koko - en to sk translation catalogue (248 entries)

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Stroke:
sk: Ťah:

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Stroke Width
sk: Šírka ťahu

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Stroke Color
sk: Farba ťahu

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Fill:
sk: Výplň:

[ctx: @label]
en: Fill Color
sk: Farba výplne

[ctx: @label:slider Strength of annotation tool effect]
en: Strength:
sk: Sila:

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
sk: Sila efektu.

[ctx: @label]
en: Font:
sk: Písmo:

[ctx: @label]
en: Font Color
sk: Farba písma

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Number:
sk: Číslo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Number for number annotations
sk: Číslo pre číselné anotácie

[ctx: @label, annotation tool option]
en: Shadow
sk: Tieň

[ctx: @label crop area position]
en: Position:
sk: Pozícia:

[ctx: @info:tooltip]
en: Crop area X position
sk: Poloha X oblasti orezania

[ctx: @info:tooltip]
en: Crop area Y position
sk: Poloha Y oblasti orezania

[ctx: @label crop area size]
en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: @info:tooltip]
en: Crop area width
sk: Šírka oblasti orezania

[ctx: @info:tooltip]
en: Crop area height
sk: Výška oblasti orezania

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio:
sk: Pomer strán:

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: Unlocked
sk: Odomknuté

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: Current Image
sk: Predchádzajúci obrázok

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: Square
sk: Štvorec

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: This Screen
sk: Celá obrazovka

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: ISO Paper (Landscape)
sk: ISO papier (na šírku)

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: US Letter (Landscape)
sk: US Letter (na šírku)

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: ISO Paper (Portrait)
sk: ISO papier (na výšku)

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio]
en: US Letter (Portrait)
sk: US Letter (na výšku)

[ctx: @item:inlistbox aspect ratio placeholder]
en: Width:Height
sk: Šírka:Výška

[ctx: @action reset selection]
en: Reset
sk: Resetovať

[ctx: @action accept selection]
en: Accept
sk: Prijať

[ctx: @action:intoolbar no tool, to allow dragging]
en: None
sk: Žiadny

[ctx: @action:intoolbar crop image tool]
en: Crop
sk: Orezať

[ctx: @action:intoolbar select annotation tool]
en: Select
sk: Výber

[ctx: @action:intoolbar freehand line tool]
en: Freehand
sk: Voľnou rukou

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to straight lines
sk: Shift: Prichytiť k priamym čiaram

[ctx: @action:intoolbar highlighter line tool]
en: Highlighter
sk: Zvýrazňovač

[ctx: @action:intoolbar straight line tool]
en: Line
sk: Priamka

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to 45 degree increments
sk: Shift: Prichytiť na 45-stupňové kroky

[ctx: @action:intoolbar arrow line tool]
en: Arrow
sk: Šípka

[ctx: @action:intoolbar rectangle tool]
en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Shift: Snap to diagonal movements
    Control: Resize from center
sk: Shift: Prichytiť na diagonálne pohyby
    Control: Zmeniť veľkosť od stredu

[ctx: @action:intoolbar ellipse tool]
en: Ellipse
sk: Elipsa

[ctx: @action:intoolbar pixelate tool]
en: Pixelate
sk: Pixelovanie

[ctx: @action:intoolbar blur tool]
en: Blur
sk: Rozostrenie

[ctx: @action:intoolbar number stamp tool]
en: Number
sk: Číslo

[ctx: @title]
en: Unsaved Changes
sk: Neuložené zmeny

[ctx: @label]
en: The image <filename>%1</filename> has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
sk: Obrázok <filename>%1</filename> bol zmenený. Chcete uložiť zmeny alebo ich zahodiť?

[ctx: @title]
en: Edit <filename>%1</filename>
sk: Upraviť <filename>%1</filename>

[ctx: @label]
en: Unable to save file. Check if you have the correct permissions to save this file.
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť. Skontrolujte, či máte správne oprávnenia na uloženie tohto súboru.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: @action:button Resize an image]
en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

[ctx: @title:group for crop area size spinboxes]
en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: @action:button Rotate an image]
en: Rotate
sk: Otočiť

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate Left
sk: Otočiť doľava

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate Right
sk: Otočiť doprava

[ctx: @action:button Flip/mirror an image]
en: Flip
sk: Prevrátiť

[ctx: @action:button Flip/mirror an image horizontally]
en: Flip Horizontally
sk: Prevrátiť vodorovne

[ctx: @action:button Flip/mirror an image vertically]
en: Flip Vertically
sk: Prevrátiť zvisle

[ctx: @action:button]
en: Undo
sk: Vrátiť

[ctx: @action:button]
en: Redo
sk: Znova

[ctx: @action:button Save image modification]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: @action:button Save As image modification]
en: Save As
sk: Uložiť ako

[ctx: @info:tooltip]
en: Image Zoom
sk: Obrázky

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
sk: Kliknite a potiahnite na výber.
    Dvojitým kliknutím na výber ho prijmite a orezajte.
    Pravým kliknutím vymažte výber.

