kollision - en to el translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (IncreaseBallSize), group (game_options)
en: Whether automatically increasing ball size should be applied.
el: Αν θα εφαρμόζεται αυτόματη αύξηση μεγέθους της μπάλας.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (sounds)
en: Whether sound effects should be played.
el: Αν θα γίνεται αναπαραγωγή των ηχητικών εφέ.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
el: Παιχ&νίδι

en: Casual ball game
el: Απλό παιχνίδι με μπάλα

en: Original idea
el: Αρχική ιδέα

en: Port to use KGameRenderer
el: Μεταφορά στο KGameRenderer

en: Welcome to Kollision
    Click to start a game
el: Καλώς ήλθατε στο Kollision
    Κάντε κλικ για να ξεκινήσετε

en: Game paused
    Click or press %1 to resume
el: Παύση
    Κάντε κλικ ή πατήστε %1 για να συνεχίσετε

en: %1 ball | %1 balls
el[0]: %1 μπάλα
el[1]: %1 μπάλες

en: GAME OVER
    You survived for %1 second
    Click to restart | GAME OVER
    You survived for %1 seconds
    Click to restart
el[0]: ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ
    Επιβιώσατε για %1 δευτερόλεπτο
    Κάντε κλικ για να ξαναπαίξετε
el[1]: ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ
    Επιβιώσατε για %1 δευτερόλεπτα
    Κάντε κλικ για να ξαναπαίξετε

[ctx: @action]
en: End Game
el: Τέλος παιχνιδιού

[ctx: @option:check]
en: &Increase Ball Size
el: &Αύξηση μεγέθους μπάλας

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
el: Αναπαραγωγή ήχων

en: Balls: %1
el: Μπάλες: %1

en: Time: %1 second | Time: %1 seconds
el[0]: Χρόνος: %1 δευτερόλεπτο
el[1]: Χρόνος: %1 δευτερόλεπτα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSounds)
en: Enable &sounds
el: Ενεργοποίηση ή&χων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IncreaseBallSize)
en: Enable automatically &increasing ball size
el: Ενεργοποίηση αυτόματης &αύξησης μεγέθους μπάλας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Difficulty:
el: &Δυσκολία:

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Easy
el: Εύκολο

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Medium
el: Μεσαίο

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Hard
el: Δύσκολο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Animation smoothness:
el: &Ομαλή κίνηση εφέ:
