kollision - en to eo translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (IncreaseBallSize), group (game_options)
en: Whether automatically increasing ball size should be applied.
eo: Ĉu aŭtomate pliiĝanta pilkograndeco estu aplikata.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (sounds)
en: Whether sound effects should be played.
eo: Ĉu sonefektoj estu aŭdigataj.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eo: &Ludo

en: Casual ball game
eo: Komforta pilkoludo

en: Original idea
eo: Origina ideo

en: Port to use KGameRenderer
eo: Portado al uzo de KGameRenderer

en: Welcome to Kollision
    Click to start a game
eo: Bonvenon al Kollision
    Klaku por komenci ludon

en: Game paused
    Click or press %1 to resume
eo: Ludo paŭzita
    Alklaku aŭ premu %1 por rekomenci

en: %1 ball | %1 balls
eo[0]: %1 pilko
eo[1]: %1 pilkoj

en: GAME OVER
    You survived for %1 second
    Click to restart | GAME OVER
    You survived for %1 seconds
    Click to restart
eo[0]: LUDOFINO
    Vi pluvivis dum %1 sekundo
    Alklaku por restartigi
eo[1]: LUDOFINO
    Vi pluvivis dum %1 sekundoj
    Alklaku por restartigi

[ctx: @action]
en: End Game
eo: Fini Ludon

[ctx: @option:check]
en: &Increase Ball Size
eo: Pl&igrandigi Pilkon

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
eo: Aŭdigi Sonorojn

en: Balls: %1
eo: Pilkoj: %1

en: Time: %1 second | Time: %1 seconds
eo[0]: Tempo: %1 sekundo
eo[1]: Tempo: %1 sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSounds)
en: Enable &sounds
eo: Ebligi &sonorojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IncreaseBallSize)
en: Enable automatically &increasing ball size
eo: Ebl&igi aŭtomate pligrandiĝantan pilkograndecon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Difficulty:
eo: &Malfacileco:

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Easy
eo: Facila

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Medium
eo: Meza

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Hard
eo: Malfacila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Animation smoothness:
eo: Gl&ateco de animacio:
