kollision - en to eu translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (IncreaseBallSize), group (game_options)
en: Whether automatically increasing ball size should be applied.
eu: Pilotaren neurria handiagotzea automatikoki ezarri behar den edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (sounds)
en: Whether sound effects should be played.
eu: Soinuen efektuak jo behar diren edo ez.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eu: &Jokoa

en: Casual ball game
eu: Pilota joko informala

en: Original idea
eu: Jatorrizko ideia

en: Port to use KGameRenderer
eu: KGameRenderer erabiltzeko eratorpena

en: Welcome to Kollision
    Click to start a game
eu: Ongietorri Kollision-era
    Egin klik joko bat hasteko

en: Game paused
    Click or press %1 to resume
eu: Jokoa etenda
    Egin klik edo sakatu %1 berrekiteko

en: %1 ball | %1 balls
eu[0]: Pilota %1
eu[1]: %1 pilota

en: GAME OVER
    You survived for %1 second
    Click to restart | GAME OVER
    You survived for %1 seconds
    Click to restart
eu[0]: JOKO AMAIERA
    %1 segundoz biziraun duzu
    Egin klik berrabiatzeko
eu[1]: JOKO AMAIERA
    %1 segundoz biziraun duzu
    Egin klik berrabiatzeko

en: End game
eu: Amaitu jokoa

en: &Increase Ball Size
eu: &Handiagotu pilotaren neurria

en: &Play Sounds
eu: &Jo soinuak

en: Balls: %1
eu: Pilotak: %1

en: Time: %1 second | Time: %1 seconds
eu[0]: Denbora: segundo %1
eu[1]: Denbora: %1 segundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSounds)
en: Enable &sounds
eu: Gaitu &soinuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IncreaseBallSize)
en: Enable automatically &increasing ball size
eu: Gaitu pilotaren neurria automatikoki &handiagotzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Difficulty:
eu: &Zailtasuna:

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Easy
eu: Erraza

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Medium
eu: Ertaina

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Hard
eu: Zaila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Animation smoothness:
eu: &Animazioaren leuntasuna:
