kollision - en to ca@valencia translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (IncreaseBallSize), group (game_options)
en: Whether automatically increasing ball size should be applied.
ca@valencia: Si s'ha d'aplicar l'augment automàtic de la mida de la pilota.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (sounds)
en: Whether sound effects should be played.
ca@valencia: Si s'haurien de reproduir o no els efectes sonors.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca@valencia: &Joc

en: Casual ball game
ca@valencia: Joc de pilota informal

en: Original idea
ca@valencia: Idea original

en: Port to use KGameRenderer
ca@valencia: Adaptació per a utilitzar «KGameRenderer»

en: Welcome to Kollision
    Click to start a game
ca@valencia: Et donem la benvinguda a Kollision
    Feu clic per a començar una partida

en: Game paused
    Click or press %1 to resume
ca@valencia: Joc en pausa
    Feu clic o premeu %1 per a reprendre

en: %1 ball | %1 balls
ca@valencia[0]: %1 pilota
ca@valencia[1]: %1 pilotes

en: GAME OVER
    You survived for %1 second
    Click to restart | GAME OVER
    You survived for %1 seconds
    Click to restart
ca@valencia[0]: FINAL DE LA PARTIDA
    Has sobreviscut durant %1 segon
    Fes clic per a reiniciar
ca@valencia[1]: FINAL DE LA PARTIDA
    Has sobreviscut durant %1 segons
    Fes clic per a reiniciar

[ctx: @action]
en: End Game
ca@valencia: Finalitza la partida

[ctx: @option:check]
en: &Increase Ball Size
ca@valencia: &Augmenta la mida de la pilota

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
ca@valencia: Reproduïx els sons

en: Balls: %1
ca@valencia: Pilotes: %1

en: Time: %1 second | Time: %1 seconds
ca@valencia[0]: Temps: %1 segon
ca@valencia[1]: Temps: %1 segons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSounds)
en: Enable &sounds
ca@valencia: Habilita els &sons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IncreaseBallSize)
en: Enable automatically &increasing ball size
ca@valencia: Activa l'&augment automàtic de la mida de la pilota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Difficulty:
ca@valencia: &Dificultat:

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Easy
ca@valencia: Fàcil

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Medium
ca@valencia: Mitjana

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Hard
ca@valencia: Difícil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Animation smoothness:
ca@valencia: Suavitat de l'&animació:
