kollision - en to fi translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (IncreaseBallSize), group (game_options)
en: Whether automatically increasing ball size should be applied.
fi: Kasvatetaanko pallojen kokoa automaattisesti.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (sounds)
en: Whether sound effects should be played.
fi: Asettaa, soitetaanko peliäänet vai ei.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
fi: &Peli

en: Casual ball game
fi: Rento pallopeli

en: (c) 2007 Paolo Capriotti
fi: © 2007 Paolo Capriotti

en: Original idea
fi: Alkuperäisidea

en: Port to use KGameRenderer
fi: Siirros KGameRenderer-käyttöön

en: Welcome to Kollision
    Click to start a game
fi: Tervetuloa Kollisioniin
    Aloita peli napsauttamalla

en: Game paused
    Click or press %1 to resume
fi: Peli on pysäytetty.
    Jatka napsauttamalla tai painamalla %1

en: %1 ball | %1 balls
fi[0]: %1 pallo
fi[1]: %1 palloa

en: GAME OVER
    You survived for %1 second
    Click to restart | GAME OVER
    You survived for %1 seconds
    Click to restart
fi[0]: Peli loppui
    Selvisit %1 sekunnin
    Käynnistä uusi peli napsauttamalla
fi[1]: Peli loppui
    Selvisit %1 sekuntia
    Käynnistä uusi peli napsauttamalla

en: End game
fi: Lopeta peli

en: &Increase Ball Size
fi: &Kasvata pallojen kokoa

en: &Play Sounds
fi: &Käytä peliääniä

en: Balls: %1
fi: Palloja: %1

en: Time: %1 second | Time: %1 seconds
fi[0]: Aika: %1 sekunti
fi[1]: Aika: %1 sekuntia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSounds)
en: Enable &sounds
fi: Kä&ytä ääniä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IncreaseBallSize)
en: Enable automatically &increasing ball size
fi: Kasvata &pallojen kokoa automaattisesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Difficulty:
fi: &Vaikeustaso:

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Easy
fi: Helppo

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Medium
fi: Keskitaso

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Hard
fi: Vaikea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Animation smoothness:
fi: &Animaatioiden pehmeys:
