kolourpaint - en to bg translation catalogue (421 entries)

en: Balance
bg: Баланс

en: Soften
bg: Омекотяване

en: Sharpen
bg: Изостряне

en: Clear
bg: Изчистване

en: Selection: %1
bg: Избрано: %1

en: Emboss
bg: Релефност

en: Flatten
bg: Изглаждане

en: Reduce to Grayscale
bg: Намаляване до сива гама

en: Hue, Saturation, Value
bg: Оттенък, насищане, стойност

en: Invert Colors
bg: Обръщане на цветовете

en: Invert
bg: Обръщане

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
bg: Намаляване до едноцветно (dithered)

en: Reduce to Monochrome
bg: Намаляване до едноцветно

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
bg: Намаляване до 256 цвята (dithered)

en: Reduce to 256 Color
bg: Намаляване до 256 цвята

en: Histogram Equalizer
bg: Еквалайзер на хистограма

en: Flip
bg: Завъртане

en: Flip horizontally and vertically
bg: Завъртане хоризонтално и вертикално

en: Flip horizontally
bg: Завъртане хоризонтално

en: Flip vertically
bg: Завъртане вертикално

en: Text: Resize Box
bg: Текст: преоразмеряване на поле

en: Selection: Scale
bg: Избрано: мащабиране

en: Selection: Smooth Scale
bg: Избрано: плавно мащабиране

en: Resize
bg: Преоразмеряване

en: Scale
bg: Мащабиране

en: Smooth Scale
bg: Плавно мащабиране

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Skew
bg: Наклоняване

en: &Undo: %1
bg: &Отмяна: %1

en: &Undo
bg: &Отмяна

en: &Redo: %1
bg: &Повтаряне: %1

en: &Redo
bg: &Повтаряне

en: Undo: %1
bg: Отмяна: %1

en: Undo
bg: Отмяна

en: Redo: %1
bg: Повтаряне: %1

en: Redo
bg: Повтаряне

en: %1 more item | %1 more items
bg[0]: още %1 обект
bg[1]: още %1 обекта

en: Color Picker
bg: Избор на цвят

en: Flood Fill
bg: Запълване

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
bg: Допълнителни ефекти (за избраното)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
bg: Допълнителни ефекти

en: &Effect:
bg: &Ефект:

en: Reduce Colors
bg: Намаляване на цветовете

en: Soften & Sharpen
bg: Омекотяване и изостряне

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
bg: Данни на документ

en: Dots &Per Inch (DPI)
bg: То&чки на инч (DPI)

en: Unspecified
bg: Неопределено

en: Horizontal:
bg: Хоризонтално:

en: Vertical:
bg: Вертикално:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
bg: <qt><p><b>Точки на инч</b> (DPI) определя количеството пиксели на изображението, които да бъдат отпечатани в рамките на един инч (2.54cm).</p><p>Колкото по-висока е стойността, толкова по-малко е печатаното изображение. Имайте предвид, че принтерът ви вероятно няма да печата с високо качество, ако увеличите с 300 или 600 DPI.</p><p>Ако искате да разпечатате изображението с размера с който се вижда на екрана, настройте стойностите да бъдат такива като на екрана.</p><p>Ако "точки на инч" е <b>Неопределено</b> изображението ще бъде разпечатано със същия размер като екрана.</p><p>Не всички формати поддържат "точки на инч".</p></qt>

en: O&ffset
bg: &Отместване

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
bg: <qt><p><b>Отместването</b> е относителната позиция спрямо други изображения където да бъде поставено изображението. </p><p>Не всички формати поддържат тази функционалност.</p></qt>

en: &Text Fields
bg: &Текстови полета

en: &Add Row
bg: &Добавяне на ред

en: &Delete Row
bg: &Изтриване на ред

en: &Reset
bg: &Възстановяване

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
bg: <ct><p><b>Текстови полета</b> предоставят допълнителна информация за изображението. Това вероятно еобласт за коментар, в която можете свободно да напишете всеки текст.</p><p> обаче това е специфично за формата, така че полетата да бъдат теоретичнокомпютърно -интерпретирани данни - че не трябва да променяте - но това емалко вероятно. </p><p> Не всички формати на изображението поддържат <b>текстови полета </b>. Акоформатът, в който запазвате, не ги поддържа, те няма да бъдат запазени. </p></qt>

