kolourpaint - en to ca translation catalogue (413 entries)

en: Balance
ca: Balanç

en: Soften
ca: Suavitza

en: Sharpen
ca: Aguditza

en: Clear
ca: Neteja

en: Selection: %1
ca: Selecció: %1

en: Emboss
ca: Relleu

en: Flatten
ca: Aplana

en: Reduce to Grayscale
ca: Redueix a escala de grisos

en: Hue, Saturation, Value
ca: To, saturació, valor

en: Invert Colors
ca: Inverteix els colors

en: Invert
ca: Inverteix

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
ca: Redueix a monocrom (tramat)

en: Reduce to Monochrome
ca: Redueix a monocrom

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
ca: Redueix a 256 colors (tramat)

en: Reduce to 256 Color
ca: Redueix a 256 colors

en: Histogram Equalizer
ca: Equalitzador de l'histograma

en: Flip
ca: Inverteix

en: Flip horizontally and vertically
ca: Inverteix horitzontal i verticalment

en: Flip horizontally
ca: Inverteix horitzontalment

en: Flip vertically
ca: Inverteix verticalment

en: Text: Resize Box
ca: Text: redimensiona el quadre

en: Selection: Scale
ca: Selecció: escalat

en: Selection: Smooth Scale
ca: Selecció: escalat suau

en: Resize
ca: Redimensiona

en: Scale
ca: Escala

en: Smooth Scale
ca: Escalat suau

en: Rotate
ca: Gira

en: Skew
ca: Esbiaixa

en: &Undo: %1
ca: &Desfés: %1

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Redo: %1
ca: &Refés: %1

en: &Redo
ca: &Refés

en: Undo: %1
ca: Desfés: %1

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo: %1
ca: Refés: %1

en: Redo
ca: Refés

en: %1 more item | %1 more items
ca[0]: %1 element més
ca[1]: %1 elements més

en: Color Picker
ca: Selector de color

en: Flood Fill
ca: Omple

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
ca: Més efectes de la imatge (selecció)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
ca: Més efectes de la imatge

en: &Effect:
ca: &Efecte:

en: Reduce Colors
ca: Redueix els colors

en: Soften & Sharpen
ca: Suavitza i Afila

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
ca: Propietats del document

en: Dots &Per Inch (DPI)
ca: Punts &per polzada (PPP)

en: Unspecified
ca: Sense definir

en: Horizontal:
ca: Horitzontal:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
ca: <qt><p><b>Punts per polzada</b> (PPP) indica el nombre de píxels de la imatge que s'imprimiran en una polzada (2,54 cm).</p><p>Com més alt sigui el PPP de la imatge, més petita serà la imatge impresa. Cal tenir en compte que la vostra impressora probablement no podrà imprimir en alta qualitat si augmenteu el PPP més enllà de 300 o 600.</p><p>Si voleu imprimir la imatge de manera que sigui de la mateixa mida com es mostra a la pantalla, fixeu el valor PPP de la imatge al mateix valor de la pantalla.</p><p>Si el valor PPP és <b>Sense definir</b>, la imatge també s'imprimirà a la mateixa mida que a la pantalla.</p><p>No tots els formats d'imatge permeten els valors de PPP. Si el format en què l'heu desat no els permet, no es desaran.</p></qt>

en: O&ffset
ca: Des&plaçament

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
ca: <qt><p>El <b>desplaçament</b> és la posició relativa on s'hauria d'ubicar la imatge, respecte a les altres imatges.</p><p>No tots els formats d'imatge permeten la característica de <b>desplaçament</b>. Si el format en què l'heu desat no ho permet, no es desaran els valors que indiqueu aquí.</p></qt>

en: &Text Fields
ca: Camps de &text

en: &Add Row
ca: &Afegeix una fila

en: &Delete Row
ca: S&uprimeix la fila

en: &Reset
ca: &Reinicia

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
ca: <qt><p>Els <b>camps de text</b> proporcionen informació extra quant a la imatge. Probablement és una àrea de comentari en la qual podeu escriure text lliure.</p><p>No obstant això, aquest és específic del format, de manera que els camps poden ser dades teòricament interpretades per l'ordinador -que no hauríeu de modificar- però això és poc probable.</p><p>No tots els formats d'imatge permeten els <b>camps de text</b>. Si el format en què heu desat la imatge no els permet, no es desaran.</p></qt>

en: Key
ca: Clau

en: Value
ca: Valor

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
ca: El valor del text «%1» a la línia %2 necessita una clau.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
ca: Totes les claus de text han de ser úniques. La clau de text «%1» a les línies %2 i %3 són idèntiques.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
ca: Camps de text no vàlids

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: &Update
ca: &Actualitza

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
ca: Redimensió / Escalat

en: Ac&t on:
ca: Actua &sobre:

en: Entire Image
ca: La imatge completa

en: Selection
ca: Selecció

en: Text Box
ca: Quadre de text

en: Operation
ca: Operació

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
ca: <qt><ul><li><b>Redimensiona</b>: la mida de la imatge s'incrementarà creant noves àrees a la dreta o a baix (omplertes amb el color de fons) o es reduirà tallant de la dreta i/o a baix.</li><li><b>Escala</b>: la imatge s'expandirà duplicant els píxels o es reduirà perdent-los.</li><li><b>Escala suau</b>: el mateix que <i>Escala</i> excepte que fusiona els píxels veïns per tal de presentar una imatge amb un aspecte més suau.</li></ul></qt>

en: &Resize
ca: &Redimensiona

en: &Scale
ca: &Escala

en: S&mooth Scale
ca: E&scalat suau

en: Width:
ca: Amplada:

en: Height:
ca: Alçada:

en: &New:
ca: &Nova:

en: &Percent:
ca: &Percentatge:

en: Keep &aspect ratio
ca: Mantén la relació d'as&pecte

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
ca: <qt><p>Canviar la mida del quadre de text a %1x%2 pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu redimensionar el quadre de text?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
ca: Redimensionar el quadre de text?

en: R&esize Text Box
ca: Re&dimensiona el quadre de text

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
ca: <qt><p>Canviar la mida de la imatge a %1x%2 pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu redimensionar la imatge?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
ca: Redimensionar la imatge?

en: R&esize Image
ca: R&edimensiona la imatge

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
ca: <qt><p>Escalar la imatge a %1x%2 pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu escalar la imatge?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
ca: Escalar la imatge?

en: Scal&e Image
ca: Escala la imatg&e

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
ca: <qt><p>Escalar la selecció a %1x%2 pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu escalar la selecció?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
ca: Escalar la selecció?

en: Scal&e Selection
ca: Esca&la la selecció

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
ca: <qt><p>Fer un escalat suau de la imatge a %1x%2 pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu fer un escalat suau de la imatge?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
ca: Fer un escalat suau de la imatge?

en: Smooth Scal&e Image
ca: Fes l'escalat &suau de la imatge

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
ca: <qt><p>Fer un escalat suau de la selecció a %1x%2 pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu fer un escalat suau de la selecció?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
ca: Fer un escalat suau de la selecció?

en: Smooth Scal&e Selection
ca: Fes l'escalat &suau de la selecció

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
ca: Girar la selecció

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
ca: Girar la imatge

en: After rotate:
ca: Després de girar:

en: Direction
ca: Direcció

en: Cou&nterclockwise
ca: &Antihorària

en: C&lockwise
ca: &Horària

en: 90 &degrees
ca: 90 &graus

en: 180 d&egrees
ca: 180 g&raus

en: 270 de&grees
ca: 270 gra&us

en: C&ustom:
ca: A &mida:

en: degrees
ca: graus

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
ca: <qt><p>El gir de la selecció a %1x%2 pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu girar la selecció?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
ca: Girar la selecció?

en: Rotat&e Selection
ca: &Gira la selecció

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
ca: <qt><p>El gir de la imatge a %1x%2 pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu girar la imatge?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
ca: Girar la imatge?

en: Rotat&e Image
ca: Gi&ra la imatge

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
ca: Esbiaixat de la selecció

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
ca: Esbiaixat de la imatge

en: After skew:
ca: Després d'esbiaixar:

en: &Horizontal:
ca: &Horitzontal:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
ca: <qt><p>Per a esbiaixar la selecció a %1x%2 es pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu esbiaixar la selecció?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
ca: Esbiaixar la selecció?

en: Sk&ew Selection
ca: &Esbiaixa la selecció

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
ca: <qt><p>Per a esbiaixar la imatge a %1x%2 es pot necessitar una gran quantitat de memòria. Això pot reduir la fluïdesa del sistema i causar que d'altres aplicacions tinguin problemes de recursos.</p><p>Esteu segur que voleu esbiaixar la imatge?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
ca: Esbiaixar la imatge?

en: Sk&ew Image
ca: &Esbiaixa la imatge

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
ca: Similitud del color

en: &RGB Color Cube Distance
ca: Distància al cub de color &RGB

[ctx: @label:spinbox]
en: Exact match
ca: Coincidència exacta

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
ca: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Què és la similitud del color?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
ca: Desament de la vista prèvia

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
ca[0]: %1 byte (aprox. %2%)
ca[1]: %1 bytes (aprox. %2%)

en: Could not open "%1".
ca: No s'ha pogut obrir «%1».

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
ca: No s'ha pogut obrir «%1» -format d'imatge no acceptat-.
    El fitxer pot estar corrupte.

en: Could not save image - insufficient information.
ca: No s'ha pogut desar la imatge -informació insuficient-.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
ca: URL: %1
    Tipus MIME: %2

en: <empty>
ca: <buit>

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
ca: Error intern

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
ca: <qt><p>El format <b>%1</b> potser no serà capaç de conservar tota la informació del color de la imatge.</p><p>Esteu segur que voleu desar en aquest format?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
ca: Format de fitxer amb pèrdues

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
ca: <qt><p>Desar la imatge amb la profunditat baixa de color de %1 bit pot resultar en pèrdua d'informació del color. També s'eliminarà tota la transparència.</p><p>Esteu segur que voleu desar amb aquesta profunditat de color?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
ca: Profunditat baixa de color

en: Could not save image - unable to create temporary file.
ca: No s'ha pogut desar la imatge -no s'ha pogut crear un fitxer temporal-.

en: Could not save as "%1": %2
ca: No s'ha pogut desar com «%1»: %2

en: Error saving image
ca: Error en desar la imatge

en: Could not save image - failed to upload.
ca: No s'ha pogut desar la imatge -ha fallat la pujada-.

en: Remove Internal B&order
ca: Elimina la &vora interna

en: Remove Internal Border
ca: Elimina la vora interna

en: Autocr&op
ca: Es&capçament automàtic

en: Autocrop
ca: Escapçament automàtic

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
ca: El KolourPaint no ha pogut eliminar la vora interna de la selecció, ja que no s'ha pogut detectar.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
ca: No s'ha pogut eliminar la vora interna

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
ca: El KolourPaint no ha pogut escapçar la imatge automàticament, ja que no ha pogut detectar les seves vores.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
ca: No s'ha pogut escapçar automàticament

en: Set as Image
ca: Estableix com a imatge

en: Selection: Create
ca: Selecció: crea

en: Paint Program by KDE
ca: Programa de dibuix, creat per la comunitat KDE

en: Project Founder
ca: Fundador del projecte

en: Chief Investigator
ca: Investigador en cap

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
ca: Implementació de l'escaneig, implementació de l'alfa, mantenidor actual

en: Icons
ca: Icones

en: InputMethod Support
ca: Implementació de l'InputMethod

en: Image Effects
ca: Efectes de la imatge

en: KDE 4 Porting
ca: Adaptació al KDE 4

en: KF 5 Porting
ca: Adaptació al KF5

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
ca: Gràcies a molts altres que han ajudat a fer possible aquest programa.

en: Image files to open, optionally
ca: Fitxers d'imatge a obrir, opcionalment

en: List all readable image MIME types
ca: Llista tots els tipus MIME d'imatge que es poden llegir

en: Start with new image using given size
ca: Comença una imatge nova emprant la mida indicada

en: [width]x[height]
ca: [amplada]x[alçada]

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
ca: &Imatge

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
ca: Barra d'eines del text

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
ca: Menú del BDR per a la selecció d'eina

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: E&dita

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Left drag the handle to resize the image.
ca: Arrossegueu amb l'esquerre per a redimensionar la imatge.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
ca: Redimensiona la imatge: deixeu anar tots els botons del ratolí.

en: Resize Image: Right click to cancel.
ca: Redimensiona la imatge: premeu el botó dret per a cancel·lar.

en: Could not open color palette "%1".
ca: No s'ha pogut obrir la paleta de colors «%1».

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
ca: No s'ha pogut obrir la paleta de colors «%1» -format no acceptat-.
    El fitxer pot estar corrupte.

en: Could not open KDE color palette "%1".
ca: No s'ha pogut obrir la paleta de colors del KDE «%1».

en: Could not save color palette as "%1".
ca: No s'ha pogut desar la paleta de colors com a «%1».

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Use KolourPaint Defaults
ca: Usa els valors predeterminats del KolourPaint

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
ca: Empra la del KDE

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
ca: &Obre...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
ca: Recarre&ga

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
ca: &Desa

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
ca: Desa &com a...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
ca: Afegeix una fila

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
ca: Suprimeix la darrera fila

en: Color Box
ca: Quadre de colors

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
ca: S'ha modificat la paleta de colors «%1».
    Voleu desar-la?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
ca: S'ha modificat la paleta de colors del KDE «%1».
    Voleu desar-la en un fitxer?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
ca: S'ha modificat la paleta de colors per omissió.
    Voleu desar-la en un fitxer?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
ca: Obrir la paleta de colors

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
ca: S'ha modificat la paleta de colors «%1».
    En recarregar es perdran els canvis fets des de l'últim cop que vau desar-la.
    Esteu segur?

en: &Reload
ca: &Recarrega

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
ca: S'ha modificat la paleta de colors del KDE «%1».
    En recarregar es perdran tots els canvis.
    Esteu segur?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
ca: S'ha modificat la paleta de colors per omissió.
    En recarregar es perdran tots els canvis.
    Esteu segur?

en: Save Color Palette As
ca: Desa la paleta de colors com a

en: Paste in &New Window
ca: Enganxa en una finestra &nova

en: &Delete Selection
ca: Supr&imeix la selecció

en: C&opy to File...
ca: C&opia a un fitxer...

en: Paste &From File...
ca: Enganxa des d'un &fitxer...

en: Text: Create Box
ca: Text: crea un quadre

en: Text: Paste
ca: Text: enganxa

en: <qt>KolourPaint cannot paste the contents of the clipboard as it has an unknown format.</qt>
ca: <qt>El KolourPaint no pot enganxar el contingut del porta-retalls, ja que té un format desconegut.</qt>

en: Cannot Paste
ca: No es pot enganxar

en: Text: Delete Box
ca: Text: suprimeix el quadre

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
ca: Selecció: suprimeix

en: Text: Finish
ca: Text: acaba

en: Selection: Deselect
ca: Selecció: desselecciona

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
ca: Copia a un fitxer

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
ca: Enganxar des d'un fitxer

en: E&xport...
ca: E&xporta...

[ctx: @info:tooltip]
en: Export to another file
ca: Exporta a un altre fitxer

[ctx: @info:whatsthis]
en: This saves the document with a different name, similar to <interface>Save As</interface>, but the current document is not changed.<nl/>This way you can keep the last-used save folder independent from the folder of the current document.
ca: Això desa el document amb un nom diferent, de manera similar a <interface>Desa com a</interface>, però sense canviar el document actual.<nl/>D'aquesta manera podeu mantenir la carpeta de desat en el darrer ús independent de la carpeta del document actual.

en: Scan...
ca: Escaneja...

en: Acquire Screenshot
ca: Obtén una captura de pantalla

en: Properties
ca: Propietats

en: Reloa&d
ca: Recarre&ga

en: All Supported Files (%1)
ca: Tots els fitxers admesos (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
ca: Obre una imatge

en: Failed to open scanning dialog.
ca: Ha fallat en obrir el diàleg d'escaneig.

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
ca: Ha fallat l'escaneig

en: Snapshot Delay
ca: Retard de la captura de pantalla

en: %v second | %v seconds
ca[0]: %v segon
ca[1]: %v segons

en: No delay
ca: Sense retard

en: Hide Main Window
ca: Oculta la finestra principal

en: Document Properties
ca: Propietats del document

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
ca: Desar la imatge com a

[ctx: @title:window]
en: Export
ca: Exportació

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
ca: El document «%1» ha estat modificat.
    En recarregar es perdran els canvis fets des de l'últim cop que vau desar-lo.
    Esteu segur?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
ca: El document «%1» ha estat modificat.
    En recarregar es perdran tots els canvis.
    Esteu segur?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
ca: Impressió de la imatge

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
ca: Heu de desar la imatge abans d'enviar-la.
    Voleu desar-la?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
ca: El document «%1» ha estat modificat.
    Voleu desar-lo?

en: R&esize / Scale...
ca: R&edimensiona / Escala...

en: Se&t as Image (Crop)
ca: Establei&x com a imatge (escapça)

en: &Flip (upside down)
ca: &Inverteix (capgirada)

en: Mirror (horizontally)
ca: Mirall (horitzontalment)

en: &Rotate...
ca: &Gira...

en: Rotate &Left
ca: Gira a l'&esquerra

en: Rotate Righ&t
ca: Gira a la dre&ta

en: S&kew...
ca: Es&biaixa...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
ca: &Redueix a monocrom (tramat)

en: Reduce to &Grayscale
ca: Redueix &a escala de grisos

en: &Invert Colors
ca: &Inverteix els colors

en: C&lear
ca: &Neteja

en: Make Confidential
ca: Fes confidencial

en: &More Effects...
ca: &Més efectes...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
ca: &Imatge

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
ca: Selecc&ió

en: Show &Path
ca: Mostra el &camí

en: Draw Anti-Aliased
ca: Dibuix amb antialiàsing

en: Font Family
ca: Família de la lletra

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underline
ca: Subratllat

en: Strike Through
ca: Barrat

en: Previous Tool Option (Group #1)
ca: Opció d'eina anterior (Grup núm. 1)

en: Next Tool Option (Group #1)
ca: Opció d'eina següent (Grup núm. 1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
ca: Opció d'eina anterior (Grup núm. 2)

en: Next Tool Option (Group #2)
ca: Opció d'eina següent (Grup núm. 2)

en: &Draw Opaque
ca: &Dibuix opac

en: Draw With Color Similarity...
ca: Dibuixa amb similitud del color...

en: Tool Box
ca: Quadre d'eines

en: Show &Grid
ca: Mostra la &quadrícula

en: Show T&humbnail
ca: Mostra la &miniatura

en: Zoo&med Thumbnail Mode
ca: Mode de miniatura a&mpliada

en: Enable Thumbnail &Rectangle
ca: Activa el &rectangle de la miniatura

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
ca: Captura una imatge

en: Opening the selected scanner failed.
ca: Ha fallat en obrir l'escàner seleccionat.

en: Brush
ca: Pinzell

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
ca: Dibuixa usant pinzells de diferents formes i mides

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
ca: Premeu per a dibuixar punts o arrossegueu per a fer ratlles a mà alçada.

en: Color Eraser
ca: Eliminador del color

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
ca: Substitueix els píxels del color de primer pla amb el color de fons

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
ca: Prem o arrossega per a esborrar els píxels del color de primer pla.

en: Eraser
ca: Goma d'esborrar

en: Lets you rub out mistakes
ca: Permet esborrar els errors

en: Click or drag to erase.
ca: Premeu o arrossegueu per a esborrar.

en: Let go of all the mouse buttons.
ca: Deixeu anar tots els botons del ratolí.

en: Pen
ca: Llapis

en: Draws dots and freehand strokes
ca: Dibuixa punts i ratlles a mà alçada

en: Spraycan
ca: Polvoritzador

en: Sprays graffiti
ca: Polvoritza grafit

en: Click or drag to spray graffiti.
ca: Premeu o arrossegueu per a polvoritzar un grafit.

en: Right click to cancel.
ca: Premeu el botó dret per a cancel·lar.

en: Left click to cancel.
ca: Premeu el botó esquerre per a cancel·lar.

en: Lets you select a color from the image
ca: Permet seleccionar un color de la imatge

en: Click to select a color.
ca: Premeu per a seleccionar un color.

en: Fills regions in the image
ca: Omple les regions de la imatge

en: Click to fill a region.
ca: Premeu per a omplir una regió.

en: Zooms in and out of the image
ca: Apropa i allunya de la imatge

[ctx: @info]
en: Click to zoom in. Right-click to zoom out. Drag to zoom into a specific area.
ca: Cliqueu per a apropar. Clic dret per a allunyar. Arrossegueu per a apropar una àrea específica.

en: Curve
ca: Corba

en: Draws curves
ca: Dibuixa corbes

en: Drag out the start and end points.
ca: Arrossegueu el punt inicial i el final.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
ca: Arrossegueu amb l'esquerre per a establir el primer punt de control o feu clic dret per a acabar.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
ca: Arrossegueu amb el dret per a establir el primer punt de control o feu clic esquerre per a acabar.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
ca: Arrossegueu amb l'esquerre per a establir l'últim punt de control o feu clic dret per a acabar.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
ca: Arrossegueu amb el dret per a establir l'últim punt de control o feu clic esquerre per a acabar.

en: Line
ca: Línia

en: Draws lines
ca: Dibuixa línies

en: Drag to draw.
ca: Arrossegueu per a dibuixar.

en: Polygon
ca: Polígon

en: Draws polygons
ca: Dibuixa polígons

en: Drag to draw the first line.
ca: Arrossegueu per a dibuixar la primera línia.

en: Left drag another line or right click to finish.
ca: Arrossegueu amb l'esquerre una altra línia o feu clic dret per a cancel·lar.

en: Right drag another line or left click to finish.
ca: Arrossegueu amb el dret una altra línia o feu clic esquerre per a cancel·lar.

en: Connected Lines
ca: Línies connectades

en: Draws connected lines
ca: Dibuixa línies connectades

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Draws ellipses and circles
ca: Dibuixa el·lipses i cercles

en: Draws rectangles and squares
ca: Dibuixa rectangles i quadrats

en: Rounded Rectangle
ca: Rectangle arrodonit

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
ca: Dibuixa uns rectangles i quadrats amb cantonades arrodonides

en: Left drag to create selection.
ca: Arrossegueu amb el botó esquerre per a crear una selecció.

en: Left drag to move selection.
ca: Arrossegueu amb el botó esquerre per a moure la selecció.

en: Left drag to scale selection.
ca: Arrossegueu amb el botó esquerre per a escalar la selecció.

en: Selection: Opaque
ca: Selecció: opaca

en: Selection: Transparent
ca: Selecció: transparent

en: Selection: Transparency Color
ca: Selecció: transparència per color

en: Selection: Transparency Color Similarity
ca: Selecció: transparència per similitud del color

en: Selection (Elliptical)
ca: Selecció (el·líptica)

en: Makes an elliptical or circular selection
ca: Fa una selecció el·líptica o circular

en: Selection (Free-Form)
ca: Selecció (lliure)

en: Makes a free-form selection
ca: Fa una selecció lliure

en: Selection (Rectangular)
ca: Selecció (rectangular)

en: Makes a rectangular selection
ca: Fa una selecció rectangular

en: Selection: Move
ca: Selecció: mou

en: %1: Smear
ca: %1: arrossega

en: Writes text
ca: Escriu text

en: Text: Backspace
ca: Text: Retrocés

en: Text: Delete
ca: Text: suprimeix

en: Text: New Line
ca: Text: línia nova

en: Text: Write
ca: Text: escriu

en: Left drag to create text box.
ca: Arrossegueu amb el botó esquerre per a crear un quadre de text.

en: Left drag to move text box.
ca: Arrossegueu amb el botó esquerre per a moure el quadre de text.

en: Text: Move Box
ca: Text: mou el quadre

en: Left drag to resize text box.
ca: Arrossegueu amb el botó esquerre per a redimensionar el quadre de text.

en: Left click to change cursor position.
ca: Premeu el botó esquerre per a canviar la posició del cursor.

en: Text: Opaque Background
ca: Text: fons opac

en: Text: Transparent Background
ca: Text: fons transparent

en: Text: Swap Colors
ca: Text: intercanvia els colors

en: Text: Foreground Color
ca: Text: color de primer pla

en: Text: Background Color
ca: Text: color de fons

en: Text: Font
ca: Text: lletra

en: Text: Font Size
ca: Text: mida de la lletra

en: Text: Bold
ca: Text: negreta

en: Text: Italic
ca: Text: cursiva

en: Text: Underline
ca: Text: subratllat

en: Text: Strike Through
ca: Text: barrat

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
ca: Mode sense ampliar -miniatures-

en: %1% — Thumbnail
ca: %1% — Miniatura

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p><p>To configure it, click on the cube.</p></qt>
ca: <qt><p>La <b>similitud del color</b> és quan els colors <i>similars</i> de píxels diferents s'han de considerar el mateix en les operacions.</p><p>Si la fixeu a qualsevol altra cosa que <b>Coincidència exacta</b>, podreu treballar amb més efectivitat amb imatges tramades i fotografies, de manera comparable a la característica «Vareta màgica» d'altres programes de dibuix.</p><p>Aquesta característica s'aplica a:</p><ul><li><b>Seleccions</b>: en mode <b>transparent</b>, qualsevol color de la selecció que sigui <i>similar</i> al color de fons esdevindrà transparent.</li><li><b>Omple</b>: a les regions amb píxels de color <i>similar</i> -però no idèntics-, un valor més elevat omplirà més píxels.</li><li><b>Eliminador del color</b>: qualsevol píxel que el seu color sigui <i>similar</i> al color de primer pla se substituirà pel color de fons.</li><li><b>Escapçament automàtic</b> i <b>Elimina la vora interna</b>: per a les vores amb píxels de color <i>similar</i> -però no idèntics-, un valor més elevat escapçarà tota la vora.</li></ul><p>Els valors més elevats signifiquen que les operacions tenen en compte una gamma de colors més gran per a considerar <i>similars</i> i que siguin el mateix. Per tant, hauríeu d'augmentar el valor si les operacions mencionades no afecten els píxels amb colors que considereu que són prou similars.</p><p>Amb tot, si hi ha massa efecte i es canvien píxels amb colors que no considereu que siguin similars (p. ex. si <b>omplir</b> canvia massa píxels), hauríeu de disminuir aquest valor.</p><p>Per a configurar-lo, cliqueu en el cub.</p></qt>

en: <qt><p><b>Color Similarity</b> is how <i>similar</i> the colors of different pixels must be, for operations to consider them to be the same.</p><p>If you set it to something other than <b>Exact Match</b>, you can work more effectively with dithered images and photos, in a comparable manner to the "Magic Wand" feature of other paint programs.</p><p>This feature applies to:</p><ul><li><b>Selections</b>: In <b>Transparent</b> mode, any color in the selection that is <i>similar</i> to the background color will be made transparent.</li><li><b>Flood Fill</b>: For regions with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is likely to fill more pixels.</li><li><b>Color Eraser</b>: Any pixel whose color is <i>similar</i> to the foreground color will be replaced with the background color.</li><li><b>Autocrop</b> and <b>Remove Internal Border</b>: For borders with <i>similar</i> - but not identical - colored pixels, a higher setting is more likely to crop the whole border.</li></ul><p>Higher settings mean that operations consider an increased range of colors to be sufficiently <i>similar</i> so as to be the same. Therefore, you should increase the setting if the above operations are not affecting pixels whose colors you consider to be similar enough.</p><p>However, if they are having too much of an effect and are changing pixels whose colors you do not consider to be similar (e.g. if <b>Flood Fill</b> is changing too many pixels), you should decrease this setting.</p></qt>
ca: <qt><p>La <b>similitud del color</b> és quan els colors <i>similars</i> de píxels diferents s'han de considerar el mateix en el funcionament.</p><p>Si la fixeu a qualsevol altra cosa que <b>Coincidència exacta</b>, podreu treballar amb més efectivitat amb imatges tramades i fotografies, de manera comparable a la característica «Vareta màgica» d'altres programes de dibuix.</p><p>Aquesta característica s'aplica a:</p><ul><li><b>Seleccions</b>: en mode <b>transparent</b>, qualsevol color de la selecció que sigui <i>similar</i> al color de fons esdevindrà transparent.</li><li><b>Omple</b>: a les regions amb píxels de color <i>similar</i> -però no idèntics-, un valor més elevat omplirà més píxels.</li><li><b>Eliminador del color</b>: qualsevol píxel que el seu color sigui <i>similar</i> al color de primer pla se substituirà pel color de fons.</li><li><b>Escapçament automàtic</b> i <b>Elimina la vora interna</b>: per a les vores amb píxels de color <i>similar</i> -però no idèntics-, un valor més elevat escapçarà tota la vora.</li></ul><p>Els valors més elevats signifiquen que les operacions tenen en compte una gamma de colors més gran per a considerar <i>similars</i> i que siguin el mateix. Per tant, hauríeu d'augmentar el valor si les operacions mencionades no afecten els píxels amb colors que considereu que són prou similars.</p><p>Amb tot, si hi ha massa efecte i es canvien píxels amb colors que no considereu que siguin similars (p. ex. si <b>omplir</b> canvia massa píxels), hauríeu de disminuir aquest valor.</p></qt>