[ctx: @title:group]
en: General
sk: Všeobecné:

[ctx: @item:intable]
en: Location
sk: Miesta

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
sk: Meno

[ctx: @item:intable]
en: File Size
sk: Meno súboru

[ctx: @item:intable]
en: Date Created
sk: Vytvorené

[ctx: @item:intable]
en: Date Modified
sk: Dátum zmeny

[ctx: @item:intable]
en: Date Accessed
sk: Dátum prístupu

[ctx: @item:intable]
en: Path
sk: Cesta

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
sk: Prehliadač obrázkov

[ctx: @item:intable]
en: File Type
sk: Meno súboru

[ctx: @item:intable]
en: Comment
sk: Komentár

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
sk: Otvoriť obsahujúci priečinok

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open With…
sk: &Otvoriť pomocou…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
sk: Miesta

[ctx: @title]
en: <application>Photos</application>
sk: <application>Koko</application>

[ctx: @title]
en: Photos is an image viewer for your image collection.
sk: Koko je prehliadač obrázkov pre vašu zbierku obrázkov.

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sk: Vývojár

en: Reset the database
sk: Resetovať databázu

en: path of image you want to open
sk: cesta k obrázku, ktorý chcete otvoriť

[ctx: @title]
en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Countries
sk: Krajiny

en: States
sk: Štáty

en: Cities
sk: Mestá

en: Locations
sk: Miesta

[ctx: @title]
en: Selected Files
sk: Vybrať všetko

en: Tags
sk: Značky

en: Years
sk: Roky

en: Months
sk: Mesiace

en: Weeks
sk: Týždne

en: Days
sk: Dni

en: Times
sk: Čas

en: Sharing failed
sk: Zdieľanie zlyhalo

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
sk: Webová adresa zdieľaného obrázka je <a href='%1'>%1</a>

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures
sk: Navigovať na obrázky

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to videos
sk: Navigovať na videá

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to favorites
sk: Pridať do obľúbených

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to the trash
sk: Navigovať do koša

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to the remote folders
sk: Navigovať do vzdialených priečinkov

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by country
sk: Prejsť na obrázky zoskupené podľa krajiny

[ctx: @action:button Navigation button, state as in country subdivision]
en: Navigate to pictures grouped by state
sk: Prejsť na obrázky zoskupené podľa štátu

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by cities
sk: Prejsť na obrázky zoskupené podľa miest

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by year
sk: Prejsť na obrázky zoskupené podľa roka

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by month
sk: Prejsť na obrázky zoskupené podľa mesiaca

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by week
sk: Prejsť na obrázky zoskupené podľa týždňa

[ctx: @action:button Navigation button]
en: Navigate to pictures grouped by day
sk: Prejsť na obrázky zoskupené podľa dňa

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Pictures
sk: Obrázky

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Videos
sk: Videá

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Places
sk: Miesta

en: 1 item | %1 items
sk[0]: 1 položka
sk[1]: %1 položky
sk[2]: %1 položiek

[ctx: @info:tooltip]
en: Share the selected media
sk: Zdielať vybraté médiá

[ctx: @action:button Move the selected media to the trash]
en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

[ctx: @info:tooltip]
en: Move the selected media to the trash
sk: Presunúť vybraté položky od koša

[ctx: @action:button Restore the selected media from the trash]
en: Restore
sk: Obnoviť

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore the selected media to their former locations
sk: Presunúť vybraté položky od koša

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Name
sk: Meno

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Modified
sk: Zmenené

[ctx: @info:tooltip An order to sort media items]
en: Date Modified
sk: Dátum zmeny

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Created
sk: Vytvorené

[ctx: @info:tooltip An order to sort media items]
en: Date Created
sk: Vytvorené

[ctx: @action:inmenu An order to sort media items]
en: Accessed
sk: Prístupné

[ctx: @info:tooltip An order to sort media items]
en: Date Accessed
sk: Vytvorené

