kolf - en to hne translation catalogue (126 entries)

en: No configuration options
hne: कोई कान्फिगरेसन विकल्प नइ

en: Add object:
hne: आब्जेक्ट जोड़व:

en: Course name:
hne: कोर नामः

en: Course author:
hne: कोर लेखकः

en: Par:
hne: प्रतिः

en: Maximum:
hne: सबसे अधिक:

en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
hne: स्ट्रोक्स के सबसे अधिक संख्या ए होल मं खिलाड़ी ले सकथे

en: Maximum number of strokes
hne: स्ट्रोक्स के सबसे अधिक संख्या

en: Unlimited
hne: असीमित

en: Show border walls
hne: किनारा दीवार देखाव

en: Course Author
hne: कोर लेखक

en: Course Name
hne: कोर नाम

en: Drop Outside of Hazard
hne: हजार्ड के बाहिर छोड़व

en: Rehit From Last Location
hne: पिछले जगह से फिर से हिट करव

en: What would you like to do for your next shot?
hne: आप अपन अगले साट बर का करना चाहू?

en: %1 is in a Hazard
hne: %1 एक हजार्ड मं हे

en: %1 will start off.
hne: %1 चालू करही.

en: New Hole
hne: नवा होल

en: Course name: %1
hne: कोर नामः %1

en: Created by %1
hne:  %1 के साथ बनाइस

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
hne: ये होल नीचे वाले प्लगइन उपयोग करथे , जऊन आप मन इनस्टाल नइ करे हो:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
hne: अभी हाल के होल मं सहेजे नइ गे बदलाव हे. ओ मन ल सहेजव?

en: Unsaved Changes
hne: सहेजिस नइ गिस बदलाव

en: Save &Later
hne: बाद मं सहेजव (&L)

en: &Do not ask again
hne: दुबारा मत पूछव (&D)

en: Slope
hne: ढाल

en: Puddle
hne: डबरी

en: Wall
hne: दीवार

en: Cup
hne: कप

en: Sand
hne: रेत

en: Windmill
hne: पवनचक्की

en: Black Hole
hne: ब्लेक होल

en: Floater
hne: फ्लोटर

en: Bridge
hne: पुल

en: Sign
hne: दसखत

en: Bumper
hne: बम्पर

en: Save &Course
hne: कोर्स सहेजव (&C)

en: Save &Course As...
hne: कोर्स अइसन सहेजव... (&C)

en: &Save Game
hne: खेल सहेजव (&S)

en: &Save Game As...
hne: खेल अइसन सहेजव... (&S)

en: &Edit
hne: संपादन (&E)

en: &New
hne: नवा (&N)

en: &Reset
hne: रीसेट (&R)

en: &Undo Shot
hne: साट वापस लाव (&U)

note: i18n("&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
hne: होल मं स्विच करव

en: &Next Hole
hne: अगला होल (&N)

en: &Previous Hole
hne: पिछला होल (&P)

en: &First Hole
hne: पहला होल (&F)

en: &Last Hole
hne: आखरी होल (&L)

en: &Random Hole
hne: बेतरतीब होल (&R)

en: Enable &Mouse for Moving Putter
hne: पुटर खिसकाय बर मुसुवा सक्छम करव (&M)

en: Enable &Advanced Putting
hne: विस्तृत पुटिंग सक्छम करव (&A)

en: Show &Info
hne: जानकारी देखाव (&I)

en: Show Putter &Guideline
hne: पुटर गाइडलाइन देखाव (&G)

en: Enable All Dialog Boxes
hne: सब्बो गोठ डब्बा सक्छम करव

en: Play &Sounds
hne: अवाज देव (&S)

en: &Tutorial
hne: सिक्छन पाठ (&T)

en: Par
hne: प्रति

en:  and
hne: और

en: %1 tied
hne: %1 टाई

en: %1 won!
hne: %1 जीत गिस!

