kolf - en to eu translation catalogue (137 entries)

en: No configuration options
eu: Konfigurazioaren aukerarik ez

[ctx: @label:listbox]
en: Add object:
eu: Gehitu objektua:

[ctx: @label:textbox]
en: Course name:
eu: Zelaiaren izena:

[ctx: @label:textbox]
en: Course author:
eu: Zelaiaren egilea:

[ctx: @label:spinbox]
en: Par:
eu: Parea:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum:
eu: Maximoa:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
eu: Zulo honetan jokalariak erabil dezakeen kolpe kopuru maximoa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximum number of strokes
eu: Kolpe kopuru maximoa

[ctx: @item number of strokes]
en: Unlimited
eu: Mugagabea

[ctx: @option:check]
en: Show border walls
eu: Erakutsi ertzeko hormak

en: Course Author
eu: Zelaiaren egilea

en: Course Name
eu: Zelaiaren izena

[ctx: @item harzard action]
en: Drop Outside of Hazard
eu: Arriskutik kanpo atera

[ctx: @item harzard action]
en: Rehit From Last Location
eu: Kolpea berriro azken kokalekutik

en: What would you like to do for your next shot?
eu: Zer egin nahi duzun hurrengo kolpean?

[ctx: @title:window]
en: %1 in a Hazard
eu: %1 arriskuan dago

en: %1 will start off.
eu: %1 hasiko da.

[ctx: @title:window]
en: New Hole
eu: Zulo berria

en: Course name: %1
eu: Zelaiaren izena. %1

en: Created by %1
eu: Egilea: %1

en: %1 hole | %1 holes
eu[0]: %1 zulo
eu[1]: %1 zulo

[ctx: @title:window]
en: Course Information
eu: Zelaiaren informazioa

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
eu: Zulo honek ondorengo pluginak erabiltzen ditu, eta ez dituzu instalatuta:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
eu: Gorde gabeko aldaketak dituzu uneko zuloan. Gorde?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
eu: Gorde gabeko aldaketak

[ctx: @action:button]
en: Save &Later
eu: Gorde &beranduago

[ctx: @title:window]
en: Pick Kolf Course to Save To
eu: Hautatu Kolf-en zelaia honela gordetzeko

[ctx: @option:check]
en: &Do not ask again
eu: &Ez berriro galdetu

en: Slope
eu: Aldapa

en: Puddle
eu: Putzua

en: Wall
eu: Horma

en: Cup
eu: Kopa

en: Sand
eu: Hondarra

en: Windmill
eu: Errota

en: Black Hole
eu: Zulo beltza

en: Floater
eu: Flotatzailea

en: Bridge
eu: Zubia

en: Sign
eu: Seinalea

en: Bumper
eu: Kolpe leungailua

[ctx: @action]
en: Save &Course
eu: Gorde &zelaia

[ctx: @action]
en: Save &Course As…
eu: Gorde &zelaia honela...

[ctx: @action]
en: &Save Game
eu: &Gorde jokoa

[ctx: @action]
en: &Save Game As…
eu: &Gorde jokoa honela...

[ctx: @option:check]
en: &Edit
eu: &Editatu

[ctx: @action]
en: &New
eu: &Berria

[ctx: @action]
en: &Reset
eu: Be&rrezarri

[ctx: @action]
en: &Undo Shot
eu: &Desegin kolpea

[ctx: @title:menu]
note: i18nc("@action", "&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
eu: Aldatu zulora

[ctx: @action]
en: &Next Hole
eu: &Hurrengo zuloa

[ctx: @action]
en: &Previous Hole
eu: &Aurreko zuloa

[ctx: @action]
en: &First Hole
eu: &Lehenengo zuloa

[ctx: @action]
en: &Last Hole
eu: &Azken zuloa

[ctx: @action]
en: &Random Hole
eu: Ausa&zko zuloa

[ctx: @option:check]
en: Enable &Mouse for Moving Putter
eu: Gaitu &sagua makila mugitzeko

[ctx: @option:check]
en: Enable &Advanced Putting
eu: Gaitu kolpe &aurreratua

[ctx: @option:check]
en: Show &Info
eu: Erakutsi &informazioa

[ctx: @option:check]
en: Show Putter &Guideline
eu: Erakutsi kolpeen &jarraibidea

[ctx: @option:check]
en: Enable All Dialog Boxes
eu: Gaitu elkarrizketa-lauki denak

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
eu: Soinuak jo

[ctx: @action]
en: &About Course
eu: Zelaiari &buruz

[ctx: @action]
en: &Tutorial
eu: &Tutoretza

en: Par
eu: Parea

[ctx: @item:intext winners]
en:  and
eu:  eta

en: %1 tied
eu: %1 berdinketa

en: %1 won!
eu: %1 iragazle!

en: High Scores for %1
eu: %1-(r)en puntuazio onenak

[ctx: @title:window]
en: Pick Saved Game to Save To
eu: Hautatu gordetako jokoa honela gordetzeko

[ctx: @title:window]
en: Pick Kolf Saved Game
eu: Hautatu Kolf-en gordetako jokoa

en: %1's turn
eu: %1-(r)en txanda

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
eu: %1-(e)n puntuazioa zulo honen maximora iritsi da.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
eu: Zu&loa

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
eu: &Joan

[ctx: @option:check]
en: Enable show/hide
eu: Gaitu erakutsi/ezkutatu

[ctx: @item:inrange]
en: Slow
eu: Mantso

[ctx: @item:inrange]
en: Fast
eu: Azkar

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Diagonal
eu: Diagonala

en: Opposite Diagonal
eu: Aurkako diagonala

en: Elliptic
eu: Eliptikoa

[ctx: @option:check]
en: Reverse direction
eu: Aurkako noranzkoa

[ctx: @option:check]
en: Unmovable
eu: Mugiezina

[ctx: @info:whatsthis]
en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
eu: Aldapa hau beste objektuek mugi dezaketen ala ez, adibidez flotagailuek.

[ctx: @lable:spinbox]
en: Grade:
eu: Gradua:

en: KDE Minigolf Game
eu: KDE-ren minigolf jokoa

en: (c) 2002-2010, Kolf developers
eu: (c) 2002-2010, Kolf garatzaileak

en: Current maintainer
eu: Oraingo mantentzailea

en: Former main author
eu: Egile nagusia

en: Advanced putting mode
eu: Kolpe aurreratuen modua

en: Border around course
eu: Zelaiaren inguruko ertza

en: Some good sound effects
eu: Soinu-efektu on batzuk

en: Wall-bouncing help
eu: Hormetako erreboteekin laguntza

en: Suggestions, bug reports
eu: Iradokizunak, programa-arazoen jakinarazpenak

en: Developer of Box2D physics engine
eu: Box2D motor fisikoaren garatzaile

en: Vector class (Kolf 1)
eu: Bektore klasea (Kolf 1)

en: Working wall-bouncing algorithm (Kolf 1)
eu: Hormetako erreboteen lana egiteko algoritmoa (Kolf 1)

en: File
eu: Fitxategia

en: Print course information and exit
eu: Inprimatu zelaiaren informazioa eta irten

en: By %1
eu: Egilea: %1

en: %1 holes
eu: %1 zulo

en: par %1
eu: parea %1

en: Course %1 does not exist.
eu: %1 zelaia ez da existitzen.

[ctx: @title:window]
en: New Game
eu: Joko berria

[ctx: @title:tab]
en: Players
eu: Jokalariak

[ctx: @action:button]
en: &New Player
eu: Jokalari &berria

[ctx: @title:tab]
en: Course
eu: Zelaia

[ctx: @title]
en: Choose Course to Play
eu: Hautatu jokatzeko zelaia

[ctx: @item]
en: <Create New>
eu: <Sortu berria>

en: You
eu: Zu

[ctx: @action:button]
en: Highscores
eu: Puntuazio onenak

[ctx: @action:button]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @action:button]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @title:tab]
en: Options
eu: Aukerak

[ctx: @title]
en: Game Options
eu: Jokoaren aukerak

[ctx: @option:check]
en: &Strict mode
eu: Modu &zorrotza

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
eu: Modu zorrotzean, desegite, edizio eta zuloak aldatzea ez dago baimenduta. Hau lehiaketarako da. Puntuazio onenak modu zorrotzean bakarrik gordetzen dira.

[ctx: @info author attribution]
en: By %1
eu: %1(e)k egina

[ctx: @info]
en: Par %1
eu: %1 parea

[ctx: @info]
en: 1 Hole | %1 Holes
eu[0]: Zulo 1
eu[1]: %1 zulo

[ctx: @title:window]
en: Pick Kolf Course
eu: Hautatu Kolf-en zelaia

en: Chosen course is already on course list.
eu: Hautatutako zelaia dagoeneko zelaien zerrendan dago.

en: Player %1
eu: %1 jokalaria

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  degree |  degrees
eu[0]:  gradu
eu[1]:  gradu

[ctx: @label:spinbox]
en: Exiting ball angle:
eu: Pilotaren irteerako angelua:

[ctx: @label:spinbox]
en: Minimum exit speed:
eu: Irteerako abiadura minimoa:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum exit speed:
eu: Irteerako abiadura maximoa:

[ctx: @option:check wall on]
en: &Top
eu: &Goian

[ctx: @option:check wall on]
en: &Left
eu: E&zkerrean

[ctx: @option:check wall on]
en: &Right
eu: E&skuinean

[ctx: @option:check wall on]
en: &Bottom
eu: &Behean

[ctx: @label:chooser]
en: Walls on:
eu: Hormak hemen:

[ctx: @label:textbox]
en: Sign HTML:
eu: Sinatu HTMLa:

[ctx: @option:check]
en: Windmill on top
eu: Haize-errota gainean

[ctx: @label:slider]
en: Moving speed
eu: Mugitzeko abiadura

en: New Text
eu: Testu berria

[ctx: @title:row]
en: Par
eu: Parea

[ctx: @title:column]
en: Total
eu: Guztira
