koko - en to ka translation catalogue (151 entries)

[ctx: @title:group]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @item:intable]
en: Location
ka: მდებარეობა

[ctx: @item:intable %1 is number of millions of pixels in image]
en: (%1MP)
ka: (%1მპ)

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @item:intable]
en: File Size
ka: ფაილის ზომა

[ctx: @item:intable]
en: Date Created
ka: შექმნის თარიღი

[ctx: @item:intable]
en: Date Modified
ka: ცვლილების დროით

[ctx: @item:intable]
en: Date Accessed
ka: წვდომის თარიღით

[ctx: @item:intable]
en: Path
ka: ბილიკი

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
ka: გამოსახულების ზომა

[ctx: @item:intable]
en: File Type
ka: ფაილის ტიპი

[ctx: @item:intable]
en: Comment
ka: კომენტარი

en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

en: &Copy
ka: &კოპირება

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
ka: მდებარეობის კოპირება

[ctx: @title]
en: Photos is an image viewer for your image collection.
ka: Photos სურათების გალერეაა თქვენი კოლექციებისთვის.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-%1 KDE Contributors
ka: (c) 2013-%1 KDE-ის მოხალისეები

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ka: პროგრამისტი

[ctx: @info:credit]
en: Marco Martin
ka: მაკრო მარტინი

[ctx: @info:credit]
en: Nicolas Fella
ka: ნიკოლას ფელა

[ctx: @info:credit]
en: Mikel Johnson
ka: მიკელ ჯონსონი

en: Reset the database
ka: ბაზის გასუფთავება

en: path of image you want to open
ka: ბილიკი გამოსახულებამდე, რომელიც გნებავთ, გახსნათ

en: Sharing failed
ka: გაზიარების შეცდომა

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
ka: გამოსახულების გაზიარებული URL-ია <a href='%1'>%1</a>

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures
ka: გადასვლა სურათებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to favorites
ka: გადასვლა რჩეულებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to videos
ka: გადასვლა ვიდეოებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to the trash
ka: გადასვლა ნაგვის ყუთზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to the remote folders
ka: გადასვლა დაშორებულ საქაღალდეებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures sorted by countries
ka: გადასვლა ქვეყნებით დალაგებულ სურათებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures sorted by states
ka: გადასვლა შტატებით დალაგებულ სურათებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures sorted by cities
ka: გადასვლა ქალაქებით დალაგებულ სურათებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures sorted by years
ka: გადასვლა წლებით დალაგებულ სურათებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures sorted by months
ka: გადასვლა თვეებით დალაგებულ სურათებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures sorted by weeks
ka: გადასვლა კვირებით დალაგებულ სურათებზე

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures sorted by days
ka: გადასვლა დღეებით დალაგებულ სურათებზე

en: 1 Image | %1 Images
ka[0]: 1 გამოსახულება
ka[1]: %1 გამოსახულება

[ctx: @title]
en: Folders
ka: საქაღალდეები

en: Remove Bookmark
ka: სანიშნეს წაშლა

[ctx: @action:button Bookmarks the current folder]
en: Bookmark Folder
ka: სანიშნეების საქაღალდე

en: Go Up
ka: მაღლა ასვლა

en: Home
ka: საწყისი

[ctx: @info:tooltip]
en: Share the selected media
ka: მონიშნული მედიის გაზიარება

en: Delete Selection
ka: მონიშნულის წაშლა

en: Move selected items to trash
ka: მონიშნული ელემენტების ნაგვის ყუთში გადატანა

en: Restore Selection
ka: მონიშნულის აღდგენა

en: Restore selected items from trash
ka: მონიშნული ელემენტების აღდგენა სანაგვე ყუთიდან

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Selects all the media in the current view
ka: მიმდინარე ხედში ყველა მედიის მონიშვნა

en: Deselect All
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: De-selects all the selected media
ka: ყველა მონიშნულის მოხსნა

en: No Media Found
ka: მედია ვერ ვიპოვე

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Pictures
ka: სურათები

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Videos
ka: ვიდეოები

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Favorites
ka: რჩეულები

en: Places
ka: ადგილები

en: Discard changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

en: Are you sure you want to discard all changes?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, უგულებელყოთ ყველა ცვლილება?

en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: @action:button Save image modification]
en: Save
ka: შენახვა

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit this file.
ka: ფაილის შენახვის შეცდომა. შეამოწმეთ, გაქვთ თუ არა ჩაწერის უფლება.

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
ka: დაბრუნება

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
ka: ამოჭრა

[ctx: @action:button Resize an image]
en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
ka: მარცხნივ მოტრიალება

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
ka: მარჯვნივ მოტრიალება

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
ka: გადაბრუნება

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
ka: სარკე

[ctx: @title:group for crop area size spinboxes]
en: Size:
ka: ზომა:

[ctx: @title:group for crop area position spinboxes]
en: Position:
ka: მდებარეობა:

en: Save As
ka: შენახვა როგორც

en: You are now editing a new file.
ka: არედაქტირებთ ახალ ფაილს.