en: Key
bg: Ключ

en: Value
bg: Стойност

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
bg: Стойност "%1" на ред %2 изисква ключ.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
bg: Всички текстови ключове трябва да са уникални. Ключовете "%1" на редове %2 и %3 са еднакви.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
bg: Невалидни текстови полета

en: Dimensions
bg: Размери

en: Original:
bg: Оригинал:

en: Preview
bg: Преглед

en: &Update
bg: &Обновяване

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
bg: Преоразмеряване и мащабиране

en: Ac&t on:
bg: Пр&илагане за:

en: Entire Image
bg: Цяло изображение

en: Selection
bg: Избрано

en: Text Box
bg: Текстово поле

en: Operation
bg: Действие

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
bg: <qt><ul><li><b>Промяна на размера</b>: Размерите на изображението ще бъдат увеличени или намалени. При увеличаване новата област, която ще се появи в долния десен ъгъл, ще бъде запълнена с цвета на фона. При намаляване ще се изреже част от изображението в долния десен ъгъл.</li><li><b>Мащабиране</b>: Изображението ще бъде увеличено или намалено, като се разширяват или намаляват пиксели.</li><li><b>Плавно мащабиране</b>: При плавното мащабиране се извършва сливане на съседни пиксели, за да изглежда новото изображение по-омекотено.</li></ul></qt>

en: &Resize
bg: &Преоразмеряване

en: &Scale
bg: &Мащабиране

en: S&mooth Scale
bg: П&лавно мащабиране

en: Width:
bg: Широчина:

en: Height:
bg: Височина:

en: &New:
bg: &Нов:

en: &Percent:
bg: &Процент:

en: Keep &aspect ratio
bg: &Запазване на съотношението

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
bg: <qt><p>Промяната на размера на текстовото поле до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p><p>Сигурни ли сте, че искате размерът на текстовото поле да бъде променен?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
bg: Да се преоразмери ли текстовото поле?

en: R&esize Text Box
bg: &Преоразмеряване на текстовото поле

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
bg: <qt><p>Промяната на размера на изображението до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p><p>Сигурни ли сте, че искате размерът на изображението да бъде променен?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
bg: Да се преоразмери ли изображението?

en: R&esize Image
bg: &Преоразмеряване на изображението

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
bg: <qt><p>Мащабирането на изображението до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p><p>Сигурни ли сте, че искате изображението да бъде мащабирано?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
bg: Да се мащабира ли изображението?

en: Scal&e Image
bg: &Мащабиране на изображението

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
bg: <qt><p>Мащабирането на избраната област до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p><p>Сигурни ли сте, че искате маркираната област да бъде мащабирана?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
bg: Да се мащабира ли избраната област?

en: Scal&e Selection
bg: &Мащабиране на избраното

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
bg: <qt><p>Плавното мащабиране на изображението до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p><p>Сигурни ли сте, че искате изображението да бъде плавно мащабирано?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
bg: Да се мащабира ли плавно изображението?

en: Smooth Scal&e Image
bg: П&лавно мащабиране на изображението

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
bg: <qt><p>Плавното мащабиране на избраната област до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p><p>Сигурни ли сте, че искате избраната област да бъде плавно мащабирана?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
bg: Да се мащабира ли плавно избраната област?

en: Smooth Scal&e Selection
bg: П&лавно мащабиране на избраното

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
bg: Завъртане на избраното

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
bg: Завъртане на изображението

en: After rotate:
bg: След завъртане:

en: Direction
bg: Посока

en: Cou&nterclockwise
bg: Обратно на &часовниковата стрелка

en: C&lockwise
bg: По ч&асовниковата стрелка

en: Angle
bg: Ъгъл

en: 90 &degrees
bg: 90 &градуса

en: 180 d&egrees
bg: 180 г&радуса

en: 270 de&grees
bg: 270 гр&адуса

en: C&ustom:
bg: &Потребителски:

en: degrees
bg: градуса

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
bg: <qt><p>Завъртането на избраната област до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p> <p>Сигурни ли сте, че искате избраната област да бъде завъртяна?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
bg: Да се завърти ли избраното?

en: Rotat&e Selection
bg: &Завъртане на избраното

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
bg: <qt><p>Завъртането на изображението до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p> <p>Сигурни ли сте, че искате изображението да бъде завъртяно?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
bg: Да се завърти ли изображението?

en: Rotat&e Image
bg: &Завъртане на изображението

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
bg: Наклоняване на избраната област

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
bg: Наклоняване на изображението

en: After skew:
bg: След накланяне:

en: &Horizontal:
bg: &Хоризонтално:

en: &Vertical:
bg: &Вертикално:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
bg: <qt><p>Наклоняването на избраната област до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p><p>Сигурни ли сте, че искате избраната област да бъде наклонена?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
bg: Да се наклони ли избраната област?

en: Sk&ew Selection
bg: &Наклоняване на избраното

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
bg: <qt><p>Наклоняването на изображението до %1x%2 може да отнеме много памет. Това може да доведе до забавяне на останалите програми и системата като цяло.</p><p>Сигурни ли сте, че искате изображението да бъде наклонено?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
bg: Да се наклони ли изображението?

en: Sk&ew Image
bg: &Наклоняване на изображението

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
bg: Подобие на цветове

en: &RGB Color Cube Distance
bg: &Цветови спектър RGB

en: Exact Match
bg: Точно съвпадение

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
bg: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Какво е "подобие на цветовете"?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
bg: Запис на прегледа

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
bg[0]: 1 байт (около %2%)
bg[1]: %1 байта (около %2%)

en: Could not open "%1".
bg: Грешка при отваряне на "%1".

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
bg: Грешка при отваряне на "%1" - неподдържан формат на изображение.
    Файлът може да е повреден.

en: Could not save image - insufficient information.
bg: Грешка при запис на изображение - непълни данни.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
bg: Адрес: %1
    Вид по MIME: %2

en: <empty>
bg: <празно>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
bg: Вътрешна грешка

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
bg: <qt><p>Записът на изображението във формат "%1" може да доведе до загуба на качество.</p><p>Сигурни ли сте, че искате изображението да бъде записано в този формат?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
bg: Файлов формат със загуби

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
bg: <qt><p>Записът на изображението с качество на цветовете от %1 бита може да доведе до загуба на качество. Също така, прозрачността ще бъде премахната.</p><p>Сигурни ли сте, че искате изображението да бъде записано с това качество на цветовете?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
bg: Ниска дълбочина на цветовете

en: Could not save image - unable to create temporary file.
bg: Грешка при запис на изображение - неуспешно създаване на временен файл.

en: Could not save as "%1": %2
bg: Грешка при запис като "%1": %2

en: Error saving image
bg: Грешка при запазване на изображението

en: Could not save image - failed to upload.
bg: Грешка при запис на изображение - неуспешно качване.

en: Remove Internal B&order
bg: Премахване на &вътрешна граница

en: Remove Internal Border
bg: Премахване на вътрешна граница

en: Autocr&op
bg: &Автоматично изрязване

en: Autocrop
bg: Автоматично изрязване

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
bg: Вътрешната граница на избраното не може да бъде премахната, защото не може да бъде определена.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
bg: Грешка при премахване на вътрешна граница

