kolf - en to bs translation catalogue (123 entries)

en: No configuration options
bs: Nema opcija konfiguracije

en: Add object:
bs: Dodaj objekat:

en: Course name:
bs: Ime terena:

en: Course author:
bs: Autor terena:

en: Maximum:
bs: Maksimum:

en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
bs: Maksimalan broj poteza koje igrač može uzeti na ovoj rupi.

en: Maximum number of strokes
bs: Maksimalan broj poteza

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Show border walls
bs: Prikaži zidove ruba

en: Course Author
bs: Autor terena

en: Course Name
bs: Ime terena

en: Drop Outside of Hazard
bs: Ispusti izvan hazarda

en: Rehit From Last Location
bs: Ponovo pucaj sa posljednje lokacije

en: What would you like to do for your next shot?
bs: Šta želite uraditi u vašem sljedećem pokušaju?

en: %1 is in a Hazard
bs: %1 je u hazardu

en: %1 will start off.
bs: %1 će započeti.

en: New Hole
bs: Nova rupa

en: Course name: %1
bs: Ime terena: %1

en: Created by %1
bs: Napravio %1

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
bs: Ova rupa koristi sljedeće dodatke, koje trenutno nemate instalirane:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
bs: Na trenutnoj rupi postoje nesnimljene promjene. Da li ih želite snimiti?

en: Unsaved Changes
bs: Nesnimljene promjene

en: Save &Later
bs: Snimi &kasnije

en: &Do not ask again
bs: &Ne pitaj ponovo

en: Slope
bs: Nagib

en: Puddle
bs: Bara

en: Wall
bs: Zid

en: Cup
bs: Kup

en: Sand
bs: Pijesak

en: Windmill
bs: Vjetrenjača

en: Black Hole
bs: Crna rupa

en: Floater
bs: Plutač

en: Bridge
bs: Most

en: Sign
bs: Potpis

en: Bumper
bs: Skakavac

en: Save &Course
bs: Snimi &teren

en: Save &Course As...
bs: Snimii &teren kao...

en: &Save Game
bs: &Snimi igru

en: &Save Game As...
bs: &Snimi igru kao...

en: &Edit
bs: &Izmijeni

en: &New
bs: &Nova

en: &Reset
bs: &Poništi

en: &Undo Shot
bs: &Poništi potez

note: i18n("&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
bs: Prebaci na rupu

en: &Next Hole
bs: &Sljedeća rupa

en: &Previous Hole
bs: &Prethodna rupa

en: &First Hole
bs: &Prva rupa

en: &Last Hole
bs: &Zadnja rupa

en: &Random Hole
bs: &Slučajna rupa

en: Enable &Mouse for Moving Putter
bs: Omogući &miš za pomjeranje palice

en: Enable &Advanced Putting
bs: Omogući &napredno udaranje

en: Show &Info
bs: Prikaži &informacije

en: Show Putter &Guideline
bs: Prikaži &vodilicu palice

en: Enable All Dialog Boxes
bs: Aktiviraj sva pitanja

en: Play &Sounds
bs: Sviraj &zvukove

en: &Tutorial
bs: &Uputstvo

en:  and
bs:  i

en: %1 tied
bs: %1 neriješeno

en: %1 won!
bs: %1 pobjedio!

en: High Scores for %1
bs: Najbolji rezultati za %1

en: %1's turn
bs: %1 je na potezu

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
bs: Rezultat za %1 je prekoračio maksimum za ovu rupu.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
bs: Ru&pa

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
bs: &Idi

en: Enable show/hide
bs: Aktiviraj prikaži/sakrij

en: Slow
bs: Sporo

en: Fast
bs: Brzo

en: Vertical
bs: Vertikalno

en: Horizontal
bs: Horizontalno

en: Diagonal
bs: Dijagonalno

en: Opposite Diagonal
bs: Suprotno dijagonalno

en: Elliptic
bs: Eliptično

en: Reverse direction
bs: Obrnuti smjer

en: Unmovable
bs: Nepokretno

en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
bs: Da li se ovaj nagib može pomjerati od strane drugih objekata, kao što su plutači.

en: Grade:
bs: Ocjena:

en: KDE Minigolf Game
bs: KDE Minigolf igra

en: (c) 2002-2010, Kolf developers
bs: (c) 2002-2010, Kolf programeri

en: Current maintainer
bs: Trenutno održava

en: Former main author
bs: Buvši glavni autor

en: Advanced putting mode
bs: Režim naprednog udaranja

en: Border around course
bs: Rub oko terena

en: Some good sound effects
bs: Neki dobri zvučni efekti

en: Wall-bouncing help
bs: Pomoć za odbijanje od zidove

en: Suggestions, bug reports
bs: Prijedlozi, prijave grešaka

en: Developer of Box2D physics engine
bs: Razvoj Box2D fizičkog pogona

en: Vector class (Kolf 1)
bs: Vektorska klasa (Kolf 1)

en: Working wall-bouncing algorithm (Kolf 1)
bs: Aktuelni algoritam odbijanja o zid (Kolf 1)

en: File
bs: Datoteka

en: Print course information and exit
bs: Odštampaj informacije o terenu i izađi

en: By %1
bs: Napravio: %1

en: %1 holes
bs: %1 rupa

en: Course %1 does not exist.
bs: Teren %1 ne postoji.

en: Players
bs: Igrači

en: &New Player
bs: &Novi igrač

en: Course
bs: Teren

en: Choose Course to Play
bs: Odaberite teren na kojem ćete igrati

en: Create New
bs: Napravi novi

en: You
bs: Ti

en: Highscores
bs: Najbolji rezultati

en: Add...
bs: Dodaj...

en: Remove
bs: Ukloni

en: Options
bs: Opcije

en: Game Options
bs: Opcije igre

en: &Strict mode
bs: &Strogi režim

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
bs: U strogom režimu nije dozvoljeno poništavanje poteza, editovanje i zamjena rupa. Ovo se u principu koristi za takmičenja. Samo u strogom režimu se čuvaju najbolji rezultati.

en: %1 Holes
bs: %1 rupa

en: Chosen course is already on course list.
bs: Odabrani teren se već nalazi na listi terena.

en: Player %1
bs: Igrač %1

en:  degree |  degrees
bs[0]:  stepen
bs[1]:  stepena
bs[2]:  stepeni

en: Exiting ball angle:
bs: Izlazni ugao loptice:

en: Minimum exit speed:
bs: Minimalna izlazeća brzina:

en: Maximum exit speed:
bs: Maksimalna izlazna brzina:

en: &Top
bs: &Vrh

en: &Left
bs: &Lijevo

en: &Right
bs: &Desno

en: &Bottom
bs: &Dno

en: Walls on:
bs: Zidovi uključeni:

en: Sign HTML:
bs: Potpiši HTML:

en: Windmill on top
bs: Vjetrenjača na vrhu

en: Moving speed
bs: Podešavanje brzine

en: New Text
bs: Novi tekst

en: Total
bs: Ukupno
