a context menu entry to open timer settings dialog)
en: Edit
tr_tr: Düzenle

[ctx: #21451]
en: Internet connection required.
tr_tr: İnternet bağlantısı gereklidir.

[ctx: #21452]
en: Get more...
tr_tr: Daha fazla...

[ctx: #21453]
en: Root filesystem
tr_tr: Kök dosya sistemi

[ctx: #21454]
en: Source too slow
tr_tr: Kaynak çok yavaş

[ctx: #21455]
en: Read rate too low for continuous playback
tr_tr: Okuma hızı kesintisiz oynatım için çok yavaş

[ctx: #21456]
en: External storage
tr_tr: Harici depolama

[ctx: #21457]
en: Watched episode count
tr_tr: İzlenen bölüm sayısı

[ctx: #21458]
en: Group by
tr_tr: Gruplandır:

[ctx: #21459]
en: mixed
tr_tr: karışık

[ctx: #21460]
note: Subtitle position on screen setting list
en: Position on screen
tr_tr: Ekrandaki konum

[ctx: #21461]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Manual
tr_tr: El ile

[ctx: #21462]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of video
tr_tr: Videonun alt tarafında

[ctx: #21463]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Bottom of screen
tr_tr: Ekranın alt tarafında

[ctx: #21464]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of video
tr_tr: Videonun üst tarafında

[ctx: #21465]
note: Item list value of setting with label #21460 "Subtitle position on screen"
en: Top of screen
tr_tr: Ekranın üst tarafında

[ctx: #21466]
note: Description of setting with label #21416 "Select first unwatched TV show season/episode"
en: When entering a TV show season or episode view automatically select the first unwatched season or episode.[CR][On first entry] The first unwatched item will be selected only when a view is entered for the first time.[CR][Always] The first unwatched item will be selected every time a view is entered.
tr_tr: Bir TV programının sezonuna ya da bölümüne girdiğinizde, otomatik olarak önce izlenmemiş sezon ya da bölüm gösterilir.[CR][İlk girişte] Sadece ilk kez girildiğinde ilk izlenmemiş öge önce gösterilir.[CR][Her zaman] Her zaman ilk izlenmemiş öge seçilecektir.

[ctx: #21467]
note: Filter (media data) from float value to float value
en: {0:.1f} to {1:.1f}
tr_tr: {0:.1f} ile {1:.1f} arasında

[ctx: #21468]
note: Filter (media data) from int value to int value
en: {0:d} to {1:d}
tr_tr: {0:d} ile {1:d} arasında

[ctx: #21469]
note: Filter (media data) from string value to string value
en: {0:s} to {1:s}
tr_tr: {0:s} ile {1:s} arasında

[ctx: #21471]
note: One of the values valid for "Videos -> Library -> Select first unwatched TV show season / episode" with label #21416
en: On first entry
tr_tr: İlk girişte

[ctx: #21472]
en: Include "All seasons" and "Specials"
tr_tr: "Tüm sezonlar" ve "Özeller" dahil

[ctx: #21473]
note: Description of setting with label #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Whether or not to consider the items from "All seasons" and "Specials" in the unwatched item selection.
tr_tr: İzlenmemiş öge seçiminde "Tüm sezonlar" ve "Özeller" ögelerinin görüntülenip görüntülenmeyeceğini ayarlayın.

[ctx: #21474]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Neither
tr_tr: Hiçbiri

[ctx: #21475]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Both
tr_tr: İkisi

[ctx: #21476]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "All seasons"
tr_tr: Sadece "Tüm sezonlar"

[ctx: #21477]
note: One of the values valid for settings #21472 "Include All Seasons and Specials"
en: Just "Specials"
tr_tr: Sadece "Özeller"

[ctx: #21478]
en: Open
tr_tr: Aç

[ctx: #21479]
en: Run
tr_tr: Çalıştır

[ctx: #21480]
en: Use
tr_tr: Kullan

[ctx: #21481]
en: Audio track count
tr_tr: Parça sayısı

[ctx: #21482]
en: Subtitle track count
tr_tr: Altyazı sayısı

[ctx: #21483]
note: Label for controls used to view something (e.g. a context menu entry to open read-only timer settings dialog)
en: View
tr_tr: Görüntüle

[ctx: #21484]
note: Button label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Show support
tr_tr: Desteği göster

[ctx: #21485]
note: Dialog header label to show list of supported types, e.g. supported file extensions
en: Supported file extensions and media types
tr_tr: Desteklenen dosya uzantıları ve medya türleri

[ctx: #21602]
en: (External)
tr_tr: (Harici)

[ctx: #21800]
en: File name
tr_tr: Dosya adı

[ctx: #21801]
en: File path
tr_tr: Dosya yolu

[ctx: #21802]
en: File size
tr_tr: Dosya boyutu

[ctx: #21803]
en: File date / time
tr_tr: Dosya tarihi / saati

[ctx: #21804]
en: Slide index
tr_tr: Kaydırma değeri

[ctx: #21805]
en: Resolution
tr_tr: Çözünürlük

[ctx: #21806]
en: Comment
tr_tr: Açıklama

[ctx: #21807]
en: Colour / B&W
tr_tr: Renkli / Siyah-Beyaz

[ctx: #21808]
en: JPEG process
tr_tr: JPEG yöntemi

[ctx: #21820]
en: Date / Time
tr_tr: Tarih / Saat

[ctx: #21821]
en: Description
tr_tr: Açıklama

[ctx: #21822]
en: Camera make
tr_tr: Kamera

[ctx: #21823]
en: Camera model
tr_tr: Kamera modeli

[ctx: #21824]
en: EXIF comment
tr_tr: EXIF açıklaması

[ctx: #21826]
en: Aperture
tr_tr: Diyafram

[ctx: #21827]
en: Focal length
tr_tr: Odak uzaklığı

[ctx: #21828]
en: Focus distance
tr_tr: Odak mesafesi

[ctx: #21829]
en: Exposure
tr_tr: Pozlama

[ctx: #21830]
en: Exposure time
tr_tr: Pozlama süresi

[ctx: #21831]
en: Exposure bias
tr_tr: Pozlama sapması

[ctx: #21832]
en: Exposure mode
tr_tr: Pozlama modu

[ctx: #21833]
en: Flash used
tr_tr: Flaş kullanımı

[ctx: #21834]
en: White-balance
tr_tr: Beyaz oranı

[ctx: #21835]
en: Light source
tr_tr: Işık kaynağı

[ctx: #21836]
en: Metering mode
tr_tr: Ölçüm modu

[ctx: #21838]
en: Digital zoom
tr_tr: Dijital yakınlaştırma

[ctx: #21839]
en: CCD width
tr_tr: CCD genişliği

[ctx: #21840]
en: GPS latitude
tr_tr: GPS enlem

[ctx: #21841]
en: GPS longitude
tr_tr: GPS boylam

[ctx: #21842]
en: GPS altitude
tr_tr: GPS rakım

[ctx: #21843]
en: Orientation
tr_tr: Oryantasyon

[ctx: #21844]
en: XP comment
tr_tr: XP açıklaması

[ctx: #21845]
note: Used in context menu
en: Scan to library
tr_tr: Kitaplık için tara

[ctx: #21857]
en: Sub-location
tr_tr: Alt-konum

[ctx: #21858]
en: Image type
tr_tr: Resim türü

[ctx: #21859]
en: Time created
tr_tr: Oluşturulduğu saat

[ctx: #21860]
en: Supplemental categories
tr_tr: Ek sınıflandırmalar

[ctx: #21861]
en: Keywords
tr_tr: Anahtar sözcükler

[ctx: #21862]
en: Caption
tr_tr: Resim yazısı

[ctx: #21863]
en: Author
tr_tr: Yazan

[ctx: #21864]
en: Headline
tr_tr: Başlık

[ctx: #21865]
en: Special instructions
tr_tr: Özel talimatlar

[ctx: #21866]
en: Category
tr_tr: Kategori

[ctx: #21867]
en: Byline
tr_tr: Yazan

[ctx: #21868]
en: Byline title
tr_tr: Yazanın ünvanı

[ctx: #21869]
en: Credit
tr_tr: Jenerik

[ctx: #21870]
en: Source
tr_tr: Kaynak

[ctx: #21871]
en: Copyright notice
tr_tr: Telif hakkı bildirimi

[ctx: #21872]
en: Object name
tr_tr: Nesne adı

[ctx: #21873]
en: City
tr_tr: Şehir

[ctx: #21874]
en: State
tr_tr: Eyalet

[ctx: #21875]
en: Country
tr_tr: Ülke

[ctx: #21876]
en: Original TX reference
tr_tr: Orijinal TX referans

[ctx: #21877]
en: Date created
tr_tr: Oluşturma tarihi

[ctx: #21878]
en: Urgency
tr_tr: Aciliyet

[ctx: #21879]
en: Country code
tr_tr: Ülke kodu

[ctx: #21880]
en: Reference service
tr_tr: Başvuru hizmeti

[ctx: #21881]
en: Allow remote control via UPnP
tr_tr: UPnP aracılığıyla uzaktan kontrole izin ver

[ctx: #21882]
en: Attempt to skip introduction before DVD menu
tr_tr: DVD menüsünden önceki tanıtımı geçmeyi dene

[ctx: #21883]
en: Saved music
tr_tr: Kaydedilen müzik

[ctx: #21884]
en: Query info for all artists
tr_tr: Bütün sanatçılar için bilgileri sorgula

[ctx: #21885]
en: Downloading album information
tr_tr: Albüm bilgisi indiriliyor

[ctx: #21886]
en: Downloading artist information
tr_tr: Sanatçı bilgisi indiriliyor

[ctx: #21887]
en: Biography
tr_tr: Biyografi

[ctx: #21888]
en: Discography
tr_tr: Diskografi

[ctx: #21889]
en: Searching artist
tr_tr: Sanatçı aranıyor

[ctx: #21890]
en: Select artist
tr_tr: Sanatçı seç

[ctx: #21891]
en: Artist information
tr_tr: Sanatçı bilgisi

[ctx: #21892]
en: Instruments
tr_tr: Enstrümanlar

[ctx: #21893]
en: Born
tr_tr: Doğum

[ctx: #21894]
en: Formed
tr_tr: Biçimlendirilmiş

[ctx: #21895]
en: Themes
tr_tr: Temalar

[ctx: #21896]
en: Disbanded
tr_tr: Dağılmış

[ctx: #21897]
en: Died
tr_tr: Ölüm

[ctx: #21898]
en: Years active
tr_tr: Etkin yıllar

[ctx: #21899]
en: Label
tr_tr: Plak şirketi

[ctx: #21900]
en: Born / Formed
tr_tr: Oluşturma / Oluşturulan

[ctx: #22000]
en: Update library on startup
tr_tr: Kitaplığı başlangıçta güncelle

[ctx: #22001]
en: Hide progress of library updates
tr_tr: Kitaplık güncellemelerinin ilerleme durumunu gizle

[ctx: #22002]
en: DNS suffix
tr_tr: DNS soneki

[ctx: #22003]
en: {0:2.3f}s
tr_tr: {0:2.3f}sn

[ctx: #22004]
en: Delayed by: {0:2.3f}s
tr_tr: Geriye : {0:2.3f}sn

[ctx: #22005]
en: Ahead by: {0:2.3f}s
tr_tr: İleriye: {0:2.3f}sn

[ctx: #22006]
en: Subtitle offset
tr_tr: Altyazı gecikmesi

[ctx: #22007]
en: OpenGL vendor:
tr_tr: OpenGL sağlayıcısı:

[ctx: #22008]
en: OpenGL renderer:
tr_tr: OpenGL işleyicisi:

[ctx: #22009]
en: OpenGL version:
tr_tr: OpenGL sürümü:

[ctx: #22010]
en: GPU temperature:
tr_tr: GPU sıcaklığı:

[ctx: #22011]
en: CPU temperature:
tr_tr: CPU sıcaklığı:

[ctx: #22012]
en: Total memory
tr_tr: Toplam bellek

[ctx: #22013]
en: Profile data
tr_tr: Profil verisi

[ctx: #22014]
en: Use dim if paused during video playback
tr_tr: Video duraklatılırsa karartma efekti kullan

[ctx: #22015]
en: All recordings
tr_tr: Bütün kayıtlar

[ctx: #22016]
en: By title
tr_tr: Başlığa göre

[ctx: #22017]
en: By group
tr_tr: Gruba göre

[ctx: #22019]
en: Recordings by title
tr_tr: Başlığa göre kayıtlar

[ctx: #22020]
en: Guide
tr_tr: Rehber

[ctx: #22021]
en: Minimise black bars
tr_tr: Siyah çubukları en aza indir

[ctx: #22022]
en: Show video files in listings
tr_tr: Listelerde video dosyalarını göster

[ctx: #22024]
en: Direct3D version:
tr_tr: Direct3D sürümü:

[ctx: #22030]
en: Font
tr_tr: Yazı tipi

[ctx: #22031]
en: Size
tr_tr: Boyut

[ctx: #22032]
en: Colours
tr_tr: Renkler

[ctx: #22033]
en: Charset
tr_tr: Karakter kümesi

[ctx: #22076]
note: Label for setting to choose the default action for "play"
en: Default play action
tr_tr: Varsayılan yürütme eylemi

[ctx: #22077]
note: Label for value for default play action setting
en: Ask if resumable
tr_tr: Sürdürülebilirse sor

[ctx: #22078]
note: Label for value for default play action setting
en: Resume
tr_tr: Sürdür

[ctx: #22079]
en: Default select action
tr_tr: Varsayılan seçme eylemi

[ctx: #22080]
en: Choose
tr_tr: Seç

[ctx: #22081]
note: Label for video select action 'show info'
en: Show information
tr_tr: Bilgileri görüntüle

[ctx: #22082]
note: Label to denote that there is something 'more' xbmc/favourites/ContextMenus.h
en: More...
tr_tr: Daha fazla...

[ctx: #22083]
en: Play all
tr_tr: Tümünü oynat

[ctx: #23049]
en: Teletext not available
tr_tr: Teletekst yok

[ctx: #23050]
en: Activate teletext
tr_tr: Teleteksti etkinleştir

[ctx: #23051]
note: Label for disc stack part and number
en: Part {0:d}
tr_tr: Bölüm {0:d}

[ctx: #23052]
en: Buffering {0:d} bytes
tr_tr: {0:d} bayt arabelleğe alınıyor

[ctx: #23053]
en: Stopping
tr_tr: Durduruluyor

[ctx: #23054]
en: Running
tr_tr: Çalışıyor

[ctx: #23055]
en: Scale teletext to 4:3
tr_tr: Teleteksti 4:3 ölçekte göster

[ctx: #23100]
en: External player active
tr_tr: Harici oynatıcı etkin

[ctx: #23101]
en: Click "OK" to terminate the player
tr_tr: Yürütücüyü sonlandırmak için "Tamam" tuşuna basın

[ctx: #23104]
en: Click "OK" when playback has ended
tr_tr: Oynatma sona erdiğinde "Tamam" tuşuna basın

[ctx: #24000]
en: Add-on
tr_tr: Eklenti

[ctx: #24001]
en: Add-ons
tr_tr: Eklentiler

[ctx: #24002]
en: Add-on options
tr_tr: Eklenti seçenekleri

[ctx: #24003]
en: Add-on information
tr_tr: Eklenti bilgisi

[ctx: #24004]
note: Name of menu in the add-on browser
en: Recently updated
tr_tr: Son güncellenen

[ctx: #24005]
en: Media sources
tr_tr: Medya kaynakları

[ctx: #24006]
note: Name of an add-on type
en: GUI sounds
tr_tr: GUI sesleri

[ctx: #24007]
en: Movie information
tr_tr: Film bilgisi

[ctx: #24008]
en: Screensaver
tr_tr: Ekran koruyucu

[ctx: #24009]
en: Script
tr_tr: Betik

[ctx: #24010]
en: Visualisation
tr_tr: Görsel öğe

[ctx: #24011]
en: Add-on repository
tr_tr: Eklenti deposu

[ctx: #24012]
en: Subtitles
tr_tr: Altyazılar

[ctx: #24013]
en: Lyrics
tr_tr: Şarkı sözleri

[ctx: #24014]
en: TV information
tr_tr: TV bilgisi

[ctx: #24015]
en: Music video information
tr_tr: Müzik videosu bilgisi

[ctx: #24016]
en: Album information
tr_tr: Albüm bilgisi

[ctx: #24017]
en: Artist information
tr_tr: Sanatçı bilgisi

[ctx: #24018]
en: Services
tr_tr: Hizmetler

[ctx: #24019]
note: generic label to denote the addon type pvr clients, used in different places
en: PVR clients
tr_tr: PVR istemcileri

[ctx: #24020]
en: Configure
tr_tr: Yapılandır

[ctx: #24021]
en: Disable
tr_tr: Devre dışı bırak

[ctx: #24022]
en: Enable
tr_tr: Etkinleştir

[ctx: #24023]
note: Defines the state of the add-on in the add-on manager window
en: Disabled
tr_tr: Devre dışı

[ctx: #24024]
note: Used as an error message (triggered from content dialog) on disabled scrapers
en: Add-on disabled
tr_tr: Eklenti devre dışı

[ctx: #24025]
note: Used as the type name for context item addons
en: Context menus
tr_tr: İçerik menüleri

[ctx: #24026]
en: Languages
tr_tr: Diller

[ctx: #24027]
en: Weather
tr_tr: Hava durumu

[ctx: #24028]
en: Weather.com (standard)
tr_tr: Weather.com (standart)

[ctx: #24029]
en: Service for weather information
tr_tr: Hava durumu bilgisi hizmeti

[ctx: #24030]
en: This add-on can't be configured
tr_tr: Bu eklenti yapılandırılamaz

[ctx: #24031]
en: Error loading settings
tr_tr: Ayarlar yüklenirken hata oluştu

[ctx: #24032]
en: All add-ons
tr_tr: Tüm eklentiler

[ctx: #24033]
en: Install from repository
tr_tr: Depodan yükle

[ctx: #24034]
en: Check for updates
tr_tr: Güncellemeleri denetle

[ctx: #24035]
en: Image collections
tr_tr: Resim koleksiyonları

[ctx: #24036]
en: Changelog
tr_tr: Değişim günlüğü

[ctx: #24037]
en: Uninstall
tr_tr: Kaldır

[ctx: #24038]
en: Install
tr_tr: Yükle

[ctx: #24039]
en: Disabled add-ons
tr_tr: Devre dışı bırakılan eklentiler

[ctx: #24040]
en: (Clear the current setting)
tr_tr: (Geçerli ayarı temizle)

[ctx: #24041]
en: Install from zip file
tr_tr: Zip dosyasından yükle

[ctx: #24042]
note: Used to show on addon list the current download process
en: Downloading {0:d}%
tr_tr: İndiriliyor {0:d}%

[ctx: #24043]
en: Available updates
tr_tr: Kullanılabilir güncellemeler

[ctx: #24044]
note: Used to show on addon list the current install process (shown after 24042)
en: Installing {0:d}%
tr_tr: {0:d}% yükleniyor

[ctx: #24045]
note: Used as an event log description for add-ons failed to install from zip
en: Failed to install add-on from zip file
tr_tr: Zip dosyasından eklenti yüklenemedi

[ctx: #24046]
en: {0:s} is used by the following installed add-on(s)
tr_tr: {0:s} aşağıdaki yüklü olan eklenti(ler) tarafından kullanılıyor

[ctx: #24047]
en: This add-on can't be uninstalled
tr_tr: Bu eklenti kaldırılamaz

[ctx: #24049]
note: To show addon as deprecated over icon
en: Add-on has been marked deprecated in repository.
tr_tr: Eklenti depoda kullanım dışı olarak işaretlenmiş.

[ctx: #24050]
en: Available add-ons
tr_tr: Kullanılabilir eklentiler

[ctx: #24051]
en: Version:
tr_tr: Sürüm:

[ctx: #24052]
en: Disclaimer
tr_tr: Yasal uyarı

[ctx: #24053]
en: License:
tr_tr: Lisans:

[ctx: #24054]
en: What's new
tr_tr: Yenilikler

[ctx: #24055]
note: Used in the Add-on Manager
en: Check for updates
tr_tr: Güncellemeleri denetle

[ctx: #24056]
note: Used in the Add-on Manager to specify last update time
en: Last updated {0:s}
tr_tr: Son güncelleme {0:s}

[ctx: #24057]
note: Used as a title in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing {0:s}...
tr_tr: {0:s} yükleniyor...

[ctx: #24058]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Checking dependencies...
tr_tr: Bağımlılıklar denetleniyor...

[ctx: #24059]
en: Would you like to enable this add-on?
tr_tr: Bu eklentiyi etkinleştirmek istiyor musunuz?

[ctx: #24060]
en: Would you like to disable this add-on?
tr_tr: Bu eklentiyi devre dışı bırakmak istiyor musunuz?

[ctx: #24061]
en: Add-on updates available
tr_tr: Eklenti güncellemeleri var

[ctx: #24062]
en: Enabled add-ons
tr_tr: Etkin eklentiler

[ctx: #24063]
en: Auto update
tr_tr: Otomatik güncelle

[ctx: #24064]
note: Used as an event log description for add-ons that have been installed/enabled
en: Add-on enabled
tr_tr: Eklenti etkin

[ctx: #24065]
en: Add-on updated
tr_tr: Eklenti güncellendi

[ctx: #24066]
en: Cancel add-on download?
tr_tr: Eklenti indirme işlemi iptal edilsin mi?

[ctx: #24067]
en: Currently downloading add-ons
tr_tr: Şu anda indirilen eklentiler

[ctx: #24068]
en: Update available
tr_tr: Güncelleme var

[ctx: #24069]
en: Versions
tr_tr: Sürümler

[ctx: #24070]
en: Add-on couldn't be loaded.
tr_tr: Eklenti yüklenemedi.

[ctx: #24071]
en: An unknown error has occurred.
tr_tr: Bilinmeyen bir hata oluştu.

[ctx: #24072]
en: Settings required
tr_tr: Gerekli ayarlar

[ctx: #24073]
en: Couldn't connect
tr_tr: Bağlanılamadı

[ctx: #24074]
en: Needs to restart
tr_tr: Yeniden başlatılması gerekiyor

[ctx: #24075]
en: Disable
tr_tr: Devre dışı bırak

[ctx: #24076]
en: Add-on required
tr_tr: Gerekli eklenti

[ctx: #24077]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Verifying downloaded add-on...
tr_tr: İndirilen eklenti doğrulanıyor...

[ctx: #24078]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Downloading add-on...
tr_tr: Eklenti indiriliyor...

[ctx: #24079]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on dependencies...
tr_tr: Eklenti bağımlılıkları yükleniyor...

[ctx: #24080]
en: Try to reconnect?
tr_tr: Yeniden bağlanmayı denemek istiyor musunuz?

[ctx: #24081]
note: The label in the add-ons manager for helper add-ons
en: Helper add-ons
tr_tr: Yardımcı eklentiler

[ctx: #24082]
note: The label in the add-ons manager for add-on libraries
en: Add-on libraries
tr_tr: Eklenti kitaplıkları

[ctx: #24083]
note: The label in the add-ons manager for information libraries
en: Information libraries
tr_tr: Bilgi kitaplıkları

[ctx: #24084]
en: Add-on installed
tr_tr: Eklenti yüklendi

[ctx: #24085]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Failed to install a dependency
tr_tr: Bağımlılık yüklenemedi

[ctx: #24086]
note: Used as a text in the progress dialog when installing an add-on
en: Installing add-on...
tr_tr: Eklenti yükleniyor...

[ctx: #24087]
note: Used in add-on browser
en: All repositories
tr_tr: Tüm depolar

[ctx: #24088]
note: Used as a text in the progress dialog when install of a repo fails
en: Failed to install repository
tr_tr: Depo yüklenemedi

[ctx: #24089]
en: Add-on restarts
tr_tr: Eklenti yeniden başlatılır

[ctx: #24090]
en: Lock add-on manager
tr_tr: Eklenti yöneticisini kilitle

[ctx: #24091]
en: This add-on can't be disabled
tr_tr: Bu eklenti devre dışı bırakılamaz

[ctx: #24092]
note: Used as title of the progress dialog when checking for add-on updates in add-on browser
en: Checking for add-on updates
tr_tr: Eklenti güncellemeleri denetleniyor

[ctx: #24093]
note: Used as a text in the progress dialog when checking for add-on updates. {0:s} contains repository name
en: Checking {0:s}...
tr_tr: {0:s} denetleniyor...

[ctx: #24094]
en: Add-on disabled due to being marked broken in repository.
tr_tr: Depoda bozuk olarak işaretlenmiş olması nedeniyle eklenti devre dışı bırakıldı.

[ctx: #24095]
en: Local package cache
tr_tr: Yerel paket önbelleği

[ctx: #24096]
note: To show addon as broken over icon
en: Add-on has been marked broken in repository.
tr_tr: Eklenti depoda bozuk olarak işaretlenmiş.

[ctx: #24097]
en: Would you like to disable it on your system?
tr_tr: Sisteminizde devre dışı bırakmak istiyor musunuz?

[ctx: #24098]
en: Broken
tr_tr: Bozuk

[ctx: #24099]
en: Would you like to switch to this skin?
tr_tr: Bu dış görünüme geçmek istiyor musunuz?

[ctx: #24100]
en: To use this feature you must download an add-on:
tr_tr: Bu özelliği kullanmak için bir eklenti yüklemeniz gerekir:

[ctx: #24101]
en: Would you like to download this add-on?
tr_tr: Bu eklentiyi indirmek istiyor musunuz?

[ctx: #24102]
en: Unable to load skin
tr_tr: Dış görünüm yüklenemiyor

[ctx: #24103]
en: Skin is missing some files
tr_tr: Bazı dış görünüm dosyaları eksik

[ctx: #24104]
note: Error message shown when a game add-on can't be loaded due to missing dependencies
en: Add-on is incompatible due to unmet dependencies.
tr_tr: Eklenti karşılanamayan bağımlılıklardan dolayı uyumsuz.

[ctx: #24105]
en: Pause when searching for subtitles
tr_tr: Altyazılar aranırken duraklat

[ctx: #24106]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Save subtitles to movie folder" with label #24115
en: Specify where downloaded subtitles should be saved, the same location as the video or a custom location.
tr_tr: İndirilen altyazıların video ile aynı konuma mı, özel bir konuma mı kaydedileceğini belirtin.

[ctx: #24107]
en: Searching for subtitles ...
tr_tr: Altyazılar aranıyor...

[ctx: #24108]
en: {0:d} subtitles found
tr_tr: {0:d} altyazı bulundu

[ctx: #24109]
en: No subtitles found
tr_tr: Altyazı bulunamadı

[ctx: #24110]
en: Downloading subtitles ...
tr_tr: Altyazı indiriliyor...

[ctx: #24111]
en: Languages to download subtitles for
tr_tr: İndirilecek altyazı dilleri:

[ctx: #24112]
note: Description of setting "Videos -> Subtitles -> Languages to download subtitles for" with label #24111
en: Set languages to use when searching for subtitles.[CR]Note: Not all subtitle services will use all languages.
tr_tr: Altyazıları ararken kullanılacak dilleri ayarlayın.[CR]Not: Altyazı hizmetleri bütün dilleri desteklemeyebilir.

[ctx: #24113]
en: Failed to download subtitle
tr_tr: Altyazı indirilemedi

[ctx: #24114]
en: No subtitle services installed
tr_tr: Hiçbir altyazı hizmeti yüklü değil

[ctx: #24115]
en: Subtitle storage location
tr_tr: Altyazı depolama konumu

[ctx: #24116]
en: Default TV show service
tr_tr: Varsayılan TV programı hizmeti

[ctx: #24117]
note: Description of setting with label #24116 "Default TV Service"
en: Select the service that will be used as default to search for TV show subtitles.
tr_tr: TV Programı altyazılarını aramak için kullanılacak varsayılan hizmeti seçin.

[ctx: #24118]
en: Default movie service
tr_tr: Varsayılan film hizmeti

[ctx: #24119]
note: Description of setting with label #24118 "Default Movie Service"
en: Select the service that will be used as default to search for movie subtitles.
tr_tr: Film altyazılarını aramak için kullanılacak varsayılan hizmeti seçin.

[ctx: #24120]
en: Manual search string
tr_tr: El ile arama dizesi

[ctx: #24121]
en: Enter search string
tr_tr: Arama dizesi girin

[ctx: #24122]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all add-ons when auto-updating is off.
en: Install all updates
tr_tr: Tüm güncellemeleri yükle

[ctx: #24123]
note: Description of setting with label #24105 "Pause when searching for subtitles"
en: Pause the current video while searching for subtitles and resume once the subtitle is available.
tr_tr: Altyazıları ararken geçerli videoyu duraklat ve altyazı indirildikten sonra videoyu devam ettir.

[ctx: #24124]
en: Next to the video
tr_tr: Videonun yanında

[ctx: #24125]
en: Custom location
tr_tr: Özel konum

[ctx: #24126]
en: Auto download first subtitle
tr_tr: İlk altyazıyı otomatik indir

[ctx: #24127]
note: Description of setting with label #24126 "Auto download first subtitle"
en: Automatically download first subtitle from the search result list
tr_tr: Arama sonuçlarındaki ilk altyazıyı otomatik olarak indir

[ctx: #24130]
en: Enable parsing for closed captions
tr_tr: Kapalı açıklamalı altyazıları ayrıştırmayı etkinleştir

[ctx: #24131]
en: Enable to parse for CC in video stream. Puts slightly more load on the CPU
tr_tr: Video akışlarında kapalı açıklamalı altyazı ayrıştırmasını etkinleştir. CPU kullanımını biraz daha arttırır

[ctx: #24132]
en: Would you like to switch to this language?
tr_tr: Bu dile geçiş yapmak istiyor musunuz?

[ctx: #24133]
en: Subtitle settings
tr_tr: Altyazı ayarları

[ctx: #24134]
en: Download subtitle...
tr_tr: Altyazı indir...

[ctx: #24135]
en: To use this feature you must enable an add-on:
tr_tr: Bu özelliği kullanmak için bir eklenti etkinleştirmeniz gerekir:

[ctx: #24136]
en: Would you like to enable this add-on?
tr_tr: Bu eklentiyi etkinleştirmek istiyor musunuz?

[ctx: #24137]
note: Button in Add-on Manager -> Available Updates for updating all possible add-ons when auto-updating is off.
en: Install auto updates only
tr_tr: Yalnızca otomatik güncellemeleri yükle

[ctx: #24138]
note: Button caption in DialogAddoninfo
en: Update
tr_tr: Güncelle

[ctx: #24139]
note: Label for the action provided by addon management events to jump to a specific add-on
en: View add-on
tr_tr: Uygulamayı göster

[ctx: #24140]
note: Label for the action provided by media library events to jump to a specific path/file
en: View
tr_tr: Görüntüle

[ctx: #24141]
note: Used as an event log description for add-ons that have been disabled
en: Add-on disabled
tr_tr: Eklenti devre dışı

[ctx: #24142]
note: The dependency on <addon id> version <addon version> could not be satisfied.
en: The dependency on {0:s} version {1:s} could not be satisfied.
tr_tr: {0:s} eklentisinin {1:s} sürümünün bağımlılıkları karşılanamadı.

[ctx: #24143]
note: Installing the addon from zip file located at <path to zip file> failed due to an invalid structure.
en: Installing the add-on from zip file located at {0:s} failed due to an invalid structure.
tr_tr: {0:s} konumunda bulunan zip dosyasındaki eklentinin yüklenmesi, geçersiz bir yapı nedeniyle başarısız oldu.

[ctx: #24144]
note: Used as an event log description for add-ons that have been uninstalled
en: Add-on uninstalled
tr_tr: Eklenti kaldırıldı

[ctx: #24145]
note: Used as an event log title for the video library scanner
en: Video library scanner
tr_tr: Video kitaplığı tarayıcısı

[ctx: #24146]
note: Used as an event log title for the music library scanner
en: Music library scanner
tr_tr: Müzik kitaplığı tarayıcısı

[ctx: #24147]
note: Used as an event log description for files that failed to be processed by the library scanner Failed to scan <media type>: <filename>
en: Failed to scan {0:s}: {1:s}
tr_tr: {0:s} taranamadı: {1:s}

[ctx: #24148]
en: Incompatible add-ons
tr_tr: Uyumsuz eklentiler

[ctx: #24149]
en: The following add-ons are incompatible with this version of Kodi and have been automatically disabled: {0:s}.
tr_tr: Aşağıdaki eklentiler Kodi'nin bu sürümü ile uyumsuzdur ve otomatik olarak devre dışı bırakılmıştır: {0:s}.

[ctx: #24150]
note: Progress text on splash screen
en: Database migration in progress - please wait
tr_tr: Veritabanı geçiş işlemi devam ediyor - lütfen bekleyin

[ctx: #24151]
note: Progress text on splash screen
en: Add-on migration in progress - please wait
tr_tr: Eklenti geçiş işlemi devam ediyor - lütfen bekleyin

[ctx: #24152]
note: Inform about not supported addon if tried to enable
en: The add-on is not compatible with this version of Kodi.
tr_tr: Eklenti Kodi'nin bu sürümü ile uyumlu değil.

