kolf - en to tg translation catalogue (109 entries)

en: No configuration options
tg: Хосиятҳои тақсимшаванда нестанд

en: Add object:
tg: Иловакунии объект:

en: Course name:
tg: Номи майдонча:

en: Course author:
tg: Муаллифи майдонча:

en: Par:
tg: Холҳо:

en: Maximum:
tg: Калонтарин:

en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
tg: Шумораи зиёдтарини занишҳо, ки бозингар ба ин сӯрох карда метавонад.

en: Maximum number of strokes
tg: Шумораи зиёдтарини занишҳо

en: Unlimited
tg: Номаҳдуд

en: Show border walls
tg: Намоиши деворҳои сарҳадӣ

en: Course Author
tg: Муаллифи Майдонча

en: Course Name
tg: Номи Майдонча

en: Drop Outside of Hazard
tg: Партофтан Дар Назди Минтақаи Хатарнок

en: Rehit From Last Location
tg: Азнавтакроркунии Заниш аз Мавқеъи Охирон

en: What would you like to do for your next shot?
tg: Заниши ояндаро аз куҷо кардан мехоҳед?

en: %1 is in a Hazard
tg: %1 дар минтақаи Хатарнок аст

en: %1 will start off.
tg: %1 оғоз мекунад.

en: New Hole
tg: Сӯрохии Нав

en: Course name: %1
tg: Номи майдонча: %1

en: Created by %1
tg: Аз тарафи %1 офарида шудааст

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
tg: Ин сӯрохиро модулҳои зерине, ки шумо онҳоро коргузорӣ накардед, истифода мебаранд:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
tg: Барои сӯрохии ҷорӣ тағиротҳо захира нашудаанд. Онҳоро захира кунам?

en: Unsaved Changes
tg: Тағиротҳои Захирашуда

en: Save &Later
tg: &Дертар Захиракунӣ

en: &Do not ask again
tg: &Дигар напурсед

en: Puddle
tg: Кӯмак

en: Wall
tg: Девор

en: Cup
tg: Ҷом

en: Sand
tg: Қум

en: Windmill
tg: Осиёб

en: Black Hole
tg: Сӯрохии Сиёҳ

en: Bridge
tg: Кӯпрук

en: Sign
tg: Навиштаҷот

en: Bumper
tg: Инъикоскунанда

en: Save &Course
tg: Захиракунии &Майдонча

en: Save &Course As...
tg: Захиракунии &Майдонча Ҳамчун...

en: &Save Game
tg: &Захиракунии Бозӣ

en: &Save Game As...
tg: &Захиракунии Бозӣ Ҳамчун...

en: &New
tg: &Нав

en: &Reset
tg: &Партофтан

en: &Undo Shot
tg: &Бекоркунии Заниш

note: i18n("&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
tg: Гузариш ба Сӯрохӣ

en: &Next Hole
tg: Сӯрохии &Оянда

en: &Previous Hole
tg: Сӯрохии &Пешина

en: &First Hole
tg: Сӯрохии &Якум

en: &Last Hole
tg: Сӯрохии &Охирон

en: &Random Hole
tg: Сӯрохии &Ихиёрӣ

en: Enable &Mouse for Moving Putter
tg: Даргиронидани Идоракунӣ ба &Муш

en: Enable &Advanced Putting
tg: Даргиронидани Заниши &Беҳтаршуда

en: Show &Info
tg: Нишон додани &Маълумот

en: Show Putter &Guideline
tg: Нишон додани &Чӯби Идоракунанда

en: Enable All Dialog Boxes
tg: Даргиронидани Ҳамаи Муколамаҳо

en: Play &Sounds
tg: Бозикунии &Овозҳо

en: &Tutorial
tg: &Воситаҳои Ёдгирӣ

en: Par
tg: Хол

en:  and
tg:  ва

en: %1 tied
tg: %1 мағлуб шуд

en: %1 won!
tg: %1 ғолиб омад!

en: High Scores for %1
tg: Ҳисоби Баланд барои %1

en: %1's turn
tg: навбати %1

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
tg: Ҳисоби %1 ба қиммати калонтарин барои сӯрохӣ расид.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
tg: &Сӯрохи

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
tg: &Гузаштан

en: Enable show/hide
tg: Даргиронидани нишондиҳӣ/пинҳонкунӣ

en: Slow
tg: Суст

en: Fast
tg: Тез

en: Diagonal
tg: Диагоналӣ

en: Opposite Diagonal
tg: Ба муқобили Диагонал

en: Reverse direction
tg: Самти ақиб

en: Unmovable
tg: Ноҷунбон

en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
tg: Оё теппача аз тарафи дигар объектҳо, масалан хазандаҳо ҷойиваз карда мешавад.

en: Grade:
tg: Сатҳ:

en: Kolf
tg: Гофл

en: KDE Minigolf Game
tg: KDE Бозии Мини-Голф

en: Advanced putting mode
tg: Усули заниши беҳтаршуда

en: Border around course
tg: Ҳошия дар гирди майдонча

en: Some good sound effects
tg: Баъзе натиҷаҳои овозии хуб

en: Wall-bouncing help
tg: Ёри бо инъикос аз деворҳо

en: Suggestions, bug reports
tg: Хоҳишҳо, маърӯзаҳо оиди хатогӣ

en: Print course information and exit
tg: Маълумотро оиди майдонча чоп кунед ва бароед

en: By %1
tg: Муаллиф %1

en: %1 holes
tg: %1 сӯрохиҳо

en: par %1
tg: хол %1

en: Course %1 does not exist.
tg: Майдони %1 мавҷуд нест.

en: Players
tg: Бозингарон

en: &New Player
tg: Бозингари &Нав

en: Course
tg: Майдонча

en: Choose Course to Play
tg: Интихоби Майдонча барои Бозӣ

en: Create New
tg: Офаридани Нав

en: You
tg: Шумо

en: Highscores
tg: Рекордҳо

en: Add...
tg: Иловакунӣ...

en: Game Options
tg: Хосиятҳои Бозӣ

en: &Strict mode
tg: Усули &мувофиқи қоидаҳо

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
tg: Дар усули мувофиқии қоидаҳо, радкунӣ, гузариш ва таҳрири сӯрохиҳо имконпазиранд. Умуман он барои мусобиқаҳо аст. Танҳо барои бозиҳо мувофиқи қоидаҳо рӯйхати рекордҳо нигоҳ дошта мешаванд.

en: Par %1
tg: Холҳо %1

en: %1 Holes
tg: %1 Сӯрохиҳо

en: Chosen course is already on course list.
tg: Майдончаи интихобшуда аллакай дар рӯйхат мавҷуд аст.

en: Player %1
tg: Бозингари %1

en: Exiting ball angle:
tg: Кунҷи баромади тӯбча:

en: Minimum exit speed:
tg: Суръати хурдтарини баромад:

en: &Top
tg: &Боло

en: &Left
tg: &Чап

en: &Right
tg: &Рост

en: Walls on:
tg: Деворҳо:

en: Sign HTML:
tg: Навиштаҷоти HTML:

en: Moving speed
tg: Суръати ҳаракат

en: New Text
tg: Матни Нав

en: Total
tg: Ҳамагӣ
