kolf - en to xh translation catalogue (102 entries)

en: No configuration options
xh: Azikho iinketho zokuhlanganisela

en: Add object:
xh: Yongeza injongo ethile:

en: Course name:
xh: Igama lesifundo:

en: Course author:
xh: Umbali wesifundo:

en: Maximum:
xh: Ubuninzi:

en: Maximum number of strokes player can take on this hole.
xh: Ubukhulu beneni labadlali ababethayo bangathatha lo mngxuma.

en: Maximum number of strokes
xh: Ubukhulu benani lababethi

en: Unlimited
xh: Ayinasiphelo

en: Show border walls
xh: Bonisa umda wamadonga

en: Course Author
xh: Umbali wesifundo

en: Course Name
xh: Igama lesifundo

en: Drop Outside of Hazard
xh: Wisa Ngaphandle Kwendawo enobungozi

en: Rehit From Last Location
xh: Phinda ubethe Ukusuka Kwindawo yokugqibela

en: What would you like to do for your next shot?
xh: Ungathanda ukwenza ntoni ekubetheni okulandelayo?

en: %1 is in a Hazard
xh: %1 ikwindawo enobungozi

en: %1 will start off.
xh: %1 izakuqala ukuyeka.

en: New Hole
xh: Umngxunya Omtsha

en: Course name: %1
xh: Igama lesifundo: %1

en: Created by %1
xh: Idalwe ngu %1

en: This hole uses the following plugins, which you do not have installed:
xh: Lomngxunya usebenzisa leiplagi efakiweyo elandelayo, ekungafuneki uuba uyifakele:

en: There are unsaved changes to current hole. Save them?
xh: Kukho iitshintsho ezingagcinekanga kumngxunya okhoyo ngoku. Ungazigcina?

en: Unsaved Changes
xh: Iintshintsho ezingagcinekanga

en: Save &Later
xh: Gcina &Kamva

en: &Do not ask again
xh: &Ungaphinde ubuze kwakhona

en: Puddle
xh: Ichityana

en: Wall
xh: Idonga

en: Cup
xh: Ikomityi

en: Sand
xh: Isanti

en: Windmill
xh: Iphiko lomoya

en: Black Hole
xh: Umngxuma Omnyama

en: Bridge
xh: Ibhulorho

en: Sign
xh: Uphawu

en: Bumper
xh: Ibhampari

en: Save &Course
xh: Gcina &Isifundo

en: Save &Course As...
xh: Gcina&Isifundo njenge...

en: &Save Game
xh: &Gcina Umdlalo

en: &Save Game As...
xh: &Gcina Umdlalo njenge...

en: &New
xh: &Intsha

en: &Reset
xh: &Cwangcisa kwakhona

en: &Undo Shot
xh: &Ukungenzi Ubetho

note: i18n("&Replay Shot"), 0, this, SLOT(emptySlot()), actionCollection(), "replay"); Go
en: Switch to Hole
xh: Tshintshela emngxunyeni

en: &Next Hole
xh: &Umngxunya Olandelayo

en: &Previous Hole
xh: &Umngxunya Ogqithileyo

en: &First Hole
xh: &Umngxuma Wokuqala

en: &Last Hole
xh: &Umngxuma Wokugqibela

en: &Random Hole
xh: &Umngxuma Ongenamlinganiselo

en: Enable &Mouse for Moving Putter
xh: Ukwenza ukwazi &Imawusi uze uhambise induku yokubetha

en: Enable &Advanced Putting
xh: Ukwazi ukwenza &Induku yokubetha kwangaphambili

en: Show &Info
xh: Bonisa &Ulwazi

en: Show Putter &Guideline
xh: Bonisa Iduku yokubetha &Indlela yokwenza

en: Enable All Dialog Boxes
xh: Ukwazi ukwenza zonke iibhokisi zencoko yababini

en: Play &Sounds
xh: Dlala &Izandi

en: &Tutorial
xh: &Isifundo sembuyiselo

en:  and
xh:  kunye

en: %1 tied
xh: %1 Iqinisiwe

en: %1 won!
xh: %1 uphumelele

en: High Scores for %1
xh: Amanani amanqaku aphezulu ka %1

en: %1's turn
xh: %1's ujiko

en: %1's score has reached the maximum for this hole.
xh: %1's inani lenqaku lifikelele kubukhulu balo mngxuma.

note: i18n: ectx: Menu (hole)
en: Ho&le
xh: Umngxu&nya

note: i18n: ectx: Menu (go_course)
en: &Go
xh: &Hamba

en: Enable show/hide
xh: Ukwenza ibonise/ifihle

en: Slow
xh: Ngokuchothayo

en: Fast
xh: Ngokukhawuleza

en: Diagonal
xh: Uxweso

en: Opposite Diagonal
xh: Uxweso olukwelinye icala

en: Reverse direction
xh: Buyisela umva uboniso lwendlela

en: Whether or not this slope can be moved by other objects, like floaters.
xh: Nokuba kukanjani eli thambeka lingashukunyiswa zezinye izinto, ezinjenge zidadi.

en: Grade:
xh: Izinga:

en: KDE Minigolf Game
xh: Umdlalo wegolufa encinane weKDE

en: Advanced putting mode
xh: Indlela yokwenza ubethe ubhekise ngaphambili

en: Border around course
xh: Umda macala onke kwindawo ekudlalelwa kuyo

en: Some good sound effects
xh: Iziqhano ezinhle eziluncedo

en: Wall-bouncing help
xh: Udonga olubhampayo loncedo

en: Suggestions, bug reports
xh: Amacebiso, isinambuzane sezichazo

en: By %1
xh: ngo %1

en: %1 holes
xh: %1 imingxuma

en: Course %1 does not exist.
xh: Indawo ekudlalelwa kuyo %1 ayikho.

en: Players
xh: Abadlali

en: &New Player
xh: &Umdlali omtsha

en: Course
xh: Indawo ekudlalelwa kuyo

en: Choose Course to Play
xh: Khetha indawo ekudlalelwa kuyo ukuze udlale

en: Create New
xh: Dala entsha

en: You
xh: Wena

en: Highscores
xh: Amanqaku aphezulu

en: Add...
xh: Dibanisa...

en: Game Options
xh: Iinketho Zomdlalo

en: &Strict mode
xh: &Indlela yokwenza engqongqo

en: In strict mode, undo, editing, and switching holes is not allowed. This is generally for competition. Only in strict mode are highscores kept.
xh: Kwindlela yokwenza engqongqo,sukwenza, nokutshintsha imingxuma akuvumelekanga. Oku kumele ukhuphiswano kuphela. Kukwindlela yokwenza engqongqo kuphela apho kugcinwa amanani amanqaku khona.

en: %1 Holes
xh: %1 Imingxuma

en: Chosen course is already on course list.
xh: Indawo ekhethiweyo ekudlalelwa kuyo sele ikuluhlu lwendawo ekudlalelwa kuyo.

en: Player %1
xh: Umdlali %1

en: Exiting ball angle:
xh: Ukuphuma kwicala lebhola:

en: Minimum exit speed:
xh: Ubuncincane besantya sokuphuma:

en: &Top
xh: &Umphezulu

en: &Left
xh: &Ekhohlo

en: &Right
xh: &Ekunene

en: Walls on:
xh: Iindonga kwi:

en: Sign HTML:
xh: Tyikitya i HTML:

en: Moving speed
xh: Isantya esihambayo

en: New Text
xh: Isifundo esitsha

en: Total
xh: Okuphelele
