koko - en to ca translation catalogue (235 entries)

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Stroke:
ca: Traç:

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Stroke Width
ca: Amplada del traç

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Stroke Color
ca: Color del traç

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Fill:
ca: Farciment:

[ctx: @label]
en: Fill Color
ca: Color de farciment

[ctx: @label:slider Strength of annotation tool effect]
en: Strength:
ca: Intensitat:

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
ca: La intensitat de l'efecte.

[ctx: @label]
en: Font:
ca: Lletra:

[ctx: @label]
en: Font Color
ca: Color de la lletra

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Number:
ca: Número:

[ctx: @info:tooltip]
en: Number for number annotations
ca: Número per a les anotacions numèriques

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Shadow
ca: Ombra

[ctx: @label crop area position]
en: Position:
ca: Posició:

[ctx: @info:tooltip]
en: Crop area X position
ca: Posició X de l'àrea d'escapçat

[ctx: @info:tooltip]
en: Crop area Y position
ca: Posició Y de l'àrea d'escapçat

[ctx: @label crop area size]
en: Size:
ca: Mida:

[ctx: @info:tooltip]
en: Crop area width
ca: Amplada de l'àrea d'escapçat

[ctx: @info:tooltip]
en: Crop area height
ca: Alçada de l'àrea d'escapçat

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio:
ca: Relació d'aspecte:

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: Unlocked
ca: S'ha desblocat

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: Current Image
ca: Imatge actual

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: Square
ca: Quadrat

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: This Screen
ca: Aquesta pantalla

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: ISO Paper (Landscape)
ca: Paper ISO (apaïsada)

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: US Letter (Landscape)
ca: Carta US (apaïsada)

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: ISO Paper (Portrait)
ca: Paper ISO (retrat)

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: US Letter (Portrait)
ca: Carta US (retrat)

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio placeholder]
en: Width:Height
ca: Amplada:Alçada

[ctx: @action reset selection]
en: Reset
ca: Reinicialitza

[ctx: @action accept selection]
en: Accept
ca: Accepta

[ctx: @action:intoolbar no tool, to allow dragging]
en: None
ca: Cap

[ctx: @action:intoolbar crop image tool]
en: Crop
ca: Escapça

[ctx: @action:intoolbar select annotation tool]
en: Select
ca: Selecciona

[ctx: @action:intoolbar freehand line tool]
en: Freehand
ca: A mà alçada

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to straight lines
ca: Majúscules: ajusta a línies rectes

[ctx: @action:intoolbar highlighter line tool]
en: Highlighter
ca: Marcador fluorescent

[ctx: @action:intoolbar straight line tool]
en: Line
ca: Línia

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to 45 degree increments
ca: Majúscules: ajusta a increments de 45 graus

[ctx: @action:intoolbar arrow line tool]
en: Arrow
ca: Fletxa

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to diagonal movements
    Control: Resize from center
ca: Majúscules: ajusta a moviments diagonals
    Control: canvia la mida des del centre

[ctx: @action:intoolbar ellipse tool]
en: Ellipse
ca: El·lipse

[ctx: @action:intoolbar pixelate tool]
en: Pixelate
ca: Pixelació

[ctx: @action:intoolbar blur tool]
en: Blur
ca: Difuminat

[ctx: @action:intoolbar number stamp tool]
en: Number
ca: Número

[ctx: @title]
en: Unsaved Changes
ca: Canvis sense desar

[ctx: @label]
en: The image <filename>%1</filename> has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
ca: La imatge <filename>%1</filename> s'ha modificat. Voleu desar els canvis o descartar-los?

[ctx: @title]
en: Edit <filename>%1</filename>
ca: Edita <filename>%1</filename>

[ctx: @label]
en: Unable to save file. Check if you have the correct permissions to save this file.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer. Comproveu que teniu el permís correcte per a desar aquest fitxer.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @action:button Resize an image]
en: Resize
ca: Redimensiona

[ctx: @title:group for crop area size spinboxes]
en: Size:
ca: Mida:

[ctx: @action:button Rotate an image]
en: Rotate
ca: Gira

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate Left
ca: Gira a l'esquerra

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate Right
ca: Gira a la dreta

[ctx: @action:button Flip/mirror an image]
en: Flip
ca: Inverteix

[ctx: @action:button Flip/mirror an image horizontally]
en: Flip Horizontally
ca: Inverteix horitzontalment

[ctx: @action:button Flip/mirror an image vertically]
en: Flip Vertically
ca: Inverteix verticalment

[ctx: @action:button]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: @action:button]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: @action:button Save image modification]
en: Save
ca: Desa

[ctx: @action:button Save As image modification]
en: Save As
ca: Desa com a

[ctx: @info:tooltip]
en: Image Zoom
ca: Zoom de la imatge

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
ca: Feu clic i arrossegueu per a fer una selecció.
    Feu doble clic a la selecció per a acceptar i escapçar.
    Feu clic dret per a netejar la selecció.

[ctx: @title:group]
en: EXIF
ca: Exif

[ctx: @item:intable]
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @item:intable]
en: File Size
ca: Mida del fitxer

[ctx: @item:intable]
en: Date Created
ca: Data de creació

[ctx: @item:intable]
en: Date Modified
ca: Data de modificació

[ctx: @item:intable]
en: Date Accessed
ca: Data d'accés

[ctx: @item:intable]
en: Path
ca: Camí

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
ca: Mida de la imatge

[ctx: @item:intable]
en: File Type
ca: Tipus de fitxer

[ctx: @item:intable]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open With…
ca: &Obre amb…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
ca: Copia la ubicació

[ctx: @title]
en: Photos is an image viewer for your image collection.
ca: El Photos és un visualitzador d'imatges per a la vostra col·lecció d'imatges.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-%1 KDE Contributors
ca: (c) 2013-%1 Els col·laboradors del KDE

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Reset the database
ca: Restableix la base de dades

en: path of image you want to open
ca: camí de la imatge que voleu obrir

[ctx: @title]
en: Favorites
ca: Preferides

en: Countries
ca: Països

en: States
ca: Estats

en: Cities
ca: Ciutats

en: Locations
ca: Ubicacions

[ctx: @title]
en: Selected Files
ca: Fitxers seleccionats

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Years
ca: Anys

en: Months
ca: Mesos

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Days
ca: Dies

en: Times
ca: Temps

en: Sharing failed
ca: Ha fallat la compartició

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
ca: L'URL compartit per a la imatge és <a href='%1'>%1</a>

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures
ca: Navega per les imatges

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to videos
ca: Navega pels vídeos

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to favorites
ca: Navega per les preferides

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to the trash
ca: Navega per la paperera

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to the remote folders
ca: Navega per les carpetes remotes

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by country
ca: Navega per les imatges ordenades per països

[ctx: @action:button Navigation button, state as in country subdivision]
en: Navigate to pictures grouped by state
ca: Navega per les imatges ordenades per estats

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by cities
ca: Navega per les imatges ordenades per ciutats

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by year
ca: Navega per les imatges ordenades per anys

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by month
ca: Navega per les imatges ordenades per mesos

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by week
ca: Navega per les imatges ordenades per setmanes

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by day
ca: Navega per les imatges ordenades per dies

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Pictures
ca: Imatges

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Videos
ca: Vídeos

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Favorites
ca: Preferides

en: Places
ca: Llocs

en: 1 item | %1 items
ca[0]: 1 element
ca[1]: %1 elements

[ctx: @info:tooltip]
en: Share the selected media
ca: Comparteix els elements multimèdia seleccionats

[ctx: @action:button Move the selected media to the trash]
en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

[ctx: @info:tooltip]
en: Move the selected media to the trash
ca: Mou els elements multimèdia seleccionats a la paperera

[ctx: @action:button Restore the selected media from the trash]
en: Restore
ca: Restaura

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore the selected media to their former locations
ca: Restaura els elements multimèdia seleccionats a les seves ubicacions anteriors

[ctx: @action:button %1 is the selected sort order, e.g. Name]
en: Sort: %1
ca: Ordena: %1

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Modified
ca: Modificat

[ctx: @info:tooltip An order to sort media items]
en: Date Modified
ca: Data de modificació

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Created
ca: Creat

[ctx: @info:tooltip An order to sort media items]
en: Date Created
ca: Data de creació

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Accessed
ca: Accedit

[ctx: @info:tooltip An order to sort media items]
en: Date Accessed
ca: Data d'accés

[ctx: @action:inmenu Sort media items in ascending order]
en: Ascending
ca: Ascendent

[ctx: @action:inmenu Sort media items by size in ascending order]
en: Smallest First
ca: Primer el més petit

[ctx: @action:inmenu Sort media items by date in ascending order]
en: Oldest First
ca: Primer el més antic

[ctx: @info:tooltip Sort media items in ascending order]
en: Ascending
ca: Ascendent

[ctx: @action:inmenu Sort media items in descending order]
en: Descending
ca: Descendent

[ctx: @action:inmenu Sort media items by size in descending order]
en: Largest First
ca: Primer el més gran

[ctx: @action:inmenu Sort media items by date in descending order]
en: Newest First
ca: Primer el més nou

[ctx: @info:tooltip Sort media items in descending order]
en: Descending
ca: Descendent

[ctx: @action:button Bookmark the current folder]
en: Bookmark Folder
ca: Apunta la carpeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Bookmark the current folder
ca: Apunta la carpeta actual

[ctx: @action:button]
en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all media
ca: Selecciona tots els elements multimèdia

[ctx: @action:button]
en: Select None
ca: No seleccionis res

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect all media
ca: Desselecciona tots els elements multimèdia

[ctx: @action:button]
en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

[ctx: @info:tooltip]
en: Invert the selected media
ca: Inverteix els elements multimèdia seleccionats

en: No media found
ca: No s'ha trobat cap element multimèdia

[ctx: @action:button]
en: Back
ca: Enrere

[ctx: @action:button]
en: Forward
ca: Endavant

[ctx: @title]
en: Places
ca: Llocs

en: Seek slider
ca: Control lliscant de cerca

en: Skip backward 1 second | Skip backward %1 seconds
ca[0]: Salta cap enrere 1 segon
ca[1]: Salta cap enrere %1 segons

en: Pause playback
ca: Fa pausa a la reproducció

en: Continue playback
ca: Continua la reproducció

en: Mute audio
ca: Silencia l'àudio

en: Volume slider
ca: Control lliscant del volum

en: Repeat current video
ca: Repeteix el vídeo actual

en: Metadata
ca: Metadades

en: Set rating to %1
ca: Estableix la valoració a %1

[ctx: @label]
en: Rating:
ca: Valoració:

en: Current rating %1
ca: Valoració actual %1

[ctx: @label]
en: Description:
ca: Descripció:

en: Image description…
ca: Descripció de la imatge…

[ctx: @label]
en: Tags:
ca: Etiquetes:

[ctx: @action open tag dialog]
en: Add…
ca: Afegeix…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search for tags or write a new tag…
ca: Cerqueu etiquetes o escriviu una etiqueta nova…

[ctx: @info:placeholder]
en: No tag found.
ca: No s'ha trobat cap etiqueta.

[ctx: @title:group]
en: Create New Tag
ca: Crea una etiqueta nova

[ctx: @title:group]
en: Existing Tags
ca: Etiquetes existents

[ctx: @action close tag dialog]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: @action:button]
en: Choose What's Shown
ca: Trieu què es mostra

[ctx: @title]
en: Configure Metadata Display
ca: Configuració de la visualització de les metadades

[ctx: @action:intoolbar Favorite an image/video]
en: Favorite
ca: Preferida

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove from favorites
ca: Elimina de les preferides

[ctx: @info:tooltip]
en: Add to favorites
ca: Afegeix a les preferides

[ctx: @action:intoolbar Edit an image]
en: &Edit
ca: &Edita

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit this image
ca: Edita aquesta imatge

[ctx: @action:intoolbar Share an image/video]
en: &Share
ca: &Comparteix

[ctx: @info:tooltip]
en: Share this video
ca: Comparteix aquest vídeo

[ctx: @info:tooltip]
en: Share this image
ca: Comparteix aquesta imatge

[ctx: @action:intoolbar Show information about an image/video]
en: &Info
ca: &Informació

[ctx: @info:tooltip]
en: See information about this video
ca: Vegeu la informació sobre aquest vídeo

[ctx: @info:tooltip]
en: See information about this image
ca: Vegeu la informació sobre aquesta imatge

[ctx: @action:intoolbar Start a slideshow]
note: i18n hint in text and dynamic tooltip text
en: &Slideshow
ca: Pre&sentació de diapositives

[ctx: @info:tooltip]
en: Start slideshow
ca: Inicia la presentació de diapositives

[ctx: @action:intoolbar Toggle visibility of toolbars and other UI elements]
en: Show &Controls
ca: Mostra els &controls

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter immersive viewing mode
ca: Entra en el mode de visualització immersiva

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit immersive viewing mode
ca: Surt del mode de visualització immersiva

[ctx: @action:intoolbar Toggle visibility of toolbar]
en: Show &Thumbnail Toolbar
ca: Mostra la barra d'eines de minia&tures

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the thumbnail toolbar
ca: Mostra la barra d'eines de miniatures

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide the thumbnail toolbar
ca: Oculta la barra d'eines de miniatures

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Full Screen
ca: &Pantalla completa

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter Full Screen
ca: Entra a pantalla completa

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit Full Screen
ca: Surt de pantalla completa

en: Previous image
ca: Imatge anterior

en: Next image
ca: Imatge següent

[ctx: @action]
en: Zoom Out
ca: Redueix

[ctx: @action]
en: Zoom In
ca: Amplia

[ctx: @label:spinbox Slideshow image changing interval]
en: Slideshow interval:
ca: Interval entre diapositives:

[ctx: Slideshow image changing interval]
en: 1 second | %1 seconds
ca[0]: 1 segon
ca[1]: %1 segons

[ctx: @option:check]
en: Loop
ca: Bucle

[ctx: @option:check]
en: Randomize
ca: Aleatori

en: Stop Slideshow
ca: Atura la presentació de diapositives

en: Show All Controls
ca: Mostra tots els controls

[ctx: @action: button]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: @action: button]
en: Start
ca: Inicia

en: seconds
ca: segons

en: Add new tag…
ca: Afegeix una etiqueta nova…

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Trash
ca: Paperera

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Network
ca: Xarxa

[ctx: @title:group]
en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Countries
ca: Països

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: States
ca: Estats

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Cities
ca: Ciutats

en: Time
ca: Temps

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Years
ca: Anys

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Months
ca: Mesos

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Weeks
ca: Setmanes

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Days
ca: Dies

[ctx: @label:slider]
en: Thumbnail size:
ca: Mida de les miniatures:

[ctx: @title:group]
en: Image View Background
ca: Fons de la vista d'imatges

[ctx: @option:radio As in, background color]
en: Black
ca: Negre

[ctx: @option:radio As in, background color]
en: White
ca: Blanc

[ctx: @option:radio As in, background color]
en: Theme default
ca: Predeterminat del tema

[ctx: info]
en: Use the background color specified by the theme
ca: Usa el color de fons especificat pel tema

[ctx: @option:check]
en: Show a checkerboard background behind transparent images
ca: Mostra un fons de tauler d'escacs darrere les imatges transparents

[ctx: @option:check]
en: Enlarge images that are smaller than the viewport
ca: Amplia les imatges que siguin més petites que l'àrea de visualització

[ctx: @option:check]
en: Remember zoom level when switching between images
ca: Recorda el nivell de zoom en canviar entre imatges

[ctx: @title:group]
en: Slideshow
ca: Presentació de diapositives

en: About Photos
ca: Quant al Photos

[ctx: @title:group]
en: About
ca: Quant al

en: About KDE
ca: Quant a KDE

[ctx: @action Share an image/video]
en: &Share
ca: &Comparteix

[ctx: @info:tooltip]
en: Show menu
ca: Mostra el menú

[ctx: @action:inMenu]
en: Donate…
ca: Donació…

[ctx: @action:inMenu]
en: Report Bug…
ca: Informeu d'un error…

[ctx: Remote network locations]
en: Remote
ca: Remotes