en: Seek slider
ka: გადახვევის ცოცია

en: Skip backward 1 second | Skip backward %1 seconds
ka[0]: ერთი წამით უკან გადახვევაა
ka[1]: %1 წამით უკან გადახვევა

en: Pause playback
ka: დაკვრის შეჩერება

en: Continue playback
ka: დაკვრის გაგრძელება

en: Unmute audio
ka: ხმის დადუმება

en: Mute audio
ka: ხმის დადუმება

en: Volume slider
ka: ხმის ცოცია

en: Repeat current video
ka: მიმდინარე ვიდეოს გამეორება

en: Don't repeat current video
ka: არ გაიმეორო მიმდინარე ვიდეო

[ctx: @title]
en: Configure Metadata Display
ka: მეტამონაცემების ჩვენების მორგება

[ctx: @action:intoolbar Favorite an image/video]
en: Favorite
ka: რჩეული

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove from favorites
ka: რჩეულებიდან წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Add to favorites
ka: რჩეულებში დამატება

[ctx: @action:intoolbar Edit an image]
en: &Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit this image
ka: ამ სურათის ჩასწორება

[ctx: @action:intoolbar Share an image/video]
en: &Share
ka: გა&ზიარება

[ctx: @info:tooltip]
en: Share this video
ka: ამ ვიდეოს გაზიარება

[ctx: @info:tooltip]
en: Share this image
ka: ამ გამოსახულებსი გაზიარება

[ctx: @action:intoolbar Show information about an image/video]
en: &Info
ka: &ინფო

[ctx: @info:tooltip]
en: See information about this video
ka: ინფორმაციის ნახვა ამ ვიდეოს შესახებ

[ctx: @info:tooltip]
en: See information about this image
ka: ინფორმაციის ნახვა ამ გამოსახულების შესახებ

[ctx: @action:intoolbar Start a slideshow]
note: i18n hint in text and dynamic tooltip text
en: &Slideshow
ka: სლაიდშოუ

[ctx: @info:tooltip]
en: Start slideshow
ka: სლაიდშოუს დაწყება

[ctx: @action:intoolbar Toggle visibility of toolbars and other UI elements]
en: Show &Controls
ka: ყველა კონტროლის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter immersive viewing mode
ka: გადასვლა ჩამთრევი ხედის რეჟიმში

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit immersive viewing mode
ka: გასვლა ჩამთრევი ხედის რეჟიმიდან

[ctx: @action:intoolbar Toggle visibility of toolbar]
en: Show &Thumbnail Toolbar
ka: მინია&ტურების ზოლის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the thumbnail toolbar
ka: მინიატურების ზოლის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide the thumbnail toolbar
ka: მინიატურების ზოლის დამალვა

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Full Screen
ka: &სრულ ეკრანზე

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter Full Screen
ka: სრულ ეკრანზე გადართვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit Full Screen
ka: სრული ეკრანიდან გასვლა

en: Previous image
ka: წინა გამოსახულება

en: Next image
ka: შემდეგი გამოსახულება

[ctx: @label:spinbox Slideshow image changing interval]
en: Slideshow interval:
ka: სლაიდშოუს ინტერვალი:

[ctx: Slideshow image changing interval]
en: 1 second | %1 seconds
ka[0]: 1 წამი
ka[1]: %1 წამი

[ctx: @option:check]
en: Loop
ka: მარყუჟი

[ctx: @option:check]
en: Randomize
ka: შემთხვევით

en: Stop Slideshow
ka: სლაიდშოუს შეჩერება

en: Show All Controls
ka: ყველა კონტროლის ჩვენება

en: Metadata
ka: მეტამონაცემები

[ctx: @label]
en: Rating:
ka: რეიტინგი:

en: Current rating %1
ka: მიმდინარე შეფასება %1

en: Set rating to %1
ka: შეფასების დაყენება %1

[ctx: @label]
en: Description:
ka: აღწერა:

en: Image description…
ka: გამოსახულების აღწერა…

[ctx: @label]
en: Tags:
ka: ჭდე:

en: Add Tag
ka: ჭდის დამატება

[ctx: @action:button]
en: Choose What's Shown
ka: აირჩიეთ, რა არის ნაჩვენები

[ctx: @title]
en: Places
ka: ადგილები

en: Images
ka: ასლები

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Trash
ka: ნაგვის ყუთი

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Network
ka: ქსელი

[ctx: @title:group]
en: Bookmarks
ka: სანიშნეები

en: Locations
ka: მდებარეობები

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Countries
ka: ქვეყნები

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: States
ka: შტატები

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Cities
ka: ქალაქები

en: Time
ka: დრო

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Years
ka: წელი

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Months
ka: თვე

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Weeks
ka: კვირა

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Days
ka: დღე

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Thumbnails size:
ka: მინიატურის ზომა:

[ctx: @title:group]
en: Slideshow:
ka: სლაიდშოუ:

[ctx: @action:button]
en: General
ka: ზოგადი

en: About Photos
ka: Photos-ის შესახებ

[ctx: @title:group]
en: About
ka: შესახებ

en: About KDE
ka: KDE-ის შესახებ

[ctx: @action Share an image/video]
en: &Share
ka: გა&ზიარება

[ctx: @title:menu]
en: Share
ka: გაზიარება

en: Filter by
ka: ფილტრი

[ctx: Remote network locations]
en: Remote
ka: დაშორებული

en: Settings
ka: მორგება

en: Add new tag…
ka: ახალი ჭდის დამატება…