[ctx: #24153]
en: Enable to make the Siri remote match the normal Apple tvOS behavior
tr_tr: Siri kumandasının normal Apple tvOS davranışıyla eşleşmesini sağlamak için etkinleştirin

[ctx: #24154]
en: Consider Siri remote in idle state after N seconds
tr_tr: Siri uzaktan kumandasının boşta durumuna alınacağı saniye

[ctx: #24155]
en: Time to wait before considering the Siri remote in idle state
tr_tr: Siri uzaktan kumandasının boşta durumuna alınmadan önce bekleme zamanı

[ctx: #24156]
en: 30 Seconds
tr_tr: 30 Saniye

[ctx: #24157]
en: 60 Seconds
tr_tr: 60 Saniye

[ctx: #24158]
en: 90 Seconds
tr_tr: 90 Saniye

[ctx: #24159]
en: 120 Seconds
tr_tr: 120 Saniye

[ctx: #24160]
en: Ignore first tap/swipe/pan of the Siri remote after a period of inactivity
tr_tr: Belirli bir süre işlem yapılmadığında Siri uzaktan kumandasında ilk dokunma/kaydırma/çekme işlemlerini yoksay

[ctx: #24161]
en: This prevents you from accidental tap/swipe/pan action when you grab the remote in your hand
tr_tr: Bu, uzaktan kumandayı elinize aldığınızda yanlışlıkla dokunma/kaydırma/çekme hareketlerinden kaçınmanızı sağlar

[ctx: #24162]
en: Use Kodi virtual keyboard
tr_tr: Kodi sanal klavyesini kullan

[ctx: #24163]
en: The higher the value, the more sensitive the pan gesture
tr_tr: Değer ne kadar yüksek olursa, kaydırma hareketi o kadar hassas olur

[ctx: #24164]
note: Header text for yes/no dialog about enable of broken add-on
en: Add-on "{0:s}" broken
tr_tr: "{0:s}" uygulaması bozuk

[ctx: #24165]
note: Yes/no dialog text with add-on broken string value and to ask for use
en: Add-on marked as broken with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
tr_tr: Eklenti şu notla bozuk olarak işaretlendi:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Etkinleştirmek istiyor musunuz?

[ctx: #24166]
note: Header text for yes/no dialog about enable of deprecated add-on
en: Add-on "{0:s}" deprecated
tr_tr: "{0:s}" uygulaması kullanım dışı

[ctx: #24167]
note: Yes/no dialog text with add-on deprecated string value and to ask for use
en: Add-on marked as deprecated with following note:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Do you want to enable?
tr_tr: Eklenti, şu notla kullanım dışı olarak işaretlendi:[CR][B][I]{0:s}[/I][/B][CR][CR]Etkinleştirmek istiyor musunuz?

[ctx: #24168]
note: Notification event to show addon marked as deprecated.
en: Deprecated: {0:s}
tr_tr: Kullanım dışı: {0:s}

[ctx: #24170]
note: Lifecycle state name, for deprecated addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Deprecated
tr_tr: Kullanım dışı

[ctx: #24171]
note: Lifecycle state name, for broken and not usable addons. Used also on skin to compare and identify related state.
en: Broken
tr_tr: Bozuk

[ctx: #24181]
note: The minimum version, plus the version going to be installed {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} => Install: {2:s}{3:s}
tr_tr: Minimum: {0:s} => Yüklenecek: {2:s}{3:s}

[ctx: #24182]
note: The minimum version, plus the currently installed version {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s}{3:s}
tr_tr: Minimum: {0:s} => Yüklenen: {1:s}{3:s}

[ctx: #24183]
note: The minimum version, the currently installed, plus the updated version we're going to install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Installed: {1:s} => Update to: {2:s}{3:s}
tr_tr: Minimum: {0:s} / Yüklenen: {1:s} => Yeni Versiyon: {2:s}{3:s}

[ctx: #24184]
note: used in #24180 - #24183 as {3:s}
en:  (optional)
tr_tr:  (isteğe bağlı)

[ctx: #24185]
note: The minimum version, only lower versions are available for install {3:s} reserved for an empty string or the " (optional)" optional string. see #24184
en: Minimum: {0:s} / Not available{3:s}
tr_tr: Minimum: {0:s} / Mevcut değil{3:s}

[ctx: #24991]
note: Used as error message in add-on browser when add-on repository data could not be downloaded
en: Could not connect to repository.
tr_tr: Depoya bağlanamıyor.

[ctx: #24992]
en: System
tr_tr: Sistem

[ctx: #24993]
en: Information providers
tr_tr: Bilgi sağlayıcılar

[ctx: #24994]
en: Running
tr_tr: Çalışıyor

[ctx: #24995]
en: Orphaned
tr_tr: Sahipsiz

[ctx: #24996]
en: Manage dependencies
tr_tr: Bağımlılıkları yönet

[ctx: #24997]
en: Look and feel
tr_tr: Görünüm ve kullanım

[ctx: #24998]
en: My add-ons
tr_tr: Eklentilerim

[ctx: #24999]
note: Used in add-on browser
en: Hide incompatible
tr_tr: Uyumsuzları gizle

[ctx: #25000]
note: Used in add-on browser
en: Notifications
tr_tr: Bildirimler

[ctx: #25001]
note: Used in add-on browser
en: Hide foreign
tr_tr: Yabancıları gizle

[ctx: #25002]
en: Select from all titles ...
tr_tr: Bütün başlıklardan seç...

[ctx: #25003]
note: A Blu-ray playback mode and a option in the simplified Blu-ray menu
en: Show Blu-ray menu
tr_tr: Blu-ray menüsünü göster

[ctx: #25004]
en: Play main title: {0:d}
tr_tr: Ana başlığı çal: {0:d}

[ctx: #25005]
en: Title: {0:d}
tr_tr: Başlık: {0:d}

[ctx: #25006]
en: Select playback item
tr_tr: Çalınacak ögeyi seçin

[ctx: #25007]
en: Chapters: {0:d} - duration: {1:s}
tr_tr: Bölümler: {0:d} - süre: {1:s}

[ctx: #25008]
en: Playback of Blu-ray failed
tr_tr: Blu-ray oynatımı başarısız

[ctx: #25009]
en: The menu of this Blu-ray is not supported
tr_tr: Bu Blu-ray menüsü desteklenmiyor

[ctx: #25010]
en: Chapter {0:d}
tr_tr: Bölüm {0:d}

[ctx: #25011]
en: Commercial
tr_tr: Reklam

[ctx: #25012]
en: Auto-skip off
tr_tr: Otomatik atlama kapalı

[ctx: #25013]
en: Auto-skip on
tr_tr: Otomatik atlama açık

[ctx: #25014]
note: Used to tell addon origin type xbmc/guilib/guiinfo/AddonsGUIInfo.cpp
en: Manual
tr_tr: El ile

[ctx: #29801]
en: QWERTY keyboard
tr_tr: QWERTY klavye

[ctx: #29802]
en: Passthrough audio in use
tr_tr: Doğrudan ses geçişi kullanımda

[ctx: #29803]
note: Header text for the BD-J warning dialog
en: BD-J menu error
tr_tr: BD-J menü hatası

[ctx: #29804]
note: Body text for the BD-J warning dialog
en: There was an error encountered loading Java, so BD-J menus will not be functional at this time. BD-J menus require the Java Runtime Environment so make sure this is installed and functioning on your system.
tr_tr: Java yüklenirken bir hata oluştu, bu nedenle BD-J menüleri şu anda işlevsel olmayacak. BD-J menüleri Java Runtime Environment yazılımına ihtiyaç duyar, bu yüzden bu yazılımın kurulu olduğundan ve sisteminizde çalıştığından emin olun.

[ctx: #29805]
note: Body text for the encryption error kaitoast
en: This Blu-ray disc (or file) is encrypted and can't be played.
tr_tr: Bu Blu-ray disk (veya dosya) şifreli olduğu için oynatılamaz.

[ctx: #29900]
note: Header string on RDS Radiotext+ Info dialog
en: RadioText Plus info
tr_tr: RadioText Plus bilgisi

[ctx: #29901]
note: Music band name which make the song (if present)
en: Band
tr_tr: Grup

[ctx: #29902]
note: Style of the current playing radio
en: Style
tr_tr: Tür

[ctx: #29903]
note: Concert composer of the music (if present)
en: Composer
tr_tr: Besteci

[ctx: #29904]
note: Artists which sing the music (if present)
en: Artist
tr_tr: Sanatçı

[ctx: #29905]
note: Conductor of the classic music (if present)
en: Conductor
tr_tr: Orkestra Şefi

[ctx: #29906]
note: Moderator currently on radio (if present)
en: Moderator
tr_tr: Moderatör

[ctx: #29907]
note: List of editoral staff (if present)
en: Editorial Staff
tr_tr: Redaksiyon Ekibi

[ctx: #29909]
note: Studio name (if present)
en: Studio
tr_tr: Stüdyo

[ctx: #29910]
note: Phone number (if present)
en: Phone
tr_tr: Telefon

[ctx: #29911]
note: EMail address (if present)
en: EMail
tr_tr: E-Posta

[ctx: #29913]
note: Hotline phone (if present)
en: Hotline
tr_tr: Bilgi hattı

[ctx: #29914]
note: Website address (if present)
en: Website
tr_tr: Web sitesi

[ctx: #29915]
note: General information news, in list selector (if present)
en: Info
tr_tr: Bilgi

[ctx: #29916]
note: News, in list selector (if present)
en: News
tr_tr: Haberler

[ctx: #29917]
note: Local news, in list selector (if present)
en: News local
tr_tr: Yerel haberler

[ctx: #29918]
note: Sport news, in list selector (if present)
en: Sport
tr_tr: Spor

[ctx: #29919]
note: Lottery information, in list selector (if present)
en: Lottery
tr_tr: Piyango

[ctx: #29920]
note: Stock information, in list selector (if present)
en: Stock
tr_tr: Stok

[ctx: #29921]
note: Other informations, in list selector (if present)
en: Other
tr_tr: Diğer

[ctx: #29922]
note: Horoscope messages, in list selector (if present)
en: Horoscope
tr_tr: Burç

[ctx: #29926]
note: Program style name
en: Adult hits
tr_tr: Gençlik hit müzikleri

[ctx: #29927]
note: Program style name
en: Spanish talk
tr_tr: İspanyolca talk show

[ctx: #29928]
note: Program style name
en: Spanish music
tr_tr: İspanyol müziği

[ctx: #29930]
note: Program style name
en: Radio Traffic advisory message!
tr_tr: Radyo trafik önerisi mesajı!

[ctx: #29931]
note: Program style name
en: Radio message
tr_tr: Radyo mesajı

[ctx: #29932]
note: Program style name
en: Language
tr_tr: Dil

[ctx: #29933]
note: Program style name
en: College
tr_tr: Akademik Kuruluş Yayını

[ctx: #29934]
note: Program style name
en: Personality
tr_tr: Radyo show

[ctx: #29935]
note: Program style name
en: Public
tr_tr: Halk yayını

[ctx: #29936]
note: Program style name
en: Soft music
tr_tr: Hafif müzik

[ctx: #29937]
note: Program style name
en: Adult hits
tr_tr: Gençlik hit müzikleri

[ctx: #29939]
note: Program style name
en: Talk
tr_tr: Sohbet

[ctx: #29940]
note: Program style name
en: No programme type
tr_tr: Program türü yok

[ctx: #29941]
note: Program style name
en: News
tr_tr: Haberler

[ctx: #29942]
note: Program style name
en: Current affairs
tr_tr: Güncel gelişmeler

[ctx: #29943]
note: Program style name
en: Information
tr_tr: Bilgi

[ctx: #29944]
note: Program style name
en: Sport
tr_tr: Spor

[ctx: #29945]
note: Program style name
en: Education
tr_tr: Eğitim

[ctx: #29946]
note: Program style name
en: Drama
tr_tr: Dram

[ctx: #29947]
note: Program style name
en: Culture
tr_tr: Kültür

[ctx: #29948]
note: Program style name
en: Science
tr_tr: Bilim

[ctx: #29949]
note: Program style name
en: Varied
tr_tr: Çeşitli

[ctx: #29950]
note: Program style name
en: Pop music
tr_tr: Pop müzik

[ctx: #29951]
note: Program style name
en: Rock music
tr_tr: Rock müzik

[ctx: #29952]
note: Program style name
en: Easy listening music
tr_tr: Hafif müzik

[ctx: #29953]
note: Program style name
en: Light classical
tr_tr: Hafif klasik

[ctx: #29954]
note: Program style name
en: Serious classical
tr_tr: Ağır klasik

[ctx: #29955]
note: Program style name
en: Other music
tr_tr: Diğer müzik

[ctx: #29956]
note: Program style name
en: Weather
tr_tr: Hava Durumu

[ctx: #29957]
note: Program style name
en: Finance
tr_tr: Finans

[ctx: #29958]
note: Program style name
en: Children's Programmes
tr_tr: Çocuk Programları

[ctx: #29959]
note: Program style name
en: Social Affairs
tr_tr: Sosyal gelişmeler

[ctx: #29960]
note: Program style name
en: Religion
tr_tr: Din

[ctx: #29961]
note: Program style name
en: Phone-in
tr_tr: Telefonla katılım

[ctx: #29962]
note: Program style name
en: Travel
tr_tr: Seyahat

[ctx: #29963]
note: Program style name
en: Leisure
tr_tr: Dinlenme

[ctx: #29964]
note: Program style name
en: Jazz Music
tr_tr: Jazz Müzik

[ctx: #29965]
note: Program style name
en: Country Music
tr_tr: Country Müzik

[ctx: #29966]
note: Program style name
en: National Music
tr_tr: Ulusal Müzik

[ctx: #29967]
note: Program style name
en: Oldies Music
tr_tr: Eski Hit Müzikler

[ctx: #29968]
note: Program style name
en: Folk Music
tr_tr: Halk Müziği

[ctx: #29969]
note: Program style name
en: Documentary
tr_tr: Belgesel

[ctx: #29977]
note: Program style name
en: Classic rock music
tr_tr: Klasik rock müzik

[ctx: #29978]
note: Program style name
en: Classical
tr_tr: Klasik

[ctx: #29979]
note: Program style name
en: Nostalgia
tr_tr: Nostalji

[ctx: #29980]
note: Settings boolean value to enable/disable RDS
en: Enable RDS for radio channels
tr_tr: Radyo kanalları için RDS'yi etkinleştir

[ctx: #29981]
note: Help text for RDS enable/disable
en: RDS data can be used if present
tr_tr: RDS verisi varsa kullanılabilir

[ctx: #29982]
note: Boolean value to enable traffic advisory from RDS
en: Message traffic advisory
tr_tr: Trafik önerisi mesajı

[ctx: #29983]
note: Help text of boolean on/off value
en: RDS informs you about traffic advisory messages
tr_tr: RDS sizi trafik önerisi mesajları hakkında bilgilendirir

[ctx: #29984]
note: Boolean value on settings
en: Increase volume on traffic advisory
tr_tr: Trafik önerisinde ses düzeyini yükselt

[ctx: #29985]
note: Help text of boolean on/off value
en: If traffic advisory is send from RDS, volume is increased
tr_tr: Eğer RDS tarafından trafik önerisi yollanırsa ses düzeyi yükseltilir

[ctx: #29987]
note: Node title for music artist role, plural of #38036
en: Remixers
tr_tr: Remix yapanlar

[ctx: #29988]
note: Node title for music artist role, plural of #38037
en: Arrangers
tr_tr: Aranjörler

[ctx: #29989]
note: Node title for music artist role, plural of #29903
en: Composers
tr_tr: Besteciler

[ctx: #29990]
note: Node title for music artist role, plural of #29905
en: Conductors
tr_tr: Orkestra Şefleri

[ctx: #29992]
note: Node title for music artist role, plural of #38035
en: Lyricists
tr_tr: Söz Yazarları

[ctx: #29993]
note: Node title for music artist role, plural of #38034
en: Orchestras
tr_tr: Orkestralar

[ctx: #29994]
note: Title for music artist roles node
en: Roles
tr_tr: Roller

[ctx: #33001]
en: Trailer quality
tr_tr: Fragman kalitesi

[ctx: #33002]
en: Stream
tr_tr: Akış

[ctx: #33003]
en: Download
tr_tr: İndir

[ctx: #33004]
en: Download & play
tr_tr: İndir ve oynat

[ctx: #33005]
en: Download & save
tr_tr: İndir ve kaydet

[ctx: #33006]
en: Today
tr_tr: Bugün

[ctx: #33007]
en: Tomorrow
tr_tr: Yarın

[ctx: #33008]
en: Saving
tr_tr: Kaydediliyor

[ctx: #33009]
en: Copying
tr_tr: Kopyalanıyor

[ctx: #33010]
en: Set download directory
tr_tr: İndirme dizinini ayarla

[ctx: #33011]
en: Search duration
tr_tr: Arama süresi

[ctx: #33012]
en: Short
tr_tr: Kısa

[ctx: #33013]
en: Long
tr_tr: Uzun

[ctx: #33014]
en: Use DVD player instead of regular player
tr_tr: Normal oynatıcı yerine DVD oynatıcıyı kullan

[ctx: #33015]
en: Ask for download before playing video
tr_tr: Videoyu oynatmadan önce indirmek için sor

[ctx: #33016]
en: Clips
tr_tr: Klipler

[ctx: #33017]
en: Restart plug-in to enable
tr_tr: Etkinleştirmek için eklentiyi yeniden başlat

[ctx: #33018]
en: Tonight
tr_tr: Bu Gece

[ctx: #33019]
en: Tomorrow night
tr_tr: Yarın gece

[ctx: #33020]
en: Condition
tr_tr: Durum

[ctx: #33021]
en: Precipitation
tr_tr: Yağış

[ctx: #33022]
en: Precip
tr_tr: Yağış

[ctx: #33023]
en: Humid
tr_tr: Nemli

[ctx: #33024]
en: Feels
tr_tr: Hissedilen

[ctx: #33025]
en: Observed
tr_tr: Görünen

[ctx: #33026]
en: Departure from normal
tr_tr: Normal değerlerden ayrılış

[ctx: #33027]
en: Sunrise
tr_tr: Gün doğumu

[ctx: #33028]
en: Sunset
tr_tr: Gün batımı

[ctx: #33029]
en: Details
tr_tr: Ayrıntılar

[ctx: #33030]
en: Outlook
tr_tr: Görünüm

[ctx: #33031]
en: Coverflow
tr_tr: Kapak akışı

[ctx: #33032]
en: Translate text
tr_tr: Metni tercüme et

[ctx: #33033]
en: Map list {0:s} category
tr_tr: {0:s} kategorisinin harita listesi

[ctx: #33034]
en: 36-hour
tr_tr: 36 saatlik

[ctx: #33035]
en: Maps
tr_tr: Haritalar

[ctx: #33036]
en: Hourly
tr_tr: Saatlik

[ctx: #33037]
en: Weekend
tr_tr: Hafta sonu

[ctx: #33038]
en: {0:s} day
tr_tr: {0:s} gün

[ctx: #33040]
note: Used in the media source dialog. Will result in "HDHomerun Devices"
en: {0:s} devices
tr_tr: {0:s} aygıtları

[ctx: #33049]
en: Alert
tr_tr: Uyarı

[ctx: #33050]
en: Alerts
tr_tr: Uyarılar

[ctx: #33051]
en: Choose your
tr_tr: Seç

[ctx: #33052]
en: Check
tr_tr: Denetle

[ctx: #33053]
en: Configure the
tr_tr: Yapılandır

[ctx: #33054]
en: Seasons
tr_tr: Sezon

[ctx: #33055]
en: Use your
tr_tr: Kullan

[ctx: #33056]
en: Watch your
tr_tr: İzle

[ctx: #33057]
en: Listen to
tr_tr: Dinle

[ctx: #33058]
en: View your
tr_tr: Görüntüle

[ctx: #33059]
en: Configure the
tr_tr: Yapılandır

[ctx: #33060]
en: Power
tr_tr: Güç

[ctx: #33061]
en: Menu
tr_tr: Menü

[ctx: #33062]
en: Play the
tr_tr: Oynat

[ctx: #33063]
en: Options
tr_tr: Seçenekler

[ctx: #33065]
en: Editor
tr_tr: Düzenleyici

[ctx: #33066]
en: About your
tr_tr: Hakkında

[ctx: #33067]
en: Star rating
tr_tr: Yıldız derecelendirmesi

[ctx: #33068]
en: Background
tr_tr: Arka Plan

[ctx: #33069]
en: Backgrounds
tr_tr: Arka Planlar

[ctx: #33070]
en: Custom background
tr_tr: Özel arka plan

[ctx: #33071]
en: Custom backgrounds
tr_tr: Özel arka planlar

[ctx: #33072]
en: View readme
tr_tr: Benioku'yu görüntüle

[ctx: #33073]
en: View changelog
tr_tr: Değişim günlüğünü görüntüle

[ctx: #33077]
en: No data found!
tr_tr: Hiç veri bulunamadı!

[ctx: #33078]
en: Next page
tr_tr: Sonraki sayfa

[ctx: #33079]
en: Love
tr_tr: Aşk

[ctx: #33080]
en: Hate
tr_tr: Nefret

[ctx: #33082]
en: Path to script
tr_tr: Betik yolu

[ctx: #33083]
en: Enable custom script button
tr_tr: Özel betik düğmesini etkinleştir

[ctx: #33084]
en: Auto login
tr_tr: Otomatik oturum aç

[ctx: #33100]
en: Failed to start
tr_tr: Başlatılamadı

[ctx: #33101]
en: Web server
tr_tr: Web sunucusu

[ctx: #33102]
en: Event server
tr_tr: Olay sunucusu

[ctx: #33103]
en: Remote communication server
tr_tr: Uzak iletişim sunucusu

[ctx: #33104]
en: You have previously enabled the web interface without setting up a password. The web server has been disabled until you either explicitly allow this or set up authentication. Please review your settings.
tr_tr: Web arayüzünü önceden herhangi bir parola ayarlamadan etkinleştirdiniz. Web sunucusu kesin olarak bu durumu kabul edene kadar veya kimlik doğrulama seçeneği ayarlanana kadar kapalı kalacaktır. Lütfen ayarlarınızı kontrol ediniz.

[ctx: #33200]
en: Detected new connection
tr_tr: Yeni bağlantı algılandı

[ctx: #34006]
en: MPEG-4 audio (FFmpeg M4A AAC)
tr_tr: MPEG-4 ses (FFmpeg M4A AAC)

[ctx: #34008]
en: When you need to enter some text, Kodi virtual keyboard will show up instead of the built-in tvOS keyboard
tr_tr: Bir metin girmeniz gerektiğinde, yerleşik tvOS klavyesi yerine Kodi sanal klavyesi görünecektir

[ctx: #34009]
en: Siri remote pan gesture horizontal sensitivity
tr_tr: Siri uzaktan kumandasının yatay kaydırma hareketi hassasiyeti

[ctx: #34010]
en: Siri remote pan gesture vertical sensitivity
tr_tr: Siri uzaktan kumandasının dikey kaydırma hareketi hassasiyeti

[ctx: #34100]
en: Number of channels
tr_tr: Kanal sayısı

[ctx: #34111]
note: Description of setting with label #421 "Keep audio device alive"
en: Select the behaviour when no sound is required for either playback or GUI sounds.[CR][Always] Continuous inaudible signal is output, this keeps the receiving audio device alive for any new sounds, however this might also block sound from other applications.[CR][1-10 Minutes] Same as [Always] except that after the selected period of time audio enters a suspended state.[CR][Off] Audio output enters a suspended state. Note: Sounds can be missed if audio enters suspended state.
tr_tr: Oynatma veya GUI sesleri için herhangi bir ses gerekli olmadığındaki davranışı seçin.[CR][Her zaman] - sürekli duyulamaz sinyal çıkışı, bu yeni sesler için çıktı aygıtını canlı tutar ancak bu da diğer uygulamaların seslerini engelleyebilir.[CR][1-10 Dakika] - [Her zaman] ile aynı olmasının dışında seçilen süreden sonra askıda bekleme durumuna girer.[CR][Kapalı] - ses çıkışı askıda bekleme durumuna girer. Not - Sesler askıda bekleme durumuna girerse sesler çalmayabilir.

[ctx: #34112]
note: Indicates if Audio Engine should transmit noise or real silence
en: Send low volume noise
tr_tr: Düşük ses seviyeli gürültü gönder

[ctx: #34113]
note: Description of setting with label #34112 "Send low volume noise"
en: To keep certain AVRs powered we send an inaudible random noise signal. You can disable this setting if you are using headphone or analog output.
tr_tr: Bazı AVR'leri çalışır durumda tutmak için duyulamayan rastgele bir ses sinyali gönderiyoruz. Kulaklık veya analog çıkış kullanıyorsanız, bu ayarı devre dışı bırakabilirsiniz.

[ctx: #34120]
en: Play GUI sounds
tr_tr: GUI seslerini çal

[ctx: #34121]
note: play GUI sounds
en: Only when playback stopped
tr_tr: Sadece oynatım durduğunda

[ctx: #34122]
note: play GUI sounds
en: Always
tr_tr: Her zaman

[ctx: #34123]
note: play GUI sounds
en: Never
tr_tr: Hiçbir zaman

[ctx: #34201]
en: Can't find a next item to play
tr_tr: Çalınacak sonraki öge bulunamadı

[ctx: #34202]
en: Can't find a previous item to play
tr_tr: Çalınacak önceki öge bulunamadı

[ctx: #34220]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On/Off toast caption
en: HDR status
tr_tr: HDR durumu

[ctx: #34221]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR Off toast message
en: Off
tr_tr: Kapalı

[ctx: #34222]
note: Manual HDR toggle (ACTION_HDR_TOGGLE) - HDR On toast message
en: On
tr_tr: Açık

[ctx: #34224]
en: Tone mapping method
tr_tr: Tone mapping yöntemi

[ctx: #34300]
en: Failed to start Zeroconf
tr_tr: Zeroconf başlatılamadı

[ctx: #34301]
en: Is Apple's Bonjour service installed? Check the log for more information about this message.
tr_tr: Apple'ın Bonjour hizmeti yüklü mü? Bu mesaj hakkında daha fazla bilgi için günlük dosyasını denetleyin.

[ctx: #34302]
en: Failed to start AirPlay as it requires Zeroconf to be enabled.
tr_tr: AirPlay başlatılamadı. AirPlay için Zeroconf'un etkin olması gerekir.

[ctx: #34303]
en: Unable to stop Zeroconf. AirPlay and AirTunes depend on Zeroconf running.
tr_tr: Zeroconf durdurulamıyor. AirPlay ve AirTunes Zeroconf'un çalışmasına bağımlıdır.

[ctx: #34400]
en: Video rendering
tr_tr: Video işleme

[ctx: #34401]
en: Failed to initialize video filters / scalers, falling back to bilinear scaling
tr_tr: Video filtreleri / ölçekleyicileri başlatılamadı, bilinear ölçeklendirmeye dönülüyor

[ctx: #34402]
en: Failed to initialise audio device
tr_tr: Ses aygıtı başlatılamadı

[ctx: #34403]
en: Check your audio settings
tr_tr: Ses ayarlarınızı denetleyin

[ctx: #34404]
en: Use gestures for navigation:
tr_tr: Gezinti için hareketleri kullan:

[ctx: #34405]
en: One finger swipe left,right,up,down for cursors
tr_tr: İmleçler için 1 parmakla sola,sağa,yukarı,aşağıya kaydır

[ctx: #34406]
en: Two finger swipe left for backspace
tr_tr: Backspace için 2 parmakla sola kaydır

[ctx: #34407]
en: One finger single tap for enter
tr_tr: Enter için 1 parmakla tek dokunma

[ctx: #34408]
en: Two finger single tap or one finger long press for contextmenu
tr_tr: İçerik menüsü için 2 parmakla tek dokunma veya 1 parmakla uzun bas

[ctx: #35000]
en: Peripherals
tr_tr: Çevre birimleri

[ctx: #35001]
en: Generic HID device
tr_tr: Genel HID aygıtı

[ctx: #35002]
en: Generic network adapter
tr_tr: Genel ağ bağdaştırıcısı

[ctx: #35003]
en: Generic disk
tr_tr: Genel disk

[ctx: #35004]
en: There are no settings available for this peripheral.
tr_tr: Bu çevre birimi için hiçbir ayar mevcut değil.

[ctx: #35005]
en: New device configured
tr_tr: Yani aygıt yapılandırıldı

[ctx: #35006]
en: Device removed
tr_tr: Aygıt kaldırıldı

[ctx: #35007]
en: Keymap to use for this device
tr_tr: Bu aygıt için kullanılacak keymap

[ctx: #35008]
en: Keymap enabled
tr_tr: Keymap etkin

[ctx: #35009]
en: Don't use the custom keymap for this device
tr_tr: Bu aygıt için özel keymap kullanma

[ctx: #35010]
note: Name of add-ons extending the kodi.peripheral extension point
en: Peripheral libraries
tr_tr: Çevre birimleri kitaplıkları

[ctx: #35011]
note: Title of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: New controller detected
tr_tr: Yeni denetleyici algılandı

[ctx: #35012]
note: Text of dialog to ask users if they would like to configure a new controller
en: A new controller has been detected. Configuration can be done at any time in "Settings -> System Settings -> Input". Would you like to configure it now?
tr_tr: Yeni bir denetleyici tespit edildi. Bu denetleyiciyi "Ayarlar -> Sistem Ayarları -> Giriş" menüsünden istediğiniz zaman yapılandırabilirsiniz. Şimdi yapılandırmak ister misiniz?

[ctx: #35014]
note: Help text of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog. {0:s} - list of disabled buttons and axes
en: Some controllers have buttons and axes that interfere with mapping. Press these now to disable them:[CR]{0:s}
tr_tr: Bazı denetleyiciler tuş eşleme işlemini etkileyen düğmeler ve eksenlere sahiptir. Bunları devre dışı bırakmak için şimdi bunlara basın:[CR]{0:s}

[ctx: #35015]
note: Name of a controller button, e.g. Button 1. {0:d} - button index
en: Button {0:d}
tr_tr: Düğme: {0:d}

[ctx: #35016]
note: Name of a controller axis, e.g. Axis 2. {0:d} - axis index
en: Axis {0:d}
tr_tr: Eksen: {0:d}

[ctx: #35017]
note: Error dialog title when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Unable to configure controllers
tr_tr: Denetleyiciler yapılandırılamadı

[ctx: #35018]
note: Error dialog text when the controller dialog is opened but peripheral add-ons are disabled
en: Controller configuration depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
tr_tr: Denetleyici yapılandırması devre dışı bırakılmış bir eklentiye bağımlıdır. Bu eklentiyi etkinleştirmek istiyor musunuz?

[ctx: #35019]
note: Label of the button to fix the bug where buttons are skipped in the controller dialog
en: Ignore input
tr_tr: Girdiyi yoksay

[ctx: #35020]
note: Help text of the dialog to detect analog buttons on controllers. {0:s} - list of detected axes
en: Press all analog buttons now to detect them:[CR][CR]{0:s}
tr_tr: Algılanması için şimdi tüm analog düğmelere basınız:[CR][CR]{0:s}

[ctx: #35021]
note: Button in the controller configuration dialog to install all controller profiles
en: Get all
tr_tr: Hepsini al

[ctx: #35022]
note: Message shown in the controller dialog when there is nothing to map, for example hubs (multitaps) have no buttons
en: Nothing to map
tr_tr: Eşlenecek tuş yok

[ctx: #35047]
note: Name of setting to configure peripheral add-ons
en: Driver settings
tr_tr: Sürücü ayarları

[ctx: #35048]
note: Description of setting with label #35047 "Driver settings"
en: View and configure peripheral add-ons.
tr_tr: Çevre birimi eklentilerini görüntüleyin ve yapılandırın.

[ctx: #35049]
note: Name of game add-ons category
en: Game add-ons
tr_tr: Oyun eklentileri

[ctx: #35050]
note: Name of controller add-ons
en: Controller profiles
tr_tr: Denetleyici profilleri

[ctx: #35051]
note: Setting to test rumble
en: Test rumble
tr_tr: Titreşimi test et

[ctx: #35052]
note: Description of setting to test rumble
en: Activate the rumble motors of all controllers.
tr_tr: Tüm denetleyiciler için titreşim motorlarını etkinleştir.

[ctx: #35053]
note: Setting to enable rumble for GUI notifications
en: Enable rumble for notifications
tr_tr: Bildirimler için titreşimi etkinleştir

[ctx: #35054]
note: Description of setting to enable rumble for GUI notifications
en: Activates controller rumble motors when a notification occurs.
tr_tr: Bir bildirim oluştuğunda, denetleyici titreşim motorlarını çalıştırır.

[ctx: #35055]
note: Help text for controller window
en: Use the keyboard or remote to select a controller profile. When prompted, press the button on your game controller that best matches what you see on the screen. If you make a mistake you can repeat the process.
tr_tr: Denetleyici profilini seçmek için bir klavye veya uzaktan kumanda kullanın. İstendiğinde, ekranda gördüğünüz ve oyun kumandasında bu eylemi en iyi karşılayan düğmeye basın. Eğer bir hata yaparsanız işlemi tekrarlayabilirsiniz.

[ctx: #35058]
note: Title of controller configuration window
en: Controller Configuration
tr_tr: Denetleyici Yapılandırması

[ctx: #35059]
note: Heading for controller buttons list in controller configuration window
en: Buttons
tr_tr: Düğmeler

[ctx: #35060]
note: Heading for prompt to reset a controller profile for all devices
en: Reset controller profile
tr_tr: Denetleyici profilini sıfırla

[ctx: #35061]
note: Prompt to reset a controller profile for all devices
en: Would you like to reset this controller profile for all attached devices?
tr_tr: Takılı tüm aygıtlar için bu denetleyici profilini sıfırlamak istiyor musunuz?

[ctx: #35062]
note: Notice that all controller profiles are installed
en: All available controller profiles are installed.
tr_tr: Mevcut tüm denetleyici profilleri yüklendi.

[ctx: #35063]
note: Name of the setting that activates the controller configuration window
en: Configure attached controllers
tr_tr: Takılı denetleyicileri yapılandır

[ctx: #35064]
note: Description for the controller window setting
en: Pair your controllers with the various input devices of different game systems.
tr_tr: Denetleyicilerinizi farklı oyun sistemlerindeki çeşitli giriş aygıtları ile eşleştirin.

[ctx: #35071]
note: Label for buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Racing wheel
tr_tr: Yarış direksiyonu

[ctx: #35072]
note: Label for paddle buttons that appear on a racing wheel for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Paddles
tr_tr: Pedallar

[ctx: #35073]
note: Label for buttons that appear on a joystick for games. Used in the controller mapping dialog.
en: Joysticks
tr_tr: Oyun çubukları

[ctx: #35074]
note: Label for buttons that appear on the face of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Face buttons
tr_tr: Ön yüzdeki düğmeler

[ctx: #35075]
note: Label for buttons that appear on the shoulders of the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoulder buttons
tr_tr: Üst taraftaki düğmeler

[ctx: #35076]
note: Label for triggers on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Triggers
tr_tr: Tetikleyiciler

[ctx: #35077]
note: Label for analog sticks on the controller. Used in the controller mapping dialog.
en: Analog sticks
tr_tr: Analog çubuklar

[ctx: #35078]
note: Setting title for left analog stick deadzone
en: Left stick deadzone
tr_tr: Sol çubuk deadzone

[ctx: #35079]
note: Setting title for right analog stick deadzone
en: Right stick deadzone
tr_tr: Sağ çubuk deadzone

[ctx: #35088]
note: Name of the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Power off controllers on exit
tr_tr: Çıkışta denetleyicileri kapat

[ctx: #35089]
note: Description for the setting that enables/disables powering off controllers on exit
en: Powers off any controller that supports it on exit.
tr_tr: Kapatma fonksiyonu desteklenen denetleyicileri çıkışta kapatır.

[ctx: #35090]
note: Button prompt without timeout. {0:s} - button name
en: Press {0:s}
tr_tr: {0:s} tuşuna basın

[ctx: #35091]
note: Button prompt with timeout. {0:s} - button name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Press {0:s} ({1:d})
tr_tr: {0:s} tuşuna basın ({1:d})

[ctx: #35092]
note: Analog stick up prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} up
tr_tr: {0:s} analog çubuğunu yukarı hareket ettirin

[ctx: #35093]
note: Analog stick up prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} up ({1:d})
tr_tr: {0:s} analog çubuğunu yukarı hareket ettirin ({1:d})

[ctx: #35094]
note: Analog stick down prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} down
tr_tr: {0:s} analog çubuğunu aşağı hareket ettirin

[ctx: #35095]
note: Analog stick down prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} down ({1:d})
tr_tr: {0:s} analog çubuğunu aşağı hareket ettirin ({1:d})

[ctx: #35096]
note: Analog stick right prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} right
tr_tr: {0:s} analog çubuğunu sağa hareket ettirin

[ctx: #35097]
note: Analog stick right prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} right ({1:d})
tr_tr: {0:s} analog çubuğunu sağa hareket ettirin ({1:d})

[ctx: #35098]
note: Analog stick left prompt without timeout. {0:s} - analog stick name
en: Move {0:s} left
tr_tr: {0:s} analog çubuğunu sola hareket ettirin

[ctx: #35099]
note: Analog stick left prompt with timeout. {0:s} - analog stick name, {1:d} - seconds left in prompt
en: Move {0:s} left ({1:d})
tr_tr: {0:s} analog çubuğunu sola hareket ettirin ({1:d})

[ctx: #35100]
en: Enable controller support
tr_tr: Denetleyici desteğini etkinleştir

[ctx: #35102]
en: Disable controllers when this device is present
tr_tr: Bu aygıt mevcut iken denetleyicileri devre dışı bırak

[ctx: #35103]
note: Label for mouse buttons. Used in the controller mapping dialog.
en: Buttons
tr_tr: Düğmeler

[ctx: #35104]
note: Label for relative mounters like the mouse pointer. Used in the controller mapping dialog.
en: Pointers
tr_tr: İşaretçiler

[ctx: #35105]
note: Heading for buttons mounted on a light gun. Used in the controller mapping dialog.
en: Light gun
tr_tr: Oyun tabancası

[ctx: #35106]
note: Heading for the button that shoots the lightgun offscreen when pressed. Used in the controller mapping dialog.
en: Shoot offscreen
tr_tr: Ekranın dışına ateş edin

[ctx: #35107]
note: Heading for switches found on a game console, such as the Atari 2600. Used in the controller mapping dialog.
en: Console switches
tr_tr: Konsol anahtarları

[ctx: #35108]
note: Heading for buttons that control the game console hardware, such as a microphone button. Used in the controller mapping dialog.
en: Hardware buttons
tr_tr: Donanım düğmeleri

[ctx: #35109]
note: Heading for buttons on a numeric keypad (containing 0-9, star and pound). Used in the controller mapping dialog.
en: Keypad
tr_tr: Tuş takımı

[ctx: #35110]
note: Label for the button that opens the port setup dialog
en: Ports
tr_tr: Bağlantı noktaları

[ctx: #35111]
note: Title of the window for setting up controller ports used by the game
en: Port Setup
tr_tr: Bağlantı Noktası Kurulumu

[ctx: #35112]
note: Label of a port with a numeric identifier. {0:s} is the port ID, e.g. "1" for "Port 1"
en: Port {0:s}
tr_tr: Bağlantı noktası {0:s}

[ctx: #35113]
note: Title of the dialog for selecting a game controller
en: Select a Controller
tr_tr: Bir Denetleyici Seçin

[ctx: #35114]
note: Title of the error dialog when changing a controller port fails
en: Failed to change controller
tr_tr: Denetleyici değiştirilemedi

[ctx: #35150]
note: Name of keyboard category in the settings category window
en: Keyboard
tr_tr: Klavye

[ctx: #35151]
note: Name of group in "Games -> Keyboard" for configuring keyboard players
en: Player configuration
tr_tr: Yürütücü yapılandırması

[ctx: #35152]
note: Name of setting for enabling the keyboard during gameplay
en: Enable keyboard
tr_tr: Klavyeyi etkinleştir

[ctx: #35153]
note: Description of setting with label #35152 "Enable keyboard"
en: This allows the keyboard to emulate up to 8 game controllers. If disabled, the keyboard can still be used to control emulators like DOSBox which require a full keyboard.
tr_tr: Bu, klavyenin 8 oyun kumandasına kadar taklit etmesini sağlar. Devre dışı bırakılırsa klavye, DOSBox gibi tam klavye gerektiren öykünücüleri denetlemek için kullanılabilir.

[ctx: #35154]
note: Setting name for number of keyboard players
en: Number of keyboard players
tr_tr: Klavye oyuncularının sayısı

[ctx: #35155]
note: Description of settings with label #35066
en: Set the number of players using the keyboard. This is intended for devices that use keyboard drivers, but you can also see how many people fit around a keyboard!
tr_tr: Klavyeyi kullanan oyuncuların sayısını ayarlayın. Bu, klavye sürücüleri kullanan cihazlar için tasarlanmıştır, ancak bir klavyeye kaç kişinin sığdığınıda görebilirsiniz!

[ctx: #35157]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 1
tr_tr: 1. klavye oyuncusunu yapılandır

[ctx: #35158]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 2
tr_tr: 2. klavye oyuncusunu yapılandır

[ctx: #35159]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 3
tr_tr: 3. klavye oyuncusunu yapılandır

[ctx: #35160]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 4
tr_tr: 4. klavye oyuncusunu yapılandır

[ctx: #35161]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 5
tr_tr: 5. klavye oyuncusunu yapılandır

[ctx: #35162]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 6
tr_tr: 6. klavye oyuncusunu yapılandır

[ctx: #35163]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 7
tr_tr: 7. klavye oyuncusunu yapılandır

[ctx: #35164]
note: Name of setting to configure a keyboard player's controller configuration
en: Configure keyboard player 8
tr_tr: 8. klavye oyuncusunu yapılandır

[ctx: #35165]
note: Name of the keyboard-emulated controller in the list of peripherals
en: Keyboard player
tr_tr: Klavye oyuncusu

[ctx: #35166]
note: Heading for the button that lets the user map any keyboard key. Used in the controller mapping dialog.
en: All keys
tr_tr: Tüm tuşlar

[ctx: #35167]
note: Heading for the button that lets the user map individual keyboard keys. Used in the controller mapping dialog.
en: Single keys
tr_tr: Tek tuş

[ctx: #35168]
note: Name of the button that prompts you to select a key on the keyboard. Used in the controller mapping dialog.
en: Select key
tr_tr: Tuş seçin

[ctx: #35169]
note: Keyboard prompt without a timeout. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key
tr_tr: Bir tuşa basın

[ctx: #35170]
note: Keyboard prompt with timeout. {1:d} - seconds left in prompt. Used in the controller mapping dialog.
en: Press a key ({1:d})
tr_tr: Bir tuşa basın ({1:d})

[ctx: #35171]
note: Name of mouse connected to the device
en: Mouse
tr_tr: Fare

[ctx: #35172]
note: Name of window for configuring players while playing a game
en: Players
tr_tr: Oyuncular

[ctx: #35173]
note: Notification shown when no controllers are connected in the in-game dialog that lets users configure player assignment
en: No controllers connected
tr_tr: Bağlı oyun kumandası yok

[ctx: #35201]
note: Name of group in "Games -> General" for configuring gameplay
en: Gameplay
tr_tr: Oyun oynama

[ctx: #35203]
en: Enable rewind (if supported)
tr_tr: Geri sarmayı etkinleştir (destekleniyorsa)

[ctx: #35204]
en: Enable real-time rewinding during game play, if supported. Press rewind or manually seek backwards using the seek bar.
tr_tr: Oyun sırasında gerçek zamanlı geri sarma destekleniyorsa etkinleştirin. Geri sar tuşuna basın veya arama çubuğunu kullanarak kendiniz geri sarın.

[ctx: #35205]
en: Maximum rewind time
tr_tr: En uzun geri sarma süresi

[ctx: #35206]
en: Maximum time possible to rewind, if supported. Large rewind histories can use a lot of RAM.
tr_tr: Destekleniyorsa, geri sarma işleminin mümkün olan en uzun süresi. Büyük geri sarma geçmişleri çok fazla RAM kullanabilir.

[ctx: #35207]
note: Description of add-on category for emulators
en: Emulators
tr_tr: Öykünücüler

[ctx: #35208]
note: Description of add-on category for standalone games
en: Standalone games
tr_tr: Bağımsız oyunlar

[ctx: #35209]
en: Game resources
tr_tr: Oyun kaynakları

[ctx: #35210]
note: Dialog title when gameplay fails
en: Failed to play game
tr_tr: Oyun oynanamadı

[ctx: #35211]
note: Error dialog text when the game requires restricted files to play. {0:s} - emulator ID
en: This game requires the following add-on: {0:s}
tr_tr: Bu oyun aşağıdaki eklentileri gerektiriyor: {0:s}

[ctx: #35212]
note: Error dialog text when launching a game and no emulators are compatible
en: This game isn't compatible with any available emulators.
tr_tr: Bu oyun, mevcut öykünücülerin hiçbiri ile uyumlu değil.

[ctx: #35213]
note: Error dialog text when launching a game and the emulator has an internal error. {0:s} - emulator name
en: The emulator "{0:s}" had an internal error.
tr_tr: "{0:s}" öykünücüsünde dahili bir hata oluştu.

[ctx: #35214]
note: Error dialog text when the game can't be played because it's not on a hard drive or partition
en: This game can only be played directly from a hard drive or partition. Compressed files must be extracted.
tr_tr: Bu oyun yalnızca doğrudan bir sabit disk veya bölümden oynatılabilir. Sıkıştırılmış dosyaların ayıklanması gerekir.

[ctx: #35215]
note: Error dialog text when libretro support is disabled
en: This game depends on a disabled add-on. Would you like to enable it?
tr_tr: Bu oyun devre dışı bırakılmış bir eklentiye bağımlıdır. Bu eklentiyi etkinleştirmek istiyor musunuz?

[ctx: #35216]
note: Description of add-on category for game support add-ons like game.libretro (the libretro wrapper)
en: Support add-ons
tr_tr: Destek eklentileri

[ctx: #35217]
note: Dialog text asking user to overwrite their savestate file
en: The savestate can only be loaded with "{0:s}". Erase savestate and continue?
tr_tr: Kaydedilmiş durum sadece "{0:s}" ile yüklenebilir. Kaydedilmiş durum silinip devam edilsin mi?

[ctx: #35218]
note: Button to erase the savestate
en: Erase savestate
tr_tr: Kaydedilmiş durumu sil

[ctx: #35219]
note: Error dialog text when trying to play a game and the game's files aren't found.
en: The required files can't be found.
tr_tr: Gerekli dosyalar bulunamıyor.

[ctx: #35220]
note: Description of add-on category for game providers
en: Game providers
tr_tr: Oyun sağlayıcı

[ctx: #35221]
note: Title of the game OSD menu
en: Menu
tr_tr: Menü

[ctx: #35222]
note: Label of button in the in-game menu for stopping game playback
en: Exit
tr_tr: Çıkış

[ctx: #35223]
note: Help text shown when playaing a game with missing add-on dependencies. {0:s} - list of add-ons that are missing
en: Missing: {0:s}
tr_tr: Eksik: {0:s}

[ctx: #35224]
note: Label of button in the in-game menu for pausing and resuming playback
en: Pause / Resume
tr_tr: Duraklat / Devam et

[ctx: #35225]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video filter (also called a video shader)
en: Video filter
tr_tr: Video filitresi

[ctx: #35226]
note: Label of button in the in-game menu for advanced settings
en: Advanced settings
tr_tr: Gelişmiş ayarlar

[ctx: #35227]
note: Label of button in the in-game menu for changing the video rotation
en: Rotation
tr_tr: Döndürme

[ctx: #35232]
note: Label of thumbnail in the in-game menu for stretching the video to fullscreen
en: Fullscreen
tr_tr: Tam ekran

[ctx: #35233]
note: Label of the setting in the in-game menu for stretching the game to fit the monitor
en: Stretch mode
tr_tr: Genişletme modu

[ctx: #35234]
note: Label of button in the in-game menu for configuring the game's controls
en: Controls
tr_tr: Denetimler

[ctx: #35235]
note: Help text shown when the user first plays a game. {0:s} - Button combo to open the in-game menu
en: Press {0:s} to open the in-game menu.
tr_tr: Oyun içi menüyü açmak için {0:s} tuşuna basın.

[ctx: #35236]
note: Additional help text shown when the user first plays a game. This will be removed in the future.
en: In this release, only controllers can be used to play games.
tr_tr: Bu sürümde, oyun oynamak için yalnızca denetyeliyiciler kullanılabilir.

[ctx: #35249]
note: Button to open the savestate manager from the game OSD
en: Save / Load
tr_tr: Kaydet / Yükle

[ctx: #35250]
en: Add games...
tr_tr: Oyun ekle...

[ctx: #35251]
en: Add game source
tr_tr: Oyun kaynağı ekle

[ctx: #35252]
en: Edit game source
tr_tr: Oyun kaynağını düzenle

[ctx: #35253]
en: Enable autosave (if supported)
tr_tr: Otomatik kaydetmeyi etkinleştir (destekleniyorsa)

[ctx: #35254]
en: Save the game automatically during game play, if supported. Resume playing where you left off.
tr_tr: Eğer destekleniyorsa oyunu oynarken otomatik olarak kaydet. Daha sonra kaldığınız yerden oynamaya devam edin.

[ctx: #35255]
note: Label for showing which emulator the game was saved with
en: Saved with:
tr_tr: Kayıt eden:

[ctx: #35256]
note: Error message when a game client fails to install when a game is being launched
en: Failed to install add-on.
tr_tr: Eklenti yüklenemedi.

[ctx: #35257]
note: Label on installed emulators in the emulator selection dialog
en: Installed
tr_tr: Yüklendi

[ctx: #35258]
note: Title of the dialog to select an emulator for the current game. {0:s} - game file extension
en: Select emulator for {0:s} file
tr_tr: {0:s} dosyası için öykünücü seçin

[ctx: #35259]
note: Label on emulators with a savestate in the emulator selection dialog
en: Saved
tr_tr: Kaydedildi

[ctx: #35260]
note: Title of the dialog to select a savestate for the current game
en: Select savestate
tr_tr: Kaydedilmiş durumu seç

[ctx: #35261]
note: Button for creating a new save state from the select savestate dialog
en: New
tr_tr: Yeni

[ctx: #35262]
note: Help text for RetroAchievements username input setting
en: Enter your RetroAchievements account username
tr_tr: RetroAchievements hesabı kullanıcı adınızı girin

[ctx: #35263]
note: Help text for RetroAchievements password input setting
en: Enter your RetroAchievements account password
tr_tr: RetroAchievements hesabı parolanızı girin

[ctx: #35265]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Incorrect User/Password!
tr_tr: Yanlış Kullanıcı veya Parola!

[ctx: #35266]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Failed to contact server
tr_tr: Sunucuyla bağlantı kurulamadı

[ctx: #35267]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Invalid response from server
tr_tr: Sunucudan geçersiz yanıt

[ctx: #35268]
note: Setting to show if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Logged in
tr_tr: Oturum açıldı

[ctx: #35269]
note: Help text for the setting that shows if the user is logged in to RetroAchievements Settings -> Games -> Achievements -> Logged in
en: Toggle this setting to log in or out of RetroAchievements.
tr_tr: RetroAchievements oturumunuzu açmak veya kapatmak için bu ayarı değiştirin.

[ctx: #35270]
note: Description for notification event regarding unsuccessful RetroAchievements login
en: Your account is not verified. Please check your email to complete your sign up.
tr_tr: Hesabınız doğrulanmamış. Kaydınızı tamamlamak için lütfen e-postanızı kontrol edin.

[ctx: #35505]
note: connection state "host unreachable"
en: Server is unreachable.
tr_tr: Sunucuya erişilemiyor.

[ctx: #35506]
note: connection state "server type mismatch" (reachable, but maybe an HTTP server where an FTP server is expected)
en: Server does not respond properly.
tr_tr: Sunucu düzgün yanıt vermiyor.

[ctx: #35507]
note: connection state "client - server version mismatch (reachable, but maybe server version to low)"
en: Server version is not compatible.
tr_tr: Sunucu sürümü uyumlu değil.

[ctx: #35508]
note: connection state "access denied" (e.g. due to wrong credentials)
en: Access denied.
tr_tr: Erişim reddedildi.

[ctx: #35509]
note: connection state "connecting" (asynchronous addon start)
en: Connecting to backend.
tr_tr: Arka uca bağlanılıyor.

[ctx: #36000]
en: Pulse-Eight CEC adapter
tr_tr: Pulse-Eight CEC bağdaştırıcısı

[ctx: #36002]
en: Switch to keyboard side command
tr_tr: Klavye yan komutuna geçiş yap

[ctx: #36003]
en: Switch to remote side command
tr_tr: Uzaktan kumanda yan komutuna geçiş yap

[ctx: #36004]
en: Press "user" button command
tr_tr: "kullanıcı" komut düğmesine bas

[ctx: #36005]
en: Enable switch side commands
tr_tr: Yan geçiş komutlarını etkinleştir

[ctx: #36006]
en: Couldn't open the adapter
tr_tr: Bağdaştırıcı açılamadı

[ctx: #36007]
en: Devices to power on during startup
tr_tr: Başlangıçta açılacak aygıtlar

[ctx: #36008]
en: Devices to power off during shutdown
tr_tr: Kapatma sırasında kapatılacak aygıtlar

[ctx: #36009]
en: Put devices in standby mode when activating the screensaver
tr_tr: Ekran koruyucu devreye girince aygıtları bekleme moduna geçir

[ctx: #36010]
en: Wake devices when deactivating the screensaver
tr_tr: Ekran koruyucuyu devre dışı bırakılırken aygıtları uyandır

[ctx: #36011]
en: Couldn't detect the CEC com port. Please configure it manually.
tr_tr: CEC iletişim bağlantı noktası algılanamadı. Lütfen kendiniz ayarlayın.

[ctx: #36012]
en: Couldn't initialise the CEC adapter. Please check your settings.
tr_tr: CEC bağdaştırıcısı başlatılamadı. Lütfen ayarlarınızı denetleyin.

[ctx: #36013]
note: CEC adapter setting to set the type of device that libCEC reports to the TV (Recording, Playback or Tuner Device)
en: CEC client device mode
tr_tr: CEC istemci cihaz modu

[ctx: #36015]
en: HDMI port number
tr_tr: HDMI bağlantı noktası numarası

[ctx: #36016]
note: max. 13 characters
en: Connected
tr_tr: Bağlandı

[ctx: #36017]
en: Couldn't initialise the CEC adapter: libCEC was not found on your system.
tr_tr: CEC bağdaştırıcısı başlatılamıyor. libCEC sisteminizde bulunamadı.

[ctx: #36018]
en: Use the TV's language setting
tr_tr: Televizyonun dil ayarlarını kullan

[ctx: #36019]
en: Connected to HDMI device
tr_tr: HDMI aygıtına bağlandı

[ctx: #36020]
en: Switch source to this device on startup
tr_tr: Başlangıçta bu aygıt için kaynağı değiştir

[ctx: #36021]
en: Physical address (overrules HDMI port)
tr_tr: Fiziksel adres (HDMI bağlantı noktasını geçersiz kıl)

[ctx: #36023]
en: Configuration updated
tr_tr: Yapılandırma güncellendi

[ctx: #36024]
en: Failed to set the new configuration. Please check your settings.
tr_tr: Yeni yapılandırma değeri ayarlanamadı. Lütfen ayarlarınızı denetleyin.

[ctx: #36025]
en: Send "Inactive source" command on shutdown
tr_tr: Kapatma sırasında "Etkin olmayan kaynak" komutu gönder

[ctx: #36026]
en: Devices to also put in standby mode
tr_tr: Aygıtlarıda bekleme moduna geçir

[ctx: #36027]
en: This device needs servicing
tr_tr: Bu cihazın bakıma ihtiyacı var

[ctx: #36028]
note: Label for a select option
en: Ignore
tr_tr: Yoksay

[ctx: #36029]
en: When the TV is switched off
tr_tr: TV kapatıldığında

[ctx: #36030]
note: connection state "connection lost"
en: Connection lost
tr_tr: Bağlantı kesildi

[ctx: #36031]
en: This user does not have permissions to open the CEC adapter
tr_tr: Bu kullanıcının CEC bağdaştırıcısını açmak için izni yok

[ctx: #36032]
en: The port is busy. Only one program can access the CEC adapter
tr_tr: Bağlantı noktası meşgul. Sadece bir program CEC bağdaştırıcısına erişebilir

[ctx: #36033]
en: Action when switching to another source
tr_tr: Başka bir kaynağa geçince yapılacak eylem

[ctx: #36034]
note: connection state "connection established"
en: Connection established
tr_tr: Bağlantı kuruldu

[ctx: #36035]
note: adjust refreshrate
en: Always
tr_tr: Her zaman

[ctx: #36036]
note: adjust refreshrate
en: On start / stop
tr_tr: Başlangıçta ve durduktan sonra

[ctx: #36038]
en: Amplifier / AVR device
tr_tr: Amplifikatör / AVR aygıtı

[ctx: #36039]
en: TV and AVR device (explicit)
tr_tr: TV ve AVR aygıtı (kesin)

[ctx: #36040]
en: Detected version of libCEC interface ({0:x}) is lower than the supported version {1:x}.
tr_tr: Algılanan libCEC arabirimi sürümü ({0:x}) desteklenen {1:x} sürümden daha düşük.

[ctx: #36041]
en: * Item folder
tr_tr: * Öge klasörü

[ctx: #36042]
en: Use limited colour range (16-235)
tr_tr: Sınırlı renk aralığı kullan (16-235)

[ctx: #36043]
en: Number of buffers used by graphics driver
tr_tr: Grafik sürücüsü tarafından kullanılan arabellek sayısı

[ctx: #36044]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Stop Playback
tr_tr: Oynatımı Durdur

[ctx: #36045]
note: Name of an action to perform on a specific event, like changing the CEC source away from Kodi
en: Pause Playback
tr_tr: Oynatımı Duraklat

[ctx: #36046]
en: Force AVR to wake up when Kodi is activated
tr_tr: Kodi etkinleştirildiğinde AVR'yi uyandırmaya zorla

[ctx: #36047]
en: Remote button press delay before repeating (ms)
tr_tr: Uzaktan kumanda tuşunun yineleme gecikmesi (ms)

[ctx: #36048]
en: Remote button press repeat rate (ms)
tr_tr: Uzaktan kumanda tuşunun tekrarlama oranı (ms)

[ctx: #36049]
en: Remote button press release time (ms)
tr_tr: Uzaktan kumanda tuşuna basma süresi (ms)

[ctx: #36050]
en: On start
tr_tr: Başlangıçta

[ctx: #36051]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Recording Device
tr_tr: Kayıt Cihazı

[ctx: #36052]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Playback Device
tr_tr: Yürütme Cihazı

[ctx: #36053]
note: Item list value of setting with label #36013 "CEC client device mode"
en: Tuner Device
tr_tr: Tarayıcı Aygıtı

[ctx: #36096]
note: Label of setting "System / Display / Use system HDR/SDR brightness balance"
en: Use system HDR/SDR brightness balance
tr_tr: Sistem HDR/SDR parlaklık dengesini kullan

[ctx: #36097]
note: Label of setting "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: GUI peak luminance in HDR PQ mode
tr_tr: HDR PQ modunda GUI'nin en yüksek parlaklığı

[ctx: #36098]
note: Label of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR"
en: Use 10 bit for SDR
tr_tr: SDR için 10 bit kullan

[ctx: #36100]
en: Dither depth
tr_tr: Dither derinliği

[ctx: #36101]
note: Description of settings section "Appearance"
en: Change the look and feel of the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminin görünüm ve düzenini değiştir.

[ctx: #36102]
note: Description of settings category "Appearance -> Skin" with label #166
en: This category contains all skin related settings.
tr_tr: Bu kategori dış görünüm ile ilgili bütün ayarları içerir.

[ctx: #36103]
note: Description of setting with label #166 "Skin"
en: Select the skin for the user interface. This will define the look and feel of the application.
tr_tr: Kullanıcı arabirimi için dış görünüm seçin. Bu uygulamanın görünüm ve düzeninin nasıl olacağını tanımlar.

[ctx: #36104]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the skin specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the skin.
tr_tr: Dış görünüme özel ayarları değiştirmek için seçin. Hangi yapılandırmaların olacağı dış görünümün özelliklerine bağlıdır.

[ctx: #36105]
note: Description of setting with label #15111 "Theme"
en: Change the theme associated with your selected skin.
tr_tr: Seçtiğiniz dış görünümle ilişkili olan temayı değiştirin.

[ctx: #36106]
note: Description of setting with label #14078 "Colours"
en: Change the colours of your selected skin.
tr_tr: Seçtiğiniz dış görünümün renklerini değiştirin.

[ctx: #36107]
note: Description of setting with label #13303 "Fonts"
en: Choose the fonts displayed in the user interface. The font sets are configured by your skin.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminde görüntülenen yazı tiplerini seçin. Yazı tipi kümeleri dış görünüm tarafından yapılandırılır.

[ctx: #36108]
note: Description of setting with label #20109 "Zoom"
en: Resize the view of the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabirimi görünümünü yeniden boyutlandır.

[ctx: #36109]
note: Description of setting with label #512 "Startup window"
en: Select the media window to display on startup.
tr_tr: Başlangıçta görüntülenecek medya penceresini seçin.

[ctx: #36110]
note: Description of setting with label #15108 "GUI sounds"
en: Select or disable the sounds used in the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminde kullanılacak sesleri seçin veya devre dışı bırakın.

[ctx: #36111]
note: Description of setting with label #13305 "Show RSS news feed"
en: Turn this off to remove the scrolling RSS news ticker.
tr_tr: RSS'in otomatik kaydırmasını kaldırmak için bunu kapatın.

[ctx: #36112]
note: Description of setting with label #21450 "Edit"
en: Edit the RSS feeds.
tr_tr: RSS akışlarını düzenle.

[ctx: #36113]
note: Description of settings category with label #14090 "Regional"
en: This category contains all locale / regional settings.
tr_tr: Bu kategori bütün yerel / bölgesel ayarları içerir.

[ctx: #36114]
note: Description of setting with label #248 "Language"
en: Chooses the language of the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabirimi dilini seçer.

[ctx: #36115]
note: Description of setting with label #20026 "Region"
en: Select the formats for temperature, time and date. The available options depend on the selected language.
tr_tr: Sıcaklık, tarih ve zaman biçimini seçin. Mevcut seçenekler seçilen dile bağlıdır.

[ctx: #36116]
note: Description of setting with label #14091 "Character set"
en: Choose which character set is used for displaying text in the user interface. This doesn't change the character set used for subtitles, for that go to Player > Language.
tr_tr: Kullanıcı arabirimini metinleri için hangi karakter kümesinin kullanılacağını seçin. Bu ayar altyazılar için kullanılan karakter kümesini değiştirmez. Altyazı karakter kümesi için Yürütücü > Dil menüsüne gidin.

[ctx: #36119]
note: Description of setting with label #285 "Preferred audio language"
en: Defaults to the selected audio language if more than one language is available.
tr_tr: Birden çok dil mevcutsa tercih edilen ses diline otomatik olarak geçiş yapar.

[ctx: #36120]
note: Description of setting with label #286 "Preferred subtitle language"
en: Defaults to the selected subtitle language if more than one language is available.
tr_tr: Birden çok dil mevcutsa tercih edilen altyazıya otomatik olarak geçiş yapar.

[ctx: #36121]
note: Description of settings with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how media lists are displayed.
tr_tr: Bu kategori medya listelerinin nasıl görüntüleneceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36122]
note: Description of setting with label #13306 "Show parent folder items"
en: Display the (..) item in lists for visiting the parent folder.
tr_tr: Üst klasöre gitmek için (..) ögesini listelerde göster.

[ctx: #36123]
note: Description of setting with label #497 "Show file extensions"
en: Show file extensions on media files, for example "You Enjoy Myself" would be shown as "You Enjoy Myself.mp3".
tr_tr: Medya dosyalarının dosya uzantılarını göster. Örneğin "Benimle Eğlen", "Benimle Eğlen.mp3" olarak gösterilecek.

[ctx: #36124]
note: Description of setting with label #13399 "Ignore articles when sorting"
en: Ignore certain tokens, e.g. "The", during sort operations. "The Simpsons" would for example be sorted as "Simpsons".
tr_tr: Sıralama işlemleri sırasında "The" gibi bazı belirteçleri yoksay. Örneğin, "The Simpsons" sadece "Simpsons" olarak sıralanır.

[ctx: #36125]
note: Description of setting with label #14071 "Allow file renaming and deletion"
en: Allow files to be deleted and renamed through the user interface, via the context menu, e.g. press "C" on a keyboard to bring up this menu.
tr_tr: İçerik menüsü aracılığıyla, kullanıcı arabirimi üzerinden dosyaları silmeye ve yeniden adlandırmaya izin ver. Bu menüyü getirmek için klavyeden "C" harfine basın.

[ctx: #36126]
note: Description of setting with label #21382 Show "Add source" buttons in files lists"
en: Show the add source button in root sections of the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminin kök bölümlerinde kaynak ekle düğmesini göster.

[ctx: #36127]
note: Description of setting with label #21330 "Show hidden files and directories"
en: Show hidden files and directories when listing files.
tr_tr: Dosyaları listelerken gizli dosya ve dizinleri göster.

[ctx: #36128]
note: Description of settings category with label #360 "Screensaver"
en: This category contains the settings for how the screensaver add-ons are handled.
tr_tr: Bu kategori ekran koruyucu eklentilerinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36129]
note: Description of setting with label #355 "Wait time"
en: Set the time to wait for any activity to occur before displaying the screensaver.
tr_tr: Ekran koruyucu görüntülemeden önce herhangi bir etkinliğin gerçekleşmesi için beklenecek zamanı ayarlayın.

[ctx: #36130]
note: Description of setting with label #356 "Screensaver mode"
en: Select the screensaver. The "Dim" screensaver will be forced when fullscreen video playback is paused or a dialogue box is active.
tr_tr: Ekran koruyucu seçin. Tam ekran video oynatma duraklatıldığında veya iletişim kutusu etkin ise "Karartma" ekran koruyucusu devreye girer.

[ctx: #36131]
note: #. Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Select to change the screensaver specific settings. Which options are available for configuration depends on the features provided by the screensaver add-on.
tr_tr: Ekran koruyucuya özel ayarları değiştirmek için seçin. Hangi yapılandırmaların olacağı ekran koruyucunun özelliklerine bağlıdır.

[ctx: #36132]
note: Description of setting with label #1000 "Preview"
en: Preview the selected screensaver.
tr_tr: Seçilen ekran koruyucunun önizlemesini göster.

[ctx: #36134]
note: Description of setting with label #22014 "Use dim if paused during video playback"
en: Dim the display when media is paused. Not valid for the "Dim" screensaver mode.
tr_tr: Medya duraklatıldığında ekranı karart. "Karartma" ekran koruyucu modu için geçerli değil.

[ctx: #36135]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36136]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36137]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36138]
note: Description of settings section with label #3 "Videos"
en: Section that contains settings related to videos and how they are handled.
tr_tr: Videolar ile ilgili ayarların nasıl işleyeceğini içeren bölüm.

[ctx: #36139]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the video library is handled.
tr_tr: Bu kategori video kitaplığının nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36140]
note: Description of setting with label #14105 "Temperature unit"
en: Choose which temperature unit is used for displaying temperatures in the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminde sıcaklıkları görüntülemek için kullanılacak sıcaklık birimini seçin.

[ctx: #36141]
note: Description of setting with label #20369 "Show information for unwatched items"
en: Show information for unwatched media in the video library or hide them if not selected to prevent spoilers. Available options are 'Movie plot', 'Episode plot' and 'Episode thumb'.
tr_tr: Video kitaplığında izlenmemiş medya bilgilerini göster veya spoileri önlemek için seçimi kaldırıp gizle. Mevcut seçenekler 'Film özeti', 'Bölüm özeti' and 'Bölüm küçük resmi'.

[ctx: #36142]
note: Description of setting with label #14106 "Speed unit"
en: Choose which speed unit is used for displaying speeds in the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminde hızları görüntülemek için kullanılacak hız birimini seçin.

[ctx: #36143]
note: Description of setting with label #20402 "Download actor thumbnails"
en: Downloads thumbnails for actors from online databases when adding media to the library.
tr_tr: Medya kitaplığa eklendiğinde aktör küçük resimlerini çevrimiçi veritabanlarından indir.

[ctx: #36144]
note: Description of setting with label #20412 "Flatten TV show seasons"
en: Select in which cases you want to hide the season nodes of TV shows. If hidden, selecting a TV show will directly jump into the episodes view.
tr_tr: TV programlarının sezon düğümlerini hangi durumlarda gizleyeceğinizi seçin. Eğer gizlenmiş ise, TV programlarını seçmek sizi doğrudan bölüm görünümüne atlatacaktır.