[ctx: @action:inmenu Sort media items in ascending order]
en: Ascending
sk: Vzostupne

[ctx: @action:inmenu Sort media items by size in ascending order]
en: Smallest First
sk: Najmenšie na prvom mieste

[ctx: @action:inmenu Sort media items by date in ascending order]
en: Oldest First
sk: Najstaršie na prvom mieste

[ctx: @info:tooltip Sort media items in ascending order]
en: Ascending
sk: Vzostupne

[ctx: @action:inmenu Sort media items in descending order]
en: Descending
sk: Zostupne

[ctx: @action:inmenu Sort media items by size in descending order]
en: Largest First
sk: Najväčšie na prvom mieste

[ctx: @action:inmenu Sort media items by date in descending order]
en: Newest First
sk: Najnovšie na prvom mieste

[ctx: @info:tooltip Sort media items in descending order]
en: Descending
sk: Zostupne

[ctx: @action:button Bookmark the current folder]
en: Bookmark Folder
sk: Podľa priečinku

[ctx: @info:tooltip]
en: Bookmark the current folder
sk: Podľa priečinku

[ctx: @action:button]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all media
sk: Vybrať všetko

[ctx: @action:button]
en: Select None
sk: Vybrať všetko

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect all media
sk: Zrušiť výber

[ctx: @action:button]
en: Invert Selection
sk: Odstrániť sekciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Invert the selected media
sk: Zdielať vybraté médiá

en: No media found
sk: Žiadne obrázky nenájdené

[ctx: @action:button]
en: Back
sk: Som späť

[ctx: @action:button]
en: Forward
sk: Preposlať

[ctx: @title]
en: Places
sk: Miesta

en: Seek slider
sk: Posuvník prehrávania

en: Skip backward 1 second | Skip backward %1 seconds
sk[0]: Pretočiť dozadu 1 sekundu
sk[1]: Pretočiť dozadu %1 sekundy
sk[2]: Pretočiť dozadu %1 sekúnd

en: Pause playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Continue playback
sk: Pokračovať v prehrávaní

en: Mute audio
sk: Stlmiť zvuk

en: Volume slider
sk: Ovládač hlasitosti

en: Repeat current video
sk: Opakovať aktuálne video

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Set rating to %1
sk: Nastaviť hodnotenie na %1

[ctx: @label]
en: Rating:
sk: Hodnotenie

en: Current rating %1
sk: Aktuálne hodnotenie %1

[ctx: @label]
en: Description:
sk: Popis

en: Image description…
sk: Popis obrázka…

[ctx: @label]
en: Tags:
sk: Značky

[ctx: @action open tag dialog]
en: Add…
sk: Pridať…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search for tags or write a new tag…
sk: Hľadať tagy alebo napísať nový tag…

[ctx: @info:placeholder]
en: No tag found.
sk: Žiadne obrázky nenájdené

[ctx: @title:group]
en: Create New Tag
sk: Vytvoriť nový tag

[ctx: @title:group]
en: Existing Tags
sk: Existujúce tagy

[ctx: @action close tag dialog]
en: Close
sk: Zatvoriť

[ctx: @action:button]
en: Choose What's Shown
sk: Vybrať, čo sa zobrazí

[ctx: @title]
en: Configure Metadata Display
sk: Konfigurovať zobrazenie metadát

[ctx: @action:intoolbar Favorite an image/video]
en: Favorite
sk: Obľúbené

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove from favorites
sk: Odstrániť z obľúbených

[ctx: @info:tooltip]
en: Add to favorites
sk: Pridať do obľúbených

[ctx: @action:intoolbar Edit an image]
en: &Edit
sk: Upraviť

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit this image
sk: Upraviť obrázok

[ctx: @action:intoolbar Share an image/video]
en: &Share
sk: Zdieľať

[ctx: @info:tooltip]
en: Share this video
sk: Zdieľať obrázok

[ctx: @info:tooltip]
en: Share this image
sk: Zdieľať obrázok

[ctx: @action:intoolbar Show information about an image/video]
en: &Info
sk: Info

[ctx: @info:tooltip]
en: See information about this video
sk: Zobraziť informácie o tomto videu

[ctx: @info:tooltip]
en: See information about this image
sk: Zobraziť informácie o tomto obrázku

[ctx: @action:intoolbar Start a slideshow]
note: i18n hint in text and dynamic tooltip text
en: &Slideshow
sk: Prezentácia

