kolourpaint - en to cs translation catalogue (418 entries)

en: Balance
cs: Vyrovnání

en: Soften
cs: Rozmazat

en: Sharpen
cs: Zaostřit

en: Clear
cs: Vyprázdnit

en: Selection: %1
cs: Výběr: %1

en: Emboss
cs: Reliéf

en: Flatten
cs: Zploštit

en: Reduce to Grayscale
cs: Převést do odstínů šedi

en: Hue, Saturation, Value
cs: Odstín, sytost, jas

en: Invert Colors
cs: Invertovat barvy

en: Invert
cs: Invertovat

en: Reduce to Monochrome (Dithered)
cs: Převést na černobílý (rozptýlený)

en: Reduce to Monochrome
cs: Převést do odstínů šedi

en: Reduce to 256 Color (Dithered)
cs: Převést do 256 barev (rozptýlit)

en: Reduce to 256 Color
cs: Převést do 256 barev

en: Histogram Equalizer
cs: Ekvalizér histogramu

en: Flip
cs: Převrátit

en: Flip horizontally and vertically
cs: Převrátit vodorovně a svisle

en: Flip horizontally
cs: Převrátit vodorovně

en: Flip vertically
cs: Převrátit svisle

en: Text: Resize Box
cs: Text: Změnit velikost rámečku

en: Selection: Scale
cs: Výběr: Měřítko

en: Selection: Smooth Scale
cs: Výběr: Hladké měřítko

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: Scale
cs: Změnit měřítko

en: Smooth Scale
cs: Změnit měřítko hladce

en: Rotate
cs: Natočit

en: Skew
cs: Zkosit

en: &Undo: %1
cs: &Zpět: %1

en: &Undo
cs: &Zpět

en: &Redo: %1
cs: Zn&ovu: %1

en: &Redo
cs: Zn&ovu

en: Undo: %1
cs: Zpět: %1

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo: %1
cs: Znovu: %1

en: Redo
cs: Znovu

en: %1 more item | %1 more items
cs[0]: %1 další položka
cs[1]: %1 další položky
cs[2]: %1 dalších položek

en: Color Picker
cs: Barevná pipeta

en: Flood Fill
cs: Plechovka s barvou

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects (Selection)
cs: Další efekty (Výběr)

[ctx: @title:window]
en: More Image Effects
cs: Další efekty

en: &Effect:
cs: &Efekt:

en: Reduce Colors
cs: Snížit počet barev

en: Soften & Sharpen
cs: Rozmazání & zaostření

[ctx: @title:window]
en: Document Properties
cs: Vlastnosti dokumentu

en: Dots &Per Inch (DPI)
cs: Body na palec (D&PI)

en: Unspecified
cs: Neurčeno

en: Horizontal:
cs: Vodorovně:

en: Vertical:
cs: Svisle:

en: <qt><p><b>Dots Per Inch</b> (DPI) specifies the number of pixels of the image that should be printed inside one inch (2.54cm).</p><p>The higher the image's DPI, the smaller the printed image. Note that your printer is unlikely to produce high quality prints if you increase this to more than 300 or 600 DPI, depending on the printer.</p><p>If you would like to print the image so that it is the same size as it is displayed on the screen, set the image's DPI values to be the same as the screen's.</p><p>If either DPI value is <b>Unspecified</b>, the image will also be printed to be the same size as on the screen.</p><p>Not all image formats support DPI values. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
cs: <qt><p><b>Počet bodů na palec</b> (DPI) určuje počet pixelů obrázku, který bude vytištěn v jednom palci (2,54 cm).</p><p>Čím je hodnota DPI vyšší, tím je obrázek menší, avšak vaše tiskárna pravděpodobně není schopna tisknout v kvalitě vyšší nežli 300 či 600 DPI.</p><p>Pokud budete chtít vytisknout obrázek ve stejné velikosti jako je zobrazený na obrazovce, tak nastavte DPI obrázku na stejnou hodnotu jakou má vaše obrazovka.</p><p>Pokud je hodnota DPI <b>nezadána</b>, obrázek bude vytištěn ve stejné velikosti jako je na obrazovce.</p><p>Ne všechny formáty obrázků podporují DPI hodnoty. Nebudou tedy uloženy pokud je formát, ve kterém ukládáte, nepodporuje.</p></qt>

en: O&ffset
cs: Pos&un:

en: <qt><p>The <b>Offset</b> is the relative position where this image should be placed, compared to other images.</p><p>Not all image formats support the <b>Offset</b> feature. If the format you save in does not support it, the values specified here will not be saved.</p></qt>
cs: <qt><p><b>Posun</b> je relativní pozice kde bude tento obrázek umístěn v porovnání s ostatními.</p><p>Ne všechny formáty obrázků podporují <b>posun</b>. Nebude tedy uloženy pokud je formát, ve kterém ukládáte, nepodporuje..</p></qt>

en: &Text Fields
cs: &Textová pole

en: &Add Row
cs: Přid&at řádek

en: &Delete Row
cs: &Smazat řádek

en: &Reset
cs: O&bnovit

en: <qt><p><b>Text Fields</b> provide extra information about the image. This is probably a comment area that you can freely write any text in.</p><p>However, this is format-specific so the fields could theoretically be computer-interpreted data - that you should not modify - but this is unlikely.</p><p>Not all image formats support <b>Text Fields</b>. If the format you save in does not support them, they will not be saved.</p></qt>
cs: <qt><p><b>Textová pole</b> poskytují dodatečné informace o obrázku. Většinou je to oblast komentářů, kam můžete zapsat libovolný text.</p><p>Tato vlastnost specifická dle formátu a teoreticky by tato pole mohla být interpretována počítačem (tedy neměla by se měnit), avšak toto není příliš pravděpodobné.</p><p>Ne všechny formáty obrázků podporují <b>textová pole</b>. Nebudou tedy uloženy pokud je formát, ve kterém ukládáte, nepodporuje..</p></qt>

en: Key
cs: Klíč

en: Value
cs: Hodnota

en: The text value "%1" on line %2 requires a key.
cs: Textová hodnota "%1" na řádku %2 vyžaduje klíč.

en: All text keys must be unique. The text key "%1" on lines %2 and %3 are identical.
cs: Všechny textové klíče musí být unikátní. Textový klíč "%1" na řádcích %2 a %3 jsou identické.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Text Fields
cs: Neplatná textová pole

en: Dimensions
cs: Rozměry

en: Original:
cs: Původní:

en: Preview
cs: Náhled

en: &Update
cs: Akt&ualizovat

[ctx: @title:window]
en: Resize / Scale
cs: Změnit velikost / měřítko

en: Ac&t on:
cs: &Na:

en: Entire Image
cs: Celý obrázek

en: Selection
cs: Výběr

en: Text Box
cs: Textový rámeček

en: Operation
cs: Operace

en: <qt><ul><li><b>Resize</b>: The size of the picture will be increased by creating new areas to the right and/or bottom (filled in with the background color) or decreased by cutting it at the right and/or bottom.</li><li><b>Scale</b>: The picture will be expanded by duplicating pixels or squashed by dropping pixels.</li><li><b>Smooth Scale</b>: This is the same as <i>Scale</i> except that it blends neighboring pixels to produce a smoother looking picture.</li></ul></qt>
cs: <qt><ul><li><b>Změnit velikost</b>: Obrázek se zvětší vytvořením nových oblastí barvy pozadí vpravo a/nebo dole nebo se zmenší odříznutím oblastí vpravo a/nebo dole.</li><li><b>Změnit měřítko</b>: Obrázek se zvětší duplikováním pixelů nebo zmenší jejich zahozením.</li><li><b>Změnit měřítko hladce</b>: Totéž jako <b>Změnit měřítko</b>, ale sousední pixely jsou prolnuty, čímž je docíleno hladšího vzhledu.</li></ul></qt>

en: &Resize
cs: Změnit &velikost

en: &Scale
cs: Změnit &měřítko

en: S&mooth Scale
cs: Změnit měřítko &hladce

en: Width:
cs: Šířka:

en: Height:
cs: Výška:

en: &New:
cs: &Nový:

en: &Percent:
cs: &Procent:

en: Keep &aspect ratio
cs: Zachov&at poměr stran

en: <qt><p>Resizing the text box to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the text box?</p></qt>
cs: <qt><p>Změna velikosti textového rámečku na %1x%2 potřebuje významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu změnit velikost textového rámečku?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Text Box?
cs: Změnit velikost textového rámečku?

en: R&esize Text Box
cs: Změnit v&elikost textového rámečku

en: <qt><p>Resizing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to resize the image?</p></qt>
cs: <qt><p>Změna velikosti obrázku na %1x%2 potřebuje významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu změnit velikost obrázku?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Resize Image?
cs: Změnit velikost obrázku?

en: R&esize Image
cs: Změnit v&elikost obrázku

en: <qt><p>Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the image?</p></qt>
cs: <qt><p>Změna měřítka obrázku na %1x%2 potřebuje významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu změnit měřítko obrázku?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Image?
cs: Změnit měřítko obrázku?

en: Scal&e Image
cs: Změnit &měřítko obrázku

en: <qt><p>Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to scale the selection?</p></qt>
cs: <qt><p>Změna měřítka výběru na %1x%2 potřebuje významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu změnit měřítko výběru?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Scale Selection?
cs: Změnit měřítko výběru?

en: Scal&e Selection
cs: Změnit &měřítko výběru

en: <qt><p>Smooth Scaling the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the image?</p></qt>
cs: <qt><p>Hladká změna měřítka obrázku na %1x%2 potřebuje významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu změnit hladce měřítko obrázku?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Image?
cs: Změnit hladce měřítko obrázku?

en: Smooth Scal&e Image
cs: Změnit měřítko &hladce

en: <qt><p>Smooth Scaling the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to smooth scale the selection?</p></qt>
cs: <qt><p>Hladká změna měřítka výběru na %1x%2 potřebuje významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu změnit hladce měřítko výběru?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Smooth Scale Selection?
cs: Hladce změnit měřítko výběru?

en: Smooth Scal&e Selection
cs: &Hladce změnit měřítko výběru

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection
cs: Natočit výběr

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image
cs: Natočit obrázek

en: After rotate:
cs: Po otočení:

en: Direction
cs: Směr

en: Cou&nterclockwise
cs: P&roti směru hodinových ručiček

en: C&lockwise
cs: &Po směru hodinových ručiček

en: Angle
cs: Úhel

en: 90 &degrees
cs: 90 &stupňů

en: 180 d&egrees
cs: 180 s&tupňů

en: 270 de&grees
cs: 270 st&upňů

en: C&ustom:
cs: V&lastní:

en: degrees
cs: stupňů

en: <qt><p>Rotating the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the selection?</p></qt>
cs: <qt><p>Natočení výběru na %1x%2 může potřebovat významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu natočit výběr?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Selection?
cs: Natočit výběr?

en: Rotat&e Selection
cs: Na&točit výběr

en: <qt><p>Rotating the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to rotate the image?</p></qt>
cs: <qt><p>Natočení obrázku na %1x%2 může potřebovat významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu natočit obrázek?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Rotate Image?
cs: Natočit obrázek?

en: Rotat&e Image
cs: Natočit obráz&ek

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection
cs: Zkosit výběr

[ctx: @title:window]
en: Skew Image
cs: Zkosit obrázek

en: After skew:
cs: Po zkosení:

en: &Horizontal:
cs: Vo&dorovně:

en: &Vertical:
cs: S&visle:

en: <qt><p>Skewing the selection to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the selection?</p></qt>
cs: <qt><p>Zkosení výběru na %1x%2 může potřebovat významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu chcete zkosit výběr?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Selection?
cs: Zkosit výběr?

en: Sk&ew Selection
cs: Zkosi&t výběr

en: <qt><p>Skewing the image to %1x%2 may take a substantial amount of memory. This can reduce system responsiveness and cause other application resource problems.</p><p>Are you sure you want to skew the image?</p></qt>
cs: <qt><p>Zkosení obrázku na %1x%2 může potřebovat významné množství paměti. Může to vést k prodloužení odezvy systému a dalším problémům.</p><p>Opravdu zkosit obrázek?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Skew Image?
cs: Zkosit obrázek?

en: Sk&ew Image
cs: &Zkosit obrázek

[ctx: @title:window]
en: Color Similarity
cs: Podobnost barev

en: &RGB Color Cube Distance
cs: Vzdálenost v RGB barevné krychli

[ctx: @label:spinbox]
en: Exact match
cs: Přesná shoda

en: <a href="dummy_to_make_link_clickable">What is Color Similarity?</a>
cs: <a href="dummy_to_make_link_clickable">Co je to podobnost barev?</a>

[ctx: @title:window]
en: Save Preview
cs: Uložit náhled

en: 1 byte (approx. %2%) | %1 bytes (approx. %2%)
cs[0]: 1 bajt (přibližně %2%)
cs[1]: %1 bajty (přibližně %2%)
cs[2]: %1 bajtů (přibližně %2%)

en: Could not open "%1".
cs: Nelze otevřít "%1".

en: Could not open "%1" - unsupported image format.
    The file may be corrupt.
cs: Nelze otevřít "%1" - nepodporovaný formát obrázku.
    Soubor je možná poškozen.

en: Could not save image - insufficient information.
cs: Obrázek nelze uložit - nedostatečné informace.

en: URL: %1
    Mimetype: %2
cs: URL: %1
    Typ MIME: %2

[ctx: @title:window]
en: Internal Error
cs: Vnitřní chyba

en: <qt><p>The <b>%1</b> format may not be able to preserve all of the image's color information.</p><p>Are you sure you want to save in this format?</p></qt>
cs: <qt><p>Formát <b>%1</b> nemusí být schopný zachovat veškerou barevnou informaci obrázku.</p><p>Opravdu si přejete uložit do tohoto formátu?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Lossy File Format
cs: Ztrátový souborový formát

en: <qt><p>Saving the image at the low color depth of %1-bit may result in the loss of color information. Any transparency might also be removed.</p><p>Are you sure you want to save at this color depth?</p></qt>
cs: <qt><p>Uložení obrázku v nízké %1bitové barevné hloubce může vyústit  ve ztrátu barevné informace. Bude též odstraněna případná průhlednost. </p> <p>Opravdu uložit v této barevné hloubce?</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: Low Color Depth
cs: Nízká barevná hloubka

en: Could not save image - unable to create temporary file.
cs: Nelze uložit soubor - dočasný soubor nelze vytvořit.

en: Could not save as "%1": %2
cs: Nelze uložit jako "%1": %2

en: Error saving image
cs: Chyba během ukládání obrázku

en: Could not save image - failed to upload.
cs: Nelze uložit obrázek - selhalo odeslání.

en: Remove Internal B&order
cs: &Odstranit vnitřní hranici

en: Remove Internal Border
cs: Odstranit vnitřní hranici

en: Autocr&op
cs: Automaticky &ořezat

en: Autocrop
cs: Automaticky ořezat

en: KolourPaint cannot remove the selection's internal border as it could not be located.
cs: KolourPaint nemůže odstranit vnitřní hranice výběru, protože je nemůže nalézt.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Remove Internal Border
cs: Nelze odstranit vnitřní hranici

en: KolourPaint cannot automatically crop the image as its border could not be located.
cs: KolourPaint nemůže automaticky ořezat obrázek, protože nenašel jeho hranici.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Autocrop
cs: Nelze automaticky ořezat

en: Set as Image
cs: Nastavit jako obrázek

en: Selection: Create
cs: Výběr: Vytvořit

en: Paint Program by KDE
cs: Malování pro KDE

en: Project Founder
cs: Zakladatel projektu

en: Chief Investigator
cs: Hlavní vyšetřovatel

en: Scanning Support, Alpha Support, Current Maintainer
cs: Podpora skenování, podpora alpha, současný správce

en: Icons
cs: Ikony

en: InputMethod Support
cs: Vstupní metody

en: Image Effects
cs: Efekty obrázků

en: KDE 4 Porting
cs: Portování na KDE 4

en: KF 5 Porting
cs: Portování na KF 5

en: Thanks to the many others who have helped to make this program possible.
cs: Děkuji všem, kteří pomohli tento program vytvořit.

en: Image files to open, optionally
cs: Soubory s obrázkem k otevření, volitelně

en: List all readable image MIME types
cs: Vypsat všechny čitelné typy MIME obrázků

en: [width]x[height]
cs: [šířka]x[výška]

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (image)
en: &Image
cs: &Obrázek

note: i18n: ectx: Menu (colors)
en: &Colors
cs: &Barvy

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
cs: Panel nástrojů pro práci s textem

note: i18n: ectx: Menu (selectionToolRMBMenu)
en: Selection Tool RMB Menu
cs: Kontextová nabídka výběru

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: U&pravit

[ctx: @title:window]
en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Left drag the handle to resize the image.
cs: Tažením změníte velikost obrázku.

en: Resize Image: Let go of all the mouse buttons.
cs: Změna velikosti obrázku: Uvolněte všechna tlačítka myši.

en: Resize Image: Right click to cancel.
cs: Změna velikosti obrázku: Zrušíte kliknutím pravým tlačítkem myši

en: Could not open color palette "%1".
cs: Paletu nelze otevřít "%1".

en: Could not open color palette "%1" - unsupported format.
    The file may be corrupt.
cs: Paletu nelze otevřít "%1" - nepodporovaný formát.
    Soubor je možná poškozen.

en: Could not open KDE color palette "%1".
cs: Barevnou paletu KDE nelze otevřít "%1".

en: Could not save color palette as "%1".
cs: Barevnou paletu nelze uložit jako "%1".

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: Use KolourPaint Defaults
cs: Použít výchozí nastavení KolourPaint

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Use KDE's
cs: Použít z KDE

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Open...
cs: &Otevřít...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Reloa&d
cs: Znovu načís&t

[ctx: @item:inmenu colors]
en: &Save
cs: &Uložit

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Save &As...
cs: Uložit j&ako...

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Add Row
cs: Přidat řádek

[ctx: @item:inmenu colors]
en: Delete Last Row
cs: Smazat poslední řádek

en: Color Box
cs: Box barev

en: The color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
cs: Barevná paleta "%1" byla změněna.
    Přejete si ji uložit?

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Do you want to save it to a file?
cs: Barevná paleta KDE "%1" byla změněna..
    Přejete si ji uložit?

en: The default color palette has been modified.
    Do you want to save it to a file?
cs: Výchozí barevná paleta byla změněna.
    Přejete si ji uložit do souboru?

[ctx: @title:window]
en: Open Color Palette
cs: Otevřít paletu barev

en: The color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
cs: Barevná paleta "%1" byla změněna.
    Opětovné načtení způsobí ztrátu všech změn od posledního uložení.
    Opravdu znovu načíst?

en: &Reload
cs: Znovu načís&t

en: The KDE color palette "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
cs: Barevná paleta KDE "%1" byla změněna.
    Opětovné načtení způsobí ztrátu všech změn.
    Opravdu znovu načíst?

en: The default color palette has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
cs: Výchozí barevná paleta byla změněna.
    Opětovné načtení způsobí ztrátu všech změn.
    Opravdu znovu načíst?

en: Save Color Palette As
cs: Uložit paletu barev jako

en: Paste in &New Window
cs: Vložit do &nového okna

en: &Delete Selection
cs: Sma&zat výběr

en: C&opy to File...
cs: K&opírovat do souboru...

en: Paste &From File...
cs: Vložit &ze souboru...

en: Text: Create Box
cs: Text: Vytvořit rámeček

en: Text: Paste
cs: Text: Vložit

en: Cannot Paste
cs: Nelze vložit

en: Text: Delete Box
cs: Text: Smazat rámeček

note: i18n ("Text: Delete")
en: Selection: Delete
cs: Výběr: Smazat

en: Text: Finish
cs: Text: Dokončit

en: Selection: Deselect
cs: Výběr: Zrušit výběr

[ctx: @title:window]
en: Copy to File
cs: Kopírovat do souboru

[ctx: @title:window]
en: Paste From File
cs: Vložit ze souboru

en: E&xport...
cs: E&xportovat...

[ctx: @info:tooltip]
en: Export to another file
cs: Exportovat do jiného souboru

en: Scan...
cs: Skenovat...

en: Acquire Screenshot
cs: Získat snímek obrazovky

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Reloa&d
cs: Znovu načís&t

en: All Supported Files (%1)
cs: Všechny podporované soubory (%1)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
cs: Otevřít obrázek

[ctx: @title:window]
en: Scanning Failed
cs: Skenování selhalo

en: Snapshot Delay
cs: Prodleva snímku

en: %v second | %v seconds
cs[0]: %v sekunda
cs[1]: %v sekundy
cs[2]: %v sekund

en: No delay
cs: Žádná prodleva

en: Hide Main Window
cs: Skrýt hlavní okno

en: Document Properties
cs: Vlastnosti dokumentu

[ctx: @title:window]
en: Save Image As
cs: Uložit obrázek jako

[ctx: @title:window]
en: Export
cs: Exportovat

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes since you last saved it.
    Are you sure?
cs: Dokument "%1" byl změněn.
    Opětovné načtení způsobí ztrátu všech změn od posledního uložení.
    Opravdu znovu načíst?

en: The document "%1" has been modified.
    Reloading will lose all changes.
    Are you sure?
cs: Dokument "%1" byl změněn.
    Opětovné načtení způsobí ztrátu všech změn.
    Opravdu znovu načíst?

[ctx: @title:window]
en: Print Image
cs: Vytisknout obrázek

en: You must save this image before sending it.
    Do you want to save it?
cs: Obrázek musíte před odesláním uložit.
    Přejete si obrázek uložit?

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
cs: Dokument "%1" byt změněn.
    Přejete si jej uložit?

en: R&esize / Scale...
cs: Změnit v&elikost / měřítko...

en: Se&t as Image (Crop)
cs: Nas&tavit jako obrázek (Ořezat)

en: &Flip (upside down)
cs: Pře&vrátit (vzhůru nohama)

en: Mirror (horizontally)
cs: Zrcadlit (vodorovně)

en: &Rotate...
cs: &Natočit...

en: Rotate &Left
cs: Rotovat v&levo

en: Rotate Righ&t
cs: Rotova&t vpravo

en: S&kew...
cs: Z&kosit...

en: Reduce to Mo&nochrome (Dithered)
cs: Převést na čer&nobílý (rozptýlený)

en: Reduce to &Grayscale
cs: Převést do od&stínů šedi

en: &Invert Colors
cs: &Invertovat barvy

en: C&lear
cs: Vyči&stit

en: &More Effects...
cs: Další e&fekty...

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure the translation has the same accel as the Select&ion translation]
en: &Image
cs: &Obrázek

[ctx: Image/Selection Menu caption - make sure that translation has the same accel as the &Image translation]
en: Select&ion
cs: Vý&běr

en: Show &Path
cs: Zobrazit &cestu

en: Draw Anti-Aliased
cs: Vykreslit vyhlazovaný

en: Font Family
cs: Rodina písma

en: Font Size
cs: Velikost písma

en: Bold
cs: Tučné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Underline
cs: Podtržené

en: Strike Through
cs: Přeškrtnuté

en: Previous Tool Option (Group #1)
cs: Předcházející volba nástroje (Skupina č. 1)

en: Next Tool Option (Group #1)
cs: Následující volba nástroje (Skupina č. 1)

en: Previous Tool Option (Group #2)
cs: Předcházející volba nástroje (Skupina č. 2)

en: Next Tool Option (Group #2)
cs: Následující volba nástroje (Skupina č. 2)

en: &Draw Opaque
cs: Kreslit neprůhledně

en: Draw With Color Similarity...
cs: Kreslit s podobností barev...

en: Tool Box
cs: Nástrojový box

en: Show &Grid
cs: Zobrazit &mřížku

en: Show T&humbnail
cs: Zobrazit ná&hled

en: Zoo&med Thumbnail Mode
cs: Přizpůsobení &měřítka náhledu

en: Enable Thumbnail &Rectangle
cs: Hranice &rámce v náhledu

en: &Zoom
cs: &Zvětšit

[ctx: @title:window]
en: Acquire Image
cs: Získat obrázek

en: Opening the selected scanner failed.
cs: Selhalo otevření zvoleného skeneru.

en: Brush
cs: Štětec

en: Draw using brushes of different shapes and sizes
cs: Malujte štětci různých tvarů a velikostí

en: Click to draw dots or drag to draw strokes.
cs: Tečku nakreslíte kliknutím, čáru tažením.

en: Color Eraser
cs: Barevná guma

en: Replaces pixels of the foreground color with the background color
cs: Nahrazuje pixely barvy popředí barvou pozadí

en: Click or drag to erase pixels of the foreground color.
cs: Gumovat pixely barvy popředí můžete klikáním nebo tažením.

en: Eraser
cs: Guma

en: Lets you rub out mistakes
cs: Gumuje chyby

en: Click or drag to erase.
cs: Gumovat můžete klikáním nebo tažením.

en: Let go of all the mouse buttons.
cs: Uvolněte všechna tlačítka myši.

en: Pen
cs: Pero

en: Draws dots and freehand strokes
cs: Kreslí tečky a čáry od ruky

en: Spraycan
cs: Sprej

en: Sprays graffiti
cs: Sprej na graffiti

en: Click or drag to spray graffiti.
cs: Kliknutím nebo táhnutím můžete sprejovat graffiti.

en: Right click to cancel.
cs: Zrušit kliknutím pravým tlačítkem myši.

en: Left click to cancel.
cs: Zrušit kliknutím levým tlačítkem myši.

en: Lets you select a color from the image
cs: Pipeta umožňuje nasávat barvy z obrázku

en: Click to select a color.
cs: Kliknutím vyberte barvu

en: Fills regions in the image
cs: Vyplňuje barvou celé oblasti obrázku

en: Click to fill a region.
cs: Oblast vyplníte kliknutím.

en: Zoom
cs: Přiblížit

en: Zooms in and out of the image
cs: Přibližuje a oddaluje obrázek

en: Curve
cs: Křivka

en: Draws curves
cs: Kreslí křivky

en: Drag out the start and end points.
cs: Vytáhněte začátek a konec.

en: Left drag to set the first control point or right click to finish.
cs: Levým tlačítkem vytáhněte první kontrolní bod nebo pravým kreslení ukončete.

en: Right drag to set the first control point or left click to finish.
cs: Pravým tlačítkem vytáhněte první kontrolní bod nebo levým kreslení ukončete.

en: Left drag to set the last control point or right click to finish.
cs: Levým tlačítkem vytáhněte poslední kontrolní bod nebo pravým kreslení ukončete.

en: Right drag to set the last control point or left click to finish.
cs: Pravým tlačítkem vytáhněte poslední kontrolní bod nebo levým kreslení ukončete.

en: Line
cs: Čára

en: Draws lines
cs: Kreslí čáry

en: Drag to draw.
cs: Kreslit můžete táhnutím.

en: Polygon
cs: Mnohoúhelník

en: Draws polygons
cs: Kreslí mnohoúhelníky

en: Drag to draw the first line.
cs: Táhnutím nakreslíte první čáru

en: Left drag another line or right click to finish.
cs: Levým tlačítkem vytáhněte další čáru nebo pravým kreslení ukončete.

en: Right drag another line or left click to finish.
cs: Pravým tlačítkem vytáhněte další čáru nebo levým kreslení ukončete.

en: Connected Lines
cs: Spojené čáry

en: Draws connected lines
cs: Kreslí spojené čáry

en: Ellipse
cs: Elipsa

en: Draws ellipses and circles
cs: Kreslí elipsy a kruhy

en: Rectangle
cs: Pravoúhelník

en: Draws rectangles and squares
cs: Kreslí obdélníky a čtverce

en: Rounded Rectangle
cs: Zaoblený pravoúhelník

en: Draws rectangles and squares with rounded corners
cs: Kreslí obdélníky a čtverce se zakulacenými rohy

en: Left drag to create selection.
cs: Tažením levým tlačítkem vytvoříte výběr.

en: Left drag to move selection.
cs: Výběr přetáhněte levým tlačítkem.

en: Left drag to scale selection.
cs: Tažením levým tlačítkem změňte měřítko výběru.

en: Selection: Opaque
cs: Výběr: Neprůhledný

en: Selection: Transparent
cs: Výběr: Průhledný

en: Selection: Transparency Color
cs: Výběr: Barva průhlednosti

en: Selection: Transparency Color Similarity
cs: Výběr: Podobnost barvy průhlednosti

en: Selection (Elliptical)
cs: Eliptický výběr

en: Makes an elliptical or circular selection
cs: Tvoří eliptické nebo kruhové výběry

en: Selection (Free-Form)
cs: Volný výběr

en: Makes a free-form selection
cs: Vytváří volný výběr

en: Selection (Rectangular)
cs: Pravoúhlý výběr

en: Makes a rectangular selection
cs: Tvoří pravoúhlé výběry

en: Selection: Move
cs: Výběr: Přesunout

en: %1: Smear
cs: %1: Rozmáznout

en: Writes text
cs: Píše text

en: Text: Backspace
cs: Text: Mazání posledního znaku

en: Text: Delete
cs: Text: Smazat

en: Text: New Line
cs: Text: Nový řádek

en: Text: Write
cs: Text: Zapsat

en: Left drag to create text box.
cs: Tažením levým tlačítkem vytvoříte textový rámeček.

en: Left drag to move text box.
cs: Textový rámeček přetáhněte levým tlačítkem.

en: Text: Move Box
cs: Text: Přesunout rámeček

en: Left drag to resize text box.
cs: Tažením levým tlačítkem změňte velikost textového rámečku

en: Left click to change cursor position.
cs: Kliknutím levým tlačítkem změňte polohu kurzoru

en: Text: Opaque Background
cs: Text Neprůhledné pozadí

en: Text: Transparent Background
cs: Text: Průhledné pozadí

en: Text: Swap Colors
cs: Text: Prohodit barvy

en: Text: Foreground Color
cs: Text: Barva písma

en: Text: Background Color
cs: Text: Barva pozadí

en: Text: Font
cs: Text: Řez písma

en: Text: Font Size
cs: Text: Velikost písma

en: Text: Bold
cs: Text: Tučný

en: Text: Italic
cs: Text: Kurzíva

en: Text: Underline
cs: Text Podtržený

en: Text: Strike Through
cs: Text: Přeškrtnutý

en: Unzoomed Mode - Thumbnail
cs: Nepřiblížený režim - Náhled

en: %1% — Thumbnail
cs: %1% - Náhled

en: <p>Color similarity: %1%</p><p align="center">Click to configure.</p>
cs: <p>Podobnost barev: %1%</p><p align="center">Klikněte pro nastavení.</p>

en: <p>Color similarity: Exact match</p><p align="center">Click to configure.</p>
cs: <p>Podobnost barev: Přesná shoda</p><p align="center">Klikněte pro nastavení.</p>

en: &Brightness:
cs: &Jas:

en: Re&set
cs: O&bnovit

en: Co&ntrast:
cs: Ko&ntrast:

en: &Gamma:
cs: &Gama:

en: Rese&t
cs: O&bnovit

en: C&hannels:
cs: &Kanály:

en: All
cs: Vše

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrá

en: Reset &All Values
cs: O&bnovit všechny hodnoty

en: Settings
cs: Nastavení

en: &Amount:
cs: &Míra:

en: E&nable
cs: &Povolit

en: Colors
cs: Barvy

en: &Hue:
cs: &Tón:

en: &Saturation:
cs: Na&sycení:

[ctx: The V of HSV]
en: &Value:
cs: H&odnota:

en: &Red
cs: Če&rvená

en: &Green
cs: &Zelená

en: &Blue
cs: &Modrá

en: &All
cs: &Všechny

en: Channels
cs: Kanály

en: &Monochrome
cs: Od&stíny šedi

en: Mo&nochrome (dithered)
cs: Čer&nobílý (rozptýlený)

en: 256 co&lor
cs: 256 bare&v

en: 256 colo&r (dithered)
cs: 256 bare&v (rozptýlený)

en: 24-&bit color
cs: 24bitové &barvy

en: Reduce To
cs: Převést na

en: &Granularity:
cs: &Granularita:

en: Convert &to:
cs: Převést &do:

en: Quali&ty:
cs: Kvali&ta:

en: &Preview
cs: Ná&hled

en: Monochrome
cs: Černobílý

en: Monochrome (Dithered)
cs: Černobílý (rozptýlený)

en: 256 Color
cs: 256 barev

en: 256 Color (Dithered)
cs: 256 barev (rozptýlené)

en: 24-bit Color
cs: 24bitové barvy

[ctx: @title:tab]
en: I&mage Position
cs: Pozice obráz&ku

en: &Center of the page
cs: Stře&d stránky

en: Top-&left of the page
cs: V&levo nahoře na stránce

en: Transparent
cs: Průhledné pozadí

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
cs: Odemknout panely

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
cs: Zamknout panely

en: KolourPaint Defaults
cs: Výchozí nastavení KolourPaint

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette]
en: Colors: %1
cs: Barvy: %1

[ctx: Colors: name_or_url_of_color_palette [modified]]
en: Colors: %1 [modified]
cs: Barvy: %1 [změněno]

en: 1x1
cs: Vlasový

en: Circle
cs: Kulatý

en: Square
cs: Čtvercový

en: Slash
cs: Kaligrafický

en: Backslash
cs: Obrácený kaligrafický

en: %1x%2 %3
cs: %3 %1x%2

en: No Fill
cs: Bez výplně

en: Fill with Background Color
cs: Vyplnit barvou pozadí

en: Fill with Foreground Color
cs: Vyplnit barvou popředí

en: Opaque
cs: Neprůhledné pozadí