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
bg: Не може да се извърши автоматично изрязване, защото не може да бъде определена вътрешната граница на избраното.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
bg: Грешка при автоматично изрязване

en: Set as Image
bg: Задаване като изображение

en: Selection: Create
bg: Избрано: създаване

en: Paint Program by KDE
bg: Програма за рисуване в KDE

en: Project Founder
bg: Основател на проекта

en: Chief Investigator
bg: Главен разследващ

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
bg: Поддръжка на сканиране, поддръжка на прозрачност, текущ разработчик

en: Icons
bg: Икони

en: InputMethod Support
bg: Поддръжка на InputMethod

en: Image Effects
bg: Ефекти за изображения

en: KDE 4 Porting
bg: Версия за KDE 4

en: KF 5 Porting
bg: KF 5 порт

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
bg: Благодарим на многото хора, които помогнаха тази програма да види бял свят.

en: Image files to open, optionally
bg: Изображение за отваряне, по избор

en: List all readable image MIME types
bg: Списък на поддържаните видове MIME

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: Из&глед

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
bg: &Изображение

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
bg: &Цветове

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
bg: Лента с инструменти за текст

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
bg: Меню на десния бутон с инструменти за избиране

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
bg: Миниатюра

en: Left drag the handle to resize the image.
bg: Хванете и влачете за промяна на размера.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
bg: Преоразмеряване: отпуснете всички бутони на мишката.

en: Resize Image: Right click to cancel.
bg: Преоразмеряване: десен бутон за отказ.

en: Text
bg: Текст

en: Could not open color palette "%1".
bg: Грешка при отваряне на палитра "%1".

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
bg: Грешка при отваряне на палитрата "%1" - неподдържан формат.
    Файлът може да е повреден.

en: Could not open KDE color palette "%1".
bg: Грешка при отваряне на цветова палитра на KDE "%1".

en: Could not save color palette as "%1".
bg: Грешка при запис на палитрата като "%1".

en: Untitled
bg: Неозаглавено

en: Use KolourPaint Defaults
bg: Използване подразбиращите се за KolourPaint

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
bg: Използване от KDE

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
bg: &Отваряне...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
bg: Презаре&ждане

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
bg: &Запис

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
bg: Запис &като...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
bg: Добавяне на ред

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
bg: Изтриване на последния ред

en: Color Box
bg: Цветово поле

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
bg: Палитрата "%1" е променена.
    Искате ли да се запише?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
bg: Палитрата на KDE "%1" е променена.
    Искате ли да се запише във файл?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
bg: Подразбиращата се цветова палитра е променена.
    Искате ли да се запише във файл?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
bg: Отваряне на цветова палитра

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
bg: Цветовата палитра "%1" е променена.
    При презареждане ще се загубят всички промени.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: &Reload
bg: Презаре&ждане

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
bg: Цветовата палитра на KDE "%1" е променена.
    При презареждане ще се загубят всички промени.
    Сигурни ли сте, че искате да продължител?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
bg: Подразбиращата се цветова палитра е променена.
    При презареждане ще се загубят всички промени.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Save Color Palette As
bg: Запис на палитрата като

en: Paste in &New Window
bg: Поставяне в &нов прозорец

en: &Delete Selection
bg: &Изтриване на избраното

en: C&opy to File...
bg: К&опиране във файл...

en: Paste &From File...
bg: Поставяне о&т файл...

en: Text: Create Box
bg: Текст: създаване на поле

en: Text: Paste
bg: Текст: поставяне

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
bg: <qt>KolourPaint не може да постави съдържанието от клипборда, защото съдържанието е с неизвестен формат.</qt>

en: Cannot Paste
bg: Грешка при поставяне

en: Text: Delete Box
bg: Текст: изтриване на поле

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
bg: Избрано: изтриване

en: Text: Finish
bg: Текст: завършване

en: Selection: Deselect
bg: Избрано: размаркиране

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
bg: Копиране във файл

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
bg: Поставяне от файл

en: E&xport...
bg: &Изнасяне...

en: Scan...
bg: Претърсване...

en: Acquire Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Properties
bg: Свойства

en: Reloa&d
bg: Презаре&ждане

en: All Supported Files (%1)
bg: Всички поддържани файлове (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
bg: Отваряне на изображение

en: Failed to open scanning dialog.
bg: Грешка при отваряне на диалоговия прозорец за сканиране

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
bg: Сканирането  е неуспешно

en: Snapshot Delay
bg: Изчакване за снимката

en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

en: No delay
bg: Без изчакване

en: Hide Main Window
bg: Скриване на основния прозорец

en: Document Properties
bg: Данни на документ

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
bg: Запис на изображението като

[ctx: @title:window]
en: Export
bg: Изнасяне

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
bg: Документът "%1" е променен 
    При презареждане ще се загубят промените след последния запис.
    Сигурни ли сте, че искате да бъде презареден?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
bg: Документът "%1" е променен 
    При презареждане ще се загубят промените след последния запис.
    Сигурни ли сте, че искате документът да бъде презареден?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
bg: Отпечатване на изображението

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
bg: Трябва да запишете изображението преди да го изпратите.
    Искате ли да се запише сега?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
bg: Документът "%1" е променен.
    Искате ли да се запише?

en: R&esize / Scale...
bg: П&реоразмеряване и мащабиране...

en: Se&t as Image (Crop)
bg: &Задаване като изображение (изрязване)

en: &Flip (upside down)
bg: &Вертикално обръщане

en: Mirror (horizontally)
bg: Огледално по хоризонтала

en: &Rotate...
bg: &Завъртане...

en: Rotate &Left
bg: Завъртане на&ляво

en: Rotate Righ&t
bg: Завъртане на&дясно

en: S&kew...
bg: &Накланяне...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
bg: Намаляване до едно&цветно (dithered)

en: Reduce to &Grayscale
bg: Намаляване до &сива гама

en: &Invert Colors
bg: &Обръщане на цветовете

en: C&lear
bg: И&зчистване

en: Make Confidential
bg: Задаване като поверителен

en: &More Effects...
bg: &Допълнителни ефекти...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
bg: &Изображение

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
bg: &Избрано

en: Show &Path
bg: Показване на п&ът

en: Draw Anti-Aliased
bg: Изчертаване с изглаждане

en: Font Family
bg: Вид шрифт

en: Font Size
bg: Размер на шрифт

en: Bold
bg: Получер

en: Italic
bg: Курсив

en: Underline
bg: Подчертан

en: Strike Through
bg: Задраскан

en: Previous Tool Option (Group #1)
bg: Предишен инструмент (група 1)

en: Next Tool Option (Group #1)
bg: Следващ инструмент (група 1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
bg: Предишен инструмент (група 2)

en: Next Tool Option (Group #2)
bg: Следващ инструмент (група 2)

en: &Draw Opaque
bg: Рисуване с &непрозрачност

en: Draw With Color Similarity...
bg: Рисуване с подобни цветове...

en: Tool Box
bg: Кутия с инструменти

en: Show &Grid
bg: Показване на &мрежа

en: Show T&humbnail
bg: Показване на &миниатюра

en: Zoo&med Thumbnail Mode
bg: Режим увеличени &миниатюри

en: Enable Thumbnail &Rectangle
bg: Включване на &квадратни миниатюри

en: &Zoom
bg: &Мащабиране

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
bg: Придобиване на изображение

en: Opening the selected scanner failed.
bg: Грешка при отваряне на избрания скенер.

en: Brush
bg: Четка

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
bg: Рисуване с четка с различни форми и размери

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
bg: Щракнете за точки или движете мишката за рисуване на щрихи.

en: Color Eraser
bg: Изтриване на цвят

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
bg: Заместване на пиксели от цвета на преден план с цвета на фона

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
bg: Щракнете или движете мишката, за да изтриете пиксели от цвета на преден план.

en: Eraser
bg: Гума

en: Lets you rub out mistakes
bg: Изтриване с гума

en: Click or drag to erase.
bg: Щракнете или движете мишката, за да изтриете.

en: Let go of all the mouse buttons.
bg: Отпуснете всички бутони на мишката.

en: Pen
bg: Писалка

en: Draws dots and freehand strokes
bg: Рисуване на точки и щрихи

en: Spraycan
bg: Спрей

en: Sprays graffiti
bg: Пръскане със спрей за графити

en: Click or drag to spray graffiti.
bg: Щракване или изтегляне за пръскане с графити.