en: <p>Color similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
ca: <p>Similitud del color: %1%</p><p align="center">Cliqueu per a configurar.</p>

en: <p>Color similarity: Exact match</p><p align="center">Click to configure.</p>
ca: <p>Similitud del color: coincidència exacta</p><p align="center">Cliqueu per a configurar.</p>

en: &Brightness:
ca: &Brillantor:

en: Re&set
ca: &Reinicia

en: Rese&t
ca: &Reinicia

en: C&hannels:
ca: Ca&nals:

en: All
ca: Tot

en: Red
ca: Vermell

en: Green
ca: Verd

en: Blue
ca: Blau

en: Reset &All Values
ca: Reinicialitza &tots els valors

en: Settings
ca: Paràmetres

en: &Amount:
ca: &Quantitat:

en: E&nable
ca: &Habilita

en: &Hue:
ca: &To:

en: &Saturation:
ca: &Saturació:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
ca: &Valor:

en: &Red
ca: &Vermell

en: &Green
ca: V&erd

en: &Blue
ca: &Blau

en: &All
ca: &Tots

en: Channels
ca: Canals

en: &Monochrome
ca: &Monocrom

en: Mo&nochrome (dithered)
ca: Mo&nocrom (tramat)

en: 256 co&lor
ca: 256 co&lors

en: 256 colo&r (dithered)
ca: 256 colo&rs (tramat)

en: 24-&bit color
ca: Color de 24 &bits

en: Reduce To
ca: Redueix a

en: &Granularity:
ca: &Granularitat:

en: <qt><p>To select the foreground color that tools use to draw, left-click on a filled-in color cell. To select the background color, right-click instead.</p><p>To change the color of a color cell itself, double-click on it.</p><p>You can also swap the color of a filled-in cell with any other cell using drag and drop. Also, if you hold down the <b>Ctrl</b> key, the destination cell's color will be overwritten, instead of being swapped with the color of the source cell.</p></qt>
ca: <qt><p>Per a seleccionar el color de primer pla amb el qual dibuixaran les eines, cliqueu amb el botó esquerre en una cel·la de color. Per a seleccionar el color de fons, cliqueu amb el botó dret.</p><p>Per a canviar el color de la mateixa cel·la, feu-hi doble clic.</p><p>També podeu intercanviar el color d'una cel·la amb una altra arrossegant i deixant anar. També, si manteniu premuda la tecla <b>Ctrl</b>, se sobreescriurà el color de la cel·la de destinació, en lloc d'intercanviar-lo amb el color de la cel·la d'origen.</p></qt>

en: Convert &to:
ca: Convertei&x a:

en: Quali&ty:
ca: Quali&tat:

en: &Preview
ca: Vista &prèvia

en: Monochrome
ca: Monocrom

en: Monochrome (Dithered)
ca: Monocrom (tramat)

en: 256 Color
ca: 256 Colors

en: 256 Color (Dithered)
ca: 256 Colors (tramat)

en: 24-bit Color
ca: Color de 24 bits

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
ca: Posició de la i&matge

en: &Center of the page
ca: &Centre de la pàgina

en: Top-&left of the page
ca: Superior-e&squerra de la pàgina

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
ca: Desbloqueja els plafons

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
ca: Bloqueja els plafons

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
ca: Això commuta entre tenir plafons <emphasis>blocats</emphasis> o <emphasis>desblocats</emphasis>. <nl/>Els plafons desblocats es poden arrossegar a l'altra banda de la finestra i tenen un botó de tancament. <nl/>Els plafons blocats estan incrustats de manera més neta.

en: KolourPaint Defaults
ca: Valors predeterminats del KolourPaint

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
ca: Colors: %1 [s'ha modificat]

en: Circle
ca: Cercle

en: Square
ca: Quadrat

en: Slash
ca: Barra

en: Backslash
ca: Barra inversa

en: No Fill
ca: No omplis

en: Fill with Background Color
ca: Omple amb el color de fons

en: Fill with Foreground Color
ca: Omple amb el color de primer pla

en: Opaque
ca: Opac
