kollision - en to ro translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (IncreaseBallSize), group (game_options)
en: Whether automatically increasing ball size should be applied.
ro: Dacă să fie aplicată creșterea automată a dimensiunii mingii.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableSounds), group (sounds)
en: Whether sound effects should be played.
ro: Dacă să fie redate efecte sonore.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ro: &Joc

en: Kollision
ro: Koliziune

en: Casual ball game
ro: Joc cu mingi de ocazie

en: Original idea
ro: Ideea originală

en: Port to use KGameRenderer
ro: Modificări pentru a folosi KGameRenderer

en: Welcome to Kollision
    Click to start a game
ro: Bun venit în Koliziune
    Faceți clic pentru a începe jocul

en: Game paused
    Click or press %1 to resume
ro: Joc întrerupt
    Faceți clic sau apăsați %1 pentru reluare

en: %1 ball | %1 balls
ro[0]: %1 bilă
ro[1]: %1 bile
ro[2]: %1 de bile

en: GAME OVER
    You survived for %1 second
    Click to restart | GAME OVER
    You survived for %1 seconds
    Click to restart
ro[0]: JOC ÎNCHEIAT
    Ați supraviețuit %1 secundă
    Faceți clic pentru reinițializare
ro[1]: JOC ÎNCHEIAT
    Ați supraviețuit %1 secunde
    Faceți clic pentru reinițializare
ro[2]: JOC ÎNCHEIAT
    Ați supraviețuit %1 de secunde
    Faceți clic pentru reinițializare

en: End game
ro: Termină jocul

en: &Increase Ball Size
ro: Crește d&imensiunea mingii

en: &Play Sounds
ro: &Redă sunete

en: Balls: %1
ro: Bile: %1

en: Time: %1 second | Time: %1 seconds
ro[0]: Timp: %1 secundă
ro[1]: Timp: %1 secunde
ro[2]: Timp: %1 de secunde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSounds)
en: Enable &sounds
ro: Activează &sunetul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IncreaseBallSize)
en: Enable automatically &increasing ball size
ro: Act&ivează creșterea automată a dimensiunii mingii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Difficulty:
ro: &Dificultate:

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Easy
ro: Ușor

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Medium
ro: Mediu

[ctx: Difficulty level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_GameDifficulty)
en: Hard
ro: Dificil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Animation smoothness:
ro: Calitatea &animației:
