kolf - en to ca translation catalogue (128 entries)

en: No configuration options
ca: Sense opcions de configuració

en: Add object:
ca: Afegeix objecte:

en: Course name:
ca: Nom del camp:

en: Course author:
ca: Autor del camp:

en: Maximum:
ca: Màxim:

en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
ca: Nombre màxim de cops que el jugador pot donar en aquest forat.

en: Maximum number of strokes
ca: Nombre màxim de cops

en: Unlimited
ca: Il·limitats

en: Show border walls
ca: Mostra els murs de la vora

en: Course Author
ca: Autor del camp

en: Course Name
ca: Nom del camp

en: Drop Outside of Hazard
ca: Tira fora de l'obstacle

en: Rehit From Last Location
ca: Torna a tirar des del darrer punt

en: What would you like to do for your next shot?
ca: Que us agradaria fer a la propera tirada?

en: %1 is in a Hazard
ca: El %1 està en un obstacle

en: %1 will start off.
ca: %1 començarà.

en: New Hole
ca: Forat nou

en: Course name: %1
ca: Nom del camp: %1

en: Created by %1
ca: Creat per %1

en: %1 hole | %1 holes
ca[0]: %1 forat
ca[1]: %1 forats

[ctx: @title:window]
en: Course Information
ca: Informació del camp

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
ca: Aquest forat usa els següents connectors, els quals no estan instal·lats:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
ca: Hi ha canvis per a desar al forat actual. Els deso?

en: Unsaved Changes
ca: Canvis sense desar

en: Save &Later
ca: Desa més &tard

[ctx: @title:window]
en: Pick Kolf Course to Save To
ca: Escull un camp del Kolf per a desar a

en: &Do not ask again
ca: &No ho tornis a preguntar

en: Slope
ca: Desnivell

en: Puddle
ca: Bassal

en: Wall
ca: Mur

en: Cup
ca: Cassoleta

en: Sand
ca: Sorra

en: Windmill
ca: Molí de vent

en: Black Hole
ca: Forat negre

en: Floater
ca: Plataforma voladora

en: Bridge
ca: Pont

en: Sign
ca: Rètol

en: Bumper
ca: Rebotador

en: Save &Course
ca: Desa el &camp

en: Save &Course As...
ca: Desa el &camp com a...

en: &Save Game
ca: &Desa la partida

en: &Save Game As...
ca: &Desa la partida com a...

en: &Edit
ca: E&dita

en: &New
ca: &Nou

en: &Reset
ca: &Inicialitza

en: &Undo Shot
ca: &Desfés el cop

note: i18n("&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
ca: Canvia al forat

en: &Next Hole
ca: Forat &següent

en: &Previous Hole
ca: Forat &previ

en: &First Hole
ca: P&rimer forat

en: &Last Hole
ca: &Darrer forat

en: &Random Hole
ca: Forat &aleatori

en: Enable &Mouse for Moving Putter
ca: Habilita el &ratolí per a moure el llançador

en: Enable &Advanced Putting
ca: Habilita el llançament &avançat

en: Show &Info
ca: Mostra la &informació

en: Show Putter &Guideline
ca: Mostra la línia de &guia del llançador

en: Enable All Dialog Boxes
ca: Habilita tots els diàlegs

en: Play &Sounds
ca: Reprodueix els &sons

en: &About Course...
ca: Quant al c&amp...

en: &Tutorial
ca: &Camp d'aprenentatge

en:  and
ca:  i

en: %1 tied
ca: %1 empatat

en: %1 won!
ca: %1 ha guanyat!

en: High Scores for %1
ca: Puntuacions màximes per a %1

[ctx: @title:window]
en: Pick Saved Game to Save To
ca: Escull una partida guardada per a desar a

[ctx: @title:window]
en: Pick Kolf Saved Game
ca: Escull una partida desada del Kolf

en: %1's turn
ca: És el torn de %1

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
ca: La puntuació de %1 ha arribat al màxim per a aquest forat.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
ca: &Forat

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
ca: &Ves

en: Enable show/hide
ca: Activa mostra/oculta

en: Slow
ca: Lenta

en: Fast
ca: Ràpida

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Opposite Diagonal
ca: Diagonal oposada

en: Elliptic
ca: El·líptic

en: Reverse direction
ca: Direcció invertida

en: Unmovable
ca: Inamovible

en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
ca: Si el poden moure o no altres objectes, com les plataformes voladores.

en: Grade:
ca: Grau:

en: KDE Minigolf Game
ca: Joc de minigolf de KDE

en: (c) 2002-2010, Kolf developers
ca: (c) 2002-2010, els desenvolupadors del Kolf

en: Current maintainer
ca: Mantenidor actual

en: Former main author
ca: Antic autor principal

en: Advanced putting mode
ca: Mode llançament avançat

en: Border around course
ca: Vora al voltant del camp

en: Some good sound effects
ca: Alguns bons efectes de sons

en: Wall-bouncing help
ca: Ajuda sobre el rebot en murs

en: Suggestions, bug reports
ca: Suggeriments i informes d'error

en: Developer of Box2D physics engine
ca: Desenvolupador del motor de física Box2D

en: Vector class (Kolf 1)
ca: Classe de vector (Kolf 1)

en: Working wall-bouncing algorithm (Kolf 1)
ca: Algorisme funcional de rebot als murs (Kolf 1)

en: File
ca: Fitxer

en: Print course information and exit
ca: Mostra la informació del camp i surt

en: By %1
ca: Per %1

en: %1 holes
ca: %1 forats

en: Course %1 does not exist.
ca: El camp %1 no existeix.

[ctx: @title:window]
en: New Game
ca: Partida nova

en: Players
ca: Jugadors

en: &New Player
ca: Jugador &nou

en: Course
ca: Camp

en: Choose Course to Play
ca: Escull un camp per a jugar

en: Create New
ca: Crea nou

en: You
ca: Tu

en: Highscores
ca: Puntuacions màximes

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Remove
ca: Elimina

en: Options
ca: Opcions

en: Game Options
ca: Opcions del joc

en: &Strict mode
ca: Mode e&stricte

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
ca: En el mode estricte no es permet desfer, editar o canviar forats. Generalment és per a competició. Les puntuacions màximes només es guarden en el mode estricte.

en: %1 Holes
ca: %1 forats

[ctx: @title:window]
en: Pick Kolf Course
ca: Escull un camp del Kolf

en: Chosen course is already on course list.
ca: El camp escollit ja és a la llista de camps.

en: Player %1
ca: Jugador %1

en:  degree |  degrees
ca[0]:  grau
ca[1]:  graus

en: Exiting ball angle:
ca: Angle de sortida de la bola:

en: Minimum exit speed:
ca: Velocitat mínima de sortida:

en: Maximum exit speed:
ca: Velocitat màxima de sortida:

en: &Top
ca: &Dalt

en: &Left
ca: &Esquerra

en: &Right
ca: &Dreta

en: &Bottom
ca: &Baix

en: Walls on:
ca: Murs a:

en: Sign HTML:
ca: Rètol HTML:

en: Windmill on top
ca: Molí de vent a dalt

en: Moving speed
ca: Velocitat de moviment

en: New Text
ca: Text nou