en: Right click to cancel.
bg: Десен бутон за отказ.

en: Left click to cancel.
bg: Ляв бутон за отказ.

en: Lets you select a color from the image
bg: Избор на цвят от изображението

en: Click to select a color.
bg: Щракнете за избор на цвят.

en: Fills regions in the image
bg: Запълване на области в изображението

en: Click to fill a region.
bg: Щракнете за запълване на област.

en: Zoom
bg: Мащабиране

en: Zooms in and out of the image
bg: Увеличаване и намаляване на изображението

en: Click to zoom in/out or left drag to zoom into a specific area.
bg: Щракнете с мишката за увеличаване или намаляване.

en: Curve
bg: Крива

en: Draws curves
bg: Рисуване на криви

en: Drag out the start and end points.
bg: Движете мишката от началната до крайната точка.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
bg: Изтегляне с левия бутон на мишката за задаване на първата контролна точка или десен бутон за край.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
bg: Изтегляне с десния бутон на мишката за задаване на първата контролна точка или ляв бутон за край.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
bg: Изтегляне с левия бутон на мишката за задаване на последната контролна точка или десен бутон за край.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
bg: Изтегляне с десния бутон на мишката за задаване на последната контролна точка или ляв бутон за край.

en: Line
bg: Линия

en: Draws lines
bg: Рисуване на линии

en: Drag to draw.
bg: Движете мишката, за да рисувате.

en: Polygon
bg: Многоъгълник

en: Draws polygons
bg: Рисуване на многоъгълници

en: Drag to draw the first line.
bg: Движете мишката, за да нарисувате първата линия.

en: Left drag another line or right click to finish.
bg: Изтегляне с левия бутон на мишката за друга линия или десен бутон за край.

en: Right drag another line or left click to finish.
bg: Изтегляне с десния бутон на мишката за друга линия или ляв бутон за край.

en: Connected Lines
bg: Свързани линии

en: Draws connected lines
bg: Рисуване на свързани линии

en: Ellipse
bg: Елипса

en: Draws ellipses and circles
bg: Рисуване на елипси и окръжности

en: Rectangle
bg: Правоъгълник

en: Draws rectangles and squares
bg: Рисуване на правоъгълници и квадрати

en: Rounded Rectangle
bg: Заоблен правоъгълник

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
bg: Рисуване на правоъгълници и квадрати със заоблени ъгли

en: Left drag to create selection.
bg: Изтегляне с левия бутон за избиране на област.

en: Left drag to move selection.
bg: Изтегляне с левия бутон за преместване на избраното.

en: Left drag to scale selection.
bg: Изтегляне с левия бутон за мащабиране на избраното.

en: Selection: Opaque
bg: Избрано: непрозрачност

en: Selection: Transparent
bg: Избрано: прозрачност

en: Selection: Transparency Color
bg: Избрано: прозрачен цвят

en: Selection: Transparency Color Similarity
bg: Избрано: подобен прозрачен цвят

en: Selection (Elliptical)
bg: Елиптично избиране

en: Makes an elliptical or circular selection
bg: Избиране на елипсовидна или кръгла област от изображението

en: Selection (Free-Form)
bg: Свободно избиране

en: Makes a free-form selection
bg: Свободно избиране на област от изображението

en: Selection (Rectangular)
bg: Правоъгълно избиране

en: Makes a rectangular selection
bg: Избиране на правоъгълна област от изображението

en: Selection: Move
bg: Избрано: преместване

en: %1: Smear
bg: %1: замазване

en: Writes text
bg: Писане на текст

en: Text: Backspace
bg: Текст: връщане назад

en: Text: Delete
bg: Текст: изтриване

en: Text: New Line
bg: Текст: нов ред

en: Text: Write
bg: Текст: писане

en: Left drag to create text box.
bg: Изтегляне с левия бутон за създаване на текстово поле.

en: Left drag to move text box.
bg: Изтегляне с левия бутон за преместване на текстовото поле.

en: Text: Move Box
bg: Текст: преместване на поле

en: Left drag to resize text box.
bg: Изтегляне с левия бутон за промяна на размера на текстовото поле.

en: Left click to change cursor position.
bg: Щракване с левия бутон за промяна позицията на курсора.

en: Text: Opaque Background
bg: Текст: непрозрачен фон

en: Text: Transparent Background
bg: Текст: прозрачен фон

en: Text: Swap Colors
bg: Текст: размяна на цветове

en: Text: Foreground Color
bg: Текст: цвят на текста

en: Text: Background Color
bg: Текст: цвят на фона

en: Text: Font
bg: Текст: шрифт

en: Text: Font Size
bg: Текст: размер на шрифт

en: Text: Bold
bg: Текст: получер

en: Text: Italic
bg: Текст: курсив

en: Text: Underline
bg: Текст: подчертан

en: Text: Strike Through
bg: Текст: зачертан

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
bg: Немащабиран режим - миниатюра

en: %1% - Thumbnail
bg: %1% - миниатюра

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
bg: <qt><p><b>Сходство на цветовете</b> колко<i>сходни</i> трябва да бъдат цветовете на различните пиксели, за да се приемат като еднакви при операциите.</p><p>Ако го настроите на нещо различно от  <b>Напълно съвпадане</b>, ще можете да бъдете по-ефективни с  изображения и снимки, сравними с тези на функцията "Вълшебна пръчица" на други програми за рисуване</p><p>Тази функция може да се приложи на:</p><ul><li><b>Селекции</b>: В режим <b>Прозрачен</b>. Всеки цвят в селекцията, който е  <i>сходен</i> с цвета на фона ще бъде направен прозрачен. </li><li><b>Запълване</b>: За области със <i>сходни</i>, но неидентични цветни пиксели, по-високи стойности ще  запълни повече пиксели.</li><li><b>Изтриване на цвят</b>: Всеки пиксел, който е <i>сходен</i> с цвета на преден план ще бъде заменен с цвета на фона.</li><li><b>Автоизрязване</b> и <b>Премахване на вутрешни рамки</b>: За рамки със <i>сходни</i> , но неидентични цветни пиксели, по-високи стойности ще  изреже цялата рамка.</li></ul><p>По-високите настройки означават, че операциите смятат, че увеличения обхват от цветове е достатъчно <i>сходен</i>, за да се приемат за еднакви. Затова трябва да увеличите стойностите, ако операциите не засягат пикселите, чиито цветове смятате за достатъчно сходни.</p><p>Ако обаче имат твърде подчертанефект и променяте пиксели, чиито цветове не смятате за подобни  (напр. ако <b>Запълване</b> променя твърде много пиксели), ще трябва да намалите стойностите .</p><p>За да го конфигурирате, щракнете върху куба.</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
bg: <qt><p><b>Сходство на цветовете</b> колко<i>сходни</i> трябва да бъдат цветовете на различните пиксели, за да се приемат като еднакви при операциите.</p><p>Ако го настроите на нещо различно от  <b>Напълно съвпадане</b>, ще можете да бъдете по-ефективни с  изображения и снимки, сравними с тези на функцията "Вълшебна пръчица" на други програми за рисуване</p><p>Тази функция може да се приложи на:</p><ul><li><b>Селекции</b>: В режим <b>Прозрачен</b>. Всеки цвят в селекцията, който е  <i>сходен</i> с цвета на фона ще бъде направен прозрачен. </li><li><b>Запълване</b>: За области със <i>сходни</i>, но неидентични цветни пиксели, по-високи стойности ще  запълни повече пиксели.</li><li><b>Изтриване на цвят</b>: Всеки пиксел, който е <i>сходен</i> с цвета на преден план ще бъде заменен с цвета на фона.</li><li><b>Автоизрязване</b> и <b>Премахване на вутрешни рамки</b>: За рамки със <i>сходни</i> , но неидентични цветни пиксели, по-високи стойности ще  изреже цялата рамка.</li></ul><p>По-високите настройки означават, че операциите смятат, че увеличения обхват от цветове е достатъчно <i>сходен</i>, за да се приемат за еднакви. Затова трябва да увеличите стойностите, ако операциите не засягат пикселите, чиито цветове смятате за достатъчно сходни.</p><p>Ако обаче имат твърде подчертанефект и променяте пиксели, чиито цветове не смятате за подобни  (напр. ако <b>Запълване</b> променя твърде много пиксели), ще трябва да намалите стойностите .</p></qt>