[ctx: #36145]
note: Description of setting with label #20458 "Group movies in sets"
en: When enabled, movies belonging to a "Movie set" are grouped together under one entry for the set in the movie library, this entry can then be opened to display the individual movies. When disabled, each movie will have its own entry in the movie library even if it belongs to a set.
tr_tr: Etkin olduğunda, film kümesine ait olan filmler kitaplıkta bir giriş altında gruplanır ve bu giriş sonra tek tek filmleri görüntülemek için açılabilir. Devre dışı olduğunda, her film bir kümeye ait olsa bile film kitaplığında kendi girişi olacaktır.

[ctx: #36146]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new media files on startup.
tr_tr: Başlangıçta yeni medya dosyalarını denetle.

[ctx: #36147]
note: Description of setting with label #22001 "Hide progress of library updates"
en: Hide the library scanning progress bar during scans.
tr_tr: Taramalar sırasında kitaplık tarama ilerleme çubuğunu gizle.

[ctx: #36148]
note: Description of setting with label #334 "Clean library..."
en: Remove items from your library that can't be found (either renamed, deleted, or on removable storage that is currently unplugged).
tr_tr: Kitaplığınızda bulunamayan ögeleri kaldır (yeniden adlandırılmış, silinmiş, veya şu anda bağlı olmayan bir çıkarılabilir depolama biriminde olan).

[ctx: #36149]
note: Description of setting with label #647 "Export video library"
en: Export the video library database to XML files. This will optionally overwrite your current XML files.
tr_tr: Video kitaplığı veritabanını XML dosyaları olarak dışarı aktar. İsteğe bağlı olarak geçerli XML dosyalarınızın üzerine yazılır.

[ctx: #36150]
note: Description of setting with label #648 "Import video library"
en: Import an XML file into the video library database.
tr_tr: Video kitaplığı veritabanını bir XML dosyasından içeri aktar.

[ctx: #36151]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how video playback is handled.
tr_tr: Bu kategori video oynatımının nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36152]
note: Description of setting with label #13433 "Play next video automatically"
en: Enable automatic playback of the next file in the list for selected playlist types.
tr_tr: Seçili çalma listesi türlerinde listedeki bir sonraki dosyayı otomatik oynatmayı etkinleştir.

[ctx: #36153]
note: Description of setting with label #13415 "Render method"
en: Adjust the method used to process and display video.
tr_tr: Videoyu işlemek ve görüntülemek için kullanılan yöntemi ayarla.

[ctx: #36154]
note: Description of setting with label #13435 "Enable HQ Scalers for scaling above"
en: Use high quality scalers when upscaling a video by at least this percentage. A value below 5% makes little sense as video is processed with high GPU load without any visible picture quality improvements.
tr_tr: En azından bu yüzde ile video yukarı ölçeklendirildiği zaman yüksek kalite ölçeklendirmelerini kullanın. Değerin %5 altında olması videoda gözle görülür görüntü kalitesi iyileştirmeleri olmadan yüksek GPU yükü ile işlenmesini sağlar ve bu değer pek mantıklı olmaz.

[ctx: #36155]
note: Description of setting with label #13425 "Allow hardware acceleration (VDPAU)"
en: Enable VDPAU hardware decoding of video files, mainly used for NVIDIA graphics and in some circumstances AMD graphics.
tr_tr: Video dosyalarının VDPAU donanımsal kod çözmesini etkinleştir. Çoğunlukla NVIDIA ve bazı durumlarda AMD grafik işlemcileri için kullanılır.

[ctx: #36156]
note: Description of setting with label #13426 "Allow hardware acceleration (VAAPI)"
en: Enable VAAPI hardware decoding of video files, mainly used for Intel graphics and in some circumstances AMD graphics.
tr_tr: Video dosyalarının VAAPI donanımsal kod çözmesini etkinleştir. Çoğunlukla Intel ve bazı durumlarda AMD grafik işlemcileri için kullanılır.

[ctx: #36157]
note: Description of setting with label #20470 "Use movie sets for single movies"
en: When enabled, a "Movie set" entry is used even if the movie library contains only a single movie from that set. When disabled, a "Movie set" entry is used only if the movie library contains more than one movie from that set.
tr_tr: Etkin olduğunda, kitaplıktaki film kümesi sadece bir tek film içerse bile film kümesi girdisi kullanılır. Devre dışı olduğunda, kitaplıktaki film kümesi yalnızca birden fazla film içeriyorsa film kümesi girdisi kullanılır.

[ctx: #36158]
note: Description of setting with label #13427 "Allow hardware acceleration (DXVA2)"
en: Enable DXVA2 hardware decoding of video files.
tr_tr: Video dosyalarının DXVA2 donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36159]
note: Description of setting with label #13428 "Allow hardware acceleration (CrystalHD)"
en: Enable CrystalHD decoding of video files.
tr_tr: Video dosyalarının CrystalHD kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36160]
note: Description of setting with label #13429 "Allow hardware acceleration (VDADecoder)"
en: Enable VTB hardware decoding of video files.
tr_tr: Video dosyalarının VTB donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36161]
note: Description of setting with label #508 "Startup action"
en: Select an action Kodi will perform on startup.
tr_tr: Kodi'nin başlangıçta gerçekleştireceği bir eylem seçin.

[ctx: #36162]
note: Description of setting with label #13432 "Allow hardware acceleration (VideoToolbox)"
en: Enable VideoToolbox hardware decoding of video files.
tr_tr: Video dosyalarının VideoToolbox donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36163]
note: Description of setting with label #20471 "Show empty TV shows"
en: Show TV shows with no episodes when browsing the video library.
tr_tr: Video kitaplığına gözatarken bölümü olmayan TV programlarını göster.

[ctx: #36164]
note: Description of setting with label #170 "Adjust display refresh rate"
en: Allow the refresh rate of the display to be changed so that it best matches the video frame rate. This may yield smoother video playback.
tr_tr: Ekranın yenileme hızını video kare hızı ile en iyi eşleşecek şekilde değiştirilmesine izin ver. Bu daha yumuşak bir video oynatımı sağlar.

[ctx: #36165]
note: Description of setting with label #13550 "Delay after change of refresh rate"
en: Delay of reset event after a change of refresh rate
tr_tr: Yenileme hızı değiştikten sonraki sıfırlama olayı gecikmesi

[ctx: #36166]
note: Description of setting with label #13510 "Sync playback to display"
en: Synchronise video and audio to the refresh rate of the monitor. VideoPlayer won't use passthrough audio in this case because resampling may be required.
tr_tr: Video ve sesi monitörün yenileme hızı ile eşitle. Bu durumda yeniden örnekleme gerekebileceği için VideoPlayer doğrudan geçiş ses özelliğini kullanmaz.

[ctx: #36167]
note: Description of setting with label #14107 "Time format"
en: Choose which time format is used for displaying the time in the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminde saati görüntülemek için kullanılacak saat biçimini seçin.

[ctx: #36168]
note: Description of setting with label #14108 "Use 12/24-hour format"
en: Choose whether to use 12 or 24-hour format for displaying the time in the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabirimindeki saati 12 veya 24 saat biçimininden kullanmak için seçin.

[ctx: #36169]
note: Description of setting with label #13505 "Resample quality"
en: Select the quality of resampling for cases where the audio output needs to be at a different sampling rate from that used by the source.[CR][Low] Is fast and will have minimal impact on system resources such as the use of the CPU.[CR][Medium] & [High] Will use progressively more system resources.
tr_tr: Ses çıkış kaynağı tarafından kullanılandan farklı bir örnekleme oranında olması gereken durumlar için yeniden örnekleme kalitesini seçin.[CR][Düşük] hızlı ve CPU kullanımı gibi sistem kaynakları üzerinde çok az etkisi olur,[CR][Orta] ve [Yüksek] giderek daha fazla sistem kaynaklarını kullanır.

[ctx: #36170]
note: Description of setting with label #22021 "Minimise black bars"
en: Stretch the video up to the set percentage in order to minimise black bars.
tr_tr: Siyah çubukları azaltmak için videoyu ayarlanan yüzdeye kadar genişlet.

[ctx: #36171]
note: Description of setting with label #173 "Display 4:3 videos as"
en: Select the zoom level that 4:3 videos are shown on widescreen displays.
tr_tr: Geniş ekranlarda görüntülenecek 4:3 videoların yakınlaştırma düzeyini seçin.

[ctx: #36172]
note: Description of setting with label #13430 "Allow hardware acceleration - PRIME"
en: Enable PRIME decoding of video files
tr_tr: Video dosyaları için PRIME kod çözmesini etkinleştir

[ctx: #36173]
note: Description of setting with label #14109 "Short date format"
en: Choose which short date format is used for displaying the date in the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminde tarihi görüntülemek için hangi kısa tarih biçiminin kullanılacağını seçin.

[ctx: #36174]
note: Description of setting with label #23050 "Activate Teletext"
en: Enable teletext when watching a live TV stream.
tr_tr: Canlı TV akışını izlerken Teletekst'i etkinleştir.

[ctx: #36175]
note: Description of setting with label #23055 "Scale Teletext to 4:3"
en: Scale teletext to 4:3 ratio.
tr_tr: Teleteksi 4:3 oranına ölçeklendir.

[ctx: #36176]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how video file lists are handled.
tr_tr: Bu kategori video dosyası listelerinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36177]
note: Description of setting with label #22079 "Default select action"
en: Toggle between [Choose], [Play] (default), [Resume], [Show information] and [Queue item].[CR][Choose] will open a context menu to select an item, e.g. show information.[CR][Play] will automatically play videos from the beginning or if a resume point is present ask whether to play from beginning or to resume.[CR][Resume] Will automatically resume videos from the last position that you were viewing them.[CR][Show information] will open the video's information dialog.[CR][Queue item] will append the video to the video playlist.
tr_tr: [Seç], [Oynat] (varsayılan), [Devam Et], [Bilgileri göster] ve [Sıraya al] arasında geçiş yapın.[CR][Seç] bir öğeyi seçmek için bir içerik menüsü açacaktır, ör. bilgileri gösterir.[CR][Oynat] videoları otomatik olarak baştan oynatır veya bir devam noktası mevcutsa baştan mı oynatılacağını yoksa devam mı ettirileceğini sorar.[CR][Devam Et] Videoları otomatik olarak en son bulunduğunuz konumdan devam ettirir.[CR][Bilgileri göster] videonun bilgi iletişim kutusunu açacaktır.[CR][Sıraya al] videoyu video oynatma listesine ekleyecektir.

[ctx: #36178]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract metadata information such as codec and aspect ratio from videos.
tr_tr: Videolardan codec ve en boy oranı gibi meta veri bilgilerini ayıkla.

[ctx: #36179]
note: Description of setting with label #20419 "Replace file names with library titles"
en: When a file is scanned into the library it will display the metadata title instead of the file name.
tr_tr: Bir dosya kitaplık için tarandığında başlık olarak dosya adı yerine meta veri başlığı görüntülenir.

[ctx: #36180]
note: Description of setting with label #20433 "Extract thumbnails and video information"
en: Extract thumbnails to display in library mode.
tr_tr: Kitaplık modunda göstermek için küçük resimleri ayıkla.

[ctx: #36181]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36182]
note: Description of setting with label #20435 "Combine split video items"
en: Combines multi-part video files, DVD folders or movie folders, down to a single item in non-library views.
tr_tr: Kitaplık görünümü dışındaki görünümlerde çok parçalı video dosyalarını, DVD klasörlerini ve film klasörlerini tek bir ögede birleştirir.

[ctx: #36183]
note: Description of setting with label #20456 "Flatten hierarchy"
en: Removes the title, genre, etc. nodes from the library view. Selecting a category takes you straight to the title view.
tr_tr: Başlık, tarz gibi kriterleri kitaplık görünümünden kaldırır. Bir kategoriyi seçmek sizi direk olarak başlık görünümüne götürür.

[ctx: #36184]
note: Description of settings category with label #287 "Subtitles"
en: This category contains the settings for how subtitles are handled.
tr_tr: Bu kategori altyazıların nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36185]
note: Description of setting with label #14089 "Font"
en: Set the font type to be used for subtitles.
tr_tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipini ayarlayın.

[ctx: #36186]
note: Description of setting with label #289 "Size"
en: Set the font size to be used for subtitles.
tr_tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipi boyutunu ayarla.

[ctx: #36187]
note: Description of setting with label #736 "Style"
en: Set the font style to be used for subtitles.
tr_tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipi stilini ayarla.

[ctx: #36188]
note: Description of setting with label #737 "Colour"
en: Set the font colour to be used for subtitles.
tr_tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipi rengini ayarla.

[ctx: #36189]
note: Description of setting with label #735 "Character set"
en: Set the font character set to be used for subtitles.
tr_tr: Altyazılar için kullanılacak yazı tipi karakter kümesini ayarla.

[ctx: #36190]
note: Description of setting with label #21368 "Override subtitles fonts"
en: Override subtitles fonts in subtitle formats such as ASS / SSA.
tr_tr: ASS / SSA gibi altyazı formatlarında altyazı yazı tiplerini geçersiz kılın.

[ctx: #36191]
note: Description of setting with label #21366 "Custom subtitle folder"
en: Set a custom directory for your subtitles. This can be a file share.
tr_tr: Altyazılarınız için özel bir dizin ayarlayın. Bu bir dosya paylaşımı olabilir.

[ctx: #36192]
note: Description of setting with label #21460 "Subtitle location on screen"
en: Location of subtitles on the screen. [Bottom of video] / [Top of video] When possible the subtitles will be positioned within the video area (depends on video encoding). Please note that some forced positions in the subtitles cannot be changed.
tr_tr: Altyazıların ekrandaki konumu. [Videonun alt tarafında] / [Videonun üst tarafında] Mümkün olduğunda altyazılar video alanı içinde konumlandırılacaktır (video kodlamasına bağlıdır). Altyazılardaki bazı zorunlu konumların değiştirilemediğini lütfen unutmayın.

[ctx: #36193]
note: Description of settings category with label #14087 "DVDs"
en: This category contains the settings for how DVD's, Blu-ray, & CD's are handled.
tr_tr: Bu kategori DVD'ler, Blu-ray ve CD'lerin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36194]
note: Description of setting with label #14088 "Play DVDs automatically"
en: Autorun DVD video when inserted in drive.
tr_tr: Video DVD'si sürücüye yerleştirilince otomatik çalıştır.

[ctx: #36195]
note: Description of setting with label #21372 "Forced DVD player region"
en: Force a region for DVD playback.
tr_tr: DVD oynatımı için bir bölgeyi zorla.

[ctx: #36196]
note: Description of setting label #21882 "Attempt to skip introduction before DVD menu"
en: Attempt to skip "unskippable" introductions before DVD menu.
tr_tr: DVD menüsünden önceki "geçilemeyen" tanıtımları geçmeyi dene.

[ctx: #36197]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36198]
en: Select the default movie information source. See the add-ons manager for options.
tr_tr: Varsayılan film bilgisi kaynağını seçin. Seçenekler için eklenti yöneticisine bakın.

[ctx: #36199]
en: Select the default TV show information source. See the add-ons manager for options.
tr_tr: Varsayılan TV programları bilgisi kaynağını seçin. Seçenekler için eklenti yöneticisine bakın.

[ctx: #36200]
en: Select the default music videos information source. See the add-ons manager for options.
tr_tr: Varsayılan müzik videoları bilgisi kaynağını seçin. Seçenekler için eklenti yöneticisine bakın.

[ctx: #36201]
en: Settings for PVR & Live TV.
tr_tr: PVR ve Canlı TV için ayarlar.

[ctx: #36202]
en: This category contains the general settings for the PVR & Live TV.
tr_tr: Bu kategori PVR ve Canlı TV için genel ayarları içerir.

[ctx: #36203]
en: Enables the "Personal Video Recorder" (PVR) features. This requires that at least one PVR add-on is installed.
tr_tr: "Kişisel Video Kaydedici" (PVR) özelliklerini etkinleştirir. En az bir PVR eklentisinin yüklü olması gerekir.

[ctx: #36204]
note: Description of setting with label #22076 "Default play action"
en: Toggle between [Ask if resumable] (default) and [Resume].[CR][Ask if resumable] will ask whether to play from beginning or to resume (if a resume point is present).[CR][Resume] will automatically resume videos from the last position that you were viewing them.[CR]If no resume point is set, playback will automatically start from the beginning.
tr_tr: [Sürdürülebilirse sor] (varsayılan) ve [Sürdür] arasında geçiş yapın.[CR][Sürdürülebilirse sor], baştan mı oynatılacağını yoksa devam mı ettirileceğini (bir devam noktası mevcutsa) soracaktır.[CR][Sürdür] Videoları otomatik olarak görüntülediğiniz son konumdan devam ettirir.[CR]Hiçbir devam noktası ayarlanmamışsa oynatma otomatik olarak baştan başlayacaktır.

[ctx: #36205]
en: Sort the channels by channel number from the backend, but use local numbering for channels.
tr_tr: Kanalları arka uç kanal numaralarına göre sıralarken kanalların yerel numaralandırmasını kullan.

[ctx: #36206]
en: Use the channel numbering from the backend.
tr_tr: Arka uç kanal numaralandırmasını kullan.

[ctx: #36207]
en: Open the channel manager, which allows modifying the channel order, channel name, icon, etc.
tr_tr: Kanal sırası, kanal ismi, logo vb. değiştirmeye izin veren kanal yöneticisini aç.

[ctx: #36208]
en: Instruct the backend to search for channels (if supported).
tr_tr: Kanalları aramak için arka uca talimat ver (destekleniyorsa).

[ctx: #36209]
en: Clear the databases for PVR data like channels, groups, reminders and guide. Please note that not all data can be restored from the backend afterwards.
tr_tr: Kanallar, gruplar, hatırlatıcılar ve kılavuz gibi PVR verilerinin veritabanlarını temizleyin. Lütfen tüm verilerin daha sonra arka uçtan geri yüklenemeyeceğini unutmayın.

[ctx: #36210]
en: Open the client priorities dialog which allows modifying the priority for enabled PVR clients according to your personal preferences, for instance to order channels client by client. Higher value means higher priority.
tr_tr: Kişisel tercihlerinize göre etkin PVR istemcileri için önceliği değiştirmeyi sağlayan istemci öncelikleri iletişim kutusunu açın. Daha yüksek değer, daha yüksek öncelik anlamına gelir.

[ctx: #36211]
en: This category contains the settings for PVR channels and channel groups.
tr_tr: Bu kategori PVR kanalları ve kanal grupları ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36212]
en: Display programming information when changing channels, such as the current TV show.
tr_tr: Kanal değiştirirken geçerli TV programının program bilgisini görüntüle.

[ctx: #36213]
en: Open the group manager, which allows modification of groups and their respective channels
tr_tr: Gurupları ve ilgili kanalları değiştirmeye izin veren grup yöneticisini aç

[ctx: #36214]
en: Preselect the playing channel in windows and dialogs containing channel lists. If enabled and there is a playing channel, the playing channel will be selected when opening a window or dialog containing a channel list. If disabled, the channel previously selected in a window or dialog will be selected when opening a window containing a channel list.
tr_tr: Kanal listelerini içeren pencere ve iletişim kutularında oynatılan kanal seçili olsun. Etkinleştirilirse ve oynatılan bir kanal varsa, açılacak olan kanal listeleri penceresi veya iletişim kutusunda oynatılan kanal seçilecektir. Devre dışı bırakılırsa, kanal listeleri penceresi veya iletişim kutusu açıldığında daha önce seçilen kanal seçilecektir.

[ctx: #36215]
note: Description of setting with label #14110 "Long date format"
en: Choose which long date format is used for displaying the date in the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminde tarihi görüntülemek için hangi uzun tarih biçiminin kullanılacağını seçin.

[ctx: #36216]
en: Folder where channel icons are stored.
tr_tr: Kanal logolarının depolandığı klasör.

[ctx: #36217]
en: Scan for missing channel icons.
tr_tr: Eksik kanal logoları için tara.

[ctx: #36218]
en: This category contains the electronic programming guide (EPG) settings.
tr_tr: Bu kategori elektronik program rehberi (EPG) ayarlarını içerir.

[ctx: #36219]
en: Number of past days to show in the guide and to import from backends.
tr_tr: Rehberde gösterilecek ve arka uçlardan içe aktarılacak geçmiş gün sayısı.

[ctx: #36220]
en: Number of future days to show in the guide and to import from backends.
tr_tr: Rehberde gösterilecek ve arka uçlardan içe aktarılacak gelecek gün sayısı.

[ctx: #36221]
en: Time between imports of guide data from backends.
tr_tr: Rehber verisini arka uçlardan alma süresi arasında geçecek zaman.

[ctx: #36222]
en: Don't import the guide data while playing TV to minimise CPU usage.
tr_tr: CPU kullanımını en aza indirmek için TV oynatılırken rehber verisini alma.

[ctx: #36223]
note: Description of setting with label #13438 "Allow Hardware Accelleration with DRM PRIME"
en: Enable PRIME hardware decoding of video files, used if ffmpeg PRIME hwaccel is available.
tr_tr: Eğer ffmpeg PRIME hwaccel özelliği kullanılabiliyorsa, video dosyalarının PRIME donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36224]
en: Hide "No information available" labels when no guide data is available for a channel.
tr_tr: Kanal için rehber verisi yok ise "Hiçbir bilgi yok" etiketlerini gizle.

[ctx: #36225]
en: Delete the cached guide data and reimport it from the backend.
tr_tr: Önbelleğe alınan rehber verisini sil ve daha sonra arka uçtan yeniden al.

[ctx: #36226]
en: This category contains the PVR playback and channel switching settings.
tr_tr: Bu kategori PVR oynatımı ve kanal değiştirme ayarlarını içerir.

[ctx: #36227]
en: Switch to full screen display when starting playback of channels.
tr_tr: Kanalları oynatmaya başlarken tam ekran görüntüsüne geçin.

[ctx: #36228]
note: Description of setting with label #745 "Background Colour"
en: Set the colour to be used for the subtitle background.
tr_tr: Altyazı arka planı için kullanılacak rengi ayarla.

[ctx: #36229]
en: Display signal quality information in the codec information window (if supported by the add-on and backend).
tr_tr: Codec bilgisi penceresinde sinyal kalitesi bilgisini göster (eklenti ve arka uç tarafından destekleniyorsa).

[ctx: #36231]
en: When flipping through channels using channel up/down buttons, channel switches must be confirmed using the OK button.
tr_tr: Kanal değiştirmeleri yukarı/aşağı düğmeleri ile kanal seçildikten sonra Tamam tuşuna basarak onaylanması gereklidir.

[ctx: #36232]
en: When pressing channel up or down, the actual channel switch is delayed, allowing the user to flip to a channel number without waiting for each channel switch.
tr_tr: Yukarı veya aşağı kanal değiştirmeye basıldığında, kullanıcının gitmek istediği kanala her kanal geçişini beklemeden gitmesi için gerçek kanal değiştirme geciktirilir.

[ctx: #36233]
en: This category contains settings for recordings.
tr_tr: Bu kategori kayıtlar ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36234]
en: Duration of instant recordings when pressing the record button. This value will be taken into account if "Instant recording action" is set to "Record for a fixed period of time"
tr_tr: Kayıt düğmesine basıldığında hızlı kayıtların süresi. Bu değer "Hızlı kayıt eylemi" seçeneğinde "Sabit bir süre için kaydet" değeri seçildiyse dikkate alınacaktır

[ctx: #36235]
en: Close the on screen display controls after switching channels.
tr_tr: Kanal değiştirdikten sonra ekran menüsü kontrollerini kapat.

[ctx: #36236]
en: If set to a value greater than zero last watched time of channels will be stored the given amount of time after start of channel playback. Otherwise the last watched time will be stored immediately at start of channel playback.
tr_tr: Sıfırdan büyük bir değere ayarlanırsa, kanalların son izlenme zamanı, kanalın oynatılmasının başlamasından sonra verilen süre kadar saklanır. Aksi takdirde, son izlenme zamanı, kanalın oynatılmasının başlangıcında hemen kaydedilir.

[ctx: #36237]
en: Additional time to record before the scheduled start time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
tr_tr: Küçük yayın değişikliklerine izin vermek için zamanlanan başlangıç saatinden önce kayda başlama süresi. Bütün eklentiler ve arka uçlar tarafından desteklenmez.

[ctx: #36238]
en: Additional time to record after the scheduled end time to allow for minor broadcasting changes. Not supported by all add-ons and backends.
tr_tr: Küçük yayın değişikliklerine izin vermek için zamanlanan bitiş saatinden sonra kayda devam etme süresi. Bütün eklentiler ve arka uçlar tarafından desteklenmez.

[ctx: #36239]
en: Display a notification when timers are added, finished or removed by the backend.
tr_tr: Arka uç tarafından zamanlayıcılar eklenince, bitince veya kaldırılınca bildirim göster.

[ctx: #36240]
en: This category contains the PVR power management settings, such as when to wakeup the PVR backend server.
tr_tr: Bu kategori PVR arka uç sunucusunun ne zaman uyanması gibi PVR güç yönetimi ayarlarını içerir.

[ctx: #36241]
en: Execute the wakeup command below when exiting this application or going into hibernation mode. The timestamp of the next scheduled recording is passed as parameter.
tr_tr: Bu uygulamadan çıkarken veya hazırda bekletme moduna girerken aşağıdaki uyandırma komutunu çalıştır. Sonraki zamanlanmış kayıdın tarih damgası parametre olarak geçirildi.

[ctx: #36242]
en: The command will not be executed when a recording will be started within this timeout.
tr_tr: Bir kayıt bu zaman aşımı içinde başladığında komut çalıştırılmaz.

[ctx: #36243]
en: The command to execute (cmd [timestamp]).
tr_tr: Çalıştırılacak komut (komut [tarih damgası]).

[ctx: #36244]
en: Time to subtract from the start time of the next scheduled recording.
tr_tr: Zamanlanmış sonraki kaydı başlangıç saatinden çıkarma vakti geldi.

[ctx: #36245]
en: Execute the wakeup command every day at the given time.
tr_tr: Her gün belirtilen zamanda uyandırma komutunu çalıştır.

[ctx: #36246]
en: When to execute the daily wakeup command.
tr_tr: Günlük uyandırma komutunun çalıştırılma zamanı.

[ctx: #36247]
en: This category contains the parental control settings, if the PVR backend server supports parental controls.
tr_tr: Bu kategori PVR arka uç sunucusu ebeveyn denetimlerini destekliyorsa ebeveyn denetimi ayarlarını içerir.

[ctx: #36248]
en: Asks for a pin code to access parental locked channels. Channels can be marked as locked in the channels editor on the general tab. Parental locked channels can't be played or recorded without entering a pin code, and the guide information is hidden for those channels.
tr_tr: Ebeveyn kilitli kanallara erişmek için bir pin kodu sorar. Kanallar, genel sekmesinde kanal editörü ile kilitli kanal olarak işaretlenebilir. Ebeveyn kilitli kanallar pin kodu girmeden oynatılamaz veya kaydedilemez, ve bu kanallar için rehber bilgisi gizlidir.

[ctx: #36249]
en: Enter a new pin code to unlock parental locked channels.
tr_tr: Ebeveyn kilitli kanalların kilidini açmak için yeni bir pin kodu giriniz.

[ctx: #36250]
en: Ask for the pin code again when trying to access a parental locked channel and the code hasn't been asked for this duration.
tr_tr: Bir ebeveyn kilitli kanala erişmeye çalışırken tekrar pin kodu iste ve bu süre dolana kadar kodu sorma.

[ctx: #36251]
en: This category contains the settings for your PVR backend specifically, if supported by the PVR add-on and backend.
tr_tr: Bu kategori PVR eklentisi ve arka uç sunucusu destekliyorsa PVR arka ucunuza özel ayarları içerir.

[ctx: #36252]
en: This option will bring you to any specific settings for your PVR backend, if supported by the PVR add-on and backend.
tr_tr: PVR eklentisi ve arka uç sunucusu destekliyorsa bu seçenek sizi PVR arka ucunuza özle ayarlara götürür.

[ctx: #36253]
note: Description of settings section with label #2 "Music"
en: Section that contains settings related to music files and how they are handled.
tr_tr: Müzik dosyaları ile ilgili ayarların nasıl işleyeceğini içeren bölüm.

[ctx: #36254]
en: Action to perform when pressing the record button. [Record current show] will record the current show from "now" to the end of the show. If no TV guide data is currently available a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration" will be scheduled. [Record for a fixed period of time] will schedule a fixed length recording starting "now", with the value set for "Instant recording duration". [Ask what to do] will open a dialogue containing different recording actions to choose from, like "Record current show", "Record next show" and some fixed duration recordings.
tr_tr: Kayıt düğmesine basıldığında yapılacak eylem. [Geçerli programı kaydet] geçerli programı "şimdi"'den sonuna kadar kayıt eder. Hiçbir TV rehberi verisi mevcut değilse sabit uzunluktaki kayıt değeri "şimdi"'den başlayıp "Hızlı kayıt süresi" değeri kadar zamanlanır. [Sabit bir süre için kaydet] sabit uzunluktaki kayıt değeri "şimdi"'den başlayıp "Hızlı kayıt süresi" değeri kadar ayarlanır. [Ne yapılacağını sor] "Geçerli programı kaydet", "Sonraki programı kaydet" ve bazı sabit süre kaydetme seçeneklerini içeren, kaydetme eylemleri arasından seçiminizi yapabilmeniz için bir letişim kutusu açılacaktır.

[ctx: #36255]
note: Description of setting with label #13414 "Show song and album artists"
en: When enabled, both song and album artists are shown. When disabled, only album artists are shown and artists that appear only on individual songs from an album are excluded.
tr_tr: Etkin olduğunda, şarkı ve albüm sanatçıları gösterilir. Devre dışı bırakıldığında, yalnızca albüm sanatçıları gösterilir ve albümdeki bireysel şarkılarda görülen sanatçılar hariç tutulur.

[ctx: #36256]
note: Description of setting with label #20192 "Fetch additional information during updates"
en: Automatically fetch album and artist information from information providers when adding songs to the library.
tr_tr: Şarkılar kitaplığa eklendiğinde albüm ve artist bilgilerini otomatik olarak bilgi sağlayıcılarından al.

[ctx: #36257]
note: Description of setting with label #20193 "Default provider for album information"
en: Select the default album information provider.
tr_tr: Varsayılan albüm bilgisi sağlayıcısını seçin.

[ctx: #36258]
note: Description of setting with label #20194 "Default provider for artist information"
en: Select the default artist information provider.
tr_tr: Varsayılan sanatçı bilgisi sağlayıcısını seçin.

[ctx: #36259]
note: Description of setting with label #22000 "Update library on startup"
en: Check for new and removed media files on startup.
tr_tr: Başlangıçta yeni ve kaldırılmış medya dosyalarını denetle.

[ctx: #36260]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36261]
note: Description of setting with label #19108 "Refreshrate"
en: If enabled, this framerate is used for streams we were not able to detect fps.
tr_tr: Etkinleştirilirse, bu kare hızı fps değerinin algılanamadığı akışlarda kullanılacak.

[ctx: #36262]
note: Description of setting with label #20196 "Export music library"
en: Export parts of the music library to an XML file or NFO files. This will optionally overwrite your current NFO and artwork files.
tr_tr: Müzik kitaplığı bölümlerini bir XML dosyasına veya NFO dosyalarına dışarı aktarın. Bu, isteğe bağlı olarak mevcut NFO ve resim dosyalarınızın üzerine yazacaktır.

[ctx: #36263]
note: Description of setting with label #20197 "Import music library"
en: Import an XML file into the music library database.
tr_tr: Müzik kitaplığı veritabanını bir XML dosyasından içeri aktar.

[ctx: #36264]
note: Description of settings category with label #14086 "Playback"
en: This category contains the settings for how music playback is handled.
tr_tr: Bu kategori müzik çalmanın nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36265]
note: Description of setting with label #489 "Play next song automatically"
en: Automatically plays the next item in the current folder, for example in "Files" view after a track has been played, the next track in the same folder will automatically play.
tr_tr: Geçerli klasördeki sonraki ögeyi otomatik olarak çalar. Örneğin, "Dosyalar" görünümünde bir parça çalındıktan sonra, aynı klasördeki sonraki parça otomatik olarak çalınır.

[ctx: #36266]
note: Description of setting with label #14084 "Queue songs on selection"
en: When songs are selected they are queued instead of playback starting immediately.
tr_tr: Şarkılar seçildiğinde hemen çalmak yerine sıraya alınır.

[ctx: #36267]
note: Description of setting with label #638 "Volume adjustments"
en: Read the ReplayGain information encoded in your audio files by a program such as MP3Gain and normalise the sound levels accordingly.
tr_tr: MP3Gain gibi bir program tarafından ses dosyalarına kodlanmış ReplayGain bilgisini oku ve buna göre ses düzeylerini normalleştir.

[ctx: #36268]
note: Description of setting with label #641 "Files with ReplayGain information"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files with encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
tr_tr: Ses dosyalarına kodlanmış ReplayGain bilgisi olan dosyalar ile kullanılacak ses düzeyi başvurusu (PreAmp düzeyi). Standartlara göre 89dB ayarlıdır. Lütfen dikkatle değiştirin.

[ctx: #36269]
note: Description of setting with label #642 "PreAmp Level - Non ReplayGained files"
en: Reference volume (PreAmp level) to use for files without encoded ReplayGain information. Default is 89dB as per standard. Change with caution.
tr_tr: Ses dosyalarına kodlanmış ReplayGain bilgisi olmayan dosyalar ile kullanılacak ses düzeyi başvurusu (PreAmp düzeyi). Standartlara göre 89dB ayarlıdır. Lütfen dikkatle değiştirin.

[ctx: #36270]
note: Description of setting with label #643 "Avoid clipping protection on ReplayGained files"
en: Play file at lower volume, if necessary, to avoid audio limiting clipping protection. Otherwise clipping protection will be provided by the audioengine in those parts that need it.
tr_tr: Ses kısıtlamalı kırpma korumasını önlemek için, gerekirse dosyayı daha düşük ses seviyesinde oynatır. Aksi takdirde, ihtiyaç duyulan kısımlarda audioengine tarafından kırpma koruması sağlanacaktır.

