kollision - en to km translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (sounds)
en: Whether sound effects should be played.
km: ថា​​តើ​គួរ​តែ​ចាក់​បែប​ផែន​សំឡេង​ដែរ​ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
km: ល្បែង

en: (c) 2007 Paolo Capriotti
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២​០​០​៧ ដោយ Paolo Capriotti

en: Original idea
km: គំនិត​ដើម

en: Port to use KGameRenderer
km: ច្រក​សម្រាប់​ប្រើ​ KGameRenderer

en: Welcome to Kollision
    Click to start a game
km: សូម​ស្វាគមន៍​មក​កាន់ Kollision
    ចុច​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង

en: Game paused
    Click or press %1 to resume
km: បាន​ផ្អាក​ល្បែង​
    ចុច​ ឬ​សង្កត់​ %1 ដើម្បី​បន្ត

en: %1 ball | %1 balls
km[0]: %1 បាល់

en: GAME OVER
    You survived for %1 second
    Click to restart | GAME OVER
    You survived for %1 seconds
    Click to restart
km[0]: ល្បែង​ចប់​ហើយ
    អ្នកបាន​រស់​រយៈពេល %1 វិនាទី​ទៀត
    ចុច​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម

en: End game
km: ចប់​ល្បែង

en: &Play Sounds
km: ចាក់​សំឡេង

en: Balls: %1
km: បាល់ ៖ %1

en: Time: %1 second | Time: %1 seconds
km[0]: ពេលវេលា ៖ %1 វិនាទី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSounds)
en: Enable &sounds
km: បើក​សំឡេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Difficulty:
km: ពិបាក ៖

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Easy
km: ងាយស្រួល

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Medium
km: មធ្យម

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Hard
km: លំបាក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Animation smoothness:
km: ភាព​រលូន​នៃ​ចលនា ៖
