KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (133 entries)

en: No configuration options
hu: Nincs beállítási lehetőség

[ctx: @label:listbox]
en: Add object:
hu: Objektum hozzáadása:

[ctx: @label:textbox]
en: Course name:
hu: Pálya neve:

[ctx: @label:textbox]
en: Course author:
hu: Pálya szerzője:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum:
hu: Maximális:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
hu: A lyuk eléréséhez felhasználható ütésszám (maximális érték).

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximum number of strokes
hu: Az ütések maximális száma

[ctx: @item number of strokes]
en: Unlimited
hu: Korlátlan

[ctx: @option:check]
en: Show border walls
hu: A határolófalak megjelenítése

en: Course Author
hu: A pálya szerzője

en: Course Name
hu: A pálya neve

[ctx: @item harzard action]
en: Drop Outside of Hazard
hu: Kihelyezés az akadály mellé

[ctx: @item harzard action]
en: Rehit From Last Location
hu: Újbóli ütés a legutolsó pozícióból

en: What would you like to do for your next shot?
hu: Mit szeretne tenni a következő ütésnél?

[ctx: @title:window]
en: %1 in a Hazard
hu: %1 terepakadályon belül van

en: %1 will start off.
hu: %1 kezd.

[ctx: @title:window]
en: New Hole
hu: Új lyuk

en: Course name: %1
hu: A pálya neve: %1

en: Created by %1
hu: Készítette: %1

en: %1 hole | %1 holes
hu[0]: %1 lyuk
hu[1]: %1 lyuk

[ctx: @title:window]
en: Course Information
hu: A pálya jellemzői

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
hu: Ehhez a lyukhoz a következő, még nem telepített modulok kellenek:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
hu: Nem mentett módosítások tartoznak a jelenlegi lyukhoz. El szeretné menteni ezeket?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
hu: Nem mentett változtatások

[ctx: @action:button]
en: Save &Later
hu: Mentés ké&sőbb

[ctx: @title:window]
en: Pick Kolf Course to Save To
hu: Válassza ki azt a Kolf pályát, amelybe menteni szeretne

[ctx: @option:check]
en: &Do not ask again
hu: &Ne kérdezzen rá többször

en: Slope
hu: Lejtő

en: Puddle
hu: Pocsolya

en: Wall
hu: Fal

en: Cup
hu: Csésze

en: Sand
hu: Homok

en: Windmill
hu: Szélmalom

en: Black Hole
hu: Fekete lyuk

en: Floater
hu: Tutaj

en: Bridge
hu: Híd

en: Sign
hu: Jel

en: Bumper
hu: Ütköző

[ctx: @action]
en: Save &Course
hu: &Mentés

[ctx: @action]
en: Save &Course As…
hu: Mentés má&sként…

[ctx: @action]
en: &Save Game
hu: Játék me&ntése

[ctx: @action]
en: &Save Game As…
hu: Játék mentése más&ként…

[ctx: @option:check]
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

[ctx: @action]
en: &New
hu: Ú&j

[ctx: @action]
en: &Reset
hu: &Alapállapot

[ctx: @action]
en: &Undo Shot
hu: Ü&tés visszavonása

[ctx: @title:menu]
note: i18nc("@action", "&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
hu: Ugrás egy lyukra

[ctx: @action]
en: &Next Hole
hu: &Következő lyuk

[ctx: @action]
en: &Previous Hole
hu: &Előző lyuk

[ctx: @action]
en: &First Hole
hu: El&ső lyuk

[ctx: @action]
en: &Last Hole
hu: Ut&olsó lyuk

[ctx: @action]
en: &Random Hole
hu: &Véletlenszerű lyuk

[ctx: @option:check]
en: Enable &Mouse for Moving Putter
hu: Az ütő az &egérrel is mozgatható

[ctx: @option:check]
en: Enable &Advanced Putting
hu: Kibővített ütésmó&d

[ctx: @option:check]
en: Show &Info
hu: &Információk megjelenítése

[ctx: @option:check]
en: Show Putter &Guideline
hu: Ütési se&gédvonal megjelenítése

[ctx: @option:check]
en: Enable All Dialog Boxes
hu: Az összes párbeszédablak engedélyezése

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
hu: Hangok lejátszása

[ctx: @action]
en: &About Course
hu: A pálya &névjegye

[ctx: @action]
en: &Tutorial
hu: O&ktatópálya

[ctx: @item:intext winners]
en:  and
hu:  és

en: %1 tied
hu: %1 döntetlent ért el

en: %1 won!
hu: %1 győzött!

en: High Scores for %1
hu: Legjobb eredmények a(z) %1 pályán

[ctx: @title:window]
en: Pick Saved Game to Save To
hu: Válassza ki azt a korábban elmentett állást, amelybe menteni szeretne

[ctx: @title:window]
en: Pick Kolf Saved Game
hu: Válasszon egy elmentett Kolf állást

en: %1's turn
hu: %1 következik

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
hu: %1 pontszáma elérte a lyuk teljesítéséhez engedélyezett maximumot.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
hu: Ly&uk

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
hu: &Indítás

[ctx: @option:check]
en: Enable show/hide
hu: A megjelenítés/elrejtés engedélyezése

[ctx: @item:inrange]
en: Slow
hu: Lassú

[ctx: @item:inrange]
en: Fast
hu: Gyors

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Diagonal
hu: Átlós

en: Opposite Diagonal
hu: Átlós (ellentétesen)

en: Elliptic
hu: Elliptikus

[ctx: @option:check]
en: Reverse direction
hu: Fordított irányban

[ctx: @option:check]
en: Unmovable
hu: Mozdíthatatlan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
hu: Ez határozza meg, hogy ezt a lejtőt más objektumok odébbtolhatják-e („lebegés”).

[ctx: @lable:spinbox]
en: Grade:
hu: Fokozat:

en: KDE Minigolf Game
hu: KDE minigolf játék

en: (c) 2002-2010, Kolf developers
hu: © A Kolf fejlesztői, 2002-2010.

en: Current maintainer
hu: Jelenlegi karbantartó

en: Former main author
hu: Korábbi fő szerző

en: Advanced putting mode
hu: Speciális játékmód

en: Border around course
hu: Keret rajzolása a pálya körül

en: Some good sound effects
hu: Néhány jó hangeffektus

en: Wall-bouncing help
hu: Segítség a visszapattanások kezeléséhez

en: Suggestions, bug reports
hu: Javaslatok, hibajelentések

en: Developer of Box2D physics engine
hu: A Box2D fizikai motor fejlesztője

en: Vector class (Kolf 1)
hu: Vektorosztály (Kolf 1)

en: Working wall-bouncing algorithm (Kolf 1)
hu: A labda visszapattanási algoritmusa (Kolf 1)

en: File
hu: Fájl

en: Print course information and exit
hu: A pálya jellemzőinek kiírása, majd kilépés

en: By %1
hu: %1

en: %1 holes
hu: %1 lyuk

en: Course %1 does not exist.
hu: A(z) %1 pálya nem létezik.

[ctx: @title:window]
en: New Game
hu: Új játék

[ctx: @title:tab]
en: Players
hu: Játékosok

[ctx: @action:button]
en: &New Player
hu: Új já&tékos

[ctx: @title:tab]
en: Course
hu: Pálya

[ctx: @title]
en: Choose Course to Play
hu: Válassza ki a pályát

[ctx: @item]
en: <Create New>
hu: <Új létrehozása>

en: You
hu: Ön

[ctx: @action:button]
en: Highscores
hu: Dicsőségtábla

[ctx: @action:button]
en: Add…
hu: Hozzáadás…

[ctx: @action:button]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @title:tab]
en: Options
hu: Beállítások

[ctx: @title]
en: Game Options
hu: Játékbeállítások

[ctx: @option:check]
en: &Strict mode
hu: Szi&gorított mód

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
hu: Szigorított módban visszavonás, szerkesztés és lyukváltás nem engedélyezett. Elsősorban tényleges versenynél érdemes használni. Az eredménytáblára csak ebben a módban lehet felkerülni.

[ctx: @info author attribution]
en: By %1
hu: %1

[ctx: @info]
en: Par %1
hu: %1. par.

[ctx: @info]
en: 1 Hole | %1 Holes
hu[0]: 1 lyuk
hu[1]: %1 lyuk

[ctx: @title:window]
en: Pick Kolf Course
hu: Válasszon egy pályát

en: Chosen course is already on course list.
hu: A kiválasztott pálya már szerepel a pályalistában.

en: Player %1
hu: %1. játékos

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  degree |  degrees
hu[0]:  fok
hu[1]:  fok

[ctx: @label:spinbox]
en: Exiting ball angle:
hu: A labda elhagyási szöge:

[ctx: @label:spinbox]
en: Minimum exit speed:
hu: Minimális elhagyási sebesség:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum exit speed:
hu: Maximális elhagyási sebesség:

[ctx: @option:check wall on]
en: &Top
hu: &Felül

[ctx: @option:check wall on]
en: &Left
hu: &Balról

[ctx: @option:check wall on]
en: &Right
hu: &Jobbról

[ctx: @option:check wall on]
en: &Bottom
hu: &Alul

[ctx: @label:chooser]
en: Walls on:
hu: Falak:

[ctx: @label:textbox]
en: Sign HTML:
hu: HTML aláírás:

[ctx: @option:check]
en: Windmill on top
hu: Szélmalom felül

[ctx: @label:slider]
en: Moving speed
hu: Mozgási sebesség

en: New Text
hu: Új szöveg

[ctx: @title:column]
en: Total
hu: Összesen