en: High Scores for %1
hne: %1 बर सबसे अधिक अंक

en: %1's turn
hne: %1 के बारी

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
hne: %1 के अंक एखर होल बर सबसे अधिक तक पहुंच गे हे.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
hne: होल (&l)

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
hne: जाव (&G)

en: Enable show/hide
hne: देखाव/लुकाव सक्छम करव.

en: Slow
hne: धीमा

en: Fast
hne: तेज

en: Vertical
hne: खड़ा

en: Horizontal
hne: आड़ा

en: Diagonal
hne: तिर्यक

en: Opposite Diagonal
hne: उलटा तिर्यक

en: Reverse direction
hne: उलटा दिसा

en: Unmovable
hne: चलाय के अजा सके

en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
hne: फ्लोटर के जइसन अउ आब्जेक्ट के साथ ए ढाल खिसकाय जा सकथे  या नइ.

en: Grade:
hne: स्रेनी

en: Kolf
hne: कोल्फ

en: KDE Minigolf Game
hne: केडीई मिनिगोल्फ खेल

en: Jason Katz-Brown
hne: जेसन कार्त्ज-ब्राउन

en: Niklas Knutsson
hne: निकलास कुन्टसन

en: Advanced putting mode
hne: विस्तृत पुटिंग मोड

en: Rik Hemsley
hne: रिक हेम्सले

en: Border around course
hne: बार्डर अराउन्ड कोर्स

en: Timo A. Hummel
hne: टिमो ए हमेल

en: Some good sound effects
hne: कुछ अच्छे अवाज प्रभाव

en: Rob Renaud
hne: राब रेनाद

en: Wall-bouncing help
hne: वाल-बाउंसिंग मदद

en: Aaron Seigo
hne: एरान सीगो

en: Suggestions, bug reports
hne: सुझाव, बग रपट

en: Ryan Cumming
hne: रायन कमिंग

en: Daniel Matza-Brown
hne: डेनियल मात्जा-ब्राउन

en: File
hne: फाइल

en: Print course information and exit
hne: कोर जानकारी छापव अउ बाहिर हों

en: By %1
hne:  %1 के साथ

en: %1 holes
hne: %1 होल्स

en: par %1
hne: प्रति %1

en: Course %1 does not exist.
hne: कोर %1 अस्तित्व मं नइ हे.

en: Players
hne: खिलाड़ी

en: &New Player
hne: नवा खिलाड़ी (&N)

en: Course
hne: कोर्स

en: Choose Course to Play
hne: खेलने बर कोर चुनव

en: Create New
hne: नवा बनाव

en: You
hne: आप

en: Highscores
hne: सबसे अधिक अंक

en: Add...
hne: जोड़व...

en: Remove
hne: हटाव

en: Options
hne: विकल्प

en: Game Options
hne: खेल विकल्प

en: &Strict mode
hne: सख्त मोड (&S)

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
hne: सख्त मोड मं फिर से करना, संपादन अउ होल बदलना स्वीकृत नइ हे. आम तौर मं ए प्रतियोगिता बर होथे . सिरिफ सख्त मोड मं ही सबसे अधिक अंक रखे जाथें.

en: Par %1
hne: प्रति %1

en: %1 Holes
hne: %1 होल्स

en: Chosen course is already on course list.
hne: चुने गे कोर पहिली ही कोर सूची मं हे.

en: Player %1
hne: खिलाड़ी %1

en: Exiting ball angle:
hne: गेंद खेल से बाहिर हो रहेः

en: Minimum exit speed:
hne: सबसे अधिक एक्जिट गति

en: &Top
hne: ऊपर (&T)

en: &Left
hne: डेरी (&L)

en: &Right
hne: जेवनी (&R)

en: &Bottom
hne: नीचे (&B)

en: Walls on:
hne: दीवार परः

en: Sign HTML:
hne: दसखत एचटीएमएलः

en: Moving speed
hne: खिसके के गति

en: New Text
hne: नवा पाठ

en: Total
hne: कुल