[ctx: @info:tooltip]
en: Start slideshow
sk: Spustiť prezentáciu

[ctx: @action:intoolbar Toggle visibility of toolbars and other UI elements]
en: Show &Controls
sk: Zobraziť &ovládacie prvky

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter immersive viewing mode
sk: Vstúpiť do imerzívneho režimu prezerania

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit immersive viewing mode
sk: Ukončiť imerzívny režim prezerania

[ctx: @action:intoolbar Toggle visibility of toolbar]
en: Show &Thumbnail Toolbar
sk: Panel miniatúr

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the thumbnail toolbar
sk: Zobraziť panel miniatúr

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide the thumbnail toolbar
sk: Skryť panel miniatúr

[ctx: @action:intoolbar]
en: &Full Screen
sk: Celá obrazovka

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter Full Screen
sk: Prejsť na celú obrazovku

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit Full Screen
sk: Ukončiť režim celej obrazovky

en: Previous image
sk: Predchádzajúci obrázok

en: Next image
sk: Ďalší obrázok

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 25%
sk: 25 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 50%
sk: 50 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 75%
sk: 75 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 100%
sk: 100 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 150%
sk: 150 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 200%
sk: 200 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 300%
sk: 300 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 400%
sk: 400 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 600%
sk: 600 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: 800%
sk: 800 %

[ctx: @item:inlistbox zoom percent]
en: %1%
sk: %1 %

[ctx: @action]
en: Zoom Out
sk: Oddialiť

[ctx: @action]
en: Zoom In
sk: Priblížiť

[ctx: @label:spinbox Slideshow image changing interval]
en: Slideshow interval:
sk: Interval prezentácie:

[ctx: Slideshow image changing interval]
en: 1 second | %1 seconds
sk[0]: 1 sekunda
sk[1]: %1 sekundy
sk[2]: %1 sekúnd

[ctx: @option:check]
en: Loop
sk: Opakovať

[ctx: @option:check]
en: Randomize
sk: Náhodne

en: Stop Slideshow
sk: Zastaviť prezentáciu

en: Show All Controls
sk: Zobraziť všetky ovládacie prvky

[ctx: @action: button]
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: @action: button]
en: Start
sk: Spustiť

en: seconds
sk: 1 sekunda

en: Add new tag…
sk: Pridať nový štítok...

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Trash
sk: Kôš

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Network
sk: Sieť

[ctx: @title:group]
en: Bookmarks
sk: Záložky

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Countries
sk: Krajiny

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: States
sk: Štáty

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Cities
sk: Mestá

en: Time
sk: Čas

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Years
sk: Roky

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Months
sk: Mesiace

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Weeks
sk: Týždne

[ctx: @action:button Navigation entry in sidebar]
en: Days
sk: Dni

[ctx: @label:slider]
en: Thumbnail size:
sk: Veľkosť miniatúr:

[ctx: @title:group]
en: Image View Background
sk: Pozadie zobrazenia obrázka

[ctx: @option:radio As in, background color]
en: Black
sk: Čierne

[ctx: @option:radio As in, background color]
en: White
sk: Biele

[ctx: @option:radio As in, background color]
en: Theme default
sk: Predvolené témy

[ctx: info]
en: Use the background color specified by the theme
sk: Použiť farbu pozadia určenú témou

[ctx: @option:check]
en: Show a checkerboard background behind transparent images
sk: Zobraziť šachovnicové pozadie za priehľadnými obrázkami

[ctx: @option:check]
en: Enlarge images that are smaller than the viewport
sk: Zväčšiť obrázky menšie ako výrez

[ctx: @option:check]
en: Remember zoom level when switching between images
sk: Zapamätať si úroveň priblíženia pri prepínaní medzi obrázkami

[ctx: @title:group]
en: Slideshow
sk: Prezentácia

[ctx: @action:button]
en: General
sk: Všeobecné:

en: About Photos
sk: O

[ctx: @title:group]
en: About
sk: O

en: About KDE
sk: O

[ctx: @action Share an image/video]
en: &Share
sk: Zdieľať

[ctx: @info:tooltip]
en: Show menu
sk: Zobraziť ponuku

[ctx: @action:inMenu]
en: Donate…
sk: Darovať…

[ctx: @action:inMenu]
en: Report Bug…
sk: Nahlásiť chybu…

en: General
sk: Všeobecné:

[ctx: Remote network locations]
en: Remote
sk: Vzdialené