en: <p>Color Similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
bg: <p>Подобие на цветове: %1%</p><p align="center">Натиснете за настройка.</p>

en: <p>Color Similarity: Exact Match</p><p align="center">Click to configure.</p>
bg: <p>Подобие на цветове: точно съвпадение</p><p align="center">Натиснете за настройка.</p>

en: &Brightness:
bg: &Яркост:

en: Re&set
bg: &Възстановяване

en: Co&ntrast:
bg: Кон&траст:

en: &Gamma:
bg: &Гама:

en: Rese&t
bg: &Възстановяване

en: C&hannels:
bg: Ка&нали:

en: All
bg: Всички

en: Red
bg: Червено

en: Green
bg: Зелено

en: Blue
bg: Синьо

en: Reset &All Values
bg: Възстановяване на вси&чко

en: Settings
bg: Настройки

en: &Amount:
bg: Коли&чество:

en: E&nable
bg: Вкл&ючване

en: Colors
bg: Цветове

en: &Hue:
bg: &Оттенък:

en: &Saturation:
bg: На&сищане:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
bg: &Стойност:

en: &Red
bg: &Червено

en: &Green
bg: &Зелено

en: &Blue
bg: &Синьо

en: &All
bg: &Всички

en: Channels
bg: Канали

en: &Monochrome
bg: &Едноцветно

en: Mo&nochrome (dithered)
bg: Едно&цветно (dithered)

en: 256 co&lor
bg: 256 &цвята

en: 256 colo&r (dithered)
bg: 256 цв&ята (dithered)

en: 24-&bit color
bg: 24 &битов цвят

en: Reduce To
bg: Намаляване до

en: &Granularity:
bg: &Зърненост:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
bg: <qt><p>За да изберете цвета на преден план, който инструментите използват за рисуване, щракнете с левия бутон на мишката върху  цветна клетка. За да изберете цвета на фона, вместо това щракнете с десния бутон.</p><p>За да промените цвета на самата цветна клетка, щракнете два пъти върху нея.</p><p>Можете също така да смените цвета на цветната клетка с всяка друга клетка с влачене и пускане с мишката. Също така, ако задържите клавиша <b>Ctrl</b> цветът на клетката на дестинацията ще бъде презаписан, вместо да бъде подменен с цвета на изходната клетка.</p></qt>

en: Convert &to:
bg: Пре&образуване в:

en: Quali&ty:
bg: Ка&чество:

en: &Preview
bg: Пре&глед

en: Monochrome
bg: Едноцветно

en: Monochrome (Dithered)
bg: Едноцветно (dithered)

en: 256 Color
bg: 256 цвята

en: 256 Color (Dithered)
bg: 256 цвята (dithered)

en: 24-bit Color
bg: 24 битов цвят

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
bg: Позиция на &изображението

en: &Center of the page
bg: В &центъра на страницата

en: Top-&left of the page
bg: В &горен ляв ъгъл на страницата

en: Transparent
bg: Прозрачност

en: KolourPaint Defaults
bg: По подразбиране за KolourPaint

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
bg: Цветове: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
bg: Цветове: %1 [променено]

en: Circle
bg: Окръжност

en: Square
bg: Квадрат

en: Slash
bg: Наклонена черта

en: Backslash
bg: Обратно наклонена черта

en: No Fill
bg: Без запълване

en: Fill with Background Color
bg: Запълване с цвета на фона

en: Fill with Foreground Color
bg: Запълване с цвета на преден план

en: Opaque
bg: Непрозрачност
