kollision - en to gu translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (sounds)
en: Whether sound effects should be played.
gu: અવાજો જોઇએ છે કે નહીં.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
gu: રમત (&G)

en: Kollision
gu: કોલિઝન

en: (c) 2007 Paolo Capriotti
gu: (c) ૨૦૦૭ પૌલો કેપ્રીયોટી

en: Paolo Capriotti
gu: પૌલો કેપ્રીયોટી

en: Dmitry Suzdalev
gu: દિમિત્રી સુસ્દાલેવ

en: Matteo Guarnieri
gu: મેટિયો ગુઆરનેરી

en: Original idea
gu: મૂળ વિચાર

en: Welcome to Kollision
    Click to start a game
gu: કોલિઝન રમત રમવા સ્વાગત છે
    રમત શરુ કરવા ક્લિક કરો

en: Game paused
    Click or press %1 to resume
gu: રમત સ્થગિત
    આગળ રમવા માટે %1 દબાવો

en: %1 ball | %1 balls
gu[0]: %1 દડો
gu[1]: %1 દડાઓ

en: GAME OVER
    You survived for %1 second
    Click to restart | GAME OVER
    You survived for %1 seconds
    Click to restart
gu[0]: રમત પૂરી
    તમે %1 ક્ષણ રમ્યા
    ફરી રમવા ક્લિક કરો
gu[1]: રમત પૂરી
    તમે %1 ક્ષણો રમ્યા
    ફરી રમવા ક્લિક કરો

en: Balls: %1
gu: દડાઓ: %1

en: Time: %1 second | Time: %1 seconds
gu[0]: સમય: %1 ક્ષણ
gu[1]: સમય: %1 ક્ષણો

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSounds)
en: Enable &sounds
gu: અવાજો (&s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Difficulty:
gu: કઠીણતા સ્તર (&D):

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Easy
gu: સહેલું

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Medium
gu: મધ્યમ

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Hard
gu: અઘરું

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Animation smoothness:
gu: એનિમેશન સ્મૂધનેસ (&A)