[ctx: #36271]
note: Description of setting with label #13314 "Crossfade between songs"
en: Smoothly fade from one audio track to the next. You can set the amount of overlap from 1-15 seconds.
tr_tr: Yavaşça azalarak bir sonraki ses parçasına geçer. Örtüşme miktarını 1-15 saniye arasında ayarlayabilirsiniz.

[ctx: #36272]
note: Description of setting with label #13400 "Crossfade between songs on the same album"
en: Allow crossfading to occur when both tracks are from the same album.
tr_tr: İki parça aynı albümde ise çapraz geçişe izin ver.

[ctx: #36273]
note: Description of setting with label #250 "Visualisation"
en: Select the visualisation that will be displayed while listening to music.
tr_tr: Müzik dinlerken hangi görsel öğenin gösterileceğini seçin.

[ctx: #36274]
note: Description of setting with label #39125 "Enable tag reading in file view"
en: When browsing music files in file view read the tags of those not in the music library as you go. This can make large directories slow to display, especially over a network.
tr_tr: Dosya görünümünde müzik dosyalarına göz atarken, müzik kitaplığında olmayanların etiketlerini okuyun. Bu, büyük dizinlerin özellikle bir ağ üzerinden görüntülenmesini yavaşlatabilir.

[ctx: #36275]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" for musicfiles.trackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the user interface. In order to function properly, tag reading needs to be enabled.
tr_tr: Şarkı adlarının kullanıcı arabiriminde görüntülenme şeklini denetler. Düzgün çalışması için, etiket okuma özelliğinin etkin olması gerekir.

[ctx: #36276]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in file lists.
tr_tr: Dosya listelerindeki ikinci sütununu biçimlendirmek için kullanılır.

[ctx: #36277]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.nowplayingtrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in the now playing list.
tr_tr: Şarkı adlarının şimdi çalınıyor listesindeki görüntülenme şeklini denetler.

[ctx: #36278]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in the now playing list.
tr_tr: Şimdi çalınıyor listesindeki ikinci sütunu biçimlendirmek için kullanılır.

[ctx: #36279]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in musicfiles.librarytrackformat
en: Control the way that the names of songs are displayed in library lists.
tr_tr: Şarkı adlarının kitaplık listelerindeki görüntülenme şeklini denetler.

[ctx: #36280]
note: unused?
en: Used for formatting the second column in library lists.
tr_tr: Kitaplık listelerindeki ikinci sütunu biçimlendirmek için kullanılır.

[ctx: #36281]
note: Description of setting with label #14059 "Search for thumbnails on remote shares"
en: Search for thumbs on remote shares and optical media. This can often slow down the listing of network folders.
tr_tr: Küçük resimleri uzak paylaşımlarda ve optik medya üzerinde ara. Bu genellikle ağ klasörlerinin listelenmesini yavaşlatabilir.

[ctx: #36282]
note: Description of settings category with label #620 "Audio CDs"
en: This category contains the settings for how CDs are handled.
tr_tr: Bu kategori CD'lerin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36283]
note: Description of setting with label #14097 "Audio CD Insert Action"
en: Autorun CDs when inserted in drive.
tr_tr: CD'ler sürücüye yerleştirilince otomatik çalıştır.

[ctx: #36284]
note: Description of setting with label #227 "Load audio CD information from online service"
en: Read the information belonging to an audio CD, like song title and artist, from the Internet database gnudb.org.
tr_tr: Şarkı adı ve sanatçı gibi bir ses CD'sine ait bilgileri internet veritabanı gnudb.org adresinden okuyun.

[ctx: #36285]
note: Description of setting label #20000 "Saved music folder"
en: Select the location on your hard drive where ripped tracks will be saved to.
tr_tr: Kopyalanan parçaların sabit sürücünüzde kaydedileceği konumu seçin.

[ctx: #36286]
note: Description of setting with label #13307 "Track naming template" in audiocds.trackpathformat
en: Control how saved music is named from the tags. Tags: [B]%N[/B]: TrackNumber, [B]%S[/B]: DiscNumber, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Title, [B]%B[/B]: Album, [B]%G[/B]: Genre, [B]%Y[/B]: Year, [B]%F[/B]: FileName, [B]%D[/B]: Duration, [B]%J[/B]: Date, [B]%R[/B]: Rating, [B]%I[/B]: FileSize.
tr_tr: Kaydedilmiş müziğin etiketler tarafından nasıl adlandırılacağını kontrol edin. Etiketler: [B]%N[/B]: ParçaNumarası, [B]%S[/B]: DiskNumarası, [B]%A[/B]: Artist, [B]%T[/B]: Başlık, [B]%B[/B]: Albüm, [B]%G[/B]: Tarz, [B]%Y[/B]: Yıl, [B]%F[/B]: DosyaAdı, [B]%D[/B]: Süre, [B]%J[/B]: Tarih, [B]%R[/B]: Derecelendirme, [B]%I[/B]: DosyaBoyutu.

[ctx: #36287]
note: Description of setting with label #621 "Encoder"
en: Select which audio encoder to use when ripping.
tr_tr: Kopyalarken hangi ses kodlayıcıyı kullanacağınızı seçin.

[ctx: #36288]
note: Description of setting with label #622 "Quality"
en: Select which quality you want to rip your files.
tr_tr: Dosyalarınızı hangi kalitede kopyalayacağınızı seçin.

[ctx: #36289]
note: Description of setting with label #623 "Bitrate"
en: Select which bitrate to use for the specified audio encoder for audio compression.
tr_tr: Belirtilen ses kodlayıcının ses sıkıştırması için hangi bit oranı kullanılacağını seçin.

[ctx: #36290]
note: Description of setting with label #665 "Compression level"
en: For FLAC define compression level, default 5.
tr_tr: FLAC için sıkıştırma düzeyini tanımla, varsayılan 5.

[ctx: #36291]
note: Description of setting with label #14099 "Eject disc when CD ripping is complete"
en: Auto eject disc after rip is complete.
tr_tr: CD kopyalama işlemi bitince diski otomatik olarak çıkar.

[ctx: #36292]
note: Description of settings category "Interface -> Startup" with label #14224
en: This category contains startup settings.
tr_tr: Bu kategori başlangıç ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36293]
note: Description of setting with label #20223 "Artist information folder"
en: Select the folder where artist information (nfo files and images) should be saved in.
tr_tr: Sanatçı bilgilerinin (nfo dosyaları ve resimler) hangi klasöre kaydedileceğini seçin.

[ctx: #36294]
note: Description of setting with label #20228 "Use artist sortname"
en: When sorting music items by artist use sortname e.g. Parton, Dolly rather than name.
tr_tr: Müzik ögelerini sanatçıya göre sıralarken sanatçının adı yerine soyadını kullan. (Örneğin Dolly Parton yerine Parton, Dolly gibi).

[ctx: #36296]
en: This category contains settings for reminders.
tr_tr: Bu kategori anımsatıcılar ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36297]
en: Choose a time in seconds after which PVR reminder popups will be automatically closed.
tr_tr: PVR anımsatıcı açılır pencerelerinin otomatik olarak kapanması için saniye olarak süre belirleyin.

[ctx: #36298]
en: If enabled, a recording for the programme to remind will be scheduled when auto-closing the reminder popup, if supported by the PVR add-on and backend.
tr_tr: Etkinleştirilirse ve PVR eklentisi ve arka uç tarafından destekleniyorsa, anımsatıcı açılır penceresi otomatik olarak kapanarak programın anımsatılması için bir kayıt planlanır.

[ctx: #36300]
note: Description of setting with label #20226 "Movie set information folder"
en: Select the folder where movie set information (images) are saved locally.
tr_tr: Film seti bilgisi (resimlerinin) kaydedileceği klasörü seçin.

[ctx: #36301]
en: No 'Movie set information folder' is configured to store movie set images so they will not be exported. Do you want to proceed?
tr_tr: Film seti resimlerini saklamak için hiçbir 'Film seti bilgi klasörü' yapılandırılmadı. Bu nedenle dışa aktarılmayacaklar. Devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: #36302]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36303]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36304]
note: Description of settings section with label #1 "Pictures"
en: Section that contains settings related to pictures and how they are handled.
tr_tr: Resimler ile ilgili ayarların nasıl işleyeceğini içeren bölüm.

[ctx: #36305]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how picture file lists are handled.
tr_tr: Bu kategori resim dosyası listelerinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36306]
en: If not using backend channel numbers then start all groups channel numbers from 1.
tr_tr: Arka uç kanal numaralarını kullanmıyorsanız bütün grupların kanal numaralarını 1'den itibaren başlatın.

[ctx: #36307]
note: Description of setting with label #13360 "Automatically generate thumbnails"
en: Automatically generate picture thumbnails when entering picture folder.
tr_tr: Resim klasörüne girerken küçük resimleri otomatik olarak oluştur.

[ctx: #36308]
note: Description of setting with label #20472 "Show all performers for music videos"
en: When enabled, shows all performers in the artist list for music videos, not just the main artist
tr_tr: Etkinleştirildiğinde, müzik videolarındaki yalnızca ana sanatçıyı değil, sanatçı listesindeki tüm sanatçıları gösterir

[ctx: #36309]
note: Description of setting with label #22022 "Show video files in listings"
en: Show videos in picture file lists.
tr_tr: Resim dosyası listelerinde videoları göster.

[ctx: #36310]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36311]
note: Description of settings category with label #108 "Slideshow"
en: This category contains the settings for how the picture slideshow is handled.
tr_tr: Bu kategori resim slayt gösterisinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36312]
note: Description of setting with label #12378 "Amount of time to display each image"
en: Select the amount of time that each image is displayed in a slideshow.
tr_tr: Slayt gösterisinde her bir resmin görüntüleneceği süreyi seçin.

[ctx: #36313]
note: Description of setting with label #12379 "Use pan and zoom effects"
en: Images in a slideshow will pan and zoom while displayed.
tr_tr: Slayt gösterisindeki resimler görüntülenirken kaydırma ve yakınlaştırma kullanılır.

[ctx: #36314]
note: Description of setting with label #13319 "Randomise"
en: View slideshow images in a random order.
tr_tr: Slayt gösterisinde resimleri rastgele sırayla göster.

[ctx: #36315]
note: Description of settings section with label #8 "Weather"
en: Section that contains weather related settings.
tr_tr: Hava durumu ile ilgili ayarları içeren bölüm.

[ctx: #36316]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings for how the weather service is handled.
tr_tr: Bu kategori hava durumu hizmetinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36317]
note: Description of settings category with label #0 "Locations"
en: Select up to three locations for which the weather can be displayed.
tr_tr: Hava durumunun gösterileceği üç konumu seçin.

[ctx: #36318]
note: Description of setting with label #24029 "Service for weather information"
en: Specify the default weather information source. See the add-ons manager for options.
tr_tr: Varsayılan hava durumu bilgisi kaynağını belirtin. Seçenekler için eklenti yöneticisi'ne bakın.

[ctx: #36319]
note: Description of settings section with label #14036  "Services"
en: Section containing settings for how services are handled.
tr_tr: Hizmetler ile ilgili ayarların nasıl işleyeceğini içeren bölüm.

[ctx: #36320]
note: Description of settings category with label #16000 "General"
en: This category contains the settings used for all services.
tr_tr: Bu kategori bütün hizmetler için kullanılan ayarları içerir.

[ctx: #36321]
note: Description of setting with label #1271 "Device name"
en: The name to display for this device when using various network services.
tr_tr: Çeşitli ağ hizmetlerini kullanırken bu aygıt için görüntülenecek ad.

[ctx: #36322]
note: Description of settings category with label #20187 "UPnP/DLNA"
en: This category contains the settings for how the UPnP service is handled. UPnP is also called DLNA on most consumer electronics.
tr_tr: Bu kategori UPnP hizmetinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir. UPnP, çoğu tüketici ürününde DLNA olarak da anılmaktadır.

[ctx: #36323]
note: Description of setting with label #21360 "Share my libraries"
en: Enables the UPnP server. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client.
tr_tr: UPnP sunucusunu ekinleştirir. Bu özellik kitaplığınızdaki medyaları bir UPnP istemcisine akış yapmanızı sağlar.

[ctx: #36324]
note: Description of setting with label #20188 "Announce library updates"
en: When a manual or automatic library update occurs, notify UPnP clients.
tr_tr: Kullanıcı tarafından veya otomatik olarak kitaplık güncellemesi olduğunda UPnP istemcilerine bildir.

[ctx: #36325]
note: Description of setting with label #21881 "Allow playback control via UPnP"
en: Enable the UPnP client. This allows you to stream media from any UPnP server with a control point and control playback from that server.
tr_tr: UPnP istemcisini etkinleştir. Bu özellik herhangi bir UPnP sunucusundan medya akışı yapmanızı ve oynatımı sunucudan kontrol etmenizi sağlar.

[ctx: #36326]
note: Description of setting with label #21361 "Look for remote UPnP players"
en: Enable the UPnP control point. This allows you to stream media to any UPnP client and control its playback.
tr_tr: UPnP denetim noktasını etkinleştir. Bu özellik herhangi bir UPnP istemcisinden medya akışı yapmanızı ve oynatımı kontrol etmenizi sağlar.

[ctx: #36327]
note: Description of settings category with label #20187 "Control"
en: This category contains the settings for how the web server service and the application control service is handled.
tr_tr: Bu kategori web sunucusu hizmetinin ve uygulama kontrol hizmetinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36328]
note: Description of setting with label #263 "Allow remote control via HTTP"
en: Enable remote users to control this application through the built-in web server. Never expose the web server port to the Internet.
tr_tr: Yerleşik web sunucusu aracılığıyla uzak kullanıcıların bu uygulamayı kontrol etmesini etkinleştirin. Web sunucusu bağlantı noktasını asla internete açmayın.

[ctx: #36329]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Define the web server port.
tr_tr: Web sunucusu bağlantı noktasını tanımla.

[ctx: #36330]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Define the web server username. Must be set when authentication is enabled.
tr_tr: Web sunucusu kullanıcı adını tanımla. Kimlik doğrulama etkin olduğunda zorunludur.

[ctx: #36331]
note: Description of setting with label #1048 "Password"
en: Define the web server password. Must be set when authentication is enabled.
tr_tr: Web sunucusu parolası tanımla. Kimlik doğrulama etkin olduğunda zorunludur.

[ctx: #36332]
note: Description of setting with label #199 "Web interface"
en: Select between web interfaces installed via the add-on manager.
tr_tr: Eklenti yöneticisi ile yüklenmiş web arabirimleri arasından istediğinizi seçin.

[ctx: #36333]
note: Description of settings category with label #790 "Remote Control"
en: This category contains the settings for how the remote control service is handled.
tr_tr: Bu kategori uzaktan denetim hizmetinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36334]
note: Description of setting with label #791 "Allow remote control from programs on this system"
en: Allow programs on this device to control this application via the JSON-RPC over WebSocket, JSON-RPC over TCP, or EventServer protocol, without authentication.
tr_tr: Bu cihazdaki programların, kimlik doğrulaması olmadan WebSocket veya TCP üzerinden JSON-RPC ile ya da EventServer protokolü ile bu uygulamayı kontrol etmesine izin verin.

[ctx: #36335]
note: Description of setting with label #792 "Port"
en: Define the remote control port.
tr_tr: Uzaktan denetim bağlantı noktasını tanımla.

[ctx: #36336]
note: Description of setting with label #793 "Port range"
en: Define the remote control port range.
tr_tr: Uzaktan denetim bağlantı noktası aralığını tanımla.

[ctx: #36337]
note: Description of setting with label #797 "Maximum number of clients"
en: Define the maximum number of clients that can connect.
tr_tr: Bağlanabilecek en çok istemci sayısını tanımla.

[ctx: #36338]
note: Description of setting with label #794 "Allow remote control from programs on other systems"
en: Allow programs on the network to control this application via the JSON-RPC over WebSocket, JSON-RPC over TCP, or EventServer protocol, without authentication. It allows anyone with access to the network to completely control this application and, therefore, this device. Never expose these interfaces to the Internet.
tr_tr: Bu ağdaki programların, kimlik doğrulaması olmadan WebSocket veya TCP üzerinden JSON-RPC ile ya da EventServer protokolü ile bu uygulamayı kontrol etmesine izin verin. Ağa erişimi olan herkesin bu uygulamayı ve dolayısıyla bu cihazı tamamen kontrol etmesine izin verir. Bu arayüzleri asla internete açık halde bırakmayın.

[ctx: #36339]
note: Description of setting with label #795 "Initial repeat delay (ms)"
en: Initial repeat delay (ms).
tr_tr: Başlangıçtaki yineleme gecikmesi (ms).

[ctx: #36340]
note: Description of setting with label #796 "Continuous repeat delay (ms)"
en: Continuous repeat delay (ms).
tr_tr: Kesintisiz yineleme gecikmesi (ms).

[ctx: #36341]
note: Description of settings category with label #1259 "Zeroconf"
en: This category contains the settings for how the Zeroconf network discovery service is handled, required for AirPlay.
tr_tr: Bu kategori AirPlay için gereken Zeroconf ağ bulma hizmetinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36342]
note: Description of setting with label #1260 "Announce services to other systems"
en: Allows applications on the network to discover enabled services via Zeroconf.
tr_tr: Ağdaki uygulamaların Zeroconf aracılığıyla etkinleştirilmiş hizmetleri keşfetmesine izin verir.

[ctx: #36343]
note: Description of setting with label #1270 "Enable AirPlay support"
en: If enabled, the content from other AirPlay devices or applications can be received.
tr_tr: Etkinleştirilirse, diğer AirPlay aygıtları veya uygulamalardan içerik alınabilir.

[ctx: #36344]
note: Description of setting with label #1272 "Use password protection"
en: Enable AirPlay password protection.
tr_tr: AirPlay parola korumasını etkinleştir.

[ctx: #36345]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Sets the AirPlay password.
tr_tr: AirPlay parolasını ayarlar.

[ctx: #36346]
note: Description of settings category with label #1200 "SMB Client"
en: This category contains the settings for how the SMB client (Samba) service is handled.
tr_tr: Bu kategori SMB istemcisi (Samba) hizmetinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36347]
note: Description of setting with label #1207 "WINS server"
en: If a WINS server is running on the network, enter its IP address here. Otherwise, leave blank.
tr_tr: Ağ üzerinde bir WINS sunucusu çalışıyorsa, buraya IP adresini girin. Aksi halde, boş bırakın.

[ctx: #36348]
note: Description of setting with label #1202 "Workgroup"
en: If a WINS server is running on the network, enter its workgroup name here. Otherwise, leave blank.
tr_tr: Ağ üzerinde bir WINS sunucusu çalışıyorsa, buraya çalışma grubu adını girin. Aksi halde, boş bırakın.

[ctx: #36349]
note: Description of settings section with label #13000 "System"
en: Section that contains the system related settings for the device this application is installed on.
tr_tr: Bu uygulamanın yüklü olduğu sistem ile ilgili ayarları içeren bölüm.

[ctx: #36350]
note: Description of setting with label #13026 "Try to wake remote servers on access"
en: Automatically send Wake-on-LAN to server(s) right before trying to access shared files or services.
tr_tr: Paylaşılan dosyalar veya hizmetlere erişmeye çalışmadan hemen önce sunucu(ya/lara) otomatik olarak uyandırma komutu Wake-on-LAN gönder.

[ctx: #36351]
note: Description of setting with label #21373 "Display Mode"
en: Changes the way this application is displayed on the selected screen. Either in a window or fullscreen.
tr_tr: Bu uygulamanın seçili ekrandaki görüntülenme şeklini değiştirir. Pencere içinde veya tam ekran.

[ctx: #36352]
note: Description of setting with label #169 "Resolution"
en: Changes the resolution that the user interface is displayed in.
tr_tr: Kullanıcı arabirimi çözünürlüğünü değiştirir.

[ctx: #36353]
note: Description of setting with label #243 "Refresh Rate"
en: Changes the refresh rate that the user interface is displayed in.
tr_tr: Kullanıcı arabirimi yenileme hızını değiştirir.

[ctx: #36354]
note: Description of setting with label #14083 "Use fullscreen window"
en: If enabled, fullscreen mode will be applied by using a window instead of a real fullscreen mode. The main benefit is for multi-screen configurations, so that other applications can be used in parallel more easily. This uses more resources so playback may be less smooth.
tr_tr: Etkinleştirilirse, gerçek tam ekran yerine tam ekran penceresi kullanılır. Bunun avantajı çoklu ekran yapılandırmaları içindir. Kodi diğer uygulamaları simge durumuna küçültmeden kullanılabilir. Bu daha fazla kaynak kullandığı için oynatım çok akıcı olmayabilir.

[ctx: #36355]
note: Description of setting with label #13130 "Blank other displays"
en: In a multi-screen configuration, the screens not displaying this application are blacked out.
tr_tr: Çoklu ekran yapılandırmasında, bu uygulamayı görüntülemeyen ekranlar karartılır.

[ctx: #36356]
note: Description of settings category with label #1201 "NFS Client"
en: This category contains the settings for how the NFS client is handled.
tr_tr: Bu kategori NFS istemcisi ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36357]
note: Description of setting with label #214 "Video calibration..."
en: Calibrate the user interface by adjusting the overscan. Use this tool if the image being displayed is too large or small for your display.
tr_tr: Kullanıcı arabirimi taramasını ayarlar. Görüntülenen resmin ekranınız için çok büyük veya küçük olması durumunda bu aracı kullanın.

[ctx: #36358]
en: Allow using channel numbering from multiple backends. Note that the All channels group can contain multiple of the same channel number if using this option. This means that jump to channel number may not work correctly for the All channels group.
tr_tr: Birden fazla arka uçtan kanal numaralandırmasına izin verin. Bu seçenek kullanılırsa, Tüm kanallar grubunun aynı kanal numarasından birden fazlasını içerebileceğini unutmayın. Bu, kanal numarasına atlamanın Tüm kanallar grubu için doğru çalışmayabileceği anlamına gelir.

[ctx: #36359]
note: Description of setting with label #36042 "Use limited colour range (16-235)"
en: Use limited colour range (16-235) instead of full colour range (0-255). Limited range should be used if your display is a regular HDMI TV and doesn't have a PC or other mode to display full range colour, however if your display is a PC monitor then leave this disabled to get proper blacks.
tr_tr: Tam renk aralığı (0-255) yerine sınırlı renk aralığı (16-235) kullan. Sınırlı aralık eğer ekranınız normal HDMI TV ise ve PC veya tam renk aralığını gösterecek bir moda sahip değilse kullanılmalıdır, ancak ekranınız bir PC monitörü ise o zaman doğru siyah renkleri almak için bunu devre dışı bırakın.

[ctx: #36360]
note: Description of settings category with label #772 "Audio"
en: This category contains the settings for how audio output is handled.
tr_tr: Bu kategori ses çıkışınin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36361]
note: Description of setting with label #337 "Output configuration"
en: Select how the properties of the audio output are set: [Fixed] Output properties are set to the specified sampling rate & speaker configuration at all times; [Best Match] Output properties are set to always be as close a match to the source properties as possible; [Optimized] Output properties are set at the start of playback and will not change if the properties of the source change.
tr_tr: Ses çıkışı özelliklerinin nasıl ayarlanacağını seçin: [Sabit] Çıkış özellikleri her zaman belirlenen örnekleme hızı ve hoparlör yapılandırmasına göre ayarlanır; [En İyi Eşleşme] Çıkış özellikleri her zaman mümkün olduğunca kaynak özelliklerine yakın olarak ayarlanır; [İyileştirilmiş] Çıkış özellikleri oynatımın başında ayarlanır ve kaynak özellikleri değişse bile çıkış özellikleri değişmez.

[ctx: #36362]
note: Description of setting with label #34100 "Number of channels"
en: Select the number of channels supported by the audio connection, or the number of speakers if connected by analogue connections. This setting does not apply to passthrough audio. Note: S/PDIF supports 2.0 channels only but can still output multichannel audio using a format supported by passthrough.
tr_tr: Ses bağlantısı tarafından desteklenen kanal sayısını, veya analog bağlantı ile bağlıysa hoparlörlerin sayısını seçin. Bu ayar, doğrudan ses geçişi için geçerli değildir. Not: S/PDIF sadece 2.0 kanal destekler ama yine de çok kanallı ses çıkışını doğrudan geçiş tarafından desteklenen bir format kullanarak yapabilirsiniz.

[ctx: #36363]
en: Boost AC3 streams that have been downmixed to 2 channels.
tr_tr: 2 kanala indirgenen AC3 akışlarının sesini artır.

[ctx: #36364]
note: Description of setting with label #252 "Stereo upmix"
en: Select to enable upmixing of 2 channel audio to the number of audio channels specified by the channel configuration.
tr_tr: 2 kanal ses için kanal yapılandırmasında belirtilen ses kanal sayısına upmix'i etkinleştirmek için bu seçeneği seçin.

[ctx: #36365]
note: Description of setting with label #364 "Dolby Digital (AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital (AC3) streams.
tr_tr: Eğer alıcınız Dolby Digital (AC3) kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #36366]
note: Description of setting with label #254 "DTS capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS streams.
tr_tr: Eğer alıcınız DTS kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #36367]
en: Select the maximum number of audio channels / speakers available for decoded audio. If optical / coax digital outputs are used, this must be set to 2.0
tr_tr: Çözülen ses kodu için en fazla kaç ses kanalı / hoparlör kullanılabileceğini seçin. Eğer optik / koaksiyel dijital çıkışları kullanılıyor ise bu 2.0 olarak ayarlanmış olmalıdır

[ctx: #36368]
note: Description of setting with label #348 "Enable passthrough"
en: Select to allow passthrough audio for playback of compressed audio such as Dolby Digital (AC3), DTS, etc. The Client of the AudioEngine, for example Videoplayer, might decide to decode the audio stream under certain conditions. In Videoplayer case, passthrough won't be used for live streams and when you sync playback to display.
tr_tr: Dolby Digital (AC3), DTS, vb. gibi sıkıştırılmış ses oynatımlarında doğrudan ses geçişine izin vermek için seçin. AudioEngine istemcisi, örneğin Videoplayer, belirli koşullar altında ses akışı kodunu çözmek için karar verebilir. Videoplayer canlı akışlarda ve oynatımı görüntüye eşitleme seçeneğini seçtiyseniz doğrudan geçişi kullanmayacaktır.

[ctx: #36369]
note: Description of setting with label #349 "TrueHD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding TrueHD streams.
tr_tr: Eğer alıcınız TrueHD kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #36370]
note: Description of setting with label #347 "DTS-HD capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding DTS-HD streams.
tr_tr: Eğer alıcınız DTS-HD kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #36371]
note: Description of setting with label #545 "Audio output device"
en: Select the device to be used for playback of audio that has been decoded such as mp3.
tr_tr: Mp3 gibi kod çözülerek ses çalması için kullanılacak cihazı seçin.

[ctx: #36372]
note: Description of setting with label #546 "Passthrough output device"
en: Select the device to be used for playback of encoded formats, these are any of the formats below in the capable receiver options.
tr_tr: Kodlanmış biçimleri oynatmak için kullanılacak cihazı seçin, bunlar destekli alıcı seçeneklerinin altında olan biçimlerdir.

[ctx: #36373]
note: Description of setting with label #34120 "Play GUI sounds"
en: Configure how interface sounds are handled, such as menu navigation and important notifications.
tr_tr: Menü gezintisi ve önemli bildirimler gibi arayüz seslerinin nasıl işleyeceğini yapılandır.

[ctx: #36374]
note: Description of settings category with label #15087 "Input"
en: This category contains the settings for how input devices are handled.
tr_tr: Bu kategori giriş aygıtlarının nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36375]
note: Description of setting with label #35000 "Peripherals"
en: Configure any attached peripheral devices.
tr_tr: Bağlı tüm çevre aygıtlarını yapılandırın.

[ctx: #36376]
note: Description of setting with label #21449 "Remote control sends keyboard presses"
en: When activated, your keyboard arrows will move the selection on the virtual keyboard. When deactivated, they will move the cursor from your text.
tr_tr: Etkinleştirildiğinde, klavye okları sanal klavye üzerindeki seçimi hareket ettirir. Devre dışı olduğunda, metin üzerindeki imleci hareket ettirir.

[ctx: #36377]
note: Description of setting with label #21369 "Enable mouse and Touch Screen support"
en: Use a mouse or touch screen device to control the interface. Note: Disabling will cause you to lose control over this application when no keyboard or remote is present.
tr_tr: Arabirimi kontrol etmek için bir fare veya dokunmatik ekran aygıtı kullanın. Not: Devre dışı bırakmak, klavye veya uzaktan kumanda mevcut değilse bu uygulamanın üzerindeki kontrolü kaybetmenize neden olacaktır.

[ctx: #36378]
note: Description of setting with label #35100 "Enable controller support"
en: Use a game controller to control the interface.
tr_tr: Arayüzü kontrol etmek için oyun kumandası kullan.

[ctx: #36379]
note: Description of settings category with label #798 Internet access
en: This category contains the settings for how Internet access is handled. The default web interface can also be selected here.
tr_tr: Bu kategori internet erişiminin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir. Varsayılan web arabirimi buradan seçilebilir.

[ctx: #36380]
note: Description of setting with label #708 "Use proxy server"
en: If your Internet connection uses a proxy server, configure it here.
tr_tr: Eğer internet bağlantınız bir vekil sunucusu kullanıyorsa burada yapılandırın.

[ctx: #36381]
note: Description of setting with label #1180 "Proxy type"
en: Configure which proxy type is used.
tr_tr: Ne tür bir vekil sunucu kullanıldığını yapılandırın.

[ctx: #36382]
note: Description of setting with label #706 "Server"
en: Configure the proxy server address.
tr_tr: Vekil sunucusu adresini yapılandırın.

[ctx: #36383]
note: Description of setting with label #730 "Port"
en: Configure the proxy server port.
tr_tr: Vekil sunucusu bağlantı noktasını yapılandırın.

[ctx: #36384]
note: Description of setting with label #1048 "Username"
en: Configure the proxy server username.
tr_tr: Vekil sunucusu kullanıcı adını yapılandırın.

[ctx: #36385]
note: Description of setting with label #733 "Password"
en: Configure the proxy server password.
tr_tr: Vekil sunucusu parolasını yapılandırın.

[ctx: #36386]
note: Description of setting with label #14041 "Internet connection bandwidth limitation"
en: If your Internet connection has limited bandwidth available, use this setting to keep bandwidth usage by this application within defined limits.
tr_tr: Eğer internet bağlantınız sınırlı bant genişliğine sahipse, bu ayarı kullanıp uygulamanın bant genişliği kullanımını belirlenen sınırlar içinde kalmasını sağlayın.

[ctx: #36387]
note: Description of settings category with label #14095 "Power saving"
en: This category contains the settings for power saving.
tr_tr: Bu kategori güç tasarrufu ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36388]
note: Description of setting with label #1450 "Put display to sleep when idle"
en: Turn off display when idle. Useful for TVs that turn off when there is no display signal detected.
tr_tr: Boştayken ekranı kapat. Hiçbir görüntü sinyali algılanmadığında ekranı kapatan televizyonlar için kullanışlıdır.

[ctx: #36389]
note: Description of setting with label #357 "Shutdown function timer"
en: Set the time to wait for any activity to occur before shutting down.
tr_tr: Kapatmadan önce herhangi bir etkinliğin gerçekleşmesi için beklenecek zamanı ayarlayın.

[ctx: #36390]
note: Description of setting with label #13008 "Shutdown function"
en: Define what action to perform when the shutdown function timer lapsed.
tr_tr: Kapatma işlevi zamanlayıcısı atlandığında hangi eylemin gerçekleştirileceğini tanımla.

[ctx: #36391]
note: Description of settings category with label #14092 "Logging"
en: This category contains the settings for enabling event and debug logging. You can also enable component-specific debug logging in order to help troubleshoot related issues in more detail.
tr_tr: Bu kategori olay ve hata ayıklama işlevleri ile ilgili ayarları içerir. Ayrıca daha ayrıntılı olarak ilgili sorunları gidermenize yardımcı olması için bileşene özel hata ayıklama günlüğünü etkinleştirebilirsiniz.

[ctx: #36392]
note: Description of setting with label #20191 "Enable debug logging"
en: Turn debug logging on or off. Useful for troubleshooting.
tr_tr: Hata ayıklama günlüğünü aç veya kapat. Sorun giderme için kullanışlıdır.

[ctx: #36393]
note: Description of setting with label #20004 "Screenshot folder"
en: Select the folder where screenshots should be saved in.
tr_tr: Ekran görüntülerinin hangi klasöre kaydedileceğini seçin.

[ctx: #36394]
note: Description of setting with label #666 "Enable component-specific logging"
en: Enables verbose messages from additional libraries to be included in the debug log.
tr_tr: Ek kitaplıklardan hata ayıklama günlüğüne dahil edilecek ayrıntılı iletileri etkinleştir.

[ctx: #36395]
note: Description of settings category with label #12360 "Master lock"
en: This category contains the settings for how the master lock function is handled.
tr_tr: Bu kategori yönetici kilit işlevinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36396]
note: Description of setting with label #20100 "Master lock code and settings"
en: Here you can enable or disable master lock and define the PIN code used to unlock it. You can also specify which areas of the application would need a PIN to access them.
tr_tr: Buradan yönetici kilidini açmak için kullanılan PIN kodunu tanımlayabilir, etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın hangi alanlarına erişmek için bir PIN gerekli olmasını belirtebilirsiniz.

[ctx: #36397]
note: Description of setting with label #20076 "Ask for master lock code on startup"
en: If enabled, the master lock code is required to unlock this application on startup.
tr_tr: Etkinleştirilirse, başlangıçta bu uygulamayı açmak için yönetici kodu gerekir.

[ctx: #36398]
note: Description of setting with label #20076 "Max Retries"
en: Define the maximum number of retries before this application is closed down.
tr_tr: Bu uygulama kapatılmadan önce en fazla yeniden deneme sayısını tanımlayın.

[ctx: #36399]
note: Description of settings category with label #439 "Cache"
en: This category contains the settings for how the cache function is handled.
tr_tr: Bu kategori önbellek işlevinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36400]
note: Description of settings category with label #14025 "Video/Audio/DVD cache - Hard disk"
en: Enable cache for playback of video, audio or DVDs from hard disk.
tr_tr: Video, ses veya sabit diskten DVD oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36401]
note: Description of settings category with label #14026 "Video cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of video from DVD-ROM.
tr_tr: DVD-ROM'dan video oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36402]
note: Description of settings category with label #14027 "Video cache - Local Network"
en: Enable cache for video playback from local network.
tr_tr: Yerel ağdan video oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36403]
note: Description of settings category with label #14028 "Video cache - Internet"
en: Enable cache for video playback from Internet.
tr_tr: Internet'ten video oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36404]
note: Description of settings category with label #14030 "Audio cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of audio from DVD-ROM.
tr_tr: DVD-ROM'dan ses çalmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36405]
note: Description of settings category with label #14031 "Audio cache - Local Network"
en: Enable cache for audio playback from local network.
tr_tr: Yerel ağdan ses çalmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36406]
note: Description of settings category with label #14032 "Audio cache - Internet"
en: Enable cache for audio playback from Internet.
tr_tr: Internet'ten ses çalmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36407]
note: Description of setting with label #14034 "DVD cache - DVD-ROM"
en: Enable cache for playback of DVD from DVD-ROM.
tr_tr: DVD-ROM'dan DVD oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36408]
note: Description of setting with label #14037 "DVD cache - Local Network"
en: Enable cache for DVD playback from local network.
tr_tr: Yerel ağdan DVD oynatmak için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36409]
note: Description of setting with label #14060 "Unknown type cache - Internet"
en: Enable cache of unknown types from Internet.
tr_tr: İnternet'ten bilinmeyen türler için önbelleği etkinleştir.

[ctx: #36410]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36411]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36412]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36413]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36414]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36415]
en: No info available yet.
tr_tr: Henüz hiçbir bilgi yok.

[ctx: #36416]
note: Description of setting with label #13600 "Apple remote"
en: Specify the type of remote used.
tr_tr: Kullanılan uzaktan kumanda türünü belirt.

[ctx: #36417]
note: Description of setting with label #13602 "Allow start of Kodi with remote"
en: Always run a Kodi helper so that the remote can be used to start Kodi.
tr_tr: Her zaman Kodi yardımcısını çalıştır. Böylelikle Kodi'yi başlatmak için uzaktan kumanda kullanılabilir.

[ctx: #36418]
note: Description of setting with label #13603 "Sequence delay time"
en: Specify the delay between button sequences on a universal remote.
tr_tr: Evrensel uzaktan kumandada düğme sıralamaları arasındaki gecikmeyi belirtin.

[ctx: #36419]
note: Description of setting with label #21417 "Settings"
en: Define locations used for retrieving weather information.
tr_tr: Hava durumu bilgisi için kullanılacak yer bilgisini tanımlayın.

[ctx: #36420]
note: Description of setting with label #20222 "Look for external subtitles"
en: Look for external subtitles for videos provided by the UPnP server. This can cause extensive CPU, filesystem and network load.
tr_tr: Videolar için UPnP sunucusu tarafından sağlanan harici altyazıları ara. Bu kapsamlı bir şekilde CPU, dosya sistemi ve ağ yüküne neden olabilir.

[ctx: #36421]
note: Description of setting with label #13437 "Prefer VDPAU Video Mixer"
en: Bypassing VDPAU mixer saves resources on low power systems but slightly reduces picture quality.
tr_tr: VDPAU mikseri atlayarak düşük güçlü sistemlerde kaynak tasarrufu sağlar ancak görüntü kalitesini biraz düşürür.

[ctx: #36422]
en: Update official add-ons from
tr_tr: Resmi eklentileri buradan güncelle:

[ctx: #36423]
note: Description of setting with label #36422 "Update official add-ons from"
en: By default, add-ons from official repositories will be prevented from being auto-updated from private repositories. For cases such as updating from an add-ons beta repository this option can be switched to [Any repositories] (bear in mind this is a less secure option and enabling it could cause incompatibility and crashes).
tr_tr: Varsayılan olarak, resmi depolardan gelen eklentilerin özel depolardan otomatik olarak güncellenmesi engellenir. Bir eklentinin beta deposundan güncelleme yapılmak istenmesi gibi durumlarda bu seçenek [Herhangi bir depodan] seçeneği ile değiştirilebilir (bunun daha az güvenli bir seçenek olduğunu ve uyumsuzluğa ve çökmelere neden olabileceğini unutmayın).

[ctx: #36424]
en: Select what will happen when an item is selected in the guide: [Show context menu] Will trigger the context menu from where you can choose further actions; [Switch to channel] Will instantly tune to the related channel; [Show information] Will display a detailed information with plot and further options; [Record] Will create a recording timer for the selected item. ["Smart select"] The action is choosen dynamically, depending on whether the event is in the past, now or in the future.
tr_tr: Rehberde bir öge seçildiğinde ne olacağını seçin: [İçerik menüsünü göster] Daha fazla eylem seçebileceğiniz içerik menüsünü tetikler; [Kanal değiştir] İlgili kanala anında geçer; [Bilgileri görüntüle] İçerik ile ayrıntılı bilgi ve daha fazla seçenek gösterir; [Kayıt] Seçili öge için bir kayıt zamanlayıcısı yaratır. ["Akıllı seçim"] Eylem, etkinliğin geçmişte, şimdi veya gelecekte olup olmadığına bağlı olarak dinamik olarak seçilir.

[ctx: #36425]
en: Show context menu
tr_tr: İçerik menüsünü göster

[ctx: #36426]
en: Switch to channel
tr_tr: Kanala geç

[ctx: #36427]
en: Show information
tr_tr: Bilgiyi görüntüle

[ctx: #36428]
en: Record
tr_tr: Kayıt

[ctx: #36429]
note: Description of setting with label #667 "Enable Dolby Digital transcoding"
en: Select this if the audio out connection only supports multichannel audio as Dolby Digital 5.1 (AC-3), such as a S/PDIF connection. If your system supports PCM multichannel audio via HDMI, leave this disabled.
tr_tr: Ses çıkış bağlantısı yalnızca Dolby Digital 5.1 (AC-3) gibi çok kanallı ses desteği varsa, bir S/PDIF bağlantısı gibi, bunu seçin. Eğer sisteminiz HDMI üzerinden LPCM çok kanallı sesi destekliyorsa, bunu devre dışı durumda bırakın.

[ctx: #36430]
note: Description for setting category #14101: "Video Acceleration"
en: Configure how video processing will be accelerated. This includes things like decoding and scaling.
tr_tr: Görüntü işleme hızlandırmasının nasıl olacağını yapılandırın. Bu, kod çözme ve ölçeklendirme gibi şeyleri içerir.

[ctx: #36431]
note: Description of setting with label #13438 "Show event log"
en: Shows all events in the event log for the current profile with options to only show specific levels.
tr_tr: Geçerli profil için olay günlüğündeki bütün olayları gösterir.

[ctx: #36432]
note: Description for setting #310: "Virtual keyboard layouts" Setting in Interface -> Regional -> Virtual keyboard layouts Select the layout of a virtual keyboard
en: Select virtual keyboard layouts.
tr_tr: Sanal klavye düzenlerini seç.

[ctx: #36433]
note: Description for video related setting #13457: "vaapi sw filter"
en: When enabled, VAAPI render method is preferred and the CPU has less load. If you experience hangs, disable this option.
tr_tr: Etkin olduğunda, VAAPI işleyici yöntemi tercih edilir. Bu CPU'ya daha az yük bindirir. Eğer kilitlenmelerle karşılaşırsanız, bu seçeneği devre dışı bırakın.

[ctx: #36434]
en: If enabled, switch to the channel with the programme to remind when auto-closing the reminder popup.
tr_tr: Etkinleştirilirse, anımsatıcı açılır penceresini otomatik olarak kapatırken hatırlatmak için programın kanalına geçiş yapar.

[ctx: #36435]
en: Sort channel groups by the order supplied by the backend(s). If enabled, groups cannot be reordered in the Group manager
tr_tr: Kanal gruplarını arka uç(lar) tarafından sağlanan sıraya göre sıralayın. Etkinleştirilirse, gruplar grup yöneticisinde yeniden sıralanamaz

[ctx: #36436]
note: Description for setting #407: "Hardware keyboard layouts" Setting in System -> Input -> Hardware keyboard layouts Select the layout of a physically attached keyboard
en: Select hardware keyboard layout.
tr_tr: Donanım klavye düzeni seçin.

[ctx: #36437]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Official repositories only (default)
tr_tr: Sadece resmi depodan (varsayılan)

[ctx: #36438]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Update official add-ons from"
en: Any repositories
tr_tr: Herhangi bir depodan

[ctx: #36442]
note: Description of setting "System -> Audio output -> Volume control steps" with label #1302
en: Set the number of volume control steps.
tr_tr: Ses kontrolü adımlarının sayısını ayarlayın.

[ctx: #36443]
note: Description of setting with label #14126 "Whitelist"
en: Whitelisted modes give the user the control to choose which display modes are allowed or not allowed to be used
tr_tr: Beyaz listedeki modlar, kullanıcıya hangi görüntüleme modlarının kullanılmasına izin verilip verilmeyeceğini seçme kontrolü verir

[ctx: #36444]
note: Description of setting with label #14127 "Whitelist"
en: Select this option to allow using 3:2 pulldown refresh rates (playing 23.976 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 24 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 23.976 Hz or 24 Hz mode.
tr_tr: 3:2 pulldown yenileme hızının kullanılmasına izin vermek için bu seçeneği seçin (59.94 Hz monitörde 23.976 FPS video oynatma veya 60 Hz monitörde 24 FPS video oynatma). Monitörünüzün 23.976 Hz veya 24 Hz modu yoksa bu seçeneği kullanmak isteyebilirsiniz.

[ctx: #36445]
note: Description of setting with label #14128 "Whitelist"
en: Select this option to allow using double refresh rates (playing 29.97 FPS video on a 59.94 Hz monitor or playing 30 FPS video on a 60 Hz monitor). You may want to use this option if your monitor doesn't have a 29.97 Hz or 30 Hz mode.
tr_tr: Çift yenileme hızının kullanılmasına izin vermek için bu seçeneği seçin (59.94 Hz monitörde 29.97 FPS video oynatma veya 60 Hz monitörde 30 FPS video oynatma). Monitörünüzün 29.97 Hz veya 30 Hz modu yoksa bu seçeneği kullanmak isteyebilirsiniz.

[ctx: #36460]
note: Description of settings with label #14112 "Enable event logging"
en: Event logging allows to keep track of what has happened.
tr_tr: Olay günlüğü sisteminizde olmuş olayları izlemenize olanak sağlar.

[ctx: #36461]
note: Description of settings with label #14113 "Enable notification event logging"
en: Notification event describe regular processes and actions performed by the system or the user.
tr_tr: Bildirim olayı sistem veya kullanıcı tarafından gerçekleştirilen düzenli süreçleri ve eylemleri açıklar.

[ctx: #36500]
note: label of a setting for the stereoscopic 3D mode of the GUI that is/should be applied
en: Stereoscopic 3D mode / Current
tr_tr: Stereoscopic 3D modu / Geçerli

[ctx: #36501]
note: headline of a dialog/info message showing the current stereoscopic 3D mode
en: Stereoscopic 3D mode
tr_tr: Stereoscopic 3D modu

[ctx: #36502]
note: name of a stereoscopic mode
en: Disabled
tr_tr: Devre dışı

[ctx: #36503]
note: name of a stereoscopic mode
en: Over / Under
tr_tr: Üstünde / Altında

[ctx: #36504]
note: name of a stereoscopic mode
en: Side by side
tr_tr: Yan yana

[ctx: #36505]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph red / cyan
tr_tr: Anaglif kırmızı / cam göbeği

[ctx: #36506]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph green / magenta
tr_tr: Anaglif yeşil / fuşya

[ctx: #36507]
note: name of a stereoscopic mode
en: Interlaced
tr_tr: Titreşimsiz

[ctx: #36508]
note: name of a stereoscopic mode
en: Hardware based
tr_tr: Donanım tabanlı

[ctx: #36509]
note: name of a stereoscopic mode
en: Monoscopic / 2D
tr_tr: Monoskopik / 2B

[ctx: #36510]
note: name of a stereoscopic mode
en: Anaglyph yellow / blue
tr_tr: Anaglif sarı / mavi

[ctx: #36511]
note: name of a stereoscopic mode
en: Checkerboard
tr_tr: Damalı

[ctx: #36520]
note: Name of a setting, asking the user for the default playback mode (2D, 3D, ask) of stereoscopic videos
en: Playback mode of stereoscopic 3D videos
tr_tr: Stereoscopic 3D videoları oynatma modu

[ctx: #36521]
note: Option value of a desired playback mode setting. (f.e. "Settings -> Video -> Playback -> Playback mode of stereoscopic 3D videos" with label #36520)
en: Ask me
tr_tr: Bana sor

[ctx: #36523]
note: Description of setting with label #458 "Limit sampling rate (kHz)"
en: Maximum sampling rate for S/PDIF or sampling rate for fixed output configuration.
tr_tr: Sabit bir çıkış yapılandırması için veya S/PDIF için maksimum örnekleme hızı.

[ctx: #36524]
note: label for a setting to choose the preferred (playback) mode and the name of a selectable playback option
en: Preferred mode
tr_tr: Tercih edilen mod

[ctx: #36525]
note: label for a preferred stereoscopic 3D playback mode
en: Same as movie (autodetect)
tr_tr: Film ile aynı (otomatik algıla)

[ctx: #36526]
note: label of a setting to turn of stereoscopic 3D mode if video playback ended
en: Disable stereoscopic 3D mode when playback ended
tr_tr: Oynatma durdurulunca stereoscopic 3D modu devre dışı bırak

[ctx: #36527]
note: Title of a dialog to choose the desired playback mode
en: Select playback mode
tr_tr: Oynatma modunu seç

[ctx: #36528]
note: label of a dialog box prompting the user to selected the desired playback mode of the detected stereoscopic video
en: Select stereoscopic 3D mode
tr_tr: Stereoscopic 3D modu seç

[ctx: #36531]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Select alternate mode...
tr_tr: Alternatif mod seç...

[ctx: #36532]
note: option label of a setting/dialog asking for the desired stereoscopic playback mode
en: Same as movie
tr_tr: Film ile aynı

[ctx: #36533]
note: Description of setting with label #346 "Normalize levels on downmix"
en: Select how audio is downmixed, e.g. from 5.1 to 2.0.[CR][Enabled] Maintains volume level of the original audio source however the dynamic range is compressed.[CR][Disabled] Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however volume will be lower. Note: Dynamic range is the difference between the quietest and loudest sounds in an audio source. Enable this setting if movie dialogues are barely audible.
tr_tr: Sesin nasıl downmix yapılacağını seçin, mesela 5.1'den 2.0'a.[CR][Etkin] Özgün ses kaynağının ses düzeyini korur ancak dinamik aralık sıkıştırılır.[CR][Devre dışı] Özgün ses kaynağının dinamik aralığını korur ancak ses şiddeti düşük olacaktır. Not: Dinamik aralık, bir ses kaynağının en sessiz ve en gürültülü sesleri arasındaki farktır. Film diyalogları zorlukla duyulabiliyor ise bu ayarı etkinleştirin.

[ctx: #36534]
note: Description of setting with label #668 "Component-specific logging..."
en: Specify additional libraries whose verbose messages are to be included in the debug log.
tr_tr: Hata ayıklama günlüğüne dahil edilecek ayrıntılı iletileri belirle.

[ctx: #36535]
note: label of a setting, allowing to specify the stereoscopic 3D mode of a video
en: Stereoscopic 3D mode of video
tr_tr: Stereoscopic 3D video modu

[ctx: #36536]
note: label of a toggle option that allows to invert the stereoscopic 3d mode
en: Invert stereoscopic 3D mode (flip eyes)
tr_tr: Ters çevrilmiş stereoscopic 3D mod (gözleri ters çevir)

[ctx: #36537]
note: Description of setting with label #36520 "Playback mode of stereoscopic videos"
en: Select in which mode stereoscopic 3D videos will be played.[CR][Ask me] Will show a dialogue to select the desired mode for each playback.[CR][Preferred mode] Will use the preferred mode specified in the "System -> Video hardware" section of the settings.[CR][Monoscopic / 2D] Will play the video in mono / 2D.[CR][Ignore] Disables any stereoscopic 3D processing and handling.
tr_tr: Stereoscopic 3D videoların hangi modda oynatılacağını seçin.[CR][Bana sor] Her oynatım için istenen modu seçmek için bir iletişim kutusu gösterilir.[CR][Tercih edilen mod] "Sistemi -> Video donanım" ayarları bölümündeki belirtilen tercih modunu kullanır.[CR][Monoscopic / 2D] Videoyu mono / 2D oynatır.[CR][Yoksay] Herhangi bir stereoscopic 3D işlemesini devre dışı bırakır.

[ctx: #36538]
note: Description of setting with label #36526 Disable stereoscopic mode when playback is stopped
en: [Enabled] Switch GUI (and some TVs) back to 2D mode, between videos in a playlist or when playback ended.[CR][Disabled] GUI and TV will stay in stereoscopic 3D mode. For video playlists with mixed stereoscopic 3D and 2D content, then the GUI will also stay in stereoscopic 3D mode even when a non-stereoscopic 2D video is playing.
tr_tr: [Etkin] Oynatım sona erdiğinde GUI'yi (ve bazı televizyonları) 2D moduna geri döndür.[CR][Devre dışı] GUI ve TV stereoscopic 3D modunda kalır. Video çalma listeleri için stereoscopic 3D modu, stereoskopik olmayan videolar için bile değişmez.

[ctx: #36539]
note: Description of setting with label #36500 "Stereoscopic mode (current)"
en: Changes the stereoscopic 3D mode of the user interface.
tr_tr: Kullanıcı arabiriminin stereoscopic 3D modunu değiştirir.

[ctx: #36540]
note: Description of setting with label #36524 "Preferred mode"
en: The preferred mode in which stereoscopic 3D media such as videos should be played.
tr_tr: Stereoscopic 3D medya ve böyle videoların oynatılması için tercih edilen mod.

[ctx: #36541]
note: Description of setting with label #1269 "Allow volume control"
en: Allows volume control from AirPlay clients.
tr_tr: AirPlay istemcilerinin ses düzeyini kontrol etmesine izin verir.

[ctx: #36544]
en: Enable hardware decoding of video files.
tr_tr: Video dosyalarının donanımsal kod çözmesini etkinleştir.

[ctx: #36545]
note: Label of a setting, allowing the user to adjust the visual depths of subtitles when watching stereoscopic 3D videos
en: Stereoscopic 3D depth of subtitles
tr_tr: Stereoscopic 3D altyazıların derinliği

[ctx: #36546]
note: Description of setting with label #36545 "Subtitle stereoscopic depth"
en: Sets the visual depth of subtitles for stereoscopic 3D videos. The higher the value, the closer the subtitles will appear to the viewer.
tr_tr: Stereoscopic 3D videolar için altyazıların görsel derinliğini ayarlar. Değer ne kadar yüksek olursa altyazılar izleyiciye daha da yakın görünecektir.

[ctx: #36547]
note: Description of setting with label #36097 "System / Display / GUI peak luminance in HDR PQ mode"
en: Sets the peak luminance level for GUI elements while the display is in HDR PQ mode. This affects all OSD, subtitles and graphics that are SDR in origin.
tr_tr: Ekran HDR PQ modundayken GUI ögeleri için en yüksek parlaklık seviyesini ayarlar. Bu, kaynak olarak SDR olan tüm OSD'yi, altyazıları ve grafikleri etkiler.

[ctx: #36548]
note: Description of setting with label #37021 "Set GUI resolution limit"
en: Limits resolution of GUI to save memory. Does not affect video playback. Requires restart.
tr_tr: Bellek tasarrufu için GUI çözünürlüğünü sınırlar. Video oynatımını etkilemez. Yeniden başlatma gerektirir.

[ctx: #36549]
note: Description of setting with label #1268 "iOS 8 compatibility mode"
en: Enables support for receiving "Videos" and "Pictures" via AirPlay. This needs to be disabled when using iOS 9 or later clients to restore music streaming via AirPlay. "Videos" and "Pictures" are only supported for iOS clients using iOS 8.x and older.
tr_tr: AirPlay yoluyla "Video" ve "Resim" alma desteğini etkinleştirir. iOS 9 veya üstü istemcileri kullanırken bu özelliğin devre dışı bırakılması gerekir. "Video" ve "Resim" sadece iOS 8.x ve daha eski iOS istemcilerini destekler.

[ctx: #36550]
note: Name of a setting
en: Stereoscopic 3D effect strength
tr_tr: Stereoscopic 3D efekt düzeyi

[ctx: #36551]
note: Description of setting with label #36550 "Stereoscopic 3D effect strength"
en: Defines the strength of the stereoscopic 3D effect in the GUI. This is done by controlling the depth of perception within the GUI, so the higher the value, the more elements will pop out of the screen. [Zero] Disables the stereoscopic 3D effect of the GUI.[CR]For a good visual experience, the value should be higher for small screens and lower for large screens. Note: this is not supported by all skins.
tr_tr: GUI'nin stereoscopic 3D efektinin gücünü tanımlar. Bunu GUI içindeki algı derinliğini kontrol ederek yapar ve bu nedenle daha yüksek bir değer, daha fazla ögenin ekranın dışına taşmasını sağlayacaktır. [Zero] GUI'nin stereoscopic 3D efektini devre dışı bırakır.[CR]İyi bir görsel deneyim için değer küçük ekranlar için daha yüksek ve büyük ekranlar için daha düşük olmalıdır. Not: Bu özellik tüm dış görünümler tarafından desteklenmemektedir.

[ctx: #36552]
note: Description of setting "System -> Video output -> NoOfBuffers" with label #36043
en: Defines the number of presentation buffers used by the graphics driver. Select 2 if the driver uses double buffering or 3 for triple buffering.
tr_tr: Grafik sürücüsü tarafından kullanılan sunu arabelleklerinin sayısını tanımlar. Eğer sürücü iki kez arabelleğe alma kullanıyorsa 2'yi, üç kez arabelleğe alma kullanıyorsa 3'ü seçin.

[ctx: #36554]
note: label of a setting, tone mapping method
en: off
tr_tr: kapalı

[ctx: #36556]
note: label of a setting, allowing to specify tone mapping parameter
en: Tone mapping parameter
tr_tr: Tone mapping parametresi

[ctx: #36560]
en: Colour management
tr_tr: Renk yönetimi

[ctx: #36561]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management" with label #36560
en: Reproduce video colours accurately using a display profile or a 3D lookup table.
tr_tr: Bir ekran profili veya 3D arama tablosu kullanarak video renklerini doğru olarak yeniden oluştur.

[ctx: #36562]
en: Colour management mode
tr_tr: Renk yönetimi modu

[ctx: #36563]
note: Description of setting "System -> Video output -> Colour management mode" with label #36562
en: Use a precalculated 3D lookup table for video colour correction, or calculate the transformation for each video from a profile of your display. A precalculated 3D lookup table is preferred as it allows you to take advantage of the advanced features and high precision in ArgyllCMS. Display profile based correction is useful for testing different parameters, or emulating display settings that you don't have a 3D LUT prepared for.
tr_tr: Video renk düzeltmesi için önceden hesaplanmış bir 3D arama tablosu kullanın ya da her video için ekran profilinizin dönüşümünü hesaplayın. Önceden hesaplanmış 3D arama tablosunu tercih etmek, gelişmiş özelliklerden ve ArgyllCMS'de yüksek hassasiyetten yararlanmanızı sağlar. Ekran profili tabanlı düzeltme, hazır bir 3D LUT olmadan görüntü ayarlarını taklit etmek veya farklı parametreleri sınamak için yararlıdır.

[ctx: #36565]
note: Description of setting "System -> Video output -> 3D LUT" with label #36564
en: Select the 3DLUT file to be used by default. If you place multiple 3DLUT files in the same directory, then you can switch between them in the OSD menu during video playback. This allows for multiple display profiles to account for different viewing environments and source materials, for example gamma 2.2 for daytime viewing and 2.4 for nighttime.
tr_tr: Varsayılan olarak kullanılacak 3DLUT dosyasını seçin. Aynı dizine birden fazla 3DLUT dosyası yerleştirirseniz, video oynatılırken OSD menüsünde bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, farklı görüntüleme ortamları ve kaynak malzemeleri için çoklu ekran profillerinin kullanılmasını sağlar. Örneğin, gündüz görüş için gama 2.2 ve gece için 2.4.

[ctx: #36566]
en: ICC display profile
tr_tr: ICC ekran profili

[ctx: #36567]
note: Description of setting "System -> Video output -> ICC display profile" with label #36566
en: By providing a display profile, you can modify video parameters such as gamma, color primaries and whitepoint during playback. An ICC source profile is created based on the parameters and linked with the display ICC profile set here. This support is experimental and lacks near black adjustment towards display native black (causing raised black level) and white level scaling when a different whitepoint from display native is selected (as a workaround, adjust video brightness down to avoid clipping).
tr_tr: Bir ekran profili sağlayarak, oynatma sırasında gama, renk birincilleri ve beyaz nokta gibi video parametrelerini değiştirebilirsiniz. Bir ICC kaynak profili, parametrelere dayanarak oluşturulur ve burada ayarlanan ekran ICC profiliyle bağlantılıdır. Bu destek deneyseldir. Doğal siyah görüntü ayarlanamadan (siyah seviyesinin yükselmesine) ve doğal görüntüden farklı bir beyaz nokta seçildiğinde beyaz seviye ölçeklendirmeden (geçici bir çözüm olarak, kırpmanın önlenmesi için video parlaklığını ayarlayın) yoksundur.

[ctx: #36568]
en: Whitepoint
tr_tr: Beyaz nokta

[ctx: #36569]
note: Description of setting "System -> Video output -> Whitepoint" with label #36568
en: Changing video whitepoint to D93 is mainly useful for older Japanese NTSC material which looks too red when played back on a D65 display. Adjust video brightness setting down to avoid clipping to display native whitepoint.
tr_tr: Videonun beyaz noktasını D93'e değiştirmek esas olarak D65 ekranda oynatıldığı zaman çok kırmızı görünen eski Japon NTSC materyaller için yararlıdır. Yerel beyaz nokta görüntülerken kırpmaları önlemek için video parlaklığını ayarlayın.

[ctx: #36570]
en: Primaries
tr_tr: Birinciller

[ctx: #36571]
note: Description of setting "System -> Video output -> Primaries" with label #36570
en: Select the primary color coordinates according to source material. Older HD material may have been mastered on displays with BT.601 primaries.
tr_tr: Kaynak malzemeye göre birincil renk koordinatlarını seçin. Eski HD materyaller BT.601 koordinatlarına göre görüntülenebilir.

[ctx: #36572]
en: Gamma mode
tr_tr: Gama modu

[ctx: #36573]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma mode" with label #36572
en: Select the gamma curve formula. Use BT.1886 for gamma curve that accounts for display black and white levels and avoids perceptual clipping. Use input offset for a similar curve with a manually specified effective gamma. Output offset allows for perceptual clipping, but can be used to compensate for incorrect mastering monitor settings that lead to too bright dark details. Absolute gamma does not account for display black at all and will clip the lowest levels to display black on any display with higher than zero black level.
tr_tr: Gama eğrisi formülünü seçin. Görüntünün siyah beyaz düzeylerini açıklayan ve algısal kırpmayı önleyen gama eğrisi için BT.1886 kullanın. Kendinizin belirlediği etkin gama ile benzer bir eğri için giriş uzaklığı kullanın. Çıktı uzaklığı algısal kırpmaya izin verir, ancak çok parlak koyu ayrıntılara yol açan yanlış mastering monitör ayarlarını telafi etmek için kullanılabilir. Mutlak gama, ekranı siyah olarak hesaplamaz ve sıfırdan yüksek siyah düzeyindeki herhangi bir ekranda siyah göstermek için en düşük düzeyleri küçültür.

[ctx: #36574]
en: Gamma
tr_tr: Gama

[ctx: #36575]
note: Description of setting "System -> Video output -> Gamma" with label #36574
en: Gamma for selected gamma curve type. For input and output offset, the result at 50% will match an absolute gamma curve with this gamma value.
tr_tr: Seçilen gama eğrisi tipi için gama. Sonuç olarak bu gama değeri ile kesin gama eğrisi giriş ve çıkış uzaklığı için %50 oranında eşleşir.

[ctx: #36576]
en: Lookup table size
tr_tr: Arama tablosu boyutu

[ctx: #36577]
note: Description of setting "System -> Video output -> Lookup table size" with label #36576
en: Specify the resolution for the 3D lookup table. Use a lower resolution for quick preview and higher resolution for more accurate picture. Using a high resolution may take seconds to prepare when parameters are changed or a new video is started.
tr_tr: 3D arama tablosu için çözünürlüğü belirtin. Hızlı önizleme için düşük çözünürlük, daha doğru bir resim için yüksek çözünürlük kullanın. Yüksek çözünürlük kullanırken parametreler değiştirildiğinde veya yeni bir video başlatıldığında videoyu hazırlamak birkaç saniye sürebilir.

[ctx: #36578]
note: Description of setting "System / Display / Use 10 bit for SDR" with label #36098
en: Improves video quality by using 10-bit video surfaces for Standard Dynamic Range (SDR) video.[CR][Auto detect] Enables 10 bit for SDR only if the connected display supports HDR.[CR][Always] Enables 10 bit for SDR even if the connected display doesn't support HDR.[CR][Never] Do not use 10 bit for SDR.[CR]HDR passthrough mode always uses 10-bit regardless of this setting.
tr_tr: Standart Dinamik Aralık (SDR) video için 10 bit video yüzeyleri kullanarak video kalitesini iyileştirir.[CR][Otomatik algılama] Yalnızca bağlı ekran HDR'yi destekliyorsa SDR için 10 biti etkinleştirir.[CR][Her zaman] Bağlı ekran HDR'yi desteklemese bile SDR için 10 biti etkinleştirir.[CR][Asla] SDR için 10 bit kullanmayın.[CR]HDR geçiş modu, bu ayardan bağımsız olarak her zaman 10 bit kullanır.

[ctx: #36580]
note: Dialog title for 3D LUT file picker
en: 3D LUT file
tr_tr: 3D LUT dosyası

[ctx: #36581]
note: Dialog title for ICC display profile file picker
en: ICC Profile
tr_tr: ICC Profili

[ctx: #36583]
en: Input offset
tr_tr: Giriş gecikmesi

[ctx: #36584]
en: Output offset
tr_tr: Çıkış gecikmesi

[ctx: #36585]
en: Absolute
tr_tr: Mutlak

[ctx: #36586]
note: whitepoint labels
en: D65 (standard)
tr_tr: D65 (standart)

[ctx: #36587]
en: D93 (Japanese NTSC)
tr_tr: D93 (Japon NTSC)

[ctx: #36588]
note: primaries labels
en: Automatic
tr_tr: Otomatik

[ctx: #36598]
note: Description of setting with label #36099 "Dither"
en: Eliminate banding caused by RGB level conversion or other processing by adding a small amount of noise to the picture. This can be disabled for slower systems, or when Kodi is set to limited range RGB output and no video processing is needed.
tr_tr: RGB düzey dönüştürme veya başka bir işlem tarafından ortaya çıkan şeritler resme bir miktar gürültü ekleyerek ortadan kaldırılır. Bu yavaş sistemler için devre dışı bırakılabilir veya Kodi sınırlı alan RGB çıkışı için ayarlandığında hiçbir görüntü işlemesine gerek kalmaz.

[ctx: #36599]
note: Description of setting with label #36100 "Dither depth"
en: Video dithering output precision in bits. Use the highest setting that doesn't show banding. The default of 8 is recommended for most systems. If your GPU is set to scale the output RGB levels or you use a laptop screen, a 7 or 6 bit setting may eliminate more banding. Lower settings are available for testing purposes only to make it easy to see whether dithering is applied and that the dither noise pixel size matches the display resolution.
tr_tr: Video öykünmesi çıkışı duyarlılığı. Şeritleri göstermeyen en yüksek ayarı kullanın. Varsayılan değer olan 8 çoğu sistem için önerilir. Eger sisteminizdeki GPU'da RGB çıkış düzeyi ölçeklendirilmiş ise veya bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, 7 veya 6 bit ayarı daha fazla şeridi ortadan kaldırabilir. Daha düşük ayarlar sadece öykünmenin uygulanıp uygulanmadığını görmek ve test amaçlı kullanılabilir.

[ctx: #36600]
note: Description of settings category with label #14022 "Library"
en: This category contains the settings for how the music library is handled.
tr_tr: Bu kategori müzik kitaplığının nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36601]
note: Description of settings category with label #14081 "File lists"
en: This category contains the settings for how music file lists are handled.
tr_tr: Bu kategori müzik dosyaları listesinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36602]
note: Description of settings category with label #1273 "AirPlay"
en: This category contains the settings for how the AirPlay service is handled.
tr_tr: Bu kategori AirPlay hizmetinin nasıl işleyeceği ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36603]
note: Description of settings category with label #14220 Display
en: This category contains the settings for displays.
tr_tr: Bu kategori ekranlar ile ilgili ayarları içerir.

[ctx: #36605]
en: Updates
tr_tr: Güncellemeler

[ctx: #36606]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Install updates automatically
tr_tr: Güncellemeleri otomatik olarak yükle

[ctx: #36607]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Notify, but don't install updates
tr_tr: Bildir, ancak güncellemeleri yükleme

[ctx: #36608]
note: Option for setting "System -> Add-ons -> Updates"
en: Never check for updates
tr_tr: Güncellemeleri asla denetleme

[ctx: #36609]
en: Show notifications
tr_tr: Bildirimleri göster

[ctx: #36610]
note: Description of settings category "Add-ons"
en: This category contains settings for the add-on system.
tr_tr: Bu kategori eklenti sistemi için kullanılan ayarları içerir.

[ctx: #36611]
note: Description of setting with label #36605 "Updates"
en: Change how auto updating of add-ons are handled.
tr_tr: Eklentiler için otomatik güncelleme özelliğinin nasıl işleneceğini değiştirin.

[ctx: #36612]
note: Description of setting with label #36609 "Show notifications"
en: Show notification when an add-on have been updated.
tr_tr: Bir eklenti güncellendiğinde bildirim göster.

[ctx: #36613]
note: Description of setting with label #24996 "Manage dependencies"
en: Manage modules and support libraries that have been automatically installed as a dependency to other add-ons. Items listed as "Orphaned" are no longer required by any add-ons and are safe to uninstall.
tr_tr: Diğer eklentilerin bir bağımlılığı olarak otomatik yüklenmiş olan modülleri ve destek kitaplıklarını yönetin. "Sahipsiz" olarak listelenen ögelere hiçbir eklenti tarafından ihtiyaç duyulmaz ve ögeyi kaldırmak güvenlidir.

[ctx: #36614]
note: Description of setting with label #24994 "Running"
en: Show add-ons that are currently running in the background.
tr_tr: Şu anda arka planda çalışan eklentileri göster.

[ctx: #36615]
note: Label of a setting or option referring to the source/origin of e.g. add-ons.
en: Unknown sources
tr_tr: Bilinmeyen kaynaklar

[ctx: #36616]
note: Description of setting with label #36615 "Unknown sources"
en: Allow installation of add-ons from unknown sources.
tr_tr: Bilinmeyen kaynaklardan eklenti yüklemeye izin ver.

[ctx: #36617]
note: Text in warning dialog when attempting to install add-ons from zip file.
en: For security, installation of add-ons from unknown sources is disabled.
tr_tr: Güvenlik nedeniyle bilinmeyen kaynaklardan eklenti yükleme özelliği kapalıdır.

[ctx: #36618]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "System -> Add-ons -> Unknown sources"
en: Add-ons will be given access to personal data stored on this device. By allowing, you agree that you are solely responsible for any loss of data, unwanted behaviour, or damage to your device. Proceed?
tr_tr: Bu cihazda depolanmış kişisel bilgilere eklentiler tarafından erişim izni verilecektir. Buna izin vererek, aygıtınızda herhangi bir veri kaybı, istenmeyen davranış veya zarar oluşması durumunda bundan sizin sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Devam edilsin mi?

[ctx: #36619]
note: Label of a setting, allow the user to specify high quality downscaling of pictures
en: High quality downscaling
tr_tr: Yüksek kalite aşağı ölçekleme

[ctx: #36620]
note: Description of setting "Pictures -> Slideshow -> High Quality Downscaling" with label #36619
en: Enable high quality downscaling of pictures (uses more memory and has moderate performance impact).
tr_tr: Yüksek kalite resim aşağı ölçekleme ozelligini etkinleştir (daha fazla bellek kullanır ve performansa orta derecede etkisi vardır).

[ctx: #36621]
note: Label of a setting, allow the maximum smbclient protocol to be configured
en: Maximum protocol version
tr_tr: En yüksek iletişim kuralı sürümü

[ctx: #36622]
note: Description of setting with label #36621 "Maximum protocol version"
en: Set the maximum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 or SMBv1 compatibility may be required with older NAS and Windows shares.
tr_tr: Bağlantı için en yüksek SMB iletişim kuralı sürümünü ayarlayın. Eski NAS ve Windows paylaşımlarında SMBv2 veya SMBv1 uyumluluğunu kullanmaya zorlamak gerekebilir.

[ctx: #36623]
note: Values for setting with label #36621 and #36628 "Minimum/Maximum protocol version" - none means "no protocol version is forced"
en: None
tr_tr: Yok

[ctx: #36627]
note: Label of a group, that allows configuration of the system SMB client
en: Client
tr_tr: İstemci

[ctx: #36628]
note: Label of a setting, allow the minimum smbclient protocol to be configured
en: Minimum protocol version
tr_tr: En düşük iletişim kuralı sürümü

[ctx: #36629]
note: Description of setting with label #36628 "Minimum protocol version"
en: Set the minimum SMB protocol version to negotiate when making connections. Forcing SMBv2 may be required to prevent SMBv1 use on some OS.
tr_tr: Bağlantılar için kullanılacak en düşük SMB iletişim kuralı sürümünü ayarlayın. Bazı işletim sistemlerinde SMBv1 kullanılmasını önlemek için SMBv2 sürümünü kullanmaya zorlamak gerekebilir.

[ctx: #36630]
note: Label of a setting, sets additional config required for some proprietary SMBv1 implementations (mostly routers)
en: Use legacy security
tr_tr: Eski güvenliği kullan

[ctx: #36631]
note: Description of setting with label #36630 "Use legacy security"
en: Force weak SMBv1 security for compatibility with the USB sharing features on some WiFi routers and NAS devices.
tr_tr: Bazı WiFi yönlendiricilerinde ve NAS cihazlarında USB paylaşım özellikleriyle uyumluluk için zayıf olan SMBv1 güvenliğini kullanmaya zorlayın.

[ctx: #36632]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control via HTTP"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should never be exposed on the Internet. A password should be set below. Proceed?
tr_tr: Web arayüzüne erişimi olan herkes bu uygulamayı, hatta bu cihazı kontrol edebilir. Bu sebepten ötürü web arayüzü asla internette açığa çıkmamalıdır. Aşağıdan bir parolanın ayarlanması gerekmektedir. Devam edilsin mi?

[ctx: #36633]
note: Text in confirm dialog when enabling setting "Services -> Control -> Allow remote control from applications on other systems"
en: These services offer neither authentication nor encryption. Anyone who can connect to them will be able to completely control this application and, therefore, this device, so they should never be exposed to the Internet. Proceed?
tr_tr: Bu hizmetler ne kimlik doğrulama ne de şifreleme sunar. Bu hizmetlere bağlanabilen herkes bu uygulamayı, hatta bu cihazı kontrol edebilir. Bu sebepten ötürü bu servisler internette açığa çıkmamalıdır. Devam edilsin mi?

[ctx: #36634]
note: Text in confirm dialog when disabling setting "Services -> Control -> Require authentication"
en: Anyone who has access to the web interface will be able to completely control this application and, therefore, this device, so it should be secured by a password. Are you sure you want to disable authentication?
tr_tr: Web arayüzüne erişimi olan herkes bu uygulamayı, hatta bu cihazı kontrol edebilir. Bu sebepten ötürü bir şifre ile koruması gerekmektedir. Kimlik doğrulamayı devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

[ctx: #36635]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration
en: If web server authentication is enabled, a password must be entered as well.
tr_tr: Eğer web sunucusu Kimlik doğrulaması etkinleştirildiyse bir parola ayarlanması gerekmektedir.

[ctx: #36636]
note: Text in error dialog when trying to enter an invalid web server configuration by enabling authentication without a password set
en: You must first enter a password before web server authentication can be enabled.
tr_tr: Web sunucusu kimlik doğrulaması etkinleştirilmeden önce parolanın ayarlanması gerekmektedir.

[ctx: #36638]
note: Menuitem at "Settings -> System -> Add-ons"
en: Remove all orphaned add-ons
tr_tr: Sahipsiz kalan tüm eklentileri kaldır

[ctx: #36639]
note: Description of setting with label #36638 "Remove all orphaned dependencies"
en: Remove all modules and support libraries that have been automatically installed and are in an orphaned state.
tr_tr: Otomatik olarak yüklenen ve sahipsiz durumda olan tüm modülleri ve destek kitaplıklarını kaldırır.

[ctx: #36640]
note: Dialog caption
en: Orphaned add-ons
tr_tr: Sahipsiz eklentiler

[ctx: #36641]
note: Dialog text if orphaned add-ons were found and removed
en: The following orphaned add-ons were removed from your system: {0:s}.
tr_tr: Aşağıdaki sahipsiz eklentiler sisteminizden kaldırıldı: {0:s}.

[ctx: #36642]
note: Dialog text if no more orphaned add-ons left on the system
en: No orphaned add-ons to remove.
tr_tr: Kaldırılacak sahipsiz eklenti yok.

[ctx: #36899]
note: Description of setting with label #729 "Enable SSL"
en: Enables SSL encryption in the webserver. Certificate special://userdata/server.pem and Key special://userdata/server.key must be created manually
tr_tr: Web sunucusunda SSL şifrelemesini etkinleştirir. Sertifika special://userdata/server.pem ve Anahtar special://userdata/server.key dosyalarını kendiniz oluşturmalısınız

[ctx: #36900]
en: movie
tr_tr: film

[ctx: #36901]
en: movies
tr_tr: filmler

[ctx: #36902]
en: TV show
tr_tr: TV programı

[ctx: #36903]
en: TV shows
tr_tr: TV programları

[ctx: #36904]
en: season
tr_tr: sezon

[ctx: #36905]
en: seasons
tr_tr: sezon

[ctx: #36906]
en: episode
tr_tr: bölüm

[ctx: #36907]
en: episodes
tr_tr: bölümler

[ctx: #36908]
en: music video
tr_tr: müzik videosu

[ctx: #36909]
en: music videos
tr_tr: müzik videoları

[ctx: #36910]
en: set
tr_tr: küme

[ctx: #36911]
en: sets
tr_tr: kümeler

[ctx: #36913]
en: videos
tr_tr: videolar

[ctx: #36914]
en: music
tr_tr: müzik

[ctx: #36915]
en: music
tr_tr: müzik

[ctx: #36916]
en: artist
tr_tr: sanatçı

[ctx: #36917]
en: artists
tr_tr: sanatçılar

[ctx: #36918]
en: album
tr_tr: albüm

[ctx: #36919]
en: albums
tr_tr: albümler

[ctx: #36920]
en: song
tr_tr: şarkı

[ctx: #36921]
en: songs
tr_tr: şarkılar

[ctx: #37000]
en: (Visually impaired)
tr_tr: (Görme engelliler)

[ctx: #37001]
en: (Director's comments)
tr_tr: (Yönetmenin açıklamaları)

[ctx: #37002]
en: (Director's comments 2)
tr_tr: (Yönetmenin açıklamaları 2)

[ctx: #37014]
en: Last used profile
tr_tr: Son kullanılan profil

[ctx: #37015]
note: Label used in different places to denote the function to open a folder to list its content
en: Browse into
tr_tr: Gözat

[ctx: #37016]
note: Description of setting with label #448 "Dolby Digital Plus (E-AC3) capable receiver"
en: Select this option if your receiver is capable of decoding Dolby Digital Plus (E-AC3) streams.
tr_tr: Eğer alıcınız Dolby Digital Plus (E-AC3) kod çözme desteğine sahipse bu seçeneği seçin.

[ctx: #37021]
en: Set GUI resolution limit
tr_tr: GUI çözünürlük sınırını ayarla

[ctx: #37022]
en: UPnP player
tr_tr: UPnP oynatıcı

[ctx: #37023]
en: Do you wish to stop playback on the remote device?
tr_tr: Uzak aygıttaki oynatımı durdurmak istiyor musunuz?

[ctx: #37025]
en: Configure audio encoder settings such as quality and compression level
tr_tr: Kalite ve sıkıştırma düzeyi gibi ses kodlayıcısı ayarlarını yapılandır

[ctx: #37026]
en: Auto
tr_tr: Otomatik

[ctx: #37030]
en: Unlimited
tr_tr: Limitsiz

[ctx: #37031]
note: Description of setting #14102 Blu-ray playback mode
en: Specifies how Blu-rays should be opened / played back. Note: Some disc menus are not fully supported and may cause problems.
tr_tr: Blu-ray'lerin nasıl oynatılacağını / açılacağını belirtir. Not: Bazı disk menüleri henüz tam olarak desteklenmemektedir ve sorunlara neden olabilir.

[ctx: #37032]
note: Title of accessibility menu group
en: Accessibility
tr_tr: Erişilebilirlik

[ctx: #37033]
note: Description of category #287 Subtitles
en: This category contains the settings for subtitles
tr_tr: Bu kategori altyazı ayarlarını içerir

[ctx: #37034]
note: Setting #37034 Accessibility
en: Prefer audio stream for the visually impaired
tr_tr: Görme engelliler için olan ses akışlarını tercih et

[ctx: #37035]
note: Description of setting #37034 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the visually impaired to other audio streams of the same language
tr_tr: Aynı dilin görme engelliler için olan ses akışlarını tercih et

[ctx: #37036]
note: Setting #37036 Settings -> Video -> Accessibility
en: Prefer audio stream for the hearing impaired
tr_tr: İşitme engelliler için olan ses akışlarını tercih et

[ctx: #37037]
note: Description of setting #37036 Accessibility
en: Prefer the audio stream for the hearing impaired to other audio streams of the same language
tr_tr: Aynı dilin işitme engelliler için olan ses akışlarını tercih et

[ctx: #37038]
note: Setting #37038 Accessibility
en: Prefer subtitles for the hearing impaired
tr_tr: İşitme engelliler için olan altyazıları tercih et

[ctx: #37039]
note: Description of setting #37038 Accessibility
en: Prefer the subtitle stream for the hearing impaired to other subtitle streams of the same language
tr_tr: Aynı dilin işitme engelliler için olan altyazı akışlarını tercih et

[ctx: #37040]
note: Setting #37040 Playback
en: Prefer default audio streams
tr_tr: Varsayılan ses akışını tercih et

[ctx: #37041]
note: Description of setting #37040 Playback
en: If enabled, audio streams that are flagged as default (and match the preferred language) are preferred over audio streams with higher quality (number of channels, codec, ...).
tr_tr: Etkinleştirildiyse, yüksek kalite ses akışları yerine (kanal sayısı, codec, ...) işaretlenmiş varsayılan ses akışları tercih edilir (ve tercih edilen dil ile eşleşir).

[ctx: #37042]
note: Description of setting Skip steps
en: Defines which step sizes to use when pressing the skip buttons. If more steps are selected for a skip direction, these can be applied by subsequent presses on the skip button within the defined skip delay. Forward (positive) and backward (negative) steps can be defined independently.
tr_tr: Atlama düğmelerine basıldığında hangi boyutta atlanacağını tanımlar. Atlama yönü için daha fazla adım seçilirse, bunlar tanımlanmış atlama gecikmesi içinde atlama düğmesine sonraki basmalar ile uygulanabilir. İleri (artı) ve geri (eksi) atlama adımları birbirlerinden bağımsız olarak tanımlanabilir.

[ctx: #37043]
note: Description of setting Skip delay
en: Defines the time to wait for subsequent key presses before performing the skip. Only applies when using smart skipping (when using more than one skip step for a direction).
tr_tr: Atlamadan önceki tuşa basılma bekleme süresini tanımlar. Sadece akıllı atlama uygulandığında geçerli (bir yön için birden fazla atlama adımı kullanıldığında).

[ctx: #37044]
note: Setting #37044 Extract chapter thumbnails
en: Extract chapter thumbnails
tr_tr: Bölüm küçük resimlerini ayıkla

[ctx: #37045]
note: Description of setting #37044 Extract chapter thumbnails"
en: Extract chapter thumbnails for presentation in the chapters / bookmarks dialogue. This might increase CPU load.
tr_tr: Bölümler / yer işaretleri iletişim kutusunda görüntülemek için bölüm küçük resimlerini ayıkla. Bu CPU yükünü arttırabilir.

[ctx: #37048]
note: Setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable WS-Discovery Service
tr_tr: WS-Discovery Hizmetini Etkinleştir

[ctx: #37049]
note: Description of setting #37048 Enable WS-Discovery Service"
en: Enable service to search for SMB services using the WS-Discovery protocol
tr_tr: WS-Discovery protokolünü kullanarak SMB hizmetlerini aramak için bu hizmeti etkinleştirin

[ctx: #37050]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]WS-Discovery[/B] component
tr_tr: [B]WS-Discovery[/B] bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #37051]
note: Setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS Protocol Version
tr_tr: NFS Protokolü Sürümü

[ctx: #37052]
note: Description of setting #37051 NFS Protocol Version"
en: NFS protocol version to use when establishing NFS connections
tr_tr: NFS bağlantıları kurarken kullanılacak NFS protokolü sürümü

[ctx: #37053]
note: Settings / Services "Chunk Size" group label
en: Chunk Size
tr_tr: Yığın Boyutu

[ctx: #37054]
note: Setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: NFS Chunk Size
tr_tr: NFS Yığın Boyutu

[ctx: #37055]
note: Description of setting #37054 "NFS Chunk Size"
en: Data chunk size used on NFS connections
tr_tr: NFS bağlantılarında kullanılan veri yığın boyutu

[ctx: #37056]
note: Setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: SMB Chunk Size
tr_tr: SMB Yığın Boyutu

[ctx: #37057]
note: Description of setting #37056 "SMB Chunk Size"
en: Data chunk size used on SMB connections
tr_tr: SMB bağlantılarında kullanılan veri yığın boyutu

[ctx: #37101]
note: Settings / Services "Caching" category label
en: Caching
tr_tr: Önbelleğe Alma

[ctx: #37102]
note: Description of category #37101 "Caching"
en: This category contains settings that configure caching of local and network files, and internet streams.
tr_tr: Bu kategori yerel ve ağ dosyalarının ve internet akışlarının önbelleğe alınmasını yapılandıran ayarları içerir.

[ctx: #37103]
note: Setting #37103 "Buffer Mode"
en: Buffer Mode
tr_tr: Arabellek Modu

[ctx: #37104]
note: Description of setting #37103 "Buffer Mode"
en: Configure the media content to buffer.
tr_tr: Arabelleğe alınacak medya içeriğini yapılandırın.

[ctx: #37105]
note: Setting #37105 "Memory Size"
en: Memory Size
tr_tr: Bellek Boyutu

[ctx: #37106]
note: Description of setting #37105 "Memory Size"
en: The size of the memory buffer in Mbytes. Setting zero (0) forces buffering to disk, which is not recommend on flash storage devices (eMMC, SD cards, SSD).
tr_tr: Mbyte cinsinden bellek arabelleğinin boyutu. Sıfıra (0) ayarlamak, diskin ara belleğe alınmasını zorlar. Bu değer flash depolama aygıtlarında (eMMC, SD kartlar, SSD) önerilmez.

[ctx: #37110]
note: Value of setting - NONE
en: No buffer
tr_tr: Arabellek yok

[ctx: #37111]
note: Value of setting - TRUE INTERNET
en: Only buffer true internet streams: HTTP, HTTPS, etc.
tr_tr: Yalnızca HTTP, HTTPS vb. gerçek internet akışlarını arabelleğe al.

[ctx: #37112]
note: Value of setting - INTERNET
en: Buffer all internet filesystems, including: FTP, WebDAV, etc.
tr_tr: FTP, WebDAV vb. internet dosya sistemlerini arabelleğe al.

[ctx: #37113]
note: Value of setting - NETWORK
en: Buffer all network filesystems, including: SMB, NFS, etc.
tr_tr: SMB, NFS vb. ağ dosya sistemlerini arabelleğe al.

[ctx: #37114]
note: Value of setting - ALL
en: Buffer all filesystems, including local files
tr_tr: Yerel dosyalar da dahil olmak üzere tüm dosya sistemlerini arabelleğe al

[ctx: #37115]
note: Value of setting #37105 "Memory Size"
en: Caches entire file on disk storage
tr_tr: Tüm dosyayı disk depolama alanında önbelleğe alır

[ctx: #38011]
note: Setting #38011 "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry
tr_tr: "Tüm ögeler" girdisini göster

[ctx: #38012]
note: Description of setting "Show All Items entry"
en: Show "All items" entry in directory, e.g. "All albums" or "All seasons".
tr_tr: Dizinde "Tüm ögeler" girdisini göster; örn. "Tüm albümler" veya "Tüm sezonlar".

[ctx: #38013]
note: Label of a setting to limit the number of fps used for updating the GUI while playing videos. This is useful for slow systems that have problems rendering GUI and video at the same time in full speed.
en: Limit GUI updates during playback
tr_tr: Oynatma sırasında GUI güncellemelerini sınırla

[ctx: #38014]
note: Description for the setting with label #38013 "Limit GUI updates when playing video"
en: Limits the speed (fps) used to update the GUI while playing videos. This can reduce CPU load and fix playback issues while the GUI is shown.
tr_tr: Videolar oynatılırken GUI yenileme hızını (fps) sınırlar. Bu GUI gösterilirken oluşan oynatım problemlerini çözer ve CPU yükünü azaltır.

[ctx: #38015]
note: Label of a settings value to indicate the "disabled" state of an otherwise limiting setting (like fps limit, bandwidth limit, etc.)
en: Unlimited
tr_tr: Limitsiz

[ctx: #38017]
note: Description of setting #14111 "Blu-ray region code"
en: Region A - Americas, East Asia and Southeast Asia. Region B - Africa, Middle East, Southwest Asia, Europe, Australia, New Zealand. Region C - Central Asia, mainland China, Mongolia, South Asia, Belarus, Russia, Ukraine, Kazakhstan.
tr_tr: Bölge A - Amerika, Doğu Asya ve Güneydoğu Asya. Bölge B - Afrika, Orta Doğu, Güneybatı Asya, Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda. Bölge C - Orta Asya, Çin, Moğolistan, Güney Asya, Beyaz Rusya, Rusya, Ukrayna, Kazakistan.

[ctx: #38018]
note: Used for the viewstate selection
en: My rating
tr_tr: Derecelendirmem

[ctx: #38022]
note: Used for the rating selection
en: No rating
tr_tr: Derecelendirme yok

[ctx: #38023]
note: Used for the rating selection
en: Set my rating
tr_tr: Derecelendirmemi ayarla

[ctx: #38024]
en: Information provider selection
tr_tr: Bilgi sağlayıcı seçimi

[ctx: #38025]
en: Choose information provider
tr_tr: Bilgi sağlayıcı seçin

[ctx: #38026]
en: Appearances
tr_tr: Görünümler

[ctx: #38031]
note: Label for an option to select the video stream to play if current video has more than one video stream
en: Video stream
tr_tr: Video akışı

[ctx: #38032]
note: Label for an option to select the angle to play if current disc has more than one angle
en: Angle
tr_tr: Açı

[ctx: #38033]
en: Role
tr_tr: Rol

[ctx: #38034]
note: Orchestra playing on the recording (if present)
en: Orchestra
tr_tr: Orkestra

[ctx: #38035]
note: Lyricist that wrote the lyrics of the song (if present)
en: Lyricist
tr_tr: Söz Yazarı

[ctx: #38036]
note: Remixer of the song (if present)
en: Remixer
tr_tr: Remix yapan

[ctx: #38037]
note: Arranger of the song (if present)
en: Arranger
tr_tr: Aranjör

[ctx: #38038]
note: Engineer of the song (if present)
en: Engineer
tr_tr: Mühendis

[ctx: #38039]
note: Producer of the song (if present)
en: Producer
tr_tr: Yapımcı

[ctx: #38042]
note: Name used when artist name is missing from music file tags
en: [Missing]
tr_tr: [Eksik]

[ctx: #38043]
note: Title album artists node, and music item to export output, see #38306
en: Album artists
tr_tr: Albümdeki sanatçılar

[ctx: #38044]
note: Title all artists node
en: Song & album artists
tr_tr: Şarkı ve albümdeki sanatçılar

[ctx: #38045]
note: Title all contributors node (any role e.g. composer, piano, producer, engineer)
en: All contributors
tr_tr: Tüm katılımcılar

[ctx: #38046]
note: Title all roles node
en: All roles
tr_tr: Tüm roller

[ctx: #38060]
note: Question when forced rescan of music tags needed after upgrade from previous version of Kodi
en: Music library needs to rescan tags from files. Would you like to scan now?
tr_tr: Müzik kitaplığının dosyalardan etiketleri yeniden taraması gerekiyor. Şimdi tarama yapmak ister misiniz?

[ctx: #38061]
note: Extra scraping question on upgrade from previous version
en: Fetch additional information for albums and artists? This could take some time so you may prefer to do this later
tr_tr: Albümler ve sanatçılar için ek bilgi getirilsin mi? Bu biraz zaman alabilir, bu yüzden bunu daha sonra yapmayı tercih edebilirsiniz

[ctx: #38062]
note: Full tag scanning question on library update (by default tags are only scanned when the file has changed since last time)
en: Do full tag scan even when music files are unchanged?
tr_tr: Müzik dosyaları değişmemiş olsa bile tam etiket taraması yapılsın mı?

[ctx: #38063]
note: Item in selection list #38338. Settings will change the default addon used to fetch artist or album information, related to #20195, #20193 and #20194
en: Set default information provider
tr_tr: Varsayılan bilgi sağlayıcısını ayarlayın

[ctx: #38064]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific artist, related to #20195
en: Set for this artist
tr_tr: Bu sanatçı için ayarla

[ctx: #38065]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all artists in node, related to #20195
en: Set for all artists shown
tr_tr: Gösterilen tüm sanatçılar için ayarla

[ctx: #38066]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for a specific album, related to #20195
en: Set for this album
tr_tr: Bu albüm için ayarla

[ctx: #38067]
note: Item in selection list #38338 to change the information provider for all albums in node, related to #20195
en: Set for all albums shown
tr_tr: Gösterilen tüm albümler için ayarla

[ctx: #38068]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all artists shown in node, after #38065
en: Use this information provider for all the artists shown here?
tr_tr: Burada gösterilen tüm sanatçılar için bu bilgi sağlayıcı kullanılsın mı?

[ctx: #38069]
note: Dialog message asking for confirmation of change the information provider for all albums shown in node, after #38067
en: Use this information provider for all the albums shown here?
tr_tr: Burada gösterilen tüm albümler için bu bilgi sağlayıcı kullanılsın mı?

[ctx: #38070]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default artist information provider, after #38063
en: Use this information provider for all artists, clearing any previous settings for specific artists?
tr_tr: Bu bilgi sağlayıcıyı tüm sanatçılar için kullanın. Belirli sanatçılar için önceki ayarlar temizlensin mi?

[ctx: #38071]
note: Dialog message asking for confirmation of change to the default album information provider, after #38063
en: Use this information provider for all albums, clearing any previous settings for specific albums?
tr_tr: Bu bilgi sağlayıcıyı tüm albümler için kullanın. Belirli albümler için önceki ayarlar temizlensin mi?

[ctx: #38072]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for all the artists or albums in the node immediately
en: Do you want to refresh information for all these items now?
tr_tr: Tüm bu ögelerin bilgilerini şimdi yenilemek istiyor musunuz?

[ctx: #38073]
note: Dialog message asking for confirmation to get additional info for the current artist or album immediately
en: Do you want to refresh information for this item now?
tr_tr: Bu ögenin bilgilerini şimdi yenilemek istiyor musunuz?

[ctx: #38074]
en: Boxsets
tr_tr: Boxsetler

[ctx: #38075]
en: * All discs
tr_tr: * Tüm diskler

[ctx: #38076]
en: Disc title
tr_tr: Disk başlığı

[ctx: #38077]
en: Total discs
tr_tr: Toplam diskler

[ctx: #38078]
en: Original year
tr_tr: Orijinal yıl

[ctx: #38079]
en: Original date
tr_tr: Orijinal tarih

[ctx: #38081]
note: Music property - Album release status
en: Release status
tr_tr: Yayınlanma durumu

[ctx: #38082]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist
en: Added to end of playlist
tr_tr: Çalma listesinin sonuna eklendi

[ctx: #38083]
note: Displayed in a toast notification when music items are added to a playlist to play next
en: Added to playlist to play next
tr_tr: Sonraki çalınma için oynatma listesine eklendi

[ctx: #38100]
note: Description of section #14200 "Player""
en: Section that contains the settings for the playback of media
tr_tr: Medya oynatımı ile ilgili ayarları içeren bölüm

[ctx: #38101]
note: Description of section #14201 "Media"
en: Section that contains the settings for sources and how media information is collected, stored, shown and navigated
tr_tr: Kaynakların ve medya bilgilerinin nasıl toplanacağı, depolanacağı, gösterileceği ve gezileceği ile ilgili ayarları içeren bölüm

[ctx: #38102]
note: Description of section #14203 "Customise"
en: Section that contains the settings influencing the GUI experience and for controlling the GUI/system
tr_tr: GUI ve sistemi kontrol etmek ve GUI deneyimini etkileyen ayarları içeren bölüm

[ctx: #38103]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for the playback of videos
tr_tr: Bu kategori video oynatımı ile ilgili ayarları içerir

[ctx: #38104]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for the playback of music
tr_tr: Bu kategori müzik çalma ile ilgili ayarları içerir

[ctx: #38105]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for playback of pictures via a slideshow
tr_tr: Bu kategori bir slayt gösterisi aracılığıyla resim oynatma ile ilgili ayarları içerir

[ctx: #38106]
note: Description of category #14213 "Language"
en: This category contains the settings for audio / subtitles language and accessibility
tr_tr: Bu kategori, ses / altyazı dili ve erişilebilirlik ayarlarını içerir

[ctx: #38107]
note: Description of category #14210 "Videos"
en: This category contains the settings for how information for videos is collected, stored, shown, and navigated
tr_tr: Bu kategori video bilgilerinin nasıl toplanacağı, depolanacağı, gösterileceği ve gezileceği ile ilgili ayarları içerir

[ctx: #38108]
note: Description of category #14211 "Music"
en: This category contains the settings for how information for music is collected, stored, shown, and navigated
tr_tr: Bu kategori müzik bilgilerinin nasıl toplanacağı, depolanacağı, gösterileceği ve gezileceği ile ilgili ayarları içerir

[ctx: #38109]
note: Description of category #14212 "Pictures"
en: This category contains the settings for how information for pictures is shown and navigated
tr_tr: Bu kategori resim bilgilerinin nasıl gösterileceği ve gezileceği ile ilgili ayarları içerir

[ctx: #38110]
note: Description of category #14215 "Databases"
en: This category contains the settings for the library databases
tr_tr: Bu kategori kitaplık veritabanları ile ilgili ayarları içerir

[ctx: #38111]
note: Description of category #14224 "Other"
en: This category contains other settings for the GUI interface
tr_tr: Bu kategori GUI arabirimi ile ilgili ayarları içerir

[ctx: #38112]
note: Description of setting with label #12381 "Switch to visualisation on playback"
en: Automatically go to the visualisation window when audio playback starts
tr_tr: Ses çalma başladığında otomatik olarak görsel öğe penceresine git

[ctx: #38190]
en: Extract thumbnails from video files
tr_tr: Küçük resimleri video dosyalarından ayıkla

[ctx: #38207]
note: Description of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38207
en: Show EXIF picture information
tr_tr: EXIF resim bilgilerini göster

[ctx: #38208]
note: Help text of setting "Pictures -> Show EXIF picture information" with label #38208
en: If EXIF information exists (date, time, camera used, etc.), it will be displayed.
tr_tr: Eğer EXIF bilgisi varsa (tarih, kullanılan kamera, vs.), görüntülenecek.

[ctx: #38209]
note: Contextmenu entry to remove the resume point of the currently selected item
en: Reset resume position
tr_tr: Sürdürme konumunu sıfırla

[ctx: #38300]
note: Dialog header for settings for how to export specific music library data
en: Export Music Library
tr_tr: Müzik Kitaplığını Dışarı Aktar

[ctx: #38301]
note: Kind of export output, see #38304
en: Single file
tr_tr: Tek dosya

[ctx: #38302]
note: Kind of export output, see #38304
en: Separate files for each item
tr_tr: Her öge için ayrı dosya

[ctx: #38303]
note: Kind of export output, see #38304
en: To library folders
tr_tr: Kitaplık klasörlerine

[ctx: #38304]
note: Selection of export to a single file, many separate files or the library folder(s)
en: Choose kind of export output
tr_tr: Dışarı aktarma türünü seçin

[ctx: #38305]
note: Folder path for export output file or files
en: Destination folder
tr_tr: Hedef klasör

[ctx: #38306]
note: Section of music items to export - albums, album artists, song artists etc.
en: Items to export
tr_tr: Dışarı aktarılacak ögeler

[ctx: #38307]
en: Include artwork such as thumbnails and fanart
tr_tr: Küçük resimler ve fanart gibi resimleri dahil et

[ctx: #38308]
en: Include items that have not been scraped (to create template NFO files)
tr_tr: Alınmamış ögeleri dahil et (şablon NFO dosyaları oluşturmak için)

[ctx: #38309]
en: Output information to NFO files
tr_tr: Bilgileri NFO dosyalarına dışarı aktar

[ctx: #38310]
note: See #38309 when NFO and art export disabled so only artist folders
en: Output information to NFO files (currently exporting artist folders only)
tr_tr: Bilgileri NFO dosyaları olarak dışarı aktar (şu anda yalnızca sanatçı klasörlerini dışarı aktarıyor)

[ctx: #38311]
en: Overwrite existing files
tr_tr: Varolan dosyaların üzerine yaz

[ctx: #38312]
note: Music item to export output, see #38306
en: Song artists
tr_tr: Şarkı sanatçıları

[ctx: #38313]
note: Music item to export output, see #38306
en: Other artists
tr_tr: Diğer sanatçılar

[ctx: #38317]
note: Message when trying to do a kind #38303 of export and setting #20223 is empty
en: Unable to export to library folders as the system artist information folder setting is empty
tr_tr: Sistem ayarlarındaki sanatçı bilgisi klasörü ayarı boş olduğu için kitaplık klasörlerine dışarı aktarılamıyor

[ctx: #38318]
note: Message when trying to do export and destination folder #38305 does not exist
en: Unable to export data as the destination folder does not exist
tr_tr: Hedef klasör mevcut olmadığından dolayı veri dışarı aktarılamıyor

[ctx: #38319]
note: Button text to start export
en: Export
tr_tr: Dışarı aktar

[ctx: #38320]
note: Message when adding music source and setting #20223 is empty
en: Do you have local artist information (NFO) and art files that you want to fetch? Set the location of these artist folders now
tr_tr: Yerel sanatçı bilgisine (NFO) ve almak istediğiniz resim dosyalarına sahip misiniz? Bu sanatçı klasörlerinin konumunu şimdi ayarlayın

[ctx: #38321]
note: Kind of export output, see #38304
en: Artist folders only
tr_tr: Sadece sanatçı klasörleri

[ctx: #38322]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when albums and artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder and albums to music folders
tr_tr: Sanatçılar, Sanatçı Bilgisi Klasörüne, albümler, müzik klasörlerine dışarı aktarıldı

[ctx: #38323]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only albums selected
en: Albums exported to music folders
tr_tr: Albümler, müzik klasörlerine dışarı aktarıldı

[ctx: #38324]
note: Explanation of what export to library folders means see #38303 when only artists selected
en: Artists exported to Artist Information Folder
tr_tr: Sanatçılar, Sanatçı Bilgisi Klasörüne dışarı aktarıldı

[ctx: #38325]
note: Explanation of what export artist folders only means see #38304
en: Artist subfolders created in Artist Information Folder
tr_tr: Sanatçı Bilgisi Klasörü içinde sanatçı alt klasörleri oluşturuldu

[ctx: #38330]
note: Dialog heading when editing default settings for fetching additional music information
en: Set Music Information Providers
tr_tr: Müzik Bilgi Sağlayıcılarını Ayarla

[ctx: #38331]
note: Dialog heading when editing album information provider
en: Set Album Information Provider
tr_tr: Albüm Bilgi Sağlayıcılarını Ayarla

[ctx: #38332]
note: Dialog heading when editing artist information provider
en: Set Artist Information Provider
tr_tr: Sanatçı Bilgi Sağlayıcılarını Ayarla

[ctx: #38333]
note: Use scrapers to fetch additional album and artist information and art during scan
en: Fetch additional information and art during scan
tr_tr: Tarama sırasında ek bilgileri ve resimleri al

[ctx: #38334]
note: Scraper to use for additional album information. See #20193
en: Album information provider
tr_tr: Albüm bilgisi sağlayıcı

[ctx: #38335]
note: Scraper to use for additional artist information. See #20194
en: Artist information provider
tr_tr: Sanatçı bilgisi sağlayıcı

[ctx: #38336]
note: Location of folder where local art and nfo files can be found for artists. See #20223
en: Local artist information folder
tr_tr: Yerel sanatçı bilgisi sağlayıcı

[ctx: #38337]
note: Group header describing the settings
en: Options for fetching additional information
tr_tr: Ek bilgileri almak için seçenekler

[ctx: #38338]
note: Selecting what items the settings will be used for, selecting from #38064 to 38067
en: Choose how to apply settings
tr_tr: Ayarların uygulama şeklini seçin

[ctx: #38339]
note: Heading when selecting from list for #38338
en: How to apply information provider settings
tr_tr: Bilgi sağlayıcı ayarlarının uygulama şekli

[ctx: #38350]
note: Progress statement when importing music library is processing song playback history data
en: Importing song playback history
tr_tr: Şarkı çalma geçmişi içeri aktarılıyor

[ctx: #38351]
note: Progress statement when importing music library - data matching phase
en: Matching data
tr_tr: Veri eşleştiriliyor

[ctx: #38352]
note: Progress statement when importing music library - song history being updated
en: Updating songs
tr_tr: Şarkılar güncelleniyor

[ctx: #38353]
note: Notification of import success "Importing song history - <number of songs matched> updated out of <total songs in xml> imported songs"
en: Importing song history - {0:d} updated out of {0:d} imported songs
tr_tr: Şarkı geçmişi içeri aktarma - içeri aktarılan {1:d} şarkının {0:d} tanesi güncellendi

[ctx: #38354]
note: Message when reading the user specified XML for import to library fails
en: Unable to read xml file
tr_tr: xml dosyası okunamıyor

[ctx: #39004]
note: Description of category "Library" with label #14202
en: This category provides access to the windows for source management and library management facilities
tr_tr: Bu kategori kaynak ve kitaplık yönetimi bölümleri için erişim imkanı sağlar

[ctx: #39005]
note: Description of setting "Videos... with label #14242
en: This provides access to where video sources can be added and otherwise managed.
tr_tr: Bu, video kaynaklarının eklenebileceği ve yönetilebileceği yerlere erişim sağlar.

[ctx: #39006]
note: Description of setting "Music... with label #14243
en: This provides access to where music sources can be added and otherwise managed.
tr_tr: Bu, müzik kaynaklarının eklenebileceği ve yönetilebileceği yerlere erişim sağlar.

[ctx: #39007]
note: Description of setting "Pictures... with label #14244
en: This provides access to where picture sources can be added and otherwise managed.
tr_tr: Bu, resim kaynaklarının eklenebileceği ve yönetilebileceği yerlere erişim sağlar.

[ctx: #39008]
en: Zoom - 120% width
tr_tr: Yakınlaştır - %120 genişlik

[ctx: #39009]
en: Zoom - 110% width
tr_tr: Yakınlaştır - %110 genişlik

[ctx: #39010]
en: Select sort method
tr_tr: Sıralama yöntemini seçin

[ctx: #39011]
en: Maximum wait time for network
tr_tr: Ağ için en uzun bekleme süresi

[ctx: #39012]
note: Description of setting with label #39011 "Maximum wait time for network"
en: Set the maximum time to wait for the network to come up after starting or waking up. When time has passed before network is up startup will continue.
tr_tr: Ağın başlatılmasını veya uyandırılmasını beklemek için geçecek en uzun süreyi ayarlayın. Ağ çalışmadan önce zaman dolarsa sistemin başlatılmasına devam edilir.

[ctx: #39013]
en: Virtual filesystems
tr_tr: Sanal dosya sistemleri

[ctx: #39014]
note: Message of a dialog, asking if related data of an add-on should also be removed on uninstall
en: Would you also like to remove all related data (e.g. settings) of this add-on?
tr_tr: Bu eklenti ile ilgili bütün verileri de (ör. ayarlar) kaldırmak istiyor musunuz?

[ctx: #39015]
en: Image decoder
tr_tr: Resim kod çözücü

[ctx: #39016]
en: Resume audiobook
tr_tr: Ses defterini sürdür

[ctx: #39017]
note: Description of setting with label #21358 "Share my libraries"
en: Enables UPnP. This allows you to stream media in your libraries to a UPnP client and to detect remote UPnP servers.
tr_tr: UPnP'yi ekinleştirir. Bu özellik uzak UPnP sunucularını algılamaya ve kitaplığınızdaki medyaları bir UPnP istemcisine akış yapmanızı sağlar.

[ctx: #39018]
en: optional
tr_tr: isteğe bağlı

[ctx: #39019]
en: installed
tr_tr: yüklü

[ctx: #39020]
en: The following additional add-ons will be installed
tr_tr: Aşağıdaki ek eklentiler yüklenecektir

[ctx: #39021]
en: Proceed with installation?
tr_tr: Yüklemeye devam edilsin mi?

[ctx: #39024]
en: Dependencies
tr_tr: Bağımlılıklar

[ctx: #39025]
note: Artist gender - male, female, other
en: Gender
tr_tr: Cinsiyet

[ctx: #39026]
note: Brief comment to distinguish artists with the same name e.g "former bassist with Journey"
en: Disambiguation
tr_tr: Kısa yorum

[ctx: #39027]
note: Sort name of artist (e.g. Jackson, Michael)
en: Sortname
tr_tr: Soyadı

[ctx: #39028]
note: Text for yes/no dialog when silently uninstalling an add-on
en: Add-on: {0:s}[CR]Origin: {1:s}[CR]Version: {2:s}[CR]- will be uninstalled and replaced. Would you like to proceed?
tr_tr: Eklenti: {0:s}[CR]Kaynak: {1:s}[CR]Sürüm: {2:s}[CR]- kaldırılacak ve değiştirilecek. Devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: #39029]
note: Text for yes/no dialog to indicate that an add-on was manually installed
en: Manually installed
tr_tr: Kullanıcı tarafından yüklendi

[ctx: #39030]
note: Media source, a filter and smart playlist rule option
en: Source
tr_tr: Kaynak

[ctx: #39031]
note: Node title, plural of #39030
en: Sources
tr_tr: Kaynaklar

[ctx: #39100]
en: Perform on startup
tr_tr: Başlangıçta uygula

[ctx: #39101]
note: Startup action option label
en: Play TV
tr_tr: TV Oynat

[ctx: #39102]
en: Play Radio
tr_tr: Radyo Çal

[ctx: #39103]
en: Unable to configure network location. Invalid path given.
tr_tr: Ağ konumu yapılandırılamıyor. Geçersiz yol verildi.

[ctx: #39104]
en: View as text
tr_tr: Metin olarak göster

[ctx: #39105]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_DEFAULT
en: default
tr_tr: varsayılan

[ctx: #39106]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_FORCED
en: forced
tr_tr: zorunlu

[ctx: #39107]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_HEARING_IMPAIRED
en: captions
tr_tr: açıklamalı altyazılar

[ctx: #39108]
note: audio/video/subtitle flag - FLAG_VISUAL_IMPAIRED
en: audio description
tr_tr: sesli açıklama

[ctx: #39109]
en: Select Program
tr_tr: Program Seçin

[ctx: #39110]
en: Select Resolution
tr_tr: Çözünürlük Seçin

[ctx: #39111]
note: audio flag - FLAG_ORIGINAL language prefix displayed in audio settings stream selection
en: original
tr_tr: özgün

[ctx: #39112]
note: Used for a setting which allows centre channel (voice/speech) volume to be adjusted when downmixing.
en: Downmix: Center Mix Level
tr_tr: Downmix: Orta Kanal Düzeyi

[ctx: #39113]
note: Help text for 39112
en: Center Mix Level in dB relative to metadata or default (-3 dB)
tr_tr: Meta veriye veya varsayılana göre (-3 dB) dB cinsinden Orta Kanal Düzeyi

[ctx: #39114]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode thumb
tr_tr: Bölüm küçük resmi

[ctx: #39115]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Movie plot
tr_tr: Film özeti

[ctx: #39116]
note: Label for "show information for unwatched items" setting option
en: Episode plot
tr_tr: Bölüm özeti

[ctx: #39117]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Announcer[/B] component
tr_tr: [B]Announcer[/B] bileşeni için ayrıntılı günlük

[ctx: #39118]
note: Label for action to present native iOS sharing sheet
en: Share debug log
tr_tr: Hata ayıklama günlüğünü paylaş

[ctx: #39119]
en: Last modified
tr_tr: Son değiştirilme

[ctx: #39120]
en: Skip filename matching for external audio tracks
tr_tr: Harici ses dosyaları için dosya adı eşleştirmeyi atla

[ctx: #39121]
note: Label for section of settings controling what is shown on the library windows
en: Library Display and Navigation
tr_tr: Kitaplık Görünümü ve Gezinti

[ctx: #39122]
note: Label for section of settings controling how library is populated
en: Library Information Sources
tr_tr: Kitaplık Bilgisi Kaynakları

[ctx: #39123]
note: Label for section of settings, label for artwork file browse dialog
en: Artwork
tr_tr: Resim

[ctx: #39124]
note: Label for component level debug logging setting
en: Verbose logging for the [B]Add-ons[/B] component
tr_tr: [B]Eklentilerin[/B] bileşenleri için ayrıntılı günlük

[ctx: #39125]
en: Enable tag reading in file view
tr_tr: Dosya görünümünde etiket okumayı etkinleştir

[ctx: #39127]
en: Use all local image files as artwork
tr_tr: Bütün yerel resim dosyalarını kapak resmi olarak kullan

[ctx: #39128]
note: Description of setting with label #39127 "Use all local image files as artwork"
en: All image files located alongside the media files are picked up as artwork during library scan, with the file name as the art type.
tr_tr: Ortam dosyalarının yanında bulunan tüm resim dosyaları, dosya adı resim türü olacak şekilde kitaplık taraması sırasında resim olarak alınır.

[ctx: #39129]
en: Use all remote artwork fetched by scrapers
tr_tr: Bilgi sağlayıcılar tarafından getirilen tüm uzak resimleri kullan

[ctx: #39130]
note: Description of setting with label #39129 "Use all remote artwork fetched by scrapers"
en: Use the first of each art type of the remote artwork in scraper results to fill any missing art not populated with local art.
tr_tr: Yerel resimle doldurulmamış eksik resimleri doldurmak için bilgi sağlayıcı sonuçlarında uzak resmin her resim türünün ilkini kullanın.

[ctx: #39131]
en: Artist art types whitelist
tr_tr: Sanatçılar için izin verilen resim türleri

[ctx: #39132]
note: Description of setting with label #39131 "Artist art types whitelist"
en: Limit the artist artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
tr_tr: Yerel olarak getirilen veya uzak resim sonuçlarından bilgi sağlayıcısı ile uygulanan sanatçı resmini yalnızca izin verilen resim türleriyle sınırlayın

[ctx: #39133]
en: Album art types whitelist
tr_tr: Albümler için izin verilen resim türleri

[ctx: #39134]
note: Description of setting with label #39133 "Album art types whitelist"
en: Limit the album artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
tr_tr: Yerel olarak getirilen veya uzak resim sonuçlarından bilgi sağlayıcısı ile uygulanan albüm resmini yalnızca izin verilen resim türleriyle sınırlayın

[ctx: #39135]
en: Thumbnail image files
tr_tr: Küçük resim dosyaları

[ctx: #39136]
note: Description of setting with label #39135 "Thumbnail image files"
en: The names of files that contain primary artwork (thumbnails), generally square and used both full and in reduced size to visually identify a folder, artist, album or song
tr_tr: Bir klasör, sanatçı, albüm veya şarkıyı görsel olarak tanımlamak için hem tam hem de küçültülmüş boyutta kullanılan, genellikle kare şeklindeki birincil resim (küçük resimler) içeren dosyaların adları

[ctx: #39137]
en: Artwork level
tr_tr: Resim seviyesi

[ctx: #39138]
note: Description of setting with label #39137 "Artwork level"
en: The amount of artwork automatically selected - [Maximum] all local images and remote art; [Basic] save space on limited devices or when using a simple skin; [Custom] configured by user for detailed control; [None] no art
tr_tr: Otomatik olarak seçilen resim miktarı - [En Yüksek] tüm yerel resimler ve uzak resimler; [Temel] basit bir dış görünüm kullanırken veya sınırlı cihazlarda yerden tasarruf etmek için; [Özel] kullanıcı tarafından yapılandırılıp ayrıntılı olarak kontrol etmek için; [Hiçbiri] resim yok

[ctx: #39140]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Maximum
tr_tr: En Yüksek

[ctx: #39141]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Basic
tr_tr: Temel

[ctx: #39142]
note: Value of setting with label #39137 "Artwork level"
en: Custom
tr_tr: Özel

[ctx: #39143]
en: Movie art types whitelist
tr_tr: Film için izin verilen resim türleri

[ctx: #39144]
note: Description of setting with label #39150 "Movie art types whitelist"
en: Limit the movie and movie set artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
tr_tr: Yerel olarak getirilen veya uzak resim sonuçlarından bilgi sağlayıcısı ile uygulanan film ve film seti resmini yalnızca izin verilen resim türleriyle sınırlayın

[ctx: #39145]
en: TV show art types whitelist
tr_tr: TV programları için izin verilen resim türleri

[ctx: #39146]
note: Description of setting with label #39152 "TV show art types whitelist"
en: Limit the TV show and season artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
tr_tr: Yerel olarak getirilen veya uzak resim sonuçlarından bilgi sağlayıcısı ile uygulanan TV programları ve sezon resmini yalnızca izin verilen resim türleriyle sınırlayın

[ctx: #39147]
en: Episode art types whitelist
tr_tr: Bölümler için izin verilen resim türleri

[ctx: #39148]
note: Description of setting with label #39154 "Episode art types whitelist"
en: Limit the episode artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
tr_tr: Yerel olarak getirilen veya uzak resim sonuçlarından bilgi sağlayıcısı ile uygulanan bölüm resmini yalnızca izin verilen resim türleriyle sınırlayın

[ctx: #39149]
en: Music video art types whitelist
tr_tr: Müzik videosu için izin verilen resim türleri

[ctx: #39150]
note: Description of setting with label #39156 "Music video art types whitelist"
en: Limit the music video artwork fetched locally or applied from scraper remote art results to just those art types in the whitelist
tr_tr: Yerel olarak getirilen veya uzak resim sonuçlarından bilgi sağlayıcısı ile uygulanan müzik videosu resmini yalnızca izin verilen resim türleriyle sınırlayın

[ctx: #39151]
note: Display Hardware scaling filter setting toggle
en: Display hardware scaling filter
tr_tr: Donanım ölçeklendirme filtresini göster

[ctx: #39152]
note: Description
en: Integer scaling (IS) is a Nearest-Neighbor(NN) upscaling technique using Display Engine
tr_tr: Integer scaling (IS), Display Engine kullanan bir Nearest-Neighbor(NN) upscaling tekniğidir

[ctx: #39153]
en: Windowing system:
tr_tr: Pencereleme sistemi:

[ctx: #39154]
note: Override subtitles styles setting list
en: Override subtitles styles
tr_tr: Altyazı stillerini geçersiz kıl

[ctx: #39155]
note: Description of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Some subtitle formats such as SSA / ASS / WebVTT can include metadata like font style, colors, size, alignments, positions, etc. you can override the styles with your customizations (please note that side effects may occur in some cases).
tr_tr: SSA / ASS / WebVTT gibi bazı altyazı biçimleri, yazı tipi stili, renkler, boyut, hizalamalar, konumlar vb. gibi meta verileri içerebilir. Özelleştirmelerinizle stilleri geçersiz kılabilirsiniz (lütfen bazı durumlarda yan etkilerin ortaya çıkabileceğini unutmayın).

[ctx: #39156]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Positions
tr_tr: Konumlar

[ctx: #39157]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles
tr_tr: Stiller

[ctx: #39158]
note: Item list value of setting with label #39154 "Override subtitles styles"
en: Styles and positions
tr_tr: Stiller ve konumlar

[ctx: #39159]
note: Subtitle border size setting toggle
en: Border size
tr_tr: Kenarlık boyutu

[ctx: #39160]
note: Subtitle border colour setting
en: Border colour
tr_tr: Kenarlık rengi

[ctx: #39161]
note: CC Subtitles text alignment setting list
en: Text alignment
tr_tr: Metin hizalama

[ctx: #39162]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Left
tr_tr: Sol

[ctx: #39163]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Center
tr_tr: Orta

[ctx: #39164]
note: Item list value of setting with label #39161 "Text alignment"
en: Right
tr_tr: Sağ

[ctx: #39165]
note: Type of background for displaying the subtitles
en: Background type
tr_tr: Arka plan türü

[ctx: #39166]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Shadow
tr_tr: Gölge

[ctx: #39167]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Box
tr_tr: Kutu

[ctx: #39168]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: Square box
tr_tr: Kare kutu

[ctx: #39169]
note: Description of setting with label #39166 "Background type"
en: Type of background to apply to subtitles.
tr_tr: Altyazılara uygulanacak arka plan türü.

[ctx: #39170]
note: Subtitle shadow size setting
en: Shadow size
tr_tr: Gölge boyutu

[ctx: #39171]
note: Subtitle shadow colour setting
en: Shadow colour
tr_tr: Gölge rengi

[ctx: #39172]
note: Subtitle shadow opacity setting
en: Shadow opacity
tr_tr: Gölge saydamlığı

[ctx: #39173]
note: Subtitle blur setting
en: Blur
tr_tr: Bulanıklık

[ctx: #39174]
note: SystemInfo string for the display's supported HDR types
en: Display supported HDR types
tr_tr: Desteklenen HDR türlerini görüntüle

[ctx: #39175]
note: Progress text on splash screen, to build the font cache
en: Building font cache in progress - please wait
tr_tr: Yazı tipi önbelleği oluşturuluyor - lütfen bekleyin

[ctx: #39176]
note: Helper text for gui sound volume setting
en: Relative volume for gui sounds
tr_tr: GUI sesleri için göreli ses seviyesi

[ctx: #39177]
note: Dialog caption related to the speech to text process
en: Speech to text
tr_tr: Konuşmadan yazıya

[ctx: #39178]
note: Dialog text to notify that the speech service is not available
en: Speech recognition service not available
tr_tr: Konuşma tanıma hizmeti kullanılamıyor

[ctx: #39179]
note: Dialog text to notify that microphone is listening
en: Listening...
tr_tr: Dinliyor...

[ctx: #39180]
note: Dialog text to notify that there has been no matching recognition result
en: No recognition result matched
tr_tr: Eşleşen bir tanıma sonucu yok

[ctx: #39181]
note: Dialog text to notify that there has been a speech recognition error
en: Speech recognition error
tr_tr: Konuşma tanıma hatası

[ctx: #39182]
note: Subtitle vertical margin setting
en: Vertical margin
tr_tr: Dikey kenar boşluğu

[ctx: #39183]
note: Help text for setting "Vertical margin" of label #39182
en: Allows you to add a margin in top and bottom aligned text. Changing this setting will affect also subtitle position set with the Video calibration.
tr_tr: Üste ve alta hizalanmış metne bir kenar boşluğu eklemenizi sağlar. Bu ayarın değiştirilmesi, video kalibrasyonu ile ayarlanan altyazı konumunu da etkiler.

[ctx: #39184]
note: Window screen calibration: the current subtitle calibration value with vertical margin
en: Current value: {0:d} (with vertical margin: {1:d})
tr_tr: Mevcut değer: {0:d} (dikey kenar boşluğu ile: {1:d})

[ctx: #39185]
note: Dialog text to notify that there are insufficient permissions for speech recognition
en: Insufficient permissions for speech recognition
tr_tr: Konuşma tanıma için izinler yetersiz

[ctx: #39186]
note: Title of group menu subtitles
en: Styles for text based subtitles
tr_tr: Metin tabanlı altyazılar için stiller

[ctx: #39187]
note: Title of group menu subtitles
en: Closed caption subtitles
tr_tr: Kapalı açıklamalı altyazılar

[ctx: #39188]
note: Item list value of setting with label #39166 "Background type"
en: No background
tr_tr: Arka plan yok

[ctx: #39189]
note: Window screen calibration: calibration by using the subtitle bar
en: Available only with manual subtitle position
tr_tr: Yalnızca kendinizin ayarladığı altyazı konumuyla kullanılabilir

[ctx: #39190]
note: Help text for setting "Use system HDR/SDR brightness balance" of label #36096
en: [ON] The brightness of the GUI in HDR mode follows the system's setting. This affects all OSD, subtitles and graphics that are SDR in origin.[CR][OFF] Set the max brightness manually.
tr_tr: [AÇIK] HDR modunda GUI'nin parlaklığı sistem ayarına göre değişir. Bu, kaynağı SDR olan tüm OSD'yi, altyazıları ve grafikleri etkiler.[CR][KAPALI] En yüksek parlaklığı kendiniz ayarlayın.

[ctx: #39192]
en: Disable screensaver when playing audio
tr_tr: Ses çalarken ekran koruyucuyu devre dışı bırak

[ctx: #39193]
note: Description of setting with label #39192 "Disable screensaver when playing audio"
en: If music is being played, the screensaver will never be activated
tr_tr: Müzik çalınıyorsa ekran koruyucu asla etkinleştirilmeyecektir

[ctx: #39194]
note: Help text of setting "Allow use DXVA Video Super Resolution" with label #13417
en: Enables advanced DXVA upscaler using NVIDIA "RTX Video Super Resolution" or "Intel Video Super Resolution".[CR]Used when the video source is 1920x1080 or less and the source resolution is lower than the display resolution.[CR]Only available on specific hardware: NVIDIA RTX 20xx, 30xx, 40xx and above, Intel Arc A770, A750.
tr_tr: NVIDIA "RTX Video Super Resolution" veya "Intel Video Super Resolution" kullanarak gelişmiş DXVA yükseltme özelliğini etkinleştirir.[CR]Video kaynağı 1920x1080 veya daha az olduğunda ve kaynak çözünürlüğü ekran çözünürlüğünden düşük olduğunda kullanılır.[CR]Yalnızca belirli donanımlarda kullanılabilir: NVIDIA RTX 20xx, 30xx, 40xx ve üzeri, Intel Arc A770, A750.

[ctx: #39195]
note: Description of setting with label #13418 "Use high precision processing"
en: Enable this option for the best picture quality. Disabling reduces the load on resource-limited systems.
tr_tr: En iyi resim kalitesi için bu seçeneği etkinleştirin. Devre dışı bırakmak düşük güçlü sistemlerde kaynak tasarrufu sağlar ve sistemlerdeki yükü azaltır.

[ctx: #39196]
note: Title of Dolby Vision RPU conversion setting
en: Dolby Vision compatibility mode
tr_tr: Dolby Vision uyumluluk modu

[ctx: #39197]
note: Help text for setting "Convert Dolby Vision for compatibility" of label #39196
en: If enabled, Dolby Vision profile 7 will be converted to profile 8.1, which is more commonly supported by devices. Enable if your device supports Dolby Vision, but has issues with some videos.
tr_tr: Etkinleştirilirse, Dolby Vision profil 7, cihazlar tarafından daha yaygın olarak desteklenen profil 8.1'e dönüştürülür. Cihazınız Dolby Vision'ı destekliyor ancak bazı videolarda sorun yaşıyorsa etkinleştirin.

[ctx: #40000]
note: Generic video versions label (plural)
en: Versions
tr_tr: Sürümler

[ctx: #40001]
note: Manage video versions context menu item
en: Manage versions
tr_tr: Sürümleri yönet

[ctx: #40002]
note: Manage video version dialog title
en: Add as version to...
tr_tr: Sürüm olarak ekle...

[ctx: #40003]
note: Generic video version label (singular)
en: Version
tr_tr: Sürüm

[ctx: #40005]
note: Warning dialog title
en: Operation not supported
tr_tr: İşlem desteklenmiyor

[ctx: #40006]
note: Warning dialog text
en: The selected movie has multiple versions, preventing its conversion into a version of another movie. Remove the versions from the movie, rescan the libray and convert them individually.
tr_tr: Seçili filmin birden fazla sürümü var, bu da başka bir filmin sürümüne dönüştürülmesini engelliyor. Filmden sürümleri kaldırın, kitaplığı yeniden tarayın ve bunları ayrı ayrı dönüştürün.

[ctx: #40008]
note: Different video version found dialog title
en: Different movie version found
tr_tr: Filmin faklı bir sürümü bulundu

[ctx: #40009]
note: Different video version found dialog text
en: Found a different version of the movie "{0:s}": {1:s}. Would you like to convert it into an additional version of the original?
tr_tr: "{0:s}" filminin farklı bir sürümü buldum: {1:s}. Orijinalin ek bir sürüme dönüştürmek ister misiniz?

[ctx: #40010]
note: "video version" string in singular format
en: video version
tr_tr: video sürümü

[ctx: #40011]
note: "video version" string in plural format
en: video versions
tr_tr: video sürümleri

[ctx: #40012]
note: "video version" string in singular capital format
en: Video version
tr_tr: Video sürümü

[ctx: #40013]
note: "video version" string in plural capital format
en: Video versions
tr_tr: Video sürümleri

[ctx: #40014]
note: Add video version dialog title
en: Add version
tr_tr: Sürüm ekle

[ctx: #40015]
note: Add video extra dialog title
en: Add extra
tr_tr: Ekstra ekle

[ctx: #40016]
note: Add video version dialog text.
en: The selected video already is the "{0:s}" version of the movie.
tr_tr: Seçilen video zaten filmin "{0:s}" sürümüdür.

[ctx: #40017]
note: Add video version dialog text. Example: The selected video is the "Extended Edition" version of the movie "Movie title". Would you like to move the version to this movie?"
en: The selected video is the "{0:s}" version of the movie "{1:s}". Would you like to move the version to this movie?
tr_tr: Seçili video, "{1:s}" filminin "{0:s}" sürümüdür. Sürümü bu filme taşımak ister misiniz?

[ctx: #40018]
note: Remove video version dialog title
en: Remove video version
tr_tr: Video sürümünü kaldır

[ctx: #40019]
note: Manage versions, remove: removing the default version of a movie is not allowed.
en: The default version of a movie cannot be removed. Set a different default version and try again.
tr_tr: Bir filmin varsayılan sürümü kaldırılamaz. Farklı bir varsayılan sürüm ayarlayın ve tekrar deneyin.

[ctx: #40020]
note: Remove video version dialog text
en: Are you sure to remove version "{0:s}"?
tr_tr: "{0:s}" sürümünü kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

[ctx: #40023]
note: Button label to make a video version the default version
en: Set as default
tr_tr: Varsayılan olarak ayarla

[ctx: #40028]
note: Browse the computer files for the file to be added as version
en: Browse files
tr_tr: Dosyalara gözat

[ctx: #40029]
note: Browse the library for the movie to be added as version
en: Browse library
tr_tr: Kitaplığa gözat

[ctx: #40030]
note: Select the movie to be added as a version
en: Select movie to add as a version
tr_tr: Sürüm olarak eklenecek filmi seçin

[ctx: #40031]
note: No other movies found in the library
en: No other movies found in the library.
tr_tr: Kitaplıkta başka film bulunamadı.

[ctx: #40032]
note: Add version: no similar movies were found in the library.
en: No similar movies were found in the library.
tr_tr: Kitaplıkta benzer bir film bulunamadı.

[ctx: #40200]
note: Select default video version setting
en: Select default video version
tr_tr: Varsayılan video sürümünü seçin

[ctx: #40202]
note: Ignore different video versions settting
en: Ignore different video versions on scan
tr_tr: Taramada farklı video sürümlerini yoksay

[ctx: #40203]
note: Help for Ignore different video versions settting
en: Select scanner action for different video versions.[CR][Enabled] Add different video versions to library seperately without confirmation.[CR][Disabled] Prompt for converting different video versions into additional versions of the original.
tr_tr: Farklı video sürümleri için tarama eylemi seçin.[CR][Etkin] Farklı video sürümlerini onaylamadan ayrı ayrı kitaplığa ekleyin.[CR][Devre Dışı] Farklı video sürümlerini orijinalin ek sürümlerine dönüştürmek için sor.

[ctx: #40204]
note: Ignore video extras settting
en: Ignore video extras on scan
tr_tr: Taramada video ekstralarını yoksay

[ctx: #40205]
note: Help for ignore video extras settting
en: Select scanner action for video extras in "extras" folder.[CR][Enabled] Scan video extras like regular videos.[CR][Disabled] Add video extras to library for associated video.
tr_tr: "extras" klasöründeki video ekstraları için tarama eylemini seçin.[CR][Etkin] Video ekstralarını normal videolar gibi tarayın.[CR][Devre Dışı] Video ekstralarını ilişkili video için kitaplığa ekleyin.

[ctx: #40206]
note: Show video versions as folder settting
en: Show videos with multiple versions as folder
tr_tr: Birden fazla sürümü olan videoları klasör olarak göster

[ctx: #40207]
note: Help for show video versions as folder settting
en: When enabled, a video with multiple versions will be shown as a folder in the video library. This folder can then be opened to display the individual video versions. When disabled, the configured select action will be applied.
tr_tr: Etkinleştirildiğinde, birden fazla sürümü olan bir video, video kitaplığında bir klasör olarak gösterilecektir. Bu klasör daha sonra tek tek video sürümlerini görüntülemek için açılabilir. Devre dışı bırakıldığında, yapılandırılmış seçme eylemi uygulanır.

[ctx: #40210]
note: Button label for video versions
en: Versions
tr_tr: Sürümler

[ctx: #40211]
note: Button label for video extras
en: Extras
tr_tr: Ekstralar

[ctx: #40212]
note: UPnP remote player volume level sync setting
en: Synchronize volume level to remote UPnP players
tr_tr: Ses seviyesini uzak UPnP oynatıcılarla eşitle

[ctx: #40213]
note: Help string for UPnP remote player volume level sync setting
en: If selected the remote player volume level will be synchronized with the volume of this application.[CR]Warning: Global system volume level may be different than the application volume level - they are controlled independently.[CR]This may lead the remote player to be set to 100% volume level if the application has 100% volume level but the overall system volume level is smaller.
tr_tr: Seçilirse, uzak oynatıcının ses seviyesi bu uygulamanın ses seviyesi ile eşitlenecektir[CR]Uyarı: Genel sistem ses seviyesi uygulama ses seviyesinden farklı olabilir - bunlar bağımsız olarak kontrol edilir.[CR]Bu, uygulama %100 ses seviyesine sahipse ancak genel sistem ses seviyesi daha düşükse, uzak oynatıcının %100 ses seviyesine ayarlanmasına neden olabilir.

[ctx: #40400]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Standard Edition
tr_tr: Standart Sürüm

[ctx: #40401]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Extended Edition
tr_tr: Genişletilmiş Sürüm

[ctx: #40402]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Unrated Version
tr_tr: Derecelendirilmemiş Sürüm

[ctx: #40403]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Uncut Version
tr_tr: Kesilmemiş Sürüm

[ctx: #40404]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Remastered Version
tr_tr: Yeniden Düzenlenmiş Sürüm

[ctx: #40406]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Theatrical Cut
tr_tr: Tiyatro Kurgusu

[ctx: #40407]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Director's Cut
tr_tr: Yönetmenin Kurgusu

[ctx: #40408]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Special Edition
tr_tr: Özel Sürüm

[ctx: #40409]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Limited Edition
tr_tr: Sınırlı Baskı

[ctx: #40410]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Complete Edition
tr_tr: Tam Sürüm

[ctx: #40411]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: The Final Cut
tr_tr: Son Kurgu

[ctx: #40412]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Super Duper Cut
tr_tr: Super Duper Kurgu

[ctx: #40413]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Collector's Edition
tr_tr: Koleksiyoncu Sürümü

[ctx: #40414]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Ultimate Collector's Edition
tr_tr: Ultimate Koleksiyoncu Sürümü

[ctx: #40415]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Criterion Collection Edition
tr_tr: Criterion Koleksiyon Sürümü

[ctx: #40416]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Fan Edit
tr_tr: Hayran Düzenlemesi

[ctx: #40417]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: Black and White Edition
tr_tr: Siyah ve Beyaz Sürüm

[ctx: #40431]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 10th Anniversary Edition
tr_tr: 10. Yıldönümü Sürümü

[ctx: #40432]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 20th Anniversary Edition
tr_tr: 20. Yıldönümü Sürümü

[ctx: #40433]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 25th Anniversary Edition
tr_tr: 25. Yıldönümü Sürümü

[ctx: #40434]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 30th Anniversary Edition
tr_tr: 30. Yıldönümü Sürümü

[ctx: #40435]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 40th Anniversary Edition
tr_tr: 40. Yıldönümü Sürümü

[ctx: #40436]
note: Name of a video version, like "Director's Cut"
en: 50th Anniversary Edition
tr_tr: 50. Yıldönümü Sürümü
